Új privát üzeneted érkezett!

Kép így kacagok... Kép sörözök,2005 augusztus:-)) Kép itt már nem sörözök... Kép Kép Kép Kép Kép tündérkém

Kép
Kép
melódia78
 
 


Timi!
A járókát mi 15 ezerért vettük a Lehel úti babadiszkontban (bükkfa), de amint írtam elég selejtes volt. Ma visszavittük és kicseréltük egy fenyőre, ami ugyan drágább 5 ezerrel, de van kereke és összecsukhatóak az oldalai (szerintem nagyon tuti). A legszívesebben én is a neten vettem volna, de nem találtam olyat, ami jó lett volna. Árban biztos, hogy olcsóbban megúsztam volna. Most csupán az vígasztal, hogy 2 gyerekre terveztük, így talán mégis megérte (a lakásunk nagyon kicsi, így az összecsukhatósága is praktikus, ha vendégek jönnek).

Bettus!
Én is csak akkor tudom, hogy mi baja lehetett, amikor már megnyugodott és kiderült, hogy mitől (azért, ha éhes azt rögtön tudom :wink: ).

Melódia!
Nagyon jók a képek. Remélem én is tudok majd feltenni párat. Látom nektek is van teknőcötök, csak nem a liberó csomagban volt?

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok,
Gesztenye,
Én is azt olvastam, hogy már álmodnak úgy 3 hónapos kor után. Állítólag érzelmeket álmodnak, és zaklatottak lehetnek pl. a nappali sok benyomástól, az erős hangoktól, hangsúlyoktól.

Tina,
én is sokáig vadásztam a Quinny-t, de sajnos a KIka nem jutott eszembe. Így végül mi Lime színűt vettünk. Nekem sajnos nem vált be a hozzá fűzött remény.... Még Maxi -Cosival használjuk, mert nem ül stabilan. Viszont alig lehet kirángatni a tartóvázról.És ahhoz képest hogy elvileg 13 kg-ig jó,már 8 kilósan alig fér el benne. :twisted: És annyira borulékony.....sikerült egy kis retikülnek felborítania - Igaz, rá van írva, hogy ne rakj semmit a fogójára... - az volt a szerencsénk, hogy éppen be volt kötve. :(

Úgyhogy lányok mindig kössétek be a babákat!! :!:

A másik balesetünk egyébként az volt, hogy körömvágócsipesszel a célterületen kívül az ujjpercébe is belevágtam....Sajnos már másodszor, így most végleg a kukában landolt. Tegnap végül nagyszülői segédlettel szabadultunk meg a méteres körmöktől.
:)

Edit,
még nem tervezzük igazán a második picit, de anno a másfél éve korkülönbséget láttam ideálisnak.

Linda,
mi is a hányásosat kaptuk el a párommal,3 órán keresztül folyamatosan hánytam, a végén epét sugárban. Rettenetes volt.

Timi,
ugyanilyen MAM cumink van...

Sziastok,

Beusa
Kép
beusa
 
 

 
 

Akkor jöjjenek a képek!

Kép De jó ez a játszószőnyeg!

Kép Nagyon szeretjük egymást!

Kép Akkor most olvasunk?

Kép Apu, adhatok egy puszit?

Kép Ilyenkor nagyon boldog vagyok!

Kép Gergő nálunk (Angelék szeme fénye)

Kép Gergő ismerkedik Barnival

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Halihó!

Gesztenye, nagyon szépek a gyerkőcök. Barni milyen kis huncutul mosolyog az első fotón :) Csudajó ez a kirakós játszószőnyeg is, nálunk a Kitti állandóan szétszedi :roll:

Beusa, balesetek :oops: Bőrbe vágás már nekem is volt :oops:
De csak másnap vettem észre, hogy a lábujjánál valami piros. Jaj úgy szégyelltem magam, de hát ti tudjátok a legjobban milyen nehéz meló, egy rugkapáló lábról levágni a kis karmokat :D

Melódia, a te porontyaid is drágák. Lányod tündérnek öltözött a farsangra. Be se kellett volna neki öltöznie :lol: Látom szereted a tanga papucsot. Nagyon szép ilyen pacskerok vannak, de nekem nem tudja megszokni a lábam :cry: :evil:

Nem tudom ma mi volt, de kb. az egész napunk egy merő hiszti volt :cry: De lehet hogy csak én vagyok türelmetlen :roll:
De sebaj, holnapra legalább van progink, és nem kell itthon csüccsenni. Itthon olyan lassan telik az idő. Ma már a fele királyságomat adtam volna egy kis csöndért :D

Na megyek felnyalom a konyhát, mert valami borzasztóan ragad a padlón :evil:

Bettus

Kép
bettus79
 
 


Szép Estét Lányok!!

Gesztenye!!

Nagyon cuki Barnus, én még igazából nem is láttam róla képet!!
Igen, a teknős a liberó csomagolásán volt, nagyon szereti Pistike!!
Valamikor már össze kéne hozni a randit! Talán majd jövőhéten? :wink: Mi is most veszünk egy járókát hétvégén, itt aneten találtam, 4 ezer pénz, igaz használt, de megkímélt!


Bettus!!

Körömágy! :cry: Én is ki tudtam vágni terhesen is, de úgy is begyulladt!! :cry: UUUUtálom!
És épp ezért járok ilyen pacskerekben nyáron, mert nekem minden nyomja a körömágyamat, és a tetejében a kis lábujjam meg bütykös, és azt is nyomják a szandik, cipők!! :evil: Ezért, ha tehetném, mindig papucsban járnék! Tavaly még szeptember végén is azt vettem fel, igaz akkor még jó idő volt!
Köszönöm a dícséretet, a lányom messze van a tündértől, de azért igyekszik!! :lol:


Lányok, emgem is felvehettek, ha van kedvetek az MSN-re, címem az IWIW-en megvan! :lol:

Tina!!Örülök, hogy jöttél!!Olyan nagyfiúnak néz ki már Marvin! :wink:

Mentem lányok, apa vár az ágyikóban!
:wink:

Puszi! Melódia

Kép
Kép
melódia78
 
 


Sziasztok!

Kata ma jobban fogadta az almát, tejet is tettem bele.
Voltunk súlymérésen, 8000g :D, de Beuka ne írjad a táblába, majd 9-én amikor 6hós lesz akkor jövök az akkori adatokkal.

Amúgy nincs semmi különös, tegnap volt a házassági évfordulónk, de majd vmikor jővő hétvégén megyünk el egy ebédre, addig anya fog Katára vigyázni. Eredetileg tegnap mentünk volna vacsizni, de nem akartam végül, nem bírtam volna enni, annyira teli voltam. Nem kívántam éjjelre nagy kaját. Inkább megnéztük a szökés köv. részét. :lol: :D

Timi!
Igen elkezdődött a hozzátápi. A köv. 3 nap is almát kap és utána meg répát.
Nem vettük fel, de hétvégén ha apa itthon lesz felvesszük, meg ha vmi új ízt kap akkor is.
Kecskemétiből van 2 üveg répánk, de Hippet fogok adni.
Erő a tanuláshoz! ++++++++++++
Képek nagyon jók, szépek vagytok. Pelenkatartó nagyon ötletes :lol: Ilyet még sehol sem láttam.

Melódia!
A gyümileveket mivel hígítod? Babavízzel vagy forralt vízzel? Kb. mennyit iszik meg egy nap Pistike gyümiléből?
Nagyon jók a képek, Pistike gyakran jókedvű? Mert Kata mkire vigyorog, meg hangosan szokott röhögni, mert ez már a nevetés kategórájába sem fér bele.
Jól néztél ki a sörrel. :wink: Jó vékonyak a lábaid.
Tündérke egy tündérke. :)

Gesztenye?
Boldóg 5hót! Barni milyen hosszú? Járóka :(
Barni rengeteget változott szerintem. :) Nagyon szépek vagytok együtt.
Angel Gergő is befigyel :lol:
Haptapi nektek bejött? Nem rágcsálja Barni hasonkfekve?

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Beuka!
Igen péppel kezdtem (védőnő is mondta nyugodtan adhatom), mert csak egy 0,5kanalat adtam neki. Nem akartam levet adni, mert az más ízű mint a pép. Főleg, hogy nestlé almalevet kaptam. Ma már a pépet a tegnapi bokákolás miatt tejjel hígítottam és evett kb. 5kanállal. Holnap is hígítom.
Nem tudom a bevezetés sorrendjét, azt csak írtam. Hétfőn jön a dokinéni akkor konzultálok vele. Aznap répát adnék. Aztán alma-őszi, aztán alma-sütőtök. Majd meglátjuk.
A kakival nálatok mi a baj, vagy furcsa? Milyen szagot érzel?
Normaflore: nem tudok egyelőre nyilatkozni, majd jővő héten.
Igen rendszeres volt a mensi 30-32napra jött meg. Védekezés hmm…:oops:

Linda!
Milyen színű lett a hajad?
Cumi: foszforeszkálós a cumi. Azért vettem, mert a gumirésze szilikonos.
Higiéniás okokból veszek neki cumit. Azt olvastam 1-2havonta le kell cserélni. Katának minden hónapban, 1,5hónapban van 2cumija. Felváltva használjuk amelyik kéznél van, vagy ha elmegyünk valahova legyen csere cumi, ha leesik.

Ági!
Boldog 5hót!

Tina!
Nem semmi ez a szökés, sikerült megnézni?
Marvin, a gép előtt szupi. Nagyobb fiúcskának tűnik ebben a pózban. A másik képen az a narancssárga micsoda? Pihenőszék?

Bettus!
Kakit hagyjuk, most tabu téma. :shock:ajd jővő héten beszámolok.
Mit csinálsz a begyulladt körmöddel? Nedvedzik is?
Irigy vagyok Timi tali miatt…:cry: :)
Nálatok miről szól a baba mama foglalkozás? Én is járok 2 hetente.

Beusa!
Balesetek :( Vírusfertőzés, hányás, epehányás…szörnyű lehetett. :( Jobban vagytok már? Picur?

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Bár ritkán jövök azért jelentem, tegnap Nikim megkapta a 4 hós oltását. Hálaég ettől sem lázasodott be, és nyüzsibb sem volt a szokottnál. :) 6500 gramm a kis Csöpp. :)
Szombaton megyünk babaúszásra! :lol: majd lesznek képek, nagyon kiváncsi vagyok Niki mit szól majd hozzá. :)

A képek fantasztikusak amiket felraktatok! Szépek a babák ,meg a mamák is. :)

Kép

u.i Elkészült a karácsonyi klipp is :)

chesti
 
 


Barátnőm és a kis Emese jól vannak. Elkezdtek hatni az antibiotikunok. Nagyon szurkolunk nekik!

Nikin még nem jelentkeztek a bárányhimlő tünetei, nagyon remélem, hogy nem kapta el.

chesti
 
 


Hali!

Most csak gyorsan egy táblázatot rakok ide nektek,aztán majd jövök,de most rohannom kell. :o Úgy látom nem táblázat lett,de azért így is jó lesz remélem.





Első kanál ételünk

(forrás: Kismama magazin)



Gyerek életkora
Gyümölcs
Zöldségfélék
Húsfélék
Tej és tejtermékek
Gabonafélék
Egyéb

6 hó
Alma, őszibarack, meggy.
Burgonya, sárgarépa, sütőtök, cékla.


Gabonapelyhek (búza, zab, rizs, kukorica).


7 hó
Paradicsom, banán, körte, narancs, gesztenye, citrom.
Cukkini, saláta (főzeléknek elkészítve), brokkoli, fehérrépa, pasztinák, zeller, spárga, tök, uborka sütve vagy főzve, passzírozott zöldborsó (héj nélkül).
Csirke, pulyka.


Étolaj egy kávéskanál/ 1 dl főzelék, petrezselyem, zellerlevél, kapor, metélőhagyma.

8-9 hó
Szilva, ringló, sárgabarack, görögdinnye, sárgadinnye, cseresznye.
Zöldborsó, karalábé, kelkáposzta, karfiol, csicsóka, vörös- és fokhagyma (sütve vagy főzve).
Marha, sertés, csirkemáj, legfeljebb heti egy alkalommal.
Ha a családban nemf ordult elő allegiás megbetegedés, kefír, natúr joghurt, túró, sajt kis mennyiségben, főzelék vagy gyümölcs kiegészítéseként.
Árpapehely, rozspehely.
Bazsalikom, kakukkfű, borsikafű, borsmenta, szurokfű, citromfű, lestyán (igen kis mennyiségben).

10-11 hó

Káposzta, padlizsán, zöldbaba, rebarbara, mángold, valamint heti egy alkalommal spenót vagy sóska.



Főtt tojássárgája heti egy-két alkalommal.

12 hó

Uborka nyersen vagy savanyítva, retek, vöröshagyma és fokhagyma nyersen, szójatofu, szójatej, lencse, sárgaborsó, felesborsó, bab, csicseriborsó, szójabab, paprika.
Édesvizi és tengeri hal.
Tehéntej, vaj, tejszín, tejföl, kecsketej és kecskesajtok, juhtúró, juhsajt.
Teljes kiörlésű gabonák, köles, hajdina.
Méz, tojásfehérje, mandula, mogyoró, napraforgómag, tökmag (olajos magvak darálva, vegetáriánus étrend esetén már korábban is), gyógynövényteák (menta, csalán), gyümölcsteák.

18 hó Kivi, ribiszke, feketeribiszke, szeder, egres, csipkebogyó, áfonya, som, málna, eper, szamóca, déligyümölcsök (ananász, mangó, grapefruit stb.)



Megjegyzések:

Az elválasztást csak kényszerhelyzetben alkalmazzuk. A csecsemő érdekeit az szolgálja, ha az anyatej egyéves koráig meghatározó marad étrendjében vagyis a szoptatások számát ne csökkentsük, s az anyatejes táplálás kétéves korig vagy akár tovább is folytatható.

A száraz hüvelyesek vegetráiánus étrend esetén már egyéves kor előtt is bevezethetők.

Ha a családban előfordulnak allergiás megbetegedések, egy éves korban kezdjük el a 8-9 hónapos korban ajánlott tejtermékeket és egy hónap múlva a többit.



Feketelista (két éves korig lehetőleg ne adjuk):

cukor, babapiskóta, keksz, ropi, chips, cukorkák, tartósítószert, mesterséges színezéket, aromát, édesítőszert tartalmaztó ételek, felvágottak, virsli, májkrém, szalonna, kolbász, füstölt hús, zsír, velő, pacal, köröm, kóla és egyéb szénsavas üdítők.

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


na meg egy-pár recept hátha akar valaki kotyvasztani :wink:

Cékla burgonyával (Kamanduli)
6 hónapos kortól

A céklát (egy közepes darab) apróra, a krumplit ( egy kisebb) kicsit nagyobb darabokra vágva, kevés vízben megfőzzük. Ízesítésnek semmit a világon, mert így is nagyon finom és általában ízlik a babáknak.

Sütőtökös alma vagy banán (Pedrus)
6 hónapos kortól

A sütőtököt darabokra vágva sütőben megsütjük (nagy lángon, nem kell letakarni). Közben almakompótot főzünk, jó bő lében. Ha jól megpuhult a tök, kiszedjük a belsejét és az almával, almalével turmixoljuk. Én az adag egyik felét almával szoktam készíteni, másik felét pedig banánnal, ehhez is az alma levét használom fel. nagyon jól mélyhűthető, hússal is finom.

Almás krumpli (Lappa)
6 hónapos kortól

Egy krumplit apró kockákra vágva felteszünk főni. Amikor forrni kezd, egy nagyobb kockákra vágott almát teszünk bele és addig főzzük, amíg a krumpli egészen meg nem puhul. Lehet bele tenni ízésítésre édesköményt. Turmixolható, de ha a gyerek elfogadja a darabosat, akkor villával is szétnyomkodható.

Tipp:

A krumpli első főzővizét ha leöntjük, azzal az esetleges nitrát-tartalmát csökkenthetjük.

Meggyes gesztenye (Odi)
7 hónapos kortól

Én püréböl csinálom, az édesböl, mert a meggy meg savanyú. Szóval felolvasztok kb. 1/3 gesztenyemasszát, meg kb. 30-40 ml meggyet és jól összeturmixolom. Ha nem elég folyós, egy-két kanálka joghurttal vagy hígra elkészített Sinlaccal higítom. Uzsonnára vagy lightos vacsorára tökéletes.

Paradicsomos krumpli hússal (Pedrus)
7 hónapos kortól

A krumplit vízben megfőzzük (baba korának megfelelő fűszerekkel ízesítve - kakukkfű/babérlevél). 100%-os paradicsomlével/paradicsomszósszal és a krumpli főzőlevével összeturmixoljuk, főtt hússal keverjük.

Gesztenyés alma (Pedrus)
7 hónapos kortól

Mélyhűtött egész, hámozott gesztenyét feltesszük főni (elég hamar puha lesz). Amikor majdnem kész, beleszeleteljük a hámozott almát és készre főzzük, majd a lével együtt turmixoljuk. Csirke- vagy pulykahússal is nagyon finom!

Tipp:

Fagyasztható.

Húsleves zöldséggel (Lappa)
7 hónapos kortól

Csirkemellet vagy pulykamellet felkockázunk és feltesszük főni sós, édesköményes, petrezselyemzöldet és zellerzöldet tartalmazó vízbe. Amikor a hús már csaknem megpuhult, különféle zöldségeket (sárgarépa, petrezselyem, brokkoli, zöldborsó, karfiol) teszünk a vízbe és puhára főzzük.

Tipp:

A húst külön turmixoljuk nagyon sok húslével (nem baj, ha folyékony, ha lehül, megszilárdul) és jégkockatartóban fagyasszuk le, majd ha megfagy, vegyük ki a tartóból és nájlonzacskóban tartsuk a hűtőben. A zöldségeket szintén érdemes külön turmixolni a főzőlével, mert lehet, hogy valamelyiket nem szereti a gyerek.

Paradicsomos-cukkinis tészta (Lappa)
7 hónapos kortól

Egy paradicsom bőrét lehúzzuk, magját kiszedjük, kockákra vágjuk. Egy fél cukkinit meghámozunk, felaprítunk. Egy kávéskanál olajon összepároljuk, sózzuk, zellerzöldet teszünk bele. Öntünk rá egy deci vizet és durumtésztát törünk bele, főzzük amíg a tészta puha nem lesz, aztán turmixoljuk.

Tipp:

Fagyasztható.

Tészta paradicsomos szósszal (mzs)
7 hónapos kortól

Végy egy kevéske paradicsomot. Kisebbeknek hámozd, magozd. Nagyobbaknak elég hámozni. Tégy hozzá répácskát is, és jól főzd össze. Ízesítésül tehetsz bele kis fokhagymát, sót és bazsalikomot. Az olaj se maradjon ki. Husit is tehetsz bele, esetleg hagymát! Főzz kis durumtésztát. Kutyváld össze az egészet turmixxal. Jó étvágyat.

Tipp:

Ugyanez remek, ha a répa helyett cukkinit teszel bele.


Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


sziasztok,
Edit,
Köszi a kérdést, már jobban vagyunk, 3 nap alapp lezárult a betegség. 1 kilót fogytam, nem tudom tartós lesz-e :) Kicsi lányom szerencsére nem kapta el, bár a kakija most picit gyanús.

Hétfőn találkozunk a doki néninkkel, lehet, hogy viszek neki pelust, bár egy kicsit morbidnak találom.

Chesti,
régóta laksz Herceghalmon? Mi is néztünk ott házat, de aztán találtunk jobbat. Száray Eszter a ti dokitok is? Hova mentek babaúszásra? Mi Budakeszire járunk keddenként, nagyon szimpatikus az "oktató". Nem eröltet semmit, és nincsenek is túl sokan. Egyedül a parkolás nehézkes néha.

Beuka,
nagyon kiváncsi leszek, milyennek találod majd a Kolpingot. Mi Minna 3 hónapos korában voltunk, a víz nagyon tetszett neki, de az éttermi nyüzsgést nehezen viselte. Pedig akkor csak fél ház üzemelt. Mi végül nagyszülői segédlettel oldottuk meg a dolgot, egyszerűen nem jött velünk a vacsorákra.


Sziasztok, Jó hétvégét,

Beusa
Kép
beusa
 
 


sziasztok,
Lányok, asszonyok, nekem még mindig nem sikerül ez a vonalzó.... Help :!: le van a felrakás folyamata írva valahol?

Ismertek valahol Pesten olyan éttermet, ahol babás részleget alakítottak ki? Nem csupán pelenkázóra gondolok, hanem olyan kis szőnyeges részre, ahol babajátékok vannak. A jövő hétvégén szeretnénk több kisgyerekessel ebédelni. Köszönöm előre is,

Beusa
Kép
beusa
 
 


Beusa mi 4 éve lakunk Herceghalmon. Az új telepen építkeztünk. A telkek horror áron vannak szerintem, a házak meg aztán pláne.
Igen Eszter a dokink, nektek is?
Babaúszás a Rubin hotelben lesz, vagyis annak a kihelyezettsége Tündérfalván :) Ott van a rubin hoteltől nem messze.

vonalzó: a profilban, az aláírás részhez kell bemásolni azt a kódot a honlapról ami igy igy kezdődik:
[url=http://

chesti
 
 


Sziasztok!

Linda most olvasom, hogy megint visszajött a rosszullét :( sajnálom. jobban vagy már? Kíváncsi vagyok már a hónaljig érő pelusra :)

Ági utólag nagyon boldog szülinapot Matyikának! Szerintem jól döntöttél ajándék terén! Mit szólt?

Hettie örülök, hogy jobban vagytok! Ha én határozhatom meg, hogy hova menjenek a kilók, akkor küldhetsz! :)
Te emlékszel ilyenekre, hogy álltál a kiságyban???

Tina Marvin totál olyan, mint aki tényleg kezeli a gépet! Nagyon édes! Mi az amin a másik képen ül?? Az a kocsi, amiről beszéltetek?

Gesztenye járóka :( jól tettétek, hogy kicseréltétek.
Tényleg már milyen rég nem raktál fel képeket Barniról! Milyen nagy lett, és milyen édes Ő is ahogy nevet! És milyen hosszú!!!! Te is nagyon csini vagy! Nekünk is van ilyen könyvünk :lol:
Tök jó, hogy lefényképeztétek a két fiút!

Timi tényleg egyforma a díszítőcsíkunk :D

Melódia nagyon csini vagy / voltál!!! És milyen édes Pistike, ahogy nevet! Micsoda kék szemei vannak Neki is!! És a kislányod tényleg egy tündér :)
tegnap jó korán ágyba bújtatok :) :wink:

Betti nagyon titokzatos voltál! Milyen programotok volt ma?

Edi ez igen! Szép súlya van Katának! Boldog házassági évfordulót!
Na akkor eltaláltad az ízlését a tejjel :)
Nem tudom megmondani, hogy milyen a kaki szaga. Tegnap este óta már túrósabb is, de azt mondta a dokinéni, hogy nem baj. Tegnap egyébként szép sárgákat kakilt, ilyenkor mindig megnyugszom, hogy mégsincs semmi baj :?
Nem akartam belemászni intim dolgokba, bocsi, csak azért kérdeztem a védekezést, hogy nem a kistesó jön esetleg???

Chesti nagyon édes Niki! Várjuk az uszis képeket! Örülök, hogy jól vannak a barátnődék!

Linda köszi a kajákat!

Beusa gratula az 1 kiló – hoz! Szerintem nem durva a pelus bemutatás. Van aki kifejezetten kéri, ha gyanús a dolog!

Nekünk meg enyhe szájpenészünk van :cry: még jó, hogy közel van a védőnő, bepattantunk a kocsiba, és elvittük délután, vettünk ecsetelőt rá, remélem hamar elmúlik, mert látom, hogy érzi, és zavarja :(

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Beuka!

Szájpenészre a legtutibb az ampullás C vitamin! Ujjadra tekert gézlapra kell tenni és jó alaposan ledörzsölni a fehér váladékot. Ne aggódj ha picit véres lesz, az nem baj, a lényeg, hogy a váladék mindig lejöjjön!
Remélem gyorsan rendeződik!

Kaki: Khm, nemtudom van-e még ilyen baba a topikban aki, csak 5-6 naponta termel. :shock: Nos Panka ilyen... no, de ehhez képest az állaga igen folyós...Ja éls akartam már írni, de mikor téma sosincs időm rá: mi penny market-s pelenkát használunk,és nagyon jóóó. Eddig még nem volt baleset. Meg azt szeretem benne, hogy keskeny a lábközötti rész, van hely a hurkáknak. :D
Anno MAtyival kizárólag pampers, meg liberot használtunk, háát nem kellett volna, semmivel sem jobb mint némelyik nevenincs. :wink:

No megyek, vendégeink vannak vasárnapig. :shock: :D

Jó éjt!

Ági
Kép

Kép
rozsagi
 
 


Kép lemaradt amit fel akartam tenni.
Matyika legújabb szórakozása:

Hogyan csináljunk hülyét Pannikából!? :shock: :lol:

Kép

Ági
Kép

Kép
rozsagi
 
 


sziasztok,
Chesti, Köszi a segítséget, a La femme bonita-ról nem sikerült, de most végre kész a vonalzóm :D :D
Igen az árak nagyon elszálltak, de az a jó a vidéki létben, hogy nagyon szép házat lehet venni egy pesti közepes méretű lakás áráért. Gondolom, Ti is onnan költöztetek.
Eszter a mi dokink is.

jó 7végét mindenkinek,

Beusa
Kép
beusa
 
 


Hahó!

Most ráérek írni,párom elment melózni,kis Édivirág meg alszik :wink: főznőm sem kell mert tegnap megcsináltam az egész hétvégére szóló kaját:pörkölt,nokedli ,salát meg süti :lol: (a Plus-ban olyan jó árak vannak:sali:79 ft,retek: 49ft,banán 149 ft,paradicsom 299 ft :!:én nagyon gyakran megyek oda)
A hülye gázosok ideküldtek egy olyan durva csekket hogy majd el ájultam,probáltam őket hívni de csak vezetékesről lehet :!: nekünk nincs :x na mindegy,majd séta közben megprobálom egy fülkéből.........amúgy szinte be sem kapcsolt a gáz ebben a jó időben ,a cserépkályha befűti az egész lakást.

Tina,Marvin egy kis zseni lehet ha már ott ül a gép előtt,végül is nem lehet elég korán kezdeni :wink:

Rozsági,Pannika is édi az új játékaival :lol: .
Kipróbálom majd azt a Pennys pelust,most úgy is tesztelek mindenfélét.

Chesti,Niki is szépen gömölyödik,remélem tetszeni fog az úszás neki :wink:

Beuka,hú ez a szájpenész...remélem hamar elmúlik!Mitől lehet az?
Már jól vagyok,köszi,pláne hogy már sütit is sütöttem,majd odaát leírom. :wink:

Tímea,a képek készen vannak,de nem tudok még mutatni belőle,mert a cd-t majd csak 2 hét múlva adják oda,lebutítva,nehogy visszaéljünk vele.Amúgy jók lettek :)

Melódia,Pityesz baba naggggyyyyyyon helyes és majdnem akkora a haja mint Marvinnak :lol: A te képeid is jók!Nagyon tetszik a hajad hogy olyan göndör!Az enyém még annál is egyenesebb mint amire gondolsz,csak akkor tuti ha szépen beszárítom,de erre nem mindig van cérnám :?
Fati is tüncike :wink:

Beusa,remélem már te is jól vagy!Vonalzó jó lett :lol:

Gesztenye,tényleg régen láttunk képet Barniról!Nagyon kis huncut!Helyes a pofija és szép a szeme. :wink: Gergő is aranyos.Mikor jön Angel ?

Bettus,én is tegnap vágtam a Laura lábkörmét,nem volt egyszerű,a kezén gyorsabban megy.Hála Istennek balesetek még nem fordultak elő.

Edi,gratula a házassági évfordulóhoz :P
Laurával én is megkostoltattam az almapépet 3x is,és nagyon szépen "ette" ha azt a mámmogást annak lehet nevezni :lol: Ma is adok neki,had szokja.
Én nem veszek szerintem másik cumit,lehet azt nem kedvelné annyira,meg nagyon nem is erőltetem,mikor tehetem kiveszem neki,csak ha nyafizik akkor kell,mihekyst elalszik vele szépen kilopom a szájából 8)
A hajam barna lett,ilyenkor télen barna,nyáron melíros 8)

Van egy kérdésem a Picwik tea pontjairól:
hányat,hova és mit lehet nyerni????
Bocsi ,tudom nem tartozik ide :oops: de hátha tud valaki valamit.

Ja és még egy:valaki ad a babának ilyen Milupa meg Mildipépet amit csak vízzel kell összekeverni?Ha igen ,azt mikor!Köszi!

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Bettus!
Amikor írtad nálunk is nagyon hisztis nap volt, úgyhogy fogjuk a frontokra :roll: .

Melódia!
Pedig már máskor is raktam fel képet Barniról, de az tény és való, hogy az utóbbi 3 hétben (pont a betegség alatt és után) iszonyú mértékben elkezdett hízni és pockosodni (a pofija). A talit megoldhatjuk a jövő héten, msn-en lefixáljuk. Milyen jó, hogy ilyen olcsón jutottatok járókához.

Edit!
Gratula az évfordulóhoz. A habtapit még csak most teszteljük és egyenlőre még egyben van :lol: .
Hová jártok baba-mama foglalkozásra?

Tina!
Marvin már micsoda nagyfiú! És igazán jól áll a keze alatt a billentyűzet :lol: .

Beusa!
Egyáltalán nem morbid, ha a dokinéninek elviszed a pelust. Amikor még kijárt hozzánk, akkor mindig kérte, hogy az utolsót hagyjam meg, hogy megkukkolhassa az eredményt :wink: .

Beuka!
Köszi a bókokat, bár én mostanában eléggé sápadt vagyok és már nagyon hiányzik a természetes napfény. Még arra is gondoltam, hogy fürdőruciban elmegyek szolizni 1-2 alkalommal, mert a végén még depressziós leszek mire nyár lesz (imádok napozni, úszni).
A szájpenészt miről lehet felismerni? Fájdalmas neki vagy csak kellemetlen? Jobbulást.
5 hós adataink: 6.600 g és 63 cm.

Rozsagi!
A pennys pelusnak gumirozott a hátsó része?

CzMelinda!
Jók a receptek, amiket megosztottál velünk.

Nagyon hiányoznak a többiek írásai. Ákata, Bujka, Siba, Simigabi, Csengo, Bali, Boróka, Napraforgó, Jadey és a többiek. Hol vannak már azok a jó kis maratoni levélváltások :cry: .

Mi tegnap a barátnőmnél voltunk, akinek két és fél hónappal idősebb a kisfia, mint Barni. Ő már kúszott, mászott és nagyon eleven volt, míg Barni csak óvatosan kezdeményezett az ismerkedés terén (mivel ő nagyjából egy helyben vegetált, azaz csak forgolódott) :lol: . Ma anyukáméknál voltunk és úgy elfáradt, hogy még most is alszik, pedig ilyenkor már szopizni szoktunk :shock: .

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok!

Ma meg volt az első babaúszás :) Haláli volt, Niki imádta, de persze voltak néha bekápicsorodások :)

Kép Kép Kép


Kisvideók :)
http://www.mozgo.hu/starknikoletta/2007%20Baba%C3%BAsz%C3%A1s/M%C3%A1rcius%203/kisvide%C3%B3k/

chesti
 
 


Szép estét, Lányok!!

Csak egy gyorsra jöttem ismét, mert tegnap kimenőn voltam vagyis egész éjszaka is, mert osztálytalin voltam dunaújvárosban, apa vigyázott Pistikére!!
Hát nehéz szívvel hagytam itt, de apa győzködött, hogy nem lesz baj!! És tényleg annyira jól tud vala bánni, hogy nem is volt semmi gáz!! Én meg egy picit kimozdultam, és nagyon jól éreztem magam!! Olyan jó volt a régi csajokat újra látni, 10 év után!! :o

Linda!

Én Milupa pépet szoktam Pistikének adni, a banános gabpnapépet, általában uszonnára, olyan 4-5 óra felé!! De én összekeverem almával, úgy nagyon szereti!!
Ma kóstoltunk először paradicsomosat, ízlett az úrnak!! :lol:

Beuka!!

Sajnálom a szájpenészt, remélhetőleg hamar elmúlik, nagyon kellemetlen lehet!! :cry:
Mi elég hamar lefekszünk esténként, mivel Pistike is hamar elalszik, és a Fatinak is 8-kor alvás van, hogy ne kókadozzon a suliban!! Így mi is hamar ágybabújunk!! Vagy alszunk egyből, vagy nem! :wink: :oops:

Edi!!

Én csipkebogyó teával hígítom a bébiitalt!!Kb. olyan 50-80 ml-t iszik meg egy nap, úgyhogy nem viszi túlzásba, de azért több mint a semmi!!igen, Pistike egy mosolyalbum, nagyon sokat mosolyog, szerencsére!! ma elég nyügi volt, szerintem ez a holdfogytkozás zavart be nála :roll:
De amint tapintottam, úgy éreztem, mintha recés lenne az ínye, nagyon úgy néz ki, hogy jön a fogacska!!

Chesti!!

Nagyon tündéri a leendő menyem!! :lol: Örülök, hogy javul az állapota a barátnőd babájának!!

Bettus!!

Láttam, hogy felvettél MSN-be,. majd cseverészünk egyszer, ha mind a ketten ráérünk!! :wink:

Gesztenye!!

A jövő hetem elég zsufi lesz, de mindenképpen összehozzuk a randit!!

Na, mentem lányok, mert elszoktam én az éjszakázástól már,le kell dőlnöm, ha a fiam engedi!! :wink:

Puszi!! Melódia

Kép
Kép
melódia78
 
 


Sziasztok!

Edi: Nem nedvedzik a körmöm, csak fáj, piros pupi, mintha be lenne gyulladva, de néha bekenem ezzel-azzal és akkor elmúlik. De sajna mindig kiújul, hiába vágom. :cry:
Baba-mama tali. 2 hetente pénteken van. A kispesti mamák mennek a gyerkőceikkel, és ilyenkor beszélgetünk, meg játszanak a gyerekek egy nagy szőnyegen tele játékkal. NÉha vannak előadók, vagy valami téma. Most a bölcsödékről volt szó, és jött egy nőci aki bebe termékeket mutatott be és adott termékmintákat. Kaptam megint egy pici sudokrém mintát, akkor ez megint jó lesz fél évig :wink: Ja és boldog HázÉvFord-ót :)

Chesti: megnéztem a karácsonyi és a vizi klippeket is. A karácsonyi annyira szép és tecnikailag is nagyon szupi. Bárcsak én is tudnék ilyet kreálni. Anyagunk már van, csak nekünk is össze kéne így varázsolni :roll:

Beuka: semmi titok nincs a pénteki progiban. Délelőtt a fent említett baba-mama körben voltam, délután meg az Europarkba mentünk bámészkodni, fényképet kiváltani, na meg vettem a páromnak a névnapjára egy felsőt. Remélem tetszik majd neki :wink: Jó bő, így talán az apahasa sem látszik annyira :lol:
Szájpenész :cry: Nekünk is volt még pár hónaposan, és nagyon makacs volt, de hála elmúlt. Nagyon vicces volt amikor fülpiszkával kenegettem a nyelvére a cuccost, és olyan édesen szopogatta-nyalogatta. Szerintem ízlett is neki a borax-glici :lol:

Ági: Édes a kép Pannikáról :D Mi is szeretjük a hogyan csináljunk hülyét a gyerkőcből féle képeket. Kaki: nálunk is ritka kincs, de általában bogyós, vagy kemény a babakajcsik miatt.
Viszont pont pénteken történt, hogy felkeltünk reggel, bekukk a pelusba. Juhéjj KAKIIIII :lol: Aztán egy kis játszás, vissza egy kis csicsire, majd irány a baba-mama kör. Előtte azért benyúltam a pelusba (újjal), hogy mintát vegyek mennyire pisis? Hát láss csodát, nemcsak pisi volt :shock: :lol: Úgyhogy mondhatom hogy sz@rul kezdődött a nap :lol:

Péntek este voltak itt a haverok, elég sokan voltunk. Jött egy fickó akinek kb. 20 centis :!: szakálla van. Gondolhatjátok, hogy a Kitti mibe markolt bele először :lol:
Szombaton meg rokonyok jöttek-mentek. Néha görbül a száj :cry: néha nevetett :D A két turnus között meg lefektettem, hogy bírja a következő nyúzást. (szegényke) Ilyenkor olyan mint egy trófea, kézről-kézre adogatják, és még az is olyan aranyos ha sír :evil:
Ekkor jön anya (azaz ÉN :lol: ) a megmentő, és képzeljétek, hogy nálam mindig megnyugszik, sőt bújik is :D Ez olyan jól esik a lelkemnek. És ha a földön kúszik akkor addig kúszik míg oda nem ér az arcomhoz és fogdok meg "puszilgat".
Holnap meg anyámékhoz megyünk, meg még egy helyre, úgyhogy oda is kell az erő.

Jó éjt lányok, bocsi ha sok voltam: Bettus

Kép
bettus79
 
 


Sziasztok!

Megnéztem az iwiw-en (most volt időm) a képeket az újdonsült ismerőseimről :lol: :D, nagyon jók, az esküvői képeken mki mennyire más..szépek vagytok. Jó volt ilyen szemszögből is nézegetni a családokat.

Chesti!
Niki egy kis huncut azon a képen, amikora keze a szájában van. Tetszik neki a babaúszás?

Beusa!
Miért gyanús lánykád kakija? Milyen volt?

Beuka!
Ma 5.napja kapott Kata almapépet, hiába tettem bele tejet, lehet többet kellene, nem jön be neki. Mondjuk megevett 30g-ot, de a végén sírt, erőltetni nem akarom…Hétfőn répát kap vagy nem tudom, dokinéni jön.
Ja és megjött tegnap. :lol:
Szájpenész :(

Ági!
Akkor lehet, hogy nekünk való lenne ez a penny-s pelenka, elférnének a hurkák :lol:
Pannikából hogyan csináljunk hülyét…jajjjj :D Úgy lett volna teljes a kép, ha a lábára is teszel :D :D

Linda!
(Gázáremelés tudod…, 100%-kal több, nem?)

Gesztenye!
Itt Tatabányán kéthetente 2óra a baba-mama foglalkozás, egy védőnő is jelen van. Középen van egy szőnyeg és azon vagyunk. Tulképpen nem foglalkozás, csak a gyerekek játszanak, ismerkednek, az anyukák beszélgetnek. Ha van kérdésünk a védőnőt megkérdezzük.
(Szerintem a többiek nem véletlenül nem írnak….…persze jó lenne ha jelentkeznének, kiváncsi vagyok én is kinek hogy megy a sora…de ha nem írnak akkor nem írnak. Ez van sajnos. )

Bettus!
Apa has :D :lol: nálunk is van, de nem is akármekkora :(
Nem voltál sok, jöhetsz bővebben is. :lol:

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

No elmentek a vendégeink, kinyaltam a lakástm és lassan jön a család, immáron szülinapozni. Addig még feldíszítjük a nappalit, ha végre sikerül elaltatnia Matyit Apának. (remélem nem fordítva lesz, rá is szóltam Apára, hogy ne merjen elaludni előbb mint MAtyika :shock: )

Chesti!
Nagyon jók a képek és a videó! Ügyik vagytok!

Edit!
Köszi :lol: Bár nem én voltam az értelmi szerzője a wc papír gurigáknak, de szerintem a lábára már nem is férne rá, olyan dagi :lol:

Bettus!
Bújás :lol: :lol: ismerős, olyan jó is az!
Akkor Nálatok is van jövés-menés! :wink:

Gesztenye!
Nem gumis a hátulja a pelusnak.

Pannika hihetetlen nyügi már 1 hete. a fogacskák nem tudom mennyire lehetnek ebben ludasak, mert nem látom hogy dagadna az ínye, illetve a felső szemfogak helye, nagyon dagadt. Remélem nem azok akarnak jönni, mert akkor elég vámpirisen fog kinézni a kisasszony... :lol:

Na megyek lufikat fújkálni... :shock: 8)

Ági
Kép

Kép
rozsagi
 
 


Sziasztok!
Ha valaki még nem tudná most pénteken kezdődött a tavaszi vásár a Népstadionnál (Syma csarnoknál) és elvileg jövő hét vasárnapig tart. Én ma mentem el egy kicsit nézelődni és Barninak is bevásároltam 1-2 dolgot (+anyutól kaptunk egy csomó rucit nyárra és azt is ott vette). Szerintem érdemes kinézni, mert a pici cipellők és szandálkák is olcsók.

Angel!
Remélem sikerült egy kis rendet varázsolni a káoszból és összeszereltétek már a gépet. Ha igen, akkor legalább jelentkezz be, hogy jól vagytok-e?

Gesztenye

Kép
gesztenye78
 
 


Sziasztok,
Rozsagi,
A kép tündéri, elég edzett lesz a kicsi... Én amúgy pont azért (is) viszem mindenféle babaklubba, hogy első gyerekként is szokja kicsit az edzést.

Gesztenye,
a kakis pelus biztatást köszi, holnap akkor elviszem a doki néninek.
Edit, valószínűleg az én vírusomból juthatott kicsi a lányom pelusáig: naggggyon híg sötét-mustárszerű volt. Eddig nem produkált ilyet.

Linda,
az almapép etetés: reszelőn lereszeled és azt adod? No igen,a gázáremelés most jelentkezik a számlákban...

Chesti,
nagyon jók az uszis képek:-)

Melódia,
megértem a napi időbeosztásotokat. Én is igyekszem mellőzni az éjszakázást,valahogy az én koromban ez már nem megy :)

Bettus,
A klubban mindig van előadó? Nincs olyan, hogy Ti vethettek fel aktuális problémát? A védőnők szervezik?
Mi is sok klubba járunk, de sajnos sokszor tapasztalom, hogy betegen is elvisznek gyereket.... A bújáskor olyan édesek.....
Az én picim elkezdett rendületlenül tapizni: a számban,az orromban,mindenütt. És imádja szopizni az orromat, államat és arcomat :D

Rozsagi,
milyen volt a szülinap?

Megyek,mert most valamiért nem akar elaludni...

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok lányok!


Ismét a fedélzeten :lol: :lol: :lol:


Beuka, Anita, Czmelinda, Rozsagi, Tina BOLDOG HÓFORDULÓT :lol: :lol: !!!



Azért látom van lemaradásom :cry: :cry:


Beusa!


Most szeretnék képeket látni Rólatok+ egy cumis képet is

:)

Edit!


Pelenkatartó szerintem is baromi jó+PRAKTIKUS :lol: . Azért nagy kő esett le a szívedről, h megjött NEM :) ?????? Most kedden jön a védőnő, és megbeszélünk mindent a hozzátáplálással kapcsolatban. Valóban nincsen répás Hipp. Néztem Neked a Rossmanban.



Gesztenye, Melódia!


Szépek vagytok, és a gyermekek is :lol: :lol: :lol:



Chesti!


Babaúszás klafa lehet :lol: Majd Dórit nyáron szeretném el vinni. Én most attól félnék, h nehogy megfázzon. A kispesti usziban nem is tudom, h hol tudnám Dórit le ill fel öltöztetni.
Állítólag ezek a mai szurik olyanok, h a babáknak hála semmi bajuk nem lesz Tőle
:lol:



Bettus!


Holnap reggel 8:45-re megyek le a rendelőbe babamasszásra. Neked szólt Judit? Örülsz, h írok Neked? Majd legközelebb együtt mehetünk Baba-mama körbe :lol: :lol: :lol: HUURRÁÁ :roll: :roll: !!!





Voltunk hétvégén gyermek zsúron, és Dóri annyira sírt, h alig tudtam megvígasztalni :cry: :cry: :cry: Az az igazság, h még bébi nagyon. Sok volt Neki a gyereksereg, és ahogy kiabáltak-visongtak ez tehette be Nála a kiskaput :D Korán el is jöttünk, és mikor hazaértünk :lol: :lol: :lol: akkor már minden okés volt.


Írtuk egy jópáran, h sokat vannak fent a bébik éjszaka. Valóban frontok jöttek-mentek
:cry: :cry: . Babazsúron majdnem minden anyuka erről panaszkodott. Tehát meg lehet nyugodnunk szerintem :lol: :lol:



A ti babátok is keresztbe befordul álmában? Dóri ezért kel fel. Sajna felkelti saját magát :cry: :cry: , mert nem fér el :cry: .



Most már megyek :)


Próbáljátok ki a Pampers Active Fit pelenkát. KIRÁLY :lol: :lol: :lol: Olyan klafa gumis a tépőzára, h öröm pelenkázni :lol: :lol: :lol: :lol:



Most megyek

Timi


[KÉP] Kicsi a kiságy????

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Beuka
Szájpenész. :( Ok te határozod meg. :lol: Igen emlékszem, hogy ráztam a fejem, mert tök jol be lehetett kábulni tőle. :lol: :roll:

Nagyon szépek a babák, és micsoda szemekkel rendelkeznek! :lol:

Melinda
Tegnap kiprobáltam az élesztős trükköt. Bejött! Hát nagyon más lett tőle a pizza, nagyooon finom lett.

Beusa
Egyforma a vonalzónk. :lol:

CSak nagyon gyorsan, átfutva olvastam, de most meg megint abba kell hagynom, mert manó valahogy mindig megérzi ha valamit akarok csinálni. :lol:

Holnap majd jövök, addig is jo éjt!

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!

Csak pár sor aztán megyünk úszni :lol:

Tímea,keresztbe alvás nálunk is van de Laura ágya jó nagy(kombi) és még úgy is elfér :lol: Nagyon jó az a kép,milyen jót derültök majd rajta 20 év múlva is :lol: :lol: :lol:

Hetti,örülök hogy jól sikeredett a pizza,bizti legközelebb is jó lesz.Pont mára tervezek pizzasütést én is :lol: mé gegy tipp:a tésztába is gyúrjál bele legközelebb egy kis oregánót,majd ha megsült a pizza kend meg a tészta széleit fokhagymás olajjal!MMMMMMMM,nyami-nyami :wink:

Beusa,igen,fogtam egy almagerezdet és lereszeltem héj nélkül , azt hamizta Laura,de szombaton vettem a Rossmanban egy Kesckeméti üveges alma-őszibari pürét és most azt eszegeti szopi után egy -egy kiskanállal,nagyon ügyi nem köpi ki,nem öklendezik ízlik neki.(az egy dolog hogy körbe az arca mindenhol mámmás :wink: )Nem tudom hogy közrejátszik e ,de mikor nyáron terhes voltam kiló számban faltam az őszibarackot:az volt mindenem!!!!

Edi,a gázosokat még nem értem el,majd ma munkaidőben,Az ok hogy drágult meg egy köbméter már 100 ft,de nekünk 160 köbméterrel többet számláztak ki :!: Még nem is áll ott a számláló ahol a papíron :shock: Bizti nem jól olvasták el a kitöltött papírt vagy csúnyán írtam... :roll: Na mindegy,annyit nem fizetek be,kérek egy új számlát.
Kata baba hogy áll a fini gyümikkel??

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Hali

Beusa: Ez most egy különleges alkalom volt, hogy volt valami előadás, többnyire csak beszélgetünk, ülünk ott mint egy rakás krumpli és eszmét cserélünk, a gyerekek meg nyálas játékokat :D (vagy az esetleges betegségeket) habár kop-kop mi még nem kaptunk el semmit. És az én védőnőm szervezi, és elhívja az összes anyukáját, hogy ha van kedve jöjjön.
Tapizás: ismerős, de nekem néha olyan vadul csinálja, hogy nagyon tud fájni. Múltkor a szemembe nyúlt bele nagyon, és a számba is belemar a nagy körmeivel. Habár most sikerült levágnom, de akkor is olyan vadul tud csapkodni, meg belémmar, hogy őrület :roll:

Képzeljétek ma Timi volt nálunk a Dorival, aztán együtt sétáltunk egy picit. Tök jó hogy így egymásra találtunk :D
Csináltunk is egy képet a villámtaliról, íme: Kép
Bocsi a kupiért...

És egy a tavaszi szerkónkról, mostanság ebben divatozunk. (mondjuk a tél egy részén is ebbe voltunk csak melegebb sapiban) Kép

Na megyünk még kenguruzni 1-et olyan szép idő van.
Pusszantás: Betti

Kép
bettus79
 
 


Sziasztok,
Timi,
olyan vagy,mint a nagymamák... állandóan képért gyötörsz.... :lol:
Amint nyugi lesz, megpróbálkozom számítógépes tudásom továbbfejlesztésével, és lekicsinyítek néhány képet. :) tényleg, már csak én nem raktam fel :?:

Hettie,
bocsi, nézem másikat, véletlen volt.

Bettus,
a nyálas játék-cserén én is mindig aggódom.Múltkor a játszóban egy baba az egyik csúcsszuper játékra bukott. Anyuka nem vitte túlzásba a letakarítást. Azóta törlökendővel és fertőtlenítő kendővel járunk ilyen helyekre...
A közös kép nagyon klassz, tényleg kicsi a világ.

Beuka,
Íme a -majdnem - 6 hónapos adataink: 66 cm, 7600 gramm.

Ma megkaptuk az első pneumococcus elleni oltást, már egy kis hősnő a lányom. A BCG újraoltásról megtudtam, hogy tizesével oltják a piciket 1 éves kor alatt, mivel ennyi van egy adagban.

Halihó,

Beusa
Kép
beusa
 
 


Beusa
Jaaajjjj, nehogy lecseréld!!! Nem azért irtam :!: , hanem mert egyforma az izlésünk, biztos félreértetted, meg Beukának is olyan van. :)

Melinda
Köszi a tippet, majd kipróbálom.

H Timi
Nekünk is megy ám a keresztbefekvés. :lol: Csak pont fordítva. Reggelre van hogy igy fekszik, zokni sehol.. :lol: Mindig lerúgja.

VÉgre alszik, ugyhogy probálok irni rolunk is.
Tegnap megint megvolt a műsor az anyóséknál. Szegény Ádám, a sógorék kisfia, most tanult meg járni nemrég, de még sokszor hátraesik, de nem ám fenékre, hanem hanyatt. Apos vigyázott rá, nem fogta és akkorát esett hátra, koppant is szegény feje. Ági, meg az anyja gondolom beszólt aposnak, mert később hallottam, hogy mikor már elmentek káromkodott, hogy hogy beszélhetnek vele így? Egy az, nem tudom mi a fenének iszik, és akkor nem tud normálisan vigyázni rá. Másik meg az hogy örüljön hogy csak egy beszólással megúszta. Tőlem azt hiszem többet kapott volna. Szegény gyereknek meg ha baja lett volna, de az ő önérzete fontosabb, nehogymá beszóljanak neki. :evil: Még neki áll feljebb. Azt mondta nagy közömbösen, hogy Mit csináljak elesett, oszt kész... Én nem hagynám rá egy percig sem Artúrt az biztos.
Persze cigizik is, aztán megfogta Artúrt is és tiszta cigi szaga lett. :evil: Hogy megmondjam az igazat hétről-hétre egyre többet csalódok benne. Tudtam én hogy milyen, már régebben is, de egyre csak romlik a megítélése a szememben. Na mindegy...

Már kb 2 hete használjuk az öko pelenkát, az Alana-t, amit a dm-ben lehet kapni. Nem rossz. Lehet hogy még jobb is mint a pampers. Használ még valaki ilyet?

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Bettus
Milyen kupi??? Jönnél el egyszer hozzánk... Nálunk aztán az van...
Olyan jo hogy tudtok találkozni. Kittike nagyon aranyos a tavaszi szerkóban. :D

Melódia
Jok a képek, és milyen kék szeme van Pistikének. :D

Gesztenye
Nagyon aranyosak vagytok együtt.

Beusa
Én is vágtam már bele az ujjába, pedig alvás közben próbálom, de még igy is valahogy néha ha összerezzen, akkor óhatatlan hogy besikerül a baleset.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok,
Ezt kaptam,nagyon tetszik:

Csak egy A N Y A ?

Egy nőtől - miközben jogosítványát újította meg egy önkormányzati
hivatalban - egy adatfelvevő hölgy megkérdezte, hogy mi a jelenlegi
foglalkozása.
A megkérdezett egy ideig tétovázott. Bizonytalan volt, hová is
sorolja magát."Arra gondolok, magyarázta az adategyeztető, hogy van-e
munkája, vagy csak..?
"Természetesen van munkám!" csattant fel a nő. "Anya vagyok." "Nincs
anya kategóriánk foglalkozásként. A háztartásbeli fedi le ezt."
mondta az adatfelvevő segítőkészen.

Már el is felejtettem ezt a történetet, mígnem egyik nap ugyanilyen
helyzetben találtam magam a városházán. A hivatalnok nyilvánvalóan
egy karrierista nő
volt.Magabiztosan, hatékonyan dolgozott, olyan jól csengő címet
viselt, mint például "Hivatali kikérdező" vagy "Városi adatfelvevő".

"Mi a foglalkozása?" kérdezte. Mi késztetett arra, hogy ezt mondjam?
Nem tudom. A szavak egyszerűen kibuggyantak belőlem.
"Gyermekfejlődési és emberi kapcsolatok területén dolgozom társkutatóként.
A hivatalnok abbahagyta pillanatnyi munkáját, golyóstolla megállt a
levegőben. Felnézett, mint, aki rosszul hallott.Megismételtem a
titulust lassan,
kihangsúlyozva a leglényegesebb szavakat. Aztán csodálkozva láttam,
hogy ezt mind leírta nagy fekete betűkkel a hivatalos kérdőívre.

"Megkérdezhetem," mondta a nő érdeklődve, "egész pontosan mit csinál
ezen a területen?" Hűvösen, az izgalom legkisebb jele nélkül a
hangomban, szinte kívülről hallottam, amint így válaszolok:

"Folyamatos kutatási programban veszek részt
(melyik anya nem)

laboratóriumban és terepen is.
(normálisan azt mondtam volna kint és bent).

Dolgozom a Felettesemnek
(elsőként az Úrnak, aztán egész családomnak),

és van már négy kreditem is.
(mindegyik lány).

Természetesen a munkámhoz tartozó tevékenység igényli a legtöbb
figyelmet az ember-szakmákban
(melyik anya tagadja?)

és gyakran dolgozom 14 órát 1 nap
(inkább 24-et).

Ebben a munkában jóval több a kihívás, mint más, átlagos
foglalkozásoknál. A jutalom inkább a megelégedettség, mint pusztán a
pénz.
Érzékelhetően folyamatosan nőtt az elismerés a hivatalnok hangjában,
amint kitöltötte a nyomtatványt. Felállt és személyesen kísért az
ajtóig.

Miközben hazafelé vezettem, fényes új karrierem lebegett a szemem
előtt. Otthon 13, 7 és 3 éves labor-asszisztenseim üdvözöltek. Az
emeletről hallottam új (6 hónapos) kísérleti modellünket
gyermekfejlesztési programunkból, amint új hangmintáit próbálgatja.
Úgy éreztem, ütést mértem a bürokráciára. Hivatalos feljegyzés
készült rólam egy, az emberek számára elfogadhatóbb foglalkozásról.
Egy újabb anya", vagy
Anyaság már nem hangzik elég jól. Micsoda pompás pálya! Különösen,
ha van egy titulus is az ajtón.

Netán ez teszi a nagymamákat haladó kutatási munkatárssá a
gyermekfejlesztési és emberi kapcsolatok területén, a dédnagymamákat
pedig a haladó kutatási munkatársak ellenőreivé? Szerintem igen! Még
azt is gondolom, hogy a nagynénik kutatási munkatárs asszisztenssé
léphetnének elő!

Kérlek, tudasd ezt a jó hírt a többi anyával, nagymamával,
nagynénivel vagy más barátoddal, akiket csak ismersz.

Beusa
Kép
beusa
 
 


Szerbió!

Képzeljétek kellet a Laurának anyatej-kiegészítő tápszert iratnom :cry: Voltunk a doktornőnél és meséltem neki hogy a kisasszony délután és este villámszopikat csinál:2-3 percig tart a kaja és utána meg bömbizik :cry:(ja és állandóan megharabdál :shock: :? ) Mondta valószínű nem elég neki a tejci :cry: Írt egy Humanás tápot,banános és sűrű. Azt is mondta hogy már mehet neki a főzelék ebédre meg a gyümik közbe-közbe,este meg akkor a tápi.Remélem ízlik majd neki,egyenlőre csak este fogom adni.Nem lesz ez egy kicsit sok ennyiféle minden szerintetek???Eddig csak anyatejet evett meg pár napja gyümipempőt,attól félek megterhelő lesz ennyi minden a pocijának :o
Vettem pár üveges kaját elsőként ,aztán majd én akarok főzögetni :wink: Egy kislábost is vettem ma ,olyan kis cuki,pici piros kis fedővel majd abban csak Laura hamija fő :wink: :lol:

Beusa,jó a fenti iromány :lol:

Hetti,ezek a rokonok...... :cry:

Bettus,tök jó lehetett a minitali,bizti jó sok mindenről dumáltatok!
Kis Habcsók édi a rózsa-ruciban :wink:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Linda!


Tényleg klafa, h így egymásra találtunk :lol: :lol: :lol: Bettivel!!
Nagyon nem jutunk sohasem egyetlen egy mondat végére sem, mert annyi mindent szeretnénk egyszerre mondani
:lol:


Dóri is Humana Baby Fit 1-es tápszert kap. Tök fini :lol: :lol: Pont ma volt a védőnő, és mondtam neki, h még szoptatok+tápszert adok. Igazából kiváncsi voltam mit fog mondani, h mikor kezdhetem meg a Dórinak a hozzátápit( gyümi, főzelék stb....), de azt mondta, h amíg van anyatejem addig tízóraira+uzsira inkább én egyem a gyümit. Úgyhogy most én úgy gondoltam, h áprilisig megpróbálom anyatejeztetni+tápsz adni :lol: :lol: .Dr nő már 4 hónapos korától gyümit akart, h adjak neki. Persze azért már kipróbáltam, h az alma izlik-e a kisasszonynak :lol: :lol: Szerintem amíg van anyatejed addig ne terheljed meg Őt főzelékkel. Tudod, h kb mennyit szívhat két ciciből? Azt kellene először megnézned, és akkor annyi tápszert adsz még neki ami az Ő testsúlyának megfelelő. Az az általános gyakorlat, h a bébi kilogrammjainak számát megszorozzuk 150-nel, így az átlagos szükséges napi mennyiséget elosztjuk annyi részre, ahány alkalommal a bébi eszik. Pl: 5 kg baba ( 5*150=750 ml) Ezt kb ha 6 részletben eszi meg, vagyis egy étkezésre 120-130 ml-re van szüksége. Persze ez lehet több v kevesebb is. És ha lemérnéd, és kiderül, h csak 70 grammot szopott, akkor kipótolod a kettő különbségét. Én azért a mai napig így csinálom, h megmérem. Tudom nem kellene, de már megszoktam, és biztos vagyok így magamban, h Dóri jóllakott :lol: :lol: :lol:



Remélem nem haragszol, h untattalak ennyi rizsával :lol: :lol: :lol:





Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Hol van mindenki? Eltűntetek?

Beusa
Tetszik amit írtál. :D Nagyon igaz.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Hettie!
Én itt vagyok, de hulla vagyok írni, éjfél elmúlt.
DE holnap jövök ám. :D :D
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Csak egy szusszanásnyi időm van helyzetet jelenteni...megint, bocsi :oops:

Matyikának megvolt a szülinapja, jó volt. Azóta csak gyurmázunk egész álló nap! :lol: Ma megyünk a 3 éves oltásra... :shock:
Pannika picit taknyos, de majg megnézetem a dokival Őt is.

Beusa!
Klassz amit írtál! :P
Sajnos némelyik karrierista nő igen lenéz minket Anyákat, hogy csak itthon vagyunk a gyerekkel/kekkel...pedig nekem lóg a nyelvem estére 1 héten 5x (6x) :shock: :D

Linda!
Nekünk anno a doki 6 hetesen!!! akarta elkezdetni a hozzátáplálást! Annál a gyereknél aki 4 héttel korábban született. Ha hallgatok rá, szerintem már csak hírből lenne tejcsi! 6 hós koráig nem adok Pannikának semmi mást, és ez akkor is így volt mikor Matyika is pici volt. Nála (az államvizsgám miatt) 3 hósan el kellett kezdeni pótolni tápszerrel az evéseket.
A lényeg, hogy szerintem se terheld le hírtelen ennyi új dologgal a pociját! Szerintem nem hajt a tatár!!!

No lépek kezdődik a naaap!

Ági
Kép

Kép
rozsagi
 
 


Sziasztok!

Nem jött be ez a babanet :?

Ági,Tímea
Köszi a hozzászólásotokat az érintett témához.
Az esti tápszer nem jött be :? az első néhány korty lement ,aztán jött a bömbölés és a nagy krokodilkönnyek........úgy megsajnáltam,még egyszer probáltam de nem ment,úgyhogy megszoptattam és utána megetettem gyümipürével,fél üveggel megevett :shock: szóval bizti nem elég a tejci este :( most nem tudom mi legyen?este azért mégsem kéne gyümit ennie nem?De a tápot meg nem komálja akkor most mi legyen???Éhes még szopi után az tény .Lehet veszek neki valami "tejbepapit" a DM-ben.
Melódia ,Tina ti mit adtok este a srácoknak???
Milyen az a teljes tej?Egy babareceptes könyvben olvastam,abból lehetne vacsit készíteni.

Fáj a fejem is,nemsokára kiszellőztetem :cry:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!

Linda:

Probáld meg a HUMANA HA pépet az kanalas hátha az bejön neki és csak a cumisüveggel van baja. Nekünk az bevált.Az ugyanugy tápszer csak kanalas.Marvin nagyon kevés tápit eszik azt is csak félálomban tudom beletuszkolni.Vagy a fözelékét azzal higittom fel és akkor megeszi.Natur nem kell neki eggyik sem még a banános sem.Ahhoz viszont gyümipürét szoktam keverni ugy megeszi.

Nagyon édesek a gyerköcök.hatalmassat nöttek.Olyan jo lenne látni öket élöben is..

Edi:
Azt hiszem te kérdezted.A kocsiaban ül a Marvin.A neve:quinny zapp.ülö kocsi a mamákhoz vettük majd a nyárra.Iszonyat picire lehet csukni.

Beusa:
Nekünk nincs hordozonk a Zapphoz mert van nagykocsink egy Pierre Carden.A babahordozot meg már le is cseréltük fix gyerekülésre.Csak a Pierre akkora nagy még összecsukva is hogy a Passatba alig fér be.De amugy nagyon szeretem mert a leszélesebb fajta és a fiam ugy fexik benne mintha a kiságyában aludna.. Még jo hogy nem lett baj a borulásbol.Nekem ugy tünt a hordozo nélkül nagyon stabil kis kocsi.

Beuka:
Hogy van a szájpenészetek?Mi nagyon sokáig kinlodtunk vele.Aztán nagy nehezen sikerült beszerezni azt az orvosi lila lötyit amit a dokinéni is rakott rá.Az csodát tett.Elsö kenés után elmult..Ha nem mulna nagyon szivessen küldök mert nekünk meg van itthon 1 deci.De remélem nem kell már nektek sem.Botika nagyon nagyfiu lett És nagyon hasonlit rád.

Timi,Bettus:
Ez nem ér én is akarok valakivel piacra menni és közben trécselni.. :( :(

Szép napot mindenkinek.

Rola lenne szo: Kép
Vendég
 


Sziasztok,
Tina,
hát igen, valószínüleg nálunk is rossz befektetés volt a hordozó. Már most is majdnem kicsi neki. Amúgy mi is utazáshoz használjuk, olcsóbb volt ezt venni, mint nagyobb autót :) A másik kocsink Chicco, tesóméktól örököltük, nagyon szeretem, de betölti a teljes csomagtartót az alja.

Linda,
Ha csak este kevés a tejcsi megpróbálkozhatnál a tejcsi növelésével a sok kotyvasztás helyett: pl. délutáni alvással, gyakori cicire-tevéssel. És van egy csomó segédanyag is. Pl. www.boldogmama.hu és www.lll.hu

Nekünk azt mondta a védőnénink, hogy bőven megvárjuk a 6 és fél hónapos kort, aztán eljön elbeszélgetni a hozzátápiról. Mondjuk Minna így is gurul, de sztem is jobb, amíg tejcsin élhet.

Lányok, evett vki köztetek antibiotikumot szoptatás alatt? napok óta nem múlik a torokgyulladásom, sőt egyre jobban fáj...

Beusa
Kép
beusa
 
 


Tina,
hogy Marvinnak micsoda gyönyörű haja van.....

Amúgy mintha kicsi pangás lenne itt érzékelhető..... ennyire itt a tavasz?

Beusa
Kép
beusa
 
 


OFF

http://gyurma.blog.hu/2007/03/07/nonap_1
csak én gondolok a nőkre ;)

ON

cupp és bocs az off-ért
Vendég
 


Hellóka!

Linda: Veszélyes egy dokid lehet. Egyik napról a másikra egyen mindent? Azért a valami fokozatosságnak kéne lenni, de nem féltelek bizti fincsiket kap majd tőled. Kis konyhatünci :lol:

Ági: Matyi hogy viselte a szurit? Mondtátok neki, hogy kapni fog? Vagy meglepi volt neki? :roll:

Tina: menő színe van a járgányotoknak, és a modell is gyönyörű benne :lol:
Nekünk is Pierre Carden babakocsink van, de szerintem nekünk a legszűkebb fajta, mert alig fér el benne a Kitti. Már szeretném ha tudna ülni, és akkor már nyárra lehetne venni neki egy könyyű kis nyári babycart.

Beusa: nekem is eddig 2* fájt a torkom, és a doki valami olyasmit írt fel amit a babák is szedhetnek, de már nem emléxem a nevére :oops: Én úgy tudom ilyenkor nemigazán szoktak adni antibigyót.
Jelentem a pangást én is érzem. Sokan eltűntek... vagy elköltöztek? :?:

Örülök ennek az ideiglenes jóidőnek, mert sokat megyünk kenguruzni. Még hála elbírom, mert mi nemnagyon hízunk. :roll: Majd mondom a dokinőnek hétfőn, kiváncsi leszek mit mondd, mit adjak neki? Habár állítólag nem törvényszerű, hogy mindig hízzon a baby. De a Kitti még meg se duplázta a születési súlyát. És mi a párommal se vagyunk pillesúlyban...

Üdv:Betti

Kép
bettus79
 
 


Szép napot lányok!!

Tényleg nagy a pangás!! Mindenki szerelmes, zsong-bong a levegőn?? :wink: :lol:

Már egy párszor mi is voltunk kint, meg még megyünk is a tesóért!! Ez lesz az első kengurus útunk!! Kivi leszek, hogy bírja majd az úr!! Muszáj, mert nem tudok babakocsival felmenni a suli lépcsőjén!! Meg mostmár adhatok rá lazább overált, amiben könnyebben mozog!! :wink:

Gyugyó!!
Köszönjül, bármi is az, nekem nem nyította meg... :oops:

Linda!!

Pistike tápot eszik este, de nekem szerencsém van vele, mert ő elfogadja!! Próbáld meg a tejpépet, azt hátha megeszi!!
Most mi is váltottunk tápot, Mildibét kóstolgatjuk, de nekem nem tetszik, mert olyan szemcsés, nem akar feloldódni, eltömi a cumi lyukát! :twisted: Úgyhogy visszatérünk a Milupa milumil Ha-ra!!

Holnap oltás, mégcsak most kapjuk a 4 hóst, picit csúsztunk a betegség miatt!! :roll:
Kiváncsi leszek mekkora az óriásbébink! :lol:

Beuka, merre vagy?? :roll:
mindenki elmaradozik??? Ne máááá!! :cry:

Tina!!

Én is irígylem Bettusékat, nekem sincs senki itt környéken, kivel "piacra" :lol: mehetnék! :cry:

Na, mentem lányok, indulás van!!

Puszika-Melódia

Kép
Kép
melódia78
 
 


Sziasztok!

SOS! Adott már vki a gyerekének Calcimuscot? Ha igen mire? Köhögésre?

Kata 6napig almát kapott most 3 napja meg répát. Holnap megint almát kap, aztán őszi-almát. Szerintem a répa jobban ízlett neki, 2x tátotta a száját, aztán már akart sírni, kellett a szopi neki. Nagyon nehéz időben mikor adjam neki a gyümit, mert amikor fél10kor felkel, éhes, de én akkor is megkínálom gyümivel. Ha hamarabb kelne jobb lenne. Ha meg rögtön szopi, akkor teleeszi magát akkor meg azért nem kell neki a gyümi. Ha meg nem adok neki a legközelebbi időpont 1felé lenne, de akkor meg főzit kell majd adni. Nehéz dolog. Nem tudom más hogyan csinálja, remélem belerázódunk majd. Tegnap 7x evett előtte meg 10x. Nagyon változó a dolog.
Ja délutánonként 3napja almalevet kap Kata, nagyon ügyesen már elsőre csőrős pohárból ivott, magának adagolta (szilikonos tetejű és amikor ráharap jön a lé) amikor holnap adok neki de. almapépet, remélem jobban bejön neki.

Bettus/Timi!
Jó a mini tali fotó, tök jó nektek.
Kittike nagyon édes. Az a vigyor…

Linda!
Jó lesz msn-ezni, de pont mentünk el, na majd next time.
Köszi az érdeklődést, fentebb írtam mi a helyzet a hamikkal.
Szerintem 1x a kiegészítőt add és délelőtt. gyümi, aztán kb. 2hét múlva ebéd környékén elkezdheted adni a főzit. Ugyis amire egy adagot megeszik el fog telni egy kis idő. Én vhogy így tenném. Nekem azt mondta tejpép helyett inkább főzit kapjon este is.

Timi!

Azért gondoltam csak megjön…végülis Kata egyre nagyobb, ha vmikor becsúszna a kistesó akkor örülünk.
Köszi a répa nézést :) még van 2üveg az kitart 6napig.
Gyermekzsúron hányan voltak? Nagy volt a zsivaj?
Pampers Active Fit- ez olyan bugyis pelus?
Hát Dóri tényleg nem fér el az ágyban. :shock:
Kata ha elaludt úgy marad ahogy betakartam, amíg fel nem ébred, akkor meg nyöszörög, és megyek etetni. :D

Hettie!

Örülök, h. sikerült a pizza. Milyen feltéttel csináltad?
Anyósodék :evil: nem semmi…nem vagy tiszta ideg amikor odamész?

Tina!

Szuper az a babakocsi. A színe jó feltünő. Van más színben is? Hol vettétek?
Képzeld ma M. Scofiled-dal álmodtam, kértem tőle csókot :oops: (elég gáz), ma nézzük este a köv. részt…

Beusa!
Nem „ettem” antibiot? Pangással egyetértek.

Bettus!
Kenguru: hát Gyuri esetleg még 1-2x elbírja Katát, de már nem nagyon fér bele, olyan nagy lett.

Melódia!
Most bejött a Gyugyó blog.

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Bettus!
Matyika túl van az oltáson! Egy kis HŐS volt. :P Szinte nem is sírt a szuri miatt, viszont a szívem majd elvérzett mikor a doki felrántotta a kukacán a bőrt, mert egy picit le volt tapadva. Na erre nem voltunk felkészülve...szörnyű volt, lefogtuk, és csak sírt. Egész napfájlalta, és csak 2x mert pisilni, először csak úgy, hogy du-n beleültettem egy kád kamillás vízbe, na ott a melegvíz hatására. De már nagyon kellett neki.
Az oltást megbeszéltük, és nem is volt vele gond. Meg a méréseket is eljátszogattuk előre itthon. Szerintem fontos, hogy ezekről tudjon, ezért voltam mérges, hogy felránotta, egyikünk sem készült erre...no, de legalább túl vagyunk rajta.

Edi!
Igen, nekem most kell adnom Pannikának! 3x 1/2 ml-t 5 napig, mert reggel óta köhög picit a kisasszony. Megnézte őt is a doki, nem piros a torka, de az orra picit folyik, meg mondom köhög. Ami aztmondta lehet a nyálazás miatt is.
Ja és MAtyika tegnap hagyta abba, Ő ugyan nem köhögött, de folyt az orra.

Ági
Kép

Kép
rozsagi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?