Új privát üzeneted érkezett!

Evica! Szomoron élünk, és valszeg T.bányán fogok szülni.

Kép
zytha
 
 


Eliza hajrá!!! Zytha üdv. köztünk, minnéltöbben annál jobb :)
Junius a védőnőm azért mondott 1-2 hetet mert kívül nyitva vagyok, nyakcsatorna simul el és érezni Balázsomat már vizsgálatnál annyira lent van. De ő is csak tapasztalat alapján tippelt. De ki tudja már tényleg őrjítő ezen rágódni mikor jön az ember ahogy halad az idő úgy fekszik le minden nap mi van ha ma......
Zsókuci nagyon örülök hogy jelentkeztél. Remélem jobban vagytok, gyere többet ha időd engedi.

Kép
rena10
 
 


LÁNYOK!

Mindjárt visszaolvasok, de gyorsan hozom a hírt:
Lizáéknak elfolyt a magzatvíz, úton vannak a kórházba!!!

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 

 
 

Hú Domcsi elszánta magát. Nagyon szorítok nektek, várunk a hírekkel és a képekkel. Tényleg csajok kinek lehet szolni ha történés van. Ti cseréltetek már számot valakivel, most már bárkivel lehet bármi?

Kép
rena10
 
 


Rena! Köszi, aranyos vagy! :)

Hű, micsoda kis történések!!! :) Én is szorítok :)

Kép
zytha
 
 


SOK SOK SOK DRUKK LIZÁÉKNAK!
Jaj, én úgy irigylem! Nemsokára találkozhatnak a kisfiukkal! Izgi!!!!

Zsókuci,
én is nagyon örülök, hogy "hallunk" felőled! Írj többször, hogy mi van veletek!

evica,
Nem tudom, miből gondolod, hogy megsértődtem, hogy senki nem hiányolt. Most hogy így visszaolvasom, június is írta, hogy nem volt pár napig itthon, és hogy "senki nem hiányolt". Ezért bátorkodtam én is "panaszkodni". Szerinted raknék oda emotikont, ha valóban komoly lenne a dolog?
még annyit a tej témához, hogy nem azt írtam, hogy akinek nincs előteje, az nem fog tudni szoptatni! Olvasd vissza! Én pl. nem azért nem tudtam olyan sokáig szoptatni, mert nem volt, hanem mert a leányzó nem akart. Én úgy értelmezem ezt a topicot, hogy leírhatom azt, amire épp gondolok az adott témával kapcsolatban. És teljesen természetes, hogy mindenkinek van saját, más véleménye, amit megvitathatunk, és hogy nem értünk mindenben egyet. Ez így jó. Csak nem kell rögtön leharapni a fejem. Na, mindegy mostmár akkor nem foglalkozom ezzel a témával, és megpróbálok érthetőbben fogalmazni.

Kata

Kép


Kép
skat
 
 


Zytha!
Üdv itt és kicsit irigyellek Titeket, hogy meg bírjátok állni, hogy ne tudjátok a nemét. Biztos nagyon izgi lehet. Én nem bírnám ki, tuti.

Ezt az előtejes témát sztem zárjuk le, mert kezd bántó hangvételbe átmenni a dolog. Biztos nyűgösebbek, érzékenyebbek vagyunk, ahogy közeleg a vége, ne bántsuk már egymást, nem azért vagyunk!

Zsókuci!
Én is örülök Neked, pont ma este gondoltam rád, hogy hogy lehetsz! Ez vmi telepátia v. mi?!

Képet mégsem varázsolok ma már, mert Apa bealudt, viszont:
A mi kisfickónk is úgy tűnik végre befordult vis ma reggel a bukója volt lefelé, remélem már így is marad.
Nagyokat nyújtózkodott és tátogott, édes volt és most először csomó ideig engedte, hogy nézegessük a pofiját. Magzatvízre azt mondták, hogy kicsit több, mint kéne, de ha visszafogom a szénhidrátot és édességet, akkor nem lesz semmi gáz (sztem amúgy sem). Pedig nem is eszem sok édességet, nem is kívánom.
És akkor a mai méretek:
BPD: 8,17cm
HC: 30,30cm
AC: 26,47cm
FL: 6,17cm
Meg egyebek is vannak, de asszem nagyjából ezeket szoktuk feltenni egymásnak.
Súlya: 1799gr, eszerint 33,1 hetes, de azt mondták, hogy ilyenkor már nem lehet megmondani, hogy csak nagy baba lesz v. tényleg idősebb a koránál. Mindenesetre a mai uh számítása szerint 20-án esedékes a nagy találkozás. Én úgy készülök, hogy az Öcsém ballagására ami június 15-én lesz még szeretnék eljutni, aztán jöjjön, amikor szeretne.

Fúúú, jó késő van, megyek aludni, hogy holnap frissen, üdén álljak neki a tanulnivalónak, juppiiii (brrrr)

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok :)

Írok mindent a táblázatba :)

“Kissé” elfáradtam, megjártuk ma Szekszárdot. Életem párja nagyon odavolt egy basszus erősítőért :lol:

Eliza! Szóval begyütt a házasélet! :wink: :lol:
Drukkolok, hogy minden rendben menjen a szülés alatt/körül! Deizgi :D
(Egyébként Csisztut a tv2aktívban a Zedina mondta be.)

A popóalápárnázást én is kipróbáltam, az eredmény: babuci mindössze kettőt rúgott, nekem meg iszonyúan megfájdult a selejtes keresztcsontom. Nem nekem találták ki ezeket a dolgokat :lol:

Szoni, a topicba is rakhatnál fel Szonjiról képeket, engem is érdekelne!
Szép nagyok vagytok már :)
Noh, ha mindenkinél fordulgatnak meg a babák, akkor talán az én lánykám is hajlandó lesz rá :roll: :)

Zetus, jó bulizást :D

Zytha, üdvözlet közöttünk :) Legközelebb mikor lesz valamilyen vizsgálatod? (UH, doki, labor, bármi) Beírnám azt is a táblázatba :) Ja, és csordogálj közénk bátran :D

Manóci, fúdeirigyellek a fejfekvés miatt! :wink: Hanna-babával biztos nincs semmi gond, főleg, hogy arányos babó, meg a lepényed is rendben van.

Rena, akkor már te is a finisben leszel lassan (vagy nem is olyan lassan). Pár nap, és megjelenik a vonalzódon a bűvös felirat: “Anyának már nagy pocakja van!” :D

Tényleg lányok, valamiféle riadóláncot létre lehetne hozni, hogy nyomom tudjuk követni egymást.

Zsókuci, dejó, hogy benéztél, és nem “felszólításra”! :) Mi újság van veletek?

A pocak elhelyezkedését és formáját illetően meg szerintem ez teljesen alkatfüggő...nekem pl. hegyesnek indult a pocak, csak pár hete tök (széles, kerek) alakú :) És valahogy pont középen helyezkedik el :wink: Se lent, se fent.
És ha már babona: terhességem elején a fodrászom azzal sokkolt, hogy nehogy rácsodálkozzak valamire, mert a gyerek úgy fog majd kinézni... :shock: Pfffwehehehe...hogy a kis drága milyen lesz, azt már az apjával lerendeztük asszem.
Remélem nem vihar előtti csend, de úgy 2 hete megint tök jól érzem magam (mint a második trimeszterben); a mozgással persze vannak gondjaim, de valahogy nem a fájdalmakra vagyok kihegyezve. Lehet megszoktam :)

Ehh...jó hosszú lettem...

Jó éjt
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Én még nagyon az elején hozzászoltam párszor(a táblázatba zsókucinak köszönhetően bennt vaggyok :) ), azóta nem nagyon, de folyamatosan olvasgatlak titeket.
Mi jún. 18-ra voltunk kiírva, de időközben ez módosult jún. 8-ra :P !

Látom jó kis összeszokott csapat alakult ki....jó sok hasznos dolog olvastam én is.

Nem tudom nálatok, hogy van, de félelmetes, hogy így az utolsó hónapra hogy le tud lassulni minden és nem csak az idő, hanem én is! :)

babafalva.hu vonalzó
wizsuzsi
 
 


Hajrá Eliza!

Lehet hogy már babáznak is!!!!!!

Szoni! Nem kaptál hírt??

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!

Elizabeth babája Dominik ma 5 óra 53 perckor 3500grammal és 52 cm megszületett NAGYON-NAGYON GRATULÁLOK NEKIK ÉS SOK TEJCSIKÉT!!!!!!!!
vedresandi
 
 


Hűha Elisabeth!!!!

GRATULA!!!

KépKép
evica76
 
 


Elizabeth, naaaagy gratuláció! :lol:
Várjuk majd az élménybeszámolót, meg a fényképeket :wink:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Wizsuzsi, gyere gyakrabban :) Átírjam a dátumodat a táblában, vagy maradjon 18-a? Azért kérdem, mert látom a vonalzódon nem változott az időpont.

Este 9 körül hozom a táblácskát :)

Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Nagyon vártam az sms-t, nem jött, hát benéztem és micsoda hírre jövök...
Liza hatalmas gratula és persze nagyon kíváncsiak vagyunk a részletekre, ha már tudsz jönni!!!

Hát a súlybecslésről is ennyit...Domcsi este még 3200gr volt, ha jól emlékszem. Szép formás Babci lehet.

Jó, teszek majd fel képet Szonjiról, meg pocakról, meg Kiskrampóról, remélem ma este sikerül Apát rávenni, hogy töltse le a fényképezőről a friss képeket.

Zsuzsi!
Üdv újra köztünk! Mostmár jöhetnél gyakrabban!

Na megyek vissza okosodni...

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok!

Alig győztem visszaolvasni a dolgokat és én is a végére elfelejtem ki mit irt.
mostanában amugy is szétszórt vagyok,mert még annyi dolgom lenne. Még a májust végig akarom dolgozni.


Eliza! Nagy gratula !!! Várjuk jelentkezésed ugy örülök nektek!!!

Rena
Szerintem te leszel a következő és ez a front érdekes dolgokat fog még produkálni.
Hasforma: teljesen alkati kérdés nincs köze a baba neméhez.

Tegnap dokinál rendben volt minden,talán elmúlt a gombám is.
Hüvelyi vizsgálat nem volt,de 05.17-én mennem kell ujra és akkor csinál még egy uh-t ha szeretném.
Kezdek vizesedni,és megnőtt az étvágyam is. Már 10 kilónál tartok ugyhogy vissza kell fognom magam,mert a drágám nagyon szereti az édes dolgokat.

Üdv köztünk Zytha!

Zsókuci örülök hogy hallok felőled,sokszor gondolok rátok.

Kép
bóbita3
 
 


Sziasztok!

LIZA NAGYON JÓ EGÉSZSÉGET NEKED ÉS A BABÁNAK!

Csajok, nem semmi lehetett! Ete 10 körül indultak a kórházba és reggel 6-kor szült. Azért Domcsi baba nem akart túl könnyen kibújni a pocakból.

Álmomban múlt éjjel megszültem a picúrt. A kórházban voltam éppen , felálltam, hogy elmegyek pisilni és egyszercsak kicsusszant. Nem is fájt :lol: Ja és fiú volt a drága, amin nagyon meglepődtem :shock: :shock:

Zsúkuci! Én is nemrég gondoltam rád. Örülök, hogy benéztél és odafigyelsz ránk. A helyedben nem tudom képes lennék - e erre :cry: Az idézet is nagyon szép!

Szerintem közülünk az adja meg a számát, akinek a legtöbb van hátra. Tudom ez nem garancia, de ha minden a tervek szerint meg ő lesz legtovább elérhető! Mit szóltok hozzá??

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Sziasztok!

Liza nagyon gratulálok nektek sok tejcit és egészséget kívánok nektek. Várjuk a képeket. Na megyek mert van egy csomó dolgom este jövök még.

Kép
rena10
 
 


ELIZA! Nagyon nagy gratula nektek!Remélem minden simán ment amennyire csak lehet, és minél hamarabb haza kerültök a baba-birodalomba! És a súlybecslés....hát igen, enm hiába mondják azt a +/- 500grammot!

...kicsit rémisztő, hogy már ennyire előre járunk......! :shock:

Június: én tegnapelőtt voltam ilyen álomban.Én is tök könnyen, minden érzés nélkül szültem meg a babót -simán!- aki 4700gr és ehhez mindösszesen 47cm lett.Ez egy kicsit abszurd, de nem látszott rajta, mert nagyon nagyon szép volt!

Zita szia!Maradj velünk ezekben a szép időkben!

Zsókuci, de jó, hogy benéztél! :lol:

Megyek mert megjött apa, és étkeztetek!Sziasztok!

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok!

Én adom szívesen a számomat, a június 22-vel. Aki kéri, írjon privit, ide azért mégse akarom beírni...

KépKép
evica76
 
 


Liza,

nagyon gratulálok! Jó egészséget kívánok mindkettőtöknek, és sok-sok tejcit! :D

Puszi,
Zsókuci

Kép

Kép
zsókuci
 
 


KEDVES DOMINIK!

SZÍVBŐL KÖSZÖNTELEK SZÜLETÉSED ALKALMÁBÓL!
NÖVEKEDJ SZERETETBEN, BÉKÉBEN MINDENKI ÖRÖMÉRE!
ISTEN ÉLTESSEN!


LIZA!
GRATULÁLOK, KÍVÁNCSIAN VÁROM A BESZÁMOLÓT, BIZTOS VAN MIRŐL MESÉLNED!


Kata

Kép


Kép
skat
 
 


Sziasztok!

Azta, mennyi hsz, és micsoda események! Liza, tiszta szívből gratulálok, sok tejet, jó egészséget kívánok nektek!!!!

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm, aki üdvözölt még, ez valóban egy szuper banda, nagyon rendesek vagytok! :)

Lenne egy kérdésem... reggel amikor felkeltem, kemény volt a pocim. Ennek semmi előzménye nem volt, nem voltam ideges, nem is fájt a hasam, egyszerűen csak ilyen lett. Azóta viszont ezen görcsölök, és ettől ugyanolyan kemény maradt, mint reggel volt. :? Sztetek ez mitől van??

Kép
zytha
 
 


Elizabeth!
Micsoda hirre jovok! :D :D :D :D
Nagyon nagyon orulok ennek a szuper hirnek! Sok sok tejcit neked es hosszu egeszseges eletet Domi babanak!

Szoni:
Fel tudnad megint tenni a korhazi cuccos listat, mert sajnos nem talalom. :oops:

Jo sokat irtatok, miota nem jutott idom benezni, de legalabb jo sokat olvashattam vissza :lol: Majd este jovok es irok, most ferjecske lecsapott a gepre :D

baratodildi
 
 


Ildi!
Már megint eltűntél, ejnye-bejnye...
Kicsit visszapörgettem, de én sem találom a kórházi listát. Sajna olyan lüke voltam, hogy ide írtam be és nincs meg a gépen, de majd beírom vmikor újra. Mennyire sürgős?

Zytha!
Pocó keményedés sztem nem gáz, ha nem görcsöl és nem csinálja sokszor egy nap. Van erre vmi konkrét szám, de nem tudom mennyi, nem akarok hülyeséget írni. Lányok vki nem tud ilyesmiről?
Nekem is szokott lenni, főleg, ha sokat állok v. hanyatt dobom magam v. nagyon kell pisilni. Ha aggódsz miatta, hívd fel a dokidat v. szülésznőt, hátha meg tudnak nyugtatni!

Fúúú, de rámjött az éhség, megyek, keresek vmit.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Ja!
Még azt akartam írni, hogy én is megadom szívesen a számom priviben a júni. 28-al, bár tegnap már felmerült a 20-a is, de már tényleg nem jelent semmit, hogy milyen dátumokat számol az uh.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Úgy tudom napi 10-12 keményedés teljesen normális. A védőnőm mondta :) Nekem is leginkább akkor durran be, ha nagyon kell pisilnem, illetve még puffadáskor :oops:
Én elmentettem a listát, Szoni nem kell újra bepötyögnöd :wink:

Szoni kórházlistája:

"-fogkefe,fogkrém
-tusfürdő, testápoló
-haskrém
-mellkrém (a bimbóra, ha sebes lenne)
-golyós deo
-kefe, hajgumi
-intimszappan
-wc papír, wc-re papír ülőke
-pzs
-óriás betétek
(Tena Lady Super)
-melltartóbetét, szopis melltartó
-pizsi (1 nem sajnálós a szülőszobára, bár én eltettem emlékbe, amiben szültem, semmi baj nem lett)
-köntös
-2 papucs
-zokni (1 a szülőszobára)
-Sperti krém (ha kijönne az aranyér, minél előbb le lehessen kezdeni kenni)
-eldobható bugyi (ezt gyógyászati segédeszköz boltban vettem 2 db.-ot, olyan harisnya szerű anyagból van, ha kiöblíted 10 perc alatt száraz)
-törölköző
-evőeszköz, pohár, konyharuha
-Szilvia (papírtörlő, ez a fürdés után, amikor törölközöl akkor jön jól, hogy amíg nem veszel bugyit, betétet, ne a törcsi legyen trutyis)
-mandulaolaj
-2 kis törölköző
Benedvesítve Apa ezzel tudja a homlokunkat, szánkat törölgetni, jól fog jönni!
-fülpiszka
-fényképező
-mobil
-ásványvíz
, gyümölcslé
-apának papucs
-apának kaja
-magunknak rágcsa

-babának pelus
-babának popsitörlő

Amit bepirosoztam, az a szülőszobára (is) kell, érdemes külön kis bugyrot készíteni, hogy ne ott kelljen válogatni, két fájás között."

Remélem mindent pirosoztam, amit kellett - a színeket a babanet nem másolja.

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Szonibaba, Balwin, köszi szépen a válaszokat! :) már nem is annyira kemény, mint volt... remélem, elmúlik teljesen!

hű, milyen részletes lista! :shock: nekem is volt elmentve vhova egy, de az közel nem volt ennyire részletes. sztm az is lehet, h én kinyomtatom :roll:

Kép
zytha
 
 


Sziasztok,


Zsókuci, jó hogy jelentkeztél, sok sok puszi nektek :) :)


Liza, nagyon gratulákok, és várjuk majd a beszámolót :) :)

Június,Ne ijedj meg, azért este 10-től reggel 6-ig az tök jó!Sőőőt egyáltalán nem sok vajúdás első babánál?!Én Esztivel 12 órát vajúdtam, szóval készülj...... :lol: :lol: ja, és még az sem számít annyira nagyon soknak!!!


Szona,

Most összehasonlítottam a méreteket, és neked meg ezek szerint nagyobbacska a babád mint az átlag ilyenkor?
Legalábbis én ezek alapján úgy vettem ki.Itt vannak az enyémek a 32.ik betöltött heti!Nézd csak.
BPD:81
OFD:95
AC:260
HC:292
FL:58
súly:1460g
Mondjuk combcsontot/FL/ nekem 2 hete is ennyit mértek, szóval az lehet nem jó már.Meg a súlya kisebb azért mint nálad, de a többi, nagyjából egyezik!Szóval tényleg nemtom már ezeket a méréseket :roll:
manóci
 
 


Itt a táblácska, immár gyarapodva 2 fontos adattal :) (és remélem módosítottam mindent, amit kellett)
Úgy gondoltam, hogy amíg 4-5 kismama meg nem szül, addig jó lehet egy ilyen kibővített változat is, azután pedig az újdonsült anyukáknak készítenék egy másik, a babák szempontjából részletesebb táblázatot, így június végéig szép sorban mindenki "átvándorolna" abba a babás táblába :)
Jelezzétek légyszi, ha nem jó így, vagy van más ötletetek! Vagy bármi :D

Kép Kép


Jó éjt
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


balwin:
Nagyon nagyon koszi! :P En is azt hittem lementettem, aztan sajna nem talaltam most, hogy mar allitanam ossze.

szonibaba:
Koszi annyira klassz ez a lista, ki is nyomtattam!
Tenyleg eltuntem. :oops: Annyi mindent kellett az elmult napokban inteznem, hogy alig voltam itthon napkozben, este meg a ferjecskem ul a gephez, mert en altalaban mar csak fekudni birok...
Szoval mit is inteztem. Szerdan vedononel voltam. Hat szepen mennek fel a kilok :( Amugy minden ok, vizeletet nezett tesztcsikkal. Majus 24-en jon majd lakas nezobe. :shock:
Utana elmentem a DM, Kenguru Gold, Brendon utvonalon es rengeteg aprosagot beszereztem, meg nehany nagyobb dolgot is.
A DM-ben megvettem az elso pelenkakat, popsitorloket (kulon kis kiszerelest a korhazba, mert elefelejtettem kell -e). Vettem magamnak egy mellbimbo kremet, amit azota hasznalok. Cumisuveg moso kefet, eldobhato pelenkazo alatetet. Haskremet, mert mar a masodik tubus elfogyott es nehany nap kihagyas utan egybol kezdtek pirosodni a striak :shock: Sudokremet (bar elfelejtettem ez mire fog kelleni). :oops:
Utana a Kenguru Goldban csak rucikat vettem, amivel jol megszivattam magamat. A nagy lelkesedesemben ugy bevasaroltam, hogy mar este aludni sem tudtam a lelkiismeretfurdalastol, hogy mennyit koltottem, amikor itthon a sok ruha! :roll: Vegul masnap a 2/3-at visszavittem es levasaroltam. Vettem belole egy szuper (tenyleg szuper) akcios utazoagyat. Na meg ha mar ott voltam, akkor egy orrszivot is.
A szerdai napra meg visszaterve a Brendonban kineztem a kisagyat, meg a furdeto allvanyt (aztan lehet megsem ez lesz). Furdokadban meg mindig tanacstalan vagyok :oops:
Vettem fejvedot es agynemut szettben, lepedoket. Nektek milyen valt be pamut vagy frottir? Anyag pelusokat, 2 torolkozot. A kocsiba napvedot az ablakra (akcios volt). A kapott babakocsihoz es hordozohoz szunyoghalokat.
Szoval kb ekkora dimenzioju volt a bevasarlo hadmuveletem. Kepzelhetitek hulla voltam mar utana teljesen, megis nagy elmeny, ahogy az asztal alatt ott van mar a pelus :D
Ma meg az OEP-nel es a regi munkahelyemen toltottem a fel napomat. :cry: Szerencsere elinteztem vegre mindent es megkaptam az elso tappenzt januar ota... Komolyan vicc!!!

Na es most az onzozesnek vege, nezzuk csak miket akartam nektek mondani, csak gyorsan elkuldom mielott elszall...

baratodildi
 
 


Zsokuci:
Orulok nagyon, hogy jelentkeztel. Sokat gondolok Rad nagyon. en nem birtam anno azt a babas topikot mar olvasni amibol tavaly kiestem. Nagyon eros no vagy!

balwin:
Koszi a tablacskat! Szuper, ahogy kitalaltad! Annyira tetszik a ket uj oszlop. Huu lanyok elkezdodott a tenyleges visszaszamlalas a topikon ... Istenem hihetetlen, de annyira boldogito erzes!
Beirnad, hogy majus 14 Uh. :) Bejelentkeztem egy utolso 4D-re a Praxisba. Nem tudok juniusig varni az uh-val, meg meg igazan nem is lattuk babuci arcat. Lehet ezert nem tudunk meg mindig nevben megallapodni. :roll:

szonibaba:
Orulok, hogy a nagyfiu megfordult es tenyleg csodas elmeny lehetett, hogy megmutatta magat! Kedden megyek tornazni, mar semmi nem tarthat vissza :lol: Mindig jo olvasni a mereteket is, mert igy kb be tudom loni mi hol tartunk. A vizsgakhoz meg meg mindig nagy elismeresem. Ma kaptam egy kisebb forditas-tolmacsolasi munkat vegulis szivesseget teszek vele... Meg azt sem tudom, hogy fogom vegigulni. Mar egyrerovidebb ideig tudok csücsülni. :roll: Azert Te is vigyazzal magadra!

manoci:
Neked is koszi az uh adatokat! Majdnem pont ott tartok most. :lol:

zytha:
Szia! :) Nekem is neha kemenyedik a pocim, aztan elmulik. Szerintem ez mar jo is, igy legalabb keszulodik valami. Amig nem viszi tulzasba a pocink, nem lehet belole baj! tegnap mondjuk picit az enyem megijesztett, mert megemeltem magam, amikor az uj utazoagyat probaltam osszetenni (leirast nem kaptam hozza)... :x

Megnyugvassal olvastam, hogy rokak nem csak felem kopogtatnak... Mar azt hittem valami extra elmenyem volt, de szerencsere ez normalis akkor! :lol:

Az elotej tema latom borzolta a kedelyeket kicsit, nekem eddig egy csepp volt, de mindegy mit is jelent. :D Majd most a Szules Hete keretein belul jol kimuveltetem magam a szoptatasrol lesz ami lesz en mindent bevetek a tobbi a termeszeten mulik.

Mar kerdeztem, de ujra kerdezem, ki jon??? Szoni Te mondtad, de azt nem mire is jonnel?

Bocsi lanyok kezdek hosszu lenni, :oops: de ezt is elpostazom, mert nem szeretnem, ha elszallna...

baratodildi
 
 


rena:
Lehet valamit felreertettem, de teged megvizsgalt a vedono, vagy a doki lelete alapjan mondta a tippjet?

Kepzeljetek, nekem azt mondta a vedono, hogy a 32. betoltott het utan kezdhetem a malnalevel teat... :roll: Hat nem merem meg azert a 34. het vegeig varni fogok vele... Ti mind kesobb kezditek ugye?

petra:
Jo kis alom... A lenyeg, hogy tetszett a babuci, amit lattal! :D

junius:
Hat az szep is ha csak ugy kicsusszan. :) Te is szepeket almodsz! :P Eppen tegnap olvastam valamelyik "okos" ujsagban, hogy a terhesseg vege fele csupa furi almunk lesz :lol: Erre ma olvasom a Tieteket. :lol:

skat:
En hianyoltalak volna, ha jottem volna kozben :wink: :wink: , de mostanaban en is el vagyok havazodva. Meg a kovetkezo 2 hetben lerendezem a lakasvasarlast es a lakashitelt, na meg a Szules Hetere is eljarogatok, aztan szerintem nem fogtok tudni leloni, mert itt fogom szetizgulni magam mindenki miatt :D

bobita:
Orulok, hogy gomba nuku! Te meg dolgozol? :shock: Minden elismeresem! En nem vizesedem, ugyhogy nekem meg mentsegem sincs a mar 10 kilomra :cry:

wizsuzsi:
Na nalam meg pont most porgott fel minden :shock: Ferjecskem ideges is, mert eddig nyugiban voltam, most meg megyek vasarolok, ugyeket intezek non stop.

Haspoziciohoz nem ertek... :? csak a sajat hasamon latom, hogy mindig attol fugg eppen milyen formaja van, hogy hol a babuci benne. Attol fuggoen csucsosabb es attol fuggoen lent vagy fent van. :roll: Lehet en magyarazok be valamit magamnak, de nekem meg nagyon nem definialhato a helyzet. :oops:

Na most mar tenyleg tul sokat irtam, pedig meg az elozo oldalhoz hozza sem szoltam, de eztnezzetek el nekem. :( Minden megfordult babahoz gratulalok! Szerintetek, ha a koldokom mellett bal oldalt mozog foleg, akkor hogy fekszik???

baratodildi
 
 


sziasztok mamik

jó sokat írtatok, alig győztem vissza olvasni. :lol: Ez tök jó!!! :)
szoni listájával kapcs. lenne néhány kérdésem, amit pirossal jelöltél azt kell a szülőszobába vinni, és érdemes külön becsomagolnai, erre emlékszem. De wc- papír? azt is kell oda bevinni? És a wc ülőkére való papír?

LIZA ÉN IS NAGYON GRATUKÁLOK NEKTEK?

Balwin
a táblázat tényleg szupi, jó ötlet a babás kiegészítés is- Én is kinyomatattam :lol:

ildi
látom jó kis beszerző túrád volt. Mellkrém az most mire kell? Miért kell már most krémezni?

Kép
atina_k
 
 


Ildi,

Ügyi voltál, jó sok mindent intéztél :) Én jövő hét szerdán megyek Mák+Oep ügyeket intézni :? Én is úgy indulok, hogy rászánom a napom!De muszáj!

Tényleg kb,egyek a méreteink?Fú, ezzel most sokat vígasztaltál!Akkor ezek szerint neked se akkora nagy a babád?Mik a te méreteid, és mikori?Ha nem gond leírod, vagy most fogsz majd menni Uh-ra?
Na, már álmos vagyok, jó késő van, mentem szunyálni :wink:
manóci
 
 


manoci:
Hat en mar regen voltam uh-n :( Kb 2,5 hete. :( 14-en megyek legkozelebb. Csak azt neztem, hogy az uh-d alapjan az en babucim mekkora lehet most :wink:

atina:
Nekem azt javasoltak kezdjem el most kenni es akkor a szopizas elejen nem reped ki, mert addigra szepen hidratalodik. :roll: Persze lehet amugy sem repedne ki, ez csak elovigyazatossag.

Ja el is felejtettem meg gatmasszazsolajat is vettem :D

baratodildi
 
 


Sziasztok :)

Ildi, húha, jó sokat talpalsz mostanában...azért vigyázz magatokra!
A baba fekvéséhez: én a legutóbbi uh előtt meg voltam győződve, hogy még mindig fejvégű, mert fent, gyomortájékon éreztem a legerősebben (ahogyan akkor is, amikor uh alapján tuti volt, hogy a feje van lent), gondoltam nyilván ott a lába. Igen, ott is volt. Csak éppen bicskában feküdt a kis ravasz (lehet tornász lesz?!), ergo ugyanott (fent) volt a lábacskája, ahol a kobakja :? Szóval mostmár végképp nem tudom megtippelni, hogyan feküdhet :| Időnként befészkeli magát a pocak elejébe, hol jobb oldalra, hol bal oldalra, olyankor próbálom óvatosan kitapizni, mégis mimerre, de azt nem szereti, elvonul "belülre" :)

Atina, bár tapasztalataim még nincsenek, de nyilván kórháza válogatja, hogy mennyire vannak felszerelve a slozik ilyesfajta kiegészítőkkel :) Namegugye a higiénia...
Nekem azóta a védőnőm is javasolta, hogy pakoljak be wcpapírt, meg papírülőkét is, mert - hogy is fogalmazzak - nem százszázalékos a tisztaság. Bár azt mondta, a szülőszobán nem kell, mert arra azért odafigyelnek. Nem baj, biztos ami biztos alapon viszek mindent :) Bár beöntés után nem biztos, hogy pont wcpapír ülőkét fogok bontogatni :roll:

Málnalevéltea: hát nekem kétségeim támadtak :) Most azon az állásponton vagyok, hogy megvárom a legközelebbi orvosi vizsgálatot (36. héten), és ha még semmi tágulási hajlandóság nem mutatkozik, akkor esetleg elkezdem inni :) Fura, eddig azért szurkoltam, hogy nehogy nyíljak, most meg szinte kétségbe vagyok esve, hogy még mindig hermetikusan zárt vagyok...hát nem hülyeség?!

Örülök, ha tetszik a táblácska :)

Ha minden igaz, ma végre tudunk bográcsozni :D

Szép napot mindenkinek
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


balwin:
Nekem valahogy ugy magyarazta a vedono, hogy a malnalvel teatol nem tagulsz ki, csak az izmok ellazulnak. Na nem tudom en sem mi legyen :? , mikor kezdjem inni, de sok helyrol a 34. hetet hallom. :roll:

baratodildi
 
 


Sziasztok!

Nagyon rossz idő van nállunk esik az eső na nem baj. Csajok a málnalevélteát én úgy hallottam hogy a 35 héttől lehet inni és én is úgy tudom hogy nem tágulsz ki tőlle csak ellazít és mire a szüléshez érsz könnyebben fogsz kitágulni. Nekem a védőnőm csak a leletek alapján mondta amit mondok meg amiket elmondtam neki.

Kép
rena10
 
 


Sziasztok,

Nálunk nincs is rossz idő, pedig én örültem volna, ha 2 napig legalább esik!Olyan száraz minden.Éjjel ugyan esett, de most.....a nap is kisütött, és tök füllesztő meleg van :roll:

Málnalevél, én nem fogom inni, mert félek így is, hogy ne jöjjön előbb, mivel nekem ugye pici jobb ha minél tovább bent marad! :wink:

Nálunk volt a kórházba mindenhol wc papír, de azért én is vittem.A szülőszoba mondjuk tényleg patyolat tiszta volt a kórtermi sem volt annyira gáz, főleg, hogy csak 2-en jártunk egy zuhanyzóba+wc-re!

balwin, hát azt jól mondtad, hogy beötés után nem valószínű, hogy törölgeted majd a wcc deszkát :lol: :lol: :lol: Én ugyanis örültem, hogy elértem, és így is alíg tudtam tartani, pedig 5 percig kellett volna.Hát szarintem 1 sem volt :oops: :oops: :P

Na mentem vissza a Brassóimhoz minnyá kész, és ebéd! Kép
manóci
 
 


Sziasztok!

Hoztam megint pocis képet hozzatok ti is milyen jó lesz visszanézni. Kép
KépKép
rena10
 
 


Sziasztok!

Megpróbáltam memorizálni, remélem sikerült:

Szóval:
Málnalevéltea: Sztem 35.-36.hétnél hamarabb senki ne kezdje le inni, nekem ez rémlik. Én is úgy tudom, hogy csak lazít.
Wc papír, papírülőke: Szülőszobai batyuba sem árt, bár én nem tölöttem annyi időt anno a szülőszobán, hogy kelljen, de azért most is bepakolom majd. Beöntést csak a cisztaműtétemnél kaptam, akkor kibírtam, hogy körberakjam a wc-t, de akkor nem voltak fájásaim, az azért biztos más eset.
Babó fekvése: A mostani uh-n úgy magyarázta nekünk az uh-os, amikor még csak kézzel tapintotta ki a pocón keresztül, hogy a fej az olyan mint egy teniszlabda, keménykés a popó pedig puhább. Ehhez kicsit meg kell nyomni, nem elég csak megsimizni.

Manó!
A Babáink méretei, ha jól néztem, nagyon hasonlóak, nekünk a súlyára mondták ill. számította ki a gép, hogy az alapján 33 hetesnek felel meg.

Ildi!
Fúú tényleg mennyi mindent vettél már. Nekünk a gumis szélű, pamut lepedő vált be (mondjuk másmilyet nem is használtunk). Azt még nekem is kell venni, rózsaszínt mégsem rakhatok egy fiú alá.
A Születéshetére sajnos nme tudok menni, mert ma is csavarogtunk Apával és tényelg sokat kell tanulnom. Egyébként az aromaterápis előadásra (azt tavaly is meghallgattam és jó volt, biztos lehet majd vásárolni is mindenféle jókat) mindenképpen mentem volna és a kismami masszázsra, ha van hely. És még olvastam vmi vetítésről is és egy kerekasztal beszélgetésről, ahol az Imre főorvosa is ott lesz.
A keddi tornát még nem tudom, de lehet, hogy oda sem jutok el a suli miatt :(

Judit!
Köszi szépen, hogy felraktad újra a listát.

Skat!
Te kérdezted a bilizés dolgot?
Mi tavaly nyáron kezdtük Szonjinál (szept.-ben lett 2 éves), de eleinte persze sok baleset volt, takaríthattam utána, mint egy kölyökkuya után. Férjem nagyon utálta is a dolgot, de most persze tök büszke, hogy már szobatiszta a lánya. Nem kell erőltetni, ha jön a jóidő és lezs energiád, egyszerűen csak ne adj rá pelust, csak igazi bugyit. Akkor meg tudja tapasztalni, hogy mit érez, mielőtt pisil és egy idő után fogja tudni, hogy azaz az érzés, amikor bilire kell menni. Legalábbis nálunk ez vált be. Mert a pelusok ugye elég jól beszívják a pisit, így gondolom nem is érzik, hogy bepisiltek.
Remélem érthetően írtam le, hogy mire gondolok.

Most megyek fürdetni, remélem nem hagytam ki semmit amit akartam.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Lemaradtak az előbb a képek, közben el is szállt a B.net.
De majd most:


Kép
Kép Kép

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Balwin! Köszi a listát nagyon tetszik :lol: Ügyeslány vagy!

Szóval a fentieket összegezve úgy döntöttem, amint hazajöttem a kórházból (jövő hét csütörtök) elkezdem inni. Ez már a 36. hét vége lesz. Tudtommal nem indítja meg a szülést csak megkönnyíti.

A homeopátiás megfordítós bogyóról inkább lemondok, ebben nem bízok.

A táblázat alapján Szonibaba és Ildi lesz a befutó, akit értesíteni lehet (persze ha vállaljátok).

Ildi! Köszi a hosszú beszámolót , hát nem semmi vagy az biztos. Ne csodálkozz ha estére teljesen kidőlsz!

Haskeményedés! Nekem nem szokott lenni, nem tudom ez jó vagy nem, de ez van.
Viszont! Megint fájdogál a pocim alja főleg a szeméremcsont körül és combtájékon. Ja és a derekam is! nyaf nyaf nyaf .........

Rena! Szépen gyarapodtok :wink: szép a poci!! "Anyának már nagy pocakja van" hamarosan az én vonalzóm alatt is ez lesz, nagyon izgi!

Lehet nem tudtam mindenre reagálni, de nézzétek el nekem. Agyi toprongy szindróma :shock: :wink:

Hétfőn már megyek a kórházba, kezdek parázni :cry: :( Azért majd gondoljatok rám, jó!!

Holnap még jövök! Legyetek jók vigyázzatok magatokra!

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Sziasztok

Köszi a kimerítő válaszokat Wc papír és papírülőke ügyileh. De azt éretettem, hogy kell vinni. Már be is csomagoltam őket, csak azt nem értettem, hogy a szülőszobára minek bevinni. De most már oké. Szóval oda nem igen kell.
Június

Miért mész kórházba? Én asszam lemaradtam... (BOCSI)

Rena Szonibaba
Nagyon szépen alakul a pocitok

A málnalevél teát, én is úgy tudo, hogy a 36. héttől kell. Én majd a jövőhéten kezdem, ég nem iszom. :?

Kép
atina_k
 
 


június! Én is írtam, hogy nekem is lehet írni a végefele vagyok szintén. De ha nem jó neked, nem fongos.

KépKép
evica76
 
 


Hogy is van ez az értesítést pü - ben váltottatok tel. számot???

Kép
atina_k
 
 


atina! Anyukám még poénból megígérte régebben, hogy fesz nekem finom puha illatos 3 rétegű wc papírt 2 tekerccsel majd a szülés utánra a korházba. No vett egy zacsival, 8 db. :lol: :lol: :lol:

szonibaba! Csinos a pocak és a tartalma is. :wink:
Nem is gondoltam arra, hogy külön szülőszobai csomag is kéne. :o

KépKép
evica76
 
 


atina! Igen, priviben, én legalábbis ide mégse szeretném kiírni a számomat. Ha valaki kéri annak viszont pirivben nagyon szivesen megadom. Nekem nagyon olyan érzésem van, hogy minimum 22-ig kihúzom, ha nem tovább...

KépKép
evica76
 
 


evica

én is olyan wc papírt vettem zewa rózsszín tollpihéset, nagyon puha, már kipróbáltam. Oksi evica ha, elküldöd, akkor én írok smst neked. OK? Mit szólsz?

Kép
atina_k
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?