Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, lányok!

Bocs', hogy ma eltűntem. Be-benéztem, de nem voltam igazán írogatós kedvemben. Semmi különös, csak na, ez egy ilyen nap volt. :roll: :oops: Délelőtt mosogattam :evil: addig Kriszta lábatlankodott mellettem :roll: majd főztem egy paradicsomos húsgombóc-szerűséget. Nagyjából ugyanúgy készítettem, mint a töltött paprikát (paprika nélkül :P ), de főztem bele kockára vágott répát és egy kis zellert. Szóval, olyan töltöttpaprika (paprika nélkül ) és paradicsomleves-keverék lett. De mindenkinek ízlett. Főleg Krisztának. Aztán aludtunk egy kicsit, majd szomszédoltunk, du. pedig sétáltunk egy nagyot. De azt hiszem, le kell mondanom az ilyen hosszabb sétákról, mert kissé fáj most a pocim.
Szóval, így telt a napunk. JA, és megettem 3 fagyit. :oops: :oops: :oops: :oops: Nem egyszerre, csak rendre, de most nagyon csúszik nekem. :roll: :oops: :lol: :P

Sajnálom a régi és újabb kisbetegeket! :( Remélem, mindenki nagyon hamar rendbejön már. :) Sok-sok gyógypuszit küldök. :)

Zsu, gratulálok az álláshoz, remélem, tényleg olyan lesz, ahogyan mondták, illetve elképzelted. :) Otthonról mit dolgoznál, ha megkérdezhetem. :roll: :oops:

Zsuzsi, végül megmondtad Anuydnak, hoyg nem tetszik a ruha? (Nálunk anyós ragaszkodott ahhoz, hogy ő vegye, de úgy, hoyg ideadta a pnzt, és én azt vettem, ami nekem tetszett. :roll: Tök jó volt. )

Iza, nagyon sajnálom, hogy édesanyádnak nem javul az állapota. Ezenkívül pedigs zerintem Barbi olyan szépen és szeretettől sugárzóan írt, hogy ennél többet nem tudnék hozzáfűzni. :) De amit írt, azt én is úgy érzem Veled kapcsolatban! :)

Timi, nagyon jó hír, hoyg Hanna füle rendben van. Nagyon remélem, hoyg most már végre elmúlt minden ilyen problémátok! :)

Ibolya, nem túl költségterhelő az elektromos tűzhely? Mert itt az áram, azért jóval drágább, mint a gáz. Nyáron, amikor nincs fűtés és csaka főzéssel fogy a gáz, alig fizetünk valamit. Legalábbis a téli gázszámlákhoz képest. :roll:
Remélem, hoyg helyreteszitek (vagy már megtettétek) a problémákat és sikerül mindent megbeszélni. :)

Évi, eltűntél jól!!!

Edit, te is írj magatokról! :)

Gabek, valóban, mutass képet Gergőről. Már biztos ő is nagyfiú. :) És írj te is gyakrabban! :)

Na, én most megyek, mert már esem össze. :roll: Jó éjt mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith:akkor megjósolom, hogy fiú lesz, mi a Zsombival rengeteg jégkrémet ettünk míg a pocakomban volt!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edith, egy ingatlanközvetítőnek kell ingatlanokat beszerveznem. Csak telefonálgatnom és neteznem kell, telefont adnak.

De ők a válaszom óta nem írtak vissza....

Iza, miből gondoltad hogy utálunk????
Nekem olyanok a hozzászólásaid, mint a napsugaras reggelek :)

Anyukádnak sok-sok gyógyító energiát küldök!!! Remélem hamarosan jobban lesz....

Jó éjt.

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 

 
 

Nagyon koszonom Nektek!!!!!!
Most nem tudok tobbet irni,nagyon meghatodtam....

Millio puszi,es jo ejszakat szep almokat mindenkinek!!!!
rillisz
 
 


Fél 6kor keltünk :shock: !!!!AZ összes manó az ágyunkban landolt, Szoni kitúrt mindenkit, visszaszundizott így ő most ébredt!!!! :lol:

Barbikám:most nincs energiám külön mailt írni, légy oly drága megkérdezni az aktivátor meg a first árát!!!!Előre is köszönöm!!!
Szegény apa éjjel rohangált a hasa után :? .
Én egyenlőre jól vagyok, úgy néz ki a manók is, jól aludtak éjjel.
Bár én sok mindent nem ettem , ma meg víz napom lesz, szóval bíztassatok!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Most itt "eldumálgatok" magamban :shock: , tudnék én is mesélni a 2 nyűgös gyerekről!!!Tegnap is senki nem volt jó csak én, Szoni drágám is nem akart a mamáékhoz menni, pedig ez nála nagy szó!!!!De ez van a beteg manóknak csak az anya jó!!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti! Hogy vagytok? Nálunk a nem beteg manóknak is csak én kellek. Virág, ha meglátja, hogy megyek a lakás másik részébe, bármit csinál, ott hagyja és jön utánam. Nem tudom, hogy veszi észre, mikor bele van feledkezve (na ez ritka) a játékba, mintha radarja lenne.

Barbi! Gratulálok a foghoz, akkor ezért voltak a frankó éjszakák és a nem evés. Nem akarlak ijesztgetni, de sajnos a rágófog egy hosszabb folyamat lesz. A szemfog állítólag pedig a legfájdalmasabb. Az activátor jó ínymaszírozásra is fogzáskor. Nekem nem enged a szájába nyúlni, harap. Úgyhogy tapasztalatom nincs. Ja és ekcéma egyik gyermekemnél sincs. Kopp-kopp. Szerintem a foly. szappantól múlt el. Én töményen felkenem a testére, persze csak keveset, majd pancsolnak együtt, és lemosom fürdés végén.

Andi! Most találtam meg Apa kocsijában a first fújót, direkt betettem, hogy itthon ne maradjon. Ég a pofám, de írd már meg a címedet, postán elküldöm.

Iza Drága! Imádkozom Anyukádért! Bevallom, Rád találtam egy másik topicban. Sajnos egy földimnek meg kellett szülnie a babáját 20 hetesen, utána kutattam és láttam, hogy Te is írtál oda.


Mennem kell, felébredt a kiscsaj! (reggel 1/2 6-tól fent volt ám 8-ig)

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Jó reggelt!

Edit, az Ádámnak sem tudok a szájába nyúlni. Ahogy írtad, úgy belém harap, hogy a könnyeim potyognak. Ezt a két új fogacskát úgy sikerült kisasolnom, hogy szegényt átvertem. Odanyújtottam neki a poharát, hogy igyon, tátotta a száját, de nem adtam oda, hanem gyorsan megskubiztam a fogakat.
Ezt nem is tudtam, hogy az aktivátor is jó fogzásra. Köszi, majd kipróbáljuk. Nekem a fogkrémet mondták, hogy az tuti jó. Nincs benne fluorid, csak kenjem be vele az ínyét. Sajnos nem volt jó, kicsípte a száját.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Szegény Szoni még álomkóros, most is aludt egy órát, de azt hiszem ez az ellenszer, mert a Zsombi is tegnap délután majdnem 3 órát aludt , amit nem szokott, de ő már nagyon jól van.Reggel kicsit nyűglődött, de szerintem inkább a foga miatt, és neki étvágya is van, a lánykámnak nincs :( , egy kis pirítóst evett reggel, de legalább benne maradt!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Márti: sok gyógypuszit küldök nektek, remélem hamar meggyógyultok.
Ügyes vagy, hogy kibírod a víznapot. Én a hét elején feladtam, este már olyan éhes voltam, muszáj volt ennem. Drukkolok!!!
Amúgy mennyit fogytál már?

Azért hihetetlen, hogy mindig beteg valaki, már nem is emlékszem mikor volt olyan, hogy minden topik baba egészséges.

Barbi: gratulálok az új fogacskához. Szegény Ádám, egyszer ennyi foga jön.
Szerintem a Szandinak is jön valami, de ő se engedi, hogy megnézzem, vagy bekenjem. Iszonyú erősen harap, pedig ha tudná, hogy csak jót akarok.
Hogy telt az éjszaka?

Edit: Szandinak is van ilyen radarja, néha nem is értem miért olyan fontos neki, hogy még a WC-re is utánam jöjjön.
A számítógéphez meg nem is enged leülni, addig üvölt amíg fel nem állok.
Nem evéssel kapcsolatba azért megnyugodtam, nem csak nálunk kínszenvedés.

Iza: remélem anyukád előbb utóbb jobban lesz. Tudom milyen nehéz, nekem a nagymamám volt így.
Ne érezd, hogy nem tartozol közénk, mert biztos nem véletlen, hogy annakidején hozzánk írtál először.

Andi: Flóra jobban van már?

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:szerintem stagnálok , bár nem méregetem állandóan magam, majd holnap ráállok hátha ez a 2 nap segít a dolgon!!!!!
Mondjuk most nem is tudnék enni olyan gyomorgörcsöm van :( ...................a családom meg minden!!!!! :?

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Csajok!

Csak egy gyors kérdés. :oops: Szerintetek, ha Flórának kis teába v. vízbe belekeverem az antibiotikumot meg a köptetőt, úgy is beadhatom? Nem hajlandó megenni, már mindent kipróbáltam. Kaja közben, másik kanállal, nem az adagolóval, úgy raktam bele a kanálba, hogy ne lássa, hogy külön üvegből jön, de sehogy nem hajlandó megenni. Tegnap reggel megpróbáltam erőszakkal, kb. a felét sikerült beleöntenem a szájába, amit le is nyelt, de pár perc múlva visszaöklendezte a teával és kajával együtt.
Egyébként tegnap elég rosszul volt, ma délelőtt már azért többet nevetett, mint tegnap egész nap. Talán egy fokkal már jobb a helyzet. Mindenesetre ha nem javul látványosan, holnap visszaviszem a dokihoz. :(

Márti!
Nektek is mennek a gyógymanók.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi:szerintem belerakhatod, de úgy megfogja inni???????????
Én ha nem akarja bevenni, fecskendővel felszívom és úgy a szájába nyomom, persze ezért sem lelkesedik, de jobbat nem tudok!!!!Ha meg vízbe rakod akkor kevésbe rakd, hogy tuti megigya!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Remélem megissza. Náluk az ivás szent és sérthetetlen, bármi legyen az, csak folyjon! A fecskendő sem jön be, azzal is próbálkoztam. A Calciumot azzal szoktam kiszipákolni az ampullából, és kényelmesebb lenne azzal rögtön a szájába ereszteni, de eszméletlen milyen szájzárat tud produkálni.

Köszi egyébként, akkor belecsempészem neki! Már csak arra kell figyelnem, hogy nem legyen a szokásos cserebere a cumisüveggel.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!!! :D

Ugy sajnalom hogy ilyen sok beteg kismano van,sok sok gyogypuszi mindenkinek!!!! :(
Meg egyszer koszonom mindenkinek a szep szavakat!!!!!Nagyon dragak vagytok!!!!

Andi,szerintem a koptetot nem jo ha vizbe teszed,mivel az nem a gyomorban kell hogy hasson,hanem eppen ,,helyszinen''.Legalabbis igy tunik logikusnak.Az antibiot sajna nem tudom hogy szet lehetne -e ragni,mert akkor nyilvan adhato teaban is,bar szerintem remes ize lehet igy is.Nem lehetne inkabb valami jo edes tejbepapiba tenni?Talan ugy kevesbe eszreveheto.Persze ha egyaltalan van etvagya szegenykenek. :cry: Mielobbi gyogyulast Nektek is!!!!

Edit!!!Megkerdezhetem az ismerosod felhasznaloi nevet?Biztosan a vetelosok topicjara gondolsz.Igen ,valoban irogattam oda,de mostanra sajnos nagyon kicserelodott a tarsasag-a sajnost ugy ertem hogy sokaknak kellett azota keresztul mennie ezen a szornyusegen-ugyhogy mostmar inkabb csak olvasom oket.

Marti!!Remelem Szoni jobban van!!!!Es a Te gyomorgorcsod csak a nem eves miatt kinoz es Te nem kaptad meg a virust!!!Vigyazzatok magatokra!!!! :cry:

Edith!!!Szerintem ne kockaztass!!!Pihenj annyit amennyit csak tudsz,tudom nehez lehet,mert szerintem Te imadsz kirandulni.Valahogy mindig ugy kepzelem hogy nalatok a termeszet a Ti eletetekben nagyon kozponti helyen van.De most inkabb ne turazz sokat,majd bepotolod aztan a ket baboval!! :wink:

Barbi,Edit!!
Olyan vicces elkepzelni ahogy a gyerekek harapnak :lol: Bocs,Nektek biztosan kevesbe az.Mindenesetre en is gratulalok az uj fogakhoz!!

Olvastatok a babanet fooldalan a harmasikreket varok cimu cikket?
Nahat ettol aztan baromi okos lesz az ember,kb.ilyen szinten lettem en is tajekoztatva hogy mit kell csinalni,hogyan kell keszulni stb.

Sok puszi mindenkinek!!!!!
rillisz
 
 


Ja, még gyorsan három dolog, aztán majd egyszer talán jut időm rendesen, mindenkinek reagálni.

Barbi!
Igen, ez az a sapi, csak én egy olyan képet láttam, ahol háttal volt Ádámod, teljesen olyan volt, mint egy kis manó! Nagyon édi!

Iza!
Én személy szerint nagyon örülök, hogy írsz hozzánk, a lényeget meg már tök jól összefoglalták az előttem szólók. Szóval, bármikor szívesen olvasunk!!! Sok erőt és kitartást kívánok Neked is, és Édesanyádnak is!
Nagyon örülnék, ha tudnánk találkozni, ha Hévízen jártok! Mi szinte napi rendszerességgel megfordulunk ott, vásárolni, sétálni szoktunk járni oda, barátaink egy része is hévízi, na meg nagymamázni. :wink: Szívesen látlak benneteket nálunk is, vagy megbeszélünk valahol valamit.

Marcinak kint van az 5. foga. Belenyúlni én sem tudok a szájába, mert nem nyitja ki a kedvemért, viszont tök jól belelátok, ha üvölt, és azért elő szokta adni magát. :wink:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Orvosok szerint kajába, innivalóba ne tégy gyógyszert, mert utána az sem kell neki. Szerintem tedd gyümölcslébe, ha utána azt is elutasítja, még mindig ott az életmentő tea innivalónak.

Virág ugyanezt csinálja, volt, hogy oltatnom kellett emiatt. Egyébként én hanyatt fektetem, fecskendőbe felszívom a gyógyszert, a teás cumisüveget a szájába adom, oldalt pedig becélzok a fecskendővel.

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit!
Köszi! Igazából attól féltem, hogy nem hat úgy, ha valami lötyibe keverem, az eszembe sem jutott, hogy emiatt esetleg az ivásba is bezavarhatok. De szerencsére ezzel nincs gondunk, úgyhogy bepróbálkozok, mégiscsak kéne az a gyógyszer. Így nem várhatok a csodára.

Jó ez a cumisüveg+fecskendő dolog is, lehet ezt próbálom először.

Köszönöm!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Andi!

Sikerült a tranzakció?

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!

Csak ámulok és bámulok,hogy egyik másik lúrkó már milyen ügyesen eszik kanállal!!!
Gergő taktikája : ütegeti a kanállal az ételt,nem tudom hogy,de néha valami rákerül és akkor alacsonyan repül a kaja a háta mögé.Igy leirva én is tök jól mosolygok rajta,de amikor össze kell takarítani a konyhát akkor mindig megfogadom,hogy ezt nem hagyom többet.A szájába meg csak akkor talál be,ha én is fogom a kanalat,de erőszakossága révén ezt nem nagyon engedi.

Andi,már akartam kérdezni,hogy a gyerekek egyből bemerészkedtek az ugrálóba?Én pénteken vettem a Gergőnek,de ő nagy ívben elkerüli,viszont a lányom az imádja.Annyira fél tőle,hogy mikor pénteken fújtuk folyamatosan a gatyámba kapaszkodott,ha meg nem,akkor ordított.
Nálatok nincsenek cicák?Én nem merem kitenni az udvarra,mert már egyszer volt nekünk ilyenünk,de 2 nap alatt kilyuggatták a macskák.Ugyhogy most az Encsi szobájába van bepaszírozva :roll:

most ezt elküldöm mielött elveszik az irásom.Már lassan 2 órája irom ezt a pár sort,mert közben elkezdtem a barátnőmmel is beszélgetni,meg jött az anyósom is,most a Geri is felébredt a 3 órás alvásából :lol: :lol: ,aki épp egy túró rudit töm a búrájába.És az Enikőért is indulni kéne az iskolába.

bocsi,majd késöbb még megpróbálok jönni.
bibolya
 
 


Sziasztok!

Iza,
olyan jó,hogy jelentkeztél!

Márti,
Szoninak jobbulást!Remélem már ő is túl van a nehezén.

Nem sok időm van/lesz irogatni,mert találtam albérletet-Bandi holnap megnézi-fuvarost is találtam,így jövő hétvégén tudunk költözni!Olvaslak titeket szorgalmasan-annyi időm lesz,kávé szünetben-pár sort azért mindig írok!

Puszi

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Jó régen jártam erre, úgy emlékszem, valamikor a hétvégén kukkantottam be. Igyekeztem átfutni az azóta született hozzászólásokat, jó sok :)

Először is az elmaradt köszöntéseket szeretném pótolni:
Andi, neked boldog szülinapot - ahogy olvasom, jól telt!
Szoninak, ZsuZsófinak pedig boldog névnapot kívánok így utólag!

Edith, örülök, hogy a doki megerősítette a babaáldást, és biztos, hogy nem lesz gond azzal a rosszul hangzó cisztával... Krisztafotók nagyon tutik!

Márti, remélem, hogy a gyerköcök és a párod jobban van mostanra...

Flórának is mielőbbi jobbulást! Sikerült belevarázsolni valahogy a gyógyszereket? Andi, furi egy dokitok van, az biztos.

Ádám ügyes az újabb fogakkal, remélhetőleg most egy kicsit nyugodtabb éjszakák következnek.

Ibolya, Samu is hasonló technikával eszik, mint Gergő - alapvetően a kanalat arra használja, hogy turkáljon az ételben.
Livi, Dorka, viszont zseniálisan ügyesek a kanalazás terén.

Edit, Zsuzsi - jók a radargyerekek :) Samu mellől azért elég simán el tudok osonni...

Iza, jó hogy újra jelentkeztél. Anyukádnak én is nagyon szorítok a gyógyulásért!

Nálunk most elég zaklatott napok vannak, bár szerencsére Samu rendben van, tegnap kapta meg az első kullancs által terjesztett kórság elleni szurit, és szinte egy nyikkanás nélkül viselte. Ha már ott voltunk, volt egy kis mérlegelés: 12,7 kg a "picur" és 82 cm-t mértek hosszra. Ez azt jelenti, hogy 1 éves szülinapja óta hízott 85 dekát és nőtt 2 centit.
Én hétfőn kidőltem, estére közel 39 fokos lázam lett, de mivel másnap reggelre lement, ezért nagy vagányan elmentem dolgozni - na ezt nem kellett volna: kedd estétől szerda estig dögrováson voltam itthon (durva fejfájás, torokfájás, láz). Eddig a család fiútagjain nem jelentkeztek hasonló tünetek, remélem, megúszták. Ma már sokkal-sokkal jobban vagyok, és bár dolgozni voltam, most is OK a közérzetem. A haldoklós periódusomban szerencsére Balázs nagyon sokat segített Samu körül.

Egyébként a gyerköc szintén belépett a "saját akarattal rendelkezők" klubjába - a NEM a kedvenc szava, és látványosan feszegeti a határokat. Egyelőre jókat szórakozok rajta, meg próbálom terelgetni, nyilván kevés sikerrel. A játszótéren gond nélkül elveszi másoktól a játékait, a minap egy 3 év körüli kisfiút kergetett teljes elkeseredésbe, amikor odament és kikapta a kezéből a markolóját, majd "elnyargalt" vele.
No, most mennem kell, Samu megunta, hogy egyedül játszik.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Évi!!!De jó hogy jöttél, épp akartalak hiányolni ma , de aztán eszembe jutott, hogy biztosan dolgozol!!!!
Mennek a gyógypuszik neked is :wink: , akkor a nehezén már túl vagy!!!!
Mi is szerencsére, a gyerekek már jól vannak, SZoni még délelőtt kicsit nem volt önmaga:feküdt és nem szólt semmit!!!! :shock: Ez is nagyon idegtépő tud lenni számomra, mikor beteg , levert a gyerek...bár a hisztis műsorszámokat sem kedvelem, inkább az aranyközépút!!!! :lol:
Roland ma csak krumplit, meg kekszet evett, remélem megúszta ennyivel...............nekem meg nincs is időm betegnek lenni!!!!! :wink:
Itthon lesz a párom holnap és jövő hét elején is :lol: :lol: :lol: :lol: , legalább tud tanulni a nagy vizsgára jövő héten szerdán lesz, ha jól tévedek!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Na újra itt,a gyerekek elvannak,a párom meg még nincs itthon,igy talán tudok irni egy kicsit.

Valaki kérdezte,hogy mi van a Nemes Anival,én az iwiw-en találtam rá,azt irta,hogy a mamaneten is irogat,és hogy ide már nem tud jönni,mert ez igy már sok neki.

Zsuzsi-sikerült anyukáddal megbeszélni a keresztelőruhát?Evésileg akkor megnyugtattunk?I
gaz,én vetettem fel a kérdést,de igy,hogy mindenki megirta a maga "baját" én is "jobban érzem magam".Azt mondjuk már több helyen olvastam ,hogy 1 éves kor után nagyon lelassul a súlynövekedés és hogy kezdődik a nem evések kora.Kiváncsi vagyok ,hogy a Gergő hol áll,hétfőn megyünk a 15 hós oltásra és akkor megméretem.

Barbi-nálunk a tápszer fogyasztás is kevesebb lett,viszont napközben meg sokat iszik / eddigiekhez képest -kb 4 teli üveggel ez olyan 7 dl körül van/.És nálunk is egyszerre bujt ki a 4 rágó és a 4 szemfog!!!

Andi-Gergőnek márciusban vettem egy 20-as szandit,de már majdnem lelóg a lába róla.Tegnap próbáltunk egy 21-es Siestát és az is pont jó lett volna,igy nem vettem meg. :oops: :twisted:
Gyógyszert végül is sikerült beadagolni a kiscsajnak?

Edith-kicsit kíméld magad,ha már betöltötted a 3.hót,utána már lazíthatsz egy kicsit.
Biztos valamit rosszul irtam,mert nem elektromos a tűzhelyem,hanem kombinált,gáz a főző és villany a sütő,csak a főző bekapcsolója villany-szikrával működik.
Azt megkérdezhetem,hogy "milyen nemű" gyermeknek örülnél inkább?

Iza, nagyon sajnálom, hogy édesanyádnak még mindig nem javul az állapota.Küldök anyukádnak egy gyógyító angyalkát Kép

Márti-párod hogy van?És te?Viznapot hogy lehet túlélni?

Mennem kell,pedig nem sikerült mindenkinek irnom egy pár mondatot,akit kihagytam,attól elnézést kérek.
bibolya
 
 


Ibolya:víznap :lol: :lol: :lol: amikor éhen akarsz veszni akkor inni kell!!!!!!!!!!!!! :wink: Mondjuk én ma nem is éhes voltam hanem az ízek hiányoztak így most este ittam egy kakót :oops: :oops: , persze ez nem víz, de nem bírtam ki!!!!!!!!!!!!!!!!Most már holnap reggelig kibírom!!!! :D
Jól vagyunk köszönjük az érdeklődést!!!! 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Mindig elfelejtem megdicsérni az egyedül evő manókat. Nagyon szupi kis sorozatokat raktatok fel. Mi ettől még nagyon távol vagyunk. Még a kiflit se eszi, ha a kezébe adom, csak játszik vele. :shock:

Ibolya: azért még idegesít, hogy ennyire sz@rul eszik a kiscsaj. Ma este 40 ml tápszert volt hajlandó meginni. Végül nem bírtam elviselni a gondolatot, hogy üres pocival tegyem le, adtam neki köles golyót :oops: (nem szoktam már este mással próbálkozni, de ma elég ramatyul evett napközben is). Azt persze bevágta, de talán ez az egyetlen dolog amit bármikor képes enni.
Anyunak végül nem szóltam, hogy nem tetszik a ruha, mert amikor rápróbáltuk a Szandira, elfogadhatónak találtam. Persze nem olyan tündéri benne, mint a rózsaszínbe, de ez van. Így anyósnak is meglesz az öröm, mert ő is fehérben szerette volna látni.

Timi: ez nagyon jó hír! Remélem most már minden simán fog menni. Drukkolok!

Lányok lenne két kérdésem:
Ti még tartjátok a napirendet, vagy figyelitek a manókat és akkor adtok nekik enni amikor „kérik”. ( a Szandi pár napja mondja, ha éhes, hogy hama-ma-ma)

Tegnap óta fogdossa a fülét, de ha megnyomom nem sír, nem is reagál rá. De a sógornőm ma azt mondta, ha nem középfülgyulladása van, akkor lehet, hogy nem fáj nyomásra (remélem érthető a megfogalmazásom). Lekéne vinnem a dokihoz?
Azt hittem, csak a rálógó haja zavarja, ezért egy kicsit megnyírtam, de még mindig fogdossa.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sikerült ma is fél 6 kor kelni :? , de most ez nem ráz meg annyira, apa itthon van , ééééééééééééééééééééééés megmértem magam a Zsuzsi kedvéért éééééééééééééééééééés -10 kg-nál tartok és túl vagyok a felén ez a 47-ig nap!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzsi:nyugodtan bízd a Szandira, hogy mikor egyen, már nem központi kérdés náluk az evés, sokszor más elfoglaltságuk van!!!! :lol: De ha már ilyen ügyesen szól, akkor tuti igaza van!!!!Én kb. időpontokban etetem, mikor gonolom, hogy éhes, de mondjuk most is balhézott mert este nem evett sokat így gyorsan megcsináltam neki a reggelit!!!Múltkor meg ebéd közben elaludt a drága , na akkor leraktam aludni és mikor felébredt megette a maradékot!!!! 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, -10 kg? Nagyon büszke vagyok rád!!! Nagyon ügyes vagy.

Zsuzsi, hát az a 40 ml tényleg nem sok. De ne aggódj, éhen nem fog halni, fog enni ha éhes lesz. Ez tuti.

Különben nekem is ez a parám, a kaja. Hogy nem éhes még? Biztosan eleget evett? Ha nem, akkor majd ha elindulunk sétálni akkor enne?
De jól kezelem a hülyeségemet, bízom az Ádámban, ha éhes lesz enni fog. Ha meg nem, akkor az atyaúristen sem tud belediktálni egy falatot sem.
Én eddig odafigyeltem, hogy kb. mikor evett és most éhes megint, megkínálom. De azt vettem észre, hogy tolódik az evések közti idő, pl. már nem délben ebédel, csak jóval később.

Kicsit kusza lettem, remélem értitek, de az Ádám itt nyomogatja a billentyűt és muszáj befejeznem.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Mire ide is írnnééék, nem jó a billentyű. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :x :x :x :x :x :x :x

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Márti,nagy nagy gratula,csak így tovább!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gergő 4 napja visszatért a 1/2 6 - 6 órási kelésre!!!!!!!!!Este 1/2 9-9 között fekszik,viszont délben kidől és alszik 3 órát.

Zsuzsi,mi sem tartunk már "szigorú"napirendet,de általában minden nap hasonló időpontokban eszik a Geri.
Mondjuk a 40 ml tápi tényleg nem sok,nem lehet,hogy csak nem izlik már neki az a tápi?Már rendes tápit esztek?Most már próbálhatsz neki kakaót is vagy Maci kávét adni.Én szoktam banánturmixot is csinálni,azt a Gergő naaaaagyon szereti.De érdekes módon a banános,almás tápit egyáltalán nem issza meg.Most vettem egy Humanát /nem figyeltem és almásat/ és nem issza meg.Valaki esetleg kéri?
A fül fogdosása nem biztos,hogy betegség jele.Gergő kb fél éve állandóan naponta többször is fogdossa a fülét ,előszőr én is paráztam,de a barátnőm megnyugtatott,hogyha fájna neki,akkor sirna is és láza is lenne.Gergő sokszor simogatja a fülét és ugy alszik el,vagy amikor kitörlöm belőle a zsirt,akkor is odanyúl.Olyan,mintha ellenőrizné,hogy megvan-e még neki. :lol:

Edith-csináld meg gyorsan a billentyűdet és gyere irj nekünk.
bibolya
 
 


Azért még próbálkozom.
Jól vv :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: nem megyyyy

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Na végre megint gép előtt!!!!
Már a napokban többször ideültem és sokszor meg is írtam a regalálásomat, de valami mindig közbejött. És vagy elfelejtettem, hogy már írtam vagy elszállt.

Iza, egyetértek a többiekkel. És főleg Barbival. Most inkább fogadd be a szereteteket, hogy később is tudj adni. És én hiszek a sorsban, szerintem nem véletlen, hogy annak idején ide írtál először.

Zsuzsi, a csajok a keresztelőn fehér ruhába voltak, de mivel kaptak másikat ajiba, utána átöltöztettük őket és a másikba feszítettek. Így mindenki boldog volt!

Zsu, szorítok a munka miatt!

Andi, esetleg ha Flóra még mindig nem enné vagy kihányná a gyógyszert hívd fel a dokit. Mert a (tudtommal) néhány gyerekgyógyszernek van többféle ízesítése, hátha egy másik ízű jobban bejön neki. És hogy van? Remélem javul. Marcin még mindig nincsenek betegség jelek? Remélem már nem is lesznek.

Fülfogdosás. A csajok ezt elég régóta csinálják. Dokinéni azt mondta, hogy biztos viszket nekik, amikor tisztítom olajos vattával egy csepp olajat "rakjak" bele és az feloldja a fülzsírt és nem fog nekik viszketni. Hát nem tudom. Igaz, hogy utána jobban tisztul, de ugyanúgy fogdossák, piszkálják. Szerintem csak olyan érdekes lehet nekik. Ha beteg lenne a fülük, nyomkodásra csak jeleznék.

MÁRTI, HATALMAS GRATULA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Csajok lázasok, valószínű a 15 hós oltás most jön ki. Legalábbis reméálem, hogy csak az, mert más tünet egyenlőre nem jött ki a lázzal. Ja és most két kisfiam van. Tegnap voltunk fodrásznál és jól megszedettem őket. Olyan édesek. Most egyikőjüket Ödönnek, a másikat Ubulnak hívom. :lol: :lol: :lol: Úgy imádom őket, olyan szép fejformájuk van. Tudom minden szülő így van a gyerekével és én most NAGYON elfogult vagyok. Bocsi, hogy nem írok mindnekinek, de már nem is emlékszem, kinek mit akartam még írni. :oops:

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi,mikor kapták a csajok az oltást?Mert utánna kb 10-15 napra rá lehet az oltás következménye a láz.De én ugy tudom,hogy csak láz,és hogy ebben az időtartamban.
bibolya
 
 


MÁRTI!GRATULÁLOK!NAGYON ÜGYI VAGY!!!!!!!!!!

Julcsi,
ahogy Ibolya is írta az MMR oltás napok múlva okzhat tüneteket.Láz,pöttyök,fül mögötti duzzanat.Ezek mind az elölt kórokozóktól lehetnek,ami az oltásban van.De nem mindenkinél fordulnak elő.
Hannának még mindig nem adja ba a dokinénink ezt.Azt mondta megvárja a 4hetet a műtét után.Viszont a második Prevenart megkapta tegnap.

Edith,
aranyos az új Mütyürkés vonalzód! :wink: Remélem minden rendben nálatok!Gyorsan pofozd helyre a billentyűzetet és gyere!

Puszi

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Múlt hét szerdán kapták meg az oltást. Ezért gondoltunk erre.

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Julcsi, sztem is az oltás, mert 1,5-2 hét múlva szokott jelentkezni.

Zsuzsi, tényleg ne aggódj, ha éhes lesz kér enni. Tudod a Bence is majd 1 évig a látminimum alatt evett, és most ez normalizálódott.

Van hogy a Kata is csak 60-80 ml eszik meg este a tejből, mert pl előtte későn vacsorázott. (ha 7 helyett 8-kor kap vacsit, akkor max a fele csúszik le a tejnek)

Mondjuk Kata már tejet kap, nagyon szereti, reggel kakaónak, este tejnek issza.

És szerintem a Kata se eszik sokat, mert reggel megissza a 3 dl kakaót, 11-körül egy kicsi joghurtot, vagy egy fél banánt, ezzel alszik, alvás utána egy 220 g-os bébiételt eszik meg, de ha én főzök, és darabos, felnőtt kaja, akkor ennél jóval kevesebbet. Aztán 7 körül vacsizik, egy nagy joghurtot + fél banánt, vagy tejpépet, túrókrémet de nem sokat.

És este a tej, ami hogy fél dl, hogy 2,5 :)

Tegnap vettem epret, azt turmixoltam neki egy fél banánnal, és besűrítettem tejpéppel. Nagyon bejött neki :)

Julcsi, köszi a drukkot, hétfőn megyek vizsgázni a tegnap tanultakból, és ha az sikerül, akár kedden dolgozhatom is.
Inkább arra leszek kíváncsi hogy tényleg lehet-e keresni vele eleget :)

Na mennem kell,

Legyetek jók :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Nahát, most megy, de sok reményem nincs.
Szóval szűkszavú leszek, sajnos, most csak magunkról.
Minden rendben, jól vagyunk, Kriszta most van letéve aludni, és én is arra készülök. Az émelygésem, nem-kívánok-semmit -periódusom továbbra is tart, talán, ha a szabadban vagyok, nem ennyire erős, de amúgy állandó.

Krisztának tegnap valami apró-apró piros pöttyök jöttek ki a nyakára, de csak a nyakára. A dokinő szerint a melegtől lehet. Mert ha kajától lenne, nem lenne ennyire lokalizálódva a nyakán. Vagy esetleg, ha valamilyen műszálas ruhával érintkezett, de olyan nem volt rajta. Néhány nap alatt el kell múlnia.

A betegeskedőknek további gyors felépülést kívánok. Márti, neked gratulálok a leadott kilókhoz. Akkor hamarosan gép elé mesz állni, ugye? :wink: :wink: :wink: :P :P :P :P :P :P :P :P :P
Gratulálok a legújabb fogacskákhoz is! Ja, és a fülüket a foguk miatt is birizgálhatják. Állítólag átsugároz a fájdalom a fülükbe, és ez főleg a hátsó fogak jövetelekor. kriszta legújabban mindent dug a fülébe. Múltkor egy kábelnek a végét próbálta. :roll: :oops:

Mentem, mert elaludt, és nem biztos, hoyg sok időt hagy nekem.
További szép napot! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Ma itthon vagyok, ráérek :)

Timi, annyira jó hír, hogy Hanna füle gyógyultnak tünik, és hogy hamarosan költöztök Pestre. Hol fogtok lakni?

Fülfogdosás: Samu is csinálja - a bölcsiben az elején azt hitték fáj neki, de ő akkor teszi ezt, ha álmosodik. Néhány hónapja ez folyamatos elfoglaltsága volt, mostanában mintha nem lenne annyira érdekes a füle :)
Sajnos Samu is benyelt valamit: életében először most éjjel hányt. Hajnali fél3-kor keservesen sírni kezdett, majd köhögött, és mire átértem, már túl is volt rajta. Iszonyúan megrémültem, nálunk ez volt az első ilyen alkalom. Aztán még egy órán át kínlódtunk (szegény, folyamatosan öklendezett), aztán nagy nehezen elaludt velem, mellettem. Reggel 7-kor vidáman ébredt, közölte, h hamham (=anya, mostmár kiba éhes vagyok), én hülye pedig adtam neki 60 ml-nyi tápit, merthogy biztos túl van a dolgon. No, az hiba volt, fél óra múlva jött vissza.
Aztán telefon dokinak, mit tegyek. Persze a saját doki nem rendel, majd csak du, de menjek le, majd írnak fel dedalon kúpot. Patika: hiánycikk hetek óta. Vissza dokihoz, adjon mást. Doki: ja ezt tudta, de remélte, h már lehet kapni :shock: Mindegy, végén katunk B6 vitamin ampullát. Azt megitta, azóta nem hányt, sőt evett egy kis reszelt almát is... Most alszik.
Bocs, h ilyen hosszú lett, de ez most aktuális izgalom volt... Remélem, nem lesz komolyabb.
Most mennem kell, majd jövök.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Ok, munkaügy elintézve (befutott egy telefon, hogy mostazonnalrögtöndemindjárt küldjem már el, amit egyébként tegnap már elküldtem... szeretem az ilyet)

Ja, van jó hír is Samuval: tegnap este észrevettem, hogy kibújt egy újabb fogacska. Így több mint 5 hónapnyi szünet után ismét fogzik :) Ezzel megvan a hetedik. Alul a középsők mellett a bal oldalon - ahogy a nagykönyvben áll.
Ha jól tudom, hányás is kísérheti a fogzást, de eddig ilyen nem volt. Vsz a hasát csapta el valamivel.
No, befejezem a csak magunkról szóló kisregényt.

Edith, ilyen lokalizált pöttyök Samun is voltak kb 2 hete (csak neki a lábán), a dokink szintén azt mondta, hogy valószínűleg melegkiütés vagy valami ruhaallergia, kenjem be Fenistil géllel és adjak neki calciumot. Ezek másnapra elmúlasztották. Előtte pedig 3 napig csak ott piroslottak...

Zsu, azért a reggeli 3 dl kakaó nem kis mennyiség Katánál! :) Samu ennyit még nem ivott egyszerre semmiből. Ezek szerint valóban bejön neki a cucc... A Zepteres munka is otthonról végezhető lesz? Ha nem, akkor mi lesz Katával addig, amíg dolgozol?

Márti: az a mínusz 10 kg óriási eredmény!!! Nagyon gratulálok! Ügyes vagy. Én a 75. napnál abbahagytam a dolgot, most 70-71 kg vagyok, de innentől szerintem csak a testmozgás segít. Ezzel a súllyal alapvetően már nagy bajom nincs (68 kg-val lettem terhes), de izmosodni-feszesedni azért jó lenne...

Julcsi, nálad mi hír diéta ügyben? Csajok remélhetőleg tényleg "csak" az oltás útórezgései miatt lázasodtak be.
Most már tényleg búcsúzom, legyetek jók!
Üdv:
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Na, csak gyorsan, mert lassan ébredezés lesz gondolom.

Évi!
Örülök, hogy jelentkeztél, jó nagy csend volt körülötted mostanában. Sajnálom a betegséget, de szerencsére már túl vagy rajta. Samunak gratula a 7. fogacskához. Sajnálom a hányást, elhiszem, hogy megijedtél, főleg éjszaka, amikor nincsenek is annyira szem előtt. :( Remélem hamar rendbe jön.

Edith!
Ne aggódj a pöttyök miatt, biztos tényleg csak melegkiütés, főleg, ha ennyire egy helyre lokalizálódik. Remélem hamar el is múlnak.

Zsu!
Drukk a munkáidhoz, ill. munkahelyeidhez, ügyes vagy. Milyen időbeosztással fogsz dolgozni? Hol lesznek addig a mazsolák?

Julcsi!
Én is hallottam már mindenféle mellékhatásról a 15 hónapos oltással kapcsolatban, biztos ti is ebbe futottatok bele. Én már előre félek tőle, mert alig meggyógyulnak, utána meg az jön, brrrrr.
Hogy bírják a csajok a fodrászt? Én nem tudom elképzelni, hogy akár 3 percre is a székbe varázsoljam őket.

Márti!
-10 kg????? Az, apám, nem semmi!!!! Nagyon ügyes vagy!!!!!
Hogy van a család? Remélem már mindenki túl van a nehezén.

Zsuzsi!
Örülök, hogy megbékéltél a fehér keresztelő ruhával, aztán reménykedni még így is lehet, hogy azért valami történik vele, amiért kicsit lehet majd Szandin a rózsaszín is. :wink:
Fülhöz kapdosás: fogtól simán lehet, kisugárzik oda a fájdalom. De nálunk Marci egy időben a fülét birizgálta, vakargatta, ha kezdett álmosodni. Már leszokott róla, de eleinte én is aggódtam, hogy nem fáj-e neki. Úgyhogy nyugi, ha más egyéb tünet nincs, akkor nem hiszem, hogy fülgyulladás lenne. Minimum egy nátha, vagy hőemelkedés járna vele szerintem.

Flórának sikerült beadnom a gyógyszer, kis innivalóba csemészem, simán megissza. Egyébként jobban van, tegnap már hőemelkedése sem volt, de azért csúnya köhögőrohamok jönnek rá időnként. A nap híre: Marci is taknyis lett, és néha köhécsel. :( Most alvás előtt meg visszaköszönt egy kis kaja+innivaló, nem tudom, mi lesz belőle. Ezért is fülelek most, mint a hülye, mert az ágya átmenetileg használhatatlanná vált (meg kell szárítanom a matracot), így most a mi ágyunkon alszik. Viszont olyan kómásan szokott felébredni, hogy hiába tud lejönni az ágyról, képes ilyenkor frankón leesni. De az ajtó is nyitva van, minden kis moccanást hallok.

Ja, és még egy tegnapi élmény: délután kicsit kivittem őket sétálni a járdára, Marci persze beindult, a játszótérig meg sem állt (Kb. 100 m-re van csak tőlünk). Kicsit jöttek-mentek ott, aztán hazaindultunk. Itthon meg mászott a kezemen egy kullancs. :evil: Még jó, hogy a játszótéren szedtem össze. Azért nem tudom, hogy szívesen ki akarom-e vinni őket ezután oda, mert azért néha hemperegnek a fűben, főleg, hogy nehezen is lépkednek benne, mert térdig ér nekik a fű. Ráadásul én ugye nem is hemperegtem, mégis összeszedtem valahogy. Szerencsére a gyerekekben nem találtam.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!

Évi: nektek is mennek a gyógypuszik. A B6 vitamin tényleg nagyon jó, nálunk a Ferkó szokott émelyegni akkor szedi.

Márti: olyan ügyi vagy!!! Hatalmas gratula a fogyáshoz! Remélem büszke vagy magadra (mert én nagyon büszke vagyok rád), most már tényleg kérünk képet rólad is. :wink:
Én állandóan bűzözök, így nem csodálom, hogy nagyon lassan haladok. :oops: :lol:

Zsu: ha a Szandi egyszer 3 dl inna, nagyon örülnék. Nálunk a max 150 megy tápszerből.
Én is gondolkoztam tegnap az epren, 1 éves kor után már mehet? Végül barackot vettem, de még semmi íze, csak marha drága.

Ibolya: még AR-es tápszert eszik, mert a többit nem hajlandó elfogadni. Már próbáltam mindenfélét, most pont a banánosan gondolkozom. De nekünk a kakaó se jött be, azzal se kell neki. Már ott tartok, hogy megpróbálom a sima tejet, de abban azért nincs annyi tápanyag.

Julcsi: csajok lázasak még? A nővéreméknél is kb. ennyi idő után volt a láz, meg egy kis hasmenés.

Köszi a füles tippeket. Kezdek a fogára gyanakodni, mert azon az oldalon turkál a szájában, de hát nem engedi, hogy megnézzem.

Jaj ma annyira édes volt. Vettem tegnap a barackot és hát elég savanyú nem is adtam neki. Benne maradt a babakocsi aljában és ma megtalálta. Megmostam neki egyet és elkezdte majszolni. Minden falatnál grimaszolt, de azért ette tovább. kb egy negyed barackot benyomott, de aztán megunta.

Tegnap meg elkezdett telefonálni. Fogja a telefont a füléhez rakja és magyaráz ezerrel. Mondta is az apja, hogy ezt tőlem tanulta, mert a telefon folyton a fülemen van.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Kaja: Nálunk elég sok tápszert esznek, de azért eléggé változó a mennyiség. Volt már, hogy valamelyikük kb. 10 ml-vel ment aludni. Mérget vettem volna rá, hogy 1 óra múlva majd követelni fogja a többit, de ugyanúg aludt reggelig, mint máskor. Szóval, nagyon tudják ők, hogy mikor mennyit. Most Marci csinálja egy pár napja, hogy a reggeli 260 ml-jét megeszi, utána még kér. Kb. 120 ml-t simán le tud tolni pluszban. Viszont nem akarnak tízóraizni, csak csipegetnek, aztán az ebéd csúszik, az uzsi megint nem. Szóval, az én törpéim mostanában csak a fő étkezésekre helyezték a hangsúlyt. :shock:

Aktuális akció :wink:
A tescoban május 18-tól 24-ig tart
KECSKEMÉTI BÉBIÉTEL
205 Ft/2db
1-et fizet, 2-t kap!
Többféle, 163 g

Andi
Kép
zsandi
 
 


Gyerekek a házasságról

HOGYAN DÖNTSÜK EL KI LEGYEN A HAZASTARSUNK?

Olyan embert kell keresni, aki ugyanazokat a dolgokat szeretni mint mi. Peldaul ha te szereted a sportot akkor a lanynak ezt szeretni kell, es hoznia kell mindig a chipset. (Alan, 10 eves)

Igazabol felnott kora elott senki nem donti el kivel akar osszehazasodni. Isten mindent eldont mar elore, aztan kesobb kiderul kihez ragasztottak. (Kirsten, 10 eves)

HANY EVESEN KELL MEGHAZASODNI?

23 a legjobb kor, mert addigra mar orok idok ota ismered a masikat. (Camille, 10 eves)

Nincs a hazzasagra alkalmas kor. Bolondnak kell lenni, hogy megnosulj. (Freddie, 6 eves)

HONNAN TUDJA EGY IDEGEN, HOGY VALAKIK HAZASOK?

Szerintem csak kitalalni lehet, pl. ha mindketten ugyanazzal a gyerekkel orditoznak. (Derrick, 8 eves)

SZERINTED MI KOZOS A SZULEIDBEN?

Egyikuk sem akar tobb gyereket (Lori, 8 eves)

MIT CSINALNAK AZ EMBEREK A RANDEVUN?

A randi azert van, hogy jol erezzuk magunkat, es hogy megismerjuk egymast. Meg a fiuk is tudnak mondani valamit, ha eleg sokaig hallgatsz. (Lynette, 8 eves)

Az elso randin csak hazugsagokat mondanak, ettol erdekesebbnek tunnek es masodszor is talalkozni akarnak. (Martin, 10 eves)

MIT CSINALNAL AZ ELSO RANDIN, HA ROSSZUL SULNE EL? Hazaszaladnek es halottnak tettetnem magam. Masnap felhivnam az osszes ujsagot, hogy minden halotti rovatban szerpeljek. (Craig, 9 eves)

MIKOR SZABAD MEGCSOKOLNI VALAKIT?

Ha gazdag. (Pam, 7 eves)

A torveny szerint 18 eves korodig varni kell, ezzel nem packaznek. (Curt, 7 eves)

HAZASNAK VAGY EGYEDULALLONAK JOBB LENNI?

A lanyoknak jobb egyedulallonak lenni, de a fiuknak nem. A fiuknak kell valaki aki takarit utanuk. (Anita, 9 eves)

HOGY MUKODHET EGY HAZASSAG?

Mondd a felesegednek hogy jol nez ki akkor is, ha ronda, mint egy busz. (Ricky, 10 eves)


Hogyan készüljünk az apaságra/anyaságra?

Az apaságra való felkészülésként először menj le a legközelebbi háztartási boltba, öntsd a pénztárcád tartalmát a pultra, és mondd a pénztárosnak, hogy nyugodtan szolgálja ki magát. Azután menj a szupermarketbe, és intézd el, hogy a fizetésedet közvetlenül nekik utalják át. Majd menj haza és vedd elő az újságot, és most utoljára olvasd el.

Mielőtt vállalkoznál a gyerekre, találj egy házaspárt, akik már szülők, és fedd meg őket nevelési elveik, türelmetlenségük, alacsony tűrésszintjük miatt, és hogy hogyan engedhették meg gyerekeik ilyen mértékű elkanászosodását. Adj tanácsokat, hogyan javíthatnának gyermekeik alvási szokásain, vécéhasználatán, étkezésnél tanúsított magatartásán és általános, viselkedésén. Élvezd ki a helyzetet - ez az utolsó alkalom, hogy minden kérdésre tudni fogod a választ.

Ahhoz, hogy átérezd az elkövetkezendő éjszakákat, sétálj a szobában fel s alá délután 5 órától este 10-ig, válladon egy 4-6 kilós nedves csomaggal. 10 órakor tedd le a csomagot, állítsd be az ébresztőórát éjfélre, és menj aludni. 2-kor kelj fel, és sétálj megint a csomaggal fél óráig. Állítsd be 3-ra az órát. 3-kor, amikor megszólal a vekker, kelj fel! Énekelj a sötétben halkan 4 óráig. Állítsd be az órát 5 órára. Kelj fel és csinálj reggelit! Csináld ezt 5 éven át és közben nézz ki boldognak!

Képes vagy elviselni a rendetlenséget, amit a gyerekek csinálnak? Hogy ezt megtudd, kenj csokoládékrémet a kanapéra és lekvárt a függönyökre! Dugj egy halat a hifitorony mögé, és hagyd ott egész nyáron! Dugd az ujjaidat a virágágyásba és húzd végig a frissen festett falon. A foltokat fesd át zsírkrétával! Na, hogy tetszik?

A kisgyermekek öltöztetése nem olyan könnyű, mint amilyennek látszik. Végy egy polipot, és egy hálós szatyrot. Rakd a polipot a szatyorba úgy, hogy egyik karja se lógjon ki sehol! Rendelkezésre álló idő: egész reggel.

Végy egy tojástartó dobozt. Egy ollóval és egy doboz festékkel csinálj belole krokodilt! Végy egy tekercs vécépapírt, amiből ragasztószalag és némi celofán segítségével csinálj egy karácsonyfát! Végül, végy egy tejesdobozt, egy ping-pong labdát és egy üres pilótakekszes dobozt, és készítsd el az Eiffel-torony pontos mását! Gratulálunk, a helyed biztosnak látszik az óvodai csoportban.

Felejtsd el a sportautókat és vegyél egy kisbuszt! Ne is gondolj arra, hogy otthagyhatod a ház elott fényesen, csillogóan! A családi autók nem így néznek ki. Vegyél egy csokoládé jégkrémet, és tedd a kesztyűtartóba. Felejtsd ott! Végy egy tízforintost és dugd be a magnóba! Vegyél egy nagy doboz csokisparányt, és öntsd a hátsó ülésre! A fűnyíróval néhányszor menj neki a kocsi oldalának! Most már tökéletes.

Készülj fel a sétára! Várj a vécé előtt egy fél órát, majd menj ki a bejárati ajtón. Gyere vissza. Menj ki. Gyere vissza. Menj le az utcára. Gyere vissza. Menj le megint. Sétálj az utcán egészen lassan 5 percig. Vizsgálj meg minden eldobott cigarettacsikket, rágógumit, használt papírzsebkendőt és döglött bogarat útközben. Ugyanazon az úton gyere vissza és ordíts olyan hangosan, ahogy csak bírsz, amíg minden szomszéd ki nem jön és rád nem mered. Add fel, és menj haza! Most már alkalmas vagy arra, hogy sétálni vigyél egy kis gyereket!

Mindent ismételj meg legalább ötször. Menj le a szupermarketbe! Vigyél magaddal valamit, ami jól modellez egy óvodás gyereket. Egy felnőtt kecske remekül megfelel a célnak. Ha több gyereket szeretnél, több kecskét vigyél. Vásárold meg a heti zöldséget anélkül, hogy a kecskéket látótávolságon kivülre engednéd. Fizess ki mindent, amit a kecskék megesznek vagy tönkretesznek. Amíg ezt nem tudod könnyen megcsinálni, addig ne is ábrándozz a gyerekekrol!

Vájd ki egy dinnye belsejét és csinálj rá egy kis lyukat. Akaszd a mennyezetre, és lendítsd meg! Végy egy tányér spenótfozeléket, és egy kanállal próbáld meg a spenótot a lengedezo dinnyébe kanalazni, miközben berregsz, mint egy repülogép. Csináld, amíg a spenót fele el nem fogy. A maradékot öntsd magadra, de úgy, hogy a padlóra is jusson belőle bőven. Most már alkalmas vagy egy 12 hónapos gyerek etetésére!

Tanulj meg minden nevet a Power Rangersbol, a Szezám utcából és a Tapsi-hapsiból. Ha a munkahelyeden azon kapod magad, hogy gyermekdalokat énekelgetsz magadban, végre alkalmas vagy teljesíteni a szülői hivatást!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Szoni még nem 100-as, apa reggel megengedte neki, hogy a mama hűtőjéből kihalásszon egy pudingot és abból egy kicsi viszaköszönt, itatgatni kell , mert azt sem nagyon akar, de a hasa már nem...Zsombinak annál inkább, de neki meg semmi baja, dumál, jön-megy....hiába nem egyformák a gyerekek!!!!

Évi:jobbulást Samunak, remélem ennyi volt!!!!!

Zsandi:kullancs :evil: !!!Remélem Marci gyógyszer nélül megússza!!!!

Zsuzsi:én epret nem adok még Zsombinak, Szoni is csak később kapott én 2 éves koráig várok vele, biztos ami ziher!!!!! :wink:

Örülök, hogy örültök a fogyásomnak mert én is!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Csak hiába fogytam , mert nem látom magam sokkal vékonyabbnak, sőt az énképem nem változott!!!!Mikor valamelyik nap a városban voltunk, láttam nem egy nőcit mini szoknyában............én tuti meghalnék, ha valami rövidebb rucit kéne felvennem!!!!!!!!!!!!!!!! :shock: :oops:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Nagy dumák:

A mosoly még mindig a legelegánsabb módja annak, hogy kimutasd a fogad fehérjét.

Az, hogy paranoiás vagy, nem jelenti azt, hogy senki sem akar kicsinálni.

Jézus megváltoztatta az életedet. Akarod menteni a változásokat?

Nem az a baj, hogy nyakig vagyunk a szarban, hanem hogy lötyögtetik.

A pénz nem boldogít. Egy ember, akinek 3 milliárdja van, semmivel sem boldogabb, mint akinek csak kettő van.

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

Plátói szerelem = kívülről nyalogatni a lekváros üveget.

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

Ha a pornó segít a szexuális problémákon, miért nem csillapítja a szakácskönyv az éhséget?

Az a nő, aki nem csinos, milyen? Csintalan?

Fogadd el: egyszer te vagy a galamb, egyszer meg a szobor.

Ha mindenképpen fogyni szeretnél, egyél amennyit jól esik, csak ne nyeld le!

Ha tilosban parkolsz, ne kapcsold ki az ablaktörlődet! Mozgó ablaktörlő alá nem lehet betenni a büntetőcédulát.

Tesco: Tudományosan Elcseszett Selejt Cuccok Osztogatása.

Ha egy férfi kinyitja a kocsi ajtaját egy nőnek, akkor vagy a kocsi új vagy a nő.

Második házasság: az optimizmus győzelme a tapasztalat felett.

A legnehezebb dolog a világon tudni, hogyan kell valamit jól csinálni és szó nélkül végignézni, ahogy valaki rosszul csinálja.

Barátok: olyan emberek, akik jól ismernek és mégis szeretnek.

Modern irodalmat olvasni olyan, mintha az ember megpróbálná követni a cselekményt a betűlevesben.

A szerelem olyan, mintha behugyoztál volna. Mindenki látja rajtad, de csak te érzed a melegét.

Ha egy férfi megérint a szavaival, akkor a keze sincs már olyan messze.

Csak vártam és vártam és mikor nem jött semmi tudtam, hogy csak tőled lehet.

Nincs is gravitáció, csak a Föld szívat minket.

Az élet olyan, mint a WC-papír. Minél közelebb érsz a végéhez, annál gyorsabban fogy.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Andi: nagyon durva ez a kullancs ügy. Én szerintem meg se ismerem, mert mindig csak akkor láttam a cicákba, amikor már megnőtt. Lehet kapni kullancs elleni krémeket, vagy ilyen kicsi korban még nem lehet használni?
Nekünk is be kellene szerezni valamit, mert anyóséknál is a kertben van mindig.

Tényleg még egy kérdés: ti vettetek naptejet a manóknak? Én vettem Garnier 40-est, na ilyet ne vegyetek. Zöld színű és irtóra folyik. Mindent összekenünk vele. :evil:
Múltkor, amikor anyóséknál egész nap kint volt, barna pöttyök lettek az arcán. Olyan mintha szeplők lennének. :shock: Most aztán kenem folyton, lehet el is megyek ma és veszek valami normálisabbat, mert ez szörnyű.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Budajenőn találtunk egy régi családi házat,azt fogjuk bérelni.3 szobás,verandás,fürdő,konyha,előszoba.Gáz be van vezetve,a fűtés arról megy de van cserépkályha is.A melegvíz bojlerról.Sajnos a konyha tök üres.Már sikerült tűzhelyet szereznem az iwiwen ingyért :wink: a tulaj meg vesz konyhabútort,vagyis mi vesszük,de a kaukcióból levonja az árárt.
Egy ismerősöm szerzett még olcsóbb fuvarost,nekem csak a rakodókról kell gondoskodnom!
Remélem most már semmi nem jön közbe.

Julcsi,
hogy vannak a csajok??

Márti,
remélem ti már mindannyian jól vagytok!

Timi
timiban
 
 


Közben felébredtek a manók (gond nélkül, Marci először csak dumál félálomban, úgyhogy simán beértem, még nem nagyon volt ereje elmászkálni :D), úgyhogy gyorsan.

Naptej: nekünk a bőrgyógyász ajánlott egyet, mikor Flóra lábán a bárányhimlővírus okozta kiütés volt, mivel azt még fél évig nem érheti nap. Adott egy promós lapot, de sajna elhagytam, így nem emlékszem, hogy mi volt az. :oops: Majd ha megyünk vissza kontrollra (már 3 hete kellett volna ), akkor megint rákérdezek.
De ajánlottak egy másikat is, ami állítólag nagyon jó. Azt meg most hirtelen nem találom, de majd megkeresem egy nyugisabb időben, és belinkelem.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Na, mégis megvan a link:
http://www.larocheposay.hu/termekeink_fenyvedelem.html
innen a gyerekneknek való részből az első

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsuzsi!

Szandid ma ünnepel?
Ha igen, akkor

Kép

Sok puszi Neki!!!

Andi
Kép
zsandi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?