Új privát üzeneted érkezett!

Szia Prüntyi,

melyik ez a Présház utca? egyébként szerintem mi tudnánk segédkezni, jó ötletnek tartom:)

Köszi:

Kati
királykat
 
 


Kati, még nem tudom, nem néztem meg....de valahol a hegy felé lehet...alulról a szüret, szőlőfürt van az utána levőket nem tudom...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


PÜ-ben elküldtem a tel.számát

Kép

Kép
prüntyi
 
 

 
 

Sziasztok!

Én sajnos még a napközbeni talikra nem tudok elmenni, mert dolgozom, de ha majd otthon leszek akkor szívesen csatlakozom, legalább jobban megismerem Veresegyházat kisgyerekes anyuka szemmel (hol van játszótér, játszóház stb.).

Hát látom Ti inkább pesten szültetek, no nem baj, majd tartunk élménybeszámolót Kistarcsáról. :-)

Szép napot és jó babázást nektek!

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Szaisztok!

Sajna én se tudok elmenni, mert a doki fekvést rendelt el erre a 3.hétre.(szerinte idő előtt meg lesz a baba).
Bár inkább sétálgatnák minden nap egy órácskát , de nem javasolja...
Utálom ezt a bezártságot, és a várakozást, de hát most nagyon megéri várni türelmesen........ :lol: :lol:

Jutta!

A szülőszobák (3db), nagyon szupik, minden féle altarnatív eszközökkel vannak ellátva (kád, bordásfal, CD lejátszó, Gumi labda, akkor van az egyik szobában "Róma" kerék: amiben ülve is tudsz szülni stb. Ja: apukáknak a vajúdóban van TV, ha esteleg fontos foci meccs megy :lol: )
De indítanak a kórházban szülésfelkészító tanfolyamaokat és az egyik alkalammal megmutatják a szobákat.
Nézd meg a honlapukat:
www.florhosp.hu

Üdv:
Linda

Kép

Üdv Mindenkinek
Linda+Nati
linda25
 
 


Sziasztok,
mi nem biztos, hogy tudunk menni ma du. Ramazuriba, mert még csak most sikerült elaltatnom dedet :?

KépKép
fibi
 
 


Mi ugyan elutazunk holnap, de azért még ma beiktatjuk ezt a játszótéri dolgot!

Fibi! Ha felébred, akkor azért gyertek!
Vendég
 


Little,
még durmol, de ha normál idöben felkel, elmegyünk, max késünk kicsit...
fibi
 
 


Nemrég ébredt, mire elindulnánk, 5 ora lenne, igy kihagyjuk :( Bocs, Lányok!
fibi
 
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket kivánunk! :)

Kép

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok!

Kellemes Húsvétolást Mindenkinek! :D

Azt hiszem kicsit lemaradtam a levelezésben de örülök hogy egyre többen leszünk :D , a játszótéri segédkezésekben mi is benne vagyunk ! várjuk az infókat !


Linda , Jutta :D sziasztok!
Sajna én is Pesten szültem így nem tudok infóval szolgálni.

Kép :)
Mostanában nyügik vagyunk és tegnap az egész napot végigbömbiztük, :( , de már nagyon ügyesen forgolódunk :D

Kép
carly74
 
 


Sziasztok!
Dögrováson volt az egész család, de már kifelé kecmergünk,...holnap megyünk a szüleimhez :D

Kellemes húsvéti ünnepeket!

Kép

Kép Kép
natasa1975
 
 


Sziasztok lányok...

nekünk is sűrű lesz az ünnep...keddnél előbb nem hiszem, hogy jövök...addíg is

KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET NEKTEK IS!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok,
itt van pár kép...

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Linda köszi az infó!

Csajok, tök jó nézni a képeket, aranyosak a babók!!!

Puszi

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Sziasztok Lányok!!

Hol vagytok mindenki eltűnt...
Biztos a jó idő tehet róla :lol: :lol:
Mi még egyben vagyunk, de már nincs sok hátra..

Pusza
Mindenkinek

Kép

Üdv Mindenkinek
Linda+Nati
linda25
 
 


Sziasztok Lányok!

Jó hír kész van a játszótér a Ráday és Attila utca sarkán ! egyszerűbben a Plusz élelmiszer mellett / nem a vasuti sinekk melletti hanem a másik/ felfelé menő utca, van hinta , csúszda , homokozó, mászóka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .

Ki jön játszóterezni valamelyik nap?



Tücsike nagyon aranyos a képeken ! :D :D

Kép
carly74
 
 


Sziasztok!

Húúúúúúúú, de jó hírek! Ez gyors volt!

a héten nem tudom hogy jó...de ha megy valaki, írja ide, hátha közben le tudok menni...

Nálunk is készül a kertben...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


így néz most még ki...a tetőtéri ablakból, fentről...
Kép

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok,
mi holnap ráérnénk játszózni, ha jó idö lesz :) Kinek hánykor lenne jó?

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok!
Tyűha, ezt a játszót mi is megnéznénk! Bár holnap nem jó, mert klubbozni megyünk /ahol betegség miatt már 2x nem voltunk/.
Prüntyi, milyen édesen kereste a fűben Tücsi a tojásokat! És mennyi nárcisz,...nálunk az idén csak a levele jött ki. Virág 1 volt :? És nagyon szép játszótok lesz. Itt vettétek Veresen? Én is nézegettem, de szerintem nem veszünk olyat,.....jelenleg mégsem akarok :roll: Aztán holnap lehet mégis :?
Fibi, pont rád gondoltam tegnap, mert mentünk Gödöllőre és Szonjának Szadán mindig mondom, hogy itt lakik Bálint. Aztán azon gondolkodtam, hogy mekkora lehet már a pocid, mióta nem láttalak titeket! Hogy vagy?
Hugó, jó lenne már egyszer úgy is találkozni, hogy mi nem boltba vagy boltból ti meg nem autóban :wink:

Kép

Kép Kép
natasa1975
 
 


Sziasztok!

Fibi nekünk bármikor jó! Már nem sok van hátra a Nagy Napig
:lol: :lol: :lol:

Little hova lettetek?

Kibújt az első fogicánknak a hegye :D :D :D , ja és már eszegetjük a rízspépet, a második kajcin vagyunk túl , a vaniliás ízű az bejön de a natúr tökpapival sajna nem :lol: , az első kajcizást megörökítettük :lol: :lol: .

Kép
carly74
 
 


Lányok, aranyosak a húsvéti képek. Elvileg nekünk jó a holnap délután. Mondjuk olyan 4 körül. Csak írjátok meg, mikor, hol?!
Natasa,
Persze, sétálhatunk együtt, ha van kedvetek. Mi szívesen... A péntek nem jó, de mondjuk jövő héten valamikor?
hugó
 
 


Carly, gratesz a fogacskához! Meg a rizspéphez is persze. /Szonjánál még miniként mindenből a natúr vált be,...azóta csak joghurtból szereti a natúrt :) /
Hugó, most képzelj ide egy táncoló kis embert /engem inkább ne képzelj táncolva :) /,...nos nagyon örülök, remélem a jövő héten tudunk együtt sétálni!

Holnapra szép napot mondanak,...már nem lesz szeles meg esős mint ma. Bár én jelenleg örülök az esőnek, mert ma nem öntöztünk,....meg száraz már minden. Szóval nektek, akik játszón lesztek jó időt és hangos gyerekkacajt!

N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Hugo,
4 körül nekünk is jo lenne? és akkor hol pontosan?

Carly,
oké :) elmeséled, hogy Szadárol merre kell mennem arra a játszóra? :)

Natasa,
hatalmaaaaaaas már a hasam, és köszi, jól vagyunk :) csak a hangulatom ingadozik össze-vissza, de gondolom a hormonok... És amiota szedem a magnéziumot, egész jól birom fizikailag a plusz 11 kilót is :lol:
fibi
 
 


Lányok, láttam ma a kis játszóteret, nagyon szupi lett! Jó szórakozást!

Carly, gratulálok a fogacskához!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Akkor ma du 4- kor a játszótéren? nekünk jó.

Ha a veresi központ felől jöttök a sinek után van a plusz élelmiszer áruház és plusz utáni utca balra úgy 50 méter az utcán felfelé és ott van a sarkon a játszótér.

Köszike a gratulációkat az első fogicához :D .Kicsit nyügik vagyunk miatta :( .

Kép
carly74
 
 


Most akkor jön valaki? Mi megnézzük, remélem odatalálunk...
hugó
 
 


Mi megyünk, fél 5 felé érünk oda, most ébredt Bálint.

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok lányok,

.
Haladunk a játszótérrel, de nagyon lassan, mert csak hétvégén tud jönni, és hétköznap munka után...
most így néz ki...a csúszda legalább már használható...már csak a hinták hiányoznak!
Kép

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Natasa,
A sétára visszatérve... nekünk jó lenne csütörtökön bármikor, vagy szerda délelőtt. Esetleg péntek délután, de ebben nem vagyok biztos... tudom, hogy nem túl nagy a választási lehetőség, de hátha egyezik...
hugó
 
 


Sziasztok!
Hugó, akkor lehet holnap telefonálok :wink: Eddig eltüntem, de pörgés van nálunk,...vagy vendégek voltak vagy mi mentünk a nagyszülőkhöz,... Most regenerálódom :)
Prüntyi, nagyon szép a játszó /ha még nem írtam volna/. Mondd, tettetek fóliát a homokozó alá? Vagy csak simán ment a homok? És a homokot hol vettéetek és milyen kondiciókkal?! Csak mert, nálunk készül a homokozó. Szonja ugyanis a kertben levő kis maradék homokkupaccal hosszú perceket játszik /még az előző lakó hagyatéka/. Most vettónk egy 120x120-as fedeles homokozót,....max egy hinta kellene még.
Mi jelenleg a pázsit miatt izgulunk,...reméljük egyszer úgy néz majd ki, ahogy mi szeretnénk :roll:
Fibi, minden elismerésem! A 11 kilóval viszont nem ijesztesz meg, mert én ennél sokkal több voltam Szonjával. Vizesedés meg hasonlók? Egyre izgibb,.....


N:

Kép Kép
natasa1975
 
 


Natasa, még nincs benne homok, illetve még nem vettünk, csak ki van ásva a gaz közüle, és kicsit felásva ott a homok...de veszünk majd, nézelődünk még!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Natasa,
vizesedés még nincs, csak éjjelente lábgörcs :? de nem mindig :)
én Bálinttal 12 kilot szedtem fel, most érdekes módon egy hónapja megállt a súlygyarapodás. Aztán még ki tudja mi lesz ebböl az utso honapban :lol:

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok!
Ma együtt sétáltunk Hugóval meg Dorkával! Bezony ám! Dorka inkább rohangált /de azt nagyon aranyosan teszi/ meg köveket gyűjtött. Szonja meg leste a trükköket,...ő még csak térden jár leginkább.

Du dokinál voltunk, mert Szonja nyakán van kiütés,..mint azt megtudtuk a melegtől van. Így utólag gondolhattam volna, mert nekem is szokott lenni csak nálam nem a nyakamon jelentkezik. Mi lesz itt nyáron? szonja sajnos nagyon izzadós,...főleg, hogy kis tokája van,....

Prüntyi, akkor majd kérdezősködöm ismét ha már lesz homokotok :) Hacsak be nem előzünk benneteket :P

Fibi, ha mákod van akkor semmi sem jön fel az utolsó hónapban. Ilyen is van, noha nem ez a megszokott. De én pl az első trimeszterben híztam a legtöbbet :?

Lányok, voltatok a CBA melletti játszón? Milyen?

N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Natasa, én voltam, de annál szerintem jobb amit Carly mondott, a plus mellett...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Fibi,
nekem az utolsó hónapban jött föl a legtöbb kiló, bár akkor ugye pont karácsony volt, és egy csomó finom sütit kajáltam :lol: Mondjuk összesen 12 kiló volt...

Natasa,
Mi is voltunk azon a játszón, Dorkának mondjuk elég volt, de nekem a Ramazurinál lévő jön be a legjobban, mert bár iszonyú pici, de legalább van csap, és bent van pelenkázási lehetőség is.

Lányok,
Mindenkinek jó hétvégét!
hugó
 
 


Sziasztok!
Szonja ma szemhunyásnyit sem aludt egész nap,...erre tessék, most hogy hamarosan vacsi,...kidőlt.
Hugó, te egy teljesen normális /mondhatni tankönyvi/ várandóságot tudhatsz magadnak. Általában az utolsó hónapokban híznak a legtöbbet,...kivételek persze vannak. Meg olyanok is akik többet híznak,....pl ha a te hízott kilóid számát megszorzod kettővel akkor már közelítesz az én kilóimhoz :wink: Egyetlen mákom, hogy a dokim nme csak a tankönyv szerint terhességgondozott és nem akadt ki a mérleg láttán :P
Igen, mondtad a Ramazuris játszót,....csak kíváncsi voltam a benyomásokra a Plus melletti játszóról.
A kérdésben sajnos elírtam,....mert én CBA-ba járok és már gerincből az jön :oops:

No, nagyszerű, hogy hosszú hétvége jön!
Remélem mindenki szép élményekkel gazdagodik és az idő sem tréfál meg minket!

N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Natasa, sokat nem tévedtél, mert a CBA mögött is van a lakóparknál játszó... :)

Én is kívánok mindenkinek kellemes, sok pihenésben gazdag hosszú-hosszú hétvégét!!!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Natasa,
Séta közben kérdezted a fúrt kutat. Megkérdeztem, nálunk 17 m mély, és állítólag azért tört bele az első fúrófej, mert az a pasi béna volt. A második fúrást másik pali csinálta, és akkor nem volt gond... szóval van remény!
hugó
 
 


Sziasztok!
Hugó, köszi. Mondom is az infót a páromnak :wink:
Prüntyi, nálunk most a kert a játszó, ahol Szonja hosszú ideig körbe-körbe tologatja a babakocsiját és kiabál meg-megállva a bokrokra. Nagyon muris :)
Van már homokotok? :oops:


N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Natasa,
de jo az avatarod :D

Hugo,
én is pont 12 kilot hiztam Bálinttal. Sztem most több lesz :P

És 2 napja érezgetek joslófájásszerüket 8) akkor kezdödött, amikor a párom a kanyargos uton hazafelé (Pécsröl) nyomta a gázt rendesen :lol: azota mindennap egy kicsit.

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok!
Fibi, köszi :) Bálintal is voltak jóslóid? Én csak elméletileg simerem őket. Nekem Szonjával az utolsó napig semmi sem volt,...az az fájt a combom belseje, de csak a legvégén és csak ha siettem. Egyre izgibb ez a Bálintnakkistesójalesz dolog. Komolyan én nagyon izgulok,..pozitív értelemben, nem para meg hasonlók. Csak olyan kellemes borzongás :) Lehet nekünk is lassan el kellene gondolkoznunk,...

Hm, ma ismét homokozót festettem /a múltkor nem sikerült befejeznem/ meg virágládákat a teraszra. Egész pofásak lettek. Csak sima lazúr, szintelen. Szonja homokozója viszont svédvörös lesz :) Remélem kipróbálhatja még a tél előtt :oops:


N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Sziasztok lányok!

Fibi, és még akinek aktuális a szülés...most nekünk veresiek kötelezően kell a tarcsai kórházba menni? Vagy ugyan úgy választhatok kórházat, és orvost, csak fizetni kell!???

Natasa, még nincs... :)

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Prüntyi, fogalmam sincs - napról napra változó infókat hallok...
Nekem még nem igazán volt orvosom ezért Kistarcsán kezdtem el nézelődni, és mivel egész jókat hallottam így oda mentem....

Fibi, hogyan lehet a jósló és az "igazi" fájásokat megkülönböztetni? (még odébb van a dolog, de ezt soha nem értettem)

Szép napot! Jó babázást nektek!

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Jutta,
elsö babánál én sem tudtam megkülönböztetni, mert már fájt annyira, hogy ne tudjak aludni tölük (a jóslóktól), igy egy teljes éjszakát is nem aludtam szülés elött. Aztán amikor beindult rendesen, akkor tudtam, hogy na, ez az igazi fájás, mert üvöltöttem is :lol: . A jóslókat hang nélkül türtem :P

Natasa,
Bálinttal is voltak jóslók, de "csak" 2-3 héttel szülés elött kezdödtek. Most még elvileg 5-6 hetem van hátra....
Aranyos vagy, hogy izgulsz értem :) már néha én is izgulok, jo értelemben :)

Prüntyi,
most június 30-ig nem kell külön a korháznak fizetni, ha nem oda tartozol, szal én pont meguszom, ha minden igaz. De július 1-töl fizetni kell a H-nak, ha nem oda mész, ahova kerületileg tartozol. ÉS még azt is hallottam, hogy hiába fizetsz, a választott orvosod nem hivhatod be a szülésre júli 1-töl. Ami fura lenne, mert akkor mindenki az ügyeletesnél fog szülni? :?

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok lányok,

mivel érdekelt a dolog, írtam a Eg.Ü.Min.-ba egy levelet, és érdeklődtem a jelenlegi, és tervezett rendeletekről...

ezt a választ kaptam: (nagyon rendesek voltak)

"Tisztelt Hölgyem!

A szülés az 52/2006. (XII. 28.) EüM rendelet szerint a sürgős szükség körébe tartozó egészségügyi szolgáltatásnak minősül, ennek következtében – az általános szabályoktól eltérően – az ellátás beutaló nélküli igénybevétele esetén sem kell fizetni sem ún. részleges térítési díjat, sem vizitdíjat; akkor sem, ha a szülésre nem a területileg illetékes egészségügyi intézményben kerül sor.

Azonban 2007. január 1-jétől a biztosítottnak (a betegnek, ill. a szülő nőnek) részleges térítési díjként ki kell fizetnie az OEP-finanszírozás költségeinek 30%-át, de maximum 100 ezer forintot, ha az intézmény munkarendje szerinti orvostól eltérő orvost választ az ellátás elvégzésére.

Az intézmény munkarendjétől eltérő szülészorvos választása esetén fizetendő részleges térítési díj tehát az Egészségbiztosítási Alapból történő finanszírozás összegéhez igazodik, vagyis a két legfontosabb alapesetben a következő:

Hüvelyi szülés: 25 493,- Ft (84 976,- Ft 30%-a).
Császármetszés: 53 028,- Ft (176 761,- Ft 30%-a).

A speciális esetekben fizetendő pontos összegről a konkrét körülmények ismeretében a kórház orvosa képes és köteles felvilágosítást adni.

A fenti általános szabályoktól eltérő, kivételes átmeneti szabályként azonban 2007. június 30-ig orvosválasztás esetén sem kell részleges térítési díjat fizetni akkor, ha a biztosított ugyanabban az intézményben, ugyanannál az orvosnál 2007. január 1-je előtt igénybe vett ellátáshoz kapcsolódó további ellátást kap. Tehát ha pl. a várandós nő annál a kórházi szakorvosnál kíván szülni, akihez ugyanabban a kórházban terhesgondozásra járt, akkor a munkarendtől függetlenül nem kell fizetnie a szülésért, feltéve hogy a gyermek 2007. június 30-áig világra jön.


Felhívom a figyelmét, hogy a Kormány május 02-ai döntése értelmében a fentiek szerinti orvosválasztás miatti 30%-os részleges térítési díj fizetésének kötelezettsége július 1-jétől sem vonatkozik a terhesgondozásra és a szülészeti ellátásra esetére. Az ezt tartalmazó törvénymódosítási javaslatot a Kormány az Országgyűlés elé terjesztette.

Tisztelettel:

Dr. Rádai Tamás
osztályvezető

Egészségügyi Minisztérium
Kommunikáció, Elemző és
Civil Kapcsolatok Osztálya"

akkor ezek szerint...nem kell ügyeletesnél szülni, és fizetni sem kell? :lol: nem tudom jól értelmezem-e

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Igen, most hallottam, hogy állitolag akkor júli 1-töl sem kell fizetni az orvosválasztásért.... Az viszont számomra fura, hogy azt irja, hogy ha területileg nem oda tartozol, akkor sem kell fizetni, én meg eddig azt olvastam, hogy ez volt az uj törvény január 1-jén... vagy valamit nagyon összekeverek :roll:

KépKép
fibi
 
 


Sziasztok!

Én is ezt hallottam, mármint hogy nem kell az ügyeletesnél szülni, de ezt még nem szavazta meg az országgyűlés (ált. azonban ez már a kormánytöbbség miatt formalitás). Ez jó hír, mivel én - remélem - július után fogok szülni. :lol:

Fibi, a Te kédésekre nem tudom a választ, számomra ez az egész akkora kavar, hogy sötétben tapogatózok... :roll:

Amit a jósló fájásokról írtál... Na jó, de akkor hogy tudom meg, hogy a mikor kell indulnom a kórházba, és hogy mikor "rendeljem" majd haza a férjem? :roll:

Jutta

KépKép
jutta
 
 


Jutta,
hát, elvileg ha felhivod a szülésznödet, és elmeséled, mi a szitu, akkor ö megmondja, hogy mikor induljatok. Legalábbis nálunk igy volt. De ök sem tudhatják biztosra :? Nálam pl leálltak a fájások, ahogy a Gödöllö táblához értünk, gondolom mert kizökkentem a nyugis környezetemböl, és valszeg elkezdtem félni...

KépKép
fibi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?