Új privát üzeneted érkezett!

Kuha!

Na majdnem el is felejtettem válaszolni..

Szóval a a tejet felforralhatod kezdetben, de én úgy gondolom hogy a már hőkezelt tejeknek nem lehet sok baja...
(emlékszel, amikor régen az Árkádban sétáltunk Barbival, Léna 330millis dobozos milli tejet ivott :wink: )

Jelenleg Léna általában 2,8 as milli tejet iszik, nem tartósat, hanem rendes pár napos tejet, de ha megyün Auchanban szoktam venni 3,5 öset is....azt hiszem az Sole vagy milyen.....

És én is csak az első héten forralgattam meg vizeztem, mert Lénánál semmi allargia nem mutatkozott....
:)

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Ja és tegnap lemázsáltam Lénát....

9,4 kg...

:( és :) egyben...

:) mert legalább már visszszedte azt amit a fülgyulladáskor leadott..
:( mert olyan kis sovinak látom..

De nem is csoda, annyit rohan....persze hogy nem marad rajta semmi..

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Kész a kaja, a derekam meg úgy fáj, hogy naaaagyon!
Tejfölös krumplilevest főztem parasztkolbival-Panninak és magamnak virslivel-, meg 30db palit sütöttem:kakaósat, nutellásat, baracklekvárosat.(anyumék is itt fognak estére vacsizni).


A mensesem is megjött, úgyhogy jó vagyok.

Benianyu
Benifülek :cry: :cry: jobbulást!!!!!
Kuha
ma délután megyek anyumék könyvelőjéhez, és majd beleugrik a majom a vízbe, hogy mennyi is lesz az annyi, amit visszakapok.Bánom már nagyon, hogy a kórház csinálja az adóbevallásom, és nem én készíttetem.késő bánat.
Megann
én meg Pancsi hosszát kicsinylem:79 cm.Én 168, férj, 190 cm.
Nyúlné
én most itt vagyok, erre Te nem jössz!!! :twisted: Vagy most mentek Szombathelyre?(mintha ilyet olvastam volna)

Pannának kutya baja, hál'Istennek, de azért gondolhatjátok, hogy volt egy álmatlan éjszakám.

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 

 
 

Mááár csak 19 old.az ezerig!!!!!!!!!!! :D

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Kuha, Megann, Totka,
Köszi. :) Egyébként Beni teljesen jól van, nem is látszik betegnek. Csak persze tudjuk. :( Augmentint kapott, 3*5 ml naponta.

Jön ma az Anyu, én meg elmegyek kicsit vásárolgatni. Hétfőn lesz Apa szülinapja, neki is veszek ajándékot. :)
Danit letettem, mert ma 3/4 7-kor kelt és kezdett nagyon nyűgi lenni.

Totka,
Dani is kb. 79 centi. Majd megnőnek, ne aggódj. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


79 centi????
Hú, mikor lesz Julcsi ilyen magas :roll:

KépKép

KépKép
majola
 
 


Hahó!!

Ismeritek ugye???
Aki kiváncsi hamar megöregszik!!! :lol: :lol: :lol:

Tényleg nem tudta biztosra mondani,csak saccolt.....én meg nem akarom elkiabálni!!!
Pár hét és többet tudunk!! :roll: :wink:

Kuha.
Tej téma:háááát megmondom őszintén,hogy mi igencsak belecsaptunk a közapébe!!! :?
Valamelyik nap azt ittam és Meli kért belőle...azóta csak azt inna!!! :shock:
Most már nem ám a rudiért és danoninóért megy a hűtőhöz,hanem a tejért!!! 8)
Én nem forralom fel csak kicsit meglangyositom,hogy ne hidegen igya!!!
De azt látni kéne,hogy hogy issza!!! :D
Fogja szépen a poharat és addig le nem teszi mig van benne....és utánna még mindig kér!!! :? :D

Megann.
Ne izgulj,tuti minden rendben van Lénával!!!!
Ha ennyire vágysz babára akkor mire vártok még???
Én is megilyedtem az elején,hogy hogy lesz,de most már olyan jó!!!
És nincs annál szebb,mikor Melinek mondom,hogy hol a kistesó??És rögtön húzza fel a pulcsimat és szórja rá a cuppanós puszikat a hasamra...meg simogatja és rásimul a kis fejecskéjével!!! :D :D
Hihetetlen,hogy érti ki is van ott!!! :roll:
Ugyhogy hajrá!!!! :D

Totka.
Jajj,de megilyedhettél!!! :(
De hálistennek minden oké Pannival!!! :D
Ezt a levest imádom!!!!!! :D :D ....és palacsinta....nyami-nyami :lol: :lol:

Csikken.
Óóóó,szegény Roli!!! :(
Mikor tudod meg hogy tényleg kell-e műteni megint???

Majola.
Sajnálom,hogy Julcsi kel éjszaka!!
Én nem tudok segiteni ezzel a teás dologgal kapcsolatban,mert Meli egyáltalán nem issza meg!!Meg hálistennek éjszaka se kelt fel mig beteg volt!!!...meg most se! :D

Benianyu.
Szegény Beni!!Biztos nagyon rossz lehet ez a fülfájás!!
Ha már antibiót kap,reméljük gyorsan túl is lesz rajta!!
Keksz :lol: :lol:

ancsi26
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a sétából meg a vásárlásból :D

Fiúk játszanak, ebéd olvad ki a mikróban, addig ideszöktem..... :P

Csikken!
Szurkolok nagyon, hogy ne kelljen műteni megint szegény Rolit! :cry:

Hajni!
Nem semmi volt ez a tegnap esti tablettaevés :shock:
Még szerencs, hogy itt voltak a németesek és tudtak segíteni!
Örülök, hogy nincs nagy baj és Panni is jól van!
Hú, Nolcsika is palit kért, holnap én is sütök neki.
Te is eszel belőle, vagy már fogyózol? :?

Zsuzsa!
Na mi legyen jövő héten?
Nem nagyon tolonganak a többiek, hogy legyen nagy tali :?
Én szívesen kimegyek, csak beszéljünk meg egy napot. Most a péntek tuti, hogy nem jó.
Julcsinak próbálj meg eleinte vizet adni, amjd azt sem. Én is hagynám egy kicsit sírni....

Évi, Hajni!
Nyúlné most van Szombathelyen!

Benianyu!
Jaj szegény Beni, küldünk neki sok gyógypuszit, jöjjön rendbe hamar!
Séta biztos nagyon szuper volt, én is nagyon szeretem az erdőket!

Ancsi!
Na ez nem szé dolog, itt hagyod a társaságot kétséget között :lol: :lol: :lol:
Persze megértelek, ha nem tuti, én se mondanám el! :wink:

Ja képzeljétek, lemértem Leon és 12100 gramm!. Úgy örülök, 1/2 évig nem hízott semmit, most meg 1-2 hónap alatt több, mint 1/2 kilót. Ezt se nagyon értem, de hurkásabb lett, az tény. :D

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Pár kép Meliről!!

Csini az új csizmám? :lol:
Kép

Itt van apukám és reggelizett.Meli egy az egyben kikapta a villát a kezéből: :lol:
Kép

És igy issza a tejet:
Kép

ancsi26
 
 


Sziasztok!

Ancsi!

Jajjjjj de cuki Meli azzal a hatalmas pohárral. :lol: :lol: :lol:
Kisebbel már be sem éri, mi??? 8) 8)

Csajok, képzeljétek!

Elidultun Lénával a játszótérre, de eleredt az a nyamvadt eső úgyhogy gondoltam egyet és megnéztem a helyi játszóházat :)
Hát képzeljétek volt ott még egy 2.5 éves ikerpár, én jobbra, Léna balra, kb le sem kakálta fejem vagy fél órán át ki sem jött az egyik szobából.
Egy nagyon kedves kis csaj volt az ovónéni, a váltótársát épp most keresik, mert a jelenlegi elmegy..
Képzeljétek bölcsit is fognak inditani ugy tervezik max 5 fő....25000 ft per hó..
Igazából én bölcsinek alkalmatlannak tartom az épületet, nincs kis wc, öltöző stb...de igy megőrzésre, játszásra tök jó volt Lénának....
Úgyhogy már biztos hogy elkezdem hordani majd a rendes bölcsibe felügyeletre...
Annyira kell ez neki...tök jóba lett a csajjal fél óra után, a végén már rángatta magával.. :shock: :shock:

És képzeljétek ki volt plakátolva a Helen Doron módszerről plankát.
Egy csoport már működik is ebben a bölcsiben, csak nagyobb korosztály mint Léna..
Nagyon agyalok rajta, biztos hogy a környéken lenne olyan csoport ahová beférne Léna..

Tudjátok mennyibe kerül????
6500 ft/ hó..ami hetente egy fél óra :shock: :shock: :shock:
Na ezt egy kicsit azért sokallom..... :shock: :shock: :shock:
De állitolag nagyon cuki..és hatékony...
Az ott lévő ikrek is elkezdték..és nagyon tetszett nekik az anyukájuk szerint..

Na most megyek, mert kicsinál Léna, itt ugrál a széken mögöttem és gebeszkedik a gépért, vagy rángat és tol le a székről... :evil: :evil:
Tök kivagyok ,hogy egyáltalán nincsen el...

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Hát, csajok, mi is szarrá áztunk. Bementem a városba, mert a Dm-be szerettem volna menni, meg gondoltam, csavizunk egyet.
Persze, félúton eleredt az eső , de nem túl vészesen, úgyhogy nem fordultam vissza. Még az a szerencse, hogy Gergő menet közben elaludt, és így rá tudtam szerelni a babakocsira az esővédőt.
Különben megy a cirkusz.
Hazafelé persze felébredt, rögtön nemtetszését fejezte ki, de aztán egész jól eltűrte a kocsin. Igaz, ekkor már jobban esett az eső. Még az a szerencse, hogy mire hazaértem, pont elállt. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Itthon kajáltunk, meg hasonlók, aztán olyan cirkuszt rendezett, hogy komolyan megijedtem.
Szokott hisztizni, és megmondom őszintén, hogy nálunk ilyenkor már a hidegvíz segít csak. Jól meg szoktam mostni az arcát ilyenkor.
Na, most is ez következett (volna), csak épp az ellenkezőjét értem el.
Esküszöm, már megijedtem, azt sem tudtam, mit csináljak, és azt gondoltam, hogy ezt a gyereket most megszállta valami gonosz lélek.
Emlékeztek arra a vidéki kisfiúra, akibe állítólag beleszállt az ördög??
Most ne röhögjetek a tv-ben is volt , és mindenféle ördögűző ment hozzá, stb. Na a lényeg, hogy az a kisfiú nagyon félelmetesen viselkedett, és most, nagyon megijedtem, mert Gergő tök így viselkedett. Artikulátlanul hörgött, ordított, dobálta magát, és olyan furcsa volt. Elszaladt előlem, és a bezárt konyha ajtóhoz ment, és dugta át az ujjait a konyhaajtó alatt. Komolyan, mintha át akart volna bújni az ajtó alatt.
Anyám, lehet, hogy már én is meggyagyultam, de most nagyon ledöbbentett ez a dolog...
Egyébként is előfordul Gergőnél néha éjjel, hogy így ébred, és tök kezelhetetlen ilyenkor. Már máskor is írtam nektek, hogy olyan, mintha tök nem lenne magánál ilyenkor.
És aztán egyik pillanatról a másikra, mintha elvágták volna, egyszer csak "kitisztul", és mintha mi sem történ volna, újra kis mosolygós, stb.
Most is így ért véget ez a kb. 10 perces tortúra.
Szerintetek nem kéne valami dokinak megmutatni???

Én is lemértem ma Gergőt, csak olyan sacc per kábé.. :lol: :lol:
Ráálltam anyuék digitális mérlegére, majd Gergőt is megfogtam, és pont 12 kg-val mutatott többet. Persze, azért ez nem pontos, de legalább nagyjából tudom...

Kép
kuha
 
 


Évi!

Na Noel ma pont ugyanez csinálta, mint Gergő.
Ő nem csak sima vizes arcmosást kapott, hanem ment a zuhany alá........
Ilyet eddig 1x csináltam, hogy beraktam a kádba és lezuhanyoztam, persze nem hideg vízzel.
Akkora hisztériát csapott, hogy Leon is csak lesett, szóhoz se jutott, még sírni is elfelejtett :roll:
Már ebéd előtt kezdte, hogy nem akar ebédelni, aztán a főzeléket csak köpdöste, utána köpött egy akkorát, hogy még a haja is tiszta főzelék lett, közben olyan üvöltést rendezett, mint aki nem normális, komolyan mondom! :shock:
Iszonyatosan megijedtem én is, erre felkelt az asztaltól, mondtam menjen be a fürdőbe. Ott a szőnyeg közepére pisilt :shock:
Tiszta pisi lett a harisnya, alsógatya, minden.
Na ekkor raktam be a kádba, ott levetkőztettem és jött a zuhany.
Attól persze lenyugodott, utána megbeszéltük a dolgokat, úgy feküdt le. Azt mondta, nem tudja, mi volt a baj.....
Remélem kialussza magából, mert én ezt még egyszer nem bírom végignézni, az tuti. :(

Szóval nem tudom, a fronttól, vagy mitől, de úgy látszik dinkák ma a gyerekek.

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Bocs Barbi, de azóta is azon röhögök, hogy Noel akkorát köpött, hogy a haja is olyan lett... :D :D :D
Nálunk is úgy indult a hiszti, hogy nem akar aludni. Mondjuk délelőtt a babakocsiban aludt, de nem sokat, kb. 20 percet.
És már láttam, hogy tök fáradt.

Most egy kicsit megnyugodtam, biztos a fronttól van. Mondjuk Gergő már reggel is így kelt, aztán itt volt öcsém, nála is bemutatta a hisztis énjét Gergő.

Hát nem tudom... Most épp a Minimaxot nézi. És csend van.
Nemsokára jön a barátnőm, imádják egymást Gergővel. Délelőtt voltunk bent nála a melőhelyén (Kaiser's-ban pénztáros, nagyon megörült nekünk, dehát nem volt sok ideje ránk).
Szerintem perceken belül itt lesz.
Aztán meg már jó lesz, ha hazajön anyum, mert igencsak letompultam mára agyilag.

Tökre tetszik, hogy a balhék után megbeszélitek a dolgokat. Amint Gergő nagyobb lesz, szerintem én is ezt fogom alkalmazni...

Kép
kuha
 
 


Ja, mégegyet kérdeznék::

Elég ciki, de hát szerintem egyik gyerek sem marad ki belőle: most, hogy Gergő olyan átéléssel bámulja a tv-t, figyeltem őt. A mutató ujjával túrja az orrát, és utána bedugja a szájába.
Most , ha rászólok, hogy ne csinálja, szerintetek már érti??
Örülnék, ha nem szokna rá erre!!!!!!
Egyáltalán, azt sem tudom, hogy mennyire tudatos ez...
Eddig nem csinálta, az most láttam először. De direkt nem szóltam rá, figyeltem, hogy csinálja -e többször is. És csinálta... :oops: :oops: :oops:

Kép
kuha
 
 


:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Nincs egy olyan hsz-em sem, amiben ne lenne valami hiba! :twisted: :twisted: :twisted:

Kép
kuha
 
 


Kuha!

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: hát ez állati ijesztő lehetett....

De látod, Barbiéknál is vannak ördögök :twisted: :wink: ..

Az én gyerekem megint sapkában áll mellettem :evil: :evil: én ezt már nem birom :evil: :evil: :cry: :cry: :cry:

Belerugtam a sofa lábába, letört a körmöm, még egy nyamvadt cipőt sem tudok fölvenni... :cry: :cry: nemhogy még induljak vele megint...

Én megőrülök az fix...

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Kuha!

Orrturi ügyben nem tudok hozzászólni....Léna kb 20 mpig nézi csak a tv-t azt is akkor ha épp bambul :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Itt egy videó, ahol Sürgősségi Fehér Andris szaladgál (mivel mindig sok a dolga, gyakran így hívom ), mint cica. A felvételből az is kiderül, hogy az én fejemre tojik, a Nagyi az Isten.

http://s137.photobucket.com/albums/q202 ... 010199.flv

ayse
 
 


Feladtam, megyünk dagonyázni az utcába :evil:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Csak gyorsban, mert igény van rám, de az Anyu még tartja a frontot.
Voltam vásárolni, csak az Auchanban, de így is sikerült jó sok pénzt elköltenem. :oops: :? :wink: . Nagyon jó volt egy kicsit nyugiban, egyedül. :)

Ayse,
Sürgösségi kiscica Andris haláli, ahogy rohangál. :)

Kuha, Barbi,
Hiszti :( :( Tényleg nem egyszerű néha a gyerekekkel. :(

Megann,
Jó dagonyázást! :) Lábujj :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Dagonya vége, szakad az eső :evil: :evil: :evil: , úgy unom már :evil: :evil: :evil: :evil:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Kuha, szeritem ne rászólj, hanem tereld el a figyelmét...mert ha rászólsz akkor azt veszi le, hogy ezzel felkeltette az érdeklődésed...és jusztis csinálni fogja...Tüncsi is néha bedugja az orrába az ujját...ismerkedik az alkatrészeivel..de az elterelés működik!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Ancsi, nagyon jók a Melis képek! :)


Jövő héten megyünk oltásra és elmegyek vele sebészetre is szerintem. Ott majd megtudjuk mi a helyzet golyóbissal ....

Hiszti, hát nekem mindennapos a Roli meghülyülése. Tegnap pl odajött hozzám és fejbedobott direkt a poharával. csillagokat láttam. Hát kapott is a seggére és becsuktam a szobába, hogy gondolkodjon. hisztizett majd abbahagyta. Hideg arcmosás is van néha, de nem vettem észre hogy használna...

Orrtúri, hát Roli is belenyúl néha. De ennyi. Szerintem felfedezte, hogy van itt valami amibe bele lehet nyúlni. Pl, most a ködökébe is állandóan nyúlkál.

pusz: Kriszti

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Ancsi!

Örülök, hogy minden rendben az uh-on. Megértelek, hogy nem mondod el, mit mondott a doki a baba nemére. nekem Petit a 17. héten lánynak mondták, azt a 28-on már fiú volt, akkorát néztünk apával, hogy a doki is megkérdezte, hogy mi van! :lol: (nálunk mindig másik doki uh-ozott)

Meli nagyon édes a képeken!

Csikken!

Sajnálom, hogy ilyen rakoncátlanok Roli golyói :(:(:(

Hiszti: Ma Peti a Tesco-ban gondolta úgy, hogy megmuttja mindenkinek mekkora hangja van! :( Egy csomó ember, mindenki minket nézett, a gyerek meg vörös fejjel, üvöltve sétál a kezemet fogva, és úgy nézett rám, hogy azt hittem helyben elsüllyedek!!! :(

Hajni!

Sajnálom a szemedet, remélem hamar találsz egy helyet, ahol rendbe tudják hozni!!!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Kép Kép Kép Kép

Benianyu!

Beninek jobbulást!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Micsoda pangi van...

Mi nemrég jöttünk meg a Corából..
Léna rohangált mint a kergebirka és megvacsorázott :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: , (persze apa "felügyelete alatt", megzabbantott egy kiflit, kibontott egy goofrit meg egy ropit..meg mégvalami csokisgolyót is :oops: :oops: :oops: :oops: )..

Irtó ciki...

Egyébként megint magamon kivül vagyok...
Én nem térek magamhoz már megint..
Olyan mintha 2 hét alatt megint 10% al fölmentek volna az árak :( :( :( :( :(
Tök kivagyok...lehetséges ez?????
24000 ft ot hagytunk ott a semmiért...(pelnka popsitörlő, hidegélelem...na jó volt egy bambusztálca teritővel 3000 ért...)
Tök elkeseritő ez az egész :( :( :(

Viki!
Petya nagyon vagesz. :) :) :)

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Hú, Viki, látom, mindenre elszánt Peti épp konektorfúrásra készül :D

Ayse, Andris tündéri, ahogy tüsténkedik.

Benianyu, remélem, Beni hamar meggyógyul.

Kuha, gondolkodtam, irjam-e, de leirom, remélem, nem veszed bántásnak, nem annak szánom :) Már többször irtad a Minimaxot, ma meg ezt a hisztit. Nem lehet, hogy Gergőt megzavarja néha, amit lát? (na nem mintha nálunk nem lenne néha hiszti, mondjuk nem ilyen durva, de azért kijut) Lehet, hogy mellétrafálok, de ott vagy mellette, amikor nézi? Mert ezeken a csatornákon egyrészt nem nagyon válogatják meg, mi tesz jót a gyereknek, másrészt meg lehet, hogy épp nem a korosztályának megfelelő mesét néz. Én jobban szeretm a mesefilmeket videón vagy dvd-n, akkor biztos vagyok benne, hogy olyat néz Julcsi, ami neki való. Mindössze 3 dvd-nk van, de ő nem unja meg. A kicsik szeretik sokszor ugyanazt látni, hallani.

Ancsi, látom, Melinek jó kis gyomra van, kóbit reggelizik :D

KépKép

KépKép
majola
 
 


Ja és mégegy...

Férj hazajött és egyből megállapitotta hogy látszik rajtam hogy teljesen kicsinált ma Léna :( :( :(

1500 szor szedtem le az étkezőasztalról meg a székről, 3000 szer szóltam hogy ne tapossa a játékait...ha már nem játszik velük..4100 szor szedtem le a notebookomtól..és stb...
Volt ma minden nálunk is, kézcsapkodás, lábcsapkodás(minig amelyikkel taposta, rugdosta a játékait), de nem használt semmi :( :( :( :( :( :(
Tök kivagyok :( :( :(
Férj is azon a véleményen van, hogy semmi értelme ennek amit itthon zajlik, Lénát közösségbe kell vinni...

Benianyu!
Te jutottál eszembe, meg Dani széktologatása..
Na hamar rájött erre is Léna :twisted: :twisted: :twisted: hogy odatolja a széket mindenhová...
leginkább a notebook elé... :twisted: :twisted:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Jaj, Megann, vannak ilyen napok! Biztosan meg is kavarta Lénát az utazás és ettől is lett még csibészebb, pedig csibészségért amúgy sem kell a szomszédba mennie. Majd visszaáll a régi rend, vagyis a megszokott csibészség, amikor csak 500-szor kell leszedned, 1000-szer rászólnod...

Nekünk ma jó napunk volt. Julcsi elmondta az első kis dalocskát önállóan: Hinta, palinta, hintázik a Julcsika. Mindezt véletlenül sem a hintában, hanem pelenkázás közben, de igy is nagyot néztem.
És egész nap azt mondogatta: házamba...és akkor le kellett guggolni, hogy ki jön az én kis házamba. Olyan boldogan rohant vagy 100-szor, hogy öröm volt nézni.
Annát este másfél órán keresztül altattuk...de hát különben túl simán ment volna minden :twisted:

KépKép

KépKép
majola
 
 


Köszi mindenkinek a jobbulást-kívánásokat Beni részére. Szerencsére, jól is van. :) Remélem, éjjel sem fog fülfájásra ébredni. Tegnap sajnos keltünk kétszer is. :(

Megann,
Engem is kikészítettek a gyerekek ma és tegnap. Pedig ma még az Anyu is itt volt. Beni meg is jegyezte a vacsoránál, hogy "anya, fáradtnak nézel ki". Én is háromszázszor szedtem le Danit a székekről. Ma már a konyhaszékre is sikerült neki felmászni, amit utána lelkesen gyakorolt. Oda eddig nem ment fel, mert nincs olyan keresztléc az alján, mint a másik széknek. Ha ott leesik, akkor az még rosszabb, mert ugye kő van a konyhában. :(

Viki,
Petihiszti :(. De a képeken szuperédes, őrületes csibész tekintettel. :)

Kuha, Zsuzsa,
Ha már így szóba került a Minimax.... :oops: :oops: Hasonló a véleményem nekem is mint Zsuzsának, én Beninek még 2-3!!! éves korában is alig engedtem nézni, inkább nézhetett cenzúrázott videót vagy ha előre tudtuk, hogy valamelyik jó mese mikor kezdődik, akkor kizárólag arra bekapcsoltuk. Túl sok benne a bemutató, villognak a reklámok, néha hosszabb egy ilyen blokk, mint maga a mese. Lehet, hogy én nem vagyok mérvadó ebben a tekintetben, mert nagyon keveset hagyom Benit a tévé/videó/dvd előtt ülni. Ő ha tehetné fel sem kelne. A mai napig idegesít, ahogy a tévét bámulja. Olyankor kizárja a világot. :( :( Hétköznap nincs tévézés, ha nincs oviban, akkor amikor Dani alszik, akkor lehet, hétvégén nehezebben irányítom, mert az apja is tévébámuló és együtt nézik az Animal Planetet. De ez csak addig fog tartani, míg nem jön a tavasz, akkor itthon sem leszünk majd. :)
Danit szerencsére egyáltalán nem érdekli. Én ennek nagyon örülök. Bár bevallom, néha jól esne tíz perc nyugalom... De így inkább nem.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Sziasztok!

Hajni!
Jó, hogy nem lett semmi baja Panninak, de azért szerintem hívd fel a férjed figyelmét, hogy az ilyen bogyók (minden gyógyszer, vegyszer) nagyon veszélyesek, irtóra kell velük vigyázni. Nekem ez az egyik fóbiám, hogy Bendegúz talál valamit és bezabálja. A másik a leesés, de abból már megedződtem. :lol:

Kuha!
Ez a hiszti ijesztő lehetett, remélem már kipihented. Bendegúz is szokott, de azért ennyire nem, és általában le tudom szerelni, van egy halk kis dal, amit a nagyija szokott énekelni, és végső esetben az annyira megnyugtatja, azt szoktam neki dünnyögni, ha nagyon bepörög.
Amúgy az a múltkori kis farmerdzseki nagyon tuti a narancssárga kapucnijával. :)

Majola!
Egyet kell hogy értsek Veled, az ilyen mesecsatornákkal azért vigyázni kell. Egyébként a mai modern rajzfilmek még engem is úgy idegesítenek, biztos zaklatóan hatnak a kicsikre is. Nekünk is van DVDn Mazsola és Tádé, meg Futrinka utca, és Vizipók. (van még Doktor Bubó is, de azt majd nagyobb korában fogja értékelni Bendegúz sztem) Ezeket nem unja meg Bendegúz. A Mazsola a legkedvencebb, azt már mi is kívülről fújjuk Lacival, ezzel szoktuk a családot szórakoztatni, hogy jeleneteket adunk elő belőle. Szó szerint, szó szerint tudjuk már. :lol: Szóval Bendegúz sem néz mesét TVn, de esténként sajnos, a Híradót, meg a Vágót nézzük, és akkor még itt van ő is. Mondjuk közben játszik, de azért nézi is.
Örülök, hogy kicsi Annánál nem találtam semmit.

Akartam már írni, nagyon jól áll Neked a rövid haj. Nem mintha öreg lennél, de iszonyúan fiatalít!! :D

Ancsi!
De jó, hogy minden OKs volt az UHon, azért tényleg ne vedd ezt még tutira, ilyenkor könnyű elnézni, de még később is. :lol: :)

Benianyu!
Beninek jobbulást, szegényke, a fülfájás az nagyon rossz. :(

Viki!
Kis falfúród nagyon helyes, igazi nagyfiú lett! :)

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Ancsi,
Meli is nagyon jó a képeken. Nem semmi, ahogy elkapta a Papa villáját! :)

Megann,
Ez a Helen Doron az Early English módszer? A barátnőm is viszi a majdnem 3 éves kisfiát. Tetszik nekik, a kisfiú egy csomó szót tud angolul.
Cora-s kajálás :? , de ez mindenkinél így van. :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Ancsi!
Nagyon édes Meli a kolbikával :wink: :lol:

Megann!
Én Nolcsinál kezdtem el mostanában érezni, hogy kevés vagyok neki itthon. :(
Érzem rajta, hogy szüksége lenne a vele egykorúak társaságára, meg hogy egy kicsit ne velem legyen.
Ősszel megy oviba, de nagyon ráfér. Mindig ki kell neki programokat találni, mert egy idő után nem játszik egyedül, hanem látom rajta, hogy unatkozik.Persze ez nagyon nehéz, hogy itt van Leon, meg a háztartás, stb. Ma is délelőtt sétáltunk, délután lementünk motorozni, így jobban bírja.
Azért ha itt lesz a jó idő, szerintem könnyebb lesz, a telken Nolcsi is jobban érzi magát, kint a szabadban, mint bezárva a lakásba.
Leonnál még nem érzem, hogy unna itthon lenni, őt nagyon jól le lehet foglalni. Meg eljátszik, tesz-vesz egyedül is. :D

Évi!
Orrturi nálunk még nem volt, egyik fiúnál se.
Viszont ma Nolcsi olyat mondott, hogy én is csak lestem :shock:
Apa megvakarta az orrát, erre Noel: Apa, látom ott egy nagy fika az orrodon, azt piszkálod! :shock: :shock:
Honnan veszi ezt a fika szót, nem tudom, mi soha nem mondtuk????? :?: :?:

Ayse!
Eszméletlen sebességgel rohangál Andris, nagyon jól állt neki a cicás jelmez! :lol:
Hogy van, javult már?

Benianyu, Megann!
Na ezért nem megyek nagybevásárlásra, mert egy vagyont otthagyok és nem veszek semmit :(
Anyának írtam egy listát, holnap megy és megveszi nekem. Ő tuti nem vesz mást, csak ami a listán van. Én meg......tuti mindig van valami akció, stb. :?

Viki!
Peti olyan nagyfiús, megint vágtátok a haját? :D

Zsuzsa!
Julcsi egész mondókát mond már????? :shock: :shock: :shock:
Nagyon okos, az egyszer már biztos! :lol:

Leon ma mondta az első mondta szerűséget: Ott a autó. :D
Olvasás közben rábökött egy kocsira.
Én már ennek is nagyon örülök, mert mostanában elkezdett egy-két szót végre mondani, vagy legalábbis próbálkozik.
Párna=pá
Szia=ija
Noel=Noe
Anya, apa, mama, baba, ott eddig is ment.

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Márti, nekünk Kukori és Kotkoda van, meg Vuk (aminek az elejét mindig átugrom), meg Baby Einstein. Én sem szeretem a tévézést, de naponta egyszer nézheti valamelyiket, beletörődtem...már csak azért is, mert úgysem marad 5 percnél tovább előtte, aztán néha visszamegy újabb 2 percre.
Nem lenne olyan nehéz erről sem leszoktatni, de erre most nincs energiám. Pedig mi egyáltalán nem nézünk tévét mostanában, talán két hónapja kapcsoltuk be utoljára.

KépKép

KépKép
majola
 
 


Tv-zés:
Nolcsi is elvileg csak hétvégén tv-zhet, akkor is reggel kicsit nézheti a minimaxot, de csak ha olyan rajzfilm van, amit szeret.
Egyébként inkább dvd-zik, most rendeltem meg egy csajtól az összes thomas-os mesét, azt nagyon szereti, meg a hunyor-major a nagy kedvenc, az is van dvd-n.
Ja meg a Verdák ugye :?
Hét közben nincs tv, néha megy is érte a hiszti sajna, de én se szeretném, hogy ott üljön egész nap.
Leont egy-két percre köti le a Thomas, de ott is csak a bevezető zene, arra elkezd táncolni.

Márti!
Vizipók nekünk is van, azt is szereti Nolcsi, a Futrinka utcát meg 2 hét múlva nézzük meg a bábszínházban. :D

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Barbi, nem is válaszoltam, persze, hogy jó lenne a jövő hét.
Hát igen, ha nagy talira nem lesz jelentkező, kicsit szomorú leszek, de megértem, hiszen nem a Deák téren lakunk.
DE!!! Csak 40 perc kocsival a belvárostól.
Lehet, hogy inkább kicsit későbbre kellene hivogatnom a csapatot, amikor már jobb idő van és mindenkinek nagyobb kedve van kimozdulni. De lehet, hogy igy is reménytelen.
Azért nem adom fel, viszont március második felére tenném, hátha addig megjön többeknek a kedve. De azért vettem ám a pozitiv válaszokat is, és ha csak ketten-hárman jöttök, az is szuper :)

KépKép

KépKép
majola
 
 


Ja tényleg, a baby einsteint is szeretik, azt még Leon is elnézegeti vagy 5 percig :P

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Zsuzsa!
Melyik nap legyen?
Szerda, vagy csütörtök? :D

Priviben küldesz egy pontos címet, meg hogy hogyan érdemes menni?

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Natit most sikerült letenni aludni! :shock:
Hulla vagyok, de:

Zsuzsa!
Nekünk is lenne kedvünk ám veletek talizni majd! :)

Jó éjt mindenkinek!

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Mi az a baby einstein? :roll:

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Zsuzsa!
Nálunk is úgy van, hogy nem mindig kapcsolom be, de többször is kéri Bendegúz, kiabálja, hogy Táda, táda és mutogatja a TVt, meg a DVD kapcsolóját. :lol: Sokszor leszerelem azzal, hogy inkább hallgassunk muzsikát, és azzal is megelégszik. De ő egész nyugodtan ül előtte és nézi. Egy ideig persze aztán kiszalad, beszalad, újra leül, stb.
Hihetetlen miket mond már Julcsi. Bendegúz is szeret újakat tanulni, de ő sok szónál megelégszik az elejével, és a végét nem mondja. Az ebéd, pl ebéé, a maci ma, és hasonlók. De annyira jó, hogy már egyre jobban ki tudják fejezni szavakban is, amit akarnak, én nagyon élvezem.

Barbi!
Bendegúz is ilyeneket mond, hogy "Apa jöm" (jön), meg "Ott a néni", "Apa doo(dolgozik)".
Az se lehetett rossz, amit ma Nolcsi produkált ebéd közben, meg a fürdőben. :lol: :roll:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Duda, Zsuzsa!

Ha gondoljátok, én nagyon szívesen felveszem Andit és úgy is kimehetünk. :wink:
Van gyerekülés a kocsiban, Nolcsi majd simán bekötve utazik.

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Benianyu!

Hát igen, én is aspirálok már nagyon a tavaszra...
Mert férj is mondta hogy "mert nem viszed sehova"..
Mondom : Az Isten áldjon meg(és még b....vel nem mondtam :evil: :evil: ), hogy vinném, egész héten mosok vasalok mosok vasalok, mint egy állat az utazás után, szakad az eső, a takaritócsaj persze nap közepén végez és ki kell engedni, meg orvoshoz voltunk...mégis hova a búbánatba vihetném Lénát... :evil: :evil: :evil: :evil:
Meg nem lehet egész álló nap csak csavarogni :roll: :roll: :roll:

Angol:Nem tudom hogy Helen Doron módszernek van e másik neve :roll: :roll:

Majola!

épp most hazafelé a Corából meséltem Julcsiról meg a beszédtudományáról férjnek...
:shock: :shock: :shock: egész meg volt döbbenve..
pláne akkor nézett rám fura szemmel, amikor mondtam hogy Léna beszédben még a középmezőny alját súrolja csak..
Na ekkor tényleg furán nézett...
Azt hiszem hogy azt várná el titkon minden apa, hogy a gyereke legyen a legeslegkiválóbb, kimagaslóbb minden téren.. :lol: :lol:
Én egyelőre totál elégedett vagyok, hogy Léna tök szociális.....ma látva a játszóházban az ikres anyukának az ikerit(akik anyucin csüngtek végig pedig már 4 hete beszoktatósok),...na akkor meg mégjobban örültem hogy Léna milyen kis barátkozós.. :) :)
Hát ez a mi JoliJoker tulajdonságunk, de azért irigylem ám Julcsit :) :)
Végülis mikor is lesz tali???
Nyilt vagy zártkörű????????? :oops: :oops: :oops: (mert úgy szeretnék ám én is fültanúja lenni Julcsi tudományának) :oops: :oops:

Barbi!

Hát ez az.férj is kérdezte az autóban, hogy mégis a babanetes barátnőimnek a gyerekei hogy vannak el otthon, ott ül az anyuka mellettük???
Mondom azok egész más gyerekek..ugye többnek már van nagyobbik tesó..és egész más temperamentumúak..
Sajnos ezen a téren én panaszkodom a legtöbbet úgy érezem :oops: :oops: :cry: :cry:
Férj is kérdezte, hogy nem lehet hogy én drámázom túl..... :roll: :roll: Valahogy úgy érzem én jól látom amit látok, és nem csak kézelem hogy Léna tényleg olyan amilyen..
Persze ezt senki nem hiszi el nekem, hogy mit művel itthon, mert bárhol máshol édesen eljátszik mindennel de leginkább ott is a MINDENKIVEL a lényeg(azaz hogy MÁSSAL, ÉS LEHETŐLEG TÖBB EMBERREL)

Ettől függetlenül tartok tőle, hogy ha lesz kistesó na ő meg majd olyan lesz mint férj volt gyereknek..visszahúzódó, ragaszkodó...férj csak 5 évesen ment oviba a kötelezőre...és ott sem volt hajlandó játszani senkivel csak a felnőttel.. :? :? :?
Nem túl nyerő.....

Na megyek kidőlni, mert holnap jön az asztalos, lesz holnap fúrás faragás megint...
:? :?

M,

Kép

Kép
megann
 
 


Ezekben (Mazsola, meg Futrinka utca) egyébként azt bírom, hogy olyan életszerű és tényleg szórakoztató kis sztorik az egyes epizódik, régen tényleg tudták, milyen meséket kell a kisgyerekeknek csinálni. Abszolút nem hatásvadász, és mégis eléri a megfeleő hatást, mert annyira aranyosak és karakteresek a szereplők, és olyan valószerű a történet, hogy odafigyel rá az ember. Jó persze tudom ők még kicsik és még nem így nézik és nem is értik ezeket, de legalább én is jól szórakozom. :lol:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Majola!

Most olvasom...
Ránk számithatsz ha nem zártkörű minitaliról van szó...
Nekünk nem táv Monor(ha már Ázsia nem volt az)..
És a rossz idő sem tántorit el minket...

Viszont a szerda alkalmasabb lenne számunkra, mert takaritócsajszi csütörtökön jön mindig..de ha kell átszervezem... :)

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Barbi, irtam útvonalat.
Megann, persze, hogy nem zártkörű. Gyertek Lénával, itt szét lehet szedni a lakást, minden ideiglenes.
Szóval a jövő héten elvileg Barbi jön ki a fiúkkal, amit már tavaly megbeszéltünk, csak nem jött össze. És terveztem egy talit márciusra, aminek az időpontját egyre jobban kavarom. Eddig március 15 előttöt mondtam, most azt, hogy utána, és közben rájöttem, hogy apa nem lesz itthon 5 napi, asszem 17-től, és akkor még boltba menni sem tudok 2 gyerekkel, úgyhogy nem vállalnám a vendéglátást...de mindenképpen szeretném, csak kezdek összekavarodni.
And, ha visszaolvasol majd, a múltkor te mondtad, hogy kavarsz az időpontokkal, de látod én egyedül is képes vagyok magamat megkavarni.
Felőlem lehet ám nagytali most is, de akkor csak szerdán, mert csütörtökön oltást kapnak a lányok, és ki tudja, hogy reagálnak.
Na, erre a gondolatmenetre reagáljon, aki bir :lol:

Julcsi rájött, hogy nem kap teát éjjel, és most taktikát váltott: most épp sir és azt mondja: takajó, takajó

KépKép

KépKép
majola
 
 


Zsuzsa!
Nem akarunk ám idő előtt lerohanni benneteket!
Ha neked a március vége jobb lenne, mondd és akkor a jövő héten csak a Barbiék mennek!
Mi meg megyünk, amikor szólsz! Én eleve a nagy talira gondoltam, amikor írtam, hogy szívesen megyünk. :)

Megann!
Nálunk a 18hó vízválasztó volt.
Kíváncsi leszek, nálatok történik-e változás majd.
Nati azóta egyedül is eljátszik, szöszmötöl, jön-megy.
Mindig igényli, hogy a közelében legyek, de nem igényel a játékhoz olyan szinten, mint előtte. Nem nekem kell szórakoztatnom, hanem megteszi maga.
Mondjuk ő eleve egy nyugis gyerek.

Barbi!
Irtam pü.-t. :)

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Andi, most is jöhettek :) Meg később is :)
Mit szólsz a keddhez?

KépKép

KépKép
majola
 
 


Zsuzsa!
Hát, ha tényleg így gondolod, nekünk elvileg jó a kedd! :)
De nem akartam ám meghívatni magunkat! :oops:
Jaj, de hülyén jön ez most ki. :?

Viki, Ancsi!
Édesek a gyerkőcök! :D

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Andi!
Nem Te hívattad meg magatokat, hanem én kavartam be :lol:
Nyugi, szerintem Zsuzsa is örül Nektek! :wink:

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?