Új privát üzeneted érkezett!

Szia lányok!

Timóca! nagyon szép nagy a pocakod! Azthiszem lassan itt az ideje, hogy újbóli pocakos kört fussunk, rakja fel aki éri, jó? (Én majd ma megkörnyékezem lesántult páromat, hogy fotózzon kicsit)

Gabi! Nagyon szép ruhákat sikerült beszerezned!Ennyiből sokkal jobb nektek, hogy a közeletekben van egy-egy ilyen nagyáruház mint pl.:a Cora, ahova én talán évente egyszer jutok fel.Kicsit sűrűbben az Auchan-ba, de ott sem az év 365 napján várnak kedvező árakkal.Pedig bírnám :wink: !

Egészségügy?Hát igen.Azthiszem, hogy ha valakit manapság szeretnél rettenetesen felbőszült állapotban látni, elég kimondanod ezt a "varázsszót". Az a nagy helyzet, hogy eddig nem talákoztam egy olyan egészségügyi dolgozóval sem, aki megjavulni látta volna ezen keresztül a kialakult helyzetet, sőt...!
Azthiszem ezen a fórumon még nem meséltem, hogy min döbbentem le minap.Elvileg a cukorterhelésesem a jövő7-en lesz, és ehhez meg kellett vennem a cukrot!!!!!!Nálatok ez hogy műkszik?Merthogy nem az a százvalahány forint az, ami földhöz fog vágni, az tuti de ez már abszurd, nem?Ennyit nem ér meg egy kismama és gyermeke az államnak (mifelénk).
A másik: tavalyig helyben, a faluban volt a körzeti orvosi ügyeletünk, de behelyezték a városba.Sajna pénteken be kellet szaladnunk este oda nagyfiunkkal, és akkor jött a második döbb. Az ugyan igaz, hogy 18 éves kor alatt nem kell vizitdíjat fizetni, DE amennyiben megjelensz az ügyeleten gyermekeddel mint aggódó szülő és szerencsére az derül ki, hogy semmi komoly baja nincs,és a doki nem tartja indokoltnak a megjelenést, perkálhatsz egy ezrest.Ezt a tényt előre közölték velünk is, mert manónak "csak" a szeme alatt voltak igen sűrűn szórva tűhegynyi bevérzések.(Mivel köhire szed gyógyszert -és ott rá van írva, hogy a bőrelváltozásról dokit megkérd.!- gondoltam inkább lássa egy orvosféle is.)Kissé hülyén éreztem maagm a váróban állva, döntésre kényszerítve, hogy most akkor megvizsgáltassam-é vagy sem, mert nagyon lebeszélés szaga volt a dolognak.Mivel azonban jobban féltettem a manót, mint 1000ft,bementünk.ismerős doki volt szerencsére az ügyeletes, s mivel receptet írt ezzel indokolttá tette a megjelenést...
Mi van, ha valaki abszolút laikus és ráadásul még nálam is sokkal gyalogabbul áll anyagilag?Lemond inkább péntek este a gyerek vizsgálatáról, aztán rágja a körmét hétfőig amíg elmehet rendes időben a dokhoz?
Most mondjátok meg, hogy a fenébe tudtak az országban ilyen rövid idő alatt ekkora kvászt keverni, és ki fogja ebből kirántani minket?!

Na jó, kellemesen felhúztam magam korán reggel, bocsánat mindenkitől a kifakadásért!Most lépek, mert reggelire vágyik a kiscsalád!
Sziasztok!
petra

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok!

Petra: nekem nem kellett vinni cukrot, adtak ott. De hallottam már én is ilyet, a nővéremnek is kellett vennie mikor csinálták (pedig ő pesti, tehát azt sem lehet mondani, hogy csak vidéken van ilyen). Meg biztos meséltem azt is, hogy a toxoplazmózisos vizsgálatot kérdezte a védőnő, hogy mennyiért csinálták a kórházban (ingyen), mert itt nálunk csak akkor csinálják meg, ha viszi az ember a befizetett csekket 7000,- Ft-ról.

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


SZisztok!

Petra, szerintem a cukrot általában vinni kell, nekem szerencsére csak tej+zsömle volt, de azt is én vettem a büfében. Viszont a toxoplazma meg ez a fizetős dolog az ügyeleten tényleg megdöbbentő...

Én is szidom egy kicsit az egészségügyet: Még mindig nem tudom ugyanis, hogy hol fogok szülni, ugyanis a Schöpf méreit választottam a koraszülés esélye miatt, az meg ugyebár vagy lesz, vagy nem lesz májusban... A doki azt mondta, március elején, amikor majd újra megyek hozzá, talán már többet tudunk... Köszi...

Tök jók ezek a Cora hetek, anno én is vettem ott jó sok mindent Dorkának.
Én most az angol használtruhába vagyok belezúgva, múltkor elmentem bálabontásra, és vettem vagy 8-10 vékonyabb rugit újszülött méretben, mert abból kevés is volt Dorkának, meg téli gyerek lévén mind vastag plüss... Hát biztos nem volt 80 Ftnál több darabja :twisted: Dorkának is kifogtam pár szép darabot, mivel annyira jó minőségűek, hogy nem is látszik rajtuk , hogy használtak... Van lakástextil is, sőt még egy jó tartású kengurut is vettem, azt is kilóra.

Timi, sajnálom, hogy a cukrod kiugrott. Úgy nagyjából sejtem, milyen nehéz, Dorkával nekem is 200g-os diétát kellett tartanom egy darabig, és piszok nehéz volt. De nagyon szép a pocakod, az enyém is ekkora kb., néha elcsodálkozom, hogy hova fog még ez nőni májusig, amikor a baba háromszor ekkora lesz. :roll:

Csilla, érdekes, hogy én is szoktam kívánni a bort, pl. amikor reklámban vagy filmben töltik, vagy vendégségben vagyunk. De eddig nem mertem kipróbálni... De ma is mesélt a nővérem egy ismerőséről, aki úgy vitte végig a terhességét, hogy napi egy seduxen meg egy pohár konyak (azért gondolom, nem egyszerre :twisted: ), és nagyon értelmes lánya lett, már 16 éves. Ja, és a férj nőgyógyász.

Na megyek aludni, mert feszül a pocakom...

Kép
Kép
szilvih
 
 

 
 

szilvih!
hova jársz ilyen turiba?

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziaszztok,


Jó sokat írtatok, alíg győztem visszaolvasni :) Nekünk elég foglalt volt a 7végénk így nem igazán tudtam gép elé jönni!Vendégeskedés mindkét nap :wink:


Timi,


Nagyon cuki a pocakod :) Ez a cukor :shock: sajnálom, tényleg nehéz helyzetben vagy!És tanácsot se tudok adni, mit kéne tenned!Nincs ott a közelben valami gyerekmegörzőféle?Vagy magán bölcsi ahova 1-1 alaklmakra is be lehet adni a manókat?Mert az nonszensz lenne, hogy ennyit hurcolászd magaddal busszal!
Eddig én letojtam a cukrot, de most a példádon izgulok én is.Nekem márc 2.-ik hetében csinálják majd! :?


Szilvi,


Tényleg jó rég voltál, de tök jó, hogy mostanában tudsz megint jönni :) Hát neked se jkönnyű azzal a méhszájjal, vigyázz magadra!Kisit meglepődtem amikor írtad, hogy Spiropentet kapsz :shock: én rögtön tudtam, hogy az mire való, mert én meg asztmás vagyok!!!De szerencse a terhesség alatt elmúltak a tüneteim,, és nincs vele gondom!(kopp,kopp)Néha kicsit nehezen légzek, de azért gyógyszereznem nem kell!
Angol turiba teljesen egy hullámhosszon vagyunk :) én is arra vok rágerjedve!Van egy hely ahova járok, és annyira jó szinte vadi új cuccokat tudok Esztinek venni :) Mivel márkásak a minősége is tök jó!És nem egy olyan cuccot vettem már amibe még az eredeti árcimke volt benne, tehát új! :) Szóval én is inkább erre szavazok, kinait pl. naon nem csípem, olyan tré a minősége pár mosás után már nagyon gagyi lesz :!:


Petra,


Végülis valahol igazad van, hogy járhatna ingyen a kismamáknak az a cukor, de ha belegondolsz ahol a tej zseméls megoldás van azt is neked kell megvenni!
Nemtom, nekem Esztinél a tej-zsemle volt, most viszont cukorlötyi lesz :? Már mondták, hogy kapok majd hozzá receptete és a gyógyszertárból nekem kell elhozni, és úgy mejelenni a vérvételen!De hogy kell- e majd fizetne érte??? :roll: majd megírom itt mi a módi!
Amúgy az egészségügy valóban nagyon szar helyzetben van, és ha így folyatatják ezt a reformt.........még szarabba lesz!Azért ez nem semmi, hogy még ők sem tudják most kinek hol kell fizetni!ha tőlem akarnának bárhol is kérni, nagyon mérges leszek, és úgy elküldöm a ......p.....a!Azt szajkózzák pedig a médiába, hogy a akismamáknak NEM kell fizetni, és a kórházi ágydíjért sem!!!!Szóval ne hagyjátok magatokat!Persze, hogy nem a 300 ft-ról van szó, de álljon már meg a menet.Vagy se....et csinálnak a szájukból,,???!!!


Csilla,


Én egy-egy jó bulizásnál sose vetettem meg az alkoholt :lol: de valahogy mostanság a terhességeim alatt egyáltalán nem kívánom!Ha már a szagát mergérzem hányingerem lesz!A bort meg amúgy is ki nem állhatom, a savanyú szaga íze miatt! :oops: Férjem pedig nagy boros, de hát.....most így járt! :lol:


Gabi,



Édesek nagyon a kis rucik, és valóban tök olcsók voltak :wink: :)
manóci
 
 


Gabi :)
Nagyon jó ruhákat vettél, kár, hogy most már vége :(

Timi :)
Sajnálom, hogy nem lett jó a cukrod! Nincs nagyszülő, aki segíteni tudna?
Pocid nagyon szép :lol: Én is lefényképeztettem a pocim tegnap. Ha feltettem, akkor ide is berakom. De a képen nem látom akkorának, mint az életben :oops:

Szilvi :)
Nagyon drukkolok, hogy legalább a 36-37. hétig bent maradjon a babóca! Pihenj, amennyit lehet, és nem lesz gond!

Ma vagyok pont félidős :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

A bor szagától én nagyon rosszul tudok lenni (mondjuk egyébként sem szeretem). Tegnap voltunk Libegőzni, sétáltunk a János-hegyen, Gyerekvasutaztunk is. Voltak ott idősebbek, akik forralt bort ittak, hát én olyan rosszul lettem a szagától :roll: . (pedig ez alatt a terhességem alatt nem voltak rosszullevős problémáim)
Egyébként Livike nagyon élvezte a Libegőt, fel és le is azzal mentünk. Alig tudtuk hazarángatni 4 körül, pedig nem is aludt, fáradt is volt. Akart menni még libegőzni :lol: . Pedig izgultam, nehogy féljen. De mivel már régóta nézegeti abban a kistesós könyvben, meg mutattam neki a neten a fotókat, mondtam, hogy nem kell félni a magasban, így nagyon tetszett neki :lol:

Na, megjártuk a Belgyógyászati Klinikát. Nem is volt olyan vészes. Bár a fejetlenség ott is megvolt. 7-kor nyitott ki a pénztár, külön ablaknál a regisztráció (mivel nem fizettem, én voltam itt az első). Akkor a vérvételnél is sorban állás (felcimkézik a vérvételes üvegcséket, amiket Te viszel be a vérvételre). Úgyhogy mikor fél nyolc felé, mikor újra leküldtek a regisztrációhoz, akkor még mindig sorban álltak azok az emberek (a regisztrációnál), akik 7-kor elsők voltak a pénztárnál... Persze jó hosszú lett a sor, mindenki morgott...Úgyhogy ez a fejetlenség általános.
De 10-re így is végeztünk. És úgy néz ki, nem lesz olyan vészes. (teljesen átszervezték az egészet, mióta utoljára voltam). Odamegyek 7-re, nem kell sorba állnom, csak a vérvételre kell menni (papírt se kaptam, minden gépen van). Eszek, elintézem a diétás tanácsadót, kaja után 1 óra múlva megint vérvétel, aztán már jöhetek is haza. (és csak hetente 1×).
Szilvi: engem nem is a diéta bosszant, hanem ez a bejárkálás. (amúgy most 150 g-on vagyok :roll: ) Neked is a cukroddal volt gond? Most nincsen?
Úgyhogy kezd kicsit jobb kedvem lenni :lol: .

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi,


Na ez egész jól hangzik :wink: csak így tovább!Fel a fejjel :)
De neked mosta terhesség végéig így kell???Hetente 1x bemenni vérvételre? :shock:

Csak mert nekem egy barátnőm volt cukros mindkét terhességével, de neki nem volt ilyen eröltetett menet!Őt befektették pár napra a terhespatológiára, és ott kapott mindenféle utasítást+dietetikussal való értekezés után hazaengedték és kellett tartania magát a megszabott kajáláshoz!Ennyi, jó persze vennie kellett vércukorszint mérőt, és magának otthon ellenőrizgetni állandóan.
Gondolom egyszer-egyszer a kórházban is volt + vérvétel, de nem kellett ezért külön így bemennie?! :shock:
De lehet ezt is kórháza válogatja!Nemtom(ő az I.sz Nőin volt a Barossba)
manóci
 
 


Ja, és elfelejtettem, hogy tök jó lehetett a kirándulásotok :wink: Mi is úgy szeretünk, csak a férjem a libegő fele nehéz elvinni, mert ő ott dolgozik a libegő alatt :( Szóval érthető, hogy nem akar még 7végén is arra menni!De én imádom :) :)
Tök jó, hogy Livi nem félt.Én nem merném még Esztit vinni, meg azt hittem, hogy csak 6 év fölött lehet gyereket vinni!De ezek szerint nem :)
manóci
 
 


Sziasztok Lányok!

Elkezdett nagyon fájni a pocim, mert Vikikém volt olyan kedves és belémkönyökölt. :roll: Persze nem szándékosan, hanem úgy történt, hogy feküdtem a földön oldalt, és odajött hozzám, cumizta az ujját, majd hozzám akart bújni (most késő du), és ehelyett a könyökével jól oldalbanyomott. :? most annyira érzékeny, remélem nem lesz semmi gond. Ilyentől nem lehet, ugye? :roll:

Holnap du. meg megkapja a lányom az MMR oltást (15 hós), plusz fogzás van ezerrel nappal, úgyhogy jó kis napja lesz szegényemnek holnap. Ja, meg ma 4-5 alkalommal belémharapott. :shock: :shock: :evil: Szájkosarat a gyerekre! :twisted: :lol: Sőt a hűtőbe is bele akart harapni. :shock: :shock: :lol:

Nekem a mostani cukor is rendben volt szerencsére. Eddig nem volt gond a terhességeim során vele, és szerencsére most is megúsztam.

Ja, lehet, hogy mégsem Ádám lesz a baba, hanem Marci, mint Marcell. :D

Móni,
nem jössz véletlenül csütörtökön de. a MÁV-ba? :)
Vendég
 


Ja, és hol vannak ilyen turik, amikről írtok??
Nekem mindig az ótvar, hegyekben álló rongyok jutnak eszembe, ahová nem mennék be. :?
Vendég
 


Dóri,


Ótvar cuccok :lol: :lol: :lol: jófej vagy!Régen amúgy én is a turi szó hallatán erre asszociáltam, mert ilyen a legtöbb, ez való igaz!Ahova én járok az a nagy Angol a Háda kft.A Rákóczi úton van a Blaha, és Keleti között a sarkon.Baromi nagy kirakata van nem lehet elmenni mellette.Mellesleg a régi....nemtom mi volt a neve mozi helyén van!Nem Európa, mert az még létezik :( nem jut eszembe.Ha a Kelótol mész a Blaha felé a jobb oldalon!És tök szépen színek szerint vannak lógatva a ruhák :wink: Bár 2-3 turizós fakk is van, de ott inkább táskák, plüssállatok ilyesmik.Meg a csecsemő cuccok, mert azok közt ugye van olyan pindur amit aksztani nem is lehetne!De azok közt, annyira jók vannak :) Már nagyon vvárom én is, hogy kiderüljön a neme, mert ha fiunk lesz............biztos kap jópárat onnan! :lol:
Ha lány akkor csak azért nem, mert Esztiről annyi ruha van, hogy én is nyithatnék egy mini turit :lol:

De mellesleg, mert tudom neked az közel lenne, egyenlőre egy ismerősöm most nyitott egyet, ahol szintén csak jó minőségü legfőképp angol és amcsi cuccokat árul újpesten!
Elkérem a címet, és megírom neked. :wink:

Sajna nem megyek most a kórházba, még kb. 2 hétig :( pedig egyszer legalább olyan jó lenne ott összefutni :)
Mához 1 hétre kell hívnom időpontért az új dokim :wink: valószínű az utánalévő héten megyek majd.És utána lesz csak a cukor :?

Nem láttad ma a Csak csajokat?Kisfalvi doki volt a szakértő a kismamik betegségeire, és ő is Mávos doki!

Neked mi lesz most csütörtökön?UH?
Marci is ari :wink: név.
manóci
 
 


Móni,
láttam két visítás és indiánüvöltés között, amit a lányom rendezett délelőtt. :lol: Névről ismertem a dokit. :) 11-re megyek uh-ra (tényleg azt sem tudom hova, mert én csak a szülőszobát ismerem :oops: :lol: ) meg valszeg meg is vizsgál majd.
Na elnézek abba a turiba, kiváncsivá tettetek (no nem mintha ruha hiány lenne minálunk :))
Vendég
 


Látom On line vagy :wink: Tök jó!Elfelejtettem írni az előbb, hogy a belekönyökölésre szerintem ne izgulj nem lehet baj, nekem is csinál néha ilyet Eszti :? Olyankor nagyon fáj, meg rugdal is a kis pocok bent, de baj már csaknem lehet!Ebben bízom én is :wink:

Az UH-t az Ambulancián csinálják.A Rippl Rónai bejáraton ha bemész, felmész szemben a lépcsőn, és rögtön az elsőn ahogy felértél szembe!Tehát pont a bejárati kapu fölött :)
Ott meg szólítanak majd, gondolom időpontot kaptál?!

Amúgy én is dokilátogatás után szoktam turizni :wink: akkor van egy kis időm mert Esztire vigyáz valamelyik mama.Vele nem szeretek bemenni a kórházba, mert 2x vittük eddig magunkkal, de :roll: soha többet!Csóri persze unatkozott, de amit művelt, kész voltam!Így van ilyenkor egy szabad de.-öm :wink:

Na, mentem már tényleg aludni :)
manóci
 
 


Sziasztok!

Móni,
én akkor a múltkor ott az ambulancián (uh-on) voltam, de a randi helyszíne mindig a szülőszobánál, mert csak azt ismerem. :lol: És a dokival karöltve sétáltunk át a labirintuson keresztül. Akkor odamegyek ahogy mondtad az ambulanciára és ha nem találom, akkor rácsörgök majd. Időpontot nem tudom hogy van, mert a noteszába írta fel.. passz.. a múltkor is azt mondta ne nézzek se jobbra, se balra, csak kövessem és a (tényleg) milliónyi kismama között utat törve bementünk az uh-ra azonnal.

Na, jól van, a kislányom könyökölése mára már nem fáj, hú, de nagyon kellemetlen volt tegnap. :?
Vendég
 


Sziasztok!

Cukor: A Margitban is az a rendszer van, hogy a doki felírja a cukrot és vinned kell magaddal, azt hittem mindenhol így van....

Timi,

sajnálom, hogy magas lett a cukrod és, hogy minden héten ilyen herce-hurcával jár a dolog :( De örülök, hogy azért mégsem olyan vészes, ahogyan eleinte képzelted.....

Dóri,

szóval akkor már 3 Marci lesz a csapatban, jó választás :wink:

Mi szombaton voltunk 4D-s ultrahangon, Marcikánkkal minden ok, a szülés időpontját kicsit előbbre tette a doki a méretek alapján, június 9. helyett 4-ét jósolt, de mint tudjuk, ennek nem sok jelentősége van. Egyébként édes nagyon, nem hasonlít Zsófira, inkább hosszúkás, mint kerek arcú és szerintem nagyon látszik a vonásain, hogy fiú :D

Az ellenanyag vizsgálat újabb eredménye miatt tegnap bementem a kórházba, férjem vérével minden rendben, tőlem viszont 2 hét múlva újra vért vesznek, mert ugyanaz az ellenanyag még mindig megtalálható a véremben...leginkább az zavar, hogy, ha nem lehet hatással ez a probléma a babára, akkor miért veszik mégis ilyen komolyan????

Kép

Kép
mankababa
 
 


Helló lányok!

Manóci, én is a Rákóczi úti nagy használtba szoktam járni :) , szerintem is szuper bolt! Napközben szerencsésebb felkeresni, mert csúcsidőben szerintem elég sokan vannak...

Március 10-11 -én bababörze lesz a BNV-n. Ti szoktatok kijárni ilyen rendezvényekre?
Ja, és ismeri valamelyiktek a Hauck babakocsikat? Kiváncsi lennék, mi a vélemény erről a márkáról. Asszem megtaláltam az ideális kocsit :lol:

Csilla
Vendég
 


Sziasztok!

Küldtök nekem is turis cimeket?

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Manka :)
Látom, te is szenvedsz ezzel az ellenanyaggal. Rám is ez vár :(

Turi: jól hangzik, én is meg fogom látogatni.

Dóri :)
Tudsz pihenni?
Ha fiúnk lenne, nekem az Ádám nagyon tetszik :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Manka,

Ezt nemtom mit jelenthet, de csak nem lesz már semmi, akkor azért nem mondanák.Köteles lenne tájékoztatni, hogy mi várható, ill. mi lehet :!:

Csilla,

Ne, má tényleg? :lol: :lol: Nehogy egyszer összefussunk :lol: Csak majd dobj egy friss képet is hozzá magadról!Bár én nem naon nézegetem ott az embereket, csak rontok a cuiccok közé :P
manóci
 
 


Ma jól elfáradtam... a városban bóklásztam egész nap. Kb. egy hete vagyok táppénzen, de minden napra annyi programom van, hogy szinte sosem vagyok itthon :lol: meg tudnám szokni.

Voltam dokinál is, minden rendben :D , kicsi manókám nagyon vidáman rugkapált a vizsgálat alatt. Udvariasan köszönt a doktor bácsinak.

Manóci, napok óta tervezem a turilátogatást, de még nem sikerült eljutnom odáig. Képet dobok valamelyik nap (ma már elkészült, de anyukámnál hagytam a gépet :( )

Manka, Nelli, ellenanyag :( :( :(

Timi, nem irigyellek a cukros mizéria miatt, nagyon fárasztó lesz állandóan a vizsgálatokra járni.

Kicsit későn értem haza, gyors vacsit kellet csinálnom. Muszáj megosztanom veletek a fantasztikus receptet, mert most találtam ki, és nagyon finom lett!
Bedobáltam a kuktába a hússzeleteket (só, bors, majoranna), rákarikáztam hagymát, fokhagymát, gombát, bacont.
Ezeket találtam itthon, de bármit el tudok képzelni hozzá. Kb 10-15 percig becsukva főztem, aztán kinyitottam. (Szeretem a kuktát, mert gyorsan megfő benne minden), a kinyitás után elforraltam a levét (újabb 10 perc), és szépen lepirult a husi is.
Mivel elég sok leve volt a kinyitáskor egy keveset kivettem és külön behabartam. Rizs, husi, hagymás-gombával a tetején, és mellé a szósz..... hmmm.
Ha a férjemnek nagyon ízlik valami, azt mondja: na, ezt vegyük fel az étlapra. Most hozzátette: holnapra :D

Csilla
Vendég
 


Sziasztok!

Csilla: majd átadom a receptet a férjemnek, nálunk ő a szakács :lol: .

Reggel megjártam a vérvételt, megint vagy 4 üveg vért vettek le. Du. mentem vissza az eredményért, bent volt a dokim is. Minden rendben van, jók a leleteim. Ja, amúgy péntektől vasat is szednem kell (Maltofer fol-t), de azt régen is szerettem (csokis ízű rágótabletta :lol: )

Nem is írtam, tegnap végre kaptam a férjemtől (a nagy depimre) olyan nagy labdát (tudjátok), most is azon ülök, olyan jót tesz a derekamnak :lol:

Azt a turit én is szívesen megnézném, de arra mindig olyan nagy forgalom van, parkolót is macerás találni, nem? Amúgy hétvégén is nyitva van? Lehet, hogy jövő héten elcsábítom arra a férjemet :lol: .

Csilla: a BNV-s bababörzét mindig szoktam nézegetni, de végül sose jutok el :roll: . Azt hittem, májusban lesz legközelebb.
Nem tudom, milyen a Hauck babakocsi, de ha tetszik, vedd meg nyugodtan :lol: (a nevét hallottam, de nem próbáltam)

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Itt vannak angolturik: (vidéken is)

http://www.hadakft.hu/dindex.php?id=49

Változó, hogy darabárasok, vagy kilós árúak, mindegyik üzletnél le van írva.

Most lehet, hogy megint nem leszek egy darabig, bénázik a netünk, lehet, hogy szolgáltatóváltás, ilyesmi.

Kicsit félve írtam ezt a használtruha boltot, hogy majd biztos igénytelennek vagynemtomminek gondoltok, de tényleg nem lenne szívem 2-3ezret kiadni egy rugiért, amit úgyis csak pár hétig hord egy ilyen pici, és az ideg sem öl meg, ha az a bizonyos újszülöttkaki (bocs :twisted: ) éppen úgy megfogja, hogy az életben nem megy ki többet belőle. De Dorkának meg olyan csili-vili ruhákat találok, amiket itthon nem lehet kapni, imádja, amire vmi csillogó kütyümütyü van rávarrva, vagy más miatt egyedi.

Vizitdíj mai tapasztalat: Anyósom ment el a táppénzespapíromért a körzetihez, mert én rettegek az influenzától. Ilyenkor semmi más, mint a nőgyogyitól kapott új ajánlás be, elmúlt 4 hét táppénzpapírja ki. Körzeti szerint ez nem terhesgondozás :shock: Pont azért vagyok táppénzen, mert veszélyeztetett terhes vagyok, akkor ez miért nem az?

Manóci, én is félek a Spiropenttől, de teratológiailag csak az első 3 hónapban nem ajánlják. A nővérem gyógyszerész, és szerinte elég ősrégi gyógyszer ahhoz, hogy rájöttek volna már, ha vmi káros hatása lenne a magzatra. MAjd lassan iygekszem leépíteni az adagomat, már csak kétszer felet szedek.

Dóri, ilyenkor sztem különösen érzékeny a pocak, de a magzatburok+víz biztosan jól védi odabent a pocaklakót.

Timi, nekem nem kellett ilyen bejárkálásos vércukormérésre járnom, annyira nem volt vészes a dolog. Inkább magamon éreztem mindig, amikor cukrosat ettem, hogy rosszul vagyok. Szédültem, dobogott a szívem, iszonyat szomjas voltam, stb.
Nem is tudtam, hogy ilyenkor is jár a libegő. Nem fújt nagyon a szél?

Csilla, én szoktam járni börzére, de a fent említett turik lepipálják használtruha-ügyben. Viszont sok kiskereskedés is kint szokott lenni, elég olcsón lehet felszerelkezni pelussal, babakajával (majd később), babafelszereléssel, ilyenek. Aki érdekelt babafelszerelésben, (kisebb boltok) azok kint vannak.
Gratula az új recepthez, nálunk is így született pl. a lecsós husim, nyáron ugye paradicsom-paprikával van tele a hűtő, azt vagdostam gyorsan a húsra, azóta is nagy kedvenc.

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szilvi,

Mért tartanánk igénytelennek???? :roll: ne viccelj már!Szerintem a kínai rusik sokkal igénytelenebbek!És ezek közt nagyon sok vadiúj van!És teljesen igazad van, hogy 3 ezreket nem adsz ki egy rugiért!És kell belőle x db. azaz jópár!De legalább egyediek ezek nem jönnek szembe se az utcán! :)
Babaruhabörzére hasonló okok miatt nem megyek, ruhát valószínű nem vennék, kaja+pelusért lehet megéri, de ott van még a 900-as belépődij akkor meg ha leosztod, kb uannyi mintha párszázzal drágábban veszed meg a boltba!/ez persze csak az én véleményem :) /

Vizitdíj, hát elég durva nem is tudom mit mondjak!Menjenek a p.....a!Csak ezt mondom inkább! :twisted:

Csilla,

Nyami, nagyon jól hangzik amit főztél :) biztos fini volt!
Babakocsiról nem tudsz képet küldeni?De ha a te elvárásaidnak megfelel, akkor hajrá és vedd is meg :) A márkáról magáról én jókat hallottam, de nekem nem volt, így tapasztalatot nem tudok írni róla :wink:
manóci
 
 


Szilvi :)
Akkor én igénytelenebb vagyok a kínai rucijainkkal :lol: Pedig a gyerekeknek elég jó cuccokat lehet kapni ott is. Felnőtt már nem annyira jó.
Vizitdíjhoz no comment :(

Csilla :)
Nagyon jól hangzik a recept :lol: Ilyeneket én is szoktam kotyvasztani.
Én is azért vagyok egy kicsit ki, mert egyszerűen annyi intéznivaló van a két gyerekkel, a pocaklakóval, a háztartással kapcsolatban + meló, hogy semmi pihiidőm nincs.


Timi :)
4 cső vér? Huh, nem lettél rosszul?

Nekem meg Dorka megint beteg lett :( Tüszös mandulagyulladás 39 fölötti lázzal. 1 hetet járt suliba.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Huh lányok, ma úgy indult a nap, hogy ügyvédért sikoltottam.

Na, nem válni akarok... levelet kaptam a Centrum Parkoló Kft-től, mely szerint én 2005 (!!!) január 29-én tiltott helyen, és a kamatokkal együtt azonnal 12e Ft-ot befizetni, vagy polgári peres úton. :shock: :shock: :shock:
Az igazság az, hogy én már egyszer kaptam tőlük ilyen levelet, de azt azonnal megválaszoltam, fotót kértem, reklamáltam, egyszóval már akkor sem ismertem el. Utolsó levelem 2005 őszén, amire már válasz sem érkezett, azt hittem lezártuk az ügyet.
Előfordulhat ilyen? 2 év után? Nincs elévülési idő????? Nem is értem.

Kicsit kétségbe vagyok esve, úgy érzem minden területen egyre inkább sűllyedünk az anarciába. Vizitdíj, bankkártya-visszaélés, az Elműs fejetlenség (most várom a gázszámlát), az iskolaösszevonás, a kórházbezárások... mintha szándékosan és módszeresen tennék tönkre ezt az országot.

Teszek fel pocifotót, a morcosságom tudjátok be fenti eseményeknek. Nektek további szép napot,

Csilla
Kép
Vendég
 


Manóci, itten a kocsi:

Kép
Kép

Termék leírása:
Könnyen összecsukható kombi babakocsi textil mózeskosárral.

Jellemzői:
- kombi babakocsi textil mózeskosárral
- könnyen összecsukható
- műanyag kerekek
- első kerekek bolgósíthatók (át.: 19 cm), hátsók fékezhetők (átm.: 21 cm)
- központi fék
- 5 pontos biztonsági öv
- mosógépben, 30 fokon mosható huzat
- háttámlája 4 pozícióban, 175 fokig dönthető

Méretek:
- karmagaság: 104 cm
- külső kerék szélesség: 55 cm
- összecsukva: 115x55x30 cm

Súly: 11,5 kg
Vendég
 



Itt látni a pocakomat, de nem sikerült profilból fényképeznie a férjemnek.Az életben már nagyobb.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli,


Édeske a kis pocid :) nem is olyan nagy!Tök jóóó


Csilla,


Jól néz ki ez a babakocsi :wink: ha az igényeid kielégíti, és az ára is jó, akkor szerintem, vegyed :)
Nagyon jó a kép rólad is :) arcod igyekszem megjegyezni, hátha tényleg egyszer összefutnánk :wink:
Parkoló cetli :( szenyó dolog, de el kell keserítselek évig nem évül el!!!!!!!Pont most mesélte nekünk is az egyik haverunk, hogy idén ősszel lenne neki az esete éves, és most kapott ő is papírt+ egy jó kis összegű csekket!Ügyvédtől kérdezte, és az mondta az évet! :( Rohadékok!
manóci
 
 


Sziasztok!

Szilvi: köszi a címeket. Láttam, van az Üllői úton, az csak pár perc séta a belklinikától, úgyhogy hétfőn lehet, hogy meglátogatom :lol:
Elég felháborító, hogy a körzeti a táppénzes papírért is beszedi a vizitdíjat a kismamától. Kíváncsi vagyok, nálunk is így lesz-e (azóta még nem voltunk, mióta bevezették)
A libegő jár egész évben (www.libego.hu) - még webkamera is van :lol: . Az idő vasárnap egész jó volt, nem volt vészes a szél. De azért jó időben sokkal jobb lesz :lol:

Én a bababörzére azért mennék, mert hátha vannak ott is babakocsik, vagy bútorosok, és olcsóbban tudnánk szekrényt venni. (vagy ott ilyesmi nincsen?)

Nelli: már olyan ezdett vagyok vérvételben, hogy nem lettem rosszul :lol: .
Anyukám szokott kínaiba járkálni, hébe-hóba vesz ott valamit Livinek is. Múltkor én is benéztem, de drágának találtam (pl. nem is olyan szép rugik 2000-ért). De Livinek való tréninget vett ott anyukám, ami nagyon csini :lol:
Dorkának jobbulást.
Te pocid sem tűnik olyan hatalmasnak, de majd megnézzük 1 hónap múlva is :lol:

Csilla: mostanában nagyon rádjár a rúd :cry: . Nem tudom, mit akar a Centrum is, főleg, ha már írtál nekik, legalább arra válaszolnának....
Ahhoz képest, hogy napra pontosan egyidősek vagyunk, sokkal laposabb a hasad :wink: . (igaz, alapból sokkal vékonyabb fajta vagy :lol: )

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


sziasztok!
voltam ma az angol ruhásnáé,vettem egy két dolgot.Ajánlom nektek is,ha még nem voltatok.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Csajok, csak bekukk, már itt se vagyok :) Leírom a turi címét amit mondtam, hogy egy barátosnémé akinek közel van menjem böngészni :wink:
Káposztásmegyer, Dunakeszi u. 16.BrAnTo bababolt :) /120,20 busszal lehet megközelíteni/Sajna nekem se itt van a szomszédba, de azért elmegyek majd oda is :)

Na szép álmokat :)
manóci
 
 


Sziasztok!
Új vagyok a Babaneten, üdvözlök mindenkit.
Nálam a nagy nap augusztus 7. körül lesz. :D

Tewecske
Kép
tewecske
 
 


Sziasztok!

Tewecske: üdv. köztünk :lol: .

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Itt a táblázat, már rég volt :lol: . Ha valakinek át kell írni valamit, szóljatok nyugodtan.

Kép

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Móni,
újabb közös ismerős Ági személyében, nekem is küldött emailt, meg is látogatom majd hamarosan. :)

Voltam ma uh-on, és drága kisfiam úgy csinál, mint a nagyok csücsül a fenekén :? azaz medencefekvésű sajna, pedig 2 hete (is) már a helyes irányban volt. :roll: de azt mondta a dokim, hogy faros babát meg lehet szülni simán, kizáró ok, ha karját vagy lábát tezsi előre vagy az átlagtól nagyobbnal becsülik a babát. Egyenlőre szép nagy a baba, 1400 g. :shock:

Előkerestem Gergő uh leleteit, mert rémlett egyszer ő is megijesztett, mert fenékre ült, és ráadásul később, a 33. héten tette mindzet, aztán visszafordult. :) Úgyhogy bízom benne, hogy ez a bébi is meggondolja magát a végleges pozicióját illetően. :D

Egyébként mindne rendben vele, méhszájjal sajnos feküdnöm kéne min 6 napot, amíg a gyogyikat beszedem, de esélytelen vagyok. :? :evil: Külső nyitva van ugyanis. :evil:

Na, fotóztatok férjjel és felrakom a pocakos képet. :D

Tewecske,
üdv. itt. :)
Vendég
 


Na, itt a kép. Holnap 30 hetes pociról. :)

Kép
Vendég
 


Dóri,


De jó ismered Ágit?Honnan?Kicsi a világ :wink: Nagyon ari csajszi :)

UH: Na, csak befordul már a kis manód, remélhetőleg!Állítólag az utolsó pillanatig megforduéhatnak :) Drukkolunk nektek!Pihenés, ühm...hát igen kéne pihizned, azért próbálj meg :wink: bár tudom nehéz, de valahogy!
Jófej vagyok mi??!!Elmehetek az 5leteimmel :lol: :lol: :lol:

Akkorákat rugdal most, tök jó :P Nekem általában esete meg éjjel aktívabb, nálatok?


Tewecske,

Isten hozott :) Írj magadról kicsit, hányadik babád?Fiú, lány lesz?
manóci
 
 


Sziasztok!

Dóri: szép nagy pocid van Neked is :lol: .
Annak idején engem is azzal vígasztaltak, hogy akár a 36. hétig is megfordulhat, úgyhogy még van idő :lol: . Ráadásul Neked nem is az első, tehát akkor se lesz gond, ha így marad. :lol:
Pihenés: hát igen... kéne, kéne, de Viki mellett... azért remélem, nem lesz semmi gond.

Mónika: Marci is mindig akkor a legaktívabb, mikor lefekszek :lol: . Olyan nagyokat rúgdos, meg mocorog, van, hogy aludni se tudok :lol: . Apaka meg nagyon élvezi, mert Livi nem volt ilyen, az apja előtt mindig szégyenlősködött :lol:

Amúgy én holnap megyek UH-ra, kíváncsi vagyok, milyen pozícióban van most.

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok mindenki!

DÓÓÓÓRIIII! Nagyon nagy a pocód!Mikor ugrott meg ennyire? Most, a 25.hét környékén még szo-szo, de aztán hirtelen bang :shock: ? Gyors megnéztem a táblát, de nem ikerbabáid lesznek...hűűűű! Tesókák mekkorán születtek?

Hali! petra

Kép
Kép
petra78
 
 


Móni,
innen a babanetről, még az őszi topikból, ahová régebben írtam, és itt lakik majdnem a szomszédban. :) Voltam nála 1x. Szóval, tényleg elugrom hozzá. :)

Timi,
bízom benne én is, hogy megfordul, mert nem lennék nyugodt, ha úgy indulnék neki szülni, hogy faros a baba. :? Bevallom, félnék.
Na, majd írd meg mi volt holnap az uh-on! :)

Petra,
neeem, nincsenek ikreim valóban. :lol: Én nem veszem észre mikor nőtt meg, úgy szépen folyamatosan. :D És +13 kiló... :oops: leginkább a combjaim vastagok, ami gáááz. :oops: Gergő 4250g/60 cm, Viki 3550g/56 cm.

Egyébként mostani méretek (összehasoonlításképpen :wink: )
BPD: 78
HC: 285
AC: 256
Femur: 54
Vendég
 


sziasztok

bocsánat hogy eltűntem de nagyon sokminden összejött..

Dóri nagyon csini a pocakod. örülök hogy Vikit nem kell rögtön műteni.. megy a drukk neki és nektek.

Gabi nagyon szépek a rugik.. én is nekiálltam már kimosni a ruhákat..

méhszájdolog..sajnálom akinek kinyíílt.. :( bár engem mióta kismama vgyok dokim nem vizsgált még meg.. akor vizsgált doki mikor a visszérrel kórházba voltam.. :(

Csilla jól hangzik amit főztél.. nálunk tesóm szokott ilyen "összeütök vmi különleges kaját" csinálni.. és mindig sikerül neki.. hogy hogy csinálja :wink:
a pocakod nagyon csini... parkolás, bosszantó, mert 2 év után hogy a francba bizonyíts??? szerintem mint laikus nekik kell bizonyítani hogy akkor ott parkoltál!!(lsd fénykép vagy vmi..) mert ennyi ésszel bárkinek küldhetenk 2-3 év múlva egy levelet.. aztán lehet hogy szegény pali nem is volt pl Pesten..
(nekem anno a Datanet csinált vmi hasonlót..) csak én emailel tudtam bizonyítani hogy 1 hónappal a lejárat előtt lemondtam, ill előrelátóként (tök véletlenül amugy) ráírattam a pasival a dátumot is a papírra, mikor leszerelte a modemet.. (és 1 napért egész havi díjat kértek volna, fél évvel később..) mondtam hajlandó vagyok a havi díj 1/30 részét kifizetni.. és akkor jött a végrehajtó cég.. levele stb.. velük is kb 4 hónapig leveleztem, és elküldtem az összes mailt stb.. és közöltem NEM fizetem ki a havi díjat... most fél éve csend van.. (de soha többet Datanet!! :evil: )

nálunk pocak befordult..:) és megmutatta magát hogy kisfiú :lol:
de sajnos a köldökzsinor a nyaka körül van, (most ezen parázok, mikor nem akar mocorogni.. ) ill hétfőn megint mennem kell Pestre és megbeszéljük hogy mikor szülök.. már biztos hogy császár lesz, mert a pocakja nagyobb mint a feje.. ill a jobb veséje gigantikus méretett öltött, de ami idegesít az hogy a bal veséjébe meg 10x12 mm tágulat van :cry: de a doki azt mondta azért mert erőlködik, és elmúlik.. de most ideges vagyok miatta, mert mi van ha mégse :cry: :cry:
cintia2
 
 


Sziasztok!

A bébim imádja:
http://www.koviubi.hu/f_viewvideo.php?v ... ff3026d273
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Dóri, ez a pocak... tudom, hogy nekem is ekkora lesz, de nem borulsz fel vele? :D (bocs)
Az enyém is ül, de a doki legyintett azt mondta be fog fordulni.

Csilla
Vendég
 


Kriszti,
jó, hogy hallok Rólatok. :) Persze, a vese dolog már kevésbé jó :(:(
Nálatok is úgy van az ivararány, mint nálunk. :lol:
Meddig várnak a császárral, tudsz már valamit, vagy majd csak az is most derül ki? Drukkolok nagyon.

Csilla,
felborulás :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Egyébként a mai postával nekem is jött egy cuki levél a centrumtól, hogy 14 ezret csengessek be nekik, mert 2004. VI. hóban szabálytalanul parkoltam 2x. :shock: :evil: A nagy fenét fogok! :evil: És ajánlva küldték ugyan, mert az R betű rajta volt a borítékon, de a postás simán bepottyintotta a ládába. Tehát szépen úgy fogok tenni, mintha semmit nem kaptam volna meg, nem is reagálok. Mert ha reagálok azzal egyértelművé teszem, hogy kaptam levelet, kenjék a hajukra és mutassanak fotót stb-t, és minimum tértivevénnyel küldjék. na jó, én is kidühöngtem magam. :evil:
Vendég
 


Dóri, puff neki :twisted: :twisted:
Én akkor sz...tam össze magam, amikor azt nyilatkozták, hogy behajtócégnek adják át az ügyeket.
A békesség kedvéért be is fizetném, de mi garantálja, hogy nem kapok újra és újra ilyen levelet?
Előfordult, hogy megbüntettek de azokat be is fizettem. Nem volt olyan csekk amit elblicceltem volna!!! (Persze a befizetett csekkeket nem őrizgettem évekig //tv. szerint 6 hónap//, le sem tudom ellenőrizni, hogy nem azonos -e a mostani követeléssel.) Kértem fotót, nem mutattak!!!! De azonnal perrel fenyegettek... :shock:
Attól félek, ez pont arra megy ki hogy ki bírja tovább. Ha befizetem, azt mondják: nézd ez a marha fizetett, küldjünk neki még egy hátralékot.
Vendég
 


Csilla,
az a slusszpoén az egészben, hogy emlékszem, mikor Vikivel terhes voltam akkor jött ehgy levél tőlük, és az Instrum Justitia fenyegetett be a nevükben, hogyha nem fiezetem be, akko rbehajtják meg per meg minden. Na, ekkor döntöttem úgy, hogy nem foglalkozom velük és nkább befizetem a békesség(em) kedvéért. nem volt vmi kis összeg, arra nem emlékszem, hogy mennyi, de rosszul érintett annyi bizonyos. :evil: Már akkor is vmi elévült szar volt és se fénykép se semmi. Akkor emlékszem kutakodtam a neten és rábukkantam vmi jogi fórumra, ahol külön topi volt a centrumosokról és húzásiakról, mert már akkor is egyidőben rajzottak ki ezek a vackok. De úgy voltam vele nincs ezzel kedvem pöcsölni és befizettem, aztán kuss is lett. Csekk meg szépen eltűnt, mit tudom én hol van az.. És lehet, hoyg ezt fizettem én már be, vagy nem ezt, csak vmi hasonló koholmányt és mivel rájöttek, nini egy hülye, aki beijedt és fizetett, próbálkozzunk be nála mégegyszer. :evil: :evil:

És itt ezen a ponton van igazad szerintem, amit írtál, hogy én már egyszer fizettem, bár akkro sem éreztem jogosnak. Erre most megint megtalálnak és nincs a kezemben bizonyíték. No de az ővékben sem. :evil:

Én eldöntöttem nem fizetek. És abszolút tiszta a lelkiismeretem, elmennek a francba.
Vendég
 


Jó reggelt pocakosok!

Csilla! Ez a videó olyan megnyugtató!Nagyon tetszik (csak az az egy tüske a szememben, hogy az egyik legpiszokabb magyar bank is ezt választotta a lufis reklámjához...de akkor is jóóóó!) meg tudnám hallgatni csomószor egymás után, el is mentettem a kedvenceimhez. ha találsz még valami hasonló, kismama-kedély higgasztót, tárt karokkal, nyitott fülekkel várom!

Sziasztok, majd később visszakukk!
petra

Kép
Kép
petra78
 
 


Dóri :)
Hűha, mekkora pocid van! Nekem ha üsszeadom a két lánnyal való hasamat sem lesz ekkora. Bár most esélyes vagyok rá. Mi lesz itt a végére? De nagyon csini kismami vagy!

Cintia :)
Köldökzsinór a nyakon ez tényleg ijesztően hangzik :( Nem lehet vele semmit csinálni?
Vesetágulat: Domcsinak is volt a vizeletvisszafolyás mellett, de a tágulatot kinőtte! Drukkolok, hogy Nektek ne legyen, vagy szépen kinője!

Mozgás: nekem is este mocorog a legöbbet, és az olyan megnyugtató! Én kedden megyek dokihoz, remélem, UH-val is rápillant.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!
Tegnap regisztráltam.

Tewecske
Kép
tewecske
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?