Új privát üzeneted érkezett!

Jo reggelt
Andy
én sem halotam még arol hogy az ananészlé hashajto lene én a barackléröl tudom hogy hashajto ,meg a szölöröl Kép.

Judy
én folyékony vagy normál Arielt használok egy kevés sensitiv öblitövel silán edig még nem volt baj kop-kop .

Anyapoc
nekem már petike születése elött és utána is mondta a doktornéni hogy ne hasznájak bolti babafürdetöt mert alergiát okozhat ezért mi csak a gyogyszertári fürdetövel fürüsztjük .

Beszti
szerencsére ezek a termékek nincsenek forgalomba és a gyártok közül is csak a nutricia van jelen most is .

Mano
szegény Emma Kép remélem hamar meggyogyul és akor megkaphatja az oltásait .bár miránk is vár még egy kötelezö az 5 hónapos oltás és én is agodok hisz nincs még meg minden oltás de elöbb petikének rendbe kell jönie .ne addfel a nyaralási terved még sok minden történhet nyárig lehet hogy nem lesz zürös napjai emmának igy elmehetek nyugodtan ,mi ugy megyünk hogy a nagyi elválalta petikét azal a kikötésel hogy szoljunk hogy mikor megyünk mert akor szabit vesz ki adig igy ez tényleg nászut lesz ,bár én már képzeléetben felirtam 1-2 dolgot mit ne adjanak petikének .

Gömb
ugynézki párizs de petikét nem viszük adig a nagyit boldogitja Kép ugyis mindig panaszkodik hogy nem látja eleget az unokáját Kép meg az ugy nem nászut ha petikét is vinénk akor itthon is maradhatunánk majd nyáron jön velünk a balcsira .

Bébiétel
petike is azt eszik kecskemétit és kiskecskéset de ezekböl is csak a gyümölcs+hus menüket a töbire fintorog és kiköpi .

Ilke
irigykedek a fogakra nekünk még mindig csak 2 fogunk van grta lilinek Kép

Zsani
HOL VAGY MI VAN VELED ?

Pusz csics és Petike
csics
 
 


Sziasztok!

Utólagos engedelmekkel megkértem a szerkesztöt, hogy archiválja nekünk decembert és januárt, látom, már meg is csinálta. Ugye nem baj?KépKép

Gumicukor!

A NUK egy kicsit drága, nem?
Legalábbis nekem az volt amikor heti 1,5 csomag melltartóbetétet kellett elhasználnom... Most már egész jól redukálódott, mert köztes idöben nem indul meg a tejem.

Sasha!

Én is csináltam tesztetKép, bár mi védekeztünk (ami ugye nem 100 %-os), de én is elég rosszul éreztem magamat. Igaz, nekem a terhességeknél nem volt ilyen gondom, de ki tudja. Negativ! Bár végülis az se lett volna baj, ha pozitiv, ugyan kicsit késöbbre terveztük...
Egyébként nem ugy volt, hogy mostanában szeretél megint babát?

Kata007!

Fog ez menni!KépKép

Leesés:
Hát nekem már esett le Nátán az ágyról. A Beniéröl, ami körbe táblás, csak egy kis részen nem, na ott. Azért tettem oda, mert onnan sokkal jobban lehet kukucskálni azt, hogy hogyan megy Beni vonatjaKép. Pedig akkor még nem is tudott kuszni, ennek ellenére letornázta magát. Szerencsére semmi baja nem lettKépKép!

Csics!

Az jó!Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Manó
a Milupa rizspéprõl beszéltem és én is úgy tudom,hogy 1 éves korigírják fel,úgyhogy csak ehet még belõle Emma!Amúgy jobbulást neki!KépTényleg jó,hogy mindenféleét lehethozzá adni,én tököt szoktam.Az alvást meg csak nem felejti el a picur.Ha mégis gond van,tudod,hol lehet a hiba!:9

Gomb

LaktózKép
Van egy tuti receptem,talán neked is bejön: 1 kefírhez vagy natúr joghurthoz teszek egy jó marék zabpelyhet(vagy mást,búza,pehelymix),beledarabolok 1 almát és 1 banánt.Megvárom,amíg a pehely megduzzad,aztán befalom.Szokott hatása lenni.Fõleg,ha folyamatosan eszem...Kép
A hasaddal ne fogalakozz!Adj idõt magadnak:Látod,én átestem a ló tulsó oldalára,mert túlfogytam magam(nem akarattal,de ez sem jó)Engem meg mindenki ezzel csesztet..KépMost vagyok 45..KépBõven van mégidõd!

Gumicukor

Az oldhatatlan rostok olyanok,amik úgy haladnak át a tápcsatornán,hogy közben az ott élõ bacik nem tudják õket megemészteni.Ezért tudják a vizet visszatartani és nem engedik visszaszívódni.Így lesz hígabb a széklet.
Megváltoztatja a fogamzásgátló a tej összetételét?Ezt nem tudtam..Kép
Sajna én nagyon rosszul jártam veleKépMár óránként kellett mellre rakni BulcsútKépÉs akkor is kellett jó 5 perc,mire beindult a tej...
Anyóssal ne foglalkozz.A WHO ajánlása szerint 21 hónapos korig(azt hiszem) ajánlott,vagy akár is tovább is,ha a baba szeretné.Így folyamatosan el lesz látva az immunrdsz-e.Kép

Yoan(most márKép)
Nem tudtam,hogy ilyenkor nem váltható ki a szopóreflexKép
Én is csak hetente mértem(mérettem) és nem is idegeskedtem.És 5 hónaposan 8 kilo lett az én pici fiam..KépCsak növögessetek!!!

Ilke

Az én páromnak MINDENféle allergiája van.Vagyis szinte mindenre az..KépLegfõképp az almára,így a drnõ kicsit kétségbe is esett,hogy akkor mi lesz a gyümikkel.Ezért is eszünk most sütõtököt...Az almával meg csínyján kell bánni.Akkor inkább levelt adjak elõször?Mert lassan elkezdhetjük..KépKép

Csics

Nekünk is azt mondta a doki,hogy atzzal fürdessünk.De ahányan voltak,annyi félét.A kórházban Gabit használtak,de azt mondták,hogy otthon babaszappant használjunk.Doki kijött,meglátta:szó sem lehet róla!!Jött a fürdetõkrém.Elég sokáig azt használtuk.Aztán hónapokig Gabit,elõtteBübchent,meg Neogranormont.És csak most jött ki..KépNem tudom.Hát visszatértünk..Van vmi márkás fürdetõkrém is,most kaptam róla prospektust,de az drága.De uolyan,mint ez az olcsó..Kép


Anyapoc és Bulcsú,aki újabban nagyon nyügiKép

anyapoc
 
 

 
 

Még valami

Nem tud valaki valamit a KISBABA CSOMAGról?A baabápolási könyvben olvastam, de kupont nem találtam hozzáKép
Köszi

Anyapoc

anyapoc
 
 


Latom nehanyan szedulgettek,hat en is de talan a vashianyom lehet az oka,el kene menni dokihoz.Remelem hogy nem mas ha szedem a gyogyszert.

Zsuzsa
Boldog nevnapot Neked!!!

Nyuszika
Azt tudtam hogy ti mar repuloztetek,de azert Anglia mas mint Jordania,lehet hogy meg mi is elkapjuka asozkasos deli hasmenest es hat neki egyaltaln nem hianyzik.Marciusba megyunk Berlinbe baratokhoz vonattal,de arra a 4 napra inkbb itthon hagyjuk a mamaval.
Ha egy eves lesz majd teszunk egy jo hoszu turat a sogornomekhez meg a tesomekhoz.
Hu en si mindig ettol felek hogy elgurul egyszer,bar meg nem forog,de az okos vedonom szrint egy ujszulott is le tud esni az agyrol.

Pocok
Hat igen nekem is vannak ilyen business csajok akik azt hiszik en mar csaka pelnka tipusarol tudok beszelni es ezert nem igen keresnek mar.De te tudod hogy ez nem igaz : )))))
IGen en is erzem hogy a sajnalat mogott inkabb irigyseg all es nem csak a baba miatt hanem a hazassag intezmenye miatt is.Nekem is egy csomo bartanom van akinek a pasija meg csak gondolni sem akar a hazassagra ,babara.Ez a mostani vilagnezet sajnos,de mi kivetelek vagyunk es ennel nagyobb orom tenyleg nincs!!!

Orsoly
Majd fog,nekem Alex nagyon sokat mosolyog es kivetel nekul mindenkire,olyan imadnivalok ilyenkor!!!

Kata007
Szerintem Dorika azert aludt el mar van olyan okos hogy megertette hogy orr vagy vele es beletorodott a szituba ugyesen.

Gumicukor
En is DM-et hasznaltam mert ha mar vettunk ott pelust ezt is betettuk a kosarba.Hat igen mar kinottunk a bulizasbol,talan azert is jo ilenkor szulni mert mar nem hianyzik.Van a hazban egy anyuka 21 eves es allandoan mehetneke van ,: ))))

Nekunk a gyogyszertari furdeto van de keverunk bele mar Nivea Hyppoallergent is mert a gyogyszertaritol meg szarazabb volt a bore.

Kaptam tegnap a Kecskemetitol egy csomo prosit ,de mentek a szemetbe,viszont egy autos baba matrica jol jott : )))

Lanyok
Gondban vagyok mert szombaton lesz a baratnom eljegyzesi bulija es kb 25-en leszunk es nem tudom hogy ebben a virusos idoben el merjem-e vinni Alexet.Szerintetek??O lesz az egyetlen baba .
Meg dolgozom a bebicsoszon de a hetvege senkinek sem jo: (((

Pusz
Kataa es Alex

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!
A terehsségi tesztekrõl: az elõzõ terhességemnél a Gábriel 3-szor!!! átvert, mindig negatív lett. De én mégiscsak úgy gondoltam, hogy terhes vagyok. A 4. alkalommal egy másik tesztet vettem, és pozitív lett.
Most elõször egy 10 napos tesztet csináltam (bár utólag visszaszámolva, akkor még nem is voltam annyi idõs terhes), olyat, amilyen Kata007 Dórijának képeinél van (nem jut eszembe a neve). Igaz, nagyon-nagyon halványan, de ott volt a 2. csík is (napközben csináltam). Két nap múlva vettem egy 3 napos tesztet, reggeli pisivel is totálisan negatív lett (pedig valami tök drága teszt volt, az volt csak a gyógyszertárban). A következõ 10 napos meg 2 nap múlva megint kimutatta. Ki érti ezt?Kép
Viki
vikici
 
 


Sziasztok!

Erdekelne az "Aludj..." konyveknek a lenyege.
Leirta ezt mar vki vhol, vagy ossze tudna nekem valaki foglalni itt, akinek sikerult?
Ekkora gyerekkel mar ki lehet probalni? Mert Emma csak a kezemben alszik el, kiveve ejszaka.
koszi
Kakukkfu
Emma holnap 7 hetes
kakukkfu
 
 


Viki
Akkor mondok valamit a terhességi tesztekrõl.
Fõsulis fiúhaverjaim egy buli alkalmával kipróbáltak 10-en 10 tesztet, abból 2-en terhesek voltak... Hogy melyik teszt volt nem tudom. Én ClearBluet szoktam venni, Danit 2 napos menszikéséssel már kimutatta.

gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok!

Gumicukor!

Ez a terhességi tesztes dolog nagyon tetszik!KépKépKép Én Emmával mér nem emlékszem milyet használtam, de nekem kimutatta és tényleg ott is volt, de mondjuk én elég késõn néztem csak meg, a mensi késése után kb 2 héttel, mivel elsõ hónap volt amikor próbálkoztunk, így nem akartam elhinni, hogy rögtön sikerült.

Kataa!

Kb 1/3 üveg bébiételt eszik meg Emma. A sárgarépából többet egy kicsivel, a sárgarépa-burgonyából kevesebbet, de ezekkel jól is lakik ennyivel, a következõ etetésig . Az almással viszont nem lakik jól, ezért ahhoz keverek rízspépet. Így az elég jó mennyiség lesz, kb 90-100 gr, nagyon szereti, és jól is lakik vele. Viszontz ha nem keverek bele pépet akkor nem eszik meg belõle nagyobb mennyiséget, hiába nem lakik vele jól.

A családot szalmonellára szûrik, hogy nem e vagyunk hordozók. Persze így utólag már nem lehet kimutatni hogy ki kit fertõzött meg esetleg. Épp most volt itt a doki néni egy csomó kis tégelyt hozott.Kép A védõoltással kapcsolatban viszont megnyugtatott.

Most mennem kell, mert nagyon nyûglõdik, lassan jön az evés. majd folytatom.

Manó és Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok Lányok!

Annyit írtok mostanában, hogy ha pár napig nem olvaslak benneteket, kimaradok egy csomó mindenbõl.

Elõször is Zsuzsa, boldog félévességet Elõdnek és Neked boldog névnapot Kép

Manó,Macsek, javulást a babáitoknak!Kép

Áfonya!
Napsugár csak bébiételt eszik, de nem láttam még rajta, hogy "elváltozott" volna az orra. Azt viszont észrevettem hogy amióta fõzeléket is eszik, egész szép szine van az arcának, nem olyan sápadtka.

Beszti!
Jól rám ijesztettél a bébiételekkel kapcsolatban!
Én is mindig elolvasom, mit tartalmaznak, és próbálok olyat választani, amibe nincsenek oda nem illõ dolgok. Igaz, van, amit kivédeni nem tudok.

Hús: Nekünk a gyerekdoki mondta, hogy adjak húsos fõzelékeket Napsugárnak /kb. 6,5-7 hónapos korától eszik húst/ mert szerinte már szüksége van rá. De lehet, ha más dokival beszélek, annak egészen más a véleménye.

Andy!

Nálunk is volt székrekedés, de kb. a negyedik tápszer megoldotta a gondjainkat. Pedig régebben már hajnalban kezdõdtek a nyögések, erõlködések...

Alvás:
Sajnos, Napsugár nyolc hónapos létére sem tud egyedül aludni, de ha este / 11-kor/ elalszik, csak reggel fél 9-kor kel fel. Napközben is altatgatni, ringatni kell, két alkalommal is, + a babakocsiban sétálás közben is alszik egyet.

A ti babáitok is szeretik a kutyákat?
Nekünk kertes házunk van, és van egy berni pásztorkutyánk.
Napsugár imádja, ha már közeledünk az ablakhoz, sikongat, jár keze-lába, és vigyorog ezerrel, amit meglátja a kutyánkat! És a madarakat is nagyon szereti nézni. Szoktunk kirakni magvakat nekik az egyik fára, és mostmár minden nap megjelennek enni.


Üdv: Ildikó és a ma 8 hónapos Napsugár Kép Kép Kép
( a súlyát még nem tudom, de az biztos hogy még 7 kg alatt van...)
ildikó
 
 


Sziasztok
Hat nekem Alexet a 38.napon mutatta kia teszt,de nappali vizeletbol.A nevet nem tudom mert kulfoldon csinaltam egy traingen : ))))

Kakukkfu
Csak 6 honapos babanal lehet elkezdeni.A tied meg kisi moat kezd hozzaszokni az elet hez ugyhogy sajnos ki kell varni hatha magatol is megtanul majd aludni,foleg ha ejszaka is magatol alszik el: )))

Gumicukor
Ez tenyleg jo,bar en imadok babas elnni ugyhogy nem adnam at a ferjemnek: )))Persze a szules utani ket napotazert elcserelnem vele J)))

Mano
Hu de jo etvagya van Emmanak!!Es utana mindig kap tapszert is vagy ilyenkor csak a babakaja??

Ildiko
Gratula a 8 honaphoz Napsugarnak!!!

Kép
Kép
kataa
 
 


Ildikó!

Nem az ijesztegetés volt a célom. Én már jóval korábban olvastam ezeket, és adok bébiételt Nátánnak. Csak nagyon megnézem, legalább olyan ne legyen, amit még nem szabadna. Sajnos nagyon sok mindent tényleg nem lehet kivédeni!Kép
De azért igyekezzünk!KépKépKép

Hús: lehet húst adni (bár ebböl is nézd meg, mit), meg kell is, mert vas szempontjából fontos. Nekem csak azért volt bajom, hogy nem kapok hús nélkülieket, mert mi még nem tartunk ott, mivel Nátán elég késön kezdett el végül enni (pedig már ö is 7,5 hónapos, szóval el lehetett volna kezdeni). Bár a mennyiségek alapján lassan el is kezdhetem a házi kotyvaszástKép, és akkor uygis mindegy, mert nem bébiételt fog kapni. Most még csak a nagyon kis mennyiségek miatt kapott azt, de tegnap behamizott 90-100 g körüli mennyiségetKépKép, ezért már érdemes házilag fözni.Kép

Gumicukor!

KépKépKépKép
Bár annak, aki szeretne babát és tévesen lesz pozitiv, alég rossz lehet!Kép Igaz, amikor mi szerettük volna Nátánt, elég sok tesztet elhasználtam, és egy se lett pozitiv. Igy mikor aztán végül az lett (több, mint egy év kellett hozzá), nagyon fura volt, hogy végre egy pozitiv, persze két napra rá megismételtem, de akkor számomra már biztos volt, hogy nem csak "ál", hanem igazi (hányingerem ugyan nem volt, de ugy fájt a lábam, majd leszakadt, ilyen viszont máskor nem szokott lenniKépKép).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Gumicukor!
KépKépKép
Ezen most nagyot nevettem!KépKépKép
Amúgy a ClearBlue mellett most van egy ClearView nevû, szerintem ugyanaz a cég gyártja és ugyanúgy kék színû(ek) a csík(ok), csak kevesebb, mint fele-annyiba kerül.Kép

Képzeljétek, tegnap óta olyan csúnya piros a Levinek a popsija!Kép Igaz, tegnap vagy 4-szer kakilt, és az elsõ 3 nagyon bogyós volt, a 4. meg kicsit kasmenéses, lehet, hogy attól? Vagy esetleg jönnének a fogai? Bár ebben én már nem nagyon merek hinni...Kép

Viki
vikici
 
 


Sziasztok!

Ádámnak kibújt az 5. foga. Már nem olyan nyûgös, viszont állandóan nyújtogatja a nyelvét, és csikorgatja a fogait! Szörnyû hallgatni!

Senki nem tud ötletet adni nekem az üres bébiételes üvegekkel kapcsolatbanKépKépKép?

Has: nekem Noémi után hetek alatt visszament, szép lapos volt, viszont semmit nem tornáztam. Ez valószínûleg hiba volt, mert most nem olyan könnyen húzódott vissza, és elég puha is. Az az igazság, hogy én nagyon-nagyon lusta vagyok tornázniKép. Mindig elkezdem, aztán a kezdeti lelkesedés után szépen abbahagyomKép. Itt sajnos nincs semmiféle konditerem vagy ilyesmi, ha meg valahová el akarok menni, az egy óra út oda, egy vissza, és még az ott töltött idõ. A gyerekekre meg nincsa, aki vgyázzonKép. Itthon pedig kinek van kedve tornázni? Bár, talán mégiscsak ráveszem magam. MAJD...

Most mennem kell, majd olvasok, és jövök.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Tesztek:, én a Medi Preg nevût használtam, mindkét alkalommal elsõre pozitív lett, és nem tévedett. Ez nem drága, kb. 6-700 Ft, és megbízható, állítólag a kórházakban is ezt használják, legalábbis a papírra ez van írva.

Én is bébiételt adok Ádámnak, de szerintem lassan átállunk a házikosztra, mert már elég sokat eszik.

Na, tényleg megyek, mert anyósomék nemsokára hozzák haza NoémitKép.

Panda

Ui.: Jó, hogy eltûnt az a rengeteg archív, Beszti, köszi!

Ui.2.: Pemeske, jó, hogy újra itt vagyKépKépKép!

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Hát nem akarom elkiabálni, de ma délelõtt már csak egy kicsi sírás volt az alvásnál, délben viszont semmi. KépKépKépMindkétszer simiztem a hátát, az igaz, de 2-3 perc alatt elaludt.

Kataa!
Lehet valami igazad, mert tényleg szépen elmagyaráztam neki (pedig tudom, hogy még úgysem érti), hogy itt vagyok, nem megyek el, de neki most a kiságyban kell aludni. Talán a megnyugtató hangsúly és jelenlétem miatt ment ilyen könnyen? Kép Mindegy 5 percig természetes, hogy maradok mellette amíg elalszik. Csak hát 1000-szer rosszabra számítottam. Kép

Ildikó!
Boldog hófordulót! KépKépKép

Panda!
Gratula a fogacskához!!! KépKépKép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok
terheségi teszt:
én egyet se probáltam ki babonábol pedig miután elmentem a nögyogyihoz mert nem jött meg és apja megtudta rögtön vett ajándékba egy tesztet de én türelmesen kivártam az 1 hetet és a nögyogyitol kapot laborbeutaloval elmentem a laborba és ott megcsinálták a tesztet ami pozitiv lett Kép.

Lányok
képzejétek ma az orvosnál találkoztam az egyik olyan kismamával akivel együt jártunk kismamatornára és azt mesélte hogy a 3ésfél honapos babája nem eszik meg semmit se anyatejet nem fogadja el pedig van teje az anyukának se a tápszert semmit 2 hönapos koráig semmi baj nem volt a babával de most másfél honapja nem eszik semmit sem meg még az anyatej sem kell neki ezen ugy elcsodálkoztam hogy nem kell egy babának az anyatej .

pusz csics és petike
csics
 
 


Sziasztok!

Milyen Bübchen terméket szüntetnek meg?Kép mert akkor bevásárolook belõle, én csak az olajat használom, de nagyon jó, pláne ha a többi termékük is ilyen szupi.

Köszi a babatornáztatós ötleteket, ma elküldöm a férjem az EuroParkba, Csics köszi az ötletet!Kép hátha ott lesz, ha nem akkor irány a kika. ( Forti köszi neked isKép )Auchanba, Tescoba nem lehet kapni.

Pocok,Kataa
Nekem is van egy ilyen menõcsaj barátnõm aki csak magával van elfoglalva. Igazából nem is tartom igaz barátnõmnek.

Képzeljétek, ma megjött,Kép a francba, pedig azt hittem, hogy még egy pár hónapig mensimentes napjaim lesznek. Ráadásul nemrég múlt el a szülés utáni is.Kép
úgyhogy most állatira fáj a fejem

Zulu,
Zsófi kicsit leállt a növekedéssel ( hogy Anna behozhassaKép ), mert a héten csak 50 grammot gyarapodott, tehát most 5550 gramm. Anna cumizik,v. a kezét szopizza? Írjál róla egy kicsit h. miket csinál léci. Zsófi mostmár egyre többet nézegeti a kezét, oldalrafordulással próbálkozik, ami néha sikerül,és meg sem áll keze-lába. A fürdés már tetszik neki rúgkapál a lábával.

hízás: Hát én kb 18 kilót híztam Zsófival, és még 6 kg van rajtam, van olyan ruhám ami nem jön rám, sõt a legtöbb. Néha tornázgatok itthon, csak elég kevés idõm van a mosás,vasalás,pakolás,babázás,babanet mellett.

Sasha,
Nem vagy semmi, hogy már most a 2. gyerkõcöt tervezgetitek, nekem köszönöm elég volt a terhesség egy ideig.

melltartóbetétek:
Nem tudom próbáltátok e a Chicco melltartóbetétet, sosem ragad rá a cicire, sõt a bimbónak van benne egy bemélyedés, hogy ne nyomja el a betét, ja és nem ázik át. Persze nem olcsó. Az Avent eldobhatót is kipróbáltam, az sem ennyire jó. Ehhez képest a DM-es babylove nekem nagyon sz*r volt. Most viszont az Avent moshatót használom 1 hónapja, és elég jó, igaz átázik, de ezt itthon használom úgyis. Ált. este v. reggel folyik, na meg amikor Zsófi extra hosszan alszik, és amikor az éjszakát átalussza.

Kataa,
Szerintem ne vidd el, ha olyan sokan lesztek és Alex lesz az egyedüli úriember, mert 20 ember közül 1 tuti, hogy náthás, szóval én nem vinném, de ez a te döntésed.

Kakukkfû,
Szerintem már most rá lehet szoktatni arra, hogy egyedül el tudjon aludni az ágyában, persze ez nem mindegyik altatásnál jön be. Pl esti szertartás ( pancsi,torna,cici ) után hamar el tudnak aludni, amikor Zsófi jóllakik cicivel, elfordul tõlem ( fekve szopizunk este )bekapja az ujját és pár perc múlva alszik is,én meg berakom az ágyába.
Zsófi elnézegeti a baldachint, a fejvédõt, kicsit nyekereg gagyarászik, és soxor így elalszik magától.

Orsoly,
A mosolygás napról napra több lesz, majd meglátod.Kép Már én is nagyon vártam, mert végre ad vlmi visszajelzést felénk a babó.Kép

pusz

Brokkoli és a 11hetes Zsófi(aki már 20 perce a másik szobában a kiságyában fekszik gõgicsél és nézelõdik )
brokkoli
 
 


Sziasztok!

Zsófi már alszik isKép

terhességi tesz: Egyet próbáltam ki életembe tavaly, amikor is a 2piros csík megjelent rajta,kb. 750 Ft lehetett, nem tudom mi a neve, de tudtuk elõre a párommal hogy csíkos lesz, legalábbis éreztük, titkon reméltük és bejöttKép

Pocok
Én is így vagyok vele, Mindig felírom, ( minden nap már lassan 3 hónapja ) hogy mikor melyik cicibõl evett, mert hiába tapogatom a mellemet nem tudom,Kép és ezért írom inkább.

Andy,
mél ment

Na jó befejezem, mert lassan sajátmagam irományait olvasgathatom vissza olyan szájmenésem van, biztos a mensiKép


na pusz
Brokkoli
brokkoli
 
 


Hali!

Gumicukor!Kép

Igen tudom, hogy terveztük, és akartam is, csak most, hogy felmerült a gyanú úgy betojtam! De gondolom érthetõ nem? Hiszen Gabi még csak 19 hetes... de mint irtam csalódott voltam, hogy nem vagyok terhes.
Terhességi teszt a 10 fiúnál: KépKépKépKép A két kispapának gratula utólag isKép

BesztiKép

Igen mostanában terveztük a babát, de fent Gumicukornak leirtam hogy mitõl is ilyedtem megKép Fûszerezve a szoptatási aggodalmaimmal és kicsi és pici topikban olvasottakkalKép

Viki!
Én is Gábriellel csináltam most a negatív tesztet... Akkor lehet, hogy mégis? Bár akkor nem ingadozna a rosszullétem, hogy egyik nap majd' meghalok a másik nap meg tök szupi...

Csics!
Mikor kórházba voltam volt ott egy eléggé súlyos refluxos kislány aki 3 hónapos volt. Az anyja úgy vette észre, hogy valami nincs rendben, hogy nem fogadott el semmi kaját, még anyatejet sem (kpzeld milyen szar lehet amikor ennél, nyelsz és jön fel a maró gyomorsav...Kép)!!! A gyerek evés közben üvöltött a fájdalomtól és elkezdett fogyni, mert ugye nem evett, mert ha evett akkor marta a nyelõcsövét végig a sav.

BrokkoliKép
Részvétem a mensihez! Gyerkõc ügyben meg úgy gondoljuk, hogy aki mer az nyerKép

pusz
sasha és a 19 hetes Gabcsi

Kép
sasha
 
 


Sziasztok

Ildikó

Boldog 8 hónaposságot Napsugárnak!Kép
Tök édi lehet, ahogy örül a kutyának!

Zsuzsa

Boldog névnapot!
Kép


Panda

Én azon kívül hogy Anyunak adtam belõle fûszertartónak, bébiételes üvegekbe fagyasztom le a Manónak gyártott kajcsit. De persze visszaforgatom õket, szóval az új üvegeket kidobálom. Jó nagy pazarlás nem?
Én is lusta vagyok tornázni.Kép Nem mintha fogyni akarnék, de a derék és hátfájásomnak biztosan jót tenne.

Kata007

Gratulálok Dórika nagyon ügyes!Kép És a Ti ágyatokban altatod és utána átteszed, vagy a sajátjában? Én egyelõre visszatértem a ringatáshoz, de azért nem adom fel a reményt.Habár nemrég a ringatásból sem kért, addig rángatta a pólómat, amíg rá nem jöttem, hogy cicizni óhajt.Kép

Lányok

Van egy kérdésem azokhoz a mamikhoz, akiknek a babája már mászik, de legalábbis "kutyázik". Emília néhány napja kutyázik és nem lehet messze a mászás sem, mert mikor négykézláb van, a hasa alatt nézegeti saját térdeit a földön és emelgeti, meg ilyenek. És néha nekiiramodik és nagyot huppan az orrára elõre...Kép
Viszont a kérdés, azt vettem észre, hogy a sok erõlködéstõl sokkal többet bukik, mint azelõtt, pedig már egész jól kinõtte? Ti megfigyeltetek ilyesmit? Ugye elmúlik ha megerõsödnek a lábai?

Csics

Nem semmi türelmed lehet hogy kibírtad teszt helyett a vizsgálatig!Kép Én mikor már 2 napja késett kirohantam az irodából a gyógyszertárba, aztán vissza az irodába a WC-be.Kép És csak dörzsölgettem a szemem, nem akartam elhinni hogy elsõ próbálkozásra sikerült....de jó nosztalgiázni!
Ilyenkor már most megint babás akarok lenni.Kép

Ilke

Jól belehúzott Lili Manó fogügyileg!Kép
A miénk hol késik már? És még mindig kelünk éjszaka, tegnap éjjel 3szor.Kép A harmadiknál már ki sem vettem, mert csak álmában nyafizott, csak bekentem neki Dentinoxxal az ínyét, látnod kellett volna hogy tartotta a száját csukott szemmel.Kép
Hát igen jól megijedtem tegnap amikor Emilia lebuckázott, elõször õ sírt vagy 5 percig, aztán meg én vagy 10-ig.Kép De hála az égnek semmi baja...kop...kop.

Most megyek, még lehet hogy jövök.
Nyuszi

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Sziasztok!

Tegnap azért nem jelentkeztem mert eljött az anyukám és csak ma ment haza. Így vele foglalkoztam. A Petra már elég nehezen tud kakilni a sok banán miatt. Mit adjak neki? Jó az õszibarack?
1/. Ti mikor adtok a babának fõzeléket akkor 5 percenként melegítitek mert elég hamar kihül? Néztem sütõtökbe van fõzelék meg desszert is (alma-sütõtök). Ezt meg kell melegíteni?
2/.A gesztenyét, hogy célszerü megpucolni?

Ilke
Az jó lenne ha eljönnél majd egyszer errefelé de megbeszélhetjük majd , hogy középúton valahol találkozunk. Neked az a szerencséd, hogy mertroval sok helyre eltudsz menni. Néztem a metro tervet majd itt fog járni nálunk az 5-ös metro. Mondjuk addigra már a Petra felnõtt lesz és valószínü addigra már mi sem itt fogunk lakni, addig meg maradnak a buszok.
Kaja: ma kipróbáltam, hogy a barackba nem tettem banánt de így nem kellett neki.

Áfonya
Az egyik barátnõm a kislányát mindig sárgarépával és sütõtökkel eteti és az egész gyerek sárga. Úgy néz ki mint aki agyon van szoláriumozva. Nem csak a nózija hanem az egész arca és a kézfeje is.

Nyuszi
Én is gondoltam a Jáki kápolnára de végül nem ott volt, viszont a ligetbe voltunk fényképezkedni.

Gömb
A jégkocka tartóba azért teszem a tejet mert az jó lesz majd a fõzelékébe. Különben nekem 2dl-es müanyag pohárba van lefagyasztva de az egyszerre sok lenne.
Úszás: nekem azzal soha nem volt gond, hogy mikor bent voltunk a medencébe akkor csöpögött volna a tej. Nekem már csak akkor szokott mikor szopizik a Petra és akkor a másikból.

Zsike
Üdv közöttünk. Nekem a mellemen nincs csík de a hasamon még mindig halványan látszik pedig már a Petra 7 hónapos.

Panda
Még Noémi is kiságyba alszik?
Senki sem tart brutális anyának, mindenkinek szüksége van az alvásra. Ha véletlenül a Petra 7 helyett 5-kor ébred fel én már attól kivagyok. A tejpép ki van bontva? Mert utána három héten belül fel kell használni.

Macsek
Jobbulást neked és az egész családodnak! Jó neked, hogy ilyen közel laksz a Normafához, ott tényleg jó a levegõ.

Pszi
Banán-almát te is tudsz neki csinálni. Még nem próbáltad, hátha azt is szeretné.

Áfonya
Akkor az milyen úszás, hogy nincs merülés? Vannak azért különbözõ feladatok vagy csak pancsizni jártok?

Ági és Petra
petra2
 
 


Pocok!
Köszi az ötletet! (Nyuszi, Neked is!) Csak sajnos karácsony még elég messze vanKép.

Nyuszi!
Én nem vettem észre, hogy Ádám többet bukott volna, mikor elkezdett négykézláb állni. Mondjuk õ sosem volt bukós baba.

Na, megyek, Noémi hazajött, lassan fürdés, kaja, ilyesmi. Apa megint délutános, így egyedül küzdök meg a feladattal. De holnap szabadnapos, úgyhogy miénk a világ! Remélem, holnap is ennyire szép idõ lesz, mint a héten, mert akkor tudunk menni együtt sétálni.

Sziasztok,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Ildiko,
boldog hofordulot NapsugarnakKép

Agi,
feladatok vannak, igen, de nem veszi veresen komolyan senki. Van labdazas is, meg uszodeszka, azzal is bohockodunkKép Igazabol en azert vittem el Rekat /neki is atopias dermatitise van-volt/, mert nekunk csak tusolonk van, igy csak a gyerekkadban pancsolhat. En nem uszni akarom megtanitani, az raer, csak legyen joban a vizzelKép Nem tudom, ki kerdezte a tejleado reflexet, de nalunk sem volt gond, mert csak szopi kozben volt a masikban, ill. ha megnyomtam vlamivel, akkor utott at a polomon, szoval mire uszni mentunk, mar nem volt ilyen gondunk.

En Gabriel tesztet vettem a kimaradas utan 2 nappal, marha halvany csikom, de csikom voltKép

Nyuszi,
Rekanak is voltak gyomorgondjai maszas kezdetekor, o ugyan sose bukott /nem az a fajta/, de hallottam, parszor visszaindult neki is.

Brokkoli, ismeros ez az irkalom_a_cicit dologKép En ugy csinaltam, hogy egy kabalababut rakosgattam a tv jobb es baloldalara, ami a szopifotellel szemben vanKép
Epp tegnap talaltam meg egy papirt, amire az elso heten irogattuk percre pontosan, mikor evett, mennyi ideig, bufizett, kakilt a gyerek - hogy rajojjunk, miert sirKép Hiaba, elso gyerekKép.

Csics,
anyatejnek sok mindentol megvaltozhat az ize, amire egy erzekenyebb baba elutasitassal reagalhat. Pl. tulzott torna, fogyokura, gyogyszerek, stb.. es a menses, mint pl. nalunk, mi most fejeztuk be a szopitKép Pedig volt tejem, de Rekanak mar nem tetszett. Ez persze nem torvenyszeru, sok gyerek sokkal toleransabbKép

Viki,
vigyazz magatokra es kivanom, hamar labalj ki az emelygesbol.

Panda,
esetleg szelektiv hulladekgyujtohelyek? Epp most lattam cimeket: [url=http://www.fkf.hu/04.html" TARGET="_top]http://www.fkf.hu/04.html[/url]

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok

Zsuzsa
Boldog névnapot!

Ildikó
Napsugárnak boldog 8 hónaposságot!

Nyuszi
Levi is kutyázik, de nem vettem észre hogy többet bukna. De mondjuk nála ez attól is függ, hogy mennyire tömte teli a pociját elõtte. Ha nagyon sokat evett, akkor ha simán hason van(mert úgy is ugrál, meg nem áll egy percre sem) akkor is jön vissza szépen apránként.

Sasha
Akkor most drukkoljunk vagy ne drukkoljunk!!! Kép Úgy értem a következõ babaprojecthez. Meri vagy nem meri! Kép

Teszt:
Én is csak egyet vettem, asszem pont Gabrielt, és pozitív lett. Utána alig vártam hogy rohanhassak az orvoshoz, hogy megerõsítse az eredményt!

Én is csatlakozom az újra mensizõk táborához. Tegnap volt a nagy nap. Mondjuk én már egy kicsit vártam, de nem azért mert annyira élvezem, hanem mert így már lehet kezdeni a gyógyszer szedést. De azért jó volt ez a mensi nélküli 14 hónap.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a mosási tippeket. Igazából én csak gyógyszertári kozmetikumokat használok a babára, valószínû tényleg a mosás a ludas. Öblítõt is használtam, Lenor balzsamot, mert a kórházban is azt használták a csecsemõsök. A kismama-csomagban is ariel és lenor minta volt, na mindegy, majd megpróbálom a több öblítést és a folyékony mosószert. Ja, és én is vasalom minden cuccát, de az anyukám múltkor homályosított fel, hogy igazából belülrõl kéne vasalni a ruháit. Egyébként már szebb a bõre, olajjal kenegetem.

Teszt:
Nekem se mutatta ki a fiatalurat a teszt, már nem emlékszem a márkájára. Csak 6 hetesen derült ki a dolog, rrutin nõgyógyi vizsgálatnál. Azért voltam kicsit megrémülve, mert ha kimutatta volna, jobban vigyázok bizonyos dolgokra az elsõ pár héten is. Pl ittam bort, de szerencsére nem lett baja a babának. Persze csak kis mennyiség volt, de utána végig ezen izgultam.

Gömb
Most sajnos elutaztak az illetékesek, de majd megkérdem a hotelrõl õket. A páhokiban voltak és el voltak tõle ájulva, az biztos. apartmanos részben laktak és ki se kellett menni a szállodából, mert volt minden és program is, torna meg ilyesmi. Viszont alig volt magyar rajtuk kívûl. Ennyire emlékszem csak sajna.

Csics
És akkor mivel táplálják azt a babát, ha se tápi, se anyatej?

Zsuzsa
Boldog névnapot!

Ildikó!
Boldog hófordulót nektek!

Beszti
Ez szörnyû, amit a babakajákról írtál. Én a beba ha-ban ma felfedeztem két kis fekete valamiket úszkálni a tetején, amirõl fogalmam sincs, hogy mi, de a zacskójából kerül bele. Én meg próbáltam kipiszkálni az adagolókanállal, de azért elgondolkodtam, hogy ez is alkotórésze-e a tápinak.

Pusz mindenkinek
Judy és Gergõ
Judy (fodroczy)
 


Nyuszi!

Láttad Nátán balettmüvészetét a talin!Kép Ö nem akkor bukik, amikor négykézlábazik, hanem attól, hogy utána a hasára dobja magát, na akkor szokott visszajönni, igaz általában csak akkor, ha elötte evett. De nem tudom megakadályozni, mert most már minden hami után rögtön fordul hasra...KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Ma itt volt anyukam es elinteztem mindent+fodraszhoz is mentem aki megnyugtatott hogy bar hullik a hajam de meg nem kopaszodom: )))
Viszont egy baratnom elvallata hogy vigyaz Alexra szombaton ugyhogy nem visszuk magunkkal szerencsere.

Pocok
Tenyleg van olyan betet,hat en is tiszta gyagya voltam soha nem tudtam,azt hittem csak en vagyok ilyen feledekeny: )))
De soha nem hittem volna hogy az en tokeletes memoriamon kifog hogy nem tudom megjegyezni melyikbol is szopott elozoleg.
Mara mar rendezodott annyiban hogy legalabb arra emlekszem ivel kezdem a napot es utan mar szamolgatok : )))

Panda
Hat igen a helyzet ugyanaz nalam is mindenfajta kazim van csak tornazni kene ra,de nem nagyon kopik a szlag mert nincs agyonhasznalva: )))
Talan azert is nehezebbneunk raszanni magunkat meg maguktol mentek le a kilok es tukor nem figyelmeztet minden nap : )))

Csics
De akkor mit eszik a baba ha meg anyatejet sem fogad el?
Erdekes az elet van akinek van teje megse fogadja el a baba es akinek meg nincs eleg annak meg jol szopik csak nincs mit !

Brokkoli
Nekem meg mindig nem szerencsere: )Erdekes pedig te szoptatasz ,nekem meg alig van tejem megsem jon meg.Bar nem hianyzik az tuti: ))))

Jo ejszakat
Kataa es Alex

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

TEszt: Én vettem vagy 4db-ot és a 4.ik mutatta ki pedig akkor már rég terhes voltam. Mindig elkeseredtem amikor negatívot mutatott, mert már éreztem, hogy bennem van a kisbabám. És az uh-is kimutotta, hogy mikor estem teherbe, a teszt meg nem. Igaz nem emlékszem már a nevükre de elég drágák voltak.

Lányok én csak reggel és este tudok adni a picinek egy kis anyatejet kb 50grammot csak és egész nap semmi ezért kap tápszert. Amit kiakartam ebbõl hozzni az az, hogy még mindig nem jött meg ez normális? Mondjuk örülök is neki.

Na most ennyi
Sziasztok
Andy
andy78
 
 


Ági!

A gesztenyét kereszt alakban kicsit be kell vágni, aztán sütõbe tenni egy 10 percre, így ahol bevágtad, ott elválik egy kicsit, és meg lehet hámozni. És mikor meghámoztad, akkor meg kell fõzni.

Babaúszósok!
A védõnõm folyton azzal riogat, hogy az ember magáról tudja, hogy lezuhanyzott, mielõtt bement a medencébe, de mit lehet tudni a többi anyukáról? Szerintetek van ennek reális alapja, úgy értem, összeszedhet ettõl valamit a baba, ráadásul egy fiú baba?

Peti is bukik, mert õ is hasravágja magát kaja után. Meg nagyon sokat csuklik is.

Jó éjszakát minden babának és mamának!

Dió és az alvó Peti
szabotimi
 
 


Kataa,
Nekem is minden a hasamra ment, ugy hogy hatulrol nem is latszott, hogy babat varok...nem is tudom, hogy hogy fert el ott 15 kilo...ma viszont megmertem magam es mar csak 50 kilo vagyok, ugyhogy lassacskan csak visszaszerzem az eredeti alakom (mar csak +4 kilo)Kép
Nem kaptam melt...ill. kaptam egyet, aminek a csatolmanyait nem tudom megnyitni, de az a melcim nem egyezik a profilodban megadottal. Viszont ha mar a profilodrol van szo...tunderi a csemeted Kép

Nyuszika,
Nekem az az egyikremalmom, hogy Lili leesik. A masik pedig, hogy a cumit teljes egeszeben bekapja. Azelott erre nem is gondoltam, de a hasznalati utasitason az volt, hogy ha a gyerek veletelenul bekapja az egesz cumit, akkor a legzese biztositott a kis lyukon, es egyszeruen csak pattintsuk ki a szajabol...na azota ezen jar az agyam...

Beszti,
Lili nyaron lesz 6-8 honapos,, azaz akkor kezd el maszni. Ugyhogy fogalmam sincs rola, hogy nyaralasugyileg mi a jobb. Mert annak semmi ertelme, hogy vegigszenvedjuk a nyaralast...de majd csak kitalaljuk, hogy baba-barat vagy sima szalloda...

Ilke,
Megadod a fogorvos elerhetoseget, eddig meg ez van a legkozelebb.- annahunko@yahoo.co.uk

Anyapoc,
Na ezt a joghurtos-zabpelyhes dolgot en is kiprobalom...eddig ugy gondoltam, hogy fureszpor izu, de almaval+banannal egesz jol hangzik Kép
A kiloim egyaltalan nem aggasztanak, soha nem kellett fogyoznom. Viszont bosszanto, hogy nincs mit felvennem KépKép

...na megyek Lilizni, ha tudok, meg tovabb olvasok.

pusz,

gomb es Lili
gombolyu
 
 


Kata007,
Köszi! Szerintem jól csinálod az altatást.

Beszti,
Jó ötlet volt az archiválás!

Anyapoc,
45? Az tényleg elég kevés. Viszont nekem is sikerült a kezdeti súlyom alá tornásznom magam, pedig elég sokat eszem, mozgás semmi, max a jó kis több órás sétákKép.
Nem is hallottam még olyanról, hogy almára allergiás valaki. Lili ma kapott elõször sütõtököt és szerencsére 40 gr-ot megevet belõle.
Szegény párod, elég rossz lehet neki, hogy sok mindenre allergiás.

Kataa,
Hát én lehet, hogy nem vinném a babát egy ekkora társaságba.

Kakukkfû,
Szerintem Emmának még korai az alvástanítás. Adj neki idõt.

Viki,
Lilinek a kaki szokta így kicsípni a popóját, ha 15 percet késik a peluscsere akkor már bepirosodik.

Panda,
Gratula az 5. foghoz Ádámnak!

Pocok,
Jó ötlet ez a mézes magos rétegezés az üvegekbe.

Nyuszi,
Igaz Lili még nem kutyázik, de nagyon tekereg és sajnos mostanában õ is szokott bukni de csak viszonylag keveset. Amikor felveszem büfiztetni kajcsi után már csavarja is magát ki a karomból, mert mindig meglát valamit ami felkelti az érdeklõdését. Bízom benne, hogy el fog múlni.
Így tudja már Emi, hogyha felsír, akkor jön a Dentinoxos felmentõ seregKép? Nagyon édes lehet!

Ági,
Lili kajcsijait én egy picivel melegebbre szoktam készíteni mint a szobahõmérséklet. Evés közben már nem szoktam melegíteni, mondjuk 10 perc alatt kb. végezni szokott. Amit kíván általában annyi idõ alatt meg is eszi. A sima barackot Lili sem ette meg, de almával majdnem a kanalat is lenyelte úgy ízlett nekiKép.
Szuper, akkor majd beszéljük meg a talit.

Áfonya,
Mi is írtuk az elsõ hetekben, hogy Lili mikor evett, én el is tettem nekiKép.

Forti,
Azért mázlista vagy, hogy eddig nem jött megKép. Sikerült megnyitni a képeket?

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Gomb,
Tõlem is megkérdezték kb. 1 héttel a szülés után (igaz, az utcán, bõ pulóverben), hogy „És még nem született meg a baba?”. Kellett pár hét, mire lement a hasam. Most nagyjából jó, de kicsit löttyedtebb, mint szeretném… Majd tornázom, van itthon egy Schobert Norbi földön-vízen-levegõben Kép
Súlyra nem lehet panaszom: most 54 vagyok (versenysúlyom szülés elõtt 55), persze a hányós-fosós influ is belejátszott.

Gumicukor,
Csak azt csináld, amit te tartasz jónak!

Pocok,
Jók vagytok a képen! Kép Szerencsére nekem nincs amolyan „igazi” bizniszbarátnõm, meg aztán életkoromnál fogva a legtöbb barátomnak és ismerõsömnek már van gyereke, vagy folyamatban van, vagy dolgoznak rajta…

Orsoly,
Hát az elsõ mosoly, az valami szuper érzés!!!!

Anyapoc,
Ugyanaz, mint Csics: semmi gyári készítményt nem használunk (az egy samponon kívül, de azt sem naponta), csak gyógyszertári fürdetõkrémet, olajat, miegymást. Anélkül is tök finom baba-szag van Kép
A Kisbaba-csomagot asszem a kórházban kaptuk meg, de nem vagyok biztos benne...

Kakukkfû,
Nekünk az jött be, hogy ha látom, hogy álmos, leteszem az ágyába (hasra). Ha sír, ott maradok mellette, és nagyon könnyedén a fejére teszem a kezem, vagyis inkább csak az ujjaimat, és ritmusosan dünnyögöm neki, hogy csi-csi-csi-csí… Lehet, hogy eleinte csak még jobban sír, de max. 5-10 percen belül használ a dolog, és annyit ki lehet bírni.
Szóval az „Aludj, kicsim…” szerint az a lényeg (amennyit én leszûrtem, mert a csecsemõkrõl nem sokat ír), hogy érezze a jelenléted (pl. simogasd a fejét, fogd a kezét), de maradj viszonylag passzív (ne beszélj hozzá, ne vedd fel, ne játssz vele), és dünnyögj valami monton dolgot.

Terhességi teszt: A Gabrielhez nem volt szerencsém, az összes többi frankón mutatta a tutit Kép (Pl. Clear Blue, RapiPreg, vagy mi…) Nyilván minél korábbi terhesség kimutatását ígéri egy teszt, annál megbízhatatlanabb.
Nekem úgy volt, hogy tavaly januárban egy pénteki napon lett volna esedékes a mensim. Csináltam egy tesztet, negatív. A hétvégén sem jött meg, csináltam még egy tesztet hétfõn, pozitív... Úgylátszik, épp a határértéken voltam Kép

Nagyon meg voltam ijedve, mert a hányós-fosós betegség után tegnap meg ma szinte semmi tejem nem volt, úgyhogy bele kellett imádkozni egy kis tápszert Solymiba, de most kezdem úgy érezni, mintha megint telne egy kicsit a mellem. (Ma kezdtem elõször enni, eddig csak kevés fõtt krumplin és kekszen éltem.) Tök le vagyok romolva, karikás a szemem, hullafehér vagyok, kilókat fogytam, és ráadásul a mensim is megjött – a legjobbkor, nehogy már egy kis vas bennem maradjon. Most ezerrel tömöm magamba a vitaminokat, a vasat meg a szoptatós teát, és lassan próbálok normálisan kajálni. Remélem, visszajön a tej.

Üdv mindenkinek:
Zita
parazita
 


Ma Dani MAGÁTÓL FELÜLT! Nagyon meglepõdött, hogy ez meg most mi Kép

Beszti
A NUK -os cicibetét tényleg drága, azért vettem egyszer, mert a DM-ben nem volt DM-es és csak NUk volt a patikában.

anyapoc
köszi a rostos infót!
Én nem írtam, hogy megváltoztatta a tej összetételét a fogamzásgátló bogyó.

Ildikó
Dani is szereti a kutyánkat (pointer), teker ezerrel, ha meglátja és mindig megbabrálja a lábát Kép A cicánkat még nem sikerült keze közé kaparintania, mert nem hagyja a macska, , nem aza simulós fajta. A papagájunkat is szereti, ,mosolyog rá és õ s kalimpál.


Ma én is vettem bébiételt kipróbálásra. Mert ha megyünk valahová, akkor egyszerûbb lesz azt vinni, és legalább nem ott derül ki, hogy szereti vagy sem.
Vettem finomfõzeléket, csirkehúsos répás burgonyát, õszibarackos almát (azt nem értem miért van benne rizsdara és rizskeményítõ) és sárgabarackot. Az õszissel kezdtem ma, hát egybõlé bevágta, semmi válogatás nem volt. Legalább tudom majd mi az, amit szeret és majd azt viszek, ha kimozdulunk hosszabb idõre vhová.
Egyébként én mindig kotyvasztok magam itthon.

Mi ez a melyik cicibõl evett? Én fejben tartom.


Nyuszi
Nálunk is mászi már Dani, de nem volt még ilyen bukás sosem. Lehet sokat mozog és felkavarodik kicsit és az jöhet vissza Emiliánál.

Én pedig úgy tudtam meg a danit, hogy egy céges szûrõviszgálaton volt hasi uh és ott találat vmit a baloldali petefészeknél. Akkor szt hitték ciszta, de én már gondoltam pár nap múlva, hogy az bizony nem az, akkor csináltam tesztet és a doki is megerõsített benne. Vizsont én meg azon paráztam hogy uakkor amikor a hasi uh volt, ,tüdõszûrés is volt, az meg ugye röntgen. A dokim megnyugatott, hogy ha érte volna valami káros sugárzás, akkor elhalt volna. Hát én az elsõ 12 hétben végig nagyon féltem, nehogy emiatt legyen vmi baj.

Torna
Nekem is van mindenféle kazi, de egyedül nem az igazi, nics húzóerõ, mint amikor elmegyek a tornaterembe aerobicra. Ott valahogy kell csinálni, mert mindenki csinálja, ,nehogy már én abbahagyjam? Otthon meg nem lát senki, ha lazsálom, azért nem ér semmit.

Zsuzsa
Nekünk a július hó ilyen. Dani szülinapja, ,anyósom szülinapja, Dani névnapja, anyósomék házassági évfordulója, sógornõm szülinapja Kép
illetve a január is Kép kezdi apósom és anyikám szülinappal aztán a tesóm szülinapja, ami egybeesik a mi házassági évfordulónkkal + anyósom névnapja... Kép

gumicukor és dani

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Kata!

Képzeld, gyakorlatilag mi is átállunk!KépKép
Most már rendesen megvan a napirendje, egy délelötti, egy délutáni alvással, meg kb. este 8-tól, és ma pl. az összesnél cici nélkül egyedül aludt el. Elötte volt cici, aztán zsupsz az ágyba, ott még játszott, aztán alvás!KépKépKép
Már tudom, hogy kb. mikor álmos (pl. már nem tetszenek neki a játékok), ughogy elég könnyü az egész.

Áfonya!

Olvastam a szopitopicban is, hogy már nem kell a tej Rékának. Hát igen, ez a legrosszabb, amikor még lenne, lehetne is, de neki nem kell.

Ági!

Ha olyan a kiságy, akkor szerintem sokáig alhat benne. Mi Benit csak Nátán néhány hónapos korában költöztettük más ágyba (bár még ez sem heverö, hanem körül támlás, natur fa), addig a kiságyában aludt. Igaz, neki olyan volt (most Nátáné), ami pelenkázós, késöbb iróasztallá, polccá, 90*200-as ággyá (felnött heverö méretü) alakitható. Emiatt az eredeti belsö fekvöfelülete is nagyobb, 70*130(140?)-es.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Jo reggelt
Nyuszi
pedig nem vagyok mindig mindenbe ilyen türelmes Kép

Ági
az öszibarack szerintem nagyon jo mert hashajto és édes igy a babák megeszik töbek közt Petike is Képnem hül ki olyan hamar szerintem. meg hamár elkezdet enibelöle petike akor ha kihült ha nem akor is megeszi ha izlik neki Kép ha meg nem izlik neki akor tök mindegy hogy hideg vagy meleg akor sem eszik belöle 1-2 kanálnál többet .

Judy
azt nem tudom nem kérdeztem meg mert anyira ledöbentet a dolog hogy egy baba nem akar anyatejet enni .

Kataa
jo kérdés lehet hogy eszik valamenyit de nem sokat csak azt tudom hogy a babát már vizsgáják most is viszik majd vizsgálatra hogy nincs -e refluxa vagy valami egyéb baja amiért nem eszik .

Gumicukor
garat Daninak a felüléshez ,szerintem süritöanyagnak hasznáják a rizskeményitöt és a rizsdarát .

Panda
szerinted mikor kell kusznija egy babának ? mmert petike már probál kuszni de sajna még nem jöt rá hogy tényleg hogy kell azt csinálni igy csak akor halad elöre ha megtudja támasztani a lábát és elöki magát pedig egyedül is sokszor probálja de nem megy .

Lányok
ma és hétfön is itthon lesz apa velünk mert elkell intéznie az utlevél hosszabitást meg még néhány dolgott ugy hogy most apázhatok egy kicsit Kép meg lemegyünk a balcsira is megint meglátugatjuk petike másik nagypapáját is.

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok!

Sokan írtátok ezt az õszibarack témát. Milyen õszibarackot szoktatk adni a kicsiknek és hogy adjátok nekik oda? Konzervbõl és átpaszírozátok vagy, hogy kell?

Gumicukor: Gratula Daninak a felülésért.

Csics: Csak rá fog jönni elöbb utobb lehet, hogy már csak pár nap és mászni fog.
A fiammat nem rég szoktattam át arra, hogy hason aludjon, és a fejét nem akarta átfordítani a másik oldalra alvásnál csak a bal oldalán aludt. amikor fent volt akkor átordította mindig de aludni nem akart a jobb oldalon. Egyik reggel megyek be hozzá a szobába és látom, hogy mostmár a jobb oldalon volt a kis fejecskéje, és azóta már mind a kettõ oldalán alszik. Ezt csak azért írtam, hogy biztos pár nap és mászni fog.

Has: Nekem sajna még mindig van egy kis bõr a hasamon amit igaz tornával biztos el lehetne tüntetni, de sajna olyan lusta vagyok tornázni. Rám 23kg jött fel és még van rajtam 4kg. Igaz a doki amikor meglátott azt mondta nem is látszik, hogy szültem, de sajna a bõr még mindig ott van. Remélem tavaszig lefog onnan menni, mert a régi ruháimat sajna nem tudom még felvenni, 1-2cm hiányzik a begomboláshoz.

Na most már befejezzem mert elég sokat írtam
Sziasztok
Andy és a ma 8hetes Márk
andy78
 
 


Sziasztok Kép
Megvagyok, csak kicsit elúsztam a hét elején a lakással, úgyhogy nem volt idöm irni. Most is rakétasebességgel verem a billentyüket, hogy tudjak irni KépKép
Bocs, hogy senkinek se tudok válaszolni, de csak ezt az oldalt tudtam úgy-ahogy átolvasni.

Csics: jól vagyunk, csak a baba, a lakás, a meló kicsit sok. És én hülye még egy civil szervezet tisztségviselöje is lettem, úgyhogy ez egy kis plusz. Nem unatkozom :=( Kép

Kis beszámoló: Juli már úgy sereg-forog, mint Emilia (Nyuszi:szegényt sajnálom hogy leesett, de örülök hogy nincs baja!!) Görög a földre lepakolt pléden. Szegényt dupla rugiba öltöztettem, mert lent hideg van Kép Lehet hogy nem is fázikKépKép
Jön a második foga, már látszik, de még nem tört át (bal alsó 1-es).
Egyre intenzivebben próbálgatja a hangját, sikit/visong KépKép Nagyon muris, jókat vigyorgok rajta. Ja, meg mostmár sokszor kacag hangosan.
Még mindig kétszer szopik, úgy látszik ez igy marad most egy darabig. Nagyon aranyos, mikor este rácsatlakozik a cicire KépKép Ált. el is alszik rajta, úgy ellazul, úgy kell ébreszteni hogy egyen még.

Na, megyek is, mert a lányom hiányol.

Jó hétvégét mindenkinek!!

zsani
zsani
 
 


Jaj, még annyit:
zulu: irjál már róla légyszi, hogy hol voltatok Horvátországban, mert mi is oda szeretnénk menni a nyáron. Nem baj, ha kicsit bababarát a helyKépKép

zsani
zsani
 


Andy
Nekem sem pedig szoptatasonkent kb20-30 gramm lehet csak benne.Szerinte mez is valami alkati dolog lehet nem fugg ossze a tej mennyisegevel.

Dio
Egy baratnom uszooktatao es O is mondta hogy hiaba nem klorozzak a vizet azt ne tudja meg miminden van benne igy is.O semikepp nem ajanlotta nekem az uszast,bar en szeretnem mert a mozgasfejlodeshez nagyon jo,ugyhogy majd tavasszal azert megprobalkoznuk vele.Talan tanfolyam kereteben csak ugy magunktol.

Gomb
Ne haragudj ,ma mindenkepp kuldom neked,mert eloszora ferjem kell hogy tovabbitsa nekem.

Ilke
Szerencsere nem visszuk mert egy baratnom vigyaz majd ra.Viszont sikerult talani egy tavoli rokonta ki neha majd vigyaz ra estenkent hogy moziba tudjunk menni.

Gumicukor
Gratula a feluleshez: )))

Csics
Jo idotoltest a Balcsin !

Megyek takaritani: (((
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Andy!

Légyszi még ne adj semmit a kicsidnek!KépKép Ráérsz!
Szerintem azzal mindenki egyetért velem, hogy 4 hónapos korig semmiképpen, egyetlen babának sem kell hozzátáplálás, sem a szopisoknak, sem a tápszereseknek!
Én biztos, hogy egy csomó más dolgot megpróbálnék még a gyümölcs elött, ha kakigondjai lennének. Pl. beszélnék orvossal, védönövel!
Tápszer kellhet, viszont másra nincs szüksége. Csak mindenféle kockázatait növelnéd vele (asztma, allergia, ekcéma, stb).
Ne figyelj ránk, ha hozzátáplálásról beszélünk!KépKép

Gumicukor!

Gratula a felüléshezKépKép.

És mindenki másnak akinek esetleg még nem csináljaKép:
Gondolom vannak olyanok, akik mikor ilyen ügyes dolgokat olvasnak, egy picit megijednek (néha én isKép), elkeserednek, hogy "az ö babája csak 1 héttel idösebb, vagy 2 héttel fiatalabb, és már ezt meg azt csinálja, az enyém miért nem?" "valami baja van?" Ráadásul, ilyen szempontból kicsit talán szégyellösebb az ember.
Nekik szeretném irni, tegnap olvastam Vekerdy Tamás: Gyerekek, óvodás, iskolák c. könyvében:

"Tudnunk kellene: ahogy a kisgyerek magától áll fel és indul el, ahogy magától tanul meg beszélni, ugy egyész fejlödése, érlelödése spontán és szabad folyamatokhoz kötött - melyekben a legfejlesztöbb tevékenység a szabad játék. (Amire elöször a felnött vagy nagyobb testvér játszótársnak kell rávezetnie. Az tud jól egyedül játszani, akivel elözöleg játszottak és aki testi és lelki értelemben biztonságban érzi magát.)
Ha járni tanitgatjuk a kisgyereket, ha ujjunkat odanyújtva felállásra buzditjuk, mielött magától felegyenesedne, ezzel ortopédiai és lelki szempontból egyaránt rongáljuk a járás biztonságát.
Ha a csontvégek porcos részei kellöen megkeményedtek és megtörtént az idegrostok elszigetelödése, akkor a kisgyerek magától feláll, és elindul. Nagy eltérö különbséggel, de ennek nincs jelentössége. Nem "tehetségesebb", nem fejlödik biztatóbban a két éven belül korábban felálló gyerek."

Egyébként az egész könyvet nagyon ajánlom, mert elöbb-utóbb (és néha nekünk túl hamar!KépKép) mindenkinél óvodás-iskolás lesz a gyerek és ez nagyon sok mindent leir a jó óvodáról és iskoláról.
(Egyébként én a neten kersztül rendeltem meg, 880 Ft a bolti ára...)

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Gumicukor!

Ugye nem baj, hogy leirtam?KépKép
Nem azért irtam, hogy azok a babák, akik hamar csinálnak dolgokat, nem ügyesek, tehetségesekKép, hanem azért, hogy azok se keseredjenek el, akik ezeket még nem látják! Nincsenek semmivel sem lemaradva...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok Lányok!

Napsugár nevében is köszönjük a hófordulós gratulációkat!

Áfonya!
Nagyon sajnálom, hogy már nem akar szopizni Réka. Akkor most mit iszik? A tápszert szivesen megissza?

Beszti!
Küldtem neked egy másik emailt is adóbevallással kapcsolatban, nem tudom, meg kaptad-e?

Üdv. Ildikó
ildikó
 
 


FortiKép
Hát meri vagy nem meri azért akarjaKép Szóval én akarom, de kétségeim vannak és lesznek is, de úgy gondolom ez teljesen normális félelemKép Most találkoztam egy anyukával akinek van egy 16-17 hónaposa meg egy 5 hónaposa. Hát eléggé nyúzott szegény és mondta, hogy minden nap van egy kis összeomlás...Kép Emelett viszont terbe van még 2 gyerek, úgyhogy nem is lehet olyan borzasztó...Kép

pusz
sasha

Kép
sasha
 
 


Zita

Jobbulást! Reméljük visszajön a tejcsi.Kép

Gumicukor

Nagyon ügyes Dani!Kép
Igen eléggé sajtkukac a lányom, aki ott volt a talin láthatta.Kb. annyit mozgott, mint az összes többi baba együttvéve.Kép

Beszti

Igen, ez a hasradobja magát ismerõs.Kép Mert mikor már elfáradt akkor sem fekszik le, hanem erõlködve nyomja ki magát a karjával és percenként orra bukik. Néha úgy kell erõszakkal hanyatt fordítanom és valami játékot a kezébe adnom, hogy pihenjen már egy kicsit.Kép
Kaja után egyébként ebbõl a megfontolásból egy kicsit mindig az ölemben tartom. Csak hát ott sem bír néha megülni.Kép

Olvastam az idézetet.Teljesen igazad van, sokan hajlamosak vagyunk megijedni, hogy az én gyerekem még miért nem csinálja ezt vagy azt?Kép Én próbálok nem hasonlítgatni. Nagyon örülök, ha más már tudja, de nem esek kétségbe ha Emília még nem.
Mindig írsz valami releváns okosságot,tök jó, Anyánk helyett anyánk vagy Beszti.Kép
Azért remélem nem marad fogatlan a lányom....KépKép
Ági

Én megmelegítem a gyümölcsöt is,de csak az elején, bár elég gyorsan eszik, ha igazán éhes és nincs ideje a kajának kihûlni.Kép

Kataa

Persze Jordánia az más, elkerülte a figyelmemet. Tényleg nem lenne jó ha szegény Kismanó összeszedne valami vírust.

Andy

Szerintem is ráérsz még legalább 2 hónapig a hozzátáplálással!

Áfonya

Kár hogy Réka már akarja a tejcsit. És egyik napról a másikra döntött így? Emília napközben néha valósággal kiköveteli...Néha kénytelen vagyok rátenni az üres cicire és csillagokat látok, nem mert éhes, vagy ilyesmi, csak cumizni akar. Dehát már nagy és néha vadóckodik.Kép

Most megyek gyorsan kajálok amíg alszik

Nyuszi

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Beszti
Dehogyis baj, hogy leírtad, de miért gondolod, hogy baj lenne.

Dani is kicsit lustácska, ezért is örültem, amikor végre megfordult a hasára, aztán felállt pár nap múlva, ,most meg felült. na dehát 1-2 év múlva már minden gyerkõc tudja majd uazt csinálni. én sem erõltetek semmit, majd õ eldönti, hogy jó neki.

gumicukor

Ma zelleres spenótot fogunk enni krumplival. Remélem ízleni fog Daninak. De. sárgabarackos Hipp-et adtam kóstolásra, eltüntette az egész üveggel Kép azóta durmol, és magától aludt el, minden ordítás nélkül Kép Délután meg irány a liget, este pedig babaúszás. Már nagyon várom!

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Ildikó!

Bocsi, már egyszer belekeztem, aztán bent maradt a "drafts"-ban, és nem folytattam. Ment válasz!KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Zelleres spenot, brrrrKép Semmi bajom am vele, csak belegondoltam. Reka is imadja a spenotot, ugy latszik, nem ragasztottam ra az en utalatomatKép

BEszti,
tokkkkeletesen igazad van. Reka relative koran csinalt mindent, viszont szilveszterkor ult fel, aztan meg mindig az acsorgasnal tartunk, mar jo ideje, bevarunk mindenkit. Itt megalltunk, szo szerintKép Es csak 2 fel foga van neki is, beszedben is lassan haladunk. Ja, es tegyuk hozza, hogy a sulyra is igaz, amit irtal. Hetfon megyunk merlegezni /hogy kell irni, hogy "mereckedni?/, kivancsi vagyok. Megirhatnatok, ki hol tart sulyban, csak az atlag miattKép

Ildiko, Nyuszi,
igen, mondhatni egyik naprol a masikra. Tapszer, haaaat.. csak reggel, ebredeskor, meg ejjel, felalomban, ketszer is felkelKép Szerintem ekkor potolja, amit napkozben kihagy, nomeg ekkor "nem veszi eszre" a csalast. De nem latszik rajta, hogy ehezne, erotlen lenne, mert meg nem all egy percre sem. Vagyis megall, mast se csinal. Olyan labizma van mar...KépKép

Ebedido, megyek harcolniKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Kataa!

Emma amikor gyümit vagy zöldséget eszik akkor csak azt eszik, nem kap utána tápot, de nem is kéri. Így naponta 4x kap tápot, 1x pedig a gyümit, zöldséget.
Amikor elõször adtam neki, akkor úgy csináltam hogy megetettem rendesen táppal, és utána kínáltam csak neki a sárgarépát. Megette. Utána másnap megint így, a 3. napra rájött hogy a kanálból is kaja jön, nem csak a cumisüvegbõl.Kép Attól kezdve elõször kapta azöldséget, utána megkínáltam még táppal. Kb az 5. naptól már nem kérte a zöldség utána tápot.

Brokkoli!

Én az Árkádban vettem a baby tornáztatót, az aluljáró szinten van egy nagy játékbolt, ott vettem. De az Árkádban a baby bellben is lehet kapni, csak ott drágább, sõt au intersparban is volt, mikor én vettem, de a játékbolti volt a legolcsóbb. (4500 ft)

Gumimaci!

gratulálok Daninak a felüléshez, nagyon ügyes! Volt valami elõjel, hogy most már fel fog ülni, vagy hogy történt?

Beszti, Andy!

Szerintem is abban nagyon egyet értünk, hogy 4 hónapos kor alatt szükségtelen hozzátáplálni egy babát. ha nincs tejcsi, akkor a tápszer a legjobb neki! Az más kérdés hogy a kaki gondokra nekem a gyerekorvos és a védõnõ ajánlotta a napi 3-4 kiskanál (10-20 ml, attól függõen hogy mennyi hat, elõször kevesebbel kell próbálkozni) szõlõlét. De ezt nem hozzátáplálásként, Andy, bocsánat ha esetleg én voltam félreérthetõ! Ezt nem a táp vagy tej helyett, hanem két evés között, vagy evés elõtt, tul. képpen gyógyszer helyett lehet adni.

Alvás:

Amióta leírtam itt, hogy az Emma esténként az ölemben simán elalszik, azóta (2 napja) hisztizik esténként. Megeszi az utolsó kajcsit, és utána nem ahjlandó elaludni, hanem hisztizik az ölemben. Mondjuk valószínûleg az is a baj, hogy mindíg elalszik este 1/2 9 körül, és alszik 1/2 10-ig, utána 10-kor alszik, és persze hogy nem álmos . Viszont 1/2 9-kor már olyan álmos, hogy ha akkor nem hagyjuk aludni, akkor meg akkor hisztizik. Kép Így tegnap este mivel az ölemben is sírt még éjfélkor, kínomban letettem a kiságyába, hogy akkor ha úgyis sír,akár sírhat ott is, a vége az lett hogy vagy 20 percet még sírt, aztán elaludt, és reggel 9-kor kelt. Láttatok ti már ilyen lökött csajt, hogy altatnám az ölemben, de nem kér belõle? Kikényszeríti, hogy elkezdjem az egyedül elalváshoz szoktatni.Kép Azt mégse hagyhatom neki hogy éjfélkor még a mi ágyunkban kurjongasson. (Mert úgy tûnt leginkább ez az elképzelése.Kép)

Beszti!

Arról nem írnak a könyvebn hogy mit lehet kezdeni egy 4,5 hónapossal, aki magától még nem tud se ülni, se állni, de egyfolytában ülne meg állna, és ha nem ültetjük az ölünkbe, akkor visítva sír (ha pl vízszintesben akarjuk tartani?) De ezt most komolyan kérdezem, mert tudom hogy nem szabad pl ültetni, meg járni tanítani a gyereket, de mi van ha õ akar egyfolytában ezekben a pozíciókban lenni?

Sasha!

Én valahogy úgy vagyok vele, hogy szeretnék egy 3 meg egy 2 éves gyerkõcöt, mert tök jó ha ilyen kicsi a korkülönbség a testvérek között, de valahogy egy 1 évest meg egy újszülöttet nem tudok elképzelni egyszerre.KépKépKép Úgyhogy még nem tudom mi lesz.

Brokkoli!

Hogy Zsófi milyen rendes babóca, hogy már most így elvan egyedül, nagyon nagy szerencséd van vele!

Pocok!

Szóval még egy fiút szeretnétek?KépKépKép Én is 2.-ra nagyon fiút szeretnék, de erre semmi garancia sincs, úgyhogy már most kezdem magam gyõzködni, hogy milyen jó is ha az embernek 2 lánya van.Kép Mondjuk én már elsõre is inkább fiút szerettem volna, de ezt csak halkan merem megjegyezni. Képzeljétek Emmának tulajdonképpen csak fiú ruhái voltak, vannak, mert mi fiút vártunk (tudom hogy hülyeség), csak nemrég vettem neki elõször lányos holmikat, most meg bezzeg már nagyon tetszenek!!! Pedig nekem már a terhesség 25. hetében megmondták hogy kislány, mégis továbbra is fiúsabb dolgokat vettem, nem is értem hogy miért.Kép

Manó és Emma (19 hetes)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Olyan dolgokat tudok félregépelni idõnként, nagy siettségemben.Kép Szóval 10-kor eszik természetesen, nem alszik, ha alszik akkor nem lenne baj.Kép

Meg még a baby tornáztatón gondolkodtam, hogy lehet hogy nem a baby bellben volt az árkásban, hanem van ott egy másik bababolt is , lehet hogy ott. Mind az aluljáró szinten van, szinte egymás után.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?