Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt mindenkinek!

Megszűnt a tavasz, újra őszölünk.
Keményedésekre milyen homeós szerek vannak, megosztanátok velem is?Nomeg van esetleg valami szopi- és bababarát bogyó az esetleges lelki-idegi feszkóra is a szülés utánra?Az előzőnél ugyanis voltak depis napjaim és nagyon nem szeretném, ha most is sor kerülne erre, és ha mégis, nem akarok felkészületlenül állni a dologgal szemben.Valakinek valamilyen tippje?!

Szülés.Az előző úgy indult, hogy először anyut, majd a finisben férjemet szerettem volna magam mellett tudni..de ugye császár lett a vége és így ők karöltve izgulhattak a műtő előtt, míg én bent feküdtem kiterítve (apropó, más császárosok!Nektek is rögzítve volt mind2 kezetek és a babát, csak megmutatták, de nem foghattátok meg?itt ez a módi sajnos...)
Naszóval, én most is erre számítok, csak ugye nagyi nélkül, mert Imike náluk lesz elszállásolva arra a napra.nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de furamód n most nagyon várom már azt a napot!!!Mármint az a fura, hogy inkább várom, mint félem!!!

Ti hogy álltok az előkészületekkel?babasarkok-szobák berendezve, holmik élére vasalva és a kellékek felsorakoztatva? nekem még sehol semmi...neki kéne állnom, vagy ráérek még?

Szép napot, este benézek!Sziasztok!petra

Kép
Kép
petra78
 
 


Jó reggelt!

Szilvi,
tedd közkinccsé légyszi. :) Nézd meg mennyien kérjük.. :lol: :lol: Én tényleg égen-földön kerestem ezt a könyvet és nem találtam, ha esetleg pár napra kölcsönadnád az nagyon kedves volna Tőled. :oops: :D Írok majd privit, hogy ne itt terheljük a többieket.

Timi,
ahaaa, értrem, persze Nálad császár volt. :? Azért van esély a normál szülésre? Miért kellett a császár? Én tuti rákérdeznék a dokira, nem bírnám ki. :wink:
Azt hallottam, hogy a kórházmizéria bevezetése mégsem ápr. 1 lesz, mert tele van hibákkal és nem is tudják addigra megvalósítani, hanem tolódik májusra. És szerintem akkor sem tudják még lemenedzselni, átalakítani stb. Szóval szerintem mi még megússzuk. Én legalábbis (REMÉLEM) a május 4-i kiírásommal..

Petra,
szar ez az idő.. fáj is a fejem rendesen, így ébredtem. :x Vikimeg még szunyál, de fél 3-kor felsírt meg asszem 4 körül is (nem mnetem be hozzá, ilynekor félkómás és álmában sír fel), szerintem a hidegfront, szél meg a fogzás játszik nála.

Szerintem lassan el kéne kezdeni Neked is összeszedegetni, ha nem is kivasalni. :lol: Mondom ezt én, akinél sehol semmi és 5 héttel előtted jár. :lol: :lol: :oops:
Meg kell venni az újabb kókuszmatracot (már a 4. :roll: ), lepedőket szerválni, törülköző, kiskád esetleg. Addig jutottam tegnap, hogy az újszülött cuccokat bodyk, rugik, kabátkák, zoknikák egy zacskóban vannak és meg kéne nézzem mi az amiből esetleg kell. Az én kórházi cuccom van összerakva egyedül, az is hagy némi kivánnivalót maga után.

Okom a nem apás szülésre az, hogy elég keményem berágtam férjre, mert minden szarral ill. mindenki más lelkivilágával foglalkozik, csak az enyém hanyagolódik el. Amit másnak tolerál, ugyanazt, ha én mondom, akkor az elfogadhatatlan számára, és ezzel nagyon feldühített a hétvégén. :( :evil: :cry: Tegnap még egy remek kis veszekedés is volt, ami pedig nem szokott. És mivel így áll(t) hozzám, ezért ennek következményei vannak, ami az többek között, hogy csücsül a seggén, ha én szülni megyek. Illetve nem szólok neki, ha vmi bajom van addig is. Na mindegy, nem mélyedek bele.. :?
Vendég
 


Dóri :)
Üljetek le és beszéljétek ezt meg! Ne engedd, hogy elhatalmasodjon Rajtad ez az érzés, jobb még melegében tisztázni! És mire szülni mész, már minden happy lesz :lol:

Petra :)
Én ajánlanám Neked szülés utánra a HOVA-t. Nekem ez bevált.

Szülés: nálunk mindkét csak apás szülés volt. Ez sem lesz másképp. Talán az érettségije is lezárul addig.

Keményedés: én hál istennek elég jól bírom, még nem keményedek. Max. néha érzem, és akkor sem tudom, hogy ez az-e, vagy csak összekuporodik a manó bent :lol:

Kórház: ha elhalasztódik májusra, akkor a júl. nem tolódik?

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 

 
 

Nelli,
az a baj, hogy pont tegnap próbáltam melegében megbeszélni, és ugyanolyan hülyén gondolkodik és ugyanott voltunk, ahol azelőtt. Mondjam, hogy a ... anyós a konfliktus forrása?!

Petra,
a szülés utáni depinél (nálam csak Vikinél jött elő kb.5-6 napra) homeós bogyókból a Pulsatilla C300-as bevált. Én is beszerzem biztos, ami biztos, sossem lehet tudni sajnos. :?
Vendég
 


Nelli, Dóri köszi a bogyó tippeket4Ezek egy mezítlábas drogériában is beszerezhetők?A szoptatás mellett is simán szedhetők ugye?Szerintem előkészülök némileg e téren is kicsit, mert nem lehessen tudni....
Dóri: van még (papíron) 7 heted, addig csitulhatnak a dolgok.Nálunk is vannak problémák olykor, amikor egymás családjainak a hülyeségeit nem tudjuk tolerálni (nálunk a férjem nem csak a mi kis családunkban tölt be családfői szerepet...tesója és anyósom is igényt formál rá, néha úgy érzem hogy nélküle nem képesek semmit véghez vinni.Ő meg nem tud nemet mondani.)...vita, duzzogás, aztán valaki mindig enged és megállapítjuk, hogy erre is igaz a mondás, hogy mindenhol jó...de legjobb a jelenlegi családunkban.Remélem rendeződtök hamarosan, nem hiányzik neked most semmi plusz stressz.

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok!

Petra: mi hétvégén festjük a szobánkat, az első pár hónapban velünk lesz úgyis Marcika is. Utána fogjuk a szekrényt, meg a kiságyat összeszerelni. Akkor tudom rendesen kiválogatni a rucikat, meg kimosni. Egyelőre zacsiban vannak, amik Liviről maradtak - és jók fiúra is -, meg az újak is.
De pl. még eszembe se jutott az én kórházas cuccaimat összeszedni :oops: . Pedig lassan lehet, hogy nem ártana. Azt se tudom, mit kéne vinni. Régen adtak mindent, de most ki tudja... (főleg, ha másik kórházba kell menni)

Az én fejem is nagyon fáj 2 napja :evil: . Lehet, hogy Livi is azért volt nyügibb az utóbbi pár napban, mert ő is érzi az időt... (ma már szerencsére jó kedve volt, folyton jött bújni, hogy "szeretlek téged" :D )

Dóri: császár azért volt, mert Livi faros volt (és első gyerek). Plussz a cukrom sem tett jót a dolognak. Eddig azért nem is feszegettem az orvosnál a témát, mert nem tudtam, mi lesz, Marcika is faros lesz-e... De már jó pozícióban van, nem hiszem, hogy megfordulna :lol: . Most még azért izgulok, hogy ne legyen túl nagy baba, mert az nem segítene a normál szülés ügyemnek :lol: . De azért nem is merem beleélni magam semmibe, mert több ismerősöm is volt, akinek az első császár volt, és a második sima szülésnek indult, de szinte mindenkinél közbejött valami, és a második is császár lett...
Pulsatillát lehet, hogy én is beszerzem, jól fog az még jönni :roll:

Petra: ezek a homeos cuccok leginkább gyógyszertárakban kaphatóak, de sajnos nem mindegyikben :cry: . (nálunk pl. nincsen, de tegnap felfedeztem, hogy a Csepel Plazaban van :lol: - ráadásul - úgy vettem észre - olyan eladókkal, akik értenek hozzá. Ahol eddig vettem, ott csak árulták, de azt se tudták, mi mire való.) Szekszárdon biztos van. :lol:

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


sziasztok.kaptam meghivót az iwiwre,horváth gabriella,gabesz néven aki fenn van,megtalál.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!

3 napja nincs normálisan internetünk, nem is tudtam rámenni az oldalra, majd kiderült, hogy valami vírust is összeszedett a gép, újra kellett regisztrálnom a babaoldalra is, mert egyszerűen nem tudtam megnyitni semmit. Na de szerencsére minden okés már.

Szülés: Nekem ez a második házasságom, Adrinál nem volt bent az apja, de nem is szerettem volna. Most viszont mind a ketten szeretnénk együtt átélni a szülést. Férjem azt mondja neki nagyon rossz lenne, ha kint kellene toporognia az ajtó előtt és, hogy ne tudja odabent mi történik.

Mi még nem vettünk semmit, még csak nézelődünk, nekünk még van júliusig időnk bőven, de ahogy elnézem a vonalzókat többeknek tényleg csak pár hetük van hátra.

Én is várom a nagy napot, talán kevesebb félelemmel, mint az elsőnél, lélekben most sokkal erősebbnek tűnök, lehet, hogy ez egy kicsit hülyének hangzik.

Dóri remélem megoldódik a konfliktus közöttetek a pároddal.

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


reggelt!

Benneteket nem kínoznak rémálmok?Éjszaka egy olyan oltári nagy hülyeséget sikerült kidobnia az agyamnak, hogy na...Köbö arról volt szó, hogy az emberiségnek 3hete volt felkészülni egy nagy aszteroida becsapódására, ami az egész földön ledöntött volna minden építményt...Így a kórházakat is, és én azon paráztam, hogy (oké, hogy sátorban fogunk nyáron lakni de) hol szülök, ha császárral kellene mégis?!Ekkora baromságot!!!!!!Pedig nem is ettem este, és nyitott ablaknál is aludtunk....Mintha az ember lányának az agya nem lenne tele így közeledve acél felé egyéb teendőkkel,parákkal és egyebekkel, még aludni sem hagynak holmi repkedő kövek...

Most megyek, mert romeltakarítás van (nem az aszteroida után, csak) este "babazsúr" volt itt 3 gyerekkel, és fiaimnak nem sikerült tökéletesen eltüntetni a nyomokat.

Szióka mindenkinek!petra

Kép
Kép
petra78
 
 


Jó reggelt!

Petra: én nem álmodom ilyeneket :lol: , igaz, nem is nagyon alszom :roll: . (megint fél éjszaka fent voltam)

Kép
Kép
timóca
 
 


sziasztok

megint kinos éjszakám volt.egy 5 centis kolbászka darabtól egész éjjel rosszul voltam,de kegyetlenül.miért lehet ez?eddig semmire nem reagált igy a gyomrom,most meg válogat.beteg azért nem vagyok,de ezt akkor sem értem.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Petra :)
Én sem nagyon álmodom, mert nem is alszom :evil:

Gabi :)
Próbálj csak könnyű ételeket enni, hátha jobb lesz! Főleg lefekvés előtt.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Hát látjátok ez az! Egyébként tök jó éjszakám lett volna, mert nyitott ablaknál végre :lol: több órát be tudtam ájulni egyszerre, de ekkor meg ez a rémálom keseríti meg a perceimet.
Szerintetek lassan átmegyünk olyan zombiba, akinek az alvás igénye márleredukálódott nullára? Tényleg rendesen rágyúrunk a babás éjszakai műszakra!

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok!

Petra!

Rémálmok!? Nem tudom hova soroljam, de én nagyon sokszor szülök álmomban. Voltam már császáros, sima szüléses. Álmomban született már vörös hajú kisfiam, majd fekete hajú, volt már amikor lányom lett. A paletám óriási, így tényleg nagyon kíváncsi vagyok már a kis jövevényre. Azért egy dolog jó az álmomban sosem fáj, amikor vajúdok, majd szülök.

Az asztalosunk csinálja a kiságyat és a pelenkázót, többen megjegyezték, hogy babonából ne tegyük be a gyerekszobában, mert rosszat jelent. Én nem hiszek a babonákban, szerintem nem ezen múlik a dolog.

Rengeteget mozog bébike a hasamba. Néha szinte fáj. Nem korai ez egy kicsit? Mi lesz velünk később?

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Szilvi: nekem is sokszor elég fájdalmas Marcika mocorgása. De már régóta. Emlékeim szerint Livike nem volt ilyen szadista :lol: . És mintha Marcika többet is mocorogna, de lehet, hogy a fekvés miatt is van, ő jobban elfér (Livi faros volt).
Én se hiszek a babonában. Egyébként is mindenki előre be szokta rendezni a gyerekszobát, senki sem hagyja akkorra, mikor már ott a baba :lol: .

Petra: szerintem is készül a szervezetünk az éjszakázára. Elég baj, pedig addig kéne aludni, amíg még lehet :wink: . Ami még aggasztó számomra, hogy Marcika is fél éjszakát helyezkedik a hasamban (sokszor csuklik is :lol: ). Remélem, ha megszületik, leszokik az éjszakai hancúrról :lol:

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok,

Kicsit eltüntem, mert családi gondok voltak, és szomorú esemény, de megpróbálok visszarázódni!

Most egyesével nem reagálok, ha nem baj, végülis már nem is lenne mit, mert mindent megtárgyaltatok :wink:
Talán annyit Petrának,hogy nyugi még nálam sincs semmi előkészítve!Áprilisban festünk, így addig nem is nagyon akarok kipakolni.Ha készen leszünk azért már beállítom a kiságyat, meg talán meg is veszem az ágyneműt, meg lepedőt, más annyira nem is kell nekünk új!Mindenünk megvan :wink:
A kisruhák mosása + vasalása is még várat magára, de az direkt!Azért még van idő jócskán szerintem, ahoz mert addig újra beporosodna.Én Esztinél is asszem csak a 36-37.-ik héten mostam, vasaltam ki mindent!
Sőt a kis ágyneműjét pedig csak előkészítettem tisztán a szekrénybe, és azt ccsak akkor húztam föl amikor hazajöttünk a kórházból, hogy tiszta legyen :wink:


Amúgy megvolt ma a vércukros vérvételem.eredmény holnap du-ra lesz csak meg.Majd írom, hogy mi az eredmény :)
Viszont kellemesen csalódtam a lötyiben.Szerintem abszolút nem volt gáz.Jó ittam már finomabb limonádét is :lol: de simán lehúztam! :wink:ez olyan volt mint amit kissé túlízesítettek!
Na, mennem is kell, mert Eszti vacsorát kér, és nyaggat :)
manóci
 
 


Sziasztok!

Móni,
örülök, hogy itt vagy és rmeélem jobban érzed magad hamarosan.

Szilvi,
nekem is időnként pl. megtapodja a hólyagomat a baba, és az nagyon kellemetlen, nyilalló érzés. Csuklás meg ritkán van, Viki sokkal többet csuklott például.

Konfliktus megoldódott, bár férj elég későn kapott észbe, de lényeg, hogy rájött. Mintha 3 gyerekem lenne már most.. :? :oops: :roll: :lol:

Voltam ma kozmetikusnál, de sajnos ez semmit nem változtat a bálnaságomon. :? :( Fotóztattam magam, de összehasonlítva a 4 héttel ezelőtti fotóval, rendesen megterebélyesedtem. Holnap megyek dokihoz du., remélem minden okés lesz.

Felrakom, de nem ér kinevetni, inkább álljak itt elrettentésül :roll: :oops: :oops: :oops: :oops: Kép [img]
Vendég
 


Móni, jó hogy újra itt vagy :lol:

Dóri: ez még nem is olyan elrettentő, majd nézz meg engem ennyi idősen :wink:
Lassan nekem is kéne már új fotó, hátha az segítene a diéta betartásában :lol:

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi,
hát ez az, eddig észre sem vettem, hogy megváltozott az arcom például. :( OK, a combomról tudtam, hogy sokkal vastagabb lett, de így fényképről látszik szerintem igazán, hogy mi a helyzet. :oops: :oops: :(
Vendég
 


Nnna, elkezdtem terhes fotókat keresgélni, és arra jutottam, hogy közel nem úgy nézek ki, mint legutóbb (Vikivel). :roll: :? :?
Kép Kép

Itt is a 8. hónapban voltam.. jó kis Krka park, Sibenik vidéke.. :P :P

Na jó, befejezem a nosztalgiázást.. :lol: pedig nem is volt olyan régen. :D
Vendég
 


Megjártuk a Klinikát potyára :( Több mint 1 órás autóút, több mint 1 óra várakozás után közölte a doki, hogy már egy jó ideje áramszünet van az UH-nál, és nem lehet megcsinálni az UH-t, amit most kellett volna csinálni. 2 hét múlva menjünk megint :evil:

Dóri :)
Minél többedik a terhesség, annál nagyon a pocak. de inkább légy rá büszke!!!!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Dóri, :shock:
ez igen, nem akarlak vígasztalni, de tényleg jó nagy! :D De ha már itt tartunk, rakok múlt héten készültet, azaz 26.-ik hetit!
Szóval szerintem a 8.-ik hóban az én pocim sem lesz kisebb :lol: :lol:
Amúgy Esztivel én a 7.-ik hóban voltam ekkora mint most itt :roll:
Szóval való igaz a minél többedik terhesség annál nagyobb pocak!


Timi,

Köszönöm, ari vagy :) A nehezén túl vagyunk, így igyekszem mostmár magunkkal foglalkozni, úgy talán könnyebb is lesz majd!
Bár idő a feldolgozás :(

A képek:

Kép

Kép
manóci
 
 


Dóri!
hogy birod cipelni ezt a hatalmas pocit?

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1174585619.53.jpg[/img] [/img]

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Móni, neked is csini pocid van :lol: . Majd holnap én is fotóztatok a férjemmel :wink:

Lányok, tele van a hócipőm ezzel a kórházreformmal. Ki lehet itt igazodni :?: . Ma megint azt mondták a híradóban, hogy ápr. 1. után fizetni kell, ha orvost választasz, de kórházba mehetsz oda, ahová akarsz... akkor most mi van :?:

Kép
Kép
timóca
 
 


Gabi: már Te is szépen gömbölyödsz :lol:

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Olyan jó nézni kinek mekkora pocikája van, majd én is lefényképeztettem férjecskémmel magamat aztán felteszem .

:lol:
Dóri! Szó mi szó jó nagy hasikód van, de szerintem is légy rá büszke. Egyébként mennyit híztál idáig. Nagyon arányosnak tűnsz.
Néztem a képeket, amikor a kislányoddal voltál terhes, hogy te milyen barna voltál. Szoliztál vagy a napocska okozta?

Tegnap este nagy öröm ért. A lányommal tegnap este néztük a hasikómat, hogy búnyózik öcsike a hasamba és nagyon élvezte az egészet, majd megjegyezte, hogy nagyon várja már, hogy megszülessen. Nekem ez olyan jól esett, mert eddig nem nagyon beszélt erről én meg úgy éreztem, hogy nem is akarja a kistesó érkezését, ja és képzeljétek egy maciját bepelenkázott és azzal rohangált, pedig 12éves Adri. Nagyon nagyon remélem és szerteném, hogy jó testvérek lesznek.

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Móni,
miért nyested le a fejedet?! :twisted: De izé vagy... :) Szerintem elég termetes a pocid Neked is. :lol:

Gabi,
kénytelen vagyok cipelni, megspékelve Vikivel. :? Csini kismama vagy! :) A derekadon mi van? Kismama öv? Bevált neked?

Timi,
én szóhoz sem jutok :shock: :shock: , én is hallottam az RTL-en a Híradót most. És még jó, hogy mindig mást mond mindenki. Csak megy a paráztatás ezerrel. :evil: :evil: :evil:

Szilvi,
54 kilóról indultam (szoptatás alatt lettem terhes) és most vagyok 71 kg. Az +17... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Ez annyira szívetmelengető ez a tesó kérdés nálunk is. Olyan jó látni, hogy örül, nem? :D Gergő is örül, pedig ő fiú és kisebb is. Ő most annak örül, hogy nem lány lesz és a legjobb barátja is Marci, úgyhogy ez még hab a tortán nála.

Neeem szoliztam (nem mernék valahogy, pedig van aki azt mondja lehet, max takard le a pocidat :shock: ), augusztusban voltunk egy hetet Horvátországban és ott szereztem a színemet. Jó kis hűs tengerben úszkálni.. hmmmmm :roll: :wink: :lol:

Magunkról:
megjártam a dokit, rengeteget kellett várni (a privátban :roll: ), mert 3 hét szabiról jött vissza, na mindegy eltelt az idő. Méhszáj (ahogy sejtettem) csak romlott, 3110 lett, fejvégű a baba - valszeg már nem fog fordulgatni-. Amúgy midnen rendben, kenetet vett tenyésztéshez, és rákukkantott uh-al is. 2 hét múlva indul a CTG a kórházban, és akkor telefonon értekezünk, de ha bármi van azonnal hívjam. :) Továbbra is 3x2 Mg, még egy-másfél hétig, aztán elhagyhatom.

Ja, és megkérdeztem erről a kórház-mizériáról, és zat mondta rám nem fog ez vonatkozni, ne is foglalkozzam vele. Remélem tudja mit beszél. :idea:
Vendég
 


Szziasztok mindenki :)


Na, megvan a terheléses eredményem.Tök jó lett.
Éhgyomri: 5,4
Terheléses pedig: 4,1
Szóval szerencse cukor ohne, egy gonddal kevesebb :wink:


Dóri,

A fejem csak azért maradt le, mert ezt is én csináltam magamról.Majd elkapom apát valamelyik nap, hogy nyomjon egy egészalakost is.Amit a múltkor raktam föl már úgyse aktuális, mert azóta le is vágattam a hajam :)
De furi, hogy te már ott tratasz, nemsoká CTG?! :shock:


Csajok, nekem ezzel a fizetősdivel most friss klinikai orvostól van infóm!A barátnőm mondta, hogy ő beszélt ezzel a dokival, és tök mindegy ki mikor választott ápr. 1-től ha nem ott szülsz ahova tartozol, és választasz külön dokit fizetni kell!!!!! :(
Ugyhogy megszívtuk mi is.Többek közt én is, sajna.De én nem fogok akkor se máshova menni.Én annyira meg vagyok elégedve a kórházammal, hogy akkor is itt maradok!Max a számlás lóvét kapja a doki!Most nem tudok mit csinálni.Annyi nincs, hogy kétféle hálapénzt adjunk :( Ez van :twisted:
Csak az a bosszantó, hogy annak a szemét bandzsa pápaszemes, Horváth vagy milyen Ágnesnek ha egyszer oda kerül, hogy szüljön tuti saját jól megvválasztott orvosa lesz!De ha én is annyit keresnék mint ő.......gondolom nem lesz gond neki kifizzetni!!!!!
Na, mindegy legyenek vele boldogok a nagy összevisszaságukban!


Szylvi,

De jó, az tök jó érzés lehetett :) Nálunk Eszti már nagyon várja, és soxor simizgeti is a pocakom!Olyan édes :)
manóci
 
 


Sikerült férjemet rávenni a fényképezésre.

Kép

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Szilvi: nekem terhesség előtt sem volt ilyen "lapos" hasam :lol: . Bár igaz, még csak alig hagytad el a félidőt, most fogtok majd sokat nőni :wink:

Móni: gratulálok a cukrodhoz, és irigykedem is :lol: .

Ez a kórházas dolog annyira bosszantó, és szerintem az orvosok is legalább ennyire fel vannak háborodva (végülis így ők kevesebbet kapnak zsebbe...) Azt mondták a híradóban, hogy kórházba végülis mindegy, hová mész, el kell, hogy lássanak, de ha nem jó az ügyeletes orvos, és a sajátodat hívod be, akkor kell fizetni...
Mondjuk kár ezen idegeskedni, mi aztán sokat nem tehetünk... De az biztos, hogy azt a pénzt én is szívesebben adnám az orvosomnak... Egy kismamától nem lehet elvárni, hogy kétfelé fizessen, mikor éppen elég kiadással jár egyébként is egy baba...

Móni, azt a nőt én is fel tudnám képelni. Főleg múltkor, mikor nekiállt vitatkozni a kismamákkal, hogy nem mindegy nekik, kinél szülnek, vagy ha választanak, akkor kinek fizetnek... Pont egy ilyen dönt, aki még életében nem látott közelről gyereket - max. mikor ő volt gyerek, igaz, a többiek akkor sem álltak szóba vele :wink: :lol:

Kép
Kép
timóca
 
 


De szép pocakok!
Véletlenül én is tegnap este fotóztattam magunkat.A fejem gyalázatos, erre nincs mentségem a pocak pedig nőőőő.Ma megyünk UH-ra, mejd jelentekezm az eredményekkel.

Sziasztok!
petra

Kép 28.hetünk vége

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok!

Mennyi szép kismama! :)
Csak friss hírekkel szeretnék jelentkezni: szerdán voltam uh-on, és végre kiderült, hogy kisfiunk lesz! A nagyok boldogok, szerintem mindannyian fiúra készültek.:)
29. hetet éppen betöltöttem aznap, akkor volt 1213 gramm. Kicsit pici, nem?
Még igyekszem jönni, most indulás az oviba...

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita :)
Gratula a kis tököshöz :lol: Ilyen későn derült ki, hogy fiú? Akkor nekem is van esélyem rá :lol:

Annyira szép kismami itt mindenki :lol: :lol: :lol:

Horváth Ágnes: én meg azt hallottam, mikor azt mondta, ő otthon fog szülni :evil: Hát annyira berágnak rá az orvosok is, hogy majd nem mer máshova menni.

Én attól félek, hogy azért is fizetnem kell majd, hogy más kórházba megyek, meg azért is, hogy dokit választok :(

Móni :)
Gratula a jó cukros eredményhez!

Szilvi :)
Édes lehetett a gyerkőc, ahogy várja a kistesót :lol:

Én annyira nem alszom mostanában, hogy nagyon ki vagyok merülve :( És nagyon félek, hogy ártok a babának ezekkel a gyógynövényes és homeos cuccokkal :( Kicsit depis vagyok most emiatt.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli!

Ne félj, szerintem a homeós cuccok ártalmatlanok.Nekem ugye január eleje óta Rovamicynt kell szednem napi 6 szemes adagban, és én is paráztam eleinte, hogy mi van ha nem segít hanem inkább árt?Végül is egy erős antibiotikum....naon nehezen nyelem le ma is, de azt mondják kell....A homeósoknak szerintem sokkal kisebb esélye van ártólag fellépni, ne aggódj!
Rita: kiegyenlítődnek a nemi arányok? :) Miért gondolod picinek a babót? A tesók mennyivel születtek anno?Gondolom nem akarsz óriásbébit, sztem a reálisba tartozik a kicsi súlya.

sziattok!

Kép
Kép
petra78
 
 


Nelli,
Miért vagy ennyire kimerülve?
Attól ne félj, hogy a homeós cuccokkal ártasz a babádnak :!: :!: :!: :!: :!: Az tuti, hogy nem árt. :) A gyógynövényeseket nem tudom, de ha abból indulok ki, hogy nekem (Viki műtétje miatt állandó sírógörcsöm és kétségbeesésem miatt, hogy ezt elkerüljük inkább szedjek be egyet, mert látta milyen állapotban voltam :cry: ) a dokim rendes nyugtatót írt fel, napi 1 szemet, akkor kétlem, hogy a gyógynövényes cucc akkorát ártana. Még lehet én is "rákényszerülök", mert ápr. elején kell vinnem Vikit megint uh-ra, és hát lehet, hogy azonnal operálni is kell, ez majd csak akkor derül ki. :cry: :cry: Szóval, szerintem legalább ezen ne idegeld magad! :?

Szilvi,
nekem is szülés után volt ekkora pocim. De ami késik, nem múlik. :lol: :lol:

Petra,
Neked viszont szép nagy a pocid. :lol:

Rita,
tökjó Nálatok a fiú-lány arány! :lol: Neve mi lesz?
Vendég
 


Nelli,

Szüljön is csak otthon, meg is érdemli!!! :lol: És annyi jót kívánok neki mint amennyit egy otthonszülés adhat! :lol: Olyan jól felkészült teammel meg műtővel stb. :lol:

Szylvi,Petra,

Szép kismamik vagytok ti is :wink: Petrának jó nagy pocival,Szylvié meg milyen kis édes :lol: tök jó!

Köszi a véreredményhez a gratulákat!Bár sokat nem tettem érte,sőt!Egy kicsit viszont annyi látszik a vérképből, hogy zsíros a vérem! :( Hát bevallom jólesik néha kis szalonnás vacsorákat magamba nyomni.Gondolom azért!De ez van :oops:

Dóri,

Viki miatt drukkolunk majd, hogy ha lehet elkerüljétek a műtétet!
És persze te is a gyógyszerszedést!
manóci
 
 


Sziasztok!

Rólam is ma hajnali (pont 30.) :lol:
Kép
Azt hiszem, a szemeimen látszik a kialvatlanság, és az arcom is kezd malacosodni :wink: . A pocim az szép nagy :lol: .

Reggel voltunk szemészeten, minden rendben, meg UH-on. Ott is minden rendben. Kb. 1847 g Marcika :lol: . Szerintem hatalmas, lassan be kéne fejeznem a nassolást :wink: .

Szerintem sem ártanak a homeos cuccok, nincsen benne ártalmas anyag. Meg egyébként is vannak olyanok, amik kifejezetten kismamáknak jók. Most én is kinéztem egy szert (nux vomica 9CH), amitől talán tudok majd aludni :lol: -

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Anyósom tegnap végignézte a nyilatkozatot a kórházi mizériával kapcsolatban.
Most már végleges, hogy ápr. 1-től mindenkinek fizetni kell, ha nem a körzeti kórházba megy, és választott dokija van.
Ha sem az állandó, sem az ideiglenes lakcím nincs az adott kerültebne, ahova a kórház tartozik, 100.000,--et kell fizetni a szülésért.
Ha az ideiglenes ott van, akkor "csak" a dokiért kell fizetni 30.000,--et.
"Kedvenc" Horváth Ágnesünk még nyilatkozta, hogy tudja, hogy ez sok átjelentkezést fog jelenteni. De még ha az ideiglenes ott is van, ha nincs hely pl. a szüléskor, simán mondhatnak nemet, és elirányítanak, függetlenül attól, hogy a doki ott van :evil:

Én emiatt elkezdtem parázni, mert ok., bejelntkezem anyósomékhoz, így mehetek 30.000,- -ért az Istvánba, de mi van, ha pont nincs hely, és nem fogadnak? Vagy a dokim szabin van? Megszülök majd az autóban???

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli,


Neeee, na ennyi rosszat egyszerre még nem is hallottam erről a témáról!
De, hogy egy kis vígasztalót mondjak, legalábbis remélem nem neked lesz igazad/bocs :wink: /egy másik topikban meg az egyik lány megkérdezte telefonon az EÜ min. ügyfélszolgálatán, és neki azt mondták, hogy aki 20006. dec. 31 ig választott dokit, és aki 2007. júni 30.-a éjfélig megszül nem kell fizetni!!!!
Na, csajok, most mi az igazság???? :roll: A lakcímmel kapcsolatban viszont nemtudom mi igaz, és mi nem!
De ez már borzasztó, hogy nem tudnak egy végleges döntést végre mondani!Mert a sok hülye, csak kapkod, és szerintem még ők se tudják!
manóci
 
 


Nelli, az szuper :evil: . És a császár még több? Így tényleg pont az orvosnak nem fog jutni semmi, pedig ő az, aki a legtöbbet teszi a kismamáért...
Tényleg csak idegesítik a kismamákat ezzel a sok hülyeséggel...

Kép
Kép
timóca
 
 


Móni: én is remélem, hogy megússzuk... :wink: :lol:
persze mire sorra kerülünk, még ötször megváltoztatják a dolgokat :roll:

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok lányok!

Nagyon aranyosak vagytok a pocimat illetően, most még kis aranyos, aztán meg meg sem fogtok ismerni! :P :lol: :D

Timi engem is teljesen kiakaszt az egész hülye orvosválasztásos rendszer, de próbálok nem foglalkozni vele. Én is úgy teszek, mint te, hogyha mindenáron fizetni kell, akkor csak a kórháznak fizetek. Az orvosomnak különben is minden hónapban fizetek a magánrendelésen. Ez van, inkább a gyerekekre költök, mint ész nélkül minden hova dugdossam a borítékot. :x
Egyáltalán nem hatalmas a hasad!!!!!!!

Rita ti aztán tudjátok, hogy kell egyensúlyban tartani a nemek arányát. Férjem családjában is két fiú és két lány van. Nagyon jó tesók. Szeretem őket, jó látni az összetartozást ami közöttük van.

Nelli probáld kikapcsolni az agyad alvás előtt, hátha az segít.

Dóri a többiek biztosan tudják, de milyen műtétje volt a kislányodnak és mikor vagy csak ezután lesz?

Nekem a lányommal nem volt fogínyvérzésem, de most viszont teljesen be vannak gyulladva és fogmosásnál mindig vérzik, utánna meg az a borzalmas vas íz a számba :x Nem tudom mit tehetnék ellene, szerintem van rá homeós gyógyszer, majd megérdeklődöm a gyógyszertárban.

Ma megvettem a húsvéti sonkát, annyira szeretem, szerintem nem fogom kibírni addig, hogy ne egyek belőle.

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Timiiiii, :)
na ez aztán a méret! :lol: :lol: :lol:

Na neeee, én már hülyét kapok ettől a mizériától.. :evil:

Nelli,
hol hallottátok ezt :?: :?:
Szerintem is addig még annyi mindent fognal mondani, csak győzzük követni. Az is érdekes, hogy pl. az Újpesti szülőotthont is megszüntetik (bezárják fizikailag is az intézményt) és az idejáró újpestiek mehetnek a MÁV-ba, a rákospalotaiak az Uzsokiba (én mondjuk hivatalosan is a MÁV-ba tartozom, mert újpesti lakos vagyok :)). De kapott a szülőotthon 3 hónap haladékot, tehát lehet ott szülni állítólag még eddig za ideig, aztán indul a "reform" gyakorlati kivitelezése. Na, valami ilyesmiben bízom én is, hogy mi leszünk még a szerencsések a rosszban :roll: , mert sanszos, hogy megúszhatjuk.

Szilvi,
Vikinek vesemedence tágulata van, az újszülöttkori kontroll uh-on derült ki a szűrésen, semmi panasza nincs és nem is volt, nem is nagyon volt beteg vagy lázas vagy ilyesmi. De sajnos a tágulat nem akart magától megszűnni ( a gyerkek 80-90 %-a kinövi), de mi a nem szerencsésekhez tartozunk, állandó uh kontrollok vannak, illetve volt egy izotópos vizsgálat is (én huszonhetes terhes voltam) és most ápr. elején lesz a döntő uh, ami alapján azt mondja a sebész, hogy mikor operáljuk, mennyire károsodott esetleg a vese szerekezete (mert már a múltkorin látszott, hogy elvékonyodott a parenchyma :cry: ), lehet, hoyg csak fél év múlva kell hozzányúlni, de lehet, hogy 3 hónap vagy azonnal, ez derül majd ki nemsokára. Szóval nem egyszerű..és nyomaszt ám, de rendesen. :cry: :cry: :cry: Na, ennyi a sztori dióhéjban. És ez nem örökletes vagy ilyesmi, egyszerűen az egyik leggyakoribb veleszületett probléma.
Vendég
 


Dóri!

Nem fényezni akarlak, de tényleg így gondolom, hogy ezek után minden elismerésem, hogy belevágtatok a harmadik gyermekhez.
Egy oldali érintettségű a tágulat?

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Szylvi,


Nekem mindkét terhességnél foginyvérzésem volt :(
az elsőnél vettem a Meridol szájöblögetőt + a fogkrémjét, de nem volt nagy szám.Végíg megmaradt a vérzés és az érzékenység!
Most viszont megkérdeztem a fogorvost amikor voltam, és a Clorhexamedet ajánlotta.Az is öblögető, és ez bevált.Nagyon jó.Nem szabad folyamatosan, hanem időnként ki kell hagyni.ha visszajön az érzékenység újra lehet öblögetni vele :)
De én már vagy 2 hónapja nem használtam, most valahogy megállt a vérzés :wink:
manóci
 
 


Sziasztok!

húúúúú...ez a kórházasdi elég kemény,már nem foglalkozom inkább vele,nem tesz jót senkinek!!!

dori_bp:nem kismamaöv,de azt a célt szolgálja,egy feszülős pólót elvágtam,annak a derékrésze.Azért jó,mert a gatyukat fel lehet venni,nem látszik a zipp-zár nyitva.cseles mi?

petra78 és timóca:van ám ott is poci!!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Móni!

Hol lehet venni ezt az öblőgetőtt , nagyon érdekelne, mert tényleg nagyon kellemetlen érzés .

Megyek fürcsizni, aztán vár a pihe puhi ágy, szerencsére nekem nincs alvás problémám, valahogy mindig nagyon jó alvó voltam.

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Szilvi,
baloldali a tágulat. A jobb oldal okés. Nem értem miért mondod.. Ez nem örökletes, semmi köze egy további babának ehhez a dologhoz, sajnos bárkinél előfordulhat és fordul is elő elég gyakran. :( Egyébként én mindig rmeénykedtem benne, hogy kinövi..hát nem ez történt eddig sajna..
Vendég
 


Sziasz mindenkinek!

Megvolt az UH.Igaz nem 4Dlett, de azért van eredmény a méricskéhez.A csajszi rendben fekszik, úgy ahogy kell, és mindene a helyén van, még az agykamrai tágulatot sem bírta meglátni dokim, szte annyira csekély.

Naszóval a 29.hét eredményei:

BPD:8,14
HC:27,91
AC:24,85
FL:5,78

Becsült súlya jelenleg 1457 gr.

Megkérdeztem dokit, hogy szte lesz-e megint 4kilós a babám, azt mondta, hogy valszleg igen, bátyója nyomdokaiba lép.
Azért bánom, hogy nem láthattam kicsi nőtársamat arcról, de így is jó a tudat, hogy elvileg minden rendben.

Jóéjt nektek, majd jövő7-en találkozunk.
petra

Kép
Kép
petra78
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?