Új privát üzeneted érkezett!

Sasha

Megneztem Gabibaba képeit az Ismerjük meg egymástban...Kép
Gyönyörûséges kislegény! Sok sikert a fotózáson!Kép

Azok a kék halacskák honnan vannak? A párom is most hozott ilyet Indonéziából, csak még nem tettük fel.

Nyuszi

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Sziasztok!

Ilke!
Gratulálunk a fogacskához!!!
Nálunk is készülõdik a felsõ, de még nem bújt ki. Viszont az alsó 2 már olyan nagy, hogy tök édi amikor vigyorog!

Áfonya!
Nálunk megy az apapa, mamama, bababa, hö (ez olyan mintha ijesztgetne), aztán gyakori a dai. Dancsi szerint ez Dani akar lenni. Nem rontom el a kedvét, hogy ez Dórinál még egyeltalán nem tudatos, had örüljön, hogy a huga már majdnem kimondja a Dani-t. Kép
Ja és pár napja tök olyan hangot ad mint a trabant. Eddig is brümmögött, de most valahogy cifrázza és tényleg mintha trabit utánozna és persze tiszta nyál ilyenkor az egész arca. Ha éppen a szemébe fröccsen a nyála, akkor sikkant egyet örömében. KépKép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Andy!
Milyen légzésfigyelõtök van? Nekem régen Medicor volt, na arról az én kisfiam is folyton lemászott. Most Babysense van, ez kétlapos, eddig még nem sípolt.(koppkopp) A Medicort úgy próbáltam betenni, hogy bármerre indul is a gyerek, valamelyik része rálógjon. Amíg oldalirányban mozgott, addig keresztben volt alatta a légzésfigyelõ, akkor vált izgalmassá a dolog, mikor elkezdett mászni. igaz, akkor már nagyobb volt, tehát jobban rálógottKép.

Menni v. maradni.
Szerintem tanácsot leginkább az tud adni, akinek nem egy héttel idõsebb a gyereke a kérdezõénél, hanem már kipróbált néhány módszert. Az persze más kérdés, hogy emlékszik-e rá. Ha tovább bontanánk a topicot, akkor ezzel az erõvel a frissmamikat is szét lehetni osztani, hiszen más foglalkoztatja az embert a 6. héten, és megint más a szülés elõtt. Lehet, hogy én vagyok naiv, és rosszul használom a netet, de én elsõsorban a társaság miatt jöttem ebbe a topicba, mert bár van néha kérdésem, mint mindenkinek, de azért mégiscsak marad némi emléke az embernek a másodiknál... És esetleg még tippet is tud adni.
Na mindegy. Max. átmegyek olvasóüzemmódba.
Zulu, a páriaKép

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 

 
 

Zulu,
nehogymaKép Szemely szerint en a babanet szinte osszes topicjat olvasom, tehat nekem oly mindegy, hogy ki hova ir, mindenkirol mindent tudok, jobb, ha vigyaztokKép
Csak gyakorlati okokbol gondoltam en jobbnak a kulon topicot, megpedig a friss anyukak erdekeben, komolyan. Mert nekik olyan problemaik vannak, amire azonnal varnak valaszt, ami jogos is, hisz egy kiuteses baba, vagy egy vegigbogott ejszaka, egy hanyas egy 2 hetes babanal sokkal aggasztobb, mint egy 6 honapsonal mondjuk. Ekkora mar lenyugszik az emberKép Es tapasztalatbol tudom, hogy az "Az elso hetek..." topicot a masik "osztalybol", aztan a szopisok, vagy a "Tul az elso heteken.." kozul is sokan olvassak, mig ezt nem, mert ez rengeteg. Mig kozulunk, akinek van ideje, alkalma, ugyis olvassuk az "Elso napok....."-at is, mig akinek nincs, az itt se fog valaszolni. Es a friss anyukaknak se kellene keresztulvergodniuk az oket nem erinto uzenetekenKép

De megegyszer mondom, nekem olymindegy, en itt is, ott is sokszor es rengeteget irokKép

-Afonya
afonya
 
 


Heni!

Kérlek ird meg a pontos adataitokat, hogy beletehesselek a táblába. Bocs, hogy nem keresek utána, de most nincs idöm. Ami kellene: nick (amivel szerepelni akarsz a táblában), lakhely, életkor, gyerekek neve és pontos születési ideje (a heteket a gép számoljaKép, az nem kell).
Köszi!

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!
Már próbáltam ma egyszer írni, de vmi baj volt a szerverrel, és nem küldte el az üzitKép.

Köszönöm Ádám nevében a gratulációkatKép!

Sasha!
Csak nem mi ijesztettünk Rád babaügyileg? Nem volt szándékos, nem "károgni" akartam, mert ugye nekem is két pici gyerekem van, és mi is akartuk mind a kettõt, nem "becsúsztak"Kép.
Ez a "lelki fogamzásgátlás" jóKép. És mikor már akartatok babát, egybõl össze is jött?

Áfonya!
Próbáltam én már mindennel hígítani a kaját, de sehogy nem kell ÁdámnakKép. Lehet, hogy tápszerrel is megpróbálom, mert tegnap annyi répát fõztem, hogy egy nyuszicsalád is jóllakna belõleKép.

Kata007!
Eddig gyakorlatilag mindegy volt, hogy saját készítésû-e a kaja, vagy bolti, nemigen evett meg semmit. De mivel már jócskán elmúlt 7 hónapos, kipróbálok új ízeket is, hátha megkedvel valamit. A Kiskecskés alma-õszibarack ízlett neki, ma megint kipróbálom.

Beszéd: Ádám is szívesen berreg és köpködKép. Ezen kívül "ajaja" és "geõõõõ", "heõõõõ". Kiabálni is szeret, tegnap pl. majdnem egész nap sikoltozott, a dobhártyám már majd' beszakadt, de õ nagyon élvezteKép:

Sütis mamik!
Most OFF leszek, de leírok Nektek egy egyszerû, gyors és finom sütireceptet.

Túrós süti
Tészta: 1 Rama
10 dkg cukor
25 dkg liszt
1 tojás
1 vaníliáscukor
1 mokkáskanál sütõpor
Jól összedolgozni és a tepsiben szétteríteni (kis gáztepsiben kell sütni, amit nem kell sütés elõtt kikenni).

Krém: 0,5 kg túró
2 db kefír (2x2 dl)
15 dkg cukor
1 tojás
2 cs. vaníliás Dr. Oetker puding (fõzõs)
2 vaníliáscukor
0,5 l tej
A tej nélkül robotgéppel összekeverjük az anyagokat, majd hozzáadjuk a tejet (jó híg lesz az egész). Ráöntjük a tésztára, és lassú tûzön 30-40 percig sütjük. Csak akkor szabad szeletelni, mikor teljesen kihûlt, hogy a puding megdermedjen.

Különben érdekes, mert nálunk jól telt az éjszaka, Ádám elõször hajnali 2 után ébredt, amin rettenetesen elcsodálkoztam, mert szinte percre pontosan éjfélkor szokott. Utána csak negyed 6-kor, szóval aludtam rendesenKépKépKép.

Furcsa, nálunk egyik gyereknél sem volt délutáni-esti nyûgösség. Pedig készültem rá, de valahogy nem így alakultKépKépKép. Igaz, akkor tuti a bolondokházában kötöttem volna kiKép, mert ugye egyik sem aról híres, hogy éjszaka jól alszik, hát, ha még nappal is sírtak volna...

Remélem, most sikerül elküldenem...

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon koszonom a hozzaszolast.
Tegnap 2-ig allt a bal, aztan aludt 7ig, utana meg majdnem 10ig.
Ez elvileg nem olyan rossz, de azert szeretnem, ha egy kicsit elobb el tudna aludni.
Mecsek teat adtam neki, de felek, hogy ez nem tul szerencses hosszutavon.
Felnottek sem ihatnak rendszeresen kamillateat, mert allitolag a termeszetes bakteriumokat is elpusztitja egy ido utan.
Akkor egy csecsemonek milyen lehet!?
Igaz, nagyon gyenge, de talan ki kellene probalnom mast.
Ez a Gripe Water jo?
Udv
Kakukkfu
Emma, ma 3 hetes
kakukkfu
 
 


Sziasztok!

Topic: Teljesen egyetértek Andyval, Zuluval sokra mennénk, ha egymástól kérdezgetnéénk, és a tapasztaltabbaktól nem kapnánk választ. A topic túl nagy idõintervallumot ölel át. 1 év elég sok, inkább félévre kellene bontani. Minket ( friss anyukákat ) pedig szerintem nem érdekel annyira még a hozzátáplálás, sõt erre is van külön egy topic! Akkor mi is írhatnánk, hogy etetéssel kapcs. oda kéne írni. Na mindegy…..
És akivel együtt kismamáskodtunk a frissben ( én pl . Kataaval, Sashaval, Zuluval stb… ) és együtt izgultunk értük engem érdekel továbbra is hogy mi van velük.

Panda, Nyuszi
Nekem kéne Konakion.

Tegnap nekem is fájt a fejem, és Zsófi is szinte egész nap fent volt, de szerencsére éjjel aludt.

Andy,
Márk már forgolódik? Ez biztos? Mert én úgy tudom, hogy a 6-7 hónapos korban fordulnak meg,v. rosszul tudom?, de az idõsebb anyukák ezt biztos jobban tudják. Zsófi még csak evez, de még az oldalfekvés sem sikerült neki.


pusz

Brokkoli és a 7 hetes Zsófi
brokkoli
 
 


Sziasztok
Ilke
gratula az elsö foghoz Kép

Beszti
bevalom néha én is mérges vagyok Petikére Kép amikor már orák ota visit vagy sir Kép és nyüglödik de igazábol sosem tudok komolyan haragudni rá mert amint komolyan rászolok ö szabály szerüen kinevet Kép .

Áfonya
Petike mostanába a visitást favorizálja Kép nyelv öltögetésel párositva Kép

Gumicukor
én veled értek egyet szerintem is nyugodtan jöhetnek a picibabás mamik öket is elolvasom ha tudok akor segitek Kép

üdv itt is Heni
a vérzés 6hétig normális a gondolom a gátvarásra gondolsz nekem az elsö 1-2 hétben fájt ugy hogy nem tudtam leölni normálisan sehová .

Zulu
ne csináld kérlek maradj íro modbanKép

Lányok
ma délelöt katasztrofa volt egész délelöt ment a visitás nyávogásal keverve Kép mert hogy elöször a foga fájt utána meg álmos volt+éhes mai délelött az csucs volt ráadásul a fájus lábuját álandoan a szájába veszi Kép

SASHA
de sajna muszáj fogyozni mert még plusz 5 kg felesleg van rajtam és igy már nehéz engem felemelni a páromnak ugy hogy valahogy vissza kell szereznem a verseny sulyomat ami 52kg volt most meg 57kg vagyok .

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Lányok
még valami szerintem minden friss kisbabás anyuka ha már itt van maradjon itt is és még valami hagyuk ezt a témát hogy ki hova tartozik ha lehet mert ez itt ugy tudom A BÉKE ÉS A JO TÁRSASÁG SZIGETE nem kéne elrontani szerintem azért megy ez a topic mert mi szeretünk a velünk együtt kismamáskodokal beszélgetni még akor is ha nem pont egyidösekek a gyerekeink Képinkább segitsünk az ujdonsült anyukákat mint hogy kiturjuk inét .

Pusz Csics és Petike

UI:nagyon elszomorodtam ezen a kihova tartozik témán Kép
csics
 
 


Hali!

Ági!
De irtam is, hogy megváltozhat a tej ize, de ezt nagyon sok baba átvészeli! Nagyon sokan szoptatnak "tandem"Kép

Nyuszi!
Köszönöm szépen!
A halacskák egy Ázsiai cuccokat árusító boltból vannak. A neve Fantázsia.

Panda!
Igen! 2002 szept-okt. kezdtünk beszélni a babáról és amikor már én is akartam nov-dec rögtön összejött! Decemberben volt utoljára meg a mensesemKép

Kakukkfu!
A Gripe Water nekünk bejött! Egy teáskanállal adható egy nap akár 6 felé elosztva. Pár percen belül hat és a fiam szerette az ízét! Viszont csak 1 hónapos kor után adható!
Gabi is körülbelül ugyanilyen szinten volt sírós! Õ is órákat volt képes fent lenni és bõgniKép DE ha a Te babádnak is ugyanakkor múlik el a hasfájása akkor már "csak" 3 hetet kell kibirnod!KépKépKép

Csics!
Miért szeretne emelgetni a párod?Kép Ez olyan furiKép

sasha és a 15 hetes fogzó, nyáladzó, nyafogó GáborKép

Kép
sasha
 
 


Sziasztok

Ma naaagy bevárárlást rendeztünk Zsanival és a két gyerkõccel. Elvittük korzózni õket az Auchanba. Nagyon édin viselkedtek, mi pedig be tudtunk vásárolni. Zsani majdnem ott maradt felmosni. Kép Kép Kép

Ilke
Hatalmas gratula a Lilinek a fogacskához!!!! Nagyon örülök neki, de tényleg. Kép Kép

Beszti
Néztem hát azt a topikot is, hát nem nagyon pörög.

Kryss, DjEszter
Gratula a félévességhez!!! Nekünk sincs már messze!

Áfonya
Remélem nem lesz sértõdés belõle, igaz másként fogalmaztam, de erre gondoltam amire Te is.

Csics
Szó sincs kitúrásról, én is nagyon örülök hogy ha bõvül a topik, csak megemlítettem, nem kell mindjárt leharapni az ember fejét érte.

Forti és Levi (ma 26 hetes és két nap múlva 6 hónapos)

Kép
Kép
forti
 
 


Zulu,
megnéztem Malackádat és Annát, csudaszépek! Nagyfiad más rács nélküli ágyikóban alszik? Gyönyörûek!!!

Mona
monamáté
 
 


más= már

Bocs.

Mona
monamáté
 
 


Sziasztok!

Gumicukor: lehet forralt víz lehûtve (a védõnõm szerint a csapvíz szar, de pl. az EVIAN ásványvíz nagyon jó, bár kb. arany-árban van, de azt nem kell forralni), többféle tea (HIPP édeskömény-cukros, MECSEK babatea-kamilla és édeskömény, cukor nélkül,...stb) Levi ezek közül SEMMIT nem iszik, a férjem mindig odáig van, hogy ki fog száradni a gyerek. Max. a Mecsek teát issza meg, de én nem teszek bele cukrot.

Panda! A Levi is pontosan ezeket mondogatja! Tök jó, hogy így valamennyire össze tudjuk hasolítani õket! És pár napja néha úgy visít (mikor valami nem úgy van, ahogy szeretné), mint az újévi kismalac! Szörnyû! Kezdõdik a hiszti?!Kép

Ági!
Köszönöm az infót. Ketten is ezt írtátok Monával. Így úgy tûnik, Levente kistesója beköltözött a pocakomba. Mivel nagyon szarul vagyok (az ikrekkel semmi bajom nem volt), de még csak a petezsák látszott a múltkor.
Szóval egyenlõre mi vagyunk a leg-bevállalósabbakKép

Sasha!
Mióta újra babát várok, Levi NEM HAJLANDÓ friss tejcsit enni! Így most fagyasztott tejen él...Kép És az orvosom tanácsára abbahagytam a fejést is. Vessetek meg érte, de én megfogadtam a tanácsát, mert abszolút megbízom benne.
Ez milyen fotózás lesz? Mondta férjem, menjünk mi is, hátha hoz egy kis pénzt a Levi a konyháraKépKépKép A babanetesek gyülekezhetnének külön helyen, nem?Kép

Viki
vikici
 
 


Andy!
Ha csak egy lapos a légzésfigyelõ, sajnos ez elõfordul. Mi azért vettünk 2 laposat (Baby Controll), mert ezt egymás alá, keresztbe lehet tenni a matrac alá, és a babuci nem tud róla sem lemászni, sem leforogni.
Viki
vikici
 
 


Köszönjük a gratulákat Lili fogáhozKép! Szerintem már dinkának néz, mert egész nap a szájába próbálok belesni. Olyan édes az a kis fehér vonal az ínyébeKép.
Felhívtam a kórházat is reggel és azt mondták, hogy nem vérszegény Lili, jó lett a vérképe. HurráKép!

Sasha,
Nálunk is a csak Dentinox után volt éjszaka alvás. Ahogy bekentem, pár percre rá még mellretettem Lilit és így tudott nagy nehezen elaludni.

Áfonya,
Juj! Rékácska azt hiszi szerintem, hogy gumiból vagyKép.
Most nem fogod elhinni, de pár hete volt a Spektrumon egy film a babákról, és abban láttam ,hogy valamelyik északi nép (már nem emlékszem kik) ugyanezt csinálja amit te leírtál. Mármint, hogy az elõzõleg mami által megcsócsált hamit kapják, náluk ez hagyományKép. Ja és olyannyira északiak, hogy mivel elképesztõen sok hó van náluk ott nincs babakocsi meg ilyenek, hanem a speckó kabátjuk kapucnijába teszik a babákat, ahogy elnéztem majdnem a hátukra csúszik így le, és egész jól védve van így a baba.
Beszéd ügyben nálunk most a komoly mély hangon történõ magyarázás a menõ. Nagyon édi. És kb. 2 napja csücsöríti a száját és próbálja kifújni a nyálát rajta, hihetetlen koncentrálással csináljaKép.

Macsek,
Nálunk van egy biopiac, én múltkor már vásároltam ott, de ha úgy jön ki a lépés akkor bolti gyümit és zöldséget is fogok Lilinek adni, mert szerintem elkerülhetetlen. Nyáron már lesz Lilinek is minden a nagyiék kertjébõl, de addig valahogy meg kell oldani. Én a napokban fagyasztottam le sütõtököt burgonyával össze turmixolva. Igaz Lili már 6 hónapos múlt. Szerintem, ha nem muszáj akkor várhatsz még a kajcsival. Nem emlékszem, hogy te kizárólag szoptatsz-e, de ha igen akkor szerintem mindenképp várj még.

Gumicukor,
Igaz én még nem vagyok a kérdésedben illetékes, de már most tudom, hogy ha majd elmegyünk valahová, akkor forralt, lehûtött vizet vinnék magammal, esetleg egy kis alma vagy õszilével megbolondítva. Én mandarinlét nem adnék.
Te milyen vajat használsz?

Nyuszi,
Köszi!

Ági,
Lili ma megint nyelte az almát, lehet, hogy lassan egy féllel is megpróbálkozok. Sajnálom, hogy Petra nem érzett még rá az ízére, adj még idõt neki.
Szerintem néha azt a körtés Mildi pépet is megpróbálhatod Petrának, azt én is fogok majd adni ha már a komoly kajcsiknál fogunk tartani. Úgy tervezem, hogy kb. 2 hét múlva jöhet a barack, aztán a banán és a körte is. Utána pedig a zöldségek.
Már én is várom a talitKép, még mindig bánt ám nagyon a lelkiismeret, hogy ilyen bénán sült el. Még egyszer ne haragudj!

Heni,
Gratulálok Dorinához!
A szülés utáni vérzés általában 6 hétig szokott tartani (nekem is addig tartott). A gáttáji fájdalom megszünéséhez több idõ kellett.

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Forti, Áfonya: egyetértünk abban, hogy elég nehéz átolvasni a topicot. Én öszintén szólva igyekszem átsiklani a kicsik kérdésein, mert _nincs idöm_ mindent elolvasni és mindenre válaszolni. És ha szelektálnom kell, akkor inkább a kortársak, vagyis a saját problémák foglalkoztatnak inkább. Lehet hogy disznó vagyok, de már nem érdekelnek azok a dolgok, csak a most Kép

Beszti: szerintem legyél nyugodtan mérges Nátánra, úgyis tudjuk, hogy attól még imádod KépKépKép

Áfonya: szerintem nem gusztustalan az asztalnál kinálni a babust. Nagyanyám az unokatesómnak anno még elöre meg is csócsálta. Az volt csak a gusztustalanKépKép
Áfonya, Csics,Kata: Az "ababa"-szerüség nálunk is játszik, közben csücsörit és fröcsög Kép A visitás is megy, de a nyávogás már lefutott szerencséreKépKép

Macsek: remélem rendbe jött a manó. Én is frászt tudok kapni, mikor megszólal a figyelö. Bár nálunk csak azért, mert lemászik róla.

Ági: Juli napközben nem szopik, csak néha Kép Van hogy látom rajta hogy el fogja fogadni, és akkor megkinálom, de akkor sem rendesen szopik, inkább csak az egyiket, a másikra már nem jut a türelméböl KépKép Hajnalban és este változatlanul szopik még. Én a fejt tejet a fagyiba teszem, mert aztat mondta a dokinéni, hogy ha egy teljes étkezést szopik, az már védettséget ad. Ezért inkább amit nem szopik ki, azt lefagyasztom, hogy párszor késöbb is meg tudjam kinálni.

Andy: mi úgy csináltuk, hogy vettünk egy szivacsot (egyforma magasat a lf-vel), azt az ágy végébe raktuk, és igy nem vette észre hogy szintkülönbség van és nem mászott le. Ha nagyobb lesz, akkor nyugodtan rakhatod a matrac alá is, mert simán érzékeli. Julinak kb. 1 hónapja tettem a matrac alá (5 hós volt), és jól érzékeli a matrac.

ilke: én is gratula a foghozKép Én is láttam azt a filmet, szerintem király volt. Nekem az tetszett, ahogy az afrikai anyuka masszirozta a gyerekét. Szuper volt.

Forti: nem kellett volna elárulni, hogy majdnem ottmaradtam a boltban KépKép Igy járnak a lányos anyukák, akik minden csini cuccot megvesznek a lányuknak KépKép

Na megyek, jó éjtKép

zsani
zsani
 
 


Sziasztok!

Köszike mindenkinek a légzésfigyelös tanácsot majd kiprobálom, hogy megfordítom és ugy rakom rá a picit.

Brokkoli: Igen megfordult a hasáról a hátára átlökte magát, olyan aranyos volt egy kicsit szenvedett, de sikerült neki. Oldalra meg ugy tud fordulni, hogy oldalt van és elfordul a hátára.

Ma egyedül csináltam a maszírozást nagyon tetszet a törpének. A masszír vége persze egy nagy pisilés lett persze teljessen engem pisilt le, mindenem tiszta pisi lett.

Na most ennyi
Sziasztok
Andy
andy78
 
 


BesztiKép

Adataim:
Heni , márciusban leszek 24 éves, Bence 2000.11.09., Dorina 2003.01.17., Körmenden lakunk.
Talán nem felejtettem el semmit. Kép

Tudom, hogy túl "friss" vagyok itt, de szerintem az egy év nem olyan nagy intervallum. Igaz van olyan téma, ami nem mindenkit érdekel, de a tapasztalatokból sokat lehet tanulni, és egy év alatt nem felejti el az emberKép Kép

Heni
heni1979
 
 


Sziasztok!

Patrik Marci köszöni a jókivánságokat. Akart nektek küldeni a fél tortájából, de elfogyott.
Nemrég szépen megszopizott, aztán még evett egy kis gyümit. Egyébként HA pépet szokott még egy keveset enni, de ma nem voltunk itthon, így gondoltam, hogy azt adok neki szopi után. A HA pépet egyébként a védõnõ javasolta, miután mondtam neki, hogy Marci minden éjjel 1 körül ébred és szopizik. Így most két napja, hogy este 9-tõl másnap 5 körülig alszik.

Kakukkfû!
A Gripe Water nálunk is segített.

Ilke!
Gratulálok Lilinek a fogacskához.
Nekünk még nincs, de ha Marci olyen mint a bátyusa, akkor 10 hónapos koráig várhatunk.

Ági!
Marci csak a születése után volt sárga, szerencsére már rég nem. Akkor neki volt a legrosszabb értéke. Mi dr. Sziráki Katalinhoz járunk. Dec. elején kellett volna menni, de másfél hónapig beteg volt Marci, így nem tudtunk.

Kata007!
Gratulálok Dórinak a mászáshoz.

Djeszter
djeszter
 
 


Sziasztok

Ma oltári nagyokat produkált a lányom....egy szõrös bagollyal kezdtem neki bábozni, mire visítva kacagott.Kép A könnyem is kicsordult olyan édes volt. Annyira nevetett, hogy a végén félrenyelte a nyálát a kis buta és köhögött.KépDe a vihogását levideóztuk.
A másik produkció a fürdõkádban történt és már nem volt olyan vicces számomra. Ugyanis két pancsolás közt se szó se beszéd nyomott egyet és kb 15 kis barna nyuszibogyó úszkált a vízben.Kép Ilyen gyorsan még szerintem sosem kaptuk ki a vízbõl.Kép
És képzeljétek az utóbbi idõben elkezdett félni az idegenektõl. Ha úgy gügyögnek hozzá, hogy a kezemben van minden ok, de ha mondjuk a babakocsiban van, vagy a járókában, elõször elmosolyodik, aztán minden átmenet nélkül legörbül a szája.KépDe nem mindig és nem mindenkitõl.Nem tudom mi váltja ki igazából)

Ági

Kitartás az almával, majd Petra is ráérez az ízére, ne félj! Az esti fõzelékezéssel csak az a baj, hogy már fáradt fürdés után az utolsó szopinál. A cicit is alig bírja kivárni. De valamit ki fogok találni.

Brokkoli

Ha megírod a címedet én szívesen elküldöm postán a K vitamint!KépEmilcímem a profilomban.

Panda

Engem nagyon is érdekel a sütirecept, úgyhogy ki is írtam.Köszi.Imádom a túrós dolgokat.Kép Kb. hány fokot jelent a lassú tûzön szerinted? Nekem légkeverõs elektromos sütõm van.

Heni

Üdv itt és gratula Dorinához.Kép

Jóéjt

Nyuszi és Emília

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Gumicukor: hat sajna en rosszabbul jartam mint te, nekem kb 3-4 cm a gatmetszesem, plussz ezen kivul a huvelyemben is van egy vagas es egy repedes is.Kép Ugyhogy szerintem erezhettem esetleg az eleg nagy vagasomat a fenekemnel, de ma ellenoriztem es mar nem erzem azt a dudort. Hat mar nem fog kiderulni hogy mi lehetett.Kép

En orulok hogy itt lehetek veletek, vegulis tenyleg a tobbseggel voltam a frissben. Azert ne ugorjatok at surun a friss anyukak hozzaszolasait, sokat szamit a segitsegetek.Kép

orsoly
orsoly
 


Halihó!

Szia HeniKép és Dorina.

Csics,
Kép

Mona,
Dávidot már Anna születése elõtt néhány hónappal "kiszedtük" a kiságyból, és kapott egy nagyon jópofa ágyikót. Ez fenyõ, körben deszkás, lábrésznél az egyik oldalon van a kijárat. A deszkába állatfigurák vannak faragva, és az egész ágyon egyetlen éles kiszögelés nincs. Az IKEA-nak is van hasonló, de az olyan sarkos, hogy valószínûleg nem látott még kisgyereket aludni az, aki tervezte.

Nyuszi,
teljesen jól mûködik a lányod,Kép, ez a félelem az idegenektõl azért van, mert a baba már különbséget tud tenni az édesanyja és mások között. Ha egy arcot lát közeledni, megörül, hogy jön az anya, de mikor ráeszmél, hogy nem õ az, akkor csalódik, és emiatt sír. Ez egy nagyon fontos fejlõdési lépcsõ, jelzi, hogy a kötõdés nevû cucc tökéletesen mûködikKép.

Na, megyek dundikálni, jóéjt mindenkinek
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zsani,
És arra emlékszel a filmbõl amikor a babát a lábánál fogva lóbálták, mondván így lazítják? Hát akkor rendesen meredeztek a szemeim!Kép

Nyuszi,
Lili is szokott ilyen nagyon kacagni, õ ilyenkor csuklani szokott. Érdekesek lehettek a bogyók a kádbanKép.

Topic,
Már leírtam egy párszor a véleményemet, de mindíg kitöröltem végül. Szóval nekem az a véleményem (tudom ez nem vélemény), hogy mindkét félnek igaza van. Megértem a pici babás mamikat, hogy tele vannak kérdésekkel és jó, hogy hozzánk tudnak fordulni, de a mi korosztályunkat is, mert néha tényleg nagyon nehéz átolvasni a termést. Talán tényleg nagy az az idõintervallum ami korábban ki lett kötve, lehet, hogy elég lett volna csak fél év. Nem tudom, de most megyek mert nagyon fáradt vagyok.
Remélem ma éjszaka nem fog Lili foga rakoncátlankodni.

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Nyuszi,
Kimaradt az elõzõ levelembõl, hogy Lili is fél már az idegenektõl, nála is megy a szájlegörbítés, még azoknak is akik gyakran jönnek hozzánk. Teljesen kiszámíthatatlan, a hangulatától függ.

Zulu,
Akkor engem is megnyugtattál.Kép

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!

Hú, mostanában annyi itt az olvasnivaló...
Mi is voltunk tegnap vásárolni a Tesco-ba, Napsugár nagyon élvezte, azt sem tudta merre nézzen...

Beszéd: Nálunk is van már dádádá, hööö, stb, nyál vagy hami kifújás, ami éppen a szájában van. Nagyon aranyos, olyan jó hallgatni amikor tök hangosan beszél a játékainak. De panaszkodni is tud, akkor egészen máshogy beszél. És az evés utáni arctörlést ki nem állhatja, egyenesen gyûlöli...

Lányok!

Ti mit adtok inni a babáitoknak ha már nem csak szopnak, például fõzelékevés után? Vagy utána is megszoptatjátok õket? Napsi tápszeres baba, de nem nagyon akar a tápszeren kívûl inni semmit, még fõzelék/tejpép evés után is tápszert adok neki. Szerintetek ez nem baj? Elhízni biztosan nem fog, attól nem félek...


Macsek!
Napsugár is nagyon bukós baba volt, õ szinte mindig sugárban hányt, még most is elõfordul, hogy este evés után mikor már elaludt, felébred sírva, és bukik jó sokat.
De a dokink még nem küldött minket sehova. A kisbabád a Cordinax (v.valami ilyesmi)nevû gyógyszert szedi?
És még ennek ellenére is sokat bukik?


Jó éjszakát mindenkinek
Ildikó
ildikó
 
 


Lányok,
ahogy olvasgatom a topicot, szomorúan látom, hogy a "szakemberek", akiknek fel kellene világosítaniuk Titeket, nem teszik meg, amint ezt megszokhattuk. Kérlek Benneteket, hogy ha kérdéseitek vannak vagy ingadoztok két dolog között, kattintsatok rá az Anyaság / Szoptatás topicra, és írjátok oda.

Macsek,
6 hónapos kor elõtt nemcsak, hogy nem szükséges, de kifejezetten káros bármit adni a babáknak.

Kakukkfu,
semmiféle teára nincs szükségük, és mint fent is írtam, káros. A teák lemossák a bélfalakról a természetes bélflórát, aminek a regenerálódáshoz 2 hét csak szopi kell. Arról nem is beszélve, hogy a tejtermelõdést hátráltatja. Ha fáj Emma pocija, nagyon jó szokott lenni a babahordozó kendõ, mert abban a manó pocija a mamájáéhoz ér, ami melegíti és nyugtatja. Az a tapasztalat, hogy kevesebbet fáj a pocijuk kendõben hordozva. Ha érdekel, írj Lieselnek liesel@posta.net , õk gyártják és forgalmazzák a kendõket.

Viki,
ha teheted, kezdj el újra fejni, az orvosod nem ért hozzá. A babádnak szüksége van az anyatejre! Ha nem görcsölsz a fejéstõl, akkor semmi akadálya, hogy fejjél, vagy ha Levi mégiscsak szerené, akkor szoptassál. A szopitopicban megtalálod Pelét, aki tandemszoptat, és terhesség alatt is szoptatott. Ha érdekel, tudományos alapokra helyezve megmagyarázzák, miért nem rossz az.

Gumicukor,
a déli gyümölcsök allergizálhatnak, nem adnám a mandarin levét.

Ilke,
ha a Mildipép tejpép, akkor tejet tartalmaz, ami Mo-on az elsõ számú allergén. Nem bedõlni annak, hogy hány hónapos kortól ajánlják a tápszergyártók! Az LLL (Szoptatásért Liga) épp most küzd azért, hogy a korhatároka korrekt szintre vigyék.

Djeszter,
az ég áldja meg a tájékozatlan védõnõdet! Nincs szüksége tápszerre a babádnak! KépKépKép

Remélem, nem utáltok. Én nem kapok egy fillért sem, amiért a szopit propagálom. A babáitok egészsége nagyban múlik azon, hogy mennyi ideig szoptatjátok. Mo. felnõtt lakosságának kb 37 %-a laktózérzékeny - vajon miért...? És még sorolhatnám a statisaztikákat, de nem teszem. Kérlek Benneteket, hogy a babáitok érdekében látogassátok gyakran a Szoptatás topicot és az LLL honlapját. További jó társalgást, boldog babázást, és sok tejecskét kívánok:

Virág (a Túl az elsõnbõl)
Virág (fiore)
 


Jó reggelt!

Az az igazság, hogy én egyáltalán nem érzem magam "szakértõnek" szopiügyben, de igaza lehet Virágnak, talán jobban kellene figyelni.

Heni!
Sziasztok! Noéminél nekem is óriásit vágtak (mint Orsolynak) a vákuum miatt, de nekem attól fogva, hogy az 5. napon kivették a varratokat sosem fájtKép. Lehet, hogy ez egyedi, vagy nagyon jó munkát végzett az orvosom?

Viki!
Mennyi idõs a picurkád? Gratulálok! Végülis, ha ikrekre készültetek, ez a kis korkülönbség nem is lesz olyan rossz...
A fejést szerintem se hagyd abba, mert lehet, hogy ha lefagyasztod, és felengeded, Levi meg fogja inni. Persze, most a picire is gondolnod kell...
Boldog kismamiskodástKép! (Picit azért irigyellek ámKép)

Nyuszi!
A hõfok kb. 150-170 körül van a sütihez.
Ádám is fél az idegenektõl. Nem tudom, mi lesz ma mert megyünk Anyukámhoz, és ott ma nagy vendégeskedés lesz, bizos mindenki Ádit akarja majd dajkálniKép.

Nem tudom már, ki írta a hiszit, de jelentem, nálunk is van... Ha nem az van, amit a fiatalúr akar, akkor megfeszíti magát, csapkod a két kezével, vicsorog az összes (2) fogával, és ész nélkûl visít-ordít.

Most búcsúzom, mert mindjárt megyünk.
Szép hétvégét mindenkinek,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Jo reggelt
Virág
nem kifejezeten káros a babára ha 4 hónaposan már kap valami mást is bár aki csak szoptat az csak 6 hónapos korban adjon mást is a babának de a tápis babáknál lehet már korában is adni mást is ugy hogy kedves virág szerintem máskor fogalmaz ugy hogy nem ajánlatos .

baba itatás
én ujszülötkora ota adok petikének teá Hipp édesköményt és semmi baja nincs töle söt szereti mást nagyon nem iszik meg csak ha már nagyon szomjas ugy hogy légyszives virág ne azt ird hogy nem lehet hanem nem ajánlatos és te honét tudod hogy Viki orvosa nem ért hozá ? hogy mersz bárkiröl is azt mondani hogy nem ért ahoz amit csinál ?

Mildipép körtése PL: nem tartalmaz semiféle tejet csak rizsörleményt kötét és vitaminokat és tápszerel is el lehet késziteni bármilyenel tehát HA tápszerel is el lehet késziteni

a Liga
se tud mindent mert a tesomnak anak elenére kelet tápszerhez nyulnia 4hónap után hogy betartota a liga tanácsait Kép ugy hogy szerintem a liga sem mindent tudo pedig ugy álitják be ere mondjon valamit a liga

Csics és Petike
akit sikerült magadra haragitanod Kép
csics
 
 


Hahó!

Meglepett most Virág!
Lehet, hogy a fiatal mamikra nem figyeltünk ellégé? Bár szakembernek én sem tartom magamat, de azért próbálkozni szoktam!Kép

Nem vitatkozásképpen:
1. de a narancs és a citrom is déligyümölcs, az is allergizálhat, mégis a Kismama 7 hónapos kortól ajánlja. Pedig ez egy olyan magazin, ahol van külön szopis cikk mindig (ráadásul nem is akármilyen forrásból, hanem a Szoptatásért Magyar Egyesülettöl).
Na most legyünk megint okosak!!!KépKép

Most pedig a picibabások ne is figyeljenek ide!!!
Ami leirok, talán Panda és Ági fogja legjobban megérteni.
Nem félreértelmezni! red{Tudom és hiszem, hogy az anyatejes táplálás 6 hónapos korig kizárólagosan, és még tovább fö táplálékként a legjobb a babáknak.}
De: ha a mamákat nézzük, akkor a helyzet az, hogy mégsem teljesen igy van
1. 6,5 hónap alatt egyetlen végigaludt éjszakám sem volt. Miért nem?
a) amiatt mert szopizott, és éhes éjszaka? Akkor miért is jó szoptatni, ha én meg szinte állandó fáradsággal kell napközben megküzdenem?
b) megszokás miatt ébred fel? És ezt hogyan tudjam megkülönböztetni az éhség miatti felébredéstöl? És mikor változott át megszokásba, meddig volt még tényleg éhes? Talán nem kellett volna egyátalán éjszaka szopiztatni...
2. egyetlen tápszert adó mama sem panaszkodott arról, hogy a babája ne fogadta el volna a kanalat és a hozzátáplálást, igy az sem volt gond, hogy vajon elég-e még neki a tejem (mennyiségre), fog-e eleget gyarapodni. Tudom, hogy az LLL is azt mondja, hogy nyugodtan várhatunk, és lehet a baba fö tápláléka továbbra is a tej. Igen ám, de egy másik rész meg folyamatosan azt állitja nekünk (és most kaptam valami levelet Nátánnak (!fújKép), hogy 4 hónaposan el lehet kezdeni a hozzátáplálást, de nem muszáj, viszont 6 hónaposan pedigaztánmindenképpenejnye-bejnye! Merthogy már nem elég az anyatej (minöségileg). Ez csak reklámfogás? Kinek van igaza? Akkor az is reklámfogás, hogy a tejpép az nem is igazán tej már? És akkor az miért nem reklámfogás, hogy a HIPP ételek bio dolgokból készültek? Hogy lehet itt okosnak lenni?
Azt hiszem, nem én vagyok az egyetlen, akinek nagyon elege van ebböl! Mert a legjobbat szeretném a babámnak, mégis eldönthetetlen a saját eszközeimmel, hogy kinek van igaza. Ilyenkor aztán besokalok, és azt mondom, hogy elegem van, és elég az "adjukalegjobbatababánknak" szövegböl, és maradok az óvatos, de nem meghülyülni vágyó anyuka, aki majd maga eldönti, hogy mit csinál.
A legnagyobb gondom pedig magammal van, mert még nem sikerül eldöntenem, hogy én tulajdonképpen hozzátáplálni vagy elválasztani szeretnék? (Erre most jöttem rá!Kép) Mertha hozzátáplálni, akkor ugye a szopiszámok maradnak, csak utána lehet még hami. Ekkor igazándiból nem gond, ha nem akar eszegetni, mert majd eszeget késöbb. Viszont igy még egy jó darabig nem tudok nélküle kimozdulni. Pedig mi tagadás, szeretnék.
Épp most gondolkoztam rajta, hogy szeretnék fogyni, de ez nekem itthon egyedül nem megy, elmennék egy fitnessterembe mozogni, hozzáértök segitségével. Igen ám, de hogyan és mikor????
Meg jól esne egy mozi, szinház, kettesben vacsora (vagy akár ebéd).

Na, jó hosszú lettem, bocsi mindekitöl!KépKépKép

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Beszti!
Tökéletesen egyetértek veled!

Virág!
Nem gondolom, hogy tájékozatlan lenne a védõnõm.
Marci szerintem nem tápot kap. HA-pép Vaniliás gabonapép hypoallergén tejfehérjével. Elég sûrû valami. Ismerem a tápszert, mivel nagyobbik fiam 3,5 hónapos korától már csak azt kapott.

Úgy gondolom, hogy nem csak azt kell nézni, hogy mi a jó a babának (bár ez a legfontosabb).
Mivel viszont nekem magas a vérnyomásom, minden egyes éjszakai hirtelen ébredés növeli egy agyvérzés esélyét. Köszi, de nem kérek belõle. Így most Marci alszik éjszaka, végre én is. Mindössze 20-30 ml tejpépet eszik este csakis szopi után (mindkét cicibõl). Nem hiszem, hogy ez baj lenne.

Djeszter
egy kicsit én is kiakadtam Kép
djeszter
 
 


Virag

Nem tudom kit ertettel szakembernek. Szerintem egyikunk sem az.
Biztos bal labbal keltel fel, mert bar sok igazsag van abban amit irtal ezt egy kicsit nem a megfelelo hangnemben tetted.Egyebkent mar nem is emlekszem mikor irtal ide utoljara.
Es kerlek ne sertodj meg, de szerinted milyen reakciot valthatott ki az irasod a picibabas mamik kozt, akik valszeg igy is kisebbsegi komplexussal kuzdenek, hogy jajj mit rontanak el, vagy mit nem tesznek meg amit kene es vajon jo anyak -e. En legalabb is sokat gyotrodtem eleinte es biztosan nem voltam egyedul vele.
En legalabb is nem mernek ilyen harcias hangnemben itelkezni, ha nem tudok minden reszletet a hatterben.

Nyuszi

ui - Mindenki menjen setalni, gyonyoru ido van.KépCsak egy kicsit saros.

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Sziasztok

Szomorúan látom hogy már megint témánál vagyunk. Kép Kép
Virág, mi nem vagyunk szakértõk, de nem is azért járunk ide, hogy szakszerû tanácsokkal lássuk el a kismamikat, hanem azért hogy megosszuk egymással a tapasztalatainkat, és véleményt mondjunk.
Ha valakinek szakszerû magyarázat kell valamire, gondolom tényleg szakemberhez fordul, nem pedig hozzánk.

Beszti
Csatlakozom hozzád! Mintha én írtam volna le a kételyeimet, gondolataimat. Kép Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Szeritnem Virág szakemberek alatt a vádõnõket, dokikat értette-
a
 


sziasztok
vissza jötem és látom nem csak engem boszantot fel virág irása Kép

Sasha
azt hogy miért akar párom felemelni azt inkább a fantáziádra bizom Kép

Forti
én nem akarom leharapni a fejed Kép

Lányok
jeltem Petike is hisztis lett az én töndéri jo fiam egyszere egy hisztis majdnem féléves lett Kép visit ha éhes ha fáj a foga vagy ha nem rá figyelek vagy fáj a hasa vagy álmos és nem tud elaludni tehát majdnem egész nap Kép .ma is az egész délelötöt végig visitota .viszont mostanába csak ugy alszik el napközben hogy eszik és belealszik az evésbe .
képzejétek mult éjszakát vigig aludta csak 4kor kelt fel enni és utána még vissza aludt visszont tegnap este 1 órán keresztül sirt mert fájt a foga +hasa Kép

Pusz mindenkinek
Csics és a hisztis Petike
csics
 
 


Kedves a
ahogy láthatod virág ujanrol mondott véleményt aminek nem ismeri a háterét jobban tené ha a saját dolgával törödne vagy nem szolna bele olyan dolgokba amiknek nem ismeri a háterét.

Csics aki még mindig dühös Kép és ez még enyhe kifejezés
csics
 
 


Virágnak igaza van sokmindenben. Miért kéne egy tápos babának elõbb más kaját adni, mint egy anyatejesnek?! Nem elég neki, hogy a tápszerrel meg kell küzdenie? Hasonlítsd össze egy anyatejes kakát és egy tápszerest, és merd azt mondani, hogy mindegy, melyiket eszi.
Miért nem lehet bevallani, hogy ennyire tellett szoptatásügyileg? Hogy sokkal egyszerûbb a tápszert megcsinálni 3 óránként és etetni 10 percig üvegbõl, mint akár óránként óra hosszat szoptatni, majd fejni, akár véresre repedt mellbõl is? És ebben senki nem segíthet, míg a cumit az apa, nagyszülõ is belenyomhatja a gyerek szájába? És akkor nem kell hónapokig "bezártan" élni, lehet csavarogni, bevásárolni, moziba menni, stb. Vagy lehet fogyókúrázni, míg szopi mellett ugye nem ajánlott. Vagy könnyebb a cumisüveget a gyerek szájába nyomni, mondván, éhes, mint megkeresni a sírás okát, ringatni esetleg. Persze lehet kifogásokat találni, hogy kicsi a mellem, meg anyám se tudott szoptatni, meg hogy kevés volt, hasonló baromságok. Hányan mentek el közületek egy LLL tanácsadásra, megnézetni, jó technikával szopik-e a baba? Mérlegelted a gyerekedet? Ha nem hízott egy héten, nem adtál neki rögtön tápszert? Ugye mennyivel könnyebb így az élet? Akkor ne mondd, hogy mindent megtettél a szoptatásért és mégse sikerült! Ismerd be, legalább magadnak s így esetleg a következõ gyereket már sikerül. Biztos van köztetek olyan, akinek az elsõ nem sikerült, a második meg igen. Az hogy lehet? Csoda?
x
 


Kedves x!

Igen, az én kislányom sajnos tápszeres baba, és egyáltalán nem egyszerû az etetése. Elõször is még soha sem ette meg az adagját 10 perc alatt, általában 20-30 perc kell neki, gyakori büfizésekkel, nehogy bukjon. Sajnos nem akart szopni, /gondolom szerinted ilyen baba nincs/ üvöltött, ha szopiztatni próbáltam,( fejni sajnos csak nagyon keveset tudtam ) sõt eleinte a cumisüvegbõl is bõgve evett, és hónapokig volt olyan, naponta legalább egyszer, hogy kb. 45 percnyi evés után az egész kaja kijött belõle, és kezdhettem szegényt ujra etetni. És ne hogy azt gondolt hogy " élem a viágomat" a mai napig /7 hónapos/ viszem mindenhova, mert csak tõlem fogadja el a cumisüvegét, már próbálták megetetni, de csak ordított...
Mi kis községben lakunk, mondd meg nekem hol találok a közelben LLL tanácsadást? Vagy cipeljem több száz kilométerre az ordító, fogyó gyerekemet, hogy elmondhassam én mindent megtettem?
Az üveg, cumi stb fertõtlenítésérõl még nem is beszéltem...

Lehet, hogy az én esetem elég egyedi, de ne gondolt azt, hogy a tápszeres baba édesanyja direkt ad tápot a babájának!

Ja, és igazán kiírhattad volna a nevedet, " kedves x " !


Ildikó
ildikó
 
 


Kedves x (szomoru hogy a neved nem mered vallalni)

Kirol beszelsz?

Nyuszi

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Kedves x!

Bármilyen hihetetlen, de nekem elsõre nem sikerült. Nagy fiam 3,5 hónapig szopott, aztán vége. A pici most 6 hónapos és szopik. Sok mindent másképpen csinálok, mint 7 éve. Nem hiszem, hogy sokkal egyszerübb megcsinálni a tápszert, mint szoptatni. 7 éve ezt gondoltam, de most nem. Császáros voltam, mégis 2 napos volt a picim, mikor már megindult a tejem. És volt, rengeteg és van is. 2680 g-mal született Marci, most közel 8 kg. Nem fejek, nem cumisüvegezek. Marci nem is fogadja el az üveget.
Így sem érzem magam bezárva. Szoptatni bárhol lehet, míg tápszert nem tudom elkészíteni mondjuk séta közben, bevásárláskor stb. Mert bármilyen furcsa bizony elõfordult míg Marci pici volt, hogy probafülkében szopizott. És? Nem lett semmi baja.
Tehát nem értem, hogy miért lenne egyszerübb a tápszert megcsinálni, mint szoptatni.
Akkor meg mirõl beszélünk. Ráadásul "névtelenül". Vagy nem mered vállalni a véleményed?

Djeszter
djeszter
 
 


Kedves Virág és x!

Én nem szoktam ebbe a topicba írni, de azért figyelemmel kísérem. Nem kétlem a segítõ szándékot, de nem így kellene.

1. Senkinek nem esik jól, hogy szó szerint a földbe dorongoljátok! Szinte azt vágjátok a fejéhez, hogy hülye, rossz anya, amiért nem szoptat, vagy amiért más is ad a babájának. Ezzel nem fogtok segíteni, csak még jobban elbizonytalanítjátok, és kisebbségi érzést keltetek a mamákban.

2. A szoptatásnak elvileg örömforrásnak kellene lenni, mind a mama, mind a baba részére. Nem azért kellene szoptatni, mert a Liga ezt tanácsolja, vagy Ti ezt fújjátok.

3. Nagyon fontos a szoptatás, de azért nem kellene ennyire túllihegni! Pont ettõl lesznek ellenérzései az embernek, hogy mást sem hall, mint azt, hogy szoptass, szoptass, szoptass! Bármi áron szoptass!

4. Jó lenne, ha nem úgy állnátok a tápszerhez és a tejpéphez, mint a méreghez. Hangsúlyozom, sem a tápszer, sem a tejpép NEM MÉREG! Pont úgy beszéltek, mintha azok a mamák, akik ilyet adnak a babáiknak, azok meg akarják mérgezni õket, vagy nem is tudom, mintha ciánnal vagy arzénnal etetnék õket. Igen, ezek tejet tartalmaznak, de speciálisan lebontott formában, úgyhogy nem ugyanaz azért a dolog, mintha rendes tejet kapna a baba.

5. És még valami: tényleg fontos a szoptatás, de számtalan sok fontos dolog van még az életben, és nemcsak ezen múlik a mama-baba kapcsolat. Nem attól lesz valaki rossz anya, hogy nem szoptat. És Ti vajon honnan tudjátok, hogy kinél mi áll a háttérben?! Milyen jogon használtok ilyen hangot?! Talán el kellene azon gondolkodni, hogy ez lehet, hogy többet ront a helyzeten, mint amennyit használ.

6. A babahordozó kendõrõl annyit, hogy nem mindenkinek jön be az sem, mert pl. az én lányom kifejezetten utálta! Bár õ nem is volt nagyon hasfájós. És lehet, hogy szerintetek ilyen sincs, de õ 11 hónaposan elválasztotta magát! Csinálhattam én utána bármit, nem kellett a cici. És higgyétek el, nem szopisztrájk volt. Szóval jó lenne, ha egy kicsit a dolgok mélyére néznétek, mert nem tudhatjátok, ki miért nem szoptat, vagy miért kezdi meg a hozzátáplálást. De abban biztos vagyok, hogy senki nem akar rosszat a babájának.

Üdv, Luca

Ui: Elnézést kedves topiclakók, hogy így betolakodtam, de ezt le kellett írnom.
Luca
 


Sziasztok!
Panda!
Köszönöm a gratulációt. Még csak a 8. hétben vagyok (az én számításom szerint, tudjuk, mikor készült a babuciKép). Tényleg tudatosan készültünk a kistesóra. Nekük a fiúk elég nehezen jöttek össze, most meg az elsõ hónapban... ki érti ezt?Kép Remnélem, nem lesz semmi gond, és tényleg lesz egy kistesója a Levinek, akivel majdnem úgy nõhetnek fel, mintha ikrek lennének. Mert én hiszek abban, hogy valahol biztosan érzi/érezné a kistesó hiányát.
Aztán most azért tartanánk egy kis szünetet, aztán 5-6 év múlva jöhetne még két baba. Aztán majd meglátjuk, mit hoz az életKépKépKép.

Kedves Virág!
Köszönöm a tanácsodat, olvastam több topicban a terehsség alatti szoptatásról. Tudom, hogy van, akinek sikerült. Én azonban sokmindent mérlegeltem, és jelen esetben úgy döntöttem, hogy nem kockáztatok. De azt azért meg kell mondanom, nagy bátorság részedrõl kategorikusan kijelenteni, hogy egy szülész-nõgyógyász szakorvos (aki mellesleg abcsolút szoptatás-párti) nem ért ehhez, szerintem ez azért picit túlzás.
Amúgy nagyon helyesek a babáid!Kép

Írtam még egy reagálást "X" hozzászólására is, de azt kitöröltem, úgy döntöttem, hogy a névtelen hozzászólásokkal nem foglalkozom!Kép

Szép hétvégét mindenkinek!

Viki
vikici
 
 


Sziasztok!

Huhh, mik tortennek itt, pont mikor doglodik matavunk... szopiugyben sokszor leirtam a velemenyem, en nem ragozom tovabb.

Mi ma voltunk ismet uszni, egyre jobbKép Es Rekat annyira lefarasztotta, hogy meg a csecsemos-szakacskonyvbol kinezett, ebedre keszitett krumplis-bananos-spenotos fozeleket is mindmegetteKép Remesen nezett ki, olyan zoldesbarna trutyi, a szaga meg mint a bagoe. De csuszott, ez a lenyegKép
Trutyirol jut eszembe, nekem is megjott a "mikulasvonat", pedig nem hianyzottKép

Beszedugyben koszi a hozzaszolasokat, ezek szerint nagyon nem vagyunk lemaradva. Es "szovegertessel" hogy alltok? Felismer mar szavakat a babatok? Apa, anya, labda, valami? Nalunk nyoma sincs ertelemnekKép Az "Apa" gyanus, de semmi tobb.

-Afonya
afonya
 
 


most olvasom az origon, hogy mindenfele halodik a net, eszerint nem csak nalam es nem csak a babanet.

-Afonya
Afonya
 


Jaj. Kedves x!
Hosszú lesz, akit nem érdekel, ugorjon.
Nekem két gyerkõcöm közül az elsõt nem sikerült szoptatni, bár az én tejemet kapta lefejve, és így sikerült a "6 hónapos korig csak anyatejet" Erre nagyon büszke vagyok. De: komoly lelki problémát okozott a csapból is folyó szopis propaganda, a "mindenki tud szoptatni, csak akarni kell, stb" Hát én akartam. Csak azt az LLLnek is be kellene látnia, hogy van, akibõl minden különösebb erõfeszítés nélkül dõl a tej, és van, aki ha lemegy a közértbe, már nincs teje a következõ etetésre. Vannak babák, akik nagyon jó szopóreflexel születnek, és vannak, akik nem igazán. Egy jól szopó baba rengeteget tud segíteni az anyukának. Na most nem akarok kisregényt írni, de marhára elegem van abból, hogy aki tud szoptatni, ítélkezik a többiek felett (fõleg névtelenül, és ilyen hangnemben) Szóval a szoptatás nagyon sok kis apróságon múlhat, fontos a környezet támogatása (jelzem, én ELMENTEM ligás foglalkozásra, érdemi megoldást nem tudtak adni a problémámra, tegyem mellre, és kész. A gyerek 2 napig ordított az éhségtõl, akkor mondtam, hogy elég, marad a fejés. Persze a tejem is jól elapadt ettõl a remek két naptól, és kínkeservesen tudtam csak visszhozni.) Most sok tejem van, ez is probléma, csak más jellegû, errõl Beszti írt. Hogy nem tudok kimozdulni a fejõm nélkül. (Igen tudom, nem kellene fejni.) De mikor a gyereknek olyan napja van, hogy egész nap cicizik, akkor másnapra úgy bedurran a mellem, hogy kezdõdik elõlrõl az egész cirkusz.
Na most mennem kell, de összefoglalva, rövidke szösszenetem lényege, hogy én voltam mindkét helyzetben, most szerencsére van tejem, de SOHA nem felejtem el azt a fájdalmat, amit akkor éreztem, mikor az elsõ üveg tápszert adtam a kisfiamnak. És ezt is a szopipropagandának köszönhetem.
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Heny1979

1 héttel a szülés után még természetes, hogy féjdogál a gát környéke, nekem úgy a 6. hétig volt érzékeny, de tulképpen az elsõ 2 hét volt inkább kellemetlen, mint nagyon rossz. A sebnek idõ kell, hogy bebgyóyuljon, de nyugdtan ülj le rá, mertcsak rosszabb, ha álldogál az ember lánya.

Vérzés
Nekem kb. 2 hétig volt erõs, aztán már elég volt egy éjszakai always betét is, aztán kb. a 6. hétre már csak nagyon kicsi maszatolás volt.

Sasha
Majd számolj be mindenképpen a babafotózásról!

Ági
Mi 1x használatos víz alatti fényképezõt vettünk, der még nem lõttük el mindegyik képet, így nemtudom milyenek lesznek a képek, de egy próbát megér. Egyébként néha szokott lenni fényképezés is külön fotós is jön.
Pénteken mondták, ,hogy még 1 hónap és Dani mehet át a haladó csoportba! Most már kiülünk a partra és a nyakánál (mi csak nyaklevesnek hívjhuk a férjemmel) támasztjuk onnan "ugrik" a vízbe és a víz alá. Nagyon cuki, ahogy belendül, egybõl csukja a szemét és csücsöríti a száját. Ezek szerint már megtanulta, hogy mit kell ilyenkor csinálni, A kádas gyakorlás tényleg jó lehetett, biztosan nem lesz gond így, hogy kimaradt néhány foglalkozás.

Ma volt a 2. éjszaka a fõzelékezés megkezdése óta, hogy végigaludta az éjszakát, lehet visszaszokik eme jó szokására. Reggelre majdnem kipukkadtam, nekem is ágynemût kellett húznom Kép Ilyenkor elgondolkozom, meddig lehetne így bírni feszülõ cicikkel.

Andy, Brokkoli
Dani is elõször 2 hónapos korában fordult meg elõször a hasáról a hátára, de ze szerintem csak véletlen volt, mert mostanáig nemnagyon csinálta.

viki
Gratula a kismamisághoz! Nagyon irigyellek, hogy ismét átélheted ezt a csodálatos érzést, ami ezzel jár! Mi még várunk, ahogy már soxor írtam, ,mert még el kell költöznünk anyóséktól és a második babát, már ott szeretném, ez kb. még 1-2 év, így a korkülönbség is pont jó lesz.

Nyuszi
Rendes Teavajat használok, mivel a margarinban van vmi cucc, ami nem jó a babának, de eddig csak a gümölcsös anytejberiszbe használtam, abba is csak keveset, egyébként olivaolajat használok.

Nyuszika
Azért görbül a szája idegenek láttán, mert már elérte azz a kort, amikor már válogat az emberek közül, na meg már meg tudja különbözetetni az õt állandóan körül vevõ és idegen emberkéket.
Dani nem sír tõlük, csak mérgesen néz és méricskéli õket, aztán aki megtetszik, azokat kitünteti 1 mosollyal.

Egy anyuka mondta babaúszáson, hogy a HIPP nemrég pert vesztett, ugyanis kimentek egy területre, ahol mindenféle bio cuccokat termesztettek és hát enyhén szólva egyáltalán nem találták a termõföldet bionak illetve különféle szerekkel volt kezelve... Ezt nem a HIPPá-et adó anyukák ellen tettem közzé, csak hát elég elszomorító, mert azt hinné az ember, hogy ennyi pénztért tényleg minõséget kap, és lehet hogy nem is?

Kedves X és Virág!
Elõször is nem valami gyakran látogattok ide, és ilyen alapon mivel szinte egyáltalán nem ismerünk benneteket, hogy merészeltek ítélkezni mások felett? Mindenki úgy csiná
lja, ahogy tudja, még a tápszeresek is biztosan mindent megtettek, hogy csak a végsõ esetben kelljen a táphoz nyúlni és ha igen akkor abból is a legjobbat próbálják adni!
Én szoptattam véres mellbõl, csillagokat látva és hidd el, jó volt a mellretétel hiába papol itt nekem akárki LLL es errõl, mert nem csak ezen múlik, a szíváserõt nem tudod egy babánál beszabályozni! Ja, és neked akkor ezek szerint sikerült? Miért nem azt teszed közzé, miért szólsz le másokat? Én mai napig szoptatok és mindig úgy alakítottam, hogy legyen egy kis szabadidõm, lefejtem a tejet és kicsit kikapcsolódtam. Remélem ez nem bûn? De ahhoz, hogy kiegyensúlyozott legyél - ami ugye a sikeres szoptatás egyik feltétele - kell néha az anyának ilyen is!
A világát pedig mindenki úgy élje, ahogy neki a legjobb!

Lucával is egyetértek!

pusz, persze csak az igazi topictársaknak!
gumicukor és Dani

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok!

Beszti, köszönöm a múlt heti rózsaszin táblázatot, azóta csak most tudom megköszönni. Ki is nyomtattam, megy az emlékkönyvbe.
Fenti témával kapcsolatban egyezik a véleményünk. A saját esetemet le sem írom, mert regény lenne. A lényeg az, hogy el kellene fogadniuk a ligásoknak, hogy van olyan anyuka akinek nincs elég teje, és nem azért kezdi a hozzátáplálást mert "olyan édin eszik a gyerek".

Itatás: Nálunk a Hipp gyerektea jött be. Nem hiszem hogy olyan nagy a cukortartalma.

Viki, gratulálok, minden elismerésem a bevállalós anyukáké.

Idegenek: A szomszéd bácsitól félünkKép , a nagylányom barátnõjétõl nem.(majdnem egyformák)Kép

Andy, nálunk hat hónaposan még csak véletlenül volt fordulás, tudatosan nem.

Brokkoli, sajnos nincs fodrászom a környéken, az enyém zuglóban van, nem is voltam a szülés óta.

Nyuszi, én megfogadtam a tanácsod a sétára, csak majdnem kinnmaradtunk az utcán. Nem lehetett kinyitni a kaput kívülrõl kulccsal. Úgyhogy le kellett vennek a kabátomat és a résen át belülrõl nyitottam ki, közben a kutya majd leharapta a kezemKép (egyébként nem is vérszomjas)

Panda, köszi a receptet, sajnos minden süti érdekelKép

Minden hófordulósnak gratuláció!

Conti és Betti 6hó+1hét

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Jajj, a legfontosabbat elfeledtem!
Viki, gratula a KismamasaghozKépKépKép Boldog gombolyodestKép

-Afonya
afonya
 
 


folyt.
kedves x!
Amit a tápszerezés kényelmérõl írtál, azon hangosan röhögtem. Kínomban. Tényleg marha kényelmes volt egész nap mosogatni, sterilezni, ha elmentem valakihez, annyi cuccot kellett cipelnem, mintha Alaszkába készültem volna, stb. És bevallom, az egész napos fejést azért csak 6 hónapig csináltam, mert ínhüvelygyulladásom lett, kék-zöld volt a mellem a sok gyömöszöléstõl, és már alig jutott idõm arra a kis emberre, akiért ezt az egész õrülete csináltam. Na, akkor azt mondtam, nincs tovább, fejek, amennyi az idõmbe kényelmesen belefér, és annyi tejet kap a kölök,ami ezalatt összegyûlik, a többi tápszer. Hát nekem ennyi tellett szoptatásügyileg.
zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?