Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, itt vagyok én is, csak szintén elég fáradtan...az éjszakák miatt. Nem is tudok reagálni, annyira szita az agyam, pihennem kellene már egy kicsit.

A nappalok egyébként nagyon jók, csak a fárdatság miatt én is sokszor ideges vagyok. Róki, bocs, hogy kedden olyan röviden válaszoltam, de épp hulla voltam.
Sajnálom, hogy ilyen nehéz most nektek. Szegény Szilvi, tényleg valami baja lehet, ami reméljük, hamarosan elmúlik.
Nálunk a nappalok harmonikusak, úgy érzem, kiegyensúlyozottan tudok foglalkozni mindkettőjükkel. Anna egy angyalka (azért ő is tud orditani, de hát melyik baba nem), igy néha oda kell figyelnem, nehogy elhanyagoljam.

Akkor hát pénteken várlak benneteket (Csibb, sajnálom, ami történt, és hogy nem tudsz jönni). Aki kér útvonalat, irjon nekem privit!
Remélem, jó idő lesz addig, nem ázik el a kert és akkor ki is lehet menni a szántónkra :) : lehet csigát gyűjteni, gyökereket huzigálni..., sőt, most egy hinta is felkerült, csak még nincs elöl védőkar rajta, de próbálok kitalálni valamit.
Hozzatok benti cipőt a gyerekeknek (esetleg magatoknak is :oops: ), mert a szobában ugyan szőnyegpadló van, de az étkezőben nagyon hideg csempe.

KépKép

KépKép
majola
 
 


Andi, most olvasom... Úgy sajnálom! Hátha elmúlik péntekre!

KépKép

KépKép
majola
 
 


Sziasztok,

Köszönöm mindenkinek a drukkokat. Jól esik :) :)

Hajni, kicsit késésben, de boldog névnapot.
Kép


Csibb, Anikó. Részvétem :(

Ancsi, drukk az AFP-hez és anyósodnak, hogy jobban legyen!

And, jól kicentizted a hazajutást ;)

Danigombi nagyon jóképű, és az a kendő :) :)

Róki, Majola kitartás!!!!

Pusz mindenkinek: Kriszti

KépKép
Kép
csikken
 
 

 
 

Sziasztok LÁnyok!

Megann
Nagyon kedves vagy, hogy gondoltál ránk! Köszi :P
Jól vagyunk, leszámítva, hogy Marci pár napja megint hisztizsák!
Csak nagyon tanulnom kell. Már nincsen egy egész hetem :shock:

Aniko, Csibb, Megann
Nagyon sajnálom a történteket :cry:
Én is néha nagyon tudok félni, de inkább nem gondolok ezekre, mert csak bezizzennék.

Csikken
Akkor minden rendben? :P Ez jó.

Ancsi
KItartást a Családnak!

Barbi
Ne haragudj, de nagyot nevettem :oops:
Minden jó, ha jó a vége...

Rokica
De nehéz lehet! TEljesen átérzem, de sajnos ötletem nincsen.

Megann
Még azt szerettem volna a múltkor, hogy férjed nem csak bocsánatot kérni nem tud, hanem vak is....

Ja! Totka boldog névnapot kívánunk!

Megyek lányok, nagyon sok a betű....
puszi
Egy hét múlva már gyakrabban tudok jönni!

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Sziasztok!

Ezer bocsánat, már megint csak magunkkal vagyok elfoglalva...

Csikken, figyelek ám és megy a drukk!

Hajni, utólag is boldog névnapot!

Annamami:

Mióta Szilvi megszületett nem eszem tejterméket! Illetve ez így magában nem igaz, mert azért egy-egy tejes kifli becsúszik, meg esetleg olyan étel amin reszelt sajt van... de most mióta Szilvi ilyen sírós lett, azóta jobban odafigyelek és még ilyet sem eszem. Pláne hogy Zsuzsa is hányt, és lehet hogy attól a tejterméktől amit az anyatejemen keresztül kapott...

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Itt olyan hülye idő van, elbújt a napocska, fúj a szél..... :evil: (Panna ezt úgy mondja:ebút :D )

Rokica
Hááát,Panna áldott jó kislány, én nemtom hogy bírnám...Egyébként a talin olyan nyugodt, kiegyensúlyozott voltál, hogy csak néztem!Gőzöm nincs, mi a megoldás!And-nak mikor sírós volt Eszti, és olvastam a sorait, én már attól kibuktam.
Benianyu
Kéksapis Dani már nem is Gombi,hanem igazi nagyfiúúúúúú!!!Na, és a hajadat megmutatod?????Lécciiiiiiiii!!!!És végre, végre VALAKI, akinek ienyémhez hasonló lencsije van!!!)kíváncsi vagyok hogy fogom szeretni!!)Köszi.
Cleo
Csodaszép házikótok(palotátok) lesz
Juci
Hisztizsák :) Az Panninál is van bőven!!!!!Jó tanulást, és várunk vissza!Anatómiád megvolt már?
Duda
jobbulást!



Nyúlnééééééééééééé!!!!!!!(hiányzol már)

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


szaisztok!

megjöttem szegdről, csak kicsit gyorsan jöttem, most itt húzom az időt, hogy nehogy apukám azt möondja, milyen gyorsan felértem :wink:
kezdem élvezni a dolgot egyébként. azt tervezem, hogy 1-1 éjszakát ott alszok, apa is szokhatja majd, hogy egyedül van a csajjal.

ma reggel eszti fél 7-kor ébredt, épp, mikor indulni akartam. belekapaszkiodott a nyakamba, és ahogy egy fél méterre eltávolodtam olyan kkrokodilkönnyes sírásba kezdett, hogy majd meghasadt a szívem. ilyen lesz a beszoktatás????! akkor apát küldöm....

Andi! jobbulást!! biztos mostanában jár nekünk az anyás korszak, aztán majd le sem tudjuk vakarni az apjukról.

Rokica! én is maximálisan együttérzek veletek. éjszakák milyenek??
nálunk mondjuk kézben viszonylag jó volt a helyzet, tehát én is azt gondolom, hogy ha kézben is állandóan sír, az nem normális. jó-jó sírós baba, de azért legyen olyan napszak vagy állapot, ami megnyugtatja. vagy az idő oldja meg. ez most sovány vigasz, de mivel kemény csajok vagytok :wink: :wink: ki fogjátok bírni! na ezért gondoltam én, hoigy kell egy kis szusszanás a kistesó előtt. le a kalappal és kitartás!!!!
még egy ötlet: mondod, hogy a komfortszopi sem nyugtatja. nem lehet, hogy terheli a pociját a tejcsi, tehát 2,5-3 órás szünetet kellene tartani, hátha a laktóz terheléstől fáj a hasa. ha egyáltalán hasfájós.. csak egy ötlet. így utólag, Esztinél ez tuti baj volt.

na megyerk, összeszedem a csajom, most már megérkezhettem :D
ja, Megann, attól függ mennyire nyomod a pedált. reggel 1,5 óra, hazafelé kb 2. (Hajni, ezt ne mutasd meg Csabának, ha valaha is szeretnél velem feljönni :wink: )
Barbi, te nyertél az üres tank versenyben :lol:

KépKép
KépKép
and
 
 


Annamami/Rokica!
Mazsnak nem a tojás miatt is fájt a pocakja?

Rokica!
Pokoli lehet.... van egy homeos szer, ami szuper a hasfájásra, egy barátnőm babájánál nagyon bevált, mindjárt utánanézek...

Ancsi!
Még nem rózsaszín, majd nyáron lesz az. A férjem most azzal lepett meg, hogy ő csinálja majd :shock: :shock: :shock:
(finoman szólva nem az a barkácsolós fajta)

Benianyu!
Persze hogy itthon tartottam Lilit, de nem lett semmi baj :). Tuti, hogy annyi mindent összeevett. Apájával ettek, nekem feküdnöm kellett, mert eleredt az orrom vére :(

Apropó Hajni!
Tegnap óta már háromszor vérzett az orrom, gondolom az erős nátha utózengéje. Ez még belefér? Mit tehetek ellene?

Benianyu!
Képet kérünk az új frizkóról!
Van egy receptes nem szteroidos krém az ilyen stáraz foltokra: Protopic. Nagyon tuti, de 2500 pénz.

Képzeljétek, érik az 5. kiló mínusz! :D

ayse
 
 


Rokica!
Colocinthys 9CH-ból, ha fáj a pocak, , 5 golyót feloldani egy kiskanálnyi vízben, és 5 perc után béke honol a pocakban.

Hátha beválik!

ayse
 
 


And
Egyszer lehet, hogy leugrunk veled Fannival Szegedre, ott lakik a másik nagyim, és meglátogatjuk!!! :idea:
Hogy szoktál menni?
reggel mész-este jössz?
le is vihetnénk téged, ha jól jönne ki!

Rókica
Kemény lehet... sajnos nekem sincs ötletem...

Ayse
gratula a minusz kilókhoz!!! :D
valami szuperfogyókúra vagy csak egyszerűen kevesebbet eszel vagy mást?

én abbahagytam a 90-naposat, mert még csak 2 kg ment le, és már egy hónapja csinálom. most átállok a saját módszeremre, mert az úgy emlékszem, hatékonyabb... 8)
de majd meglátjuk...

Duda
jobbulást neked!!!

Ma teljesen elájultam Fannitól!!! kértem, hogy adjon puszit az arcomra, mert mostanában próbálja utánozni ezt a puszicuppanás hangot, persze vicces, mert nem megy neki, és odatolta a kis fejét, becsukta a szemét, és teljes átéléssel odabújt, majd megsimogatta az arcom... kész voltam, majdnem elbőgtem magam, olyan kedvesen csinálta... :oops: :oops: :D

kontaktlencsében alvók:
és nem száraz a lencse reggel, mikor felkeltek???
és nem ragad fel a szemhéjatok alá???
én úgy rettegnék ettől...

(és a többieknek is köszi a részvétet!)

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok! :)

Köszi a bókokat Danigombiról, aki imád hason feküdni a játszón, mint a képeken is látszik, a gumitéglán, a kavicson, a homokban, a csúszdán, mindenhol. :) Közelről kell tanulmányozni a dolgokat és persze alaposan. :)
A hajam azért semmi extra, de majd max. megkérem Apát, hogy fényképezzen le a fiúkkal és azt felteszem. :wink:

Duda,
További jobbulást neked és drukk, hogy Nati nehogy elkapja!
5-6 centi göndör hajnál nem olyan sok ám, simán nyakig ér.

Ayse,
Gratula az 5 kiló minuszhoz!!! Az már tényleg dícséretes!!! :) :)
Ha tényleg használna a krém, akkor kiadom érte a 2500 forintot, kérdés, hogy ilyen kiszáradásra való-e. Azt hiszem, ha nem javul még egy-két hétig, akkor elmegyünk bőrgyógyászhoz. :(

And,
Te tényleg egy száguldozó vagy! :) Ez a benzinkicentizés nem semmi. Szerencsés vagy! :)
A beszoktatásnál sajnos lehetnek ilyen pillanatok. Most még kicsi Eszti és tényleg azért sír, mert szeretne veled maradni, de később még olyan is lesz (oviban inkább), hogy levág egy sírást, könnyekkel, anyuka megy gyomorideggel dolgozni, a gyerkőc meg fél perc múlva már rég elfelejtette az egészet.
A múlt heti Nők Lapjában pont erről ír D. Tóth Kriszta. Most szoktatja be a kislányát és nem zökkenőmentes. A kislány is annyi idős, mint a mi gyerkőceink, azt hiszem, 2005. október végi.

Csibb,
Nem száraz a lencse reggel, mikor felkelek. Magyarázta a szemészorvos nekem, hogy mi a különbség, de annyira nem értek hozzá.... :oops: :oops: Talán a légáteresztése másképp van kivitelezve.

Totka,
Imádni fogod a lencsét! :) Köszi a bókot! :) Még Gombi ám. De Nyúlné azt írta a múltkor, hogy nagyon jól áll neki. :)

Nyúlné,
Tényleg, hol vagy? Gondolom éjjel-nappal csavarogtok! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Ayse
igen, az erős náthától vérzik az orrod.A patikai orrkenőcs rá a csodakenős:Ung.Nasalae a neve(így kell kérni).Ismered?Napi 5X egy babnyit jó belekenni mko.-i orrlyukadba, jó föl.Kicsit "bányászos", de tuti jó.Az ára fillér volt, most sajna nem tudom.Az Asulenol is hasonló, de ez sokkal-sokkal jobb.Kétéves kortól gyerekeknek is használható.Ill.sok C vitaminbevitel, ami edzi az igénybevett hajszálereket!Majd írd lécci a fejleményt.És asszem megyek hozzád tovább képzésre fogyi ügyben, mert imádott férjem ma megint elgezdett .........ni. :evil: :evil:
Csibi
Fannipuszi: :P :P :P :P :P :P Ha jönnél Szegedre, onnan Szénás city csak 70km!!!!Szeretettel várnánk ám!!!!-ill.MINDENKIT, aki erre jár!!!!!

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Ayse,

azért fájt,mert nem tudta feldolgozni a tejfehérjét.
A tojástól a keresztallergia veszélye/lehetősége miatt tiltott el a gyerekdokinénink.

De jó ezt így múlt időben írni!!!! :D :D :D legalább valami jó is......
annamami
 
 


Rokica!
Én is nagyo drukkolok, hogy elmúlon a sírós időszaka szilvi babának!
Nálunk ugyanez volt Lívivel 2 hónapig.
És utólag jöttem rá, hogy a sok madártejtől............. :?
Mert nemt udtam, hogy nem szabad enni tejtermékeket....
És erre csak most jöttem rá......
A másodiknál okosabb leszek.
szerintem ettől volt, de lehet vannak ilyen sírós babák...
Nekünk sem volt sehogy sem jó, se ringatás semmi.....
Remélem hamrosan vége lesz ennek a korszaknak!!!
Kitartás!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:

Mea
mea
 
 


szilvi=Szilvi ezer bocsánat és a többi hibáért is!!!

Mea
mea
 
 


And
én a 80km-es sebességhez vagyok szokva, ha gyorsabb az autó, szó szerint émelygek, nem bíííírom a sebességet!(a szlovák rokonaink olyan 130 körül vezetnek alapban, már kétszer meg kellett állniuk miattam:ok:emesis!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :oops: :oops: :oops: :oops: 8) 8) 8) 8) 8) 8) (remélem, jól meggondoltad!!!!!)

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Mea
Tényleg, most hogy írod a madártejet(ez az egyik, amivel mindíg, mindehol le lehet vele venni a lábamról, annyira szeretem), hozta volna be a nagyi szülés után, és a szülésznőm rámparancsolt, meg ne egyem, ha nem akarom, hogy az ötnapos Panna végigüvöltse az éjszakát....

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


And, Barbi! :D

Én is tankoltam már a kacsa 25 literes tankjába 26,2 litert. Szerintem már a csövekben sem volt. :D

Nyúlnével mi van?

Totka! :D

A madártej csak a tej miatt nem ajánlott, vagy van még valami extra is, amitől fájhat a babapoci?

Ayse! :D

Gratula a -5 kg-hoz! Ma voltam szülőin, amit a leendő ovisok szüleinek tartottak. Szombaton lesz nyílt nap.

Zsóf

Kép
Kép
göndörzsóf
 
 


Én a kórházban végig madártejet ittam! :cry: :cry: :cry:
7 NAPIG!!!! :evil: :evil: :evil:
Bár ne tettem volna................. :cry: :cry: :cry: :cry:

persze ezt akkor senki sem mondta :twisted: :twisted: :twisted:
annamami
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, tegnap este megszületett sógoromék kisfia, Zsolt Jenő!!! Vákummal született, de szerencsére egészséges, többet nagyon én se tudok. Illetve láttam egy fényképet róla, tényleg nagyon szép baba, nem újszülöttnek néz ki.

Csikken! Halk gratula, Isten hozott a kétgyerekesek táborában!

And! Húsvét utáni héten végig lenn leszünk Szegeden, ha társaság-hiányod lenne, szívesen meglátogatunk, akár benn a klinikán is. :D

Nem tudom, meséltem-e, de apuról kiderült, hogy rákos, és bár kivették a daganatokat, de átterjedt a hashártyára is, ezért most 2 hetenként be kell feküdnie 3 napra a klinikára. A doki szerint ez valami újfajta kezelés, a legmodernebb, ilyen-olyan infúziókat kap (nekem ez alapján kemoterápiának tűnik). And! Tudsz erről valamit? Mi lehet ez? Persze majd anyósomat is megpróbálom kifaggatni erről, hátha többet tud.

Hajni! Utólag is boldog névnapot!

Róki! Kitartást!!!! Sírás okára nincs tippem, egyik gyerekem se volt hasfájós. Kristóf nagyon nyugi baba, bár az utóbbi napokban köhécsel, és emiatt kicsit napközben is, éjjel is nyugtalanabb. Így ma pl. Saci is kiakadt szegény, mert Kristóf állandóan a kezemben volt, nem engedte magát letenni.

Duda, Ayse! Jobbulást nektek!

Csibb, Anikó! Őszinte részvétem!

Benianyu! Dani édes a kék kendőben!

Megyek aludni, lecsuklik a fejem!

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Hajni!
Köszi a tanácsot. Persze, hogy ismerem, holnap veszek is!
Ma kénytelen voltam figyelmeztetni Nagyhangú Zolit, hogy ne lepődjön meg, ha esetleg eleredne az orrom vére... Szerencsére nem került rá sor.
Szerintem Te többet tudsz ezekről a fogyis dolgokról mint én (már úgy értem az egészségügyi hátterükről). Gondold át, hogy mi az, ami számodra elfogadható, kivitelezhető és asszerint tarts diétát.
Nekem egy nagyon jó mondat segített. A rádióban azt mondta egy orvos, hogy nincsenek csodareceptek, kevesebb kalóriát kell felvenni, mint amennyit felhasználunk és akkor fogyni fogunk.
Gondolom az sem árt, ha a felvétel inkább a nap első felére esik.
És még egy jó gondolat: körülbelül annyi idő alatt fog lemenni, mint ahogy feljött.
Ha nincs sietség, akkor könnyebb is betartani a dolgokat.
Különben most is iszonyú éhes vagyok, de már csak nem fogom megenni azt az iszonyúan finom almássütit, amit az anyósom küldött, a délről maradt szilvalekváros derelyét se, és a lengyel bocikaramellát se, amivel a férjem kedveskedett, sőt a túró rudit se, ha már eddig kitartottam. Majd holnap reggel csipegetek egy kicsit.

Csibb!
Ez a saját fejem utáni fogyi!

Köszönöm a dícséreteket fogyi ügyben, de még csak érik az az ötödik kiló, még csak négy és fél :oops: :oops: :oops: És még 18 hátra van (minimum) :evil:

ayse
 
 


Csak kapkodom a fejem, hogy pörög a topik, ali bírok válaszolni ennyi hsz-re :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Rossz:
Lili valami vírust nyalhatott be, mert 0:50-től hányt többször is, hasmenése is volt. :( :( :( Az alvás nekem ma se jött össze. :evil:

Jó:
Andris gyakorlatilag egyedül kikanalazta a főzelékét, csak a végén kellett egy kis segítség, hogy a tányér aljáról is megehesse a hamit :).

ayse
 
 


Látom meg van egy pár beteg babánk és mamánk. Minkenkinek jobbulást.

Cleo
Nappali szuper lesz, kitartás, akkor már csak hetek kérdése.

Bodza
Apukádnak mielőbbi jobbulást és kitartást.

Na felébredt a Brigi, megyek is.

Kép
Kép
maresz
 
 


Próbálok készülni holnapra, de most épp Anna ficereg a vállamon. Nagy rend nem lesz, úgy látom, de a végére úgyis csatatérré válik a lakás..., ami már rendben sem olyan rendezett :)
Csinálok kétféle tésztát, lesz itthon ásványviz és narancslé, a többit rátok bizom. Róki, nem jut eszembe semmilyen tejmentes recept. Segitség!!!
Remélem, addig már nem fog esni, és száraz lesz a kert.
10-től lehet érkezni :)
Más nem kér útvonalat?

KépKép

KépKép
majola
 
 


Sziasztok!!

Látszik hogy itt a jó idő!! :D :D
De az esti csivitelőkkel mi a helyzet???? :lol: :lol:

Megint körkérdés!!!! :D
Ki hol volt a babájával/babáikkal 4d uh-on??
És ki hogy volt megelégedve vele???

Mert mi Melivel anno itt voltunk Miskolcon,de nagyon nem volt jó!
A fényképen is alig látszik valami!! :evil: :evil:

Ezért szeretnék most egy "profi" helyre elmenni!!!! :D

ancsi26
 
 


Ancsi! :D

Mi a Hattyúházban voltunk, az ott van Bp-n a Széna térhez közel, nekünk jók lettek a képek, és a doki is rendes volt.

Kép
Kép
göndörzsóf
 
 


Totka!

Még szerencse, hogy szóltak neked.
Mert nekem anyósom hozta kórházba és bizony utolsó nap Lívi üvöltött is egész éjjel!!!


Annamami!

Akkor tuti ez volt a baj........................bárcsak, kihagytuk volna!!!!
Nekem sem szólt senki:((((((((((

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Annamami!
Na, ma meg engem kapott el a migrén egy fordulóra rendesen. :evil: Eddig négyszer hánytam, és még nem múlt el teljesen. :evil: :roll:
De kaptam Bendegúztól rá gyógypuszit, az sokat használt! :D

Neked már elmúlt remélem. :)

Madártejet én is kaptam a kórházban, mondjuk csak egyszer, de nem tűnt fel, hogy Bendegúz sokat sírt volna, olyan kis nyugis baba volt. Aztán az első hetekben amikor voltak hasfájások azért én is elhagytam a tejet, kakaót.
Olyan érdekes amíg szoptattam Bendegúzt én rengeteg almalét megittam, és valószínű olyan íze lett a tejnek is, mert Bendegúz kedvenc itala azóta is az almalé vízzel hígítva. :)

Benianyu!
Annyira édes Dani abban a kis kék sapkakendőben, borzasztó jól áll neki. :) Pont tegnap kerestem Bendegúznak tavaszi vékonyabb sapit, de nem találtam olyat ami tetszett volna, de ez iszonyúan tetszik. Megkérdezhetem, hol vetted?

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Nyúlné, Megann, Benianyu, akik autósok vagytok és nem kértetek útvonalat: ugye nem azért, mert nem jöttök holnap?
Annamami, Juci?

KépKép

KépKép
majola
 
 


Majola!

Mi megyünk! És ne aggódj a tejmentes kaja miatt, viszek én Zsuzsának ennivalót... azt nem ígérem, hogy ma este még sütök is valamit, de neki mindenesetre viszek ebédet.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Ezt az oldalt futottam végig gyorsan...tegnap sem tudtam jönni, anyumat hoztam ki, ő volt a bébiszitter, mert ma temetésen voltunk, aztán fuvaroztam anyut haza....

Majola :(

Rettenetesen sajnálom de mi nem tudunk menni...
Léna sajna beteg....mármint taknyol nagyon...tegnap még olyan folyós áttetsző volt, de ma már sárga... :( :( :(
Ennek ellenére jókedvű, eszik, iszik, minden a régi, csak a száján veszi a levegőt.....de akkor se merem igy közösségbe vinni.. :( :(
Rettenetesen sajnálom... :cry: :cry: :cry:
Remélem nem haragszol :cry: :cry:
Pedig annyira akartunk menni....
Még nem tudom eldönteni, hogy a hétfői orkánerejű szél vagy valami virus az oka....

folyt...

M.

Kép

Kép
megann
 
 


sziasztok!
édes,drága Majola,úgy sajnálom,de nem megyünk holnap,sajnos kicsit(nagyon) zűrzavaros a családi életem,így most erre kell koncentrálnom!
Jó talizást mindenkinek és sok képet!
Most nem tudom még mikor kapcsolódok be újra,de majd jövök az biztos!és köszönöm a sok hiányolást,édesek vagytok és,mint majom a farkának....
ja! és megvan az új szavunk,én nem tudom,hogy válogat nyuszi,de most a DINNYE a nyertes! :shock: :lol:
na pásztok!

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Naaaaaaa, Megann, Nyúlné :cry:
Persze megértem, és remélem, mindenkinek mihamarabb megoldódik minden testi-lelki baja.

Bodza, nagyon sajnálom, ami apukáddal történik, nagyon nehéz lehet most nektek. Jobbulást, mihamarabbi gyógyulást kivánok neki!
Ti nem jöttök a talira? Kristóf is megismerkedhetne korban hozzáillő lányokkal :)

Róki, oké, várlak!

Barbi, nem jelentkeztél, de ugye jöttök? Nolcsi megpuszilgathatja Annababát :oops:

KépKép

KépKép
majola
 
 


Csak gyorsan, majd este jövök még :wink:

Zsuzsa!
Persze, hogy megyünk!!!!!!!! :D :D :D

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Szép jó estét!

Nyúlné

:cry: :cry:( igyatok egy kis páleszt) , dinnye viszont :lol: :lol:
Bodza
Édesapádnak jobbulást, Nektek sok erőt(szívetek az hatalmas, teli szeretettel)
Márti
Brr, a hideg is kiráz ettől a migrénedtől!Nekem államvizsga végéig volt hasonló, utánna huss megszűnt.Relpaxot adott egy szaki, az baromi jó volt.Érdekes, amit az almaléről írsz.Panna nálam u.ezt csinálja a szőlőlével(szopi alatt napi 3 l.ittam belőle-a vizet útáltam-(mondjuk én szentül meg vagyok győződve, hogy ettől híztam-a sok cuki miatt-. :(
Megann
Pannának is ma kezdett folyni a nózija, egész nap hapcizott. :cry:

Majola
Holnapra jó bulit Nektek, hmm, én is ráéreztem ám a tali ízére!!!! :wink: Csak 250km az csak 250 km. :(
Ayse
ma vérzett az orrod?

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Majola!

Hidd el nagyon mennénk...még meg is rizikóznám ha nagyobb részt szabadtéri lehetne(de ugye elég hűvi volt ma is), meg inkább ugye Annababát féltem nagyon....ő még végképp olyan kis védtelen.. :roll: :roll: :roll: :roll:

Én is elég lehangolt vagyok, bár anyukám próbált ma meg tegnap lelket önteni belém, hogy nem szabad butaságokon agyalni..és hogy a jóra kell koncentrálni... :roll: :roll:
Csakhát olyan nehéz ennyi rossz élmény mellett....

Úgyhogy lépek is olvasni vagy valami...hátha elterelődik a figyelmem......



M.

Kép

Kép
megann
 
 


sziasztok!

délutánra javult meg a net, de szerencsére most nem írtatok sokat :)

Bodza!
jaj, úgy sajnálom, hogy apukád beteg! :( :( nekem szinte minden nap eszembe jut, hogy mi lesz, ha kiderül valami, és nagyon-nagyon elszomorodom. sajnos nem tudom mi ez a spéci infúzió, de utánanézek!
mivel minden héten megyek szegedre, tuti húsvét után is, úgyhogy összefuthatnánk! a klinikától nem messze láttam egy szimpi játszóteret a hídnál, de te vagy ott ismerős.

Csibb!
egyelőre úgy mentem, hogy reggel mentem, este jöttem. mondjuk jó korán indultam. még nem néztem rendesen utána, de tervezem, hogy ottalvós bulit is tartok :wink:
neked mi lenne jó? nálam az a tuti, hogy szerdánként élennt vagyok, mert akkor tuti vigyáz a gyerekre az apukám.
Fannipuszi nagyon fincsi lehet!!! ez valami hihetetlen jó érzés, amikor puszit ad az ember lánya :D Eszti korábban nyitott szájjal adott nyálas puszit az arcunkra, de amióta tud cuppanósat, már csak olyat ad.
és még azt szeretem, amikor hátulról spontán átölel és odabújik, imádom :)

Márti! ez a migrén borzalmas lehet. nekem 2x volt terhesség alatt, hogy hánytam is tőle, de azt nem lehet elfelejteni. jobbulást!!!

Ancsi!
mi budapesten a praxis rendelőben voltunk, egy rendes nőgyógyász csinálta, nem szonográfus, és tényleg mindent megtett, amit lehetett kihozott belőle, az más kérdés, hogy !ESzti nem volt hajnlandó megmoccani sem. mástól is hallottam, hogy meg volt ott elégedve.
ha jöttök fel, szóljál előtte!!!

KépKép
KépKép
and
 
 


Totka!

Igen igen...Léna is prüszköl egész nap...ezért is gondolom hogy ez saját szerzeményes megfázás..és nem fertőzés......

Jobbulást Pannának...

Davallia!

Veletek mizu????
Vajon olvasol minket????
Hogy boldogultok???

Hari!
Szedte vette teremtette....aszzontad, jössz mostmár hozzánk többet....kis terrorista nem engedi????
Nyugi engem is tol el Léna a géptől ezerrel....

Rókica!

Kitartás....
Tudod ez is olyan, hogy egyik baba ilyen a másik olyan...
Én vedeltem a tejfélét..mégse volt Léna hasfájós..
Hamarosan vége lesz a sirásnak...reméljük...

Bodza!

Nagyon sajnálom apukádat :cry:
Remélem hatásos lesz az új gyógymód.

Ancsi!

Mi is ugye Pesten voltunk. 13. ker. Kárpát u-ban....
Mi megvoltunk elégedve..kaptunk szép fotót is... :)
De ugye az nem éppen közel van hozzátok...

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok,

holnap jó talizást kívánok és sok sok képet szeretnék!


Jaj, ez az agyalás dolog engem kikészít. Komolyan nem tudok egyetlen egyszer se úgy lefeküdni aludni, hogy ne gondolnék valami rosszra. ( Rolival kapcsolatban)
Tegnap már éjszaka tökre örültem, hogy ma még nem volt negatív gondolatom és akkor egyszer csak ....... :(

Nem értem miért van ez.
Általában igy van: valakihez átviszem félrenyel és fulldoklik, férjemmel van és pl. betöri a fejét, jönnek át hozzánk ismik (ez volt ma) és a másik gyerek kiszúrja a szemét.

Tudom hogy nagyon gáz, de nincs valakinek ötlete, hogyan tudnám ezeket a gondolatokat elhesegetni? Vagy ez már orvosi eset???
ááááááááááá

Nyúlné, remélem mihamarabb kilábaltok a családi gondokból és megejtjük a rikitó versenyt.

Puszi mindenkinek. Kriszti

KépKép
Kép
csikken
 
 


Ja, bocs a hülye témáért. Elég gázul hangzik igy visszaolvasva.
Kriszti

KépKép
Kép
csikken
 
 


Csikken!

Dehogy gáz szerintem....
Én leginkább csak akkor féltem Lénát ha nem velem van..és mivel ilyen nem sokszor van..ezért én általában nem rajta agyalok(szerencsére)..
Nem tudom..de ha van valakinek valami jó ötlete..elő vele,..mert tényleg gáz......rányomja a rettegés a napjainkra bélyeget.. :evil: :evil:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Majola,
mi is jövünk, Barbiékkal!!! :D :D :D
(én csak a Villányi útig merem bevállalni egyelőre...... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:)

Ma egész nap mondtam Mazsnak,hogy holnap meglátogatjuk Julcsit és Annát...és mikor kimondtam,hogy Julcsi hatalmas mosoly volt a válasz,szerintem nagyon tetszik neki a dallama.... :D :D :D


Csak még azt nem tudom mit is vigyünk! :roll: :roll: :roll: :roll:



Márti,
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!! :cry: :cry: :cry:
nagyon sajnállak,szegény......... :cry: :cry: :cry:
annamami
 
 


Csikken!
nyugodj meg! nekem is szoktak ilyen gpondolataim lenne, sajnos nem is ritkán, de igyekszem nagyon gyorsan elhesegetni. vagy hagyom magam sodródni, belenézek egy olyan filmbe, amibe nem szabadna, és kisírom magamból. hát ez van. én már belenyugodtam, hogy engem a hormonok totál megváltoztattak. korábban azért nem sírtam el magam egy filmen, legfeljebb, ha nagyon megható nvolt max könnybelábadt a szemem, most 1-2 percet se bírok ki, és ömlenek a könnyeim. és én is nagyon féltem Esztit, annyi a különbség, hogy én nem másokról gondolom, hogy elejti stb, hanem magamról. még bizakodom, hogy majd lesz jobb. de ha mégsem, az se baj. féltjük, szeretjük :wink: figyelemelterelés! vagy, ha az sem megy, akkor szólok apának, hogy milyen lüke vagyok, és ő gyorsan megvígasztal :)

Hajni! tudok ám 80-nal is menni! és viszonylag jó az m5-ös, nem ráz :) de tőlem megállhatunk hányni :wink: :wink: :lol:

KépKép
KépKép
and
 
 


Márti!
Jobbulást!!!!!
Engem is megkínált ma a fejfájás Kokas Klára módszere után (lásd lejjebb), de algo, majd gófektetés után vörösbor száműzte a vadakat.

Hajni!
Köszönöm, hatott a módszered, ma NEM vérzett!!!!!

Csikken!
Tökre megértelek, mert én is ilyen vagyok. Lili féléves volt, amikor egy pár percre megnyugodtam és akkor rájöttem, hogy azért, mert úgy éreztem, hogy na talán akkor életben marad.
De a mai napig a legrémesebb fantáziák bírnak rámtörni, szerencsére ritkuló tendenciával.
A rutin, hogy az ember megold helyzeteket, segít nem szorongani annyira.
Először, mivel Lili makkegészséges volt 2 éves koráig (értem ezalatt, hogy nem volt beteg, náthás se), arra gondoltam, hogy nem bírnám ki, ha lázas lenne... az első hányós betegségébe (ovi), majd belehaltam az aggodalomtól, ijedelemtől.
Ez egy kicsit más persze, mint a rossz fantáziák, de a magabiztosság, a rutin azért visszahat.
Túl rövid az élet, hogy végigaggódjuk. Mennyi fölösleges, hiábavaló, másrafordítható energia!
(ez az elmélet)

Rólunk:

Lili aludt délután és jobban lett. Megtudtam, hogy ez a hányós vírus végigvonult az ovin, úgyhogy úgy döntöttem, hogy leviszem Lilit a tanító nénik által tartott foglalkozásra az iskolába, végül is nem tőle kapják el a hányást a többiek, ha elkapják egyáltalán, nekünk meg nagyon fontos és régóta várt dolog ez.
A gyerekekkel kézműveseztek, építettek a tanítónénikkel, nekünk szülőknek meg "kiselőadást" tartottak. Két új dolgot lehetett megtudni. Az egyik, hogy lesz művészeti oktatás, és ha mindenki kéri, akkor az órarendbe építetten és ingyen :shock: :D . Ez 2x45 percet jelent. Az egyik egy zenei foglalkozás lesz (majd még kitérek rá), a másik néptánc, vagy dráma, vagy rajz. Felmerült, hogy esetleg vetésforgóban vagy kettőt is meg lehet jelölni. Naná, hogy a néptáncot választjuk, ha csak egynél kell maradni.
A másik, hogy az éve elején végeznek egy kompetencia-felmérést olyan részterületeken, mint beszédértés, finommotoros mozgások, szociális készség, ok-okozati összefüggések felismerése, matematikai ismeretek. Ezek a területek nagyon fontosak pl. az olvasás, írás, számolás tanulása során. Ha valaki nem éri el a megkívánt átlagot, akkor vele külön fejlesztő-pedagógus fog foglalkozni (ő maga mesélt erről).

Az előadások végén a zenepedagógus illusztrálta is velünk, hogy mire számítsunk az óráin. Ahogy tapsolt, olyan ritmusra kellett menni a teremben összevissza, egymás tenyerébe kellett ütni Weöres S. Olvadás c. versének szövegére, körbeülve egymásnak kellett tikfa-botot átadni ugyancsak eme mű minden szótagjára, elütni a rimust, kétfelől indítva a botokat megint egymásnak átadni... mit ne mondjak nem volt könnyű. Sok verset is fogank tanulni, nemcsak éneket. És mozgás is sok lesz benne (a Kokas-módszer elemei). Ez segít pl. a koncentráció fejlesztésében is. Meg az én pedagógiai hitvallásom is benne van, hogy amit nem csak olvasunk, hanem mondunk, átélünk, átérzünk, arra sokkal jobban emlékezünk.

Lilinek végül is Klári néni (tyúkanyó) tetszik jobban, de Rózsa (versenyló) néni is aranyos volt, igazán.
- Lilikém, azt fogjuk szeretni, akihez kerülünk, ha Rózsa nénihez, akkkor Rózsa nénit fogjuk szeretni.
- Jó, de azért Klári nénit is. - mondja ő. :D

Andriskámnál elkövettem azt a katasztrofális hibát, hogy elmondtam, hogy jön a doktornéni és szuri lesz Nem kellett volna, mert megértette és végigüvöltötte. :(:( Legközelebb majd eltitkolom. De legalább túlvagyunk rajta. (15 hós)

ayse
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa,
Sajnos mi sem tudunk menni. :( Napközben még esélyesebb volt, ezért nem is írtam eddig, de megint közbejött valami. Sajnálom.... Majd sóvárogva fogom nézni a képeket holnap. :?

Márti,
A kendő még Benié volt, kb. 5 éve vettem a La Halle-ban. Nem is tudom, hogy van-e még olyan bolt. De nemrég a Kenguruban vettem Daninak egy nagyon vékony pamut sapkát. (nem csíkos :wink: )
Migrén :( :( szörnyű lehet.

Bodza,
Én is nagyon sajnálom, ami apukáddal történik. :( Jobbulást és mielőbbi szenvedésmentes gyógyulást kivánok neki!

Csikken,
Nekem is vannak ilyen gondolataim, főleg, ha nem velem vannak a fiúk. Bár, ez a tény nem biztos, hogy megnyugtat. :oops:

Nyúlné,
Sajnálom... Kitartás... Akkor tényleg ne velünk foglalkozz! :?

Megann,
Jobbulást Lénának! :) Neked meg jobb kedvet kívánok! :)

Totka,
Pannádnak is jobbulást! :)

Egyébként Daninak is kicsit folyik az orra, meg a nyála is persze. Érdekesen néz ki, mikor hasraesik a homokozóban. :? :wink:

Dani teljesen kulcsmániás (azt mondja rá, hogy kuku), már szinte balhézik, ha nem kapja meg a kulcscsomómat. Itthon még nem vészes, mert nagyon nem tud elveszni, de az utcán talán nem kéne elhagyni. Kerestem itthon használaton kívüli kulcsokat, de nem találtam. Így ma gondoltam egyet és a Mister Minitben megkérdeztem, hogy nincs-e néhány darab selejt kulcsuk az én kulcsfüggő kisfiam (ott volt ő is) számára. És kaptunk! Persze, ha nem kaptunk volna, akkor vettem volna 4-5 darabot. Azt az örömöt! :) :) A bácsi még egy ilyen MM babát is rátett neki kulcstartónak. Ilyen sokat még semmilyen játékkal nem játszott el Danika! :) Olyan kis okos, kihozza a fellépőt a fürdőszobából és úgy áll oda az ajtóhoz, hogy felérje és próbálja beledugni a kulcsait a zárba. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Benianyu!

Eszti is kulcsmániás, ha megszerezte nem lehet elvenni tőle, úőgy tudja szorítani, hogy ihaj. édes lehet Dani, ahogy viszi az ajtóhoz próbálgatni a kulcsokat! :) és nem félsz, hogy elesik és megsérti vele magát, vagy bekapja és úgy esik el? én ezért nem adom szívesen a kezébe, ráadásul a mi kulcsaink között van egy hosszabb fajta is.
kár, hogy ti sem tudtok jönni :(

megyek aludni, jóéjt!

KépKép
KépKép
and
 
 


Azért az megnyugtat, hogy nem vagyok akkor egy orvosi eset. :)

Meg most még az is rátesz egy lapáttal, hogy hétvégén itt volt tesom külföldről. Vasárnap ment haza és másnap a gyereke már himlős volt. Szóval akkor amikor itthon volt tesom áthozhatta a himlőt. Nekem nem volt még. Nyáron pont emiatt beadattam magamnak is és Rolinak is az oltást, de mivel Ayseéknél se volt éppen hatásos most parázok, hogy a babóca talán megsinyli.

nagyon szomorú lennék mert akkor már a harmadik ... :(
Na de nem érdemes ezen agyalnom. Nemde? MEgtudom úgyis...

Andris oltás :( Hát okosak már ezek a nagyfiúk.

Roli is imádja a kulcsokat, és egyszer el is tüntette a kocsikulcsot.
De estére előszedte valahonnan. Azóta már figyelek...


Kriszti

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Majola
Most csak hozzád intéznék pár sort! Nagyon köszönöm a lehetőséget a holnapi találkozóra, de sajnos nem fogunk vele élni :cry:
Marci a héten nagyon nehezen kezelhető és tartok tőle, hogy nem lenne most partner a bő egy órás utazásban oda-vissza.
De a legfőbb szempont, hogy egész jól alszik a héten napközben, remélem hogy ez kitart a vizsgáig és az a kettő óra naponta amit tanulásra tudok az estén kívül fordítani így nagyon sokat számít most.
Ne haragudj, hogy visszatáncoltunk és nagyon kellemes talizást kívánunk holnapra.

puszi

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Bocs, hogy nem reagálok senkinek semmit, de hulla vagyok :(

Ma itt volt anyu és nagyi, tavaszi nagytakarítást tartottunk......
Konyhaszekrény pocolás, minden ki-be pakolással, elmosással egyetemben.
Nappali vitrines szekrény ki-be pakolás, elmosás, szekrények tetejéne letakarítása......

Csak az ablakpucolás maradt, de azt jövő héten fogjuk csinálni, így húsvétra ragyogni fog teljesen a lakás. :D

Tegnap Cleoékkal voltunk játszóterezni, villamossal elmentünk a Deák térig, ott a Király utcán elég sokat besétáltunk a játszóig, mindezt babakocsi nélkül. :D
Leon már egész ügyes, habár azért noszogatni kell.....

And!
Ez azt jelenti, Ti jöttök holnap?

Mert már azon gondolkodtam, hogy Rókin, Annamamin és rajtam kívül lesz-e még valaki..... :?

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


And
mi olyan 7 körül kelünk, utána tudnánk indulni, és 7 körülre kéne hazaérnünk...
de ha nem tudjuk összeegyeztetni, akkor legfeljebb Budapesten találkozunk, az lehet, hogy egyszerűbb... :wink: :lol:

Bodza
Szorítok Apukádnak!!!! Kitartás Nektek!!!

Barbi
Már olyan sokszor rá akartam kérdezni, hogy működik-e a hangfal, amit Fanni kicsit áthelyezett???? :oops: :oops:

Mindenkinek jó talizást!!! És várjuk majd a képeket a csodaszép gyerkőcökről és a szép mamikról is!!! :D

hát az érzelgősségről én is tudnék mesélni... szinte mindenen elbőgöm magam... pláne, ha gyerekkel kapcsolatos... :roll:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?