Új privát üzeneted érkezett!

Reni, nekem a jobb cicim már rég használaton kívüli, a bal viszont tejcsárda. Képzelheted hogy nézek ki.... :? :D .

LAURÁNAK BOLDOG HÓFORDULÓT!!!! Kép

KépKép
logi
 
 


Nagyon szép a BellaMode tavaszi kollekció. Ha visszamegyek dolgozni, tuti bevásárolok Nálatok, pont ezt a stílust hordom a dolgozóba..Szép elegáns rucik.

KépKép
logi
 
 


akarok már ezer éve jönni írni, dumcsizni meg minden de mindig közbejön vmi!
most pl ki kell találnom h útnak tudok / merek e indulni ezen az ónos jeges szenya úton!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
hogy megyünk így gyógytornára?????? és holnap orvoshoz???????
na veszem a nagykabátom és én leszek az utinform.....
majd remélem azért jövök még ma (csak most pont jó lenne, alszik a gyermek :) )
pusszok
lmkata
 
 

 
 

Hát tényleg nagyon vacak idő van, alig bírtam hazabotorkálni az oviból (odafelé kocsival mentünk Apával).
Séta ma kilőve :( .
Kata, nagyon vigyázz, valami kevésbé csúszós cipőt vegyél fel!!

Na ilyen rucikban rosszalkodik itthon Marci, ezek szerintem már nem olyan kisbabásak :roll:(nagyi zuhanyzójában vizsgálódik éppen)
Kép

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!

Hétvégén kicsit el voltam tűnve. Mindenki itthon volt és családozással töltöttük az időt. Emma kitalálta szombaton, hogy menjünk el "Esztergombába", mert egyszer voltak ott az ovival és milyen jó volt. Erre jól felkerekedtünk és kirándultunk kicsit. Nem is olyan zűrös dolog ez 3 gyerekkel. Mióta Liza megszületett most voltunk először így el, de előtte sokat mászkáltunk. Most az derült ki, hogy 5-ösben is mehetünk, elég jól megoldható. :D :D :D

Cici téma: Nekem mindíg csak a jobb cicimben van tej, a balt csak nyugiguminak használjuk. Az sztrájkol, tejet nem nagyon csinál. (Mondhatjuk h egyáltalán nem ) Ez volt a helyzet a többi gyerekkel is. Liza most 2 és fél hónapos, eddig csak anyatejet kapott, de sajna nem lesz ez mindíg így, mert estére már nem nagyon elég a tej, lehet hogy lassan kell adnom neki pótlást, de húzzuk addig a dolgot amíg lehet. (Tápi már van itthon, de még nem vetettük be.)
Reggelente én is jó csálé vagyok, mert akkor nagyon tele van a jobb cicim, de ez az állapot délutánra már nem látványos, estére meg jól összeszöggyed, mert elfogy belőle a tejcsi. :lol: :cry: .

Nem nagyon olvastam vissza, csak a cicitéma megragadta a fántáziám, de majd igyekszem utolérni a csapatot.

Jó babázást mindenkinek, és jobb időt kívánok!!!! (Ez a mostani időjárás elég elkeserítő) :cry:

Kép
Kép
Kép
anaci
 
 


hali!

megjöttünk. nem volt eccerű projekt, de végülis simán ment a dolog :)
először attól fostam h jutunk le, majd attól még jobban hogy hogy jutunk haza, mert ugye végig szakadt a hó, de kitaposták már a keréknyomot nagyjából az autók, úgyhogy nem volt vészes.
elég szép kis hó esett!! :shock: :shock:
nálatok is??
Panni ti biztos tudtok menni szánkózni, sőt most sztem több esett mint múltkor. legalábbis errefelé...

Marcus rugija nagyon szépséges, olyanunk volt nekünk is, a lábas verziója, csak már kinőttük :lol:
igazából csak KG-ban vásárolunk mert az van közel, jó helyen, sosincs ott senki szal nincs tömeg...stb

de mostmár felizgattatok megint a HM-mel, majd elküldöm tesómékat :)

anya itt aludt péntek-szombat Lizivel, szal én meg tudtam egyben hunyni 7 órát mindkét nap, ami istenes volt!
Lizi most persze jókislányosan nyomta mind2 éjjel, evett-aludt.

tegnap velem is jó volt, végülis csak hajnal 4-kor kellett picit dajkálni (10 perc) és aludt is.

átbeszéltük apával hogy hogy legyen ez a dajkálás dolog, mert azért hosszú távon nem olyan tuti megoldás. nekem.
de abban maradtunk, h amíg a szteroidtól ilyen kis morcimurci, nyügi baba, addig dajkáljuk, mert tök szar lehet neki alapból is ez az egész. szóval így hgy azt kapja, ki tudja mit érez, mit él át, mi miatt sír! lehet h feszült, ideges, nyugtalan, stb.... (ilyen mellékhatásai vannak a dr szerint). akkor meg ha mi meg tudjuk nyugtatni, legalább azt érezze h mi ott vagyunk neki.
szal dajkálunk :lol:
majd ha én már megint kivagyok, akkor megint jön vki és segít, illetve Noé már szerdától itt van hétköznaponta!

végülis az a 3 éjjel volt brutál, amikor 1-2 órát kellett dajkálni, zömében 10-20 perc elég és már alszik is. de van mint látni h egyáltalán nem is kell..............



na a régi vagyok??????????????????
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsófi! nagyon szépséges rólatok az a szopizós kép!!!!!!!!!!!!!!!!!!
samu is meg anyája is nagyon helyes !!!! édes ahogy hason próbálkozik :) még egy kis idő és viszi a kissámlit h cicit!!! :-))

Nincs medencénk, azaz egy kerti van, az a kerek 3 méter átmérőjű izé amit Baumaxban lehet kapni. na de most az sincs mert elvitte a szél múltkor... :shock: széttépte.... :? no comment.
majd nyárra lesz új.

szauna meghozta hatását, 1 év után újra ünneplem a pirosbetűs napokat :lol: egyik szemem sír a másik nevet.


megyek, felébredt Lizus, még jövök!
szeretnék at least.... :lol:
lmkata
 
 


hali!

megjöttünk. nem volt eccerű projekt, de végülis simán ment a dolog :)
először attól fostam h jutunk le, majd attól még jobban hogy hogy jutunk haza, mert ugye végig szakadt a hó, de kitaposták már a keréknyomot nagyjából az autók, úgyhogy nem volt vészes.
elég szép kis hó esett!! :shock: :shock:
nálatok is??
Panni ti biztos tudtok menni szánkózni, sőt most sztem több esett mint múltkor. legalábbis errefelé...

Marcus rugija nagyon szépséges, olyanunk volt nekünk is, a lábas verziója, csak már kinőttük :lol:
igazából csak KG-ban vásárolunk mert az van közel, jó helyen, sosincs ott senki szal nincs tömeg...stb

de mostmár felizgattatok megint a HM-mel, majd elküldöm tesómékat :)

anya itt aludt péntek-szombat Lizivel, szal én meg tudtam egyben hunyni 7 órát mindkét nap, ami istenes volt!
Lizi most persze jókislányosan nyomta mind2 éjjel, evett-aludt.

tegnap velem is jó volt, végülis csak hajnal 4-kor kellett picit dajkálni (10 perc) és aludt is.

átbeszéltük apával hogy hogy legyen ez a dajkálás dolog, mert azért hosszú távon nem olyan tuti megoldás. nekem.
de abban maradtunk, h amíg a szteroidtól ilyen kis morcimurci, nyügi baba, addig dajkáljuk, mert tök szar lehet neki alapból is ez az egész. szóval így hgy azt kapja, ki tudja mit érez, mit él át, mi miatt sír! lehet h feszült, ideges, nyugtalan, stb.... (ilyen mellékhatásai vannak a dr szerint). akkor meg ha mi meg tudjuk nyugtatni, legalább azt érezze h mi ott vagyunk neki.
szal dajkálunk :lol:
majd ha én már megint kivagyok, akkor megint jön vki és segít, illetve Noé már szerdától itt van hétköznaponta!

végülis az a 3 éjjel volt brutál, amikor 1-2 órát kellett dajkálni, zömében 10-20 perc elég és már alszik is. de van mint látni h egyáltalán nem is kell..............



na a régi vagyok??????????????????
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsófi! nagyon szépséges rólatok az a szopizós kép!!!!!!!!!!!!!!!!!!
samu is meg anyája is nagyon helyes !!!! édes ahogy hason próbálkozik :) még egy kis idő és viszi a kissámlit h cicit!!! :-))

Nincs medencénk, azaz egy kerti van, az a kerek 3 méter átmérőjű izé amit Baumaxban lehet kapni. na de most az sincs mert elvitte a szél múltkor... :shock: széttépte.... :? no comment.
majd nyárra lesz új.

szauna meghozta hatását, 1 év után újra ünneplem a pirosbetűs napokat :lol: egyik szemem sír a másik nevet.


megyek, felébredt Lizus, még jövök!
szeretnék at least.... :lol:
lmkata
 
 


na voltam ma tanítani, nagyon nagyon szuper volt!!!
olyan angol órát csináltam, (mivel a könyv a helyettesítő kollégánál maradt) hogy a "szökés"ből csináltam nekik feladatokat. mivel ez a kedvenc sorozatuk. volt kvíz, egy egy jelenet eljátszása, szavak a szökéssel kapcsolatban mindenki egy szereplő lett, akit be kellett mutatnia stb stb. nagyon élvezték!!! :wink: :wink:

samucsőszünk és samu is kitűnőre vizsgáztak egymásból!!!! (de azért siettem haza!!- aggódtam mint a fene ..)

kata olyan jó, h ki tudtad magadat aludni!!! szuper!!! örülök! medence majd lesz. a szüleimnek kör alakú 5m átmérőjű van, nem is tudom 1.30 mély lehet és ők lesűlyesztették. nagyon nagyon szeretik. várom már a nyarat h samu pancsizzon benne.

jaj nem is meséltem! a legeslegeslegjobb barátnőm (és az egyházi esküvős tanúm- nyilván volt aki látta is a képeken!) kisbabát vár! pozitív lett szombaton a tesztje! első próbálkozásra sikerült!!! ÚÚÚÚGY ÖRÜLÖK!!! invitáltam h csatlakozzon, jánosos orvosa van de valszin az usában fog szülni mert jövő 2. félévéig ott élnek.

keresztanya leszek hihihi.

edu hogy vagy?
márk tündéri, ahogy ott ül a zuhanyzóban!

anaci/nóra kirándulás! de klassz!!!

reni nekem is a jobb mellemben van NAGYSÁGRENDEKKEL TÖBB!!!!!

leszek még.
kerekpocak
 
 


na vagyok megint.

látom 2* ment el. bár nekem lefagyott a babanet épp akkor meg minden... nem is tudtam belépni.


Zsófi szuper! hűűű nagyon élvezhették a diákjaid azt az órát!!!
ez mindig olyan izgalmas amikor nem a könyvből nyomatja a tanár hanem valami egész extrát eszel ki :lol: legalábbis még így emlékszem :lol: :lol: :lol:


körlevelet olvastam! ok!!!!!!!!!! (tali)

AnaciNóri Esztergombot (vagy hogy is hívta?) én is nagyon szeretem! annyira hangulatos hely. jut eszembe télen még nem is voltam..... bár csak most van hó, illetve olvad ezerrel!

nálunk ilyen volt:
Kép

Hova megyünk, anya???
(buksin az a sárgászöld csík még a múlt szerdai szúrkálás nyoma... :evil: )
Kép

torna után, fáradtan :)
Kép
lmkata
 
 


Jahj, megzabálom, össze-vissza puszilgatom. Megőrülök...annnnnnnnnnnnnyira édes és gyönyörű!!!!!!!!
Tök értelmes pofija van :wink: .
Már vagy 10x visszamentem megnézni. Álomszép a kislányod Kata!!

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!

Köszi a cicis írásokat!!!! Megkönnyebültem!!!

Már 2-3hete ezen eszem magam, hogy mit csináljak :roll: Na de akkor semmit nem fogok csinálni :wink:

No, voltunk angolon! Nagyon élvezte Niki!!!!!! Úgy döntöttünk, hogy végigjárunk egy kurzust (10hónap).

Megkaptuk a szurit is. Csak akkor sírt amikor lefogtuk, egyébként ügyes volt!

Utánna meg elmentünk szánkózni! VÉGRE!!!!

Délután voltak a baráosnék, estefelé meg a másik nagyobbacska barátosné, szóval elég eseményús napunk volt!

Lizusnak pusszancs a pofijára!!!!! Olyan édesen alszik...!

Zsófi,
tök jó, hogy így feldobott a tanítás!!!


Üdv!

Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Az új frizkó :D

Kép

Kép

Szánkózás:
Kép

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


lizu cukormaci!!!!!!!!!!!!!!!!!!! hogy alszik!!!!!!!!!!!!!
és hogy néz!!! jajnagyonédes!!!!!!

reni! milyen angol? nikkancsséró nagyon jó! és a szánkós-elmélyült kép meg fantasztikusan aranyos!!!
reni még azt akartam kérni, h lécci írd meg még 1x hogy milyen is volt niki mozgásfejlődése ! köszi!!

edu? imi? timi? nóri? panni? marcsi? melba? vera? klári? kriszti? mangó? és a többiek???
HOL VAGYTOK?????
kerekpocak
 
 


tudom már! MIRCIKE??????????!!!
kerekpocak
 
 


Sziasztok!!

Itt vagyunk csak ma is volt egy vizsgám de meglesz :-)

Lizu annnnnnyira édes!!Meg a többi baba is persze. Julinak még mindig alig van haja de annyira szabályosan nő neki hogy már sokan megkérdezték hogy levágtuk-e...

Holnap megyünk 15 hós oltásra az utolsót 4 hónaposan kapta úgyhogy kicsit izgulok.

Olyan furcsa hogy sokan még a szoptatásról beszéltek nekem annyira távolinak tűnik már pedig azért annyira nem volt régen. De csatlakozom a jobbos társasághoz, nekem is az funkcionált jobban :D Lehet hogy ez olyasmi mint a jobbkezesség? :shock:

Juli is nagyon leste a mai havazást de annyi nem volt hogy szánkózzunk. Szegénynek könyvből mindig mondom hogy itt a hóember meg ilyenek aztán néz hogy az meg micsoda. Tavaly még pici volt nagyon idén meg ugye...

Na megyek aludni jók legyetek amint tudok jövök.

Klári

Klári
Kép
ganti
 
 


Zsófi, Helen Doron-ra járunk.

Hasrafordult és vissza 4 hósan először de egy hónap kellett, hogy rendesen tudja csinálni. pont8 hósan négykézlábra állt. pont9 hósan egyik nap felült, másnap elkezdett mászni. majdnem 1hét múlva egyenesen ült, majd 9 és fél hósan felállt. 10hósan első lépések kapaszkodva. Ééééésssss tegnap óta egy kézzel kapaszkodva anyu kezébe járás!!!! Egyáltalán nem kúszott. És a mászás 1-2 hétig inkább tolatás volt :D

Tényleg, hol van mindenki???

Mostanában mindég kihagyok betűket :shock: bocsi!

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


julis képet követelek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Cicis kép nagyon ari, annyira jó, hogy Samu ilyen lelkesen szopizik.

Marci annyira aranyos, ahogy csücsül a zuhanytálcában, nagyon édi.

Lizu nagyon lelkesen alszik, annyira kedves a pofija.


Niki új haja nagyon komoly, csinos lett vele. A szánkózós kép nagy aranyos, roppane elmélyülten szánkózik.

Ma voltunk szánkózni, de nem volt elég jó a hó (nagyon vizes volt), viszont akkora hóembert építettünk, hogy nagyobb volt mint a lányok.
Baromira élvezték. Liza meg nagyon lelkesen aludt míg mi havaztunk.
Én szeretem a telet, de most már lelkileg fel voltam készülve hogy itt a tavasz, most már nem hiányoltam ezt az időt.

Tényleg hol vannak a többiek?

Megyek aludni, holnap leszek. (Majd megpróbálok feltenni egy képet a hóemberről, meg a csajokról, de csak a telcsim volt velem, és abból nem tom hogy kell kinyerni a képet.)

Kép
Kép
Kép
anaci
 
 


Sziasztok! :D

LAURÁNAK SOK BOLDOGSÁGOT HÓFORDULÓJÁRA!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D

LIZU, NIKI, szopizós SAMU+ANYÁJA GYÖNYÖRŰEK!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mi most jöttünk apával a Chigago musicelről, nagyon klassz volt! Itt van a srácok keresztapuja, így egy kicsit kirúgtunk a hámból. 8) Most bújok is az ágyba, mert már nagyon fáradt vagyok. Sztem igazán "aktív" majd csak a hét vége felé leszek, addig próbállak titeket olvasni. :D

Jó éjt, pusszok! Edus 8) :wink:
mazsolák
 
 


Nagyi zuhanyzójában szemlélődő Marcipán nagyon édes! :D :D Szemei továbbra is lenyügözőek! :D (ja és én is kedvelem az ilyen típusú rugikat, csak cipő v szandál is kell, mert lehúzza a zokniját kiszs (nagyZs is ilyen volt) 8) :wink: ...)

na most már tényleg tűztem.. 8) :wink:
mazsolák
 
 


Sziasztok!

Marci, Lizu, Nikkancs, Samu gyönyörűek, édesek!!!!!
Niki megint nagyot változott, már tényleg abszolút nem kisbabás.

Farkassal valami nincs rendben. Tegnap 7szer kakilt, szinte egész nap kézben akart lenni, egy falat vacsorát sem evett (ilyen még sohasem volt), és hajnalban a tápit egy az egyben kitaccsolta...:(
Délután megyünk orvoshoz.
Holnap meg vizsga, ráadásul az ilyen egész napos program.
Nagyon félek, nehogy olyan legyen mint Marcipánnak.
Remélem azért nem lesz semmi komoly, csak egy kis gyomorrrontás.
Egyébként én se vagyok vmi százas,lehet hogy elkaptunk vmi vírust.

Zsófi, tőlem az iskolád oldala jelszót kért, amikor meg akartam nézni a képeket.

Reni, az egyik cici nákam is hamarabb állt le.

Marcsi, mi lenne, ha odafelé mi vinnénk Julcsiékat, haza meg Ti? Így hogy 3ra kell menni, nekünk jobb ha autózunk egy kicsit , mert Farkas legalább alszik. Egyébként egyáltalán nem tűnt nem akaromnak amit írtál!
tesztet még nem csináltam, de ha lesz egy perc időm fogok. Egyébként pénteken megyek az orvoshoz, max. majd ő megmondja, hogy mi van.

Panni, Márk is olyan nagyfiús már. Nagyon nagyot nőtt. Hány cm?
Ja, nem mertem még írni,de Farkas alszik. Amióta nem szopizik, az esetek többségében 1/4 9-től 4-fél 5-ig, akkor tápi, és még ráhúz fél-egy órát. Aztán délelőtt 3/4-1 órát, és délután séta alatt kettőt!!!! szóval nagyon örülök neki!!! :)

Na, megyek is, mert még alszik és addig tanulgatok, de minek :?: .

Edus, Julcsi, Angi, Mircike, Zsóka,Kata, Timi, Nóra, Klári puszi! :)

Kép
nóri8
 
 


Edus, örülök hogy el tudtatok menni színházba, már én is úgy mennék, de erre még várnom kell kicsit.

Nóri: kéz- és lábtörést a vizsgához, drukkolunk. Farkasnak meg jobbulást, remélem hamar elmúlik neki ez a kakilásos nyavaja.

Náunk most gyönyörűen süt a nap, nagyon szép idő van. Megvárom h Lizám felébredjen és elmegyek vele sétálni egy nagyot.

Szép napot mindenkinek!

Nóra

Kép
Kép
Kép
anaci
 
 


Sziasztok!!

Nóri drukkolok, hogy ne legyen semmi komoly Farkóval. Írj majd mindenképpen, mit mondott az orvos!
Holnapi vizsgához egy kalappal.. :wink:

Reni, szuperjók a képek. Niki frizuja ééééédes. Igazi hölgyemény, Őt el sem tudnám képzelni rugiban :roll: . Milyen oltást kapott ?

Nóra jót sétáltatok? Mi is kimentünk, egész délelőtt csavarogtunk. Lementünk a mammutba is, felmértem a tavaszi cipőket, Borinak mindenképpen kell venni valami szépet. Már mindenhol megérkeztek az új cipikék, de az áruk....húzós.Na mindegy, ez van...

Edu, jaaaj de jó lehetett nektek, én is nagyon vágyom már egy kis kultúrára. De kire hagyom a gyerekeket?? :roll:

Vasárnap Borival csajos programot csinálunk, elmegyünk a Bábszínházba, megnézzük a Pán Pétert. A fiúkat itthon hagyjuk. :D

Klári, a holnapi oltáshoz drukkhegyek!! :wink:

Marci ma életében először megevett 350ml főzeléket egyszerre. :shock: és utána szopizott is. :roll:

puszi mindenkinek

KépKép
logi
 
 


Marci még mindig alszik :shock: .....elkábult a sok főzeléktől. :D .
De nagy a pangás kérem.... :roll:

KépKép
logi
 
 


sziasztok!

na ideértem végre :lol: bár nem bánom h nem tudtam jönni, mert tegnap este ákosoztam :lol: ma meg Liziribizli szórakoztatott, ezidáig megállás nélkül!!!!! :shock: egész jól bírom :lol:
de van még kerek 40 percem, mert indulunk tornára. lett egy lyuk, így gyorsan ide is behuppanunk Lizivel :lol:
de. voltunk kh-ban is, de sejtettem én h elég lett volna telefonon megbeszélni a dolgokat... :roll: szerencsére még nem kaptunk szteroidot mert ezidáig elég jól van Lizi (jól van = keveset görcsöl.)
majd holnap viszont infúzió!!!!!!! :? :shock: :x :roll: :) :D
de már tudom hogy készüljek. a nővérek is mondták ma hogy készülnek...................
Kiscicám hihhhhhhhhetetlen jókedvű egész nap :arrow: én is az vagyok :wink:
reggel már úgy ébredtem h ő ébren volt, mellettem az ágyban, és mikor szóltam hozzá, felém fordult és röhögött rám fél órán át, meg sikongatott!!!!!!! amíg aludtam, hangtalanul rágta a kis kezét!
ÉdesKisNyuszim, hagyta anyát aludni reggel még :lol:
enni is alig eszik, azaz épp h most eszik ugye normálisan = nem túl sokat. :arrow: látni h megy ki a szteroid!!!!! ezért örülök h ma nem kapott, van egy jó szupi napunk végre megint :lol:

na ennyit a mi kis családregényükből mára :lol:

Nikkancs új frizuja is nagyon szépséges! ügyi anya h így lenyírta a frufrut! :wink:

köszönjük a Lizu-dicsiket :wink: :wink: :wink: az a kép télleg nagyon jól sikerült sztem is... :oops: :oops: 8) 8)

Klári gratu a vizsgához! és drukk a picinagylányodnak a szurcsihoz :wink:

AnaciNri szánkózás jó lehetett!! még jó h kiélveztétek, mrt mára nulla hó maradt. elolvadt . szerencsére. már én is lélekben beletörődtem h idén nincs hó és kész. jön a tavasz.
a tulipán + egyéb tavaszi virág hagymáim kikeltek !!!!!!!!!!!!! (virág még nincs csak a zöld..)
a krókuszaim meg már el is virágoztak.... szóval már ne fagyjon...

Nóri nagyon drukk elsősorban h Farkasnak ne legyen nagy baja, másodszor pedig a vizsgádhoz! Basszus mikor máskor legyen beteg a gyermek, mi?
annyira tipikus.....szegény... :roll: :?

Na hát mi a délelőtti szép időt elautókáztuk, mire kiértem Lizuval már nem sütött a nap (itt legalábbis) és feltámadt a szél is de azért 1 órácskát kint aludt. Már annyira szép levegő-színe van :)
meg nekem is. épp az előbb néztem a tükörben :lol: :lol: :lol:

ja ma beszéltem Lizu csecsemős orvosával, aki anno intézte az MRI vizsgálatoka amikor 2 napos volt..még az intenzíven...
hát basszus hogy ezek a dokik nem a gyerekkel vannak elfoglalva hanem abból csinálnak presztizskérdsét h hol kezelik.... :evil: :evil: elkeserítő!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
persze sikerült kicsit felhúznia. de legalább megint rájöttem h itt a Bethesdában ezekkel a drnénikkel és a gyógytornász Margitunknál nem is lehetnénk jobb kezekben!!!!! Imádom őket!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
és ez nagyon fontos......

na megyek még gyorsan magamba tömök vmi táplálékot, hogy bírjam estig.


millio pusszancsok!
lmkata
 
 


Edum, Zsókám nektek is cupppppppppppppppppppp hatalmas, most látom nem írtam :oops: na meg Zsófi :wink: csak már rohanok......................
lmkata
 
 


sziasztok,

köszönjünk szépen a köszöntéseket !

vagyok én is, többnyire csak olvasó üzemmódban.
kicsit kaotikus napjaink vannak, mert Laurát most próbáljuk leszoktatni az éjszakai evésről, kb.1 hete, és jelentem egész jó úton haladunk. viszont ez azt eredményezi, h. a napirendünk borult, mert eddig arra volt napirend, h. éjjel evett.
amúgy tiszta vicc, mert 3 hós korában azzal nagyképüüsködtem,h. átalussza már az éjszakát, aztán volt amikor felébredgetetett éjszaka, de rendszeresen akkor kezdődött amikor költöztünk. aztán mikor kiderült, h. lefogyott, nem is mertem neki nem adni éjszaka. de mostmár szép a súlya elvileg, szóval már bátorkodom ilyet tenni, h. aludnék éjjel :)
szal eddig a min. félórás hajnali 1\2 3-as céklafej üvöltés helyett már csak nyüszögés van és pár korty víz meg puszilgatás, aztán visszaalszik. remélem arra is rájön előbb-utóbb, h. vízért tök nem éri meg felkelni.
aztán 6-kor kelt enni, de már nem aludt vissza, ennek az lett az ereménye, h. délben ő is meg én is bezombisodtunk és kidőltünk, és nemrég keltünk. terveim szerint ennek úgy kéne majd kinézni, h. 6-kor visszaalszik, és nyolc-9 felé kelünk. mint régen. amikor evett éjszaka is, ez így nézett ki. na majd meglássuk, a vak is ezt mondta.
mondjuk ha nem aludtam volna vele, 1-kor simán felkeltettem volna a napirend miatt, de mivel én is durmoltam, ez ugrott.

amúgy voltunk ma még a zombisodás előtt babadúdolón ismét, nagyon jó volt, csak rengetegen voltak. Laura is élvezte a sok "nagy" között.

Nóri, remélem Farkasnak nincs semmi komoly !! borzasztó, amit írtál ! rohadt vírusok !

ha Julcsiéknak jó úgy, részünkről ok.

Edus, színházért irigy-irigy !!
keresztapu meddig marad?

Zsóka, asszem megtaláltam a babaszobán azt az eladót, akiktől vetted Marcinak a kiscipőt. nekem kicsit kaotikus ahogy le kell ezt az egészet stipi-stopizni, de tényleg szép áruja van a nőcinek jó áron.
hogy érdemes ezt? naponta benézni, h. rakott-e fel vmit? v. te hogy csinálod?

nagyon édes Borka új avatarja !

Anaci-Nóra, én minden beírásodnál megemelem a virtuális kalapom, ahogy a 3 lánykával bírsz. nekem néha Laura mellett külön logisztikai kvalitásokat kíván pl. megcsinálni az ebédet. {némi túlzással}.
de jó, h. "jutott" nektek egy hóember. gyerekkoromban én is imádtam.

Reni, nagyon gyönyörüü Niki az új séróval {is}. az a szekrényes rámolós mintha nálunk lett volna.
tök jó, h. a babaúszás nálatok helyben megoldható.

amikor ilyen pörgős napotok van, mint a tegnapi is, Niki akkor is kel éjszaka, v. kidől, mint a zsák?

Zsófi, tök jó, h. így feltöltődtél a tanítástól ! meg hogy jól elvolt a vigyázós lánnyal Samu.

igazgató úrnak éljen-éljen-éljen.

Kata, holnap akkor már jön is a tesód? de jó, de jó !

Klári, gratula a vizsgákhoz !


Mircike??????


Marcsi

Marcsi

KépKép
alon
 
 


samu is leszokott az 5-6 órás kelésről és 7ig alszik. nekünk így 7kor apástul kezdődik a nap, 9-10ig alszik és du 2-4ig megint alszik. (néha 12 körül 10 percre elszundít a babakocsiban) 6kor fürdés, 7kor már alszik is. szal nekünk ez az életünk most.

képzeljétek samu már kóstolt nagyobb mennyiségben. almát, répát, körtét, sütőtököt, áfonyát, avokádót, banánt, meggyet, céklát, őszi és sárgabarackot, brokkolit nagyon kevés karfiolt és ananászt, ill. narancsot samu.
amit leginkább utált: az a cékla
ami a legeslegnagyobb kedvenc: az avokádós banán (nyersen turmix)
slágerételek: alma+körte+banán+krumpli (sütve), répa+alma+körte (párolva), alma+körte+krumpli+meggy

adhatok neki már rizst? milyet? hogyan? most lesz 7 hós. kezdjük a husit, mit adjak még samunak? van olyan amit kihagytam?

gratula marcina a nagy lakomához! kata éljen az egészséges arcszín! és a evetős lizu! anaci: juhé kirándulás, séta, friss levegő, marcs: hajrá napirend!

:wink:

nóri: hogy vagytok???????????

fél fogacskánk már kint van! harapás még egyelőre nem volt :shock:

mozgás miatt még mindig parázom :oops: :oops: lassan 2 hónapja h hasra fordul ellenben vissza eddig 2 hónap alatt 3 x fordult..... ami megy az a körbefordulás gyors tempóban és a habtapilap szétszedés, kosár kipakolás...
más babók 4kézláb és/vagy ülés ill. állás/kúszás....
óóóóóóóóóóóóóóó jaaaaaaaaaaaaaaaaj
kerekpocak
 
 


hmmmm bocsi a kihagyott betűkért!!!!!!!!!! mi van velem??? :oops: :oops: :lol: :shock: :oops:
kerekpocak
 
 


Zsófi, köszi, remélem mi nem romlunk el ebben a "veszélyes" korban jobban, mint a topik többi babái. néha csodálkozom, h. Nóri,Reni,Panni hogy bírják {tényleg lányok, hogy??}, nekem ez a hajnali 3-mas kelés is sok, főleg, h. 1 előtt nem fekszün le. igaz már csak 10-15 perc, de akkor is. hiába, többnyire a jóhoz voltam szokva.

riszt egész hamar lehet, ez első hozzátáplálásos kaják egyike. szóval mehet. de készülj fel,h. rettentő íztelen, ezért vmi jó ízes dologgal keverd. én néha nyers gyümit is reszelek hozzá, mert egyébként tényleg mint a főtt gipsz.

szerintem ha adtál már k-betüüset {karfiolt}, és nem terhelte meg a kis gyomrát, próbáld ki a többit is, bár mi csak nyolc hós kortól kezdtük ezeket. kelkáposzta,kelbimbó, karalábé és tsai.
főzőtök is az első kaják egyike ha szélesíteni akarod a "repertorárt" :wink: :lol: , bár az is rettentő íztelen. én jól bekaproztam. :) nekem így se jött be, de Laura ette.

a cékla nálunk nagy kedvenc ! meg a sütőtök, meg a banán.


ja, én is akartam kajaügyben kérdezni nagyobb babók anyukáitól:
tésztát ti adtok? ha igen milyet {durum v. normál}, és hogy? babakajában láttam tésztás témát, de nem mertem megvenni.

M.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


én még életemben nem főztem rizst :oops: :oops: :oops:
szal gyors v milyen rizst adja samunak?
kerekpocak
 
 


hehe, én sem tudok, mert v. leégetem, v. latyakos v. milyen lesz. ezért jó a zacsis félkész, azt nem tudom elrontani. :D
de rápróbálkoztam a normálra Lauránál, azért mert h. a maradékkal ami a zacskóban maradt nem tudtam volna mit kezdeni. persze biztos tudtam volna, de nem akartam v. épp nem olyasmit ettünk.

szal szerintem bármelyik jó, amelyik kézre esik. ja, meg főzd jól szét, jobban, mintha felnőtt enné.

ja, még egy repertoár bővítésre: mi cukkinit is 7 hótól eszünk, Laura imádja. most a padlizsánt akarom még kipróbálni.

ez az avokádós banán meg nem semmi. Samu tud élni.. 8)
amúgy én szerintem fel sem ismerném a zöldségesnél az avokádót, csak ha kiírják. de gáz.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Sziasztok!

Nikinek hőemelkedése lett reggelre a szuritól :( De azon kívül, hogy bújósabb volt nem volt rosz kedve. Kapott kúpot ami levitte, de délre megint felment akkor adtam mégegyet azóta ok!

Nem alszik akkor sem jobban ha egész nap pörgés van... Hát elég sza...ul viselem néha :( De már kezdem megszokni :roll: :( :shock: Egyszerűen mindent kipróbáltam már de semmi nem használ az ébredések ellen...

Sétizni mi is voltunk jó nagyot :wink:

Jaj remélem nincs nagy baja Farkasnak!!!! Mennek a drukkok a holnapi vizsgára!!!!!!!

Kata, jó, hogy megint jókedvűek vagytok!!!! Holnap kitartás az infuzióhoz!!!!!!

Marcsi
durum tésztát már nyugodtan adhatsz!!! Mi kb 8hósan kezdtük asszem. Én husival és paradicsommal szoktam legtöbször csinálni.

Edus,
én is írigy vagyok a kiruccra :wink:

Zsófi,
Én sima biorizst szoktam adni (gyorsat nem eddig még,(a barna meg nehezebben emészthető ezért azt 1évig nem ajánlott) A lényeg, hogy jól főzd szét (szétnyíljon a rizs és pépes legyen)! Majd egy óra alatt van kész :roll:
A k betüseket mi is később kezdtük :oops:
A déli gyümiket is 1 év után ajánlott.
Adál már neki zöldséget, padlizsánt, zöldborsót(kizárólag héjja nélkül, paszírozva!!!!), paradicsomot (szintén paszírozva és megfőzve!!!!)?! Ezeket 7 hósan kezdtem adni!

Pussz mindenkinek!!!

Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


hogy szedem le a zöldborsó héjját?
a paszírozóval?
na veszek most már egyet.

jaj lányok. úúúgy szertném ha samu fordulna a hátára... már 2 hónapja nem csinálja. 2 hónapja kezdte h megfordult a hasára, azóta 3x fordult 3 hónap alatt vissza. ennyi. tudom, h nem szabad összehasonlítani, meg minden baba a saját ütemében fejlődik, de mikor MINDEN bababarátunk már fényévekre előrébb tart akkor az kicsit rossz érzés. meg hát könyörgöm 3-4 hós babák lazán csinálják...
gurulás , kúszás na ezekről álmodni se merek...
kerekpocak
 
 


mi nyolc hótol zöldborsózunk, de héjával.

Reni, miért kell leszedni a héját? nem okozott Lauránál semmit.
köszi a tésztás ötletet !

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Sziasztok! :D

Éhes a banda, így most csak ennyit: NÓRI MEGAHIPERDRUKKOK a holnapi vzsgához!!!!!!!!!!!!!!Hatalmas kalappal, jó vizsgabiztost, könnyű kérdéssort! :) Farkasnak, és Neked is jobbulást, remélem, nem lesz semmi komolyabb!!!! :? :)

Mindenkinek pusszok, még megpróbálok benézni, ha alszanak a tökik, mert apáék kiruccanak kicsit. Holnap már apa megy dolgozni, keresztapu is repül haza, sztem holnap vért fogok izzadni: hogyan potólhatok egyszerre két pasit??!!! :roll: :oops: 8) :wink:
mazsolák
 
 


sziasztok!

nagyon sok dolgom van, csak láttam milyen aranyosak vagytok hogy aggódtok.

szóval az orvos szerint semmi baja, csak a foga jön. :roll: mondjuk attól hányna? na mindegy, a lényeg, hogy a kedve jó, már nem hány, eszik is, bár még nem a régi, viszont átöltöztetős, zuhanyzós, zöld kakák vannak. (ma csak 5) mondjuk ez tényleg lehet fog...
a lényeg, hogy nincs komoly baj.

köszi a drukkokat holnapra is, elképzelésem sincs, hogy mi lesz. ma persze egy percet nem tanultam.

na megyek, holnap este jövök. puszi mindenkinek, bocs hogy most nem reagáltam ..

puszi, nóri

Kép
nóri8
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan felteszem a tegnapi havazós képeket, ha tudok majd még jövök.
(Apa kinyerte a fotókat a telcsimból, nem a legjobb minőség)

Kép A hóember

Kép A giga hógolyó

Kép
Kép
Kép
anaci
 
 


Most csak gyorsan én is, majd holnap próbálok jönni, reagálni.

NÓRI! Örülök, h Farkasnak "csak" a foga és nem valami vírus v ilyesmi! :D
Holnapra meg tényleg egy nagy kalappal v inkább vödörrel! :wink: Egész nap gondolni fogok rád, szorítunk Barnussal ezerrel! Egyből jelentkezz, ha már tudsz valamit.
Gondolom először írásbeli, aztán várakozás, majd szóbeli. :shock: Legalábbis nálunk így volt az alapvizsgán. Ez most a szakvizsga ugye? Na azt én gyes utánra ütemeztettem be.
Jaj, úgy szeretném, ha sikerülne, a fene se kívánja mégegyszer ezt a sok hülye tanulást! :x
Puszi

Mindenkinek puszi, bocsi a többiektől, h most nem írtam.

Váóóóóóóóóóóóóóóó! Nikkancs 1 hét múlva 1 éves lesz??????????? :D :wink:

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Marcsi,
azért kell leszedni mert nehéz megemészteni. Ahogy nem adsz babot meg lencsét sem 1éves kor előtt. Egyébként valószínű akkor sincs baja egy gyereknek ha pl 6 hósan tehéntejet adsz neki, de mégsem javasolt...

Zsóka,
elfelejtettem legutóbb válaszolni. Pneumococcus (tüdőgyuszi ellen) kapott oltást.


Jaj de jó, hogy Farkas nem vírust kapott el!!!

Anaci,
hú, szép nagy hóember!!! És egész jó képeket csinál a telód :wink:

Pussz!
R

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Julcsi
Már készülünk a vasárnapi szülinapi bulira :wink: :D

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Reni, köszi ! nekem azt mondta a védőnő, h. nem kell leszedni {passzírozni}, felesleges.. :? amúgy olvastam u.ezt vhol amit írtál, de mint tudjuk ahány védőnő, ahány könyv... blabla, annyiféle vélemény.
amúgy én mindenből kivárós-féltős vagyok kajaügyileg, inkább később, mint előbb alapon müüködöm én is. :)

Nóri, drukk holnapra ! remélem ma már nem tanulsz, vizsga előtt már nem szabad. {akkor sem, ha nagyon nem tanultál előtte}. inkább aludj és pihenj, többet számít !

****
Libero-ról levágott nyulakkal tudja vki mit kell csinálni? néztem a Libero oldalon de nem találtam. volt vmi írásos tájékoztatóm korábban, de eltüünt.

Marcsi

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Ja, ezek a védőnők-dokik :roll: ... mindegyik mást mond :roll: ...

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Marcsi, kell kapjál egy levélkét a Libero-tól és az abban lévő kérdőívvel kell visszíküldeni a nyuszkókat.Mi most kaptuk az utolsó levélkét (10 hónapos babáknak küldik) 10 nyuszkóért kapunk egy játéknyuszkót. Az ezelőtti ajándék 7 hónaposan volt, egy textilkönyvecske.

Képzeljétek, Marci tegnap óta írtózatos sebességre kapcsolt a mászásban. eddig olyan kis kényelmesen csinálta, de most...alig bírom utolérni, úgy kavar. Néha hasra is esik a nagy sietségben :D .
Ez a mászás nekem újdonság,mert Bori egyáltalán nem csinálta, ő a fenekén csúszkált, meg hát ő már ilyenkor javában lépegetett :shock: .

puszi, még jövök

KépKép
logi
 
 


Szupppper, hogy Farkasnak nincs semmi baja!! :wink:
logi
 
 


AnaciNóra, lányok annyira édesek!! milyen klassz hóembert csináltak ebből a kevés hóból :wink: .
Puszi
logi
 
 


Marcsi, nem tudok neked privát üzenetet küldeni, azt írja, hogy ilyen felhasználó nem létezik :roll: :?: Letiltottad a p.üziket?
a kiscipis nénivel kapcsolatban akartam írni neked...puszi
pl én ebbe vagyok teljesen belezúgva (de hát marcinak nem lenne jó :D )viszont lesz u.ilyen fazon fiúsban is :) 8) :D
Kép

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!!!

Na oltást túléltük persze megint én paráztam túl, Julinak éppenhogy a szája görbült az is inkább attól hogy megijedt hogy kicsit lefogják.

Én beküldtem a liberós nyuszikat de nem kaptunk semmit :evil:
Mondjuk a textilkönyv már nem villanyozná föl a kisasszonyt.

Asszem Zsófi kérdezte a rizst? Én nem adtam neki bolti rizst hanem a védőnő ajánlotta a Holle pelyheket, ebben van rizs is és csak meleg vízzel kell felönteni, elkeverni, kész. Van egy csomó féle, rizs, köles, búzadara stb. Bio cucc, van direkt gluténmentes, stb. Kevés kell belőle és simán belekeverheted sűríteni főzelékbe vagy tápszerrel/anyatejjel olyan tejberizses. Bioboltokban lehet kapni.

Egyébként táplálkozástanból vizsgáztam szóval kérdezzetek nyugodtan (vendéglátóra járok - ha nincs ötlet főzni csak szóljatok) :lol: Kép Juli kiszínezi a fotelt
Kép Julinak nyelve is van Kép Julkababa

Klári
Kép
ganti
 
 


ja ha valakit még érdekel www.holle.ch

Klári
Kép
ganti
 
 


Mozgáshoz:

Juli sem volt egy virgonc baba kb. a 7. hónap végére tudott teljesen ide-oda fordulni, 8. hónapban kezdett ülni (de nem felülni csak leültetve már nem dőlt el), végül 9 hónaposan állt fel, utána kezdett mászni és ha a kapaszkodva járást nem számoljuk az első önálló lépéseit 14 hónaposan tette meg(mikor már minden baba a környékn 1 évesen járkált). Tehát az "átlag"hoz képest későn. Ja és én állítólag már 10 hónaposan szaladgáltam ezért azt hittem Juli is ilyen lesz de mégsem.

AZ A LÉNYEG HOGY EGYENLETESEN FEJLŐDJÖN!!!!
Szóval ha ez megnyugtat NEM minden baba mozog olyan korán!!!! Egyébként örülj neki mert így később tud eljutni a konnektorhoz, a lépcsőre, és nem kell még annyit utána szaladni. Mikorra meg kell már jobban megérti hoyg nem szabad.
Viszont azt észrevettem hogy más korábban álló/járó stb. babákhoz képest Juli érzelmileg meg kommunikációban sokkal fejlettebb.
Valahol olvastam és tök igaz: Azért mert egy baba előbb jár még nem jelenti azt hogy később (pl. suliban) is élen fog járni!!

Na elhallgatok, nem jövök hetekig aztán meg foglalom itt az oldalakat :?

Klári

Klári
Kép
ganti
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?