Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!!!!!

Sajnos nem tudom, h. kell képet feltölteni. Meg olyan fejlődéskövető kis izékét is szeretnék nagyon, de nem tudok csinálni....
Segítsetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bénázok!!!!!!!!!!!!!!
:oops: :oops: :oops: :oops:
Pusz

KépKép

Sára
sesi
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezés, mert a fiam nem hagy sokat itt ülni...

Mi van a finiselőkkel?

Sesi, üdv! Aszódon merre laktok? Mi a lakón... Nem Várkonyinál szültél véletlenül? Az én fiam meg Csanád, sokan Csongorozzák, akikkel ritkán talizunk.

Hát ennyi voltam, már húz is el a géptől... :lol:

Szép estét Nektek!
Éva

Kép
csanómanó
 
 


Andibab!
Próbálgattuk már ezeket a granulátumokat is, most a Hip bébiitaloknál tartok, ezeket felbontás után még lehet a hűtőben is tárolni 24-48 óráig. Vettünk jó sok félét, majd csak bejön valamelyik.

Sajnos még mindig székrekedése van Alexának, hiába itta rá az őszilevet, a kamillateát kiköpi :oops: . Most kap egy kis szilvát, hátha attól könnyebb lesz.
Aki elkezdte a hozzátápit, annál nem fordult elő ilyen???? :?

Levi és Sárika még mindig tündériek!
Levinek a szeme, Sárikának meg a haja és a mosolyuk :lol: elolvadok.

sesi
Csak nem Szabó doktornál szültél?????
Micsoda egybeesések, de nem merem elkiabálni, vagy mégis, még egy szobatárs az 528-as szobából???? :D :D :D :D
Képeket én a saját albumomból szoktam feltölteni ide, mert az a legegyszerűbb. Csinálsz egy ingyenes albumot valamelyik képfeltöltőn pl. gallery.site.hu vagy a www.kepfeltoltes.hu és ott kiírja neked azt a szöveget, amit be kell másolnod, ha a fórumon akarod megjeleníteni.
Vonalzót pedig a babafalván készíthetsz, elküldik e-mailbe és azt kell bemásolnod aláírásként a profilofhoz. 8)

Kép
klmaria
 
 

 
 

sziasztok

köszi minden dicséretet :lol:

pilla már akartam kérdezni, hol csinálsz ilyen felíratozható képeslapot?

bibi mi találkoztunk ma Henussal :wink: sajna Szonjája alukált :cry: ...bár ő biztos örült neki :wink:

nálunk egyszerűa szemszín...mindenki barna :lol:

megyek vissza babákat nézni, mert mostanában nem volt időm...

jó éjt
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!

Sesi!
Ha a gepedrol szeretnel kepet feltolteni akkor az uj valasz kuldese, melleklet feltoltese pozicioval tudod megtenni!Arra figyelj hogy a kep merete 600x600-nal nem lehet nagyobb!

A vonalzot pedig megtudod csinalni pl:
www.babafalva.hu
www.lilypie.com
www.tickerfactory.com
www.snugglepie.com
Most ezek jutottak eszembe!Ha kivalasztottad hogy milyen legyen akkor ad hozza kodokat!A BBCkodot kimasolod(eger jobb gomb,masolas)majd a profilodban az alairas reszhez beilleszted(eger jobb gomb,beillesztes)
Ha nem megy valami szoljal,megprobalok segiteni! :)

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Becsi!
Nagyon szepek a gyermekeid!!! :D :D :D
A pici lanynak meg (utolag :oops: )NAGYON SOK BOLDOG SZULINAPOT KIVANOK!!! :D
Kép

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Én is tedtem fel pár képet!Nekem csak ilyen piciben sikerűl ,de ha ráklikkeltek akkor megnő!!! :lol: :oops:
Mano!
Neked tedttem fel a négykézlábos képet de sajna pont elfordította a fejecskéjét! :cry: :? Ja és ma megpróbálta magát felhúzni és kapaszkodva megállt!!! :P Nem sokáig de elég vólt ahhoz,hogy lekapjam!! :lol:
Jó éjt mindenkinek!! :wink:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Én sajna nem tudok segíteni mert nekem is most magyarázta el a férjem és nekem is az első képfeltőltésem vólt teljesen egyedűl!!!!! :oops: :? :roll:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Jesszum Tiop, mióta mászik neked Zsani? Szonja ugyebár forogni is csak 7 hónaposan kezdett, bár megy a földön, és 4 hónapos korától ül. De a mászást nem akarja az istennek se, pedig próbálom rávenni. Akkor inkább felhúzatja magát állásba és menne. Olyan irigy vagyok, hogy ilyen ügyesen négykézlábazik.... :roll:

thenus
 
 


Hát, csajok, jól elkerültük egymást! :( Remélem, majd ha lesz közös séta, akkor találkozunk! :)

Mi fél 5 körül értünk oda, de valami iszonyat volt a recepción, egy ablak volt, és valami problémás eset... jól felgyűlt a sor.

Viszont a csípővizsgálaton tényleg hamar végeztünk, minden ok, de nekünk 4 hónaposan kell visszamenni...

Jövő hétre 20 fokot, tavaszi időt mondanak! Lehet sétálni! :)
Vendég
 


Becsi, ezen az oldalon tudsz ilyeneket készíteni: http://www.imagechef.com/
Vendég
 


Ne legyél írigy mert nekem csak négykézláb áll és ringatózik előrrehátra de mászni csak kúszva akar!!!!De azt mindenfelé!!!!Elér bármit amit akar!!!! :lol: Ami késik nem múlik!Nyugi nem egyformák a babók!!!!! :lol: :wink: Majd magától ráfog jönni mindenre!!!Nekem csak a Zsani állt négykézlábra az első kettő gyerköc egyből felállt!!!!!!Nálluk kimaradt a mászás de a ringatózás nálluk is vólt!! :lol: Ez nagyon jó oldal nézzétek meg(aki még nem ismeri!)
http://www.babaszoba.hu/services/percentil

Mostmár megyek tényleg aludni! :wink:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Sziasztok,

nah, géphez kerültem...az enyém még mindíg nem jó.

Verna, sajnálom, hogy nem találkoztunk, mi már fél ötkor úton voltunk hazafelé.
Nálunk is rendben voltak az ultrahangok és utána volt a csípőszűrés, ott a pasi azt mondta, hogy a jobb oldala kicsit kötött, de nem kell neki semmi, csak egy kis torna és, hogy forgassam, ne csak az egyik oldalán aludjon. Nekünk is 4 hónaposan kell visszamenni.

Giga, sikerült megetetnem Lellét, beosontam az egyik osztályra ott lent és egy tök nyugis helyen jól is lakott.
Olyan édes Lili!!!

Igen, jó lenne egy közös séta, én javaslom az Erzsébet parkot, mert az hévvel is jól megközelíthethő és ha valaki kocsival jön akkor parkolni is tud, nekem meg még jobb, mert mi egy percre lakunk a parktól :D. Viszont mi március közepén elhagyjuk Gödöllőt és visszatérünk Miskolcra, örülnék, ha még össze tudnánk futni, igaz jövőhéten itt sem leszünk, de utána még egy hetet igen!!!


Jó éjt mindenkinek!

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Verna, Pimpoka!
Akkor nagyjából egyidőben kell majd visszamennünk a csípővizsgálatra... :lol:
Vagy, Pimpoka te akkor már nem itt fogsz lakni? :(

Húúú!
Az tök jó lenne, ha jövőhéten ilyen meleg lenne.
Komolyan mondom ezután a téli öltöztetés után azt sem tudom, hogy mit adjak majd a csemetére, ha jó idő lesz. Annyira megszoktam már ezt a rengeteg réteg göncöt. :wink:

Jó lenne elmenni erre a babymarkt-os babaruhabörzére, de hogyan lehet rá ingyen jegyet venni? Vagy csak ha kapok meghívót akkor lehet?

Sesi!
Üdv neked! Várjuk a babócáról a képeket!!! :lol:

Szép napot mindenkinek!!!

Kép
Kép
giga1
 
 


Pimpoka!
Lelle is nagyon aranyos kiscsaj!
Örülök, hogy jól lakott végül!
Olyan édes azzal a picuri hajával. Olyan mintha vágnátok neki.
Az egyik ismerősöm vágta géppel a kislánya haját már egészen picike korától. Nem tudom, hogy most mennyire erős a haja, mert már nagyon régen találkoztunk. De az tény, hogy tök cuki volt tüsi hajjal. :lol:

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Krisztina: köszi az infokat, kedden megyek be a kórházba, és megkérdezem , hogy tudnak-e segítni vagy lehet megkeresem a dokit is személyesen, ha bent lesz. Vagy felhívom.

Toldi dokiról nem írtattok semmit? Ő rá si kiváncsi lennék...

Köszi
Linda

Kép

Üdv Mindenkinek
Linda+Nati
linda25
 
 


Sziasztok lányok! Szia Mano!!

Mano hívott el ebbe a topicba, örülnék; ha tudnátok nekem kicsit segíteni! Igazából engem a Flór Ferenc kórház érdekelne, hogy nektek milyen tapasztalatotok volt; milyenek a lehetőségek;nővérek..stb.
Én augusztusban fogok szülni. Választott orvosm nincsen, s nem is szeretnék fogadni. Viszont érdekelne, hogy milyen az ott dolgozók hozzáállása azokkal szemben, akiknek nincsen fogadott orvosuk.
Előre is köszi mindenkinek aki tus segíteni.
Egyébként gyönyörűek a babáitok!
Nekem van már egy gyönyörű nagy fiam, most kíváncsi leszek; hogy leányzó lesz-e v fiúcska...
Sziasztok!
katus02
 
 


Sziasztok!

Katus,
Jól tetted,hogy átjöttél ide,Üdv közöttünk!
Nekem 1 éve szült ott egy ismerősöm úgy,hogy nem volt választott dokija,de sokat panaszkodott!
Azt mondta,hogy tili-tolit játszottak vele,mindenki a saját szülő nőjére figyelt még az ügyeletes doki is,akinél végül megszült.
Sokáig vajúdott,pedig már szülhetett is volna,de nem repesztett burkot neki senki!
Amúgy ez Szappan doki volt!
Anno én sem akartam orvost válsztani,hanem csak szülésznőt,de akkor azt mondta nekem a szülésznőm,hogy meg lehet szülni 2 óra alatt is és 2 nap alatt is,ez sokban függ az orvostól.
Így én is amellett döntöttem,hogy választok orvost!
Most nem megijeszteni akartalak,csak jó ha tudod,hogy van ilyen is!

Linda,
tegnap este írtam privibe egy csomót Toldi doktorról,mert én nála szültem,de elszállt az egész!
Nemsokára lefektetem Levit és akkor újra küldöm,remélem ma már elmennek a privik! :twisted: :roll:

Tiop,
nagyon édes Zsani,köszi,hogxy gondoltál rám! :lol:

Kép
mano83
 
 


Hahó csajok!

Zöldesbarna szem: NEKEM MEGMARADT (tehát nem barnult be!).
Találka: olyan helyen, ahol lehet parkolni, mert nem vagyok egy Fittipaldi. :lol:
Azért még egy picit várjunk, csalóka lehet az idő.

K.
Kép
klauszka
 
 


Tényleg!
Klauszka
ott,Tahiban,nem ismersz 1 olyan lányt,akit Csörgi Viktóriának hívnak?

A találkáról:
szerintem is csalóka az idő,várni kéne még egy kicsit,amíg ténlegesen jó idő lesz!
Meg én még nem vihetem ki kis Levit 10-15 percnél hosszabb időre,az orvos mondta,hogy addig ne legyn többet a levegőn,amíg nincs legalább 15 fok! :roll: :twisted:

Kép
mano83
 
 


Hááát azért köszi Manó!

Remélem nem lesz szerencsém 2 napig vajúdni. Majd meglátjuk, hogy jókat vagy rosszakat fogok mesélni az egészről. Most ez a hülye orvos választásos rendelet is nagyon közbe tud kavarni, én pedig a nincsből nem tudok elvenni;hogy orvost fogadjak...Erre már nincsen keret.
Megpusztulni, nem hagyhatnak...
Amúgy ezt meg egy elég szemét dolognak tartom; hogy így állnak hozzá a dokik. Ha adni akar valaki pénzt az én értelmezés szerint, azt a szülés után tudja csak eldönteni. Ne azért legyen valaki normális, mert pénzt kap; hanem azért mert ez a hivatása. Ha pedig úgy látja az ember lánya, hogy normálisan viszonyultak hozzá, utána ha ad,akkkor ad. Az az undorító, hogy elvárják és követelik a pénzt.
katus02
 
 


Mano! Mekkora a babád? Hány hónapos?
katus02
 
 


Ja, jó!! Már látom, hogy 5 hónapos... :oops:
katus02
 
 


Katus,
teljesen igazad van!
Egyébként úgy tudom,hogy már nincs ott az az orvos és a többi meg elég normálisnak tűnik így hallomásra!
Szóval biztos jó kezekben leszel! :D
Kis Levi most lesz 6 hónapos,március 5-én!
Pedi olyan,mint ha tegnap szültem volna! :wink:
Te merre laksz?

Üdv,
Kati és Levi

Kép
mano83
 
 


Tényleg,neked milyen idős a fiad?

Kép
mano83
 
 


sziasztok!

Voltunk tegnap a heim pálban könnycsatorna tisztításon, meg fölvágták Lilinek a nyelvét. hát én nagyon be voltam parázva, nem is mentem be egyik helyre sem, a férjem állta a sarat. a szemészetnél már kint a váróban bőgtem. viszont Lili annyira ügyes volt, szinte végig aludt és mindkét helyen kicsit sírt csak. olyan büszke voltam rá!
Szóval még szerencse h dokit váltottunk, az új dokinénink tök aranyos, jól átnézte a kiscsajt, mondott egy csomó mindent. és persze, h le van tapadva a nyelve (amit anno direkt megnézettem a kh-ban szülés után). mondanom sem kell, h mikor hazajöttünk a kh-ból 20 perc alatt szívott 80 gr-ot egy ciciből és nem [/b]fájt!!!! el se tudtam képzelni, h ilyen is lehet, h nem fáj mikor szopizik. komolyan annyira örültem, h majdnem bőgtem. annyi csak a probléma, h a másik cicimben elég kevés a tejcsi, úgyhogy azt vhogy föl kellene turbóznom, de most nagyon föltüzelődtem.
lassan mi is gyarapszunk, tegnap 3360 volt (és 49,5 cm, ahhoz képest, h elvileg 51-el született :) )
nekünk a heim pálba kell menni uh-ra, még nem hívtam őket, de gondolom csak hónapok múlva lesz időpont. jövőhéten meg csípőszűrés, remélem nem lesz gáz, mert a dokinéni azt mondta,, h kötött a csípője, és megkérdezte volt-e a családban csípőficamos. szóval kissé parázom, és már elkezdtem tornáztatni egy kicsit.

a találka tényleg nagyon jó lenne, viszont én csak férjjel az oldalamon tudok menni, mert nagyon messze lakunk, és csak kocsival tudunk menni. az probléma lenne?

Mano, Ichtus: tudom h Sára lestoppolta magának Levit, viszont én arra gondoltam, h korban Lili illene hozzá a legjobban :lol: kell az a 4-5 hónap korkülönbség :wink: Na jó végülis Levinek kell választania, hát és mit mondjak Sára tuti befutó ezzel a hajjal annyira édes!
én sajna még mindig nem tudok képet föltölteni, mivel ez céges gép és nem tudunk rá programot telepíteni, és nincs rajta egy értelmes képszerkesztő se :(

ja Szappan doki: hát kétszer volt ügyeletes mikor én voltam (szülésnél is) és nagyon nem volt jó fej. fájt a vizsgálat is, mogorva volt és a szülésnél beparáztatott, h nem tágulok meg nem látja egyáltalán a méhszájat, úgyhogy nem tudja mi lesz. Ehhez képest nem sokkal utána mikor megérkezett a dokim 3-4 ujjnyira kivoltam tágulva és minden rendben volt. na mindegy, a lényeg, h szerintem kicsit fura fazon, de a saját betegeivel bizti rendes. de sztem a dokik nagyrésze nagyon normális, egy-két kivétel meg úgyis mindig van, azt nem lehet kivédeni.

Szem: nekem zöld van a férjemnek barna. nálunk a családban mindenki zöld, apukám szürkéskék. úgyhogy nem tudom mi lesz, de jobban örülnék a zöldnek. (ja a férjem bátyjáé barna és kék, remélem az övé nem lesz két különböző).

na eldugultam mert kicsi Lili éhes, és ennie kell az én kis piszkafámnak, h ne legyen olyan mint az anyja :lol:

ja bocsi, üdv az újaknak, csak kicsit szétszórt vagyok, na meg olyan ritkán jutok gép elé!

mi lehet már az új mamikkal? olyan kiváncsi vagyok!

murphyke

Kép
murphyke
 
 


Nekem a szobatársam Szappannál szült, úgy, hogy ügyeletes volt, nem fogadott dokija... ő meg volt elégedve, császár lett amúgy. Még kicsit irigykedtem is rá, mert ő egy nappal korábban mehetett haza csaszi után. ;)
Viszont azt hiszem, a Szappan doki volt az, aki nagyon csúnyán beszólt a férjemnek, mikor engem bevittek a műtőbe, ő meg szegény azt se tudta, mit csináljon... A leírás alapján a Szappan lehetett, a férjem nagyon berágott rá!!!

Séta: lehet, hogy én is férjjel mennék, mert nagyon akar kirándulni a párom! :) Ha tényleg 20 fok lesz hétvégétől, akkor simán!!!

Flolo ma rekordot döntött, és több mint 6 órát alud egyhuzamban! :)

Csömöriek, séta délután?! ;)
Vendég
 


sesi
Csak nem Szabó doktornál szültél?????
Micsoda egybeesések, de nem merem elkiabálni, vagy mégis, még egy szobatárs az 528-as szobából???? :D :D :D :D



Sziasztok!!!!!!!!
De igeeeeeen!!!!
A Szabó doktor úrnál szültem és valóban az 528-as szobában laktunk!!!!!

Na megpróbálkozom a képfeltöltéssel. Remélem, sikerül.
Pusz


p.s.: mégsem sikerül :x :x :x :x :x
megőrülök.
Na mindegy . a férjem majd megmutatja. ő biztos jobban ért hozzá, mint én....

KépKép

Sára
sesi
 
 


Sikerült!!!!!!!!!!!!!!!
Egyedül csináltam a képfeltöltést!!!!!!!!!!!!!!!Kép
Most büszke vagyok magamra
:P :P :P :P :P :P :P :P
puszk:

KépKép

Sára
sesi
 
 


Sziasztok!
Linda!
Nagyon szivesen,és ha van még kérdésed állok elébe!!!!!! :P

Katus!
Sajna én nem tudok neked semmi infót adni olyanról akinek nemvólt fogadott orvosa,csak hallodtam igen rossz dolgokat! :cry: Többek között olyat is amit Mano írt le!Én három gyerkőcöt szültem mind a háromnál ugyan az az orvosom vólt és halál nyugiba tellt a vajjúdásom nem idegeskedtem ,hogy mi lessz velünk mert biztonságban éreztem magam!!!!!!!!! :wink: :P Manapság már orvos nélkül szülni(fogadott) nagyon bátor dolog!Nagyon ki kell fogni azt az ügyeletes órvost aki tényleg tud veled foglalkozni (csak rád figyel)! :? :roll: Biztos van olyan órvos sőt lehet itt is tudnak neked segíteni,én csak a véleményemet írtam le!!Én semmi féleképpen nem szűlnék saját orvos nélkűl! :roll: :? De mondom ez csak az én véleményem! :wink: Én sem tartom szép dolognak ,hogy kikötik mennyi egy szülés,de így legalább foglalkoznak veled normálisan!Megértem azt is,hogy nincsen rá keret én is úgy tedtem félre minden hónapban a pénzt,hogy mire eljön az idő tudjak fizetni!Mondjuk sosm a korházban kellett egyből fizetnem hanem ráért 6 hét múlva is!!!!! :P :wink:
Na mindegy te tudod!A nővérek viszont aranyosak én eggyiknek sem adtam pénzt csak a szülésznőmnek!! :wink:
Sok szerencsét a szüléshez!!Mennyi idős a nagy fiad? :P

Mano!
Köszi szépen majd teszek fel olyan képet is ahól felém fordúl ,majd meglehet zabálni olyankór!!! :lol:

Újj babókkal milehet?????Otthon vannak már????Olyan kíváncsi vagyok milyenek lehetnek!Kis picurkák!!!Nagyon írigylem most az újdonsűlt anyákat,ez a legszebb időszak!!!! :lol: :P

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Sára!
Ügyi vagy!!! :lol: :lol:
Nagyon szép babód van !!!!!!!! :P :wink: :wink:

Még a sétához akartam hozzászólni,szerintem is várni kelenne még vele!Azért gondoltam én a nyárra mert akkor már nem kell annyi gönc és sokkal könnyebb a közlekedés is!Elég egy kisruha,fiúknak gatyó polóval és már indúlhat is a menet! :lol: :lol: Szerintem!!!!! :roll: Én mindenféleképpen nyárra tenném a sétát!!!!!! :wink: :roll:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Ennek örömére felrakok egy kórházas képet is, ahol én is rajta vagyok, h. be tudj azonosítani.
Pusz. Kép

KépKép

Sára
sesi
 
 


Sesi!
Nagyon aranyos a kissrác! :lol: Neki is szép haja van... :wink: :lol:

Katus!
Sajna ebben én sem tudok neked segíteni. :(

Ichtus!
Most nézem, hogy mekkora ágya van Sárának... Keresztbe is simán elfér rajta. Nem semmi!!! :o :D

Csajok!
Két kérdésem lenne.
Az egyik az, hogy akinek szoptatás alatt már megjött a menstruációja, mennyire volt rendszeres? Vagy ez ilyenkor még nem olyan lényeges, hogy meglegyen a ciklus fix ideje?

A másik:
Lili mostanában kajálás vége felé (ez kb. 8-10 perc) már nagyon szenved valamiért. Állandóan rángatja a cicit, van hogy a szájában van és elkezd sírni. Amikor meg a cumiját a végén odaadom neki, akkor megnyugszik. Ha felteszem a vállamra büfiztetni, akkor is üvölt. Attól tartok, hogy nem lakik jól, és ezért sír. Egyszerre csak egy ciciből etetem. És ha megnyomom utána még jön tejcsi, csak azt nem tudom, hogy mennyire erősen. Lehet, hogy már nem elég neki az a mennyiség, amit egy ciciből ki tud szopni? Kettőből kéne etetnem? Régen volt olyan, hogy tudtam, hogy jól lakott, mert simán elaludt kaja közben és a fején látszott az elégedettség. Simán kiköpte a cickót, ha már nem kért többet. Most meg látom rajta, hogy valami nincs rendben. Ja! És most már a 3 órát is alig bírja ki két kajálás közben. Van hogy 2,5 óra múlva éhes.
Mi lehet ez szerintetek?

Köszi a segítséget!!!

Kép
Kép
giga1
 
 


Sesi,
de szép hajas babád van neked is!
Annyira édes! :lol:

Tiop,
oké,várom a képet! :lol:

Jövő héten hétvégén akarok menni a kórházba a dokimhoz,de még nem kértem időpontot!
Tényleg,Csakegy,
nem tudod,hogy jövő héten mikor ügyel Toldi doki?

Kép
mano83
 
 


Giga: a szopi vége felé Flolo is hisztis, őt egyértelműen szelek bántják. Büfizés, pocisimogatás, pocimasszírozás megnyugtatja... de ilyenkor ő is kéri a cumit. ;)

Mensi: nekem 28 napra megjött, de csak nagyon pici. Dokim szerint nem az volt, szerintem igen! ;) Ő - ellentétben velem - még soha életében nem menstruált! ;) Akkor azt mondta mindenki, hogy bármi elképzelhető, az is, hogy megjön, az is, hogy nem... A következő most lesz nekem esedékes, kb. holnap, holnapután... Kíváncsi vagyok...

Ja, és ha azért kérdezed, mert neked mostanában esedékes, akkor még az is lehet, hogy azért köpi ki Lili a cicit!!!! Ilyenkor megváltozik a tej íze!

De bonyolult összehozni a ezt a sétát!!! ;) Mi megyünk majdnem minden nap, szóval nekünk tökmindegy, hogy hova megyünk és mikor, hány fok van, mit veszünk fel - mert így is, úgy is mennénk, csak azt tapasztaltuk, hogy társaságban jobb sétálni, mint egyedül! :) Szóval szerintem akar jön, aki nem nem... és nincs rá szabály, hogy csak egyetlen egyszer lehet sétálni... ;) Lehet tavasszal is, nyáron is, ősszel is... ;)
Vendég
 


Giga,
nekem már 3 hónapja megjön rendszeresen,pedig még Levi szopizik!
Ő ilyenkor szokta azt csinálni,mint Lili,rángatja a cicit és sír.
Állítólag ilyenkor másabb ize van a tejnek és ezért nyűgősebbek a babák! :roll:
Ahogy növekszik Lili,annál több lesz az igénye,többet szeretne enni és ha csak szopizik,akkor van úgy hogy másfél-két óráként is enni kérnek,ez tök természetes!
Nekem ezt a védőnő mondta,mert mi is voltunk így!

Kép
mano83
 
 


Sziasztok!

Murphyke nálunk apai ágon mindenkinek le volt tapadva a nyelve, még Sárának is. Az első akinek nincs az Laura.
Sesi nagyon szép formás a babócád! Gartulálok hozzá, így utólag is.
Laura épp most nyomott be egy üveg őszibarackot egy kis tápszerrel, úgyhogy boldogan vigyorog és magyaráz a pihenőszékében! :)
Vendég
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Ma reggel készűltek a képek ébredés útán!Anett kicsit morcos vólt!

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Giga, attól függ mennyi tejcsi van egy cicidben. Nekem még egyből soha nem sikerült 100 ml-től többet lefejni és Lelle ettől többet eszik, így én ráteszem mindkét cicire. Nekem is szokta rángatni, amikor már nem jön úgy belőle, ahogy ő szeretné, de hagyom egy kicsit és ha sír akkor megbüfiztetem és ráteszem a másikra.
Ha jól lakott, sóhajt egy nagyot és mosolyogva elengedi a cicit.
A másik meg, hogy én nem szoktam időhöz kötni, hogy mikor eszik. Ha alszik 4-4.5 órát nem költöm fel enni, de ha nyűgös és éhes nem várok egy percig sem és adok neki enni. Ezért nálunk nincs is nagy rendszeresség, amikor éhes, eszik. Persze anyósom mondja is, hogy hát inkább adjak neki teát, és egyen 3 óránként, nem issza meg a teát, a lefejt tejcsit is úgy kell este belediktálni, mert utálja a cumisüveget.
Lehet én rontom el így, de nem hagyom sírni és ha a babusgatás már nem elég, akkor eszik. Néha csak kortyol kettőt-hármat és alszik, mint a bunda. Néha egész nap a cicin lógna.
Tudom, hogy ezzel nem segítettem semmit sem, de ha nyugtalan szopi után adjál neki a másikból is, és szopi után ha marad a cicidben, fejdd inkább ki.

Amikor mi voltunk a kórházban nekem az egyik szobatársamat úgy megvizsgálta 37 hetesen, hogy hazament és jöhetett is vissza, mert elindult a szülés...
És volt egy másik szobatárs is, aki a második picúrját várta és a terminusát egy nappal túllépte, így be kellett feküdnie, ő már két napja bent volt, amikor én is befeküdtem, már hazajöttünk és még mindig nem szült, mert nem volt fogadott orvosa és nem nagyon foglalkoztak vele, két doki jött be hozzá, hogy hogy van, az egyik Várkonyi a másik Surányi volt.

Nekem sajnos becsípődött most a derekam, igaz nem is csodálom, tetőtérből hordom le-fel a babakocsit Lellével együtt, úgyhogy nem is tudom, hogy hogy megyünk ma sétálni, nem szívesen hagynám ki, olyan jókat tud aludni, még akkor is, amikor már hazajöttünk, a kocsiban még alszik vagy egy jó órát.

Este meg jönnek vendégek, úgyhogy most pakolok ezerrel, ami nem gáz, csak vasalni ne kéne...

Szép napot nektek!

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Tiop annyira szépek a lányok! Édes ahogy Zsani kidugja a kis lábait a rácson és vigyorog ezerrel.
Vendég
 


Giga!
Valószinű,hogy most fog a tejcsid több lenni mert most ígényli a több let bevitelt már a babód!Ilyenkór kicsit megcsappan a tej mennyisége de pár nap múlva több lessz!Normális az is,hogy most sűrübben akar cicizni!De az is lehet,hogy megakar jönni a mensid!!!Igaza van manónak olyankor más az íze és ez zavarja be őket!Nekem is már rendszeresen beállt és olyankór alig akar cicizni,és olyankór még a tejcsi mennyisége is csökken!!!Nyugi rendben lessz minden!Nyugodtan add oda neki mind a kettő cicidet!!!! :wink: Mondjuk nekem a foga miadt is szogta rángatni a cicit(úgy morog rajta mint kutya a csonton)!Gyümölcsöt adtál már neki??????Reszelt almát esetleg megpróbálhatod!!Most lessz három h-pos ugye?????Nem is tudom ,pár kiskanállal adhatsz neki!

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Naccempilla!
Köszönöm szépen te sem panaszkodhatsz ,gyönyörűek a lányaid!
Nemsokára én fogok tölled tanácsot kérni ,mert a fiam kezd nagyon megválltozni!Neked pedig vanmár tapasztalatod a nagylányod után!! :P :wink:

Pimpoka!
Teljesen igazad van a szopi téren én is akkor adok neki amikor úgy gondolom,hogy kell neki,még ha csak nyugtatás képpen is!!! :lol:
Jól csinálod!Látod belejön az ember hiszen az ösztönök dolgoznak!!! :lol: Sajnálom a derekadat szörnyű lehet!Én is tetőtérből cipelem le a gyerkőcöket(másik kettőt csak" vonszolom") :lol: De a babakocsi nekünk lent van mert lépcsőházunk van és így lent tudom hagyni!

Na mostmár megyek adok Zsaninak egy kis főzelék félét!Most szopizott míg én írtam!! :lol: Így kibirja amíg elkészűl a menű! :lol: :lol: :P

Szép napot mindenkinek! :P

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Sziasztok!

Hát ezek marha jó kilátások. Az egyik unokatesom nem régen szült itt. Nem volt fogadott orvosa és semmi panasza nem volt senkire. Remélem én is így leszek. Mindenesetre kezdek elbizonytalanodni...
A fiam 7 éves és Gyömrőről írok.
Nagyon szépek ám a baócák! Én is úgy szeretnék már babázni!!! :lol:
Én velem anno a fogadott orvosom nem sokat foglalkozott Aa Kútvölgyiben, szülésznőm meg nem volt fogadott. Akkor valahogy eszünkbe sem jutott hogy szülésznőt fogadjunk....
Ott is volt viszont olyan, hogy napokig bennt fektették az anyukát/volt fogadott orvosa/, s végül császár lett belőle.
A másiknak pedig amikor beindult a koraszülés akkor sielt az orvosa. Ráadásult a lányt átszállították a Baross utcába, mert a huszon akárhányadik héten indult meg a szülés.
Legalább ez az új törvény ne lenne! Aki kitalálta ezt az ügyeletes -orvosos marhaságot tuti hogy még nem szült!!
katus02
 
 


na ezt a képet most csináltam.
Direkt Nektek.

:) :) :)


Kép

KépKép

Sára
sesi
 
 


Sziasztok!

Esetleg mi is csatlakozhatnánk a sétához, ha lesz? Bár Bogit ismerve inkább rohangálás lesz belőle :lol: , meg gügyögés a babáknak, annyira imádja a piciket!

Katus, én is augusztusban fogok szülni (24-e a kiírt napom), te mikorra vagy kiírva? Tegnap beszéltem az orvosommal, neki csak magánrendelése van, a Flórba bejárós orvos, szerződéssel. Ő mondta, hogy senki sem tudhatja, hogy július 1 után mi lesz a szabályozás, bár jelenleg úgy tűnik, hogy a politika nagyon negatívan áll hozzá a szabad orvosválasztás (szerintem alapvető) emberi jogához... Egyelőre várni kell, könnyen lehet, hogy kénytelen lesz mindenki az ügyeletesnél szülni, ha nem akarja kifizetni a teljes kórházi költséget (akkor meg mehetne a Telki Magánkórházba is...). Szerintem az egyetlen esetleg megvalósítható dolog a szülésznő-fogadás lesz, és akkor legalább valaki már fog velünk foglalkozni. Persze az is pénzzel jár.
Mellesleg, akik kitalálták az ügyeletes-orvos mizériát, azok nem a "köznép" kórházaiba járnak, a kormányzatnak ugyanis van külön fenntartott műintézménye, saját orvosokkal...

Tiop, Bogi is szokott így csücsülni az ágyában, csak neki már teljesen le van engedve, és így a szőnyeget piszkálja, mert nagyon érdekes mondanivalója van a minták számára. :D

Sesi, micsoda Hollywood-i kék szemek!!!! Mindjárt eldobom magam!!! :D :D :D

Üdv: Andi

Kép

Kép
andibab
 
 


[
[quote]q írta:uote]Sesi, micsoda Hollywood-i kék szemek!!!! Mindjárt eldobom magam!!! :D :D :D

[/quote]

köszi
:D :D :D :D

üdv:

p.s.: Sikerült a hónapkövető izét is megcsinálnom
:D :D :D :D
tök egyedül sikerült!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép

Sára
sesi
 
 


Naa, nee! Hello Andi!
Ha hiszed, hanem én is 24.-ére vagyok kiírva!!
Bár előtte, 28-a volt csak időközben kiderült, hogy nagyobb a baba.
Tényleg semmit nem lehet tudni. Nekem holnap mennem kell genetikai tanácsadásra, remélem nem találják ki még azt is, hogy oda járkáljak be...
Na, sziasztok most mennem kell!
katus02
 
 


Tényleg!
Szülésznőkről info??
katus02
 
 


Na már megint itt vagyok,Zsani most aludt ell!!!! :lol:

Andibab!
Én éppen ma akarom a páromnak mondani,hogy tegye lejjebb a kiságy fekvőfelületét mert reggel felhúzta magát(felállt rendesen!),még jó,hogy bent vóltam!Mert reggel beszoktam őt tenni míg én ágyazok stb.....!Olyan virgonc vólt ma reggel,hogy secperc allatt már állt is!Majdnem megzabáltam!!! :lol: :lol: :lol:
Hazaér a párom az lessz az első,hogy szólok neki!!! :P
Édes lehet a lánykád ahogy beszélget a szőnyeg mintáival!! :lol: :lol:

Sára!
Gyönyörűek a szemei a babádnak!

Katus!
Nem akartalak elbizonytalanítani,neharagudj rám!Én ilyen szókimondó vagyok,ami szivemen az a számon!Nem jelenti azt,hogy neked is rossz lessz mert van egy- két negatív vélemény!Nekem nagyon rendes vólt az órvosom ,ő tudja előre,hogy mikor megy szabira és akkorra már nem válal el senkit!
Én vóltam tavaly is az utólsó előtti kismamálya Júniusban!Mert ő rendszerint júli elején megy szabira én meg júli 10-re vóltam ki írva!Na mindegy nem ez a téma most,csak egy kicsit elkalandoztam! :oops: :?

Lányok!
Kíváncsi lennék mindanyiótok újszülött babójára,mert én nem láttam mindenkiét és az iwiw néha elérhetetlen ,sőt valamikor be sem jönnek a képek! :cry:
Megtennétek,hogy tesztek fel képet!!! :roll: :wink: :P
Köszi előre is! :wink:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Sziasztok!

Volna egy buta kérdésem :oops: Ha szülés előtt veszek szoptatósmelltartót, akkor az jó lesz rám szülés után is? Vagy csak utána vegyek?? Már így is tele van a fiókom olyan darabokkal, amik valószínűleg soha többé nem lesznek jók rám :(

Ma találkozom a szülésznővel (Sárközi Anikó) - nagyon kíváncsi vagyok rá. Megmutatja a szülőszobát meg mindent..

Réka

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?