Új privát üzeneted érkezett!

Nos, Kavics, tényleg kevesebbszer jövök, valahogy most összpontosul minden. A buta időjárás miatt nem éreztem magam jól, volt jó sok elintézni való. És ez a hónap valószínűleg ilyen lesz, rohanós. De egy kicsit örülök is ennek, mert már kezdtem beszűkülni. Állandóan a neten lógtam, még több infóért PCOSsal kapcsolatban. Állandóan figyeltem magamat. Jó ez a rohanós periódusa az életnek, eltereli a figyelmemet. :)

Ma 1 tabletta ment, egy kis coldrex-szel. És tényleg "jól" vagyok, nem vesztek össze. ;)

Gina, ilyeneken én is gyakran agyaltam, néha még most is. Nem szabad! Neked főleg nem! Tökéletes anya-alapanyag vagy! Csak kis türelem kell, és sikerülni fog! Előbb-utóbb. A legroszabb a várakozás. És a kétségek. De olyan sok csoda-szerűséget olvashattunk már itt is, a honlapon is. Miért nem történne meg ez pl. Veled?

Ella, annyira magával ragadó a díszítés! Csoda ügyesek vagytok!

KAndi, úgy drukkolok, hogy sikerüljön Neked is! Nagyon nagyon megérdemelnéd!

MNiki, szuper hírek! :)

Lafi, remélem a migréned is helyre rázódik majd!

Ezo, szerencséd van azzal a diabossal :)

Én ma szinte csak bűnöztem. Nem érdekel, a betegség elgyengít. ;)
De azért sok-sok természetes vitamin is lecsúszott.

Jó éjt!
mamint
 
 


Gina!
Semmi vigasztalót nem tudok írni, csak a konkrét tényeket!
A korod tudom, szintén nem vigasz: de akkoris csak 26 vagy!!
3,5 éve akartok babát!
Túl vagy sok semmilyen menszin, aztán sikertelen lombikon.
És jött a metformin. Azóta rendszereződni látszanak a ciklusaid, folyamatosan PÉd van és decemberben babás lettél. Sajnos úgy alakult, hogy nem maradt veletek a baba, de ennek egy igen nagy pozitivuma van. Képes vagy teherbe esni!

Mondthatod azt is, hogy milyen régóta szeded a metformint.
Erre csak azt tudom írni, hogy csak nagyon keveseknek adatik meg, hogy metformint követően rövid időn belül teherbe esnek.
Azok nagyon szerencsés emberek.
De csak ha ezt a topikot mgnézed, láthatod, hogy nagyon sokan szedjük már hosszú honapok óta. (én is túl vagyok egy éven).

Kínlódunk és vágyakozunk.

Egyáltalán mióta számoljuk a próbálkozást?
Amióta vágyakozunk? Vagy amióta próbálkozunk? Vagy amióta van PÉnk? Vagy amióta Termékenységi központba járunk, mert esetleg a párjainkkal is gond van?

Én 2002 óta vágyom gyerek után. Emlékszem 2003 nyarán sírtam, hogy nekem már gyerek kell és tudtuk, hogy még nem lehet.
Aztán másfél éve úgy döntöttünk, hogy hadd legyen.
És kiderült a PCOS. Innen tudod....

Ez a sorsunk Gina!
Küzdeni a babáért! Erősen küzdeni! Rejonak igaza van, úgysem tudnánk elfogadni azt, hogy nem lehet!

Ha érzed, hogy megviselt a lelked és nem segít már semmi, keres fel egy jó szakembert, pszihológust! Ő nagyon sokat tud segíteni! És ez nem vicc!

Jó ideje spontán próbálkoztok. Még van lehetőség inszemre, lombikra, spontánra!
Még nagyon sok lehetőség van!

Végig kell csinálni! Küzdeni a végsőkig!
Én nem tudok olyat írni, hogy türelem, meg gondolj másra.
Nem lehet ilyet írni. Ezeket a tanácsokat nem is lehet komolyan gondolni és venni!
Csak egy mód van a figyelem elterelésre!
Ha olyan dolgokkal foglalkozol ami maximálisan eltereli a figyelmed. Vizsgák, plusz melo, sport, stb. És pörögni ezerrel. Én csak ezt látom egyetlen megoldásnak.

És egyszercsak csoda történik! Mert a MI esetünkben ez már csoda lesz!

Asszem ennyi, amit írni akartam. Kár, hogy nem tudom szóbal elmondani, sokkal több gondolatom van, amit meg tudnék veled osztani!
Vendég
 


Nekem egyéb őrült gondolataim támadtak :roll:
Ugye a Kaáliban nem kutyulják össze a spermákat és a petesejteket :?: :?
Vagyis azt kapjuk vissza, amit leadtunk. :roll:

Nekem két napja ez motoszkál a fejemben, hogy sosem tévednek?
És ezeken töprengve kissé elbizonytalanodtam és bepánikoltam! :roll:

Na jó, néhány röhögös figura: :lol: :lol: :lol:

De tényleg.... :?


Gabika!
Értem! Növények nálatok szeretik, nálunk nem! :(

Lafi!
Nagyon sokat fogok aludni hétvégén! :lol: :lol: (látom nagyon szeretjük a hétvégéket! :lol: :lol: )

Cupp minden kisbaba pofikájára! De csak a kisbabáknak! :wink:

Jó éjt lányok!


3 cn.
Vendég
 

 
 

Kép

Kavicska, tegnap ígértem egy görbét, íme...


Kép

nyomás van, petefészkem érzem... Meg fog jönni... csak még nagyon korai... :(
(de úgyis márciusra gyúrunk! :wink: )

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Kincs, hatalmas nagy drukkok mennek!!!!!!!! +++++++++++++++

Kavicska, Te is butaságokon agyalsz :?: :!: :wink: Nyugi!!!

Szép napot mindenkinek!

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Ginuska
Tudom hallottad sokszor, de mégis.. fiatal vagy, van pé-d, sikerült már spontán teherbe esned. Miért ne lenne babád ?!!!!

Én 5 évvel vagyok idősebb nálad, 5 éve várjuk a babát. Egyszer-kétszer megcsillant a fény, de nekem sem tartott sokáig. És mégis bízok abban, hogy igenis lesz nekünk kisbabánk, talán hamarabb, mint gondolnánk :wink:

Tudom hogy nehéz hónapról hónapra azzal szembesülni, hogy most sem sikerült, de tudnod kell, hogy pont ezek a hónapok visznek közelebb a sikerhez !!

Anyoo, úgy tűnik mi elég egy húron pendülünk :lol: Mai hőm kissé alacsonyabb és görcsöl a pocim, mintha meg akarna jönni. Így a 7 dpo-n ez kicsit korai :? Jól fel vagyok puffadva tegnap óta, az az átkozott bableves :lol: !

Kavicska, szerintem nálunk nem cserélték el soha a spermákat :lol:
és gondolom erre az esély egyenlő a nullával, hiszen minden szépen névre szólóan van előkészítve. Nyugi
:wink:

Görbuszom :

Kép

mniki
 
 


Niki, tényleg nagyon egyformán működünk ebben a hónapban!
De ne az én görbuszomat utánozd, ez nem egy babás görbe! :wink: Drukk, hogy beágyazódás legyen Nálad!!! (7. dpo-n simán lehet!!)

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Anyoo, ne legyél már ilyen kishitű !!!! :wink:

Lafi, azon gondolkozok, hogy ha egyre durvábbak a gyakorlatok, akkor az miért jó annak, aki pl. beülti után van ? Én nem is megyek aerobikra sem addig, míg ki nem derül, hogy is állok, mert szerintem a hasizom és ugrabugrás gyakorlatok nem kellenek ilyenkor.
Hétfőn megyek az Arwenre, de tuti nem csinálom majd azokat a gyakorlatokat, amiket én "veszélyesnek" gondolok !!!

Éjjel rémálmaim voltak. A hőt befolyásolja, hogy ha kialvatlan valaki, vagy össze-vissza aludt ?

mniki
 
 


Niki, szerintem igen. Én a ciklus elején aludtam nagyon sehogy és nézd a görbémet!
Fertiben beírtam hogy rosszul aludtam és egyből kis karikám lett!

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Niki!
Szerintem is berfolyásolja a dolgokat!!!Sajnos, minden befolyásolhatja!!!
Amúgy az, hogy a gyakorlatok nehezebbek, lehet, hogy csak én gondolom, mert azért én kissé kövér vagyok és lehet, hogy nehezebben mennek a dolgok vagy én rosszul csinálom. mondjuk és is kihagyom azokat, amiket nem bírok. pl tudod, azt hogy lábat meg kell fogni, az nekem nagyon szarul megy....
Vendég
 


Sziasztok!

Niki, nalam egyertelmuen befolyasolja a hot egy rossz ejszakai alvas... Ha kialvatlan, faradt vagyok, akkor picit lejebb van a hom....A gorbed az anyokajeval egyutt gyonyoru!!! :lol:

Kavicska, ez a kerdes nekem is megfordult a fejembe :oops: ...nem is ok nelkul. Az elso megbeszeles utan a Termekenysegiben volt egy csoportos tajekoztato az ujaknak. Azon filmvetites is volt, a punkciot mutattak....A punkciok delelottonkent egyszerre ket helysegben folytak a filmen...A labor a mutok szomszedsagaban volt es a noverkek kis ablakon at adtak be a kemcsoveket. A laboros noverke alig gyozott szaladgalni, mert a ket ablakon egyszerre jottek a kis kemcsovek. Na, ezt latva merult fel bennem a kerdes...Aztan megnyugtattam magam, hogy biztosan a kis kemcsovek elore fel vannak cimkezve...vszinu ez van, de persze ez ez csak en hipotézisem...Mindenesetre megnyugtattam magam, hogy biztosan van ra kidolgozott rendszeruk. A vegen lehetett kerdest feltenni, de persze meg veletlenul sem mertem volna erre rakerdezni :oops:

Alice
alice27
 
 


Sziasztok!

Csillagfény gratula neked, s Márton babának! Kérlek majd jelentkezz, és osztd meg velünk a nagy élményedet! :lol:
Espero kérlek, hogy te is írd meg!
(((( önző érdekből kérlek benneteket! olyan jó átélni veletek!))))

Tegnap párom kívánságára összedobtam egy rémegyszerű süti félét. A neve: kekszes krémes. Nos egész nap arra gyúrtam hogy
lelkiismeret furdalások közepette egy fél szeletet megegyek. Hát lányok, mit ne mondjak egy falatnál nem ment le több. ELÉG VOLT!!! :lol: Íze isteni, de nem volt rá "kapásom". Szóval hat a bogyó.
Viszont súlyom nem változott. Na de ami múlik, nem késik. :wink:

Ginuska, ginuska.... mi történt??? Jó hát egy angyalka után az emberlányának nem pozítiv gondolatok fordulnak meg elsősorban a kobakjába...... Igen, benne van a pakliban, s igen ott motoszkál mindenki fejében ezek a gondolatok - SZERINTEM! De amit nagyon szeretnél, s nagyon akarsz, azt véghez is fogod vinni!!! Ha nem most, hát x idő múlva. Ezért jársz orvoshoz, ezért szedsz gyógyszereket, stb... te is akarod!!!
A PCO az én olvasatom egyenlő a nagyfokú türelem megtanulásával. Egyszerűen muszáj. Nincs más választásod!!!


Ezoterike remélem a többi orvos is követi előbb-utóbb a te orvosod gondolkozásmódját!

No már csak egy kicsit vagoyk göthös! :lol: Hőmérést abbahagytam, úgyis odalett e hónap a sok antibogyó miatt. De ne aggódjatok, az én vágyam egy egymást követő két NORMÁLIS ciklus! :lol: Az egyik már megvolt, most várom a másikat!
Ha meggyógyultunk (párommal) elmegyünk vendégségbe egy barátnőmhöz. Most fogadtak örökbe egy 7 éves kislányt. :lol: Van egy két éves babájuk, de nem lehet több nekik. Állítólag már nagyon vár bennünket a kis csajszi!

Ella hát mindjárt itt az időd! Bevált az új doki???

Lányok! Mi van Pogival??

Imádom ezeket a jópofa animációkat! :lol:

Kavicska látom te is elkezdtél gondolkozni! :lol: :wink: A legjobb kezekben vagytok!

Jokaliza már kérdeztem tőled múltkor is, de most is megpróbálom. :wink: Dr. V-hoz jársz? Csak próbálom felmérni, hogy mennyire következetes.

Bee voltam. (hhaaapppp---ci!)

ui: Rejoka&Rambóka tündérek a bébik!! :lol:
beebeey
 
 


sziasztok!

Gina!
Miket olvasok :evil: , ejnye-bejnye.
Teherbe tudsz esni,így lesz babád, punktum.Én arra gondoltam mindig anno, hogy már egy-egy hónappal közelebb vagyok a célhoz.És mindig egyre közelebb.És közelebb!!!!Ettől a gondolattól egészen felvillanyozódtam és egyre pozitívabban kezdtem el gondolkodni.A végén már az sem fordult meg a fejemben, hogy elvesztettem egy babát, és nem lehet több.
És hidd el, a pozitív gondolatokkal sikereket lehet elérni!!!!
És együttlétre jótanács:Van egy könyv, amiben leírták, hogy a nőknél a teherbeesés az ovuláció napjával záródó hatnapos periódusban következik be.Amikor a hő már megemelkedik, általában már késő elkezdeni a nemi életet.(nekünk is így jött össze, én erre igyekeztem figyelni)
Addig is, míg egyre közelebb és közelebb kerülsz a babádhoz, élvezd ki minden percét, hogy férjeddel még maximálisan tudtok egymásra figyelni, szeressétek egymást, mert babuci kopogtat, és vége a mézesheteknek :D :D :D
ezoterike
 
 


Sziasztok,

dühöngeni jöttem.... :twisted: :twisted: :twisted:
Bejáratos vagyok itt a babaneten egy másik fórumra is, ahol tegnap az egyik lánynak a nőgyogyija -petefészek ciszták alapján - felvetette a pco lehetőségét, elküldte laborvizságlatokra. Szegény megíjedt, és valaki tanácsára elszaladt dr Elek Csabához,aki közölte vele, hogy szó sincs pco-ról, már amikor belépett az ajtón, akkor látta, hogy nem az a baja, mert, figyeljetek: MINDEN PCOS KÖVÉR, SZŐRÖS MINT A MEDVE, ÉS ÉVENTE 2-3X MENSTRUÁL. Tehát ránézésre is meg állapította, hogy csak simán progi hiánya van, és GARANTÁLJA, hogy pár hónapon belül szabályos ciklusai és rövidesen terhessége is lesz !
Na, ez a dolog most annyira de annyira felháborít, hogy alig látok a pipától. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Ja és természetesen a régi muzsika: túlélő tüsző szindróma......

Az ami dühít, hogy még mindig vannak olyan orvosok, akik a magánrendeléseiken nem gyógyítanak, hanem ködösítenek !! Miért kell ennek a lánynak adott esetben még egycsomó időt várnia, mire ez a doki kellőképpen leveszi pénzzel, és ő kellőképpen csalódik benne, mert nem váltotta be a "garanciális" igéreteit !! Hogyan dolgozhat valaki így ??????
Ránézésre megállapítani.....ba....meg, ilyet még nem hallottam.....
zsizsik
 
 


bocsánat a helyesírási hibákért, kicsit indulatból írtam.... :oops: :twisted:
zsizsik
 
 


Sziasztok!


Na!

Csillag!

Nagyon gartula!!! Ránk vertetek 50g-ot:-)) :lol: Sok boldogságot és egészséget Neketk!

Kandi!

Jók a képek!!! Főleg a maccsos. :P

Ella!

köszi ezt csináltam, de valamit megint nem jól , de csinizem. szép a hasad :shock: :D nem sokáig...., drukkolok nagyon....

Rambóka!

csináltattam krémet jó nagyon ez olyan zsírosító.

Rejo!

Mekkora a babaád:-) :shock: , igaz kis husi.

Nálunk!

100-120-at képesek vagyunk szipkázni. Moho kis egérke, aztán meg fáj a hasunk, és csak anya mellkasán tudunk megnyugodni-
Ha hiszti megy nem veszem ki az ágyból,....és abba hagyja...persze nem rögtön. Egyre többet van fenn, nézelődik és néz konkrétan néz, sőt követi a tarka Tehén bácsit (apa nevezet el :P :P ) Ugye fekete fehér és azt látják elsőnek, aztán a pirosat, majd a zöld és után már mindent.
Kiszoktunk menni levegőzni 10 perceker mikor ilyen szép idő van.
Pufisodik az arca.
Ma 1/4 5 kor kelt és 3/4 23 kor evett. Nem rossz mi? Ha nem fáj a hasa és álmos akkor szupi, egyébként meg megy az iccakai séta:- :?

mir
 
 


Zsizsik!

Teljesen megértem az indulataidat,mert sajna anno én is képes voltam felmenni Pestre Elek Csabához :evil:
Én már akkor szinte biztos voltam a PCo-mban és azt hittem, majd felírja a metformint.Aztán koppantam.Nekem is ugyanezeket mondta, adott Closty-t, Bromo-t, Utro-t, aztán mondta, hogy fél éven belül baba lesz.Nemhogy baba, de még peteérés se lett, csak az Utro-tól megvonásos vérzések.Na akkor jöttem ide hozzátok.Azt a lányt próbáld meg lebeszélni erről az Elek féle baromságról,mert csak hónapokat veszít vele.

Mir!
Nagyon drága lehet a kis csöppöd,már én is úgy várom a babánkat.
Képet láthatnánk róla???? :D
ezoterike
 
 


Sziasztok!

Megvan a cukoreredményem, a terheléses 120 perces nem lett túl jó..7,60. A doki mondta, hogy el kéne menni a diabetológiára. Mondtam neki, hogy na azt asszem kihagyom..majd diétázok. Kb. napi 4 zsömle a megengedett, 160 CH-t emlegetett. Szóval még ez is..nem elég a vérnyomás, meg a rendszeres pajzsmirigy-kontroll, na meg a nyakamon lógó szakvizsga. :(

Kép
babancs
 
 


Sziasztok, üdv innen a betegágyból ;)

Zsizsik, ez tényleg bosszantó. MekkElek talán többet árt, mint bármelyik orvos. Csak most gondoltam bele, hogy milyen érdekes, amikor elkezdtem kutakodni a neten, nekem kimaradt ez a túlélő tüsző elmélet!
Hogyan garantálhat bármit is egy orvos? Ahogyan egy ügyvéd sem garantálhatja, hogy megnyer egy pert, egy orvos sem, hogy meggyógyít valakit, pláne, hogy babája lesz. Olyan sok mindentől függ az egész! Tényleg nem értem! Megér neki x-ezer ft-t, hogy azután csalódottan átigazoljanak tőle egy másik orovoshoz? Tényleg nem értem. Ha annyira ostoba, és tényleg elhiszi, amit mond, nem tűnt fel neki, hogy valami nem stimmel??? :evil:

Mir, képet! képet! :) Egyébként pedig sok sok erőt!

Babancs, nem lehet, hogy a tanulás, a stressz miatt ilyen rosszak az eredményeid? Sok sikert a diétával, vigyázz nagyon magadra!
mamint
 
 


Ezoterike, ennek a faszkalap Mek Eleknek van egy tanácsadó fóruma, ahol fűt-fát hiteget, igazán megírhatnád neki, hogyan is jártál. Ő a legnagyobb szálka a szememben a mostani ismertebb orvosok közül, egy közönséges kuruzsló, aki a PCOS megítélésében lemaradt 100 évvel ezelőtt, és nem túlzok, Stein és Leventhal 1935-ben (!!!!) állította fel ezt a PCOS képet, amikor még ultrahang sem volt. Nemdebár, Mek Eleknek ultrahang gépe sincsen ?!?! :evil: :evil: :evil:

Petrányi utánanézett, hogy a túlélő tüsző szindróma az állatgyógyászatban van, konkrétan a teheneknél. De ez a szerencsétlen barom még arra sem veszi a fáradságot, hogy legalább humán gyógyászatos köntösbe bújtassa a baromságát, hogy ha valakinek van egy kis esze és utána akar nézni a szindrómájának, akkor ne keresgéljen hiába. :evil:

Utálom azt a faszkalapot, mint a sz-rt!
Vendég
 


Egyébként még azért vagyok ilyen iszonyat dühös erre a ganéjtúróra, mert ha beírjátok a Google-ba a PCOS-t, akkor a Petrányi-féle Informedes cikk meg a pcos.hu már toplistás, sőt a nemzetközi válogatást tekintve is az élbolyban vagyunk. De ha a magyar lapokat jelöljük csak be, akkor MekElek fenomenális házipatikás írása még mindig ott virít a pcos.hu alatt vagy kettővel, és megszédít mindenkit. És nem tudunk mit tenni ellene, a Házipatika szerkesztősége nem vette le azt a fércművet. :(
Vendég
 


Hogy egy kicsit másról is beszéljek:

Április 27-én pénteken du 4-kor (a hosszú hétvége előtt) még nem konkretizált helyszínen, Budapesten Petrányi-féle közönségtalálkozó lesz, ahol előadást fog tartani illetve lehet vele beszélgetni is. Aki még nem jelezte részvételi szándékát, az kérem tegye meg nekem, akármelyik elérhetőségen.
Vendég
 


babancs, diéta aztán nézesd meg megint. nem hinném,hogy gond lesz. csak ne stresszeld magad!!!
ez a mekkelek engem is felbosszant,hogy lehet ilyen seggfej vki.......

nálunk helyzet semmi. olvasgtalak ám titeket, de írni csak módjával :)
tegnap voltam dokinál,minden oksa. csak mindig fáradt vagyok. kellene már egy kis pihi. ah.
dimet
 
 


Babancs, drukkolok, hogy csak átmeneti probléma legyen ez a cukor dolog!!

Zsizsik, jajj, Elek Csabát fel kéne jelenteni! Felháborító, szégyen és gyalázat, amit az a "doki" művel !!!
Szegény lány, gondolom mennyire kikészült !

Mir :P Látom kezdtek belerázódni a dolgokba ! Majd ha időd engedi egy friss fotót kérnénk !!!

Bee, becsülöm a barátnődéket, hogy egy ilyen korú kislányt még a sajátjuk mellé örökbefogadnak !!! Remélem nagyon boldogok lesznek!

mniki
 
 


weboldal ajánlás
http://www.arwentorna.tk/
Az A R W E N t o r n a egy komplex saját technikájú tréning: szervi és nem szervi eredetű (PCOS, endometriosis, preklimax, elhízás, petevezeték lezáródás stb.) meddőségek kiegészítő terápiája; egy olyan adaptált zenés torna, amely a női vegetatív idegrendszerre, az izomműködésre, ezáltal a kismedencei női belső nemiszervekre hat.

Kép
gaby25
 
 


Írtam ennek a fórumtársnak egy privit, amiben próbáltam leírni pár mondatban ennek a nem túl egyszerű problémának a lényegét, és javasoltam neki, hogy nézzen ide is be, és ha lehet, nézesse meg magát mással is, mielőtt zsákszám odahordja ennek a dokinak a pénzét....
Hoppá, ha ide is bekukkantasz, látod, mit írnak a csajok, kérlek, hidd el nekünk !! Itt sokan vannak, akik már túl vannak évek óta tartó tortúrákon, kipróbált ovosokhoz járunk, informálódj te is, mielőtt belekezdesz bármilyen gyógyszeres kúrába !!

Még hogy teheneknél..... bakker, ez az ember nem veszi a pco-sokat emberszámba, vagy medve, vagy tehén.....
zsizsik
 
 


Mekkelek felfogásával az a fő gond, hogy hamis "reményt" ad azoknak, akiket pcos-sal diagnosztizáltak. Most ugrott be, nem tudom, ez volt az a cikk, de kb 1,5 éve olvastam valamit a neten, és akkor "megnyugodtam" nekem nincs is pcom. Lehet, hogy ez volt az a cikk? Szóval a lényeg, legtöbbünk, amikor kimondják ezt a három betűt, ájulás közelébe kerül, mert idegen, ismeretlen, nem értjük a jelentését, és emiatt sokkal ijesztőbb, mint ha az mondanák, cisztás petefészkek. Arra gondolunk, a legtöbb súlyos betegséget ilyen ismeretln betűkből összetákolt néven tudatják velünk az orvosok, hogy ne essünk kétségbe azonnal. De pont emiatt nagyon is kétségbeesünk. Ha van internet a közelben, azonnal rákattanunk Feltéve, hogy megjegyeztük a betűket, és nem BCO-t, TCO-t, stb-t írunk be a google-ba, ezernyi oldallal kerülhetünk kapcsolatba. A legtöbb mégjobban elborzaszt. A cisztás petefészekről készült képek, a lehangoló gyermekvállalási esélyek, és egyáltalán a tény, hogy nem vagyunk igazi nők, valami nem stimmel. És akkor megtaláljuk Elek Csaba cikkét a túlélő tüszőről, és megnyugodhatunk. Ha fel is merül bennünk, hogy ezt az elméletet csak egy oldalon olvastuk, a többi 100-on még utalás sem volt olvasható ezzel kapcsolatban, a gyanúnkat gyorsan elaltatjuk. Mert szeretjük azt hinni, hogy nincs probléma, hogy egészségesek vagyunk, hogy nincs szükség segítégre, vagy nem kellenek drasztikus lépések. Ezért baj az a rohadt cikk!

Van egy ismerősöm, aki elég sanszos, hogy pcos, amikor kiderült, hogy nekem is az van, beszélgettünk, én elmondtam miből áll. Látszólag megértette. Amikor említettem, hogy lehet, hogy azért nem jön meg neki hónapok óta, mert neki is ez a baja, a stresszre fogta. Na persze, én is anno. Amíg meg nem jött a hormon eredmény. Kértem, hogy legalább zárja ki, menjen el egy inzulin vizsgálatra. Erre a válasz az volt, hogy nem lehet, hogy engem jól átvertek, és igaziból nekem sincs semmi bajom?
Veszélyes dolog ez. Annyira utálunk betegnek, "defektesnek" lenni, hogy amikor nyilvánvaló akkor is tagadjuk, és hamis magyarázatokat gyártunk... :(

(Most tényleg van időm, már unatkozom, hétfőig boldogítalak benneteket napi több, terjengős hozzászólással ;) )
mamint
 
 


elolvastam megint MekkElek cikkét. érdekes. ezek szerint én nem vagyok PCOS, hanem a stressz miatt "túlélős" vagyok. akkor mi a francért hatott az adimet??? előtte hónapikig semmi, aztán meg igen...hm...és én sem vagyok a doktor úr által leírt tipikus PCOS.....de az inzulinszintem és persze az LH/FSH arány szépen mutatta a helyzetet....pedig a cikk elején az ember fellélegezhet,hogy na, egy nődoki, aki alkalmazza a metfromint. de ezek szerint mégsem....hiszen arra lányra mindenféle vizsgálat nélkül mondta rá,hogy nem PCO. ezek a dokik. annyira bosszantóak. (lehet mi is azok vagyunk nekik...)
mondjuk tegnap a dokimnak megemlítettem a magas inzulinszintemet (a terhelésest), azt mondta ne is foglalkozzak vele...nem is mertem neki mondani,hogy szedem a metformint. (mondjuk legalább ő nem tiltja...)
ja, de nem híztam (még). :lol:

én a barátnőm eredményeit várom. képzeljétek, szentesen nem tud elmenni belső UHra, mert elromlott, és várjon 3 hónapot (így lazán a doki...pedig másfél éve szeretnének babát...). ja, inzulint nem néznek szentesen. be kell mennie szegedre, ahol hetek, míg van eredmény. pfff...ez a magyar rendszer......ja, de azt mondta a dokija, ha rendbe a cukra, el se menjen inzulinra....no comment.....(ezt endokrinológus mondta neki)
dimet
 
 


Mamint, nagyon jól fogalmaztál :!:

és ne fogd vissza magad a hsz-okkal :wink:

mniki
 
 


Mamint, imádom a hozzászólásaidat !!! Minél terjengősebb, annál jobb...!!! Értelmes emberek gondolatainak olvasgatása, azokra való viszont reagálás.... !!! klassz dolog !!! :lol: :lol: :lol: :lol:
zsizsik
 
 


Sziasztok Lányok!

Azt hittem, hogy ennek az egész túlélő tüszőnek már végleg vége :!: :shock: :? :shock: :!:
De azt kell látnom, hogy sajnos nem! :(

Gondoljátok el lányok, hány szerencsétlen nő van ugyanebben a cipőben. :cry: Csak a fogamzóképes nőket nézzük, mondjuk a 20-40 év közöttieket. A legóvatosabb becslések szerint is 7% érintett. :?

Mamint!
Jól beszélsz, sokan nem is akarják tudni, hogy velük bármi gond lehet esetleg. :( Mert nehéz szembenézni bizonyos tényekkel.
Nehéz elfogadni dolgokat. :(

Gyógyulj meg! :)

Zsizsik!
Próbáld meg idecipelni a lányt, vagy elküldeni Tűűhoz. Ne hagyd annyiba! :D
Medve és tehén! :lol: :lol: :lol: :lol: Ez annyira jó! Akkor Vöcsöknek nem is kell kívánnia, hogy legyen tehén! :lol: :lol:

Babancs!
Elhiszem, hogy egy kiscit sok: vérnyomás, pajzsmirigy, cukor plusz a vizsga, de az egészséged és a baba egészsége... (nem folytatom, te is tudod! Kép )... mindennél fontosabb!

Bee!
Ne legyél gethes! :lol: :lol:
Küldök gyógypuszit!
Vagy inkább ezt? Kép
Hát a barátnődék.. minden eliserésem, hogy ilyen nagy gyereket örökbe tudtak fogadni!

Lányok Szisza merre van?

Alice!
Ugye, hogy okos gondolataim vannak! :lol: :lol: :lol: :lol:
Nagyon remélem, hogy nem vörös lesz a gyerekm, vagy néger! Ezt nehezen tudnám kimagyarázni a férjemnek! Kép
Mikor kezditek a második lombikot?

Mir!
Úgy veszem észre, jó kisfiad van :)

Anyoka!
Nagyon jó kis göbicsek ez, csak emelkedjen még egy kicsit az a hő!

Kincsecske!
Ma nagyon sokat gondoltam rád! :)
Már biztos túl vagy rajta és dejó lenne, ha valaki tudná a számod és meg tudnád írni, hogy mi van veled.. :)

Mniki!
Neked is teccik a görbéd!
A hőt befolyásolja, hogy alszol. Mikor kelsz, hánykor méred, éjszaka jártál e ki wcre :)

Vagyok! :)

cuppp

(4 cn.)
Vendég
 


Kinyomoztam Kincset! :)

Mindkét petevezetője átjárható! :D Hurrááá! :D
Vendég
 


Sziasztok! :P

Lányok nagyon köszönöm a sok drukkot,aranyosak vagytok!! :)
Okr Kavicska nektek is az sms-t /a telcsim itthon martadt/ :D :D

Nem igazán olvastam vissza,bocsi :oops:

Reggel 8 -kor betegfelvételen voltam 9-re szobában(egyedül) pizsamában.
11-ig semmi sem történt, :shock: se olvasnivalón(régi leleteimmel szórakoztam) se társaság….
Bámultam az ablakon az autókat,aztán 11kor kaptam egy nospa szurit.
11.30 kor a doki feltette a katétert,icipicit éreztem,leragasztottta,felvettem a pizsim és átsétáltunk a röntgenbe.
Felmásztam a nagy hideg vaságyra (ja előtte megkérdeztem hogy a nadrágom is levessem?? :oops: :lol: A doki erre: a nacin keresztül nehézkes lenne a kontrasztanyagot beadni) :lol: :lol:
Tehát nyomta az anyagot,ez mensigörcsösen érezhető volt, aztán felvétel készült(nagyon izgultam nehogy megmoccanjak,és ne sikerüljön a kép) kaptam még egy kis anyagot,ezt már nem éreztem ,megint felvétel..
Katéter ki vissza a szobába… 15-kor jött a doki hogy megvan az eredmény..
Mindkét oldal átjárható örömömben nem is kérdeztem egyebet de a kocsiban olvastam a zárón 1-2 mondatot ami kicsit zavar,remélem semmi rosszat nem jelentenek..megfejtenétek??:
„A hüvelyben és hüvelyboltozatban jelentős mennyiségű kontrasztanyag van” ez baj?? Miért írták ide??
„Az uterus nem ítélhető meg jól,úgy tűnik,hogy jelentősen balra dől,ürege kisseb az átlagosnál, afv-ben” oké nem vagyok nagy

Köszi a válaszokat!!

Kicsi fájdalmat érzek de nem vészes …Kavics te meddig vérezgettél??

Még jövök, legyetek jók!
Vendég
 


Kincsecske!Te egy hős vagy!Miattad néztem be!!!pont jókor! Kép
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kincs!
Ez elég mókás! :? Azt hittem még kórházban vagy, különben biztos nem írom meg elötted 1 perccel az eredmény! :oops: :lol: :lol:

A hüvelybe és hüvelyboltozatba mindig kerül kontrasztanyag, az én esetemben még az ég is kontrasztos volt.
Ami a méh üregét illeti, tényleg miniatür nő vagy. Nem gondolnám, hogy ez problémát jelent. (egy barátnőm, aki szintén olyan pici mint te, kicsi az egész méhe és riogatták, hogy nem biztos ki tudja hordani az első babát, aztán végig dolgozta a 8 hónapot, mégcsak ki sem nyílt, és 2 nappal túlhordta. Az égvilágon semmi baj nem volt vele, attól eltekintve, hogy alig fért benne a gyerek! :lol: Tüdőknek nem volt hely! :lol: :lol: :lol: )
Arra viszont kérdezz rá, hogy a a "jelentősen balra dőlt" méheddel kell le foglalkozni, jelenthet e gondot! Van olyan méh helyzet, ami nem előnyös a teherbeeséshez, de nem azt jelenti, hogy attól nem lehet baba. Ezt kérdezd meg a dokidtól!

Én aznap véreztem mint állat! :shock: Azt hittem leadtam vagy fél decit! Piros, piros! :shock: Másnap már csak alig véreztem.
harmadnap semmi sem volt. A beavatkozást követően négy napig nem szexualizáltunk ( :lol: :lol: ), bár nem mondta a doki, hogy nem szabad! Csak vártam, hogy begyógyuljon a fogó okozta seb! :? :?
Vendég
 


Kép
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Köszi Kavics!! :D :D :D :lol: :wink: Papíron kórházban vagyok...

Kandika nagyon édes vagy :wink: "malacka" a hős :lol: :lol:
A doki és az aszisztens szerint is nagyon jól viseltem :) még ebédet is kaptam :D
és egy lánnyal is megismerkedtem 3 éve várnak babára,most megy laparra eddig mindkettőjüknél minden rendben.. :(
Mikor jött hozzám a doki midíg a folyosón trécseltem :oops: :oops:

Nem tudom ki írta hogy kicsit elege van...ezen a héten nekem is az volt :cry: (talán most először ),a vendégeim sorra számoltak be a terhességükről vagy a szülésről..de mától újult erővel vágok a babatémába és remdületlenül hiszem hogy MI(topiklakók) is beállunk a pocakosok sorába
Vendég
 


Kincs!
Örülök, hogy minden rendben van nálad!!!!
Nagyon gondoltam rád. Akkor gondolom, rám is ez vár jövő héten.
Vendég
 


Kavicska, látod, már én is fent vagyok a táblicskuban!
Vendég
 


Szia Lefead! köszi! :) Viszontdrukker leszek :)

lányok tegnap volt egy éve, hogy regisztráltam és boldogítalak benneteket
Vendég
 


Na egy kicsit visszaolvasok!

Kavits!

Sajnálom, h. az ikrek váratnak magukra, de lehet, h. a Ferty tud vmit? :wink:
A babával egy szobában való alvással kapcsolatban: Mi egy szobában alszunk vele, az első héten minden zajra felébredtem, pedig van légzésfigyelőnk, most már csak akkor kelek, ha rázendít. Szerintem a legrosszabb megoldás a külön szoba- babyphone, ugyanis az a vacak minden apró zajt felerősít és nálunk pl. a gyerek az elején gyakran szuszogott úgy, mint aki éppen fuldoklik, de mivel ott aludt mellettem a kiságyában, egy pillanat alatt meg tudtam győződni róla, h. semmi baja nincs. Ha külön szobában lett volna 10 percenként rohantam volna át halálra rémülve. :shock:
Ugyanakkor a szexuális élet szempontjából, hát…….megfontolandó! :oops:
Nézd meg a Kaáliban a kirakott babafényképeket, ha mindegyik vörös hajú kezdj el gyanakodni! :lol:
Na de komolyan, te hogyan veszel le vért? Naná, h. előre felcímkézett kémcsőbe, nem? Nyugi! (Vagy válassz magadnak jóképű biológust! :wink: )


Anyoooka!

Az nem lehetett semmi teljesítmény! :lol: :lol: Na de hát ügyes kiscsajod van! Meg szép is!!!!
Csak gyúrjatok márciusra! :wink:
Bagoly mondja Mnikinek, h. a 7. napi hőesés beágyazódásos hőesés! :lol:

Zsizsik!

Te hogyan melózol fekvőgipsszel? :shock: Ez már tényleg munkamánia!
MekkElekbe én is belefutottam annó (nekem lediktálta telefonban, h. mit írjak fel magamnak: Closti-Bromó- Norcolut szentháromság, de hálistennek olvastam máshol a hiperstimulációs szindrómáról és nem vágtam bele! Ja, a ragyákra meg lediktált egy olyan receptet szteroiddal, antibiotikummal, amitől a bőrgyógyásznak esett le az álla, h. ők ilyet már vagy 20 éve nem alkalmaznak!!!! :evil: )!
Megértem a dühödet! Csak sajnos mindig ő meg a hülye túlélő tüszője jön föl leghamarabb a Google-val! :cry:

Mamint!

Igen ez az a cikk és tényleg ez a másik legnagyobb gond vele, h. hamis illúziókba ringat! Az ember eldönti, h. neki nincs is PCO-ja és vár, ez a dög betegség meg közben csak durvul! :evil:

Norka!

Mélyen egyetértek!
Én jelentkeztem már? Mer’ ha nem, akkor most! :!: Már puhítom apát!

Gabika!

Nagyon ügyesek vagytok, szép a babakuckó! De a poci különösen! :D
Köszönöm kérdésed, volt egy pár nehéz éjszakánk és nappalunk, de ma kisangyal volt!

Kandika!

Megdodo??? Talán a Meki? :wink: Az egyetlen hely, ahol normális sültkrumplit lehet enni? Én nem tudom, de bolti mirelitből még nem sikerült ehetőt gyártani, házilag meg lusta vagyok előállítani!

Lafead!

Menj be egyszer egy kreatív-hobby boltba. Hidd el van egy csomó olyan dolog, amit azok is meg tudnak csinálni, akiket két db balabbik kézzel áldott meg az anyatermészet! Vannak olyan színes habszivacs lapok amikből egy lyukasztószerű eszközzel mintákat tudsz kivágni, ezt is fel lehet ragasztani bordűrként a falra, de vannak kifesthető minták is. Szerintem is fontos, h. az ember csináljon vmit sajátkezűleg a babának. Nem kell nagy dolog, bármilyen apróság megteszi! Hidd el te is fogsz tudni csinálni neki vmit!

Ginuska!

Ne ökörködj már! :( Most akarod feladni? Hiszen már a célnál vagy!
A 3,5 év nagy részét nem megfelelő kezelésekkel töltöttétek, amikor végre valóban adtál egy kis időt a metforminnak, egyből bekopogott a gólya! Hidd el legközelebb sikerülni fog!
Nem akarsz egy kis lelki segítséget kérni? Szerintem neked most erre lenne a legnagyobb szükséged! Hidd el rengeteget tud segíteni és nincs rajta semmi szégyellni való!

Mir!

Vegyél Infacolt a gyógyszertárban, nagyon bevált nálunk a pocifájásra, a cseppentőjével meg később is be tudsz neki adni minden gyógyszert, ha erre kerülne sor!
Hisztiből nálunk az elején mindig 3 sorozat ment le (összesen max. 8 perc!), aztán varázsütésre beájult. Ha viszont felvettük, akkor lenullázott és indult minden az elejétől!

Babancs!

Te már megint renitenskedsz!!! Babával igenis tessék elmenni diabetológiára! Max kiderítik, h. nincs semmi baj! Itt most nem csak rólad van szó! Irgumburgum!!! :evil:

Kincs!

Gratula az átjárhatósághoz! Most aztán már semmi akadály nincs!
Sok nő szült már akinek kicsi volt a méhe! Azt h. mitől dől balra szerintem UH-on meg tudják nézni!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Kandika!
Ez annyira jó, hogy Kincs A HŐS! :)

Mert az is, mindenki az, aki túléli a HSG-t!

Olyan mókás, sokan borzasztóan írják le, aztán se Kincs és én sem éltük meg rettenetnek! :D

Rambóka!
Ezt nevezem maratoni hozzászólásnak! :D

Most ennyi volnék!

Most is lila hangulatom van.

Csóközön

Kavics
4 cn.
Vendég
 


7kincs: hurrá :))))) A lényeg, hogy gyönyörűen átjárható vagy! A többit majd szépen megoldja a természet :))) (vagymi:)

Babancs: amit most leírok az a véleményem és ne kövesd, mert akkor engem meglincselnek:)

Szóval... a 120 perces terhelésesnél 7,8 a határ. A 7.6 az egy teljesen jó eredmény. Emiatt senkit sem kellene a diabetológiára küldeni. Nagyon nem. Főleg nem kötelezően diétáztatni.

Viszont: nálam a 24. héten 7,7 volt az eredmény. A 28. héten viszont 9,2 lett.

Az már jó kérdés, hogy miért. Lehet, hogy túlzabáltam magam az ünnepek körül (a 7,7 az egy folyamatos mézevéses-megfázás után lett, ami után elindultam a lejtőn... jött a mikulás, a jobbnál jobb csokik, aztán a karácsony ahol mézeskalácson éltem stb.) Az mondjuk tény!!! hogy az utóbbi néhány hónapban kb. 5,3 körül lehetett az átlagos cukrom - tehát nem volt magas, így feltehetően a cukrommal tényleg nem volt gond.

Szóval én a helyedben most ezt csinálnám (pontosabban ha visszamehetnék az időben:))))))): Szereznék egy házi vércukormérőt és hetente néhány alkalommal megnézném mennyi a reggeli utáni cukrom. Ha az 7 fölött van akkor elgondolkoznék a diétán. VISZONT: nem kezdenék el magamtól diétázni. Keresnék egy hiper-szuper dietetikust aki elmagyarázná a GI-t, és segítene beállítani a diétát. A megehető szénhidrátokat stb. viszont tényleg diabetológussal állíttatnám be...

Szóval én most hagynám a cukrot és kb. 2 (cukor/sütimentes, de nem diétázós) hét múlva ismételt terhelésest csináltatnék. Ha ott rosszabb eredmény jön ki - ami akkor már valszeg átlépi a határt- akkor diabetológia és foggal körömmel ragaszkodás a diétához... Ha pedig OK az eredmény akkor mondjuk ismételt vizsgálat a 30. hét körül...

A lényeg, hogy ha nem romlik a helyzet akkor MINDEN OK!!! Viszont ha jól tudom pont a 24-32. hét között szokott elkezdeni romlani a helyzet HA baj van... ami marhára nem egyértelmű... főleg, hogy az ember cukra annyira frontfüggő, hogy simán lehet, hogy most csak peched volt és legközelebb már 6,0 lesz az eredményed...

Ami a legfontosabb: HA gáz lenne a cukroddal, ne hagyd, hogy beteget csináljanak belőled. A terhesség alatti glükóz intolerancia a szervezet természetes reakciója a terhességi hormonokra stb. ami szépen elmúlik majd... csak addig keményen oda kell rá figyelni, mert ha magas a cukor az kárt okozhat a babában.... (ehhez kell a gondosan beállított diéta - és extrém esetben az inzulin amit szerintem sajna manapság már a majdhogynem normális esetekben is adni szoktak...)

Na csak ennyi... remélem nem voltam zavaros:)

Csak tudom, hogy mennyire őrületbe tudják az embert kergetni a diabetológián... egy olyan probléma miatt ami egy kis fegyelemmel simán kordában tartható... (ráadásul a 32-34. hét után javul is... mint pl. nálam...)
Vendég
 


Rambóka!-igen,McDonald's!
Igaz Én egy hónapban 1x járok csak,aztán eltelek(vagy,hogy a csudiba írjam....szóval,nem kívánom).... :lol:
Kavicska!Hát igen a"HŐS"-ök a hsg-sek, Nekem laparom lesz tuti,lesz ismét látható bibim,Én is az leszek majd.-ugye?!
Ma is lett egy nagy nega tesztem....csináltam,Én birka....mert fáj a cicim pár napja,hányingerem van......naivitás itt kezdődik! :lol:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok, én vagyok, aki MekkElek-nél volt. Lehet hogy valaki erre azt mondja, hogy ostoba vagyok, de higgyétek el, amikor a saját dokim azt írta pco, egy világ dőlt bennem össze. .. És erre, amikor este azt mondta, ne izguljak, nincs baj, nagyon jól éreztem magam. Meg kell, hogy mondjam, nagyon meggyőző volt, és a egész napi bőgés után (ha igaz, ha nem) nagyon jó volt ezt hallani. Ettől persze még lehetek pco-s. A lényeg, a köv. mensimkor megyek vérvételre a 3. nap körül, megnézzük a hormonjaimat, stb., aztán meglátjuk...

Segítsetek légyszi, mit kell még tennem? Vagy amit az uh-n látott (én is láttam), sok apró folliculus-t, az más nem lehet, csak pco???? Kérjek terheléses cukorvizsgálatot? Lehet az, hogy eddig nem volt semmiféle sok apró cisztám, most pedig 1 hónap alatt egyszercsak igen? Mert, hogy 2 évig minden hónapban a 13. napon mentem uh-ra, és SOHA nem volt ilyen egyik petefészkem sem...

Az "előéletemről" annyit, hogy pontosan (28 napra) soha nem jött meg, de 31-35 nap körül mindig megjön. 2.5 éve próbálkozunk, magas (határértéken belüli) volt (?) a prolaktinszintem, augusztusban volt egy missed ab-m, azaz megkésett vetélésem.


Még annyit, hogy Zsizsiknek már írtam, hogy nem akartam senkit megbántani, a doki mondta a medvés hasonlatot...

Ha van valami ötletetek, szívesen hallgatom.

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


sziasztok.

lanyok.aki pcos annak egyertelmuen adnak progipotlast stimulalt ciklusban;?
holnap megyek tuszonezobe,mar szetizgultam az agyam,kivancsi vagyok hogy hatot a tuszoerlelo.

Kép
monyo83
 
 


Csakegy!

Ezt akartam hallani. Köszi :D

Kép
babancs
 
 


Szió!

Közsi lányok....a párom is ezeket mondta. Igazatok lehet, de most megpróbálom a bébiprojektete 1-2 hónapra elfeledni :)

Kincs!
Szuper hogy tul vagy rajta és minden oké :)

Képzeljétek a cukorszintem 3,6 - 3,8 éhgyomira :) Ez ugye normális IRnél?

Gina
Vendég
 


Szia Hoppá!

Nem hiszem, h. bárkit megbántottál volna a medvés dologgal, sajnos mindannyian tisztában vagyunk ezzel a téves felfogással, engem is ezzel a szöveggel zavart el az endokrinológus elsőre!
Ha majd eljössz egy talira, meg fogsz lepődni, h. nem látsz egyetlen dagadt szőrös nőt sem, sőt vannak kifejezetten vékony csajok is!!!

Sajnos ki kell ábrándítsalak kedvenc MekkElekünk túlélő tüsző szindrómájával kapcsolatban, ilyen ugyanis nincs! Van egy olyan fogalom az angol terminológiában, h. leftover follicle, de amennyire utána tudtam olvasni az inkább az ún. postpill amenorrhea (tablettaszedés abbahagyását követő átmeneti (!) vérzéskimaradás) tárgykörébe tartozik. Akkor meg talán hívjuk inkább annak! :twisted:

Ha a petefészkedben sok apró ciszta van, van bármilyen hiperandrogén tüneted (ragyák, szőrök, hajhullás) v. magas tesztoszteronszinted, ill. peteérési zavarod (Direkt nem menstruációs zavart írok, mert az, h. X naponként rendszeresen megjön, még nem jelenti azt h. volt peteérésed!!!) van, akkor sajnos valószínű a PCOS!

Azt a kezelést, amit ő nagyképűen hormonális ékrezekciónak hív, bármely más helyen egyszerűen stimulációnak neveznek (barátainak egyszerűen csak Stimu :wink: ), semmi egyébből nem áll, mint Norcolut adásával meghozza a mensit, ciklus elején megpróbálja megnyomatni a rendszert egy kis Clostyval, az esetleges hiperprolaktinémia kizárására meg nyomat egy kis Bromót.
Mindezt bármely mezei nőgyógyász meg tudja csinálni és sajnos meg is csinálják. A probléma csak ott van, h. ez a rendszer nálunk PCO-soknál vagy egyáltalán nem műxik és nem okoz peteérést (barátainak csak PÉ :wink: ), vagy ún. OHSS-t (ovarialis hiperstimulációs szindróma) okoz, ami igen kellemetlen, kórházi ellátást igénylő, egyes esetekben életveszélyes állapot. :!: Alice tud erről mesélni neked!
Na ez utóbbi miatt, meg azért, h. ha esetleg egyszerre 3-nál több tüsző érne meg a stimu során, akkor le tudják állítani (a többesterhesség veszélye miatt!), illik a dolgot UH követéssel csinálni! Nem pedig csak úgy osztogatni a tablettákat! :evil:

Kérlek olvasd el a www.pcos.uh -n az igaz történeteket! Sokban magadra fogsz ismerni!

Szeretnék feltenni pár kérdést, ha nem bánod:
Megkérdezhetem, h. mi célból kukoltatok be minden ciklus 13. napján?
Kaptál vmi hormont?
Hüvelyi v. hasi UH-on néztek?
Mennyi is volt az a határérték körüli prolaktin?
Kaptál rá vmi gyógyszert?
Hőmérőztél/ Lh teszteltél?
A ciklusaidban volt-e bizonyított ovuláció? (ciklus 2. felében magas progiszint)
Szóval, h. pontosan mi is történt eddig?
Ja és hogy milyen tüneteid vannak?
Szoktál-e kaja után 1-1,5 órával kézremegéssel, szédüléssel, gyengeségérzéssel járó rosszullétben szenvedni?
Vannak-e csokizabálási rohamaid?
Menstruációs migréned v. gyakori fejfájásod?
Pánikrohamod, szapora szívverésed, hőhullámod, hasmenésed?
Depressziód?
Ha van súlyfelesleged, az inkább hastájékra v. combra gyűlik?
Híztál v. fogytál-e mostanában hirtelen?
Családban, felmenőid közt van-e cukorbeteg, magasvérnyomásos, pajzsmirigyproblémás (strúmás/golyvás), Cushing szindrómás?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ja! És egyáltalán nem vagy ostoba! Mi mind ugyanígy voltunk! :cry:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?