Új privát üzeneted érkezett!

a vonalzom nem jo.32 ik napon vagyok.
az utolso mondat kerdes akart lenni.Tudni kell a dokinak hogy emelem az adagomat?

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!

Szia Pogi! Norka szokta mondani a söröcskét és borocskát hogy pici mértékben orvosság :lol:

Monyo szia!

A metformin és meforal ugyanaz! Mikor a 850-et elkezdtet szedni negyedekkel vagy felekkel szokattad magad??és hogy viselted?? Mert ha a feleket bírtad lehet most is , reggel felet este egészet bevenned egy hétig és ha nincs gond reggel egész este egész :wink:
Nem akarod a vonalzódat kicserélni? így becsapós

Lányok NORKA nekem is lenne kérdésem,eddig nyugis volt a ciklusom,de már kezdek izgulni :oops: :( ,a derekam fáj :?
Rakok görbét megmondanátok hogy a dpo-t honnan számoljam???6dpo vagy 8dpo??? Köszönet!!!!!!
Kép
Vendég
 


[quote="7kincs"]
írta:
7kincsSzia Pogi! Norka szokta mondani a söröcskét és borocskát hogy pici mértékben orvosság :lol:


Najó! De az a korsó majdnem akkora mint a gyerek!
krumplis pogácsa
 
 

 
 

Pogi!

Nem a korsó nagy, a gyerek kicsi még! :lol:
Ez is mutisztya, h. nem lehet elég korán elkezdeni! :lol:
(Mondom ezt én, az anti! :lol: )

Kincs!

Szerintem 10.
Nálam legalábbis a tojásfehérje a PÉ-t megelőző napon szokott megjelenni!
(Nálam sajnos más PÉ jelzők is befigyeltek:
- Ciklus első felében alig van tejem :( , PÉ után mintha kicsit megindulna.
- Ciklus első felében tűrhető a bőröm, a PÉ után jönnek a ragyák! :evil:
Szóval nekem semmi nem jó, vagy tejem nincs, v. ronda vagyok! :evil: )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Kincs!
Szerintem 8dpo biztosan van, kár, hogy előtte nem mérted, de az E is mutatja, hogy nem 6 dpo.
Olyan drága vagy, jól vagyok, még mindig kicsit pörgősen.
Rejonak írok majd sms-t, a szülünk.
Ma reggel voltam CTG-n, még semmi méhtevékenység, Vilike ficánkol ezerrel. Holnap kezdem a 40. hetemet. El sem hiszem. Elrepült az idő rendesen.

Próbálok sokat pihenni, mert borzasztóan fáj a szemérem csontom és úgy vettem észre jobb ha szinte semmit sem mozgok. Persze a vizesedés is megjelent, olyan mamut lábaim vannak estére. Ezek az utolsó hetek annyira nem egyszerűek. Aludni szerencsére még mindig viszonylag jól tudok.

Puszi mindenkinek napsütéses szép napot. :D
nóra1
 
 


Sziasztok!

Megjöttem az endokrin dokinénitől! Csajok, az a nőci egy tünemény!!! Életemben nem találkoztam még ilyen jófej, pozitív energiát sugárzó orvossal! :D Aszonta', hogy "csinálunk magának babát, ne aggódjon, teherbe tud esni". :lol:

Most is vett vért, a következőkre: FSH, LH, prog., teszt., DEA, SHBG, ADIOn, kortizol.
Jövő hét csüt-ön pedig be kell feküdnöm 3 napra az osztályra. Lesz terheléses cukor vizsgálat, meg még valami, amit nem értettem. A papíromra ezt írta: 12-én éhgy. rutin OGTT, overnight.
(Időközben azt megtudtam a netről, hogy az OGTT=oral glucose tolerance test). Az overnight-ra van valakinek ötlete? :)

Rejo, az idős doki bácsi a szegedi MÁV kórházban rendelt anno. A nevét most nem tudom, mert otthon van az a papírom, amin rajta van (én megy ugye a mh-en). És sajna azt sem tudom, hogy dolgozik-e még. Sőt, az sem biztos, hogy a szegedi MÁV Kórház megmarad (mer' ugyi egészségügyi reform...).
[Az eg.ügyi reformhoz még, adalékként: ma reggel a betegfelvételnél kész káosz volt! Aki nem Csongrád Megyéből jött, azt nem tudták felvenni kezelésre, mert ápr. 1-től nem ide tartoznak. Egy csomóan utaztak Bácsból, Békésből, évek óta a szegedi endokrinre járnak, most pedig lepattantak. Annyit tudott tenni a nővér, hogy 600 Ft vizitdíj ellenében bemehettek a dokijukhoz, de az nem írhat ki nekik sem vizsgálatot, sem gyógyszert, ha jól értettem. No commet magyar egészségügy...]

Tükörvíz

Kép
tukorviz
 
 


Sziasztok!

Holnap megyek nődokihoz, kíváncsi vagyok mit fog mondani, és milyen vizsgálatokra fog elküldeni, --ha elküld :D

Lara:
Hogy szokott lenni nálad? Bemész megvizsgál, aztán 8 ropi? És milyen sűrűn kell vissza menni? (remélem, nem gyakran...húzós lenne :? )

Teljesen frankó idő van, reggel már fodrászdába is voltam :D Csudi szép lettem :lol:

Mindenkinek kellemes napot!

tyche
 
 
 


Szia Tyche!

Ezek szerint te is a Dr. V. M.-hoz fogsz járni? :D
Írd össze minden felmerülő kérdésedet, h. mindenre tudjon válaszolni! Ne félj kérdezni!
De vigyél vmi könyvet, mert időnként meg szokott csúszni!!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka
Igen hozzá szeretnék. :) REmélem majd előbányássza a 3D-s leleteimet, és mond valami okosat :) Annak idején (mikor utoljára beszéltünk) azt mondta, hogy nekem javulnak a leglátványosabban a cisztáim :oops: na aztán azóta nem küldött hozzá a Szilágyi :evil:
Köszi a tanácsot, majd viszek valamit :D ha nem mást majd a párom- biztos örülni fog neki :lol: :lol:

tyche
 
 
 


Sziasztok csajszik!

Tényleg tök jó ez szép napos idő...csak kár hogy dolgozni kell -"vagyis kellne".... :) :)
Este megyek belgyógyászomhoz...kíváncsi vagyok mit mond.....és hova küld el!!!!........ :D :D :D
Hű nagyon hétfő van...ti is érzitek?????

Pusza
Csipi
csipi78
 
 


Sziasztok!

Itt délen is nagyon szép az idő és olyan jó, hogy mindenkinek jobb a kedve!!!

Bár múlt héten nagyon elkeseredtem, hogy 20. cn és rózsaszínezés volt. De csak olyan gyenge, hogy pisilés után láttam a WC papíron, a bugyin nem is. Mára már konkrét barnázás....aztán most olvastam, hogy "van ilyen" és ami még fontosabb: "van remény"...

Önállóan áttértem a 2*500-ról a 3*500mg Meforalra.

Rejo, Tükörvíz! Ha ez a doki a szegedi MÁV kórházban Dr. L.F. volt, akkor talán tudok segíteni majd a rendelési információk tekintetében :wink:

Pusz,

Gy.

Sajna én nem láttam az RTL Klub ominózus műsorát, de talán jobb is...grrrrrrr :twisted:
jokaliza
 
 


Ja!
Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy ha nekem most ez csak barnázás, akkor az progi hiányra utal? És akkor most nekem kellene progi pótlás? És akkor meg Duphastont kéne most szednem vagy mi?????????? Vagy csak ha már elmúlt a barnázás????
Légyszíííííííííííííí valaki magyarázza el nekem!!!!!

Köszi előre is :oops: :oops:

Gy.
jokaliza
 
 


Szia Jokaliza!

De igen, róla volt szó! (Írtam neked privit.)

Barnázás és progi hiány ügyben sajna nem tudok segíten. :(

Tükörvíz

Kép
tukorviz
 
 


Sziasztok lányok!

Gyors beköszönés :) Mindjárt itt a husvét :) Remélem kapunk a topicba zebrát :wink:

Hogy vagytok? (beismerem..még nem olvastam vissza ) :oops:

Rólam: a hőm egy rémálom .... bizti nem volt PÉ ( de én éreztem,vagyis .... ) Ez a ciklus már nem Tma .... menzire gyúrunk :D És lombikra a nyárra :(

Pusszantlak benneteket

Kép

És íme a nyuszi szép története :
Kép
Vendég
 


Pogi ez nem hülyeség, a sörtől télleg több lesz a tej, mert a sör vízhajtóóóóó...

a bor a vérképzéshez, vérszegénység és vashiány ellen kell, és ezek kimondottan sűrűn sújtják a kismamákat,

és koraterhességi görcsök ellen a tömény rövidital a legjobb gyógyszer (Kaáliban ezt ajánljűk a gyógyszerek után...)

úgyhogy ha eddig nem ittál, legkésőbb mikor teherbeesel el kell kezdened! :wink: :lol:

lányok képek lesznek, nálunk most sűrű van...

Kép

Kép
rejo
 
 


Hi!

Ma nagyon szép idő volt napközben! :D


Tyche!

ORVOS:
Vizsgálatkor 8 ropi, recept íráskor 1 ropi. :D
Én nem sokat költök magamra (mint káros szenvedély abszolút kizárt), de ennyit szerintem megér (inkább minthogy félre kezeljen egy lazább orvos).
Eddig magánban kb. 5* voltam szeptember óta ebből 3* került 1 ropiba. Van olyan eset, pl most is, amikor mentem UH-ra, akkor irattam vele receptet(nem kellett ilyenkor fizetni) , (Norprolac-ot dobozdíjért kapom: ráírja a megfelelő kódot és kész). Ez azért nem utolsó szempont, h ezt a lehetőséget nem mulassza el. Messze elér a tudása.
Még valami: nekem az első vizsgálat kissé hosszúra sikerült, 1 órát voltam bent (nagyon tüzetes). Férjem már halálra unta magát kint a váróban. :lol: Fogadd meg Rambóka tanácsát!! :D

Kép
lara26
 
 


Sziasztok!

Megkaptam a múlt havi 3 cn eredményét, ehavi még folyamatban. Vélemény?
Megj: 2 havi meforal után.

SHBG 24,4 nmol/L ref 18-114
DHS 7,2 umol/L ref 2,7-9,2
kortizol 639 nmol/L ref 171-536

prolaktin 11,3 ng/mL ref 1,2-29,9
FT4 13,99 pmol/L ref 9,01-19,05
TSHsupers 1,007 uIU/ml ref 0,35-4,94
FT3 3,73 pmol/L ref 2,63-5,7
LH 2,5 mU/ml
FSH 8,0 mU/ml
tesztoszteron 1,26 ng/ml ref 0,09-1,3
progeszteron 0,2 ng/ml ref 0,09-1,3
ösztradiol 26,0 pg/ml

szerintem arány nem jó, pé nem volt...tesztoszteron végre ref belül.
Szerintetek:?
plusz érdeklődnék mit jelenthet , hogy a citológia eredménye P2?????????????
Vendég
 


kortizol nem sok??? ez ugye a stressz hormon?
Vendég
 


Gina, nem lehet, hogy a pajzsmirigy????
passz, gőzöm sincs............
Vendég
 


Kortizol-ra ezt találtam hirtelen:

http://www.pirula.net/temak/hormonokvit ... szhorm.htm

Kép
lara26
 
 


citológiai eredményed: eredményes negatív!!!!!

Kép
lara26
 
 


akkor stresszhormon, hát nem csodálkozok, hogy ez rossz.... :wink:
Lara, köszi, hogy megtaláltad!
Vendég
 


éjszakai: 80-388 nmol/L; reggeli: 154-638 nmol/L nálunk azt is nézik, hogy mikori

Szóval ha reggeli vérvétel akkor OK
Vendég
 


Jaj de jó, legalább ezzel nincs gond!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:D :D :D :D :D :D
Mostanában már úgy örülök az ilyeneknek, hogy nincs gond a cit eredménnyel vagy a pajzsmirigyemmel!
Az élet apró örömei
Vendég
 


és még egyet találtam...a 3. napihoz : Az FSH az ovarium stimuláhatóságát mutaja.Általában 6 alatt kiváló, (nekem inszemnél ezt figyuzták ezerrel)
Vendég
 



Kép
lara26
 
 


Igen, a PCOS honlapon megnéztem őket, de egy csomónál más a mértékegység és nem tudtram némelyt beaonosítani...
pl az arányban sem vagyok biztos, melyiket kell nézni és hogyan, de valszeg ez akkor sem jó arány akárhonnan nézem.
FSH-nál láttam, hogy 6-9 jó, szóval a 8-cal jó vagyok.
tesztoszteronnak örültem, hogy ref értéken belül volt életemben először!!!!mondjuk ipeg hogy csak, de belül volt!
Vendég
 


...na mennem kell pé-m van... :lol:
hasra gyúrunk a napokban. :lol:

További szép napot.

Kép
lara26
 
 


Lara, köszi és jó szórakozást.... :oops: :wink:
Vendég
 


Gina, nem is dicsértm az avatarod és a tickered meg annak szövegét!!!!Teccik...
Vendég
 


:wink: szia lara :)
Vendég
 


egyébként nem is oly vészesek ezek az eredmények :) szerintem csak az LH/FSH rossz. De pl az ösztradiol jó. Hm....olvasgattam én ez után...és ha jól tudom, pl. inszemre is jók az eredményeid. De...laikus vagyok !


:oops: kössz a dicséretet....érdekes...a hőm nem dicséri senki? :o :lol:
Vendég
 


Halihó!

Na megjöttem a dokitól....holnap megyek mindenféle labor vizsgálatra...... :) és ha meglesznek az eredmények akkor megyek hozzá vissza és kitaláljuk mi legyen.
Addig konzultál egy kollégájával, mert szerinte sem igazán jó, hogy még a műtét után is több mint 50-60-os napos ciklusaim vannak.....ráadásul kiszámíthatatlanul
Megdicsért a hőmérőzésért.... :D :D -amire büszke is vagyok.....de ti is azok legyetek, mert ti tanítottatok... :) :) :)

Csipi
csipi78
 
 


Hát a hődről nem tudok mit mondani, de az az esés nekem fura ott a huszonvalahanyadik napon....kicsit cikk-cakkos....amiatt az esés miatt.... :roll:
Vendég
 


csipi!
szurkolok, hogy ezek után simán menjen minden
Vendég
 


hm...asszem köv. ciklusban és is megnézetem a hormonokat a 3. napon (utoljára a zebrás ciklusban nézettem...de ugye az nem ért)
Vendég
 


a hőm: szerintem nem volt PÉ, és majd csak megjön :(
Vendég
 


Gina, asszem nem...sajnos.... :cry:
És nagyon jó ötlet, hogy mész 3 cn-re nem árt, ahogy mondod, bocs írod!
Vendég
 


:) .... annyira bizakodtam ciklus elején...de annyira igazságtalan ez igy! Fenébe.....én már ugy unom!
Vendég
 


Sziasztok!

lafead: Bocs, hogy beleugatok, de nekem is ennyi volt a kortizolom és nekem a cushing szindrómát kivizsgáltatta a doki (két napos bentfekvés volt, gyógyszeres stimulálás a mellékvesémre és utána vérvételek). Nem akarlak megijeszteni, nekem nem volt ilyen betegségem, így azt mondta a doki, hogy a stressz lehet, de ő szeretett volna megnyugodni. Legfeljebb majd kérdezz rá. Bocs, ha megijesztettelek.

Szeretném kérdezni, hogy azoknak milyenek voltak az értékeik, akik 2*500 mg Merckforminnálm többet szednek (majdnem mindenki :D ) Azért érdekelne, mert a dokim azzal az indokkal nem emelte az adagomat, mert én nem vagyok cukorbeteg...Ti azok vagytok? :?

Köszi
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Egyébként én önhatalmúlag megemeltem 3*500 mg-ra. Remélem nem ártok vele.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Vicky, hát egy kicsit megijesztettél!!!!De jó, hogy írtad! Köszi.
Itt asszem senki sem cukorbeteg a szó szoros értelmében, nyugodtan emelheted!!!!Ez hülyeség, hogy emiatt nem lehet emelni!
Vendég
 


Gina, ne add fel!
Amúgy én is unom,nekem is elegem van a szervezetemből, velem is szórakozik, de meg kell próbálnunk összeszedni magunkat, én is bizakodtam még 5 nappal ezelőtt és a természet átcs---te az agyam és a szervezetem! :twisted:
Ne add fel, tanulj a tegnapból ,élj a mának, reméld a holnapot/ember küzdj és bízva bízzál!!!!
Vendég
 


Anyooooooooooooooooooooooooo, hol vagy, miért nem írsz?????HIÁNYZOL!!!!!
Vendég
 


jah....csak vissza ne nézzek.....fenébe ...lassan 4 év!
Vendég
 


Lafi LH/FSH arányoddal nincs semmi baj, sőőőőt...a PCO-soknak az Lh szokott többszöröse, kétszerese - háromszorosa lenni az FSH-nak. Szóval ez egggyáltalán nem pco-s arány!!

A PÉ-t pedig úgy tudom ebből még nem lehet megállapítani, csak a 21. napi progeszteron szintből...vagy legalábbis Pé után 7 nappal kell nézni...

Kép

Kép
rejo
 
 


Ginuska!

Köszi... :D :D :D - bár érdekes, hogy senkinek nem tetszik, hogy műtét után is ilyen gázok vannak.... na mindegy.....majd kiderül

Csjok,köztünk van olyan akinek lapar után és jó eredmények mellet sem állt helyre a ciklusa esetleg volt is peteérése......csak ílyen hosszu-"rossz" ciklusban? -bocsi , de sajna elég tyúk eszem van-és mindig elfelejtem amit olvasok....... :oops: :lol: :oops: :lol: :oops: :lol:

Köszi
csipi78
 
 


Rejo, ezt furcsálltam én is.....asszem a többinél is így volt tök fordítva volt az arány....nem értem, bár nem csodálkozom, az én testem és szervezetem, lehet, hogy van a pcos-nak egy alfaja amit az én szervezetem fejlesztett ki???? :roll: nem csodálkoznék.....
Vendég
 


Lafi!

Igaza van rejonak :) Te..ezek akkor nagyon is jó leletek, nem??? :o Szupper :lol:
Vendég
 


Lafi!
Ne aggódj, a Cushing szindróma ált. elég szembetűnő! "Holdvilág kép", ezzel szokták őket jellemezni.
Azt hiszem én is kérni fogok cortizolra beutalót. Stressz hatására előjönnek a pattik. :(
Pedig az átalgos hormon értékeim egész jók lettek.

Vicky, nem, közel se vagyok cukorbeteg. ) A metformin a sejtek receptorait segíti abban, hogy felismerjék, hogy mennyi inzulin kell. Cukorbetegek túl keveset termelenek, mi pedig túl sokat. A közös nevező az, hogy a sejtek nem képesek felmérni, hogy mennyi a vérben az inzulin. A metformin erre való. Szóval nyugodtan emelgesd az adagot!
Én 3 hónapja szedem a 3X500 adagot. Eleinte volt egy kis hipózás (2X500-tól), de mára már kaja nélkül is símán beveszem! Te mióta is szeded?

Hiányolom a zebracsordát!

Kép
mamint
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?