Új privát üzeneted érkezett!

Ayse,

Ugye teszel fel kepeket Lilirol, a tullruhaban?????????
Olyan szep, balyos kislany!

Majola,
Hat ez a Julcsi halali, gondolom nem igazan unatkozol vele :lol: :lol: :lol:

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Csikken, rákiabálás nálunk is van...inkább én...apa nem igazán...de én is csak kb 5. rászólás után...nálunk egyenlőre használ.... nagyon ritkán jutok ela kiabálásig... :)

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Siziasztok!

Hűűű de szép idő van ma! Jó sokat játszóztunk ma, mert nagyon korán keltünk :?

Prüntyi
Köszi kérdésedet, a kaki ügy stagnál. A szobatisztaságtól remélem majd változást.
Sajnos én nem tudtam mást kitalálni az ágyon kívül. A hatalmas járókát nem akarom összerakni. És Marci tényleg tök jól elválasztja a pihenést és a büntit egymástól. Ma pl bekéreckedett az ágyába olyan fáradt volt :shock: Ilyet sem csinált még. :P
A szobájába nem akarom bezárni mert frászt kap a zárt ajtóktól, főleg ha nem lát engem. Az nagyon rosszul esne Neki.

Kuha
Értem, ezek valóban nem irreális elvárások.
Marcinak is van 1-2 dilije amiről nem igazán tudom leszoktatni. Ezek akkor szoktak "erősödni" amikor nem foglalkozok Vele eleget.
Pl mosogatógép ajtajának csapkodása. Sodrófa elcsenése és azzal a kő ütögetése :shock: :shock:
Ilyenkor terelek. Ezekhez általában tényleg akkor folyamadik amikor fáradt vagy elhanyagoltnak érzi magát.
Azt szívből utálja ha leülök netán a gép elé. EGyszerűen nem is lehet. Szétkapja a szobát egy pillanat alatt.
A cípőre szerintem rá lehet szoktatni. Marci a sapkáját veszi le néha. Pl tegnap ráadtam mert szeles idő volt eléggé. Le akarta venni. Mondtam Neki, hogy ha leveszi megyünk haza, nincsen motorozás. Így magán hagyta. Azt hiszem megtanulta, hogy komolyan meg is teszem amivel "fenyegetőzök".

Megann
Még azt szerettem volna Neked írni,hogy én az intéznivalókat úgy szoktam megoldani, hogy elosztom. Egy napra 1 nagyon maximum kettő jut. Délelőtt és utána megyünk a játszóra. Átérzem,hogy nem karrier egy kisgyereknek egy idő után a vásárlás vagy akármi más. Ezért próbálom nem egyszerre megoldani. És Árpi ebben nagy segítség, mert a hivatalos dolgokat pl általában Ő intézi.

Ayse
Nagyon cuki lehet a ruha. Képeket kérünk!!!! :P

Csikken
Néha én is felemelem a hangomat. Ha alkalmisüketet játszik Marci. Ha ne a kisördög bújt éppen belé akkor általában használ.
Arra meg törekszem, hogy a fejemet ne veszítsem el és ne kiabáljak.

Aniko
Ez rossz lehet, hogy a férjed nem "működik együtt" veled ha rájuk szólsz :cry: Megértem, hogy megsajnálja Őket, de nem célravezető...

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 

 
 

Sziasztok!

Elnézést kérek a bepofátlankodásért, a "ma mégsem jött meg"-ből vagyok. Elkezdtem extra minőségű angol baba,-és gyerekruhákkal foglalkozni. Akit érdekel nézzen körül az odalamon a http://babaturi.gportal.hu címen.
Tina

tynus12
 
 


sziasztok!
már újra itthon :) Ember elvitte sógornőmhöz a csajt, gyerekülés meg nála, úgyhogy majd csak ő tudja hazahozni (mármint férj), őgyhogy nemsokára lefekszem aludni :D :D :D :D

Benianyu!
nem tudtam meglátogatni Hajnit :( :oops: :oops: :oops: :cry: :cry: 10-re értem le (elaludtam), és ő meg már várta a zárót, hogy mennek haza. mire én végeztem, addigrta szerencsére már otthon volt, egyébként haza vittem volna. (nekem 10-kor kezdődött az ambulancia, amire illett odaérnem)
viszont ma is beszéltem vele. azt mondta nagyon vacak éjszakája volt, nagyon fáj neki a szeme, nem tudott szinte semmit aludni, mert amint becsukta iszonyatosan fájt, reflexesen mindig kinyitotta, nyitott szemmel meg nem lehet aludni. fájdalomcsillapító semmit nem használ, úgyhogy nagyon ki van. holnap délelőtt megy kontrollra a fődokihoz, aki operálta, reméljük ő mond valami kézzelfoghatót. az a legrosszabb, hogy senki nem mondott neki semmit, hogy mi várható, mire számítson :( :( :( :( :(

Anikó!
mutasd már meg milyen a két zselés hajú!!! :) :)
nekünk is van egy sorozat, a vásott kölykök, ami nekem tetszik, sőt, ember hívta fel rá a figyelmemet, mert ugye én nem szoktam emberi időben tévét nézni, ez valami délutáni sorozat. egy erre a cáélra kialakított házban 2-3 családot behívnak, ahol eltöltenek egy hetet, és egy nő próbál segíteni a problémán. én nagyon örültem, hogy ember nézte, mert sokat tanult belőle ő is.
kicsit hasonlít a suttogóra, hogy a gyereknek segíteni kell megtanulni olyan dolgokat, ami nem velünmk született, és következetesnek kell lenni, még akkor is, ha ez átmenetileg sokkal rosszabb, hosszú távon viszont sokszorosan jobb.

már csak egyet kell aludni az első uh-ig (ha ezt a mostani kis pihit nem számolom :wink: ) :D

KépKép
KépKép
and
 
 


Sziasztok!

Bodza :)
Szuperek a kepek!! en ismerem a geo-cachinget, de meg nem csinaltuk, mert jottunk ide :D
De tenyleg tok jo ilyen kirandulos csaladot latni :D

Juci,
Huuu. a hat koltozessel nyertetek :) akkor Te mar fejbol felsorolod a haztartasotok reszeit, nem? :D :D
biztos tudhatnam, de Marci szopik meg? mert nalunk az is kozrejatszott kakiugyben..
A netezes Davidnal is tiltolistan van, pedig az a szoba ahol a gep van tele van jatekokkal, de ha a laptop fele fordulok mar jon is, hogy SETA! :D

Kép

Kép
ppanna
 
 


Siasztok lányok!


Ime egy friss Tüncsis kép...
Kép

Juci, akkor jó! szerencséd van!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Prüntyi!

Hűűűűűűűűűűűűű de szép Tüncsi szeme :shock: :P :P

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok,

And drukk a holnapi uhhoz!

Prüntyi, édes gyönyörű Tüncsi, csak miért ilyen hosszú a haja ? ;)

Kriszti

KépKép
Kép
csikken
 
 


Jó éjt lányok..ma is hulla vagyok...

Szegény Totka :( :( :( :( remélem holnapra javul valamelyest a helyzet..
Szörnyű fájdalom lehet.... :roll: :roll: :cry: :cry:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Jajj szegény Hajni!
Laikus vagyok, de egyre inkább az az érzésem, hogy az ilyen vágós dolgokat nem lehet megúszni fájdalom nélkül. Ami a fejen van az meg különösen tud fájni. És még aludni sem lehet, nagyon sajnálom....

Nálunk Andris lazán kikapcsolja a gépet, vagy benyomja az esc gombot, ha úgy gondolja, ne netezzek. Ezért már csak akkor teszem, ha alszik....

Andris kifigyelte, hogyan locsolom a virágokat. Az egyik palackban maradt egy kis víz, lecsavarta a kupakot és ő is meglocsolta a citromfát :).
Családi sportdélutánon voltunk az oviban. ANdris óriási szaladgált, Lili ezüstérmet szerzett és én is beszálltam egy kötélhúzásba egyik kezemben pohárral és gyerekruhákkal. Mindenestre sorsdöntő volt a részvételem, mert secperc alatt elhúztuk az ellenfelet! :lol: Az állandó, 6 éve tartó gyerekcipeléstől magamhoz képest tök jó kis karizmaim fejlődtek - és persze a súlycsoprt sem elhagyagolható, amit képviselek :oops: .

ayse
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy nem tudok reagálni, de csak egy kis tanácsért ugrottam be, segítsetek légyszi! :oops:

Tomit a többnapos karantén után végre újra emberek közé vittem, ma már sem orrfolyás, sem köhögés nem volt. Nagyon jó kedve volt, de estére újra lázas lett, 39.3 popóban. Kapott egy kúpot, most úgy néz ki nem forró. Ti elvinnétek holnap orvoshoz?
Alapestben nem izgulnék annyira, de így, hogy szerdáig csak ügyelet van már nem merek kockáztatni.

Ayse :lol:
Öröm ezt olvasni!

Szilvi

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Thomasanne!
Én mindenképp elvinném!!!!!!
Jobbulást kívánunk Tominak!!!!!!

ayse
 
 


NNnnna kiköptem a fogkrémet, most egy kicsit bővebben. Már csak azért is megéri elvinni, hogy ne tűkön ülve ülj felette, hogy akkor most kell-e menni az ügyeletbe vagy nem.
Ha egészséges állapot után rosszabbodás jön az gyakran a bakteriális felülfertőzés jele. Szóval szerintem vidd el, ártani nem használ. Szegények... :?

ayse
 
 


Ayse
Köszi, akkor nem vagyok ufó! :wink:

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Szegény Hajni :( Szörnyű lehet. Remélem, gyorsan enyhül a fájdalom.

And, jó, hogy tudsz néha aludni is napközben. De jókat aludtam én Julcsival a pocakomban! Másodjára már nehezebb időt szakitani az alvásra.

Tüncsiszem tényleg igéző :)

Annyira jó napjaink vannak, bárcsak mindig igy lenne! Julcsi irtó jó fej, jókat szórakozom rajta, Anna meg nyugis kis gombócka. És Julcsi fogadott nővérkéje sokat jön hozzánk, olyankor felszabadulok kicsit. El is határoztuk a családjával, hogy együtt megyünk nyaralni.
Tényleg, nem tud valaki kiadó nyaralót a Balatonnál, 8 fő részére?

Julcsi mostanában felmászik a számitógéphez, ha nem figyelek. Ma arra lettem figyelmes, hogy kacarászik, és mondja: Anna, Julcsi, Anna, anya... Bejöttem, itt ült a nyitva hagyott fényképeknél és rátalált a lépegető gombra. Egymagában nézegette a fényképeket. Őrület!

Én is szeretnék homokozót venni, zárhatót, a cicák miatt. Terhes a legaranyosabb cicánk, akit mindig kiscicának hivtunk, de ezek szerint már nem is olyan kicsi :) Nem örültem, hogy három macskával kell egy házba költöznöm, de most úgy örülök, hogy lesznek kiscicák, itt viháncolnak majd a kertben. Remélem, sikerül majd elszereznünk őket. Valaki????

KépKép

KépKép
majola
 
 


Ayse
Pedig már úgy örültem, hogy kilábaltunk a takonykórból!

Benianyu
Köszi a választ, szerencsére (még) nem került sor a Rectodelt kúpra.

Szilvi

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Tominak jobbulást!
Én is elvinném 4 szünnap előtt.

KépKép

KépKép
majola
 
 


Elszóltam magam, köhög! :(

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Még egy kérdés, ha még itt van valaki:

Ha úgy érzed, lázas, felkelted éjszaka?

Zsuzsa
Julcsihumort, azért olvastam! :wink:
Hihetetlen!

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Sziasztok!

Prüntyi!
Akkor nem is sok a 200, ha ilyen komoly nagy játszótok lesz :wink:
Biztos nagyon szupi lesz, mikor lesz kész?
Tüncsi-kép nagyon szép :D

Megann!
Majd Gabit megkérdezem, mert nem találom az oldalt, ahol néztük a játszóteret..... :oops: :oops:

Zsuzsa!
Esküszöm, én szeretnék még egy cicát, de Gabi kivágna vele, az tuti....... :lol: :lol:

Thomasanne!
Én is elvinném dokihoz, bizti, ami bizti alapon nézze meg.
Jobbulást és sok haveri gyógypuszit küldünk neki.

Én hulla vagyok, egész délelőtt takarítottam......... :?

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Thomasanne!

Ha megnézed éjszaka és forró a homloka, én tuti felkelteném és adnék neki kúpot.
Nálunk a fiúk szerencsére nem szoktak éjszaka visszalázasodni, ha elalvás előtt kapnak kúpot, reggelig tuti nincs láz.
DE felkelteném, ha lázas lenne.

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Barbi

Köszönöm a segítséget!
Megvárom Apát és felkeltjük! Ma egész nap, minden és mindenki Apa volt, de férj csak most ér haza. :cry:

Szilvi

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Totkának mielőbbi gyógyulást!!!

Thomasanne!

Tominak is jobbulást!!!

Prüntyi!

Tüncsi nagyon szééééééééép :)

Na ma megint cuccolás, tegnap apummal egész padlást(hatalmas) kiürítettük, egy nagy konténernyi szemé :roll: hogy gyűlt össze??? :lol:

Ma meg folytatjuk, és vasárnap már Maroson alszunk!

Izgulok már nagyon :)

pusza mindenkinek!!!!

Mea
mea
 
 


Jó reggelt lányok!

Köszönjük szépen :)

Barbi, nem tudom, remélem a hosszú hétvégén befejezi...bár most van pár dolog van amit javítani kellene...az egyik a hintáknál egy rönk...mert félig el van rohadva...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok,

kérdésem lenne: nem tudjátok, hogy mitől iszik a gyerek nagyon sokat? mindig is sokat ivott, de ma már (kb 1/2 óra alatt) a 3. (1,5dl) cumisüvegénél tart.

Amikor voltunk műtéten és mondtam akkor csináltak neki vizeletvizsgálatot, hogy nem cukros -e vagy mi, de teljesen normális volt. Komolyan, iszonyat sokat iszik. 1,5-litert minimum.

Mea, de jó hogy már hétvégén költöztök, biztos szupi lesz. Képet nem raksz fel?

Totka, a lényeg hogy kicsi lánykáddal lehetsz, majd ő meggyógyít ;)

Sziasztok
K.

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Ilyen éjszakánk is rég volt már, remélem nem is lesz egyhamar! Hajnali 5-ig, minden órában fennt voltunk. Nem tudtunk Tomi lázát 39 alá tornázni. :shock:
Végül 5 körül sikerült és aludtunk 8-ig.
Megjártuk már a doktornénit is, torokgyuszi, kaptunk antibiot és pár nap haladékot, ha nem javul, akkor elkezdjük szedni. :?

Köszönjük a gyógypuszikat, jókívánságokat, segítséget!

Prüntyi
Tüncsinek nagyon szép szemei vannak!

Mea
Hajrá költözés! Biztos szuper lesz újra Maroson.
Kedvesem barátja is fogadott marosi lett, egy igazi pesti fiúból a barátnője Maros rajongót csinált!

Szilvi

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Szilvi

Nagyon gyors javulast Tominak!

Mea,
Jo koltozest es ne felejtsd el megszamolni a szobak sarkat elalvas elott, allitolag szerencset hoz kesobbre!

Pruntyi

Tuncsinek valoban gyonyoru, hatalmas szemei vannak!! nagyon helyes kiscsaj!

Barbi,
Pihizz egy kicsit!

Csikken,
Hat jo kerdes! Szerintem, ha nincs kulonosebb gond, akkor nyugodtan adj neki, ugyis kipisili, raadasul nem edeset iszik csak vizet, akkor biztosan szuksege van ra!

Mi elmegyunk ismet vasarnaptol egy kicsit tengerezni, de ezuttal valoban viszek kamerat, mert utoljara szapen itthon felejtettem!

And, Csinaltam zseles frizus kepeket es felteszem majd neked, mihelyst lesz egy kis idom!

Delutan megyek fodraszhoz,kozmihoz, vasarolgatni egy kicsit, dada rendes volt, vigyaz Balazsra delutan, Mat meg suliban!

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Csikken!

Kuha Gergője dett ennyit iszik...nyugi :wink:

M:

Kép

Kép
megann
 
 


Thomasanne!
Akkor az élet is felelt a kérdésedre (éjszaka). :? :? :?
Lábaljatok ki belőle mielőbb!!!
(én mindig felébresztem a gyerekeket, ha lázasak alvás közben).

Mea!
Jó, gyors, szerencsés, kevéssé fárasztó, felvillanyozó költözést kívánok?
(van a költözésnek megfelelő jelzője?)

Megyek, sütöm a tortákat a holnapi szülinapra (lúdláb, sacher).
Ezenkívül bográcsban főzünk pincepörköltet, mellé uborkasaláta. Anyósom meg süt pogácsát és kókuszkockát. :P
Ja és embernek is sütök pizzát ebédre.

ayse
 
 


Természetesen nem kérdezem, hanem kiabálom, hogy költözzetek jól!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ayse
 
 


dobogó szívű 6 mm-es Kistesónk van :D :D :D :D :D :D :D
Eszti dobott egy puszit a képre, mikor mutattam neki, hogy ott a Kistesó :) jajj, de jó volt látni!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hajni hívott délelőtt, volt a dokijánál, aki szerencsére ma nagyon rendes volt, egy órát rá szánt, mindent elmagyarázott, adott neki szemcseppeket, és egy lencsét is felraktak neki, úgyhogy hála az égnek már nem fáj neki!! végre megnyugodott, örülök neki nagyon, most alszik szerintem :)

Eszti is végre elaludt, most megyek és kikapcsolom a mondokás cd-t, ami nélkül nem tudunk léteznmi, de én már a falat kaparom tőle, aztán én is ledőlök. olyan jó, nem bírnám e nélkül. bár mindig nagyon kókadtan ébredek, meg éjszaka is rosszul alszom, de mindent a hormonokra fogok, majd elmúlik.

Tüncsiről nagyon szuper lett ez a kép!!! tényleg igéző egy szempár, gyönyörű!!!!!

Szilvi!
én is elvittem volna, jól tetted! és jobbulást!!

és mindenki gyógyuljon meg a hétvégére, aki beteg!

Mea, nektek meg szép álmokat az új házban :D nagyon izgi!

Csikken! a 1,5 l sztem egyáltalán nem sok. pláne, ha vizet iszik, örülj neki! most tiszta nyár van egyébként is. a piros kupakot még őrzöm.... :wink:

KépKép
KépKép
and
 
 


hűű, holnap lesz Lili 6 éves?! de jól hangzik a menü!!! árassz majd el képekkel!!!!

Anikó, a zseléseket is várjuk :wink: :D

KépKép
KépKép
and
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok ám, csak elég rapszódikusan tudok olvasni, reagálni meg még kevésbé...


Bodza:

Irigylésre méltó a családi idill!! :) Én próbálok példát venni rólad és nyugodtan/jókedvűen navigálni a két lányt, de nem mindig sikerül! Azért javulgatunk. Jól látom, sikerült beszerezni egy kicsi kengurut Kristófnak?


Majola:

Ezek szerint már meggyógyultatok! Örülök neki! Julcsi humora lenyűgöző, de bennem is rögtön az merült fel, biztos az apjától örökölte!!! :D


Szilvi:

Remélem gyorsan meggyógyul Tomi!!! Mivel próbáltátok levinni a lázát?


Prüntyi:

Tüncsi gyönyörű, főleg a hatalmas kék szemei! És szerintem is (kicsit megkésve reagálva egy régi témára) nyugodtan írd le, miket tud már, én nagyon meghökkentem Majola taliján hogy milyen gyönyörűen beszél és te sosem említetted a fórumon! Hadd tanuljunk tőletek, hátha a mi gyerkőceink is elkezdenek majd ilyen szépen beszélni, csak tudnánk mi a titka! :)


And!

Hogy érzed magad???


Mea!

Párodnak mihamarabbi gyógyulást! Már jobban van?


Hajni!

Remélem nemsokára majd magad is olvasod, de mihamarabbi gyógyulást neked is!


Fegyelmezés téma:

Hát... nem tudom hogy állunk vele, félek nem vagyok olyan következetes mint amilyennek lennem kéne... de próbálom magam tartani a saját szabályaimhoz... Bár titeket olvasva, Zsuzsa nem szokott ennyire rosszalkodni, de tény hogy nagyon sok mindent megengedünk neki. Pont most morfondíroztam el azon is, hogy ideje lenne megtanítani őt "viselkedni" mert lehet hogy engem pl nem zavar ha itthon mondjuk kézzel eszik vagy összefirkálja az asztalát, de máshol ezt nem biztos hogy jó szemmel néznék...

Szóval összességében Zsuzsa elég szófogadó úgy érzem, ha mégis hisztizik, akkor tudomást se veszek róla vagy otthagyom amíg abba nem hagyja és mikor abbahagyja akkor jó gyorsan megdícsérem, megvigasztalom és elterelem a figyelmét. Sajna mikor ideges/kimerült vagyok akkor van hogy kikap tőlem egy-egy hiszti alkalmával. :( Ez nem jó, mert ilyenkor úgy érzem, nem a nevelési szándék vezérel, hanem egész egyszerűen elborul az agyam és gyorsabban mozdul a kezem mint az agyam. Nem magával a kikapással van a baj, hanem azzal hogy Zsuzsának értenie is kéne, miért kap ki, illetve tudnia hogy az következik, de ilyenkor nem ilyen tudatosan cselekszem. Szóval még saját magamon is van mit nevelni...


Ehhez hasonló téma a játszótéri/közösségi etikett. Most ért Zsuzsa abba a korba, hogy úgy érzem, ideje lenne elkezdeni megtanítani elkérni mások játékát, megköszönni ha kap valamit, ilyesmi. És most szembesülök azzal, hogy ezeket hiába tanítom neki angolul, mert a játszótéren magyarul kell mondania hogy megértsék. Akkor most hogy legyen? Mindenhol angolul beszélek vele csak a játszótéren nem? Szerintetek?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok lányok!

Na, ma aztán van mit mesélni...majd fel robbanok! Most kb 2 órával ezelőtt kishijján elhagytuk a citroen bal első kerekét (anyuval, Tüncsivel a hátsó ülésen... :twisted: :twisted: még szerencse, hogy csak itt furikáztunk veresen, és itt van a citroen szervíz is...és mindezt azért, mert a gumicsere után (kb 1 hónapja volt) nem húzták meg rendesen a csavarokat! Lányok, figyeljetek erre oda nagyon! Először csak azt vettem észre, hogy amikor váltok valami kattog,először azt hittem, hogy a csomiban a Tüncsi kis motorja ugrál, majd azt hittem valami a váltóval van...majd egy idő után, rendes menetben fokozatos ilyen klappoló hangot hallottam, ami kb olyan volt, mintha le lenne eresztve a gumi...megnéztem, de nem láttam ilyen hibát...a kocsi súlyától a kotyogás sem volt érezhető...majd szóltam apósnak (még szerencs, hogy pont itt volt veresen) , hogy jöjjön vegye fel anyut, meg Tüncsit, és guruljunk át a szervízbe...kb 30-cal átzötyögtünk...jaaaaj, nagyon rossz érzés volt így vezetni...azt ott rögtön megnézték, és mikor felemelték a kocsit, akkor láttam, ahogy a szervizes megnézi a kereket, hát lányok 3-4 cm, es volt a kotyogás...mivel más problémát nem látott, jól meghúzta az összes kereket, és nem kértek semmit érte...

Róki, köszi :), nagyon édesen dumál, és utánoz bármilyen új, érdekes szót...már egy egy rövidebb éneket, meg mondókát is tud...majd ha egyszer elkészül a játszó, szeretnék egy talit, és akkor majd úgy is meglátjátok miket dumál...olyan nehéz is így leírni...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Róki, szerintem a játszón magyarul monnd neki, és magyarul beszélj hozzá, otthon meg ahogy eddíg is angolul, szerintem jól el fogja választani a kettőt...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok,

rég írtam már.De folyamatosan olvaslak titeket, csa reagálni nincs időm.Bazsi és Bence kisebb kihagyásokkal , de járnak bölcsibe oviba.Bazsi is kezd dumálgatni, igaz, csak az ő kis halandzsa nyelvén, de van egy két szó ami érthető:mama, papa, apa, anya(aja),Ence, hinta(inta), tente

A költőzőknek kitartást.Biztos minden nagyon szupi lesz:)

Beteg babóknak jobbulást.A Bazsival el kezdtem szedetni a Béres Cseppet, és hát lekopogom, de kevésbé kap el dolgokat, és könnyebben átesik rajta.Nagyon nem hittem benne, mivel a Bencének nem használt.

Nevelés:

Bencének áldott jó természete van, szinte el sem hiszem néha, hogy van ilyen.Talán az 5,5 év alatt vele kétszer kellett a hangomat felemelni.Szófogadó, türelemes, na egy szónak is száz a vége minta gyerek. A Bazsi kész ellentettje, néha nem tudok vele mit kezdeni, mert nem vagyon ehhez hozzá szokva.Hiszti mindenért, csínytevés, addig nyúzom anyát még meg nem csinálj, így vele nagyon határozottan kell bánnom.
Én nem tenném őt kiságyba, meg küldeném be a szobájába, talán Bencével egyszer fordult elő, azóta olyan nyomot hagyott benne, hogy sokáig rossz álmai voltak.Így marad a jó kiadós beszélgetés, még ha Bazsi nem is érti, de mondom neki mit miért, és hogyan nem szabad, vagy szabad.
Szerencsére sokat tanul a bátyjától.

Prünyti:

Mindig ott jövök autóval el nálatok, így látom, hogy hogyan halad a munka, szupi lesz, ha kész lesz:)


Mindenkinek nagyon kellemes hosszú hétvégét kívánok:)

Kati
királykat
 
 


And!
Éljen a 6 mm-es új topiktag!!!! :P :P :P

Prüntyi!
Szörnyű :evil: :evil: :evil:

Nálunk:
egyik torta hül,
másik sül,
pizza kel,
mosógép jár,
hátam fáj.

A tanítvány meg feni a fogát már a nyelvórára (ez képzavar, ugye?

ayse
 
 


Húúú, kati nem is emlékeztem, hogy ti is veresiek vagytok... :oops: bocsi! Merre is laktok?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


And, örülök a babónak...és hogy viseled?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Prüntyi
Édes nagyon Tüncsi! Milyen ártatlanul néz! :P
Engem is érdekel ám a tudománya! :wink:

Majola
Julcsira már egy ideje nem találok szavakat, de mindig jókat nevetek azon amiket írsz. Annyira édes kis zseni! :P

Panna
Hirtelen nem tudtam,hogy mi hat?? :lol: De rájöttem.
Már irtó rutinos vagyok költözésben 8) És most is költözködni készülünk :P

Mea
Kitartást, jók lesztek!

Thomasanne
Jobbulást Tominak! Szegénykém ezt jól elkapta. Dokihoz én is vittem volna és látod milyen jól tetted.

Ayse
Azta, micsoda menü! És ezt hány óra alatt gyártod le? És addig ki van a gyerekekkel, illetve főleg Andrissal???
Csak azért kérdezem, mert ha én akarnék főzni(amit persze egyáltalán nem akarok :lol: ) Marci nem tolerálná :lol:

And
Éljen a 6 mm-es kistesó!Éljen! Álomkór majd csak elmúlik. Hányinger elkerül?

Csikken
Marci is megiszik vagy 1,5 liter folyadékot naponta. Lehet még többet is. Ha nem cukorbeteg akkor no para. Márpedig nem az.
Nem lehet, hogy valami sósat evett és azért ivott most ennyit?

Rokica
Ezek szerint Zsuzsa akkor már tök jól van?
Szerintem játszón akár beszélhetsz hozzá magyarul is. Bár gondolom keverni fogja úgyis egy darabig.
Szilvi hogy van?

Rólunk
Az utóbbi napokban nagyon vacakul alszunk. Már tiszta zombinak érzem néha magamat.
Annyira nem tudom elhatározni magamat, hogy alvás ügyben bekeményítsek :cry: :oops: MIndig csak gyűjtöm az erőt.Ott kéne kezdeni, hogy éjszaka nem ihat. De ha tényleg szomja? Honnan tudjam,hogy mikor kéri szokásból és mikor tényleg szomjas? Főleg, hogy ennyit iszik napközben is. És Ő szinte minden alkalommal úgy iszik, mintha épp szomjan akart volna már halni. :roll:

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


And:

gratula a 6mm-es Babóhoz:))

Prüntyi:

Nekem mindig megfordul a fejemben, hogy ha le föl rakják a kerekeket a kocsira, hogy remélem jól meghúzzták.Eleinte mindig félve megyek, aztán elfelejtem.

Ott alkunk feletettek, a Lugas utcában, egyszer még télen sétáltunk együtt egy rövid ideig, Tüncsi kb 6 hónapos lehetett.

Ayse kiartás:) nagyon ügyi vagy:)

Kati
királykat
 
 


:oops: Kati, jaaaaaaaaaaj, tényleg, ne haragudj! :oops:

na ez a tegnapi pancsis, dumálós videó...végre sikerült feltenni....
http://s114.photobucket.com/albums/n261 ... ter030.flv

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Rólunk:

Határozottan javul a helyzet. Zsuzsa teljesen meggyógyult, és bár végigzúzott a családon a fosós/hányós vírus, szinte fellélegeztem mikor kiderült hogy "csak" erről van szó és nem még egy rejtélyes betegség aminek kórház a vége. Arról nem is beszélve hogy nekem is sikerült 3 kilót leadni vele, úgyhogy szinte jól jött. :lol:

Zsuzsa tüneményesen aranyos mostanában, egyre értelmesebben beszél, kezdi kombinálni a szavakat, és már egyszerűbb mondatokat is tud szerkeszteni. Egészen pontosan kettőt: "Where's ....?" és "It's...." A kiejtése is javul, most a sz és z betűt gyakorolja állandóan, úgyhogy hirtelen minden többesszámú lett, mert mindennek a végére sz-t biggyeszt. :D Játszótéren most még önállóbb mint valaha. Egyedül csúszdázik, homokvárat épít, stb. Sajnos elég sokat néz TV-t is, mert amíg beteg volt, engedtük neki, most meg már követeli. Illetve hát nem TV-t néz, hanem DVD-ket... a Baby Einstein, a Vuk, a Peter Rabbit és a Disney Hamupipőkéje most a nyerő. Ezért aztán elterelő hadjáratként igyekszem vele naponta kétszer játszótérre menni, illetve anyukámnál kicsapni őt a kertbe, hogy eszébe se jusson hogy olyan is van, hogy TV.

Az önállóan evés témához csak annyit, hogy ő szinte sosem engedte, hogy etessem, egész kicsi kora óta legszívesebben SK evett. A kanalat/villát már nagyon ügyesen és szívesen használja, levest is tud kanalazni. Mondjuk ennek megfelelően hatalmas maszatot is csinál, ebbe is beletörődtem már. Mivel a súlya jó, ezért amiatt nem aggódom, hogy mennyit eszik, mert szemmel láthatóan jó súlyban van. Új dolgokat viszont leginkább úgy hajlandó enni, ha az egész család együtt ül az asztalnál, és látja hogy mindenki más is azt eszi. Amúgy meg vannak a kedvencek amit bármikor hajlandó (paradicsom, oliva bogyó, margarinos kenyér, virsli, paradicsomszószos tészta, szőlő, stb) és van amit még egyszer sem sikerült beleimádkoznom. Ilyen a legtöbb felvágott, a májkrém, a krumplipüré, a töltöttpaprika (a káposztát eszi)... szóval nem igazán értem az ízlését...

Szilvi is kupálódik, egyre többet mosolyog és meglepően jól elvan saját magában. Sok szempontból "jobb" gyerek mint Zsuzsa volt - elalszik egyedül a bölcsőjében, elszórakoztatja magát, gőgicsél, mosolyog, éjszaka 1-2-szer ébred. Ami nehéz vele, hogy sajnos emellé sírós is, és könnyen túlpörög, és ha ez megtörtént, akkor nehéz már lenyugtatni és akkor jön a lilulós bömbölés ami tépi a család idegeit. Én már egész jól hozzászoktam, beletörődtem hogy ő ilyen, így kell szeretni, de David még küzd ellene és láthatóan idegesíti ha nem tudja megnyugtatni, ilyenkor feszült a hangulat sajnos. Viszont szépen gyarapszik, bár messze nem olyan ütemben mint Zsuzsa anno. Épp ma néztem, Zsuzsa két hónapos korára már 6 kg volt, Szilvi még "csak" 5100 gramm. Szerintem az lehet az oka, hogy kevesebbet eszik (nem lóg állandóan cicin), és még nyugalmi állapotban is jár a keze-lába mint a motolla, állandóan nyüzsög, no meg a sok üvöltés is biztos rendkívül kalóriaigényes. :shock:

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Juci, tudod, én is ezzel az éjjeli itatás-nem itatás témával küzdök. Betegség alatt megint kapott vizet, egyre gyakrabban ébredt. Aztán nem kapott, küzdöttünk egymással. Pár napja apára biztam, kap vizet...és láss csodát, csak egyszer vagy kétszer ébred. Megmagyaráztuk neki azt is, hogy csak keveset igyon, mert pisis lesz különben mindene, és csak pár kortyot iszik.
Most úgy érzem, mintha csakazértis küzdött volna velem éjjel, és igy, hogy teljesül az akarata, megnyugodott. De valójában nem értem, mindig máshogy reagál.
Te hogy oldod meg, hogy sok éjjeli ivással ne kelljen éjjel tisztába tenni?
Ti tényleg költözni akartok? Miért? Vagy már mondtad? Egyszer sem értettem, miért irod, azt hittem, valami vicc.

Róki, örülök, hogy jobban vagytok. És nem is rossz, hogy miket szeret Zsuzsa, sok egészséges dolog van benne. Julcsi nem eszi meg a paradicsomot.


Szilvi, jobbulást Tominak! Remélem, ma már jobb éjszakátok lesz.

And, gratulálok! 6 mm :) :) :) És nemsokára 50 centi lesz! Hihetetlen, mi történik odabent!

Barbi, majd elküldöm Gabinak a kiscicák képét! Biztosan ellenállhatatlanok lesznek.

Mea, de izgalmas! Én szeretek költözni.

Anikó, jó kikapcsolódást a tengernél! Kicsit irigykedem, a legeslegjobban tengerparton szeretek lenni.

Ayse, Isten éltesse a szépséges Lilit!

Mi ma megjártuk Annával a Heim Pál kórházat, átmosták akönnycsatornáját. Szegény nagyon sirt, de szerencsére mire azt hittem, most kezdik, már vége is volt. Nem is láttam rendesen, aannyira fölé hajoltak, nem engedtek oda, mert nem fértem volna el.
És képzeljétek, utána bilincs volt az autónkon. Felhivtuk őket, mondták, jönnek, fizetünk és leveszik. Másfél perccel azelőtt m,entek el, és 40 percet vártunk a tűző napon Annával. És az ott dolgozók mondták, hogy ezt naponta több kórházból érkező anyukával megcsinálják, akik őrjöngenek tehetetlenségükben. Azt hiszem, ez az igazi szemétség, igazi aljas, pénzhajhász, undoritó dolog. Elképzeltem valakit három gyerekkel, esőben. Ja, és mázli, hogy kijöttek, mert egyébként postára kell menni és elfaxolni a bizonylatot. Direkt ott büntetnek, mert tudják, hogy nincs hová állni a túlzsúfolt kórházba érkezőknek.
Annyira felidegesitettek, hogy megirtam a történetet az Indexnek. És a kerületnek is el fogom küldeni, akik a céget alkalmazzák.

Annát elvittük Ceglédre orrtisztitásra is. A második alkalommal már olyan elnagyoltan csinálták, hogy nincs kedvem visszavinni. Ugyanúgy szörcsögött utána. Ezt itthon is meg tudom csinálni, és akkor szegényt nem éri ennyi atrocitás.

KépKép

KépKép
majola
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a bíztató szavaitokat, olyan kedves Tőletek!!!!

And!

Gratula a picinyke babócához! :D

Roki!

Köszi kérdésed, már jobban van az ujja páromnak, meg a sérve is, ami kiderült, hogy nem sérv volt, hanem ciszta az egyik heréjében.
Abból derült csak ki, hogy egyiken egy kis pupocska nőtt, de én észre sem vettem.
Szerintem tuti mobiltól van, étuti káros, hogy a zsebükben hordják a pasik :( :( :(

Prüntyi!

Még jó, hogy nem lett bajotok a kerék miatt !!!

Na holnap lesz a nagy nap.
Természetesen, ahogy lesz netünk, dobok fel képeket a házról, de szigorúan belűlről, mert kívűlről iszonyat mégmeg a kert is.
Lívit is csak játszóra tudom majd leviini a Duna partra, de nem bánom egyáltalán :D

Thomasanne!

Ki az a marosi lány??????Hátha ismerem :D

Addig, amíg nem jövök, vigyázzatok magatokra, kicsikre, férjekre, hogy mindenki egészséges legyen!!!
Puszi puszi minden jót addig is!!!!!!!!!!!!!

Hiáynozni fogtok, már most elvonási tüneteim vannak, hogy nem lesz netünk egy ideig................................ :cry: :cry: :cry:

Kuha!

Téged meg hívlak és akkor megyünk valmelyik nap, ok???

Mea
mea
 
 


Hibákért elnézést!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mea
mea
 
 


Ja és Tominak jobbulást kívánunk mi is!!!!

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Rokica
De jó olvasni,hogy alakulnak a dolgok.
Zsuzsa nagyon ügyes! És egyedűl csúszdázik???
Ma Marci felmászott egyedül a csúszdára és én nem vettem észre, mert épp Benianyunak mutogattam,hogy milyen frizurát szeretnék :oops: :oops: Nagyon megijedtem. Még szerencse, hogy nem csúszott meg amikor mászott fölfelé, mert amúgy nem megy Neki még tökéletesen.

Prüntyi
Hála Istennek, hogy nem lett nagyobb baj!

Majola
Nálunk csak én vagyok jó az éjszakai ébredéseknél :? Így ugrott,hogy Árpira bízzam a dolgot.Amúgy legalább kétszer cserélek pelust egy éjszaka és így is átázik sokszor.
És költözni tényleg szeretnénk. Csak még az képlékeny,hogy hová. Először is kéne egy vevő a lakásunkra.

Egyébként ma ismét jól meghatódtam Marcin.
Kitaláltam megoldásként erre az ivásra, hogy a cumisüveget üresen megkapja és a szívószálas kulacsból(ami nekünk is nagyon bejött Thomasanne, köszi! :P ) kaphat inni.
Mert Ő éjszaka azért iszik sokat, mert cumizgatja a cumisüvegből a vizet.Így ha valóban szomjas fog inni, de cumizgatni nem tud.
Szóval ma lefekvéskor ezzel szembesült. Volt ott minden. Kiabálás, sírás, dühöngés. Egy óra műsor után elkeztem Neki magyarázni(Ő állt a kiságyban) ismételten,hogy majd reggel megtöltjük, hogy már a pocakjában van az összes víz. Erre odahajolt a vállamra, átölelt és azt mondta: Se=segíts!
Most mondjátok meg, ilyen pici emberke egy szókezdeményével annyira telibe tud találni!

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Ayse
MÁr többször akartam írni, hogy Dóriéknak gratulálok és jó egészséget, sok boldogságot kívánok!

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?