Új privát üzeneted érkezett!

Vissza kell olvassak ki mit írt! :wink:

Van két böhőm herpeszem. Az egyik vasárnap jelent meg, reggelre. Tettem egy óvatlan megjegyzést, hogy a másik oldalra hiányzik egy, hogy szép szimmetrikus legyen. És lőn! :shock:
Másnap pont ott, ahova gondoltam. :roll:
Már gyógyuló félben vannak de baromi kellemetlen. :?

Gyönyörű tőle az egész fizimiskám! :?
Vendég
 


Rambóka, köszi a biztatást. Asszem jobban félek a túlhordástól, és a következményeitől mint a szüléstől.
A ctgmre azt mondta a doki hétfőn, hogy tankönyvbe illik. Röhögnék, ha szombaton születne meg. :) Az már tényleg tankönyvi eset lenne.

És te előtte nem éreztél semmit??????????????????????????

Volt egy kolléganőm, aki 2 napig vajúdott, abból 1,5 napig enyhébb menszi fájásokkal. Én nem udom elképzelni, hogy egyik pillanatról a másikra csak úgy elindul.... Mindenfajta előjel nélkül. És komolyan tök jól vagyok...

Viszont ha még semmit se tágultam, akkor sokkal jobban fog fájni, nem? Mert akkor kell mindent... Vagy sokkal tovább fog tartani, nem?
A doki azt mondta EDA nem mehet, de valami fájdalomcsillapító szuri igen. c vagy K betűvel kezdődik. Az szerintetek ér bármit is, a doki szerint a legerősebb fájdalomcsillapító, fenékbe adják.

A szülési fájások is olyanok mint ezek a menszis joslófájások, csak sokkal erősebben?
csillagfény
 
 


CSillag!

Nyugi...., minden ok. lesz. Az Ácsnál szülsz? Ő mondta, hogy EDA nuku?

Rambóka!

igen azt észrevettem én nem vagyok egy sírós, de zokogva jöttem haza a kórházból azaz itthon zokogtam. Meg azon kapom magam, hogy zokogok...borzasztó, tudom,hogy a hormonok, de akkor is. Őrület.

mir
 
 

 
 

Ja, egyéb előzmények miatt sajna nem lehet. megkérdeztem egy másik dokit, ő is azt mondta.

Eghyébként a szülésznő is azt mondta, hogy magán a klinikán se nagyon preferálják az edat, inkább csak terminált császároknál szeretik, mert nem biztos, hogy mindig van megfelelő anesztes.

Zokogsz, kedves Mir? Mi ez? Szülés utáni depi????
velem csináltattak a klinikán valami pszichiotesztet, és 6 hetesen is fognak, hogy mennyire leszek depis. meg vért is vettek. Valami kísérlet.
csillagfény
 
 


Backa, nagyon gyönyőrű gyerkőcök :) a nagyobbik meg egy totális angyalka :) annyira látom rajta a szárnyakat :)
dimet
 
 


Csillagfény!

Mindenkinél más a szülés, és ugyanaz az ember sem szül kétszer ugyanúgy!
Hidd el észre fogod venni! Én is ugyanettől féltem, de az 5 perces fájások már azért feltűntek! :lol:
Én előző nap még Extrémparkoztam (bár csak megfigyelői státuszban), aznap pedig lightosan szüreteltem!
Utólag visszagondolva lett gyanús, h. az egész napi dorbézolás, ami a belsőmből érződött, inkább már fájdalmatlan méhösszehúzódás lehetett. Délután már nyűgös voltam, de nem segített semmi, este megpróbáltam lefeküdni aludni, de hőhullámaim voltak, 11-fél 12 körül felkeltem pisilni, akkor elment a nyákdugó, meg egy kis magzatvíz, na onnantól már érezhetőek voltak a fájások. Mivel egyből 5 percenként jöttek, muszáj volt felhívni a szülésznőmet. Még megpróbáltam, h. meleg vizes zuhanyzásra elmúlik-e, de nem múlott, úgyhogy bementünk. Mire beértünk (01.15) már kétujjnyira voltam tágulva. Onnantól EDA, majd császár. 3-kor már bömbizett a Csöppöm! :D
Hidd el amikor úgy érzed, h. "ez most AZ!", az már tényleg az lesz! :wink:

EDA miért nem mehet? :shock:
Nitrogén-oxidul (tudod "kéjgáz!", "nevetőgáz") sincs? Ha van, azt kérjél! Én kezelni szoktam nitrogén-oxidulos bódításban, a páciensek nagyon elégedettek! Nem altat, magadnál vagy, de nem félsz semmitől, kellemesen bágyaszt.
Nem Contramalt mondott? Az tényleg ütős! Én császár utáni nap kaptam Nubaint, hát fáintos volt! Ha olvastad a Tortúrát (Stephen King), abban írja le, h. a főhős a lábtörésére kapott morfinszármazék hatására úgy érzi, mintha a tengerparton a vízből kiálló fatörzs csonkokat ellepné a dagály. Hát tényleg olyan, tudod, h. vhol a mélyben fájnia kéne vminek, de kit érdekel? :lol: :wink:
Nem tudtam, h. szülésnél is használják! :shock:



Rólunk:

Hát alvászavaraink vannak! Nagyon zavar a gyerek az alvásban! :lol:
Mióta meg tud fordulni, azóta egyre rosszabb! :evil:
Délután 6-tól kezdődnek a gondok, a szopi meg a fürdés még elmegy, de már a masszírozás alatt is nyüglődik, teljesen hulla, de ha le akarjuk tenni, bekapcsol a vízszintérzékelője és indul a hiszti! Dobálja magát, kúszik, tolat, nyöszörög, nyomja a fekvőtámaszokat, mindent csinál, csak aludni ne kelljen! :evil:
Ha kivesszük, egy darabig elvan, de ököllel dörzsöli a szemét, ásítozik, aztán már így se jó:
Kép
Onnantól csak alkaron van nyugton, de csak állva, ha a párom leül a labdára, máris elkezd tiltakozni! Persze lefeküdni ekkor sem akar!
Kép
Tegnap többszöri nekifutásra este 11-kor sikerült csak letenni!
Kép
Hajnal 2-kor már újból fenn volt! 5-kor pedig ismét! :cry:
Ez még mindig nem lenne baj, de a hajnali szopik után nem csinálná ugyanezt a cirkuszt! :evil:
Mostanában rendszeresen az megy, h. szopi-böfi után állok félálomban a gyerekágy mellett egy szál bugyiban dideregve, jobb kézen homlokkal, bal kézzel a gyerek popsijára támaszkodva, mert, ha megfordul, akkor annyi, indul a hiszti! :twisted: Mindezt 10-15 percig is néha, amíg fel nem adja és be nem kapja a hüvelykujját, és el nem alszik!
De ma reggel betelt a pohár! Miután megint nekiállt cirkuszolni, és esze ágában nem volt aludni, ráripakodtam, h. " Gergő, mostmár ELÉD VOLT!!! Apa és anya hulla fáradt!"! Erre csodák csodája meghökkent, letette a kis fejét, rácuppant a hüvelykujjára és onnantól csend volt! :D Alig hittem a szememnek! :shock:
5-kor ugyanez játszódott le! :D
Remélem, ma éjjel is beválik! :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Szió!!

Kavicska!

Gyönyörű a görbe..cickófájás :wink: Nemsokára tesztelhetsz
Vendég
 


Gergőnek és anyucinak nyugodt éjszakát kívánok. Küldöm az álommanót
Vendég
 


Na azért tud nagyon aranyos is lenni!
A minap kifejezetten fotómodellkedett! :lol:
Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


annyira csini..még az első álmoska képen is. Gyönyörű szemei vannak.

Ez az utolsó kép háttérképnek is megtenné...imádnivaló a legényke :)
Vendég
 


Sziasztok
űgy látom, ez a topic jobban pörög, mint az nlc-s.
Segítene nekem valaki?
A honlapon nem találtam rá választ:
a SOTEI asszisztált reprodukciós osztályán elküldenek esetleg endokrinológushoz? Vagy menjek el maszekba?
szilva76
 
 


Mindenkinek: :D :D :P

Rambóka!
Gyönyörű ez a nagylegény!!!!Ez a modell-kép meg egyenesen csodás, te jó ég, milyen pasi lesz ebből a nagyszemű legényből...asszem a csajok róla fognak majd álmodni. Nem tudok betelni vele, annyira gyönyörű. !!!!
Vendég
 


Kedves Szilva!
Ha én a helyedben lennék, maszekhoz mennék....
Vendég
 


Mniki:én is kifáradtam tegnap, de amúgy jólesett....csak néhány fránya gyakorlat menne már végre....!!!!!
Vendég
 


Csak egy kis mosoly:

Mondom a taxisnak:

É: Kérek egy számlát...
T: Igen, kinek írhatom?
É: BIG FISH - mint a nagy hal angolul
T: Jó...

A számla felirata a jobb felső sarokban:

Bikfis minta nagyhal angolul, V. Vörös Marty tér
[/img]
Vendég
 


Backa, tündériek a tesód gyermekei, gratulálok !!

Rambóka, Gergő nagyon nagyon édes !!! és jól áll neki a csíkos hacuka :wink:

Kavicska, a görbéd ilyen :P Hát valóban... hétvégén kiderülhet a dolog, azt nem is kell mondanom, hogy mennyire drukkolok !!! Nem Te lennél az első, aki lombik előtt bekapja a legyet :lol:

No, én megyek az uram mellé.
Jó éjt mindenkinek !

mniki
 
 


Jó estét csajok!

Aludjatok jól. Kép

Mi megyünk bebelni.

Holnap a hét utolsó napja!


HURÁÁÁÁ!

Csók Mindenkinek!

Kavics
(26 cn.)
Vendég
 


jó éjt mindenkinek!
Kavicska: :D
Vendég
 


Rambóka: Köszi a progis tanácsot! 3*100 mg-ot szedtem 5 és fél héttől 7 és fél hétig (ez van ma), még szedném 1 hétig, aztán 1 hétig 2*100 mg, majd 1 hétig 1*100 mg, ekkor lesz a 10 és fél hét. Persze ezt a nődokival még egyeztetem. A tájékoztató/kompendium szerint 12. hétig lehet szedni. Szerinted ez megfelelő leépítés lenne? Egyébként Nálad "csak úgy" írták fel, vagy volt előzménye is?

Ha jól tudom, Te végig szedted a metformint. Ha ilyen bámulatos baba lesz belőle, tutira nem hagyom magam lebeszélni róla, nekünk is ilyen édes baba kell!!! :D
brendon
 
 



Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Brendon!

Félreértettél!!!! :shock:
Az adagcsökkentést csak a 12. héten kezdd el! Nehogy előbb!!!!!
Mert a progitermelést csak a 12. hét után veszi át a méhlepény! Ha már egyszer szeded és előbb lecsökkented, azzal veszélyezteted a terhességed! Inkább írass fel még bogyót!
A 12. héttől a 14.-ig kell fokozatosan abbahagyni!
Nálam a biztonság kedvéért ment a dolog, mert a dokim is olvasta, h. a PCO-soknál gyakoribb a sárgatest elégtelenség (ez termeli a progit a 12. hétig).

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!

Olyan édes!! Háát hallod nem irigyellek:-)), kis édesek, de jól megnyúznak minket :lol:

Jók a képek...

Csillag!

Háát valami olyan, nagyon enyhe, de van. Ez itt főleg anyósék miatt, mivel baromira erőszakosak és indent ők akarnak csinálni, úgy kellett kimenekülni, hogy ne ők fürdessék elsőnek meg, és ez kiakaszt, hogy ezekkel kell foglalkozni még. Egyszerűen nem hagyják, hogy élvezzük, ..stb.

mir
 
 


Mir
Segédletek-profil-aláiráshoz bemásolod,pl.ha a bbcode van bekapcsolva akkor azt :)
Nagyon jó volt olvasni a szüléstöridet! :)

Rambóka
Édes pofa fiacskád van,az a beállás :lol: ....a nyűgős kép is jó,gondolom élőbe nem annyira :? :D

Csillag
Eszem ágába sincs beellőzni..ma 3-4 fájás volt csak :)
Kiváncsi leszek milyen szülésed lesz,reméljük minél könnyebb és gyorsabb! :wink:

Andika
Néha azért jelentkezz már :!:

Backa
Hajrá,csak igy tovább!!!! :wink:

Bocsi akit kihagytam.

Jó éjszakát!
Vendég
 


Rambóka: Kösz a full extrás felvilágosítást! Ezek szerint konkrétan a két hét alatt kell lecsökkenteni nullára a progi pótlást. Te ezt honnan vetted? Ezt sehol sem láttam leírva, csak azt, hogy a 12. hétig és máshol, hogy a 13. hétig abba kell hagyni. Nekem úgy tűnik, ezek a hét elejét jelentik.

Alszik már a kicsi?
brendon
 
 


Rambóka!

Hihetetlenül édes Gergő! Gyönyörű baba :-).

nem lehet, hogy azért nem alszik el este, mert túlságosan fáradt? Hányszor alszik napközben, és mennyit?

Én a sógornőmtől láttam, hogy képes volt még 6-7-ig lefektetni a gyereket, aztán fél 8-kor már fürdette, és újból alvás. A kisfia úgy alszik ennek ellenére (vagy lehet, hogy éppen emiatt?), mint a kisangyal. Én is próbáltam ezt Márkkal, hogy ne legyen este nagyon fáradt, és nálam is elég jól működik. Bár az az igazság, hogy ha nagyon fáradt estére, akkor cicin bealszik, de ez csak kb. hetente 1x van. A legtöbbször még ébren beteszem a kiságyba, és ő elaltatja magát.

Aztán az éjszakai ébredések ellen ami nálunk bevált: a doki javasolta, hogy ritkítsam a nappali evéseket, mert akkor éjjel többet fog aludni, és tényleg. Gyakorlatilag azóta, hogy áttértünk a 4 óránkénti evésre (napi 5x), Márk átalussza az éjszakát. Ha néha felébred és egyedül nem tud visszaaludni, akkor kis simizés, cumi, és megint alszik, evés nincs éjjel. De nem is kell neki, igazából még reggel sem szokott nagyon éhes lenni (az esti 250-280g szopi után :-) ).

Vöcsök!

Nem lehet, hogy a babád csak egyszerűen fáradt, és nem tud aludni, ezért sír? Márk az első 10 hétben szintén elég sokat sírt, mi sem tudtuk, hogy mi baja, gondoltam az éhségre, hasfájásra, de igazából egyik sem bizonyosodott be. Így utólag azt gondolom, hogy a fáradtság miatt volt, én nem láttam rajta, hogy mikor kell elaltatni, és utána már csak egyre nehezebb volt. Amikor kezdtem kiismerni az álmosság jeleit rajta, onnantól kezdett jobb lenni a helyzet. És sokkal-sokkal többet aludt 10 hetes korábban nappal, mint 2 hetes korában, és sokkal nyugodtabb lett. Persze ez csak egy ötlet, hátha... :-)


ja és a tejszaporításhoz: Ha két mellből szoptatsz, akkor csináld úgy, hogy minden alkalommal a másikkal kezded, és amelyikkel kezdted, azt szopi után teljesen lefejed (ha még maradt benne :-)). Nálam ez bevált, pedig én is épp hogy a 75B-t elértem terhesség előtt :-)

Puszi, Almodo
almodo
 
 


Sziasztok!

Rambóka!
A nitrogén-oxid, illetve az a morfinos dolog nincs káros hatással a babára?

Köszi a biztatásokat, sokat jelentenek. Bocsi, hogy megint csak magammal foglalkozom.
csillagfény
 
 


Jó reggeét!

Utolsó munkanap! :lol: :lol: :lol:

Rambóka!
Köszi a linket! :lol: :lol: :lol: :lol:

Cuppp Mindenkinek!

KAvics
27 cn.
Vendég
 


Szép jó reggelt! :)

Rambóka, tényleg, azt a gázt milyen fogászati kezeléseknél haszálják? Én eddig csak lidocaint kaptam, meg egyszer egy másik szurit, ami állítólag nagyo njó, nem is zsibbad tőle az ember, de nekem az nem használt. Pedig egyszer műtöttek is vagy 40 percig, és szörnyű volt.
Hülye kérdés, de ha valakit gázzal bódítasz, hogy férsz hozzá a szájához?
:)
csillagfény
 
 


hali, láttátok tegnap este a Házon kívült, az RTL-en? az a kedves hölgyemény volt, a lombikról. azt hittem kinyílik a bicska a zsebemben...iszonyat :evil:
dimet
 
 


Sziasztok,

dimet, nem láttam, mi volt ?
zsizsik
 
 


Sziasztok!

Csak most tudtam jönni, most is csak pár szó:

Espero, gratulálok, nagyon sok boldogságot Nektek!!!
:lol:

Dimet, én nem láttam de apa igen és szó szerint ugyanazt mondta róla mint Te...
Most néztem az RTL klub oldalán de nagyon szűkszavúan írnak róla... Nem ismétlik a műsort valamikor?!

Bocsi hogy senkire nem reagálok, majd jövök még!

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Időközben visszaolvastam, és :

ESPERO, GRATULÁLOK A BABÁDHOZ, REMÉLEM, MINDEN RENDBEN VELETEK !! VÁRUNK VISSZA MIHAMARABB, KÉPEKKEL !! :lol: :lol: :wink:

Mniki: most olvasgattam kicsit a pcos honlapot és megláttam az Arwen torna hirdetését. Ugye te ide jársz ? És milyen ? Érzel valami változást magadban ? Jó lenne majd eljárni ide is, -ha egyszer végre járóképes leszek megint - de nem tudom hová tenni Esztert a torna idejére.... :cry:
Van egy másik torna is,amit javasolnak ilyen hormonzavaros nőknek mint mi ( :lol: ) ha jól emlékszem, az az Aviva torna ? vagy nem ?
zsizsik
 
 


Sziasztok !

Zsizsik, igen az Arwen tornára járok. Nekem tetszik, jó kis nyújtógyakorlatok vannak benne jóga elemekkel kiegészítve. Azért jön be, mert nem kell ugrabugrálni, amit az én gyengus szivecském nem bír :lol:
Annyit érzek, hogy jól átmozgatja a belsőségeimet (ez a lényege) és kellemesen elfáradok. Várunk szeretettel, ha már járóképes leszel !!
Az Aviva tornát is csináltam, de nekem az annyira nem jött be, de hát ízlések és pofonok !

Dimet, tegnap este direkt fent maradtunk a Házon kívül adására és forrtam a dühtől. Még egy ilyen arrogáns nőt... hát vele nem igen lehet tárgyalásokat folytatni.. :evil:

mniki
 
 


az a nő...és orvosi (ugye??) diplomája van...tuti sosem akar gyereket!! és összehasonlította a daganatos megbetegedések támogatását, a lombik programmal....hogy egy rákos beteg ember élete, is egy élet...de basszus, össze sem lehet és nem is szabad hasonlítani!!!!! ugyanolyan fontos mindkettő!!! ah. csak lestünk férjemmel mi is.
meg,hogy európában legnagyobb százalékban sikerül az első lombik, ithton miért nem. hát motiváljuk őket a támogatás megvonásával...fasza, stresszeljünk még jobban egy stresszes házaspárt, tuti siker :evil: azért kíváncsi lennék honnan vette ezt az adatot.
na, nem is idegesítem magamat rajta. ennek a nőnek már nem fog megjönni az esze.
dimet
 
 


Dimet
Igen orvosi diplomája van, de úgy tudom, hogy soha nem praktizált.
Na és ahhoz mit szóltál, hogy a szegények menjenek segélyért ?! Merthogy arra van lehetőség... :twisted: :x

mniki
 
 


Sziasztok!

Na most elkezdek visszaolvasni...

A végén leragadtam... arról az arrogáns se**fej libáról beszéltek aki államtitkárnak tartja magát? Hát... én még soha senkinek nem kívántam ilyet, de neki azt kívánom, hogy az összes olyan betegségen/problémán essen át amit fikáz/elbagatelizál... méghozzá úgy, hogy már ne legyen semmi protekciója (bár... nem hiszem, hogy túl nagy sikere lenne az orvosok között úgyhogy valszeg nem számítana házikedvencnek...)

Ja... és marha jó "kekszet" sütöttem... fú.... :) (iszonyú alacsony CH tartalommal, nagyjából alacsony GI-vel:)

Hozzávalók: 2 púpozott evőkanál zabkorpa, 3-4 púpozott evőkanál darált dió, 1 EK olaj - ezt vízzel összekutyulni... bele fél reszelt almát... összekuty... bele fahéjt.... na ebből kekszeket formálni, be a sütőbe mondjuk hőlégkeverésre... (ez így összesen kb. 25 CH ami nálam pl. egy tízórai adagja... és elég sok lesz belőle...) Akinek nem gáz a CH az ha mazsolát is rak bele szerintem nagyon tuti reggelihez jut :) (főleg ha étcsokit is dobál bele... fuhhh... na arról még egy ideig inkább nem is álmodozok:)
Vendég
 


Nem ismertek véletlenül kalandvágyó gyógytornászt, aki szívesen lakna és dolgozna franciaországban a Loire völgyben?
Megkereste azuramat az itteni személyzetis, hogy nem ismerünk-e egy magyar gyógytornászt aki kijönne dolgozni, mert nagyon kéne valaki, és a magyarokkal nagyon meg vannak elégedve.
Szóljatok ha tudtok esetleg valakit.
krumplis pogácsa
 
 


ja, igen...hogy forduljon mindenki a TBhez, vagy az Önkormányzathoz...szerinte eddig nem próbált meg mindenki,mindenféle segélyt kérni???? ah.....

csakegy, jól hangzik a kekszed:)
dimet
 
 


Sziasztok!

Most leírtam a véleményem, aztán kitöröltem! :lol: :lol: :lol:

Rejoka ettől szokott hátast dobni! :lol: :lol:

Fel a fejjel lányok!
Több is veszett Mohácsnál! :roll:

A legjobb figyelemelterelő, ha nyavalygok egy kicsit és magammal foglalkozom! :lol: :lol: :lol:

Vége a hétnek! :)

Ki hogy van?
Én most számoltam ki, hogy holnap meg kéne jöjjön a havim. Vagy hétfőn. :? A fene tudja mikor volt a PÉ. :roll:
De tutti megjön, mert nagyon görcsöl már a hasam! :)

Pogika!
Ismerek sok sok gyógytornászt! Megkérdem tőlük! :D
Veled mizujsi van?

Alice! ?
Mi a helyzet a francia éterben?

Cuuuppp! :) :) :)

27cn.
Vendég
 


Segítség!!!!

Tegnap lement egy tábla, és ma is le fog. :(

Megint kívánom ezerrel a csokit...

Kavics, már csak 3 nap! De izgi! Nagyon nagyon koncentrálok, hogy a baba miatt görcsölgessél!

Pogi, mi van veled? Régen jártál erre!

Töbieknek is üdv, én most rohanok.

Puszi
mamint
 
 


Sziasztok!

Kavicska, a görbéd nagyon szép! Mikor is tesztelsz egyet?! :wink: Nagyon drukkolok Neked!!! Annyira jó lenne ha sikerülne!!!!!!!

Mir, jó volt olvasni a szüléstörténetedet! Megkönnyeztem!

Rambóka, nagyon édes a kis álmos manód! Szuper az a képsorozat! :D A "szülői szigor" bevált újra? Milyen volt az éjszakátok?

Almodo, te jó ég, 250-280 szopi?! :shock: Az szép mennyiség egy akkora babától, nem csoda hogy átalussza utána az éjszakát!

Espero babójáról van valami hír? Ugye minden rendben van vele?

Ginuska, láttam a tickeredet! :lol:

Nekem tök jó kedvem van ma! Apa múlt hétvégén dolgozott, ma péntek van és most itthon lesz velünk két napig! :lol: Jó az idő, hatalmasat sétáltunk Dorkával.
Ferti a 17. napra pé-t mondott, aznap éreztem is a szurkálódást, sőt szexistennőbe is átmentem... :oops: Kíváncsi vagyok... Pedig márciusig várni akartam az ilyen "akciókkal"...

Mutatok egy görbét is: Kép

Elején a "hullámvasút" lehet attól hogy iszonyat alvászavaraim voltak? (metformintól?!)

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Hi!

Rambóka!

Nagyon cuki Gergő! Orvosunk jövő héten szabin lesz.

Kavics!

Sajnálom, h herpeszes időszakodat éled! De be kell vallanom, h együttérzek veled. :lol: Nekem is ott vigyorog a számon. :twisted: (de már múlóra vette a figurát)

Kép
lara26
 
 


Kavics!

Én is izgulok érted. Tesztelés idejére kéz és lábtörést! Nekem anyukám mindig ezt mondta amikor szerencsére volt szükségem, és lett is! :D

Kép
lara26
 
 


Sziasztok!

Almodo!

Mi is 4-5 óránként szopizunk (sőt, van, h. 6 órát is simán kibír!), ezért nagyon furcsa, h. éjjel 3 óránként ébred! Egyszerűen nem tudom mit csináljak! :cry:
Próbáltuk már azt, h. egész nap nem nyektettük, amint elfáradt már raktam is le, szinte átaludta a napot, de estére akkor is totál nyűgös volt!
Általában szopit követően 1-1,5 órát aktív, utána dörgöli a szemét, ásítozik és ha lerakom megkeresi az ujját és elalszik. Ez érvényes a nap nagy részére. De este 6 után megkergül! :evil:
Régebben úgy ment, h. 6-kor szopi, játék apával, 8-9 közt szundi, fürdés masszírozás, 10-11 körül szopi, utána alvás, éjjel max 1 szopi.
Most a 6-os szopi után elkezdi a nyüglődést, sehogy nem jó semmi, nem akar játszani sem, holott nap közben annyira aranyos, de nem is hajlandó lefeküdni sem, hiába rakjuk le, csak kepeszt, kukacol és nyögdécsel. Még a mesélés sem használ, pedig régen, ha odaültem és elkezdtem mesélni, akkor egy darabig felemelt fejjel vigyorgott, majd letette a buksiját, bekapta az ujját és onnantól már sima volt az út álomországba, most rám se hederít, csak küzd az elalvás ellen!
Arra is gondoltunk, h. esetleg a szelek bántják, mert rengeteget durrog, de a kimasszírozást nem tűri, a hőmérőzést meg még annyira sem (pedig régebben ezek használtak!). :evil:
Szóval most arra fogjuk, h. jön a foga. Kapott egy nagyon szuper MAM-os rágókát (tappancs alakú sárga és piros egymásba rakható gumi rágóka), azt imádja rágni, de estére azt is csak dobálja.
Úgyhogy teljesen tanácstalanok vagyunk. Túlélésre rendezkedtünk be, ha én kiborulok, akkor átveszi a párom, ha ő nem bírja, akkor megint én. :cry: Majd csak elmúlik!

Csillagfény!

A nitrogén-oxidult sok helyen használják, de az ópiátszármazék ilyen irányú felhsználásáról még nem hallottam! Kérdezz rá a dokidnál, lehet, h. nem is a Contramalra gondolt! Azt azért furcsállanám, ha az EDA helyett előnyben részesítenék az ópiátszármazékokat! :shock:
A nitrogén-oxidulnál orrmaszkot használunk, így simán hozzáférek a szájához. Elég drága, mi is csak extrém majrés v. hányós betegeknél alkalmazzuk. Őket máshogy egyáltalán nem lehetne kezelni! Nem altatás, hanem bódítás, lehet kommunikálni a pácienssel, megteszi amire kérem, ugyanakkor nem pánikol és nincs hányingere! Mindkettőnknek könnyebb! :wink:

Dimet!

Én csak hallgattam, mert közben a kisszobában szoptattam, de én is ráborítanám az asztalt!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Pogi!

NA VÉGRE! :D
Már azt hittem elfelejtettél minket!
Meggyógyultál?

Anyoooka!

Nem, nem jött be! :cry: :cry: :cry:
De apa átvette és kivitte a nappaliba és megküzdött vele. Alkaron bealudt. Utána le tudta tenni, de addigra mindkettőnk szeméből kiverte a gyerek az álmot! :cry: Ő bezzeg úgy horkolt, mint az apja szokott! :lol:
Mire elaludtam volna, felkelt a szomszédasszony, elment WC-re, 10 percig nyomta a k..va shell szelepét, visszhangzott tőle a ház! Utána fürdött, majd heveny ajtócsapkodások közt felöltözött, végül ráadásként magassarkú cipőben korzózott még 10 percet a lakásban, majd bevágta az ajtót! Meg tudtam volna ölni! :evil: :evil: :evil:
Hálistennek apa csüt.-pénteken szabin van!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Szió!

Anyoka!
Hihetetlenül figyelmes vagy :) Kösz. Olyan jó, uj ciklus :wink: A te görbéd pedig meseszép..és szexistennő!!! Woww...zebrajelölt vagy :wink:

Kavicska
Szurkolok ezerrel....lehet a jövő hetet kismamiként kezded..zebra ...érzem. Valakinek zebrás hírrel kell jönnie :wink:

Puszika
Vendég
 


kérdés: a fertiben az S, E meg ilyesmik azok mit jelentenek?
Vendég
 


Én nem vagyok freltétlen lombikpárti, én asszem nem jutnék el odáig, de ez tényleg felháborító. Szerintem inkább 10 kezelést kéne támogatni, mint ötöt.
Az abortusz bezzeg ingyen van, akármennyi. vann ak rétegek, akiknek az a védekezési módszerük. Ha már itt tartunk, és azt is kifizettetném, ha valakinek teljesen indokolatlan, csak nincs kedve a gyerekhez.

Csakegy csorog a nyálam....

Voltam ma a dokinál, azt mondta 1 unnyira nyitva vagyok, és bármikor jöhet, szerintem jövő hét az tuti.
Addigis hétfőtől minden nap ctg...
csillagfény
 
 


Pedig éppen mondani akartam, h. beszéld meg a dokiddal a menetrendet túlhordás esetére, az a tuti recept a mielőbbi szülésre! :wink: :lol: :lol: :lol:
Én tartom a tippemet a szombatra! :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!

Megint eszembe jutott: most már kiszedethetem a töméseket a fogaimból? (8 fogamat érinti) Ebben a hónapban lesz a laparom:16- án, az átjárhatóságot ellenőrizzük.

Kép
lara26
 
 


Rambóka!

Hát nem semmi ez a Gergő gyerek :-) ! Hihetetlen, hogy mekkora akaratuk van már ezeknek a tökmagoknak! De próbáljatok meg erősek lenni, nehogy ő nyerjen :-)!

Én egy barátnőmtől kaptam egy könyvet - Suttogó - abban elég sok okos dolgot találtam, az éjszakai alvásra való rászoktatást is ebből a könyvből vettem. mert azért nekem is rá kellett erre vezetnem Márkot, hogy éjszaka alvás van, nem pedig 2 óránként ébredés :-). Persze könnyű volt következetesnek lennem abban, hogy éjjel nincs kaja, mert az éjszakai szopik után rendszerint annyira fájt a mellem, hgoy 2-3 órán át nem tudtam elaludni. Ez elég erőt adott ahhoz, hogy ne adjam fel.
De az esti dorbézolásával kapcsolatban teljesen tanácstalan vagyok, Márk sosem csinált ilyet. Igaz, hogy ő is elég nyűgös szokott lenni este (bár ez is sokat javult mostanában), de a fürdés és szopi teljesen lenyugtatja, ha nagyon fáradt, akkor a szopiba belealszik, ha nem, akkor is megnyugszik anniyra, hogy a kiságyban egyedül elalszik, ez a gyakoribb.

Az esti szopi nem nyugtatja meg Gergőt annyira, hogy el lehessen altatni?

Szerintem próbáld leállíani Gergőt az éjszakai evésekről, az hátha segít. Persze biztos nem 3 nap alatt fog működni, de minél később kezded, annál nehezebb lesz. A mi gyerekdokink azt mondja - én pedig hiszek neki-, hogy az ekkora babáknak már kell legyen minden nap (célszerűen éjszaka :-) ) egy legalább 8 órás időszak evés nélkül. És a cumi is csodákat tud tenni :lol: . Használtok?

puszi, almodo
almodo
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?