Új privát üzeneted érkezett!

Tyche, szerintem néha nem gond, ha bűnözöl....jaj, én is hányszor teszem meg ugyanezt, bár nekem is fogyózni kéne....ma sikerült szamócajamet ennem este. olyan jó volt............................ :lol:
amúgy én sem alszom túl jól manapság, álmos vagyok és mégis nehezen alszom el.... :cry:
Vendég
 


Sziasztok!

Tyche!

Én is mindig holnaptól fogyózom! :wink:
Most éppen csokipudingos-meggyes-babapiskótás trutyit eszem. Isteni! (Kb. 150%-os lehet a GI-je, úgyhogy senkinek nem ajánlom! :oops: :lol: )
De jövő héttől megszorító intézkedéseket vezetek be!
Csak most a párom öregedett egy kicsit és ezzel leptem meg!

Tényleg ti tudtatok róla, h. van olyan, h. Torkos Csütörtök?
Annyira pipa voltam, meglepiként el akartam vinni a páromat vacsizni, erre sehol nincs hely, mert ma 50%-kal olcsóbb az összes vendéglátóipari alegység! Mér' pont ma!!!! :cry: (És mér' nem tudtam én erről előbb? :cry: Akkor már múlt héten foglalok egy asztalt! :twisted: )

Almodo!

Gyönyörű kisfiad van! Tényleg jó gyerek? Mert olyan kis csirkefogós a mosolya!
Már visszamész dolgozni? :shock: Mennyi idős Márk?

Nekem az az ötlet tetszett legjobban (neten olvastam vhol!), h. a gyereket a REM fázisban fel KELL ébreszteni szopizni! :twisted: No comment! :evil:

Norka!

Én azt figyeltem meg, h. ha elalszom vele szopi közben éjjel, akkor az én - egyébként mindig 4 óránként éhes - gyermekem egy óra múlva elkezd cummogni a cicimen. Gondolom, ha már ott van az orra előtt, a felszínes alvás fázisában rácuppan! Aztán persze nincs megböfiztetve, megy a belében a buborék, kényelmetlen neki, felébred és megy a nyüglődés!
Az a sok nő, akik hallgatnak az LLL-re és együtt alszanak a gyerekkel, nem is tudja, h. ha hagyná a gyereket, h. kialakítsa a maga napirendjét és nem állna 24 órás állandó készenlétben, akkor mindkettőjüknek könnyebb lenne!
Én azt vettem észre, h. Gergőnek 4 órás a rendje. Szent a délelőtt 10, délután 2. Az este 6 már rugalmasabb (+/- 1 óra), az éjjel 10 órás kaja ettől függően mozog.
Próbáltuk eltolni 8, 12, 16, 20, 23-ra de nem működött a dolog. Pár nap alatt visszaállította a 10 és 14 órát!
Az éjszakai szopi hajnal 2-kor esedékes normálisan, de az utóbbi időben állandóan felébredt 4-kor is, amikor tuti nem lehetett éhes, ekkor kezdtük el a párom által történő leszerelést.
Kicsit olyan érzésem volt, h. ott rontottam el, h. egy időben mindig első nyikkanásra kikaptam éjjel a gyereket az ágyából szopizni, h. ne ébressze fel az apját, aki ugye dolgozni jár és nem tud visszaaludni reggel, mint én.
A ded meg rájött, h. csak nyikkanni kell és egyből betömik vmi finommal a száját! :twisted:
Hát persze, h. nem lesz rest nyikkanni! :lol:
De a párom szerint valójában nem éhes, kicsit nyüglődik, rendszerint elnyom pár sorozatot, aztán visszaalszik, valószínűleg inkább a szelek bántják, amiatt ébred fel.
Viszont 3 napja kap gyümölcslevet, ez segít neki a kakiban és a szelek is kevésbé bántják! Lehet, h. ennek köszönhetőek a nyugis éjszakák!

Espero!

A szoptatós anya táplálkozását illetően megoszlanak a vélemények, de a zöldborsó, a kelkáposzta és az aszaltszilva már nálunk is okozott problémát! ( Vagy legalábbis volt mire fogni! :lol: )

Csillagfény!

Szerintem, ez marhaság! Örülhetsz, ha fél-1 órát fenn lesz!
Gergő 4-5 hónaposan van fenn 1,5-2 órát egyhuzamban! De utána elkezd nyűgösködni! 3 hetesen evett, meg aludt!

Jelenlegi és leendő kismamik!

Tegnap kölcsönkaptam a Picik és kicsik című könyvet! Nekem nagyon tetszik! Aki tudja olvasson bele (az Alexandrában ez minden további nélkül megtehető!)! Szerintem célszerű ezt kérni a baba születésére, nagyon gyakorlatias tanácsokat ad, nem csak nagy vonalakban körülír, mint sok más babagondozásról szóló könyv! Csak az ára húzós kissé! :evil: De szerintem megéri!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Jó reggelt!

Már 4-kor felkeltem! :shock: Persze, aki este 9-kor beájul az ágyba... :roll:

Lafi!
Szerintem se lehet ez még mensis esés! Még a ferti is megelőlegezett min. 26 napot! :lol: És ha beágyazódós? :wink:

Norka!
Aranyos vagy, hogy nyugtatsz! semmi vészes jel nincs! Aszem csak a fejemben vannak gondok! :roll: Az meg talán nem árt a babának! :lol:

Almodo!
Kösz Neked is! :)
Megnyugtató, hogy nem egyedül tartom el a tesztgyárakat! :lol:
Viccen kívül, tényleg nagyon jó olvasni, hogy mással is volt ilyen...Mindig azt hiszem, különleges eset vagyok... :roll: :lol:
Annyira vagány kiskrapekod van! Ez a tekintet! Már most retteghetnek a környékbeli lányos anyák! :lol:

Kandika!
Magadról megint egy szó sem??? :evil: :)
Köszi, hogy már benn is van a táblában a 4+3! Imádom nézni!
(Ja! Még annyi, hogy a lombiknál úgy számolnak, hogy transzfer-14 nap az utsó mensi, tehát jan. 23. Ez alapján ma van 4+3. Asszem! :wink: )

Kincsecske!
A próféta szóljon belőled! :wink: :lol:
Én már szavaztam a "K" betűre! Nincs mese, Ti jöttök! :wink:

Rambóka!
Szóval macska figyel a pocómban??? :lol: :lol: :lol: Ennyire csak nem keverik össze a Kaáliban a cuccokat! :lol: :lol: :lol:
Ismét meg kell állapítanom: nem buta a gyerek! :lol: Mindenesetre a stratégiai készségeiteket mesterfokra fejleszti! :lol:
Remélem, nem csak a front a felelős! Lehet, hogy feladja? :wink:

Csillagfény!
Te sem vagy elkényeztetve alvásügyileg! :shock: Kitartás! :)

Mniki!
Köszi, igyekszem nyugis lenni! Ma már sokkal jobb a kedvem! :D

Anyoooka!
Igazad van! Nem kéne kicseszni szegény gyerekkel, hogy folyton remeg a berendezésem! :lol:

Rejo!
Olyan jó, hogy gondolsz ránk! Én hiszek ám az ilyesmiben! Aranyos vagy!
Nem hiszed el, mennyire megnyugtattatok! :D

Babancs!
Hogy vagy???
Azért ez nem semmi lehetett, ne csodáld, hogy megviselt!
Most már csak a szupi dolgok jönnek! :D El tudom képzelni, mekkora kő esett le a szívedről! Pihenj sokat! :D
Ja, és tényleg jó látvány a két csík! Lassan már kiállítást szervezhetek belőlük! Ma nem teszteltem! (Nem azért, mert hős vagyok, hanem mert még mindig nem volt Medilab a drogériában! :? :lol: )

Na, itt megszakadt a net-kapcsolat! :twisted: A francba! Még jó, hogy eddig legalább kimentettem! A folytatást újra írom! :roll:

Ella!
Még mindig 2in1???

Ginuska!
Szerintem : naná! Az üres karikák meg a kihagyott mérések eléggé összezavarják ám a képet! Ki tudja, milyen lenne, ha nem lennének! :wink: Különben nézz csak körül a fertin! Elképesztő babás görbék vannak fenn! Másoknál meg 20 tankönyvi görbe után sincs semmi!
Bízz benne! Neked megy a spontán! :wink: :D

Bee!
Hogy vagy ma? :)

Rambóka!
Megnézem a könyvet! Kissé rá vagyok izgulva a szakirodalomra! :lol:

mit gondoltok? Merjek tickert váltani? :oops:

Kép Kép
backa
 
 

 
 

Backa!Miért ne mernél tickert váltani????Az a baba ott van a pocakban!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D
Vendég
 


Köszi, Lafead!
Nekibátorodtam... :D !

Mindenki alszik még???

Kép Kép
backa
 
 


Backa!

Dehogy macka! :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Szia Rambóka! :D

Bízom benne!!! :lol: :lol: :lol:
Bár egy kandúrt se láttam sorbaállni a "piros szoba" előtt! :lol:
Különben állati jó az a kép! És imádom a macskákat is!

Hogy telt az éjszaka?

Kép Kép
backa
 
 


Jó a ticker!!!!!!!!
Vendég
 


Backa !
Nagyon jó a tickered :wink:

Ginuska, most mondhatnám, hogy lehet, de igazából ezt majd a következő pár nap hője dönti el :roll: UH-ra nem tudsz elmenni ?

Lafi, hőd hogy áll ???

mniki
 
 


Szia Niki, most emelkdett megint ,de csak egy picit, 36,65-re...
Vendég
 


Sziasztok!

Almodo, annyira szép kisfiú Márk! Lányok, pár év múlva vigyázzatok! :wink:

Tyche! Néha egy kis bűnözés belefér és annyira jól tud esni! Én tegnap reggel hihetetlenül csokis kakaós csigát ettem... :oops:

Ginuska, szerintem lehet! Beteg voltál, a hőd amiatt is ugrálhat össze-vissza! :)

Rambóka, tök jó hogy alakulnak az éjszakáitok! :) Simán lehet hogy segít a gyümi is!

Backa, klassz az új tickered!
K betűsek mellé szavazzuk meg az A és a többi betűt is! :wink:

Bee, Neked miért nincs még új vonalzód?! :wink:

Kandika? Niki? Kavicska?

Nálunk az influenza szépen megy végig a családon :roll: Apa hazahozta, Dorka volt a következő és én sem úsztam meg... Dorka talán már jobban van, bár az esténk nagyon kemény volt: orrszívás, hányás --->ágyhúzás, félóránként felsírt hogy fáj a pocikája (annyira jó hogy már tudja mondani hogy mi a baj) így végül beköltöztem mellé. Ott meg természetesen minden moccanására ébren voltam... Hulla vagyok. :(

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Sziasztok!

Csak Gratulálni jöttem! Okr, annyira örülök! A legjobbakat kívánom, rosszullétektől és problémáktól mentes terhességet, fantasztikus szülést, és egy édes kismanót!

Többiektől bocsi, nincs időm semmire.

Kellemes hétvégét mindenkinek! Tesztközelben lévőknek +-t!

Kép
mamint
 
 


Sziasztok!

Zombiként nézek ki a fejemből :lol: de látom nem én vagyok az egyetlen aki "hulla"
Éjjel nálunk is hányás volt a program, csak épp a ici-pici kutyusom produkálta...

Rambóka
Arról a torkos csütörtökről igazán értesülhettem volna én is előbb, nekünk sem marad asztal :|
tyche
 
 
 


Rambóka!

Márk pont egy héttel "öregebb" Gergőnél, szept. 18.

És tényleg jó gyerek, elég jól alszik nappal is és éjjel is. Na persze azért vannak kivételek, de az a ritkább. Ma reggel pl. már 1/4 7-kor kukorékolt, amiért én elég mérges voltam, mert én meg 1-kor feküdtem. De nem sírt, csak dumált a kiságyban, persze én is felébredtem tőle, és már nem tudtam visszaaludni... De emellett egy kis csibész. Az apjára úgy tud vigyorogni, hogy meg kell zabálni. És eszméletlen a dumája, imádja hallgatni a hangját, meg a sikoltozását.

Persze azért szokott ő is nyűgösködni, nálunk is kb. 2 óra a határ, amíg bírja, aztán kezdődik a műsor, ha nem dugom gyorsan ágyba. Próbálom nagyon figyelni nála az álmosságra utaló jeleket, és rögtön altatni... Ha nem teszem le időben, akkor nagyon gyorsan túlpörög, és már az elalvás is csak kínlódással megy.
Én a 8-12-16-20-23 evésekre állítottam őt rá, és elég jól alkalmazkodott hozzá. Akkor sincs 8 előtt kaja, ha már 7 előtt felébredt, de nem problémázik rajta, egyáltalán nem tűnik éhesnek. Igaz, a 20 órás evéskor nagyon megtömi magát, képes 250-280-at is megeni. A többi alkalommal inkább a 100-hoz közelít, néha alulról.. :-). 23-kor, vagy közvetlen mielőtt fekszem, bemegyek hozzá, kiveszem a kiságyból és megetetem. Szinte fel sem ébred, csak félálomban eszik, kicsit büfiztetem és már alszik is. :-)
Az éjszakai evésekről én akkor állítottam le (kb. 2,5 hónapos volt), amikor elkezdett 2-3 óránként ébredni (a korábbi 5-6 órához képest), bőgés, cici, majd 5 perc alatt bealvás rajta. Akkor úgy döntöttem, hogy ha csak ennyit eszik, akkor nem is éhes, így éjjel nincs kaja. (és a mellem baromira fájt az éjszakai szopik után, ez segített abban, hogy kemény legyek az elhatározásban... :-) ) De most az a véleményem - amit a férjed is mond Gergőről - hogy tényleg nem is volt éhes éjszaka, csak valami miatt felébredt, én meg tévesen egyből éhségnek értelmeztem a sírást, így etettem. Ami persze megnyugtatta őt, így visszaaludt. A cumi ilyen esetekben csodákra képes :-)...

És tegnap vettem észre, hogy jön a foga :o . A környezetemben minden kisgyereknek 8-10 hónapos kora körül kezdett jönni, így nem is figyeltem, aztán tegnap egy ásításnál feltűnt, hogy alul egy kis fehér fogacska hegy kandikál ki az ínyéből... Nagyon cuki :-).

Remélem mostmár nektek is javulni fognak az éjszakáitok, Gergő is rájön, hogy mennivel jobb aludni éjjel, mint kiabálni :-). Csak kitartás, legyetek erősek, és győzzétek meg róla, hogy neki is ez a jobb!!!
almodo
 
 


Sziasztok, panaszkodni jöttem, kicsit meg is vagyok rémülve... :cry:

Mi történhetett az én angyali lányommal??

2 hete arra lettünk figyelmesek az apjával, hogy ÁLLANDÓAN mozog, kalimpál. Ha éppen nem is csinál semmit (pl.babakocsiban), akkor is kaparászik a kezeivel, lógázza a lábait. Ez már az elalvásában is akadályozza. Olyan, mint a kényszercselekvő.
Mikor fáradt, a füleit marcangolja a kezével, tegnap már véres is lett. :shock:

Ami teljesen kiakaszt 3 napja, hogy nem él a mozgástudományával, hanem mellettem bőg, kapaszkodik belém és sivít, hogy vegyem fel. Már pisilni is együtt járunk. Nem hisztisen sír, hanem úgy, mikor a doktornéninél van, vagy amikor újszülött korában a kutya megijesztette. Amikor lefektetem aludni, rá 1-2 percre felébred és feltérdel az ágyban és szívettépően zokog. Már van lámpa a kisszobában, hogy ne legyen sötét, mindig bemegyek megnyugtatni, stb., de semmi nem használ. :cry: :cry: az éjjel 4 órát aludtam.

Mi a franc ez?????
Vendég
 


jajj, lányok, és köszönöm a sok dícséretet, Márk nevében is !!! :lol: :lol:

Csillagfény!

próbáld sokkal hamarabb altatni a babát, hátha az segít! Márk kb. 10 hetes koráig nagyon sokat nyűglődött, és keveset aludt, volt, hogy nappal szinte egyáltalán. Utólag azt gondolom, hogy nem vettem észre rajta az álmosság jeleit, és túlpörgött, aztán már nem tudott elaludni. Nekem most az a tapasztalatom, hogy akkor a legkönnyebb elaltani a gyereket, amikor még nem is kezd nyűglődni, hanem nagyon aranyos és jókedvű, csak mondjuk már egy-kettőt ásított. Ez most elég jól működik nálunk, persze nem tudom, hogy pár hetes korában is működött-e volna, mert akkor még én sem jöttem rá erre a "nagy okosságra"... :-)

Backa!

Nekem a Suttogó jött be legjobban, az első kötet, és a harmadikban is vannak pici babákra vonatkozó hasznos tanácsok. Nálunk tényleg működik belőle nagyon sok ötlet.
A Picik és Kicsit tényleg jó könyv, nekem is tetszik, egyetlen dolog benne, ami nem szimpatikus, hogy a szoptatás-éjszakai alvás témakörében az LLL nézeteket képviselik. Amitől én hidegrázást kapok... :twisted:
almodo
 
 


Backa!

összekevertem, a Picik és Kicsik mégsem LLL "szponzorálta" könyv, elnézést... Szóval tényleg jó!
almodo
 
 


Norka, ami a mozgást illeti abban nem tudok tanácsot adni. De ez a "lógok anyán" nagyon ismerős! Dorkánál is volt egy ilyen időszak 8-9 hónaposan amikor akármerre mentem, mászott utánam és kapaszkodott a lábamba.
Valahol azt olvastam hogy ilyenkor kezdik megérteni azt hogy ők és anya külön személyek. Elég nehéz időszak - mi is együtt jártunk wc-re is, ha beraktam addig a járókába, kiságyba, üvöltött - de pár hónap alatt vége! (és aztán lesz még egy ilyen másfél éves kora körül) Kitartás hozzá!

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Norka!

Ez a fáradtan fülpiszkálás jellemző a gyerekekre. Egy barátnőm hívta fel rá a figyelmem, hogy a kisláyna ezt csinálja, és aztán észrevettem, hogy Márk is. Néha az apja már rá is szól, hogy le ne tépje már a fülét :-)...

Egyébként ne mtudok sajnos segíteni, nem tudom, hgoy miért lett ilyen ragaszkodó Bogi.

De azt olvastam, hogy a kicsik nem félnek a sötétben, azt csak mi neveljük beléjük később... Ha ez igaz, akkor Boginak még nem szabadna félnie éjjel a sötét szobától...
almodo
 
 


Almodo,

azért nem semmi, hogy milyen kiegyensúlyozott kisfiad van, amellett hogy jóképű is. :wink: Szerintem ez köszönhető annak is, hogy mértéket tudtál tartani mindenben és nem mentél el egy szélsőséges irányba sem. Elég következetesnek tűnsz.
8 órába mész vissza dolgozni? Márk kire marad? Nem bánja?

Most olvasgatok a szeparációs szorongásról, ez lehet az, amit Anyóka mond. A gyerek nem érzi magát biztonságban az anyja nélkül, és tényleg 8-9 hósan jön elő.

Most értem meg szegény öcsém traumáját... :cry: pont ekkor került bölcsibe, mert anyu új osztályt vállalt. Onnantól fogva nem aludt éjszaka 3 éves koráig és elég sokáig bepisilt.

Mindenesetre ez a ragaszkodás néha kiborító tud lenni... úgy ébred fel nappal is, hogy egyből üvölt, hogy "hol vagy, meghalok nélküled".
Vendég
 


sziasztok!

háááááááát, Rambóka, ezt úgy értettem, asszem az én gyerekemnek nincs valami sok alvásigénye.
tegnap este aludtam 11-2-ig, már kezdek kicsinálódni, folyton ráz a hideg, hányingerem van, hasmenésem, és fáj minden részem. már 3 hete nem aludtam 3 óránál többet egyfolytában és 5nél többet egy nap!!!!!!!!!!!!!!!
aztán nem lesz tejem se a végén.

szóval marcikám szinte nem is nagyon alszik. mondjuk délelőtt 1-1,5 órát, délben kettőt, déluán max egyet, aztán alszik este 7-10-ig, 12-fél 3-ig, aztán szerencsétől függően 5-6-tól fél 9-ig. ez azért nem valami sok egy újszülöttől, nem?
napközben meg igazából egy óra evés, fél óra büfi, aztán sirdogálás, aztán kezdődik elölről majdhogynem.
csillagfény
 
 


Okr: Ez csodálatos!!! :D :D :D Ezek az angyalkák mégiscsak figyelnek... Remélem, ez a többiek angyalkáira is mihamarabb jó hatással lesz!!! Gratulálok!!!

Rejo és Csakegy: Köszi a bőséges hozzászólást és tanácsokat! Para még nincs, de jobbnak látom, ha felkeresek egy szakembert, nekem u.i. már a baba előtt is többször magas vércukorértékem volt (mondjuk akkoriban mindig csak éhomit néztek), és hát a gyakori ájulásnak csak van valami a hátterében, ami eddig mindig kaja után 1 órával jelentkezett. Gyanús... Az 1 órás 7 fölötti érték amúgy 1 kifli után volt. Egyébként a pcos.hu-n A DOKI azt írja, hogy az 1 órás érték legyen 7 alatt... Vagy félreértettem valamit? Az csak konkrétan a diétára vonatkozik? Passz. Mindenesetre én nyugodtabb leszek, ha egy szakember ellát néhány jó tanáccsal.

Csakegy: Mi mindkét parkolótársaságtól kaptunk levelet, és bár csak valami tollal ráfirkált szám volt rajtuk, nem ajánlott vonalkód, a postás mindkettő átvételét igazoltatta az átvevővel (sajnos az illető alá is írta...), viszont sógoroméknak is csak úgy bedobták, így Ők sem foglalkoznak vele.

Mindenki: Ti hány hetesen avattátok be a főnököt a babavárás tényébe?
brendon
 
 


Norka!

én is olvastam a szeparációs szorongásról. A Mérei-Binét Gyermeklélektanban olvastad? Én most vettem meg, állítólag nagyon jó...

Szerencsére csak 4 órában fogok dolgozni, vagyis inkább heti 20 órában, azt is főleg itthonról. Azért durva lenne, ha szegény 5 és fél hónapos gyereket már itthagynám egész napokra... A megegyezés az, hogy majd ha 1 éves lesz, akkor megyek vissza teljes állásba, de már most parázom, hogy mi lesz szegénykémmel. Elvileg akkortól bölcsibe fog menni, dehát az még messze van... Most babyszittert keresek, mert még ha itthon is vagyok, jól jön egy kis segítség majd, úgy gondolom.

Tényleg: nem tud valaki ajánlani babyszittert, elsősorban a XI. ker.-ben?

Csillagfény!

Nem hiszem, hogy a babádnak kevés lenne az alvásigénye. Még nagyon pici, bízz benne, hogy majd kialakul hamarosan. Próbáld minél többet alvásra bírni, akár ringatással énekelgetéssel. Ha kicsit pihentebb lesz, könnyebben fog menni neki az elalvás is.

Engem mindenki azzal biztatott, hogy majd 6 hét után jobb lesz. Hát kb. 10 hét után lett jobb, de akkor sokkal-sokkal... :lol:

Ja, és ne etesd túl gyakran (ha netán ezt tennéd, nem tudom...) Még ha egy kis időre meg is nyugszik tőle, utána csak rosszabb. Egy babának szüksége van legalább 2,5 órára, hogy megeméssze a tejcsit (tápszernél még több), nem jó rátölteni, mert csak megterheli a kis gyomrocskáját.

Nekem az 1 óra evés is nagyon soknak tűnik. ÉN sosem etettem Márk-ot 30-35 percnél tovább. 15 perc egyik cici, aztán 15 perc másik, és ezt szigorúan mértem. És próbáltam nem hagyni elbóbiskolni a cicin...

És nem tudsz segítséget kérni nagyszülőtől, vagy valakitől? Mert azért az az 5 óra nagyon kevés. :cry: Elvihetné sétálni a babát ebben a szép időben, addig te tudsz pihenni. (vagy még nem levegőzteted őt?)

Ja, és mégegy ötlet: mi vettünk Márknak egy pihenőszéket (igaz, már kb. 6-8 hetes volt amikor vettük, teljes elkeseredésemben), amit egész jól hátra lehet dönteni, egyenes a hátlapja, így jól tartja a babahátát, és hintáztatható, akár lábbal is. Ezt nagyon megszerettem, mert nagyon le lehetett nyugtatni őt a hintázással. Majd keresek egy linket, hogy milyet vettünk, ez szerintem nagyon jó fajta, még most is nagyon sokat használom. Ebben tudom vinni pl. magammal, amikor a konyhában vagyok, és ő szeret benne ücsörögni és nézegetni, hogy mit csinálok. De ebben is etetem - merthogy vasárnap óta próbálkozunk az almával, ami eddig nagy sikert még nem aratott :lol: , de nem adjuk fel :lol: ...
almodo
 
 


A pihenőszékünk, amit nagyon szeretek még mindig:

http://www.fotexnet.hu/sid000016/page/item/33658
almodo
 
 


köszi almondo, megpróbálom majd elaltatni egy kiscit. érdekes, ha egy baba fáradt, akkor sirás helyett miért nem alszik??????

a szék klassz, mondjuk nekünk már egy talpalattnyi helyünk sincs, de remélem azért nálunk ismjobb lesz. most 3 hetes, még 3 hetet csak kibriok, és elértük a bűvös hatost.

csajok, ha az ember fogyózik, akkor lesz teje? vagy csak sordínosan?

én mindig csak egy mellből szoptatom, aztán lefejem a maradékot ha van). nem tudom, védőnő tanácsolta így.
siras van, megyek. puszi
csillagfény
 
 


uh, lányok annyit írtatok. sajna ezekben a témákban még nem vagyok jó, babázásban, de majd később belelebdülök, majd. augusztus után :D

a mai napom a szépség jegyében tewlt, ja, leszámítva a reggeli vérvételt az integrált teszt 2. feléhez....olyan vastag tűvel szúrtak meg....brrrr.
délután voltam kozmetikus barátnőmnél, kinyofejem, meg legyantázott. brrr....volt mit szedni....
aztán fodrász, megrövidültem 10 centivel. a hajam kevés, és szar minőségű a csaj szerint....tényleg sprőd is, hiszen hetente egyszer is elég hajat mosnom, nem zsírosodik.....sosem volt ilyen. ez van. ah.
bánatomban ettem egy szelet gyümölcsös sütit :D
más nincs. vannak kismamanacijaim, kaptam, + varrattam. éljen.
szép hétvégét mindnekinek!!!!
dimet
 
 


Mégegyszer köszi a gratukat!Nem tudom meddig tart az öröm,mert rózsaszínezem (két nappal ezelőtt is volt ilyen).Hőt ma már nem mértem,hogy ne idegesítsen. :oops: Érdekes,de nem izgulok,lesz ami lesz.Ha erős megmarad,ha meg nem inkább most,mint 20 hetesen. :wink:

KépKép

KépKép
okr
 
 


++++ drukk Kriszta! És csak pozitívan...már csak a természeten múlik minden :)

Tanácsért jövök..megint.
Hőm, nah hagyjuk, nekem nem mond semmit. De...van nagyon PÉ gyanús folyásom (tojásfehérje vagy mi). Ma csináltam ujabb LH tesztet ( az utolsót 3 napja csináltam, az egy csik). Ezen kb 10 perc mulva nagyon jól látható lett a 2. csík is, bár nem azonos erősségű. Tesztem meg elfogyott. Ugyhogy, véleményetek szerint valószínű hogy lesz PÉ??? Ti olyan okosak vagytok-e téren... :)

Babuknak és anyukáknak nyugodt alvást, békés nappalokat kívánok!

Pussz!
Vendég
 


Hi!

Nem estem szét a varratszedés után! :D
Képzeljétek amint vártam az orvosomra a nőgyógy osztályon, az ebédlő részén egy orvos beszélt éppen a betegével (magyarázta a zárójelentést) aki szintén pco-s. Külsőleg tényleg pco-s kinézete van szegénynek és ráadásul annyi idős mint én (28 ), de ránézésre olyan 35-40 körülire tippeltem. :oops: Ha valakin külsőleg is látszik a pco-s akkor az idősebbnek is néz ki? Vagy ez nem így van feltétlenül!?
Mint kiderült ő is szedi a Metformint (ha ezt nem hallottam volna mondtan volna neki). :) Ez egyébként nagyon érdekes, h egy Klinikán belül mennyi szemléletmód van ezzel a betegséggel szemben.

Kép
lara26
 
 


Ginuska
Az én tanácsom az,hogy mától legalább 5 napon keresztül naponta 1X bújjatok össze. :D
Az LH teszt csak akkor pozitív,ha egyforma a két csík.Sztem nemsokára lesz p.é-d!Tessék rágyúrni!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Egyébként engem 20-25- nek saccolnak. :shock:


Okr!

Nyugi van!! :D
Szeded a vasat, progit, metformint. Ez már több mint elég!!! Pihizz sokat!

Kép
lara26
 
 


kössz Kriszta..asszem majd veszek még tesztet és hétfőn megnézem :)

Pussz ( kismami )
Vendég
 


Lara
Grat a varratszedés hősies túléléséhez! :)
Sem vasat,sem progit nem szedek,és a pihenés sem fog menni,de tényleg nem izgulok.Lesz ami lesz.
Engem nem tudom mennyinek néznek,de sejtésem szt többnek ,mint valójában. :oops:

Ginuska
A tesztvásár jó ötlet! :D

KépKép

KépKép
okr
 
 


sziasztok!

lara, mi az ,hogy pcos kinézetű? nem minden kövér csaj pcos, fordítva sem, pl te sem.
én 30,5 vagyok, és 25-nek nézek ki kb.

kriszticske, ez a legjobb hozáállás. azért egy elevitet dobj be naponta, de szerintem nem lesz semmi gond.
progit biztos kapsz, ha valóban kell, ha meg nem, akkor feleslegesen terheled a gyereket hormonokkal.
csillagfény
 
 


Csillagfény!

Szerintem vedd meg a Suttogó titkai I.-et!
Rengeteget fog segíteni, h. megérts egy csomó dolgot a babával kapcsolatban!
LLL-éket meg kerüld el nagy ívben!
(Úgy tűnik mi Almodóval nagyon egy hullámhosszon vagyunk gyereknevelés ügyben! :lol: )

A szopi utáni sírást több dolog is okozhatja, pl. bennmaradt buborék v. reflux miatti kényelmetlenség, a ferde ültetés mindkettőn segíthet!
Nálunk pihenőszék helyett félbehajtott szopispárnában ücsörgött a gyerek (most már nem lehet bennehagyni felügyelet nélkül, mert simán kikepeszt belőle!). De a babahordozó ugyanúgy megteszi egy darabig! (Tudom, mindenhol azt olvastad, h. vízszintesen kell fektetni a babát, de a sírós babák jobban szeretik, ha vmi körbeöleli őket!)
Próbáld meg bebugyolálni egy nagyobb takaróba v. törölközőbe, az is segíthet!

Nyugodtan szoptass mindkét mellből! Nem tudom ez a félmelles ötlet kinek a fejéből pattant ki, de nálam már amiatt megbukott, h. sosem tudtam, h. melyiknél tartunk! :oops: (Egyes szopismelltartó-gyártó cégek forgalmaznak kis jelzőbigyóval ellátott cicifixeket, meg elég lenne egy selyemszalagot rákötni, tudom, de akkor meg azt felejteném el! :lol: )
Nem tudom, h. ténylegesen hogyan működik a dolog, de ha egyszer a szoptatás prolaktintermelődést vált ki, akkor az mindkét mellre hat! Ha csak az egyikből etetsz, akkor addig a másikban felesleg képződik, feszülnek a mirigyek, ez minden szopiguru szerint azt az üzenetet hordozza a mirigyek számára, h. stop, ne termelj többet! Akkor most 3-4 óránként megzavarjuk a mirigyeinket? Most termelj, most ne termelj!! Hogy is van ez?????
Magyarázza már meg nekem vki!!!! De érvekkel, ne azzal, h. a természet bölcs! :twisted:

A lefejt tejcsit lefagyasztod? Mert akkor nagyon figyelj oda a sterilitásra!
Nálam már ott megbukott a dolog, h. vagy fejtem, vagy böfiztettem, a kettő együtt nem ment! Inkább a böfiztetést választottam!
Tényleg te hogy oldod meg? :shock:

Az 1 óra szopi rengeteg!!!!! :shock: 15 perc után mérd meg egyszer, majd mérd meg újabb 15 perc múlva! Nem lesz nagy különbség! A dedek többsége 10-15 perc alatt megissza a magáét, a többi csak komfortszopi. Legalábbis LLL-ék így hívják. Szerintem azon kívül, h. felázik tőle a mellbimbód, sokmindenre nem jó. Viszont az egy óra alatt a ded által benyelt levegő már továbbítódik az alsóbb bélszakaszokba és onnan már nem tudja felböfizni, csak csikarja a pociját! :cry:
Próbáld meg 15-20 percnél nem tovább szoptatni és akár szopi közben is megböfiztetni! Ha megnyugtat, mérd le minden szopi után!
Komfortszopi helyett meg dédelgesd inkább! Ringasd, táncolj vele (tudod, lassúzás, mint lánykorodban! :lol: ), simogasd a pociját, masszírozd. Azt is nagyon fogja szeretni! És legalább használ neki! :wink:

Időnként szagold meg, ha savas szaga van a szájának v. ha sokat bukik, akkor lehet, h. refluxos a gyerek. Ettől nem kell kétségbeesni, nem kell műteni, a legtöbb gyerek kinövi. Ha sima felületen a hátán fekteted, akkor a gyomorsav visszafolyik a nyelőcsövébe és marja, ettől is sirdogálhat szopi után!
Sokan ajánlják az ágy feji végének megemelését, de szerintem az a 3-5 fokos lejtés nem igazán számít, a ferde ültetés jobb!

Az is gond lehet, ha túl sűrűn eteted, mert állítólag ilyenkor csak a laktózban gazdagabb első tejet issza meg, mert nem elég éhes, h. kiürítse a mellet! Az is lehet, h. a fejés ebből a szempontból hátrány, mert így a gyerek issza az első tejet, te meg lefejed a zsírosabb végét! A laktóz miatt is fájhat a pocija!

Az is lehet, h. tényleg túlpörög! Igaza van Almodonak, figyeld az apró jeleket: ásítás, szem vörösödése, szem dörzsölése, és azonnal rakd le, ha álmosodik! Néha elég, ha 5 percet késik az ember és már elbukta a dolgot! :cry:

Na most legalább van miből válogatnod, h. mitől sír! :wink:
Sajnos ez tényleg erről szól! :cry: Az ember próbálkozik, a gyerek nyüglődik, aztán vagy bejön vmi, vagy kinövi addigra azt a problémát! ( De jön helyette másik! :twisted: )

Kérj segítséget minél hamarabb, mert ki fogsz készülni!!! Nincs senki, aki el tudná vinni sétálni, amíg te alszol egy kicsit? Bár az ember olyankor tutira nem tud elaludni! :cry: De legalább egy forró fürdőre lesz időd!
A párod segít eleget? Ne félj rábízni a gyereket, nagyon fontos az a kötődés, ami kettőjük közt ilyenkor kialakul!
Lehet, h. nem pelenkázza olyan tökéletesen, mint te, de ebbe még egy ded senm pusztult bele! :wink: Fürdetni is kiválóan tudnak az apákok! :lol: Eredendően nagyobb a kezük és a dedet vhogy biztonságosabban fogják!
Csak ne állj ott a háta mögött és ne szólj bele, h. hogyan csinálja! Tudom, h. nagyon nehéz megállni, de hidd el megéri! (a 3 patentnál többel rendelkező ruhadarabokat ne ilyenkor készítsd elő! :lol: )

Fogyókúra????? Szerintem azzal várj még!
Most nagyon fontos, h. megfelelően táplálkozz!
Mindenki csak a terhességi vitaminokról beszél, az viszont nem terjedt el a köztudatban, h. a szopis kismama táplálkozása legalább ugyanolyan fontos!
Most is a te készleteidből táplálkozik az a gyerek!!!!! Csak most az anyatejjel juttatod be a szervezetébe!
Ha nem eszel megfelelően, először neked lesznek hiánytüneteid, aztán ő nem fog megfelelően fejlődni!
Nekem is nehezen megy a dolog, mert nem mindig van időm enni :( , de muszáj odafigyelni, mert tényleg a tejcsi látja kárát! Ja, meg ugyanezen okból sokat kell(ene) inni is! :!:
Én még eszem az Elevitet is, ha eszembe jut, meg kalciumot és vasat is néha.
Szopi alatt amúgyis takarékra van állítva a szervezeted, nem fog egykönnyen lemenni a felszedett plussz! Majd, ha már nem szoptatsz lemegy!

Na uff, én megint sokat beszéltem! :oops:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Csillagfény!

Hihi!Még pár hónap és te is 31-nek fogsz kinézni! Vagy 35-nek! :wink:
De vhogy így:
Kép :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Vigyázzatok az LLL szapulásával, amikor én megtettem, akkor kaptam privátban lecseszést emiatt... :roll:

De tényleg: micsoda szervezet az olyan, amely nyíltan hirdeti, hogy jönnek, segítenek, aztán amikor nekem Bogi három hetes korában tényleg SOS segítség kellett, b.sztak segíteni, csak nyomatták az egyenszöveget?? Semmiféle személyre szabott tanácsot nem adtak!! :evil: :evil: Ha Rejo nem mondja a Medela-t, soha nem találok rá a Habermanra, ami megmentette Bogi szopóreflexét! :evil:

Még annyit Csillagfény a fogyihoz. Nem tudom emlékeztek-e rá, de mikor Bogi 3 hós volt, elmentünk a Sonnentherme.be 3 napra. A lényeg, hogy akkor már tápizott, de ott annyira sokat ettem és olyan jól voltam tartva, hogy nemhogy tápit nem kellett adnom, de éjszaka fejnem kellett, mert durrant ki a cicim.. :shock: :shock: Rengeteget számít a pihenés és a jó kaja. Ez most nem az az időszak, amikor magadtól meg kell vonni bármit is, mert aztán a lelkifurdalás a legrosszabb, ha azt érzed, hogy nem tettél meg mindent, nem maradt elég tej... tényleg szervezz le segítséget és egyél rendesen.
Vendég
 


Csillagfény!

Tankönyv szerinti kinézetű volt. Vaskos és szőrös. Én is meghazudtolom a külső kinézetet. 172cm/57kg. :)

Kép
lara26
 
 


Almodo!

Gergő is sikongat, nagyon élvezi, már variálja is! :lol:
Meg újabban "Hőő"-zik. Mondom is neki mindig, h. "mazsom", mert olyan makimajmosan csinálja! Inog négykézláb és hőő-hőő-hőő! :lol:
Te még méred a szopikat? Én 1 hónap után feladtam, mert szétüvöltötte a fejét, hogy a szopi a méréssel is később kezdődik (türelmetlen a Gyöngyöm, nem is tudom kitől örökölte! :twisted: ), meg állandóan elfelejtettem felírni a mérés eredményét, v. elfelejtettem lemérni. :oops: Hiába no, a szenilitás 25 évesen kezdődik! :twisted:

Igazad van, nekem is feltűnt, h. az éjszakai szopiknál 3-4 perc aktív szopi után már csak cummog. Aztán bealszunk mindketten, emiatt nem böfiztetem meg időben, 1 óra múlva arra ébredek, h. már megint szopogatja a cicimet, akkor lerakom, persze tiltakozik, de 1,5-2 óra múlva nyüglődni kezd a benyelt buborékok miatti pocifájástól! Ez az elb...ott éjszaka tuti receptje! :twisted:

Nagyon meglepődtem, h. mióta nincs éjszakai szopi, a gyerek reggel ahelyett, h. üvöltve ébredne, kedélyesen nézegeti a kezét v. játszik a faliszőnyegével. Mosolygós, tisztába lehet tenni szopi előtt, nem tiltakozik sikítva a késleltetés miatt! :D
A fektetéses hisztik is javultak! Elég megvárni, h. a vállamon megtalálja a kedvenc hüvelykujját, utána többnyire simán le lehet tenni! Úgy tűnik a Ferber módszer lehetőséget teremtett neki arra, h. rájöjjön, h. az ujja nem az utolsó, hanem az első lépcső az alvás rögös útján! Mostanra a szemdörzsölésen kívül ezzel is jelzi, ha aludni szeretne!
(Még jó, h. ismerek egy csomó fogszabályzós kollégát! :lol: )

Szóval rengeteget javult! :D
Bárcsak így maradna a dolog!
Sajnos hidegfront jön! :shock:

Már kijött a foga? :shock: És nem harap szopi közben? Nem volt nyűgös a fogzás miatt?

A kötelező oltásokon kívül adatsz neki más oltást?
Mi a bárányhimlő, a meningitis és a pneumococcus ellenin gondolkozunk. Az első elvakarva csúnya heget hagy, idős korban meg övsömört okoz, a második csúnya dolgokra képes, a harmadik meg mandulagyulladást, középfülgyulladást és agyhártyagyulladást egyaránt okozhat!

Rendszeresen hordod tanácsadásra a gyereket? Én eddig csak az oltások miatt vittem, az most nem lesz egy darabig, de a párom rágja a fülemet, h. vigyem leméretni. Viszont nem szeretném, ha vmit összeszedne a rendelőben. A védőnőm nem nyaggat sokat, eddig összesen kétszer hívott, de lehet, h. megkérdezem, h. elvárják-e a rendszeres megjelenést v. ne szaporítsam feleslegesen a váróban ácsorgók tömegét. :lol:

Norka!

A Mérei-Binét féle gyermeklélektan tényleg jó!
Ők is írták a szeparációs szorongást, Spitz megfigyelése szerint 8 hónapos korban kezdődik és az anya jelenlétének hiányában lép fel. Ezek szerint ez ennyire durván jelentkezik? :shock:
A mozgások ritmusos ismétlését is említi, játékörömként. " A cselekvés ritmusos megismétlésének hátterében az ismétlés öröme és a gyerek helyzetéből fakadó bizonytalanság-biztonság probléma rejlik." Nem lehet ez Bogi "kényszercselekvései" mögött???
De, h. véresre marja a fülét? :shock:
Hú, nem irigyellek! :shock:
Ha sokat vagy vele levegőzni akkor sem fárad le?


Lara!

Örülök, h. nem estél szét! :lol:
Nem tudod ki volt a doki, aki szintén metformint ír fel PCO-ra?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!
Csak a keresznevére emlékszem: Péter ( nagyon-nagyon fiatal orvos) és még egy endo-s dokit is felhívott (megyei kórház), h vizsgálja meg a betegét. (kért neki időpontot).

Kép
lara26
 
 


Norka!

Hát én ott voltam, amikor a börzén egy szorulásos baba mamája segítséget kért az LLL-es tanácsadó csajtól, aki csak annyit tudott mondani, h. szoptassa sűrűbben, hátha szomjas, meg masszírozza a pociját! A csaj ezeken már túl volt. Elfele menet én vetettem fel neki, h. esetleg igyon ő szilvalevet, v. óvatosan próbáljon aszaltszilvalevet adni a gyereknek (Párom hallotta a Petőfi rádió Napközben című műsorában gyerekorvostól a tippet).
Persze tisztelet a kivételnek!
A Sződy Judit pl.egészen gyakorlatias tanácsokat tud adni.

De ma - nem tőle!!!- megint olvastam egy számomra bicskanyitogató tanácsot:

"Kisfiam 1 éves és estétől hajnalig 3 óránként szopik. A napközbeni szopásokat teljesen elhagyta. Az lenne a kérdésem, hogy ez normális-e.
Válasz:
Hogy nappal nem szopik, az nem abnormális, hiszen ebben a korban egyre kevesebb cicit igényelnek a babák. És az éjjeli szopi is belefér, bár gondolom elég fárasztó lehet ez az üzemmód. Az éjszakai szopinak valami oka van, lehet hogy fél, vagy jön a foga és vigaszt keres, egyszerűen biztonságban akarja tudni magát. Próbáld meg kitalálni az okot, esetleg pár napra vedd magad mellé, hátha abbahagyja. Ha nem, akkor se ess kétségbe, nem baj, ha szopizik, csak te próbáld valahogy kipihenni magad! "

Már hogyan pihenje ki magát? Egy 1 éves gondolom már nap közben sem alszik egyhuzamban annyit, h. anya pihenhetne!
És vajon miért hagyná abba a gyerek a szopit attól, ha anya éjszakára maga mellé veszi? :twisted:

(Na asszem én is kapom majd a priviket a fejemre! :roll: )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Hmm csajok én sem vagyok híve a malátás-bulátás megszülöm a pusztában a gyereket, lenyalogatom róla a magzatmázat, továbbnyargalok és szoptatom amíg fel nem nő tábornak, de azért mi se legyünk szélsőségesek. Azért teljesen nem kell elutasítani LLL-ket sem, én is tőlük tanultam anno a szoptanitot és a medelát.

Ők már 7 évvel ezelőtt tudtak ezekről a kütyükről, és akkor pesten EGYETLEN helyen lehetett kapni, zuglóban. Én nekik köszönhetem, hogy Domit szoptatni tudtam, ha kulacsból is, de szopott. 8 hónapig.

(most biztos jobban értékelitek az akkori teljesítményem: napi hétszer szoptattam MÁSFÉL óráig (!!!) és utána 40 perc fejés!!! Éjjel-nappal. Mit mondjak egy élmény volt hajnali 3-kor kimenni fejni a konyhába, hogy tudjak mit rakni a kulacsba másnap is. Ennyire defektes volt Domi szája! Hál istennek ma már nem látszik. Cumisüvegből is ennyi idő alatt szopta ki a cuccot, mielőtt azt hiszitek valamit nem jól csináltam! :wink: Horror volt.)

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo
Mit csinálsz Te itt éjfél után ? Csak nem szopiztatok ? :wink:

Most látom, hogy jó sokan ébren voltatok az este, többségében anyukák. Hát rám is ez vár, 10 után fogok társadalmi életet élni ? :lol:

Okr
Remélem, hogy minden rendben lesz veled, drukkolok.
(Fantasztikus az a nyugalom, ami árad belőled!!!)

megyek reggelizek és elhúzok a Kaáliba.
Puszi

mniki
 
 


ellácskával mi van??????????????? kit fog értesíteni, ha itt a nagy nap? lehet, hogy már itt is van? :)

ja lara, láttam a fotón is, jó vékony vagy. én is szeretnék most -10 kilót. vagy legalább 8-at, annyi jött rám kb a terhesség alatt.
érdekes, hogy nem ment le olyan sok, össz-vissz 5 kiló a gyerek + magzatvíz + lepény???? hm.....

köszi a rengeteg jó ötletet!
a fejést hogy oldom meg? 5 perc büfi, aztán leteszem, fejés, aztán folytatom tovább a büfit, ha nyöszörög. a fejés kb 2-3 perc, mert az egyik cicit totál leszívja, ha a másikat is odaadom neki, akkorabban hagyok azért a következő etetésre. :)

nem tudom, lehet, hogy én is túl konzervativ vagyok, az lll annyira nekem se jön be, de az teszik, hogy maximálisan szoptatáspárti, és legalább van kitől segítséget kérned, ha szükséged van rá. nekem az aludjunk együtt a gyerekkel, meg szoptassunk állandóan nem jön be.

rejóka, minden elismerésem, hogy ezt végigcsináltad! én a kórházban csináltam azt ,hogy fejtem 30-40 perc), cumisüvegből etettem (nem 40perc, csak 20 volt), közben méricskéltem a gyereket, cicizésre szinte nem is maradt idő, meg büfire se, én meg kikészültem, ha mondjuk 2-nél többen látogattak meg. marci nagyon gyenge volt a tüdőgyulladása miatt, nem tudott szopni, ezért kellett.
de én ezt nem tudnám egyszerűen fizikailag csinálni 1évig, szerintem egy hónapig sem.

kérdés, hogy te mikor ettél, aludtál? és mikor csináltál olyan nyalánkságokat, mint főzés, mosás, stb....???????????

nem vagyok egy gyakorlott anyuka, és néha nagyon béna vagyok, de szerintem is baromság, hogy egy 1 éves gyereknek 3 óránként kell szopni éjjel.
szerintem úgy még a normális alvásritmusa sem alakul ki, ha állandóan azt szokja meg, hogy egész éjjel evés van. mikor lussza ki magát folyamatosan?
bocs, nem akartam senkit megsérteni, ha valaki másképp gondolja

nja, pusza, majd késbb még jövök!!!!!
csillagfény
 
 


Sziasztok!

Hát már érezzük a hidegfrontot! Hajnal 4-kor ébredt és addig üvöltött, amíg meg nem etettem! :cry:
Nekem meg szét akar esni a fejem! :cry:
Remélem ma sikerül majd végigaludni az éjszakát!
Legyen már végleg tavasz!!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Csillagfény!

Szerintem 5 perc kevés böfinek! Próbálkozz 10-15 percig, akkor kiderül, h. szorult-e még levegő a dedbe! Ha közben leteszed, akkor nem fogod tudni kiimádkozni belőle már később.

Miért fejsz? Nagyon feszül a melled a tejtől?

Rejo!

Jót röhögtem a malátás-bulátáson! :lol: :lol: :lol:
Hát én nem bírtam volna, amit te csináltál! :shock:
Engem már az is kicsinált, amikor a kérődzés miatt minden szopi előtt fel kellett kelni vizet forralni a Sinlacnak, bekeverni, megvárni míg kihűl, betáplálni a türelmetlenségtől kapálózó, pépeset még nem igen nyelő gyerekbe! :cry: De muszáj volt! Hálistennek vége!

De tényleg, mit csinálsz te éjfél után a gépnél? Alvászavar? :wink:

Mniki!

Szerintem a topik egy része nemsokára már csak az esti fürdetés után fog tudni időt szakítani magának a netre! :twisted:

Ella!

:?: :?: :?: :?: :?:

Kavicska!

Hogy vagytok? Hiányzol ám! :cry:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!

Látom, Gergő is jó úton halad, a végén még nem lesz miért panaszkodnotok, és ki tudjátok éjjel aludni magatokat :lol: :lol: :lol: ...

Ti napközben hol tartjátok őt? járókában, vagy csak a földön szőnyegen? És sokat forgolódik már? Már tud hátról is visszafordulni?

Hát igen, Márknak jó hamar jön a foga, féltem is a cicimet :lol: . Eddig még nem harapott meg, bár most még annyira picike, hogy talán nem is tudna, de néhány nap, és retteghetek... :)

Szopikat már csak néha mérem meg este, azt is kiváncsiságból, mert a mellemen nagyjából már érzem, hogy mennyit evett. De 3 hós koráig minden szopit mértem, és idegeltem magam, hogy már megint nem evett meg 100g-ot sem... :lol: .

Márk is jókedvűen ébred már egy jó ideje, már nem emlékszem, hogy összefügg-e ez az éjszakai szopik elhagyásával, de lehetséges.

Igaza van Rejonak, hogy az LLL-nek azért nagyon sok érdeme is van, biztos, hogy rengeteg anyukának segítettek, segítenek a szopis problémáin. Végülis nekem is próbáltak a fájós mellem miatt - nem rajtuk múlt, hogy nem javult. Én egyedül ezt a "szoptassunk éjjel nappal akár óránként, mert különben a gyerek lelki és fizikai sérült lesz" elméletet nem tudom elfogadni. Nem értem, hogy miért nem lehet egy józan középutat képviselni ahol az anyuka és a család is létezik, nem csak a baba és a cici. Szerintem egy pihent és kiegyensúlyozott anyuka ugyanannyira fontos a babának, hogy egészséges legyen. Mellesleg azt azért meg is kérdőjelezem, hogy tényleg segíti e lelki és fizikai fejlődését, ha minden nyikkra betömik a száját egy cicivel... :lol: Na, részemről LLL téma lezárva, várom a priviket... :lol: :lol: :lol:

Oltások: mi azt hiszem, hogy csak a gennyes agyhártya gyulladás elleni oltást fogjuk adni neki, doki legalábbis ezt nagyon javasolja. A bárányhimlő oltással nekem az a bajom, hogy még nincs tapasztalat, hogy milyen hosszú távon ynújt védettséget. (ezt 2 doki egymástól függetlenül erősítette meg nekem). elképzelhető, hogy felnőtt korában egyszer csak elkapja, és akkor sokkal komolyabb szövődményei lehetnek, mint gyerekkorban... Ja, és övsömör ellen az oltás sem véd szerintem, anyukámnak néhány éve volt, pedig elvileg védett, mert már volt bárányhimlős. A másik két dogot, amit írtál, nem ismerem... :lol: Még valami kullancs által terjesztett kór ellen mondott valamit a doki, de igazából még nem foglalkoztam vele, mert úgyis csak 1 éves kora után lesznek ezek esedékesek, úgy tudom...

Csillagfény!

Én azért szoptattam 2 mellből, mert 1-ben nem volt elég neki. Most már napközben csak 1 mellből szoptatok, még azt sem eszi ki :cry: .
Ha 2 mellből szoptatsz, akkor mindig csak azt fejd le, amelyikből kezdte a szopit, aztán a következő szopit a másik mellel kezdd. Ha fokozni akarod a tej mennyiséget, akkor próbáld fejni az első mellett még akkor is, ha úgy érzed, hgoy teljesen kiszopizta, ha csak nagyon picit sikerül kifejni, az is jó.

Jó hétvégét mindenkinek!!! :lol: :lol: :lol:
almodo
 
 


Na, közben látom, hogy elkiabátam, Gergő belassított... :cry: :cry: :cry: De azért fel a fejjel, fog ez még javulni :lol: :lol: :lol:
almodo
 
 


Kép

Kriszta, drukk! Rózsaszínezel még?

Ginuska, lesz itt PÉ! Mindent bele! :wink: Én is tojásfehérjézek, már második napja! Együtt fogunk izgulni 2 hét múlva? :lol:

Rejo, Rambóka, hú de sokáig ébren voltatok!
LLL-ék nekem sem annyira szimpik. Pontosabban leginkább az a felfogás idegesít nagyon, hogy manapság csak az a jó anyuka, aki 2-3 éves koráig szoptatni tudja a babáját, és az aki tápszert ad az micsoda szentségtörést követ el! :roll:
10 hetes volt Dorka mikor megjött a mensim és egy hétig, amíg el nem múlt, hiába kínáltam neki a cicit, megkóstolta, elhúzta a fejét és üvöltött... Csinálhattam én bármit, nem kellett neki. És persze egy hét alatt szépen "elfogyott" hiába fejtem szorgalmasan... Sokáig bűntudatom volt miatta hogy tápszeres lett Dorka de úgy érzem hogy semmi hátránya nem származott belőle. Nem volt betegesebb, nem hizlaltam agyon vele...
Ezzel most nem a tápszert akarom népszerűsíteni! csak ez a "szoptatni mindenáron" nekem egy kicsit erős...

Az szerintem is hülyeség hogy éjjel 3 óránként szoptassunk egy 1 éves gyereket! De az éjszakai etetésről leszoktatás sajnos eddig nekem sem ment :oops: Dorka egyszer még mindig kel igaz inkább hajnalban - 4-5 óra felé - és hiába próbáltam párszor csak itatni vagy az sem csak odamenni hozzá és megsimizni, addig forgolódott, kínlódott, volt hogy egy órán keresztül is, míg meg nem kapta az adagját. Ha benyomta a 2,5-3 decit akkor alszik tovább vígan reggel 7-ig... Bár most 3 napja nem kelt éjjel (ma reggel én ijedtem fel fél7-kor hogy minden rendben a gyerekkel?! :lol: )

Niki, Kaáliban mi volt?

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Almodo!

Aha! Ezt én is olvastam a bárányhimlő oltással kapcsolatban! akkor lehet, h. az elmarad!

Gergő napközben a játszósszőnyegében tartózkodik, de ha jelzi, h. álmos akkor visszateszem az ágyába aludni. A játszósszőnyegben nagyon jól elvan, tépkedi a mozgatható alkatrészeket, tanul négykézlábra állni, kúszogat (még nem tud kúszni, de vhogy azért halad előre :lol: ), meg forgolódik. Többnyire inkább hasról hátra (az nagyon megy), de időnként hátról hasra is (ha akar, akkor megy neki, de többnyire nem akar :twisted: )

Hát hajnalban csuklottak a felmenőink az biztos, mert egy ideig lapultunk, mint sz.r a fűben, hátha abbahagyja, de nem hagyta, sőt rátett mégegy lapáttal! 20 perc után feladtuk. Cuppanhatott! :lol:
Így most csúszik az egész nap.
Most ébredt, megyek megkérdezem éhes-e? :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?