Új privát üzeneted érkezett!

Hű, Timi, ez tényleg nem jó hír. Sajnos, a tetű, de főleg a serke egy nagyon ragaszkodó vadállat. :evil: :evil: :evil: :evil: Nem tudom, lehet, hoyg az utóbbi években sokat fejlődött ez a része is a gyógyszerészetnek, de amikor anno (valamikor hetedikes koromban) nekem volt fejtetűm, a szer csak az élő tetveket irtotta ki, a serkéket egyenként kelett összepattintani és kihúzogatni a hajszálakról. Iszonyatos munka, mert ha egy is magmarad, amiből ismét tetű kel ki, ami szintén újra lepetél, hát egy ördögi kör alakul ki. Nálunk az volt a gond, hoyg édesanyám a serkéket még szemüveggel sem látta, ezért a húga jött el, hoyg kitisztítsa a fejemet. De azóta szerencsére soha elő nem fordult. Hála az égnek, mert mondom, nagyon nagy munka. Mindenesetre, azt tudom javasolni, hoyg a nagyobbak állandóan nézzék a kisebbek fejét, te pedig az összesét, és a serkéket rendületlenül húzogassátok le, mert inkább így, mint utólag ismét nagyobb baj legyen. És lehetőleg ne aludjanak együtt, hoyg a fejük ne érjen össze. Tudtommal a fejtetű nem él meg párnában, törülközőben, csak kimondottan a hajban. De azért lehet, hoyg nem jól tudom. Remélem, tudtam kicsit is segíteni, és drukkolok, hoyg minél hamarabb kimásszatok ebből is.
És azért is szorítok, hogy Hannának a fülecskéjével is már minden jó útra térjen. :)

Andi, én elfelejtettem utólagosan Boldog házassági évfordulót kívánni, de most megtettem! :) Legalább vagy húszszor ennyit még nektek, békében, egészségben, boldogságban! :D :D :D

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Zsu,köszi!Vettem Nittyfort,de akkor veszek Nixet is!Remélem hamar kipusztítom őket!!!!!!!!!!!
timiban
 
 


Rakok képeket míg a kicsifiam alszik :lol:


nagy haverok:
Kép


Szoni a sátorban:
Kép


Szoni hason csúszik:
Kép


Zsombi hason csúszik :lol:
Kép

Zsombi és a vajas zsömle:
Kép

Zsombor a vajas zsömi után:
Kép

tündérkénk:
Kép

vigyori:
Kép


másik vigyorink:
Kép

tojás keresés a kertben:Kép


az általunk készített tojások:
Kép


Zsu:ne aggódj, Zsombi sem bőbeszédű, eddig 1x mondta hogy apa, a papát néha mondja.Az egyetlen amit tud az az hogy hogy ugat a Soma:VAU-VAU!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Timi:sajnálom a Hanna fülecskéjét, meg ezt a tetű-dolgot is...emlékszem a nővérem is menniyt bajlódott ilyenkor velük(3 gyerekük van)
Én egyszer már nagyobb voltam, jó hosszú hajjal és nekem is tetves lett a hajam, na le is vágta anyám, mert nekem elég sűrű is és képtelenség volt a serkéket egyesével lehúzogatni, a sűrű fésű sem nagyon segített. :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

 
 

Edith,hát ez a szer azt írja,hogy elpusztítja a serkéket is,csak a hajról nehéz leszedni.Most olvastam a neten,hogy írtás után ecetes fesűvel kell átfésülni,mert az oldja a serkék ragasztóanyagát!Hát remélem így van,mindent bevetek a cél érdekébe!
timiban
 
 


Márti,lehet,hogy a Zsoltinál is ez lesz!De nekem kell akkor levágni,mert ilyenkor fodrászhoz nem vihetem! :(
timiban
 
 


Timi, a nityfor volt a másik :)

Először tehát lekezeltük nix-el, kifésültük, kiszedtük a serkéket, majd lekentük nityforral is. És azóta nem volt gond....majd lesz, ha oviba megy a Bence :(

Pusz

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Timi Zsoltikájának, Andi Zsoltijának nagyon boldog névnapot kívánunk! :P

Szandinak és Virágnak pedig gratula a fogacskákhoz, anyukáknak kitartást!

Andi, boldog házassági évfordulót Nektek!

Timi, tetü ügyben én is arra emlékszem, hogy kb. 6 éves lehettem, mikor a suliban elkaptam. Illetve nekem csak serkém volt, de ahogy az Edith is írta, akkoriban még egyesével kellett lehuzogatni a hajszálakról. Szegény anyukám beleőszült mire mind kiszedte, mert ha csak egyet is találtak nem engedtek suliba.
Remélem azóta van már jó csodaszer és nem kell ezt végigcsinálnod. Talán akkor Zsoltika haját sem kell levágni. Mondjuk már az sem semmi, hogy ágynemű, törölköző meg minden mosása.
De, (tudom ez nem boldogít) a tetü csak a tiszta fejet szereti, úgyhogy azért ment át a gyerekekbe.

Edith, naaaagyon ügyi vagy, szép lett Kriszta tortája. Sok-sok gyógypuszit küldök neki.

Márti, az a kép, ahol a Zsombi vajas zsömlét eszik szenzációs! A kiscsaj továbbra is gyönyörűséges!

Julcsi, nagyon megijedtem, amikor olvastam az éjszakai kalandotokat. Szegény pici lány, ő hogy megijedhetett.
A sapkán utólag én is jót röhögtem, ennyi tellett tőlük. Most bábot kapott az Ádám, az még aranyos is. Igaz olyan beazonosíthatatlan állat, van aki báránynak nézi (bár fekete), van aki majomnak. De legalább egy jó játék.

Az Ádám sokkal-sokkal jobban van, bár még porszívózom az orrát de már nem folyik. Köhög, de nem sokat.
És szerencsére visszaállt a régi rend, beviszem és elalszik. Imádom érte.
Mondjuk 2 napja 1/4 9-9 között kel, így kimarad a délelőtti alvás. Viszont mire ebéd után leteszem már olyan nyűg, hogy a hajam hullik. És szinte semmit sem tudok tőle csinálni mert állandóan a seggembe van.

Valamit akartam még, de a nagy agyammal elfelejtettem mire ideértem. Mindegy, majd még jövök.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Köszönöm mégegyszer a tanácsokat!

Edit,Edith,Márti,
nagyon aranyosak a képek!Olyan szép gyerköcök "laknak"ebben a topikban!Élvezet nézegetni őket!Majd vmelyik nap én is rakok fel egy párat! :wink:
timiban
 
 


Sziasztok,

Julcsi bezzeg azt nem mesélte, hogy voltunk tegnap a Budakeszi Vadasparkban. Dorka elgyalogolt a kocsiig egyedül, pedig 800 m távolságra volt. A réten pedig szóltunk neki, hogy fogja meg Livi kezét, és ő meg is fogta.
Vendég
 


Sziasztok!!!

Bocs,de most csak futolag tudtalak olvasni benneteket.A kepek gyonyoruek mindenkirol!!!

Zsoltoknak NAGYON BOLDOG NEVNAPOT KIVANOK!!!!! :D

Zsu!!!!!!!!!!
Most csak Nekd irok gyorsan,mert megijesztettel a vadliddal kapcsolatban.Holnap mindenkeppen menj el orvoshoz es ezt is mond el!!!!En mult heten csinaltattam UH-t mert tobb hete faj a bal vadlim.Egyik baratnom mondta hogy ez lehet a trombozis jele,Neki legalabbis ez tortent.Es tenyleg elkuldott a korzeti rogton egy UH-ra!!!!!Szerencsere nincs semmi baj,nincs trombozis.De erre figyelj oda!!!!!!

Majd este jovok,addig is puszi mindenkinek!!!!
rillisz
 
 


Ok, Iza, mondom holnap a dokinak, de az izomgörcs sok mindennek lehet a jele, többek között a magnézium, és a vitaminhiánynak is. Mikor terhes voltam, nekem nagyon sokszor görcsölt.. a zsibbadás jobban idegesít....

De majd meglátjuk :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Barbi:akkor gondolom most helyre állt a lelkibékéd, hogy legalább a nappali alvókája visszatért a szépszeműdnek!!!! :wink: :lol:
Örülök, hogy jobban van!!!!És te?????

drev:bezzeg nem, te meg bezzeg semmit se mostanában :?

Timi:nővérem is a nittyfort használta anno.

Én tegnap este nagyon fáradt voltam, fürdettem a gyerekeket, apa kiment a fürdőből, Zsombi mutatott utána és kinyitotta a száját mintha közlendője lenne éééééééééééééés büfögött egy kicsit....én olyan röhögőgörcsöt kaptam, már folyt a könnyem, majdnem úgy maradtam!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Mi lesz ma este???? :P

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Én bezzeg hülye árajánlatokat gyártok pakisztáni, indiai, olasz, illetve ruszki cégeknek olyan tételekről, amit úgysem vesznek meg. Teljesen demoralizál... :cry:
Vendég
 


drev drága!!!Te bezzeg :P ....akkor válts melót ha nem bírod; vagy gyere gyakrabban majd támogatunk lelkileg!!!! :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Nagy hírem van:a Geri elindult!!!!de nem ám szép lassan,egyből szaladva jár.Olyan Mártiasan rozogán megy,mit megy, fut! És nem ám 1-2 lépést,hanem legalább 3-4 métert megy egyhuzamban.

A képeken még mindig nagyon édesek a lurkók.

Bocsi,de még reagálni mindig nincs időm,ma már sikerült mindent elolvasnom,de most meg a barátnőm lánya van itt és őket kellene már kihalásznom a fürdőből, és lassan ágyba parancsolnom.
Timi - küldtem privit,remélem megkaptad.Fel a fejjel,kitartás.

Kép
bibolya
 
 


Sziasztok!

Nagy hírem van:a Geri elindult!!!!de nem ám szép lassan,egyből szaladva jár.Olyan Mártiasan rozogán megy,mit megy, fut! És nem ám 1-2 lépést,hanem legalább 3-4 métert megy egyhuzamban.

A képeken még mindig nagyon édesek a lurkók.

Bocsi,de még reagálni mindig nincs időm,ma már sikerült mindent elolvasnom,de most meg a barátnőm lánya van itt és őket kellene már kihalásznom a fürdőből, és lassan ágyba parancsolnom.
Timi - küldtem privit,remélem megkaptad.Fel a fejjel,kitartás.

Kép
bibolya
 
 


bocsi,szórakozik velem a babanet és 2x küldte el.
bibolya
 
 


Ibolya,
gratulálok a kis srácnak!Hanna nem igazán akarja produkálni magát e téren.Ha elfelejtkezik magáról,akkor elindul és tesz pár lépést,különben meg egyből térdre rogyik és mászik,mint a golyó!Megkaptam az üzit köszi!
Most meg ez visz majd anyagi gödörbe,pedig még a régiben is bent vagyok,elég mélyen!!!! :evil: :evil: :evil:

Megvolt az írtás!!!!!!!!!!!!A rebiben nem volt egy se,serkét se látok,de az nem jelent semmit!Szegény Zsoltikában sok volt,és a serkéből is sok van!!!!!Nem tudom hogyan tudom majd ezt a "rengeteget"kiszedni,olyan reménytelennek tűnik az ő hajából!Annyira sűrű a haja,hogy elválasztgatni is alig tudom!
A kezem meg bevette a Nittyfor szagát!Hannában sem láttam,őt is bekentem,nehogy elkapja szegény!!!!
Na holnap folytatom,megint lekezelem őket!
Apa elment tegnap este!Egyedül maradtam megint,küzdködhetek a tetvekkel egyedül!!!!Reméljük apa nem kapta el,mert neki még több haja van a Zsoltiénál,és hosszú!Ha benne is lesz,akkor ott csak vágással együtt mehet az egész!!!!
Bocsi,hogy ilyen bőbeszédű vagyok tetű ügyben,de most nem tudok rajtatok kivül mással társalogni!

Jó éjszakát mindenkinek!

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Na ideértem nagynehezen.
Kedves párom megfüzött hogy nézzek filmet vele,nem akartam megbántani /taxi4 -eddig ez a kedvenceim egyike volt,ez a rész annyira nem aratott sikert :cry: /.

Timi-röstellem magam hogy a fiadat nem köszöntöttem fel-igy utólag szeretnék neki nagyon boldog névnapot kívánni.
Kiváncsi leszek,hogy a Gergő holnap mit fog csinálni.Emlékszik-e rá,hogy mennie "kell" vagy négykézlábozik továbbra is.
Különben a Gergő sem beszél még semmit,viszont mindent ért amit mondok neki,csak nem mindegy hogy hogy mondom .Ha kérem,akkor megcsinálja,de ha csak valamit mondok akkor azt nem.Ma tök édes volt délután,hozta a cumisüvegét és valami aja félét mondott amire én nem figyeltem,erre odavágta jó hangosan az üvegét a kőre.

Márti-nagyon ügyi vagy a fogyókurával,hogy még húsvétkor is tartottad magad .Biztos,hogy sikerülni fog jó sok kilótól megszabadulni.

Zsu- elég félelmetesen hangzik ez a nagyon magas vérnyomás.A vádligörcs az tényleg lehet magnézium hiánytól is,de mindenképpen kéne egy alapos kivizsgálás mert még a túlsúly sem okozhat szerintem ennyire magasat,és föleg ilyen fejfájást.De a fejfájás lehet a magas vérnyomástól.

Barbi-remélem kicsi fiad már meggyógyult.

Julcsi-amit leirtál az igen,nagyon hasonlít a krupphoz,nekünk is volt az Enikővel ilyen, sajnos nem is 1x /nagyon jó rá a hideg párásító /a gyerekorvosunk azt mondta,hogy ezt hivják ál kruppnak -ez nem annyira vészes nem kell korházba menni,szteroidokat szedni,de gyógyszer mindenféleképpen kell,és orvosnak is jó ha megmutatod.
Mindenféleképpen kell hatásos és erős köptető ,ami a besűrűsödött nyákot higitja és rengeteget kell itatni ilyenkor a gyereket.

Edith-őszinte elismerésem-amennyit dolgoztál a beteg Kriszta mellett-a torta csodaszép lett.Szerintem egy cukrász is megirigyelhetné a művedet.

Edit-látom Virágnak is nagyon izlett a torta.Kutyus tetszik neki?Amugy csinál valamit ?Különben az én 2 gyerköcöm is tűz és víz.Hasonló dolgokat tudnák elmondani róluk mint amit te is leirtál.
A fogzással meg kitartás,már csak 6 van!!!! és még csak most volt 1 éves-őrült tempót diktál a lányod.Nekünk majd 3 éves volt a lányom mikor az utolsó foga kibujt.Gergőnek is áttört a köv. rágófoga immár a 11-nél járunk.

Zsuzsi-csak ámulok és bámulok,hogy a kis hölgy már ennyi mindent beszél?Irigykedem-az én fiam nem mond semmit-lussssta kismalac. :lol:

Iza-elárulod a nagy boldogságodat?Vagy már megtetted csak átszaladtam rajta?

Andi-sok boldogságot és még nagyon sok házassági évfordulót!

Évi-jó pihizést anyukádéknál,próbálj kikapcsolódni,hogy most nem neked kell a házimunkát végezned.

Remélem nem hagytam ki senkit,mert akkor most már elsüllyedek szégyenemben.
Na,azt hiszem el kéne húznom aludni,mindjárt 6 óra és ébred a kis porontyom.

Mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát!

Persze ezt már csak én olvasom,hisz rajtam kivül már mindenki alszik,csak én ülök itt még mindig a gép elött.

Na tényleg pussz mindenkinek Kép
bibolya
 
 


Jó reggelt!

Ugy látom ma én vagyok a legkorábbi ébredő.Már mind a "3" gyerekem fenn van 6-óta :lol: .Hurrá,hosszú lesz ez a nap is,főleg ugy,hogy a kicsi fiamnak sem az erőssége az alvás.

na megyek reggelit készíteni a csajoknak
bibolya
 
 


Ibolya:sehol sem vagytok :lol: :lol: , mi fél 6kor keltünk!!!! :?
Gratula a rohanó fiacskádhoz!!!! :lol:
Legalább ketten vagyunk akiknek a fiai mély hallgatásba burkolózott, persze ez így nem igaz, mert az enyémnek be nem áll a szája, de baba nyelven nem tudok....még!!!! 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggelt!

Ibolya, én is vagyok, csak hamarabb elintéztem egy másik topikot most. :roll: Jó korán kelt a családod! És? Gergő próbált ma is járni? Gratulálok neki!!!!!! Meglátod, egyszercsak szaladni-dumálni fog, és csak azon veszed észre magad, hoyg megnőtt a fiad is! :P

Timi, sok sikert kívánok az irtáshoz. És főleg sok türelmet. remélem, tényleg, hogy a férjed nem kapta el.

Barbi, már azt hittem, elvesztődtél! :P Örülök, hoyg Ádám jobban van, és az alvása is visszaállt. Ha nem is az éjjeli. :roll: Na, akkor anyósodék legalább most nem fogtak mellé az ajándékkal. :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:

Julcsi, látod, mindenkinek kijut az ijedségből ilyen vagy olyan módon. Jó, hogy jó volt a lélekjelenléted, és ügyesen, gyorsan cselekedtél. Tényleg ijesztő volt, ahogy leírtad, és most én mondom azt, hoyg nem is tudom, mit tettem volna ugyanabban a helyzetben. De szerencsére olyan képességekkel ruháztak fel minket, hoyg amikor benne vagyunk egy adott helyzetben, akkor másodpercek törtrésze alatt tudunk dönteni és cselekedni. Minden elismerésem a tied! :) remélem, a csajok már jól vannak! :)

kriszta még köhécselt néhányat tegnap, de az orra már nem folyt. És a kedve is lényegesen jobb volt. Remélem, hoyg most már nincs messze nála sem a végső gyógyulás.

Tegnap elmentünk és megvettük a kapott pénzből a további ajándékokat. Magamnak egy új porszívót vettem, mert az eddigi nagyon gyenge. Nem szív rendesen. Krisztának pedig vettünk egy sátorszerű játszóházat, aminek van rendesen csöves váza, de az anyaga nem vászon, mint a sátraknak, hanem olyasmi, mint amiből az úszógumi készül. A másik ajándéka egy hinta, csak még nem tudjuk felszerelni. Még maradt valamennyi pénze "neki", abból meg valami ruhaneműt szeretnék venni, talán egy vékony dzsekit, amit ezután használhat. Van még, de az nem túl ünnepies.
István ma elutazott két napra, úgyhogy hintafelszerelés egyelőre nem tudom, mikor lesz, de már alig várom, hogy Kriszta kipróbálhassa! Viszont a játszóházat is kíváncsian várom, hoygan fogadja. A vázát összeszereltem már az este, de a "tetőt-falakat" még nem terítettem rá. Remélem, fog tetszeni neki! :)

Na, puszi mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Márti, jó, hogy itt vagy! :) Akkor már éppenséggel ideje, hogy beiratkozz a tanfolyamra!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Én is nemrég neveztem be a babanyelv-tanulásra! Csak az a baj, hogy mire én megtanulom, ő már el fogja felejteni! :P :P :P :P :P :P :P

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Az én manóim még alszanak, talán addig nem ébrednek fel, amíg írok.

Köszönjük szépen mégegyszer mindenkinek a jókívánságokat!

Zsu!
Akkor ma doki? Várjuk a fejleményeket, remélem nem komoly, és hamar a végére jutsz. A vádligörcs valóban lehet magnéziumhiány, nekem is a terhesség alatt fordult elő többször, azóta semmi.

Zsuzsi!
Gratula Szandi 3. fogacskájához!!! Jó hallani, hogy van még valaki rajtunk kívül, aki bőven 10 alatt van. :oops: Mi 4-nél tartunk/gyerek.
Milyen volt a tojás fogadtatása?
Ügyes a manód, ahogy közlekedik a kihúzott kanapén!

Sedith!
Gyönyörű tortákat készítettél, le a kalappal előtted, nagyon ügyes vagy.
Örülök, hogy Kriszta baba jobban van, majd számolj be a játékok fogadtatásáról is!

Timi!
Nagyon sajnálom, hogy elkaptátok a hajtetűt, szörnyű lehet. Nem is tudom elképzelni, hogy lehet kiírtani, főleg a sűrű-hosszú hajból. Sok kitartást kívánok Neked, jól kijut minden hétre.
Nálunk anno a bátyám kapta el egyszer a suliban, de csak ennyit tudok róla a mesélések alapján, én még nagyon pici voltam. Az ellenszert nem, de a lányok már adtak jó kis tanácsokat.

Márti!
Képek szuperek! Most leesett a tantusz, hogy lánykád nagyon hasonlít rád! Vajas zsemle evés nálunk is hasonló! Zsombi megeszi az egészet? Én apróra csipkedem nekik, de a fele tuti a földön landol. Szoni még mindig gyönyörű kislány, a virágkoszorús kép nagyon tuti.
Húsvéti tojások nagyon szépek lettek, ügyesek vagytok.
Hogy telt az este-éjszaka apa nélkül? Már lassan otthon lesz, nem?

Barbi!
Örülök nagyon a jó hírnek, hogy Ádám baba jobban van. Remélem mára már a kis nátha és köhögés is elmúlik.
Beszéltem anyósommal, van is neki aloe vera-s First-je. Most megpróbál kis dobozt (vagy tégely, fújót - nem tudom pontosan) szerezni, és akkor majd alkalomadtán kipróbáljuk.

Árpi, Julcsi!
Hogy vannak a csajok? Remélem nem ismétlődött meg a köhögés-fulldoklás. Szörnyű lehetett.
Nagy gratula Dorkának, nem kispályás azzal a 800 m-rel.
Szupi az új kép az avatarotokban, nem rakjátok fel egyszer nagyban is?

Ibolya!
Nagy-nagy gratula Gergődnek az elinduláshoz, nagyon ügyi! Ma is megcsinálta már? Biztos kedvet kapott a tegnapi siker után.

Beszéd: nagyon jó olvasni, ahogy a manóitok egyre több mindent mondanak, ez megint olyan jó korszak lesz. Nálunk még nincs duma, persze a saját nyelvükön néha abba sem tudják hagyni, meg dumálnak egymással is, azokon jókat röhögök, de nem értem. :roll:
Az egyetlen tudatos szó Marcié, ő mondja: gyí, te! Ez a hintalóra mondja, ami mellesleg hernyó! Ha nem vagyok a szobában, akkor is tudom, hogy hintázik, mert akkor ezt kiabálja.
Viszont szinta mindent értenek. Hozzd ide a kabátot, dudálj, hol a tea, húzd fel a zenélőt? Ilyesmiket teljesítenek.

Járás: mi elég vegyes felvágott lettünk, Marci ugye már jó ideje megy, mostanság inkább szalad, Flóra még mindig nem indult el önállóan. Nagyon szeret kézenfogva sétálni - persze csakis arra, amerre ő akar - meg tud egyedül állni, felállni kapaszkodás nélkül, de még nem mer elindulni.

Na, mennem kell, felébredtek.

Andi
Kép
zsandi
 
 


NA, ismét itt.
Megvolt a "házavató": játszóházavató. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Nagy sikere va a házikónak, azóta is benne játszik. Tettem bele egy plédet 4-be hajtva és először a kispárnáját. Ezt is a megszokott "hííííííí"-vel fogadta, mint minden újat, ami tetszik neki. :) :) :) Most beletettem a formabedobóját és azzal, meg a házikó dobozával szorgoskodik. leskelődök ám ebből a szobából! :wink: :wink: :wink: Ezerrel dumál, szóval, jó választás volt a házikó! :) És annyira örülök neki! Igaz, hoyg ő a "ház falán" is kijut a "szabadba", nem elég az ajtó :lol: :lol: :lol: 8) 8) 8) 8) , de mit számít? Fő, hogy jól érezze magát benne! :) A hintafelavatás majd kitolódik, de lagalább be lesznek osztva nála is az izgalmak! :D :D :D :D
Mindjárt teszek fel képeket, csak még nincs bemásolva.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Mai képek a manóimról

Flóra
Kép

Ha már elloptuk a könyveket, olvassunk is
Kép

Teljes a tanácstalanság, hova lett a kép?
Kép

Huncut Marci
Kép

Ketten
Kép

Marci és a babakocsik
Kép

Marci babázik
Kép

Marci
Kép

Teljes a boldogság: a nagy ágyon távirányítóval...
Kép

Na, akkor zenéljünk
Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi:látom már heverésznek a babakocsik!!!! :wink:
Nagyon édesek a manók,Flórának milyen hosszú a haja és olyan kis husi pofija van, Marci meg ugyan olyan kiscsibész mint volt!!!
Apa itthon van, már vásárolni is voltunk, most elég fáradt sok riasztásuk volt!!!!
Jó volt a tegnap este, még 2 órát kint voltunk, gyerkőket így leamortizáltam, de mikor a Zsombit leraktam-azt hittem elaludt-Szoninak mesélni próbáltam kiskrapek felpattant és dumált, meg vigyorgott!!!!! :shock: Így csak a nappali padlóján feküdve
sikerült tutira elaludnia!!!! :?

Edith:örülök, hogy ilyen jó játékot sikerült választani, Zsombi a sátorral ne tudjátok meg mit csinál.Belemegy, majd felborítja, össze vissza dől benne, sőt kívülről is borogatja!!!! :shock: Nem sok időt adok neki, már valamelyik nap el is pattant benne valami, de még egyben van!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ja Zsandi ne aggódj a Zsombinak is még csak 4 foga van, bár fölül a következő 2 nagyon világít már!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na, itt vannak a képek!

Ez a házikó:
Kép .
És Kriszta így vette birtokba:
Kép .
Kép .
Kép Bááááááááááááá
Kép Ejha!
Kép Bááááááááááá2
Kép Kicsi nekem ez a ház,/ Kirúgom az oldalát! :D :D :D
Kép Pá-pa (=párna) :O :D
Kép :O :shock:
Kép Igen, itthon vagyok! Keresett valaki??? :wink:
Kép Édi ez a cicus: adjak puszit neki! :) Mmmmmááááá

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Vadasparki kézfogós :lol:

Kép

Kép

Kép
Vendég
 


Jó reggelt!

Andi, nagyon aranyosak a manók. Mintha Marcinak kikerekedett volna az arca. Nem? És most jobban látom, hogy hasonlítanak. Mert eddig Flóra olyan csajos volt, Marci pedig pasis. De ezeken a képeken egyformáknak tűnnek.

Edith, Kriszta tüneményes a sátorban. Feltalálja magát, azt látom, nem kell neki az ajtó. Tényleg jó választás volt, látszik, hogy szereti.
Jobban van már?

Árpi, én is akartam látni a vonalzós képet nagyban. Baromi aranyosak. Nincs több?
Jobban vannak?

Na, ezt a hozzászólást írom 1 1/2 órája. Azóta persze kirepült a fejemből mit akartam még.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Tudom már,

Gergőnek hatalmas gratula a mászkáláshoz! Ma folytatta?

Andi, nekünk is csak a kis pumpás üvegben van a First. Anyu vett egy nagyot (neki van lóvéja) és mindig teletölti a miénket. De a kicsi is baromi sokáig elég.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Edith!
Szuper jó a Kriszta sorozat! De aranyos, ahogy örül az új szerzeménynek. Ezek szerint telitalálat volt. Tényleg nagyon szupinak néz ki.

Árpi!
Nagyon jók a képek, így nagyban meg főleg. Nagyon aranyosak a csajok! Mennyi a magasságkülönbség köztük? Az első kép alapján azt hittem, hogy csak nem egyvonalban állnak, de a többin meg igen. Érdekes látni, hogy a két kislány között ilyen szembetűnő különbség van súlyban - ez nem szembetűnő, hanem emlékszem a számokra -, magasságban, az én vegyespárosom meg fej-fej mellett halad. Holott mindannyian kétpetéjű ikrek. :)

Barbi!
Ja-ja, én is így gondoltam ezt a First-cucc megosztását, mint ti, és szerencsére anyósom is. :wink:
Valóban kezdenek hasonlítani egymásra, néha én is rácsodálkozom egy-két képre. De azért nagy általánosságban még mindig ég és föld a két gyerek minden téren.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!

Andi, jaj, de aranyosak a manók! Huncutságban egyiknél suncs hiány! Látszik az a képeken! :) Barbival ellentétben én nem látom, hoyg egyformák lennének, de nagyon hasonlítanak. :) És főleg nagyon szépek mindketten! :)

Árpi, a ti csajaitok is gyönyörűek! És valóban érdekes, hoyg mekkora a magasságbeli különbség közöttük. :) A képek nagyon jól sikerültek. Meggyógyultak a lányok? Julcsi, merre? :)

Barbi, mi az oka a másfél órás írkálásnak? Táncsak nem szépszemű Ádám amortizál le!;) :wink: :wink: :P :P :P

Kriszta elaludt, én azóta felmosogattam. Ma kipróbáltuk mi is a vajas kiflit, felbuzdulva az itt látottakon-olvasottakon. 8) 8) 8) Kriszta nagyon bátran majszolta egy darabig, miközben én az ebédjét készítettem. Aztán egyszercsak ledobta az etetőszék tálcájára, és rögtön "seperni" kezdte a kezével. Elvettem tőle, de már kapta is a főzit.
Képzeljétek, mit készítettem neki. Leturmixoltam kb. 5 cm-es uborkát és 1 szem retket kb. 1 szeletnyi sonkával, majd összevegyítettem villával áttört krumplival. Nagy sikere volt a friss salis főzinek! :)

És ma még kipróbáltam valamit, rmeélem, nem lesz belőle semmi gond. Banán-körteturmixot készítettem tízóraira Krisztának, és mivel vettem a gyüminapomra epret, beledobtam 2 szemet az ő turmixába is. Nem kell mondanom, hoyg alig jutott az adag. Namármost, ti mikor szándékoztok epret adni a babáknak? állítólag 1-1,5 évesen lehet adni, de vajon nem siettem el a dolgot? Én úgy terveztem, hoyg majd akkor adok neki epret, amikor itt lesz a szezonja, május-júniusban. Na, de gondoltam, egyék ő is finomat! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith:én úgy tudom, hogy 2 éves kor előtt nem ajánlott ilyen apró magvas gyümit adni, mert allergizálhat és az epret olyan nagyon alaposan nem lehet megmosni...mi ezt kivárjuk...de ha valaki másképp tudja cáfoljon meg!!!!
Édes a Kriszta a sátorban!!!! :wink:

drev:tündériek a csajok!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Gyorsan cáfolom a dolgot :oops: :oops: :oops: , úgy látszik túl óvatos vagyok.....1 éves kortól írja a táblázatom, szóval akkor sanszos, hogy lehet, de én még akkor sem tervezem...Szoninál is így volt, ha jól rémlik.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edith!
Az eperről én is min. 2 éves kort hallottam. Az apró magvai miatt, és a földközelisége miatt. Emlékszem, hogy a szomszéd kislány tavaly nyáron (eperszezonban) már ette, és ő szinte napra pontosan 1 évvel idősebb nálunk, szóval még nem volt 1,5 éves. Úgyhogy ezt is gondolom embere válogatja, mi megvárjuk a 2 évet - reményeim szerint, bár a nagymamák gondolom erről nem nagyon tudnak. :roll: Mindenesetre a 2 szemtől gondolom még nem lesz gond, de azért én még nem nagyon adnék neki. Ez a kettő meg váljék egészségére!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Na, én is megnéztem a táblázatomat, az enyém 13 hónapos kortól írja. Nem tudom miért rémlik nekünk Mártival a 2 éves kor. :oops:

Andi
Kép
zsandi
 
 


„Csak egy éves kortól tanácsos adni a savas gyümölcsöket (citrusfélék) és az aprómagvas bogyósokat, mint a málna, eper, ribizli, kiwi. A hüvelyesek és a káposztafélék szélgörcsöket okozhatnak, ezért szintén egyéves korig várjunk velük. A kakaó, a méz, a tojás szintén várhat az első év végéig.”

„Másfél éves kortól
Bogyós és magos gyümölcsök: málna, szeder, ribizli, eper, egres”

„az erõsen allergén aktivitású ételek kerülése minimum 12 hónapos korig (tej, tojás, szója, mogyoró, hal, dió, csokoládé, déligyümölcsök, apró magvas gyümölcsök, pl. eper).”

„Nagyon sokszor vannak a bébiételekben olyan összetevők, amik elég furcsák, például 4 hónapos gyereknek ajánlott citrusfélék vagy erdei gyümölcs vagy málna, eper ilyesmi, amiről mindenki tudja, hogy ezt kétéves kor fölött szoktuk inkább ajánlani.”


Így hirtelenjében ezeket találtam. És most légy okos, Domokos, mert erről is mindenhol másképp ír. Talán, ha minél később vezeti be az ember annál jobb, annál kisebb az allergiaveszély. remélem, nem tettem túl nagy baromságot ezzel :oops: :oops: :oops: :oops: és nem lesz emiatt Krisztának problémája. :( :oops: :oops: :oops:

Márti, mindenképpen köszönöm. Még várok vele, úgy döntöttem.

Viszont keresgélésem közepette még ezt találtam. :roll: :roll: :roll: (Bocs', ha valakit nem érdekel.)


Mintaétrend 1-3 éves gyermekeknek
2006. július 17., hétfő 12:21
szerinted?
Kategóriák: Baba kaja, Hasznos cikk

1. nap
Reggeli: kakaó, barna kenyér, margarin, Óvári sajt, retek
Tízórai: banán
Ebéd: magyaros burgonyaleves, pulykavagdalt, zöldborsófőzelék, bundás alma
Uzsonna: tej, kalács
Vacsora: gyümölcstea, rozsos kifli, körözött, uborka


2. nap
Reggeli: tejeskávé, zsemle, margarin, méz
Tízórai: gyümölcsjoghurt, sült gesztenye
Ebéd: zöldségleves, sült csirkecomb, rizibizi, narancslé
Uzsonna: tea, barna kenyér, májkrém, paradicsom
Vacsora: tökfőzelék, natúr sertés szelet, muffin




3. nap
Reggeli: tej, Graham kenyér, Kópé felvágott, margarin, retek
Tízórai: őszibarackturmix, Vitalinea keksz
Ebéd: pulyka raguleves, parajpuding sajtmártással, alma
Uzsonna: gabonapehely, tej
Vacsora: grapefruitlé, baromfi virsli, ketchup, magos zsemle


4. nap
Reggeli: kakaó, rozskenyér, selyemsonka, margarin, póréhagyma
Tízórai: túrós batyu
Ebéd: gombaleves, majorannás csirkemell, színes tészta
Uzsonna: narancs, piskótakocka
Vacsora: tea, kefir, kifli, zöldpaprika


5. nap
Reggeli: csokis tej, tönkölybúza kenyér, Medve sajt, kaliforniai paprika
Tízórai: natúr joghurt
Ebéd: zöldbableves, rántott pulykamell, petrezselymes burgonya, fejessaláta
Uzsonna: tej, félbarna kenyér, margarin, sárgabarack íz,
Vacsora: sóskamártás főtt tojással, csipketea


6. nap
Reggeli: tej, kifli, zelleres sajtkrém
Tízórai: müzli, zöldalmás joghurt
Ebéd: meggyleves, sajtos sertés szelet, párolt zöldségköret (kukorica, sárgarépa, zöldborsó)
Uzsonna: gyümölcssaláta (banán, narancs, kivi)
Vacsora: mákos zsemle, májkrém, kígyóuborka, limonádé


7.nap
Reggeli: tejeskávé, sonkás tojásomlett, pirítós kenyér
Tízórai: gyümölcsjoghurt, Cerbona szelet
Ebéd: frankfurti leves, túrós palacsinta (2 db)
Uzsonna: tej, briós
Vacsora: gyümölcstea, barna kenyér, párizsi, margarin, jégcsapretek

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Andi, neked is köszönöm. Én is nagyon remélem, hoyg nem lesz akkor semmi baj. De ha most nem üt ki tőle, akkor vajon vagy 2 hónap múlva tényleg adhatnám? :roll: :oops: Tiszta zizi vagyok. Az előbb írtam, hoyg még várok vele! :roll: :oops:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Csajok!

Nagyon sokat írtatok, csak több körre értem a végére.

Andi!

Óriásiak a gyerekek. És Flórának mennyi haja van! Lassan neki is mehet a copfi. Gyönyörűek és tényleg nagyon huncutok!

Ha nem sikerül szerezni kis fújót az Aloe lötyihez, nekem van egy felesleges, szívesen elviszem 3 hét múlva.

Ibolya! jelentkezz már, nagyon várom a híreket a mászó vagy járó kiskrapekről.

Eper: Náluk van az udvarban, Barnus imádja, nem is tudom, mit csináljak Virággal. mert hát neki is kell minden, amit mi eszünk. A spejzben meg nem ehetjük az epret.

Edith! Kriszta igazi kis zsivány csaj! Tényleg látszik az arcán az öröm! De jó, hogy jobban van már! Nekem eszembe sem jutott volna ilyen saláta keverék, de lehet, hogy tojássárgájával, vajjal és retekkel én is kipróbálom.

Julcsi! Mindig rácsodálkozom a csajokra. Annyira nagyok már, és annyira önállónak látszanak. A sapi nagyon tetszik, már máskor is írni akartam. Tényleg, egyforma méretű ruhákat vesztek, vagy van különbség? És univerzálisak a ruhák vagy tudod melyik ruha melyik gyerkőcé? De hülye kérdeések!

Csajok! Annyira leamortizáltnak érzem magam. Reggelenként annyira fáj a derekam, hogy csak a meleg vizes tus segít. Aztán bejáródik és nappal el vagyok. De most egy pár napja a térdem is fáj. Elhatároztam, keresek valami maszek reumatológust, mert ez nem állapot már. 32 évesen rokkantnak érzem magam!


Ma diétás kaját csináltam: megmaradt csülök és tarja lecsóval megsütve, tepsis tejfölös krumplival. Kíváncsi leszek a fogadtatásra, még nem ettünk belőle.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Jo sokat irtatok,nem is tudtam mindent visszaolvasni! :D

Tunderiek a baba kepek!!!!Baba?Mar igazabol senki nem tunik babanak,jol megnottek.
Andi,olyan jo hogy ilyen sok kepet kuldtel,en igazabol most lattam a gyerekeket kozelebbrol.Biztosan voltak mar hasonlo kepeid,de en valoszinuleg lemaradtam.Irto helyesek!Latom nagy elet lehet Nalatok is.Es elfelejtettem :oops: NAGYON BOLDOG HAZASSAGI EVFORDULOT utolag is!!!

Arpiek lanykai is ugy megnottek,gyonyoruek,es az a furcsa hogy eddig ugye mindig csak kuszo-maszo kepeket kuldtetek,most meg itt ez a 2 kesz holgyemeny 2 labon allva :lol:

Marti!!

A Szonival jo sok gondotok lesz,ez mar most latszik :D Teljesen az ujjai kore fog tekerni minden halandot ezzel a helyes pofijaval.
Zsombika meg meg az artatlansag mintapeldaja,de azert szerintem O is igyekszik... :lol:

Edith!

Kriszta annyira helyes ezzel a satrazasaval,latszik mennyire elvezte a kulon kos birodalmat,Olyan cuki az a parnas kep!!!

Ibolya!
Csak ugy Boldog voltam aznap.
Mi ujsag ma Gergovel??Eszebe jutott hogy tegnap mar szaladgalt??? :lol:

Edit!!

Remelem jobban vagy,nem hangzik tulasagosan jol ez a derekfajosdi.Lehet hogy sokat cipeled Viragot?

Evi!!

Jo pihenest,elvezd a ,,semmitteves''oromeit :D

En tegnap voltam egy ,,szulinapi buliban''.Az egyik hegedumudesz baratunknak unnepeltuk a 85-ik szuletesnapjat.Olyan meghato volt,ahogy teljesen elerzekenyulve hallgatta a koszonteseket.Tobbszor el is sirta magat.Goncz Arpad is ott volt a felesegevel,mivel az unnepelt iskolatarsa volt,es azota is nagyon jobaratsagban vannak.Olyan jo volt hallgatni a regi torteneteiket.Aztan egymast,, tamogatva''atoleltek egymast es volt abban valami szivfacsaro.Egyszerre valt a jelen multta es a mult jelenne,ket sokat megelt ember hogyan elheti meg mindezt....

Mielott bementem az epuletbe,megakadt a szemem egy anyukan,aki egy picurka babat tartott a karjaiban egy masik picurka
meg a babakocsiban volt.Persze rogton odaviharoztam megkerdezni hogy- ugye ikrek??
Azok voltak,2 honapos kislanykak es valami gyonyoruek!!!!!
Kiderult hogy a lany ismert minket,mivel az unnepelt unokahuga volt es hallotta a tortenetunket is.Kicsit beszelgettunk,jo volt veluk.
Aztan a teremben is lecsaptam egy 2 eves fiucskara,annyira edes volt.Nagy barna almodozo szemu es folyamatosan csipogott.Kenytelen voltam felvenni,ezt anelkul nem lehetett kibirni.Igy aztan ugy osszebaratkoztunk hogy a vegen meg puszi csere is volt. :D
Puszi Nektek,megyek valami ebed felet osszedobni.
rillisz
 
 


Sziasztok!

Megejtettük ma az első bicikli túrát.Na,ne gondoljatok valami örült nagy távra,először ebéd elött tettünk egy 10 perces utat,majd alvás után egy 40-50 perceset.Hát,már a vége felé elég unta a banánt,nem nagyon szeret egyhelyben ülni.Ezt már sajnos a kocsiban is megtapasztaltuk.
Többen kérdeztétek a menést:ma még nem nagyon produkálta magát,az elöbb a kérésemre,hogy álljon fel és jöjjön ide hozzám,határozottan rázta a fejét.Az Enikőnek meg sikítozva rázza a fejét és veri is hozzá :roll: .
Ja,és ma reggel 6-kor kelltünk és csak 1/4 1-kor feküdt le aludni,aludt másfél órát és tök jókedvűen ébedt.Kiváncsi leszek,hogy sikerül-e átállni a napi 1x-i alvásra.
Van olyan manó itt a topicban aki már csak 1x alszik?Én ezt nálunk még elég korainak tartom,de ha a gyerek nem igényli.....majd meglátom mi lesz este.

Edith-nagyon jó ez a sátor,lehet hogy én is beruházok egy ilyenre.Igaz,ahogy a fiamat ismerem,nem adok neki még 1 hónapot sem és darabokban lesz.
Az eperre és az alábbi gyümölcsökre / kivi,ribiszke,szeder,egres,csipkebogyó,áfonya,málna,szamóca,
ananász,mangó,grapefruit/ a Kismama magazin másfél éves korttól irja,hogy adható.Az epret én biztosan ki fogom az idén még hagyni,mert nagyon aprómagvas és nem lehet rendesen megmosni /közel van a földhöz/,viszont kivit azt biztos fogok adni neki,azt meghámozom és alaposan lemosom.Igy már nem allergizál.

Andi-Árpi-jól sikerültek a képek,és tényleg találóan irta az Iza,hogy ők már nem babák,igazi kis egyéniségek.

Márti-a zsemlés kép naaaagyon jó,mi kenyeret eszünk,de hasonlóan szokott kinézni a fiam,ha van kedve egyedül enni.

Nálunk már ez a babakaja pepecselés nem jön be,már a tejpépet is csak immel-ámmal eszi meg kb 1 héten 1x.De mindenféle pépes dologgal igy van,ami ilyen az nem kell-csak a darabos viszont abból meg sokkal kevesebbet eszik.De a védőnő szerint ez már tök normális ebben az életkorban.Ha jól emlékszem Zsu irta ,hogy Katica is igy eszik már.
Amit Edith tett fel táblázatot a gyerek etetéséről,az nálunk már majdnem igy néz ki,kicsit módosítva.

Edit-ha jól emlékszem,te már máskor is irtad,hogy fáj a derekad?Akkor tényleg ki kéne vizsgáltatni.
Nekem 2 napja a csuklóm fáj nagyon ,szerintem elaludtam vagy mi....

na,a fejemből kiesett minden,pedig még akartam valamit irni.

Mindegy,visszaolvasok,hátha eszembe jut mit akartam még.

Timi? mi ujság?
bibolya
 
 


Nálunk 2 olyan nap volt mostanában, az egyik ma, hogy de. nem igazán aludt acsak a kocsiban 20 percet és ebéd utámig bírta ma negyed 3kor aludt el 2 órát szundizott és csá!!!Ja és ő ugye ma fél 6kor kelt!!!!
A Samu már csak 1x alszik, ha jól tévedek.

A drágám is már csak a darabosat eszi, mondjuk még mindíg szereti a tejpépet, de pl.:most vajas-sonkás kenyeret evett apró kockákra felvágva és eltűntette a felét!!!! :shock:

Iza:bizony a Zsombi is igyekszik , igazi kisördög!!!!Valamelyik nap is mikor apa itthon volt, Szonó aludt, ő bement felakarta kelteni, majd a szekrényéből kirámolta az összes ruháját és még valamit művelt, már nem emlékszem, de a hajam égnek állt tőle!!!! 8)
Néha szívesen átküldeném hozzátok őket fénypostán!!!! :wink:

Edit:jobbulást a derekadnak!!! :?

Zsu:na mi volt????? :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Vagyok, vagyok, csak orvoshoz nem jutotta mel :) Viszont asszem rájöttem a megoldásra (remélem ebben holnap a doktornő is megerősít) hogy a magas vérnyomásomat, a fejfájást, és a zsibbadást is a fájdalomcsillapítóm okozza, amit (most jön a poén) a fejfájásomra írtak fel. Legalábbis nagyon remélem hoy csak ennyi. Amúgy mivel nem vok sürgős eset, csak holnap 4-re kaptam időpontot:(

Eper: Kata már evett epret, semmi baja tőle, egyébként 4 hónapos kortól van több bébiételben is (ugye ott nincsenek apró magvak)

Én elsőre úgy adtam neki, hoy meghámoztam, levágtam a magos részét, de azóta kapott már simán is.

Jók a képek nagyon, a vadasparkos tetszi ka legjobban :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Madárcsicsergős szép jó reggelt!!!!! :lol:

Zsu:remélem tényleg "csak" ez áll a háttérben és semmi komoly!!!! :roll: 8)

MA reggel kellemesen meglepődtem mikor egy régebbi szűkebb felsőmet felvettem, jól érzem magam benne, hastájékon már tuti jól haladok igaz a "kofferom" még ugyanakkora!!!! :lol: :lol: No de nem adom fel és apát megfűztem , hogy csináljon ma nekem pizzát :wink: , szóval ma finomakat fogok enni, süti már a hűtőben figyel!!!! 8)

Ma nem tudom mikor leszek, megyünk a nagymamámhoz.
Mindenkinek szép napot és írjatok sokat!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Elkezdődött a suli,nem is értem ide reggel 7-kor :lol: ,mostanra sikerült a reggelit megcsinálni és a fiatalúr itt falatozik mellettem.

Márti nagy-nagy gratula a sikeres fogyókúrához!!!!!!Csak igy tovább!!!!
Én is belevágok,de én a Norbi félével szeretnék fogyni.Itt mindent lehet enni ,csak nem mindegy,hogy mikor.Ez nekem szimpatikusabb,a barátnőm is ezzel a módszerrel fogyott tavaly 3 hónap alatt vagy 15 kg,és azóta sem jött vissza neki semmi,sőt még tovább is fogyott.Szóval gőzerővel olvasom hogy mikor mit lehet enni,azt elkezdem ,mert nemsokára megyünk nyaralni :lol: :lol: ./már annyira várom,remélem jól fog végződni!!!/
Ti lányok-asszonyok terveztek valami nyaralást az idén?

Zsu-én is remélem,hogy semmi komolyabb bajod,és tényleg csak a fájdalomcsillapító "csinálja"ezeket a tüneteket.

Márti jó "nagymamázást".

Többiek?
bibolya
 
 


Sziasztok!

Nem győzöm magam ismételni a képekkel kapcsolatban:Nagyon tündéri mindegyik gyerkőc!

Most írtás szünet van.Szedegetem a serkéket,egyre reménytelenebbűl! :cry: Szombaton az unokatesóm levágja Zsolti haját,ugyanis ő fodrász,és eljön hozzánk és itt levágja,mert üzletbe így nem vihetem.Holnap megint lekezelem,hogy tetű biztosan ne legyen benne.Az ollóját meg lefertőtlenítjük kórházi eszközfertőtlenítővel,attól biztosan megdöglenek,ha esetleg serke kerülne rá.

Tegnap voltunk Biatorbágyon egy piszochopedagógus fejlesztőnél a Zsolti ügyében!Most már tudjuk mi áll a háttérben!Az egyik fajta reflex működése el van maradva.Ez a reflex felelős az agy azon működéséért ami a kommunikáció-,magatartás-,tanulási nehézségért felelős.Azt mondta a hapsi,hogy tökéletes már sosem lesz ez a reflex,de sepeciális tornával-amit le is rajzolt-fejleszthető.A logopédia is nagyon fontos,nem szabad abbahagyni,de önmagában nem elég!Sőt,ha nincs torna akkor rosszabbodhat az egész és komoly magatartási és tanulási problémái lehetnek!Egyszóval naponta kell ezeket a gyakorlatokat elvégeztetnem vele.Folyamatos kapcsolattartásban maradunk a hapsival és egy hónap múlva ismét látni szeretné.Ezért a reflex elmaradásért voltak a mozgási elmaradásai is.A Hannát is megnézte,vele is kell tornázni,de nála nincs akkora gond!Vannak hasonló jelek,de nem olyan "súlyosak"mint Zsoltinál.Pl.állásból nem huppan fenékre,hanem térdre,a lábai közé ül,nem rendesen.Ezek ennek a reflexnek az elmaradását mutatják.Azt mondta semmiféle képpen ne vezessem a Hannát kézenfogva,mert azzal csak ártanék.Zsoltit nem vezettem,azt mondta ennek örül,mert a reflexnek nem tesz jót.Azt is megtudtam,hogy azért nem szabad ültetni a babákat,mert ez is ezt a reflex működést gyengíti.Tehát nem a gerinc és a tartása miatt nem szabad.Egy csecsemőnek csak akkor szabad ülni és járni,ha maga teszi.Mondjuk nálam ezzel nem is volt gond,mert és egyiknél sem erőltettem egyiket sem.
Azt sajnos nem tudják,hogy mitől alakul ki az a gyengült idegrendszer,ugyan is az idegrendszer azon része,ahol ez a reflex működik az gyenge!Azt mondja bármilyen szülés alatt bekövetkezett stressz okozhatja.Nem kell hozzá oxigénhiány,élesztés,stb.Sőt a szoptatási nehézség is kiválthatja.De ezek a dolgok abszolút nem általánosságok,csak lehetséges tényezők.Mondjuk Zsolti egyáltalán nem szopott,4 napig fogadta el a cicit.
Szóval lesz teendőm vele bőven!!!!!!!!


Na megint magunkról írtam!Ha ma még lesz időm jövök! :wink:


Puszi

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Látom mindenkit kicsalogatott a jó idő, nem volt nagy a ma délelőtti termés.

Márti!
Jó nagymamázást nektek mára!
Ügyi vagy a fogyókúrával, és a legszuperebb, hogy jobban érzed magad a bőrödben!

Timi!
Örülök, hogy rátaláltatok a megfelelő szakemberre Zsoltikával. Érdekes dolgokat írtál, én ezekről még nem is hallottam. Remélem hamar sikerül eredményeket elérni a gyakorlatokkal.
Akkor ezek szerint mégsem sikerül megúszni hajvágás nélkül a dolgot? Teljesen rövidre vágatjátok?

Ibolya!
Sok sikert kívánok a Norbi féle diétához, tök jó, hogy ilyen elszánt vagy. Nekem ez valahogy soha nem sikerül. :oops:
Hova mentek nyaralni?
Mi nem tervezünk idénre semmit, sajna messze nem állunk most úgy anyagilag. Talán jövőre majd belefér valami a keretbe.
Alvás: nálunk Marci már egy ideje csak egyszer alszik, de azt már 10-11-kor megkezdni. Alszanak ilyenkor 2-3 órát, aztán annyi. Flórának nem mindig sikerül, van, amikor 1 óra után ébred, így ő még délután is tud egy órát aludni. Ha autóval elmegyünk valahova, akkor viszont gyakran mindketten bealszanak hazafelé. Nem nagyon tudunk dülőre jutni. Szerintem az lenne a jó, ha délelőtt is meg délután is aludnának 1-1,5 órát, vagy azt az egy hosszabbat ebéd után ejtenék meg, de valahogy egyik variáció sem jön be egyenlőre. Talán azért majd kialakul.

Edit!
Mindenképp menj el egy dokihoz, hátha nem kellene sok ahhoz, hogy jobban érezd magad, fájdalom nélkül. Egy kivizsgálást mindenképp megér.
Köszönöm az aloe-s fújós felajánlásodat, remélem addig anyósom rendel (ő is ilyen tag, vagy mi - nem értek hozzá). Ha mégsem, akkor megvenném tőled szívesen.

Edith!
Érdekes volt az a mintaétred, amit bemásoltál.
Tulajdonképpen mi is efelé haladunk (ilyenkor nyugtatom magam, mert azért még nagyon kevés csúszik le a kenyérből, tényleg, mennyit kéne nekik a darabosból enni?), de én nem adok ebédre két fogást. Ti igen? Mármint, nincs külön leves, meg második. Desszertet szoktam adni a kaja után, de külön levest nem. Kellene?

Úgy néz ki, belevágunk a házeladásba. Már régóta tervezzük, de eddig csak terv volt. Tegnap elmentünk egy ingatlanközvetítőhöz, hogy utánajárjunk, hogy is van ez. Szombaton délelőtt jön ki megnézni a házat, aztán meglátjuk mire jutunk. Azért utálom előre az egész cécót, mert semmi kedvem évekig árulni. Jó lenne gyorsan vevőt találni, de hát ez meg csak szép álom.
A további terv az lenne, hogy vagy építkeznénk (ezt a hátam közepére sem kívánom), vagy vmi új építésűt kéne venni. Na persze pénzünk az nincs, de akkor fel tudnánk venni a szoc.polt, na meg jó kis hitelt, aztán valami lenne. Addig meg anyumékhoz költöznénk. Ez így tök jól hangzik, kár, hogy nem megy ilyen egyszerűen.

Zsu!
Jó lenne, ha valóban a fájdalomcsillapító lenne az ok. Akkor egyszerűen megszüntethető a gond. Remélem így lesz.


:?

Andi
Kép
zsandi
 
 


Márti,
nagyon ügyi vagy!!Csak így tovább!!!!Nem sokára már a fenék méreten is meglátszik a fogyókúra eredménye!!! :wink:

A Norbi módszerrel én is kacérkodom,mert egy jó ismerősöm alíg egy év alatt 30 kg-ot fogyott.Róla is első körben 15 ment le majd abbahagyta,de nem hízott,viszont maradt még rajta bőven,ezért ismét neki állt,5 hónapja és leadott megint 15-öt,2 hónapja.Most is szintentartásként még "norbizik"de már nem akar fogyni.Nem rég volt egy "verseny"e téren és megnyerte az egyik fődíjat,akik az update módszerrel fogytak le.Szóval lehet benne valami,de nekem még fejben nincs meg a dolog,és amíg ez hiányzik addig nem is vágok bele!!!
Pedig nem ártana,mert legalább egy 20-as plusszom van! :shock:

Hanna szinte csak a mi kajánkat eszi.Ha külön főzök neki az legtöbbször megy a kukába!
Az epernél nekem a 1.5 év ugrik be.Hannának adtam a múltkor kostolót,de nem kellett neki.A kiwit sem eszi meg!bezzeg a többiek mid a kettőt imádják!


Zsu,
a fájd.csill.hogyan okoz magasvérnyomást és fejfájást?Ezek a mellékhatások???A magasvérnyomás fejfájással szokott járni,ezt tudom.Szerintem egy alapos kivizsgálást megérdemelne a dolog!!!
A magasvérnyomással nem szabad játszani!Már sok olyan szer van,ami a csökkentés mellett védi a szívet és az ereket.Hamár gyógyszert kell szedni mindenképpen ilyet szedjél.A páromnak is magasvérnyomása volt,be is állítottak egy jó gyógyszert azóta semmi baja.Mellette szedi a magnéziumot is,mert a szívnek az is jót tesz!!!


Edit,
sajnálom a derék fájásodat.Sajnos én is kinlódok vele.Hol jobb hol rosszabb.Ma pl.alíg tudtam reggel kikelni az ágyból.Aztán napközben annyira nem vészes a dolog.Nekem az izületeimmel már volt gond(csukló,váll)injekciózni is kellett.Nekem se ártana egy reumatológus!Voltam egyszer egy gyógymasszőrnél,az azt mondta,hogy nagyon kötöttek a hátizmaim és rendszeres masszázsra kéne járnom.Sajnos azóta sem jutottam el,mert ilyet csak maszek alapon lehet,habár néha a reuma szakrendelés is kiírja,de ez a ritka.

Iza,
olyan szép és megható eseményekről számolsz be mindig!Annyira jó olvasni őket!

Puszi mindenkinek!

Timi
timiban
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?