Új privát üzeneted érkezett!

Barbi, Zsuzsa!
Akkor kedden talizunk! :D

na, most már tényleg aludnom kellene.

Jó éjt! :)

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Naná...de most már megyek aludni a kis szuszmákoló mellé.

KépKép

KépKép
majola
 
 


Jó reggelt!



Viki!

Peti irtó helyes pasi!!

Megann!

Ne is törődj vele, Gergő is folyamatosan eszik, amikor bevásárolunk. Szerintem nem ciki!!

Majola!
Nem veszem bántásnak egyáltalán, amit írtál. Mindig Gergő mellett vagyok, amikor nézi a tv-t, és megmondom őszintén, hogy csak a MInimaxon lévő meséket engedem neki nézni.
A hétvégi kereskedelmi csatornás "meséktől" feláll a szőr a hátamon, egy percig sem engedem, hogy nézze.
A Minimaxon többnyire igazi állatfigurás, véleményem szerint "ártatlan" mesék vannak. Kezdve a baromfi udvar mindennapi életétől egészen Thomas-ig, a gőzmozdonyig (az a kedvence).
Megmondom őszintén, én itt még nem találkoztam semmilyen fegyverrel, öldökléssel és hasonlókkal. A figuráknak kimondottan aranyos hangjuk van szerintem, és ami igaziból megfogott, hogy nagyon sok állatos mese van.
Elsősorban ezeket engedem nézni neki.
Egyébként megmondom őszintén, hogy már nekem is eszembe jutott, hogy megzavarhatja valami, amit lát, és attól van ez a hisztis dolog, de tényleg lövésem sincs, hogy mi, és ezért inkább nem is gondolom, hogy ettől lenne.


Márti!

Érdekes, amit írsz, mert eddig bele sem gondoltam, csak most, hogy írod, hogy amikor mi is a híradót, vagy valamelyik vetélkedőt nézzük, akkor GErgőt ez abszolút nem érdekli nem bámulja a tv-t, mint amikor mese van.

Benianyu!
Na, látod, jó, hogy Te is leírtad, mert viszont ez eddig eszembe sem jutott. Valóban nagyon sok az előzetes, villódzó fény stb. a Minimaxon is. Azt hiszem, egy kicsit valóban vissza kellene fognunk ezt a dolgot.
Én is nagyon várom már a tavaszt, talán sikerül több időt a szabadban töltenünk.
Erről jut eszembe, hallottátok, hogy jövő hétre 20 fokot ígérnek???

Barbi!

Megint csak sikerült jót nevetnem Noel-en !!! Fika :) :) :) :)

Képzeld, épp tegnap anyunak mondtam, hogy az elmúlt 4-5 napban egy csomó szót próbál mondani Gergő, és van, amit sikerül is.
Például a busz szót tökéletesen mondja.

Ja, és Robi is most vette át egy ismerősünktől a Thomas összest DVD-n...

Majola (mégegyszer :) )

Ha március végén szervezel nagy talit, mi is nagyon szívesen meglátogatnánk Titeket. Csak nem akartam nagyon pofátlan lenni, mert mi aztán végképp csak úgy tudunk menni, ha valakihez becsatlakozhatunk.
Ráadásul az sem mindegy, hogy kihez, mert azért Pestre csak be kell utaznonk, nyilván babakocsival, és csak az tud elvállalni minket, akihez beférne a kocsink.
Szóval, ha valaki bevállal minket, akkor mi is szívesen mennénk majd a nagytalira!! :) :) :)

Duda, Majola, Barbi!

Ciki, de már Róki is írta egy párszor, és akkor sem tudtam én sem, hogy mi is pontosan ez a Baby Einstein??

Kép
kuha
 
 

 
 

Sziasztok!

Peti, Meli nagyon édi a képeken!

Tv nézés: Lívi még soha nem nézett Tv-t.Nem is bánom, majd fogja magától eleget nézni később....

Súly, magasság: hmmmmm nem mérjük már, de 14 kg felett bár most rettentően megnyúlt kb. 86cm tuti........ :D

Beninek jobbulást kívánunk!

Na megyek, viszem anyósomhoz Lívit ma.
Megyek suliba.

Majd jövök, szép hétvégét mindenkinek!!!

Pusza

Mea
mea
 
 


Majola!

:oops: :oops: :oops: :oops:
Jujjj bocsi elkerülte a figyelmemet hogy csak Barbi készült ki hozzátok látogatóban..
De most tényleg mondjad nyugodtan, ha csak Rájuk számitottál...mert igazán nem akarunk tolakodni... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Most nagyon cikinek érzem.....
Biztos csak azért "csapok" le mindennemű társasági lehetőségre mert annyira nem tudok mit kezdeni Lénával :( :(

Hétfőn apa is megnézi a bölcsiket, szerintem döntünk is....és én még azon nyomban le is beszélem, hogy hogyan is van ez az óradijas felügyelet Lénának....

Mea!
De jó neked, suli :P :P

TV:hihihih, na nekem ezzel nincs bajom...20 mp a maximum amit Léna tv nézéssel hajlandó tölteni...egyelőre...
Lekopogom....úgyhogy én még nem is gondoltam arra hogy elkezdjem gyűjteni a mese dvd-ket de azért jobb ha előre gondolkodik az ember, mert ezek a mesék :? :? :? tök rémisztő...komolyan...
Inkább kivágom az ablakon a tv-t minthogy ezeken nőjjenek fel a gyerekeim :evil: :evil: :evil: :evil:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

Jaj, tegnap este nagyon jóóóóó volt a könyvelőnél......... :twisted: :twisted: :twisted: Szép kis hat számjegyűt fogok visszakapni az adóból!!! :D :D :D :D :D :D :D Úgyhogy mostmár anyagi akadálya nem lesz az isztriai fsz-nek!!!!! :D :D :D :D :D , apa is csak lesett!!

Érdekes ez a Tv dolog.Panna a reklámokat ámulja-bámulja, de utánna nem érdekli, legyez az bármiféle aranyos mese.Ő könyvbuzi.Nem túlzok, naponta 5-6 képeskönyvet olvasok neki , mindegyiket 4-5x.A tuti a cicás, és amiben süni van.Imádja.Anyum mondta, én voltam ilyen, ez a mai napig megmaradt, csak kevés az időm.A kalandregényekért élek-halok.
Ill.nagyon szereti, ha énekelünk, és mondókázunk.Kedvenc a kerekecske dombocska, és az ecc-pecc., a gyertek haza ludaim.

De viszont a logikai játékok, formabedobó, golyóvezető, annyira, de annyira nem érdeklik a lányomat, hogy nagyon. :(
Olvastam azt hiszem még a múlt héten, hogy Barbi, nállatok Leont se kötik le a formabedobók, és picit megnyugodtam.

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


uhh, jó kuszán, össze vissza írtam! :oops:

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Totka!

Hát ez tök jó!!!! Akkor most már tuti a horvátországi nyaralás!!!

Akkor most már csak azt áruld el, hogy hogy lehet, hogy ennyi pénzt kapsz vissza?????
Én alig kapok vmi 9.000 Ft-ot...
Te a maximum GYED-et kapod??? Vagy hogy van ez ????
Rémlik, mintha azt mondtad volna, hogy nem kérted az adójóváírást.
De ezt hol kellett kérni?? Tőlem soha senki nem kérdezte, hogy kérem-e, vagy sem????
Megkérdezhetem, hogy mennyi GYED-et kaptál???

Más is ilyen sok pénzt kap vissza???? Na, nem mintha nem lenne mindegy, mert mi már leadtuk a bevallásunkat...

Kép
kuha
 
 


Sziasztok! :)

Olyan jó kis délelőttünk volt ma. :) :) Itt nálunk a műv. házban vonat-makett kiállítás van a hétvégén, azt mentünk el megnézni. A makettek is tetszettek a fiúknak, de a legjobb a játszóház volt, ahova egy jó nagy favonat pályát építettek a gyerekeknek, hogy kedvükre játszhassanak. :) Sok-sok kisvonattal, váltókkal, hidakkal, alagutakkal. :)
Ráadásul busszal mentünk, mert bár nincs messze, csak tegnap kitört a babakocsi kereke és most a Papánál van szervízben. A buszozást külön nagyon élvezték a fiúk. :)
Dani úgy kidőlt, hogy már az ebéd végén tiszta KO volt.

Totka,
Ez a hatszámjegyű visszatérítés nagyon kellemesen hangzik! :) :)

Kuha,
Boldog másfél éves évfordulót Gergőnek! :)

Barbi,
Leonnak is! :) (két nap késéssel :oops: )

Zsuzsa,
A március végi nagy taliba mi is szívesen benevezünk! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Egy pár vonatozós kép. :)

Kép Kép Kép
Kép Kép
Kép vigyorik a buszon

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Benianyu :) , a fiaid még mindig nagyon szépek!

Megann, semmi baj! Gyertek bátran ti is, ha van kedved. Most meg akartam kérdezni, küldjek-e útvonalat, de rájöttem, neked az Üllői út nem jó kiindulási pont :D

Akinek kedve van, csatlakozhat.
Gyengébb idegzetűek ne figyeljenek majd oda, ha apa megszólal, mert ő nem az emberiség 99,9%-ához tartozik. Vagyis nem azok közé, akik jó benyomást akarnak kelteni elsőre, hanem inkább provokál és úgy hülyéskedik, hogy azt hiszed, komolyan mondja. Rókival is majdnem elhitette, hogy veri a gyereket :oops:
Amúgy a világ legjobb szivű embere ám.

A másik a lakás: szóval eléggé lelakott és csak nyáron fogjuk felújitani, ha minden jól megy.

KépKép

KépKép
majola
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a Petidícséreteket! :oops:

Barbi!

Nem, nem vágtunk a hajából a múltkori óta! :) És én is kívánok Leonnak boldog 1,5 éves fordulót így megkésve egy kicsit :wink: :oops:

Benianyu!

Vonatozós, buszozós fiúk tündériek együtt (na meg külön is), mint mindig! :D

Hajni!

Petit meg leköti a formabedobós játék, már egész ügyes is, mindent bele tud tenni, ha megmutatom neki, hogy hová kell! :) Meg kezdi lekötni a motor, a szerszámkészlet, a tál főzőkanállal, de a könyvek valahogy nem! Azokat nem szereti, az még hagyján, hogy én olvasok neki, csak közben ne várjam el, hogy ő üljön mellettem. Néha-néha hoz magától egy könyvet nekem, hogy olvassak, és le is ül mellém, de ez talán heti 1x fordul elő! Mostanában kislabdákat szedeget! Van neki vagy 50 db kislabda egy hálóban, mostanában kiborítja őket, és nekem fognom kell a hálót, és egyenként visszahordja bele a színes labdikat, majd persze újra kiborítja :lol:
Adóvisszatérítés :D hurrá, legalább a pénzre nem lehet fogni a nyaralást!

Kuha!

Ijesztő lehetett Gergő hisztije! :(
Boldog 1,5 éves fordulót Gergőnek! :)

Kérdés: megkérdezhetem, hogy ki milyen pelust használ mostanában? Nekünk a pampersből már éjjel szinte minden kifolyik, 1 hete már a Liberoból is, így most újra a Huggiesnál tartunk éjszaka, az egyelőre kibírja reggelig. Nappalra az összes jó, ja és 5-ös méretet, mert a libero maxi+-t is kinötte 2 hét alatt :shock:

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Majola!

Kézeld el, sajnos mégse tudunk menni :(
Felhivtam anyósomat hogy melyik délelőtt tudna vigyázni Lénára, hogy el tudjak menni fodrászhoz mert már kritikán aluli ahogy kinézek, és sajnos csak a kedd délelőtt jó..
Fájó szivvel de beirattam magam fodrászhoz..
Remélem nem hargszol meg érte, hogy igy becsatlakoztam, aztán most meg ilyen könnyen lemondok róla..
De hát tényleg olyan nehezen szabadulok el Lénától...hogy muszáj volt belemennem az alkuba :( :( :( :(
Még egyszer bocsi.....

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Viki!

Mi Pampers 4+ osat használunk már régóta..és azt hiszem hogy maradunk is még ennél jó ideig...ugye minik vagyunk :(

De most elhatároztam hogy hizókúrára fogom Lénát...
Pl a délutáni kakaójába is teszek tápit..
A gyümölcsöt tejbe áztatott babapiskótával adom és hasonlók..

De hát lehet hogy mindenerőfeszitésem hiába, mert olyan mint apja volt gyereknek...állitolag nagyon kis gebe volt..és láttam is képeket, és tényleg..... :roll: :roll: :roll:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok lányok!

Képzeljétek Tüncsi ma babajoghurtot evett! Egyedül (edüdü-ahogy ő mondja)...és nem ütötte ki :) remélem kinőttük már ezt a nyavaját...

Majola, ha jól vettem ki te tartasz talit? Mikora tervezed?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Végre itthon vagyunk! :)

Gyorsan dobok egy képet aztán megyek aludni :D

Na jó, hármat...

Kép

Kép

Kép

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziaaaaaaaaaaaaaaa Róki!

Gratulálok! Nagyon szép kislány!!! Ügyesek voltatok! Az Istvánban szültél végül? Röviden leírod milyen volt a második élményed?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Róki!

Jajjjjj de szuper....
Olyaaaaaaaaaaaaaaaaannnnnnnnnnnnnn cukiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiik vagytok :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
Szerintem kiköpött Zsuzsául néz ki Szilvi :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Pihenjetek sokat...

Megann

Kép

Kép
megann
 
 


Rókica,
Üdv újra otthon! És nagy nagy gratula még egyszer Szilvibabához! :) Nagyon édes! :) És Zsuzsa is nagyon szép a közös képen! :)

Feldobok egy táblázatot Szilvibaba tiszteletére! :)

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Szia Rókica! De jó, már melletted is ott szuszog a csomagocska. Hogy fogadta Zsuzsa? A kettőjük közötti hasonlóságot Megannál jobban nem tudnám kifejezni :)

Megann, nem baj, de március végén gyere ám!

Prüntyi, igen, én szervezek. Ezen az oldalon, meg az előzőn találod az ezzel kapcsolatos kavarásaimat :) , és a tali(k) jellegét.

Andi,Kuha: Baby Einstein. Ez egy amerikai (vagy izraeli?) filmsorozat kisbabáknak. Zene megy a háttérben, közben játékok vannak működés közben, állatfigurák beszélgetnek, játszanak, gyerekek zenélnek, mutatnak igazi állatokat is.... Mindegyik rész tanit valamit a gyerekeknek: testrészeket, szineket, állatokat...

KépKép

KépKép
majola
 
 


A délelőtti buszozást, délután megismételtük. Most is sikere volt. :)Elmentünk az Auchanba busszal, szerencse, hogy a házzal szemben van a megálló, mert visszafelé már szakadt az eső. Nem is egyszerű egy 10,5 kilós Danicsomaggal + hátizsákkal rohanni a szakadó esőben. :) Szinte semmit nem vettünk, csak kukót, meg Apának egy szülinapi kártyát. Nem akartam cipelni semmit.
A fiúk beültek mindenféle bedobálós játékba. Dani ki is eresztette a hangját, mikor leállt és kivettem, de nem volt vészes a hiszti (még... :oops: ).

Ti nem lesztek rögtön koszosak, ahogy elindultok otthonról? Főleg ilyen időben. Ahogy felemelem Danit, rögtön összerugdos, nem direkt, a cipőjével. A buszon az ölemben ült/állt/térdelt, attól sem lett tisztább a nadrágom. :? :?

Zsuzsa, Viki
Köszönjük a bókokat! :)

Viki,
Mi dm-es Babylove pelust használunk (7-18 kg), még sosem folyt ki belőle a pisi. Nekünk nagyon bevált.

Megann,
Nem baj, ha vékony Léna, hiszen egészséges. Ennyi ételre van szüksége a szervezetének.
Dani meg olyan kis dagi, de azért adok neki enni. :wink: :wink: Pedig meg sem áll egész nap, azt hinni az ember, hogy leugrálja.... Majd, ha nagyobb lesz, biztos átalakul. :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Sziasztok, csak bekuksiztam.
megyünk fürdeni.

Róki, nagyon édes és szép Szilvivi. :) Mégegyszer gratula hozzá.

Kuha, TV- nálunk is vagy Minimax van vagy Thomas DVD! De Minimaxon is olyanok kötik le amik aranyosak. Bár én nem nagyon tudok olyat ott ami gáz lenne. Roli ott az Elmo világát, Hunyor majort, Thomast, Bing és Bongot (néha) nézi, de nem folyamatosan...
Tényleg mi az a bébi einstein???
Adójóváírás... amikor leadtad (vagy a céged) az igénylést a GYEDre akkor lehetett jelölni, hogy kéred e az adójóváírást. ez havi 9000 Ft. Nekem is utólag szóltak és akkor már nem tudtam elintézni. Nekem egyébként maximum GYEDEm (91....) van és most arra 67 ezer körül van. Szóval én is most fogom visszakapni a 108 000 Ftot :) :)

Viki, Petis képek is jók :)

Majola, Julcsi olyan kis okos. Tényleg mindig amikor hallom miket mond meglepődik.

Kriszti

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Rokica!
Jajj de helyes ez a két lány! :D Szerintem is nagyon hasonlítanak :D

Benianyu!
De jó kis játszóházban voltatok! A fiúk irtó helyesek, mint mindig!

Hajni!
Adóvisszatérítés szuper!
És nagy kő esett le, hogy Pannának nem lett baja!

Megann/Benianyu!
Igen, ez a neve: Helen Doron Early English

Viki!
Mi is babylove-t használunk, nálunk mind a két gyereke ebben nőtt/nő fel. Nagyon bevált.
Peti mint jedi-lovag nagyon jó! Az a porszívó, ugye?

Ma reggel arra ébredtem, hogy Andris a Dédinek azt mondja Itt a autó! :D (hallod Barbi?)

ayse
 
 


Rólunk:

Tegnap buliban voltunk, egy barátunk 40. születésnapját ünnepelni. Egy kicsit félve mentem, mert az öccse szervezte, és már volt egy-két érdekes megmozdulása e téren. Azt írta, hogy lesznek gogo-lányok. Aztán jobban elolvastam a levelet és azt is írta, hogy lesznek gogo-fiúk is. Nos, nem voltak gogolányok :D , nem voltak gogo fiúk :( . Viszont volt jó társaság, beszélgetés, finom kaja, jó zene, de az kicsit nagyon hangos volt. És volt jó nagy füst . Egy rock-kocsma volt a hely, a zenével nagyon meg voltam elégedve. És érdekes volt megfigyelni más embereket is, hogyan ismerkedett és szedett fel két csaj fiúkat és milyen drámát élt át az, amelyiket végül ejtették. Meg a jó ötvenes papa-mama a lányaikkal, akik valamit ünnepelni jöttek és a házaspár a legaktívabb táncospár volt a fiatalok között . Még a buszon is jó volt látni ennyi embert, én leginkább a természetet bámulom. Ami nem rossz persze, csak egy idő után elég egyoldalú.

A gyerekek anyósomnál aludtak, mi is odamentünk, úgyhogy a mai ebéd kérdését is megoldottuk :D

Köszönjük a vidijó dícséreteket!

ayse
 
 


Tévé: Lili elől sikerült 3 éves koráig eltitkolnom, hogy van tévémese. Most viszont megbabonázva nézi, nem is hallja, ha szólok hozzá rendes hangon, ezt nagyon utálom. Azért az igazi mesét jobban szereti, és nagyon erős a képzelőereje, úgyhogy a tévé nem tudta tőle elvenni a saját fejben való képalkotás lépességét és szeretetét.
Nálunk a következő szabályok vannak: előre kinézzük, hogy mit néz és akkor kapcsoljuk be (a legtöbb esetben, persze, hogy van kivétel). Tisztázzuk, hogy mennyit nézhet - általában 3-at, sztem az is túl sok. És utána ki kell kapcsolni, azt szeretem, ha ő kapcsolja ki (ő is), mert ezzel rá van nevelve, hogy nem egy felsőbb hatalom irányítja ezeket a dolgokat, hanem ő.
Minimax: azért vannak rajta olyan rajzfilmek, amiket nem engedek meg Lilinek, pl. Tom a nagy utazó, Elveszett világ, Marsupilami (ez mostanában hálistennek nincs). És azokat a minitinikről szóló amcsi rajzfilmeket se kultiválom, mint pl. a Tupu vagy a Maja és Miguel. Rémesen beszélnek benne, affektálnak, hangosak, nem szeretem, ha utánozza őket. És azt sem szeretem a minimaxban, hogy rögtön mutatják, hogy "mi akar következni", szóval lánctévéssé nevelik a gyereket. Akkor már tényleg jobb egy dvd.
Andrist egyáltalán nem köti le.

Tali:
Hát én nagyon félek az autóvezetéstől, úgyhogy ha jobb idő lesz, legfeljebb akkor merészkedek le Majoláékhoz vonattal.
Most egyébként is karanténban tartjuk Andrist, hogy megkaphassa már végre az oltást. Ő egybként jól van, igaz ma elkezdett köhögni :(. Lili tegnap itthon maradt, mert megérkezett a menetrendszerinti pénteki hányás. Hajnalban kijött belőle az óvodai ebéd :shock: , tuti, hogy azzal nem stimmelt valami. :( Aztán már jól volt, ezért merészeltünk lelépni bulizni.

ayse
 
 


Akkor én sormintára gyúrok!

A videóra visszatérve Andrisnál ez a szaladgálás az alapjárat :D. Mondtam is már az apjának, hogy Andrisról is fel lehetne tenni azt a találós kérdést, hogy
- Hányat lép a veréb/Andris egy évben?
- Sehányat, mert ugrik/szalad! :lol:

ayse
 
 


Sziasztok!

Ayse

Akkor én most belekontárkodom! :D

Sajna nem volt netünk egy ideig, visszaolvasni nem tudtam, de azt látom, hogy Szilvivi megérkezett!

Hatalmas gratula Rokinak és Szilvivinek az anyukájához!
Szerintem is hasonlítanak a csajok!
Rögtön pótolom a hiányosságaimat!

Szilvi

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Rókica! :D

Nagyon szépek vagytok, tündér a két leányzó! Mégegyszer gratula!

TV/DVD: Mivel nálunk csak 3 adó van a TV-ben, azt a gyerekek nem nézik(csak ha mondjuk én nézek valamit :oops: , de ált. az nem köti le őket), de van immár kb. 50 mese DVD-nk, a Mazsola és Tádétól kezdve, ami nálunk is nagy kedvenc, a Kisvakondig az átkos jó sok meséje. :D Gergő 2 éves korában nézett először, persze Gergő miatt Bulcsú előbb, de ő nem is szokta végignézni, csak a rövidebbeket. Nem szoktam bármennyit engedni.

Ayse! :D

Jó lehetett a buli!

Megann! :D

Ne aggódj Léna súlya miatt, biztos eszik annyit, amennyire szüksége van. Az elhízás sokkal nagyobb veszély, minthogy sovány lesz. Gondolj bele, te most kínlódsz, hogy hízzon, aztán majd ő fog kínlódni, hogy lefogyjon! :D A helyedben nem adnék plusz kalóriákat, ahogy a képeken láttam, nagyon szép, csinos kislány, egyáltalán nem sovány. Gergő is elég keveset eszik, de ő se sovány, nem aggódom. :D

Totka! :D

De jó ez az adóvisszatérítés és nyaralás!

Benianyu! :D

Dehogynem leszek koszos. Főleg most, hogy olyan sár van, néha úgy érzem magam, mint egy dagonyázó vaddisznó. Bubus engem is összerugdos, sőt Gergő is, mikor beteszem az autóba.

Játék:
Bubus imád táncolni Gergővel, szeret autózni, könyveket nézegetni, a karikapiramist, főzni, szereti a formabedobót is.

Zsóf

Kép
Kép
göndörzsóf
 
 


Sziasztok!

Majola...visszaolvastam, de nem igazán tiszta a kép....akkor...kisebb tali most kedden? 6.-án? És nagyobbat még nem tudod? nekem is a márc. vége jó...20.- a után.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szép jó napot!
Anyumékhoz megyünk ebédre(Csabának rendezi a szülinapi "Zsúrját" :lol: :lol: ), így van időm picit netezni.
Tegnap délután meg anyóst voltunk köszönteni(após libamájat sütött-annyira, de annyira finom volt, hogy némelyik étterem nem készíti ilyen jól el)Anyósék az Orsi virsliket gyártják-így mindíg igen jutányosan vásárolhatnak libamájat-én sajna nem tudom elkészíteni. :( -Az Orsi virslit viszont anyósék meg nem ennék!!!!!- :evil:


Rokica
Jó hogy itthon vagytok, Szilvi meg szerintem Rád hasonlít, és nagyon szép szemöldöke van ám!!!!!!!!!!!!!!!(egyből kiszúrtam)

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Összehasonlító képek:

Újszülött Szilvi:

Kép

Újszülött Zsuzsa:

Kép

Apuka Szilvivel:

Kép

Apuka Zsuzsával:

Kép

Párnás kép:

Kép

Kép


Utazós kép:

Kép

Kép

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Na akkor folytatom!

Ancsi, Kuha küldtem a privit!!!(látom, izgat az adóvisszatérítés, elhihetitek engem mennyire izgatott, főleg mikor megláttam az összeget!!!) :D :D :D :D :wink: )
Ancsi
Csizmás, kolbievő Melcsi nagy huncut!!!
Viki
Szerelő, motorozó Petid egyre vagányabb!!!!! :D Jó hogy láttam a mocitokat, holnap ha megyünk a szemészhez, veszünk Pannának is valami lábbal hajtható járművet, mivel itt a jóidőőőőő!!!!
Nem tudod/tudjátok, van valami csajos is??????????????
Benianyu
Vonatozó, manöken Dani csíkosban, hatalmas szemekkel, göndi frizkóval nagyon helyes ám!!!!!!!!!!
Ayse
szülinapi buli :D Szerintem ezek a kimozdulások nagyon jótékonyak, ezek az idők csak a Tiétek!!!!Szusszantok picit!


mit akartam.......


Barbi
Jaj, nagyon bírtam Nolcsid fika beszólását!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: (gondolom, Ti már nem annyira!)

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Rokica
de jó, vannak új képek!!!!!! :D
na jó , azért tényleg hasonlít egymásra a két lány!!!!!!!!Nagyon tündéri Szilvi a hordozóban!!!!!!!!!

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Szüléstörténet...

Valószínűleg a kedd délelőtti "sétánk" Zsuzsával megtette a hatását, mikor is sárban tocsogva kellett őt kézben hazacipelni a bevásárlószatyorral együtt...

Igaz, délután még felhívtam Siklóst, hogy nem lehetne-e a másnap reggeli NST-t elhalasztani, mert szerda reggelre volt időpontunk az allergia szakrendelésre Zsuzsával, és úgy gondoltam, még sehol semmi. Siklós persze hallani se akart róla, úgyhogy szépen megírtam a jegyzeteimet hogy ha mégse érek vissza az NST-ről mire sorra kerülünk, Anyukám oda tudja adni és informálódni a helyemben is...

Tehát délután még semmi de semmi az égegyadta világon nem jelezte azt, hogy másnap reggelre már baba lesz.

Este megfürdettük Zsuzsát, David lerakta aludni, és mi is korán lefeküdtünk, mert mindketten fáradtak voltunk. Zsuzsa tíz és tizenegy között felsírt, David bement hozzá, erre persze én is felébredtem. Itt éreztem először gyanús fájdogálásokat, amik erősebbek és másak voltak mint az eddigi jóslófájások... fel is izgultam, visszaaludni már nem tudtam, pedig nem voltak erősek. Próbálkoztam az alvással, de nem ment. Írtam a dúlának, mert ő kérte hogy azonnal ha bármit érzek, még akkor is ha nem gondolom hogy fontos, szóljak, hogy ő fel tudjon készülni. Úgyhogy neki küldtem először SMS-t, Davidet hagytam aludni. Mivel nem sikerült visszaaludni, ezért elmentem fürdeni és megborotváltam a lábam... erre napok óta készültem, valamiért ez zavart, a többi borotválatlanság nem. :) Fürdés után megpróbáltam újra aludni, ez olyan éjfél tájban volt, el is szundítottam, de már úgy ébredtem, hogy felnyüszítettem mert fájt. Erre David is feléledt (nem sokáig) kérdezte mi a baj, mondom, fáj, erre átfordult a másik oldalára és aludt tovább. Én kijöttem netezni és jól elbeszélgettem az egyik ex-pasim feleségével akivel akkor is chateltem mikor Zsuzsával beindult a szülésem. :) El voltam tökélve, hogy most nem megyek túl korán a kórházba, mert úgy éreztem, legutóbb korai volt bemenni, hiába voltak 2-3-5-6 perces fájásaim, nem voltak rendszeresek. Úgyhogy chatelés közben fel-fel-álltam hogy nekidőljek valaminek és átvészeljem a fájásokat, mert ekkor már elég intenzívek voltak... és egyre sűrűbbek. Ismerős egyre kapacitált hogy most már ideje lenne hívnom anyukámat, már ideje lenne indulni... én meg egyre mondtam, hogy ej ráérünk arra még...

Végül kettő órakor 4-5 perces intenzív fájásokkal hívtam anyukámat is meg a dúlát is, hogy készüljenek, megyünk a kórházba. Davidet egy félóra múlva keltettem, taxit hívtunk, aki pont akkor ért ide mikor anyukám is. Ekkor már 3 perces fájásaim voltak, olyanok, hogy beszélni már nem tudtam közben, próbáltam befelé figyelni és átengedni magam nekik, és arra koncentrálni, hogy a fájással jön a baba, a fájás nyitja az utat előtte.

A taxiút elég kényelmetlen volt, egy fájás után láttam hogy néz a vezető, mondtam neki ne aggódjon, beérünk. :) Erre elmesélte, hogy ő nem aggódik, mert nemrég nézett végig egy előszobai szülést ahol burokrepedés után 15 perccel jött világra a baba, és mire ő odaért, addigra már nem volt szükség rá, de azóta is nagyon jóban van a családdal. Közben felszedtük a dúlát, és végül valahogy 3 és 4 között értünk a kórházba ahol azonnal rákötöttek a CTG-re és azt mondták, ne is sétáljak vele, ami roppantul bosszantott, mert előző nap bezzeg ugráltattak a CTG-vel a hasamon, hogy Szilvi felébredjen. Ha akkor lehetett vele mozogni, most miért nem? A dúla közben arra biztatott, hogy ezt most engedjem el, ne erre koncentráljak. Végül megjött a szülésznőm, ő leszedett a gépről, kérdeztem, mennyire vagyok nyitva, mondták 7 centi. :) Ennek nagyon-nagyon megörültem.

Az alternatív szoba foglalt volt, úgyhogy hagyományos szobába mentünk. Ilyenkor még ugyanúgy rádőltem valamire (főleg Davidre) fájások alatt, de fájásszünetben még elbeszélgettünk, viccelődtünk a szülésznővel, a dúlával, stb. Aztán egyre intenzívebbek lettek a fájások, én ezeket Davidre dőlve vészeltem át és közben kiabáltam szép nyitott szájjal... egyszer mikor kimentem pisilni és csukott szájjal dünnyögtem át egy fájást, a dúla rám is szólt, hogy nyissam ki szépen nagyra, mert ezzel is segítem a tágulást, úgyhogy én szorgalmasan üvöltöttem nagyra nyitott szájjal fájások közben. A dúlám próbálkozott mindenféle illattal meg borogatással, ezek egyáltalán nem jöttek be nekem, zenét nem is vittem, mert úgy emlékeztem, abszolút nem volt rá igényem. Most se. Mikor már olyan erősek voltak a fájások, hogy közben sem tértem vissza e világba, akkor ráborultam az ágyra egyik oldalról, a másik oldalról a dúla, és az ő két kezét fogtam és húztam mikor jött egy-egy fájás. Ő egyre mondta hogy milyen jól halad a dolog, milyen szépen nyílik a méhszáj, jön a baba, stb. Ez sokat segített, de a legjobb volt kapaszkodni belé. David asszem ekkor a hátam mögött állt, de nem tudom, mit csinált ott.

Valamikor ilyentájt megérkezett az orvosom, csak azt láttam, hogy egyszer csak ott van egy hatalmas bögre kávéval az ajtóban és bekukkant, de látszott nem akart bejönni és megzavarni a szülés menetét. Aztán két fájás között bejött és megvizsgált, aztán szépen újra kivonult...

Ekkor már igencsak elegem volt a dologból, már éreztem hogy jön le a baba feje, de azt mondták, még mindig egy kicsit magasan van a kitoláshoz, de ha kakilni kell, akkor nyomjak. Hát néha-néha éreztem valami hasonszőrűt, fájások közben. A dúla egész vajúdás alatt próbált meggyőzni, hogy guggoljak, de nem akartam, mert úgy még fájdalmasabb volt. Na most beleguggoltam a fájdalmakba (az ő kezébe kapaszkodva, ágyra borulva), mert már nagyon szerettem volna ha vége van, és megszületik a baba. Elegem volt a fájdalmakból, úgyhogy elkezdtem tolni, tolni, tolni. Valamikor ilyenkor repedt meg a magzatburok, csak arra emlékszem, egy lepedőt alámtettek hogy arra csöpögjön minden. Nem éreztem azt az elsöprő visszatarthatatlan ingert, valami ingert igen, de nagyon tudatosan rásegítettem. Emlékszem egy olyanra, hogy nem volt aktív fájás, és a dúlám mondta, hogy ez a "legyünk hálásak" szünet az aktív vajúdás és a kitolás között. Na én rohadtul nem voltam hálás, én már csak azt vártam, mikor van vége. És örültem mikor jött egy következő fájás amivel lehetett tolni. Nem tudom ez mennyi idő lehetett, talán 1 óra össz-vissz, de nekem végeláthatatlannak tűnt. Ekkor már lecsúsztam az ágy oldaláról, már a guggolásba is beleültem, teljesen szétvetett lábakkal ültem a földön és úgy próbáltam tolni. És reklamáltam hogy elegem van és most már nyomják ki belőlem a babát! :lol:

Nem tudom, mikor termett mögém az orvos meg a szülésznő, nem láttam mikor jöttek be. De ekkor már kiabáltam hogy tolni kell, és toltam ahogy csak bírtam és végre végre mondták ők is hogy jön a baba feje és álljak fel valamennyire. Felkecmeregtem, vagy felsegítettek, és visszaborultam az ágyra, félig guggolva és szorítottam a dúla kezét. Akkor volt egy-két fájás amit Erzsike (a szülésznő) mondta hogy várjak ki, gondolom hogy a gátat védje, és pár ilyen tolásra előbújt a baba. A lábam között próbálták odaadni nekem, felsegítettek az ágyra, átnavigálták a lábam között a köldökzsinórt mert a lepény még bent volt, és a hasamra rakták a babát. Ekkor készült az első kép rólunk.

A legerősebb érzésem a megkönnyebbülés volt, hogy végre-végre vége, és a türelmetlenség hogy most már jöhetne a méhlepény mert borzasztó érzékenynek éreztem az egész térséget és zavart a köldökzsinór a lábam között. Aztán a babát elvitték felöltöztetni, lemérni, stb, engem pedig összevart az orvos, mert valamennyit repedtem a gátvédelem ellenére. Ezzel is borzasztó türelmetlen voltam, azt akartam, hagyjanak már békén. Közben Szilvi az apukája karjaiban várta hogy én magamhoz vegyem.

Mikor befejezte a fércelést az orvos, megkaptam Szilvit, a dúla segített felülni és próbáltunk szopizni. Azonnyomban sikerült pár hólyagot szopiznia a mellbimbómra, de nagyon ügyesen rákapott. :) Aztán egy-két óra után őt elvitték gyerekorvosi vizsgálatra, de azt mondták, ahogy lemegyek a gyerekágyra, visszakapom.

Igen, de előtte el kell menni pisilni... végül magam mondtam, hogy mennék, sikerült is némi koncentráció után, levittek a szobámba, és ott elkezdtem küldözgetni az SMS-eket... kb az M betűig jutottam a telefonkönyvben amikor úgy zavarni kezdett, hogy Szilvit még mindig nem hozták vissza, a dúla is kapacitált, hogy totyogjunk már át a csecsemőosztályra, keressük meg. Úgyhogy így is lett, és mindenki aki az M betű után következett csak egy óra múlva kapott értesítést Szilvi érkezéséről. :lol:

Összességében nagyon elégedett vagyok az egész élménnyel. Még mindig nem a kedvencem a szülés, de úgy érzem, megkaptam amit szerettem volna, egy teljesen beavatkozásmentes, természetes és GYORS szülést. :) Úgy érzem, kifizetődött a tudatos készülés, a felvállalása a fájdalomnak, a körülmények alakítgatása, a dúla segítsége, a különböző "trükkök" bevetése, de leginkább az, hogy végig az élt bennem, hogy ha kibírom a fájdalmat, akkor gyorsabb lesz. Ha vele dolgozom, akkor könnyebb lesz. Át kell engedni magam a folyamatnak, mert ha meggátolom, ha ellenállok, ha menekülök, csak magamnak nehezítem meg.

És természetesen kaptam egy gyönyörű, egészséges kislányt. :)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan írok :(
Tegnap éjszaka Leonnak kruppos rohama volt, be kellett vinni a Budai Gyerekkórházba. Szerencsére nem volt vészes, nem kellett bent maradni, kapott egy kúpot és haza is engedtek minket.
Mi is buliban voltunk, pont mikor hazaértünk, akkor hallom, hogy Leon elkezd ugatva köhögni és fulladni.
Kivittük a folyosóra takaróba bugyolálva, rögötön szebben vette a levegőt, de ahogy visszahoztuk a szobába, elkezdett megint fulladni.
Na akkor hívtam az ügyeletet, ott mondták, hogy menjünk be.
Nagyon rendes dokit fogtunk ki, alaposan megvizsgálta, mondjuk akkor már jobban lélegzett.
Kaptunk kúpott itthonra is, de eddig nem kellett még használni.
Még szerencs, hogy anyu pont itt volt még, mert ő vitt be minket, Gabi meg itthon maradt Nolcsikával.
Ma már sajnos magas láza is van, úgyhogy tuti, valami vírust nyelt be, attól volt a krupp is.
Most alszik, elég fókásan köhög, de remélem a nehezén túl van.

Zsuzsa, Andi!
Sajnálom, de ugrott a keddi tali, remélem ha meggyógyult Leon, majd pótoljuk! :(

Csak még annyit:

Róki!
Nagyon szép a szüléstörténeted, szerintem mindenki ilyen szülést kíván magának!
Szilvi meg nagyon helyes baba és szerintem is hasonlítanak Zsuzsával egymásra. :D
Tegnap anya nézegette a képeket és a nálunk készült talis képeken Zsuzsa volt a kedvence, el volt ájulva, hogy milyen gyönyörű kislány! :D
Azt mondta, olyan mint egy porcelánbaba!

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Sziasztok!

Róki!
Nagyon meghatódtam a szüléstörténeteden, annyira szépen írtad le!
Örülök, hogy teljesültek a kívánságaid! :)
Nagyon édes képeket tettél fel!

Barbi!
Jobbulást Leonkának! Remélem hamar kikecmereg belőle! :?

Zsuzsa!
Sajnálom a talit, remélem nemsokára pótolhatjuk! :)

Totka!
Éljen az adóvisszatérítés! :D :D
Natinak mocija van ugyan, de rózsaszín-kék színű. Sztem elég csajos! :D

Benianyu!
Csíkos csemetéid nagyon helyesek! :D

Kicsit megkésve ugyan, de isten éltesse a másfél éves Leont, Gergőt és Rolit is! :)

Nati ezerrel fogzik, nemcsak a szemfogai jönnek alul, hanem a leghátsó örlői is! :?
Ehhez képest nyűgösebb picit, de csak önmagához képest, mert még így is jó kislány! :)
Elkezdett ő is felfelé mászni, eszembe is jutott Gergő és Dani! :?
Eddigi legijesztőbb akciója az volt, amikor felállt a számítógép előtt lévő gurulós bőr fotelre és erről rátámaszkodott az asztalra!
Bele sem merek gondolni, mekkorát eshetett volna, ha arrébb gurul a szék. :shock: :(

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Gyermekágy:

Ötágyas szobába kerültem, ezt már nem élveztem annyira mint anno Zsuzsával a háromágyasat. Sokan voltunk, cserélődtek mindennap a kismamák, sokan (minket is beleértve) bénáztak a szopival, és volt akinek egyáltalán nem sikerült mellre tennie, ezért inkább hagyta ordítani a babáját. :( Ez annyira szomorú volt, pedig az Istvánban igazán van szaksegítség, jönnek a nővérek és ha kell félórát, órát rászánnak minden alkalommal hogy megmutassák, segítsenek, hogy kell mellretenni a babát. Két olyan anyukát is elengedtek velem együtt, akiknek nem sikerült mellre tenni a babáját többszörös próbálkozás után, de úgy engedték haza őket, hogy megmutatták hogy kell fejni, hol kell pumpát bérelni. Senki nem kapott pótlást, csak lefejt anyatejet.

Szóval már alig vártam hogy hazajöjjünk.

Az első nap sokat aludt Szilvi, de azért pár óránként jelentkezett egy kis szopira... nagyon-nagyon bénáztunk, azt hittem hogy én már haj de rutinos vagyok, de a mellbimbóm ugyanúgy nem akart együttműködni eleinte, és Szilvinek meg kellett tanulnia beszippantani és úgy kihúzni, mert az enyém tök lapos, a mellem viszont hatalmas és széles, tehát nem olyan egyszerű mint akinek szép csúcsos a mellbimbója és a bimbóudvara és szépen csak becsúsztatja a baba szájába. Szóval küzdöttünk, és én is igenis elcsoszogtam újra a nővérekhez, hogy segítsenek már... mert láttam hogy kezd kis hólyagokat szopni bimbóimra, mert nem tudja elég mélyen bekapni, és ha azok felszakadnak, az rohadtul fáj. :(

Végül második napra belejöttünk, egyre gyakrabban ment a dolog. A második nap EGÉSZ NAP a cicin csüngött. Halál komolyan. Szinte nem is aludt. Hála Zsuzsának, ezt tudtam, hogy ez menetrendszerű, hogy a második nap arról szól hogy a pár csepp kolosztrumot feltornázza valami mennyiségre, ezért szopik ilyen intenzíven. De még így felkészülve is baromi fárasztó volt, mert ugye első nap aluszékony a baba, akkor kéne anyukának is pihennie, de akkor még pörög ezerrel mert dolgoznak a hormonok. Mire kidőlnél, addigra ébred a baba és követeli a cicit egy egész napon át.

Második nap beálltunk a 15 percenkénti szopira. 5 perc cicin, beájulás, 10 perc alvás, kezdjük újra...

Ennek köszönhetően harmadnapra úgy beindult a tejem, hogy csöpögött. Ezt is hatalmas sikerélménynek éltem meg, mert Zsuzsával csak 5-6. napra sikerült ezt elérni, és már otthon voltunk és pánikoltam hogy nem lesz elég tejem. De a maratoni szopik a második és harmadik napon megtették a hatásukat, és a negyedik nap már egyre hosszasabban aludt Szilvi szopik között, mert volt elég tej hogy megtömje a pociját. Ma reggel 4 (!!!!!) órát aludt két szopi között én meg csak lestem... ilyet Zsuzsa többhetesen csinált először.

Annyira de annyira sajnáltam a babákat akiket nem tudtak/akartak mellrerakni... látszott hogy anyukák elkeseredtek a sikertelenségtől, és inkább ringatták, altatták a babákat, akik ennek megfelelően hosszas órákat aludtak, mikor felébredtek, rekedtre sírták magukat. Akiket szoptattak, azok ugyan sokkal de sokkal gyakrabban ébredtek, de max pár percig sírtak, mert be lett tömve a szájuk.

De ami nagyon-nagyon tetszett, hogy a zárójelentésekre mindenkinek ráírták, hogy tessék a babákat igény szerint szoptatni, de minimum 8-szor 24 óra alatt. :) Na többek között ezért választottam az Istvánt.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Rokica!
Gratulalok!

Tenyleg nagyon szépen irtad le a szülést és a gyermekágyat is.
Minden jót kivánok Nektetk és tiszta szivből gratulalok a két gyönyörű lánykádhoz!
Ez tényleg fantasztikus hozzaállás ami az Istvanban van. Észbentartom arra az esetre ha otthon szülnék :)


Barbi!

Jobbulást Leonnak!!
Mitöl jönnek ezek a rohamok? Kinövi? mit mondanak a dokik? Biztos irtál már erről, bocs, csak ritkán jövök..

Kép

Kép
ppanna
 
 


Róki!

Jajjjj de szuper hogy ezt leirtad...
Bár azért nekem olyan hosszúnak tűnt a dolog az irásod alapján, ahhoz képes hogy milyen hamar megvolt Szilvibaba.. :P
Persze az irás soha nem olyan :oops: :oops:

Tejcsi :P :P :P :P

Nagyon kiváncsi vagyok, hogy Zsuzsa vissza fog e állni a szopira????
Majd ha történik valami ezügyben, tájékoztass minket, mert nagyon érdekel, hogy érdekli e még Zsuzsát a szopi, hogy netán kéri e vagy ilyesmi :roll: :roll: :roll:

Rajtad okulva legközelebb én is másképp fogom csinálni a gyerekágyas témát...
Nem a bevásárlókosárban fog aludni az uj babám, hanem mellettem ciciközelben :) :)

Hihihihi tök úgy beszélek mintha már útban lenne az uj babám, pedig esküszöm nem :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Viszont komolyan mondom napirenden téma ez... :)

Barbi!

Hűűű basszuskulcs...
Még jó hogy van ilyen lélekjelenléted!
Sajnálom szegény Leont...
Ő nem ijedt meg??????
Mielőbbi gyógyulást neki...mennyi volt a láza????

Képzeljétek...

Tegnap este fura dolog történt, ugye nekünk fel vannak szerelve nyitásérzékelők a nyilászárókra, és tegnapeste fürcsi előtt mindannyian bent voltunk mikor megszólalt a nyitásérzékelő olyan csiripelő hangon...
Férjjel összenéztünk, és Léna tök megérezte hogy még mi is megijedtünk, ijedten odaszaladt hozzám és nyöszörögve nyújtotta a kezét hogy vegyem fel...majd riadtan kémlelte az ablakokat..
Találtunk egy nyitvahagyott ablakot :? :? , amiről én nehezen hiszem el hogy a huzat rángathatta meg...de mást nem találtunk...
Azért szar érzés volt ám..... :? :?

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Róki!
Jaj, nagyon irigyellek a kis szuszogó csomagodért, hát még hogy ez a csomagocska kislány! :D :D :D
Nagyon jó a hozzáállás az Istvánban, de az 5 ágyas szoba az nem lehetett túl jó. :?

Andi!
Köszi, én is remélem :?
Mondjuk délelőtt aludt 2,5 órát, most is alszik, remélem megint egy nagyobbat.

Ppanna!
Nem, még nem írtam semmit a kruppról, mivel nem volt még Leonnak se soha....
Igen, kinövik a gyerekek, ált. 2 éves korukra.
Nem mondott konkrétan semmi, hogy mitól lehet, lehet vírusfertőzéstől, ha van előtte valami jel, de mástól is.
Mivel mára be is lázasodott, nála gondolom egy vírusfertőzés váltotta ki.
Van aki hajlamos rá, annál kijöhet sajnos. Remélem Leonnál is ez volt az első és az utolsó is.
Ti már Algírban vagytok megint?

Na megyek, mert most feküdt le csak Nolcsi is, de Apa is és őrjöng, hogy hagyjam abba a gépelést, mert aludni szeretne.......... :lol:

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Megann!
38,9 volt popsiban, nem olyan vészes, ezen még nem izgulok, csak ha jóval 39 fölött van.
Hú, tényleg ijesztő lehetett az ablak, én se szeretem az ilyen véletleneket :(

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Sziasztok

Róki, köszönjük az "élménybeszámolót" :lol:

Barbi, jobbulást Leonkának!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


:mrgreen:

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Megann:

Egyelőre fejek Zsuzsának. Ma sikerült egy zacsi tejet kiváltani neki a sajátommal, magyarul 150-et fejtem neki azon felül amit Szilvi szopott... Zsuzsa jelenleg napi 300 ml-t fogyaszt, és szeretnék tartalékolni is, ami így most kicsit félelmetesnek tűnik, még nem tudom hogy fogom ezt a tejtermelést fenntartani, illetve mikor lesz időm ennyit fejni. :( De majd csak kialakul.

Még nem jelzett hogy szeretne mellre kéredzkedni, én meg nem akarom erőltetni. Mikor látja hogy fejek, akkor mindig megjegyzi, hogy MÜK! :) (milk) De még nem gondolt rá, hogy ő is szopizzon. Majd ha egy kicsit leülepedtünk mindannyian...

Barbi:

Nem sikerült még visszaolvasnom, de azon megakadt a szemem, hogy kórházban voltatok? Remélem Leon már jobban van...

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Helló-belló Nyúlné!!!! :D :D


Barbi
Jaj, milló gyógypuszi Leon torkára!!!!!!!(azért jó, hogy nem kellett bent aludnotok a kórházban!)
Megann
olyan rémisztő amit írtál az ablakról...! :( (bár lehet, tényleg csak a huzat.....)

Megyek, mert mindjárt szól Panna és Apa, hogy készen vannak a fürcsivel!!


hA NEM JÖNNÉK MÁR MA, HOLNAP GONDOLJATOK rÁNK MEGYÜNK A szemészhez!!!

cSÓK.

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Róki!
Zsuzsa hogy viselte a hiányodat?
Hogy viszonyul Szilvihez? És hogy telt az első éjszakátok?
A "ki, hol alszik" kérdését hogy sikerült megoldani?

Nyúlné!
Alig győztem elolvasni, amit írtál! :lol:

Totka!
Megy a drukkkkkkkkkk!!!!!!!!!!!! :)

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Sziasztok!

Roki!

Nagyon cuki Szilvi baba :)
És miylen helyesek együtt Zsuzsával az ágyon :)

Benianyu!

Nagyon helyesek a srácok :wink:

Totka!

Ez oylan érdekes, mert Lívi meg pont a formabedobós, logikai és építő játékokat imádja.
Könyveket meg 2 percig bírja :)
Annyira más már most a kis személyiségük, nem?

Ma volt apa Lívivel a szabadidő kiállításon és Lívi minden motorra felkéredzkedett, nagyon élvezte állítólag.
Majd lesznek fotók is.
Így ma szabad napom volt, de jóóóóó volt, de a végén márunatkoztam :D

Mindenkinek szép álmokat!

Mea
mea
 
 


Nyúlné!

:twisted: :twisted: :twisted: :? :? gyanus vagy Te nekem...mégis mi ennyire vigyorognivaló :roll: :roll: :roll: :wink: :wink: :wink: ????????

Róki!

Ahogy emlékszem neked nem lesz gondod a tejcsi mennyiségével...majd meglátod :wink:
Jól emlékszem hogy Te kézzel fejtél a leghatékonnyabban??
Most hogy csinálod???

Mea!
:lol: :lol:

Totka!

Én is gondolok Rád :wink:

Mi holnap délelőtt megyünk bölcsinézőbe meg beiratkozóba is azt hiszem :roll: :roll:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Barbi!

Hogy van Leoncsi??
Felment a láza???

Remélem jól vagy...

Egyébként Rectodelt kúpot kapott vagy valami mást????

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Barbi, nagyon sajnálom Leont is, meg a talit is! Jobbulást Leonkának és soha többet ne jöjjön elő ez a csúnya köhögés.
A talit meg majd pótoljuk máskor!
Ugye, Andi?

Róki, sejtettem, hogy részletesen beszámolsz majd, de hogy ilyen hamar! Jó sok energiád van.
És olyan érdekes, ahogy leirtad a szülést, nagyon hasonlóan történt minden, mint nálam Annánál, én mégis máshogy éltem meg, rosszabbul. Biztosan sokat segitett az elhatározás, hogy a fájdalmat jól viseled, mert segiti a babát, meg a dúla jelenléte is.
Én bizony összekeverném a két pici lányt a képeken.

Ma vendégeink voltak, egy héthónapos kisfiú is volt itt. Julcsit nem nagyon érdekelte, viszont egész délután eljátszogatott mellette, szinte egyedül.
Andi, igaz lehet ez a 18 hós határ, én is látom, hogy Julcsi egyre jobban eljátszik egyedül.
Ő egyébként minden játékát szereti, a sok kacatot is. Nem nagyon van olyan játék (pedig kicsurognak a kacatok két dobozból és még a többi, ami a polcon van), ami egy héten legalább egyszer ne kerülne elő. És ez a kis plüssfigurákra is igaz, sőt, még a forgó négy figurája is kap néhány puszit minden héten.

KépKép

KépKép
majola
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?