Új privát üzeneted érkezett!

Bodza!

Nincs mit, akkor csütörtökön viszem magammal, aztán majd meglátod!! :) :) :)

Kép
kuha
 
 


Sziasztok! :)

Szegény Totka! Jaj, de sajnálom. :( Remélem, profi orvosokhoz került és hamar meggyógyítják :!: Írtam neki én is egy sms-t, remélem majd válaszol, ha jobban lesz és akkor több infot tudunk majd.

Fújjjjj, de utálom ezt a ronda időt. :( Mi ma az Auchanban (nálunk csak madárkás áruház, by Beni, mikor pici volt) voltunk Danival, kicsit vásároltunk, posta, patika stb. Legalább egy helyen, fedél alatt elintéztünk mindent. :)
Dani már két órája alszik, de szerintem perceken belül fel fog ébredni, én meg még csak most lettem kész mindennel. :? :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


sziasztok!

beszéltem Hajnival, ez egyszerűen döbbenetes, nem találok szavakat...........
mondtam, hogy sokat gondolunk rá és drukkolunk, hogy hamar túl legyen rajta. szegénynek mindkét szeméből jön a genny :(
legalább azt sikerült megbeszélnie, hogy ne kelljen befeküdni, hanem minden nap bemegy, megkapja a szurikat regge és este, utána mehet haza Pannihoz.
hát ez annyira rossz hír, hogy erre azért nem számítottam :( :( :( :(

egyébként elintéztem a proffal a szerdát.

majd jövök még

KépKép
KépKép
and
 
 

 
 

Hajni, szegény, remélem, minél hamarabb túlleszel rajta! Mi lehet ez?

Panna, Anikó! Hú, ez olyan jó, hogy még Algirból és Franciaországból is próbáltok segiteni az alvásgondunkon :) , nemzetközi lett a probléma. Ha ezt Julcsi tudná, még jobban belehúzna :twisted:
Tegnap 3szor kelt, ma meg csak egyszer, negyed 6-kor. Éljen! Most vagy hat a szigor, vagy pedig tudja, ha apja nincs itthon, akkor hiába próbálkozik.
Anna jó alvó, lefekszik fél8-8 körül és először 3-4 körül kel fel, ha Julcsi előbb fel nem ébreszti. Remélem, jó alvó marad.

Viszont ma délelőtt már nagyon álmos volt, és épp jött egy ismerős, hogy el tudjak menni bevásárolni..., több mint egy órán át aztán nem aludt. Lehet, hogy ő meg csak velem lesz hajlandó elaludni. De lehet, hogy az a baj, hogy megint szortyog :cry:

Nyúlné, küldöd nekem is a számot?

KépKép

KépKép
majola
 
 


And!

Én nem beszéltem Hajnival, csak sms-t küldtem neki..
HÁt ez tényleg döbbenet, de hogy a francba, mind a két szeme gennyedzik???? De ezt most hogy képzeljük el??? Úgy, mintha könny jönne, csak épp genny???
Hát ez tényleg nagyon furcsa.
Jaj, istenem, remélem, hamar túl lesz rajta!!! És mit mondanak neki az orvosok??? Van valami tippjük legalább, hogy mitől van ez??
De azt nem értem, hogy hogyhogy mindkét szeme???
Lehet, hogy ez a mostani dolog nincs is összefüggésben azzal a problémával, ami miatt csütörtökön jött volna???

Kép
kuha
 
 


Még sincs ébredés, kicsit visszaolvastam a tegnap esti és ma reggeli termést.

Barbi,
Két járgány tényleg felesleges egyszerre. Nem lesz Nolcsi semmiről elkésve, ha májusban kapja meg a bicaját. :) Addig is ügyesedik a rollerrel! :) :)

Megann,
Férj :( :( :( Majd mi öntjük beléd az önbizalmat!!! Akarod? :)
Éljen a Mendan! Kár, hogy nem egy héttel később mentek, akkor találkozhattunk volna. Mi ápr 1-én megyünk le két napra. Apa megígérte a nagyfiának már jó rég, hogy egyszer elvisszük őt is. Most jön haza 3 hét tavaszi szünetre, mert külföldön tanul.

Kuha,
Anyukád hogy van? És Apukád lelkileg? Biztos csini lehet a kisruha, amit Bodzáéknak szánsz. Én megértem, hogy el kell tenni a kistesónak, még akkor is, ha Gergő nem is hordta. A szülők generációja már csak ilyen....

Cleo, Duda,
Éljen a balatoni hosszú hétvége! :) Mikor látunk képeket? :)

Duda,
Esés :( Még szerencse, hogy nem ütötted meg nagyon magad! Főleg, hogy olyan nagyot szólt, hogy még Apa is megijedt teljesen. :(

Ppanna,
De jó lehet nektek a tengerparton a szép későőszi időben! Na, ez mindenképp Algír előnyére írható! :)

Aniko,
Tetszik, amit a gyerekszoba átrendezésről írsz. :) Az a baj, hogy nekünk nem nagyon van rá hely. De majd agyalok rajta egy kicsit, hátha. Sokkal nehezebb lekötni őket itthon, olyan jó volt, hogy már szép idő volt a múlt héten és a levegőn voltunk minden délután.

And,
Köszi az infot Totkáról! Szegény... :( :( De ügyesen elintézte, hogy ne kelljen befeküdnie!

Zsuzsa,
Drukkdrukkdrukk, hogy csak így tovább fejlődjön Julcsi alvása! :) Nemzetközi probléma :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Benianyu! :lol: :lol: :lol:

Köszi szépen, hogy érdeklődsz, aranyos vagy! Anyu tök jól van, szerdán szedték ki a varratok nagy részét, ma pedig a maradékot.
Nagyon jól mozog már, meg minden. És a seb is nagyon szép.
Szerencséje volt, mert miután én születtem, akkor ki kellett venni a lépét, attól volt egy jó hosszú vágás vízszintesen a hasán. Aztán kb. volt 10 éve a nőgyógyi műtét, attól meg egy jó hosszú függőleges vágás. Kicsit féltem, hogy most lesz egy harmadik vágás is, de nem, mert ugyanott vágta a doki, ahol anno a lépműtét miatt. Sőt, egy kicsit meg is plaszikázta neki, mert azt nagyon csúnyán varrták, és jó vastag volt a forradás. Most meg tök szép neki a seb.
Úgyhogy tényleg jól van, egy darabig még otthon lesz gondolom, dehát legalább kipiheni magát.

Apu lelkileg jobban van, de még nem talált munkát. Keresgél folyamatosan, és mi is keresünk neki.
Az a baj apuval, hogy ha valami ismerős szól, hogy esetleg lenne valami lehetőség, akkor ő ezt rögtön 1000%-ra veszi, és akkor ő úgy gondolja, hogy holnapután már mehet is a céghez dolgozni.
Aztán meg, mikor nem úgy vannak a dolgok, ahogy ő elképzelte, akkor mindig megzuhan egy kicsit.
Szóval ő az a beleélős fajta...

Ma is megy (remélem, hogy visszahívják) egy helyre, szintén egy ismerős által, ezt is tutira veszi. PEdig hiába mondom, hogy nem kéne ennyire beleélnie magát!!

Közben most hívott Totka!!!!!!!!!

Szegénykém, semmit nem lát, sms-t nem tud küldeni, úgyhogy inkább hívogat mindenkit!!!

Igen-igen, mehet haza, és most azt mondta, hogy a sebész is azt mondta neki, hogy lehet, hogy ettől az iszonyat gyulladástól van az, hogy az egyik szeme beszűkűlt, és elképzelhető , hogy mégsem az a baja, amire szegénykém először gondolt.
De semmit nem tudnak még, hogy mi a franc ez, azt mondja, hogy a doki még ilyet életében nem látott...
Puszil mindenkit, és nagyon köszöni, hogy ennyire aggódunk érte!!!!

Kép
kuha
 
 


Most hívott Totka! Sok sms-t kapott tőlünk és igyekszik mindenkit visszahívni, mert nem lát visszaírni :(
Sajnos a dokik nem tudják, hogy mitől folyik a genny a szeméből. :( Ilyennel még nem találkoztak a praxisuk során. :( Minden nap kap 4 injekciót, szemenként 2-t, meg infúziót és délután vissza kell menni kontrollra. Szóval nem túl fényes a helyzet. :(
Mégis a hangjából úgy éreztem, hogy nem olyan vészes a hangulata. Örül, hogy hazamehet a kezelés után, Pannához és otthon is alhat. Attól biztos nagyon kiborult volna, ha bent tartják.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Benianyu!

Szinte egyszerre írtunk!!!

És igen, én is úgy éreztem, hogy nincs nagyon elkeseredve, mondtam is neki!!! Bár, mondom mi még soha nem beszéltünk, de a hangja alapján elég vidám volt.
Igen, mondta, hogy mostanra már kibőgte magát, és sokat segített a lelkének, hogy hazamehet...

Kép
kuha
 
 


Kuha,
Örülök, hogy Anyukád jobban van! Még a végén úgy néz ki, hogy jól járt ezzel a műtéttel, mert rögtön kapott egy hasplasztikát. :) Na, nehogy komolyan vedd! :) Szegény, biztos voltak fájdalmai is, de a lényeg, hogy hamar gyógyul.
Apukádnak további drukkok! Rossz lehet, hogy így beleéli magát és csalódik, talán hamarosan bejön neki egy lehetőség!
Totka tényleg mindenkit hív. :)

Közben Dani ráhúzott még egy órányi alvást, még azóta sem ébredt fel. :) Én meg mindjárt éhenhalok, de azért megvárom. Együtt szoktunk általában ebédelni.
Szerintem a hétvégén annyira elfáradhatott a nagyszülőknél, hogy most piheni ki magát. Ott 24 órás szórakoztatás, foglalkoztatás, kényeztetés van. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Kuha,
:) :) :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Benianyu!

NEvetni fogsz, én is azt mondtam anyunak, hogy nézze a jó oldalát a dolgoknak, legalább az előző sebe is korrigálva van!!

Ej, de jó kis alvókája van még mindig Daninak!!!
Gergő is most kelt fel, és hosszú idő óta először, 2 órát aludt!!! :lol: :lol: :lol:

Mi lesz az ebédetek????


Egyébként csajok, adhatnátok némi ötleteket, olyan tanácstalan vagyok mostanában, egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy miket főzöcskézzek, így hétköznap. Mert azért az ember ilyenkor ugye nem hétfogásos vasárnapi menüt csinál...

Kép
kuha
 
 


Ja, és a lényeg, képzeljétek, úgy fel vagyok dobva!!!!

A legjobb barátnőm, egy ügyvédi irodában dolgozik, az irodának van saját apartmanja B.füreden, és Horváto-ban is.
És épp panaszkodtam neki pénteken, hogy idén max. egy kis balcsis nyaralásra fog telleni, külföldire tuti nem.
Erre felajánlotta, hogy szívesen rákérdez, van-e még szabad időpont, és akkor elmehetünk helyettük ingyé.
És most fixáltuk le, két időpont volt még, vagy júni 18. , vagy 25-ei hét .
Más már nem volt egész nyáron, csak szeptemberben!!!
És úgy örülök, mert Füreden még soha nem nyaraltam, sőt, csak egyszer voltam ott átutazóan, kb. 2-3 órás sétálgatással egybekötve. És nagyon megtetszett nekem, és úúúúúúgy örülök, hogy 1 hétig ott fogunk nyaralni, júni 25-től. És nem kell a szállásért fizetünk!!!
Jaj, de jó lesz!!!

Kép
kuha
 
 


Atya világ!
Szegény Totka! :( :( :( :( :(
Na ezen most kibuktam én is...pedig már csendben örültem magamnak, hogy talán még mi is megismerhetjük Őket..
Hát mielőbbi jobbulást kivánok neki...aki beszél vele, adja át..mert úgy látom sms-t irni nincs nagy értelme :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Szörnyűűűűűűűűű, nem is tudom.....

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Kuha,
Mi ma spenótot ettünk omlettel. Dani is szereti, én meg imádom. Ha nincs ötletem, akkor spenót az ebéd. :wink: :wink:
De szoktam tejszínes rizses zöldbabot is csinálni, az is tök egyszerű és gyors. Megpárolok egy kis zöldbabot és közben főzök egy adag rizst. Ha már mind a kettő 90%-os, akkor összekeverem, kis fűszer rá és tejszín. Utána kivajazott tepsibe alulra egy kis füstölt sonka, rá a tejszínes babos rízs, a tetejére reszelt sajt és mehet is a sütőbe. Ez is menő nálunk. Minden más zöldséggel finom, a zöldbabon kívül karfiollal és brokkolival főleg.
Éljen a nyaralás! :) :) Füred tényleg gyönyörű! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Kuha!

Ez a nyaralás nagyon jól hangzik :)
Pont én is mondtam hogy én is olyan rég voltam már a Balatonon nyaralni, hogy komolyan örülnék, ha ott lyukadnánk ki mi is.. :)

Bár a mostani nők lapjában láttam egy tök jót...na majd megnézem és megmutatom...nagyon szimpi :) :) :) :)

Benianyu!

Köszi, Te egy angyal vagy :)
És én is nagyon sajnálom hogy pont nem egy időben megyünk...pedig milyen jó lett volna....jót tarccsolhattunk volna egy infraszaunka és egy pezsgőfürdő között, miközben a pasik őrzik a gyerekeket vagy a gyerekek a pasikat :shock: :lol: :lol: :lol:

Duda!

:shock: :shock: :shock: Eszembe sem jutott hogy miért lehetett olyan piros Léna arcocskája a 4 napos ünnepen esténként..
Akkor létezik hogy a napocska volt?????? :shock: :shock:
Erre nem is gondoltam :shock: :shock: :) :)

Virágocskákról majd dobok képet, de még nem az igazi a kert...mert még csak most éledezik és még egy csomó meló van..
Jön a kertész felrotálni a kertet (mert a fűvel egyáltalán nem vagyok megelégedve)..aztán pótvetés..majd játszótértelepités(ha eldöntjük hogy lesz játszótér)..meg virághagymadugdosás..
Na szóval lesz még mit csinálni..

Bodza, Viki!

Jó jó nem panaszkodom.....és nem is elégedetlenkedek ám....
Majd jön mindennek az ideje..
Tuti hogy ha beindulnak, majd vattapamaccsal akarjuk betömni a szájukat, hogy ne kérdezzék meg napjában 1000 szer hogy de mi az??és hogy de miért???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Megann!!!

Az egész zöld területet felrotálja a kertész??? És az egészet vetitek újra????
Anyám!!!
Én tudom, mit össze szendvedtünk ezzel a kis résszel.
De jókat röhögünk, mert 2 éve füvesítettük a kert kb. 3-4-ét, aztán tavaly még egy kis részt még hozzá. Idén meg még a maradékot.
Pedig sokkal egyszerűbb lett volna egyszerre az egészet.

Én mondjuk meg vagyok elégedve vele, mert tavaly nagyon szép volt. Így nézett ki:

Kép Kép

Benianyu!

Hű, ez a zöldbabos kaja nagyon jól hangzik, azt hiszem, valamelyik nap ki is próbálom.
És látom, gondolatolvasó is lettél, mert úgyis az lett volna a kérésem, hogy írd le légyszí a receptet!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
kuha
 
 


Atyaég, szegény Hajni!!!!!!
Jobbulást kívánunk neki!
Elküldenétek nekem is a számát?
Már amikor Panni szopizott akkor is volt valami gondja, ami a szemét is érintette és le akarták beszélni a szopiról miatta.... jajj de rossz dolgok vannak. De talán ez azt jelenti, hogy mégsem az a nagyon rossz, ami miatt jött volna....

Duda!
Te szegény!
Talán emlékszel, én tavaly estem térdre a teraszlépcsőről. Úgy terültem el, mint a kecskebéka, ma is röhögök, ha előttem van (és a térdem sínylette meg persze).

Benianyu!
Andris dél óta alszik! :shock:
Én is aludtam, két menetben is, meg olvastam sokat, mert van egy letehetetlenül izgalmas könyvem.

Kuha!
Éljen, hogy jobban van Anyukád!
Mi is hasonlóakat szoktunk enni, mint Benianyuék, főleg brokkoliból. Tejföllel öntöm agyon, reszelt sajt a tetejére (egy kis füstölttel keverve), margarincsipetkékkel. hmm az egész család falja!
Főzelékezni szoktunk sokat, tükörtojással, virslivel, pillanatok alatt kész.
Pizzázni..a tészta összekeverése 5 perc, a tepsibe helyezés másik 5 perc.
Székelykápi...viszonylag gyors és 3 napig is ehető.
Csirkemell-kockák görögfűszerrel összekeverve, olajban pillanatok alatt kisütve, rizzsel, salátával, joghurttal.
Minden héten van valamilyen tésztaféle. Mostanában a fokhagymás-tejszínes a nyerő, tényleg falják, még a rosszevő lánykám is (Stahl honlapról, de ha gondolod bemásolom ide). Tésztából az überkirályság a brokkolis-tonhalas.
Hasábburgonya (home-made, szuper krumplihámozóval, hasábosítóval pillanatok alatt nagy halmot lehet előállítani), bármiféle gyors feltéttel.
Még gondolkodom és én is kivi vagyok újabbötletekre.

Megann!
Azt olvastam a 0 szénhidrát diétáról, hogy a szervezet elkezdi bontani miatta az izomszöveteket, ami nem annyira előnyös, pláne, hogy abban ég el a zsír.
Nem lehet, hogy a diéta miatt is rosszabb a kedved? Bírod még?

Én ma nagyon éhes voltam, mikor felébredtem, és megettem egy dugi kittkatt-et....hát ehetetlenül édesnek tűnt....sajna üres a hűtő, ha apjuk hazatér, levágtázok Liliért és feltöltöm jóféle natúrjoghurt, zöldség, gyümölcs és társaival...

ayse
 
 


Sziasztok!

Hajni!
Nagyon sajnálom ami történt, remélem hamar rájönnek, hogy mi a gond és gyorsan helyrejön!!!!!!

Emese, v. valaki!
Küldjétek át Hajni számát légyszi nekem is!

Duda!
Persze, hogy lesz tali és igen, Titeket is szeretettel várunk! :wink:

Mi ma egész délelőtt ügyeket intéztünk a fiúkkal, jól elfáradtam én is.......
Most alszanak mind a ketten, szépen ebédeltek is.

Évi!
Én krumplis-répás csirkemellett csináltam a hét végén, igazán gyors és finom.
A répát és a krumplit nyersen reszelőn lereszeled. Már ha van olyan reszelőd, amivel meg tudud csinálni :oops:
Nem hajszál vékonyra, hanem kicsit vastagabbra.
Csirkemellett vékony szeletekre vágod.
Kivajazod a tepsit, bele egy réteg krumpli, répa, megsózod, borsozod, kakukkfűvet szórsz rá. Erre jön a csirkemell, ami be van sózva. Egy adag tejszszínnel meglocsolod, utána megint répa és krumpli, só, bors, kakukkfű. A tetejét megint meglocsolod tejszínnel, szerecsendióval megszóród.
Alufóliával letakart tepsiben sütöd kb. 1,5 órát. Utána leveszed az alufóliát és sajtot reszelsz rá, amit kicsit rápirítasz még.
Isteni finom és gyorsan össze lehet dobni, csak a sütés sok.....

Tényleg nagyon szép a kertetek :wink:

Benianyu!
Hú, ez a zöldbabos is nagyon jól hangzik, ki is próbálom valamikor! :D

Ppanna!
Oké, én benne vagyok egy taliban, ha itthon lesztek! :D
Mikor jöttök haza és meddig maradtok?

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Ayse!

Köszi neked is, ezektől mind már most csorog a nyálam!!!
Tejszínes fokhagymás tészta jöhet, megköszönném, ha bemásoldnád!!!

Hűű, de éhes lettem, amindenit!!!

Kép
kuha
 
 


Ayse!

Nyugi már feladtam :? tekintettel rossz hangulatomra...és erőtlenségemre..
Nem sajnos a rossz kedvemet nem tudhatom a diéta számlájára... :? :? :?

Hűű azt a fokhagymás tésztát ajánlottad már.... :roll: :roll: , azt én is elolvasnám...bár ha lenne időm akkor a stahl honlapon is megkereshetném.....de Léna ugye eltol a géptől :? :? :? :?
Mellesleg most alszik....., már másfél órája :shock: :shock: :shock:

Kuha!

Hmmmm hát igen...igy én is meg lennék elégedve.. :) :)
Talán emlékszel, tavaly amikor vetették a hátsó részt..pár órára rá, jött a vizözön felhőszakadás formájában... :evil: :(
Nos hát ezért nem vagyok elégedett..és igen..az egészet..ha előtted van a házunk..akkor ahogy jössz befelé van egy kis zöld terület jobb kéz felé..na azt nem kell újravetni(merthogy ugye nálunk is részletekben lett vetve...és ez volt az első rész..)...a többit igen...
Sajna ez a kertészek rizikója volt...úgyhogy garanciális a dolog..

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Barbi!

Most olvasom, hogy milyen jó kis répás receptet írtál!!! Nagyon tutin hangzik, még mindig csorog a nyálam...

Azt hiszem, ezt is elmentem a többi közé... :lol: :lol: :lol: :lol:

Totka száma ment sms-ben!

Megann!

Hű, akkor lesz dolga a kertésznek bőven. Igen, emlékszem, hogy a hatalmas felhőszakadás elmosta az egész frissen vetett kertet. Bosszankodtál is rendesen miatta.

Na, de majd idén...
Egyébként nem is tudtam, hogy a kertészek is vállalnak garanciát. Ez most komoly, vagy csak poénból írtad???

Kép
kuha
 
 


Anikó!

Neked akartam még írni, hogy tényleg milyen jó ötlet ez a gyerekszoba-rendezés. Remélem, meghozza a kívánt hatást!!

Golfozás: :lol: :lol: :lol:
Jó lehetett!!!


Duda!

Te is jó régen jártál már errefelé... De hát így, hogy a Balcsin töltöttétek az időt... :)
Kérünk majd képeket, mert amúgy is olyan ritkán dobsz nekünk Natiról!!!!!!!
Esés nem semmi, és tényleg szerencse, hogy nem lett nagyobb baj.
Mert attól, hogy csak 10 cm-ről estél, még simán történhetett volna nagyobb baj is a bokáddal, térdeddel...

Kép
kuha
 
 


Jaj, szegény Hajni. Szörnyű lehet. Gondolkoztam, de nekem nincs ismerősöm. Nincs valakinek szemész ismerőse, aki tudna valami okosat? Mert ez a "praxisuk során nem találkoztak ilyennel" elég rosszul hangzik. Biztos van olyan, aki találkozott.

Megann, hogy még jobban szeresd a kertedet, ime a miénk jelen állapotában :oops:
Kép

Jövő héten akkor a szerda kinek lenne jó?
Holnap Barbi és Annamami feltérképezik a terepet, remélem, nem azt állapitják meg, hogy szörnyű. Nem érdemes halogatni a talit, mert még sok idő, mire készen lesz.

KépKép

KépKép
majola
 
 


Na aki nyaralóhelyet keres:

http://www.villapark.hu/index_hun.php

Még nem voltunk itt,igy ajánlani nem tudom,de a Nőklapjában talált ajánlás alapján néztem meg a honlapot..
Hát elég jónak tűnik. :) :) :) :) :)

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Szegeny Hajni!!!!! Remelem hamarosan rajonnek mi a baja :roll: :shock: :shock: !

Na ilyen idoben(szakad a jegeseso, de borsonyi nagysagu :shock: :evil: ) nem mentem sehova. Inkabb hazahoztam Balazst, aki most alszik, es "pihizek"!


Kuha,

Orulok a jo hireknek anyukaddal kapcsolatosan! Nagyon jo, hogy nem hagyja el magat es hogy ilyen fiatalos a mentalitasa 8) Emlekszem anyara a mellmutetje utan, majd egy evig csak azt hallgattuk, hogyha meghal akkor..... :( :(
Apukad, :oops: szegeny, szerintem csak bizakodik es ez tartja formaban, biztosan nagyon rossz lehet most neki! De nagyon szoritok, hogy ez a mai sikeruljon!!!!!
NYARALAS!!!!!!!!!!!!!Juhejjjjjjjjjjjjjjj!! :lol: :lol: Gratulalok!!!!!! Biztosan szupi lesz!!

Benianyu,
Visszaterve, bar nem akarok itt farasztani senkit :lol: :roll: , csak most ugy feldobodtam ettol a kis rendezkedestol. Nahat, nalunk a gyerekszobak az emeleten vannak! A baj, hogy alig vagyunk fenn, igy hiaba van kialakitva a Mat szobaja, iroasztal, jateksarok, TV stb, inkabb lenn van o is velunk! Van lenn egy jatekszoba, ahol csak az o dolgaik vannak, TV, jatekok, maszoka, sator, stb, de valahogy csak egy most esett le, hogy miota Balazs megszuletett, foleg az o dolgai kerultek eloterbe igy jatekszoba helyett inkabb babaszoba lett belole. Ami Matnel zavar egy ideje, hogy nem csinal szinte semmit, ha rossz ido van es nem tud kimenni! Berendeztem neki ma a garazst,lerekesztettem neki egy reszt es kialakitottam neki a hon ohajtott barkacssarkot, ahol furhat, faraghat es festhet kedvere! Valamint a jatekszobat is majdnem befejezettnek nyilvanitom, mar csak egy iroszek kell! De tegnap peldaul rajzolt egy csucs kepet, ugy, hogy vacsizott, furdott stb kozben. eddig ugye mindez a konyhaasztalon zajlott, ahol rendszerint pakolaszni kellett, ha vacsora volt, amikor meg egyszer elpakolta, mar nem volt kedve folytatni! Na majd megmutatja az ido, hogy igazam volt-e ebben!
Egyebkent kepzeld, Matthieu mar harmadik napja Balazzsal AKAR aludni, eteti, oltozteti, babusgatja es hat nem tudom mi tortent, de a kicsi is egyre jobban ragaszkodik hozza! Meddig fog tartani??? Kivancsi vagyok :lol: :lol: :lol:

Barbi
Hetvegen te jutottal eszembe a fiaiddal :lol:
A baratainknal beszelgetes kozben arra lettunk figyelmesek, hogy nem halljuk oket!!! Keressuk oket, szolongatjuk, amikor az egyik szekrenybol latunk kiszurodni egy kis fenyt! Hat a ket nagy beagyazott a szekrenybe a ket kicsinek es zseblampa mellett olvastak nekik!!! Persze a kicsiknek nagyon tetszett, annyira, hogy nem lehetett kivenni oket es majd egy fel orat ott is toltottek a szekrenyben :lol: :lol:

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Majola!

Hűűűűűűűűű de gyönyörű telek.....majd csak figyeld ki micsoda gyönyörű kertetek lesz itt... :wink: :wink: :wink: :wink:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Hahó!!

Atyaég!!!Totka!!!!
Jajj de sajnállak!!Nagyon remélem,hogy mielőbb rendbejön a szemed!!!

Valaki dobjon már meg Totka számával!!

Kuha!!
Éljen Balatonfüred!!!!Mi is odamegyünk a Hotel Marinába és valamikor akkortájt szeretnénk!!Lehet tudnánk talizni!!! :D :D
Egyébként nagyon szupi Füred,tavaly is ott voltunk!! :wink:

Egy gyors kérdés,mert 1 órától alvó lánykám már kiabál,hogy anya-anya!! :lol: :lol:
Szóval az a gondom,hogy Meli fél minden zajtól!!
De nagyon!! :(
Ha csörög a telefon,ha véletlenül akkor szólok hozzá mikor nem számit rá sikitva rohan hozzám!! :(
És mindenhova jön utánnam.Ha látja hogy állok fel és kimegyek a szobából anya-anya csatakiálltással jön utánnam...és ez akkor is igy van ha az apja itthon van!!! :?
Ezáltal szinte semmit nem tudok csinálni tőle!! :(
Pedig ő nem volt ilyen...
Szerintetek mitől van ez és meddig fog tartani??

Jajj,Megann!!!

Még a múltkor érdeklődtél anyósom felől!!Köszi!! :)
Hááát megműtötték,de nem az eredeti bajára,hanem más is előjött nála. :( Kórházban van továbbra is és vannak jobb-rosszabb napjai!! :? Most várunk...hogy mire mi se tudjuk!! :(

Iszonyatosan fáj a fejem!!!! :evil: :evil:
Mikor jó idő volt semmi bajom nem volt!!

ancsi26
 
 



Megann!!

Ezt már én is sokszor néztem és remélem egyszer oda is eljutunk!! :D
Úgy lenne jó oda menni,hogy többen összefogni...tök buli lenne!!! :D

ancsi26
 
 


Hu, most csorog a nyalam ettol a sok receptol!!
Bar ami azt illetti, le kell adnom negy kilot, amit igy telen mindig sikerul felkapnom magamra! A baj csak az, hogy a nem megy le a nagykabattal, annal sokkal makacsabb :shock: :shock: Ugyhogy most megint WAZA kenyer, rengeteg salata, csak parolt feherhus es hal meg minden csak zsiradek nelkul! En ma kiabrandultam a fogyourakbol ugysem jon be egyik sem! Rendeltem egy kremet allitolag nyolc het alatt 5 cm-t lehet vesziteni a far es comb tajekarol :shock: Jo lenne, majd eldol :idea: Nem lenne rossz minden esetre!!

Megann,
Jo munkat akkor a kerthez, biztosan van egy par ezer m2 :lol:
Ne legy szomoru, te tudod mennyit ersz, a ferjednek meg mond meg mi bant, hatha radobben hamarabb igy :?: :roll:

Majola,
Ez a nemzetkozi dolog nagyon jo, de mondok egy jobbat :lol: Szerintem Julcsi mar elore megerezte, hogy mennyire "nemzetkozive" fajult a problemaja es ezert alszik most, nehogy utana vilagmeretuve nojjon!!! :lol: :lol: :lol: Ennyire okos lanyt :lol: :lol:
Ja az ujsagolvasas valoban nagyon jo kep :roll: :roll:

Duda,
Ilyen a balszerencse :oops: Meg jo, hogy nem lett nagyobb baj, szepseges Natirol mikor latunk kepet??

Kuha
Szep nagyon a fu, nalunk is ujra kellenne vetni, tele van gazzal, bar nyirom, de nem szep :oops:

Receptek, nekem is van 1-2 konnyu tesztas receptem
1.,Megfozom a tesztat, egy serpenyoben piritok aprora vagott fokhagymat, mennyiseg izles szerint, raontom a kifozott tesztara, es belekavarok 2-3 habosra vert tojast!-MEG FORRO A TESZTA +so, bors.Zoldsalataval isteni!!

2.,Spagettit fozok, kulon kisutom a husos csaszarszalonnat, fustolt kolbaszt, aprora vagott voroshagymat rakok bele,(neha egy pici fokhagymat) hagyom osszerottyanni, majd beleontom a tejszint, osszekeverem, felforralom es ra a tesztara. En itt is elkeverek 2-3 tojast bele, amikor meg forro az egesz! So, bors, mas izles szerinti fuszer.

Hagymat megparolom, belerakom a vekonyra vagott csirkehusit, fuszerezem, bele a gombat (altalaban konzerv) es osszeparolom az egeszet! Rizzsel vagy galuskaval finom es gyors!

Na ennyit mara!
Egyebkent lementettem a recepteket :lol: :lol: :lol:

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Ancsi, szia!
Szerintem korszakok vannak agyerekek életében és most anyásabb korszak jött el.

Julcsi is anyásabb lett, pedig ő nagy vagány önálló csajszi.
Annyira édes volt ma.
-Julcsi, jön hozzád ma valaki. Ki lehet?
-Vendég, vendég.
-De milyen vendég?
-Vendég, vendég.
-Akit a legjobban szeretsz!
-Anyát :oops: :)

Annyira jól esett! Egyébként Adri jött hozzá, egy 14 éves lány, akit imád. El is vitték az anyukájával hozzájuk, ezért érek rá ennyire.

KépKép

KépKép
majola
 
 


Majola!

Hát tényleg jó nagy telketek van nektek is!!!! De a korábbi írásaid alapján, már bocsi, de valami hatalmas dzsumbuj-ra számítottam.
Ehhez képest... Bár látszik, hogy nagyon sokat dolgoztatok rajta!!!
És tényleg, igaza van Megannak, képzeld el, amikor mindez gyönyörű szép zöld lesz!!!! Az lesz ám az igazi!!!!!

:roll: :roll: :roll: Julcsin pedig továbra ámulok és bámulok....

Anikó!

Gyerkőcök milyen édesek lehettek a szekrényben!!! :lol: :lol: :lol:
Recepteket neked is köszönöm, ez a fokhagymás kolbászos, szalonnás különösen tetszik!!!!

Ancsi!
Az lenne ám az igazi, ha összefutnánk Balatonon!!! Jajj, már alig várom!!!! Robi is tökre be van zsongva a gondolattól!!!
Igaz, nem egy 4-5*-os hotelbe megyünk, de ahhoz képest, hogy ingyé van. Úgysem akarunk túl sokat a szálláson tölteni.
Már el is tervezgettük, hogy majd kirándulunk is jó nagyokat.
Emlékszem, mikor ősszel voltunk Sümegen egy hétig, micsoda jó kis kirándulásokat csináltunk. Na, idén is így tervezzük. Legalábbis én már jól kigondoltam a dolgot...

Anyósodnak továbbra is jobbulást, bár ez is marha jó, hogy megműtötték, most vártok, de gőzötök sincs, hogy mire.

Megann!

A várgesztei Villaparkot hallomásból ismerem, akik voltak, nagyon meg voltak vele elégedve!!

Kép
kuha
 
 


Sziasztok!

Totkának mielőbbi jobbulást kívánok!
Szegénykém :( :( :(

Csajok!

Segítsetek!!!!
Lívim nagyon sokszor nem alszik egyáltalán napközben és simán kibírja estig!!!!!! :evil: :evil: :evil:
Én meg tropa vagyok már :(
Mit tehetek, hogy aludjon???!!!???

Várom ötleteiteket és van akinek szintén nem igazán alszik délutánonként????

Amúgy is azt veszem észre, hogy nagyon pörög Lívi egész nap, egy percig sem ül le..................

Kinek ilyen "hiperaktív" a gyerkőce??? :D

Mea
mea
 
 


Majola!

Ér még behugyálni Julcsi dumáján meg eszén?????? :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: :lol:
Őrület, komolyan mondom.....hihetetlen...
Nem nevezed be valami Ki mit tudba????vagy tehetségkutatóba?????
És ez most komoly....

Aniko!

Jaj de gondos anyuka vagy :) :) , hogy ilyen szupi kuckót csinálsz...
Nálunk is hasonló a helyzet..szobák fönt...gyerek meg én általában lent..ezért játékok is lent...amitől rosszul vagyunk..mert még egy polc sincs ahová feltehetnénk a cuccokat...
De már elhatároztuk hogy tetszik nem tetszik muszáj állandósitani Léna játszósarkát és bepolcozni valamilyen szinten, hogy legalább úgy tűnjön neki hogy rendet tartunk 8) 8)

Mea!

Hűűűűű de durva...
Na most bepótolja a Livi a mintaalvásokat :lol: :oops: :oops:
Bocsi..csak eszembe jutott hogy olyan jó alvó volt kezdettől fogva...
Na most megkapod :twisted: :twisted: :twisted:
Azt hiszem hogy muszáj lenne valahogy rászoktatni, visszaszoktatni..
Esetleg valami rituálét körétenni, hogy behúzni a sötétitőt..lefektetni a kabaláit, betakargatni, esetleg Te is mellédőlsz..ilyesmi..vagy már próbáltad?????

Ancsi!

Meli :(
Tényleg nem volt ilyen..nem lehet hogy megérzett valamit abból ami most a családban történik??? :( :(
Egyébként Lénának is volt egy pár ilyen hete, amikor megijedt ha nem látott, de úgy érzem, ez is elmúlt már....
Szerintem nálatok is el fog ám múlni...
Mióta tart???

Anyósod:
Mit találtak még??? :( :(
És mit mondanak az orvosok???Hazajönni esetleg..van rá némi kilátás???

És Te hogy vagy???Babóca???Minden rendben???
Nem árulod el, hogy mi lesz a kistesó?????

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Jaj, Totka!!! Annyira sajnálom, ami a szemeddel történik... :cry:
Mielőbbi gyógyulást neked, és főleg mielőbbi helytálló diagnózist, hogy mi lehet ez!!!
Nem lehetne valahogy feljönnöd Pestre valami szakihoz??? nincs ismerőse valamelyik kollégádnak????

Cipőtéma:
Én szívesen lemondok más javára a világoskék cipőről, ugyanis 98%, hogy sajnos nagy lesz Fanni 17-es lábára!
(de azért titokban várok még 18-as utcai tavaszi-őszi kiscipő felajánlásokra... :oops: :oops: persze eladóra gondolok! ja és 18-as szandi is érdekel! köszike)

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Majola!
Én is sokkal nagyobb gizgaz-ra számítottam, ez tök jó így! Biztos nagyon szép kert lesz!
Julcsi dumája eszméletlen :).

Ancsi!
Szerintem is a változások miatt ilyen Meli.
Lili is nagyon érzékeny volt a hangokra, még ha hangosabban nevettem, akkor is összerezzent. Amikor megszületett, rájöttem, hogy a turmixtól sem örömében ficánkolt a hasamban....

Anikó!
ügyes voltál a lakberendezéssel kapcsolatban! A kis dolgok is nagyon sokat tudnak számítani :).

Hajni számát és is kérem!!!!

És íme a recept:

Tészta fokhagymás petrezselyemmártással

Hozzávaló:
5 dkg vaj
2 fej fokhagyma
fél dl fehér bor
1 csokor petrezselyem
1 dl tejszín
fél csomag kagyló tészta
só és frissen őrölt bors
+1 csokor petrezselyem a díszítéshez



Első lépésként kifőzőm a tésztát.

A vajat megolvasztom egy serpenyőben. Amikor habosodni kezd, hozzáadom a megpucolt, gerezdekre szedett fokhagymát, és néha megkevergetve 10-15 perc alatt addig főzöm takaréklángon, amíg puha és aranybarna nem lesz. Ezután hozzáöntöm a bort, amit erős lángon elfőzök róla. Ha kész, a boros fokhagymát átkanalazom a turmixgépbe és a petrezselyemmel és a tejszín felével összepépesítem, majd sózom, borsozom.

Ezután a pürét visszaöntöm a serpenyőbe és takarék lángon újra megmelegítem. Kanalazok hozzá a tészta főzővizéből, majd hígítom annyi tejszínnel, hogy sűrű mártás állagú legyen. Ekkor feljebb tekerem a lángot és hagyom, hogy jól összeforrjon.

Végül jöhet bele a kifőtt tészta, végül megkoronázom az apróra vágott petrezselyemmel.

ayse
 
 


Megann.

Hát kb.két hete ilyen Meli! :?
Remélem elmúlik!! :roll:

Anyósom:itt inkább nem részletezném,hogy mire műtötték,de ez sem kis dolog volt!! :(
Az eredeti baját meg nem is lehet műteni!! :cry:
Most azt várjuk,hogy ebből a műtétből felépüljön,aztán hogyan tovább??Passz!! :(

Én még mindig émelygek kicsit,de a legrosszabb a fejfájás! :evil:
Baba remélem jól van!!
Jövőhéten megyek AFP-re!!
4 hét múlva elárulom,jó?? :wink:

ancsi26
 
 


Ayse!

Köszönjük a receptet, ez nagyon jól hangzik ám!!!

Ancsi!

Remélem émelygés hamar elmúlik! A babával meg minden rendben van, természetesen!!!

Meli viselkedésére sajnos nem tudok mit mondani...

Kép
kuha
 
 


Köszönjük a Totka-híradót!
Szegényt úgy sajnálom! :(

Kuha!
Éljen a nyaralás! :D Tök jó, hogy így összejött! :D
Örülök, hogy Anyukád jól van! :) Megértem Apukádat, biztos nagyon el van keseredve szegény. :(
Natiról nem sikerültek túl jó képek, de azért teszek fel néhányat. :)

Ayse!
Igen, emlékszem, hogy te is lezúgtál a teraszról! :?
Utólag én is már csak röhögök rajta, akkor viszont nagyon cikinek találtam. Még jó, hogy csak Apa volt a közelben! :D
Utoljára tán az oviban nézett ki így a térdem! :D

Megann!
Sztem simán lehetett a naptól Lénának piros a pofija.
Nekem is éget esténként. Gondoltam rá, amikor pakoltam, hogy eltegyem-e a naptejet, de hát ki a fene gondolta, hogy ilyenkor is így fog a nap!? :roll:

Barbi!
Köszönjük, igyekszünk ott lenni! :D

Zsuzsa!
Tényleg szép a kertetek! :)
Julcsira már nem is találok szavakat! :)

Benianyu!
Húú, Dani jó nagyot aludt! :D
Finomakat főzöl! :)
Tényleg megy még a norbizás? :?

na, és akkor néhány kép:

ebédre várva
Kép

munka közben
Kép

ilyen bátor voltam
Kép

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Totka!

Nagyon-nagyon drukkolunk neked! Remélem hamar megtalálják a probléma okát!

Légyszi-légyszi nekem is küldjétek el priviben a számát!

Zsóf

Kép
Kép
göndörzsóf
 
 


Megann!

Igen mindent próbáltam, amit leírtál.
Sőt, már hagytam üvölteni is 10 percig de annyira érződött h azért sír mert egysrerűen nem akar aludni és kivettem.... :? és ki is bírta estig.

amúgy este tuti jó alvó, mert 8-reggel 8 ig alsig, ezzel nincs továbbra sem gond, sőt soha sem ébred fel éjszakánként, de nappal katasztrófális :D

Na mindegy, ez van, lehet átmeneti.

bár azt tudom, hogy én sem aludtam már az oviban délután....

Meg hát olyan a lány, mint az anyja :D :D :D :D :D

Izgága!!! :)

Na megyek pihizni, mert ma már 1/2 8-kor durmolt mivel ugye 1 percet sem szunyált egész nap.........

Jó éjt Nektek!

Mea
mea
 
 


sziasztok!

ma Eszti is megérezte a frontot, mert 3,5 órát aludt délután, már fél 12-kor kidőlt, mint egy fa.

Hajnitól rákérdeztem, (bár nincs szemész ismerősöm), de azt mondta, úgy érzi mindent megtesznek érte. azért mondtam, hogy szóljon, ha úgy gondolja. ez a dokinő, aki kezeli, minden este csak miatt utazik hozzá a kórházba, egyébként szegedre kellett volna befeküdnie, mert ott van folyamatos szemészeti ellátás, ahol Hajnit kezelik, ott urológus ügyel....

majd még jövök, de zsongás van még

KépKép
KépKép
and
 
 


Mivel túl általános voltam, ezért most máshogy próbálkozom...


Kuha!
Légyszi küldd el priviben Hajni mobilszámát!

Köszi!

ayse
 
 


Ayse!

Prívi ment!

Kép
kuha
 
 


Zsóf!

Neked is ment a prívi!!

Kép
kuha
 
 


Anikó, milyen érdekes, hogy sokszor egy-egy apróság milyen sokat jelent: pl. a játszósarok kialakitása. Lehet, hogy Mat tényleg sokkal jobban fogja szeretni ezentúl a szobácskát.

Én is napról napra meglepődöm Julcsin, hogy miket tud már. néha el sem hiszem, hogy tényleg azt mondja, amit mond.

Kert: hát apa hősiesen dolgozott benne, korábban még az sem látszott, meddig tart egyáltalán, Julcsi meg kábé két lépést tudott megtenni anélkül, hogy hasraesett volna valami indában, gyökérben. Most a szántóföld-fázisnál tartunk.

Mea, szerintem nem sok mindent tehetsz, ha nem akar aludni és nem is álmos. Viszont gondolom, egyre jobban leköti magát, és idővel tudsz majd mellette tenni-venni.

Recepteket szép csendben elmentem, nagyon jól hangzanak.

Ayse, úgy szeretném én is ehetetlenül édesnek érezni a csokikat..., de egyelőre két pofára falom :oops:

Andi, nagyon helyes Nati a kis kerek pofijával :)

KépKép

KépKép
majola
 
 


Kuha!
Köszi szépen!!!!!!!!!!!!!!!!!


Majola!
Szenvedek ám közben, mint a kutya!
Szerintem ha eltelik egy kis idő ilyesfajta étkek nélkül, akkor a szervezet már más ízűnek érzi. Sőt már inkább a salátát gyümölcsöket kívánom.
Mint a terhesség alatt.
De a szopi az más tészta, ott nagy szükség van a szénhidrátra, jól van kitalálva a természet és a szervezeted jelzőrendszere is.
Mi a napi 3 esetleg 4 (kivételes napokon, mint ma is, amikor Andris cicis felkiáltással húzgálja a puilóvetem 3 extra szopiért :lol: ), üdítőcélokat szolgáló szopizásnál tartunk. Emellett már nem életbevágó a szénhidrát.
Nekem gyengéim a kelttészták. Andris ma az oviban kapott egy fél fánkot (az volt a reggeli: ufófánk). Hát mit ne mondjak, nyálcsorgatva értem haza és nagy lelkierővel nem rittyentettem egy kis fánkot, vagy kuglófot.... :twisted:

Ma is megvolt a tükörpróba. Andris meglátta magát a teraszajtóban, odaszaladt hozzám, és mutogatott arrafelé: Andris, Andris, egészen pontosan Attis, Attis! :D (sapi nélkül felismeri magát).

ayse
 
 


Ma tényleg volt valami a levegőben, hogy ennyit aludtak ma a topikgyerkőcök. :) :)

Mea,
Tisztelet a kívételnek. :? Szerintem sem fogsz tudni sok mindent bevetni az alvás érdekében, ha Lívi egyszerűen nem álmos.

Kuha,
Jó ötlet volt a mai körkérdés! Mennyi finom kajarecept! :)

Barbi,
Nekem nagyon bejön a sárgarépás csirke. Meg is fogom csinálni valamelyik nap. :)

Zsuzsa,
Tényleg milyen hatalmas kert! Egyszer biztosan nagyon szép lesz. Most az a lényeg, hogy Julcsi nem esik el minden második lépésnél. :wink:

Megann,
Én max. a játszóházban tudtam volna elképzelni, hogy két gyerekutánrohanás között trécselünk egy kicsit. :)
Nálunk elég esélytelen, hogy én pezsgek és szaunázom és a gyerekek vigyáznak Apára. :? :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


sziasztok
látom azóta Ayse,megkaptad(gondolom) a számot,csak most értem haza,küldtem,ahogy olvastalak!

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?