Új privát üzeneted érkezett!

Zsófi, nem lehet, h rosszul/rossz mozdulattal fogtad meg Samut? Mióta fáj, mármint mikortól? Tudod, vmihez kötni? Nekem 1x volt, amikor túl mélyről, és rossz mozdulattal emeltem fel Zs, onnantól inkább legugoltam hozzá, és úgy próbáltam meg emelni. de simán lehet Samu súlyától is, még ha nincs is egész nap kézben, azért a pelenkázóra feltenni/levenni/fürdetés... :roll: :roll: 8) Hmmh?
mazsolák
 
 


megjöttünk a tornáról. jó volt, Laura ismerkedett 1-1 nagyobb babával {és főleg a játékaikkal}, aztán egymástól függetlenül el kedztek üvölteni, aztán szegénykém megijedt és sírvafakadt. ez vmi új nekem... :lol:

jaj de cuki Marcipán a tortájával ahogy nézi !! annyira jók ezek a szülinapi képek ! Julcsi te is !! követelek fotót !

Zsófi, hátfájásra - ha nem csináltál egyéb szokatlant - nekem is az jutna eszembe, mint Edusnak.

Edus, a középső gyerek szindróma kevéssé szakszerüüen: kettős féltékenység.. egyrészt a kicsire, másrészt a nagy elsőszülöttre. úgy érzi, h. ő se kicsi édi-bédi a "legkisebb", sem a NAGY, aki már többet tud, rábíznak ezt-azt stb... és csak úgy teng-leng, feleslegesnek érzi magát , és kezelhetetlen{ebb} lesz. és hát ő is meg van fosztva a "kicsi" titulustól. már nem ő az.
állítólag jellemző ez.. de nem tudom, biztos gyerek-, család-, és szülő-, korkülönbségfüggő is.

M.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Helló csajok!

Két találós kérdésem van.
1) Szerintetek mi volt az első kérdésük, még be sem léptem a szobába? *** Igen. Helyes a válasz, az, hogy mi van a cicizéssel. És nagyon megkönnyebbült nézéssel konstatálták, hogy minden OK, nappal már nem cicizik.
2) Egyet lehet találni, hogy mi lett a gyermek jele!?!?! :) Na??? Azt hittem elájulok. Annyira megörültem, megbundázni se tudtam volna jobban :) Az egyik előre lefoglalt sláger jel kis gazdája végül nem lett beíratva a bölcsibe, így megmaradt aaaaaaaa katica! :)

Hihetetlen, az első másodpercben jó kedvem lett.
Jól telt a mai nap, semmi különös, jókat játszott a gyermek, én néztem a többi gyereket. A bölcsi totál normális elveket vall. Tízóraira valami gyümilét kaptak, és hozzá baby wasser is járt annak, aki csak vizet kért. Akármit lehetett játszani, akármikor be lehetett kakilni, otthoni játék, cumi nem akadály. Szóval nekem nagyon tetszik. Megfelelő helyzetekben szigorúak és a megfelelő helyzetekben megengedőek.
Első napra ennyi volt, remélem a többi napon is jó élményekkel jövök haza :) Ja, a Mirkónak is tetszett ám, alig tudtam elhúzni onnan :) Most itthon szundikál, én meg kipihenem a délelőtt fáradalmait :)

Puszi mindenkinek.
M. ráérős pont anyuka pont hu :)
mircike
 
 

 
 

NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK MARCINAK!!!!!! SOK-SOK EGÉSZSÉGET, BOLDOGSÁGOT!!!

Majd leszek még, most megyek, mert Flóra itthon van és nagyokat játszunk.

Kép
Kép
Kép
anaci
 
 


mircike jaj de jó!!! mármint a katica !!! éljen!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kerekpocak
 
 


Hááá most jutott eszembe, bakker, hogy hímezhetek katicát :)
Dedurva. Hét pötty, kész vagyok.

M.
mircike
 
 


Drága Marcipán!!! nagyon boldog szülinapot!!! juhéj!!!!!!!!!!
mangó
 
 


köszi csajok!!!

Julcsi én is írnék a kollégáknak!

Mircike!! katica!! yesssss!!! :lol: :lol: :lol:

Zsófi, nekem az emeléstől szokott fájni a hátam.
mangó
 
 


Mircike, katica tökjó!!!!!!!!!!! nekem is volt katica jelem még középsőben az oviban.... :roll: de olyan unisex jel sztem :roll: :lol:
hímzés :arrow: hűűűhaaa ... asszem én is elkezdek már most gyakorolni... :roll: hátha eccer erre kerül a sor :lol:


Zsófi igazából nemtom mikor van 2kézzel nyúlás, de eggyel sem nyúl Liza felfelé/maga elé, csak oldalra.

tegnap a babatornázóban elvolt vagy 1,5 órát síkítozott, kalimpált, felfedeztem benne némi tudatosságot mintha... rúgdosott... szóval le voltunk döbbenve milyen kis aktív/jókedvű volt.

sajna görcsök megint gyakoriak :arrow: holnap szuri. remélem kibírjuk addig... :? :cry: :evil: :evil: :evil:

nincs sok időm, ma voltunk új néninél dsgm-en mert miénk elutazott. most 3 hétig ide fogunk járni. ő is nagyon szimpi :lol:
aztán shoppingoltunk, hazajöttünk, rendet raktunk, Lizus etetés, játék, stbstb most meg meg kell néznem a használtautókat a neten mert egyet már leelőlegeztünk a hétvégén és 5 napunk van kitalálni ha mégse kell az. az volt az első amit kipróbáltam, de megtetszett nagyon... :oops: :oops: :lol: :lol: :lol:

megyek is míg alszik Liza (és Noé) :lol: :lol: :lol: :lol:

mindenkinek cuppancs!
lmkata
 
 


De jó de jó mircike, hogy ilyen klasszul sikerült az első bölcsis napotok!!! Gondoltam ám rátok!! :wink: Katica tényleg tuti jel, én is arra pályáztam, de lemaradtunk róla. Azért a napocska se rossz :D .
Minden ruciba bele fogod hímezni a jelecskét? Én alkoholos filccel rajzoltam a cimkékbe,képtelen voltam ennyit hímezgetni (meg elég béna is vagyok ilyen téren :? )
Az ovis jelekről jutott eszembe, hogy van egy kertészünk, aki havonta-kéthavonta eljön hozzánk és rendbeteszi a kertet, na ő mesélte, hogy neki ásó volt a jele az oviban :lol: :lol: :lol: .érdekes,nem? 8)

Laurának hatalmas gratula!!! nagyon-nagyon ügyes a kiscsaj!!!! :wink:

Köszöntéseket továbbra is nagyon köszi!!!

KépKép
logi
 
 


Szia Kata!! :D milyen kocsit találtatok??
Lassan nekem is le kell tennem a jogsit (még az sincs meg :? ), mert ha visszamegyek a dolgozóba, nagy szükségem lesz rá...
Mennyi idő alatt lehet letenni, nem tudjátok? :roll:

KépKép
logi
 
 


citroen C3, befér a babakocsink! yessssssss! teszteltük hétvégén :lol: :lol: :lol: :lol:
meg apa vezetőszerelő citroen szervízben szal ez nekünk nagyon-nagyon megéri ám :wink:

jogsit Noé is épp most csinálja, 2-3 hónap alatt ha ráfekszik az ember, meg lehet csinálni... :roll:

mikor kezdenéd???
lmkata
 
 


kertész meg az ásó :arrow: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
lmkata
 
 


Edus, majd megkérdezem a Kriszti tesómat, van e sérülése szerinte amiatt mert sokáig ő volt nálunk a középső????!!!
:lol: :lol: :lol:
(Gréti tudjátok sokkal később született.........)
illetve anyut hogy ő tapasztalt-e ilyet :roll: :roll: de nem nagyon hiszem, ha meg mégis, akkor az sem lehetett nagyon vészes történés....... szal emiatt nehogy paramamizz!!!!!!!!!!!!!!! :? :lol: :P :P :P
lmkata
 
 


Április-május. Csak addig még kéne találnom valakit, aki vigyáz marcipánóra. Mennyi elfoglaltsággal jár/hét?
Noé hova jár Kata?

C3 szupi kis kocsi, nekem is nagyon tetszik. Hát ja, így nektek tényleg citroent kell venni. :wink:
Kezdő kocsinak valami vacak is jó lesz nekem, aztán majd én is nézegetek egy tuti kicsi kocsit 8) .

Magó-Angi friss Bende kép???? :wink: Már rég nem láttuk a fiatalurat :D .

KépKép
logi
 
 


Angi! kitartás! eccer ez is rendeződik!! tutttti!!!!
sok energy az elrendezkedéshez még!!!!!

Lolo nagyon ügyi !!! :shock: :wink: :lol: 8)
micsoda találmány ez a járássegítő :roll:
újonan nagyon drágák ezek a kütyük?

Édesek nagyon az egyévesekről a fotók!!!!!!!!!! Márk, Marcipán!!!!
:lol: :lol: :lol: most néztem tüzetesen végig őket :wink: :wink:

jaaaajjj emlékszem mikor én csatlakoztam ide július végén akkor voltak ők kb akkorák mint Lizu most! (illetve néhány héttel még ifjabbak is) és akkor még olyan távolinak tűnt h nekem valaha is lesz ekkora gyerekem :roll: :lol:
aztán tessék!!!!!!!!!!!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lizum alszik. és képzeljétek éjjelente van hogy ébred, röhög párat hangosan, kicsit gurgulázik majd szépen visszaalszik :lol:
már csak 1 evés van, az is 4 körül és az is nagyon kevéske, szal szerintem majd az is elmarad :roll:
nem csináltam semmit, alakul ez szépen magától illetve a kisasszony igényeitől :wink: :roll: :lol: 8) 8) 8) 8)
tökjó!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
lmkata
 
 


Zsóka: ásó meg a kertész tényleg nagyon jó :) Napocska is jó jel! Nekünk semmi kilátás nem volt, amikor múltkor mentünk, mert minden jel be volt töltve. Úgyhogy nem vártam semmit, és milyen szuper jó lett a vége! :)
Csak az ágyneműbe hímzem bele. Többi ruhába alkoholos filc, és monogram.

Kata: C3 nagyon ari kocsi :) Mi csak kombit veszünk, ha veszünk.

Julcsi: Sztem vedd poénra. Ha hülyék, akkor hülyék. Túl komolyan veszik a wiwet. Először én se akartam bejelölni olyan embert, akire nem is emlékszem, de egy csomó olyan jelölt be, aki 2-3 évvel fiatalabb nálam, és egy általánosba jártunk, látom az adatlapján. És biztos, hogy ő tudja, hogy ki vagyok. Én meg nem vagyok akkora paraszt, hogy kedvét veszem, úgyhogy van pár ilyen 'ismerősöm'. Ha totál nem tudom, hogy ki az, akkor is küldök neki egy mélt, hogy ő honnan ismer. És ha valami is rémlik, akkor bejelölöm.
Szerintem nem érdemes túlságosan komolyan venni. Írj nekik valami vicceset, aztán ennyi. Majd ha meglátják egyszer Barnust, akkor sírni fognak a kegyeiért, az tuti :) Édes kisfiú. Úgy várom már, hogy megint lássam ám.

Nemalvóknak, hátfájóknak, betegeknek kitartás!!!

M.
mircike
 
 


Zsóka, igazából magadnak osztod be milyen gyakran mész órára....
legalábbis nekem még így volt (régen volt...) de Noémi is így csinálja !! ő heti 2* csinál elméletet. itt tart szal a többit nem tudom még.

a barátjának egy ismerőse oktató Veresen, és a csajszi átjön ide hozzánk Fótra a házba, itt tart elméletet Noéminek, meg majd elviszi gyakorlatra is... szal ez speckó szitu.
(nekünk jól jött mert tőlünk gyalog elég gázos messzeségben vannak a dolgok :lol: )
lmkata
 
 


yipppiiiii holnap megyek autót próbálni !!! :lol: :lol: :lol:
találtunk egy nagyon szupit, már csekkolás alatt van, vadul ellenőrzik kémeim az előéletét!!! (keresztapám is citroennél dolgozik...) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

na uff, ez itt gyerekes topik én meg autókról írok már mióta.
bocsánat! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: csak fel vagyok dobódva :lol: :lol: :lol:
lmkata
 
 


Marcipán ....Isten éltessen sokáig ....nőj nagyra !!!!!!!
Puszi mindenkinek
Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Csajok, itt válaszolok, mert a másikban már nagyon túlbuzogtam.

Zsóka: Lesz majd persze tesó, de nem most. Azt nem zártam ki, hogy valamikor legyen, mondjuk minimum két év múlva mához képest :)

Zsófi: Ne hari ám, hülyén tudok vicceskedni, tudom. :)
De komolyan érdekel a dolog. Annó én is olvastam egy ilyen kézzel tágításos mondatot, még pocakos koromban, az Eduék dokijáról, és totál stresszben voltam, hogy jajsegítség nehogy nehogy véletlenül. Aztán közben az egész csak felesleges stressz volt. Én csak ezért próbáltam meg enyhíteni a dolgon...
:)

M.
mircike
 
 


NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK MARCIPÁN!!!!

Niki megtette az első lépéseket ma :D !!!!!!!!!!

És ismét a régi!!!!

Majd holnap jövök!

Pusza!
Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Na jól ottragadtam a másik topicon!

Nikinek gratula az első lépésekhez! :D Nagyon ügyes a kiscsaj! :D

Marcsi! Laura nem semmi! 10 hósan ilyen ügyiket csinálni! Aranyos lehet a székkel!

SZülinapos Marcipánó is nagyon édes! :D Ízlett neki a torta? :wink:

Mircike! Katica :!: :D De jó! Énekelheted a Katicaborgárka, szállj fel az égre... dalt.
Ezt írtad:
[quote]M írta:ajd ha meglátják egyszer Barnust, akkor sírni fognak a kegyeiért, az tuti Édes kisfiú. Úgy várom már, hogy megint lássam ám.
- Köszi! Baromi jól esett, rendicsek vagy! :D
Mirkó mindjárt 2 éves! :D :shock: :D :wink: Aztaaaaaaaa!!! :D

Barnus is kapott járássegítőt apukámtól. :D Ma vettük meg, mert otthon ilyesmi nincs, meg először pénzt adott, mert nem tudta mi kellene neki. Ma elmentünk este a Brendonba és megvettük. Amíg mi fürödtünk, vacsiztunk Barnussal apa-papa szerelt. NAná, hogy eltörtek valami kis csavaralátétet, :( így az egyik kerék nem szuperál, holnap venni kell egyet a "csavarboltban". Úgyhogy csak ráültettük üresjáratban, de baromira tetszett neki.

Új fejlemény! Ma elkezdett mászni! :D 1 évesen!!! :shock: :D :wink: Amikor már régóta áll meg lépeget az ágy mellett! Úgy látszik mégiscsak lesz mászásunk is, nem csak kúszás. Nagyon édin csinálja, még neki is új dolog, élvezi. De ha utánamászok, mintegy üldözőbeveszem játékból, akkor begyorsít és átmegy kúszásba. :wink:

Ma 20 percet aludt, egész nap sírt meg nyűglődött! Lehet, hogy fogacska?

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Sziasztok!

BOLDOG SZÜLINAPOT KEDVES MARCIPÁNUNK!!!
Kép

Zsófi!
De jó, hogy Samu ilyen jól viselte a kiruccanást!
A képeket meg várjuk!
Hát a hátfájásos nyavalyában én is kiveszem részem, s ugyanazzal a tünetekel, amiket leírtál. :cry: :roll: Plusz a hétvégén még be is csípődött egy kicsit, de én a kilóimnak tudom be, amik sajna nem kevesen vannak rajtam, így én elmentem ma is tornázni. Ennek köszönhetően most mindenem fáj és nem csak a hátam. :oops: :? Így ez egy kicsit feledteti a hátfájásomat.
Amúgy lehet, hogy tényleg Samu emelgetéseitől fájdult meg neked. Gugolva emeled fel? NAgyon oda kell figyelni a helyes emelésre! De most jobb, ha pihenteted egy kicsit a dolgot, máramennyire meg tudod tenni.

Julcsi!
Jobban van Barnus? Láz? Köhögés? Takonykór?
Az iwiw-es sztorid engem is nagyon bántana. :cry: Az, hogy mit reagálsz erre a lépésükre, az a korábbi viszonyotoktól is függ, meg hogy mennyire akarod velük még tartani a kapcsolatot (pl.: oda mész majd vissza dolgozni?). Lehet, hogy én is törölném a magam ismerősei közül ezen kedves személyeket, de pl. van olyan kollégám is, aki poénból csinálna ilyet, s tőle nem venném zokon, hanem röhögve felhívnám. De gondolom nem ez az eset áll fenn, mert akkor nem akadtál volna ki. Mindenesetre azt hiszem nem hagynám reakció nélkül a dolgot.

Marcsi!
Nagyon ügyes Lolo, hogy már elindulgat :) És milyen korán! :lol:
Csak így tovább! Kérünk majd járássegítős képeket! Vagy akár széktologatós Lolo kép is jöhet ! :wink:

Nóri!
Még egy vizsga? :shock: Én eddig azt hittem, hogy csak egy vizsgád lesz. Hajajj. Akkor kitartás péntekig, péntekre meg egy bili kaki neked! Szóbeli vagy írásbeli lesz?

Mangó!
Kitartás! Egyszer minden korszak végetér!

Vera!
Szép is a gyerekszerelem! Nekem is volt, de még mekkora! És akárhogy nézem, Őt hívom a mai napig első szerelmemnek, nem pedig a felnőtt fejemmel megélt szerelmemet (bocsi Apa!).

Edus!
Az biztos, hogy egy átkertészkedett nap után mindenki farkaséhes és jó nagyot lehet szunyálni. Remélem Balának is meghozza majd az étvágyát a szentiváni friss levegő.
Imi!
Nagyon eltűntél! Vagy csak metrós olvasóüzemmódra kapcsoltál?

Kata+Zsóka!
Húha! Azt hiszem én valamiből kimaradtam, itt a nagy lemaradásommal: Jártok tornára Lizuval (mi az a babatornáztató?)? És mi az a "dsgm"?
Bocsi, de ez kimaradt nekem. :oops:
Szteroidos szurit kap még Liza?
Tök jó, hogy Lizus már csak 1x ébred éjjel!
A kocsivásárlást meg irigylem egy kicsit, bár nem szép dolog, tudom. :oops: De esedékes lenne az enyémet (azaz Apáét) is lecserélni, de azt hiszem ez még egy jó ideig csak álom marad. Jó nekem ez a Suzuki is, végtére szeretem, meg egyébként is annak örüljön az ember, amilye van! Más ennek is örülne. :lol: Azt viszont nagyon nehezem tudom elképzelni már, hogy ne tudjak bármikor behuppanni a kocsiba, s elugrani bárhova, vagy hogy alkalmazkodni kellene egy vezetni tudó családtaghoz. Úgyhogy Zsóka csak javasolni tudom, hogy minél előbb jogsi, s kisautó! Hatalmas előny két gyerek mellett!

Mircike!
Kép
De jó, hogy ilyen jól sikerült az első napotok! Remélem a továbbiakban is így lesz, bár sajna az a gond, hogy előbb vagy utóbb Mirkó rá fog döbbenni, hogy ez mind szép és jó, ha egyszeri alkalomról lenne szó. De az, hogy minden nap ezek után így fog zajlani, abból nem biztos, hogy kérni fog. Ez nálunk most a tornás babamegörzőnél bukott ki. Első alkalommal alig tudtam kiimádkozni, hogy mennénk haza, legközelebb meg már fenntartással maradt ott és sírás lett belőle.

Ma már nem vittem magammal, ugyanis a múltkor jól elkiabáltam, hogy nem voltunk még idén betegek, na most igen. :cry: :? :evil: Szombaton már nagyon csúnyán köhögtünk, s vasárnapra be is lázasodtunk. Úgyhogy most kúrálgatom a Lelkem, s inkább Anyum babysitterkedését kértem, míg elmentem kifárasztani magamat. Amúgy az a gyanúm, hogy az egész betegséget ott szedtük össze. A múltkori fent említett sírásos alkalommal (az üvegfalon át kuksizva) láttam, hogy másnak a cumijából szlopált Mackókám, így meg elég könnyű elkapni ezt-azt, mégha a másik gyerkőc már nem is krákog, köhög annyira, hogy ne lehetne elvinni egy gyerekközösségbe. Na mindegy, csak ezekután fenttartással fogom magammal vinni, ha együt megyünk kikapcsolódni. De közben meg bennem van az is, hogy szép lassan hozzá kell Őt szoktatnom a nagyobb létszámú gyerekcsoportokhoz is.

Puszi mindenkinek: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


És egy link: "Amikor az Apukák vannak gyesen..."
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
http://video.xfree.hu/?n=ibolya1964%7C99b6f4d3aef3cd7c24fc54808fd628b4

Kép

Kép
timtom
 
 


És még egy: "Magyar-finn nyelvi kapcsolatok"
:wink: :wink: :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=Otcj0rLZpYc

Kép

Kép
timtom
 
 


ez utóbbi nekem is ma lett átküldve, nagyon vicces.
hátam továbbra is fáj, de ma nem a kinyitható kanapén aludtunk (ahogy samu születése óta- mivel a saját hálószobánkban ő uralkodik, és nem bírunk vele egy szobában aludni) hanem az exhálóból, exduplaágyunk matracát este átvonszolva azon a földön. ez sokkal jobb volt!

tanítani is voltam, most kivételesen ma meg csüt. kell mennem mert reneszánsz hét van a suliban totál más menet/órarenddel.

samu a lábamhoz kúszott épp itt szereli a gépet.

ha az ölembe leül akkor állásba húzza magát a pólómnál/vállamnál fogva.
amíg esik az eső addig séta helyett erkélyes alvás van beiktatva.

NIKINEK GRATULA AZ ELSŐ LÉPÉSEKHEZ!!

timi jó h jössz mostanában, lassan bala is megy majd sok gyerek közé? húú hogy nőnek az aprók ő is lassan 2 éves!!!

marcsi a hétvégén olvastam egy gyereknevelős könyvet (Anyák könyve 78'as) amiben le van rajzolva h 3 féle ideál ülés póz van. köztük volt a z ülés, szal TELJESEN szabályos ahogy Laura ül. sőt korának maximálisan megfelelő!!

kata új autó :lol: :lol: :lol: :lol:

julcsi: mi lesz a kollegákkal végül?

zsóka: miket kapott marcipán??

még leszek.
kerekpocak
 
 


Sziasztok!
Na, mi kimerészkedtünk kicsit sétálni, de visszafelé már futólépésben toltam Marcit, mert eleredt az eső :( .
M. már az asztalról is lepakol, feltérdel és mindent elér :roll: :? . Szóval már az asztal közepén sincs semmi biztonságban.Állni kapaszkodás nélkül még mindig nem áll, de ha valamit nagyon el akar érni, felhúzza magát. Meg úgy "lépeget", hogy rátámaszkodik Borcsi nagy gymlabdájára, és térdelve lépeget előre :roll: .

Zsófi, hátam nekem is fáj, leginkább a derekam sínyli meg Marci 10 kilóját. Ahogy Edu is írta, mindig guggolásból emeld Samut. Én is mostanában kezdtem erre odafigyelni. Ajándékoknak még csak egy részét kapta meg marci, a 2. adag hétvégén esedékes. Kapott egy doboz lego duplót meg egy ikeás forgófotelt(ezt kineveztük közösnek Borcsival 8) ).
Nagyon ügyi Samu. :wink: Remélem már megnyugodtál :) .
A Z ülés nem jó!! Az ortopéd orvos szerint legalábbis. A csípőszalagokat nagyon megnyújtja, és az izületeknek sem tesz jót.Nekünk kimondottan javasolta az orvos, hogy mindig húzzam előre M.lábait. Ennek ellenére nem tudok mit csinálni , nagyon gyakran ül ilyen pozícióban :?,lehetetlenség állandóan kiigazítani.
:? :?

Vera, fiúk gyönyörűek!!!!! :wink:

Köszönjük az iwiwes visszajelöléseket!! (Samu és Kata lemaradásban vannak :lol: :lol: :lol: )

Timcsi, jók a linkek, köszi! Katáék a Dévény Anna- féle tornára járnak Lizuval, ez a dsgm. Jobbulást a kis betegnek!!!

Lolókás lépegető képet kérünk Marcsi!!!!!!

Angi, Bende még mindig sokat szopizik? KÉPET kérünk róla is!!! :wink:

Nikinek is gratula a lépegetéshez!! :wink:
puszi

KépKép
logi
 
 


Most akartam írni, de már meg mennem is kell, bocsi!
Zsófi! Írok a kollégáknak, csak még arra sem volt időm, olyasmit, hogy jól esett, hogy letagadtak, akár törölhetjük is egymást.
Timi! Ide megyek vissza dolgozni, de pont ők 3-an álltak tőlem a legtávolabb, csak a szükségesekről beszéltünk mindig (ritkán).

Pusz, majd jövök!

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Mircike, iwiwes képek nagyon-nagyon-nagyon jóóóók!!!!! :wink: Gyönyörű ez a kislegény!!
Hogy telt a második napotok??

KépKép
logi
 
 


Helló!

Grat a menős ülős kúszós ügyi babáknak! :)

Betegeknek jobbulást!!!

Jó volt a mai nap is, megint alig akart eljönni. Tudom, hogy totálisan más lesz, ha engem kiküldenek majd. De az a jó benne, hogy teljesen meg vagyok elégedve a hellyel, ezért semmiféle negatívum nem lesz bennem. Éppen elég lesz az a mennyiség, amit a gyermek sírása miatt majd megélek. De nem lesz lelkiismeret furdalásom. Gonoszanya :) Látom, hogy hogyan bánnak a gyerekekkel. Akkor avatkoznak be, amikor én is tenném, akkor nem, amikor én sem, szóval tetszik. Csomó apróságra figyelnek, egyedi hülyeségekre, bárki hurcolhatja magával egész nap a játszós rongyi pelusát, cumiját, kutyáját, macskáját, külön főznek pl. a tejallergiásokra. Látom a szomszéd szobában a nagyon piciket (10-12 hónaposokat), ahogy cumisüvegből ölben etetik őket, szeretgetik, játszanak velük a pelenkázón, ahogy én is tenném. Szóval baráti a hely, pedig állami (önkorm.) bölcsi.
Ma a gyermek mindenáron az ottani pohárból akart inni a többiekkel, aztán nem is tud még pohárból inni, mert lusta voltam megtanítani neki, kényelmesebb az itató. De az eheti projektünk ez lesz itthon. Rendes pohárból rendesen inni :) Holnap is még csak délelőtt leszünk.

M.
mircike
 
 


jelentem (mircike had hencegjek ezzel egy kicsit plíííz) samu pohárból iszik tökéletesen. egy csepp nem megy félre. már tartja is!!! dönteni még nem tudja csak néha. és evés közben után előtt iszik mint a kacsa. (vízet)

annyira jó, h megnyugtató a hely!!! tök örülök!!! szuper!!!
kerekpocak
 
 


azt nézem h bala és mirkó is mingyá' 2 évesek!!!!
kerekpocak
 
 


Zsófi, milyen pohárból iszik Samu?
milyennel érdemes tanítani?
mangó
 
 


Zsóka!! lesz!! :D :oops: :oops: :oops: :oops:
mangó
 
 


igazából minél kisebb annál jobb. olyan hipp üveg karima méret jött be nekünk. de most már akármiből iszik. van két babapohara azért.
kerekpocak
 
 


Timi, de jó, h. mostanában gyakrabban vagy !! bár amikor Bala jött helyetted, mert te nem értél rá, az is jó volt. akartam is írni, h. a csókos kép iszonyat jó !!
köhögős gyerekek elvitele közösségbe: én olyan ideges tudok lenni, amikor mondókázni v. tornázni jön 1-1 térdig taknyos, köhögős gyerek. nem rájuk, az anyjukra, h. ennyi nincs benne, h. ne hozza el fertőzni, amíg nem 100-asok. és figyelem lopva, h. ne közelítsen, v. legalábbis ne csenje el Laura játékát, közbe meg jól beolvasnék Anyukának. :)

Zsófi, Zsóka -köszi, bár 2 totál ellentétes info. mint mindenről, erről is megoszlik minden.
mindegy, én hagyom Z-be.. gondolom még nem véletlen, h. nem ül "rendesen", biztos ezt is meg fogja tanulni.

Reni, gratula Nikinek és tök jó, h. végre meggyógyult.

Mircike, de jó - de jó !! remélem mi is ilyen bölcsit fogunk ki. és te a beszoktatás alatt bent vagy, v. a folyosóról szemlélődsz?

Zsófi, gratula Samunak ! az igen !
mi még csak tanulgatjuk, de folyik mindenfelé :lol: de sebaj, lesz ez még így se. viszont Laurának tetszik a nagylányos dolog, mert mindent amit talál a földön, pohárként kezel. pl. cumisüveg kupak, meg IKEÁ-s hordócskás építő stb.. szóval megtalálja, és úgy csinál, mintha inna, aztán büszkén néz körbe.


ja, széktolós képeket majd teszek fel, de olyan lusta tudok lenni letölteni, lekicsínyeteni, attaccsolni stb..

M.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


sziasztok!

hűű Zsóka lemaradás?? milyen?? mingyá nézem is a wiwet :wink:
na vissza is jelöltem Borkámat :wink: :lol:
nagyon szépek az új vonalzós képek, ezek voltak fenn nagyban is ha jól emlékszem.. :roll: :wink:
olyan édes Borka az ibolyákkal!!!

ügyes Samu-baby meg a pohara :lol: nekünk a kanalazás megy szuperül, (poharat nem is próbáltam mert még nem akarom...) van hogy partedlit sem kötök, és nem is lesz kajás a ruci, olyan ügyesen nyitja a kis csöpp száját.

azért félelmetes milyen okosak, ügyesek ezek a picik! nem???
ilyen kis emberkék és már tudnak ügyesen inni vagy kanalazni, Liza példul egy ideje küzd a gyogyó beadása ellen!!! eddig odaértem a szájához, nyitotta reflexszerűen, én beadtam, kész.
na most úgy néz ki hogy nyitja a hamm-ra, első kanált megérti h ez nem finom, úgyhogy a maradék 2-3 kanállal alig bírom beadni neki hogy ne menjen félre. összeszorítja a száját, csapkod a kezével, rángatja a fejét... :roll: :? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
és én eközben olyan büszke vagyok rá!!!! :lol: :lol: :lol:
hogy mennyire okos hogy ez nemfinom...
lmkata
 
 


hűű Mircike, jó ez a bölcsi!!! nem is gondolnám hogy ilyen figyelmesek. de basszus hogy mikre figyelsz :!: :?: :!:
nekem eszembe nem jutna hogy nézzem várj hogy is írtad??
na megvan:
"Látom, hogy hogyan bánnak a gyerekekkel. Akkor avatkoznak be, amikor én is tenném, akkor nem, amikor én sem, szóval tetszik"
:shock: :? :shock:
vagy azért nem gondolok ilyenre mert még nincs olyan korú gyerekem??? na mindegy :lol:

mondjuk túl sok tapasztalatom/emlékem sem, mert se én, sem a tesóim nem jártunk bölcsibe :roll: talán Gréti 1 évet... :roll: :lol:

autó :arrow: gáz. azt mondták minden rendben, szuper, gyönyörú.
hát nagyon jól néz ki szemre, de kémeim jelentették, hogy eddig kb 3-szor volt az eleje cserélve, az ajtók is, a hátulja is egyszer...
szal ennyiszer törték/zúzták. első előző tulaja egy hölgy volt.
hát vagy egy vadállat, vagy analfabéta a vezetéshez, ha 4 év alatt ennyiszer amortizálta szegény autót :lol:
ja a kereskedésben azt mondták semmi kár nem volt....... na ezért jó az autószakértő a családban :lol: :lol: :lol: :lol:
úgyhogy nézünk tovább.
lmkata
 
 


Köszi Kata a visszajelölést :wink: !!
Milyen a kocsi?? Átment a tesztelésen?? :D

Édes Lizus, tényleg milyen kis okoska, pedig még csak 5 hós!!Egyem a "kis" combiját.. :lol:

Marcsi, én is hagyom Marcit, különösebben nem izgatom magam a z ülés miatt.

KépKép
logi
 
 


Timtom! :wink: :wink:
de nagyon nagyon szuper vagy hogy így kitartasz a tornázással!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! csak így tovább!!!
én is már elkezdtem futópadozni itthon, de azért még nem tartok a minden nap fél óra kocogásnál, ami a cél... eddig heti 3* 1 órát nyomok :roll: na mielőtt azt hinnétek futok-szaladok, ez csak lightos kocogás ám megspékelve egy kis sétálással! :wink: :wink: :wink:

a babatornáztató az az izé amit játszószőnyegnek vagy minek is hívnak.. tudod a feje fölött lógnak kütyük olyan boltíven. na az.
szteroidot kapunk, de feleannyit, és heti 3 helyett 2*. és avval vagyunk ugyanúgy illetve kicsit jobban. szal ez pozitív.
ja de emellett szedünk 3féle gyógyszert még :? :?
de ez van.

ma voltunk amúgy, megint cserélünk egy gyógyszert. a legutóbbi sem jött be. úgyhogy megint szoríthatok, hátha ez jobb lesz. :?
már szkeptikus vagyok. :? inkább nem várok semmit.

kérdeztem dokinénit, mégis mi lesz ha semmi nem használ, erre ő kedvesen azt mondta azzal még ne foglalkozzunk, majd akkor...
végülis tök igaza van, eddig nem is gondolkodom ilyeneken.
de már említésszinten volt a műtét eccer. :? ...........
lmkata
 
 


Zsóka eccerre írtunk :wink: autós sztorit lásd feljebb :wink:
amúgy ma azt mondta rá a főnővér mármint Lizusra hogy dagadék.
nem is esett túl jól... jó-jó husi, de sztem nem is vészes. más szteroid nélkül ekkora :shock: na de amúgy szeretem ezt a főnővért, lehet h csak hülyén fogalmazott........

Liza ma éjjel nem evett!!! először életében!
kelni, kelt... de görcsizett, azért......
szóval haladunk kérem!!!!!!!!!!!
8) 8) 8)

most az a bajom, hogy alig eszik. evett 6:30-kor, aztán 16-kor!!!!!!!!!! :shock: :shock: és legközelebb fürcsi után fog, most alszik. (mingyá keltem)
na de nem is ez a gáz, mert van még tarcsink husilag :lol: csak hogy alig iszik! :shock:

úgyhogy semminemjó-mami lettem :lol:

plusz új szokásunk a nyelvöltögetés. hogyha kacag, közben még ki is dugja a nyelvét, hogy mindenképp összecsináljam magam a gyönyörűségtől olyan cukkancshuncutcsibész :lol: :lol: :lol:

amúgy azért nem vagyok újabban esténként, mert Heroes-t nézünk, letöltöttük a netről az első évadot.... :P
lmkata
 
 


képeket kérünk mindenkitől!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! minden gyermekről!!!! :lol: :lol: :lol:
lmkata
 
 


Kata! Mirkó itt babababázik Lizi vonalzóját nézve :) Én se gondoltam, hogy ilyenekre fogok gondolni, de mivel folyamatosan fejlődik az anyuka is, ezért tényleg mindennek eljön az ideje. Nem nézem direkte őket, hanem arra eszméltem, hogy nincs kifogásom. Ergó ha nincs kifogásom, akkor biztosan én is így csinálnám :)

Marcsi: Benn vagyok persze, teljesen ott, mintha csak játszani ugrottunk volna be valahová éppen. Én is játszom vele, meg aki még odajön hozzám, azzal is. A kislányok persze barátkozósabbak, már ilyen korban is :) Van egy kis másfél éves kisfiú, az sokat hiányolja az anyukáját, és akkor őt külön kell kicsit szeretgetni. Nem merem nagyon, mert hát ugye mégiscsak vendég vagyok ott, de nehezen bírom ki, olyan édes :)
Aztán majd jövő héten fokozatosan kiküldenek valahová, rövid időre, aztán másnap már ebédidőre, aztán alvásidőre is, folyosóra, nem tudom, hogy el is kell totál mennem, vagy ott kell lennem a biztonság kedvéért. De végülis ugye mindegy, mert nem távolság :) Remélem a ti bölcsitek is jó lesz.
Itt is van biztos azért olyan dolog, ami nem kóser, de hát nálam kukacosabbat nehezen találni, és ha nekem is megfelel, akkor valószínűleg, hogy szuper a hely :)

Zsófi: Tök ügyi vagy, hogy tud inni Samu pohárból. Nekem nem volt hozzá türelmem :)

M.
mircike
 
 


akkor ivós samu.
első képeken gyümölcslevet iszik, kicsit mellé is ment. a második képsorozaton vizet iszik.
Kép Kép Kép Kép
kerekpocak
 
 


ja a gyümilé uzsira meg tízóraira saját készítésű: banán+körte+narancs (amit tudom h biz. dokik szerint csak 1 éves kor után, de a miénk szerint szabad már most is és samu imádja!!!!! nem kicsit!!!)
samu 150et egy ültő helyében benyom belőle.
kerekpocak
 
 


lányok!!!

reneszánsz hét van a sulinkban!!! nagyon nagyon jópofa!!!

(a fiúknak kalap, a lányoknak buggyos ujj viselése kötelező- a suli varratott mindenkinek.)

nézzétek meg neten!!

www.csillagjaro.hu
kerekpocak
 
 


Szaisztok!

Jó sokat termeltetek tegnap meg ma. Majd elolvasgatom, most le vagyok maradva.
Flórának tüdőgyuszija van, kapott antibiotikumot, meg ovimegvonást erre a hétre. :(
Pénteken vissza kell mennünk a dokinénihez. Emma most megint kiakadt, mert ugye Ő meg oviba jár.
Náunk nem a középső gyerek a problémás, Flóra nagyon laza, kedves és jófej Lizával, Emma nem sokat javult. Hétfőn megyek az oviba, mert ma szóltak az óvónénik, hogy beszélgessünk kicsit Emmáról, kiváncsi vagyok mit mondanak.

Samu nagyon nagyfiús ahogy iszik a pohárbó, tök jól csinája. :D

A többi irogatásra majd később próbálok meg reagálni.

Kép
Kép
Kép
anaci
 
 


Kata! Drukk az új gyigyónak! Még akkor is ha te szketikus vagy a témában. Kocsi vásárlás nagyon izgi. Remlem kémeid meg te hamar megtaláljátok a megfelelőt.

Mircike! Amikor az én nagyobb gyerekeim szoktak a bölcsibe akkor is így ment a beszoktatás. Gyerekfüggő volt 2-3 hetet lehetett rászánni. Az első héten én is bent voltam, a második héten a folyosón, hogy kéznél legyek ha kellek. Flóra két hét alatt beszokott, Emmának 3 hét kellett. Ő sokkal lelkisebb és zárkózottab mint Flóra, de 3 hét alatt ő is teljesen beszokott. A katica nagyon jó kis jel, nekem vödör meg kifli voltak a csajok, és bevallom férfiasan én nem hímetem a jeleket. Vettem alkoholos folcet és belerajzoltam a váltócuccba és az ágyneműbe, törcsit meg adtak a bölcsiben, abban volt jel.

Timi! Kisbetegneg jobbulást kívánok, remélem hamar túl lesztek rajat.
Lehet hogy lemaradtam, de megmondanád hol tornázol, hogy gyereket is lehet vinni. Ha jól vettem ki a szavaidból még vigyáznak is rá, engem is érdekelne a dolog. Mennyi idős kortól vihető a gyerkőc?

Kellemes estét mindenkinek!
Nóra

Kép
Kép
Kép
anaci
 
 


nagyon édes samu a husi kis kezeivel ahogy szorítja a pohár fülét :lol: :lol: :lol: :lol:

anaciNóri jobbulást nektek, azaz Flórának!!!!! a tüdőgyuszi azért elég komoly... majd mesélj mit mondtak az oviban Emmáról!

még egy fejlődés Lizus-téren :lol: nincs egy sírás-rívás sem fürcsi előtt, alatt és után sem! szinte hihetetlen hogy nem is olyan régen még füldugó kellett, úgy ordított a kiscica most pedig csak a mosoly van. na meg a pancs. tök jól tud már hatalmas adagokat a földre locsolni. és mi minden ilyennek nagyon örülünk :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
(csak a kád fa előlapja fogja megsínyleni előbb-utóbb de apa azt mondta majd csináltat újat, az kislányának pancsikolása sokkalta fontosabb!!) :wink:

ezek az apák meg az ő kicsi lányaik.... :roll: :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:
lányos anyukák????????
lmkata
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?