Új privát üzeneted érkezett!

Nikky,

Nektek is gratula, gyonyoruek vagytok!!!! Az haj! (Bocs, mindig a szep hajra irigykedem ...) :lol:
A tejcsi nekem is igy volt, van is, tehat pont annyi, amennyi kell.
Ez igeny szerinti szoptatasnal szerintem igy szokott beallni.

Huh, barna sor... fujjj. megertelek.

Szorcsoges, fura hangok, Noah-nal is volt, semmi gaz. Mi max nedves torolkozot akasztottunk az agya melle, de a parologtatoval sem arthatsz.

Csinalj vonalzot, nem tudom, mennyi idos mar Dori... le vagyok maradva!

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Sziasztok!

Végre van 1kis időm és gondoltam teszek fel pár képet Bencéről!
Hála az égnek már én is ezerszer jobban vagyok a császár óta. Bence nagyon jó kis baba!

Íme a képek!
Kép Szeretek Apán aludni!

Kép

Kép Jól érzem magam a babakocsiban!

Kép


Pusszancs mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok lanyok!

Bocsnat eltuntem egy hetre, mert a szuleim itt voltak latogatoba. De jo volt latni oket!!! Imadjak persze Athinat es mentunk egyutt mindenfele, a kicsi nagyon belejott az autos kirandulasba. Turaztunk is vele a hegyekben :) Nekem ez kesz nyaralas volt, mert a parom jellemzoen ejjel-nappal dolgozik ugyhogy en csak babakocsival szoktam kimozdulni. Most jo feltoltodtem, egy par honapig megint kitartok :D

Raktok fel majd kepeket is, rengeteg keszult csak at kell mereteznem oket.

Barnasor: en is hallottam, hogy jot tesz a tejcinek, de nekem nagyon keseru. Bar lehet, hogy lassan ra kellene szannom magam, mert Athina most mar egy evesnel mindket cicibol eszik, tokre parazok, hogy ilyen nagy az etvagya es meddig lesz eleg neki a tejem...

Utazoagy: mi kaptunk de a mienk nagyon umbuldanak tunik... Par napnal tovabb biztos nem altatnam benne a babat, mert a gerincenek nem tudom mennyire jo.

Vitte: szuper, hogy mar magyarorszagon vagytok!!! Becs nem fog hianyozni?

Nikky: edesek a kepek, szepek vagytok. Imadom ezt a HUmply-Dumply-s agynemuhuzatot! Athina megkapta a Mother Goose mesekonyvet es abban van ez a mondoka. Nagyokat nevet rajta nagyon edes. Honnan van az agynemu?

Bocsika most a tobbi temahoz nem tudok hozzaszolni, mert nincs idom visszaolvasni, de majd lassankent..

KépKép
KépKép
pannica
 
 

 
 

ja Fenix: Maxim angyali kis baba, csodaszep arcocskaja van! A sztori a meglett ekszerekrol pedig hihetetlen, de nagyon orulok neki :D

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Vitte: tök jó hogy már itthon vagytok és Gödöllö nagyon szép hely :)

Dicamama: Bence nagyon cuki ahogyan alszik apával :D

Nikky: Dóri is nagyon szép:D

Minden elsö második és sokadik anyukának és esetleges nagyinak BOLDOG ANYÁKNAPJÁT KÍVÁNOK

El sem hiszem de már én is az vagyok :lol: :lol: :lol: :lol:

Gege kedvenc nyuszija :)
Kép

Igy fogom a rágókámat :)

Kép

Ilyen jókedvem van ha ülhetek kicsikét:)

Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Nikky:
De jó,tényleg ismerős a takaró :D :D Bogi annyira szereti,jó puha és meleg..
Nekem is PONT annyi tejem van,amennyi a Boginak kell. Sőt,az az érdekes,hogy az egyik mellem többet termel,mint a másik. Nem tudom,ez miért van.. Namármost pont ezért az egyikből 15 perc a szopizás,a másikból meg 45... :? De tök ari,szépen megvárja,míg termel a cici (szoptatás ALATT is termelődik a tej..)
Az a fekete-fehér kép nagyon bejön!! Mennyire hasonlít rád a lányod!! :D
Ja,fáradtság... SZEDSZ VALAMI VASKÉSZÍTMÉNYT?????? Mert ha nem,SZEDJÉL!! Én is irtó fáradt voltam,meg karikás szemű.. Szedem a "Ferrocomp-forte"-t.Napi 2-t.Azóta sokkal jobban vagyok. (Vagy irassál a dokiddal Maltofer-cseppeket.Az sajna csk receptre van.) Ez a Ferrocomp viszont recept nélkül is kapható,és jó is..

Vitte:
Nem ment el a tejed a sok pakolászásban? Nem irigylem ilyenkor a költözőket.. Mi is fogunk,jobb esetben karácsony körül. De nekünk AAAANNYI cuccunk van,te jó ég!!! :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Hello Lányok!

Nikky: nagyon helyes a lányod! szerintem tiszta Te vagy!!!

Bacilivi: a színeket nem felejtem el de le kell mennem a pinyóba, de ami késik nem múlik. :wink: Ja és ahol ketten vagytok képen nagyon édes. Olyan helyesek vagytok! Egyébként látszik, hogy már most van Dalminak ízlése (vagy a szüleinek?) jó kis borocska az.... :wink:


Vitte: végre! Hogy sikerült a költözködés? Noah hogy bírta? Tényleg fáj még a pocija? A bókokat köszi :oops: , ezek a képeken úgy ahogy kinézünk valahogy egyébként egyikünk sem valami nagy adonisz...kivéve Vackort!!! :wink:

Nika: Gege tiszta nagy fiú!!! De tényleg! Nagyon fejlett minden szempontból büszkék lehettek Rá!!!

Dicamama
: Bence nagyon helyes kis srác! Nem tudom milyen méretekkel született, de most nagyon szép fejlettnek tűnik!

Pannica: örülök, hogy ilyen jól sikerült a hetetek! Képeket kérünk! Már olyan kíváncsi vagyok Athinára!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Minden Édesanyának sok szeretettel:
:D
Nadányi Zoltán: Anyu



Tudok egy varázsszót,
ha én azt kimondom,
egyszerre elmúlik
minden bajom, gondom.
Ha kávé keserű,
ha mártás savanyú,
csak egy szót kiáltok,
csak annyit, hogy: anyu!
Mindjárt porcukor hull
kávéba, mártásba,
csak egy szóba került,
csak egy kiáltásba.
Keserűből édes,
rosszból csuda jó lesz,
sírásból mosolygás,
olyan csuda-szó ez.
"Anyu, anyu! Anyu!"
hangzik este-reggel,
jaj de sok baj is van
ilyen kis gyerekkel.
"Anyu! Anyu! Anyu!"
most is kiabálom.
Most semmi baj nincsen,
mégis meg nem állom.
Csak látni akarlak,
anyu, fényes csillag;
látni, ahogy jössz, jössz,
mindig jössz, ha hívlak.
Látni sietséged,
angyal szelídséged,
odabújni hozzád,
megölelni téged.

Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok,

Vitte, de jó, hogy jelentkeztél, már pont SMS-t akartam írni, hogy jól vagytok-e? Akkor ezek szerint a nehezén túlvagytok a költözésnek. A pakolgatás, rendezkedés - bár fárasztó-, de öröm lehet egy új házban... :lol:

Találkozó: én is már felvetettem, hogy tűzzünk ki egy napot, és Luisa javasolta a hétköznapot.

Nikky, Dóri tényleg nagyon hasonlít rád, a fekete fehér kép, nagyon jó! :lol:

Livi, már nem is mondom: Dalmiról már megint csúcs fotók vannak :lol: (a privire is válaszolok)

Jaj, nem is tudom, hogy ki írta, hogy nem alszik a babája napközben, hát Blani sem. Van olyan nap, hogy összesen 3 órát alszik egész nap.... az egy dolog, hogy hulla fáradt vagyok, de aggódom is miatta, ez nagyon kevés.... :twisted:

Nika, Gege annyira édes kisfiú!

Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Sziasztok Lányok!

A babák tündériek egytől egyik!

Nikky: Tényleg iszonyuan hasonlít rád Dóri. Írtad, hogy Dóri napi szinten iszik, miből adsz neki inni? Cumisüvegből?

Nika70: Gergő nagyon édes és milyen jól ül már! Hogy halad a "szülői terror"? :lol:

Barbamami: Én is csatlakozok Nikkyhez nem lehet könnyű 3 gyerekkel nekem sokszor Dávid is sok!

Mamik, akinél olyan pici gyerek van mint Dávid, hogy zajlik egy napotok? Nálunk szinte egész nap körülötte forog a világ. Ha el tudok mosogatni és esetleg be tudom inditani a mosogépet akkor már jó vagyok. :roll:
Nagyobb babák anyukái nyugtassatok meg, hogy ha egy kicsit nagyobb lesz akkor már azért tudok tőle újra fözni, mosni, takarítani stb.?

Tényleg még egy kérdés: ki mit csinál a hasfájos gyerekkel? Nálunk úgy néz ki Dávid hasfájos. Ma reggel elkezdtem adni Neki az Inflacot, de estére talán még rosszabb lett mint volt. :cry:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Sziasztok lányok!

Boldog anyák napját Nektek!

Vitte,
De jó hallani rólatok!!! :lol: Gyere gyakrabban! Örülök, hogy jól vagytok. Már rég láttunk képeket Noahról :wink: Egyébkén Márk haja nagyon hullik. Ma beleturtam oldalt a hajába, és egy csomó hajszál a kezemben maradt.

NIka,
Gege egyre nagyobb és fejlettebb embeke :wink: És milyen ügyes!!!! Már tudatosan fogja a rágókat? ! Mármint nyul utána és megfogja?! És gyönyörű a mosolya.

pannica,
De jó, hogy találkozhattál végre a szüleiddel. Ritkán látod őket? Én anyukámat csak évente egyszer, mivel ő Ukrajnában él. Tudom, hogy milyen nehéz. Hogy van Athina? Tegyél fel lécci képeket.

dicamama,
Bence milyen kis édes manó! Olyan zabálnivaló pofija van.

nikky,
Én is csatlakozom a többiekhez. Dóri tiszta anyja :wink: Nagyon helyes kislányka.

Ma voltunk Ikeázni egy kicsit, beszereztünk egy cipőszekrényt. Aztán az új lakáson töltöttük a napot. Rendezgettük, apa szerelt butort, én meg csempét mostam a fürdőszobában, és a konyhában, Márk meg vagy aludt, vagy dumálás közben nézelődött.
Tegnap béreltünk utánfutót, és átvittünk minden bútorunkat az új helyre, szerencsére nem volt sok nagy holmink, itt az albiban szinte minden van. Viszont rengeteg ruha, meg edény, meg egy csomó lim-lom, na az van dögivel. Szerencsére a nagy részét már átvittük.
Csajok, még mindig hihetetlen, hogy van saját lakásunk :D És olyan jó berendezni, és csinositgatni!!! Már szerdán ott alszunk. VAgyis remélem....... már annyit csúszott a költözési dátum, hogy nem lepődnék meg....

Lányok, Márk mostanában elég gyakran olyan fájdalmasan felsír... Néha álmából, néha meg ha ébren van... Olyan, mintha valamitől megíjedne... Ilyenkor felveszem, simizem, meg nyugtatgatom, és abbahagyja a sírást... De nem tudom, hogy mitől van..... Ja, és ez este szokott történni.

Pusz

Kép
dijcsi
 
 


Sziasztok!

Boldog Mi napunkat :lol: :lol: :lol:

Dijcsi!
Megkaptál/ vééégre/ a levelemet???

Még nem gratuláltam!!!! Most megteszem!!! GRATULÁLOK :D :D :D Boldog lakás TULAJDONOSOK!!! nagy dolog ez)))!!!!!! /amugy sok mindenről lemaradtamm... és sajna nincs időm visszaolvasni... bocsi... hol??? vagy az új tulajdonod??/

Hmmm... talán itt az ideje elkezdeni félrerakni gyermek lakására.... :shock:

Talalkozó!!! Ez egy zseniális ötlet!!! mikor?? Hol?? ki hol lakik??? Kinek van autója? kinek nincs?? Varosliget??? vagy még valami parkféle mint célpont???

Kép

Kép
fenix
 
 


Dijcsi,
Oh, akkor lehet lattuk egymast??? Mi is voltunk az Ikeaban, kb. fel 4-tol este 8-ig... Nagyon elfaradtunk...
Akkor ti is jol haladtok a lakassal. Igen, valoban nagy dolog ez!!!! Egy uj fejezet kezdodik nalatok szerdatol!
Jonnek gyakrabban, talan holnap lesz mar netunk.

Pannica,
Jo hallani rolad is. De jo, h. kimentek hozzad a szuleid! Workaholic ferj? Ismeros :roll: , de sajnos nem megy maskepp...
Becs bizti nagyon fog hianyozni, de szerencsere nincs messze. Ha vhol el az ember huzamosabb ideig, azt nem lehet kitorolni. Van, h. Finnorszagrol almodom, sot van olyan is, h. finnul. Biztos igy lesz ez Ausztriaval is.

Lilo,
Edes vagy, h. gondoltal rank. Na akkor hasonlit Blani Noah-ra alvas tekinteteben.... Szegeny mi... :? irok privit!

Krisy,
Neked is gratula Davidhoz! Hat en nem tudlak megnyugtatni sajnos, nagyon keveset tudok tenni-venni Noah mellett... (hasfajas..., ha ez elmulik, jonnek a fogak stb... :shock: :lol: :lol: )


Nika,
A varos maga nem is olyan szep szerintem, de a kornyezet. Bar neked mondhatom, de mint salgotarjani ismered az erdoket es dombokat:)
Gege ul??????????
Noah felhuzatja magat, tiszta erovel szoritja a kezem, szinte belevesi a kis kormet az en kezembe es szetnez ulve, mosolyog, es mikor visszaengedem sir... Azt hiszem, gyorsabban szeretne fejlodni, mint ahogy a termeszet elrendelte :)

Zsana,
Nem kell szerenykedni... majd jol szemugyre veszlek a talin :)
Alakulunk, alakulunk, meg rengeteg aprosagnak kell kiforrnia magat, de a legnagyobb reszen mar tulvagyunk, hala a draga szuleinknek. Noah jol birta, szerencsere, de pocifajas meg van. Mar nem adok ra semmit, feladtam. Talan mar enyhulnek a sirorohamok, a visitas.

Barbamami,
Szerencsere nem ment el a tejem, de meg is kimelt a csaladom...
Nekunk is rengeteg a cuccunk..., hihetetlen. Jo alkalom ez atnezni, mi kell es mi nem....:)

Dicamama,
Nagyon szep a kisfiu!!!! Imadom az alvos kepeket, olyan kis angyalok!

KépKép
KépKép
vitte
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Dijcsi,
Bocs.... videki liba (bar mar ket fovarosban is eltem...) Pest megyebe koltozik es azt hiszi, h. 1 Ikea van egesz Bpesten. Szoval mi az Ors Vezer teriben voltunk :oops: :roll: es azert gondoltam egybol, h. akar lathattuk is egymast, mert csupa pici babas mamikkal talalkoztam. :roll:

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Zsana : köszike hát igyekszünk és Gege nagyon kapható az új dolgokra az ülés is magától próbálgatja de nagyon erös baba.Maholnap már egyedül fog ülni.Pedig csak nagyon ritkán és kevés tápot kap szinte csak az anyatej van semmi más :D

Krissy : nem igazán értem mire gondolsz :) mármint aterror szó alatt:):):):) nekem hála isten itt az anyós és igy tudok bármikor bármit csinálni.Szombaton is úgy takarítottam hogy gegét ö foglalkoztatta én meg sitty sutty kitakaritottam.

Dijcsi ige tudatos már.De még csak kezdetleges most próbálkozik vele.Nyújtom neki és mindkét kezével nagy köröket csinál és elkapja szájához emeli stb de hamar megunja :D

Vitte: gege csak segítséggel ül még neki támasztaj a hátát a fotelnak.Húzogatja már magát de ha mefogom kis kezét már felhúzza magát ülésbe de egyedül még nem megy neki.Amúgy ö sem szeret már fekve lenni szerintem már uncsi neki annyira sokkal több mindent lát ülve hogy ez sokkal jobban tettszik neki d én nem eröltetem semmire sem mindent magától tanul :D
Eredendöen én tarjáni vagyok csak két éve lakom itt és tözsgyökeres Budapesti jány vagyok.De már nem hiányzik egyáltalán.Viszont nagyon szép helyen lakunk mégha az ittlakók nem osztják a véleményemet mert nagyon sok roma él itt de nincs velük semmi gond.Párom mesélte hogy kb 10 éve még olyan volt mint egy gettó de mára ez már csendesedett és rengeteg gyerek van az utcába.

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Először is mindenkinek NAGYON BOLDOG ANYÁK NAPJÁT utólag is!!!
Nekem ez volt az első,mint anyuka,és nagyon jól sikerült. A páromtól és a pici fiamtól kaptam nagyon szép virágot.
Gabika szépen növekszik: 5,20 kg és 61 cm
Forog már jobbról balra,oda-vissza már régóta,de tegnap beújított. A kiságyban keresztbe fordult,nem is egyszer. Még nem sikerült kilesnem,hogy csinálja :lol:
Kép
Kép
Mindenki babája tündéri,ennivalóak! :D

Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Na most csak egy táblát rakok fel, aztán ha lesz egy kis időm jövök olvasni :)

Ja, tegnapra utólag mindenkinek Boldog Anyáknapját :)

Kép

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Továbbra is várom ha valaki be akar kerülni, vagy nem ért egyet a táblázat adataival, akkor szóljon, mert javítok :)
Szóval írjatok privit és megoldom...most rohanok, majd még jövök :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


TALI
AKKOR HÁNYADIKÁN LESZ?????????? JA hogy Fenix velvetette a kocsi témát, mert ha valki közelemben lakik, szívesen elmegyek érte kocsival. Könnyebb mint bkvzni. Mi XVkerben lakunk. Szoval várom a jelentkezőt.

VITTE,
oolyan jó, hogg többet jössz...LEgalább te.Őzi nagyon eltűnt :cry:
Gödöllőre szoktunk járni(tényleg szééép), ott vannak barátaink. Öt gyerekük van... :shock:
Lemaradtam a képekről, vagy nem raktál???

NAPPAL NEM ALVÓS BABÁK:
NEkünk is ez volt a gondunk sokáig...már asszem írtam, de nálunk az vált be, hogy csend és sötét legyen körülötte...akkor alszik rendesen. Fura, mert pont az ellenkezőhöz szoktatuk (hangzavar, fény stb...) Végülis én se szivesen aludnék ricsajban és világosban... :lol: Ja és ettől még szivesen alszik kocsiban, babakocsiban...

rzsana,
hát Dalmi már a köldökzsinóron keresztül megszokhatta a jó bort...Na persze csak nagyon ritkán és pár kortyot... :lol: Ha bor
akkor meg vörös,száraz és villányi... :P :P

NAGYON SZÉPEK A BABÁK!!!!!
Nikky...tiszta anyja ez a gyerek... :D :D
Vendég
 


SZiasztok :D

Akira:Én is szeretnék felkerülni a táblázatba.Légyszi tegyél be minket is!
Adatok:Réka
született:2007.03.26.
súly:3950
hossz:57cm
Köszi
Kép

Timi
tftimi
 
 


Na itt vagyok, remélem hagy egy kicsit olvasgatni Kyrus :)

Barbamami, köszönöm a köszöntést így utólag is, jól esett :)

Zsana, nekem is festhetne a párod :D

A babócák mind tüneményesek, imádom nézegetni őket :)
Van, hogy nincs időm olvasgatni, mint pl. most, de a képeket mindig visszanézem, nem lehet betelni a kis vigyori babókkal :)

Timi persze, beteszlek téged is a táblába :)
Mikor jöttök legközelebb errefelé sétálni? :)

Az utazóágyat lehet ma veszem meg, tök izgi :) Én is vágattatok bele párommal egy deszkát (faaroslemez vagy micsoda :lol: )
mert mi sokat fogjuk használni, hisz itt a nagy kert, és nem akarom, hogy mindig a kocsijába aludjon, mert az se jó, és lassan ki is növi és hosszába nem fog elférni kényelmesen benne, meg mi sokat utazunk, ugyhogy azt hiszem nekem megéri :) Teszek is fel majd egy képet róla, hogy milyet veszek :)

Meg persze Kyrusról pár képet :)
Bocsi hogy foglaljuk a helyet :)
Kép
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
akíra
 
 


csajok: nálunk sem alszik Réka napközben, csak nagyon keveset, de olyan jól elvan...ja, és Réka is forog a játszószönyegen, körbe. Este meg addig forgolódott, míg nem került olyan irányba, h tökéletesen láthassa a tv-t, pedig neki háttal volt!!

Kép
gyanixi
 
 


akíra: nagyon édi a kislányod, apuval nagyon édesek. Veled nincs kép??

Kép
gyanixi
 
 


akíra: nagyon édi a kislányod, apuval nagyon édesek. Veled nincs kép??

Kép
gyanixi
 
 


akíra: nagyon édi a kislányod, apuval nagyon édesek. Veled nincs kép??

Kép
gyanixi
 
 


akíra: nagyon édi a kislányod, apuval nagyon édesek. Veled nincs kép??

Kép
gyanixi
 
 


akíra: nagyon édi a kislányod, apuval nagyon édesek. Veled nincs kép??

Kép
gyanixi
 
 


Hát gyanixi, istenigazából én nem vagyok elég fotogén, de a héten megyek fodrászhoz, és ígérem utána ha már jobban érzem magam csinálunk képet velem is :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


sziasztok..

Húú voltam szoliban..tiszta jól vagyok tőle..:)

Barbamami
Szedek vasat-van maltoferem itthon nekem is,demost a dokim homeopátiásat írt fel-nemtudom mi ez a nagy mánia nála,de mind1,szóval most azt szedem,de kezdek jobban lenni!!!
érdekes nálam elmúlt az édesség iránti vágyam..Te hogy vagy evvel???egyedül a fagyi kívánósságom maradt meg..a tiramisutól egyenesen hánynom kell..ki érti ezt????
Anyu nekem azt mondja az elejétől kezdve h mindenkinek van egy "rosszabbik melle!!!nekem pl a balból mindig kevesebb jön...azt mondták ez normális...
szóval ha Te mint tapasztalt Anya azt mondod ne izguljak ha "csak"annyi tejem van mint ami neki kell akkor nem fogok!!! :D

Krisy
Igen cumisüvegből kapja a vizet..újszülöttes szóval elvileg ugyanolyan erősen kell szívnia mint a cicit..persze valszínűleg nem így van,de nem vettem észre h ezért most inkább abból enne...midnig kapkod a cici után... :lol:

Édesek vagytok h rám hasonlít..de én nem látom!!!Igazából egyelőre egyikünkre sem hasonlít sztem..se nekem se a férjemnek nem volt ilyen kerek buksija..viszont a szemei az enyémek..ugyanilyen naaaagy bociszemeim voltak mint neki...majd elválik később ahogy alakul azért még!!!! :)

na legközelebb már rakok fel vonalzót!!!
nikky
 
 


Ja Pannica

Ez nem ágyneműhuzat hanem ilyen gyermekülőke vagy mi az isten..még amerikából hoztuk egyébként,szóval közelebbit nemtudok sajna hol lehet kapni :cry: ,de ismerem a mondókát...én is kedvelem...mindenesetre ha látom valahol mindenképp szólok,de ne fűzz hozzá sok reményt!!! :lol:
nikky
 
 


nikky, beirlak a táblába, de csinálj vonalzót ha van rá időd, mertnéha szoktam ellenőrizni, hogy jók e az adatok és olyankor jól jön a vonalzó :wink:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Húh, végre elaludt Marci és tudtam olvasgatni egy kicsit. Gyönyörűek a babák!!!

Titeket nem tréfált meg a bébitek így anyáknapja alkalmából??? Na jó, én a frontra gyanakszom. A tegnap délutánunk valami borzalmas volt. Marci 3/4 3-kor felébredt délután, szopizott, és onnantól kezdve nem aludt este 11-ig. Szegénykém már úgy sajnáltam, csak sírt, és nyűglődött. Nem tudtam rajta segíteni, nem tudtuk letenni egy percre se, mert rögtön ordított, rajtunk is csak 5-10 perceket aludt és alig. Szerintem utána meg már azért nem aludt, mert annyira fáradt volt, hogy azért nem sikerült neki. Ma már valamivel joibb a helyzet és az éjszaka is aránylag jó volt, de a tegnap délután, hát nem kívánom senkinek. Itt meg most leszakadt az ég, és alszik mint a bunda. A ti babáitok nem sírósak? Marci folyton üvölt, egy percet sincs el egyedül, és én ezt már nem bírom. Azt mondták hagyni kell sírni, de ő képes 20 percig is üvölteni, annál tovább már nem bírtam hallgatni, csak ennyi meg kell, hogy felöltözzek, megmosakodjak, elpakolásszak a lakásban, beindítsam a mosógépet, stb... Szóval nem hagyja abba. Bár ma a babakocsiban feladta, mert a drágám ott is ha felébred rázendít és amíg ki nem veszem, abba sem hagyja. Na ma kemény voltam, és csak üvöltött, és üvöltött. Hát az a rengeteg megvető tekintet a sétányon. El tudom képzelni mi járt az emberek fejében: "Ez a szívtelen, miért nem vígasztalja már meg azt a gyereket..."

Szóval egyszer csak abbahagyta, de olyan csúnyán nézett rám utána, hogy majdnem azért kaptam ki a kocsiból, hogy megbékítsem, de kibírtam. Erre hazajöttünk, szopizott, és édesen alszik. Hang nélkül... Hát gondolom egy párszor még össze kell szorítanom a fogam, de lehet megszokja, hogy a vállamon kívül is van élet :roll:
Ti is ilyen szívetelenek vagytok, vagy nektek önállóbbak a babáitiok???

Jó ötlet ez a találkozó, de mi sajnos nem tudunk részt venni rajta, mert Bp-től 100 km-re lakunk. Pedig jó lenne :cry:

Kép
Kép
nikole
 
 


Ja, és ami még nekem fura, hogy nagyon éberen alszik. A legksebb zajra is felriad, és természetesen sír. Pedig mi is azt szerettük volna, hogy azért megszólalhassunk ha alszik, de úgy örülünk neki, hogy végre csend van, hogy csak suttogunk. Én meg nem tudok csinálni semmit, mert tuti felébred :cry:
Szóval nem egyszerű, más gyerkőcők fejénél,meg bombát lehet robbantani és durmolnak tovább. Tudom, nem vagyunk egyformák, de azért bízom benne, hogy még kinövi ezeket! :lol:

Kép
Kép
nikole
 
 


Megjöttem, sajnos továbbra is kínlódunk a fogunkkal. Vitte, remélem, ti nem jártok így. Vannak pocsék meg pocsékabb napjaink. Főleg délutánonként fáj Domcsi ínye. Volt olyan nap, hogy du. 4-től kellett ringatnom, kenegetni, dörzsölni, vígasztalni... Abban reménykedek, hogy legalább egy időre leáll ez a hülye fogzása, ha nem is bújik ki a foga. Ma sem aludt szinte semmit napközben, és már hajnaltól nyűglődött. Megpróbáltam a sötét szobát, csendet is, a babakocsit is... semmi sem jött be.

És a másik nagy problémám, nem tudom, ez is a fogzás miatt van-e: szinte alig eszik Domi, se szopni nem akar, se tápszert nem lehet bele diktálni. Nagyon ideges vagyok emiatt, persze hízni sem hízott egy szemernyit sem már vagy két hete. Van ilyen másnál esetleg? Nem tudom, hogy lehetne az étvágyát növelni. Már azt is megpróbáltam, hogy gyakrabban próbálom etetni, de teljesen elutasítja a kaját. Van, hogy 5-6 órán át sem akar enni és utána is alig eszik valamit, nagy kínlódással csak.

Nikole, én lehet, hogy puhány vagyok, de nem bírom sírni hagyni a babámat. Szerintem mindig van oka annak, hogy sír és sokszor igényli a vígasztalást, hiszen még nagyon kicsi. De mindenki más "iskolát" követ, vannak, akik szerint a sírni hagyás a jó. Így persze én sokszor nem tudom megcsinálni a házimunkát.

Erről jut eszembe, olvasta valaki a Suttogó titkait? Mi a véleményetek róla?

Barbamami, köszi a dícséretet, aranyos vagy. Bogi nagyon szép baba!

Minden baba nagyon édes a képeken. Igazatok van, én is visszanéztem a képeket (a sajátokat is) és rengeteget fejlődtek ennyi idő alatt is a bébik!

Utólag is mindenkinek nagyon boldog anyák napját kívánok!

KépKép
nanett
 
 


nanett:nekünk megvan a suttogó titkai és nekünk sokat segített, főleg az elején.Én úgy mondom, h segített "kikódolni" Rékát! De most is sokszor előveszem, ha valamit nem tudok.

Kép
gyanixi
 
 


lányok: közületek volt/van valaki pánikbeteg, akit kezeltek is ezzel v szorongással??

Kép
gyanixi
 
 


Gyanixi!

Én voltam!Generalizált szorongással és pánikbetegséggel kezeltek sokáig gyógyszerrel,és egy évig pszichoterápiával. Illetve remélem csak voltam... Nagyon féltem a szülés utáni depitől is,de hál'Istennek eddig semmi jele.Nálad él még a dolog? Nem változott a terhesség alatt? Inkább privizzünk?...

Kép
babzsák
 
 


Nekem is megvan a Suttogó titkai, szerintem is jó, sokmindent meg lehet tudni belőle!

Kép
Kép
nikole
 
 


sziasztok Lányok!

Nikole: Nálunk dettó ugyanaz a helyzet mint nálatok. Nekem is sokszor mondják hadjam sírni, de sokan mondják, hogy ne hadjam mert még nagyon kicsi és nem szabad hagyni neki még érezni kell a szeretetett a törödést. De sok mindent én sem tudok tőle csinálni, mert egy nap kb. 1-2 órát alszik a többiben meg nekem kell őt szorakoztatni. Nálunk is üvőltés volt tegnap délután ezerrel egészen fürdetésig, én is azt hittem megbolondulok.

Kíra és Gabika nagyon aranyosak.

Itt volt ma a gyerekorvos és megnézte a Dávidot és megállapította, hogy valamilyen szívzörejt hall nála és beutalt minket a kardiologiára. Közületek volt valakinek hasonló esete?

Nika70: Szűlői terror alatt azt értem, hogy múltkor mondtad, hogy lerakjátok Gegét mert már semmit nem lehet csinálni miatta és ez neki nem igazán tetszett, mert sírt, de te nem vetted fel.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


nanett:
a héten valamelyik nap nálunk is ez volt.órdított hogy éhes de nem evett,hanem mégjobban órdított mikor a szájában volt a cumisüveg.(na ezt jól megaszontam :oops: )felhivtuk dokinénit ő mondta hogy valószinű fáj az inye de nemkell félni éhen halni nem fog.aztán 9 óra alig evés utánn(kb:60mili)beszlopált 200-at :shock: :shock: :shock: :shock: de azóta is van hogy 6-7 órákig nem eszik utánna meg annyit mint egy ló :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: holnap viszem méretni kivi vok mennyit hizott ha hizot.


ordítani hagyni nem hagyni:
írtam a multkor hogy nálunk is gyerek "kínzás" volt.3 nap volt pokol meg utánna 1 napig durcizott de azóta elvan magával meg a játékaival. és igy nekem is jobb mert simánn megtudom mellette csinálni a dolgomat :P :P

[color=red]krisy79:[/color]
Dávid még szerintem is kicsi ahoz hogy hagyd sírni.gondolj bele 1 hónapja még a nap 24 órájában veled volt.szerintem szépen fokozatosan szoktasd ahhoz hogy nem ugrassz minden szóra.
kismama18
 
 


Krisy:
Az újszülöttek majdnem felénél előfordulhat némi szívzörej. Ezt általában ki is növik,de a legjobb,ha minél korábban észreveszik.. :D

Akíra:
Te jó ég,hogy kikerekedett a Kíra!! Tiszta kis pufók,nagyon jól áll neki!

Nanett:
Szerintem marha nagy hülyeség,hogy hagyja csak az ember sírni a kisbabát. Nekem ne mondja senki,hogy ha a baba heléyben lenne,örülne neki.. Persze megint más tészta,hogy az ember a harmadikat KÉPTELEN folyton felkapni,ha sír.. De a gyomrom közben görcsben van..
És nem hiszem,hogy ez csak az újszülöttekre vonatkozik.. Egy idősebb babának is jólesik,ha ÉRZI,hogy szeretik,és SZÁMÍTHAT a szüleire,ha bármi baja van. Szerintem ez még a felnőtt korára is kihat. Az a baba,akit nem hagynak bömbölni,hanem odafigyelnek a kis bajaira,felnőtt korában is érzékenyebb lesz a többi emberre,és sokkal kiegyensúlyozottabb lesz.
Na,nem akarok itt pszichológiai fejtegetésekbe bocsátkozni..,de legalábbis én így gondolom.. :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


barbamami:

mikor a Patrik ennyi idős volt mint most a te kislányod akkor énis pont ugyanezen a véleményen voltam.de mikor nagyobb és nehezebb lessz és szinte már követeli azt hogy egésznap csak vele foglalkozz akkor az már azért fárasztó.meg énsem azt mondom hogy egész nap annyit vedd fel amig megeteted meg tisztábarakod,de annyit tanuljon meg hogy amikor te mosogatsz felmosol vagy valamit gyorsan bekapsz addig ő játszon el a játékaival vagy beszélgessen a forgójának vagy a kezének.mert szerintem egy szülő ugysem tudja megálni hogy ne játszon a gyerekével de neked is jól esik egy kis szabadság.van egy ismerősöm akinek egy éves a kislánya,ő is mindig felkapkodta meg melette aludt most meg még wc re sem tud nyudodtan leülni mert a kislány ott hisztizik az ajtó elött.elmenne dolizni de nemtudja senkire rábizni mert amig vissza nem ér ordít a gyerek meg nem eszik,csak áll egyhejbe és ordítt,akár orákig is.

[color=red]NEM KÖTEKEDNI AKARTAM EZ CSAK EGY VÉLEMÉNY VOLT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/
color]
kismama18
 
 


Jó estét minden Kismamának!

Először is mindenki babája egy csoda, imádom nézegetni ezeket a képeket a Picurikról.

Azért vagyok mostanában eltűnve, mert Balatonra költöztünk nyárra (férjem ott dolgozik) és nehezen jutok internet-közelbe.
Aztán meg minden szabad percemben dolgoztam, elvállaltam egy 100 oldalas fordítást.

Most megpróbálok gyorsan hozzászólni egy-két témához, de ne haragudjak, ha nem válaszolok senkinek sem személyesen, beleolvastam a hozzászólásokba, de már nem tudom, ki mit írt.
Egyébként holnap utazunk Bécsbe, két napra, a picivel, kiváncsi vagyok hogy bírja. Akkor írom is mindjárt az első témával kapcsolatos hozzászólásomat:

Utazóágy: nekünk is van, kaptuk, nem tudom milyen márka. De. Bécsben lesz a szállodánkban gyerekágy, megkérdeztük. Szerintem itthon is már sok helyen van, csak akkor kell utazóágy, ha vendégségbe megy az ember.

Több tejci, fejés-nem fejés: már írtam, hogy állítólag az a legjobb, ha a gyereket minél többet mellre rakja az ember. Továbbá szedem esténként az Urtica Urens "dilibogyót", de nem tudom, hogy több tejem van-e, nem mérjük Nikit. Sört csak alkoholmenteset iszok, nem is olyan rossz.

Pampers: hogy egy ilyen szar pelenkát egyátalán el tudnak adni!!!!! Persze, mi is megvettük, 2 x 98 db-ot, így volt olcsó. A 3-6-kg-ig, de hát Niki még csak most volt 5 kg. Ma adtam rá utoljára egyet, fél óra után csupa víz volt szegény gyerek, a pelus meg majdnem teljesen üres. És még van belőle több, mint 100 db. De én bizot, hogy nem adok többet rá, vagy megkapja a kistesó majd, vagy valaki ismerős, akinek pici a babája. A Libero egyenlőre a legjobb, főleg a hátsó gumizása miatt.

Menstruáció: csajok, most tényleg megjött, pedig 3 óránként szoptatok (kivéve éjjel). Én azért örülök ennek, mert most használhatom a hőmérős computeremet, ez egy elektromos kütyü, amivel minden nap megmérem a hőmérsékletemet reggel és kimutatja, hogy esély van-e a teherbeesésre. A férjem már most szeretne még egy gyereket, de még fél évig minimum várunk. Ti hogy vagytok a második gyerkőccel?

Cumisüveg: Niki csak a mellet hajlandó elfogadni, semmit nem eszik meg cumisüvegből, még a lefejt tejet sem. Majd újra próbálkozunk, itató pohárral vagy igazi pohárral. Valaki ad már más kaját tejcin és tápszeren kívül is a babájának?

Képlekicsinyítő programm: nekem Irfan View-m van, arra kéne rákeresni a Google-on.

Alvás: Niki össze-vissza ébred, van, hogy éjfélkor és utána 4-kor és 8-kor, de van, hogy 5-6-ig is átalussza az éjszakát. Sajnos nem sikerüle egy rendszert bevezetnünk, a fürdetés este 6 és 8 között van, amikor éppen jónak találjuk.

Hajhullás: nekem soha nem volt ilyen dús a hajam meg ennyire erős, szinte semmi nem hullik. Viszont a bőrőm kezd elromolni, főleg az államon.

Kenguru: tudom ajánlani a Jané márkájut. Most vettük és nagyon kényelmes, Nikinek is tettszik. Kaptunk kölcsön Brevi-t, de az rémesen kényelmetlen meg Niki sem marad meg benne!

És végül, de nem utolsósorban, Nikiről 1-2 új kép:

Kép

Kép

Kép

Kép
rekanna
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre,valahogy úgy szalad az idő,hogy észre sem veszem.Minden baba annyira szép!Nem győzöm nézni őket! :D

Gergővel semmi gond,kivéve az evések utáni kb. 30 perces sírdogálások,hasfájós szegényke.Ad még a babájának valaki Infacolt és ha igen,akkor bevált?Mert én nem vettem észre hogy segítene.Vagy hogyan próbáltok segíteni rajata?Próbáltunk a kamilla és a köménymagos teát is,de nem használt.

Pampers:Teljesen egyetértek veletek,nálunk sem vált be,eszméletlen sz.r!Pedig nagyon be van reklámozva.Nálunk is a Libero mini a ,,menő",ezzel semmi gondunk.

Bacilivi:Csudaszupi Dalmiról a boros kép!

Menstruáció:Én nem szoptatok sajnos és már tegnapelőtt megjött! Ugye ez nem baj?Azért azt hittem,tovább bírom,hát nem hiányzott a 10 hónap alatt... :cry:

Akíra:Betennél engem is a táblába?
Kép Kép Kép Apa fürdet Kép Kép Kép
Vendég
 


krissy : szerintem ezt nem én írtam. nálunk nincs ilyen gond nem nagyon sír ha meg igen akkor felveszem mert többnyire vagyis mindig éhes vagy nyügös áqlmos. Nem emlékszem hogy én írtam volna ilysmit hogy hagyom sírni söt :)Ráadásul nekem van segítségem is ha takarítani vagy bármi mást szeretnék csinálni szóval nem hiszem hogy én írtam volna :D:D: de nincs gond :D:D:D
Ráadásul egy ilyen korú gyereket még nem lehet elkényeztetni ha felveszed mert nem hisztio csak a mamára van szüksége ezt viszont már tuti írtam is :)

Na mindegy Gegének új tudománya hogy hátáról a hasára fordul:):):):) forditva már régóta tudja de ezt ma reggel produkálta hogy leraktam a játszi szönyegre.:D:D:D

nika70
Salgótarján
 
 


Benkóka nem biztos hogy menses 4 hetesen még nekem is úgy volt hogy néha volt néha nem és csaászáros voltam egészen 6 hátig az még nem menses csak tisztulsz még. Nekem viszont megjött rendesen és nekem sem hiányzott.Olyan jó volt 9 hónap terhesség meg még ez a plusz 3és fél hónap hogy nem volt.De hát ez van most már újra van.Tesókát mi is szeretnénk majd de még fél év vagy akár egy évet is szeretnk én várnmi bár anyós már azt szeretné ha most teherbe esnék de mondtam hogy nem az ö teste én még nem szeretném :)De azt vallom hogy tesó kell egy babának.

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok lányok!

Először is örömteli babázást kívánok mindenkinek!
Az én legkiseb lánykám tavaly június 1-jén született,és ezalatt a közel 1 év alatt sok olyan kisruhát kinőtt,amire már nincs szükségünk,és néhány babafelszerelés (pihenőszék,cumisüvegmelegítő,pelenkázófeltét stb.) is feleslegessé vált.Ha van kedvetek nézzetek nálam körül,hátha találtok valami kedvetekre valót!

http://www.gportal.hu/portal/laboda/

Kedvcsinálónak néhány ruhácska: Kép Kép Kép

Ha többminden megtetszik ,akkor alkudhatunk is,vagy ajándékot adok!

Mindenkinek szép napot kívánok:

Jutka

Dundiégó
dundiégó
 
 


Hello Lányok!

Képzeljétek ma voltunk hasi, koponya és csípő UH-n a Honvédba (királyhágó u.) Először is: Nagyon kedvesek, precízek, és bárkit bárhonnan fogadnak butalóval!!! csak be kell jelentkezni, de ennek az előnye, hogy kb 10 percet kellett csak várnunk, úgyhogy ha valakinek kell kontroll vagy van valami probléma, akkor teljes szívvel ajánlom őket. Ha kell a szám megadom! Nálunk minden rendben!!! Ennek nagyon örülök, a csípöje miatt vittük, kontrolla, de ott is minden ok! Nagyon örülünk!

Infacol: az infacol nem hat rögtön. Kell nemi 3-4 nap, amíg kifejti a hatásást, úgyhogy ha csak most kezdtétek ne adjátok fel, mert nálunk bevált. Ja, és a jó hír, hogy mi már nem adjuk kb 2 hete és minden ok. Általában a 3 hónapos kort mondják vízválasztónak ez ügyben. Remélem Nálatok is így lesz.

Édeskömény tea: én nem ajánlom. Mi is adtuk Bálintnak, de szerintem csak ingerli a pocakját és csak rosszabb a helyzet, mint volt.
Mivel mi tápszeresek vagyunk, így kell folyadékot is inni Bálintnak. Hát, nem egyszerű. Egy csomó teát kipróbáltam, most úgy tűnik, hogy a csipkebogyót szereti! Persze épp csak úgy csinálom meg, hogy egy kis színe legyen. Néha kap egy kis kamillát is, ha nehezen jön a kakmaty...
Jaj, ezek a babák. Hát, valami tünemények! Olyan jó nézegetni Őket. És tényleg mennyit változtak már!!!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


rekanna,
Jó, hogy szóbahoztad a tesótémát, mert már énis akartam. Mi sem szeretnén túl nagy korkülönbséget.Télen elkezdjük a tesógyártást... :lol: :lol: TÖBBIEK? TESÓTÉMA???KIMIKOR??

Sírnihagyninemhagyni.
Látom eltérnek a vélemények, de ez a JÓ!!! Írta valaki, hogy az utcán csúnyán néztek rá mert sírt a bébi. Le kell tojni a sok HÜLYÉT!!! Nem az ő gyerekük, semmi közük hozzá. Mondom ezt, annak ellenére, hogy nekem más a véleményem. De ettől nem "nézek le" senkit. Még jó hogy különbözőek vagyunk és mindenki tartsa csak magát az elvéhez. Asszem már írtam, hogy nem hagyon sírni dalmi szerintem 4-5 percnél még nem sírt többet. Meg is hálálja a dolgot...NAGYON kiegyesúlyozott és nemigaz, hogy nincs el egy percet se magába. PErsze nem úgy kell elképzelni, hogy a nap 24 órájában a kezemben van. amikor kipihent jókedű akkor leteszem sokat, ha nyügi felveszem, ha megnyugodott ismét leteszem. Így tudja, hogy bízhat bennem és azt is megtanulta, hogy kell "játszani" magában. Sírnihagyással szerintem csak az ősbizalmat veszíti el. És barbamaminak igaza van, ha nem is most jön ki rajta akkor lehet pár év mulva. Van egy pár akik jó barátaink. Öt gyerekük van. Akik szeretereméltóak, kiegyensúlyozottak,soha nem hisztiznek. Kérdeztem, mi a titkuk. Azt mondták: "szeretet,türelem,odaadás".Tényleg példaértékű család, nem hagyták egyiket se bömbizni.
És persze megint más amikor késöbb már jön a hisztis bömbi...az egy külön történet.De ők még oly kicsik.
NEm akarom megbántani azt aki nem így csinálja!! Mindenki a saját gyerekénak a LEGJOBB anyukája, akármelyik módszert is választja. Így szép a világ, hogy különbözőek vagyunk és vállajuk a véleményünket.NEm?Meghát erre való a fórum :lol: :lol:
Ezt inkább csak megerősítésnek(és véleménynek) szántam azoknak akik nem hagyják a bömbit.

nika,
Gartulálok Gege új tudományához.Annyira hihetetlen, hoyg még csak most születtek ezek a bébik...
Vendég
 


Csajok, mindig eltűnik a hozzászólásom!

Kép
Kép
34372
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?