Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Bettus!
Köszi a babakötvényről a cuccot, elkezdtem nézegetni, de nem nagyon értek hozzá.
Nekem azt mondja meg vki, ha fizetek havonta mondjuk 2000 vagy 5000Ft-ot, akkor mennyit vehetek fel1 8év múlva. :D Mert amit eddig olvastam nem sok a kedvezmény. Hm? Valaki tud pontosabb összeget?

Beusa!
Munkavállalás: ne is mond, nem tudom mi lesz, főleg, hogy napi 4órát utaztam, Pestre jártam fel dolgozni. Itt Tatabányán meg nem nagyon van a végzettségemnek megfelelő meló. Nem tudom mi lesz, nem is akarok egyelőre rágondolni, pedig régebben azt mondtam majd ha a Kata 1éves lesz rátérünk a témára, és mindjárt itt van :shock:

Kötvényről számokban tudsz vmit mondani? Mennyi az a kedvezmény?
Mert amikor kiértesítettek, hogy megnyitották Katának az államkincstárban, azt írja, hogy havonta 500Ft-tal egészítik ki. Az meg nem vmi sok. :shock:

Sárgulás! Egy hete adod, az már sok lehet. Én Katának 3-3napig adom a sárgarépát, sütőtököt, átlagra kiszámolva minden második nap, de 40-50g-ot eszik, szerintem ez nem nagy mennyiség. Kérdezd meg a védőnődet, akkor a hét többi napján mit adjál a gyereknek?? Krumplit? Alma, répa, krumpli, őszi, körte, meggy, sütőtök az alap, legalábbis nálunk. Ezt adtam szép sorban 1x.tízóraira, utána pluszban ebédre krumplival. Jóhogy többet kap répából, sütőtökből a hozzátápi elején, mint később, nem?

Jubi!
Mikor adtál Jazinak 1x husit? Nekem azt mondta a védőnő a neten, hogy még ne adjak husit, egy másik védőnő a klubban, meg a dokim szerint adhatok…Hát nem tudom. Katának már adtam répás, sütőtökös és almáskrumplit. Milyen főzit adjak neki legközelebb? Sárgarépa+krumpli+borsó mehet? (bocsi, de te nagyon szakértő vagy már) :lol: Te miket adtál Jazinak?

Manka!
Ha mképpen ragaszkodtok a pontos születésnapi dátumhoz, akkor ne menjetek, ha vagytok annyira rugalmasak, hogy tartsátok 1héttel később, akkor menjetek az esküvőre és vigyétek Lucát, neki is jusson a jóból :D

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Gesztenye Barnusának BOLDOOOOG HÓFORDULÓÓÓÓÓT!!! (bocsánat, tegnap elbambultam...)

Suezika, nagyon szépek a fotók!Az az oroszlán nagy kedvenc lesz, látom előre... :D

Timi, Jubi, az a vicc, hogy a fanyar pofi ellenére szereti az almát...ez volt a legelső próbálkozás, és a tejhez képest biztos savanykásabb ízt érzett.
ma répát kapott, szereti, az üveg harmadát befalta.

Jubi, üdv a sikeres reklamálók táborában!!! :D

Gesztenye, Melódia, nagyon jók a taliképek! Amikor Barnusnézőbe voltunk, még csak Gergő nyúlt Barni felé, erre tessék, eltelt egy hónap, és már kezet fog Pistikével! :D Hozzátápi?

Edi, dentinox simán kapható, naponta max. 3-szor lehet kenni a lidocain-tartalom miatt. én simán az ujjammal kenem, néha akkorát harap bele, hogy csillagokat látok... :D

Manka, az esküvőre semmiképpen nem tudtok együtt menni? esetleg egy nappal előtte, ottalvással? lehetne egy mini-nyaralás belőle...az esküvőt kár lenne kihagyni, de a szülinapot még inkább..remélem, találtok jó megoldást!

Beusa, köszönöm a receptet, meg a bókot is a Gergő nevű pocakminiszter nevében is! :D

Bettus, kilókban stagnálunk, még mindig 6500 gramm, viszont 71 cm. Hosszú, mint a Dallas... :D :D Azon a képen tényleg komolyan néz, ahogy anyósom mondaná: "gondolkodik a dolgok voltaképpeni mibenlétéről.." :D :D tisztára, mintha Micimackó mondaná... :D
Köszi, a térdem mára jobb lett, ahogy sejtettem. Az időváltozást is megérzi, és ma rosszabb idő van mint tegnap.
hmmm, a karfolhoz egy kis főzőtejszínt önteni, sózni, borsozni, turmixolni, összeforralni, és kész is a karfilokrémleves! rémes, hogy állandóan csak a kaja jár az eszemben... :oops: Persze a babának a natúr változat az igazi...Kitti eszi a reszelt sajtot? szopizik még néha vagy már teljesen átállt igazi kajákra?

Melódia, Teszt??????? :D :D :D :D :D (megy a drukk, ha gondolod!) mi már dolgozunk az utánpótláson... :D amúgy nekem most 28 nap helyett 42-re jött meg, pedig szoptattam kizárólag...

megvolt ma a bcg-újraoltás, egy apró nyüszítés volt csak, a nővérke beleszeretett, és ott akarta tartani, hogy rendelés helyett ő inkább játszana vele.. :D :D :D
Megyek, felébredt, és valszeg farkaséhes! a pelusába bele se merek gondolni.. :D


Puszi, Angel
Vendég
 


Melódia!
Nekem másodjára 39.napon jött meg. Most meg a 28.napon vagyok. Ne izgulj :D

Hettie!

Köszi. Nagyon repül a fejünk felett is az idő :(

Kép
Kép
edi78
 
 

 
 

Beuka!
Boldog Hófordulót! :)

Kép
Kép
edi78
 
 


Halihó!


Melinda!


Nem kaptam privit.


Hettie!


Én a hozzátáplálástól annyira ózkodtam, h csak na. Hétfőn adtam neki almát amit már régen kipróbáltattam vele. Hála azt szereti. Kedden megint alma, ebédre sütőtökpürét adtam. Szerdán tízóraira adtam megint almát, de délben már a sütőtököt nem fogadta el. Uzsira meg a gyümi sem kellett Neki. Van ezek szerint ilyen nap is. Ma tízórai adtam neki 1/2 banánt. Izlett a csajszinak. Ebédre főztem Neki krumplit+répát. Kb 4 kanállal evett belőle. Én tízórai, és ebéd után is adok neki innivalót. Tea, és víz kilőve,mert azt elutasítja. Csak a cici. Most jelen pillanatban az a gondom, h mikor fog tej helyett mást is elfogsdni. Baracklét is próbáltam Neki az sem volt jó . De nem adom fel. Én filteres teát szeretnék neki adni vagy vizet. Nekem a barátnőm segít ebben, mert neki már 2 éves a kislánya, és azt mondta, h Dóri mivel 1/2 éves gyakorlatilag a 4,5,6 hónapos kórnak megfelelő kaják mehetnek neki mind. Nekem azt mondta a védőnő, h 6-12-18 kanállal adjak Neki új ételeket.


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok,
gyorsan megpróbálom a tegnapit leírni,mert Viki mindjárt ébredezik.

Magunkról most semmit,majd ha marad időm a végére,pedig lenne mit írni.

Manka,
Én is vinném Vikit magammal,de ezt Neketek kell eldönteni,mi jó a babának és a többieknek is.

Edi,Bettus,Jubi,
Libero ügyben ma beléptem a lapjukra,mert én is gyűjtök ajándékra,de hol lehet megnézni mennyit kell ahhoz gyűjteni,hogy kapjunk vmit?Nagyon pancser vagyok ezen a téren.:)

Anita,
90napos diéta alatt tejcsi mennyisége fogyott?Vagy nem is emlékszem szopiztok még?Mert én húsvét után kezdeném ,de ha apad akkor nem csinálom,csak akkor ha Viki már nem cicizik.Jubinak nem apadt hátha Neked sem.Örülök,hogy Máté meggyógyult ideje volt ,mostmár Te is megnyugodtál biztosan.Hasamat én kb 3hónapig nem éreztem,eléggé rémísztő volt de mostmár minden ok vele,csak néha szúr és viszket

Edi,
Te is csaszis voltál?Bocsánat elfelejtettem,mint ahogy Czmelit is. :oops:
Gyümölcsöt hanyagold szerintem,ha nem kéri,bár nagyon változóak,ki kell fogni mikor éhesek.Viki tegnap benyakalt 55g krumpli-sárgaréopa-alma,ma 20got sikerült belepaszírozni,azzal is jól lefújta az arcomat. :shock: Egyébként tegnap óránként evett,ma alig akar,és megint ezerrel harap.Én nem tudom melyik fog a bűnös de ha megint jön 1 az tutti.

Beusa,
Sárgarépát nekem is mondták,de sütőtökről nem hallottam még.De amint látom többiek mondják az nem baj,ha kicsit sárga.

Gesztenye,
boldog hófordulót,akkor ezekszerint Tőled is lehet aloes dolgokról kérdezni.

Beuka,
hol kóborolsz?Keveset vagy itt mostanában :?
Nálunk megint egyre rosszabbak a kelések éjjel este 1órán keresztűl cicizik mire elalszik,majd 1 óra múlva megint fent van cicizik,majd 2 óra megint eljátsza detto ugyanezt.Kipróbáltam ringatással nem alszik vissza,de cicin egyből,majd 4óra múlva megint eszik,majd 2 múlva megint és akkor már végleg fent marad.Én kifejezetten hulla vagyok így a 6hó után de nem tudok mit tenni.Majd ha majd suliba megy akkor remélem lesz egy-két jó éjjelünk.:)

Hettie,Angel,
képek nagyon jók a gyerekekről.

Czmelinda,
Nekem császár helye szúr és viszket is sajnos.Diéta írd meg légyszi apadt e a tejed vagy nem.

Timi,
Pöttyök múlnak,már nem dudros a pofija tőle,de még piros,viszont jó fura krémat kaptunk,mert először sárga színe van mindent befog,majd piros lesz és nem jön ki semmiből,először azt hittem barack de krém az oka az összes foltnak :cry:
Én starkingot adok almába Vikinek az jó édes.:)

Viki felébredt még jó,hogy itt van anyu és játszik Vele,mert megint nem tudtam volna írni.de ezt most el is mentem.
Mentem mindenkinek szép délutánt.
sue

KépKép
suezika
 
 


ANgel!


Dooollllgoooztoookkk az utánpótláson :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ?Le a kalappal előtted. Én még abszolút nem gondolkodom ezen. Azt mondtam,hogyha 1 éves lesz Dóri. De basszus mindjárt itt van az az idő is. Szurkolok, h hamar bejelenthessed a JÓHÍRT :lol: :lol: Érdekes, h amilyen nehezen jött össze, olyan szép 9 hónapom+szülésem volt, és mégsem érzem azt, h jönnie kellene. Pedig Miklóskámnak azt mondtam, h kb 3 évet szeretnék a bébik között. Ő már nagyon szeretne kistestvért(kibicnek semmi sem drága) :wink: :wink:


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Edi, BOLDOG SZÜLINAPOT!

Timi, nem tudom, mikor fog összejönni a tesó, mert Gergő is másfél évig gondolkodott, mire összesikeredett... :D Köszi a drukkot! Az én idétlen ciklusommal lehetetlen kiszámolni, hogy mikor van peteérés, úgyhogy meglepi-babára készülünk.. :D
Na igen, az apák nagyon lelkesek tudnak lenni... :D :D
Mi 3-4 babát szeretnénk, és úgy tervezzük, hogy szép sorban megszületnek, utána megyek vissza dolgozni.
mivel nyelvtanár vagyok, talán lesz hová...addig egy spanyol nyelvtanárit is szeretnék csinálni. (most angol-latin tanár vagyok, ez utóbbival félek, nem sokat tudok már kezdeni... :cry: )
most hallottam, hogy kismamáknak, gyesen, gyeden lévőknek ingyenes a felsőoktatás mégis, úgyhogy majd belevágok.
Az előző munkahelyemen finoman céloztak rá, hogy ne menjek vissza három év múlva, hogy aztán egy év munka után újra elmenjek szülni, hanem inkább legyen meg minden tesó, utána várnak. Ennek szellemében nem is hosszabbították meg a munkaviszonyomat... :cry:
Hozzátáplálással én is óvatos vagyok, de eddig-lekopogom-minden ok....ha vmit most nem fogad el, ne aggódj, lehet, hogy 3 nap múlva simán megeszi, sőt, még kér is. amíg tejet iszik innivalónak, sztem semmi baj. Még nagyon kötődik a szopizáshoz, de szép lassan majd mást is fog kérni. Már 2x adsz neki rendes kaját egy nap? én még csak a délelőtti szopinál adom a pürét, 7 hónapos kortól a délinél is, 8 hós kortól du, és így tovább. persze ha cicizni akar előtte/utána, az is megy korlátlanul. holnap még répa lesz, szombaton jön a NAGY SÜTŐTÖK HADMŰVELET!!!!
az egyik babakönyvben olvastam, hogy egy szopi kiváltása pürével min. 3-4 hét (cirka egy hónap)

viszont elgondolkoztam, hogy fagyasztani kellene egy csomó zöldséget, gyümit, hogy legyen télen is...Jubi is csinálja, igaza van, kényelmes is, na meg olcsóbb is hosszú távon. hiába, egy háromgyermekes anya tapasztalatban verhetetlen... :D

megyek, tegnap eliinkeltem a vasalást... :oops: :oops: :oops: sebaj, legalább a tegnapi mosás is betársul hozzá, megérdemeltem :D :D :D !


puszi, Angel
Vendég
 


Timi!!

Küldtem az IWIW-re üzit, mert ehhez béna vagyok!! :oops:

Kép
Kép
melódia78
 
 


Melinda!


Iwiwet megkaptam :lol: !



Angel!


3-4 gyermek azért az nem semmi :lol: :lol: :lol: :lol: Én azt hallottam, h a kismamáknal már nem ingyenes. Pedig jó lenne, mert Nekem van még 1 vizsgám, és az utolsó évre klafa lenne ha nem kellene fizetni. Én most vettem brokkolit, és rózsáira szedve lefagyasztottam. Jó lesz ínységes időkre. Én most úgy etetem, h éjjel, reggel,este, szopi. Tízóraira, uzsira, gyümi. Ebédre főzelék. Ezek után meg csak anyatejet fogad el. SE VÍZ, TEA, GYÜMILÉ SZOBA SEM JÖHET!!!!!!!!!!!!Nem baj, majd csak egyszer rájön, h a tea is fincsi :lol: Ez a munkahelyi dolog elgondolkoztató nagyon. Én sem tudom, h majd mi lesz Velem? Visszavesznek? Vagy sem? Én 12 és 1/2 év után jöttem el a cégemtől szülni. Ez az első munkahelyem, és szeretem nagyon. Igazából a főnököm azt mondta, h várnak vissza szeretettel, de MESSZIRŐL JÖTT EMBER.....Most megyek, mert Nálunk a 18 és 18-30 az már krimi. Nálatok, h megy az este? Ilyenkor már nem bír magával, és a híreket is csak fél füllel tudjuk nézni+hallgatni. 19-kor fürdés, utána szopi, és cicin ki is lövi magát.



Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok,

Köszönjük a sárgasági infókat.Akkor nem lep meg, hogy nem tudtam azt a nyavalyás sárga foltot lemosni az orráról többszöri dörzsölgetéssel sem:-) ...

Angel,
BCG fájt? Sírt? Kell borogatni? Minden érdekel, minket is súlyt...
Utánpótlás, húha, nem semmi..... :o Anno én is másfél évet szerettem volna köztük, ehhez ugye már intenzíven kellene edzeni, de valahogy most el sem tudom képzelni, hogy rohannék elsőszülöttem után nagy pocakkal...
Mi az hogy nem hosszabbították meg a munkaviszonyodat??? Elvileg ilyet nem lehet GYES alatt....

Beuka,
boldog hófordulót! igen, hol vagy mostanában???

Timi,
én a Jonatán almáról hallottam, hogy jó babának. Ti aztán nagyon belehúztatok. Majd két héttel később kezdtétek a hozzátápit nálunk, de mi még csak egy kaját "eszünk" azt is inkább szopi után.
Ma 1, azaz 1 kanállal volt hajlandó megenni a saját készítésű bio krumpli-sütőtök-őszibaracklé keverékemből :(

Edi,
Akkor Ti majdnem szomszédok vagytok:-)
Kötvény:igen, pont azért kell elhozni az Államkincstártól. Banknál évi max. 120 000 Ft-ot fizethet még rá a család (ha több menne, azt vissza fogják utalni) és úgy emlékszem erre 40 000 plusz állami támogatás jár és adójóváírás is. A bankok évente változtatják ált. az ilyen kondícióikat, ezért képtelenség megítélni, hogy mennyi lesz a végén.
Érdemes még a helyi önkormányzatot is megkérdezni, sok helyütt van egyszeri támogatás babaszületés kapcsán, és van ahol ezt a kötvényes számlára küldik.
A CIBet azért is merem még ajánlani, mert szuperül működik az internet-bankja és nem kell nyitvatartással szöszölni.

Mentem,

Beusa
Kép
beusa
 
 


Timi,
A felsőoktatást igen szemétül csinálták: az a hír jelent meg mindenütt, hogy kismamáknak is fizetős, majd kb. 3 nappal a jelentkezési határidő előtt bejelentették, hogy mégis "ingyenes". Persze kiváncsi lennék, hogy hány kismama tudott a gyereke mellett még egy teljes felvételi procedúrát elindítani...

Azért idézőjelben ingyenes, mert azon ismerőseim, akik élnek ezzel azt mesélték, hogy egyéb jogcímeken aztán bőven lenyúlják őket is. És persze legtöbb helyen limitált létszámban vesznek fel kismamákat, pont az úgymond ingyenesség miatt.

Beusa
Kép
beusa
 
 


Felsőoktatás: igen ingyenes a kismamáknak, de csak az első diploma :(
(én így tudom)

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Timi, nálunk az este általában okés, 6-8 között valamikor fürdés, de mostanában az árvíz szó találóbb...sarjam ugyanis csücsörítve, nyelvét kidugva, időnként hatalmasakat nyögve teljes erőből csapkodja a vizet mindkét 48-as tappancsával, persze a nappali közepén...és mivel láthatóan nagyon élvezi, persze hagyjuk, hadd mulasson a drága... :D utána szopi, és általában elalszik rajtam. Ezután jön a legnagyobb hadművelet: becsempészni a dedet a hálózsákba, és betenni úgy a kiságyba, hogy lehetőleg ne ébredjen fel. néha már sikerült... :D utána alszik, szerencsére ő nem ébred éjjel (viszont nappal nem alszik).

Beusa, zabpelyhes receptet kösziiii!

Határozott idejű szerződésem volt, egy évre, amit nem kötelező meghosszabbítani, nem is tették...aug-ban lejárt, azóta nincs munkaviszonyom. Határozatlannál nem tehetik meg, hogy felmondanak a kismamának, de az én szerződésem sajnos nem ilyen volt. :(
Bcg csak egy szúnyogcsípés volt, nem sírt, borogatni se kell, láz se várható, ha kifakad, akkor alkohollal letörölni, és olyan ruhát adni rá, amibe nem ragad bele. De mondták, hogy ha ez sem fakad ki, akkor semmi pánik, így reagál a szervezete az oltásra, nem kell 3.at kapni.
A tesóval úgy vagyunk, hogy ha jön, akkor annak örülünk, ha nem akkor kivárjuk. De nagy család az álmom... :D

felsőoktatás: akkor ennek még utána kell járnom...a rádióban volt róla szó, de ott nem mondták, hogy csak az első diploma ingyenes...hmmmm, ez érdekes lesz...


Beuka, boldog 5. hónapot!!!!!

Római tálas receptet helyeztem el galád módon a receptek között... :D :D


Puszi, éhes a főnök...

Angel
Vendég
 


Sue: Csak neked írok erről a pamperses bigyóról. Igaz már volt téma, de hívd fel ezt a számot: 061-451-76-92 és kérjél a babádnak, akkor küldenek vonalkód gyűjtőt, és ott majd minden rajta lesz.

Na megyek is hunyni mert hulla vagyok, azt hiszem már mondtam hogy én is megfáztam. Brühü-brühü :cry:
Bettus

Kép
bettus79
 
 


Halihó!


Beusa!


Valóban jól belehúztunk, de Dóri is éppen, h csak nyalakszik. Almát, banánt szereti. Pl: Banánt már tegnap este csak kb 3 kanállal tudtam adni. Ez egy jó játék :lol: :lol: :lol: , de valahogy csak belejövünk.


Én most úgy kivagyok, mert Dóri tegnap este 11-kor felkelt, és egyszerűen nem tudtam visszaaltatni. Pedig iszonyú álmos volt. Már volt cici, babakocsiztatás, fel-alá járkálás. Kb 2 órán keresztűl ment ez. Nagy nehezen visszaaludt, de ide-oda tette magát. Reggel már 5-kor fent volt. Ugyanezt művelte
:cry: :cry: Baromi álmos most is. Már most is volt cici, babakocsiztatás, járkálás. Éppen a kiságyban van most. Pedig milyen jó lenne ha aludni. Akkor én is letehetném magamat. Már alig várom :lol: :lol: :lol:




Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Annyit írtam az előbb és nem ment már át :x :x :x
ha ez átmegy akkor majd folytatom.

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, egyszerűen nem volt időm a géphez ülni.

Nálunk úgy néz ki visszaállt a 2× kelés éjjel. Gyanúsan ugyanabban az időpontokban, de a cici teljesen kiszívja, úgyhogy gondolom éhes lehet. Ringatni nem is jut eszembe, már rutinszerűen, még félálomban rácsatlakoztatom a cicire.

Linda már hiányoltalak épp!

Edi lehet, hogy Nálatok tényleg fog van a dologban. Boldog születésnapot!
Köszi a hófordulós megemlítést!

Anita örülök, hogy jobban van Máté

Angel Mi van a térdeddel? Édes lehet Gergő, ahogy sikongat!
Annyira jók a képek! Végre látlak Téged is :). Tök jó, hogy a férjed lefényképezte ezeket a pillanatokat!
A síróson fellelhetők Gergő mostani vonásai! Nagyon helyes fiú lett! ,
Ügyes volt a BCG-vel!
3-4 bébi után már hivatásos anya lehetnél, miért mennél vissza dolgozni? (na igen, látszik, hogy ki az aki szereti a munkáját/hivatását :)) persze tudom a fizetés sem mindegy. nagyon szép dolog, hogy még belevágnál egy egyetembe!
A vasalással én is így vagyok :(
Fürdés :lol: igen, mi már nagykádban nyomjuk (épp az általad említett okok miatt :? ), ott aztán lehet pancsikolni. Felhúzza a lábát, hogy bekapja, persze még nem sikerül neki, erre mérgében belecsapja a vízbe…

Jubi Libero kárpótlás! De jó!

Gesztenye én lemaradtam, bocsánat, nagyon boldog feledik szülinapot a fiadnak!!!!!!
Köszi, hogy feltetted a talis képeket, nagyon édesek a fiúk, és szépek az anyukák!
Jó a kézfogós!

Sue nagyon jók a képek! Annyira édes Viki, ahogy nevet! Nagyon elvan abban a fotelban!
Úgy látom Vikin is inkább ujjatlan rugi van. Én is szinte mindig azt adok rá, sokkal jobban szeretem, mint az ujjasat.
Köszönöm a hiányolást :) jaj elhiszem, hogy hulla vagy :( én már nem kelek annyiszor, mint Te, de reggel én sem élek. Nem tudom mi lehet Nálatok. Szegény ennyire megsínyli a fogakat? De legalább hamar kijönnek, és akkor nem kell várni az iskoláig egy nyugodt éjszakáért.

Betti no lassan Kitti is ül? Dejó!

Timi köszi, és a hiányolást is :) aki már elkezdte a sulit, annak egyábkánt is jár a tandíjmentesség, úgyhogy ne izgulj!

Beusa köszönöm Neked is :)
Sziasztok!

Manka én is megpróbálnám elvinni az esküvőre, de persze Ti tudjátok, ha nem lesz, aki vigyáz rá, akkor nem jó :(

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Na látom ott van az irományom!Olyan köcsög volt hogy nem jött be :x

Bettus,szóval Kitti mászik :lol:

Gesztenye,Melódia:nagyon édik a srácok ahogy haverkodnak 8)

EDI:BOLDOG SZÜLINAPOT utólag is!!!!!Volt nagy torta evészet?
Mikor utaztok?Jól fel kell szerelkezned mindenféle kajával.

Angel,nagyon meghatóak a szülés utáni képek :wink: Igazi kis herceg a fiad :wink: Spanyol,hmm az szép dallamos nyelv.

Hetti,szóval Arti is kostólgat,a főzi a szopit pár hét után akár ki is válthatja én úgy tudom,nálunk ez még nincs mert nem nagyon akar Laura mást inni,este 7 körül szoktam adni neki egy kis vitamint:frissen facsart narilevet:kanállal,mert se csőrősből se cumisüvegből se pohárból nem iszik :shock: de a narilét azt igen szereti :P

Jubi,Jazinak nagyon jó dolga lehet 2 nagytesóval!Tesóméknál is a nagyobb(7) mesél esti mesét a 2 kicsinek,könyvből,persze kivülről fújja,meg az abc-t visszafelé is mondja :shock: csak lestem :roll: :D Liberó nyuszikat én is gyűjtöm,hova kell küldeni és miket adnak ?hol lehet kérni hozzá pontgyűjtőt?

Timi,mensi ugyan olyan mint volt :? Este 7-től 8-ig nálunk is műsor van :roll:

Most volt itt a védőnő,de sajna most mennem kell,majd holnap leírom miket mondott.

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


ez lemaradt:

Sue,Viki nagyon kis vigyoripofa és te is csinci vagy a nemtudom hány kilóddal!!!!!!!!! :lol:

Mosószappan:ki hol vette és mi a neve?Köszike :wink:

Beuka:szia :wink:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Edi!
Kb. 6 nónapos volt Jazi, amikor először kapott husit. Azóta már az is előfordult, hogy a mi csirkepörköltünkből turmixoltam neki a brokkolihoz husit, csak úgy falta :D
Szerintem próbáld meg a brokkolit, a borsóval én még várnék. Bár már egyszer megkóstoltattam Jazival, de nagyon nem ízlett neki, majd később próbálkozok még vele.

Angel!
Örülök, hogy jobban van a térded! A BCG újraoltás még ránk is vár :cry: Nagycsaládos projekt: hajrá!!! Sok gyerek - sok öröm!! :D

Sue, Czmelinda!
Nekem a Libero mindig küld értesítést a pontgyűjtési akciókról. Az általuk küldött űrlapot kell visszaküldeni az összegyűjtött figurákkal együtt. Szerintem a honlapjukon keresztül tudtok
érdeklődni.

Egy mai kép, itt már olyan "nagylányos" arcot vág :D Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!


Linda, Sue!


Akkor nálatok is van olyan, h írsz kb 1 órán keresztül, és hopp eltünt :evil: :evil: :evil: Olyankor ordítani tudnék. De rájöttem, hogyha a zöld nyilat ami fent van a bal sarokban megnyomom, akkor visszajön. És én olyankor Wordbe mentem, mert az a tuti. Múltkor is írtam kb 1 órán át, és ezt tette Velem ez a szemét gép :roll: :roll: Próbáljátok ki :wink: :wink:

Beuka!


Köszi az infót sulival kapcsolatban. Még mindig ezt az 1 tantárgyat nyögöm :cry: :cry: Tudod mikor mész vizsgázni?


Jubi!

Csodaszép Jazi :lol: :lol: :lol: :lol:



Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Hettie: mondjuk ezt a védőnőnek kéne elmondani szerintem hogy hogy is csináld a hozzátáplálást, de úgy látszik ezek a védőnők manapság semmit nem csinálnak, tisztelet a kivételnek. De hát mi másért lenne nem? Mivel nálunk is össze-vissza beszél a doki-védőnő ezért aztán úgy csináltam ahogy én jónak láttam, és ahogy a babának jó volt. Amúgy szerintem jól csinálod, mindig növeld neki egy picit az adagot, de ez csak egyéni véleményem. :roll:

Edi: szerintem az egész babakötvényes dolog ezt jelenti dióhéjban, idemásolom ami szerintem a lényeg:
"amennyiben a szülő Start-számlát vezető pénzügyi szolgáltatót választ, a Start-számlára történt saját befizetések után minden évben a befizetett összeg 10%-ának megfelelő, de legfeljebb évi 6.000 Ft, befizetések utáni állami támogatást kap, a befizetéssel arányosan. (Ha nem választ pénzügyi szolgáltatót, nem fizethet be a babakötvény állami támogatása mellé, így befizetések utáni állami támogatást sem kaphat.)"
Ez így ok? De még mi se fizetgetünk neki, mert örülünk ha a szlákat valahogy kinyögjük :?
Utólag Boldog szülit. Tényleg volt torta, meg mindenféle popsiméret növelő? :lol:
Pamperses ajcsikról: már beküldtem mindkettőt az egyiket még febr. elején a másikat meg márc.19-én. Persze ajándék még sehol, de valószínűleg szólok a páromnak, aki remélem leordítja a hajukat is, olyankor mindig történik valami :wink: Szomorú hogy manapság a kedvességel nemsokra mész. :cry:

Angel: utánpótlás hajrááááá!!! Minden elismerésem, nekem egy ideig elég lesz ő egyedül :D Igen Gergő valóban nem egy alacsony növésű. Mi is majdnem másfél hónapig nem mozdultunk egy dekát se. 6300-6400 ez ment állandóan. Aztán már nem aggódom miatta. Végülis tök sokat mozog, mászik egész nap. Sőt ma betettem a kiságyba amíg megágyaztam és mire odanéztem felkapaszkodott a rácsokon és felált. Ott lógott mint egy melós és nézett hogy mi van? :lol:
Esti alvás a cicin, nálunk is ue. a menet, annyi különbséggel, hogy én már rögtön hálózsákba szoptatom, így nem kell utána belevarázsolni a gyerkőcöt.

Sue: bocsi most néztem hogy téged a liberós dolog érdekel. Arról sajna nem tudok semmit :oops:
A fogyitól elvileg nem kéne hogy csökkenjen a tejed, mert ez pont olyan hogy mindent lehet enni csak különböző napokon. Nekem se csökkent habár nálunk már csak 2 szopi van, de az elég neki.

Beuka: azóta se ült fel a Kitti. Inkább csak igy oldalasan, de nem valami nagy kedvenc. Inkább mászkál, meg mindenbe belecsimpaszkodik és áldogálni szeretne.

Na megyünk fújunk egy orrot, lesz ám üvöltés rendesen. Szerintem a szomszédok azt hiszik kínzom a kölköt :roll:

Bettus

Kép
bettus79
 
 


Sziasztok!
Bocsi, ha hosszú lennék, de most olvastam vissza az elmúlt pár nap termését. Remélem most már újra mindennap tudok jelentkezni.

Jubi!
Jazi nagyon édes a kis tüsi hajával. Nem tiltakozott a nyírás ellen? Tényleg, milyen nagylányos már!

Melódia!
Örülök, hogy tetszettek a képek. Majd megpróbáljuk átküldeni, de legalább 20-30-at csinált a párom (imád kattogtatni :roll: ). Melyik napra tervezitek a szentendrei skanzent? Jól megtanulta Pistike a fordulást, nem is kellett aggódnod.

Beuka!
Nem nagy ügyesség a taliszervezés, mert csak felhívtam őket, hogy mikor lenne hely, de én egyébként is szervező típus vagyok :lol: .

Edit!
Az energiafeltöltődés akár 2 óra is lehet, mert addig apuci lefoglalja a kis krampuszunkat :lol: . Ezek az órák pótolhatatlanok, mert ilyenkor állok neki a felfrissülésnek, főzésnek, esetleg netezésnek :lol: . Még mi sem nyitottunk számlát a babakötvénnyel kapcsolatban, mert egy kicsit megfeledkeztünk róla, ráadásul szabadidőt kéne áldozni rá, amiből mostanában kevés van. Egyébként nekem az a véleményem, hogy ráérünk még gyűjteni neki, elvégre úgyis csak 18 éves korában kaphatja meg.

Manka!
Én sem szívesen hagynám magára Barnit az 1. szülinapján, de szerintem az ünneplés lehet 1 nappal előbb vagy később (ha az esküvő fontos), mert pont erre nem fog emlékezni, de a későbbiekre már annál inkább :lol: .

Angel!
Nálunk is megkezdődött a hozzátápi. 6 hós korában kapott pár kanál almapépet és ma már a harmadik napja csócsálja. Az első alkalommal fanyalgott rendesen, de azért lecsusszant pár kanállal. Egyébként fontos, hogy a tízórai szopi után kezdjük? Mi uzsi után adtuk neki, mert akkor amúgy is kevesebb már a tejcsi.
Örülök, hogy most már nem fáj annyira a térded. Miért szokott bedurranni és mitől fáj?

Sue!
Remélem javulnak az éjszakáid!

Igen, bárkinek szívesen segítek aloe-s kérdésekben (régebben azért nem írtam gyakrabban erről, mert nem akartam tolakodó lenni és nem nagyon érdeklődtetek, amikor megemlítettem). Először én is bizonytalan voltam a termékekkel szemben, de azért kipróbáltam és hamar meggyőződtem arról, hogy erről a természetes gyógymódról jó ha mindenki tud (legalább az esélyt megadni a választásra, hogy kipróbálják). Barni előtt sokat foglalkoztam a termékek ismertetésével az ismerettségi körömben, jótékony hatása miatt. Sokat jártam előadásokra és termékismertetőkre. Azóta már több ismerőstől is megkaptam a visszajelzést, miszerint olyan helyzetekben segített, melyekben gyógyszeres kezelés már hatástalan volt. Ezért szeretek az orvosokkal is konzultálni, ha valakinél valami probléma merül fel, mert így a kezelés is biztosabb. Nálam is segített az inhüvelygyulladásomon, immunrendszeremen (6-8 hónapig nem voltam beteg 1 kúra után), sérülések kezelésében. Számtalan betegségre használhatók a termékek, de a katalógusban nem írnak valami bőven róla. Ha valakit érdekel, akkor tudok olyan füzetet adni, amiben részletesebben írnak a termékekről (mire lehet használni és milyen dózisban) és az aloe-ról általában.

Timi!
Mi is éjszakáztunk most, mert kb. ötször riadt fel Barni. Lehet, hogy front vagy a fogacska rosszalkodik. Egyébként van egy egyszerűbb tippem arra, hogy ne vesszen el az írás: miközben írsz néha jelöld ki az addig már megírt szöveget és a szerkesztésben nyomj a másolásra. Ezáltal elmentődik és a beillesztés gombbal bármikor visszahívhatod, ha esetleg elveszne vagy ha nem tudnád elküldeni, akkor lementheted a wordbe. Nekem legalábbis ez a verzió jött be. Jól haladtok a hozzátáplálással :lol: . Volt már olyan, ami nem igazán jött be Dórinak?

Bettus!
Jobbulást és vigyázz magadra. Milyen mozgékony lett Kitti :lol: .

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok!


Jubi, van 3 felesleges figurám, ha elküldöd a lakcímed, jövő héten postázom!
emailcímem: tszkrisztinakukacfreemailponthu

Beuka, köszi, a térdem már ok. Születési hiba, nem látszik, de a térdkalácsom idétlen helyen van, és kopik a porc. Futni, menni simán tudok, a guggolás az már cikis,ha fel akarok állni, akkor kézzel is rá kell segítenem, úgy fáj.
Szívesen lennék hivatásos anya, már gondolkoztam rajta. Tanítani is szeretek, de azt valszeg mellette, magánórák keretében fogok. Azt már megfogadtam, hogy a gyerekeinknek nem kell majd nyelvórákra járniuk, mert angolul, németül, s ha minden jól megy, spanyolul is tudok, így ezen a téren sokat spórolhatunk, ha én leszek a "különtanár". Csak ehhez értek, tanítani meg nagyon szeretek... :D
Vasalni szeretk, ha már belekezdtem, akkor élvezem, mert kikapcsolódom közben...csak mire ráveszem magam... :D

Fürdetés előtt Ti mivel mossátok ki a kádat? Lehet, hogy Gergőt át kellene rakni a nagykádba, mert a nappali szőnyege életveszélyben van... :D :D

Érdekes az éjjeli kelés, főleg, ha ennyit eszik.. a védőnőm szerint ilyenkor már azért kelnek a babaák, mert éhesek, és korábban el kell kezdeni a hozzátáplálást....a szoptatási tanácsadók szerint viszont fejlődési ugrás van, azért van szükségük több tejre. Hát ezen igazodjon ki valaki...egy ismerősöm úgy oldotta meg, hogy az esti szopihoz tejpépet is adott, így végigaludta az éjszakát a baba. Már több mint öt hónapos volt, ezért szánta rá magát.

Fotók: köszi a bókot! Azért majd az én testrészeimet kiretusáljuk vhogy a képről, hogy publikusabb legyen... :D teszek fel képet Apáról uennyi idős korban, őrület...

Linda, ne aggódj, fog majd inni Laura pohárból is, úgy látszik, most a kanál a favorit!
Védőnő mit mondott?


Bettus, nem semmi, hogy felállt...van fotó? édes lehet... :D Azt hallottam, hogy a babáknál egyszerre vagy a mozgás, vagy a súly, vagy a hossz, vagy az agy fejlődik, úgyhogy már én sem aggódom, hogy stagnálgat a súlya.
Hmmm...nem is rossz ötlet, hogy zsákban szoptassak...mondjuk ez előbb is eszembe juthatott volna... :oops: :oops: :D :D :D

Gesztenye, először Gergő is fanyalgott az almára, aztán már nyomta befelé. A 10 órai kezdést az egyik könyvben láttam, mert halvány fogalmam sem volt, hogy melyikkel szokás kezdeni. Sztem a délutáni ugyanolyan jó-talán még jobb, mint a délelőtti, most már én is így kezdeném.
A térdem "gyárilag hibás"-idézve egy dokit, aki szerint műteni kéne...előbb-utóbb úgyis meglesz, de inkább utóbb...rossz helyen van a térdkalácsom, és néha bedurran. Általában másnapra jobb lesz. ezért is szavazok tornában a Callaneticsre, mert a többiben a kitörés nevezetűnél úgy kell összeszedni a földről... :roll:

Gáborral most itattam meg a egy liter aloé gélt, remélve, hogy megszűnik az állandó afta-hajlama, de rögtön kijött egy, plusz egy herpesz is...(igaz, a munkahelyén ivott egy idegen pohárból, ami ráadásul el volt mosva...) Ez volt az utolsó reményünk, hogy megerősíti az immunrendszerét. Soha nem beteg, semmit nem kap el, leszámítva ezeket...Egyáltalán jó erre az aloe? Egy ismerősnek állítólag elmulasztotta az aftákat, ezért próbáltuk meg.

Megyek, Apa babahajat vág, én leszek a segéd...


Puszi, Angel
Vendég
 


Sziasztok!


Gesztenye!


Köszi a tippet a mentéssel kapcsolatban. Majd kipróbálom :lol: Nagyon megindultam a hozzátápival, de most visszazökkentünk :cry: :cry: Most úgyis kedden jön a védőnő, és akkor remélem majd értelmesen elmondja, h mit,mikor,hogyan :wink: :wink:

Angel!


Mi nem szoktunk kimosni a bébi kádját, csak kiöblítjük. Most én is arra gondoltam, h mi lenne ha a nagy kádba tenném. Az már nagyon NAGYCSAJOS :lol:




Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!
BABA-MAMA TALÁLKOZÓ
Ideje: 2007. április 12. (csütörtök) 10.30 - 15.00-ig szabad a terem
Helye: Wekerlei Gyermekház, 1192 Petur u. 7.
Elérhetőség: www.kispest.hu/gyermekhaz


Angel!
A gélt célszerű 2-3 hónapig inni (havi 1 l) és azalatt megerősödik az immunrendszer. Lehet folyamatosan is inni, de az anyagilag egy kicsit megterhelő, így én is csak kúrákat csinálok. Általában október-november táján kezdem el és 3 hónap után legalább fél évig nem vagyok beteg (+amíg szedem addig sem), jobb a közérzetem és fittebb vagyok. Ahhoz képest, hogy régebben min. 5-6 alkalommal voltam beteg egy évben, most max. 2 alkalommal és akkor is enyhébb lefolyású. Szerintem most ne hagyjátok még abba az ivását. Holnap megpróbálok utánanézni, hogy még mit lehet használni aftára (addig is: ha már kijött, akkor a first nevű spray gyorsítja a gyógyulás folyamatát).

Akikről lemaradtam az utóbbi pár napban, azoknak boldog hófordulót kívánok és köszönjük szépen, hogy gondoltatok ránk is a féléves fordulóval kapcsolatban. Hamarosan képeket is teszek fel.

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok,
Melódia,
skanzen minket is érdekel, nem tudod, mikor van nyitva? Bakonybélbe szerettünk volna menni húsvétkor, de minden szállás tele van.

Angel,
szoktál angolul vagy németül beszélni a picivel? Enyém nagyon furán néz, ha elkezdek karattyolni. Tied is? Szerinted van annak értelme,ha naponta pár órát hallja ilyen kis korától Kezdve?

Gesztenye,
Aloe gél és First nekünk is bejön, csak megerősíteni tudom, hogy szuper. Immunerősítőként én még a Flavin-ban hiszek, rákos megbetegedéseknél is ezt javasolják. Tali szuper :D

Fürdés: mi is nagykádban oldjuk meg 2 hónapos kora óta. Akkor ugyanis el kezdett sírni a kiskádas fürdéskor, így áttértünk a velem fürdésre. Így viszont a kádon kívül még magamat is fertőtlenítenem kell...
:D :D Viszont imádja.

Edi, Jubi,
ha adtok emilcímet a privimre, akkor elküldöm a Takoo-s fotót. Nem bírom kicsinyíteni. Hiába, ilyen dolgokban sosem voltam jó,,,

Beusa
Kép
beusa
 
 


Jó reggelt!

Bocsi, hogy megint kimaradoztam, bár azt ígértem legutóbb, hogy "ma még jövök". Elég zsúfoltak voltak az elmúlt napok. Csütörtökön itt volt nagymamám, kiakasztott ezerrel. Nagyon szeretem, de azt már nem, hogy mindenbe beleszól. Most pl. a keresztelő volt a téma, hogy ne legyen ebéd, mert az sokba kerül, meg kiket hívjak meg, és kiket ne, ja meg, hogy mit vegyen Manónak a keresztelőre. Képzeljétek el, aranynyakláncot akar venni a gyereknek. Na, ezen aztán full szétcsúsztam. Aztán közölte, hogy vesz holdkompot, vagy biciklit :!: :!: :!: :roll: esetleg hintát. Na, ezekre aztán egy 6 hónapos gyereknek marhára szüksége van! Persze nem lehet meggyőzni, úgyhogy nem tudom melyiket szerzi be. Bár a holdkompot mondtam, hogy azt úgysem engedem, hogy használja a gyerek, az "ki van tiltva" a házból.
Tegnap még dokinál voltunk délelőtt, ellenőrzésen, egészségessé van Manó nyilvánítva. Azt mondta a dokinéni, hogy olyan tiszta a tüdeje, mint a hegyi levegő. :D

Nem akarok okoskodni, de én azt olvastam, hogy a 4-5 hónaposnál nagyobb babák már nem feltétlen enni ébrednek fel éjjel, illetve, ha mégis, akkor lehet, hogy összecserélik a nappalt az éjszakával evés szempontjából. (Ismerősék 8 hónapos babája éjjel 260-at szopik, nappal szinte semmit) Azt kell megfigyelni, hogy tényleg szopizik, vagy csak "játszik" a cicivel. Mert előfordul, hogy rosszat álmodott, szomjas vagy a foga jön. Persze az is lehet igaz, amit Angel védőnője mondott, hogy kevés neki a tejcsi, és el kell kezdeni a hozzátáplálást. Nekem azt tanácsolta a védőnő, mikor Manó decemberben ezt csinálta, holott ő akkor már rég csak egyszer ébredt fel enni, hogy próbáljam meg megitatni vízzel, ha nem kell neki, akkor csak tegyem a cumit a szájába. És igaza volt, pár nap után visszaállt a régi rend. Sőt jan. 2-a óta egyáltalán nem ébred fel éjjel enni. Persze van úgy, hogy félálomban nyöszörög, de a cumira abbahagyja, vagy arra, ha megsimogatom a fejecskéjét. Persze, ha a fogzás miatt ébred fel, merthogy olyan is van nálunk is, akkor sokáig fenn van, vagy sokszor egymás után.

Sue, a 90 napos alatt én úgy tudom nem szabad csökkennie a tejmennyiségnek, hisz gyakorlatilag mindent eszel, csak nem egyszerre. Nekem sajna karácsony óta nincs tejem, meg előtte is nagyon kevés volt, merthogy Manó 5 hetes koráig egyáltalán nem volt hajlandó szopni. Szopási strike. :( Így én szépen fejtem, de az ugye nem olyan, mintha ő kiszívná, és a rengeteg tejből egyszercsak lett 0. :cry:

Angel A fejlődési ugrás - az én ismereteim szerint - 2-4 hónapos korban van. Ez nálunk így is volt, Manóm ebben az időszakban egyik hónapban 800 gr-ot, másikban 1 kg-ot hízott. Előtte csak 400-600-at, most pedig 200-at hízott a két mérés között. Na most kíváncsi vagyok, hogy a betegség miatt mennyi lesz a gyarapodás, szerintem semmi, sőt sajna látványosan fogyott. :( Hajvágás? Én úgy tudom, hogy egy éves korig nem szabad vágni a babák haját. Vagy ez csak "tudományosan megalapozott" babona? :)

Húúú, ez jó hosszú lett, de elő fordul, hogy hétvégén nem tudok jönni. :(
Ja, még annyi, hogy én azóta, hogy a múltkori kb. ilyen hosszú irományom az "elküld"-re katt után elszállt, a Word-ben írom meg, és bekopizom.

Na, elég volt belőlem ennyi, majd jelentkezem.

Anita

Ui.: ma kap Manó először husit, majd beszámolok az eredményről.

Mostmár tényleg mentem. :)

Üdv

goodfairy
 
 


Sziasztok!
Szopi után megcélozzuk az állatkertet, mert olyan jó idő van, de utána itt leszek. Valószínűleg mindenki kihasználja ezt a jó időt, de remélem estére mindenki hazaér :lol: .

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok!
Hát úgy látszik, hogy ez nem jött be és mindenki "nyaral". Mi megjártuk az állatkertet, ahol 3 baráti családdal is találkoztunk és jót dumcsiztunk. Jók ezek a spontán elhatározások, mert máskor az istennek se tudjuk összeegyeztetni a találkát másokkal.

Szeretnélek megkérni titeket arra, hogy amennyiben jönnétek a BABA-MAMA talira jelezzétek nekem vissza, hogy tudjam kb. hány főre számíthatunk. Előre is köszönöm az együttműködést!!!


Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok!

Gesztenye!

Mi megyünk a talira :lol: :lol: ! Gyönyörű tavaszi idő volt ma, és mi azt terveztük, h megyünk anyósomék után a ligetbe. Dórikám persze bealudt :cry: :cry: Amikor hazajöttünk még szép idő volt, és mi is most jöttünk haza, mert lementünk fagyizni. Ez is klafa volt :wink: :wink: Barni élvezte az állatkertet? Mi május 1-jén megyünk.


Beusa!

Klafa érzés, h együtt fürdesz a bébivel mi? :lol: :lol: :lol: Én is gondolkodtam, h Nálunk is be lehetne vezetni, de majd ha már ül
:roll: Áááááááá!Lehet előbb, mert én is nagyon várom :wink:


Anita!


Azért milyen jó, h ennyien beleakarnak szólni, h mit, és hogyan szervezzél

:roll: :roll: Én úgy gondolom, h ha Nálunk lesz keresztelő az ebéd az elengedhetelen. Szerintem itthon lesz rántott husi, töltött, sült stb....Ez nem egy extra dolog, és nem olyan drága. De még a mi keresztelőnk messze van ( szept 16), és addig úgyis megdumcsizza a család, h étterem vagy itthoni hami legyen. Érdekes ez az éjjeli kelés, mert Dórit automatikusan cicire tettem, ill teszem is. Persze van úgy, h egy cumi berakás a pici szájba eredményes :lol: Most ezt egy ilyen időszaknak tudom be :roll: Aztán lehetséges, h a tápszer amit adok neki, már nem elég. Fene tudja, de az éjjeli kelésnél jobban a reggeli ébrdedést utálom. Reggel már nincs mese ébresztőőőőő :roll: , az éjjeli kleésnél ha szerencséd van, akkor még lehet egy kicsit aludni reggelig :lol: :lol:



Dórikám már olyan ügyesen áll négykézláb, h meg lehet zabálni. Hátrafelé araszol. HIHETETLEN, h már ilyeneket tud :D :D Most is letettem Neki egy lepedőt, és odanéztem már lekúszott Róla. Ha sikerül teszek fel képet.


Mindenkinek további szép tavaszi hétvégét kívánok!!!!!!!!!!!!!!!



Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Gesztenye:
Mi is megyünk a talira.Olvasok ezerrel de sajnos irni idöm semmi.A talin majd kitrécseljük magunkat.. :lol:

Pussz.Tina

Anyával fözök..

Kép

Napszemcsiben:

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Íme a képek:
[KÉP] Még a lepedőn

[KÉP] Távolodás a lepedőről

[KÉP] Távolod a szobából

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Most látom ezt elírtam :oops: . Tehát távolodás a szobából



Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Még valami? Ki hová tervezi a nyaralást? Mi megyünk Alsópáhokra amit már nagyon várok ,mert nagyon sok pozitív visszajelzést kaptam. Még tervezünk Balcsi látogatást is augusztusban. Van valakinek ismerőse aki kiadja a házat?Mert érdekelne.



Most már tényleg elhúztam a csíkot

:roll: :roll: :roll:

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Anita!
A keresztelővel kapcsolatban ne hagyd magad befolyásolni. Az ajándék terén pedig valami hasznosabbra is gondolhatnának :roll: .

Timi!
Barni csak nézett nagyokat és nagyon jól viselte a gyerekek zsongását, hangoskodását. A jegesmaci és a fóka tetszett neki, de imádta a vízcsobogást is :lol: . Jól elfáradt a nagy nézelődésben és még délután másfél órát aludt miközben sétáltunk vele (felváltva, mert én a végére kidőltem :roll: ).Arra azért készüljetek fel, hogy akkor nagyon sokan lesznek, így előnyösebb gyalog menni, mert parkolóhely nem lesz vagy csak nagy mázlival. Dóri nagyon édes, ahogy tolat. Azért néha hátra is néz vagy csak megy a nagy világba :lol: .

Tina!
Marvin nagyon vagány a napszemcsiben :lol: . Azért mi még lehet, hogy a találkáig össze tudunk futni.

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a szülinapos köszöntéseket. :)
Sokat termeltetek, elolvastam mindent, megpróbálok reagálni, Pesten voltunk, hulla vagyok.

A hősök terénél és a ligetben sétáltunk, olvastam Gesztnyéék is arrafelé voltak, Timiék meg odakészültek, de nem jött össze. Megbeszéltük, hogy nemsokára elmegyünk az állatkertbe és vidámparkba mégha Kata nem is tudja úgy élvezni, de tök jó lesz a szép időben sétálni. (na meg felülök a looping starra, de pszt)

Gesztenye!
Engem tali érdekel, de még apa nem tudja, hogy lesz munkaügy aznap vagy nem és ugye csak ő tud felvinni Pestre. Remélem rá fog érni :?

Sue!
Éjszakai kelések nálunk is vannak, de tegnap „csak” egyszer kelt vett, aztán hajnalban, odavettem magunk mellé, nem kellett volna, de gondoltam hétvége van legyen velünk. Hát nagyon rosszul jártam apa aludt, én meg hallgattam a dumálását :D, meg ahogy a cumit ki be huzogatta, harapdálta. Ha nem teszem 5kor tisztába, akkor simán aludt volna a helyén. Na mindegy. Asszem át kell állnom a koránfekvéshez, hogy legyen energiám az éjjelekhez. Volt, már hogy a relaxszékben, bekómáltam és majdnem leejtettem a gyereket :shock:

Angel!
Gergő hogyan fogadta a sütőtököt?

Timi!
Nem semmi, hogy ennyi ideig kibírtad az első munkahelyeden. Pedig sok fiatal továbblép 1-2év után, ha pénzben jobb meló ígérkezik (ismerőseim közül legalábbis).

Linda!

Nem volt torta evészet, holnap megyünk anyukámékhoz, ott tartjuk meg a szülinapot, Gyuriéval egyetemben, ő 15 nappal idősebb nálam. Jól összejöttünk mi? :lol:
Április végén megyünk Sopronba. Igen mindenféle kajcsit viszek, de ez 4napra nem olyan sok. Remélem addigra Kata nem 30-50g-okat fog enni, ahogy ma is tette. Ma apa megetette banán-őszivel, mind megette (30g), ebédre alma-krumpli (30g). Majd csak eszik többet, de a lényeg, minden sírás nélkül nyitotta a száját, ez is haladás. Holnap többet mérek ki, kivi leszek.

Jubi!
Nagyon édes Jazi ezen a képen. Brokkolit fagyasztottat (nem tudom mennyire megbízható) veszek vagy üvegest adok. Husit meg jővő héten kezdem, ugyis jön hétfőn a doki és rákérdezek erre-arra.

Kép
Kép
edi78
 
 


Anita!
Szerintem a lehetőségek közül válasszad a hintát, szerintem az tök jó. Mi nemsokára hintáztatni fogjuk Katát (8hósan, amikor ülni tud). Vannak műanyagok, amibe tök kényelmesen tud ülni a gyerek. Ha már írtad, hogy a kompot úgysem engeded használni, (különben is tök káros)
Nálunk éjjel ESZIK Kata, ugyanúgy ahogy nappal. Amúgy kiskora óta mindig felébred éjjel min. 1x. Jó, volt pár éjszaka, amikor 6-7kor evett 1x, de akkor 23kor evett uccsó, mostanában meg 9kor. Ja és a cumit beteszem nem használ, de még tesztelem.

Bettus!
Babakötvény OK. Én is ezt olvastam. Mi 6000Ft-ért nem nyitjuk meg. Más jobban kamatozik. Kivi vagyok mire mentek a „leordítással”:

Angel!
Nekem a doki hipoallergén tápszert írt fel, ha úgy gondolnám és estére adhatok Katának. Attól lehet, hogy bealudna vagy a tejpéptől, de addig amíg nem muszáj addig kihúzom. Amúgy nem vagyok tejpép párti, nagyon ódzkodom tőle. A HIPP termékminta csomagban volt egy őszi ízű én kóstoltam meg, de nekem nagyon műíze volt :shock: persze van benne vitamin stb. és a gyerek eszi nem én :lol:

Tina!
Nagggyon vagány Marvin! :D

Timi!
Jaj, de édes Dóri, ahogy az íróasztal mellől előbukkan. :D :lol:
Az uccsó képen látok vmi rózsaszín zenélő játékot, nekünk is ilyen van szerintem csak zöld teknősbéka. Kata imádja. De szegény tegnap hason lefejelte és így még nem hallottam sírni, levegőt sem vett :(
Újdonság, hogy Kata hason dobálja magát, de egyelőre nem sikerül előbbre jutnia, a fejét dobálja :lol: nagyon viccesen néz ki, és addig lóbálta amíg lefejelte a játékot. DE ma láttam hason 3x púpozta a fenekét. Alakul itt vmi asszem :lol:

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Timi!
Nem előbukkan Dóri, hanem eltűnik, bocs :D

Kép
Kép
edi78
 
 


Edi!
A tejpép nagyon hízlal. Éppen ezért nekünk azt javasolta a védőnő, hogy ne adjam minden nap, ha tehetem váltsam ki gyümölccsel, így is éppen elég kerek Jazi :D De amikor végre hozzájut, csak úgy falja.

Timi!
Ha minden igaz, mi Balatonkenesére megyünk, a Párom vállalatának van ott egy üdülője. Igazából inkább luxushotel, de a cég dolgozóinak nagyon kedvező az ára. Ötőnknek egy hét teljes ellátással 60 ezer forint alatt lesz. Én is úgy várom, mint a gyerekek, pedig július vége még elég messze van... Ezen kívül csak kisebb szombati kirándulásokat tervezünk. Egerbe pl. mindenképpen elmegyünk, mert az a kedvenc magyar városom. Tavaly szakadó esőben sikerült megnéznünk a várat, de úgy is élveztük.
Dóri nagyon ügyesen tolat, és olyan komolyan néz közben :D Jazi még mindig csak ülni szeret. Viszont ennél fogva nincs is alkalma gyakorolni a kúszást, mászást. Azt hiszem mától többször fogom hasra tenni napközben, hátha... Bár lehet, hogy neki ez az egész kimarad, aztán egyszer csak feláll. Annak idején Beni sem mászott.

Tina!
Marvin a második képen úgy néz ki, mint egy ovis :D

Tegnap nagyon nyűgös volt Jazi. Ilyen eddig még sosem fordult elő, ő olyan igazi kis nyugis baba. Az oka: ki akar törni a börtönéből a második fogacska is. Mivel az éjszaka már jól telt, talán ki is jött...majd ha felkel megnézem.

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok, csajok!!

Tegnap nem volt netünk egész nap, úgyhogy most reggel csak egy gyors olvasásra futotta!!

Pistike már fent van fél 6 óta, próbál visszaaludni, de nem sok sikerrel :roll: Igaz nem panaszkodhatom, hiszen este 7 órától aludni, nem kis teljesítmény!! :lol:

Csak egy -egy gyors válaszra futja azoknak, akik kérdeztek, előre is bocsi érte!!

beusa!!

A www.szentendre.hu-n nézd meg a skanzen nyitvatartását, kattints a skanzenre, és ott mindent megtalálsz, a részletes programot is!! nagyon jók lesznek húsvétkor!! Reméljük az idő is!! :roll:


Gesztenye!!

Mi húsvét hétfőre tervezzük a kirándulást a skanzenbe!! :lol:
Ti is jönnétek akkor?? :lol:
A talira mennénk, igaz még nem tudom, hogy hogyan jutunk el, de majd kiderítem!! :wink:

Timi!!

Mi augusztusra tervezzük a nyarást, balaton északi partjára, valahova!!
Én már néztem szállást, a falusi turizmust nézd meg, nagyon jó árak vannak,a kis falvakban!Mi tavaly is onnan néztük ki a nyaralót!!

Na, mentem, majd még este jövök!!

Szép napot!!

Melódia

Kép
Kép
melódia78
 
 


Halihó!


Gesztenye!


Tolat hátrafelé, és nem néz semmere. SZARIKAZALKOTMÁNYRA :lol: :lol: Veszély érzet ilyenkor bennük semmi, de én egyszer szívinfarktust fogok kapni amit az ágyon művel. Egy pillanatra sem vehetem le róla a szememet :shock: :shock:


Edit!


Voltatok Pesten? Kár, h nem taliztunk. Nem arról volt szó, h majd szóltok? Az a rózsaszín egy zenélő viziló, ami nagyon sok zenét tud. Nektek is ilyen van teknősben? Igen. Most látom, h ezt írtad :oops: :oops: Látom azért ez már haladás, h a fenekét nyomta felfelé. Ez így indult nálunk is. :lol: :lol: Akkor remélem most már a BABA-MAMA talin találkozunk :wink: :wink:


Jubi!

Ez nagyon kedvező egy nyaralás lesz :lol: :lol: Kár, h Miklóséknál nincsen ilyen vállalati üdülő :cry: :cry:


Melódia!

Fél hatos kelés :cry: :cry: :cry: Megnézem akkor amit írtál a Balcsival kapcsolatban. Még a végén lehet, h összefutnánk :lol: :lol: Köszi az infot.



Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Timi!!

3 lapot ajánlok figyelmedbe:
www.falusiturizmus.lap.hu

www.falutur.hu

www.holnyaraljunk.hu

Remélem sikerrek jársz!! Ti mikor mennétek? Mi csak az augusztus tudjuk eddig, pontos dátum még nincs!!

Puszi!!

Melódia

Kép
Kép
melódia78
 
 


Melódia!


Köszi szépen. Megnézem. Mi is augusztusban tervezzük, bár jó Nekünk a július is. Már annyira várom, h elmenjünk nyaralni. Ez már olyan komoly családos nyaralás :lol: :lol: Mi sem tudunk még pontos időpontot.






Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek Kata majdnem 80g banán- őszit benyomott. Csak lestem. 1x 40got mértem ki, de annyira ette, hogy gyorsan bekészítettem mindet :lol:

Timi!
Kórházban voltunk látogatni, meg etetőszéket nézni(nem vettünk) stb...reggel derült ki, hogy tudunk Pestre menni, de gondoltam ám Rátok. :wink: Ebéd után elég későn indultunk. Sok helyre kellett mennünk ,8 után értünk haza. Nagyon sűrű volt a progi. Igen remélem baba mama talira tudok menni, naggggyon szeretnék. :wink:
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Egész hétvégén nem volt netem, hibaüzenetet írt ki a gép, délelőtt hívtuk a t-online-t, 3 kattintással rend lett... :evil:

Timi, a kiskádat mi sem sikáljuk ki,a nagykádra gondoltam, csak hülyén fogalmaztam. Ciffel, vagy mivel ajánlott kimosni? vmi bababarátabb jobb lenne, de nincs ötletem...
Nagyon jó a tolatós kép! és milyen komolyan néz közben! :D

Gesztenye, a tali nekem sajnos nem jó a közlekedés miatt. De lélekben ott leszek...képeket majd csináljatok ám! Tök jó, hogy voltatok állatkertben! Ilyenkor a szülő is jól kikapcsolódhat, ami nem egy hátrány.
Tegnap sétáltunk Gergővel először úgy, hogy nem kocsiban volt, hanem kenguruban. Nagyon élvezte, tátott szájjal nézelődött, sikongatott, gurgulázott, nevetett. Ki fogom próbálni a kendőt is, hátha most már bejön...
Köszönöm az aloe infót! most egy darabig várunk, aztán ha megint előjön, akkor lehet, hogy megpróbáljuk mégegyszer a kúrát.

Beusa, egyszer énekeltem neki eddig angolul, nagyon furán nézett, a magyart sokkal jobban szereti, úgyhogy abba is hagytam. Hogy fertőtleníted magad?

Anita, az én nagyim dettó ilyen...sőt, főleg a nagynéném....jajajajaj..
ne hagyd magad, sajnos ilyenkor a sarkunkra kell állni, mert néha hajlamosak elfelejteni egyes családtagok, hogy nem ők a szülei a gyereknek...
holdkomp a rémálmom...már jó előre leszögeztem, hogy nem és nem fogom használni, úgyhogy senki ne költsön rá pénzt. Szerencsére megértették. A hinta viszont jól hangzik! :D

De jó, hogy meggyógyult Manó! Gratula!!! :D :D :D

A babatáplálással volt néhány kemény meccsünk nagyiméknál: felelőtlen vagyok, mert nem teáztatom a gyereket, aki miattam ki fog száradni, nehogymár csak szopizzon 6 hónapig, nem elég a tejem, túl híg, túl sűrű, én ennyi idősen már xyz-t ettem...aztán adtam nekik egy szakkönyvet, amin megsértődtek, de végül elolvasták, azóta béke van...
Egy szopis tan. adó írta nekem, amikor bepánikoltam, hogy Hozzátok hasonlóan keveset hízott Gergő hogy
fejl. ugrás később is lehet. Azt mondta, hogy néha annyira érdekes számára a világ, hogy a hízás huszadrangú, minden energiája az agyi/mozgási/nyúlási fejlődésre összpontosul.
Ebben a hónapban kb. megint 100 grammot híztunk, de legalább 6 hós korra megdupláztuk a születési súlyát. Az éjszakai kelésekre csak tippjeim vannak, mert Gergő dec. óta nem kel éjjel, nappal viszont nem alszik semmit. Azért őrület, hogy eddig 2 egyforma védőnői állítást nem hallottunk... :?
Mennyit fogyott Manó a betegség alatt? Remélem, gyorsan visszaszedi, most biztos jobb lesz az étvágya, hogy rendbejött!
Nem szabad egy éves korig vágni a haját? hoppá..... :oops: most már mindegy, már 2x volt nyírva, tök jó tüsis lett, és mintha erősödött is volna... ezt nem tudtam.

Tina, szuperek a képek!!! Marvin már egyedül ül? Felhúzza magát, vagy csak úgy marad?

Edi, imáááádjuk a sütőtököt...falja, tátog, ma fél üveggel evett, nem akartam annyit adni neki, de követelte...szóval teljes a siker! de látom Kata is bebanánozott... :D
A tejpéptől én is ódzkodom, próbálom majd minimalizálni, ha adom egyáltalán. éjjeli kelés... :(

Jubi, mailt megkaptam, levél megy!!! nekem a doki meg a védőnő a tejpépet meg sem említette, de picit tartok tőle..

Viszont 2 napja érzem, hogy már nem elég neki annyi időre a tej, mint régen...Régebben a reggeli szopi után 3, 3,5 óra múlva jött a kaja és a szopi. Most 2 óra múlva zokog, dobálja magát, és fél üveg répát felfal, aztám még tejezik is rá. 2 óra múlva, du. gyümölcsöt is adtam neki, befalta, meg szopizott is. Estére elég a szopi, de nem tudom, meddig...és a grammok alapján van tejem.
Vkinek hasonló tapasztalat? vagy ne aggódjak, ez a dolgok rendje?


Puszi, bocs, hogy ilyen hosszú voltam... :oops:

Angel
Vendég
 


Hi

Beusa: én 1* hallottam egy adásban erről a nyelv kérdésről, és azt mondták, hogy egy ember ne beszéljen 2 nyelven, mert az zavarja a babát. Pl. anyu csak magyarul apu csak angolul az úgy ok. De hát ezt csak az okosok mondták nem a baba :D

Goodf: miért nem lehet vágni a baba haját? Mi baja lesz tőle? Én ilyet még sose olvastam, mondjuk még nem is akartam vágni a haját, de ilyet még soha nem hallottam. :roll: :oops:

Gesztenye: mi megyünk a baba-mama talira (Timivel együtt). Legalábbis nekem azt mondta.
MI meg pont aznap a vidámparkba voltunk egy ismerős párral. Mi csak szolídan a kenguruból figyuztuk az eseményeket, na meg nagyjából aludt a Kitti mert ugye még nincs a toppon, ez a megfázás még mindig benne lehet.

Timi, TIna: jók a képek. Dóri rákot játszott? Ejnye a Kitti nem így mutatta neki :) Marvinnak mi az a fehér a szájába? Csak nem fogat mosott? :lol:

Angel: dobok egy képet erről a felállós mókáról. Mondjuk ma is betettem a kiságyba de nem csinálta, csak feltérdelt. Az ágyon lesz egy szivacsrész azt én kértem a páromtól hogy kreálja oda, mert nagyon kemény volt rajta támaszkodni :?

Kép
Kép
ez pedig anyáméknál készült, amikor belém kapaszkodva állt fel.

Amúgy mostanában nagy kedvenc, hogy az apja a nyakába ülteti és olyakor nagyon visít, meg kacag, és csak úgy tépi a párom haját :lol: Meg az egyszervolt.hu-n van egy dal, arra szoktunk táncolni, hát az is nagyon haláli. Mindig huhog rá.
Ja és tegnap volt az első nap, hogy este8-tól, reggel 8-ig aludt. :shock: néztem is nagyot hogy most mi is van? De nagyon örültem neki, valószínű ez nem lesz mindennapi ajándék.

Edi: remélem tudsz jönni a talira! Addigra már csak meggyógyul a Kitti is. Megcsináltattuk a babakötvényt. (vagy már írtam? :oops: )

Na megyek aludni, mert ez a hétvége nagyon mozgalmas volt, itt volt egy Pécsi barinőm és ide-oda mentünk, persze nagyon jó volt.

Ja és még egy kép a múltkori babazsúrról ahova mentünk. Ott a 2 éves kisfiú egy bicajt kapott és persze mi is kipróbáltuk. Ez az egyik kedvenc képem.

Jó éjt: Betti Kép

Kép
bettus79
 
 


Edit!
Én régebben azt álmodtam (amikor még éjjel is szopizott), hogy elaludtam szopi közben és Barni leesett vagy ráfeküdtem, mire megijedtem és felébredtem, Barni pedig a kiságyában durmolt :roll: .
Sok sikert a kúszáshoz és a próbálkozáshoz.

Melódia!
Mi is megpróbáljuk elintézni, hogy húsvét hétfőn Szentendrére menjünk és akkor talizhatnánk is. Esetleg Angelékkel is összefuthatunk, ha nekik is jó.

Angel!
Utána néztem és megelőzésként ajánlják a forever bright tooth gel-t, azaz az aloes fogkrémet. Ez olcsóbb, mint a gél és remélhetőleg tényleg megelőzi azokat a fránya aftákat. Ha nem tudtok beszerezni, akkor szívesen segítek.
Gratula az első kenguruzáshoz. Mit szólt hozzá a gerinced? Bírtad a terhelést? Barninak ma már igazán ízlett az alma és azt vettem észre, hogy kevesebbet is szopizott, mint szokott, talán azért mert már várta a folytatást :lol: . Mióta ezt eszi pépesebb lett a széklete is, de a szaga még nem változott.

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Hi!


Edi!


Már nagyon penge vagy a hozzátápival :lol: :lol: Ügyik vagytok :wink: :wink: Mi van Veletek MSN?


Angel!


Te megtudod mérni Gergőt? Van mérlegetek? Az elég szép, h a ami napig is szoptatod. Dóri 3-4 óránként kap kaját. Ő nem nagyon szokott sírni a kaja miatt. Én nézem az időt, és ha itt az idő már cicin van :lol: Nem szokta visszautasítani :lol: Persze ha nem elég a mennyiség akkor plusszban tápszert adok még neki. Ez a kezdetektől Nálunk sajna :( ,gy ment. De úgy vagyok vele, h Hálát adok, h eddig is tudtam valamennyi anyatejet adni Neki. Meg már nm szomorkodom, hiszen elkezdődik a hozzátáplálás.És ha csak annyi lesz, h vagy reggel vagy este tudok adni Neki anyatejet, már örülni fogok :lol: . Onnan tudod, h mennyire elég a tejed, h egy kicsit lefejsz, és hűtőbe teszed. Majd később kiveszed, és megnézed, h elég zsíros-e vagy sem. Mert lehet, h van még tejcid, de már nem annyira zsíros, mint régen. Ilyenkor ha zsíros a tej, akkor az átlátszó poháron(azon jobban látszik), látod, h a zsír a pohár szélén lerakodott.



Áprilisi tréfaként elszeretném mondani Nektek, h én nem kezdtem el a 90 napos diétát, mert azt szerintem nem tudnám végigvinni. Tehát ami vicces, h én a mai nappal azt fogadtam meg, h naponta minden este amikor Dórit ágyba teszem, akkor nekiállok, és tornázom. Ma volt az első este :lol: :lol:


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?