Új privát üzeneted érkezett!

Kajla
Mi nem megyünk bölcsibe...
Itt kevés is van... óvodánál is leginkább csak fél naposak vannak...
Vendég
 


Minyu
bocsi, én még mikor kértem, másnapra meg is kaptam...

Kajla
Anna megy bölcsibe, de még nem volt konkrét beíratás, így még nem tudjuk, hogy augusztusban mehet vagy csak szeptembertől.
Sajnos nálunk nincsen ilyen játszóházas lehetőség, mert nagyon tele vannak.

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Sziasztok!

Minyu!
Köszönöm, hogy ilyen hamar elkészítetted a képeket! nagyon tetszenek!!! :D

Lányok!
Az tényleg igaz, hogy csak akkor irathatod bölcsibe a kicsit, ha viszel igazolást a munkahelyedről, hogy valóban dolgozol? Nekem az rémlett, hogy ha gyed-en vagy, akkor is lehet! De mostanában annyi minden megváltozik... :?

Kép

Kép
kajla
 
 

 
 

Kajla :)
Örülök, hogy tetszett.
Sztem mostmár mindenhol ez van, mivel annyira telitettek a bölcsik-ovik. Itt Inárcson pl az oviba sem veszik fel kiscsoportba azokat, akiknek anyuka otthon van kistesóval :( Mert ugye 5 éves kortól "kötelezö" az ovi, az iskolaelökészitö miatt.
pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu!
Nándi néz már meséket és ha igen, milyet szeret???
És szoktatok zenét hallgatni? pl. Zeneovikat?

Kép
kajla
 
 


Kajla :)
A mese nem nagyon köti le, volt, hogy 1-2 percet bámulta az Elmo-t, a Teletubbiek-ban a Napocskát, meg múltkor a Minimaxon a Bing és Bong-ot, de nem köti le nagyon. Reklámokat viszont igen :lol:
Zenékböl Halász Juditot hallgatunk, és VH1-et :mrgreen: , ha rock megy (nem kimondottan gyerekzene 8) ) De most akarok pont zeneovit venni, mert azt megfigyeltem, hogy nagyon szereti, ha gyerekek verselnek, énekelnek.

pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu!
Ne vegyél zeneovit, majd én átveszem neked, ha megírod a címed, elküldöm!!! Így legalább én is tudok adni valamit!!!!:)
Okés?
Puszi

Kép
kajla
 
 


Sziasztok!

Kajla!
Megelőztél, én is épp fel akartam ajánlani.
De ezúttal mondom, hogy van rengeteg gyerekzenénk, sikítsatok, ha valakinek kell valami.

Valamelyik nap írtam, de eltűnt a hsz-om. :twisted:

Pénteken voltam Pesten dúla-megbeszélésen. A hétvége meg olyan gyorsan elszaladt. :(

Mi nem megyünk bölcsibe. Próbálom úgy alakítani, hogy össze tudjam egyeztetni a kismamákkal. Egyébként is csak 1 van, és őrült nagy a túljelentkezés. Itt is vinni kell igazolást.

Na megyek is, mert apa felajánlott egy lávaköves masszázst. :lol: :lol: :lol:
Puszi

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy ilyen régen nem írtam, de zajlik körülüttünk az élet és egyre kevesebb időm van mostanság.:)
Hamarosan írok..addigis..

Képek:

Anna:)

Kép

Zsolti, Bence :)

Kép

Anna, Bence:)

Kép

Bence:)

Kép

Közös:)

Kép

Puszi: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziszike :)
De jó, hogy irtál. Ha van egy kis idöd, mesélsz, hogy fogadta Anna az öcsköst? Bár neki ugye van bátyója, biztos másképp, mint egy egyke.

Csajok. Holnap déltöl nagy drukkot kérek, Zuram megy vizsgálatra (kolonoszkópia)


Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Patrisa!
Nem dobnál fel egy listát? :shock: :lol:
Köszi!!!

Kép
kajla
 
 


Sziasztok!

Bocs ha eltűntem de Mirtilltől nem nagyon lehet írkálni.Folyton a gép előtt szeretne ülni és nézni a videókat saját magáról.Így ritkán kapcsoljuk be a gépet ha ébren van.

Voltunk ma tanácsadáson és megkapta a 18hós oltást.A combjába kapta és már 1/2 7-kor elkezdett sírni és fogta a lábát.Nagy nehezen aludt el de nem nagyon tudott ráállni a lábára.Nem tudom miért nem vállba adta.Nálatok is volt ilyen fájdalom oltás után?Amúgy 9920gr(sosem éri el a 10kg-t? :D )és 86cm.

Mirtill nem fog járni böcsibe nagy valószínűséggel de a játszócsopotba eljárunk.Hetente 2-3*szoktunk menni 320ft.Elég jól érzi magát már átmegy másik helyiségbe és nem keres.Mostanában az ebédet is megeszi.

Szerdán megyek pajzsmirigy uh-ra és nyeléspróbára remélem minden jó lesz!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó :)
Hehehe, mi is csak most léptük át a büvös 10 kilót 1 hónapja :lol: Gondolom Mirtill is gyarapszik mindig egy kicsit, -Nándi is, ugyhogy ne aggódj. A mieink már csak ilyen gizdák :)

pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!


Ma átestünk a 18 hós oltáson, mondanom sem kell ahogy meglátta a dokinénit onnantól kezdve míg ki nem jöttünk a rendelőből üvöltött angyalom. Anna 10 kg és 81,5 cm.

Ildikó: aznap este fájt neki? Többi babának is fájt?

Patrisa: engem is érdekelne a zene.

Minyu: Mi volt a vizsgálaton?

Szép napot!

Csucsu

Ui: Tudok nagyon mérges lenni is:
Kép

Kép
csucsu74
 
 


Sziasztok!

De jók a képek!!! :lol:

Az oltás után Vancsinak semmi baja nem lett, csak pici hőemelkedése volt. Ő is combba kapta.

Zenék:
Baba mama : Zeneharmónia , Rajzfilmslágerek , Zeneovi - Téli ünnep 2006 , Pinokkio : Az én albumom , Baba Zene 1-4 , Hupikék Törpikék , Judit és a zenemanók 1-4 , Meseovi , Rajzfilmslágerek , Téli meseház , A nagy mesealbum 2 (2003) , Halász Judit , Száz Folk Celsius , Hupikék Törpikék : Törpkarácsony.

Szóljon, akinek kellenek. Ja, és van 60 mesénk is. A klasszikusaktól a mai új mesékig. Bár még nem igazán köti le, de próbálom időbe beszerezni őket. :)

Puszi!

Kép
patrisa
 
 


Minyu? Mi a helyzet a vizsgálattal?????
szilbee
 
 


Ildikó és Csucsu!

Emese a karjába kapta a 18 hós szurit. A dokinő azt mondta, hogy most már sosem fog combba adni oltást, mert nem akar a gyerekkel kiszúrni, ha esetleg fájna neki, nem tudna lábra állni. A karja nem hiszem, hogy fájt, nem láttam rajta, viszont úgy bedurrant neki, hogy felhívtam a doktornőt, hogy nem fog-e szétpukkani a keze? Nagyon brutálisan nézett ki, de hál' Istennek nem viselte meg. Csórikám most sorozatban kapja a szúrásokat (Prevenar, Menjugate és a két kullancsos), úgyhogy már nem is sír. Baromi büszke magára, mert mindig kap matricákat. Szegénynek nyárra egy egész gyűjteménye lesz...

Patrisa
Kérhetünk zenét? :roll:

Minyu
Megy a drukk! :wink:

Kép
dundó
 
 


Sziasztok!

Minyu!
Ment a lemez, remélem, jó lett! :D

oltás: combba kaptuk, nem sírt, nem lázasodott.

Patrisa!
A Meseovin milyen dalok vannak?

Csucsu!
Nagyon édes a kis morci!!! :D

Ildikó!
Mi is járunk bölcsis játszócsoportba, nálunk 300Ft/nap, ami nagyon baráti!

Kép
kajla
 
 


Minyu!
Gondoltam rátok délben, remélem minden oké!

Dundó!
Persze, szívesen bármelyiket.


Kajla!
30 szám van rajta, egyszerű kis mondókák, versek. Török és a tehenek, Sün Balázs, Süss fel nap, Iciri piciri, kiugrott a gombóc, Egyél libám, Kiugrott a gombóc, stb.
Én úgy szeretem ezt az albumot, persze Vanessza is. :lol:

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!
Vizsgálat lezajlott, minden rendben!

Köszi a drukkot!

:)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu
:D

Patrisa
Ha lesz kedved, időd stb. akkor ezek közül valamelyiket másold át nekünk lécci:
Judit és a zenemanók 1-4
Meseovi
100 Folk Celsius
Köszönjük!

Kép
dundó
 
 


Dundó!
mp3-ba mehetnek, vagy csak simán tudjátok lejátszani?
Pü-ben küldd el a címed, hogy hova küldjem! :lol:

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

Csucsu!
Mirtill még ma is fájlalata a lábát és volt hőemelkedése is.Éjszakára adtam lázcsillapítót most is remélem holnap már nem lesz hőemelkedése sem.
Ha Mirtill 5cm-el alacsonyabb lenne olyan lenne nem is tűnne vékonynak mert majdnem olyan súlyban van mint Anna.

Minyu!
Hízogat azért minden hónapban most 3hónap alatt 73 dekát hízott de nő is mindig ezért nem nagyon látszik rajta.Ez van.

Mirtill is szereti a Zeneovit,az Alma zenekart (nagy kedvenc),a 100Folk Celsiust és most a legújabb a Cifra palota.Ja és a Nox az örök kedvenc!Én ezeket mindet a netről szedtem le.
Meséket még nem nagyon hallgat.

Lehet hülyeséget kérdezek de hogyan lehet a gyereket arra megtanítani,hogy ne hagyja magát a többi gyerekkel szemben?Mirtilltől bárki elvehet bármit.A játszócsoportban még a 10hónapos gyerek is elveszi tőle a játékokat.Látom,hogy rosszul esik neki és inkább odébb áll mintsem konfliktusba keveredjen.Van egy kislány akivel szokott játszani Ő 21hónapos, átmentünk játszani és a kislány mindent elvett tőle.Mirtill fél óra után mondta,hogy:"haza"és nagyon elkezdett síni.Láttam,hogy szívesen játszott volna de megunta,hogy mindent elvette tőle a kislány.
Hogyan lehet azt megtanítani,hogy amivel Ő játszik ne adja oda?Lehet ez hülyén hangzik de arra gondoltm,hogy ha ez így marad felnőtt korában elfogják nyomni.Ő nem vesz el senkitől semmit és nem is verekszik.
Nagyon rosszul gondolom a dolgokat?
Vagy nem is kellene beleavatkozni és hagyni,hogy Ő oldja meg a problémát?
Ti hogy látjátok ezt?Nektek nincs ilyen gondotok?

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!

Nekünk is van jó pár zene meg mese cd én is felajánlom hogy átírom bárkinek ha kell. :)

Bálintot beírattam bölcsibe, szeptembertől megy. Most még Lilit kel beíratni, de ez már nehezebb, mert egy távoli oviba tartozunk, máshova meg nem biztos hogy felveszik, mert magas a túljelentkezés. :?

Magasság: Hát Bálint mostmár 11,5kg és a 95rucikat hordja. Jó mondjuk az még egy picit hosszú, vissza kell hajtanom a korcát, de a 86-os meg bokalengető. :)

Ildikó! Szerintem a problémádra a megoldás egy kistestvér. Ott aztán van civakodás. Egyik sem akar engedni.
:lol:

Andi
andrea27
 
 


Sziasztok!

Patrisa!
Át tudnád nekem venni a Meseovit, küldök cd-t, ha megírod a címed! Előre is köszi!

Ildikó!
Kik az Alma zenekar? :oops: Én még nem hallottam róluk! :oops:

Nem tudom, hogy mi lenne a jó megoldás, de szerintem te nyugodtan beleszólhatsz a dolgokba. Én például, nem szeretem, ha egy anyuka csak nézi, ha a gyereke mindent elvesz a másiktól!Csak meg lehet beszélni velük ezt! De nem akarok okoskodni!

Andrea!
Vissza mész dolgozni?

Kép
kajla
 
 


Ildikó :)
Hát nehéz kérdés. Én vagyok a másik oldalon, mert Nándorom meg az a harcias fajta, aki elveszi a másik gyerektöl a játékot. :oops: Én mindig rászólok, ha nagyon bedurvulna, vagy hisztizne, akkor inkább elmegyünk. Bár az utóbbi idöben keveset mentünk játszótérre pont emiatt. :(Sztem nyugodtan egyezkedj a gyerekekkel, hogy most ö játszik, most te játszol, neked itt van addig a másik, stb. Persze ez helyzetfüggö, mert van, amikor Nándit is le lehet kötni mással, van amikor meg pont az kellene neki, és egyszerüen nem lehet lebeszélni :shock: Sztem ne hagyd...

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Jelentem, semmi utóhatás nem volt az oltásnak. Se hőemelkedés, se lábfájás. Legközelebb hál'istennek 6 évesen kell menni.

Anna se az a "hagyós" fajta, ő is inkább akaratos. Ha nálunk vannak és a játékaival akarnak játszani azt nehezen viseli és addig-addig piszkálja a másik gyerkőcöt amíg vissza nem szerzi ami az övé. Ha lent vagyunk, vagy mi vagyunk másnál akkor egy ideig tűri, hogy elveszik tőle, majd begurul és nem engedi ki a kezéből amit megfog.

Patrisa: a zeneovi és 100 Folk Celsius és a Judit és a meseovi ha lenne időd vevő lennék rá. Milyen módon tudnánk megoldani?

Csucsu

Kép
csucsu74
 
 


Patrisa:
Bocsi, rosszul írtam: Judit és a zenemanók

Kép
csucsu74
 
 


Persze mindenkinek átírom, csak írjátok meg pü-ben a címet, és, hogy simán írjam, vagy tömöríthetem mp3-ba, hogy több férjen rá. :D
Ha jó, akkor borítékba beleteszem és elküldöm.

Nálunk most kezdődött a játszótérre járkálás. Én nagyon útálom, de a lány mindig menni akar. Ő szívesen odaad mindent másnak, de megnézi a többi gyerek játékát is. Egyenlőre komoly baj nem volt még belőle.

Felénk sajnos nincs játszóház. Illetve van egy, ahhol 700/óra. Kicsit sokallom. :?

Puszi!

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok! Hú de régen voltam már a fórumom! Szerencsére jó időbe telt, amíg mindent átolvastam, mert jól működik ez a fórum!

Minyu ez úton is köszönöm a húsvéti képeket!
Próbáltam vonalzót szerkeszteni sikerült is, de nem tudom hogy tegyem át ide!?

Ildikó74, örülök az általad felvetett témának, ez szerintem egyik, vagy másik oldalról mindannyiunkat érint. Az én kisfiam, most másfél éves, 2 hetes, és 5 napos! Ő is szereti akár a játszótéren, akár a baba-mama klubban a másik gyerek dolgait elvenni, de nem agresszíven, csak odamegy és kiveszi a kezéből. A másik gyermek ezt vagy hagyja, vagy ellenkezik, így vagy sikerül az akció, vagy nem. Ilyenkor mindig elmondom Neki, az nem a tied, gyere játszunk a te Pl.:labdáddal, de többnyire nem tágít. A játszótéren minden játék közös, mert úgyis mindig a másiké kell! A sajátja nem izgalmas.

Szóval rá kell szólni szerintem is a gyerekre, ha a másik dolgait el akarja venni.
Az is előfordul nálunk, hogy a nagyobb gyerekek meg tőle vesznek el dolgokat, ilyenkor azt szoktam neki mondani ne add oda, ha nem akarod, ill. kérd vissza szépen! Ezek a dolgok látszólag nagyon egyszerűek, de a valóságban vigyázni kell velük, mert a gyerekek flusztráció tolerancia szintje még nagyon alacsony és okozhatnak náluk viselkedési problémákat.

Nekünk kisfiam 1 éves korában egy baba-mama klubban volt egy igen negatív élményünk egy nagyobb kislány majdnem kikarmolta a szemünket. Pedig ott voltam mellette, de hátulról szabályosan megtámadta a kicsit. Véresre marta, pedig egyből kiszabadítottam. Itt az anyuka a füle botját sem mozdította. A kislány pedig mindenkinek nekiment, mindenkit elüldözött. De mindeegy ez már egy kicsit más téma.

Patrisa a zeneovi nekünk is kellene, ha megoldható! Kisfiam felébredt, úgyhogy mennek kell!Üdv. Mindenkinek!:Orsi.

Danika
KépKép
orsi_juhasz
 
 


Orsi :)
A vonalzót a profilba kell tenni. A lap tetején van egy legördülö menü a Segédletek, ezen belül a profilt kell kiválasztani és az Aláirás részhez bemásolni a vonalzós oldalon megadott kódot. Most nem emlékszem pontosan, hogy melyiket (ált 3 féle kódot szoktak kitenni)

Kajla :)
Megérkeztek a cd-k. Köszike!!!!

pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Elveszett minden, amit írtam, mert elfelejtettem hálózatra dugni ezt a hülye gépet!!! :evil:

Zeneovi cd-ket mi is szeretjük, ill. Anna a mesedvd-t is megnézi, ha vadállatok vannak benne (pl. Tarzan).

Játszótér: sztem bele lehet avatkozni a "kicsik dolgába", elvégre ebből tanulják a konfliktuskezelést. Annám elég változó ezen a téren, időnként mindent el lehet venni tőle, de ha úgy adódik, ő meg is védi ami neki kell.
Most, hogy itt a jó idő és többet lehet kinn tartózkodni, Anna fogyásnak indult. Már "csak" 10,5 kg és 83cm, viszont még csak 21-es lába van. Egyszerűen mindent lemozog, örökké sétálni akar, imád lépcsőzni, és sajnos egyre nehezebben fárad el. A nappali alvás már néha az 1 órás időtartamot sem éri el és este is nehezebb elaltatni.

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Roberta :)
Még "csak" 21-es lába? Nándi most nött bele a 20-as cipökbe, és ezt ugy, hogy 2 hónapja még 18-as cipiket hordott 8)

Elfelejtettem irni az elöbb, hogy Csabi kapott szabit a jövö hétre, igy hétfötöl csütörtökig gyerekmentesen nyaralunk Sopronban (anyukámék karácsonyi ajándéka, csak még nem tudtuk, mikor menjünk, illetve a vizsgálattól tettük függövé)

Másik jó hir: egy másik babanetes topicbanmondták a lányok, hogy ha úgy mész vissza dolgozni, hogy közben igényled a gyest (ezt ugye mostmár lehet, vagy még lehet, ki tudja, mikor veszik el) szóval akkor aa gyes idöartamáig kötelesek alkalmazni :P Tehát amit a kedves jó fönököm mondott, hogy ha nem találnak poziciót, akkor "csak a kötelezö 30 napra vesznek fel" nem állja meg a helyét. Hátha másnak is jól jön ez az infó :)

Jóccakát mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Mirtillnek most vettem cipőt 22-es lába eddig 20-t hordott.Mindig sírt,hogy szószerint:"lába levegyed cipit".Szegényt szorította,október végén vettük.

Kajla!
Az Alma megzenésített gyerekverseket énekel és nagyon jó.
A http://www.almazenekar.hu oldalon bele is tusz hallgatni.Mirtill nagyon szereti és mi is.
Itt 320ft a járszócsoport de ez az ebéd ára.Ha nem eszik ott akkor nem kell fizetni.

Mirtilltől a bölcsiben vesznek el mindent.Mindig mondja,hogy"vissza"de nem meri visszavenni.Én is szoktam mondani a gyerkeknek,hogy azzal Ő játszott de mindig attól félek,hogy valamelyik anyuka zokon veszi.Sokan csak pletykálni járnak oda és a gyerekekre nem figyelnek.

Akkor nem aggódom Mirtill 10kg-ja miatt pedig azt hittem,hogy kevés neki.Igaz a magasságához többnek kellene lennie de a korának megfelelő.

Sajna találtak a pajzsmirigyemben egy göböt így további vizsgálatokra kell mennem.Már hirtelen 900ft-ot el vizitdíjaztam és még többet is fogok.Szuper!

Már olyan ügyesen beszél el lehet vele beszélgetni.Már kezd ragozni is pl.ha kérdezzük,hogy ez kié mondja,hogy apáé,anyáé.Ha kér valamit úgy mondja,hogy kekszet,teát.
És már elég hosszú szavakat is kimond(kávéfőző,wc papír)

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Szép estét!

Roberta!
Jaj, ezzel a fáradtság témával mi is így állunk. Eddig reggelente 10-ig simán aludt, most meg 8-kor kel. Délután 1,5 órát alszik, de este nagy az ordítás, mikor aludni kell. Pedig naponta 2x megyünk sétálni.
A cipőket pont tegnap próbálgattuk, hát a 23-as még épp jó rá. A téli bakancsa 22-es volt. De szerintem ez normális a 11,2 kilóhoz és 86 centihez.

Kajla, Orsi, Csucsi: írtam privát üzit, remélem megkaptátok!

Dundó!
Kész vannak a cd-k. Holnap postára adjuk öket. :lol:

Megyek aludni!Pussz!

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

Cipő méretbe mi is a 20-asnál járunk.
Nagyon jó, hogy ilyen jó idő van, rengeteget vagyunk kint.
Annám napközben azért alszik 2 órát minimum + végig az éjszakát reggel 07:30h-08:00h-ig általában. Jó, mert van időm elmosogatni és felmosni is ebéd után.
Roberta: nem hízott semmit Annád a 15 hós mérés óta? Akkor írtad, hogy ennyi. Én mindig parázok, hogy keveset hízik, nagyon keveset szed magára, pedig általában jó evő.
A 15 hósan volt 9200 most meg 10. Nem tudom, hogy nem kevés-e 3 hónap alatt csak 800-at felszedni.
Bárcsak én is ennyit szednék fel!!!

Patrisa: Megkaptam vissza is írtam!


Jó éjt mindenkinek!

Csucsu

Kép
csucsu74
 
 


Minyu!
Megérkezett az iwiw-es meghívóm, ha még kell, írj oda üzit és a címet!
Puszi

Kép
kajla
 
 


Lányok!
Reginek a héten vettem cipőt és 24-es kellett!!!!!!!
Szóval nagy lábon él a kisasszony!

Az éjszaka alig aludt valamit és már reggel óta nyűglődik! Bár én sem vagyok a toppon! Valami felsértette az orrnyálkahártyámat és folyton vérzik, tegnap elvágtam az egyik ujjamat, az is fáj és hogy még szuperebb napom legyen, előjött a herpeszem:(
Majdcsak holnap lesz! Remélem!

Kép
kajla
 
 


Ildikó!
Nagyon tetszik az Alma zenekar! Megkérhetnélek, hogy átvedd nekem? Priviben írom a címet és majd küldöm a cd-t vagy a pénzt!
Puszi érte!

Kép
kajla
 
 


Sziasztok!

Dundó, Kajla, Csucsu: délelőtt postára adtam a lemezeket. Remélem épségben megérkezik!
Orsi: a tiéd is elkészült azóta, holnap feladom.

Ki hol tölti a 4 napos ünnepet? Mi felmegyünk a hegyekbe pihenni egy kicsit. :)

Jó éjt!

Kép
patrisa
 
 


Patrisa

Köszönjük szépen, szólok, ha megérkezett! :P

Kép
dundó
 
 


Sziasztok!

Patrisa köszönöm a lemezt előre is! Írtam privit Neked! Címedre küldeném az üres lemezt, ha megadod!

Danikának 21-es a bakancsa, de már teljesen végigér a lába, lassan Neki is új cipő kell! Egyébként 11 kiló, és 84 cm. Mindig azt mondják milyen nagy baba, de én látok sokkal nagyobbakat is, persze kisebbek is vannak.

Az ünnepeket itthon töltjük, hozzánk rokonok jönnek. Meg nagyon meg is ilyesztgettek bennünket a márc.15-ével!

Nekem a húsevés a problémám, nem igazán akar husit enni a Szentem! Ti ezt hogy oldjátok meg?Üdv.:Orsi.

Danika
KépKép
orsi_juhasz
 
 


Sziasztok!

Patrisa: Előre is köszönöm!

Az ünnepeket mi is itthon töltjük, mert apa fuvarban lesz kint a Németeknél, majd szombat reggel jön haza. Mivel apa Krisztián, így 13.-án a van a névnapja, de a család szombat délután jön. Nagyon remélem nem lesz semmi gond és hazaér, nem lenne jó az ünnepelt nélkül névnapozni.
Viszont a húsvétot lent töltjük az alföldön, Mezőhegyesen a rokonoknál.

Orsi: Hál' isten nálunk megy a husi rendesen, kivéve a hal. Azt valahogy nem nagyon eszi. Nem próbáltad összekeverni valamivel amit nagyon szeret?

Na, jó hétvégét mindenkinek!

Csucsu

Kép
csucsu74
 
 


Hétvége: mi ugye holnap utazunk Sopronba apájával, és pont a hosszúhétvégére hazajövünk :) Valszeg egy részét a nagyiknál vidéken, egy részért pedig otthon Inárcson töltjük. Ha jó idö lesz, hétvégén elmegyünk kirándulni barátokkal, már ki is néztük az ócsai láperdöt, nem messze van tölünk.

Orsi :)
Nándi nagyon heurisztikusan eszik, van, hogy indent megeszik, van, hogy semmit, de még az édes kaját (pl derelyét) sem eszi meg olyankor. Halat eddig csak bébikaja formájában mertem adni neki, husit ha megeszi, akkor kis csipetekre vágom. Esetleg ha összeturmixolod pl almával, vagy ahogy Csucsu is irta valami kedvenccel.

na, megyek még pakolni. pusz mindenkinek

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Sziszike
Nagyon szépek...

Minyu
Örülök, hogy a pároddal minden rendben!
Jó pihenést nektek Sopronban!
Nekem Sopronról nagyon szép emlékeim vannak... sok-ok évvel ezelőtt ott jöttem össze a párommal... :lol:

Evés
Nálunk attól függ, hogy Sasa királykisasszonynak éppen milyen kedve van... Van, hogy mehet bármi, van hogy levegővel él...
11 kg körül van... 92-98-as rucikat hordunk... :lol:

Beszéd
Folyamatosan szövegel... egész mondatokat mond...

Pocak
Jól van... Szerdán megyünk doktorhoz... addigra valószínűleg meg lesz az amnio eredmény is....
Vendég
 


Csucsu
pont az a gondom, hogy hízott Anna a 15 hós mérés óta, de most 2 alatt "lefogyott". Valszeg a rengeteg mozgás miatt, de ő így is sokat eszik, ezt már nem tudom emelni, mert akkor az egész nap egy végtelen evésből fog állni.

Azt hittem csak mi élünk ilyen kis lábakon...

Sopron: szívem csücske, ott "készült" Annácska :lol: ! Minyu, érezzétek jól magatokat!

Ünnepeket itthon töltjük, max. kirándulni megyünk (időjárásfüggő), ill. bátyám születésnapját és sógornőm névnapját ünnepeljük meg.

Husievés nálunk nem szokott gond lenni általában, de volt már, hogy kievett mindent a tányérból a husi kivételével. Ilyenkor én nem erőltetem, lehet, hogy csak nem a szájíze szerint sikerült elkészítenem. Anna a halat is szereti nagyon, kedvence az olajos halként készült makrélafilé (van ízlése!).

Beszéd: változatlan, főleg babanyelven halandzsázik, majd talán a játszótéren vagy a böliben megjön a kedve az értelmes szavakhoz is.

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Patrisa!
Jelentem a Cd megérkezett! Nagyon köszönöm! Hogy rendezzük le?
Puszi

Kép
kajla
 
 


Sziasztok!

Minyu! Jó pihenést Sopronban! Remélem fel tudtok töltődni! :D

Szerencsére itt a jó idő, így mi most napi két sétát tudunk kinnt lenni a levegőn! Amit már nagyon vártunk!
A husi evésről annyit, h. én is összeaprítom neki és főzelékbe keverem, vagy húslevet csinálok stb. Csak nem nagyon eszi!
Mindegy! Viszont a halat igen, főleg a halrudacskát!

Az inkább a gondom h. minden nap vmilyen húst készítsek, és még változatos is legyen. A tésztát nagyon szereti!
Most egy kicsit meg vagyunk fázva, de csak orrfolyás szerencsére semmi komoly!

Köszönöm a tanácsokat Mindenkinek!

Nálunk a beszéd :10-20 szó közötti szókincse van. Az ismert szavakat jól alkalmazza ismétli sűrűn, pl:lámpa, ez az egyik kedvenc :)

Danika
KépKép
orsi_juhasz
 
 


Patrisa
CD-k megérkeztek! Köszönjük szépen! Mivel is tartozunk??? Tessék csak megírni! :wink:

Minyu
Húúúú, de irigykedek Sopron miatt!

Emese 18 hósan volt 11,75 kg, tegnap mértem: 84 cm. Cipőmérete 21-22. Beszéd terén nem remekel, olyan 25 szót mond. A védőnő "aggasztónak" találja a helyzetet, a dokinő szerint Mesi beszéd terén is Pató Pál, ugyanúgy, ahogy mozgás terén is az volt. Biztonság kedvéért a hónap végén leviszem őt a Korai Fejlesztőbe, hogy megnézzék.
Akaratossága csak apjával-anyjával szemben jön ki, idegenekkel kissé bátortalan, szégyenlős. Tavaly nyáron (igaz, akkor még csak 1 éves volt) mindig mindent kikapkodtak a kezéből a játszótéren.
Evéssel nincs gond. Igaz, legtöbbször külön főzök neki, mert apjának a főzelékek nem igazán jönnek be. A főzelékre legtöbbször pörköltből pipimell kerül, ezt kis adagokban szoktam lefagyasztani. Így csak előkapom és felmelegítem, oszt mehet a főzelékre. A rántott húst imádja. Halrudat is adok hébe-hóba. A múltkor a szálkátlan Frostában találtam 2 vékony szálkát. Még jó, hogy átnyúzgáltam, mielőtt odaadtam neki. Viszont önállóan enni még mindig nem akar. Ott a kanál a tányérjában, de nagyon ritka, hogy eszik is vele. Elvárja, hogy én etessem.

Kép
dundó
 
 


Sziasztok lányok!
Kicsit elvesztem, nagyon ritkán kerülök mostanában gép elé.Sok dolog akad a boltal és a gyerkők sem könnyítenek a dolgomon. Sőt!!
Andrisnak is megvolt a 18 hós szuri és méricske. 11,3 kg és 83 cm.
A cipő mérete épp 21 es. Nagy bánatomra. Ugyanis az őszi leértékelésekkor vettem neki egy 21-es szandit - akkor 19 volt a lába - és most végig ér benne a lába.Nyárra már biztos nem lesz jó :cry: Pedig most egy 23-as siesta téli bakit néztem ki féláron, de így nem merem megvenni.
Szókincse elég szűk, bár még sose számoltam meg.: mama, apa , anyúúúúúúúú, toto (Tomi) brübrűűű (autók) ama (alma), ka (kanál), tá (tányér) ebujt (elbújt, elment)haló, Viszont mindent megért és megcsinál.Kiviszi a használt pelust, leveszi a cipőt, zoknit, odahozza a kért tárgyakat, mossa a megnevezett testrészeit, köhögéskor a szája elé teszi a kezét,
A használ szavakból látszik, hogy az evés nálunk is közpinti kérdés. :lol: Imádja a hasát. Keveset, de sokszor eszik. Főzelék, rántotthús, gyümölcs... neki mindegy. Csak legyen folyamatosan. :wink: A kanalat, kisvillát is egész ügyesen használja, időnként nem is engedi hogy etessem.
Nemrégiben így találtam rá a gézengúzra, mert rosszalkodni azt nagyon szeret nővére nagy bánatára. :lol: :lol:
Kép

Orsi!
Az egyik sétába időnként vegyetek be minket is :P

Minyu!
Inárcson tök jó programok lesznek a négynapos ünnep alatt és ti akkor akartok elmenni? Mi meg épp oda készülünk :D

Kép
flocika
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?