Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én is felteszek megint pár képet:

Kép Sétálunk

Kép Vendégségben (az ingben Marci)

Kép Velem

Kép Hurkák

Szép estét mindenkinek!

Kép
Kép
nircee
 
 


Sziasztok !

Hát voltunk az orvosnál, de még ugy néz ki még mindig egy ujnyira vagyok nyitva :? Nem ugy néz ki hogy ki szeretne bujni :shock:
Most kb:3,900gram, hát nem semmi.Egy picit furcsálom mert eleve nem hiztam olyan sokat :? Van olyan köztünk aki ilyen nagy babát szült természetesen,nem császáral :?: Egy kicsit parázok hogy meg fogom e tudni szülni :?: :shock:
Már két nappal tul hordtam :?

Mindenkinek szép estét :!:
pipacs80
 
 


Csilla!

Pont abban bízom, hogy túlélhető! :lol: Köszi a bíztatást! :lol:

Szimpatikusnak tűnik a a vízben szülés, lehet rosszul tudom, de eddig abban a hitben voltam, hogy Kistarcsán csak vajúdni hagynak a vízben... Nagyon örülök, ha ez nem így van! Ki a dokid? Melyik kismama újságban van a történeted? Nem tudom máshol elolvasni?

Móni

Kép
móni30
 
 

 
 

Sziasztok!

Van most kb.5 percem,így beugrottam!

Csilla,
Nem tudom mikor megyek Msn-re,nem ígérek semmit,mert akkor tuti nem jön össze! :?

Pipacs,
Nem semmi,szép súnya van a babádnak! :shock: :D
Hát,sok erőt és kitartást kívánok a szüléshez!

Mennem kell...Levi nem tud nélkülözni,megőrjíti az apját! :lol:


Nirceen
Milyen jó husiban van Marci!
Nagyon édes! :D
A másik picurka rokon?

Kép
mano83
 
 


Sziasztok!
Pipacs!
Én az első babámat (Rolandot) 3850gr-al szűltem és 57cm-el! :wink:
Hát egy kicsit megszenvedtem vele de azért kibújt nagy nehezen!!! :? :wink: Nyugi már nemfog nagyot nőlni és a becslés tévedhet pár dekát ,és az nem mindegy hogy 20 vagy 25 dk-val kevesebb!Bár az is lehet,hogy több! :? :shock: :roll: De mindegy mert mindenféleképpen kifog bújni!Így vagy úgy de kibújik!!!! :wink: :lol:


Nircee!
Gratula a husikhoz!Szép babód van nagyon!!!! :P

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Még annyit akartam,hogy nekem Zsanit kedden 3300gr-ra becsülte az Erdélyi és csütörtökön megszültem 3300gr-al!Nem mindég tévednek!!!! :lol: :wink: :roll:
Könnyű és gyors szülést kívánok Pipacs!!! :lol: :wink:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Sziasztok lányok!

Fogzás: Elcsónak is ömlött a nyálacskája 2 hónapos korától, és most 9 hónaposan bújt ki az első!!! Ja, és egy szinten meg is állt, mert kb. 3 hete ugyanakkora (egy fél fog látszik). Remélem nem marad így. :lol:

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

Lehet hogy Tuccs is csatlakozott Tusihoz???? :? Csutortokon irt utoljara!

Klauszka!
Gratula az elso fogacskahoz!! :D

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Sziasztok, jó estét!!

Elég nehéz Titeket visszaolvasni :twisted: :D


Murphyke: semmi rosszat nem tettél, hogy kitetted levegőzni a babád!! Én 6 hetesen már bevittem a munkahelyemre, az irodába "világot látni" és semmi baja nem lett tőle :) Igaz, előtte 1-2 héttel elkezdtem kipakolászni rövidebb-hosszabb időkre a teraszra, jól betakarva, ahogy Te is! Úgyhogy nyugi, ez a szép tavaszi levegő még jót is tesz Neki! 8)

Móni30: a gátmetszés egy "forró" érzés... olyan, mintha forró vizet csurgatnának oda, bennem ez az érzés nagyon megmaradt. Tömören annyit mondanék róla, hogy túlélhető, felejthető :)

A varrás meg nem fááááááj, hiszen akkor már ott van kint a picike és úgyis Vele vagy elfoglalva :wink:

én is sziszegtem mint egy vipera végig és most, hogy írtatok róla, felidéződött bennem, hogy tényleg, én is majdnem lerúgtam az orvos fejét varratszedésnél :D de az is egy kibírható élmény... nekem bent volt a férjem a varratszedésen (is), cirka 20 perc alatt megvoltunk vele, nem volt semmi baj.

Én abszolut semmit nem érzek abból, hogy odalent szakadtam és vágtak is, nem tudom milyen varratom volt, gondolom felszívódó, de ügyesen összeférceltek, úgy érzem (érezzük) :D

Nekem ma olyan migrénes fejfájásom volt, hogy majd' meghaltam, Nektek nem??????

További jó éjt, szép álmokat...

*henriett
*henrietta
 
 


Sziasztok!
Én nem is emlékszem magára a gátmetszésre, nem is éreztem. A varrásra sem azt mondanám hogy fájt, hanem hogy kellemetlen, kicsit csípős volt mikor már ment ki az érzéstelenítés. De közben amúgy is Majával voltam elfoglalva, nem a dokival.:) A varratszedés is inkább kicsit olyan csipkedős volt mint "fájós". Pedig aztán én szanaszét voltam varrva, nagy volt Maja, repedtem mint az állat. :oops:

Pipacs!
Nekem Maját 4,5 kg-ra becsülték és 4 kilóval született. Én azt mondom nem baj ha nagy, legalább jobban húzza kifelé a gravitáció. :lol:
Lehet hogy hülye vagyok, de most is mindig örülök mikor nagynak mérik Zsombort. :D
majamamma
 
 


Sziasztok!

Ez a vízben szülés nekem is tetszett volna, mondjuk nem sok híjja volt, hogy ne ott babázzak le, de mi inkább a kocsit választottuk :wink: :D

Nircee,
jó husiban van a fiad, nagyon aranyos.

Murphyke,
én a Bernust már másfél hetesen kivittem a levegőre, igaz nem sokat voltun kint, de októberben olyan szép idő volt még és bezárva lenni a négy fal között igen sz.r érzés, semmi baja nem lett, olyan jót alukált a friss levegőn :D

Csajok mi lehet Tüccsel, csak nem babázik már? :lol: :lol: és Pekom lehet, hogy ő is? :lol: :lol:

Pipacs,
neked kitartás, mostmár tényleg egy.két nap és babázhatok, könnyü és gyors szülést na meg valami frontot ami segíthetne :wink:

Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Sziasztok!

Na én még nem, ráadásul semmi jele hogy ki akarna bújni. Remélem csütörtök délutánig még nem jön, ugyanis délelőtt lenne egy számvitel vizsgám, bár a doki azt mondta hogy szerdán táskával menjek, de ezt majd megbeszélem vele, ha addig kicsi Luca kibírja bennt.

A gátmetszést én sem nagyon éreztem, pedig nagyot vágtak, a varrás sem volt vészes, én a varratszedéstől nagyon féltem jobban mint a szüléstl, de meg se éreztem egyszer csak a doki mondta hogy kész vagyunk, el se kartam hinni.
Szóval nem kell félni ki lehet bírni.
Kép

Kép
pekom
 
 


Sziasztok!

Még itt vagyok, egyben vagyunk.
Az utóbbi napokban energia-túltengésem volt, így csavarogtam, takarítottam, főztem ezerrel. Drága Férjem le is cseszerintett, miért mászkálok a kocsival mindenfelé... 8)
A doki csütörtökön nálam is ujjnyi méhszájat állapított meg, azt mondta legközelebb már a táskát se hagyjuk otthon.
Jó lenne már túlleni az egészen és persze irtó kiváncsi is vagyok már erre a gyerkőcre odabent. :D

Szép vasárnapot mindenkinek!

KépKép
tüccs
 
 


Sziasztok!

Sajnos kis Levi megint fölvette azt a rossz szokását,hogy éjszaka óránlént ébred és reggel5-fél6-tól már nem hajlandó vissza aludni.
Most meg horpaszt,mint aki életében enm aludt 1 percet sem!
Én meg ilyenkor már nem bírok aludni!
Jó,sosem aludta végig az éjszakát,de legalább 3-4 órát aludt egyhúzamban! :evil: :twisted:
Remélem ez nem marad így!
Nincs tippetek,hogy mitől lehet?

baba súlya:
Nekem anno azt mondta az orvosom,hogy nagy,sőt hatalmas babára számíthatok és könnyen lehet,hogy császár lesz belőle,mivel elég vékonyka voltam (állítólag) és állítólag nagy babát semmiképp nem tudtam volna megszülni! :roll:
Az egyik uh (az utolsó) 3700-3800 gramm körülire saccolta meg Levit végül tök átlagos, 3130 gramm és 54 centi lett. :wink:

Kép
mano83
 
 


Hű lányok. Gyanítom, hogy jön a nyákdugó belőlem. :shock:
Fáj a derekam is, de hát ez már sokszor volt így az utóbbi napokban.
Akartunk ma menni még anyuékhoz, de azt hiszem maradunk itthon...

KépKép
tüccs
 
 


Tüccs!

asszem ez jo jel...szoritok nektek!s zerintem holnapra már ANYA leszel!Ügyes legyél!

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


MOni!

bocsi ha félreérthetö voltam..de ugy emlékszem hirtam, a fiamat nem tarcsán szültem...hanem egy másikban és ott leheteett kádban szülni..szerintem doki függö, meg szülésznö..semmi hátránya nemv olt, simán megtudtak vizsgálni és gátvédelmet csinálni..én helyedben rákérdeznék hátha megoldhato..

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Hajrá Tüccs!
Ancsi, jól látom, hogy lombikprogramot kezdetek 5 hónap múlva?
Inszemináció volt már? Bocsi, lemaradtam egy picit...
ui: nyugodtan vigyétek ki a babákat, nem árt!!!!!! :P

K.
Kép
klauszka
 
 


mano!
Akkor kössük össze Alexával! :wink: Ma már 5 óta kukorékol és nem hajlandó visszaaludni sem, hiába altattam :twisted: Aztán délelőtt és délután alszik 30 percet, a séta alatt délben pedig másfél órát. Azt akarom kipróbálni, hogy későbbre teszem a fürdetést (1/2 19-ről), de így is 21-kor aludt el teljesen.

tüccs
DRUKK-DRUKK! :D

Kép
klmaria
 
 


Sziasztok!

Tuccs!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Ha itt az ido,ugyes legyel!Szoritok nagyon!!!! :D
Aztan varjuk a hireket!!!

Klau!
Igen,lombikolunk! :( Inszemet nekem nem lehet csinalni mert teljesen zart mindket petevezetom!Igy mar ez az egy lehetosegunk maradt!A varolista meg 'kicsit" hosszu!
Kicsilanyod meg mindig gyonyoru!!!!!! :D :D :D

Anita!
Igaz hogy igertel nekem beszamolot :!: :!: ,de meglestem itt hogy mi volt a dokinal! :roll:Orulok hogy minden rendben!! :D
Hogy vagytok?Viki?Pocak?

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Tüccs,
megy a drukkkkkkkkkkkkkkkk ezerrel ügyes légy :D :wink:

Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


HAJRÁ TÜCCS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nagyon szorítunk!!! Az erő legyen veled! Szép szülést kívánok neked!

Nircee!
A fiacskád már ilyen ügyesen fog? :wink: :lol:
Arra a kis plüs izére gondolok a kádban.

Mikor kéne egyébként fogniuk a picuroknak úgy sac-per kábé?

Hétfőn kapunk szurikat. :cry: Szegény kicsi lányom. Remélem nem fogja nagyon megviselni!!! Ezek a szurik ugyanúgy meg fognak dagadni, mint a vállán lévő?

Jó éjt Mindenkinek!
HAJRÁ TÜCCS!!!

Kép
Kép
giga1
 
 


giga1
Dehogy fog úgy bedagadni! Az elsőnek éppen ez a lényege, hogy folyamatosan ilyen duzzadt. Alexának még mindig gennyes, de majd magától kifakad.
Ezeket a havi szurikat pedig felváltva kapja majd a combjaiba és csak kb. 1 óra múlva kezd el borogatni neki, mert addig még nyitott a szúrás helye. Aztán pedig egy kis germicid kúp tisztába tevéskor, de én estére már nem adtam neki, mert soha nem éreztem, hogy megviselte volna a szuri. :wink:

Kép
klmaria
 
 


LÁNYOK!
Most jutott eszembe, hogy nekem megvan a februári brendon kupon az anyák lapjából és a babamagazinból is.
Ha valakinek szüksége lenne rá, akkor még tudom postázni!
:shock: http://www.brendon.hu/action/Default.aspx

Kép
klmaria
 
 


Köszönöm a drukkot, egyelőre csak a derekam fáj folyamatosan nagyon. Fogalmam sincs honnan fogom tudni, mikor kell indulni. :?

Beszéltem Tusival, elújságolta, hogy Pipacs is ma reggel feküdt be fájásokkal. Egy szobában vannak. Hajrá Pipacs!

KépKép
tüccs
 
 


Sziasztok!
Tücs!
A nyákdugó az már nagyon jó jel!!!!!!!!Nekem is így kezdődött az első kettő!!!!!! :lol:
Sok-sok erőt és kitartást kívánok !!!!!!!!!!!!
Most már mindenn oké lessz és tuti,hogy jövőhéten babázól te is!!!!!!!!Szóritok de nagyon! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:P :P :P :P :P

Mano!
Zsani már két napja ,hogy ő is óránként kell éjszaka és reggel 6-kor ő is felkelne de próbálom még olyankor egy kicsit vissza altatni!Ha sikerűl akkor még fél 8 8 ig alszik ,és akkor én is tudok még pihenni egy kicsit!!!Nekünk is olyan5-6 h-an kezdődött az éjszakai felkelések,szerintem a foguk miadt csinálják!!!!
:roll: :wink: Teljesen hulla vagyok már!!! :cry:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Most ólvasom,hogy már Pipacsnál is elkezdődött valami!!! :lol: :lol: :lol: ,lányok mindent bele ,ezt vártátok már nagyon rég!Tücs ne izgúlj lehet,hogy éjszaka te is mész!!! :P :P :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Most ólvasom,hogy már Pipacsnál is elkezdődött valami!!! :lol: :lol: :lol: ,lányok mindent bele ,ezt vártátok már nagyon rég!Tücs ne izgúlj lehet,hogy éjszaka te is mész!!! :P :P :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


megbolondúlt a gépem!!!!!!!!!!!!!bocsi!!! :oops: :?

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


tiop!
Ebben lehet valami, mert ma délutánra előbújt a 3. fogacskája is Alexának. Igaz nem az alsó kettő fölött pontosan, hanem eggyel mellette. 8)
Ja és most sikeresen alszik 1/2 20-tól 8)

Kép
klmaria
 
 


Jaj de jó!
Sok szép baba születik egyszerre!
Pipacs!
DRUKK EZERREL! :lol:

Kép
klmaria
 
 


O!Mar azt hittem....! :(
Hogy faj a derekad?Folyamatos vagy idokozonkent?Nekem is igy kezdodott!!!Mar bent fekudtem tulhordas miatt 3napja!Lefekudtem delelott mert faradtnak ereztem magam!Aztan nem tudtam elaludni mert 5percenkent ereztem a derekam!Pont jott a nover hogy menjek ismetelni az NST-t mert a reggeli nem lett jo!Szoltam hogy fajdogalok,lekuldott a szuloszobaba(akkor meg a 4-en volt)!Mire leertem es levetkoztem vizsgalatra mar kicsit vereztem is!Aztan ez az 5perces erosodott ugy hogy a derekambol indult es huzodott elore!Nekem vegig ilyen fajasaim voltak!
Mibol gondolod hogy elment a nyakdugo?Milyen volt?
Tovabbra is drukkolok!!!! :wink: :D
En komolyan mondom kb.ugy izgulok mint te! :oops: :oops: :D Nem kuldenel nekem majd SMS-t ????Tudnam a lanyokat is informalni??Persze csak ha te is akarod? :oops:

Pipacsnak is sok drukk!!! :D

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Csilla!

Ne haragudj, én voltam figyelmetlen... :oops: Egy kérdést azért tényleg megér a dolog. De attól függetlenül a történeted érdekelne!

Pipacs, Tüccs!

Ez már nagyon izgalmas! Problémamentes szülést kívánok nektek! Szorítok!!!!! :lol: :wink:

Móni

Kép
móni30
 
 


Sziasztok!

Látom a hidegfront hat a babókra, és megindulnak lassan kifele :wink: :D
Pipacs, tüccs, drukkolok nektek!

Alvás: Mikor Szonja megszületett onnantól 3-4 hónapos koráig éjszaka kétszer nyöszörgött szopira.Egyszer sem ébredt fel, tul. képp aludt reggel 8-ig 9-ig. Aztán ahogy egyre nőtt össze-vissza aludt. Volt, hogy csak egyszer cicizett, de volt hogy óránként. Ez időszakonként változott. Én is elkezdtem keresni az okát. Aztán meg is találtam, egy irományban. A kisbabák alvási szokásai korszakonként változik, és egy ideig az átaludt órák mennyisége a korral csökken!!
A gyakori ébredésnek sok oka van. A baba ellenőrzi, hogy megvannak e a szülei :) mocorognak a fogcsírák, nappal nagyon sok info éri, és "nem ér rá" szopizni, ezért éjjel pótol. Később a fogzás fájdalma, szeparációs szorongások, és, hogy nagyon sok élményt kell feldolgozniuk. Mindez nyugtalanná teszi az alvásukat.
Szóval ne aggódjatok, ezek az "alvási rendellenességek", mind, mind, életkori sajátosságok, és idővel kinövik a babák. :wink: :D

thenus
 
 


Sziasztok!

Na gondoltam gyorsan bejelentkezek... múlt vasárnap körbevittek a kórházban a szülőszobán, átbeszéltem a dokimmal a szülés részleteit, a lehetőségeket stb.

Hát... ha valóban úgy mennek a dolgok mint amiben megegyeztünk akkor minden szuper :)

Megvolt az első NST-m is, a szülésznő aki csinálta tündéri volt...

Ja... a kórház diabetológiáján is jártam a cukrom miatt, az is remek volt, halál lazák a Sotéhoz képest, még azt is megkérdezte a doki, hogy én akkor most mit is akarok - így annyiban maradtunk, hogy nem fogok visszajárni... Vagyis a heti 1 vénás vérvétel javasolt lenne, de rám van bízva, hogy bemegyek-e miatta... (de ez csak a cukormérő ellenőrzése miatt kellene, így a diabos dokival igazából már konzultálnom se kellene... )

Még egy hét és ha megszületik a baba már nem lesz koraszülött :) (de eldöntöttem, hogy nem fog megszületnia 40. hétig mert még romokban a lakás és ki tudja mikor lesz annyi hely, hogy elférjen a kiságy:)))

Mindenkinek gratula aki mostanában szült, mindenkinek szurkolás aki mostanában fog szülni !!!!!!!

(Ancsa: hűha... jól látom, hogy akkor néhány hónap múlva indul a lombik??????????? Nagyon-nagyon-nagyon szurkolok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
Vendég
 


jajjj... és bevallom, már nem emlékszem, hol volt szó arról, minek is kell lennie a kórházi csomagban... (mi kell a szülőszobára, mi kell az utána jövő néhány napra + mi kell a babának)

Nincs meg véletlenül valakinek a lista? Örök hála annak aki bekopizza ide vagy elküldi priviben!

Köszi!!!
Vendég
 


Szia Csak1! :D Orulok hogy latlak! :D Jo hogy nagyjabol renezodott a cukor problemad!Es mar csak 4het?????? :shock: Tessek gyorsan romeltakaritani es kiskuckot csinalni!!Hogy birod megallni?En alig vartam hogy osszerakjuk! :oops:
Hogy birod az utolso heteket?
Igen!Mar 'csak"5honap! :roll: Koszi hogy szurkolsz! :D

Kép
Kép
ancsa81
 
 


rendezodott :oops:

Kép
Kép
ancsa81
 
 


21.oldal vege fele olvastam felsorolasokat!!

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Ancsa: Köszi!!! Akkor megkeresem a 21. oldalt :)))))

(egyébként meg teljesen OK vagyok... ezért is olyan fura, hogy már csak 4 hét... szóval semmi gyomorsav, semmi hátfájás, semmi semmi... a dokim szerint majd a végén lelkendezzek, hogy milyen könnyű volt a terhességem... na majd meglátjuk :) )

Mondjuk a hét első fele fura volt, napokig alig tudtam járni... már kezdtem megörülni, hogy biztos lejjebb csúszott a baba... de már elmúlt, megint minden a régi... azért remélem a szülés előtt csak elindul lefelé :) (a feje a múlt heti UH alapján még nem illeszkedett be... ) A legnagyobb parám, hogy megfordul... mert olyanokat tornázik, hogy néha az az érzésem, hogy azon ügyködik :)

Ja... és a dokim legnagyobb parája úgy látom, hogy túl pici a baba .. vagyis amióta a cukor miatt diétáznom kell kicsit megtorpant a fejlődésben (a 35. heti UH-n 32 hetesnek mérte) ... az értékei (NST, UH) viszont tökéletesek... a diabos doki szerint meg ez tisztán genetika... én is pici vagyok, miért lenne nekem nagy babám... úgyhogy maradjunk ennyiben :) Max. majd könnyebben fog megszületni és majd kint szépen megnől :) :) :)

Végül hová mentek lombikra????
Vendég
 


Sziasztok!

Nem volt egyszerű visszaolvasnom a termést! :o

Tusiéknak hatalmas gratula!!!!

Pipacs, ha még olvasol: Csanád 3930 gramm volt és 57 cm, szóval elég nagy, de a szülés beindulása után már könnyen megvolt! Szerintem nem számít annyira a súlya. Van olyan ismerősöm, aki a kisebb súlyút nehezebben szülte, mint nagyobb súlyút. A becslések pontatlanságáról nem is beszélve! Drukkolok!

Tüccs, Neked is!!!

Csilla, hívtad már a Csikós dokit?

Gátmetszés/varrás: semmit nem éreztem!

Czakócza: nem semmi az autóban szülés, én nem is olvastam még. Ha van időd, leírnád hogy történt, és utána mi volt? Ha már írtad itt, akkor jöhet priviben is.

Annyi minden eszembe jutott, míg olvastam, most meg kész káosz, megyek is inkább aludni...

Kép
csanómanó
 
 


Sziasztok!

Jaj ez annyira izgi és jó, hogy maholnap 3-an is lebabáztok :D nagyon szorítok mindenkinek, ügyesek legyetek :wink:

Csanómanó,
ha visszakeresed a 40-dik oldalon megtalálod az eseményeket, de ha nincs időd akkor szívesen leírom mégegyszer priviben is. Örök emlék marad nekem, a fiam azért, mert az első szülésem volt, hugi meg a kalandos szülés miatt :D

Tiop, Mano, Klmaria,
nálunk is hasonló mostanában az alváshelyzet, van mikor szinte csak egyszer kell átmennem hozzá, de van hogy másfél-két óránként is fenn van. Nálunk még korai lenne a fogacskája, de lehet, hogy mozgolódnak a fogcsírái, nagyon nyálzik már egy hónapja :? igaza Bence is korán kezdett nyálzani és csak 6 hósan jelent meg az első foga. Szerintem ezt a hülye összevissza időt is megérzik és az is nyugtalaníthatja őket. Reggelente mi is 5-6 között ébredünk, aztán vagy sikerül vagy nem visszaaludni :evil:

Csakegy,
örülök, hogy ti is jól vagytok. Tényleg már csak 4 hét van hátra? Akkor huzzatok bele a kiságy összeszerelésébe :wink: :wink:

Ancsa,
én is szorítok, hogy összejöjjön a pici, itt a szomszédomban is csak így lehetett baba és nyáron már meg is születik.

Megyek mert lassan indulni kell az oviba és még mindenki pizsiben van :?

Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Sziasztok,

húúú mennyit írtatok...

De jóóóó, beindultak a pocakosaink!!! Jönnek szépen kifelé a babukák.

Nálunk megvolt a nagy utazás. Szombaton mentünk először haza Lellével Miskolcra. Nagyon jó volt. A férjem is és én is nagyon izgultunk hazafelé. Csak, hogy ne legyen semmi baj. Persze nem kell rögtön rosszakra gondolni, de hát az aggodalom. Az autópályán szidtunk mindenkit mint a bokrot, aki nem közlekedett "normálisan" vagy túl gyorsan ment, na nem mintha gyerek nélkül mi nem mentünk volna néha gyorsan, dehát az más idő volt még.
Aztán izgultunk, hogy ugye neki még idegen helyre megyünk, soha nem volt ott, de fincsi meleg lakás várta, sok-sok új dologgal és esete persze jöttek a rokonok.
Napközben nem nagyon akart aludni, mert a fő utca mellett lakunk közvetlen és ráadásul a buszmegálló is van a ház előtt. Így amikor már majdnem elaludt, jött egy busz és csengetett meg bezárta az ajtókat, és már fel is kelt.
Este persze jól kifárasztották a rokonok, kézről-kézre járt. Hallgatta mindenki gügyögését, ami néha tetszett is neki. Aztán jött a fürdetés, apa régi kiskádjában, a 27 éves kék kádban. Oh nagyon élvezte, annak jó csúszós az alja, nem pedig olyan mint a miénk ami csúszászgátlós, teljesen oda volt.
11 előtt aludt el teljesen, jó mélyen és én keltettem fel 5kor, vagyis csak magamhoz vettem, mert már folyt a tejem és az egyik cicit már kifejtem. Aztán még aludt reggel fél 9ig. Kajcsizott megint, én pedig bementem kicsit a városba vásárolni (kész felüdülés volt), nem is tudom, mintha valami jutalom út lett volna. Persze egész idő alatt aggódtam, mert nem aludt amikor eljöttem otthonról, de nem volt rá okom, mert az apukája nagyon ügyesen bánik vele és az anyós is otthon volt, róla nem is beszélve, hogy hogy meg tudja nyugtatni. Na, de a vásárlást másfél óra alatt le is tudtam, igaz, hogy egy csomó mindent nem is vettem...:-) amit akartam, mert úgy rohantam, de így is nagyon jó volt.
Aztán ebéd után elindultunk vissza, csak még bementünk a dédikhez Bogácsra, na ott is nagy újjongás fogadta.
A kocsiban aludt végig, nagyon jól viselte a "hosszú" utat.
Régen, amikor még csak ketten jártunk haza hétvégén, akkor is olyon sok cuccot vittünk, hogy alig bírtuk felcipelni. Most még több cucc volt, de nekünk már csak két-két bugyinak, gatyának, zokninak és felsőnek maradt hely az iszonyat nagy táskában a Lelle cuccai mellett. Nevettünk is, hogy régen miért nem tudtunk mi ketten annyi cuccot vinni haza, mint most.
Na de itt is az az aggódás, hogy vajon mindent beraktunk-e a kiscsajnak. Mindegy, hogy egy ilyen kis bébivel 1 éjszakára vagy két hétre megyünk, a cucc mértéke azonos.

Hát velünk ez történt a hétvégén, gondoltam megosztom veletek, míg nem érkeznek a várva várt szüléstörténetek!

Ma mennénk vissza Surányihoz, de ha ilyen pocsék lesz az idő, itt Gödöllőn valam jeges trutyi esik, akkor megint eltoljuk, mert így nem indulunk el ilyen időben gyerkőcöstől.

Lehangoló időjárás ez most, még sétálni sem lehet menni...


Szép hetet mindenkinek!!!

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Klmaria!
Köszi a segítséget a szurival kapcsolatban. Mivel kell borogatni? És mennyi ideig legyen rajta, mert hát olyankor csak egy bodyban lehet, nem? Vagy van valami spéci megoldás rá?
Hát ebben a mocskos időben nekünk muszáj volt kimennünk. A gyógyszertárba az oltóanyagért, aztán dokinénihez, aztán vissza a gyógyszertárba a lázcsillapítóért. Alig vártam már, hogy hazaérjünk! Tökre paráztam az összem rámpán, hogy nehogy elzakózzak. De sikerült megúsznom esés nélkül. :lol:
Szegény Lilim megkapta a két szurit, sírt is rendesen. De szerencsére hamar meg tudtam nyugtatni. Azóta alszik. :D
Nagyon örülnék neki, ha nem lázasodna be, de így hogy kettőt kapott nagyobb az esélye, nem? Vagy ennek nincs köze hozzá?

NAGYON DRUKKOLOK A SZÜLŐ KISMAMÁINKNAK! SOK ERŐT ÉS KITARTÁST MINDENKINEK!

Csakegy!
Szerintem ne izgulj, amiatt, hogy picinek mondja a gép a babódat. Nagyon el tudják számolni. És ahogy írtad az sem mellékes hogy a szülők mekkorák!
Tényleg bele kéne már fognotok a kiságyszerelésbe, meg a rendrakásba. Nincs sok hátra már... :lol: :wink:

Pimpoka!
Tök jó, hogy Lelle ilyen jól bírta az utazást!
Mi is voltunk most hétvégén vendégségben, de Lili most nem igazán rajongott a fölötte hajlongó arcokért. Kicsit zaklatott volt, de szerintem ebben benne volt még az is, hogy fájt a válla, mert most fakadt ki a szurija. A nagyijáéknál is nyűgösebb volt, mint szokott, pedig az már ismert hely számára...
Remélem majd májusban ő is ilyen jól fogja bírni az utat, mint nálatok Lelle.

Pilla!
Bocsi, hogy még nem küldtem el a cumitartót. Nem igazán jutottam el még a postáig. Bocsesz!!! :oops:
Majd összeszedem magam és ha jobb idő lesz átugrok már, és feladom. Szorry! :oops: :roll:

A rossz idő ellenére szép napot mindenkinek!!!

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

De jó, mostanra biztosan megszületett Tüccs, és Pipacs babája is!!

Na, most tudtalak titeket visszaolvasni, Pimpokáékhoz hasonlóan mi is otthon voltunk, Nyíregyházán. Igazad van, Pimpoka, tök mindegy, hogy pár nap, vagy egy hét, így is úgy is a gyerkőc cucca jóval több, mint a miénk :lol: Most volt a nagymamámnak a szülinapja szombaton, így hazamentünk. Ők már nem tudnak jönni, így csak akkor látják szegények a dédunokájukat, ha hazamegyünk. Sárikát felöltöztettem csini szoknyába, meg galléros fehér bodyba, és egy masnival átkötöttem, ő volt az ajándék :lol:
Jól bírta a kiképzést a gyerek, amit két lüke nagybácsi, meg egy nagynéni, meg egy jövőrebátyámfeleségelesznagynéni jelentett számára :wink: Szóval jól telt a hétvégénk, tegnap este értünk haza. Ismerős a helyzet Pimpoka, amit az autópályán éreztél. Sok őrült közlekedik, amit jobban megérzek, mióta Sára is velünk utazik.

Tusi, gratulálok Zsófi babádhoz! Remélem jól vagytok, várjuk a képeket, és a szüléstörténeteket!

Nircee, nagyon szépek vagytok Marcival a képen, és a többin is nagyon édes a kicsi fiad!

Giga, rossz lehetett ilyen pocsék időben mászkálni. Sárika is sírt minden szurinál. :cry:

Tiop, Sára is 3850g-mal született, mint Roland :lol: még egy hasonlóság :wink:

Csilla, melyik Kismamában van a szüléstörténeted? Fent van a neten valahol?Nagyon kíváncsi lennék rá :D

Klmaria, Sára a szurikat a jobb vállába kapta mindig, ezért volt nekem furi, mikor írtad, hogy Alexa a combjába kapta. :shock: Bár biztos ezek szerint akkor mindegy, hova adják.

Fogzás: Sárikának is két hónapos korától igencsak folyik a nyála, meg mindent a szájába gyömöszöl, és rág. Az ujjunkat olyan erővel, hogy nem is gondolnám, hogy ekkorát bír harapni ez a kis állkapocs. De fogacskák egyenlőre még nincsenek...

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Sziasztok!

Jó kis hóesés van, ugye? Tegnap vettem új kezeslábast Laurának, mert a vékonyabbikat kinőtte a vastagabb meg túl vastag volt a tavaszias télben. Egyetlen üzletben volt még ilyen, ott is a raktárból hozták ki, mert már csak tavaszi holmikat lehet kapni. Néztek is rám bután az eladók, de mit lehet tenni, ha az én lányom mostanra nőtte ki...
Giga azt hiszem összekeversz valakivel, mert én nem kértem cumitartót! :lol:
Pimpoka az autósok valóban nem egyszerűek. Én alapjáraton száguldozós típus vagyok, de mióta Laura ott ül az első ülésen visszafogom magam. Vasárnap kettesben voltunk vásárolni apával és akkor kiéltük a száguldási kényszerünket. :oops:
Szuri: az én cseppem is a combocskáiba kapja, felváltva.
Megy a drukk ezerrel az épp szülni készülő kismamiknak! De jó nekik! :)

Pilla
Vendég
 


Szisztok!

Nállatok is esik a hó?????????????? :roll: :shock: :? Nállunk szakad úgy 10 óta!!!!!!!! :cry: :? Most már nem kellene esnie!!!! :evil: :evil: :evil: Teljesen megbolondúlt az időjárás!!!! :?

Csakegy!
Ne izgúlj a baba súja miadt,már korábban írtam,hogy tévedhetnek sokat az órvosok!!! :wink:
Kórházi cucc!Minden tisztálkodáshoz való eszköz!Étkezéshez:kanál,villa,kés,szalvéta,pohár!
Szülőszobára!Ásványvíz a vajjúdás alladt jól fog jönni és esetleg szőlő cukor(igaz én nem tudtam enni csak inni)!Szülés utánra pedig a legjobb a rostos ivólé!Ja és valami ropogtatni való mert utánna már jól esett az étel!!!! :lol:
Babának pelust vihetsz be,popsitörlő,kis sapesz(nem fontos),cumiról megoszlanak a vélemények(ezt te döntöd ell),kisruhát is vihetsz neki de én nagyon szerettem az Angól pólyát!Ja és magadnak persze a betétet nefelejzs othon(éjszakai a legjobb)És én mama bugyit használtam az jó tartotta a betétet!Lehet hogy kifelejtedtem valamit,de a legfontosabbakat azt hiszem le írtam!Fényképező gép!!!!!!!! :lol: :wink:
Ha valamit kihagytam akkor légyszi írjátok le!!!!!!!De vissza is nézheted az előző oldalakat!!!Már pontosan nem tudom hól írtuk őket!!!! :roll: :?
Ancsa már írta most nézem! :oops:


Czakoca!
Én is hallodtam már arról amit leírtál az alvási szokásokról és eggyet értek veled!!!!!!!!!
:lol:


Pimpoka!
Tök jó,hogy ilyen jól viseli a babód az utazást és nagyon jó alvó!!!!!! :P
Tartsa meg jó szokását!!!!!! :lol: :wink:


Giga!
Szuri után én texsztíl sepkendőt bevizezek és azt kötök a lábára és még azt is bekötöm egy másik zsapivel ami száraz!! :wink:
Nyugodtan ráadhatsz rugit az legalább megfogja a zsepiket!!! :wink:
Ha esetleg belázasodna akkor nyugodtan adhatsz neki Germicid kúpot!Fálydalom és lázcsillapító is!!!!! :wink:


Ichtus!
Hát ez tök jó egyre több hasonlóság! :lol:
Nekem Anett is 3850gr-al született!Csak Zsanikám vólt ilyen törpécske,igaz ő 2 héttel hamarabb jött!(3300gr)!
Nekünk is comba adták az oltásokat!Csak a 3-om évest kapták már vállba!!!

Lányok nállunk már tök fehér minden! :cry:

Babók már tutira megszüledtek!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Legyetek jók és szobatiszták!!!!!! :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
tiop
 
 


Egy órája elkezdtem írni, de közben Flóra megéhezett...

Megy a drukk az ép szülőknek! :) Úgy látszik, a hóeseés meghozta a babák kedvét! :)

Flóra is nagyon rapszodikusan alszik, már a kórházban 4-5 órákat aludt éjjel, mikor hazahoztuk, még kb. egy hétig, aztán azóta van, hogy csak hármat, de van, hogy 5 és felet... Most szoktatom, hogy ha éjjel felébred, először csak cumit adok neki, nem etetem meg. Ma pont egy órát nyertünk ezzel, még visszaaludt. :) Aztán persze kapott cicit is. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Kezdem nem érteni ezeket a szurikat :roll: a Bencénél hol vállba, hol combiba kapta, a 3 éves oltást is a combjába kapta. Huginál mi nem kaptunk egyszerre kettőt :? Ez most akkor dokifüggő vagy mi ?

Mennem kell Benyusért az oviba, majd még benézek.

Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Sziasztok!

Jujj, tök jó, jönnek az új babócák! Olyan kíváncsi vagyok rájuk!

Nekem is jó lenne már nagypocak (persze nyáron meg visszasírom a mostanit, a férjem szerint egy terhes nőnek sose jó semmi)! Bár már elkezdtem belegondolni, mit kezdek majd egy csöpp kisnyuszival egy Bogi méretű és temperamentumú miniciklon mellett... :?

Ichtus, Pimpóka, mi is az M3-on járunk haza, a babásodásom előtt nem igazán vettem észre a nem létező magyar autóvezetési "kultúrát"! Néha a hajam az égnek áll a szörnyűlködéstől. Volt, hogy csak a párom reflexei mentettek meg minket (+ az 1600 ccm motor az autóban) Ezelőtt a sebesség se zavart, de mióta Bogi velünk utazik, azóta kissé raplisabb vagyok a kocsiban. Persze mindeki úgy nyírja ki magát, ahogy akarja, de ha eközben veszélyezteti a gyerekem testi épségét, hát lelövöm, az biztos!!! :twisted: Igaz, a férjem kedvenc mondásában is van azért valami (Taxi c. film): "jó kasztni, jó sofőr, nincs kockázat!", de szoktam neki mondogatni, hogy nem egyedül mi közlekedünk az utakon, nem lehet mindenkinek olyan gyakorlata és reflexei, mint nekünk! :lol: (mindketten A,B,C jogsival rendelkezünk)

A fogzásról annyit, hogy Boginak 14 hetesen kint volt az első foga, 16 hetesen a második, utána meg nem győztük számon tartani, mennyi van már! Apa ekkortájt "kicsi cápám"-nak hívta leányát! A barátaink kisfia pár nappal idősebb csak nálunk, de neki még most bújik elő a negyedik fogacskája majd 17 hónaposan. Állítólag ez is normális... Én számítottam Bogi gyors fogzására, nekem anno 13 hetesen már két fogam volt, anyám nem is tudott szoptatni, annyira mohón haraptam. Nagyikám mondta neki, hogy adjon a gyereknek olyat enni, amivel elfoglalja a fogait... így lettek már 4 hónapos koromra örök kedvenceim a töltött káposzta és a héjában sült krumpli! (Bogi is imádja őket!) :lol: :lol:

Mit szóltok ehhez a latyakhoz??? nem tudunk kimenni játszani, olyan sár van! :( :( :(

Üdv mindenkinek, különösen az újdonsült mamiknak: Andi

Kép

Kép
andibab
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?