Új privát üzeneted érkezett!

lizi nagyon ügyes!! samu még szokott sírni! mondjuk csak fürcsi után.
ma nagyon nagyon nyügi volt. remélem nem lesz beteg, sajnos a kis barátja mára teljesen lebetegedett és tegnap együtt játszottak :shock: :shock: . nagyon remélem megússzuk!!!

nóra: írd majd meg mi van emmával, h mit mondtak az oviban? én nagy testvér voltam, és nagyon nem örültem az öcsémnek aki 6 évvel utánam született. anyu szerint gyarkorlatilag úgy tettem mintha nem létezne. nincs is róla semmilyen kiskor emlékem. SEMMI! borcsa és marcipán sokkal jobban csinálják!! ők igazi testvérek.
szóval megértem emmát, mert nehéz lehet neki. kitartást!!
kerekpocak
 
 


betegséggel mi is hadilábon állunk, azaz az áll a küszöbön.... hétfőn tornán nagyon hideg volt a teremben ahol csinálta a nőci... holnap visszük a mi hősugárzónkat, mert ami nekik van az nem sok vizet zavar. megint reggel megyünk, és olyankor még hideg a ház :?
úgyhogy akkor Zsófi szorítsunk együtt.... Lizu már kicsit szörcsögött reggel meg este is. :? :?
lmkata
 
 


Huh, nem győzök olvasni :lol:

Képzeljétek, Niki már 1,5métert ment ma már egyedül!!!!! Tök ügyi a drágám 8) De leginkább hozzám jön kb 1m távolságból :D Megzabálom!!!

Gratula Barnus mászásához, és Laura széktologatásához!!!!

Samu nagyon ügyin iszik a pohárból!
Végre Niki is kezd belejönni... Csak az a baj, hogy ő meg túl mohó és magáraönti az egészet, vagy félrenyeli... Valamelyik nap meg (én hülye...) üvegpoharat adtam neki, ő meg az ivás végén fogta és elhajította :shock: :oops: :roll:

Julcsi küldj képet :wink:

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 

 
 

Zsóka, a tropikáriumos képek nagyon jók!!!!!

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Na meg a szülinaposk is tutik!

Gyógyulást Flórának!!!

Barnus jobban van már?

Eljelejtettem miket írtatok mire a végére értem :oops: :oops: :oops:

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Nekem is katica volt a jelem :wink: !!!!

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Samu nagyon ügyes, és nekem úgy tünik, hogy nagyon sokat változott, olyan nagyfiús lett!

Nóra, gyógyulást Flórának, én is kiváncsi vagyok, hogy mit mondanak majd Emmáról az oviban.

Nikkancsnak nagy cupp! ügyes vagy leányzó!!!!

Kata, nagyon édes lehet Lizi ahogy pancsizik. és hát apá!!!! nagyon drága! igaza van!!! Amúgy nálunk fürcsi után öltözésnél szokot sírás lenni egy picit.

és akkor ahogy ígértem :

Kép ébredés után


Kép mosolyka
mangó
 
 


Bende gyönyörű kisfiú!!! annyira cuki!! remélem jó alaposan megzabbantod mindig angéla!! csodálatosan békésnek tűnik!!
nagyon nagyon szép!!!!


julcsi: akarom kérdezni, te mit értesz járássegítőn? az nem olyan valami amit tolni kell?? a beleülős típus az a babakomp, nem? és azt nem szokták ajánlani, mert nem h fejleszt, hanem ront. járrássegítő van az ikeában egy kis talicska amit tolni kell és így totyog vele a baba. vagy nem???
kerekpocak
 
 


Sziasztok, jó reggelt!! 8)

Samu hihetetlen,hogy milyen ügyes!!!!!!Kb másfél-kétévesen szoktak így pohárból inni a gyerekek. Sokat kellett tanítgatnod, vagy egyből tudta, mit kell csinálni?

Bende gyönyörűű!! ilyen szép kislegénnyel, akinek ráadásul ennyire bájos és szép mosolya van (csupa értelem ez a gyerek!!)tessék dicsekedni kedves Angi-anyuka :wink: :D !! Apuka még mindig paraapuka?

Szegény Flóra, gyors gyógyulást kívánok Neki!! Nóra, nagyon rátok jár a rúd mostanság.. :shock: ..
Majd írj, mi volt az oviban, kíváncsi vagyok mit mondanak Emmáról :roll: .

Lizusnak és Samunak betegségűző drukkokat indítottam!! :wink:

Most irány az ovi, még jövök..
(remélem ma egy kicsit többet kint tudunk lenni a levegőn :roll: mint tegnap.

KépKép
logi
 
 


Zsófi, a kompról én is azt hallottam, hogy káros. Nekünk van egy, örököltük, nagy ritkán belekéredzkedik Marci, de inkább csak tologatni szokta. Tényleg van ikeás járássegítő is? Na mingyá meg is nézem.. :) Jóra gondolsz zsófi, az a járássegítő, amit maguk előtt tolnak a babák..(bocs hogy beledumáltam, látom Julcsinak szólt a kérdés :oops: )

KépKép
logi
 
 


Jaj, Katának akartam még írni, hogy Borit, amikor megszületett, úgy hívták a csecsemősök, hogy dömper maca :? . Nagy, hosszú baba volt nem kicsi hurikkal. Hááát nekem sem esett valami jól akkor. Pedig tök jóindulatúak és rendik voltak, nem akartak megbántani. Bizti nálatok is ez a helyzet, viccelődni akart a főnővér :wink: .
logi
 
 


zsóka köszi cserébe itt a talicska:
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/s ... r=40060836

én is úgy tudom, h a kompba beleülteted a babókat és nem rendesen tanulnak meg járni. nem tudják az egyensúlyukat kontrolálni + megszokják h nem dőlnek el és a teljes testsúlyuk sem nehezedik a lábukra. én mindenhol azt olvastam, h tiltólistás.
kerekpocak
 
 


húú látom nem sikerült, hátha így?

[url]
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/
CategoryDisplay?cattype=sub&topcategoryId=15567&categoryId=16165
&parentCats=15567*16113*16263&storeId=22&catalogId
=10103&langId=-30[/url]
kerekpocak
 
 


nem nem, hát zsóka azt kell bemásolni és linket csatolni ma nem tudok.

az előző hsz:

"én is úgy tudom, h a kompba beleülteted a babókat és nem rendesen tanulnak meg járni. nem tudják az egyensúlyukat kontrolálni + megszokják h nem dőlnek el és a teljes testsúlyuk sem nehezedik a lábukra. én mindenhol azt olvastam, h tiltólistás."[/url]
kerekpocak
 
 


úristen de eszméletlen gyönyörüü Bende ! annyira formás és szabályos komolyan, mint egy játékbaba !
még képeket majd süürüübben. {mondom ezt én, aki szintén nem egy naponta 5 képet felrakó :) }

a bébikompról én szintén tiltólistát hallottam, de azért, mert nem jó a gerincnek.vhogy így úgy esik rá a terhelés, ahogy nem természetes.

ja, a járássegítő, olyan, mint egy kerekes füünyíró. legalábbis engem arra emlékeztet.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Köszi Zsófi, megtaláltam!! :wink:
nagyon helyes kis taliga, kéne venni egyet :roll: .
Reniéknek is ilyen van? nem emlékszem, pedig mintha mutatta volna :oops: . Julcsi, nektek milyen van?
Abszolúte tiltólistás a bébikomp, még sehol nem hallottam,hogy ajánlották volna. Ennek ellenére mindenhol árulják :? .

KépKép
logi
 
 


[quote="logi"] írta:logiEnnek ellenére mindenhol árulják :? .

az hagyján Zsóka, de meg is veszik !

Zsóka, te is szoktál vaterázni, ott vannak nagyon jók is jó áron. mi ott vettük, egy abszolút egyszerüüt jó pízért.

mostmár tényleg teszek fel képeket

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Sziasztok!!

Hú győzzön az ember visszaolvasni....

Bende nagyon formás baba!!!

Bébikompról én is azt hallottam, hogy nem hogy segíti a járást, éppen ellenkezőleg mert fel van függesztve benne a gyerkőc és így egész máshogy tartja a lábát benne mintha járna a padlón...

Julcsi, azt megkérdezhetem, hogy az ekcéma nálatok mitől van? És hogy kell kezelni?

Tegnap voltunk az ikeában és Juli kezéből nem lehetett kiszedni az azt a taligát... Annyira élvezte rohant vele mindenfelé alig győztük begyűjteni drága kislányunkat. El is határoztuk hogy a nyuszi lehet hogy hoz egy ilyet... :wink:


Kata: lányos apuka szindróma nálunk is elég erőteljes :D És ahogy Julikánk egyre nagyobb lesz, Apukából egyre inkább erkölcscsősz lesz (pedig alapban egyáltalán nem az) :lol: Jaj a fiúknak akik meg merik közelíteni az ő pici lányát!!!! :lol:

Zsófi: Julit most tanítom pohárból inni, ott tartunk kb. mint Reni Nikivel: nagyon élvezi de vagy félrenyel annyit önt a szájába, vagy ruhacsere mert ráborul. De ha koncentrál akkor nagyon ügyi.

Nagyobb gyerkőcök anyukái: Szobatisztaságot mikortól lehet elkezdeni? Nyáron mindenképpen szeretném akkor másfél éves lesz, kipróbáljuk. Tapasztalatok???

Klári

Klári
Kép
ganti
 
 


rohanunk az oviba, így csak gyorsan :oops: 8)

BENDE NAGYON SZÉP KISFIÚ!!!!!!!!!!!!kár, h ritkán teszel fel képeket Anzsi, pedig egy ilyen gyönyörű kispasival gyakrabban kéne büszkélkedni. :D
SAMU NAGYON ÜGYES!!!!!!!!!!! :D

pohár nálunk is hamar ment, viszont autóban eccerűbb,gyorsabb a csőrőspohár, nálunk nem zavarta meg egyik pasit sem. 8)

Klári, sztem elkezdheted, én is ezt tervezem. Zsignél is így csináltam. :D

Bébikompról én is hasonlókat hallottam, majd teszek fel képet, ami Zsombesznak van. Nagyon eccerű, és imádja. :)

Kata, drukkok Lizusnak, aki napról napra egyre ügyibb, és drukkok az autóvásárláshoz. :D

a többire később, mert elkésünk az oviból.. :oops: 8)

ja Zsóka KÖSZÖNÖM, válaszoltam!!! :D

Anzsi, neked meg ha megjöttem az oviból! :D

Mirkónak gratula a katicához! :D

Pusszok, továbi szép napot Mindnekinek!
mazsolák
 
 


Sziasztok!

Kerekpocak átcsábít ebbe a fórumba, hát majd meglátjuk mekkora sikerrel. Többször próbálkoztam ide írogatni, de az én kapacitásom kisebb mint amennyit Ti szoktatok írni. Vannak olyan napok, amikor meg sem tudom nézni, hogy mi történt, aztán elolvasni amiről lemaradtam nagyon sokáig tart, ált. nem is sikerül.
Na majd most!

Anaci

Gyógyuljatok!!!
Írtam neked privit, de nem válaszoltál! :cry: :cry: :cry:

Elképesztő miket tudnak babák különböző életkorban! Számomra érdekes a gyors fejlődés, most még elképzelni sem tudom, hogy Roland egyszer pohárból fog inni.

Találtam programot Kerekpocak segítségével amivel kicsinyíteni tudom a képeket. Most ide is teszek:
Kép Kép Kép Kép

Kép
übi
 
 


jó reggeleket!


Nikkancsnak hatalmas gratula a járás nem is olyan eccerű tudományához!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tök jó Reni, így már igazán nagylányos nagylányod van, nem? :wink:

Betegeskedőknek jobbulást, mi azért szerencsére nem nagyon tűnünk annak, de még azért nem múlt el a veszélye, mert köhécsel néha Lizus meg szörcsög, de télleg csak néha szal nemtom mi lesz... Zsóka mindenesetre jól jönnek a drukkok :wink: :lol: :lol:


Edusom, épp este eszemben is voltál, hogy nem is írtam neked mizu veletek, mert rég jöttél. Szóval hogy vagytok? Pocak?????
mindenféle rosszullét, álmosság, fáradtság elmúlt már???
nekem nem múlt el a fáradtság csak úgy a 20. hét után... :? szal nem jött be a 12. :lol:

Bende nagyon drágacukkancs ahogy kacag! mit mosolyka, kérem kedves anyuka ???????????????????? ez hatalmas kacagás ám!!!!!!!!!!! télleg gyakrabban rakhatnál ám fel képet :wink:

jó lehet h én vagyok a másik véglet a sok fotómmal, de jó megmutatni. aztán úgysem azt várom hogy agyonajnározzatok... :wink: :lol: :P

mi ma már túlvagyunk a tornán is ! reggel 8ra mentünk :?
nem esett túl jól sem nekünk sem a gyermeknek, de muszáj :wink:
és ma télleg torna-feeling volt és nem masszírozás, mert rengeteget fordulgattak Andival (most Andihoz járunk :wink: ).
És nagyon ügyi volt Lizus ahogy emelte magát, meg ahogy hasról visszafordul - ez jobban megy neki :roll:

sajnos a jobb oldala nagyon kötött, feszes, fájós és így elég nagy sírás volt :? de hát .....

most még kb van 20 percünk, aztán indulunk is a szemészetre.
hát egy porcikám sem kívánja. szemultrahang! pfúúúúúúúújjjjjjjj
de legalább túlleszünk rajta, múlt héten is lemondtuk....
jaaaaaj már várom hogy este legyen és itthon legyünk végre!

na pusszok, megyek is szedelődzködni!
lmkata
 
 


Übikati eccerre írtunk!
örülök h sikerült a képfeltevés!!!!!!!

Roland nagyon cukkancs! hatalmas szemekkel bír ő is, látom! :wink:

nekem újabban nem megy a kacagás lefotózása, Lizus nagyon rafkós, amint meglátja a gépet semmit nem csinál!!!!!!!!!!!!!!
de még a gügyögést is abbahagyja !!!!!!!!!!!!!!
szörnyűűűűűűűűűűűűűű :lol: :lol: :lol: :lol:

azért megnyugvással veszem tudomásul h Rolibaba sem éhezik... :wink: :wink:

pusszok télleg lépnem kell......
lmkata
 
 


KATA ISZONYÚ HATALMAS ERŐKKEL DRUKKOLOK NEKTEK, HOGY MINÉL ELŐBB, MINÉL KEVESEBB SÍRÁSSAL LEGYETEK TÚL EZEN A MAI VIZSGÁLATON!!!!!!!! PUSZI A KIS HŐS CSAJSZINAK ÉS A BELEVALÓ SZUPERANYUCIJÁNAK!!! :wink: És nem vagy véglet, tedd csak fel azokat a lizufotográfiákat, had gyönyörködjünk!!

Kati, gyönyörűség a kis Roland!! Gyere ahogy tudsz,minél gyakrabban. :wink:

Marcsi, tényleg,Vatera. köszi a tippet!! :wink:

KépKép
logi
 
 


Klári, szobatisztaságnál nálunk az volt a cél, hogy mire oviba megy Borcsi(még nem volt 3 éves amikor elkezdte a kiscsopit, mázlink volt, mert felvették)ne legyen pelus. Tehát márciusban kezdtünk bilizni- 2 év 5 hósan, és egyik napról a másikra lett szobatiszta. Különben Bori mindent így csinált, tegnap még mászott, másnap már járt stb..
Szóval én nem voltam az az elkapkodós :lol: , ami a szobatisztaságot illeti :lol: . kezdhettük volna előbb is, de valahogy így alakult.

Edu, olvastam, nincs mit. :wink: majd válaszolok, de most sétálunk kicsit.

KépKép
logi
 
 


Drága Marcipán!

Ne haragudj, hogy így megkésve, de nagyon sok gondom-dolgom van mostanában...
és nem felejtettem ám el, csak nem tudtam ide ülni, szóval:


Nagyon nagyon boldog első szülinapot kívánok Neked!!!! Láttam a szép fincsi tortádat, remélem jót buliztál...
Isten éltessen sokáig!


És a Két kicsi Lizától is bocsánatot kell kérnem, mert nekik pedig hófordulójuk volt!

Boldog harmadik és ötödik hófordulót Lizuskák! :)

Csak nagyon ugrálva olvasok és képet nézegetek. Roland és Bende nagyon nagyon édesek! Samu pedig iszonyú ügyes!

Nikkancsnak, Lolónak, Barnusnak gratulálok a mozgástudományokhoz!!!

Mirkónak
gratula a katicához! Akkor biológus lesz? (nekem cserepesvirág volt a jelem és agrármérnök (is) vagyok. :) )

Láttam a bébikomp témát. Én is rosszat hallottam róla, de mi pár napja üzembe helyeztük az unokaöcsémét. Etetőszékként használjuk, mert Farkas mutatványaitól evés közben kikészültem. Most a bébikompban eszik, én meg beakasztom a lábam így nem tud elgurulni vele. Szerintetek így is árt?

Amúgy jól vagyunk, tegnap voltunk mérésen: 9880 gramm, 71 cm.
És a két kisörlője jön éppen, úgyhogy megint nem alszunk túl jól. Én már nem is tudok.....

Sajnos másra nem tudok reagálni. Péntek este szerintem benézek, és próbálok olvasgatni, addig rohamtempóm van.

Puszi Mindenkinek!
Nóri

Kép
nóri8
 
 


Na, most remélem tudok írni egy kicsit, Barnus elaludt, apa meg kikísére papát a Keletibe.

Míg el nem felejtem, ilyen a járássegítőnk. Most még csak motorik vele leginkább, tolni meg olyan gyorsan tolná, hogy ha nem tartok rá a hasánál közben, akkor hasraesne, de gyakorlojuk. Szereti. Dudál is, tök jó.
http://www.littletikes.com/Toys/Toys-De ... ct_ID=3445

Zsófi!
Samu nagyon ügyes azzal a pohárral! :D Hol lehet ilyet venni? Egy régebbi képen még olyan kávéspohárból ivott, ha jól rémlik. Ezzel mióta iszik, mennyi idő alatt tanulta meg vele! Roppant jól áll neki!
Nem lett beteg Samu-baba?

Nóra!
Emmáról mit mondtak az oviban? :shock: Flóra szegénykém, remélem azért egy kicsit jobban van! :D Takargasd be jól és pihengessen, nézzen sok mesét! Gyógypuszit neki!

Anzsi!
Jaj, de gyönyörő Bende! :D Eszméletlen!!! :D Olyan kis huncutul mosolyog! És az a pár felálló hajszál! :D

Kata!
Édes lehet Lizu ahogy pancsizik! :D Tegyél fel képet róla! A torna majd idővel egyre kevésbé fog neki fájni, az elején rosszabb, mert még nem laza, de ahogy lazul neki is kellemesebb lesz. Szemultrahang? :shock: Írj, hgoy mit mondtak rá!

Reni!
Nikinek gratulálok a 1,5 méterhez :D , de még az 1 méterekhez is :D ! NAgyon ügyesen halad, még nemrég írtad, hgoy megáll! Maholnap meg már megy utánad mindenhová :wink: ! Édes lehet, ahogy ott álsz tőle 1 m-re és oda tud menni. Jaj, én is biztos megzabálnám érte! :D :lol: Már mi is úgy várjuk, hgoy Barnus elinduljon vagy megálljon! De azért nem siettetjük csak nagyon várjuk!
Képet majd küldök, csak tudod ez a vacak gép, vacak cd-íróval, addig meg nem fér fel a többi kép... Apát meg nógatom, mindig van más dolga, meg most itt volt papa is... Remélem estére megcsinájuk valahogy!

Mircike!
De örülök, hogy ilyen jó a bölcsi! :D Jobban nem is választhattál volna! SZuper! :wink: Veheted a piros cérnákat a katicához :lol:
Írj mindig, hogy hogy telt a napotok!

Edus!
Tényleg egyre kevesebbet írsz, főleg magatokról. Mire reagálsz a többieknek, magatokról már nem nagyon írsz. Legalább képet tegyél fel nekünk néha!!! :wink: :D Meg add ki a titkárodnak a feladatot, hogy gépeljen neked, te meg majd diktálod!
Puszi a Mazsola családnak! Édeskicsilegkisebbnek a legnagyobb! :D :D

Marcsi!
Nektek milyen a járássegítőtök? És mennyi volt a neten? Laura szereti? :D Képet kérünk a nagylányról! :wink: Ezt a Brendonban vettük, 13-ért. Baromi drága (a B egyébként is), de a papa vette, először csak sima kismotort akartunk, de azok is tök drágák voltak, ez meg csak több mindent tud. De mire összerakták apáék! :lol:

Panni!
Veletek mi van? Jól vagytok?

Timi!
De jó, hogy írsz újra! :D Balának pusszancs! :D

Zsóka!
A bébikompról még én sem hallottam jót. A szomszéd áthozott egyet Barnusnak kölcsön, akkor tettem bele - talán kétszer - amíg mosogattam. Még meglökni sem tudja magát benne! Össze is van csukva, majd visszaadom nekik.
NAgyfiú Marcipánó mit csinál éppen? :D Borcsi szépséges királylány :D szeret oviba menni? Reggel várja vagy inkább maradna még otthon? Én ha már ott voltam ok, de menni nem szerettem. :shock:

ÜbiKata!
Roland gyönyörűűűűűűűűűű! Nem baj, ha nem tudsz mindig mindenre reagálni, csak írj, hgoy veletek mi van, tegyél képet Rolandról! Hogy becézitek, Rolcsi?

Klári!
Bocsi, hogy az ekcémát hagytam utoljára. Fogalmunk sincs mitől van. A védőnő szerint a tejtől, úgyhogy most el is vagyunk tiltva még a HA péptől is. Sajnos, mert azt úgy szerette Barnus. De azért persze a tortából evett és nem lett semmi baja,úgyhogy remélem, hogy nem az! Kenni már ezerfélével kentük: Locoid Lipokrém (ezzel csak 5 napig szabad mert steroidos), Bepanthen plus, Lipobase Repair, HEim P-os krém, Nizoral, Halicar stb. Még nem találtuk meg az igazit :cry:
Miért kell, Julika is ekcémás? Szegénykém! Hol?

NA elküldöm gyorsan...

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


nagyon klassz kis járgánya van barnusnak!!!! szuper!!!

julcsi sztem márkkal kevered ő ivott kis kávéspohárból nekünk olyan nincs. ezt ami fent van a babaneten kaptuk, nemtom hol lehet kapni, de a mi ikeás békás babakészletes poharunk (600 ft előke, kanál, pohár csőrrel, de a csőr levehető) ugyanolyan szuper.
amióta iszik mindig pohárból- ennyi. igazából amióta ülni tud, azóta totál ügyin iszik.

nem beteg (egyelőre) viszont asszem jön a 3. foga- nem véletlenül hisztis... 3 fog 1 hónap alatt...
hol látni a felső fogat???? az így vonalán, v felette az íny ágyban??
kerekpocak
 
 


Nóri!

De jó, hogy jelentkeztél! :D Úgy szorítok péntekre neked!!!!!!!!!!!! :D :D :D

Szerintem úgy nem lesz semmi baja Farkónak a kompban, ha csak "enni jár vele", mert menés közben vannak a gondok - ahogy Marcsi is írta - a gerinccel, illetve a mozgáskoordinációval, szóval ha abban "tanulna" meg járni, kivéve belőle eldőlne, ha elindulna, máshogy használná a lábait stb.

Majdnem 10 kg???? :shock: :D Aztaaaaaaaa!

Mi is tegnap voltunk, Barnus 8810 és ehhez 75 cm! :shock: 1 kg-val kevesebb és 4 cm-vel több! Pedig már így is annyit eszik mostanában. De sokat kellett bepótolnia a kh után! :wink:

Azt honnan lehet tudni, hogy a hátsó fogak jönnek?Csak tapogatással? Mert gondolom az látni már nem lehet? Nekünk is jön most valami, de a jobb oldaliakat nem tudom normálisan megnézni, balról sem nagyon engedi matatni huzamosbb ideig, úgyhogy Dentinox-kor végigkenem az egészet, ahol csak érem.

Ma reggel csoda történt: életében először 8-ig aludt Barnus!!!!!!! :D De jó is volt az 5 órákhoz képest!!!

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Zsófi! Bocsi a kávéspohár cseréért! Na majd ezt az Ikeásat megnézzük, köszi a tippet!

Olyan rossz, hogy amitó "szoktatnom" kellett BArnust a cumira v. üvegre, tök rá is szokott, hogy abból iszik. (A cumit már nem is próbálom, legalább arról leszokott).
Eddig ő is tök ügyesen ivott az Avent pohárból, most meg ha azt adom oda, akkor inkább csak játszik vele csak bugyborékol, de olyan hangokat ad ki, hgy egy nagy béka elbújhatna mellette. Nevetséges,nem is bírjuk ki, hgy ne mosolyogjuk meg, de ez akkor sem jó így, tudom. Vissza kellene szoktatni rá valahogy!

A 3. fogacskához gratulálok! :D :D :wink:

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Julcsi, a hátsó fogakat az orvos mondta, én nem tudok egyáltalán benézni a szájába.
Hát igen, majd 10 kg. :roll: Kis vasgyúró, rövid, tömör. :)

Zsófi, az a pohár nekem is tetszik. Farkó még nem tud pohárból inni, illetve nem gyakoroljuk, mindig tiszta víz lett és megúntam átöltöztetgetni, jó vagyok mi? De a fürdőkádban van egy kis vödörszerűje, abból prímán issza fürdővizet. :)

na dugulok..

gipszkartonozás van nálunk és én etetem a "munkásokat" (apukám, felesége, sógorom, plusz unokaöcsém, plusz az én kisfiam.. és én meg még nem ettem..)

megyek.
pusz.

Kép
nóri8
 
 


Ja, a harmadik fogacskához én is gratulálok!

Lizusnak és Katának pedig sok ++++++++++++++++ a szemészethez. hamar este lesz és jöhet a pancsi!!!! :) :)

Kép
nóri8
 
 


Nóri! Rövid, tömör mint Farkas! :lol: :D :cry:

Mi is sokszor vagyunk vizesek ivásnál, ha a poharat nyomatom, nálunk is sokszor inkább cumisüveg, főleg ha sietünk vagy már álmos stb, pedig kellene az a poharazás.

Jó főzést, nem irigyellek. Nálunk van tegnapról oldalas, Barninak meg nem főztem, mert elneteztem az időt, már meg kel szerintem, most akkor üvegest kap. Egyébként este alig akarta megenni a főztömet és előtte nap is, elő kellett venni gyorsan üvegest azt meg simán ette. :cry:

Na én is dugulok... :oops:

Azért tanulgatsz?

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Ja még gyorsan.

Írtam az iwiw-es kollégáknak!
Ennyit:
[quote]S írta:ziasztok!
Ezek szerint megbántott benneteket a pici fiam, hogy kapásból töröltétek? Hm! Ha komolyan így gondolkodtok, akár engem is "letagadhattok"!
Julcsi


Ezeket válaszolták:

1.
[quote]S írta:zia,

egyáltalán nem bántott meg és mi sem akartunk megbántani. Egyszerűen csak nem az a cél, hogy minél több ismerős legyen, hanem h tényleg ismerjem őket.


2.
[quote]A írta: pici fiad nem tud engem megbántani, mert ha jól tudom abban a korban még nem tudnak a gyerekek beszélni, sem írni, de még számítógépet kezelni sem. Nem beszélve arról, hogy még nem is találkoztam vele.

Az hogy visszautasítottam a kapcsolatát az azért van, mert szeretnék olyan embereket látni az ismerőseim között, akik engem is ismernek, az hogy tényleg mindenkit szeressek is közülük... az már szerintem túl nagy kívánság.


3.
[quote]A írta:rról van szó, hogy majd amikor a kisfiad akkora lesz, hogy fel tudja fogni, mi az a barátság, mi az az ismerős és mi az, hogy iwiw , no meg saját maga kéri, hogy anya légyszi küldj meghívót, mert szeretnék az iwiw-re kerülni. Na majd akkor be fogom jelölni. Addig nem.
Ne haragudj meg ezért, de én így látom ezt a dolgot.



Egyébént ismerve őket, ez inkább cinikus hangsúly mint a bocsika-féle.

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Basszus!
Ma 8-ig aludt B, 10-kor aludt el újra, de még mindig alszik, most meg már 1/4 1 van. :D :shock: :wink:
Remélem ez lesz az új szokása! :wink:

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a sok szép szót!

Imkata
Este írd le mi volt a szemészeten!

Bébikompot nem ajánljátok? Mi még nem vettünk, de gondolkodtam rajta.

Tanácsokat szeretnék az alábbi témákban, ha van egy kis időtök erre:
-bébikomp
-etetőszék (fa, műanyag) kicsi a konyhánk
-járássegítő
-kocsicipő, vagy zokni (tavsszra, nyárra)

Előre is köszi!

A betegeknek jobbb ulást!

Kati

Kép
übi
 
 


Julcsi, ez vérlázító!!!!!! nem is találok szavakat! nem irígyellek, hogy ilyen kollégáid vannak.... ennek ellenére lehet, hogy az autós filmek fan klubja és egyéb baromságokat meg visszajelölik ismerősnek, bár lehet, hogy tévedek, mert ők nagyon intellektuálisak....áááááá, ez most jól felidegesített.

megyek tényleg, Farkó ül a bébikompba, nekem beakasztva a lábam, ő meg hajtaná, a lábam meg majd eltörik... :) kiveszem.

csók!

Kép
nóri8
 
 


Megáll az eszem!! Hülye bunkók :twisted: :evil: . ne is törődj velük Julcsi!! tuti egyiknek sincs gyereke.
Ennyire komolyan veszik ezt az iwiw-et?? ÓÓÓó Istenem..

Nóri, lassan én is elpakolom a kompot, mert marcipán állandóan bele akar csücsülni. Odamászik, és könyörög, hogy tegyem bele. megy vele mint a veszedelem, minden borul körülötte.. :roll: :lol: .

Kati, ha kicsi a konyhátok, szerintem egy ikeás vagy egy fa etetőszék simán elég. :arrow: Zsófi biztos ír majd, nekik ikeás műanyag van.
Borcsinak is egy sima fa volt, maximálisan elég volt. Most vettünk egy használt pegperegot, ez is nagyon jó, de hatalmas, kell hozzá a tér.
Járássegítőt még mi sem próbáltuk..
Nyáron szerintem javarészt még mezítláb vagy kiszokniban lesz Roland. Nekünk volt egy kocsiszandink is, néha azt adtam Marcira, nagyon vagesz volt benne. Tavasszal egy tutyi vagy egy vastagabb zokni az ideális. Na , ezzel sokat nem segítettem. Szerintem elég lesz egy zokni is, kicsi még Roland.

puszik

KépKép
logi
 
 


én lből törölném ezeket a hülye p*****at és szóba nem állnék velük többet. nem azért mert megbántottak, hanem mert ennyire primitív f***ok.
na.
kerekpocak
 
 


Mangó: Nagyon édes a kisfiú!!! Ekkora mosolyt :) Tiszta olyan nagy mosolya van neki, mint Samunak :) Hihetetlen édes.

Übikata: Roland is édes!!! Végre átjöttél, szia! Nem érdekes, ha az elején soknak tűnünk itt. Ti már ide tartoztok :wink:

Julcsi: Hát szuper kollégáid vannak, nem semmi. Én mondhatok ilyet asszem: hülyerendőrök :) Ezek mit keresnek a kommunikációs, tehát kommunikációs szakmában?!?! Uramisten. Nem érdemes vesződni velük szerintem. Oda akartál visszamennyi dolgozni? :wink:

Ma is jó volt a bölcsi, nagyon durván nem akart eljönni 11-kor, bemutatkozott szépen, hasonfekvős hisztit nyomott. Nem akart elpakolni, széjjel dobált mindent, szóval jó volt :)
Holnap már ott ebédelünk. Ma nagyon lefáradtam. Én egy napot sem bírnék bölcsiben dolgozni!!! :) Két óra is kikészít :)
Már most azon filózom, hogy mennyire nagyon hogyan tudnám majd meghálálni a gondozónéniknek meg a dadusnak meg ilyesmi.

Zsóka, Anaci, nagyobbak anyukái: mit szoktak adni és mikor a gondozónéniknek, óvónéniknek, dadusoknak? Olyan szívesen adok majd nekik ajándékot, de nem akarok nagyon nyomulni se, meg nem akarok illetlen se lenni. HELP!

Pusz mindenkinek. M.
mircike
 
 


Sziasztok!

Ideértem. Sajnos megint csak olvasó üzemmódban vagyok. Márk kicsit elromlott mostanában. Valószínüleg a rágó fogai jönnek, mert szinte mindent a szájában vesz, ami a keze ügyébe kerül. Éjszakáink elég szörnyűek lettek megint (1 és 3 között ébred sikítozva) és onnantól kezdve alszik kb 5-10 percet és sikítás újra. Nappal feleannyit eszik, mint eddig (most nem tudom, lehet, hogy sok volt neki a kaja...), este csak cumisüvegből hajlandó inni a tápit, poharat kiveri a kezemből. Ma reggel visszaaludt 30 percre és ebéd utánig fenn volt. Lehet, hogy ezek után kihagyjuk a de. alvást ( de viszont 11-kor már esik össze olyan álmi), mert így kb 4-kor alszik el és az már elég késő (tegnap 1/2 6-kor kelt). Szóval elég kaotikus a rendszer, de remélem túléjük ezt is. Ja és napközben is olyan nyügi tud lenni, ennyit összesen nem nyűgösködött az elmúl 1 évben...

Na ennyit a helyzetről. Amúgy egyre ügyesebben lépked, már elfogadja a kezemet is segítségül és így is megyünk pár lépést. Néha elfelejt kapaszkodni és áll pár mp-ig, de aztán lehuppan a popsira. Egész nap dumcsizik, mindent kommentál is. Ezt a vacak időt én sokkal nehezebben bírom, ma már muszáj volt egy nagyot sétálni még a hideg szél ellenére is.

Kata - nagyon drukkolok Nektek! Lizacica biztos nagyon ügyi lesz!

Zsófi - Samu milyen ügyesen iszik! És a mennyiség... Én örülök, ha Márk megiszik 5 kortyot. Mostanában már néha elkéri a poharat és egész ügyes is.

Reni - gratula Niki első lépéseihez! Nagyon ügyi a kiscsajszid!

Mangó - Bende nagyon éédi!

Übi - de jó hogy átjöttél. És Roland nagyon tündéri!
Bébikomp - nekünk nincs és nem is lesz, lányok már leírták miért.
Etetőszék - nekünk is pegperego van. Azt hiszem elég jól bevált, sőt mivel kerekei is vannak, Márk ezt használja járássegítőnek is :lol: , amikor olyan kedve van, ezért mi járássegítőt nem is veszünk.
Cipő, zokni - szerintem Rolandnak elég lesz a zokni esetleg a kocsicipő nyárra. Én balga vettem kocsicipőt télre Márknak, kb. addig van rajta, míg bekötöm az autóba a gyerekülésbe. Igaz mostanában a zoknit is leveszi, aztán mutatja, hogy vegyük vissza :D . Így még most is csak egy vastag zoknit adok a harisnyára.

Anaci - Flórának jobbulást! Gyógypuszik mennek felétek is.

Mircike - katica :lol: :lol: :lol: Hát azt hiszem én is alkoholos filcre szavazok...elég bénácskán áll a kezemben a tű. Pedig a nagymamám gyönyörűen hímzett - nekem ebből nem jutott...Olyan jó hallani, hogy ilyen bölcsik is vannak. És ha Neked is teszik, akkor tuti csak jó lehet.

Nóri - de jó, hogy jöttél egy kicsit. Nagyon hiányzol ám. Pénteken drukkolok nagyon! Látom Ti is éjszakáztok, hát ezt sajna át tudom érezni. Nem is tudom, hogy tudsz így tanulni, nekem néha semmihez sincs kedvem, annyire elfáraszt ez a nem alvás. De lesz ez még így se.... Szóval nagyon ügyi vagy!

Julcsi - ezek kollegák! Megáll az eszem. Járássegítő szupi, főleg, hogy motorozni is lehet vele.

Még küldök egy-két képet a múlt hétről, voltunk a Balcsin avart írtani. Márknak tetszett a fűben mászkálás is.

Puszi mindenkinek szép napot!

Márk és márciusi Balaton...

Kép

Így is szeretek mászni...

Kép

Járássegítő...

Kép

Fogfájós, cumis nagylegény (az elmúlt 1 évben 1 percnél tovább nem volt a szájában, most meg ezzel közlekedik, ha rátalál...)

Kép

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok!

Bocsi, de délelőttöt nem éppen friss gyerekágyas anyukáknak ajánlott pihenéssel töltöttem. Tegnap mire hazaértem kiderült, hogy „nincs zokni” se alsógatya stb…., stb…….. Akkor gyorsan mostam 5 adag ruhát.
Ma reggel 7h-kor itthagytak mint „ eb a sz…-át”, azóta se kép, se hang. Romeltakarítás, mert jön a doktor néni + a védőnéni.
Tehát a beszámoló:
15-én du. 6h körül úgy éreztem mintha valami készülne, de nem volt komoly, tehát gyorsan kivasaltam. Közben hívtam a szülésznőt, olyan mintha fájásaim lennének, de ne készüljön, majd szólok, ha keményedik a dolog. A fiúk egész nap a barátnőmnél játszottak, megkértem, hogy ne hozza őket haza, inkább a férjem visz hálóruhát nekik. Háromnegyed hétkor elment itthonról. 7 h-kor elfolyt a magzatvíz, így hívtam a férjem, hogy igyekezzen + a szülésznőt, hogy ő is jöhet a kórházhoz. Még megzuhanyoztam, na akkorra már éreztem, hogy mi az a fájás. Fél nyolckor indultunk Érdről, autópálya, leállósáv, buszsáv elakadásjelzővel. 8.03h-kor értünk az osztály bejáratához. 2-3 perces fájások, ja a kezdetekkor 15 percesek voltak, de azok nem fájtak ennyire és minden átmenet nélkül lett 2-3 perces. Nem tudtam, hogy hol áll a vajúdási szak, csak annyit, hogy nagyon fáj és EDU-t fogok kérni. A lépcsőn felmenni már a kínok-kínja volt. Szülésznő várt, megvizsgált és azt mondta, hogy egy órán belül itt a gyerek, nincs értelme semmit adni. Kaszá dokibá 2 órányira volt, úgyhogy telefonáltak neki, hogy lassíthat, mert nem fog ideérni. Mint kiderült, éjjel ment haza és később indultak vidékre. Sóvágó doktornak telefonáltak, de mire ideért én már megszültem. Budapest le volt zárva.
Na, vissza az eseményekhez. Elkísértek a szülőágyra, CTG-t rámkötötték. Ügyelet orvosok a műtőben császároztak, sehol egy orvos. Azonnal jöttek a tolófájások, közben az egyes szülőszobán kb. 9 órája vajúdott egy kismama és az ő aranyos doktora átjött / lehet, hogy nem jól írom a nevét Vyganth doktor/ és segített Ákost világra hozni. Mindenki megdöbbent, hogy még mennyi magzatvíz volt bent. Se egy vágás, se egy repedés. Ákos 20.37 h-kor megszületett. Apa elvágta a köldökzsinórt és rámtették. Hihetlen volt. Csak imádni lehetett. Sóvágó doktor is befutott és nyugtázta, hogy őrá itt már semmi szükség. Az ügyeletes is odaért és megkérdezte, hogy én vagyok e az aki fű alatt szült, mint egy besurranó. A segítő doktor bácsi megnézett, megvárta és megvizsgálta a placentát + levette a köldökvért. Anikó a szülésznőm, mindvégig toppon volt, segített és maximális szakértelemről tett tanúbizonyságot. Megcsináltuk volna orvos nélkül is, ha nem lenne előírás a jelenlétük. Ezután került sor arra, aminek az elején kellett volna megtörténnie, kitöltöttük a papírokat. Nem volt idő rá. Nagyon jó, hogy volt a férjem, mert sokat segített. Anikónak tudta mondani egy-egy reakciómnál, hogy az most mért van és hagyjon egy kicsit stb….
Pánikban voltam, amikor az osztályra értünk és folyton azt hajtogattam, hogy bocsánat és nem akarok ám hisztizni, csak nagyon fáj.
A szokásos idő letelte után kisétáltam egy 5 ágyas kórterembe,mert csak ott volt hely. Egy éjszakát maradtam, aztán átvittek egy 3 ágyasba. Igaz, hogy nem vágtak, de a farkcsontomat valami érte, mert azóta is fáj + ahogy szétfeszítették a lábam, a lágyékhajlatban lévő szalagok kifeszültek és az első két nap csak csoszogni tudtam. Ma sem vagyok sokkal gyorsabb, igaz ez már csak az elindulásra korlátozódik.
Ákos nagyon nyugodt volt, csak a cukros víznek és a tápszernek köszönhetően mind a mai napig nem akar szopizni. A tej ömlik belőlem, mert rendszeresen fejem és azt itatom vele. Trükközök folyamatosan, és nem adom fel, hogy megtanítom a cumisüveg helyett szopizni. Azért csak tegnap jöhettünk haza, mert szívzörejt hallott a gyerekorvos és a kardiológus, csak kedden rendelt. Valóban van, ezért 2 hét múlva kontroll. Nagy az esély rá, hogy kinövi.
Az ott dolgozókról csak csupa jót tudok írni és mondani is. Mindenki nagyon kedves és segítőkész. A kaja az olyan, amilyen. Biztos gondolják, hogy nem etetnek túl minket, úgyis minden kismama mihamarabb vissza akarja nyerni a versenysúlyát, vagy azért, mert a látogatók úgyis hoznak.
Anikó megkért, hogy írjam le nektek a következőt: a szülőszobán nem nézik, hogy megborotválkoztál e, szőrős e lábad, pedikűrösnél mikor jártál utoljára stb… Tehát, ami minket zavar, az őket nem zavarja. Az a lényeg, hogy ne görcsöljünk dolgokon, mert akkor a szülés is nehezebben megy.
Az első éjszakán 3x evett, büfizett és aludt. A köldökcsonk talán holnapra leesik. A fiúk imádják, Gáborka remeg érte alig enged mást hozzányúlni. Apa kezéből is ki akarja venni. Árpika nem nagyon meri megfogni, ő csak fölé hajol vagy puszilgatja. Megbeszéltük, hogy ma este gyakoroljuk megfogni, hogy ne féljen tőle és nagyon örült, hogy ezt felajánlottam. A kissrácnak nagyon jó étvágya van mert 40-50ml-t simán megeszik és nem mindig tartja a 3 órát.
Megpróbálok képet felrakni, ma reggel készítette Gáborka, majd holnapra készülnek újak, mert este Árpika akarja fényképezni.
Még egyszer a méretek: 4150g, 58 cm, 37 cm fej, 36 cm mellkas.
Ezzel a levélhosszal az elmúlt napok lemaradásait azt hiszem bepótoltam.
Ezt a hosszúra sikerült beszámolót mindkét Jánosos topikra beteszem.
Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
Szilvi
csillik szilvi
 
 


Übi-Kati, Roland gyönyörüüüüü !! eszméletlen szemei vannak !
és csak ismételni tudom a többieket, nem baj, ha nincs időd reagálni, az is elég, ha magadról írsz.
nekünk volt kocsicipőnk, tavasszal azt használtuk, nyáron meg csak kis zokni v. mezítláb.
bébikomp - felejtős
járássegítő - nekünk van, Laura szereti, és azért vettük, mert amúgy meg a széket toligálta maga előtt a konyhában.
etetőszék: nekünk fémvázas van, mosható, párnázott huzattal. nem tud extrát, pl. nem dönthető,nem gurulós, ilyesmi, de Laura nagyon szereti. pl. a gurulás nekünk a kis konyhába felesleges is lenne. szerintem állítható támlás csak akkor kell, ha nagyon korán kezdenél hozzátáplálni, amikor Roland még nem tud ülni. mi amúgy Laura 8 hós koráig a hordozójában evett, és 6 hósan kezdtük. de tény, h. az etetőszék kényelmesebb mindenkinek.. :D

Kata, mi volt a szemészeten??

Mircike, olyan jó, h. jó a tapasztalatod a bölcsiről. legalább eloszlatod azt a tézist, h. a bölcsi = gyerekkínzó és ellenes koncentrációs tábor. plusz jó ómennek veszem, remélem én sem csalódom majd októberben.
biztos gáz lehetett a földönfekvős hiszti, de az azért jó jel, h. Mirkó nem akart eljönni, nem??
mikortól fog ott is aludni?

Julcsi, elég beszüükült emberek közt dolgoztál. te, ezt h. bírtad?? én nyomnék rájuk egy format c-t, ahogy a barátnőm mondaná. v. akkor a napi hajtásban gondolom fel sem tüünt. vki tényleg ilyen komolyan vegye az iwiw-et?? jesszusom.

nagyon frankó Barnus járássegítője ! de tényleg ! meg hogy ilyen átalakítható.
a miénk mezei, egyszerüü, de a célnak megfelel, duplo márkájú. 1000 pénzért hoztam el a vaterán. {bár tegyük hozzá szerencsém volt}
bugyborékolós Barnus haláli lehet ! :lol:

Reni, nagyon cuki lehet a Niki ahogy totyog hozzád ! istenem !!
nektek mennyi idő is telt el az első kapaszkodós lépésektől idáig?

Panni, nagyon édi Márk a képeken ! az az első balatoni meg képeslapra illő ! kitartást az éjszakákhoz. én megemelem a kalapom, h. hogy bírod. nekem az egy kelés is sok volt, egész nap zombi voltam tőle.. :lol:
nagyon édi lehet, ahogy lecibálja a zokniját, és kéri, h. na most tegyük már vissza. :lol: olyan leleményesek tudnak lenni.. .

Nóri, ez már a tavaszi házcsere miatti átalakítás?? Farkón amúgy a képeken nem jön át, h. 10 kg..
szép formás pasi. :)
jövő héten mi is megyünk méreckedni.

én ma reumatológiára készültem, szépen átcuccoltam Laurát anyukámhoz, felkészülve a több órás várakozásra. 2-kor akartam becsekkolni a recepción, de közölték, h. a dr-nő már nem fogad ma több beteget annyian vannak. este 7-ig rendel btw. és ezt du.2-kor !
kicsit sem szentségeltem és szidtam a magyar eü-t. persze a dolog ott indult, h. már voltam nála előtte {szintént több óra várakozás}, felírt egy 10 alkalmas kezelést, nem használt. aztán vissza házidoki, fizetni, várni beutalóra stb.. aztán itt még 5 órával zárás előtt nem is fogadnak, elhajtanak. és gondolom megint mindennap ez van. ja, és ezért is kellett volna fizessek persze, h. a reumatológus színe elé járulhassak, ergó 600 ft-nál tartok, és még meg sem vizsgáltak, a hatásról ne is beszéljek.
bocs az off-ért, de kikívánkozott.

mingyá rakok fel képeket.

Marcsi

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Kép járássegítő

Kép apa enni próbál

Kép még jó időben

Kép ivászat

Marcsi

KépKép
alon
 
 


sziasztok,

Szilvi hát igen. a 3. baba már nagyon gyorsan tud csusszanni....... :wink: :wink:
csodálom h nem indultatok előbb, bátrak voltatok így az uccsó pillanatban! Érdről János kh??? az igen.
várjuk a képeket majd Ákosról!!! :wink: :lol:
még egyszer sok gratula az immáron 5 fős nagycsaládnak! :lol: :lol:

(Edus, készülj!! :lol: :lol: :lol: :P :P :P )

Nagyon édesdrága Lolo! hát isteni ez a kép ahol apa nyakában ül!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:arrow: :evil: :evil: többnyire sajna csak az ember alacsony vérnoymására jók.

Zsóka hatott a drukk, KÖSZIIIIII
szemészet simábban ment mint hittem, ez a szemultrahang szemhéjon át történik szal nem kellett kitámasztani, amitől rettegtem. tudjátok eccer 18 naposan már volt hozzá szerencsénk....... elég is volt.
na amúgy orvost keresek mert ez nem állapot, nem mond semmit, azaz csak hogy látja a rendellenességet mind2 szemen, de nem tudni mi lesz. valszin lát Liza, ezt megerősítettem én is. bár tény hgy hangra jobban ugrik, szal vmi gubanc csak van :roll:
de hát akkor pont azért kéne most cselekedni amíg pici. a doki meg azt mondta menjünk vissza 6 hónapo múlva :shock: :shock:
jó.
szal megyek máshová is még azért for sure..........

Lizu beteg :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: 37,8 volt fürcsi előtt.
most már alszik, ha a 11-es evésnél is van hőemelkedése, akkor adok neki éjjelre kúpot.

holnap csak este megyünk a dolgunkra szal végrevalahára egész nap itthon és tudunk aludni reggel, nem kell erőszakkal ébredni !!!!!!!!!!!!!!!!!!

én már tök kivoltam du úgy fájt a fejem azt hittem megőrülök :? :?

ja a lényeg :wink: voltunk hazafelé H&M-ben! én még soha nem voltam!!!!! csajok, ez a hely télleg maga a mennyország gyerekruciban :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
olyan szerkókat vettem Lizunak!!!!!!!!!!!!! meg cipőt is :lol: :lol: :lol:
na majd holnap megmutizom :wink: :wink:
(a drnéninek ezek után nem adtam oda a borítékot, szal jól elvertük az egészet :lol: :lol: :lol: , hát jobban is esett Lizus-rucikra költeni :P )

ezer pusszancsok, megyek apához a tetőbe :wink:
lmkata
 
 


Sziasztok!

Az, hogy vagyok mostanság, sajnos nem tart sokáig, mert holnap visszakapom az irodalmi részem, és a vizsgálatoknak is neki kell esnem, hogy ápr./máj. végére kötve legyen a dolim.

Hatalmas energia felhőket kérnénk PLEASE!
Bala teljesen lepepésedett, Zsóka szavával élve. :cry:
Ma egész nap csak feküdt, s nyüszizett vagy aludt. Nem evett, s alig ivott. Csak azért nem volt magas láza, mert 3x kapta a Nurofen lázcsillapítót.
Kegyedtlen csúnyán köhög és ezerrel ömlik a taknya.
Úgyhogy nem tudom hogy lesz nekünk így hosszú hétvégénk Sopronban (P-Sz-V), de holnap egy kis csodára vágyok, hogy legalább a láz elmúljon. Ha nem, akkor storno a pihinknek, maradunk itthon valszeg. :(
Voltunk dokinál azt mondta min. egy hét, de lehet, hogy makacsabb kórság. Ha nem javulunk egy hét alatt, vissza kell menni hozzá.
Szegénykémnek az alvás is nagyon nehezen megy most, folyamatosan fel-fel sír, így elvek ide vagy oda, de most itt fog aludni köztünk.

Zsófi!
NAgyon ügyi Samu pohárivászatban és mozgásban is!
NAgyon tetszik a sulitok! Már csk ezért is nagyon várom a talit, hogy közelebbről lássam a sulitokat is. :)

Zsóka!
Marcus álldogál :) Látod, Ő is behozza a lemaradását. Hipp-hopp és Ő is szaladni fog! Hidd el!

Reni!
Grat Niki elindulásához!
Az üvegpohárral nagyon vigyázni kell! Az öcsém nem eldobta őket anno, hanem elharapdálta. Mai anyai fejjel belegondolva frászt kapnék, ha BAla roppantaná a poharakat. Mondjuk pont ezért ritkán kap üvegpoharat a kezébe, s ha igen, akkor is csak jó masszívat.

Mircike!
Annyira jó, hogy ilyen jó bölcsit találtatok, s hogy minden ideális.
Én amúgy nem tudom miért (valszeg a kihagyásom miatt), azt hittem, hogy már a teljes otthagyásnál tartotok, s azt viselte teljesen zökkenőmentesen Mirkó.

A poharazás témához: Anno, mint nagyon lelkes Anyuci, már a kórházban, hallgatva a szobatársamra (aki az 5. babáját szülte), én már ott megitattam Balámat a felfogott tejcsivel az Avent kupakból. Nem ment valami tökéletesen, de megitta :)

Kata!
Szegény Lizu :cry: Remélem gyorsan kilábaltok, s nem belemásztok mint mi.
A 2x/hét szuri is haladás nem?
Meg az is, hogy tudtok járni tornára. (Hideg teremben :shock: :evil: Brrr...) Egyszercsak LazaLiza lesz a becenevetek! :lol:
Az új gyógyszerhez is nagyon drukkolok.
Műtét? Milyen? A buksiját műtenék?
A kocsitéma tényleg nagyon gáz. MÉg jó, hogy nálunk is van bennfentes a családban, ha úgy adódna. :wink:
Húh. Ez a szemuh nagyon megrémisztett, ahogy írtad, de ezek szerint nem volt olyan vészes. Mi is voltunk szemészeten, de mondjuk nekünk nem volt semmi komoly okunk menni, csak annyi, hogy nekem igen magas a dioptria számom, s Apa is szemcsés, így az optikusunk felhívta mlég pocakosan a figyelmem, hogy ha 1/2-1 éves kora körül szeretné, ha a Picúr szemét látná egy doktornő. Hála Istennek semmi gond Balánál, bár az meglepett, hogy nekik még alapban ilyenkor -2,0-es a szemük. :shock: Én meg ott pánikoltam, amikor a 2,0 dioptriás lencsével nézte Mackó szemét. Látta rajtam a döbbenetet, s rögtön megnyugtatott, hogy semmi gond. Ha gondolod, megkérdezem az optikusunk, hogy mennyire javasolja a doktornőt az esetetekre. Nekem nagyon szimpi volt a nő.

ÜbiKati!
Tündéri Roland!
És halgass ránk! Gyere nyugodtan csak úgy, reagálások nélkül, s mesélj magatokról! Azt hsizem egy ideig én is csak ilyen üzemmódban leszek.
-bébikomp:
nekünk volt, bár nem vettük, hanem kölcsönkaptuk. Nem sokat használtuk, de néha jól esett beletenni Balát, könnyebb volt felügyelet alatt tartani pl. a konyhában :)
- etetőszék:
kis konyhába, meg amúgy is szerintem bőven megteszi egy fa etetőszék. Nekünk van mind a kettő (egyik itthon, másik Anyuméknál). A műanyag etetők hatalmasak. Fából nekünk a szék+asztal egymásra helyezhető variációja van, amit mostmár szédszedve használunk, s nagyon szereti Bala. Pedig az elején óckodtam tőle. Az viszont igaz, ha korán akarod elkezdeni az etetőszékezést, akkor egy modernebb műanyag produktum jobban megtámasztaja a Mazsolát.
- járássegítő:
szintén kölcsön volt/van, de BAla nem használta igazán. Inkább minket használt támaszként, illetve az elinduláshoz egy slagdarabot. :lol: U alakban a háta mögött volt a slag közepe, a két vége meg a két kezében, s ezt teljesen biztonságosnak érezte, hogy márpedig Ő kapaszkodik maszívan valamibe. :lol:
- kocsicipő:
volt, de így utólag nem feltétlenül kell. Megteszi egy vastagabb zokni is. Illetve divatozásnak jó, mert olyan cukik benne.

Nóri!
Hajrá!!!

Julcsi!
iwiw: Istenem! Ilyenkor döbbenek rá, hogy nekem milyen mázlim volt a melóhelyemmel, azaz a kollégáimmal. Ilyen egy parasztokat. Amúgy tényleg vannak ilyen iwiwesek. Nem is kevesen.
Azt hiszem nem szívesen mennék vissza oda dolgozni. De hát a kényszer nagy Úr! :(

Panni!
Nagyon aranyos Márk!
Balcsin van telketek?
Alvás: Há igen. Lehet, hogy nálatok is eljött az az időszak, amikor a de és a du alvás összemosódik egy 12:00 körüli alvásra. Én nagyon bántam, de mára már megszoktam.
Cumi:
Bala most lett nagyon cumis. Eddig csak alváshoz kellett, most meg egész nap nyávog érte, hogy "Cucó!-Cucó!-Cucó!" S mindezt olyan édesen, hogy olvadozok tőle :)
Úgyhogy ebben is változnak idővel.

Szilvi!
Hatalmas gratula Nektek a "gyorsvonat" Ákoshoz és Üdv ideát!
Kép
Annyira jó volt olvasni a szüléstörténeted! Apának lelkendezve olvastam fel.

Marcsi!
Eü: :evil: :evil: :evil:
Mi a gond? Miért kell reumatológia?
Lolo tünemény!

AnaciNóra!
Szegény Flóra! Jobbulást neki!
Mit mondtak Emmáról az oviban?
Torna:
Kép
Nem tudom merre laktok (sorry, ha írtad már). Mi az óbudai A1-be járunk. Itt szakképzett óvónénik vigyáznak a gyerkőcökre. 6 hónapos kórtól lehet vinni őket és ingyenes. Ami még szupi, hogy az eronikterem és a gyermekmegörző egy üvegfallal van elválasztva, így rálátsz a gyerkőcre, miközben ugribugrizol. Mondjuk nálunk pont ez nem jött be, mert Bala akkor sírt, amikor észrevette, hogy Anya odaátvan, s nem mellette. De szóltak a lányok, hogy telepedjek át egy olyan helyre, ahol takarásban vagyok, s nem lát Bala. És így már le tudták kötni. Széles korosztályra vannak felkészülve. Rengeteg szupi játékkal, így minden baba megtalálja a kedvencét. Lehet vinni inni-enni valót, saját játékot, s átpelusozzák, ha gáz van. Plusz, ha minden kötél szakad, akkor szólank, hogy gyere, mert nagyon nagy az anya-hiány. Úgyhogy nekem nagyon szimpi, meg Balának is, csakhát a gyerekközöség kezdeti nehézsége, hogy összeszedünk minden nyavalyát. Azokat az anyucikat meg én is szívem szerint megfojtanám, akik betegen beadják egy ilyen helyre a gyerkőcöt. Én most Nagyival vagy Apával oldom meg átmenetileg, hogy el tudjak menni leizzadni.
De ugyanígy van szupi gyerekfelügyelet (csak azokat nem tezsteltük) a Fay utcai Oxygen-ben és az A1Material-ban a Hungárián.

Mangó!
Bende mosolya egyszerűen fantasztikus! Gyönyörű baba! És milyen fotogén!
Sugárzik róla, hogy kiegyensúlyozott babó!

Klári!
Szobatisztaság:
Az én elvem az lett, olvasgatva a szakirodalmat erről, hogy a gyerkőcnek meg kell érnie erre a dologra. Ha idő előtt kezdjük el, azzal csak elhúzzuk a dolgot, s kinlódás van belőle, ami se a Picúrnak, se nekünk nem jó. Azaz hiába kezded el mondjuk1-1,5 évesen, ha a gyerek nem érett rá, el fog húzódni a dolog mondjuk 2,5 éves koráig. Amúgy meg ha 2,5 évesen kezditek, akkor, ahogy Zsóka is írta szinte egyik napról a másikra átszoktatható a bilire. Sőt általában ilyenkor már a bili kimarad, srögtön a Wc-szűkítős Wc-re. Ezzel anyósomnál nem kis ellenkezést váltottam ki, s néha meg is pendíti, hogy Apa ennyiidősen már rég szobatiszta volt (ami azért kételek), na mindegy. De ez gyerekfüggő is.

Na azt hiszem jól kíírtam magam. Kaptam is már APától egy jó pár idevakkantást, hogy csucsázni kellene nekünk is. Ő is ám gép előtt ül, csak az ágyban és nem locsifecsizik vagy barangol, hanem dolgozik szegénykém.

Puszi mindenkinek: Timi

Ui.: Bocsi, de nem olvasok vissza, így elnézést, ha valami hülyeséget vagy helyesírásilag helytelenül írtam. :oops:

Kép

Kép

Kép
timtom
 
 


HÁt persze hogy elszállt, még jó, hogy Ctrl+C-em. Szép lett volna, ha nem tudom visszahozni, amit összeírkáltam.
Plusz eszembe jutott még egy sztorim tegnapról velünk kapcsolatban, meg képek is lennének, de ezeket már csak holnap kapjátok meg.
Mindjárt lefordulok innen. Mi lesz velem holnap? :roll: AZt hiszem amikor csak tudok, majd alszom Balával. :oops:
Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok

köszi mindenkinek a szobatisztás tapasztalatokat/véleményeket. Most még semmiképpen nem kezdem el, de nyáron megpróbálom, hátha, akkor nem olyan gáz ha azt az 1 ruhát ami rajta van összepisili/kakilja, és hátha bejön..

Julcsi: nem, Juli nem ekcémás szerencsére, csak érdeklődtem, nem tudtam mitől lehet.

Kata: jó hogy a szemészet nem volt nagyon gáz "csak" a dokinéni.

ÜbiKati: én is Dévais vagyok :wink: sőt én nála is szültem, egy élmény volt.
Nekünk fa etetőszékünk van, se nem gurul se nem dönthető viszont összecsukható és nagyon stabil, és könnyen is tisztítható.
Járássegítőnk nincs és már nem is kell, bébikomp dettó.
Én Julira nem adtam cipőt, ilyenkor még anorákban volt, meg persze jól bebugyolálva takaróval. Nyáron nem kellett, ősszel vettem neki kocsicipőt, és igazit (=drágát) csak amikor kezdett járni magától, amíg csak kapaszkodva járt gumis talpú zokni volt rajta.

Szilvi, üdv itt! Nem semmi milyen gyprsan kibújt a baba. Nekem Juli 3,5 óra alatt érkezett (első fájástól) szóval nem tudom a 3.nál mi lesz :lol: De addig még van idő...

KLári

Klári
Kép
ganti
 
 


egy kis off:
ha szereted a hello tourist c. számot :wink: :arrow: szerintem ötletes, nemtom ki csinálta.... :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=McvcGuHWjOU
lmkata
 
 


kávézgatok, olvasgatok visszafelé kicsit, tegnap nem volt időm rá :roll:

Panni!

Isteni Márk és a balaton fotója! :lol: :lol: annyira szép, mintha műtermi lenne.
Kis drágám, remélem hamarosan kibújnak azok a fogacskák is és visszaáll az életetek a régi kerékvágásba! vagy valami újba, de baba és mama kímélőbbe :wink: :lol: :lol:
mikor voltatok a balcsinál? jaaaaaaj de vágyom rá most hogy láttam!
2006 volt az első év életemben h nem voltam a balcsinál :cry:
lmkata
 
 


Zsófi, Samu szereti azt a hintás/ugrálós cuccot???? :lol:
mi van veled, olyan ritkán / keveset írsz! :? :?:
sok egyéb teendő???
lmkata
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?