Új privát üzeneted érkezett!

Sleepin,

én dr Tűűhöz járok pco ügyben, és mivel ő a Szent Imre kórházban dolgozik, és mivel a súlyos IR miatt eleve veszélyeztetettnek tekint majd egyszer ha terhes leszek, ezért én majdan a Szent Imrében szeretnék szülni. (van olyan nőgyógyász,akivel szorosan együttműködik dr Tűű, ő kérte, hogy így legyen, és én megteszem, csak már tartanék ott...)
Költségileg ez nem tudom, mivel jár majd, de talán 9 hónap elég lesz rá, hogy összespóroljuk rá a pénzt.... :wink:

Te egyébként ismered ezt a Jáhn Ferenc kórházat ?? Én még soha nem voltam ott..... milyen a szülészete vajon ? Mi ugye oda tartozunk kerületileg ? Tehát ha ingyé' akarok szülni ,akkor oda kellene menni, igaz ?
zsizsik
 
 


Igen, Zsizsik, oda kéne. Én voltam már többször. ott van az orvosom is. Eddig SZTK-shoz jártam, de berágtam rá, ezért váltottam. A mostani dokim Erzsébeten rendel meg a Jáhn Ferencben. Hát mit mondjak Neked, nem egy 5*os szálloda, de nagyon dícsérik, és eddig majdnemhogy csak pozitív véleményt hallottam róla. A nem lehetséges Nálad, hogy hozzájuk jársz, de a szülés nem ott történik? Nem tudom, lehetséges-e ilyen. Lehet jó nagy baromságot írtam... :oops:
Régóta próbálkoztok?

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sziasztok!
Ez egy életjel. Eddig nem volt netünk. :twisted: Holnap dobok egy táblát. Most meg elolvasom a lemaradásomat.

Bee
beebeey
 
 

 
 

Átment a privim Zsizsik?

Szilvi
szisza30
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek el reggel 36,9-el ébredtem.......majdnem örülem, amikor rá kellett jönnöm: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
-este rosszul voltam......
:( - ma tiszta sza..ul vagyok, náthás ...ég a szemem/arcom....és folyamatos höemelkedésem van.......gyomrom is cseszekedik.....
Szerintetek....... :?:

Kép
csipi78
 
 


Így már én is jártam, tökre megörültem, aztán influenzás lettem.
:cry:
Azért nem akarlak elkeseríteni. :oops:
szisza30
 
 


Lemondott a Molnár :lol:

Csipi, ha beteg vagy/leszel, akkor ez a hő attól van. De várjunk pár napot, kiderül :wink:

Sleeping, én is a Jahn Ferencbe tartokozok gyáli lévén :? de oda bizony nem megyek. Én a Bajcsyban szeretnék majd szülni :wink:

mniki
 
 


Mniki! Nem tetszett a Jáhn Ferenc, vagy doki miatt???

Kép
Kép
sleepin
 
 


Szisza drága.....ha most beteg leszek......akkor a következőbe meg állapotos........ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: és ti meg csatlakoztok hozzám....megdumcsiztuk???? :D :D :D :D

mnikike!
türelem türelem.....babát :lol: terem...vagy influenzát......

Bocsi, de ma jó kedvem van mindezek ellenére......belém bújt a kisördög :mrgreen:
csipi78
 
 


Sleepin, igazából a kórház miatt. Anyunak elég horror élményei vannak, igaz még a 90-es évek elejéből.. A lakhelyemen a kórházi dokik rendelnek és akárkivel beszéltem még, senkinek nem volt szimpi. Azt ne kérdezd, hogy név szerint ki volt,van a rendelőben
:wink:
Egyébként minden kórházban vannak jó orvosok, úgyhogy szerintem első körben mindig azt kell eldönteni, hogy kórházhoz, vagy orvoshoz ragaszkodunk.

Norka, megvettem a Maximát, de nem volt benne a cikk :roll: A jövő hetiben lesz ?

mniki
 
 


Azt hiszem hallgatok rátok, és felkeresek egy endost. Ragaszkodjak dr Tűűhöz? Vagy esetleg tudtok mást is? A metformin az annak is jó, akinek mondjuk "csak" maratoni ciklusai vannak pé nélkül? Vagy ahhoz kell a rossz inzulinrezisztencia is? Gondolom Ő is csináltat vérvételt... Hol rendel még Tűű? Muszáj valamit lépnem mert megőrülök...

Kép
Kép
sleepin
 
 


Mniki :) Így megértelek! Én valamennyire a kórházhoz és a közelségéhez ragaszkodok... Dehát a jó orvos az jó orvos! Ahhoz is kell ám ragaszkodni! Most 100E egy szülés más kórházban? (Lennék már ott :? :roll: )

Kép
Kép
sleepin
 
 


Csipi megdumcsiztuk. Örülök, hogy jó kedved van!

Sleepin hallgass a lányokra.

A Tűű doki nagyon profi.
Igen, csináltat vérvételt. Én mondjuk elébementem, és már megcsináltattam előre.
Szent Imrében, és az Istenhegyin, nomeg talán mostantól az új rendelőben is. pcos honlapon nézelődtél? ott fennt van, hogy hol.


mindenkinek jó netezést a délutánra, én ennyi voltam, holnap nem biztos, hogy jövök.

pusszantás, babásodásra fel!
szisza30
 
 


Sziasztok!

Csakegyet keresem, ha látjátok, akkor... akkor mi is?... Írtam Neki privit, nagyon kérem válaszoljon rá minél hamarabb.

Puszik, legyetek jók!
Kir

Kép
k.ir
 
 


Szió!

Annyira büszke vagyok :wink:....íme az első piros vonalam a fertitől :) :lol: :lol:
Kép

Nincs valaki épp tesztközelben??? ...nekem ugy rémlik :o
Vendég
 


Jé.....megkattant a ferti!
Átírta:


Vélemény????? Nekem ez tetszik :)
Vendég
 


Jé.....megkattant a ferti!
Átírta: Kép

Vélemény????? Nekem ez tetszik :)
Vendég
 


Gina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
GRAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nekem is tetszik!!!!!

Molnár Úr lemondott!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!
Most jöttem a körzeti dokimtól, mert fogyóban volt a Meforalom.
Minden papírral felszerelkezve, a honlapról kinyomtatott okosságokkal mentem, felkészültem a HARCRA!

Na, az nem volt! Mikor mondtam, hogy ugyan náthás vagyok, de most a pco sindrómám miatt jöttem, először csak pislogott. Aztán elkezdtem beszélni...... Egy fiatal, érdeklődő, remek dokinő egyébként. Mondta, hogy valaha az egyetemen tanult ugyan valamit, de baromira nem emlékszik semmire belőle. Minden papírkámat elolvasott, és csajok, szó szerint itta a szavaimat! Előkapta a laptopot, és felnézett a honlapra, azt mondta, holnap kicsit jobban rá fog érni, majd áttekinti rendesen! Petrányi doktor szerinte is országosan elismert szaktekintély!!!
Kiderítettük, hogy a PCOS E2820 számon a gépben endokrin és anyagcserebetegésgéként szerepel, tehát Norka, Rambóka, többiek, iszonyatosan jó munkárt végeztetek, mert ott van a betegség, ahol lennie kell!
Megkérdezte, hogy derült ki ez az egész. Nagyvonalakban elmeséltem a kálváriámat, és hogy miért Tűű dokinál kötöttem ki Pesten!
Azt kérte, hogy ha terhes leszek, azonnal értesítsem, mert őt ez az egész nagyon érdekli. Kiderült, hogy Pesttől 35 kilométerre egy kisvárosban, ahol 24 ezren laknak, nincs dignosztizált PCOS beteg......
Na....
Én most boldog vagyok! Amilyen szar a nőgyógyászatunk, annyira remek családorvosom van!
Hintem az igét, még a dokinak is..... :D :lol: :lol:
Megnézte a vércukromat (3,1), és beutalt koleszterin vérvételre is péntekre, ellenőrizzük csak azt is, ha túlsúly gond van. Kérdeztem, hogy ha megint mennem kell majd kontrollra, akkor felírhatja-e a hormonlabort is, azt mondta persze, mert nem nőgyógyászati a betegség, és így kiírhatja a kontroll labort is!
Mit szóltok??? Én vigyorgok, mint a vadalma!!!

Bocsánat, kicsit hosszú lett...............
Vendég
 


Na csajok elejétvettem a dolgoknak és bejelntkeztem Tűű dokihoz! Felhívtam (gondolom többen már csak így ismeritek) Terit, és felvázoltam a helyzetemet és mondta, hogy akkor a doktor úr az én meberem! Hát valahogy én is így érzem! Csak magánba tudott most beírni... Nem lesz olcsó, dehát ez van... valamit valamiért. 19-ére volt így is csak időpont. Remélem kiderül mi van és rendbehoz!!! Köszönöm Nektek az ajánlást!!!

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sleepin!
A legjobb helyre mentél!!! :lol:
Meglátod, minden helyre kerül, úgy érzed végre jó kezekbe kerültél!!!
Vendég
 


Monácska!
De jó, de jó. Végre egy érdeklődő dokinéni. Külön gratula hozzá.

Dr. Tű .... nagyon töröm a fejem, hogy lehet nekem is segithetne. Csak ne lenne oly messze BP, na és persze külföldiként valószínűleg drága is :(

Maradok az eredeti tervnél..
A.) terv : nyárig babásodás spontán
B.) terv: lombik baba(ák) nyáron :D

Más...husvéti tojáshangulat: (diákoktól kaptam)
Kép
Kép
Kép

Pussz
Kép
Vendég
 


Monácska!

Gratula a dokidhoz! :D
Hintsd az igét nyugodtan, ha nyitott fülekre találsz, hátha ezzel további csajokon tudsz segíteni!

Ginuska!

Én az A verzióra szavazok! :wink:
Csak a helyedben már most elmennék Utrogestant feliratni és amint kezemben a zebra, elkezdeném dugdosni és nem is hagynám abba a 13. hétig!

Sleepin!

Jól tetted!
Szerintem Tűű doktor asszisztense lassan már azt fogja kérdezni a telefonban, h. : Melyik topikról küldték, kedves? :lol: :lol: :lol:

Kavits? Kandika? Többiek?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


hali
Nikiiiii, én hazaértem :)
Nikivel minitaliztunk doki úrnál, meg utána dumáltunk.
ja, a doki végre nem cseszett le a súlyom miatt :lol: haladás......

egyenlőre ennyi. vacsit gyártok. sali.
pápá
dimet
 
 


Hali!

Szia Okr!!! :) még kicsit várnod kell.. :)

Sleepin tök jó végre ráléptél az útra
Lányok majdnem bőgök,hogy milyen jó ez a pco honlap és topik!!! Mi lenne velünk?????

Monácska tök jóóóóóó!! :D Nekem a diabos dokinőm ilyen fiatal és ari!!!

Gina szuper!!

Csipi remélem nem betegség!

Zsizsik szívesen :wink: a vonalzó nem baj! csak jobban tudlak követni akkor.

Szép estét!!
Vendég
 


Rambóka!
Tudod mia baj?? Ezen agyalok egy ideje! Ha nem nőgyógyászati baj, akkor milyen jogon kontárkodnak bele a nőgyógyászok? Szóval, ha csak a gyanú is felmerül, azonnal tovább kellene küldeni a beteget, mert ez nem az ő asztaluk. Gondolom én persze, aki tök laikus vagyok...... :oops:
Vendég
 


Rambóka!
Utro...iratni...már most?? Miert??? :o Jah..ha a kezemben a zebra? :lol: az még sajna nagyon odébb van :( Igaz a ferti meglepett, de én TUDOM hogy ez a hő alacsony a babához!

Kincs!
Mikor tesztelsz?
Vendég
 


Köszönöm a válaszokat.

mamint:

én a merckformint 1*500 mg-mal kezdtem decemberben, aztán emelte a dokim 2*500 mg-ra, de szerintem ez kevés. A pattanásaimat és a szőrösödésemet csökkentette nagy mértékben, de nem hozta meg a mensimet, bár a dokim azt mondta, hogy nem is biztos, hogy meg fogja hozni. Most emeltem 3*500mg-ra.

lafead:

Nekem voltak jellemzőim a cushingos tünetekből pl. csíkok a hasamon, szőrösödés, rám a "holdvilág arc" is egy kicsit stimmelt. A kortizolt is ugyanakkor vették le, mint a többi hormont, de nem tudom, hogy az hanyadik napi volt, mert a mesnsim már akkor is sz.r volt.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Anyooo, köszi a hiányolást, dolgozom ezerrel. Kicsit nehéz hét kezdet volt, Kavicska képe negyon bejött. de már azért kicsit közelebb van az a kujvapéntek! ;)

Sleepin, szuper! Pont javasolni akartam az Istenhegyit, mert ok, hogy drága, de legalább nem kell hónapokat várni. + a mostani helyzetben, lehet, hogy nem sokkal drágább! Amit javasolok: csináltass egy 3. napi-t mindenképpen, azt a nődokidtól ki tudod kunyizni. És ha valamilyen úton-módon el tudnád intézni a terheléses cukor és inzulin vizsgálatot, akkor megspórolnál 7000 Ft-t és kb 1 hónapot.
Tünetek: én se vagyok Jeti, a 47 kilómmal súlyfeleslegről se beszélhetünk, de ragyák vannak (voltak! :)).
És persze a hormonborulás és a ciszták. A mensi nálam inkább gyakrabban kopogtatott. De a 20-on akárhány napos ciklusok nem voltak ám igazi tankönyviek! Ahány PCOS, annyi tünet együttes szerintem. Mindenkinél máshogy, másmilyenek, más-msá kombinációban, másmilyen intenzitással jelentkeznek.
A lényeg, hogy jó úton vagy! Hajrá!


Monácska! :D Ügyes vagy!
Jól értettem, hogy hormon kontrollt írhat a házidoki????? Ez jó!

Gina, tetszik a görbéd... és a tojások is. :)
Szerintem nyáron meglátogathatnád te is Tűű-t. A magánklinika tényleg húzós, receptet valószínűleg ő nem tudna neled adni, de talán van jó Szlovákiában is Tűű doki, hátha tud róla! :)

Vicky, Ne aggódj, december nem volt olyan régen! Majd meghozza a mensid! Főleg, hogy most emeltél!

Kép
mamint
 
 


Ginuska!

Csak semmi pesszimizmus! :wink:

Monácska!

A PCOS (PCO=policisztás petefészek, PCOS= policisztás ovárium szindróma, amikor külsőleg látható tüneteket is okoz) egészen a legutóbbi időkig nőgyógyászati betegség volt, hiszen a betegek többsége a nőgyógyászaton került diagnosztizálásra.
A probléma lényegét éppen ez adja, h. az UH elterjedése előtti időkben csak azoknál a nőknél diagnosztizálták a betegséget, akik dagadtak voltak, szőrösek és/vagy ragyásak, és azért mentek el dokihoz, mert tíz év házasálet után sem jött össze a baba.
Ilyenkor a dokik már az ajtóból meg tudták mondani, h. "asszonyom önnek PCOS-ja van!" a nő meg nézett rá áhitattal, h. "A doktor úr elsőre tudta, h. mi bajom van!".
(Ennek legrosszabb folyománya, h. a dokik egy része még mindig a tankönyvi tüneteket keresi és egy dagadt jetit vár, miközben gyanta is van a világon, nem beszélve arról, h. a betegek jelentős része kifejezetten sovány, és egyeseknél hiperandrogén tünetek sem jelentkeznek!)
Ezek után a nőt többnyire elküldték petefészek csonkolásra és remélték, h. az átmenetileg lecsökkenő tesztoszteronszint utat enged a normál működésnek.
Néha sikerrel is jártak, azonban a petefészek szabdalása elég brutális volt, ezért a laparoszkópia megjelenésével bekövetkezett a "hatalmas áttörés", a laparoszkópiás drilling.
A másik lehetőség a stimulálás, aminek legegyszerűbb formája abból áll, h. clomifén citráttal blokkolják az agyalapi mirigy nőihormon receptorait, így az úgy érzékeli, h. hiány van és stimuláló hormonokat termel.
Sajnos ez nálunk PCO-soknál vagy egyáltalán nem vezet PÉ-hez, v. hiperstimulációt okoz (bár ezt inkább a hormonális stimulálások szokták kiváltani)
A másik lehetőség a ténylegesen hormonokkal történő stimulálás.
Mindez természetesen a nőgyógyászat tárgykörébe tartozik!

Csakhogy közben valakik elkezdték kutatni, h. vajon mi lehet a háttérben. Találtak is egy csomó dolgot, pl. hiperprolaktinémia, pajzsmirigy alul- v. túlműködés, mellékvese túlműködés, és egyszercsak vki elkezdte firtatni a párhuzamot a metabolikus szindróma és a PCO közt. Majd rájöttek, h. a háttérben az esetek túlnyomó többségében egy sajátos anyagcsere elváltozás áll, az inzulinrezisztencia, a II. típusú diabétesz előszobája.

Mondhatnánk, h. akkor miért nem a diabetológusok ugrottak rá a témára? Hát valójában ők talán többet hallottak róla, mint a nőgyógyászok, pláne azok, akik ott voltak tavaly a tihanyi konferencián, ahol Petrányi doktor tartott ebbő a témából előadást.
A diabetológusok viszont sajnos igen túlterheltek a diabéteszesekkel, és egyenlőre mi még nem vagyunk azok!

Ugyanakkor viszont, mivel az IR (inzulinrezisztencián) kívül a fent felsorolt betegségek is hasonló tüneteket, és PCO-t okozhatnak, célszerű a metforminos kezelés megkezdése előtt minden más problémát kizárni. Ehhez viszont már endokrinológus szükséges.

Szóval így jutottunk el a nőgyógyászattól az endokrinológiáig.

Sajnos erről a betegek többsége nem tud, a nőgyógyásznak meg nem érdeke, h. továbbküldje, hiszen már egy laparoszkópiás beavatkozás is igen sokat hozhat a konyhára! :twisted:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Pesszimista én???? Dehogy. Csak reális .... :(
Vendég
 


Szia Rambóka!
Az a rohadt pénz...... :twisted: :evil:

Hát mindegy! Én térítek rendületlenül, még akkor is, ha a kutya sem kérdezte a véleményem. Olyan topikokba is beleszólok ez ügyben, ahol mondjuk a Closty a téma! Fogalmatok sincs, hogy milyen hihetetlen sok nőt Clostyznak cisztával. Épp a minap "vitáztam" egy csajjal. És nem, és nem érti meg! Mert az ő cukra rendben van! Még arra sem tudtam rávenni, hogy egy 3. napi labort csináltasson, hogy legalább az FSH/LH arányt lássuk! Nem.... Ő fekszik a műtőasztalra, mert "le kell szívni a cisztákat, közben 3 hónapja nem volt vérzése, és már meg van a Closty receptje, és alig várja, hogy beszedhesse", mert a doki jobban tudja, hogy jövök én ehhez, és egyébként is, "ő bízik a dokijában" (a varázslatos mondat :evil: :cry: )......
Sajnos.
Tudom, ne akarjam a világot megváltani, semmi közöm ehhez a lányhoz, miért kell mindenbe beleavatkoznom, sés ne vegyem magamra, van nekem saját gondom is, stb, stb, stb.....
De a kedvem a régi! És figyelek, és tanulok, és jó hogy vagytok!
Mona
Vendég
 


sziasztok.

nektek mi a velemenyetek a laparrol?a dokim emlegeti.
mennyi ido mulva erdemes belemenni?en oktoberre gondoltam ha addig nem jon a bebi.

Kép
monyo83
 
 


Jó reggelt!

Látom, újabb harcos kedvű csatlakozókkal gazdagodott a topik! :D

Monácska, nagyon klassz, hogy felvállalod a térítő szerepet más topikokban is. Lehet, hogy nem mindenki érti meg (elsőre), hogy mit kéne valójában tenni, de ha csak néhány embert is sikerül jó útra terelned, már nagyon sokat tettél értük!
Szerintem aki idetalál (vagy más "testvér-topikra"), és kicsit is befogadó a tapasztaltabbak véleménye iránt, annak már nyert ügye van!
Pár hete, mikor "idetévedtem", még én is úgy voltam vele, hogy "csak az endokrinológiára ne kelljen visszamennem, elintézem én ezt a babásodás-kérdést a nőgyógyásszal!". Aztán az "itteni" lányok meggyőztek, hogy igenis az endokrinológia a járható út. :) Azóta már voltam is az új endos dokimnál, és nagyon nem bántam meg! :)

Sleepin, nagyon ügyi vagy, hogy ilyen hamar kerítettél időpontot Dr. Tűűhöz! :) Gratula!

Csipi, mi újság a hőddel? Maradt hőemelkedés, vagy csak egy kiugrás volt?

Ginuska, hatalmas gratulanciám a szép, vastag, piros ferty-s vonaladhoz! :) Remélem, időben sikerült elcsípnetek (egymást) a pároddal! :wink: Rambókához hasonlóan én is az "A" tervedre voksolnék.

Dimet, Niki, minitali a dokinál? :) Dimet, látod, nem is olyan vészes a súly-mizériád. :D

Kincsecske, mikor tesztelsz? :o Nagyon kéne már egy zebra... :wink:

Mamint, magadról egy szót sem írtál. :(

Én lélekben készítem magam a jövő heti 3 napos kórházban fekvésre. Még sosem töltöttem éjszakát kórházban. :(
De a kedves doki nénim arra a kifogásomra, miszerint államvizsgára kell(ene) tanulnom, azt felelte, hogy a kórháznál nincs is jobb hely erre. Hát ebben lehet valami...! :D

Üdv,

Tükörvíz

Kép
tukorviz
 
 


Monyo!

Attól függ milyen laparba!

Ha a dokid a laparoszkópiás drillingre gondol, amikor a laparoszkópiás beavatkozás során hővel v. lézeresen apró lyukakat égetnek a petefészek felszínébe (dokik szerint kérgébe), mondván, h. akkor könnyebben kiszabadul az érett petesejt, abba semmiképpen ne menj bele!

Mindjárt jönnek egy páran, akiknek megcsinálták, és semmivel nem lett jobb a helyzet, csak a testük és a pénztárcájuk bánta.
Meg jönnek mások, akiknek meg akarta csinálni a dokijuk, nem hagyták, és mindenféle drilling nélkül sikerült teherbe esniük!

Ha viszont a dokid arra akarja a laparoszkópiát felhasználni, h. körülnézzen endometriózis ügyben és megnézze, h. átjárható vagy-e, és tényleg hosszú ideje próbálkoztok már, ÉS VALÓBAN RENDESEN KI VAGY VIZSGÁLVA, ÉS LEGALÁBB 6-8 HÓNAPJA SZEDED A METFORMINT, MINDENFÉLE HORMONOZÁSOK NÉLKÜL, akkor lehet, h. van értelme.

Egyébként, ha a beavatkozás előtt, amikor alá kell írnod, h. beleegyezel a műtétbe, oda írod, h. nem járulsz hozzá a petefészked laparoszkópiás drillingjéhez és semmilyen más, a petefészket érintő műszeres beavatkozáshoz, majd erre külön felhívod az operáló orvos figyelmét, akkor utólag sem hivatkozhatnak arra, h. ".. hát, ha már benn voltunk, gondoltuk megcsináljuk ezt az egyszerű kis beavatkozást.." :evil:
Jogod van dönteni a téged érintő kérdésekben, és, ha írásos nyilatkozatot teszel, azt a dokidnak nincs joga felülbírálni (csak közvetlen életveszély esetén, de az itt nem áll fenn) :!:
Ha erre húzza a száját, v. elkezd fenyegetni, h. " De kisasszony/asszonyom, ennek beláthatatlan következményei lesznek, amiket ön nem képes felmérni. Meddő lesz, rákos lesz stb.", akkor ahelyett, h. bedőlnél neki, villámgyorsan keress egy másik dokit! Hidd el, fogsz találni! :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Monácska, bár én még "kezdő" vagyok itt, de annyit tudok, hogy én lapart semmi esetre sem vállalnék be! Akkor már inkább stimu, inszem, lombik (bár nem tudom, te miken vagy túl), de ezek is leglább 1 év metformin után.

De majd a lányok elmondják a véleményüket erről neked, szerintem.

Tükörvíz

Kép
tukorviz
 
 


Monyo!

Visszaolvastalak.
Egészen 1X850-et szedsz? :lol:
Akkor semmi lapar! :!:
Fejleszd fel 2X850-re, szedd fél évig, majd meglátod, javulni fogsz!
Egyébként minden más endokrin elváltozás ki lett zárva nálad?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Bocsánat, az előző hozzászólásom nem monácskának, hanem monyónak szólt!
Rambóka pedig mindent kimerítve válszolt is. :)

Tükörvíz

Kép
tukorviz
 
 


Tükörvíz!
Én tutira nem fogom, mert Monyó kérdezte.... :P

Téríteni meg már régóta térítek, igaz Rambóka??? Csak odaát a nölöcön.... Némi hibával, mert a tudásom még hézagos, de igyekszem tanulni a hibákból! :oops:
Vendég
 


Upsz, én meg csak most néztem, hogy javítottál!
Bocsi, bocsi, bocsi, mégegyszer bocsi!!!
Vendég
 


Sziasztok csajok!

Csak gyorsan bekukkantok, mert elutazunk anyósomhoz délután egy pár napra.

Gina!
Gratula a kis piros vonalhoz!Teszt mikor lesz? Szépek a húsvéti tojások!Téged nagyon szerethetnek a diákjaid!

Sleepin!
Üdv. köztünk, és grat. Tűűhöz is,már egyenesben vagy!

Monácska!
Én is örülök hogy ilyen szupi háziorvosod van (az enyém is ilyen, sokat segített nekem, hogy a kis emberke itt lehessen a pocimban)Kár, hogy az ilyen orvos ritka mint a fehér holló.
És a térítést rendületlenül csináld, én is csinálom, egyszer majdcsak célt érünk vele. :D

Monyo!
Én azok közé tartozom, akiket több nőgyógyász már laparozni akart, de szerencsére időben eljutottam ebbe a topikba, és elkezdtem a metformint.Ahogy Rambóka is mondja, szerintem is fel kéne emelned 2x850 mg-ra, én kezdetektől ennyit szedtem, és ez hozta meg az eredményt.
És türelmesen várj ezzel az addaggal, a műtéteket nem szabad elkapkodni, annak még szövődménye is lehet, arról nem beszélve, hogy a lapar csak egy ideiglenes megoldás, az alapgondot az nem fogja helyrehozni, csak feleslegesen kaszaboltatod magad.

Na, ennyi voltam,mindenkinek további szép napot!!!
ezoterike
 
 


Jó reggelt!! Holnap már péntek!!! :P

Monyo kicsi időt adj a metforminnak!

Monácska én is szoktam privit írni néha lányoknak,de az orvosának hisz mindenki..nem értem :(

Tükörvíz max a 11dpo-n vagyok ,még várok aztán ha vasárnap még jó a hőm tesztelek..én is szeretnék zebrát látni ..
Vendég
 


Upsssz, Kincs, azt nem figyeltem, hanyadik dpo-n vagy. Csak a 33-on akadt meg a szemem. Mindenesetre kezem-lábam kereszben van neked, vasárnapig. :wink:

Tükörvíz

Kép
tukorviz
 
 


koszonom a valszokat.

most meforalt szedek mert nem kaptam olyan gyogyit amit szedtem eddig(metformin)ez 500mg os.
ebbol regel beveszek masfelet este pedig egy egeszet.lassan szoktatom magam,mert igy is hasmenesem van az emelstol.
egyenlore 2*850 re akarok feljutni,remelem ha ez elfogy kapok rendes 850 es gyogyit es nem kell tordelnem hogy meglegyen a 750-800mg.

Kép
monyo83
 
 


a laparral.a doki azt mondta nem artana korulnezni bent,aztan emlitette hogy meg kellene szabadulnom a cisztaktol.
most erre semikepp nem fogok valakozni,majd osszel talan.
a dokim nem eroszakos szerncsere ha azt mondom nem akkor az ugy van.amugy is tudok hivatkozni hogy nincs annyi penzem most(300euro).most a kovetkezo ciklusban meg megprobalom a clostyt es a ferjemnek is kell a spemavizsga.lassan emelem a metformin adagomat,es mindketten isszuk az Aloe verat(en nem hiszek benne a ferjem ragaszkodik a lotyhoz)
remelm ezek hatasara nem lesz szuksegem a laparra.

ramboka,ha mar ugyis "felnyitnak"akkor mert ellenzed a ciszta eltavolitasat?van ennek kiemelt mellekhatasa?vagy mert masokon sem segitett?bocsi de ezt az endokrin elvaltozasra vonatkozo kerdest nem ertem. :oops:

Kép
monyo83
 
 


Anyám Csajok!!! Ti aztán tudtok lelket önteni az emberbe! Annyira padlón voltam, hogy mi a szar bajom lehet. Már az asszisztens mondatán: "a doktor úr az én emberem" mintha egy pozitív löketet kaptam volna, de most így átolvasva a nekem üzent dolgokat... Hát nem is tudom mit mondjak!

Azt hiszem én is terjeszteni fogom a pcos-t, és ahogy olvasom ezeket a túlstimulálásokat! Én is meg voltam nyugodva, amikor mondta a dokim, hogy stimulálás... Gondoltam, végre normális ciklus és végre normális pé meg stb. Hát még jó, hogy nem jött meg... :roll:

Igen, vérvétel elvileg még lesz, most 3. napit akar csinálni, csakhogy persze nem jön meg... Most erre várok. Úgyis 2 hét múlva kaptam időpontot, addig csak elő tudom csalogatni... Ja és az a fura, h a papíron, amit vinnem kellett a vérvételre, azon rajta volt: terápiás javaslat: kiviszg. pco irányban, insulin rezisztencia is. És csak vérvétel volt és csak 5 hormont néztek... Szóval ezt lehet elcseszték nekem.

Mégegyszer köszönök Nektek mindent!!!

Ki mióta szedi a Metformint?? És ha rendben van a cukrom, akkor is jó ez?

És PCOSnak mit nem szabad ennie? Van valami tiltott dolog? Pl. édesség? Vagy az csak akkor ha cukorral is baj van? Mert én csoki mániás vagyok sajnos. Inkább mondtam le a húsról, mint a csokiról és ez szó szerint igaz!!!! :oops:

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sleepin!
Az IR még nem cukorbaj!!! És elcseszték, mert az inzulinrezisztenciára terheléses vizsgálat kell, éhgyomri vérvétellel, aztán 120 perces vérvétellel. Abból lehet látni, hogy hol áll most az inzulinrezisztenciád!

Attól, hogy van IR-ed, még a cukrod remek lehet, mint pl. nekem. A cukrom 4,8 és 5,2 volt, de az inzulinom eléggé elszállt!

Ha kimondatik az IR, akkor az összes gyorsan felszívódó szénhidrátról le kell mondanod, úgy mint cukor, fehér lisztből készült termékek, stb.......
A jó hír, hogy ha komolyan veszed a diétát, és szeded a metet, akkor nem is fogod kívánni az édességet! Hidd el nekünk, hogy így van. Csak azért kívánja az emberlánya most, mert TILOS!!!! Egyébként halál jól elvagyok nélküle, sok napig eszembe se jut!!!

Tehát!
Kell az a vizsgálat hallod????
Vendég
 


Oké!!! :) Lesz vizsgálat az biztos!!!

Cukor semennyi és semmilyen??? Te jó ég! Remélem tényleg bírni fogom. És később sem??? Én tényleg süti és csoki másinás vagyok... Remélem tényleg csökkenteni fogja, hogy kívánjam. Vagy diétásat lehet majd? És ha netán jó az IR-em?

Kép
Kép
sleepin
 
 


Ha jó az IR-ed, akkor valszeg nem pcos-ed van..... De ezt elég kizártnak tartom az olvasottak alapján! A diétás jó - lenne, de a z édesítőszerek, amik benne vannak, elég károsak, tehát végnélkül ezt sem jó enni. És később sem sajnos..... Ez nem gyógyul meg, kezeletlenül romlik. :(
Sajnálom, de azért hidd el, nagyon boldogan lehet ám így is élni, főleg, mert a későbbi években sem fog romlani az egészséged!!!
Nah... Vizsgálatokra fel! :lol:
Vendég
 


Monyo!

Ahol seb van, ott heg keletkezik. A petefészked felszíne pillanatnyilag cisztás, de nem heges. Akarod, h. az legyen? :lol:
A drillinggel egyébként a közhiedelemmel - és egyes dokik magyarázatával :evil: - ellentétben nem az a cél, h. a lyukakon ki tudjon jönni a beérett pete :lol: , hanem, h. a ciszták egy részét megszüntessék.
Ugyanis sajnos az összetett endokrin zavar részeként a ciszták külső rétege alakítja át a folyamatosan fennálló follikuláris fázisban (így hívják a ciklus peteérés előtti felét) termelődő ösztrogént tesztoszteronná.
Ha kinyírnak néhány cisztát, egy időre leesik a tesztoszteronszint és egyes esetekben van esély arra, h. átmenetileg javuljon a teherbeesés esélye. De sajnos ennek ellenkezőjére sok itt a példa.

Ráadásul a hatás - ha van - csak átmeneti és egyáltalán nem befolyásolja az eredeti okot, az inzulinrezisztenciát!

Nem beszélve arról, h. oki kezelés hiányában nagyobb az esély a sárgatest elégtelenség miatti vetélésre, melyet a drilling elvégzése nem küszöböl ki, a metforminszedéssel létrejövő terhességeknél viszont jóval kisebb az előfordulása!

Endokrin kivizsgáláson azt értem, h. mielőtt felírta a metformint, kizárta-e, h. a PCO-dat pajzsmirigyprobléma, magas prolaktinszint, mellékvese túlműködés stb. okozza esetleg?

Egyébként a cisztáktól egyetlen módon fogsz megszabadulni, ha teherbeesel!
Ez nem vicc!
Mindig, mindenki azt kérdezi, h. "X napja szedem a metformint, az UH-on mégis ott virítanak a ciszták, mikor múlnak el?", a válasz:
Nem múlnak el, mert nem tudod annyira egy szinten tartani az inzulinodat, h. tökéletes legyen az anyagcseréd, de nem a ciszták jelenléte a fontos, hanem a kísérőtünetek javulása, a ciklusod helyreállása az, ami megmutatja, h. kezd rendeződni a helyzet!
Nekem 1 héttel a teherbeesésem előtt még ott voltak a ciszták, mégis teherbe estem!
A terhesség alatti UH-okon már nem voltak meg! :D

Sleepin!

Nyugi! Itt a csajok egy része szintén csokifüggő volt!
A metforminnak van egy olyan kellemes mellékhatása, h. jóval kevésbé kívánod a csokit és az édességet, mint korábban.
Jó, nem mondom, le-le csúszik néha, de nincs már az a függőség, mint régen! :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?