Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,


Végreee már, 3 napja nem tudok feljönni :twisted:

Csilla, gratula a megforduláshoz :wink:


Szilvih, jó nagy pocid van :) Kipp Kopp naon bejön nálunk is!

Timi, kár, hogy ilyen tapasztalat volt az első, de valóban jó dolog, hogy a dokid azért normális!Reméljük a szülésnél is ilyen lesz! :wink:


Most tök ciki, de mire visszaolvastam, már nem is tudom akartam-e írni még valakinek :oops:

Inkább leírom a tegnapi napom, azt biztosan udodm :lol: :lol:
Elintéztem minden hivatalos ügyet!Mák-ban lemondtam a GYES-t, Oep-ben beadtam a TGYÁS igénylést, és mindezekkel végeztem is délre!Azt hittem egész napom rámegy, de csak 2,5 óra volt mindkettő, az utazásokkal együtt!Így aztán, hogy maradt időm még az Önkorihoz is beugrottam, hogy kikérjem a házasságit!Szóval az is megvan,hurrrá :wink:
Még a jövő héten összepakolok, meg kimosom, elrakom a kicsi ruháit, és várom a nagy napot!Ami még azért várasson csak magára, hogy nőljön a picikém!
Jövő héten kell mennem megint Uh-ra+vizsgálatra is!
Hát most ennyi
manóci
 
 


Petra, nagyon jó a kép :wink:

Látjátok a babanet óráját???? :shock: egyre rosszabul jár :P
manóci
 
 


Sziasztok!

Nelli!
Nekem ez nem álom vot, de nagyon élénken él bennem, hogy mikor Adri megszületett én is mennyire sajnáltam, hogy nincs pocakom, olyan veszteségérzetem volt.

Timi!

Nagyon csini kismami vagy! :lol: Én is majd a végén fogok menni fodrászhoz, kozmetikushoz, mert aztán kitudja mikor kerülök oda.
Nagyon elszomorít, hogy így bántak veled, én szégyellem magam az eü. dolgozók miatt, hogy ennyire bunkón tudnak viselkedni egyesek. Nem csoda, hogy sokszor nagyon fekete képet festenek rólunk az emberek. Hiába rendes a dokid, ha a többiek ilyenek, különben is az első benyomás nagyon fontos, és egy kicsit mindig rossz szájízzel fogsz menni.

Szilvi!
Hát igen lehet, hogy ez már az utolsó képed így pocakosan, de látszik, hogy csak pocira gyúrtál. :lol: Mennyit híztál?
Nekem szerencsém volt, mert Adrival sem jött csík a pocimra, remélem most sem fog :D

Gabi!

Őszintén örülök, hogy meg van a 180 napod, gondoltam rád, hogy mi lehet veled, de ez a babanet úgye nem működött, így nem tudtam semmit. A férjem szerint én is babanetfüggő lettem :lol:

Csilla!

Úgy tűnik ez a derékfájás végigkíséri a terhességed :( A CTG és NST ugyanaz, kórházfüggő, hogy hol melyik rövidítést használják. /NST- Non Stressz Teszt, CTG- cardiotokográfia/

Kitta!

Kitartás a vonalzókészítésben, nekem sem sikerült elsőre.

Ildi!
Tényleg jó lenne látni, neked mekkora a pocikád. :lol:
Az jó, ha egyébként jó a kedvük a srácoknak, csak nem egy kellemes dolog a sok peluscsere. Te most teljesen benne vagy ebben, nem lesz furcsa neked az újabb pelenkás :D

Petra!

Nagyon édesek vagytok. :lol: Milyen csúcsos a pocid formája :lol:

Móni!

A papírügyeid készen vannak, most már tényleg csak a nagy nap van hátra :P

Megyek ma még dokihoz, ha nem túl későn végzek, akkor még jövök. Remélem ő most nem azzal jön elő, hogy mégis csak kisfiú, mert akkor tényleg kész leszek. :roll:

KépKép
KépKép
szylvi
 
 

 
 

Móni: milyen jó, hogy olyan gyorsan el tudtál mindent intézni :lol: . Sajnos ez elég ritkaság...

Szylvi: köszönöm :lol: Én is azért mentem el, mert már régóta nem tudom magamnak festeni (macerás a lemosás), ha meg meglesz Marcika, ki tudja, mikor tudok kimozdulni, már nagyon csúnya voltam. Így most egy darabig jó a frizurám :wink:
Mi volt végül a dokinál?

Végre én is összepakoltam a kórházas motyómat, remélem, nem hagytam ki semmit. Mindegy, a fontosak megvannak, ha valami még eszembe jut, akkor is be tudják már hozni, ha bent leszek.
Csilla kedvéért :wink: azt is leírom, hogy feltöltöttem a fényképezőbe az elemet + a kamerába is :lol:
Holnap a vizsgáimról hazafelé elmegyünk a dédiért, hogy itt legyen, ha esetleg éjszaka kell menni, akkor legyen, aki vigyáz Livire, ne kelljen azért külön felébreszteni, és elcipelni valahová.

Kép
Kép
timóca
 
 


:lol: :lol: :lol:
Timi, hova sietsz? Azok az elemek kifogynak mire szükség lenne rájuk...
Dédi? Neked tényleg ennyire sűrgős???

Valahogy úgy ézem, hogy húzol magaddal... ha Te mész, megyek én is. Kicsit várj még, lécci, lécci lécci!

Csilla
Vendég
 


Móni, hogy lehet ilyen korán beadni a TGYÁS igénylést? Úgy értem, hogy nem csak -28 naptól jár? Én akkor kértem meg a dokitól a papírt, elküldtem a könyvelőnek, de ő azt mondta, hogy úgysem folyósítanak addig, amíg meg nincs a születési anyakönyvi kivonat. Te erről tudsz valamit? Csak mert a mi könyvelőnk nem áll a helyzet magaslatán ilyen ügyekben. :(
Ügyi vagy, hogy mindetn elintéztél így egyben!!! :)

Petra, jó nagy pocid van, és szerintem ez a beállítás még nagyít is rajta! :roll: Azt hiszem, edzett kistesó lesz, ha kint is ilyen intenzitással fogják szereln :twisted: i!

Szylvi, 13 kiló eddig, de nem is hiszem, hogy fogok többet, mert annyit bírok enni mostanában, mint egy kisveréb, mondjuk azt sokszor :P Meg most már tényleg minden egészségtelentől irtózom, se zsíros, se fűszeres nem megy már :)

Timi, ezek az utolsó vizsgáid? Szó vagy írásbeli? Szóbelinél talán enyhítenek neked egy picit... :twisted: Te erre a holnapi napra nagyon rákészültél!!! :D Ha te magadban ennyire lerendezed, akkor van rá esély, hogy így is lesz! :)

Kép
Kép
szilvih
 
 


Csilla, megnyugodtál már?

Kép
Kép
szilvih
 
 


Ja, elfelejtettem írni, hogy felhívtam ma Dorka magán gyerekdokiját, hogy akkor nemsokára kistesó, hogy tudna jönni, meg ilyenek, erre az asszisztens csaj közli, hogy a dokinő a napokban elment szabira. Jó, kérdem, és mikor jön vissza? Válasz: Augusztus 8-án. :shock: :shock: :shock:
Köpni nyelni nem bírtam, kérdeztem, ki helyettesíti, mondta, hogy hol ez, hol az. Hát most totál nem tudom, mit csináljak, mert nem akarom, hogy tökidegen jöjjön ki a picihez, ráadásul kedden Julcsi néni, pénteken Gizike.
El nem tudom, képzelni, hogy hogy engedheti meg magának ezt a doki, akit egyébként mint ember és orvos bírok, és elsősorban azért járunk hozzá, mert homeopátiával próbálkozik mindig elsősorban, és legvégső esetben ír AB-t. De már eddig is volt párszor olyan, hogy szükség lett volna rá (pedig egy évben max 1-2szer fordulunk elő nála), és szabin volt, ami nem túl nagy segítség, ha éppen baj van, mert a helyettesítő ugyanúgy felírja az AB-t, mint az Sztk-s gyerekdoki.
Szóval holnap megyek a védőnőhöz, hogy adjon tanácsot, mert aki Dorkának volt pici korában, az úgy adta az oltásokat, hogy a mai napon izomlyuk van szegénynek a combján, mindkettőn. :evil: az oltás helyén.
Ja, és egy hónapja voltunk ennél a mostaninál Dorkával, és beszéltünk is a piciről, de akkor még nem mondta, vagy nem tudta, hogy 3 hónapra szabira fog menni... :x

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szilvi, meg persze :lol:
Úgy sem rajtam múlik a dolog, ha Kispupák jönni akar, akkor biza jönni fog.
Vendég
 


Csilla: nem akarlak magammal húzni :wink: . De Livike is pont aznap született, mikor betöltöttem a 37. hetet, így jobb előre készülni, mint hirtelen megijedni. (egyébként is már csak 3 hét :lol: )
De ma már teljesen jól vagyok (pedig azt álmodtam, hogy ott Gyöngyösön jött rám a szülés :lol: )
Akkut meg tényleg tölthetnél, hogy legalább egy pocis fotót fel tudjál tenni nekünk :wink: Névvel hogy álltok :wink: ?

Szilvi: írásbeli, kettő is. De remélem, hogy nem lesz nehéz, nem nagyon tudtam tanulni. (már nem megy a koncentrálás)
Ez a doki ügy elég vacak, főleg most, hogy jön a pici. Amúgy is fura, hogy 3 hónapra elmegy szabira :shock: . (másnak nincs is ennyi szabija)

Kép
Kép
timóca
 
 


Szilvi :)
3 hónap szabi??? Nem lehet, hogy valami betegség miatt nem megy, csak nem akarja híresztelni?

Timi :)
Én anno összeírtam, mi kell a kórházba. Amit lehetett, korábban bepakoltam. Amit nap mint nap használtam, azt meg mikor jöttek a fájások, ellenőriztem, és bepakoltam.
Mikor így felkészül az ember, akkor nem jön a baba :lol: Majd mikor nem várod!

Szylvi :)
Én is minden alkalommal nagyon bántam a pocim. Most duplán sajnálni fogom, mert én már többször nem leszek terhes :(

Nekem meg elékezdődött az allergiám. legalábbis remélem, nem megint megfáztam.
Éjjel megint nem aludtam semmit. Sehogy sem volt jó. És még a babóca is beletenyerelt a gyomromba :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Timi, nem csak egyszere szülünk, egyszerre írunk, de egyszerre vizsgázunk is? Én is ma megyek kettő írásbelire :lol:
A pocisfotó miatt nem kell töltenem, csináltam gyorsan telefonnal: Kép Kép

Szilvi, itt a múlt heti ctg-m: Kép
Látod mennyire nem egyenes az alsó vonal? Ma is voltam és rákérdeztem, azt mondta a nővér, hogy rossz a gépük és ki szokot akadni. :shock: :shock: A mainál gyönyörű egyenes vonalat produkáltam.

Csilla
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Látom, mindenki jól van. :)

Timi, hajrá! Tényleg Te hogy tudatod velünk majd a jóhírt? :) Apa teszi meg vagy valamelyikünk mobilára üzensz? :wink:

Csilla,
rá se ránts az alsó vonalra (fájásmérő), a lényeg a felső, a baba szívhangja.
Pocid milyen kis helyes. :D Én a 20. hét táján néztem ki így. :)

Marciról alig van kép, majd hétvégén csinálunk, már 3 hetes, hihetetlen hogymegy az idő.
teszek pár képet a ngyokról, tegnap fotóztam. Marci aludt a babakocsiban, hason, ahogy imád.

Éjjel is rendes gyerek, alszik 6 órákat. :P :lol:

léptem.. este talán jövök. szeretnék legalábbis. :D Kép Kép
Vendég
 


sziasztok!

dóri!szép nagy család... :lol: Megvettem a caulophot.Te hogy szedted?fájások közben 5 golyó?

A vizsgákhoz sok sikert,én tuti nem lennék rá képes már.Drukkolok!

Az én ctg-m tök egyenes,ilyet,mint a fenti még soha nem produkáltam.
Éjjel viszont jóslók voltak rendesen! :lol:

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Gabikám,
én 1 percesekkel mentem be a kh-ba, így rohadtul nem volt időm/energiám szedegetni a bogyókat. :lol: Én előtte szedtem rendszeresen, ahogy a dokinéni felírta nekem. Azt, hogy hogyan leírtam egyszer még régebben. Szerintem az (is) megdobta, hogy olyan gyorsan és simán ment a tágulás és a szülés. mert mondom én mindkét gyerkőccel megszenvedtem a vajúdást, sok órát szenvedtem. :? De szüléskor is lehet szedni.
Vendég
 


Sziasztok, :)

Csilla, de édes a pocid, nem is látszik, hogy mindjárt szülni fogsz!Kb. az enyém is ekkora, de nekem rögesztmém, hogy kicsi :( tudod a baba súlya miatt!de most azért megnyugodtam, hogy nem mindenkinek olyan nagy! :wink: Bár szerintem Esztivel is ekkora volt nekem, csak ott nem mondták, hogy kicsi a baba, így nem gondolkodtam ilyenene, hogy jó-e a hasam mérete!


Timi, ez tök jó ez a dátumosdi.Mármint ahogy Livi született, és most szintén péntek, csak a dátum tükörképe :) izgis a dolog!Amúgy én is ilyen vagyok szeretek mindent előkészíteni, és inkább legyen korán összapakolva mint kapkodni kelljen! :wink:
A nagy generált,/fodrász, pedikűr/én is júni elejére tervezem, remélem belefér még :wink: mert utána egy ideig nem azzal leszek elfoglalva asszem :P

Vizsgák :evil: lányok, mindkettőtöknek drukkolok még ebben a nehéz időben, hogy túllegyetek rajta, és eredményesen! :wink:

Szilvi, de igen a tervezett szülés időpont előtt 28 nappal lehet kérni.De mivel nekem az május 27 lesz, ezért én már most beadtam, hogy legyen idejük feldolgozni, és biztos kapjam az időponttól!az igénylést attól még le lehet adni mert még nem szülétél!Ha te is így kéred.Aki a szüléstől számítva kéri annak értelem szerűleg nem.De nemtom te hogy szeretted volna?
Nekem nem is kellett a dokitól semmilyen igazolás :roll: Csak az igénylő nyomtatványt kellett kitölteni a munkahelyemnek, és a kiskönyvemből kimásolták azt az oldalt ahol a szülésem várható ideje van írva!Ja, meg a GYÁS-om lemondását kellett még odaadnom.
Aztán, ha megszületik a baba akkor kell egy igazolást, vagy nyilatkozatot a gyerek születési anyakönyviével beadni!Már elhoztam arra is a nyomtatványt, mert azt a férjem fogja úgyis intézni az összes többivel.Én majd kitöltöm, ő meg megy sorba állni :? :wink:

Dóri, örülök, hogy jól vagytok cukika Marcika! :) De persze a többiek is :)
Úristen, már 3 hete :roll: :roll: iszonyúan megy az időőőő!
nemsoká átalakulunk babás topikká, tök furi 8)
manóci
 
 


Szilvi, bocs akarom mondani a GYES-em lemondását!!!kellett leadnom még!
manóci
 
 


Dórikám!!
Bocs,hogy fárasztalak még én is...de nem értem :oops: :oops: :oops:
A gyógyszertárben nekem azt mondták,hogy csak ha fájás van,akkor kezdjem el...mert ha nincs,és úgy szedem be,meginditja a szülést :evil: .ezért inkább hallgatnék rád... :oops: :oops:

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


sehol senki?

FÁJ A HASAAAAAAMMM!mensigörcsök kinoznak derékfájással....jjjjjjjaaaaaaaaaaajjjjjjjjjjjjjjjjjjj!!!!!!!!!aludni akarooook!megyek is!!puszi nektek!!!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


ja,Petra!jó nagy a pocid!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!

Felőlünk jó hírek!

Fiúknak végre megszűnt a hasmenés!!! Éljen-éljen! 1 hétig tartott...

És én ma még nem görcsöltem kopp-kopp-kopp! Mondjuk áttértem a 3*2 magnéziumra, úgy látszik ez hat!

Csilla! Tök jó ez a pocifotó, szerintem az enyém is hasonló nagyságú lesz, mint a tiéd! :D Most senki sem mondaná, hogy a 7. hónapban járok!

lassan én is küldök egy pocifotót, de saját gépünk nincs, csak vidikamera, arról meg nagyon nehéz képet küldeni, szóval majd kölcsönzöm anyuéktól! Akkor a srácaimról is csatolok képet!

Gabi! Mi a helyzet a pocifájással? Lehet, hogy Brendon már kívánkozik kifelé?

Na remélem este már írtok!

Üdv:
Ildi

KépKépKép
dikó1
 
 


dikó!nem múlik.aludni meg nem birok tőle.olyan,mintha meg akarna jönni,meg a derekam olyan tompán nyom,vagy mit csinál,néha meg gyengébbeket nyilal.nem bánom,ha szülni kell,én mgyek,ha nem,akkor viszont jó lenne,ha elmúlna.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Gabi,
Csak egy szóra. :) nem fárasztasz.

CAULOPHYLLUM D12 (C5)

Méhszájat készíti elő, lazulásra képessé teszi.

Adagolás 36. héttől
2 napig 3x5 golyó
utána 2 napig 2x5 golyó
utána 5 napig 1x5 golyó
utána 2 nap szünet
utána 5 napig 1x5 golyó
utána 2 nap szünet

és ugyanígy tovább (5 nap golyó 2 nap szünet) a szülésig.

ARNICA C30

Megelőzi a szülés alatti kivérzést, gyorsítja a sebgyógyulást.

Adagolás:
Amikor elkezdődik a vajúdás 1x5 golyó
szülés után nem sokkal 1x5 golyó
szülés után 1 hétig napi 1x5 golyó

(El kell szopogatni a nyelv alatt. Néhány dologra ügyelni kell a gyógyszer bevételekor:

1. evés- fogmosás és golyószopogatás között min.fél órának el kell telnie. Ne egyél mentolos cukrot a kúra alatt.
2. Ne tegyed a mobiltelefon, mikro vagy számítógép közelébe, mert az elektromágnese sugárzás tönkreteszi a szert.)


bekopiztam az "igét". Ezt a homeós dokim mondta (gyerekdokink ő). Szülést nem indít be. :D

rohantam, megfürdött Marci, öltöztetem. este benézek. :) ha tudok :roll:
Vendég
 


köszi Dóri!

akkor este beveszem az adagom...

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!

Gabi!
remélem vagy történik valami, vagy elmúlik, hogy tudjál pihenni! Már nincs sok hátra!!! :lol: Nagyon a finisben vagy!

Ildi

KépKépKép
dikó1
 
 


Csilla, tényleg furcsa ez a fájásgörbe :twisted: De az biztos, hogy itt is fent a baba szívhangja van, középen azok a kis kaposcszerűek (mint a tűzőgép kapcsa) az, amikor nyomtad a gombot, alul meg a fájások (keményedések), de valami tényleg nincs rendben a géppel, mert ilyen nagy nekem szülésnél volt. Mondjuk nem látom a hozzá tartozó értékeket.

Most el, mert szükség van rám fent. :D

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Vizsgákon túl vagyok. Livike egész nap anyukámnál volt, jól érezték magukat, nem is hiányolt minket :lol: . Én ma már teljesen jól vagyok, úgyhogy biztos nem lesz semmi :roll: .

Gabi, drukkolok Neked :lol:

Dóri: nagyon édes mindegyik baba-gyerek :lol:

Csilla: el se hiszem, hogy egy napra vagyunk kiírva. Az enyém is kb. az harmadik hónapban volt ekkora :wink: :lol:
Milyenek letteka vizsgák? (enyémek remélem, sikerültek :lol: )

Ildi: tőled is várjuk a pocifotót :lol: . Pihengessél azért, amennyit csak tudsz :lol:

Elhoztuk a dédit is. Addig is segít előkészíteni a terepet, pl. nagytakarítás, ablakpucolás, stb...

Dóri: Én arra gondoltam, hogyha történik valami, akkor üzenek Csillának (bár egy napra vagyunk kiírva, úgyhogy lehet, hogy egyszerre megyünk :lol: , de csak az ő számát tudom). De lehet, hogy a férjemnek is szólok, hogy írjon majd ide :wink:

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi, neked sem olyan nagy a pocid, és a Börzén még nagyjából egyformák voltunk :)
A vizsgáim remélem sikerültek... az elsőnél a tanár észrevette, hogy puskázom, de nem szólt érte. A másodiknál meg a csoporttársaim ajánlották, hogy majd ők segítenek én készüljek nyugodtan az elsőre. Szóval el sem olvastam az anyagot, fogalmam sincs arról, hogy amit összesúgtak az jó -e, de remélem egy 2-est ér legalább 8)
Egyébként én is arra gondoltam, hogy Neked szólok ha aktuális lesz, de valóban lehet, hogy mindketten a kórházban fogunk örülni egymás babájának :lol:

Gabi, Te leszel a következő? Ha hirtelen eltűnsz, akkor tuti hogy kórházban vagy? Rólad hogyan fogunk tudni?

Szilvi, biztos, hogy a gép hibája volt ez a fájásgörbe, a mai már gyönyörű egyenes vonal.

Manóci, nagyon jól esett ma, hogy a kórházban mindkét nővérke azt mondta, hogy nagyon szép, kicsi és formás a hasam. A kicsi szón én is fennakadtam, de azt mondták, hogy ha a baba befészkeli magát a medencébe, akkor nem kell nagyon kinyomnia a pocit. Szóval ne aggódj, pici poci = kényelmes medencebölcső :lol:

Dóri, tényleg nagyon helyesek a gyerekek. Nekem is soknak tűnik a 3 hét, olyan mintha tegnap mentél volna Marcikát világra hozni...

Ildi, már én is kiváncsi lennék a fotódra!

Ja, és a név! Már csak kétesélyes, és ezúton szavazásra is bocsájtom a kérdést: Milán Márk, vagy Olivér. Kinek melyik tetszik?????

Csilla
Vendég
 


Csilla: függ a vezetéknévtől is. Amúgy tetszik mind a két változat. Ha szavazni kell, (vezetéknév nélkül) akkor az Olivérre szavazok :lol:

Kép
Kép
timóca
 
 


sziasztok.

még nem tűntem ám el,de ha indulnánk,úgyis dobnék ide egy pár szót két fájás közt.néha enyhül,néha erősödik...teló számot valaki azért nyomhatna nekem!!!bár mea szerintem nem lesz semmi.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!

Csak most olvasom, hogy Timi helyett Gabi lett helyzetgyanús!!! :twisted: Izgatottan várom a fejleményeket!

Dóri, tegnap sokat gondoltam Rád, mert éni s szülőire mentem este, és előtte jósolgattam napközben, ráadásul kb. annyi idős vagyok, mint Te szülted Marcit. Magyarán szülői közben gondolkodtam, nem kell-e kórházba mennem... :P
Nagyon édesek a gyekők, olyan hihetetlen, hogy nekem is nemsokára itt lesz a kezemben. Azt hittem, hogy másodjára már könnyebb lesz elképzelni, de nem...

Móni, ez a Tgyás dolog egy agyrém. Mondjuk én eleve nem tudom azt megcsinálni, hogy a munkahelyemen bemutatom a kiskönyvet, mert Fehérvári székhelyű cégnél dolgozom, én meg Pesti vagyok, tehát én csak az orvosi igazolással kérhettem a TGYÁS-t, ehhez meg ki kellett várnom a -28-at. Még lehet, hogy megeresztek egy telefont ezügyben, de lassan beletörődöm, hogy torlódni fog a pénz, talán más rossz nem történik. Csak fárasztó, hogy mindenhol másképp van.

Nálunk gyerekorvos ügy egy nap alatt megoldódott, ma beszéltem a körzeti Sztk-s gyerekorvosnővel, aki ugyan nem homeos, de nagyon tapasztalt dokinő. Igaz, a macerálós fajtából, ha nem az átlaggörbének megfelelően fejlődik a gyerek, akkor nem hagy békén, de elhatároztam, hogy nem fogom rajta idegesíteni magam, majd szóljatok rám pár hét múlva, ha mégis így tennék, jó?
És a hab a tortán, hogy délután meg egy homeos előadásra mentem a Születés Hete keretében, és egy szomszéd kerületbeli homeos gyerekorvos tartotta, gondoltam, kérek elérhetőséget. Elkezdtünk beszélgetni, és kiderült, hogy 2 hétig ő helyettesíti a mi dokinkat, utána valami hagyományos férfi gyerekorvos. De a lényeg, hogy felajánlotta, hogy ha gondolom, 3 hónapig ránéz a picire, amíg a mi dokink vissza nem jön. :twisted: :twisted: Magyarán 2 dokit szereztem egy nap alatt, de ugye megkérdezési sorrendben kell őket ezek után igénybe vennem, de hívhatom őt kérdéses esetben, mondjuk ha könnycsatorna elzáródással pár hetesen már átmosásra akarnak küldeni.

Timi, gratula a vizsgához, és jó ablakpucolást!! :D

Dikó, Magnesia Phosphorica-t próbáltad már a görcsökre?

Nelli, nem lehet, hogy nem beletenyerelt a gyomrodba, hanem már belerúgott? Magyarán megfordult??? :twisted:

NAgyon élveztem ma a jó időt, nyári pántos ruha volt rajtam, és olyan jó érzés volt, imádom a nyarat!!! :P

Kép
Kép
szilvih
 
 


Csilla, tényleg sok múlik a vezetéknéven. Nekem pl. sok kedvencem van a csupa "a" betűs nevek között (Hanna, Janka, Barbara, stb), de nem választhatjuk, mert a családinevünkis csupa "a" magánhangzóból áll. De így nekem is az Olivér a nyerő

Kép
Kép
szilvih
 
 


már megint kinlódok,de szerintem még nem eléggé ahhoz,hogy bármi is legyen,de szabályos 10 percek ott vannak! :shock:

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!

gabi, mi a helyzet? Látom nem sokat tudtál pihenni... :(

Csilla, nekem a Márk jönne be Milán nélkül, vagy az Olivér, azt olyan jól lehet becézni! :)

Szilvi, hol is lehet ilyet kapni, és hogy kell szedni? Én eddig magneb6ot szedtem, Rolcsival is, bár akkor csak keményedések voltak, görcsök nem.

Képzeljétek ma aludt először nagyinál Rolcsi. Hát fura volt, mert amúgy velünk alszik egy ágyban, és azért hiányzott... De hozzá kell szoknia, mert ha megyünk babázni, akkor mamánál lesznek! Azért reggel 7kor már ott szundizott mellettem, haza akart jönni! :lol:

na este már tuti megpróbálkozom a képekkel, bár ide még sosem raktam fel, remélem sikerül! :oops:

Addig is üdv mindenkinek!

Ildi

KépKépKép
dikó1
 
 


Sziasztok!

Gabi :?:
Látom, mindenki még egyben. :) Timi még esetleg? :lol:

Szilvi,
jók ezek a szülőik. olyan szülésmegindítóak. :lol:

Marcika nagyon jó fiú, nézeget szépen (most is) napközben, éjjel alszik. 3-4 óránként kelt kajálni, aztán visszaaludt azonnal. :D

majd még jövök,
pusz,

(jaj de fos idő van.. nem tudunk kimenni :evil: )
Vendég
 


Én is megvagyok, de már reggel fáradtan :lol: (alig csinálok valamit, és már jól elfáradok :roll: )

Dóri: remélem, a mi Marcink is ilyen jó fiú lesz :lol:

Utálom ezt az időt. Már napok óta szeretném kimosni a szőnyegeket, de mindig borús az idő - kint tudom csak kiteregetni. (egyedül tegnap volt meleg napos idő, akkor meg nem voltunk itthon :evil: )

Kép
Kép
timóca
 
 


húúú,sziasztok!egyben maradtam én is az éjjel,de szenvedtem ám eleget.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!

Még ma is dolgoznom kellett, most értem haza, de olyan fáradt vagyok. Szerintem szundizok egy nagyot, mert estére, ha nem esik az eső, akkor bográcsozni megyünk, marhapöri lesz a kajcsi.
Csütörtökön minden rendben talált a dokim, és ő is megerősített, hogy kislányunk lesz. A nevét is megszavaztuk és a Jázmin nevet fogja kapni, Timi majd beírod. A méretei alapján másfél két héttel nagyobb a baba, de mondta a doki, hogy nagyon függ attól is, hogy a szülők milyen magasak. Elszámolni biztosan nem számolhatták el, mert napra pontosan tudom, hogy melyik nap fogant a babócánk.

Gabi!

Pillanatok alatt, hogy beindult nálad is minden, ez már tényleg a finis, de jóóóóóóóó

Timi!
Gratula a vizsgákhoz. Azt ígérik, hogy délutánra kisüt a nap, hátha kitudod mosni a szőnyegeket.

Csilla!
Nagyon csinos vagy! Adrival nekem is ilyen pici volt a hasam, mégis 38 hétre 3150gr -mal született meg. Én a Milán Márk névre szavazok! :lol:

Dóri!

Olyan szépek a gyerekeid és nagyon kiegyensúlyozottnak és boldognak látszanak. A depid rendbe jött?

Szilvi!
Ha van magán dokid, attól a körzetihez is vinni kell majd a picid?
Szerintem is nagyon jók ezek a homeós bogyók, nekem a vérző aranyeremet teljesen megszűntette, és remélem én is találok olyan gyerekorvost, mint a Dórié, hogy AB helyett homeopathiával gyógyít.

Ildi!

Remélem sikerül felraknod a képed, nem bonyolult egyáltalán. :lol:
Te mikor mész UH-ra, vagy voltál mostanában?

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Hahó lányok, merre vagytok????

Napok óta keményedik a pocim, ráadásul féloldalasan, mintha kinyomná magát a baba... Kicsit kényelmetlen.

Csilla
Vendég
 


Csilla: ilyet nekem is szokott :roll: . Szerintem normális most már a gyakoribb keményedés is, meg a fájós mozgások (sokszor nekem is olyat csinál Marcika, hogy eléggé fáj)

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Mégiscsak jó idő volt ma és egész nap a kertben voltunk. :D Csináltunk pár képet Marciról is. ha nem bánjátok felteszem.. bár (gondolom az erős fény miatt) nem nagyon nyitogálja kinn a szemét. csak a fenyőfa alatt. :)

Szilvi,
szerencsére igen, csak 2 napig volt szar, mikor hazajöttünk a kh-ból, meg tán benn az utsó (2.) napon. Pulsatilla C200-as helyrerántott. :)

Kép Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Pedig azt hittem, már babahírre jövök... Annál is inkább, mert így még lehetek én is a következő. Ma délelőtt elment a nyákcsap, és egész nap erősen jósolgattam, szerintem holnap délutánig meglesz Lilla baba.

Gabi, mennek a drukkok!

Kép
Kép
szilvih
 
 


Dikó, homeos gyógyszertárban egyből a kezedbe nyomják, más gyógyszertárban meg kell rendelni, és még aznap, vagy másnap kiviszik...

Dóri, nagyon szép a ertetek is, a picikről nem is beszélve!

Szylvi, a magán gyerekdoki ugyanolyan, mintha a körzeteshez vinném, nem kell külön mindkettőhöz. Én anno Dorkával a homeopátia miatt váltottam, meg amiatt, hogy a régi sztk-s dokink (nem körzetes) Úgy adta be az oltásokat, hogy hatalmas gyulladás lett a helyén, és a mai napig csomó, illetve szövethiány van Dorka combjában. Állítólag, ha nem nyomja bele a dokinő eléggé a tűt, csak bőr alá adja, akkor lesz ilyen. Meg 7 hónaposan elkezdett cseszegetni, hogy miért nem kúszik még Dorka, és ez idegesített...

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szilvi: végülis a táblázat szerint is Te vagy a következő :wink:

Kép

Kép

Kép
Kép
timóca
 
 


sziasztok!

szilvi!nálam is ment a jósolgatás rendesen ma.legyél te a következő,nekem jó utánnad is!!! :lol: :lol: én meg drukk neked!!!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!

Az éjjel engem is meglátogatott egy fél órácskás jósló...
Ezzel én is beléptem a "lehetetk a következő" táborába? :lol:
Timi, Te hogy állsz? Bírjuk még legalább egy hétig?

Bár a szülésznő szerint ilyenkor még 1-2 hét, a nyákdugó után még pár nap van hátra.

Csilla
Vendég
 


jó reggelt!

nyákdugó nekem mindhárom alkalommal közvetlen a szülésnél ment el. mármint aznap, mikor a gyerekek születtek. :) ez is egyénileg változó, van akinél azonnal, van akinek még van utána ideje. :wink:

Viki hője 38.1 most reggel. kedve mondjuk jó és taknyos. :( nem hiszem el, ha vmi vírus megint.. :( :evil: :evil: :( :cry:
Vendég
 


Sziasztok!

Lányok már én is kiváncsi vagyok melyikőtök lesz a következő. Drukk mindenkinek egy gyors és könnyű szülésért.
Szilvi mi újság?
Timi!Úgy látom most már kiegyenlítődik a lányok és a fiúk tábora a táblázat szerint
Dóri! Mindig jó ha ráksz fel képeket vagy bárki, én nagyon fényképmániás vagyok, szeretem nézegetni őket. A mostaniak is nagyon jók!!!!!!
Nagyon jól sikerült a tegnapi marhapörkölt, nagyon fini volt, és szerencsére az idő is jó volt.

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Sziasztok!

Szylvi: a marhapörit én is megkóstoltam volna :lol:
Igen, én is úgy néztem, ráadásul most jönnek a "napokban" a fiúk, utána meg már a lányok :wink:

Dóri: szegény Viki :evil: , rájár most nagyon a rúd. Tényleg, milyen a viszonya a kistesóval? Nincs féltékenység?

Csilla: nem tudom, meddig húzzuk, most valahogy úgy érzem, hogy nem akar jönni Marcika, pedig nagyon szerettnék már túllenni rajta.

Nekem Livivel úgy volt, hogy éjszaka arra ébredtem, hogy elfolyt a magzatvíz, és rögtön 2 perces fájások jöttek (ha az 2 perces, hogy 1 percig fájt, 1 perc szünet). Nyákdugó távozást nem érzékeltem külön. Nem is tudom, ha most nem folyik el rögtön a magzatvíz, hogy veszem észre, ha beindul a szülés ? :lol:

Na, mennem kell, mert Livike kitúr a gép elől :wink:

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


marhapöri???az jóóóó!!!!
Brendonbaba is meggondolta magát szerintem... :roll:

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?