Új privát üzeneted érkezett!

Kutyusról majd holnap teszek fel képet, mert most a férjem lusta és nem akar most idejönni és lekicsinyíteni.

Jo éjt!

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!

jelentem, van 6 fogunk... :shock: kibújt a fölső 2 metsző is... :D

Gesztenye, gergő tegnap ivott fél pohár babateát!!! igaz instant volt, de legalább ivott...
Cékla: magas a nitráttartalma, ezért nem engedi a doki a sárgarépával együtt.

Nózi, a vegetávalszemben nekem is voltak ellenérzéseim, de aztán láttam, hogy szinte mindenben van nátrium-glutamát, úgyhogy nem tudom elkerülni. Gyakorlatilag az összes ízesítő tartalmazza, használom is a főzéshez, így a tejen át is kap picit belőle. nélküle meg nem hajlandó megenni a babakaját sem, amit főzök. (mondjuk üresen tényleg pocsék íze van...)
majd írd meg, ha megcsináltad a cukkinis rizst! remélem, ízlik! :D

Tina, eszméletlen a puzzle! félelmetes, Marvin miket eszik! Nagyon elégedett babának tűnik! :wink:

Bettus, nálunk is van 2 eb, de egyelőre én még érdekesebb vagyok sarjamnak..a kutyáknak magyaráz, kurjongat, azoknak meg majd' letörik a farkuk a nagy csóválásban :D mindig mondom nekik, hogy addig van itt aranyéletetek, amíg a kisgazdi még nem megy...mert akkor aztán lesz szőrtépés, kutyagolás :D !
Ülést sikerült kicserélni?

Edi, spanyolt itthon, egyedül tanulom (nyelvtanár vagyok amúgy is), ha Gergő alszik. Pé: hát, a hőm elég vicces, lehet, hogy nem szájban kéne mérni...majd meglátjuk...29-én van a 3. házassági évfordulónk, az a 29-ik ciklusnap is. Jó lenne egy poz. teszttel ünnepelni! :D
tegnap instant teát adtam Gergőnek, és itta!!!igaz, meleg is volt. Szopi még van, napi 3-szor. Hipp körte teljes kiőrlésű gabonával a neve a gabonás kajának, bármelyik dm-ben van.
Cékla: a magas nitráttartalom miatt nem lehet adni (de sztem az üvegesben is van, fene se tudja...)
Ügyik vagytok, hogy pohárból isztok!
A meggyet eddig passzírozva adtam Gergőnek, nem tudom, hogy mikortól lehet héjastól adni...

Beusa, spanyolt magamtól tanulok, megvan könyv, kazetta, ha Gergő alszik, akkor előveszem a cuccokat. Köszi a naptej infót, pénteken vettünk Garnier kék színűt, sokkal jobb az állaga, mint a babylove-nak.
Láz lement már?


Megyek, rendet kellene rakni...


Puszi, Angel
Vendég
 


Angel!
Köszi, akkor majd passzírozom.
Amúgy ma ezt a hippes körte teljes kiörlésű gabonával adtam Katának, még nem adtam, és ette, majdnem úgy, mint a sütőtököt. Kb. harmad üveg fogyott el (ez nálunk ok-s adag)

Mentem aludni :D (már megint Hősöket néztem fél 1-ig, de nem bírom abbahagyni :oops: )
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 

 
 

Sziasztok!

Ja-ja sikerült kicserélni az ülést egy Römer King-re, mert sajna a pénzt nem adták vissza :? Úgyhogy jól ráfaragtunk, mert máshol láttam olcsóbban. Ne de most már ez van. :roll:

Tina: nekünk nagyon nem tetszett, vagy a kocsiba volt kicsi a hely (Opel Astra), de az egész nekünk akkora batár volt, hogy nem tetszett. Ennek a römernek már ülésebb formája van. Persze egy újszülöttnek biztos jobb, de a miénken meg se mozdult a vállán az öv. Pedig sok szakértő rángatta ott, aztán arra jutottak hogy ez a max. ennél jobban nem lehet meghúzni. Ha meg hibás volt akkor nem is bánom, meg amúgy sem.

Angel: gratula Gergő fogához, hát ennyi foggal azért igazán sokmindent lehet már enni mi?

Valaki kérdezte, hogy hányszor szoptatok még. Nálunk már csak este van cici, a fürcsi után. A reggeli max. 1 hete megszűnt, vagyis megszüntettem. És szerintem lassan az estinek is vége lesz, majd meglátom mit művel a fogaival :roll: mondjuk eddig még nem volt haripcsa kop-kop.

Beusa: azért nagy tanácsot nem tudnék adni ezzel az üléssel kapcsolatban, mert annyiféle van. De azért bemásolok ide valamit ami lehet hogy hasznos lehet.
Amúgy itt a link: http://www.totalcar.hu/magazin/hifituning/gyerekules
A gyártók

Bébéconfort: francia termék, főként drágább üléseket készítenek, de ez meg is látszik rajtuk, masszívak, szép huzatokkal és jó kialakítással

Easybob: holland gyártmány, árai a közepestől kicsit fölfelé húznak, jó kialakítású, erős székek, a hordozók visszafogott súlya mindenképp pozitívum

Brevi: angol ülés, a legjobb ár/érték viszonnyal rendelkező márka, a termékek jó minőségűek, jól kidolgozott részletekkel

Chicco:
olasz cég, az egyik legrégebbi babatermék gyártó, az árak átlagosak, a termékek pedig a tapasztalat alapján jó minőségűek

Graco: amerikai márka, árai ennek megfelelően magasak, de az ülések minősége abszolút top, ha pénz nem számít logikus választás

Maxi-Cosi:
szintén holland áru, a külföldi teszteken általában megnyeri az ár-érték viszony rovatot, szép kivitel, de nincs túl nagy választékuk

Römer: német termék, angol változata Britax névre hallgat, olcsótól a drágáig mindenféle ülést kínálnak, a német honlap nem működik

Mondjuk ennél többfajta is van. Pl.: pierre carden, de mivel nekünk olyan babakocsink van és már nagyon nem szeretem, ezért azokra alapból rá se néztünk.

Na mentem: Betti

Kép
bettus79
 
 


Sziasztok anyukák!
Társulhatok hozzátok?
Van egy három éves kisfiam: Máté, és egy nyolc hós kislányom: Réka baba. Nagyon nyugodt kis teremtés, három hónapos kora óta átalussza az éjszakát, szerencsénkre. Szopizik még elég sokszor egy nap, kedvence a gyümölcslé, bármilyen lehet. Két foga van. Keményebb talajon kell egy kis idő neki a megforduláshoz, mostmár stabilan ül, de mászni még nem is próbálkozik, szemben a szomszéd kislánnyal, aki három nappal fiatalabb mint Réka, de már vezetgeti az anyja(igaz, 5 hónaposan már bébikompba tette) Mindig megjegyzi nekem, hogy Réka milyen lusta baba... Már szinte kerülöm a találkozást velük, mert kinek esik jól, ha azt mondják a gyerekére, hogy milyen lusta?!
Én nem erőltettem neki semmit, még bele se tettem járókába, gondoltam majd, ha feláll, akkor lesz megérve rá. Mi a véleményetek, Ti babáitokhoz képest is így le van maradva? [/b]
livimami
 
 


Sziasztok!

Jelentem van egy fogunk...Kép

Livimami:
Üdv közöttünk.
Ne idegeld magad mit szolnak mások és mit tud más gyereke.Soha nem szabad más gyerekéhez hasonlitgani a sajátod.. A mászással sem kell foglalkoznod van olyan baba amelyik kihagyja ezt az idöszakot..Ez szerintem egyáltalán nem a lustaságra utal.Éppen csak nem érdekli..Probáltad már többször földre rakni esetleg ott játszani vele többet?Én lerakom a játszoszönyegre és elárasztom játékokkal aztán elöbb utobb (most már elöbb)mindent elér.irigyelllek az éjszakákért..Bár lehet akkor hogy az utobbi idö a fog rovására irhato nálunk.Képeket kérünk...

Bettus:
Tutira rosz volt akkor az övfeszittö mert most direkt kimentem és beleraktam merci babáját hát még azt a csoffadt babát is be tudtam kötni..Igen elég nagy az ülés maga nekünk WV Passat van és abba simán befér..Még hely is marad elötte böven..a lényeg hogy megoldodott a probléma..

Edi:
Mit raksz Katának a meggyhez?Ki akarom probálni de megvárom a lánykád hogy értékeli..

Angel:
Huu spanyol az negyon nehéz lehet..Hát igen a puzzle szönyeg épp mondtam apának kell venni egy 36 darabossat ,hogy betakarja a szobát...De miután Marvin 10 perc alatt szétkapta azt mondta nem biztos hogy jo ötlet..Igy is negyed orán át illesztgettem össze a sok apro kütyüt..
cékla:nekünk kimondottan ajánlotta a védönö a magas vastartalma miatt..bár még nem csináltam..

Hettie:
Mintha a fiamrol beszélnél..eddig nem volt kutyusom soha de most olyan érzésem van hogy van..állandoan a lábam alatt nyüzsög..ha nem lát akkor hiszti.

Igy föztem ma Gyerek a mosogép tetején másképp nem lehet csinálni semmit,vagy log rajtam.

Kép

Mennem kell,elsöszülöttem követeli a gépet és itt toporog mögöttem..

Sziasztok..
Vendég
 


Sziasztok Sorstársak!

Én is szeretnék csatlakozni Hozzátok!Lehet? Az eddigiek alapján nagyon szimpi csapat vagytok, ráadásul mindig olyan témákról írtatok az utóbbi 2-3 napban, amikre pont rá szerettem volna kérdezni...
De én is írok előtte magunkról: Van egy kislányom Lola Borbála, aki szintén 8 hónapos. 6 foga van, ül, kétszer állt fel eddig kapaszkodva a kiságyában, de a mászás nem nagyon érdekli, mégis nagyon gyorsan tud helyet változtatni. Megoldja, na. Még mindig elég gyakran és változó számban szoptatom(ahogy igényli), de már elég sok mindent kap mellette, csak a múlt héten kapott egy jó kis csalánkiütést és sajna nemtom mitől...Nekem állandóan problémáim vannak az új kaják bevezetésével. Ti hogy csináljátok? Adjátok kb.3 napig ugyanazt nekik?

Livimaminak üzenem, hogy szerintem az, hogy Lola ilyeneket csinál, annak köszönhető, hogy az apukája is ilyen volt kiskorában és nem annak, hogy tréningeztetem
:) Annak a híve vagyok, hogy nem szabad erőltetni semmit, hagy fejlődjön saját ütemében...Majd Rékababa eldönti mi a jó neki:)

Mit tudtok a babakötvényről? Intéztetek ezügyben valamit? Mit kell, hogyan,stb..

na, most volt egy jó kis sírás, szegénykém beverte a fejét :cry:
Szép estét mindenkinek!
zsebzebra
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!

Gesztenye - jó volt dumálni :wink:

Livimami - megfigyeltem, hogy amelyik baba nyugodtabb típus, az nem kapkodja el a mozgást :wink: Zsoltika mindent elég hamar csinált öt hónaposan már végiggurult a szobán, kúszott, nemsokra rá mászott és felült (magától) és felállt, én semmit nem erőltettem és kompunk sincs, de meglehet, hogy az segített, hogy a földön egy nagy szivacson játszott, nem tettem kiságyba, se járókába - unokatestvére (három nap van köztük) most azokat csinálja amiket Zsoltika 5-6 hónaposan, viszont nagyon nyugis baba (ellenben Zsoltikával, aki hozzá képest nyafi), szívesen nézelődik, elvan, átalussza az éjszakát. Ne aggódj teljesen normális, hogy a saját ütemében fejlődik a lányod, és egyszercsak gyorsabban fog futni mint a szomszéd gyerek :wink: Inkább nevess magadban, hogy nektek valószínűleg nyugodtabb napjaitok vannak, majd ráérsz szaladni a gyerek után.

Jubi - gratula Jazinak a szavakhoz!!!! Tisztán ejti őket? Elég vicces lehet ilyen kicsi babától hallani azt hogy anya :lol: Zsoltika egyszer kimonta utánam azt hogy cici, annyira de annyira aranyos volt, mert a c betűt tc-nek ejtette... már alig várom hogy dumásabb legyen

Tina - Marvin nagyon ari!

Angel - igaz sok mindenben van glutamát, valószínűleg nem is kell nagy feneket keríteni neki, de már megszoktam, hogy anélkül főzök, nem is szoktam venni fűszerkeverékeket, csak megnézem, hogy mi van bennük és azt veszem meg külön-külön. Spanyol nyelv tényleg annyira szép, imádom, ezért szerettem sakira számait (a spanyol verziót) nekem sajnos nem megy a nyelvtanulás, erősen reál beállítottságú vagyok :(

megyek pottert nézni

Kép
nózi
 
 


Sziasztok,
kicsit nem voltam, de gyorsan visszaolvastam... remelem minden megmaradt lüke fejemben :D

Edit, akkor nem aludt am sokat Veronika, kb haromnegyed orat csak :( de igy elmentunk vasarolni, setallni :)

Tegnap lett fél éves a kisasszony. És Ma pedig nagyon jol sikerult apu megelpetes-bulija. Kicsi pedig latvanyosan jol erezte magat a sok ember kozott :)

Edi és tobbiek: mi tegnap vettunk egy kis cseresznyét. Kimagozva banannal és kortevel turmixoltuk, de kicsinek nem kellett nagyon -hiaba, amit mi csinalunk az meg nem tetszik
Cseresznye hejat le kellett volna szednem? De nem fuldokolt, csak nem izlett neki ???

Gesztenye: kiloim szules utan nem voltak, csak par honapja kusznak fel szep lassan. Nem a baba miatt van, tehat buszke nem lehetek rajuk, csak az etvagyamra ;) de majd eltuntetem kesobb ;)
Én parom is itthon van negy utan, akkor nemsoka seta, majd hazaerunk, és mindjart furdes (19), és alvas...szegeny paromnak kisse mokuskerek. Pénteken fél 3-ig van, ha csak bent nem tartjak, hetvegen nincs melo :D igy nagyon szerencsesnek erzem magam en is. De azert igy is sok ez a kislany, egesz nap :)

Bettus: igen, dupla pelusban is alszik. Mindent dupla pelusban csinalunk :) pelus, body, pelus, rugdalozo (ez tartja szet a labakat)
Becenév? Háát Roninak szerettuk volna hivni, Vera-nak soha (!), de meg csak cica, meg nyuszi, meg Veronika (meg puncilla :D )


Hettie: igen, én is eszrevettem, hogy sokszor a latvanyomtol jut eszebe hianyolni engem, kulonben tok jol elvan.

Péntek este esés volt, de nem vészes, ha lehet ilyet mondani. Forog mintha megkergult volna :D :) :D :) Pont olyan mint a bogarak a hatukon. Kalimpal veszettuk, hogy a hasara keruljon :D
Pelenkazon mar fel kellett emelnem a hangom, hogy nem, mert nem lehet becsomagolni, se letorolgetni... :P

És fontos megfigyeles: hétvégén mindig korabban kelunk, mint hétkoznap, mikor apa megy dolgozni is. Ki erti ezt? :D

Na nem csipogok tobbet. Jo ejt!

Ujaknak is minden jot!!!

zi

KépKép
rizibizi
 
 


Sziasztok!

Most csak a kiskutyáról a megigért képek. Kép Bogi_1 Kép Bogi_2 Kép Bogi_3

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!


Jól le vagyok maradva! Most akkor bepótolom.


Beuka!


Azért írtam erről a turmixról, mert Nekünk van kézi, és van az a régi hagyományos. A kézi Nekem most nagyon bevált. Miből vizsgáztál? Én ma voltam, de már nagyon unom ezt a tantárgyat(vezetési). Valahogy nem akar összejönni ez az utolsó vizsga. Megértelek a kelések végett.

Hetti!

Gratula a kis fogacskákhoz. Nem viselte meg Artit? Dórikám biztosan azért volt lázas, mert Nekünk egyből kettő bújt ki alul.

Rizibizi!

Én már adtam Dórinak szilva desszertet, és azt vettem észre, h az édes dolgok nagyon bejönnek Neki. De az őszi nálunk a csúcs(kecskeméti). Egy evés, egy üveg

Sue!

Elkéstem ugyan, de Boldog Hófordulót Nektek! MICSODA????? 6 fogacskátok van már? Nekünk most bújt ki alul 2. Vikit mennyire viselte meg? Esés? Sajna ma Dóri úgy lefejelte a fiókot, h belilult a pici homloka. Megszakad a szívem. És a legszomorúbb az, h ott állok felette.

Linda!

Jól van NA! Azért amiket leírtál az már majdnem mind adtam Dórinak. Én szeretem megbeszélni a dolgokat a védőnővel. Ma virsli krumplival+sajt volt az ebéd. Falta. Még jó hiszen finomat csinálok Neki. Én úgy sózok szinte mintha magamnak csinálnám. A héten csináltam Neki spenótot, és a főzővízbe dobtam egy gerezd fokhagymát. Jól megbolondította, és isteni volt. Imádom amikor látom, h falja a főztömet. Én már nagyon nem is veszek boltit, csak desszertet. Holnap csinálok cseresznye+banán+babapiskota. Nyammm!

Angel!

Tudod mit próbáltam ki? Vajon Dórinak kialakult-e az énképe. De még nem! Odaálltunk a tükörbe, és nézte magát. Közben feltűnés nélkül a homlokára ragasztottam egy pici matricát, és nem vette le. Olyan drága volt! Ezt azért írtam ,mert látom szereted a fejlődéslélektant. Tök jó, h ilyen szorgalmas vagy( spanyol tanulás).

Edi!

Húúúú! Azért ez a mai börze azért jó volt. Vettünk autósülést, babakocsit, pelenkát, popsitörlőt, és persze egy jó pár ruhácskát. Azért ezt már szeretem. Úgy átlag ár a ruhácskákra (300 Ft). Most nem voltak pimasz árak. Jújjjj! Nagyon sok csini ruhát vettem Dórinak. Persze képet felteszek majd. Babakocsit 8Eft volt (Pierre Cardin), amit esernyőbe össze lehet csukni. Ez már azért nagycsajos babakocsi. Nem hiába már nagyon nagy lány Dóri. Az autósülést 24eft-ért vettük(Pierre Cardin) amire 2 év gari van. Mire lejár a jótállás szinte Dóri ki fogja nőni az autósülést. Cserit nem kell passzírozni, csak kimagozni, és mehet a turmixba.

Livimami!

Üdv köztünk! Soha ne foglalkozzál azzal, h a szomszéd kisbabája már miket csinál. A lényeg, h a te kisbabád szép ütemben haladjon. Hogy kinek mikor jön el a forgás, mászás, ülés, állás, járás azt nem lehet sürgetni. Szerencsés vagy az éjszakák miatt. Nálunk Dórit leteszem 8kor aludni, és kel 10-11 körül, majd éjjel 2-3, és reggel 5-6 között. Pedig nálunk az első 4 hónap az nagyon tuti volt. Átaludta az éjszakát. Remélem azért még lesz nálunk ilyen. Képeket kérünk!!!!

Tina!

Csúcs a fiad! Az amit a mosógépre tettél az tapadókorongos?



Zsebzebra!


Üdv köztünk! Van amikor annyit főzök, h 2 napra elég, de én szeretek úgy 2 naponként mást főzni Dórinak. Én is sokszor ötlettelen vagyok, de megnézem a gyártók bébiételit, és megfőzöm itthon.
http://www.bebietel.lap.hu/
Itt remélem sok érdekeset fogsz találni.



Egy picit magunkról: Most jött el a nagy pillanat, amikor minden veszélyben van, és egész nap csak a nyomában vagyok Dórinak. Minden érdekli, és mindenhová feláll. Azért még az a szerencse, h a járókában is elvan. Legalább tudom olyankor csinálni a dolgomat. Persze ha nem lát akkor sír természetesen, és ha kiveszem a járókából, és felveszem érdekes módon hirtelen abbamarad a sírás. Jó színésznő! Szóval Dórit kiütötte a két kis fog áttörése. Nem volt csak 2 napig láza, de iszonyatosan nyűgös volt kb 4 napig. Vettünk egy nagyon klafa autósülést most a bababörzén, és olyan nagylányosan ül benne. Teszek fel képeket, h mostanában miket csinál Dóri. Az utolsó kép a pöpec autósülés.

Timi




[img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1179693921.85
.jpg[/img] [KÉP] [KÉP]

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Az ülős kép lemaradt!


Timi [KÉP]

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Csak pár sor,Laura alszik de ébredése után megyünk Zegre,vissza a kórházba a neuró kontrollra,majd meglátogatjuk az egyik barátnőmet,meg szeretnék végre egy etetőszéket is venni. :roll:

Timi,nagyon klassz képeket tettél fel,bocsi a sok kajaáért :oops: Én is inkább már csak főzők :wink:

Hetti, a kis kityus is aranyos,kár hogy berasztásodik majd a szőre.

Tina,lám -lám Marvinnak még is van foga :lol: Édi a mosógépen :wink: segítette teregetni?priviben majd elküldöm a telefonszámomat és ha jöttök nyáron Kesztehelyre szívesen találkozok veletek :wink:

Betti,na jól meg jártátok az üléssel,de a lényeg hogyvan már :P

Edi,majd megy az imél neked is de most igen sietek,bocsika.A könyveket lefényképeztem,de még a képkicsinyítő progi nincs visszatelepítve,úgyhogy addig nem láthatod sajna :(

Beusa,neked is majd elküldöm a számomat :wink:

Angel,nem teszek vegetát a főzelékbe,abba só is van nem?
Csak petrezselymet,babért,kakukkfüvet meg ilyeneket.A lestyánt én is imádom. :wink:

Újjak:üdv!

Rohannom kell a hajfestéket lemosni, ami már rákövesedett a fejemre :roll: :shock:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!

Timi,
köszi a köszöntést,aznap ismét alakított a kiscsajszi,felül magától,és úgy megharapőott este,hogy be kellett ragasztani magamat,mert ömlött a vér a cicimből.Most azóta megint félek a szopiztatásból,de egyre kevesebbet eszik és nem panaszkodik.Éjjelek alakulnak ,igaz agykontrolozom.Hátha bejön,hiszen már végig kéne aludnia egy éjszakát,de most csak 2x kel fel.
Autósülés,na ezt mondtam ,mi is ilyet szeretnénk venni a bipakftbe,csak ami itt fekete az ott kék,de ez jobban tetszik,remélem lesz ilyen.Ma megyünk mi is védőnőhöz megbeszélem vele a hozzátápit,meg a leválasztás menetét,egyébként 8280g volt Viki 19-én.

újaknak üdv itt minálunk,gyertek gyakran,meséljetek magatokról,minél többet.

Most megyek ,mert megint zörgés van ezerrel és álmos,így megyünk Mamához.Ha tudok akkor jövök még ma és mindenkinek írok.

GRATULA MINDENKINEK AZ ÚJ FOGACSKÁKHOZ.
sue

KépKép
suezika
 
 


Sue - Boldog hófordulót :) Harapás :( Zsoltika is kétszer háromszor kel, de van hogy csak felsír, máskor viszont nem tud visszaaludni, pedig nagyon álmos, csukott szemmel sír. Talán a foga...

Beusa - igen gluténeset mi se adunk egy éves koráig. Igazad van nap ellen a legjobb védekezés, ha ki se megy az ember a déli órákban. :lol: Láz elmúlt?

Hettie - meg kell zabálni olyan aranyos kutyi. Egyébként inkább macskabarát vagyok, de a puli kivétel nálam, azokat szeretem :) Gratula a fogacskához :)

Bettus, jó ez az összefoglaló az ülésekről, nemsokára mi is veszünk, szerencsére a hordozó még jó.

Kata baba nagyon aranyos, olyan nagylányos a fotelban, Veronika is nagyon édes!

nyolc hónapos kori félelem van nálunk is, sőt már lassan múlik - egy időben egy fél pillanatra nem mehettem ki a látóteréből, azonnal sírt, most már azért percekre is elvan :) ezzel egy időben felfedezte a cumiját.... Eddig nem kellett neki, összesen nem cumizott tíz percet egy héten. Szerencsére annyira nagyon nem kell neki, napközben ha megtalálja szívesen beteszi a szájába, egyébként ha nem találja nem kell, elalváshoz nem igényli, legalábbis most még nem.

Kép
nózi
 
 


Sziasztok!

Egyenlőre csak egy pár képet dobok,de hamarosan jövök bővebben is!

Vettünk új sporbabakocsit tegnap,egyik képen abban feszít Pistike! :wink: Babaülést is vettnk,arról még nincs kép,de majd csinálok! Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
melódia78
 
 


Sziasztok!


Linda!

Csak nem gondolod, h megharagudnék Rád? Ma tudod mit evett? Sóska+krumpli. Tettem bele egy pici cukrot, és egy nagy tányérral bevágott. Utána leöblítette tejcivel, és aludt 2 órát. De szívesen veszem, ha leírod Nekem mikor mit adsz Laurának.. Mármint pl: holnap, holnapután éppen mi finomat szeretnél Neki főzni.

Sue!

Ezt az ülést tudod kint vettük, de a bolt neve: Brumi Maci IX. Mester u 13(215-1549). Húúú, az elválasztástól azért én tartok egy kicsit. Én úgy vagyok vele, h szopizzon amíg jön belőle vmi. Tudod azért engem nem öntött el soha a tej, de azért van. Pl: a hétvégén későn értünk haza, és csak az egyik ciciből evett, és elaludt rajta. A másikat meg nem akartam, h úgy maradjon, ezért lefejtem. 80g-ot tudtam fejni. Magamhoz képest ez gyönyörű. Agykontroll? Elvégezted a tanfolyamot? Mikor kezdtél bele, h Viki áttudja aludni az éjszakát? Valamelyest javult nem? Csak 2*szer kelt fel? Dóri is 1-2 *szer kel fel. Tegnap letettem 8-kor, és aludt 1-ig, majd 5-ig, és 5-7:20-ig. Ez az éjjeli felkelés ha elmaradna, akkor az klafa lenne.



Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy megint így eltűntem, de mi is megyünk állandóan, mint a mérgezett egerek :roll: :roll:

Gyorsan megpróbálok visszaolvasni, de nem tudom sikerül-e reagálni is most, mert ha felébred megyünk a dokinénihez, mert van egy seb a jobb kiskábujján, ami nem, hogy gyógyulna, egyre nagyobb :( :(

Szép napot!Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Lanyok, tönkrement gyerek alvokája. Éjjeli ribilliok mennek, igaz, szerencses vagyok, mert csak egyszer kel este 8 és reggel 7 kozott, de regebben egyhuzamban aludt 13 orat is, ha nem tobbet (?)

Pistike milyen nagy. Nagyon helyes, és milyen sok haja van.

Timi: pont ugy vagyok mint te. nekem sem volt sosem tejcsarda a cicim, de amig van, én is szeretnem meg adni, attol fuggetlenul, hogy mindenfele öklendeztetös kajcsival megkinalom ;) :) :D

Bogi kutyus egybol belopozott a szivembe ;)

hogy birjatok a hirtelen hoseget?

Koszi mindenkinek, hogy valaszolt a szemszinnel kapcsolatos kerdesemre. Olyan aranyosak voltatok, ahogy irtatok. Pussz nektek

most megyek, megprobalok lakas kinezetet fabrikalni ;) :D

zi

KépKép
rizibizi
 
 


Beuka: ez nem jo :(:(:(:(
majd kerdezz ra, hogy lehet-e, vagy nem tanacsolja-e a dokinéni a c vitamint, az segit sebgyogyulasokban is - immunrendszer... és asszem van babaknak valo is

KépKép
rizibizi
 
 


Bettus!
Autósülés csere :? , de legalább így nem vágyódtok a másik után, mert már kipróbáltátok.

Edit!
Mi már többször is ettünk fagyasztott meggyet és általában banán-almával vagy őszivel kevertem. A lényeg, hogy édes legyen (sinlaccal is lehet) és így könnyebben elfogadja a savanykás ízt. Egyébként a mirelit meggy héja könnyen lejön és én csak 8-10 db-ot használtam fel 2 evéshez.

Hettie!
Igen, a foci nálunk is nagy úr :wink: . Szerencsére csak hetente egyszer megy, de akkor este 7-re ér csak haza, a fürdetésre, mivel azt nem hagyná ki (még jó hogy van egy ilyen motiváló tényező)
Régen nekem is volt egy rövidszőrű tündéri kutyim és ő is Bogi volt.

Angel!
Nahát, már hat fognál tartotok! Nálunk még egy sem bújt ki, de a párom mintha tegnap érzett volna valamit :lol: . Már jó lenne legalább egy mutatóba, hogy tényleg lesz nekünk is :roll: . Nekünk ajánlották a céklát és mivel már vége az idénynek, így lefagyasztottam egy jégkockatartóba, így bármikor elő tudom venni (mi krumplival adtuk neki). Anno én is szájban mértem a hőmet és akkor derült ki, hogy 2 peteérésem volt egy hónapban (én pedig azt hittem, hogy velem van a hiba, hogy ilyen hülye görbét produkálok :lol: ).

Livimami-Réka: ne aggódjatok nem vagytok elmaradva. Lehet, hogy Réka meg előbb fog beszélni, mint a másik babó. Nem fejlődhet mindenki ugyanúgy, mert az túl egyszerű lenne.

Tina!
Amint már írtam Editnek nálunk bevált a meggy, de nem mindegy, hogy mivel adod neki. Marvin miben ül a mosógép tejején??

Rizibizi!
Mi általában egyedül sétálunk délután, ebéd után. Azaz nem egyedül, hanem 2 anyukával a lakótelepről. Így a páromnak van egy kis szabadideje, ha hazaér és ő is fel tud töltődni, mert a vacsi előtt ő szórakoztatja Barnust, hogy egy kicsit én is ki tudjak kapcsolni. Néha azért csatlakozik hozzánk és büszkén tolja a babakocsit :lol: . Szerintem a héját azért kell leszedni a gyümiknek, mert nehezebben emésztik meg és nem pedig azért, mert félrenyelhetik.
Örülj, hogy eddig jó alvókája volt, mert amint olvashatod sokan szenvedtünk (szenvedünk) az éjszakai kelésektől.

Timi!
Nagyon édesek a képek. Dóri is már egy kész kis hölgy.

Melódia!
Milyen tündéri pasi lett Pistikéből. Ha nem lenne ilyen nagy a korkülönbség, akkor megpróbálnám meghódítani :wink: . Hol készültek a fotók? Merre jártatok a szabadban?

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok!


Gesztenye!


Nagyfiadról friss képek? Látom írtad a szájban mért hőt. Évekig csináltam :( Ez nekem max arra volt jó, h tudjam mikor jön meg. Akkor minden reggel amikor mértem, és 36.5 körül volt akkor tudtam , na sajnos :( ma megjön.

Rizibizi!

Éjjel már annyira kivoltam, h majdnem sírva fakadtam, h már mi a fenéért nem alszik vissza. Este 11-től- hajnal 1:30-ig ment a visszaltatás. Próbáltam cicin, ölben, babakicsiban, de egyszerűen semmi nem hatott. De végig törölgette a szemét, mert álmos volt. Senkinek nem kívánom ezt. Örület :evil:


Beuka!


Várunk, h gyere :lol:



Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Timi!
Nem azért nem tudott elaludni Dóri, mert a cicizéssel, ringatással, babakocsizással nem hagytad? :wink:
Látom, nagyon ügyesen áll már Dóri, van segítséged a konyhában. :) Levágtátok a haját?

Gesztenye!
Ne aggódj a fogak miatt, egyik ismerősöm kislányának egy évesen kezdtek kibújni. Én sem aggódok a mászás és fordulás elmaradása miatt. Többször is hasra teszem Jazit, hogy tudjon próbálkozni, de nem érdekli a dolog. Tegnap is hason volt, én meg elé raktam a teáját úgy, hogy ne érje el. Nyújtózkodott egy darabig érte, aztán rám nézett és felkiáltott: „Annnyaaaaa”.
Viszont egyre többször próbál felkapaszkodni, állni szeretne…

Beuka!
Baba C-vitamin: Cebion csepp. Remélem nincs semmi komoly gond Boti lábujjával…

Melódia!
Pistike is szép súllyal büszkélkedhet. Nagyon jó nézni a fotóitokat, ordít rólatok a boldogság! :D

Rizibizi!
Jazi szeme születése óta „nagyon kék”, de ez nem jelent semmit, hiszen Beninek hat évesen változott meg a szemszíne. Egyik este lefeküdt kék szemmel, másnap reggel felkelt zölddel. :shock: Döbbenet, de tényleg így volt.

Remélem hamarosan többet fogtok tudni pihenni. Az én kis mormotám három hete átalussza az éjszakát, plussz még délelőtt és délután is alszik két-két órát. Arany életem van :D

Pussz: Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Manó alszik, ugyhogy gyorsan irok.

Ma megfürdettük Bogit és meg is fésültük, most szép selymes a szőre.

Nemrég szólt a szomszéd, hogy szóltak a katasztófavédelemtől hogy 110km-es szél várható. Hát remélem nem lesz az ami a multkor, mert a diófánknak 2 nagy ága is megsínylette, letört. A szomszédból meg mind átesett az összes pala, az egyik pont a legszebb tujára esett, de nem lett baja.

Beuka
Merre szoktatok járni? Tudsz autót vezetni vagy buszoztok?

Melinda
Remélem nem fog a szőre berasztásodni, mert direkt fésüljük. Nekem nem tetszik rasztásan. De ha az lesz akkor sem baj.

Timi
Artinak nem volt előjele hogy jön a foga csak a nyáladzás meg a rágás. Egyszerre 2 fog. :shock:

Melódia
Most látszik hogy Pistike milyen nagy. Milyen szép kék szeme van. :D

Nózi
Köszi. :D

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Hettie - :oops: :oops: :oops: most vettem csak észre, hogy anno írtál nekem :oops: akkoriban megint nem jöttem egy hétig, talán ezért nem vettem észre. Igen amiket leírtál ilyesmin mentem át én is, ezért voltak a rohamok. Örülök, hogy semmi baja a szívednek, ezek szerint nálad is lelki okai voltak, akárcsak nálam. Még a fórumot is nehezen követtem, kicsit féltem is leírni a szót, hogy pánikroham, mert gondoltam nyavajgósnak tartanak majd, de ez valóság volt, nem is hittem volna, hogy egyszercsak egy szép békés nappalon elkezd szaladni a pulzusom, komolyan annyira megijedtem, hogy elbúcsúzkodtam a férjemtől....
Nem hittem volna, hogy nincs szervi ok a háttérben - a doktornőm nekem is xanaxot javasolt, de egyelőre arra se volt időm, hogy visszamenjek kontrollra. Viszont mindennap iszok citromfű teát és az segít, meg gondolom az is segített, hogy kisütött a nap :)
Szerintem is segítene a pszihológus, remélem lesz időm rá, bár már azért érzem, hogy jövök ki a kátyúból, de mondjuk egy üveg frontint megettem (pánikrohamok csökkentésére való nyugtató) ezért sokszor kellett kiöntenem a tejet és végül el is apadt... De most már ez a legkevesebb.
Szóval te is megjártad, ahogy leírtad a körülményeket, nagyon nehéz lehetett.... pont így jártam, hogy amikor nem volt zaj, már nem hittem benne, hogy nem lesz egy perc múlva, szóval tényleg zazás voltam. Szeretnék nagyon költözni, de a férjem azt mondja, hogy várjunk még, hátha jövőre előre is tudnánk lépni, most már azért jobb a helyzet, tehát várunk.

Csak tényleg ne haragudj, amiért nem vettem észre a hozzászólásodat, pedig így utólag olvasva is nagyon jólesett, akkor meg még jobb lett volna, hisz akkor még nem voltam ilyen jól mint most.

Szívcsakra meditáció érdekel, hiszek az ilyesmiben, sokkal jobb relaxálni, mint gyógyszereket kapkodni. Ezen kívül még ezen a héten elkezdek futni, csak lesz heti négyszer negyven percem.

Kitartást, nagyon nehéz segítség nélkül, de hamarosan jobban el tudják magukat foglalni a babócák....

Kép
nózi
 
 


Sziasztok,csajok!!

Jajj,de le vagyok maradva! :oops: Szorgalmasan jegyzeteltem,de nem hiszem,hogy tudok mindenkinek válaszolni :roll:
állandóan elszalad a nap,anélkül,hogy idejutnék költeni egy picit!
Habár apa most szabin van,és mindig teszünk-veszünk valamit!
Vasárnap a Nemzeti Múzeumnál voltunka múzeumok majálisán,jó kis rendezvény volt! :wink:
Tegnap vettünk sportbabakocsit,olyat,ami állítható is több fokozatban,így a régit árulom! :wink:
autósülést is sikerült vennünk,beszereltük,igaz még ki nem próbáltuk!9-25 kilós,és 18 ezer volt!

Pistikének ma lenyírtuk a haját,mert annyira izzadt csórikáma melegben!
Közben mostanában elég nyűgös,valószínű,hogy jön felül a foga!

mindenkinek gratulálok a fogacskákhoz!

Mostanában én úgy készítem neki a főziket,hogy a magunknak szánt főzibe,levesbe dobok egy pár kocka krumplit,és addig míg ki nem veszem a dolgokat,csak picit fűszerezem,enyhe só,vegeta!Aztán kiszedem,jól összeturmixolom!Utána folytatom a főzést,ízesítés,berántás,stb.

beuka!

Remélem semmi komoly baja nincs Botinak!És ne félj,forogni is nekiáll nemsokára!
Pistike már vissza is fordul,így perceken belül körbeforogja a szobát,a amúltkor is a szárító alól húztam ki :roll: :lol:
szerintema krumplit ne erőltesd,próbáljátoka bébikajás főziket kóstolgatni!A zsenge sárgarépa főzit nagyon szereti Pistike!

Gesztenye!!

Egy közeli tóparton készültek a képek,mindig csavargunk valahova! :wink: Hogy sikertült a keresztelő?

Tina!

Haláli,hogy mennyire megszőkült Marvin! :lol: Pistike is szőkésbarna,így nyírás után!
Legközelebb remélem többet tudunk dumcsizni!

Edi,Zi,nektek is köszi,hogy felvettetek partnernek az MSN-en,ígérem igyekszem néha dumcsizni veletek! :wink:

Jubi!

Köszönjük a bókot! tényleg arany életed van,ilyen jó kislány mellett,habár én se panaszkodhatom,pistike is csak néha nyügi,viszont az éjszakák nyugisak!Igaz napközben háromszor 20 percet alszik csak,de már megszoktam! :lol:

Mentem csajok,ennyi voltam!!

pusssz:Melódia
:wink:

Kép
Kép
melódia78
 
 


Mellékelek egy huncut képeta "kopasz" fiamról! :wink: Kép

Kép
Kép
melódia78
 
 


Halihó!


Jubi!


Nagyon viccesek vagyunk :lol: :lol: . Ezekkel az eszközökkel azért már elértem Nála sokszor, h aludjon :wink: Biztosan valami front jön-megy. Valahogy most megállt Dóri hajnövekedése. Még nem vágtam belőle. Jazi akko ül, forog, és állni szeretne? Mászni még nem hajlandó? Ez azért nagy mázli, h Jazi átalussza az éjszakát. Dóri is szépen átaludta, és egyszer elszóltam magam, és tessék mi lett a vége? Azóta ilyen klafa éjszakáim vannak.
:wink:



Most mennem kell, mert Dóri hisztizek 1000-rel


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Szerintem a nyugosseg erre az idore foghato. Nalunk pont seta elott romlott el (és mig apa tolta volna, én éppen fodraszhoz szerettem volna), és kicsi olyan nyugos volt, hogy meg cici sem kellett igazan. Vagy a jobbon sirt és balra tettem, vagy a balon és jobbra tettem (?). Vagy a foga. De inkabb ez az ido.
szerencsere furdes elott azert rallizhattunk még fél orat :D a friss levegon

Melodia: nyugi, én sem jutok oda msn-hez csak ugy ;)

Lanyok, ma megbontottam egy kecskemetis oszibarackot. De pfffuu, ez piszok edes, mint a lekvar :( kicsi bezzeg falta. higitva is nagyon edes. Tobbet nem veszek szerintem
Reggel csinaltam banan-alma turmixot (életem elso turmix muve :D még sose hasznaltam :D) addig jo is volt, mig vissza nem jott a torkan :D na utana mar nem tetszett neki. Inkabb csak par kanallal beletettem mas bebi kajaba ;) az is tobb mint a semmi :)
Szoval hazi koszt nem tetszik még... de majd megszokja :D végulis, eleinte a bolti sem volt a kedvenc

nozi:sajnalom amin keresztulmentel... citromfu tea nagyon jo. Vedono babanak is ajanlotta, ha nyugos. Meg komlo is jo felnottnek

megyek, sziasztok

Ui.:Pistike nekem sokkal tobbnek tunik mint 7 honap ;) nagyon aranyos, kis huncut mosolyu

KépKép
rizibizi
 
 


Jubi!
Én csupán attól félek, hogy úgy meg fogja szenvedni a fogacskákat Barni, mint anno az apja. Legalábbis az anyósomék azzal ijesztgetnek, hogy neki is 1 éves kora körül jött ki és mindig belázasodott + nem aludt rendesen éjszaka. Ha tényleg így lesz, akkor most kéne még kipihennem magam, amíg hagyja.
Nálunk már megy a kúszás, mászás és már ő is mindenbe belekapaszkodik és fel akarja húzni magát, de pár pillanat múlva már dől is el (ilyenkor jó, ha a közelben vagyok, hogy ne koppanjon nagyot), viszont ülni is csak pár mp-ig tud és szintén eldől. Olyan édes, ahogy próbálkozik, de már nagyon kis rosszcsont is, mert mindig arra menne és oda nyúlna, ahová nem szabad (mert veszélyes lehet számára).

Melódia!
Így "kopaszon" tiszta apja Pistike. Most már le sem tagadhatná :wink: .

És most rólunk pár szót:
A vasárnapi keresztelő elég jól sikerült, de mivel Barninak pont alvásideje lett volna a cumi ott volt a szájában (elég nyűgös volt nélküle). Utána a kerti partin is jól éreztük magunkat és szerencsére az eső sem mosta el. Viszont este történt egy kis baleset. Kimentem a fürdőbe és páromra bíztam Barnit. Mire visszaértem már csak egy puffanást hallottam és majdnem szívrohamot kaptam, amikor láttam, hogy Barni leesett az ágyról. Szerencsére nem lett komolyabb baja, de ő is nagyon megijedt és sírt pár percig. A páromat jól leszídtam és bízom benne, hogy mostantól sokkal jobban fog Barnira figyelni. Egyébként úgy történt, hogy a párom nem az ágy szélére, hanem a közepére ült és közben meccset nézett + a távirányítót kapcsolgatta. Hamarosan megpróbálok képeket is feltenni.

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Halihó!

Ez már reggel óta írom :roll:

Tegnap pancsizni voltuk egy ismerős anyukánál akinek 15 hónapos lánya van. Sokat szokott tanulni tőle a Kitti. Egyik alkalommal mikor nálunk voltak, utána történt, hogy elkezdett mászni a lányom is.

Kép

Esernyőbabakocsi: már 2 hete azzal járok mindenhova, de ma mégis a régibe tettem mert tudtam hogy aludni fog, és az teljesen vízszintbe dönthető. Hát azt a kínt amit átéltem, nehéz volt, nem forgott, nekimentem vele mindennek. Eddig hogy tudtam azt használni :roll: :?: Szerintem ha még egy babó jönne már akkor se tenném bele, mert annyira megbántam hogy NAGYON.

Ma voltunk dokinál, mert a hangom már teljesen elment. Most fizettem először vizitdíjat, én naív meg azt hittem nem kell mert gyeden vagyok. De ez a kutyát sem érdekelte :? Amúgy én meg voltam róla győződve hogy nem kell, ti mit tudtok erről??? Vagy csak a terhes kismamáknak engedik el?
Viszont kellemes meglepetésként ért, hogy az öreg nénik-bácsik előreengedtek. Mondjuk én nem is voltam bent órákig etye-petyézni :roll:

Tina: párom álma egy Passat. Én Opel Vectráért vagyok megveszve, de ezt se vezetem, mert nekem még az Astra is nagy. :oops:
Marvin bírja azt a fürdőkarikát? Mi is már nagykádba fürcsiztetjük és néha meg akarja kóstolni a vizet, azért gondoltam hogy beszerzek neki egyet.

Ribizli: nekünk 4 hós koráig kellett terpeszpelust hordania. Szegényke elég furin nézett ki vele. Majd konrollra kell mennünk mikor már járni tud. Remélem utána már nem találnak ki neki semmi ilyesmit :? Mi szeretjük a kecskeméti őszit, meg a többi is bejön tőlük...

Hettie: ez a kutyi nagyon édes. Kitti biztos sikítozna neki. Meg van veszve ha kutyát lát. A galamb is jó fej, de azért a kutya mégis csak kutya :D Hol van szél? Nálunk csak kis eső volt, semmit vészes...

Nózi: hála már nálunk is vannak pillanatok mikor ki tudok szaladni a wc-re vagy a konyhába :lol: Múltkor még a nagyapja kezébe is elvolt egy-két percig ami nagy szó, mert ha másnál van mindig elkezd sírni. Olyan anyás, de hát velem van egész nap :)
Cumi: sajnos nálunk kell az elalvásnál, anélkül nem megy :?

Melódia: Jaj szegény Pistikét megnyirtátok :cry: Mondjuk tök jól sikerült, de imádom a nagy loboncokat. Kittinek is tök jó lenne, de neki nem dús a haja, hanem vacak vékony szálú mint a szüleinek. :?

Jubi: ez a szemváltozás nem valami megnyugtató. Pedig tökre örültem hogy kék a szeme. De azért én majd durkkolok hogy az is maradjon.
Arany élet: jó neked, de gondolom a két gyerkőc mellett annyi tapasztalatot gyűjtöttél, hogy azt most lehet kamatoztatni. Én már most tudom hogy a második gyerkőcnek nem lesz minden fenékig tejfel :lol: Nem kell még egy "öleb", állítólag a második gyerek nyugisabb? vagy megtanulja hogy nincs mindig idő rá? Hogy is van ez? :?:

Remélem nem hagytam ki senkit, ha igen bocsi :oops:

Valamelyik nap voltak nálunk Timiék (meg ma is :lol: ) és kipróbált a Dóri is a Kitti autósülését. Tehát ez pedig a mi ülésünk, csak nem a mi gyerkőcünkkel :lol:

Kép

Itt pedig egy ugrálóvárba készül bemászni, de nem sikerült neki, mert túl nagy volt :D
Kép

Bettus

Ui: majdnem elfelejtettem, tegnap volt az utolsó nap hogy szopizott. Este már nem volt sok a csuporba, meg nem is igényelte simán cumira elaludt. Úgyhogy 9 hónap terhesség és 9 hónap szoptatás nekem elég volt, egy ideje már amúgy is érzékeny volt a bal mellem...

Kép
bettus79
 
 


Gesztenye!


Ez az ágy leesés nagyon ismerős sajnos Nekem is :cry: . Szintén apuka volt Dórival, csak Nálunk annyi különbséggel, h én is ott feküdtem az ágyban. Éppen hátat fordítottam Nekik amikor Dóri a fején volt, és megcsúcsott, és leesett az ágy mellé. Volt nagy sírás, én meg ordítottam, h ilyen mégegyszer elő ne forduljon. Szerencsére nem történt nagyobb baj, csak nagyon megijedtem. Dóri utána már sikítozott, nevetgélt. Azt azért le kell szögezni, h szerintem egy férfi sokkal könnyelműbb, mint egy nő.(egy anya). Gratula a megkeresztelt fiadhoz. Mi szept 16.-án szeretnénk. Akkor lesz Dóri 1 éves.


Bettus!


Nagyon szépek a csajszik :lol: :lol: . Sajnos nekünk is kell fizetni. Emlékszel, h 900 Ft-ot fizettem, h elkezdjék a fizióterápiát. 600ft(beutaló, mert nem az én dokim írta ki), és 300 ft az Sztkban, h a reumára bekerüljek. Frankó mi?


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Végre ideértem :oops: :oops:

Hettie gratula a foghoz! Tök jó, hogy így jött ki! Írtad, hogy megint előjöttek a régi tünetek. Most már jobban vagy?
Nehezen haladunk az új ízekkel. TI?
Édi a kutyus!
Jászberény felé szoktunk menni (Jászárokszállás, vámosgyörk…) most apa vitt mindet, egyébként autóval szoktam menni, igen, én vezetek.

Rizibizi lemaradtam Veronika „feledik” szülinapjáról. NAGYON BOLDOG HÓFORDULÓT!!!!
Nem volt a szilvával semmi gond? Nekünk is van itthon, lehet, hogy én is kipróbálom.
A féltékenység nekem is ismerős. Meg tudok néha őrülni. Nem tudok mit csinálni, ezen nem tudok sajna változtatni.
Éjszakák :(
Későn olvastam el, hogy írtd a C vitamint, így nem kérdeztem rá, de meg fogom kérdezni mindenképpen! Köszi!

Sue ezek szerint néha még mindig van harapdálás :( jaj megint sebes lett :(
Köszönjük szépen a köszöntést!
Ti most hogy álltok a kajákkal? Nagyon szép súlya van Vikinek!!!
Jó, hogy írtad, már akartam is kérdezni, akkor szerinted már adhatok husis kajákat Botinak?
Barnázás :( ha a barnázáson kívül nincs más tünet, szerintem nem felfázás. Szülés előtt is barnáztál?
Esés :? Nekem van ilyen Liberos kérdőívem, elküldjem Neked? (mi nem Liberot használunk)

Angel még egyszer le a kalappal előtted! Sok sikert a spanyolhoz!
Annyira bízom benne, hogy az én kisfiam, is olyan jó evő lesz, mint Gergő!
Gratula a 6. foghoz is
Szerintem a szájban méréssel semmi gond. Ráadásul vicces görbéből is lehet baba! :) nagyon drukkolok a 29.hez!!

Linda igen, próbáltam már én mindennel a krumplit, nem csak magába. Örülök, hogy Te is írtad, mehet már nálunk is a husi? MI volt a kontrollon?

Anita sajna nálunk a sütőtök sem jön be sajnos (remélem ez majd megváltozik)

Gesztenye kösz ia megnyugtatást a kaják ízlelgetése terén, néha már kezdek bepánikolni, hogy hogy fogunk így eljutni a rendes kajákig!

Bea a parafinolajat gyógyszertárba vettük, még az „indulócsomaggal”: mászás :) édes lehet Minna!
Láz :( hogy van most?

Tina a virágos virágok nálunk is nagy slágernek számítanak. Csak úgy repülnek a szirmok szanaszét.
Akkor ezek szerinte Marvin sem eszi meg a főzeléket? Mennyit tudsz „beletukmálni”?
Gratula a mászáshoz, és az üléshez!
Puzzle szőnyeg :lol:
gratulálok az 1. Foghoz! Nagyon édes Marvin, ahogy ül abban az izében (tényleg mi az??)

Betti igazatok van, hogy kicseréltek a gyerekülést! Bocsánat, ha nagy baromságot kérdezek, de hogy tudjátok hátradönteni? Olyankor elfektetitek a hátsó ülésen, vagy hogy „utazik” benne Kitti?
Nagyon jó a pancsizós kép! Már én is nagyon gondolkodom a fürdésen odakinn!

Látjátok ezért jó, ha kisfiú után kislány jön, mert Rajta nem olyan fura a kék meg az összes többi szinű ruci :) (már ha összejön másodikra a csaj :? ) UGYE NEM BÁNTÓDIK MEG SENKI!!!

Edi Kata a gyümit sem eszi? Főzelékkel hogy álltok? Ja most látom, hogy egyh armad üveggel azért megeszik a gyümiből, az is valami! 2× adsz neki egy nap?
A nyaka nagyon csúnya piros volt, épp. Ott, ahol mindig össze van neki „nyomva” ,gondolom befülledt. Hintőporotzuk, aztán észrevettem, hogy olyan, mintha le lenne forrázva. Akkor mentünk dokihoz, és derült ki, hogy ekcéma. Szerencsére a krémtől, amit felírt elmúlt (remélem végleg)

Livi szia! Nem tudom megállni szó nélkül, szerintem a szomszéd anyuka egy tapló!
Raksz majd fel képet a gyermekekről?

Zebra üdv! Várjuk Tőled is a képeket! A kötvény: én bementem egy bankba (KésH) és megnyittattam. Kellett hozzá születési anyakönyvi kivonat, adókártya (babáé) igazolás a munkahelyről.

Nózi de jó lehetett a cicit visszahallani!!!

Timi én környezetvédelem szabályozása, tervezése minőségbiztosítása tantárgyból írtam. Vezetésiből felmentésem van. Viszont még hátra van a számvitel. Sajna. Most hogy sikerült Neked?
Botmixerrel turmixolsz?
Most látom, nálatok is van már fog! Gratula!
Tök jó, hogy a Te főztödet eszi Dóri!
Hihetetlen, hogy milyen ügyes már a nagylányod!!! Annyira édes!
Éjszaka :(

Melódia nagyon jók a képek!! Olyan szépen vagytok mindnyájan!!!! Az a kép a legjobb, ahol 3-an vagytok!!! Nagyon tuti a kocsi! Látszik, hogy feszít benne Pistike!
Fúú de ismerős az elszalad a nap érzés :? főleg ugye, ha apa is itthon van :)
Forgás :) Pistike a szárító alatt :lol: kösz ia répás főzi tippet, keresni fogom a boltban! Hátha!
Naggggyon jó az új séró!!!!!!!!!!!

Jubi hihetetlen hogy Jazi már „anyázik”! Annyira jó lehet hallani! Köszi a C-vitamin tippet!

Gesztenye már épp kérdezni akartam, hoyg mikor lesz a keresztelő! Gratulálok! Akkor csak ügyes volt Barni! Leesés :( elhiszem, hogy picit szétcsúsztál a párodra. Mert ha még odafogyelt volna ,de az a hülye távirányító! De a lényeg, hogy minden oké! Akkor Barni is izgő mozgó lett! Hogy van, az, hogy mindig azt fognák meg, amit nem szabad? :lol:

írok majd magunkról is, de most fölébredt a fiam

üdv:Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


NO szerencsére a gyümölccsel még mindig jól állunk most evett meg egy üveg Nestlé banán-őszit teljes értékű rizzsel.

De hála Nektek (az ötlketeknek, és a bíztatásnak) tegnap megevett 1/3 üveg finomfőzeléket (igaz jól felöntöttem őszibararcklével :wink: )

Szerencsére a lábujján csak egy seb van, már múlik, lehet, hoyg egy hét is kell neki, a C-vitamint ki fogom próbálni.
A torkát is megnézettem, reggelente köhög, de szép a torka. jól van, lehet, hogy túlaggódom, de ha már ott voltunk...

Úgy döntöttem jövő héten (akkor tölti a 7. hónapot) kezdjük a husis dolgokat.

Bocsánat, ha nagy baromságot kérdezek, de nem teljesen vagyok ezzel tisztában:
MI ugye 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. egy csomó bébikaja már 4 hónapos kortól adható.
Akkor mi 2 hónappal "lemaradva" adjuk a kajákat, tehát ha betölti a 7. hónapot, akkor jöhetnek az 5 hós kaják?
Picit hülye vagyok ehhez :oops: :oops:

meleg: én tegnap már csak egy trikós kombit adtam rá napközben , és megpróbáltam benn altatni.

megyek, mert foglalkozás óra van :)

szép napot! Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Sziasztok!

Beuka: Szerintem, de ez tenyleg csak szerintem, mindent ami 4-6 hoig van, nyugodtan adhatsz neki. Mi husit mar 5 hosan kinaltuk, és semmi gond. Aztan par het mulva lehet 7 hos is, ha van ilyen kaja :)
Éppen akartam irni neked, hogy Veronikanak a husis fozelek, vagy gesztenye sokkal jobban bejon (és én is orulok, mert az nem csak csupa edes iz) mint a sima fozelek. De meg csak boltit kapott, meg egyszer egy falat kis hust, parom huslevesebol ;) Folyamatosan kiserletezem. Boltival elegge el is van, de repa nekunk sem kedvencunk, sot eleinte sutotok sem volt.
Most inkabb a hazikoszttal van fanyalgas, de majd arra is ra fog szokni. Meg hiszem, hogy ahogy no, majd hajtja a kivancsisag is, és mar csak azert is akar enni olyat, mint mi :D
Szilva jo volt, semmi gond nem lett tole. Probald csak nyugodtan.
Koszonjuk a jokivansagot :)

Képzeljetek, tegnapi nap utan okulva, ma kulon turmixoltam a banant, meg az almat. De az almat elotte egy kicsit megmikroztam, hogy olyan föttebben hatha jobb lesz (kompotosan) Nos banant megette, persze még nem kedvenc, de amit odakeszitettem az mind bement :) de az almatol alulrol, mélyrol kezdett oklendezni. szegeny :( nagyon nem jon ki vele ;) igy gyorsan tukmakoltam egy kis oszibarackot is a szajaba, hogy lemossuk azt a galád almaizt :D

Bettus. én is szeretem a kecskemetit, meg az univert is (gyujtom is a cimkeket) meg az oszi is jo volt, csak olyan edes mint egy dzsem. Grr, nekem nagyon fojtosnak tunt igy :) de babó rendesen tudja falni (ezt bezzeg)

Gesztenye, Timi: nalunk mar ket leeses volt, és mindketto nalam. Én inkabb parom szemenek tuzeben egtem :D hogy igy mondjam :)
Férjemet még a hideg is kirazza, ha egy gyereket lat elesni, vagy ilyesmi, nekem meg semmi. Persze a kislanyunkat en is sajnaltam mikor leesett, és buntudatom is volt... és az egyiknel.. nem, ezt nem lehet leirni... nem taviranyito, de hasonlo.... szoval nemcsak a ferfiak "konnyelmuek" :)

Szep napot!!!!

zi

Már nem talalom ki kerdezte, de este kilenc utan nalunk nagyon nagy szel volt

KépKép
rizibizi
 
 


Ja, ma akartunk elmenni, hoyg megmerjen a vedono, csak ugy...
De egy borzalmas ejszaka utan, negyed kilencig aludtunk, igy mar nem ertunk oda, a vegere sem ;)

Veronika regen nem szerette a cumit, hiaba vettunk ilyen formajut, olyan allagut... :) gondoltuk annyira nem is baj. De miota nemcsak cicin alszik el, egyre tobbet hasznaljuk, elalvasnal, meg miota nemcsak kenguruzunk, hanem ujbol van babakocsi... meg ha nyugos, vagy almos... vagy ejjel ha megebred. Azert nem rossz dolog.

KépKép
rizibizi
 
 


ime a rapper
Kép

és a kislany, avagy apa hercegnoje :)
Kép

KépKép
rizibizi
 
 


Sziasztok!

Hát, nekem sem megy olyan gyakran az írás, ahogy jólesne...öbbnyire csak olvasgatni van időm, mire hozzászólnék, már várnak anyai teendőim :)
Szuper autósüléseitek vannak,
Bettus az a virágos nagyon tetszik..Ilyet hol lehet kapni?( bocs, ha ez már lefutott kör)
Timi: Lola is szept.16-án lesz 1 éves, és mi is akkoriban tervezzük a keresztelőt.Bár még nem döntöttük el milyen vallású legyen.
Nálatok van szempont?

Gesztenye! Ti már tapasztaltak vagytok keresztelő ügyben. És ehhez Gratula! Mi volt a szempont nálatok?

Képzeljétek, tegnap adtam Lolának először a kezébe rágcsálnivaló gyanánt egy kiflt! 6 foga van és érzem már rajta, hogy használni is akarja a sok pépes kajcsi után. Viszont én meg végig stresszelek, annyira félek, hogy megakad a torkán...De hát, valahogy el kell kezdeni...

Bea!
Köszi az infókat a kötvényről!
A hozzátáplálással nekem is állandóan kérdéseim vannak. A hónapos megjelölések azt jelentik, hogy akkortól lehet bevezeni, mert mondjuk elbírják a kis bélflórái. Bár vannak orvosok és védőnők, akik pl. a 4hót korainak tartják(amúgy én is 6 hó-os korban kezdtem), tehát szerintem a fokozatosság a lényeg és hogy olyat ne, ami csak nagyobb babáknak való...
Remélem nem mondtam nagy hülyeséget....

Bettus!
Lelkileg nem viselte meg egyikőtöket sem a leválás a ciciről?

Mindenkihez aki felkel még éjszakánként:
Hááát, lehet, hogy mi járunk az élen a gyakoriságot tekintve, ugyanis 6hós korától 8 hós korig kb. másfél-2 óránként keltünk fel, mostanában is még kétszer-háromszor, és Lola még sosem aludta át az éjszakát!
Nem tudom, mi lehet az oka! Persze, biztos volt, hogy fog miatt, de mostanában szerintem nem...
Jól jöhet nálunk is egy kis agykontroll :roll:

Most Lola laszik, megyek gyorsan tornázok egy kicsit, hátha sikerül valamennyit lefaragni a pocómból :(
Szép napot mindenkinek!
zsebzebra
 
 


Halihó Csajok!

Kicsit eltüntem megint, de néha kissé fáradt vagyok. Hétfőn voltam vérvételen, meg belgyógyászaton. Vashiányos vagyok, bár Manóval is az voltam. :( Tegnap végre eljutottam fodrászhoz, gondoltam, ha már kövér meg pattanásos vagyok, legalább a hajam legyen rendben. :wink:

Livimami, néhány oldallal korábban én is "panaszkodtam", hogy piszkálnak, mert a kicsi fiam nem forog, nem marad hason, és most pedig már egyedül ül, sőt néhány napja nem is engedi magát leültetni, kinyomja magát álló helyzetbe, és úgy elláldogál percekig, hogy fogom a kezét, vagy a hónalját. Úgyhogy csak azt tudom neked mondani, amit a többiek is, hogy nincs két egyforma gyerek, mindegyik más ütemben fejlődik. Manó is olyan igazi nyugodt, szemlélődő baba, hidd el majd eljön az ideje mikor ugyanazokat a dolgokat megcsinálja, mint a szomszéd kislány. A Te babód lehet inkább agyra gyúr. :D

Rizi, én már adtam Manónak szilvát, és imádja. Manónak is volt, hogy elromlott az alvókája, de kb. 1 hét után ez helyrejött.

Timi, nálunk is az őszi a csúcs.

Edi, nekem sajna nem nagyon ment le a pocim Manó után, úgyhogy most is jó nagy van, kb. mint mikor Manóval 4-5 hós terhes voltam. :( Sírva emlékszem a két évvel ezelőtti önmagamra, hogy még a hormontabletta előtt milyen jól néztem ki a kis 34-es rucijaimban. :cry: Sosem leszek már 52 kg!? :(

Gesztenye, nálunk is 0, azaz nulla db. fog van. De nem idegesítem magam rajta, csak útálom, mikor az ismerősök mondogatják, hogy "úúúúú, az én gyerekemnek ilyen idős korában már ennyi és ennyi foga volt". Az enyémnek meg még 1 sincs. Na, és aztán, majd lesz! :evil:

Beuka, neked is azt írom, mint Livinek. Emlékszel, hogy nyavajogtam, hogy Manó semmit sem csinál? Most pedig forog, ül egyedül, sőt próbál állni. Én azt szoktam mondani, hogy majd a gyerek mikor úgy érzi, hogy eljött az ideje, akkor csinálja ezeket a dolgokat. Szerintem nyugodtan adhatsz már 5-6 hós babának való bébikaját, csak a lényeg, hogy fokozatosan haladj előre. Nekem azt mondta egyszer a védőnő, hogy bármikor kezdem is a hozzátápit mindig a legkorábban adhatóval kell kezdeni (tehát 6 hósan is csak a 4 hósnak valót), és úgy kell szépen lassan előre haladni.

Bettus, vizitdíjat csak akkor nem kell fizetni, ha pl. cukorbeteg az ember és a betegségével kapcsolatosan megy dokihoz. Nekem mint kismamának ugyanúgy fizetnem kell mindenért, ami nem függ össze a terhességgel. De pl. hétfőn a belgyógyin nem kellett fizetnem, mert az ugye kötelező a kismamáknak. Viszont kíváncsi vagyok, hogy holnap a nyakiredő UH-ért kell-e fizetnem, mert ugyebár én Szegedre járok dokihoz, és oda megyek holnap is, viszont nem vagyok szegedi. Na majd kiderül. Ja, dokinál előre engedésről annyit, hogy múlt héten csináltattam a jogsim, és mikor beszólított előre az aszisztensnő úgy néztek rám, mint egy anyagyilkosra, hogy pici babával volt pofám előretolakodni. Kifele mikor köszöntem, nem is fogadta csak egy nő a köszönést. :evil:

Rólunk még annyit, hogy Manó napok óta nagyon nyűgös, enni sem eszik rendesen (bár most meg hízott végre), inni viszont annál többet. Ja és néhány napja a délutáni kakija (merthogy neki 2-3 van egy nap) kissé hígas. De azt mondta tegnap a védőnő, hogy ez lehet a fogzás miatt, mert a nyála is jobban folyik, mint eddig. Mi is vettünk autósülést, még kb. 3 hete, Brevi-t, nagyon szupi, Manó úgy feszít benne, mint egy kiskirály.

Na megyek, kivasalok, míg alszik.
Holnap megyek UH-ra, remélem minden rendben lesz, majd beszámolok az eredményről.

Üdv mindenkinek

Anita

Ui.: nem vasalok, amíg visszaolvastam felébredt a ház ura. :D

goodfairy
 
 


Akit erdekel
http://www.eum.hu/index.php?akt_menu=5096
itt van vizitdíj táblázat
Sot a vizitdíj utmutatoban még az is le van irva (most nezem), hogy a terhesseg soran milyen vizsgalatok vannak...teritesmentesen

KépKép
rizibizi
 
 


...csak tudnam miert megy fel bennem a pumpa, mikor olvasom....
rizibizi
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek ma megeint Egerszegen voltunk :roll: (hétfőn is ott voltam Laurával a konrtollon)Frankón odaértünk a dög melegbe,a korházban is minden rendben volt:előre felé kell mászatnom Laurát :roll: ,meg ha ültetem akkor a szeme elé kell helyezni a tárgyakat :roll: A barátnőm nél is voltunk,éppen hazafelé indultunk volna,de a kocsi váltója csak úgy lötyögött,nem lehetett betenni sebességbe :roll: széthullott a szemét :x Kocsi maradt minket meg a barátnőm hazahozott :lol: Ma tudtunk csak visszamenni érte,férjem "visszaurasztotta" meg blinderrel megtákolta 8) és már jöttünk is meginta dög melegbe,Laura is velünk volt,kiskacsababa :annyit ivott :wink: Szóval így jártam.
Ma mi is pancsiztunk itthon a teraszon délután,a gumicsónakban. :D Laura igen élvezte,simán elengedtem had ficánkoljon a hátán és a hasán is,ügyes volt mert nem nyelt.Csapdosott,tolta magát előre hátra.Azt hiszem ha ilyen melegek lesznek mi sem megyünk sétálni babakocsival hanem akkor inkább elmerülünk a habokban 8)

Hetti,félek akkor is előbb uton be fog rasztásodni neki a szőre :?
Nekem egy Bob-tail kutyám van.Ismered?Igaz annak nem lesz rasztás a szőre de állandóan fésülni kell/kellene hogy szép legyen.) éves és hát télen igen csak elmaradnak a fésülések és ilyenkor májusba n jön a kutyakozmetikus barátnőm és megnyírjuk cukipofára :lol:

Anita,Laura is 2x-3x kakil és néha neki is hígabb,de azt mindig a joghurtnak tudom be :lol: Remélem minden rendben lesz UH-on,kérsz majd képet?

Rizi,Veronika nagyon vagány a bézbólsapiban :wink: Laurának is van kettő,de ebben a melegben semmit sem adok rá,mármint sapit semmit :roll:
Alvóka,nálunk Laura nagyon jó alvó,egész éjjel ,délelőtt is 2-3 óra meg délután is,mint Jazi :wink:

Beuka,végre jó sokat írtál,már nagyon hiányoztál :wink: Kaja,igen fokozatosan szoktasd hozzá Botit az új zöldségekhez,de husi már mehetne neki szerintem ,Főzz egy kis krumplit,répát meg csikókra vágott csirkemellet és turmixold össze ,ha nagyon ragadadj hozzá egy kis vizet :wink:
Seb:remélem hamar elmúlik :(

Bettus ,jól néz ki Dóri a az autósban és jól néz ki Kitti a pancsimedencében, meg a virágos szoknyában :wink:

Melódia,Pistike megnyírva úgy néz ki mintha az apját fótózák volna huszon pár évvel ezelőtt :lol: de rád is hasonlít :wink:

Timi,ma főztem krumplit(még régit)mikor megfőtt összeturmixoltam 100 %-os paradicsomlével.Ez volt ma az ebéd.Husit nem főztem mert a tegnapi meg az azelőttibe is volt :oops: én nem adok mindennap.Holnapra:ugyanez,mert annyi lett.Uzsi:kiolvasztott gesztenyepüré kiolvasztott meggyel turmixolva :lol: Jó lesz?
Jajj nem gondoltam egyáltalán hogy megharagszol,inkább akkor csodálkoztam volna ha igen,de tudtam hogy nem fogsz :lol: :lol: :lol:

Volt a védőnő:napi két üveg főzeléket kell ennie Laurának:délben is meg uzsira. :roll: Nektek mit mond a védőnő?

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!
Sajnos csak az oldal feléig jutottam, de folyt.köv. :lol:
Jó sok volt a termés 3 nap alatt…

Nem tudtam jönni, mert hétfőn jó pár hónap után végre rászántam magam és a benőtt nagylábujj körmömet megműtettem. (amit magamnak köszönhetek, mert addig piszkáltam a lábam, míg ez lett belőle…máskor is piszkáltam, de akkor meggyógyult, hát most ráfáztam) Hétfőn feküdtem délután, aztán ma reggel 8kor és tegnap is kötéscserére kellett mennem. Így reggel sétáltunk a nagy meleget elkerültük, viszont hulla vagyok, mert hiányzik a reggeli alvás. Most du. tudtam volna aludni, de a kapucsengő persze a Katát felébresztette pedig nagy nehezen aludt el :evil: Máskor leveszem a telefont, de nem jutott eszembe.

Angel!
Gratula a fogakhoz! Kata ma 50ml instant teát ivott. De ezt a vizet inkább nem adom neki, iszonyatosan kemény…vmi ásványvizet fogok neki adni.

Tényleg nemrégiben volt szó a babáknak adható ásványvizekről (humana tudom), vki leírná melyek voltak ezek? Fel kell előtte forralni? Mert a netes védőnő azt írta, hogy az ásványvizet nem kell nekik felforralni (pl. szentkirályi baba). Köszi.

Bettus!
Szopi helyett mit adsz Kittinek reggelire? Szupi az autósülés.

Livimami! Zsebzebra!
Üdv itt! Meséljetek magatokról. Képet tudtok feltenni? :wink:

Tina!
Gratula a fogacskához. Hogy vetted észre? Volt előzménye?
Még nem adtam meggyet Katának, holnaputánra tervezem, majd beszámolok. :wink:
Jó az ülöke amiben Marvin van. Nagyon menő a szerelése :wink: :D

Nózi!
Akkor ránk igaz, hogy Kata nagyon nyugodt és nem kapkodja el a mozgást. :wink: Most forog, pörög, gurul és kúszik, de csak körben. Akárhova megyek mindig megjegyzik milyen nyugodt a babakocsiban is tök elvan, nézelődik ha fent van.

Ribizli!
Boldog hófordulót! Én a meggynek leszedem a héját, ahogyan többen tanácsolták. Próbáltam almát, banánt adni Katának, de nem kellett neki. Marad az üveges egyelőre…
Vagyis a banánnal az volt a gondom, hogy a kakijában furcsa csíkok jelentek meg. Olyan, mint amikor a banán kezd barnulni, rohadni :shock: Most ezt hanyagolom, pedig a kezébe adtam, majszolgassa. Babakekszet is adtam már neki, de nem mutat nagy érdeklődést. Bezzeg amikor fagyizom akkor kuncsorog :) Elveimmel ellentétesen múltkor kapott Kata egy tölcsért jól elnyammogott vele, feláztatta…többször nem kap. Majd ha kicsit idősebb lesz.

Hettie!
Nagyon édes a kis fekete szőrcsómó... :D nagyon ari.

Timi!
Vizsgával mizu? Én csak szilva-alma frutapurát adtam eddig Katának, Kecskemétit még nem. A héten volt, hogy nem volt kaki 3 napig, na mondom akkor jön a szilva…nem evett sokat, de szerencse még ha nem is ettől, de du-ra 2 adag kakink lett. :D
Kata is úgy fejelte le az asztalt, hogy én fogtam és vigyáztam, de mégis :( Mi lesz majd ha jár kel, csetlik, botlik :shock:
Matrica homlokra + tükör: kipróbálom :lol:
Jó bevásároltatok :wink: Pár napja Kata éjjel 1x kel és utána reggel 6-7kor.
Jaj, de drága Dóri a konyhában való ténykedés közben. Akkor huzogatja ő is a fiókokat?

Linda!

Mi volt a kontrollon? Etetőszéket sikerült venni? Milyen színű lett a hajad? :wink:

Sue!

Cici harapás hm, fájhatott. Jobbulást! Ügyes Viki, hogy felül. Fekvésből húzza fel magát?

Melódia!
Nagyon nagyfiús a hasalós képen Pistike. Szerintem nagyon szexi, hogy alul van 3 foga :wink: Jók a képek, szépek vagytok. Ilyen melegben a poló alá kap Pistike body-?

Na megyek, vár a házimunka. Még jövök :lol:
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Linda! egyszerre küldtük el :wink:

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok lányok!
Nagyon édesek a képeken a picurok!
Köszi a biztatást,aranyosak vagytok. Szomszédasszony mondókáját már meg se hallom...
Tegnap voltunk kötelezőn, le vagyunk maradva vele többedmagunkkal, mert ha egy oltás kimarad véletlenül, (gyerek beteg,) azt csak újabb hat hét után kaphatja el, mert kis faluban nem bontják fel az üveget egy gyerek kedvéért... :?
Elég nehezen viseli, fájlalja, sokat nyafizik, nem lehet ráismerni :(
Más: Anyósproblémák.
Előrebocsájtom jó viszonyban vagyunk, tisztelem, túl vagyunk egy nehéz időszakon. Mikor Réka született, ő is kórházba került súlyos depresszióval, mostmár jól van.71 éves, én főzök rájuk is. Sajnos túl közel, a szomszédban laknak, és hát hogy is mondjam... sokat itt tartózkodik. Mikor egy nap már negyedszer jön át, az egy kicsit sok. Elhiszem, és megértem, hogy neki nincs más öröme az unokákon kívül, de az bosszantó, hogy mikor alszanak akkor is itt marad, megvárja, hogy Réka felébredjen, hogy megdajkálhassa... Szinte csak a legszükségesebb dolgaimat végzem el, ha itt van, mert ő nem is nagyon beszélget, csak néz, és elemez. Néha nem is mondja ki,( mert már észrevette, hogy rosszul tűröm a kritikát,) de érzem, hogy elemez.
Tudom jól néma gyereknek anyja sem érti szavát, én se szólok neki semmit, hogy néha már túlzásba viszi a látogatást, inkább tűrök, zsörtölődöm magamban,(ti vagytok az elsők akikkel megosztom ezt,muszáj volt már valahova legalább kiírni magamból.) nem akarom megbántani sem, hogy lehet erre rávezetni valakit?
Na, kipanaszkodtam magam, ezer bocs! Teszek pár képet még, mert mindjárt itt az anyós :roll:
Rosszul megy az internet, nincs idegem megvárni, hogy feltöltse a képeket, bepótolom ,ígérem! Sziasztok!
livimami
 
 


Hello!
Újra itt :D Kata alszik, Gyuri focit néz.

Ki mit csinál a hosszú hétvégén? Mi lehet, hogy a Balcsira megyünk 3napra, ha minden igaz több fiatal pár lesz, bébikkel :) Fürödni nem fogok, de még napozni sem, nem mutizom a habtestemet :lol:

Ribizli!
Régen nagyon szerettem napozni, elég jól bírtam a hőséget, de most már nem. Ezért fogok korán menni reggel sétálni, vagy este 5-6felé. Bár 6-kor a teraszon voltam és még nagyon erős volt a nap :shock: Nagggyon édes a herceggnőtök, nagyon ari a kis husis lába. Ő mekkora súllyal is született?

Gesztenye!
Pénteken kap Kata meggyet, kivi leszek hogy fogadja, lehet, hogy gesztenyepürét is előkészítem és hozzákeverem…
Foci: nálunk hétfőn 7-től 9utánig (ekkor csak mosdatás van), vasárnap reggel 8-9-től 11 utánig és van egy meccs, változó időpontban, min. 1,5 óra. Elég sokat eljár focizni Gyuri :(
Baleset :( az a hülye meccs mi????!!!

Timi!

Éjjeli visszaaltatásnál szokott párod is segíteni?

Jubi!

Nagyon jó, hogy Jazi ennyit alszik. 2 óra alatt sok mindent lehet csinálni. Nálunk Kata visszaalszik reggel, vmikor ebéd előtt, de utána mképpen a babakocsiban, bár most a reggeli lesz a babakocsiban. És vmikor du. is alszik. Mindez változó. Van hogy 4x alszik egy nap, de van, hogy 2x. És vmikor csak 30percet, szóval nehéz ügy. Viszont nem panaszkodhatom, mert egyedül is szépen elvan ritkán nyűgös. Inkább csak elalvás előtt.

Melódia!

Jó lett Pistike haja, be van a huncut képen fésülve? Szép kék a szeme.

Bettus!

Jaj, de jó Kittinek, már pancsizik! Nagyon aranyos. Élvezte mi? :D Milyen naptejet használtok? Szupi az autósülés.
Anyukám is felhívta a F.P-t, azt mondták neki, még 2-3hét!!! Türelem, mert hiánycikk 1-2játék és most szerzik be őket…Úgyhogy türelmesen várok. Sajna ez van. Még jó, hogy febr.elején beküldtük…Kitti tud már a csigával jászani?
Szopi: ma Kata is kevesebbszer szopott, de annyival nem evett több főzit stb. Én most már minden hónapban elhagyok 1-1 szopit, aztán meglátjuk hogy alakul. Kata ma 50ml teát megivott, ezzel is haladunk :wink:

Angel!
Én annó hónaljban mértem a hőt (kiváncsiságból, hogy tényleg a nagykönyvben megírt görbét kapom…) és tényleg szép lett. Gyuri már tök kivolt, mert digitálissal mértem és reggel mindig arra kelt, hogy csipogott :lol: Amúgy amikor a Kata még pár mm volt, akkor nem esett le a hő még a 33.napra sem és hőemelkedésem volt este is, és ez gyanús volt :lol:

Beuka!

Ne aggódj, majd eszik Boti. Látod Kata is mennyit eszik és ma 9100g-at mutatott a mérleg. Hízással nincs gond. Husit adok neki majdnem minden nap, mert ő nem eszik nagy mennyiségeket. Mennyit szopik Boti? Mert nekem azt mondták ha kevesebb lesz a tej, akkor többet fog enni :shock: De most olvasom egy egész üveg gyümit befal, ez nagyon szép. Nincs itt gond egy szál sem :D
Gyümi tízórai, ebéd főzi és du. is kap főzit, de vmikor gyümit. Ma 120g főzit evett meg, ez rekord (alma+csirkehusi)
C-vitamin: Kata majdnem minden kap cebion cseppet 8hetes korától. A hozzátápi megkezdésekor abbahagytam, de azt mondta a dokinéni, ha kevés gyümit eszik adhatom neki. Napi 6csepp. Amúgy nátha, köhögés stb. esetén is jó adni (szerintem).

Zsebzebra!
Nem semmi, hogy ennyiszer kelsz fel, hogy bírod? Napközben tudsz pihenni? Lola szopik sokat? Milyen kajcsikat eszik?

Anita!
De leszel még vékonyabb hidd el!!!Majd megszületik a baba aztán megint csinálod ezt a 90aposat és oké lesz a dolog. Ügyes a Manód! Nálunk sincs még fog, és nem érdekel, addig sem harap meg ennyi szopi alatt. Néha így is harap, de gondolom foggal fájdalmassabb…

Linda!
Örülök, hogy minden rendben Laurával. Ő egyedül ül már stabilan?
2 üveg főzi, hát az nem sok? Vagyis Kata adagjaihoz képest…Örülök, ha egy nap kétszerre 100-150g főzit megeszik meg 60g gyümit…Érdekes. És hízik. Azért jobban örülnék ha rendesebben enne…már lassan 9hós na…

Na megint hosszú lettem… :oops: :oops: Jó éjt!
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Livi teljesn megértelek, én is átélem ezt (azért nem ennyire durván, mint Te) nem tudtok többször elmenn iotthonról? Sétálni vásárolni? Hátha akkor "leszokna" kicsit róla.
Jaj olyan szar helyzet tényleg :(
Vagy próbálj a férjeddel beszélni, hogy mondja meg neki valahogy hogy szükséged van egy kis "magánéletre" is :?

Linda autó :( gondolom milyen kellemetlen volt.
Egyébként örülök, hogy a kontrollon minden rendben volt.
Remélem mi is nemsokára pancsizhatunk az udvaron, rendeltem egy bébimedencét.
Gondolod, hogy ha Boti simán a krupli + répa kajámat nem ette meg hussal megenné? úgy gondoltam lőször üvegessel próbálkozom :? (sajna Boti nem csípi úgy a házikosztot min Laura :()

Edi a banántól keletkező barna cuccos nem normális? Mert nálunk is előfordult :shock: :shock: én nem is idegesítettem magam rajta.
De jó nektek talán alakulnak az éjszakák!

Anita köszi, hoyg írtál a mozgásról, és a kajálásról!
MÁr mész nyakiredő Uh-ra? Gyere holnap mindenképp, hogy mi volt! Mikorra várható a bébi?

Zebra köszi Neked is a kajás hsz.t Jaj akkor tényleg TI álltok az élen a éjjli kelésekkel. Én max 3× kelek, de nagyon kivagyok reggelre. hogy bírod?
Nekünk is megvolt már a keresztelő, nálunk mindenki római katolikus így nem volt kérdés...

Rizi köszi a kajás hozzászólást! Igen, én is remélem, hogy majd elfogadja későb a házikosztot is! kíváncsi leszek, hogy a husis bébiétel hogy fog bejönni!
NAgyon édes Veronika képeken!

Kép
Kép
beuka
 
 


Edi Nagyon szép Kata súlya! ez igen!
Igen a gyümivel nincs gondunk, csak a zöldségek :( no majd csak beindul az is. még elég sokat szopizik (napi 6× + éjjel 1-2 alkalommal)
120 gr, az már szép!

Lányok!
Ki mit csinál az üres bébiételes üvegekkel? (a spájzban gyűlik már lassan nem férek tőlük :? ) igazából azt várom, hátha lesz szelektíves kuka nálunk is, de ha van valakinek valami jó tippje esetleg...

ja és mivel melegítitek fel a már felbontott, de hűtőbe rakott bébikaját?


na rakok fel pár képet, az elsőn:
már ennyire kitekeredik, de nem billen át. Vagy lehet, hogy nem is akar, csak egyszerűen fölfelé nézelődik? :shock:

Kép

Kép

Kép

Eldugultam, JÓ ÉJT!
Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Sziasztok!

Manó már alszik 1 órája, elaludt hazafelé az ölemben a kenguruban, kiváncsi leszek felébred-e?

Nózi
Nem haragszok hogy csak most válaszolsz. :wink: Jo hogy irod a citromfű teát, azt nem is tudtam, hogy jó erre, na majd akkor kipróbálom. A szívcsakra meditációt holnap megkeresem.

Melinda
Hát nem baj ha rasztás lesz, akkor is biztos ari lesz. Nem ismerem azt a kutya fajtát amit irtál.

Beuka
Mi???? Vámosgyörk fele jöttök? Mi itt lakunk mellette kb 2 percre, Adácson. Ha erre jársz akkor majd gyere el :!: :!: Majd szólj mikor jössz errefelé. Arti is szereti az őszit, abból 1 üveg az adagja. Meg eszik délben pulykahusit is sütőtökkel. Az is izlik. Tegnap kóstoltuk a vilmoskörtét, ugy láttam izlik az is.
Boti már ül? Arti még eldől. :lol:

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Bettus
Mégsem volt nagy szél, mint a múltkor, csak ránk ijesztettek.


Beuka
Én is gyűjtöttem az üvegeket, mert azt hittem jo lesz benne fagyasztani kaját, de nem lehet mert üveg, és letörhet, ugyhogy kidobom most már őket. Mostanában talán picit visszajöttek a rosszullétek, de remélem nem lesz komolyabb, inkább a fáradtság miatt lehet.

Tegnap nekem is leesett Arti az ágyról, pedig középpen volt, vagyis még feljebb és valahogy addig gurigázott, mig leesett, de nem lett baja, pont a szőnyegre esett. Remélem többet nem lesz ilyen.

Jo éjt!

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?