Új privát üzeneted érkezett!

Áfonya
Ti hová jártok úszni? Nem tudom milyen lehet pelus nélkül az úszás, ,ha bekaksizik valamelyik törpi, akkor abban a vízben úszkáltok? Mivel fertõtlenítik a vizet? Nálunk kötelezõ a babáknak a biciklis naci alá valamilyen úszópelust is adni, a ki és becsugás megelõzésére és fertõzések elkerülésére.

Parazita
Dani is fel szokott ébredni hajnalban, én mindig megszoptatom, teáztatni nem akarom, azt ihat egész életében, de ha van tejem, akkor addig így csinálom. Szinte alszik amikor eszik, de szív rendesen, mit egy kis búvárszivattyú, amikor jóllakik lecuppan, büfi és már tehetem is le. Ha majd fõziztek is, akkor már nem biztos, hogy felkel hajnalban enni, mert jobban jóllakik.

Ma megint bedörgölt Dani 2 nagy adag sárgarépa fõzit, ebédre és vacsira + szopi. így nem is kell altatni már olyan sokáig. 7kor fürdés, 8kor fõzi és szopizott, amibe belebóbiskolt, letettem a kiságyba és alszik szépen.

viszont most fejnem kell ismét, hogy legyen a fõzibe, szerencsére pont annyi összejön a szopik után.

Voltunk ma babatornán, annyira jó volt látni a kismami társaimat és a bébijeiket, mindegyik nagyon sokat nõtt.

pusz
gumicukor és Dani (29 hetes)

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok!Kép

Gratu a féléves és hófordulós bébiknek!Kép

Csics,
nektek meg a fogacskához! Köszi a tippet, tényleg lehet, hogy az ijedtségtõl sír.

Ma elég nyügi volt Annababa, pedig még sétálni is kimerészkedtünk.
Na most rohanok, mert ordít.
Zulu
ps.: felraktam egy képet a profilomba, kicsit homály, de azért látszik rajta a kisasszonyKép. Akartam Malackáról is, de apa nem ért rá összerakni, majd hamarosan megcsinálom.

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Ági!

Teljesen igazad van! Ne haragudj ránk!

Ilke!

Persze, korábban le kellene mondani mindenkinek, sajnos nekem is csak elözö este derült ki, hogy igy lesz. Söt még magammal is hadakoztak, hogy elinduljak-e esetleg mégis másnap, ezért nem este irtam, hogy nem megyek.

Panda!

Akkor hasonló érzelmeink lehetnek. Én sem gondoltam volna, hogy Nátán nem lesz hajlandó hamizni (ha a kanál hozzáér a a szájához, akkor összeszoritja a száját, nagyon murisKépKép, de valószinü csak azért, mert belenyugodtam, hogy nem eszik, nem eröltetem, csak próbálkozok), mert Beni nagyon ügyesen evett és mindent, ráadásul az elejétöl szép mennyiségeket.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Én eddig csak külsõ szemlélõként néztelek Benneteket de most bejelentkeznék,
Lányom Andrea 2002.11.14 én született Sote II. 2,42 kg 53 cm mit kell még megadni? S lenne egy kérdésem. Ma voltunk ilyen hathetes kontrol félén, s az orvos bácsi azt csinálta a kislányommal, hogy megfogta a kezét és felültette.. a Lányom feje viszont hhátrafele lógatva maradt, azt mondta ez már nem jó, neki már meg kellene tudni tartani a fejét Átküldöt egy neurológushoz Õ is megvizsgálta Õ azt mondta rendben. Viszont én könyvben azt olvastam, hogy ez a karral felültetett helyzetben ez a fejtartás 3-4 hónapos korban tudja a gyerek tartani magát. Most akkor mi az igaz. Ha csak 3-4 hónapos korban tartaja a gyerek így magát akkor az én 2 hónapos lányomtól ez mért elvárható? Ti akik elõrébb jártok mi errõl a tapasztalat most a lányom lemaradt? Sõt olyat is kérdeztek, hogy tud e oldalra fordulni hátról...nem hiszem hogy ezt ismételten két hónaposan kell tudni vagy hogy van ez???
Köszi a segítséget.
Lányom képei: nova.ahol.com/andi www nem kell elé.
Pusszantás Picus és Andrea
Picus
 


jo reggelt
Ilke
én már kedd vagy szerda délután megirtam hogy nem tudok menni mert orvoshoz kell menünk de igazad van mindenki szoljon egy napal elöte ha nem tud jönni

Picus
igen megkéne tartania a fejét és amit csináltak vele az egy ülésbehuzásos gyakorlat ez volt az én fiamnál is aki Hipoton ezért nem tudja maszivan megtartani a nyakát bár a kezelések hatására most már egészen jol halad bár még mindig hátra bicsaklik a feje ha nem figyel oda bár ebben nem vagyok szakember inkább kérdezd meg közülönk Pandát ö ért ehez jobban én csak azt tudom mondani amit nekem mondott a doktornö

Pusz mindenkinek
Csics és Petike Kép
csics
 
 


Ma csak frissiteni akartam, erre elküldte a tegnapi üzimet még egyszer. Nem tudom, mit szórakozik, de az jó, hogy már tudok javitani!KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Picus!

A fejtartással nem tudom, mi van, viszont az oldalrafordulásról csak annyit, hogy minden baba máskor csinál dolgokat.
Én pl. ezt irtam a naplómba kb. 2 hónapja:
"Nátán 4 hónapos és 3 napos ma. Még nem forog semerre, a fejét szépen emeli, nagyon békésen szemlélõdik. Valószínû tud oldalra fordulni, de ezt a tudományát nem nagyon mutogatja."
Én is egy kicsit meg voltam ijedve (Nátán sürgösségi császárral született, mekóniumos magzatvizzel (tehát volt egy kicsi oxigénhiányos állapota)), meg minden azt irta, hogy ilyenkor már mi mindent kéne csinálnia. Rá pár napra megfordult hasról hátra, viszont az oldalára csak mostanában kezdett el forogni, neki valószinü nem volt miért. Most is csak a cici miatt teszi!Kép
A mostani korához illö követelményeket meg böven teljesiti.KépKépKép
Az nagyon jó, ha neurológus látja a babát, ö meg tudja mondani, hogy kell-e aggódni, vannak olyan vizsgálatok, ami nekik többet elárul (A nagyobb fiammal voltam többször is neurológusnál, és nem csak felültette, hanem egy csomó mást is csinált, hogy megnézze, hogyan reagál).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek, egy kedves barátnõm kórházba került, mert nem jött meg neki, elment dokihoz, ott megállapították, hogy kb.4 hetes terhes volt, de csak üres petezsákot találtak. Ez mit jelent? Felszívódott a baba, vagy mi? Különben nem akartak babát, de így is kellemetlenKép.

Tüni!
Én G-s voltam, az elsõ évfolyamba jártam, ami ott indult. Te is?

Pemeske!
SziaKép!

Kíváncsi vagyok a mai napra evésileg. Hátha ma fog enni az én pici fiam... Az éjszakánk elég rossz volt, 4x ébredt ÁdámKépKépKépKép! Ilyen már nagyon rég nem történt, és remélelm, egyhamar nem is fog, mert már rákészültem, hogy éjszakánként aludni fogok.

Most viszont vár a napi rutin, sziasztok,
Panda

panda
Halásztelek
 
 


Kicsit olvastam...

Beszti!
Nátán azért hízik rendesen? Én olyan kíváncsi vagyok, hogy valószínûleg jövõ héten megint megyünk méretzkedniKép.

Picus!
Elvileg néhány másodpercig meg kell tudni tatania fejét ülve. De tényleg csak másodpercekig! Hason fekve át kell fordítania a fejét másik oldalra, és tartania kell 45 fokos szögben 10-15 mp-ig. De igaza van Besztinek, nagy egyéni különbségek vannak. Szerintem bízz a neurológusban. Igaz, így látatlanban elég nehéz bármit is mondani...

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Most csak kicsit visszaolvastam, de majd bepótolom.

Picus!
Szerintem se aggódj. Nekem is ez az ûlésbe húzás volt a "mániám", mert tudtam, hogy így szokták vizsgálni a babákat. Ahány helyen megnéztem, annyifélét írtak, hogy mikor kellene csinálnia.Arra emlékszem, hogy 2 hónaposan még egyáltalán nem tudta, a dokinak amikor említettem, akkor azt mondta, hogy nem is kell neki tudnia. Kb. 3 hónapos volt, amikor már biztonsággal, mindig meg tudta csinálni. Kb. ekkor volt, amikor megmutattuk egy ismerõs neurológusnak, és Õ is azt mondta, hogy teljesen rendben van. Tényleg nagyon különbözõen fejlõdnek egyébként.

Lili most pl. azt csinálja, hogy - hû, nem is tudom hogy írjam le -szoval hasonfekvésbõl felnyomja magát úgy, hogy teljesen lábujhegyen van,feneke az égig, és rátámaszkodik a fejére, elengedi a két kezét is. Na ilyenkor szoktam frászt kapni, hogy mindjárt kitörik a nyaka. Bukfencezni tanul?KépAztán pl. letszi a kezét, felemeli a fejét, vesz egy nagy lendületet, és hátralöki magát ülésbe,-amit még nem tud sokáig- vagy éppen legugol. Rossz nézni... Én azon gondolkodtam, hogy ennyi erõvel akár fel is állhatna, de nem jut eszébe belekapaszkodni pl. az ágy rácsába. Szoval néha most is azt érzem, hogy aggódhatnék, mert én ilyen fejlõdési lépcsõfokokat még nem láttam, olvastam, de úgy döntöttem, hogy azért semKép Kép Majdcsak rájön, hogy nem így kell felállniKép

Tegnap voltunk mi is tanácsadáson. Szuri és mérés. Hát ahoz képest, hogy mennyit eszik ez a lány, még csak 7,7 kg így lassan 7,5 hónaposan. De nem látom vékonynak. Ja és kb. 68 cm, persze erre mindig más "eredmény" jön ki.

Áfonya!
Ez a felmosórongy engem is elgondolkoztatottKép, csak Lili még nem halad elõre a mászással, csak körbe-körbe. De így sem rosszKép Kép

Csics!
Szörnyen "irigyek"Kép vagyunk a 2 fogacskáért, nekünk még mindig semmi. Lehet a cumi miatt?Kép Kép Kép

bera
berka
 
 


Sziasztok!

A neurológus ezt a véleményt írta:

Psyhomotoros felõdése korának megfelelõ. Enyhe axialis hypertonia...hogy mi ez nem tudomKép
Köszönöm a segítséget.

Picus
Picus
 


Sziasztok!

szeretnék én is bejelentkezni hozzátok. 25 éves vagyok, a kislányom, Elli, 4 hónapos múlott tegnap és a XI. keületben lakunk.
Úgy t?nik, egy nagyon jó csapat jött itt össze, jó lenne közétek tartozni.
Én mostanában egy kicsit egyedül érzem magam, rossz az id?, nem nagyon volt kedvem kimenni hosszúkat sétálni (f?leg egyedül, nekem sincs sajnos senki kismama ismer?söm a környéken) és ezért egyre többet olvastam a babanetet. Most döntöttem úgy, hogy írok én is, és majd próbalok minden nap jönni.

Mindjárt lenne két kérdésem is.
Mi a poponella pelenkát használjuk, ami nagyon bejött. De mostanában kezdi kin?ni a gumibugyit és meg kell venni a következ? méretet. Amúgy már nagyon bánom, hogy anno nem vettük meg mindjárt az összeset, de ez más téma. POnt most néztem és elég drága lett. Viszont a Monapel külsöje sokkal olcsóbb lenne. A kérdésem az, hogy szerinetetek lehet ezt így keverni? Esetleg nincs valakinek tapasztalat ebben?

A másik kérdésem , hogy csúnya piros lett a lányka nyaka egyik napról a másikra. Most már naponta többször lemosom és újra hint?porozom, de úgy tünik nem segít. A vicc az egészben az, hogy nincs még egy hete, hogy a véd?néni megjegyezte, milyen szép a nyaka, semmi folt vagy kiütés nincs rajta. Szerintetek meddig érdemes várni, miel?tt megmutatom a dokinak? Vagy mit lehetne még vele csinálni?

Hát ennyi így els?re.

Macsek
macsek
 


Beszti: hasról hátra azt már egy hónaposan megcsinálta Andika, de mindkét oldalára De így a hátáról még semerre nem mozgatja a kis törzést.
Bera: Látom Te már meg sem ijedsz semminKépKép
7,5 hónaposan milyen szurit kapnak?

Az én Andim 12,02 megkapta a BCG jét de pl. annak se látom kékülését semmiét Ezt mikor fogják Neki ellenõrizni??
Kapunk egy másikat készüljek erre??Kép

7,5 hónaposan szerintem mi se leszünk nehezebbek. Bár az ismerõseimnek majdnem mindnek 2 hónaosan 6 kg a babája én ennek a 4,2 kg is nagyon örülök! Jóból kicsi is elégKép
Picus
 


Szia Picus,

Gratula a babádhoz! Én is II. Nõis vagyok Kép Solymi 16 hetes, és még nem forog se hátról hasra, se hasról hátra... Viszont nagyon szépen kinyomja magát hason. Szerintem ne aggódj, ha a neurológus sem aggódik. A BCG nekünk is elég lassan pirosodott be, de már nem emlékszem, mennyi idõ után.

Szia Macsek,
Légy üdvözölve köztünk! Nyakpirosságra a gyakori hintõporozás, illetve orvos által felírt szteroidos kenõcs... (Hû de marha okos vagyok... Kép )

Zita
parazita
 


Hali!

Egész szépen lebetegedtünk a párommalKép torokfájás, köhögés, némi rekedtség. Attól tartok, hogy a Gabinak is fáj a torka, mert nagyon rekedten sírKép Jó mély lett a hangja, de az orrából neki sem jön semmi nagyobb mennyisé. Láztalan.Kép
Este leviszem a dokihoz...

Kép
sasha
 
 


Hova lett az üzim???Kép
Mindjárt megirom még egyszer...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Panda!

Nem tudom, hogy hizik-e eleget.
Legutóbb az elözö oltásnál mérickedtünk (dec. elején), és akkor ugyanannyit mértek, mint én két héttel azelött (akkor vittük vissza a mérleget), de ezt betudtam annak, hogy én este mértem, ök meg de. 1/2 10-kor, ráadásul elötte pont aznap hajnali 5-kor evett. Egy idöben szerintem nem volt elég pisis pelusa sem, de most megint van.
De mit csinálja?
Ciciztetem ezerrel, még éjszaka is, söt meg sem próbáltam az éjszakairól "leszoktatni" pont azért, emrt nem eszik mást. Próbálkozom, hátha találok valami oylan hamit, ami tényleg annyira izlik neki, bár szerintem nem is az izekkel van baja (ha már a szájában van msot már lenyeli), egyszerüen nem akar enni (se kanál, se üveg, se darabos, semmi).
Mást nem nagyon tehetek.
Kérdeztem a dokinénit pont hétfön szerinte nem sovány. Bár azért Ádám súlyától meglehetösen messze van, 5 hónaposan volt 6800 g (3400 g-mal született).
Hétfön délben (akkor van?) a saját megnyugtatásomra megyünk el egészséges rendelésre. Oltás is kell, de azt a dokinéni beadta volna neki pénteken a betegrendelésen (nem kellett volna beteg gyerekek közé mennünk, mert valami másik ajtón kellett volna bemennünk), de szóltam, hogy mérickednénk.
Addig meg megy a próbálkozás. Aggódni nem aggódok, mert attól jobb nem lesz, max. én idegeskedek, de azt meg ö is megérzi.
Nyugodt, vidám, sokat mozog. Baj nem lehet!KépKépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Áfonya

Házasság a baba születése elõttbe még én is írtam korábban. Én 16 hetes kismami voltam, amikor összeházasodtunk, ekkor még nem látszott semmi a pocakomból, és ami a legjobb volt, hogy pont az esküvõ elõtti nap éreztem elõször a mocorgását Daninak. szeretjük nézegetni az esküvõs képeinket, mert tudjuk, hogy ott már tulajdonképpen hárman vagyunk Kép Egyébként pont vasárnap lesz az 1 éves évfordulónk. Nagyon örülünk, hogy így alakult, mert köztünk nem volt kérdés, hogy akarunk-e gyereket vagy sem, és annyira boldogok voltunk, mikor megtudtuk, hogy Õ készülõdik hozzánk.

Pusz
gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Jo reggelt!

Ma egy fokkal jobb ejszakank volt, csak 2,5 orat volt fent Emma hajnalban.
Most mar eldontottem, hogy nem gorcsolok ezen es kesz.
Az normalis, hogy egy pici baba nem mindig alszik nem? Kép

Viszont van valakinek vmi jo tanacsa, hogy mit lehet csinalni ejszaka, ha o nem almos? Jo sokat evett, tiszta a pellus, bufizett is, stb de nem akar aludni, ugy mint neha nappal is.
Megprobaltuk hagyni sirni egy kicsit az agyaban, de en ezt nem birom sokaig, meg akkor csuklani kezd, bukik, stb.
Szoval tudtok vmi boszorkanysagot?

szio
Kakukkfu


Zita!
A frissben leirtam a szulessztorimat a szuperparos Gimes - Margit segitsegevel. Mindenkeppen naluk szeretnek legkozelebb is szulni!
puszi
kakukkfu
 
 


PandaKép

Igen, stimmel az évfolyam (legalábbis egy ideig). Én Szabó Tünde néven futottam. Te ki vagy? Egyébként ha magánban szeretnéd, akkor az e-mail címem szabotunde@vnet.hu A profilomban sajnos nem sikerült még javítanom, az ottani már nem mûködik.

Tegnap elég szörnyû estém, éjszakám volt. Délelõtt intéznivalóink voltak, és más megoldás nem lévén vinnünk kellett magunkkal Gergõt is babakocsiban. Ettõl elég rendesen kiájult, és aludt 5 órát. Idáig minden rendben is volt, de este 6-tól nem lehetett vele bírni. Olyan keservesen sírt, és bármit csináltunk vele, nem használt. Talán a hasa fájt, de ebben sem vagyok biztos. Adtam neki kaját, amit úgy evett, mintha napok óta éheztetném, pedig 2 órával azelõtt evett. De amint befejezte az evést, rögtön folytatta a sírást. Aztán éjjel 1-kor sikerült elaludnia (meg persze nekem is), egészen hajnal 5-ig. Szóval most hulla vagyok. Eddig még nem volt ilyen, de gondolom, hozzá kell szoknom, hogy egy darabig így lesz.

Na megyek kicsit pihenni, amíg lehet.

Tüni
tüni
 
 


Sziasztok!

Na most már teljesen kipurcantam, ágynemût áthúztam, mostam, vasaltam, port töröltem, és még meg tudtam reggelizni is!
Zsófival kimentünk a levegõre nagyon klassz idõ van!

Kata,
Nagyon jópofák ezek a puszilós szimbólumok, hogy csináltad?

Panda,
Mi is egy Bp. közeli faluba, Herceghalomra fogunk költözni nyáron. Mekkérdezhetem, hogy ti hová költöztetek?

Conti,
Te is lõrinci vagy? Most láttam csak a táblázatból. Merrefelé lax? Ki a gyerekorvosod, és a védõnõd, és a nõdokid? Ha jobb idõ lesz esetleg majd összefuthatnánk.

Kataa,
AZ a kezelés a testkezelés, legalábbis az én kozmim így hívja, én is benevezek majd rá, nem olcsó, de ilyen csíkokkal nem vetkõzhetek le fürdõrucira, de nem tudom, hogy a szopit befolyásolja e valamilyen szinten ez a kezelés. Ezt tudja esetleg valaki?

Orsoly,
Büfizik többször a picur szopi alatt? Az is lehet hogy a büfi bántja a pocakját, és ezért ébred fel.

Zsófinak is van tokája, és én hintõporozom, sõt a hónalját is, és eddig ez elég jól bevált.

Zulu,
Zsófi is bukik elég soxor, van amikor a tej folyik ki a száján, viszont van amikor a gyomorsav jön fel alvadt tejdarabokkal, ekkor ált. sírni szokott egy picit, mert gondolom nincs jó íze, és ennek hányingeres szaga is van. Ahhoz képest, hogy Anna beteg volt, szép súlya van neki is. Zsófi most 4900 gramm,61 cm és ha kinyújtja a lábát végigéri a kiskádat.


Brokkoli és a 6 hetes Zsófi
brokkoli
 
 


Sziasztok!

Szia PicusKép!, Szia MacsekKép!

Fejtartásról: mi pont ma voltunk neurológusnál, mert Ádám is egy kicsit már oxigénhiányos állapotban született, meg a vakuum is meghúzta a kis fejét, és ezek miatt kellett mennünk. Mindent rendben találtak nála, csak ez, hogy ha ülésbe húzzuk, Õ sem tartja úgy a fejét, ahogy kellene. Egy kicsit emeli, de még nem tökéletes. Annyit mondtak, hogy tornáztassam legalább naponta 6*, húzzam fel ülésbe, hagyjam, hadd próbálja emelni a fejét, aztán eresszem le fekvésbe. És majd 2 hónap múlva menjünk vissza kontrolra. Ja és a diagnózis: nyaki-háti hypotónia. Szóval még gyúrnunk kell nyakra és hátraKép De ahogy a lányok már írták, minden babó más, más ütemben fejlõdik, amíg az orvos nem mondja, addig nem kell aggódni!

Igaz én nem írtam a házzasság a baba születése elõtt topicba, de mi is pont egy héttel Ádám születése elõtt házasodtunk össze. Én nagy hassal, az egyetlen ruhámban, ami jó volt rám, kispapa munkából jövet, plussz két tanú. Utána beültünk egy üdítõre és szépen hazajöttünkKép Nekem már volt elõtte egy házasságom, akkor hatalmas esküvõ volt, 100 vendég, nagy fehér ruha, hajnalig buli, minden ami kell. De ha igaz a mondás, hogy a házasság idõtartama fordítottan arányos az esküvõre fordított költségekkel, akkor sokáig együtt leszünk. (megjegyzem, az elõzõ esküvõ belekerült közel egymillióba, 8 hónapig voltunk együtt, most meg csak a gyûrûkért adtunk pénzt...)De nagyon boldogok vagyunk mostmár mindhármanKép és jó, hogy így történt.

Sasha!
Jobbulást nektek!

Csics!
Mi az, hogy hipoton?

Bera!
Érdekes lehet Lili mutatványaKép! Alig várom, hogy Ádám is aktivizálja magát, de egyenlõre még lustaKép

Puszi

Betti és Ádám, aki tegnapelõtt volt 10 hetes

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Picus!
Nem azt írta a papírra, hogy axiális hipotónia?

szuri: mi úgy döntöttünk - a mi doki nénink minden picinek ezt javasolja - hogy bedatjuk Lilinek a meningitisz elleni oltást, ami 3 szuri, havonta 1-1. Még 1 van hátra, de már alig várom, hogy vége legyen. Igaz ez nem okoz neki semmi kellemetlenséget a szúráson kívül, de akkor is...

Lili is ilyen kis súllyal született, pedig csak 10 nappal jött hamarabb. Andika mennyivel született hamarabb?

Macsek! Üdv közöttünk.

Sasha! Jobbulást nektek!

bera
berka
 
 


Sziasztok
Végre eljutotta újra ide, a kicsim elég sok idõmet leköti mostanság. Mióta gyógyulgat, azóta sokat van fent, újra felkel éjszaka enni. Hihetetlen.

Én sem irtam az esküvõ a gyerek születése elõtti topikba, de mi is 2 hónappal a baba születése elõtt házasodtunk össze. Nekem is volt már elõtte egy esküvõm két lagzival, egyik 400 fõs, másik 160 fõs. Két szép ruha, sok-sok millió forint. Mi 3 hónapig voltunk együtt az elsõ férjemmel. Igaz az esküvõ elõtt 8 évig. De elég is volt az a 3 hónap.
Szerencsére megtaláltam a mostani páromat, és gyorsan jött is a babóca (párom szerint nem elég gyorsan) Kép)))))))))))

Csipõszûrés
Tegnap voltunk orvosnál, megnézték a babócát, szerencsére minden rendben van vele. azt azért nem értem, miért küldött el akkor UH-ra, ha tényleg mindent rendben talált. Mindenesetre beutalót nem irt UH-ra..........

A boszorkányság engem is érdekelne, mivel lehet a gyereket rávenni arra, hogy éjjel egykor ne vigyorogjon rám, hanem alukáljon szépen. akkor is ezt csinálja, ha egész nap összesen aludt fél órát. Sokszor elcsodálkozom, hogy kisebb az alvásigénye a gyereknek, mint nekem.

Képzeljétek, sógornõm volt tegnap ellenõrzésen a babájával, aki koraszülött volt (6 héttel korábban született) és ott mondta a dokinéni, hogy már a koraszülött babák kapnak almát az anyatejbe. Sõt az a dokinéni azt mondta, hogy heti 3szor lehet adni a piciknek is almát úgy, hogy 100 ml tejbe egy gerezd almát raksz. Merthogy az anyatej C vitaminban szegény, és a téli babáknak fontos a C vitamin.
Érdekes, hogy minden orvos mást mond, nem?

Most megyek, mert holnap nagy vendégsereg jön hozzánk és még sütit kell csinálnom, márha hagyja az én drágaságom Kép))

Sétáljatok sokat, olyan szép idõ van

Szilcsike és Szilvike (aki tegnap volt 10 hetes)
szilcsike
 
 


bera: de igen az mit jelent?
Picus
Picus
 


Picus!

Szerintem ez valami olyasmi, hogy lazább az izomzata. De ez valószínüleg egy kis tornával teljesen rendbehozható. Vannak nagyon jó gyakorlatok a késõi mozgásfejlõdés topicban kifejezetten erre, szerintem nagyon jók, játékosak. Valamikor 2-3 hónapja idemásoltam valakinek, de ha nem találod szívesem elõkotrom valahonnan.
bera
berka
 
 


Sziasztok
Bera
Petike is csinál olyat hogy a hátso felét feltoja a lábát meg kiegyenesiti álitolag kuszini tanul apja szerint Kép
köszönjük a bokot Kép igy legalább joban tud orrot ujjat harapni Kép

Picus
ha hathonapos koráig nem pirosodik be a BCG oltás helye akor akor adnak egy olyabat és igen elenörzik 6 honapos korban mindenképp

Betti
a Hipoton-hypotonia csak ugy látszik nem irtam le világosan bocsi Kép
csics
 
 


bera: megtaláltam egy csomó gyakorlat le van írva - kinyomtattam. Köszi
tariné kákonyi csilla: akkor addig ne izguljak feleslegesenKép
A Babák molyen akrobatás mutatványokra képesekKép)))
Picus
Picus
 


Lányok!
Hypotónia = lazább izomtónus. Gyakorlatilag ez annyit jelent, hogy nem elég erõs az izomzata. Ez terjedhet az enyhétõl (ld. Csics Petikéje, ezek szerint Lili és Andika is) a teljes tónustalanságig, amikor csak "lóg" a gyerek az ember kezében. A Ti esetetekben tényleg nincs ok aggodalomra. (Ja, hypertónia is létezik, az a magas vérnyomásKép)

Tüni!
Bizony, bizony ismerjük egymástKépKépKépKépKépKép. Annak idején a sárga buszon találkoztunk mindig, mikor Te dolgozni mentél -vagy jöttél haza-, a TudakozóbaKép. Szóval, sejtettem, hogy Te lehetsz, vagy a másik Tünde az osztályotokból. De felfedem én is magam, hogy tudd, ki az, aki emléxszik RádKép: Tehát, "Amikor én még kislány voltam", Kontha Andi voltamKép. A nick-em a mostani nevem kezdõbetûje, és az Andrea rövidítése, nem pedig a kedvenc allatomKép.
(Hoppa, Adam racsapott a billentyuzetre, es eltuntek atz ekezeteimKép)

Most megyek gyereket altatni...

Pusz,
Panda

panda
Halásztelek
 
 


Ajjaj!
Most jövök a kaja-próbábólKép. Ádám megint nem evett, pedig Kiskecskés alma-õszibarack volt (lett volnaKép), egy kis krumplival. Ez volt eddig a favorit, sokat evett belõle, most meg csak elfordította a fejétKépKépKép. Most kifõzök egy cumit, és megpróbálom a tejpépet cumisüvegbõl. Már egy vagon pénzt kidobtam, mert csak belenyalakodott a kajábaKép. Ezerféle bébiétel, én is kotyvasztottam, mégsem kell.

Beszti!
Hétfõn mi is megyünk, csak kíváncsiságból... Biztos nem éhezik, de nem eszik egyszerre eleget, mert most, hogy semmit nem eszik, 1,5-2 óránként követeli a cicit. Abban a néhány napban, míg evett, sosem jelezte, hogy éhes, hanem én adtam neki, és megette.

Most azon gondolkodom, hogy veszek valamilyen tápit, hogy este legelább jól teleegye magát, ha már napközben nem eszik rendesen. Valahogy egyre kevesebb tejcsi jön össze napközben, így nem tudom jóllakatni alváshozKép. Pedig pont az ellenkezõjének kellene történnie, mert több idõt töltök fejéssel, mint valahaKép.

Na, nem panaszkodom, megyek összekotyvasztom a tejpépet.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok
A tegnap voltunk doki neninel az egy honapos kontrolan es nagyon megiedttem, Kepzeljetek a fiacskam egy honap alatt 1,700 kg hizott 3660g es 54cm szuletett es most 5400g es 62cm, hat ha igy folytatja oriasbebi lesz belolle igaz hogy nem latszik kovernek de engem megiesztett tul nagy sulyfelszedes. A doki neni azt mondta hogy ez nem baj de engem idegesit. Most megprobaltam negyorankent etetni de nehezen birja ki ugy orditt harom es fel ora utan hogy adnom neki ennie mert sajnalom.
Emese es 5 hetes Robert
mokuci
 
 


Sziasztok!

Forti, a hozzátáplálás elég jól megy. Mindennap adok gyümölcsöt és fõzeléket. Vegyesen gyárit és sajátot. Ébredéskor tejcsi, délelõtt gyümi+tej, 2-3 körül fõzelék, este tejpép. Éjszaka még mindig felkel 1-2 alkalommal, de volt olyan napunk, igaz csak egy, amikor csak teát kért. Na ez egész jól hangzik, de nem ilyen simán megy a dolog. Gyakran borul az egész nap, ja és a másik nagy bánatom, hogy abszolút elutasítja a cicit. Még azért a tejadag anyatej, amennyit tudok fejek, meg van a mélyhûtõben is.

Brokkoli, a határ u-ban lakom az alacsai ltp. mellett. Dokim Frindt Mária, védõnõ egy nagyon aranyos Gabika. Nõgyógyi iszonyú messze nagytétényben. A közelbe jársz kozmetikushoz? Az enyém a világ másik végén van, de legalábbis Hidegkúton.

Nem tudom mi volt ma, délelõtt három órát aludt Betti, délután csak felet, most meg fél hétkor beájult az ágyba, vacsora nélkül. Na képzelem milyen éjszakám lesz.

Conti, Betti holnap féléves.

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Zulu,
Megnéztem Annáról a képet, szép nagy szemei vannakKép.

Picus,
Gratulálok Andibabához! Az én Lilim pár hete fordult az oldalára illetve hátról hasra pedig már 6 hónapos elmúlt. Szerintem nyugodj meg, biztos nincs semmi baj.

Csics,
Tudom, hogy te szóltál elõbb, bocsi, hogy általánosítottam. De nem akartam ám megbántani senkit!

Panda,
Érdekes, hogy üres petezsákot találtak, viszont én halottam már olyanról, hogy szintén ez a szitu volt és rá 1-2 hétre a következõ vizsgálaton ott volt a baba, és nem tudták megmondani, hogy addig miért nem látszódott.
Hû, nincs könnyû dolgod a kajcsival.

Macsek,
Gratula Elli babához! Jól tetted, hogy írtál is nekünkKép. A nyakával kapcsolatban, szerintem 1 hét után mutasd azért meg a dokinak, hogy õ mit mond rá.

Sasha,
Hogy vagytok, mi volt a dokinál? Képzeld én is megbetegedtem kicsit, tipikus nátha, viszont torokfájás nincs szerencsére eddig.

Kakukkfû,
Hason is próbáltátok altatni?

Szilcsike,
Hát errõl az almás tejcsirõl még nem hallottam, ha én rendszeresen szedek multivitcsit és még néha c vitamint is akkor miért ne lenne a tejben elég c vitamin? Ezt nem értem, honnan szedhette ezt az a doki?

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok

Conti
Levi mostanában nem fogadja el a fõzelékeket, és gyümölcsöket, sem kanállal sem üvegbõl nem megy. Egyedül a banán csúszik, azt ma kipróbáltam.
Örülök hogy ilyen szépen haladtok. Grat. a 6. hónaphoz.

Emese
Örülj neki hogy ilyen szépen fejlõdik a babád, ha a doki azt mondta hogy ez jó, akkor ne idegeskedj. Ja és szerintem erõszakkal ne próbáld rávenni a 4 órás evésre, hidd el tudja hogy mikor éhes, etesd igény szerint és majd õ beáll a 4 órási kajára ha már úgy érzi hogy neki az a jó.

Sasha
Jobbulást nektek!

Forti és Levi (ma 25 hetes)

Kép
Kép
forti
 
 


Hali!

Emese!
Ne kínozd a babót és magadat!Kép Akkor adj neki ha éhes!Kép Inkább örülj neki, hogy van elég tejcid és rendesen eszik!Kép Az én fiam is megduplázta a súját már 2,5 hónaposan és én örülök neki! Akkor kap amikor kéri és mégsem látom kövérnek! 3 hónaposan volt közel 8 kg pedig 3,5-el született. Hidd el sokkal nyugodtabbak lesztek, ha engeded akkor enni amikor kéri. Egy anyatejes babát nem lehet túlhízlalni. És ha majd elkezd mászni, meg sokat mozogni akkor majd felhasználja a kis tartalékait és az is lehet, hogy hiába eszik nem fog hízni. Akkor meg persze az lesz a bajKép Meg az is lehet, hogy nem is mindig éhes, lehet hogy szomjas, vagy egyszerüen a közelségedre vágyik és cumizna.
Gabi van, hogy óránként kéri a cicit pedig már 3 és fél hónapos. A cicin megnyugszik, kortyolgat és elalszik.Kép
Nyugi!Kép Legalább biztosan tudod, hogy jól van és egészséges!Kép
Puszi nektek!
sasha és a 3,5 hós Gábor

Kép
sasha
 
 


Lányok!
Nem tudja valaki a Kispesti (XIX) nagy anyagosbolt címét pontosan? VAlahol a Villanytelepnél van az 50-es villamos vonalánál és nem emlékszem, hogy pontosan hol! Egyszer már megírta valaki hónapokkal ezelött a Friss kismamákban mikor még én is kismami voltam, de most már se idõm se energiám végigböngészni pár hónap archívját...Kép

Thx!
sasha

Kép
sasha
 
 


SziasztokKép

Jelentem, megvagyunk, csak a papa szabin volt a héten, és inkább velük foglalkoztam Kép
Nálunk minden rendben, Juli szépen eszik kanállal, ücsörög, magyaráz, pár napja sikongat. Hasról hátra fordul és néha hanyatt is elalszik Kép
Tegnap kotyvasztottam neki fözeléket (répa-krumpli-csmell), de még ma is csinálok sütötök-almát és cékla-krumplit husival. Tele lesz a mélyhütö.
Szerintem tegnap kicsit túlfeszitettem a húrt, mert éjjel olyan rosszul voltam a fáradtságtól, hogy alig tudtam megszoptatni Julit. Dehát muszáj volt KépKép Mostanra már jól vagyok, csak éhesen Kép

Údv minden újnak, gratula minden fordulóhoz, a betegeknek jobbulást.

zsani
zsani
 
 


Jo reggelt
Picus
Hivjál nyugodtan Csicsnek itt ez a nevem csak tegnap sietem mert vendégek jötek hozánk Kép ezért nem irtam alá Kép

Panda
hogy sikerült a cumibol etetés ? mi is már egy kisebb vagyont dobtunk ki mert ö urasága nem volt halylando tul sokat enni belöle legfejebb a deszertekböl meg néhány husos kajcsibol Kép

Emese
ne aggodj a gyarapodás miatt vanak olyan babák akik nagyon sokat tudnak hizni Kép 1hónap alatt

Contti
Boldog féléveséget Kép

Zsuzsa
petike is ennyit hizott 4 hét alatt én visszont nem voltam megelégedve vele és a doktornénink se ezért is kértem a laborba beutalot igy kiderült hogy vas hiányos Petike és most vas cseppeket adunk neki és hizlalom én majd akor leszek elégedet ha 6500-7000gr lesz mert most csak 6300gr
igen nekünk már 2 fogunk van Kép és a doktornéni szerint már készulödik a fölsö 2 is Kép Boldog hó fordulot Kép

Ilke
szerintem nem bántotál meg senki engem nem Kép

Lányok
jövöhét szerdátol már járok a tanfolyamra Kép heti 1 alkalom de akor egésznap ugy hogy petikét a nagynénjére bizom majd jol elesznek majd mert ott lesz neki az unokatesoja is Kép viszont kaptam idöbéli kedvezményt nekem nem kell reggel 9töl este 8-ig ottlenem csak 17 -ig .

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sasha!

Mentegetös tipus vagyokKép, ugyhogy itt a korábbi leirásKépKép:
"Kistext pince Kispesten (Masterfil Text Kft.)
1184 Budapest, Fáy utca 2.
Tel.: 295-2363/190 mellék
Nyitva: Hétfo-Csütörtök 13.00-16.30
Megközelítheto: 3as metroval Határ útig, onnan az 50es villamossal 7megálló azt hiszem, egy benzinkut lesz balra, +ott van egy TTL bolt is.

A bolt egy regi gyarepulet picejeben uzemel, ha lemesz utana eleg sokat kell haladni befele, mire talalkozol valakivel. Mikor en ott jartam az eladok nem voltak tul kedvesek, de azert segitenek persze. Kb 1éve voltam ott, akkor a 150cm széles anyag 366.-FT/m volt, amit a körúton + vászont áruló helyeken 690-890 között adnak."

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Ez kellett??

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Emese!
Örülj, hogy hízik a baba! Bárcsak Ádám hízna... Eleinte õ is dagadt rendesen, mostanra viszont picit lelassult a növekedése.

Forti!
Mintha csak az én fiamról írnál. Bár a fõzelékekig még nem jutottunk el, de gyümölcsöt eddig evett. Most nem.

Conti!
Boldog félévességet!

Zsani!
Igazán irigyellek, hogy a férjed otthon voltKépKépKépKépKép!

Sajnos az etetés cumiból sem sikerültKép. Ezerrel rántotta magához a cumisüveget, azt hitte, hogy tej van benne. Mikor megkóstolta, megborzongott, és kiköpteKép. Szóval, szopi volt a vacsora.
Fektetés után rájött valami, úgy ordított, mint akit nyúznak, nem aludt el magától. Végül kivettem, és szopi közben 1 perc alatt elaludt. Éjszaka 3x volt fent bár a harmadik már fél 6-kor volt. Remélem, ebbõl az alvós sírásból nem lesz rendszer!
Ma kipróbáljuk a tápszert, hátha az bejön. Azt hiszem, ma nem próbálkozom mással, bár tegnap fõztem céklát, de nem adom oda neki.

Majd beszámolok az eredményekrõl.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Panda: mért nem próbálod anyatejjel higitani a fözit? Julival úgy kezdtem, és amióta nem higitom, azóta is simán elfogadja kanállal. (ha próbáltad már, akkor bocs, nem okoskodok, csak nem tudtam visszaolvasni a termést).
A férjem meg pótlásként volt itthon, mert karácsony és szilveszter között dolgozott Kép De hétfön már megy :=((( És akkor megint kezdödik hogy mindent egyedül kell csinálnom, mert este 10 felé jön haza :=( Brrrrrrrrrrr.

Forti: nemtom mondtam-e, hogy találtam a Lehelen egy bionénit Kép

Ma reggel megcsináltam egy naaaaagy sütötököt meg pár almát Julinak, most várom hogy hüljön és tudjam elrakni a hütöbe. Sajnos kicsi a hütönk, és több nem fér be, úgyhogy cékla-krumplit majd a következö eresztésben fözök neki :=I

zsani
zsani
 
 


Sziasztok!

Vegre irashoz jutottam! A gyerkoc ugyanis par napja azt csinalja, hogy delutan alig alszik, allandoan cicizne! Ami nem lenne baj, csak epp a cicik nem birjak a strapat. Tegnapelott pl este 8-tol ejfelig kis megszakitasokkal a cicin logott. Ha letettem, nem aludt el, hanem nyuglodott, nyekergett, sirdogalt. Sajna az a tipus, akinek ha nincs tele a bendoje, nem alszik el. Ha teleette magat, akkor ejszaka alszik 6 orat is, tehat azzal nincs gond. Ha valakinek erre van valami tuti tippje, hogyan lehetne az orakig tarto cicizesrol leszoktatni, varomKép

orsoly es Lacko (2 het + 5 nap)
orsoly
 


BESZTI!

Isten vagy! KÖszönöm szépen ez az az üzlet amit kerestem!!!!!!Kép

sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Orsoly: örülök, hogy látlak, Márk is ugyanilyen ha tele a poci akkor nyugodt és alszik visszont ha éhes és nem elég neki akkor nyüglödik. Mennyit szokot a kicsi enni egyszere?
Márk már megeszik olyan 80grammot is és sokszor az se elég neki, pedig az én ciciim se birják már erõvel.


Én is kérek tanácsot, hogy lehet nõvelni mert már mindent kiprobáltam de nincs több tejcsi sajna. Kép
Vagy elégnek kéne lennie annak amit eszik? Most vagyunk 3hetesek. Ja és 3óránként kéri a cicit.

Lányok: Mikortól lehet a babának adni a húslevesbõl letört répát meg krumplit egy kis lével? És gyümölcsöt mikortól lehet adni?

Köszike elõre is a segitséget
Sziasztok
Andy és a ma 22napos Márk
andy78
 
 


Sziasztok!

Andy,
ha egy haromhetes gyerek csak 3 orankent ker cicit, akkor az a tejcsi boven eleg neki, hidd elKép Ha nem enne teli a pocakjat, akkor surubben kerne. Sok baba 1-2 orankent keri magat cicire, megis szepen fejlodik. Csak egy tanacs, ha nem akarsz beleorulni ebbe a szopidologba, ne meregesd a szopikat es ne hasonlitsd masokhoz, hogy mennyit eszik. /Egyszer szivesen csinalnek egy ilyen statisztikat, hogy hany embernek volt merlege otthon, es abbol hanynak sikerult a szoptatas/. A Te Markod kulon egyeniseg, mi sem eszunk-alszunk egyforman, nincs szabaly.
Szilard kajakat a mai allaspont szerint 6 honapos kortol illik adni a babaknak, de nagyon "engedekeny" felfogas szerint is 4 honapos kor elott nem javallt! Es akkoris eloszor sima vizben fott zoldsegek, fuszermenteseket, par kanallal kezdve, pepesitve.

Mi voltunk ma uszniKép Jo, hogy Apa is jott velunk, kulonben nem tudom, hogy birtuk volna. Reka nagyon elvezte, sikongatott, gondolom, a visszhang is fokozta a jokedvetKép A babak is nagyon tetszettek neki, mindenkire mosolygott, nagyon jo volt. Csak kipurcantam en is, holt almos vagyokKép
Az oltozkodes korul ugyan voltak kis problemak, mert bar hasonlo koru gyerekek voltak ott /Reka volt a 2. legsovanyabbKép/, de azok csak fekudtek hanyadt, mint a bot, sok anyuka siman otthagyta a 6 honapos gyereket, mig par lepesnyire oltozott!! /ezt a nemforgolodo, aggodo anyukaknak irtam, nincsenek lekesve, nem kell aggodniKép/. Reka viszont minden babat meg akart fogni, minden torulkozot meg akart kostolni, alig birtam vele, tiszta extazisban volt. Aztan a hajszarito, az is bejott nagyon. Szoval, szuperjo ez az uszasKép

Itthon egyebkent a kisagyban valo terdreallas a slager, csak megy az orditas tovabbra is, ha elfarad. Ja, es mar szinte nincs korlat a babaagyon, mert azzal az egyszem eles fogaval leragcsalja korben, attol felek, szalka megy a nyelvebe egyszer. Es mikozben ezt irtam, latom, rendesen maszik a gyerekKépKép Eddig csak kuszott, szelsebesen, mint a kommandosokKép, most meg mar rendesen negykezlabazik.
Valaki irta a fejenjarast megint, nalunk abbol lett anno a felules, keszuljon a legrosszabbakraKép

Udv az ujaknak, irjatok jo sokatKép

Zsanihoz, az immaron kisimult arcu zombihoz meg nem is szolok, mert ugy irigylemKép

-Afonya
afonya
 
 


nem hanyadt, hanem hanyatt,
bocseszKép
-Afonya
Afonya
 


sziasztok!

Áfonya: köszike, hogy válaszoltál, remélem lesz addig tejem és nem kell hozzátáplálni, visszont én szeretném ha már 4hónapossan enne mást is és nem csak anyatejet. Itt nem a tápszert értem hanem a tejpépeket és a gyümölcsöket.

Nem tudom a többiek, hogy vannak vele, de Márk nem akar megmaradni hason csak az oldalán és a hátán. Ma letettem hasra egy kicsit szenvedtünk de ma rájött, hogy eltudja fordítani a fejét ha hason van egyik oldalról a másikra. Az oldaláról pedig elfordul a hátára, majd vissza az oldalára.

Lányok még egy kérdés ha a baba szenved mert nem tud neki kijönni a kaki, de nem azért mert szorúlása van hanem nem tudom miért akkor mit kell vele csinálni, mert csak szenved szegénykém nyomja de nem jön majd nagy sokára amikor már egy órát szenved sír akkor végre sikerül és megnyugszik. Mit csináljak ilyenkor vele mit adjak neki inni, hogy ilyen ne legyen. Szerdán jön a védõnéni és megkérdezem azokat a cseppeket is amiket valaki írt de addig adjatok valami tanácsot mert legtöbbször éjjel jön rá szegénykémre.

Na bocsi, hogy ilyen hosszú lett
Sziasztok
Andy
andy78
 
 


Andy,
ha meg ittvagyKép Ha valaszthatnek, hogy mit adjak egy 4 honaposnak, tapszert vagy gyumolcsot, en inkabb a tapszert valasztanam, de ugye nem vagyunk egyformakKép A szilard kajaktol Rekamnak igen kemeny, felnottes allagu es szaguKép szeklete lett, ezert gondolom, hogy megjobban megterheli az emesztorendszeret.

Kakilas: nehezen jon ki, de nincs szorulasa, azt irod. Ha nincs hasmenese, ami szinten nehezen jon ki, akkor normalis, ha erolkodik, hisz komoly izommunka kell a termesk kinyomasahoz. Hisz mi is megszenvedunk veleKép Nem tudom, az "egy orat" mennyire irtad komolyan, mennyire csak erzekeltetesnek. En az elso hetekben minden Anyukat, dokit kerdezgettem, normalis-e, ahogy Reka erolkodik, mert annyira sajnaltam. Azt mondtak, igy termeszetes.
Ha ugy latod, megsem normalis, akkora Te taplalkozasoddal tudod befolyasolni, pl. oszilet iszol, vagy szilvat(?).
Aztan van a lazmeros modszer, mikor a vegbelebe kell kicsit betolni, ezzel ingerelve ot. Ezt nem igazan ajanljak, vagyis nem szabad gyakran alkalmazni, mert hozzaszokik es nem fog menni magatol Ebben Sasha a szakertoKép
Aztan vannak a kulonbozo glicerines kupok, amikre szinten a fentiek vonatkoznak, csak modjaval hasznalhatoak.

Es vannak a hasfajos babak, akiknek nemcsak a kakilas, hanem a szelgorcsok is problemakat okoznak, foleg fiukra jellemzo. Nalatok ez nincs?

En is bocsi a hosszusagertKép
-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Szeretnék tõletek tanácsot kérni a hozzátáplálással kapcsolatban, mert az az igazság, hogy nincs sok fogalmam róla, viszont már egy hónapja csináljuk... A dokim nem egy segítõkész típus, a védõnõm meg majdnem rosszul lett, amikor meghallotta, hogy 6 hónapos kora elõtt bármit is akarunk neki adni tejcin kívül, úgyhogy tõle se nagyon akarok kérdezni.

Szóval a Fanni jan. 3-án volt 5 hónapos és elõször dec. 20-án adtunk neki egy pici almát. Most ott tartunk, hogy reggel szopi, délelõtt gyümölcs + szopi, kora délután csak gyümi, késõ du. gyümölcs + szopi, este csak szopi. Ezt meddig kell így csinálni és meddig marad az esti meg a reggeli szopi? És már adhatok neki fõzeléket? Mert nekem a doki csak gyümölcsöt mondott, de látom ti már husit is adtok ilyen korban. Szóval én teljesen tanácstalan vagyok.

Ja, és a Fanni minden éjjel felébred farkaséhesen, pedig korábban már végigaludta az éjszakát reggel 5-ig, 6-ig. most pedig mindig felébred 3-4 körül és rengeteget szopik.

Ha van idõtök légyszi válaszoljatok, nagyon köszönöm így elõre is, mert hétfõtõl csüt-ig nem lesz internetem, úgyhogy ha valaki hétfõn ír csak késõbb tudom megköszönni. Kép

És még egy kérdés: nem lakik valaki Nagytétényben? Mi a nyáron költöztünk ide és nem ismerek senkit. Ráadásul kertes házban lakunk, így nem is nagyon fogok ismerkedni.

Köszi,sziasztokKép

Zsanci és Fanni, 5 és fél hónapos
zsanci
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?