Új privát üzeneted érkezett!

Áfonya

Lehetséges, hogy az is a baj, hogy szélgörcse van a picinek, mert van, hogy akkor is megnyugszik ha csak jön egy kis puki. Azért köszi a tanácsot. Egyébként õszilét iszom, az nem jó?

Szia
Andy
andy78
 
 


Meg mielott valaki beszolna, mennyi idom van, nagytakaritok am es minden elvegzett reszmelo utan ideulok szusszanni. Es gyerek meg alszik, gondolom, uszas kifarasztottaKép

Zsanci,
ha ide kattintasz, akkor a "Hozzataplalas" topicban talalod magad, ott kutakodhatsz kedvedreKép
Rekam durvan masfel honapja eszik az anyatejen kivul mast, mi itt tartunk: reggel boseges szopi, delelott 10-11 fele szopi+gyumolcs /alma, korte, banan, sutotok, oszibarack, ezek kozul 2 db keverve, kiveve sutotokKép, ez kb. egy uveges bebikaja mennyiseg/, ebed 2-3 korul, az fozelek /krumpli, repa, feherrepa, karfiol, cekla, borso, fuszerek nelkul, krumplival suritve, fozolevel higitva. Ha tapszeres a babad, es nem HA-t eszik, azzal is higithatod./ + szopi. Es estig mar csak szopi, de mostanaban akarok estefele is valamit adni neki a tejcsin kivul, de engem ezek a tejpepek nem lelkesitenek /esetleg HA/, lehet, hogy gyumolcs lesz belole.
Reka sovany, ezert adom az ebednel elobb a fozeleket, utana a szopit, de allitolag forditva jobb, ha a szopit fenn akarod tartani sokaig.
A terveim szerint a reggeli es az esti szopi sokaig megmarad. Reggel nekem van ra szuksegem, uritsen a kolokKép Este meg az elalvashoz, ill. elnyugvashoz jo, ha van. De en szeretem, ha ott szuszog, nem is akarom elhagyni ezt. Es persze napkozben barmikor, amikor jelzi a szopiigenyt a babicsekKép
Husit meg nem kapott Reka, de mar foztem neki csirkemellet, csak mindig elfelejtem kivenni a frigobolKép

Na, megyek teregetni, aztan jovokKép

-Afonya
afonya
 
 


Andy,
dehogynem, az szekletlazito hatasu.

Hasgorcsok eseten szoptato anyukak probaljak meg kerulni a tejet, a puffaszto eteleket, pl kaposztafelek, es pl. a Tealtalad ivott Laktoherb teatol is fajhat a pici pocakja. Hasfajos babaknal nagyon fontos a bufiztetes, akar szopi kozben is. Segit a babamasszazs /vannak itt profik a topicban/, aztan ha tornaztatod a kis labat, fel a hasahoz. Sokaknak a babahordozo jon be /azt hiszem Sashaeknak volt az a baba wc-juk?Kép/csak ne legyen tul sokat benne, a gerince miatt.
Van egy topic itt, a kerulendo mama-kajakrol.
Ja, es vannak a gyogyszertari csoppok vegso esetben, azokat szerencsere nem ismerem, de a tobbiek biztos tudnak segiteni

-Afonya
afonya
 
 

 
 

Lanyok! MIert nem fagyasztjatok le a gyari pepeket, ha jol tudom, lehet. Kis adagokban elteszitek, es neha elovesztek egyet. Bocsi hogy itt okoskodom a 19 napos manommal, de egy masik forumon olvastamKép

orsoly

Ps.: szia Picus itt is, hogy van a kislanyod?
orsoly
 


Áfonya,

köszi a gyors választKép

Andy,

a mi Fannikánk is hasfájós volt egy hónapos koráig, akkor aztán megpróbáltam a háromóránkénti szoptatást és elmúlt, bár lehet, hogy nem attól. Egyébként senki nem tudott ennél jobbat tanácsolni, mint hogy teljen el 3 de legalább 2 óra két szoptatás között, mert egyébként nem tud kiürülni a kis pocijuk. Nálunk az elsõ hónapban ezt nagyon nehéz volt tartani, mert a Fanni gyakran megéhezett. Meg az is baj volt, hogy mohón evett, úgyhogy arra is kell figyelni, hogy rendesen büfizzen, egy szopcsi alatt akár többször is.
Ezen kívül mi maszíroztuk a pociját, tornáztattuk a lábait, itattunk vele baby teát (édeskömény + kamilla), és adtunk neki Espumisan cseppet. Talán ez a kettõ utóbbi használt leginkább.
Az espumisan cseppel vigyázzatok, egész nap lehet belõle 25 csppet adni, tehát egy szoptatás után kb. 5-öt. Elég béna a tájékoztató hozzá, csak azért írom.

Azt viszont én nem vettem észre, hogy bármi köze lenne ahhoz, hogy én mit ettem-ittam.

Hát sok szerencsétKép

Zsanci
zsanci
 


Hali!

Andi!
Na itt vagyok!Kép
Valóban Gabi is hasfájós volt, szélgörcsökkel és nem tudott kakálni. Volt hogy napi egy kakija volt és az is csak az én segitségemmel. Egész nap és éjjel szenvedett és erölködöttKép
Amit én tettem az nagyon egyszerü. Vettem a patikában egy -szélcsövet- Ez egy újszülötteknek való 4mm átmérõjü max 10 cm hosszú gumicsõ. Kis popsikrémmel bekentem a csövet (beledugtam a tubusba) és utána a gyerek popsijába pár cm-re, de volt hogy kicsit tovább. Nem fájt neki, amikor csináltam csönd volt! Ingereltem a bélfalát azzal,hogy finoman mozgattam, ki be huzigáltam a csövet. Ez igy morbid tudom, de láthatóan megkönnyebült tõle a gyerek ami azért nem mindegy. Egy-egy ilyen alkalommal akár 2 pelust is telerakott! Napi 1-2 alkalommal használtam amig szükségesnek éreztem. Ha azt vesszük ez az 1-2 alkalom naponta édeskevés, pláne, hogy a Gabi elõtt kb napi 6-7x kakált... és utána is, mert ugye véget ért ez a hasfájósság, szerencséreKép És a sok pukiról nem is beszélek ami még mellette kijött! Csak úgykirobbant a gyerek fenekébõl. Ha használod a csövet akkor ne állj a gyerek elé, legalábbis amerre a csõ néz, és tartsd a végét a pelenkához, kissé lefelé, mert az elsõ alkalommal lekakálta a falat és kb másfél méteres sugárban még a szõnyeget is... sok kis kakapettyKép Még mindig ott díszeleg.
A szélcs nem okozott függõséget, mert utoljára kb 5-6 hetes korában használtam és azóta napi 4-5 kaka van, persze segitség nélül, könnyedén! A lényeg, hogy ne vidd túlzásba, nehogy tényleg hozzászokjon és óvatosan, hogy a bélfalat ne sértsd meg, bár az a gumicsõ olyan puha, hogy kétlem, bár ki tudjaKép

Kellmes kakilástKép
sasha és a jovõ héten 15 hetes mókusaKép

Kép
sasha
 
 


Andy: egyetértek Áfonyával (mint általában;)) azzal kapcs., hogy ha választhatsz a táp és a gyümölcs között, akkor a tápot válaszd. Akármennyire is irtóznak a népek a táptól, az a babák korának megfelelö mennyiségü eztazt tartalmazza. Csak gyümölccsel elég nehéz minden ásv. anyagot, vitamint bevinni.

Áfonya: édi lehetett Réka, amint ott ficergett KépKép Juli is olyan, állandóan rúgkapál, csapkod KépKép
Látod, hogy a hajszáritótól nem lett semmi baja? Kép

Forti: épségben hazaértünk ám Kép A papa kb. 10 perccel elöttünk jött meg. Persze én rohantam mint az örült, mert Juli elég türelmetlen volt. Viszont holnaptól bevetem a kesztyüt, mert most állandóan kidugta a kezét, és veszett piros és hideg volt :=(

Na, megyek alunni...

Ja, nem.
Áfonya: miért nem próbálod meg este a tejpépet? Jól teliti a babákok gyomrát. Juli imádja, én tizóraira v. uzsonnára adom neki.

zsani
zsani
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek el a Petra ma MEGFORDULT végre!!! Elõször azt hittem, hogy a férjem fordítottam meg de nem. Annyira örülök.
Tegnap megpróbáltam egy kanál almalevet adni a Petrának mivel, hogy elmúlt 6 hónapos. Hát nem jártam nagy sikerrel. Szerintem a „K” vitamin jobban ízlik neki. Olyan hülye arcot vágott és össze is rázkódott. Biztos nem ízlett neki. Ma megpróbáltam újra és ma meg szájzárat kapott, sehogy sem
akarta kinyitni a száját miután megérezte az ízét. Szóval ennyi történt, nem akarom erõltetni nehogy megutálja. Várok pár napot és utána megint majd megpróbálom. Nálatok elsõre sikere volt az almának.

Volt egy kis idõm és visszaolvastam.

Mona
Üdv. itt nálunk!
Engem érdekelne, hogy van idõd a nagyobbik gyerekre a
kicsi mellett pl. az elején mikor egésznap szopiból és fejésbõl áll a nap. A nagyobb is pelusos még? Gondolom mindig akkor kell a bili mikor a kicsit eszik. Egy szobába vannak? Neked így kétfelé kell nézned, hogy a nagyobbik nehogy valami bajt csináljon a kicsivel.

Manó
Mitõl lehet ez az elhúzódó vérzés?
Hát tényleg szerencsés vagy, hogy ennyi segítséged van. Én
mindent egyedül csinálok mert hétköznap a férjem késõn jön hazaés akkor szinte már csak fürdetünk és vacsizunk, de hétvégén sokat segít. Bevásárolni is együtt szoktunk és a porszívózás az õ feladata.Nekem meg marad a fõzés.

Ilke
Te magadtól mentél a szemészetre vagy a doktornõ küldött?
Ne aggódjál biztos nem lesz semmi baj a Lili szemével.
Biztos kifogja nõni. Én nem veszem észre, hogy a Petrának
Valami baj lenne a szemével csak nekem az anyukám, anyósom
és a férjem is szemüveges ezért jó lenne megnézetni.
Tanulás: mit szeretnél tanulni?
Találkozó: nem haragszom csak máskor jobban kellene megszervezni.

Zulu
Alvás: szerintem azt kellene , hogy ha 7-kor fürdik akkor kb 10-kor még megeteted és utána beteszed az ágyába. Lehet, hogy egy kicsit fog sírni de utána már megszokja. Ha mindig sétálva fog elaludni akkor ti teljesen kimerültök meg hát egyre nehezebb lesz.Nekem van egy kishúgom és az anyukám mindig így altatta el és még teljesen emlékszek rá mert már mindenki kivolt és leszakadt a karja õ meg még mindig
vigyorgott és nem aludt.
Kezdetben nekünk is nehezen aludt el és a férjem elkezdett vele sétálni és mondtam neki, hogy szó sem lehet róla mert megszokja inkább tegye be a nagyágyba és feküdjön mellé. Ennél már az is jobb.Most úgy van nálunk, hogy beviszem a szobájába 21-kor lekapcsolom a villanyt és nem beszélek hozzá és 5 perc múlva elalszik.

Brokkoli
Én 8 hétig véreztem és utána kaptam valami gyógyszert és úgy múlott el.A nevére már nem emlékszem.
Csuklás: mikor a Petra csuklik , akkor nem fogadja el a cicit és én úgy szoktam,hogy kifejek egy picit a pohárba és megitatom vele.

Nyuszi
A Petra is púposítja a fenekét, szerintem is ez a mászás kezdete.
Gyerek: Jó a nagy család, mi is öten vagyunk testvérek (egy fiú és négy lány).

Ildikó, Zulu
A szív UH-ot a kórházba csinálták? Ezt mindenkinek?

Ági és Petra
petra2
 
 


Jo reggelt
Zsanci
adhatsz neki fözeléket de csak kevesett hust akor kell adni egy 5 hónapos babának ha tápszert kap mert a husban sok vas van ami a vérképzéshez szükséges

Andy
Áfonyával értek egyet a lekorábi idöpont mikor adhatsz gyümölcsöt az 4hónaposkor adig elégneki az anyatej vagy a tápszer .

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Zsanci

Szinte ugyanaz a helyzet, mint az Afonyaeknal, hust meg nem kapott, majd lassan azt is adok neki. Mostanaban hajnalban is szopik, ugyhogy nappal eggyel tobbszor kell mast adnom neki, de ez majdcsak visszaall. Szoval egyebkent reggel es este csak szopi, delelott gyumi+szopi, ebedre ha van tej fozi+szopi, ha nincs csak fozi, delutan ugyanez. Szoktam meg neki adni a Milupa tejbedara pepeket.Nagyon szereti oket.

Afonya

Emilia sajna csak almaval eszi meg a fozit is.Kép Te teszel mondjuk a krumpliba sot, vagy mas zoldsegbe? Igazan nem szeretnem, ha raszokna, hogy mindent edesen kap...Mellesleg nem lehet mindig gyumit adni sem...

Nyuszi es a 6 honapos Emilia

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


emese
Ne aggódj, én visszanéztem Danit a babanaplóban, 1 hónapos korára õ 1, 72 kg hízott. Kezdetben ez így van, aztán majd már kevesebbet fognak hízni. Szerintem etesd csak nyugodtan többször, nem kell 4 óránként, akkor a tejed is csökkenni fog, mert nem ér elég inger, akkor meg majd azon parázol. Szóval ne aggódj, ez így jól van rendjén, nem lesz óriásbébid Kép

fordulás
A férjem babanaplójában 30 hetesen fordult elõször a hátáról a hasára. A fiamnak még van 2 napja. Már teljesen ki van tekeredve, de a lábát még mindig nem hajlandó odavinni, hogy át is forduljon, ha megsegítek neki, akkor rötyög, tetszik neki. viszont elkezdett megint kiskutyázni 4kézláb, és nyúlkál felfelé a járókában.

Ilke
Szerintem is minden benne van az anyatejben a C-vitamin is. Az meg hogy van. hogy a téli babáknak kell elõbb gyümölcsöt adni, mert télen kell több vitamin, de akkor a nyári babák is miért kezdik el a gyümölcsevést, ha akkor kevesebb vitamin is elég...

Zsani
Te mivel higítod a fõzelékeket, anaytejjel vagy tápszerrel, ,vagy csaka zöldséget és husit fagyasztod le, és amikor kell csak kiolvasztod és felhigítod tejjel v. tápszerrel? Mekkora adagokat teszel el?
Én nem faygasztok, mindig frissen csinálom, nemtart tovább 20 percnél (amíg párolódik a zöldség, addig összemixelem a napi gyümölcsét), bár még csak 4. napja fõzizünk, mi még nem husizunk. Dani nagyon szereti a fõzit, már elsõ alkalommal 100 gr-ot megevett kanállal.

Orsoly
Dani is csinált ilyen non-stop cicizést, míg kicsi volt. Estére uis mindig kevesebb tejem volt, így többször kért, de aztán végül szépen beállt az esti tejmennyiség is, hogy szépen jóllakott és el is szindikált rajtam, ,így már csak a kiságyába kellett tenni és aludt tovább. Szrintem még Lackó is pici és lehet uez van nálatok, ne aggódj, hamarosan beáll majd az esti szopi is, na meg a picik este jobban is igénylik a velük való foglalkozást, odabújást is, legalábbis nálunk így van.

Andy
Tejcinövelés= tedd többször cicire a babát, ha nem kéri csak 3 óránként, akkor fejj 2 szopi között, nekem így sikerült felszaporítani a tejcsit. Nekem kb. a 6. hétre állt be a tejtermelés, sõt még adtam másoknak is.
A huusilevessel még bõven ráérsz, majd 6 hónapos kor után, de akár 7 is. Elõször célszerû gyümölcsök levével, majd ha azt megszokta, akkor péppel próbálkozni, azt is 5-6. hónapor kortól kezdve. 22 naposan még az anyatej a legmegfelelõbb táplálék neki, még felesleges terhelni a fejlõdésben lévõ emésztõrendszerét a picinek. Csak szoptass, aza legjobb neki, amíg ilyen pici!

Áfonya
Nekünk van otthon mérelgünk, kb. 2 hónapos koráig használtuk minden evés elõtt és után mértük Danit, éééés sikerült a szoptatás, a mai napig is! Csak én untam meg, meg sajnáltam Danit, hogy mindig a tepsibe kell tenni. Most már csak a 7fordulókon mérjük. Na meg simán tudom, hogy szopikor mikor lakik jól, + jelzi is, mert elkezd szórakozni a cicin és másra figyel már.

Pénteken mi is voltunk babausziban, most már a víz alatt elengedjük a Danit és így 10-20 cm-t egyedül úszik hozzánk. Megnéztem a víz alatt usziszemüvegben, annyira cuki volt!!! Nyitott szemmel megy 1000-rel apához vagy hozzám! Csináltunkismét víz alati fotókat, talán készen lesz nemsopkára, de még van pár kocka + elõ is kell hivatni.

Andy
Ajánlom a babamasszázst ilyenkor, ha nagyon nem megy, akkor kicsit krémezz be egy hõmérõt és fektesd hasra a picurit és dugd óvatosan a fenekébe és picit mozgasd, ez ingerli és fog kakálni. Én még nem csináltam, mert daninak eeddig még sosem volt gondja a kakival, csak anyósomék is ezt csinálták és ez segített. egyszer lázmérés közebn kakilt csak le így dani Kép A babamaszit leírhatom, ,mit kell csinálni, ha érdekel.

Zsanci
Szerintem elég ha délelõtti és délutáni szopi elõtt adsz neki gyümölcsöt. A 2 között szerintem csak szoptasd, ne adj csak gyümölcsöt neki, ugyanis, ha majd fõziztek akkor majd a 2 gyümis evés között kell lennie neki, mármint a fõzinek+ szopi, mi legalábbis így csináljuk, + még este is fõzi és szopi.
Husit ráérsz majd a 7. hónap után! Dani is felébred 3-4 körül és jól teleszívja magát, aztán alszik reggel 8-ig. szerintem ezen ne aggódj, örülj, hogy szeret szopizni, én legalábbis így vagyok vele. Nálunk is mint Áfonyánál szintén hasonló okok miatt van a reggeli és esti szopi. Én még egyelõre nem akarom elválasztani. Én elõbb adom a fõzit, de utána is még nagyon sokat szopizik Dani.

Ági
Nálunk is 1 hétbe tellett, míg megszokta az alma ízét Dani illetve az új állagot a pépet. Mi is elõször csak lével kezdtük, aztán mindig egy kicsikét sûsûbbre csináltam neki.
Ne erõltesd, bõven van idõd, mindig csak pár kanállal adj, aztán fokozatosan növeld. A hangsúly a fokozatosságon van! Ha nem kéri, akkor várj pár napot vele, nehogy elmenjen a kedve az egésztõl.

Most ennyi, megyünk fõzizni, mindenkinek szép 7végét!

pusz
gumicukor és Dani (29 hetes)

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Halihó!

A tegnap 6 hónapos Betti tiszteletére:

Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, tegnap jött Zsófihoz egy úriember a 7 hónapos Marci ( Kataa ! ), Marci röpködött amikor meglátta Zsófit, õ pedig mosolygott, nagyon édesek voltak!Kép

Conti,
Én a Baumax környékén lakom, és így persze teljesen más a gyerekorvosom és a védõnénink. Kozmetikushoz ide a közelbe járok ( Bajcsy Zs. megálló , az Üllõi úton van ) Signora kozmetika. Nóri a kozmetikus, gyönyörû a kozmetikája, õ nagyon ügyes, és jó fej csajszi, és éppen babát vár, de dolgozik!

Lányok, képzeljétek, tegnap a barátnõm megsimizte Zsófi fejecskéjét, és azt mondta, hogy kicsit be van horpadva a kutacsa,Kép és hogy szomjas. Persze nagyon megijedtem, és azóta is simizem a kutacsát. Nekem nagyon erõs zsíros tejem van, nem csodálom hogy szomjas, persze ezt se a védõnõ, se a doki nem mondta, hogy figyeljek erre. Mit adjak neki inni? Felforralt vizet adtam már, és csipkebogyi teát. Csak az a baj, hogy nagyon fintorog a cumisüvegre, és nem igazán akarja bekapni. Mit csináljak?

MÉg1kérdés: lefagyasztott anyatejet meddig lehet tárolni, mert egyik helyen 3 hónap szerepel, máshol 6 hónap?

Andy,
Zsófi is sokat nyög, ha jön a kaki, és neki a pocakja is fájni szokott, de nagyon szereti a pocaksimit, próbáld ki!!!!Ja, Zsófi sem szeret sokáig hason, de fájó pocira elég hatásos, egy kicsit nyögdécsel, utána elalszik.

Kakival kapcs. Zsófinak már nem minden pelusába van, csak naponta kb. 2-3 telikakispelus. Ez normális 6 hetesen?

Végre elmúlt a vérzésem, és mintha Zsófi is többet aludna azóta, ez vajon összefüggésben van egymással? Talán táplálóbb a tejem( bár ennél jobban? ) mert mintha éjszaka kevesebbet enne.

pusz

Brokkoli és a 6 hetes Zsófi
brokkoli
 
 


Sziasztok,
Nagy nap a mai, mert megkóstolta Lili az almátKép! Teszek fel a profilomba egy képet róla. Nagyon ízlett neki, a kanalat lazán kivette a kezembõl a végén és még percekig nyammogott rajtaKép.
Egy kérdés: a céklát hogy fõzzem meg, héjastól vagy pucolva? Nekem nincs kuktám, viszont szeretnék majd fagyasztani, hogy késõbb legyen. Jaj és még valami, ti miben fagyasszátok le a zöldségeket? Általában a bébiételes üvegeket ajánlják, de nekünk nincsen, mert hát eddig nem kellet.

Andy,
A 3 óránkénti evés az teljesen jó, a tejcsit a gyakori mellre tétellel lehet növelni a legjobban.
A gyümiket, zöldségeket optimális esetben fél éves korban jó elkezdeni, addig ne erõltesd, ha nem muszáj szerintem. Egyébként 4 hónapos korig szerintem is a tápszer a legjobb kiegészítés, ha nincs elég tejcsi. Egyebet csak 4 hónapos kor után szabad adni a babáknak. Miért szeretnéd, ha 4 hónaposan már mást is enne a babád?

Ági,
Gratulálok Petrának a megforduláshozKép! De jó, majdnem egy idõben kaptak almát a babáinkKép. Elég piros, érett almát adtál neki? Lehet, hogy kicsit kesernyés volt az íze és azért nem ízlett neki.
A szemészetre mi kértük a beutalót a dokinktól.
Közgazdasági szakon szeretnék tanulni, de elég rosszul állok vele, mert még mindig nem tudom, hogy hol. Te is azt tanulsz, jól emlékszem? És megkérdezhetem, hogy holKép?

Nyuszi,
Lili is mostanában egyre korábban kel (a régebbi fél 8 helyett fél 6-kor) és úgy egész nap rengeteget eszik, és gyakrabban is mint korábban, ezért ma adtunk neki almát.

Brokkoli,
Szerintem a felforralt és lehûtött víz a legjobb, esetleg próbáld meg csõrös pohárból, vagy sima pohárból adni neki. A fagyasztott anyatejet ha megfelelõen sterilen van lefejve akkor 6 hónapig lehet fagyasztóban tárolni.

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!

Picus, Macsek, üdv!

Pénteken túléltem életem elsõ babazsúrját, és igen jól sikerült. Nem mondom, pörögtek az események, amikor 5 db 1-2 éves evett egyszerre tortát, csokit, ropit, locsolták szanaszét az innivalóikat, ittak bele egymás kulacsába, letekerték az összes guriga wc-papírt, stb. De õk is és mi mamák is nagyon jól éreztük magunkat. Képzeljétek el, a melletünk lévõ 2 házban + a velünk szemben lévõben + a sajátjaim = 7 baba van!

És hogy tudjátok, mi vár rátok kb. 1 év múlva: ma korcsolyázni voltunk a 2 éves és 3 napos nagyfiammal!!! Kép A párommal mindketten nagy téli sportrajongók vagyunk, és hát nem lehet elég korán kezdeni Kép. Hát úgy élvezte a gyönyörûségem. Nem volt elég, hogy mi húzzuk, egyedül akart menni. Esett-kelt, de egy csppe sem zavarta, vigyorgott ezerrel. Amikor meg velünk száguldott, kurjongatott, hogy "szupi, szupi" = szuper. Persze ehhez kellett 1 nagyama, aki itthon vogyázott Kispipire, meg egy nagypapa, aki fényképezte a produkciót. Ennek örömére tervezgetünk egy ausztriai sítúrát is.

Bocs, hogy kicsit off voltam, de meg kellett osztanom veletek a fentieket.

Kataa,
nagymamáztok?

Csics,
remélrem, most már jobb étvágya lesz Petikének! Mit mondtak most utoljára a Petõben? A Dévényi-féle kezelést csináljátok még? Csak halkan jegyzem meg, hogy Panda mellett én is szakmabeli vagyok, bár más iskolát képviselek /gyógypedagógia/.

Ági,
gratula Petrának! Nagyon ügyes! Krisztián se szerette anno a sima almát, nálunk a banán meg az alma-õszibarackos bébikaja volt az elsõ, azokat imádta elsõ kóstolásra. A leveket kihagytuk Kép. Szerencsére két szuperjó gyermekem van, a nagy még jó korban kapta a kicsit, nem került sor arra a klasszikus féltékenységre, sõt, imádja a picit és teljesen megbízható. Pl. simán be merem tenni Máté mellé a járókába, nagyon vigyáz rá. A kicsi meg csodálattal nézi. Fekszenek egymás mellett, és simogaták egymást. Persze én is résen vagyok, ott állok melletük. Az elején Máté hasfájós volt, azon a sok kintlét és esténként a hordozókendõ segített. Szopi közben szoktunk legózni, mesét olvasni, fényképeket nézegetni. Fejni meg sose szoktam, szerencsés alkat vagyok. Majd ha Máté nem kel fel éjjel szpizni ennyiszer, majd akkor tesszük át Krisztián szobájába. Mind2 pelusos, most kezdjük azt, hogy du.-este leveszem K.-ról a pelust, már tud tudatosan pisilni, csak visszatartani nem tudja még. Sebaj, majd nyáron. Nálunk nagyon bejött ez a kis korkülönbség. Ja, az ebédet házhoz hozzák és jött heti 1* takarítócsaj is, most keresem az utódját, mert a 2 fiú azért eléggé leköt, és inkább dajkálok-legózok-gyurmázok, ha vki más legalább a nagyja munkát elvégzi helyettem. Sajnálom a tali-dolgot, remélem legközelebb szerencsésebben összejön.
Elalvás: maximálisan egyetértek! Mi a nagyot jól elrontottuk, a kicsi kezdettõl egyedül alszik el, persze simisimi meg puszika, de csak az ágyában, semmi hurcolás.

Panda,
mi újság kaja-téren?

Ilke,
örülök, hogy bejött az alma, és nagyon ügyesek vagytok Ágival együtt, hogy eddig csak szopikákkal bírtátok.

Sziasztok!

Mona&Máté /3 és fél hó
MonaM
 


Tegnap voltunk Fortiéknál, és hát Levi rácsúszott az én kislányomra KépKépKépKép

Julinak reggelre áttört a fogacskája, és a mellette lévö inyrész is nagyon fehér. Biztosan nagyon ari lesz ha teljesen kibújik a foga KépKép

gumicukor: fordulni fog akkor már nemsokára Kép Türelem KépKép Tök jó, hogy nektek vannak ilyen régi babanaplóitok.

Fözelék higitás: az izek szoktatásakor anyatejjel higitottam a szürön átnyomkodott nagyonkrémes fözeléket, hogy az AT ize benne legyen és ne idegenkedjen töle annyira. Ez eléggé bejött úgy néz ki (eddig).
Mostmár a fözit a fözölevével higitom annyira, hogy jó krémes legyen, és igy teljesen készen teszem a fagyiba. Eltenni bébiételes üvegben tettem el (3/4-ig pakolva), az egy adag.
Én azért csinálok egyszerre többet, mert febr-tól megyek dolgozni, és akkor már nem annyira lesz idöm pepecselni a kajákkal. Sokkal egyszerübb elövenni, kiolvasztani, és már eheti is. Sajnos egy hónapnyi adag nem fér be a hütöbe :=(
Nagyon ügyes Dani Kép

Gratula Bettinek Kép

brokkoli: a kutacs mindig be van süppedve egy kicsit, ugyanis a csont magasabban van (na, ezt jó hülyén irtam le), és a börlebeny nem totál feszes.
Annak meg örülni kéne, hogy zsiros a tejed Kép De az elsö tej mindenképpen vizesebb, legfeljebb nem látod, mert a hátsó tejet fejed le. Az én tejemen még mindig van vagy 1 centi zsir, és Juli abszolút nem volt szomjas akkor sem amikor még szopott Kép

ilke: gratula Kép Lili ügyes kislány!!
Cékla: szerintem erre nem nagyon van szabály (legalábbis én nem hallottam), de elvileg logikus hogy pucolva kell fözni, mert a héja koszos lehet (megmosás után is, hiszen földben volt). Én pucolva föztem.

Ági: gratula Petrának a forduláshoz!!!

MonaM: ez a babazsúr nem semmi lehetett KépKép Szörnyü még belegondolni is KépKép Aranyos lehetett a korizás.

Lányok: mi volt a talival? Én jól lemaradtam. Mondjuk pénteken akartam menni, és simán elindultam volna, ha Forti nem mondja hogy csütörtökön volt.
Nem lehetne tényleg fix idöpontban? Sose lesz olyan hogy mindenkinek jó legyen, és ha valaki lemarad, hát na bumm, majd jön köv. hónapban.

zsani
zsani
 
 


Sziasztok!

Tettem fel képet Zsófiról a profilomba.

Ilke,
Lili gyönyörû kislány, micsoda szemei vannak!!Kép

na rohanok

pusz

Brokkoli
brokkoli
 
 


Sziasztok,

Visszatertunk a nagymamatol.Hu nagyon gyorsan telt a hosszu hetvege,a nagymama es a dedik jol elkapattak Alezet,mertegyfolytaban kezben volt.
Nem igazan erzekelte a valtozast alvas szempontjabol,ugyanigy megaludta a maga 10 orajat ejszaka : )))
En szombat delelott szepultem a kozmetikaban es legnagyobb megleptesemre a baratnom (a kozmetikusom is )azt mondta hogy nagyon szep a borom,biztos a szulestol.
Tettem el melyhutobe meghmozott es darabolt sutotokot,majd ha kell akkor tudom hasznositani.
Nemreg ertunk haza, most aklimatizalodom meg a haztartasi teendoket intezem.

Picus,
Udv itt : )))
Ne aggodj lenyeg a mita neurologus mond.Majd visszjartok kontroolra es igy leglabb ellenorzes alatt lesz a a lanykad.

Macsek,
Neked is jo netezest koztunk,tenyleg jo a csapat : ))))

Mona,
A jovo heten is megyek mar csutortoktol,hogy mi mindent kell cuccolni,bar gondolom neked nem kell mondani: )
Remelem en is kikapok ket nyugodt gyereket (egy mar van : )))
Igazad van ilyenkor kell a gyerekekkel torodni,en is kigondoltam ma hogy ha lesz kovetkezo baba szert teszek egy takaritonore.Remelem anyagilag is megengedhetjuk majd.Bar mar most is menne csak nem akrok nagyon ellustulni es boven meg tudom csinalni Alex mellett a fozest is egyenlore : )))

Lanyok,
Nincs idom most valaszolgatni de atfutottam az irasokat es a lenyeg hogy mindenki jol van.

Holnaptol remelem intenzivebbe leszek,bar Alex most nagyon igenyel ezert kell most is mennem
Pusz
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


sziasztok!

köszi a tanácsokat.
Kakival kapcsolatban ma megprobálom a hõmérõzést.

Brokkoli: Zsófi nagyon tündéri.

Lányok arról mit tudtok, hogyha fáj a pici pocija akkor megkell fordítani a lábánál megfogni és átfordítani. Errõl hallotatok valamit?

Na most mennem kell
sziasztok
Andy
andy78
 
 


Sziasztok!

Solymi bealudt, most kezdek el dolgozni Kép
A bal mellemben van egy jó nagy csomó, és már 2 szopi óta nem bírja kiszívni, kifejni meg pláne nem bírom. Kicsit ideges vagyok emiatt, csak az vigasztal, hogy máskor is megoldódott már valahogy a helyzet... Drukkoljatok!

Andy,
Miket eszel? Nekem teljesen rendbejött a gyerek, ahogy elhagytam az étrendembõl a tejtermékeket (meg persze a puffasztó zöldségeket).

Üdv:
Zita
parazita
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek kellemesen telt/telik a hétvégéje!
Napsugár most alszik, így van egy kis idõm olvasgatni és írogatni.

Ági!
Nem tudom, te a születés elõtti vagy utáni UH-ra gondolsz?
És azt sem, hogy mindenkinek csinálják-e, de mi 3 hétig voltunk kórházban egy fertõzés miatt, így volt idejük vizsgálódni...Napsugár mikor megszületett, nem rendesen vette a levegõt, és a szívében a nagy vérkör mikor beindult, nem záródott be neki valami a kamrák között.
Mert ugye a hasunkban a babáknak csak a kisvérkör mûködik nem? Remélem érthetõen fejeztem ki magam...
És gratula Petra megfordulásához OKép


Ma evett a Napsugár elõször húsos kajcsit, sárgarépát csirkehússal, meg is ette a szokásos 50-60 ml-es adagját.
Szerintetek hányszor egyen egy héten húst, akár minden nap, vagy az túl sok?

Áfonya!
Szerintem is próbáld ki Rékának a tejpépet, ártani biztosan nem ártasz vele, és finom is. Néha reggel én is ezt eszem tej helyett...
Mi inkább a tejbedarás gluténmenteset eszük, éppen most néztem egy 6 hótól ajánlott tejpép összetevõjét, hogy
tartalmaz búza lisztet is.OKép

Andy, remélem rendezõdik a " kakiügy ". Napsi is nagyon nehezen tudott kakilni, de õ azért mert tápszeres baba, neki a 4. tápszer jött be ami tartalmaz szentjánoskenyérfamagot is, és segíti az emésztést. De ti inkább szopizzatok!

Sasha!
Jó a kakis sztori! Nálunk is volt ilyen, de akkor én még nem voltam olyan rutinos mint te, így engem talált el...

Ildikó és a holnap 7 hónapos Napsugár
ildikó
 
 


Sziasztok!

Nálunk is volt ám nagy helyzet:
Nátán rendesen nyitotta (nagyra) a száját a kanál láttán!KépKép
Ügyesen eszegette a hamit is (banán volt, mert a korábbiak kapcsán nem akartam bonyolultabbal pepecselni).
Hurrá!Kép

Panda!

Akkor jösz holnap a rendelésre? És mikor?


Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Tegnap ugy megijedtem, mert este eteteskor teljesen kiuritette mindket mellemet, es meg ehes volt.
Azt hittem, teljesen elfogyott a tejem.
De ugye ez csak a fejlodesi ugras? Ma mar jobb volt.

Megyek, mert ebredezik, puszi
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Beszti

Jo etvagyat a fiatalurnak...KépKépKép

Ilke

Emilia mar egy hete csinalja ezt a hajnalban is felkelek enni cimu jatekot. Es nappal is ugyanannyit eszik, tehat osszesen tobbet. Biztos tankol a draga.

Agi

Gratulalok Petranak a forgashoz!Kép

Lanyok

Ez tenyleg igaz a repaval es tokkel, hogy nem szabad csak egy heten egyszer adni neki, mert besargul? Pedig imadja oket...Kép
Es olvasta valaki a cikket a Kismamaban (ha jol emlexem) a kasakrol? Azt irjak hogy 6 honapos kortol lehet fozni kasat a manoknak, zabbol, kolesbol, arpabol,rozsbol , kukoricabol .... kiveve buza. Vettem zabpelyhet, meg kukoricadarat es kiprobalom....Azt irjak kicsi cukorral, es/vagy gyumolccsel lehet izesiteni.

puszi
Nyuszika

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Nem küldte el az üzimet, pedig olyan hosszút írtamcilpart {angry}!

Most nem írom újra, mert irtó késõ van.

Beszti,
megyek, kb 1/2 1 körül, mert addigra ér haza a férjem, hogy Noémire vigyázzon. Ha Ti hamarabb jöttök, megoldom, majd elõbb teszem le Noémit aludni, így elég lesz a nagyim is bébiszitternek.

Jó éjszakát!
Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok
Koszonom a biztatast csak visszatertunk a harom oras szopira mert rajottem nem erdemes kinozni szegenykemet, majd annyit hizik amennyit akar csak egesseges legyen.

Emese es 6 hetes Robert
mokuci
 
 


Jo reggelt
Brokkoli
én teát adok Petikének hogy nehogy kiszáradjon én is nézem hogy bevan e sübedve a kutacsa .

MonaM
a Petöben ugyan azt mondták amit idáig mindenki hogy enyhe hipotoniája van de még csak egyszer voltunk ott. a Dévényt már abahagytuk .

Zsani
Gratula a fogacskához Kép nem szenvedet sokat Juli ?

Ildiko
Petike mindenap kap valamilyen husos bébiételt mert sok vas van a husban .mi meg abahagytuk a tejpépezést mert fájt Petike hasatöle most gyümölcsdeszertet kap tizoraira és uzsira a tápija mellé

Lányok
ugynézki hogy hatnak a vas cseppek mert már hizott 300gr Petike Kép

Pusz Csics És Petike Kép
csics
 
 


Panda!

Nekem jó, akkor 1/2 1-kor találkozhatunk ott!Kép
Beöltöztetem Benit, és akkor egy picit elkísérünk titeket!
(Aztán hazaKép, mert még du. a férjemért is be kell mennem a munkahelyére.)

Brokkoli!

Egy jó szopó csecsemönek semmilyen folyadékpótlásra nincs szüksége. A tej elsö része vizesebb, ez szomjoltó. Pont ezért kell igény szerint szoptatni, mert lehetséges, hogy nem éhes, csak szomjas, ilyenkor csak egy pár kortyot iszik.

Nyuszika!

A tökkel nem tuom, mi baj van, az lehet, hogy egy kicsit sárga lesz töle, de ez egyáltalán nem veszélyes! Mint ahogy az sem, ha a kakija olyan szinü, mint amit megeszik. (Ez ugye a felnötteknél már nincs igy.)
Viszont a répával tényleg vigyázni kell (meg a céklával), mert gyökérnövény lévén lehet nitrit (nitrát?) tartalma, ami cianotikus (elkéküléses) állapotot hozhat létre a babáknál (a felnötteknél azért nem okoz gondot, mert a megevett répához képest sok a vérünk, viszont a babáknál ez az arány más). Erre a korábbi dokinénink hivta fel a figyelmemet, ö már látott olyan babát, akivel ez történt.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Jo reggelt,

Hat en nem aludtam valami ol,pedig Alex mar aludt 10-kor de hiaba alszom 9 orat megsem vagyok nagyon fitt.Azt vettemeszre hogy szules ota nem tudom ugy elengedni magam alvasugyileg. L
Most is visszaaludt ugyhogy mar kivasaltam J

Tenyelg Ti nem vettetek eszre hogy miota babatok van neheny barat elmaradozott.Szerencsere nekem nigy is maradt eleg sok de rossz erzes hogy csak azert mert gyerekunk van mar nem vagyunk kivanatos szemelyek egyeseknek.Bar voltegy ilyen hulam az eskuvo utan is.
Erdekelne a velemenyetek.

Andy78,
A glicerines kupot nem probaltad.Talanaz kimeltesebb mint a lazmero.

Parazita,
Nekem tobben ajanlottak hogya Shopfben van a tejleadoban egy neni akihez be lehet menni barkinek es kimasziroz minden csomot.
Ha vegkepp nem megy inkabb menj el.

Beszti,
De johu Natan ratalat a kanalra,gratula : )

Nyuszika,
En ismondtam mar ezt a kasat,csak valami mas neven.Kulfoldon ezt adjak minden este a babaknak.Ezek szerint nalunk akkor keverni kell a dolgokat hozza.

Csics,
De jo hogy Petike maris hizott,gratula neki.

Na megyek mert eddig tartott az alvas,
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Mona,
De jó, hogy ennyi baba van a közeletekbenKép. Jó lehetett a bababuli és a korizás is.

Zsani,
Gratula Julinak a fogacskáhozKép!
A talival kapcsolatban igazad van. Ha jól emlékszem, akkor a minden hónap elsõ csütörtökje volt amire mindenki szavazott, ugye jól emlékszem, hogy neked a hétfõ és a szerda nem jó? Akkor febr.6 a köv. idõpont oksi?

Nyuszi,
Szerintem a 6 hónapos növekedési ugrásban vannak a babáinkKép.
Az árpa és a rozs is tartalmaz glutént, csak onnan tudom, hogy azt sem ehet a párom, szóval vigyázz vele. A zabban nem vagyok biztos, viszont a kukoricába biztosan nincs.

Mókuci,
Jól tettétekKép.

Csics,
Örülök, hogy ilyen hamar látszik a vaspótlás eredményeKép.

Mindenhol azt olvastam eddig, hogy az alma megfogja a pocit, hát képzeljétek, hogy tegnap az almás nap után este még kakilt is Lili, úgy örültem nekiKép.

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!

Hát, én hétvégén nem nagyon tudok jönni, mert a férjem szinte csak akkor van itthon, és ilyenkor inkább együtt vagyunk. Sajna hétközben csak elég kés?n ér hazaKép ,szinte csak aludni jön. De hát nem panaszkodom, gondolom elég sokan vannak így. Meg aztán értünk dolgozik.

Bekentem a lányom nyakát sudo krémmel, és egy este alatt helyrejött. Szóval megoldodott a probláma. Gondoltam, ha a piros popsijának jót tesz, akkor a nyakán se lesz akkora gáz. Amúgy az a nyak jó vicc, úgy kell kikeresni a tokája alól. Pedig nem egy kövér baba, 66 cm és 6180g volt penteken.

Áfonya, mi is járunk úszni, de én sajna egyedül megyek mindig. Elli nagyon élvezi, legutóbb akkorákat sikongatott, hogy viszhangzott az uszoda. míg bemegyek a medencébe, addig valaki megfogja nekem, aztán ugyanígy kifelé. Ált. az oktató. Utána közös zuhany, tisztábatétel (na itt didergek egy kicsit, de ez van], aztán megyünk a meleged?be. (Babaszauna, 45-50 fokos) Mivel ezt nagyon élvezi, ezért majdnem meg is száradok, mire onnan kijövök. Ja és én viszek magamnak fürd?köppenyt, így azt azért fel tudom kapni magamra. Aztán ? öltözik, végül én , az elején fordítva. Aztán persze szopik és utána elájul.
Ja igen, sima liberó pelenkavéd? és egy pici biciklisgatyószer?ség van rajtuk.
Ti is folyamatosan énekeltek nekik?

A kiabálásról jutott eszembe. Képzeljétek, Elli rájött, hogy ha a lpécs?házben kiabál, az jól echózik. Vagyis ha kimegyünk, akkor kurjongat meg sikitozik. Szal, mindenki tudja, ha mi sétálni indulunk. Eleinte üvöltött, azért, most kb 3 hét csönd volt, aztán pár napja meg ez a sikongatás.

Most mennem kell, mert nem nagyon akar elaludni, csak nyügl?dik. Erre nincs valakinek jó ötlete?
Karácsony el?tt gyönyör?en elaludt magától, ha pont jókor tettem le aludni(ha álmos volt), aztán jött az egy hét nagyszül?i kényzetetés és azóta nem tudom nála ugyanezt elérni.
N most már sír, nem csak nyügl?dik

macsek
macsek
 


Ja, az éjszakaKép:

Szokásomtól eltéröen Nátán az éjszakai szopi után visszakerült az ágyába, hajnali 5-korKép arra ébredek, hogy hallom a zenélöjét a bébiörzön keresztül, meg Nátán hangját (olyan van neki, amit fel lehet rakni bárhova (pl. autóüvegre is) tapadókoronggal, és akkor az aljánál meg kell húzni). Mondom magamban, hogy "jé felébredt Nátán és Beni is, Beni biztosan felhúzta neki". Ugyan idönként még nem járt le, és újra föl lett húzva, de ez nem tünt fel annyira. Inkább az, hogy nem hallom a Beni hangját és a járkálását sem. Megyek át, hát Nátán odagurult és húzogatja a játékát és nagyon jól szórakozik.KépKép
Ugyhogy szopi, aztán vissza, hadd játszon, aztán bealudt.
Korábban én is egy kicsit gondolkoztam rajta, hogy nem fogom-e nagyon beszoktatni az ágyunkba azzal, ha ott alszik, de ez igy nagyon jól megoldódik. Mert késöbb reggel is teljesen simán felkelt, nem sirt, hanem nagyon jól eljátszott.Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Zsani

Gratula a fogacskakhoz!Kép

Ilke

A cikk iroja 6 honapos kortol adta ezeket a kasakat a gyerekenek. Meddig kell kerulni a glutent a babaknal?
Emilia mar egy hete csinalja ezt a tankolasos dolgot. Meg ossze-vissza alszik melle. Nem nagyon tudok elore tervezni semmit.Kép
Az alma nalunk nem okoz gondot, viszont a banantol ugy erolkodik, hogy a masik szobaban hallani a nyogeset es kemeny nyusziKépbogyokat kakil. Ugyhogy azt ritkan adok neki, pedig nagyon szereti.

Kataa

Igen, kostoltam Angliaban a porridge nevu kasajukat, amit tejjel foznek, ha jol tudom zabbol.Kép Olyasmi, mint a tejbegriz nalunk.Az angolok lekvart tesznek hozza, a skotok meg sosan eszik.brrrrr....Kép

hozzataplalas

Rizst vagy rizslisztet lehet adni nekik?

Tettem uj kepeket a profilomba kis csaladomrol...Kép

nyuszi

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Na, újra megpróbálom a tegnapit, remélem, ma nem szúr ki velem... Akkor most!

Mona!
A gyógypedagógián belül mivel foglalkozol? Nekem álmom, hogy logopédus lehessek, de azt sajnos csak nappalin lehet elvégezni, így le kell mondanom rólaKép. Vagy esetleg levelezõn is lehet?

Zsani!
Üdvözlöm Julit a "fogasok" közöttKép!
A fõzelékeket próbáltam anyatejjel is, sajna így sem kellettek ÁdámnakKép.

Ildikó!
Úgy ajánlják a husit, hogy elõször hetetnte 1x, aztán 2x, majd minden héten eggyel többször. De mire oda jut az ember, hogy minden nap ehet a baba húst, addigra már el lehet kezdeni más fehérjéket is bevezetni pl. sajt, túró.

Beszti!
Akkor találkozunk! Már nagyon kíváncsi vagyok, Ádám hízott-e valamit!

A hétvégén engedtem az erõszaknak, és szüneteltettük a gyümölcs- és fõzelékevést, csak szopi volt. Ma délután újra nekirugaszkodunk...
Viszont Ádám a tápit megissza üvegbõl. Igaz, azzal a felkiáltással vettük, hogy olyan tápszert kérünk, aminek az íze a legjobban hasonlít az anyatejhez. A BEBA 2-t ajánlották, amt kicsit fenntartással fogadtam, mert Noémi is azt kapta, és ami neki ízlett, az eddig Ádámnál még nem jött be. Szóval kicsit félve készítettem el este az tápit. Ádám ezerrel rántotta magához a cumisüveget, jót húzott belõle, aztán csak nézett. Nem köpte ki, csak kétszer összehúzta a szemöldökét, mint aki gondolkodik, hogy érdemes-e meginni, aztán benyomta az egészet. Persze, nem olyan gyorsan, mint az anyatejetKép.
Teljesen megynyugodtam, hogy nem fog éhenhalni a gyerekem, ha esetleg nem jut anytejhez. Pl. most szerdán, mikor dokihoz megyek, és Apa lesz a csemetékkel.

Most megyek, mindenkinek szép napot,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

LÁnyok (ez fõleg mondjuk a picibabásoknak lesz jó, de azért remélem, hogy más is tudja hasznosítani), Besztivel megkonzultáltuk: felteszek nektek egy táblázatot, ami a szoptatós anyukák javasolt étrendje. Nekünk nagyon bevált, nem volt soha hasfájós Hanga. Persze minden baba más, de egy próbát akkor is megér. Ja, én Laktoherbet is ittam, de nem volt tõle semmi baja a gyereknek.Kép

Szóval itt van a táblázat:
Kép

Üdv
Szila

Ui.: Ja, és van egy olyan táblázatom is (a Kismamából), amiben a hozzátáplálás menete van leírva, felrakjam?
szila
 
 


Sziasztok!

Volt valaki, aki rajtam kivul az elso idoben nagyon gyakran szoptatta a babajat?

Van, hogy eszik, aztan fel ora mulva felebred, es 2 orat sem tudunk kihuzni 2 szopi kozott.Ha alszik, eleg nyugtalan, olyan, mintha erolkodne.
Neha szopizas kozben is "ideges", huzogatja a fejet, lehet, hogy nem jon elegge a tej, vagy keves van neki?

Egyebkent tegnap lemertem a napi adagot, es elerte a fel litert. A vedono szerint ez jo.


Mondjatok legyszi valamit!
koszi
Kakukkfu
Emma 17 napos
kakukkfu
 
 


Kakukkfu!

Nyugi!!!KépKépKép
Én is gyakran szoptattam, söt most sem tudok arra válaszolni, hogy hányszor eszik? Mit tudom én. Eszik.
Igaz, a legfontosabb, hogy nyugodt legyen (és eleget gyarapodjon), mert akkor biztos elég neki, nálunk ezzel nem volt baj soha.
Még csak 17 napos, nagyon picike, egyéb más baja is lehet böven (hideg van, meleg van, sötét van, világos van, túl hangos valami, nincs semmi zaj, nincs itt anya stb.)

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

KakukkfuKépKép
Emlekeim szerint Reka 3 honapos korul birta ki nagyneha 3 oraig 2 szopi kozottKép
Ha szopi kozben kapkodja a fejet, az lehet attol, hogy tul erosen jon neki a tej, lehet, hogy nem is szopni akar, csak cicizni. Nalunk pl. a hasat bantotta a gorcs, felvettem felidoben, megbufiztettem es nyugisan szopott tovabb. Egyebkent ez sokaknak hasznal, en is itt kaptam a tanacsot anno.

Gratula a joevo babaknak es AnyukajuknakKép
Az elso idokben en hagytam, hadd nyuljon bele a kajaba, nyalogassa le pl. az ujjait ismerkedes gyanant, vagy pl. a kanalat is O vehette a fulebeKép, persze ott alltam mellette, s mar a mandulajat csiklandozta vele, akkor elvettem tole. Az a lenyeg, hogy mosolygos, vidam dolog legyen, ne egy kenyszer, egy harc a gyerekkel. Nevelni meg raerunk majd, ha mar szepen eszik s erti is, hogy mit mondunk, fokozatosan le lehet majd szoktatni a turkalasrol is pl.

Fogacskakhoz is gratulaKép
Nekunk is kinn van a masodik vegre, mar ideje volt.

Jaigen, Ilke, Neked akartam irni, lefagyasztasrol. En talaltam itthon meg a nagy tarsasagi eletunkre jellemzo turazasokbol, piknikezesbol megmaradt feher muanyag felespoharakat, abba mentek a csirkemellek, aztan olyan 2-3 decisekbe meg a fozelekek, folpack meg a tetejere. Szerintem Metroban par forintert lehet kapni oket, anno mi is ott vettuk, de ures tejfolos, kefires doboz is jo.

Lanyok, negykezlabolo gyermekek anyukai, hol tartotok?Kép Nalunk ujjabban az a modi, hogy a fejet veri valamibe, pl. agytamla, ketrecracs, direkt kopogtatja, eleg remes hallgatniKép. Gondolom, ha fajna neki, nem csinalna, nem?
Na megyek, megnezem, hova maszott epp be alvas helyettKép

-Afonya
afonya
 
 


kakukkfu
ne aggódj, nem fogyott el a tejed, csak te érzed úgy! hagyd rajta a babád még ha üresnek is érzed a cicid, legalábbis én így tettem, néhány perc után ismét jön atejleadó reflexx és szépen fog kortyolni a babád.

Nyuszika
Nekem a dokinénim a barnacukrot vagy mézet ajánlotta édesítésnek, mert ezek természetes anyagok, ,bár a mézzel kapcsolatban azt is hallottam, hogy mivel virágporokból van allergizálhat, de akkor ennyierõbõl ne együnk már semmit.
Én adtam többször is sütõtököt és répát Daninak, de nem sárgult be, szerintem ha csak nagyon nagyon sokat adnánk belõle sárgul be, de akkor is csak az orra hegye.

Az igaz, hogy a húsban sok vas van, de fehérje is, ezért azzal meg vigyázni kell. Én pl. ha sok húst eszem, ,akkor egy idõ után megundorodom tõle és ragyák jönnek ki rajtam, gondolom ez vmi enyhe fehérjemérgezés. Iylenklor kicsit szüneteltetek.

Kataa
Azok szoktak elmaradozni, akiknek nincs még gyerekük, mert ugye állandóan azt hallgatják, hogy így a gyerek + úgy a gyerek, még nem tudnak mit kezdeni vele. De aki igazi, az ilyenkor is mellettünk marad.

Parazita
Nekem is voltka csomók, ha nem fejtem ki éjjel, ,még akkor is, amikor már jó pár hónapja szoptattam. Ilyenkor 2-3 nap alatt elmúlt szoptatással és fejéssel.

Ilke
Sajnos nekem babatorna miatt nem jó a csütörtök, ,mert mindig csütörtökön van.
Az alma a mi pocinkat sem fogja meg, de a banán sem, simán kaksizik Dani.

Macsek
A mi nyakunkhoz is nehéz a hozzáféréd, én ilyenkor hasaltatni szoktam Kép

Beszti
Dani is úgy ébred, hogy játszik és beszélget, így nem kell rögtön kiugranom az ágyból és a galériáról leviharozni, hanem van idõm kicsit észhez térni.

Na pusz, megyek fõzõcskézni!

gumicukor és Dani (29 hetes)

Ja, én nem tartottam magam a szoptatós anya ehet, nem ehethez, mindent ettem ,ami jólesett, úgy és ahogy azelõtt. Pl. gulyásleves nélkül ki sem bírtam volna, mert az a kedvencem, egyébként meg nem fõzök zsírosan, ,és sok gyümi, zöldség van étrenden mindig. Halat is sokat ettem, mert a terhesség alatt rá sem bírtam nézni, ezért bepótoltam.

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


kakukkfü
én is csatlakoznék az elõttem szólóhoz, én sem számoltam, ,hányszor evett Dani, mikor picike volt, ha láttam, hogy éhes, vagy nyûgös, álmos stb, akkor cicire tettem. Sokan kérdezték hányszor eszik 6x? Bizony, szerintem volt az a duplája is egy nap. Nálunk most kezd beállni a 3 óránkénti evés, de van, amikor 2,5 óra, pedig már 1,5 hét múlva 7 hónapos lesz.

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Koszi A megnyugtato valaszokat.
Kép

Meg egy kerdes:
Altalaban az eleg neki, ha mindket mellembol szopik.
De az agond, hogy az elson mar elalszik, es ha hagyom, sokszor 10 perc mulva felebred, es sir.

Tegyem at a masik mellre, akkor is ha alszik, es bufiztessem meg elotte, vagy hagyjam aludni, es amikor ker, ha 10 perc mulva is, akkor adjak neki?

Koszi
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Bocs lányok, hogy senkinek sem válaszoltam, kicsit elfoglalt vagyok én is Kép. Az elmúlt hetek beírásainak nagy részét lementettem, úgyhogy majd egyszer elolvasom, és akkor remélhetõleg tudok tanulni, válaszolni, meg kérdéseket feltenni Kép.
Mindenkit sokszor puszilunk és köszönjük a tippeket!
Párom amúgy a végén ajándékba kapott egy mellszívót (valami teljesen más márkájút Kép), de azért meg van vele elégedve Kép.

Hayim család (3 és fél hetes Márk)

Hayim Apuka
hayimpapa
 
 


Sziasztok,

Gyorsan leírom a tegnapi tej-csomóm történetét, mert nagyon tanulságos.
Délután vettem észre, egybõl gyerünk, szopi, de Solymi nem bírta kiüríteni. Utána még 2 szopi, semmi eredmény. Fejni is próbáltam, hiába... Este 11 körül kezdtem ideges lenni, próbáltam megint fejni, és észrevettem, hogy van egy pici fehér folt a bimbón, és ha nyomtam, akkor még jobban fehéredett. Arra gondoltam, hogy egy eldugult tejcsatorna lehet, és ez okozza a bajt. Olyan volt, mintegy kis hólyag. Egy életem, egy halálom, gondoltam magamban, és körömmel szépen lekapartam a hólyag felszínét, hátha sikerül megnyitnom. Fél percig vacakoltam, és a végén SIKERÜLT! Sugárban elindult a megrekedt tej, és vagy 40 grammot lefejtem. Szóval jól tettem, hogy mertem "újítani". A védõnõ, gondolom, a szívéhez kapna, ha ezt hallaná...
Most mindenesetre nagyon boldog vagyok!

Solymi is csuda aranyos: rengeteget vigyorog, és olyan kis huncutul. Mosttanulta meg, hogy egyik kezével megfogja a másikat, illetve hogy a dolgokat átvegye egyik kézbõl a másikba.

Üdv mindenkinek:
Zita
parazita
 


Kakukkfu,
arra kene rajonnod, hogy miert ebred meg 10 perc mulva? Nem biztos, hogy az ehseg. Lehet, osszerezzen es a sajat mozdulatatol, lehet, hogy fazik, lehet pont melege van, stb. ... vagy egyszeruen Anya hianyzik neki, hisz mikor elaudt, még ott volt. Szerintem ehes gyerek nem alszik elKép /hacsak nem kimerult a vegtelensegig, de nalatok gondolom errol szo sincs./ Felebresztheti egy bufi, hasgorcs is, inkabb vedd a valadra, alva is tudnak bufizniKép. Vagy Fortinak volt egy otlete, hogyan kell hasfajos babat ringatni, a pozicios topicban fenn van. Probald fekve, biztosnagos helyen szopiztatni, takaroba bugyolalva, es osonjal ki mellole, ha elaludt. En semmikepp sem ebresztenem fel, ha elaludt, a masik cici kedveert. Es aludj Te is vele, amikor csak tudszKép

Zita, ugyi vagyKép
Emlekszem, a szopi topicban mar valaki irt errol, valamelyik "profi" javasolta ezt, bar O is hozzattte, hogy nem egy elterjedt hozzaallas ezKép

EbresztooooKép
-Afonya
afonya
 
 


Koszi a valaszokat!

meg egy kerdes: miert buknak a babak? Nalunk ez kb 2 napja van.
Egyszer azt hallotam, hogy ez a felesleg, ami kijon. Pedig meg bufizett is elotte.
Van vmi praktika?
kosz
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Hali!

Ildikó!
Kaki ügyben én is csak azért voltam "rutinos" mert már a kórházban sem ment neki rendesen a kaki, meg szélgörcse volt és ott alkalmazta a csecsemõs. És õ félreált és elmondta, hogy miértKép

Csics! Brokkoli!
Gabinak is be van süppedve a kutacsa, és mindig is be volt pedig van, hogy óránként szopizik és mellé régebben kapott teát is. Van, hogy egy nap beyakalt 2 dl teát is!! Kétlem, hogy ki lenne száradvaKép

Kakukkfu!
Beszti felsorolását kiegészítenémKép Fájhat a pocakj, vagy valami nyomhatja. Pl a pelenka kissé szoros, vagy szúrja valami. Szúrhatja a bodynak a cimkéje, fõleg, a Kenguru Goldosaknak van olyan nagyon durva cimkéje. Én mindig kitépem azokat.
Én az elsõ 4-5 hétben egész nap csak szoptattam. Eleinte azért mert azt hittem kevés a tejem és éhezik a gyerek. Aztán kiderült, hogy a hasa fájt, pedig gondolhattam volna mert a kórházban is voltak erre utaló jelek. Állandóan cicin lógott, mert csak ott nyugodott meg, de csak annyira, hogy nem orditott, csak nyöszizett, nyüglõdött.

Gumicukor! Nyuszika!
A MÉZ nem vicc! Nem lehet adni 1 éves kor elõtt és nem csak az allergizáló hatása miatt! Az egy dolog, hogy virágporbólvan, de folyékony csak a méhek által kiváltott anyag miatt lesz és ez már igy más.... Ha jól tudom akkor ez nem olyan mint a tej és pöttyös lesz hanem durvább. De a pontosság kedvéért utánanézek a méz.hun.

Lányok!
Gabi már 2 hete felfedezte a kezét és vagy a szájában vannak, vagy "tördeli" õket. DE mikor fog megfogni valamit? Ha beleadom a kezébe akkor megfogja, de még reflex szerüen! Mikor lesz ez tudatos? Ja és 1 hete egyfolytában ülne ha kézben van. De nem úgy hogy a háta és a feje a mellkasomon van, hanem ellöki magát, hogymajd õ, õ megtartja saját magátKép Úgyhogy néha azt játszuk, hogy felhúzom fekvésbõl ülésbe, de szinte alig kell húznom, mert csak úgy löki fel magát. Ha megtalálja az egyensúját akkor egyedül is képes ülni kb 2-6 ms-igKép jó nem sok idõ, de egy alig 15 hetes babától nem várná el az emberKép Ha sokat gyakorloljuk 1 hónap mulva ülKépKépKép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Kakukkfu: Nálunk is ez a bukás kb 2napja van nem tudom miért, pedig Márk is büfizik mindig a szopi után.
Ja és nálunk is van, hogy szenved de rájöttem azért mert nehezzen tud kakilni.

Lányok szerencsére nem kellett a hõmérõt használnom a kakihoz, jött magától, igaz egy kicsit szenvedtünk vele, de sikerült.

Na most csak ennyi
Puszi
Andy és a 24napos Márk
andy78
 
 


Lányok!

A bukás teljesen normális!
Nem tudom, miért buknak, de teljesen normális, hogy kb. addig, amig fel nem ülnek/állnak (vagy szilárdat esznek), buknak.
Nincs összefüggésben a büfi/nem büfi kérdésével, azt nem tudom, hogy a túl sok hamival van-e, de nem vagyok benne biztos, hogy azzal van, mert pl. Nátán akkor bukott rendszeresen, ha a hasára tettük (igaz máskor is), akkor pedig az ok biztos az is volt, hogy nyomta a pociját.
Két esetben kell figyelni rá, és orvos tanácsát kérni:
1. ún. sugárban hányja ki
2. sok, nagyon gyakori.
Én nem tudok rá praktikát, de nem is hiszem, hogy kellene, elmúlik magától. Nátánnak msot már csak nagyon ritkán jön vissza.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


sziasztok
Macsek
nekem is meg gyült a bajom a Petikével új év utáni elsö munkanapokba mert nem akart elaludni mert ha Apa szabin van vagy hétvége van akor ha nem tudott elaludni akor apa fent van vele de hétköznap nem jo ha sokáig fent van mert a páromnak pihenie kell .

Nyuszi
aranyos a kis családod Kép

Sasha
4-4,5 hónapos korára biztos hogy fogdosni fogja a játékait ne aggodj Kép

Lányok
Petikének még mindig nemgyógyult meg a lába most cinkoxidal kezelték asziszem hátha ez megakadájoza az álandoan ujra kinövö vadhus részt .
egy kérdés mit csináltok ha a Párotoknak külföldre kell utaznia nem féltek egyedül ? mert én félek éjszaka ha nincs velem a párom és jövöhéten 3-4 napra elutazik Németországba tárgyalni és én már a gondolatol is félek hogy mit csinálok enyi idejig egyedül éjszaka Kép

Puszant Csics és Petike Kép
csics
 
 


Halihó!

Csics,
meg tudlak érteni, én is rettentõen félek, ha nincs itthon apa. Nem tudsz megkérni vkit, hogy aludjon nálatok addig? Anyukádat, barátnõdet?

Kakukkfû,
Anna is bukik, többnyire akkor, ha túlette magát.

Pénteken tõlem is megkérdezte a védõnéni, hogy "na és mennyit eszik ez a kislány?", hirtelen nem is tudtam, mit mondjakKép, aztán bevallottam, hogy fogalmam sincs, de ha nagyon akarja, utánaszámolok.
Biztos volt már téma, de képtelen vagyok elmélyedni az archívban, hogy mennyit kell hízni így az elején? Mert Anna legutóbb 15 dekát hízott, anyukám szerint ez kevés.

Méz: emlékeim szerint is tilos, mintha a botulizmussal lenne kapcsolatban, de én sem emlékszem pontosan.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?