Új privát üzeneted érkezett!

Duda, remélem nálunk is simán megy majd minden. Jack akkor sír, amikor anyukám nálunk van, és hazamegy, nem szereti, ha elmennek a vendégek, nemrég a vízvezetékszerelőt is megsiratta :lol: .

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka:

Szerencse hogy nektek mondta az orvos. Nekem a tini doki néni természetesen semmi ilyet nem mondott. Mondjuk így utólag számíthattam volna rá hogy valami lelki maradéka is lesz, tekintve a szakmámat is, de őszintén megmondom, nem gondoltam volna hogy ilyen piciknél is ilyen mélyen beleszánt a lelkükbe a rossz élmény. Felnőttnél tényleg így van, hogy az ember addig tartja magát amíg muszáj, aztán mikor lecsendesednek a dolgok, akkor omlik össze és adja ki magából a sok feszültséget... és Zsuzsa is pont ezt csinálta/csinálja, a kórházban nem voltak ezek a lelki "tünetei" csak itthon.

Előre félek a kontrolltól. :(

Kórházban jártas anyukák, kontrollra hogy kell visszamenni? Lehet ez hülye kérdés, de időpontot nem kaptunk, csak azt írták a záróra, hogy egy hét múlva kontroll röntgen és fülészet. Hívjam fel őket hogy adjanak időpontot?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Logikusnak tűnik ez a cipő-zokni kompromisszum.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 

 
 

Manka!
Jaj, de édes ez a vízvezetékszerelős eset :lol: :lol:
Én Natin azt vettem észre, hogy kezd Apás lenni. Napközben is sokat emlegeti az Apját, délután alig várja, hogy hazaérjen és onnantól szinte csak vele huligánkodik. Jó, mondjuk Apa aztán beleveti magát a játékba rendesen! :D
Aztán mikor kezd fáradni, megint csak én vagyok jó. :D

Apa Jurassic parkot néz teljes átéléssel... :evil:

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Sziasztok!

Rokica!
A négyen alszunk egy ágyban dologban sztem az a veszélyes, hogy ugye a két gyerek egymás mellett van középen, a nagyobb simán rá tud fordulni a kisebbre. Ebből nagy baj is lehet, konkrétan ismerek valakit, akinél ez lett (igaz ott az apuka volt a ludas), de nem akarok rémisztgetni.

And!
AAAAAnnyira birom ezt a tudományos alaposságot, ahogy Eszti tanulmányozza a somlóit! :)

Kuha/Ancsi!
Én bizony nem teszek a húslevesbe krumplit. Mégpedig azért nem, mert sztem a krumplinak másnapra - az összes ételben - fura íze lesz. És ha leesik belőle eg-két darab, akkor már a levest se szeretm.

ANcsi!
Nagyon megható volt a képeslap! :)

ayse
 
 


Duda, Totka!!

Háát, nem tudom, én nem ígérek semmit!!
Tudom, hogy mióta Gergő megszületett, azaz kb. másfél év alatt vagy nyolcszor álltam neki a fogyókárának. Mindig a 90 naposnak, nekem az jött be, mielőtt terhes lett, előtte tavasszal azzal lement rólam 13 kg.
Akkor nagyon becsülettel betartottam, persze én is kolléganőmmel csináltam, és mindekettőnknek sokat számított, hogy bíztattuk egymást, stb.

De azóta egyszer sem voltam olyan kitartó, és tudom, hogy most sem lennék az.
Én most a hullahopp karikában bízom, bár egyelőre még továbbra is bénázom.
És szörnyűlködök, el sem hiszem, hogy nem tudom csinálni. Pedig réges-régen tök profin csináltam.
De egyenlőre nem adom fel.

De nektek szorítok ám nagyon, és ha gondoljátok, szívesen noszogatlak Titeket!! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép
kuha
 
 


Rokica
nálunk nem kell időpont, de az a tuti, ha felhívod őket, hátha nem kell órákat várnotok!Itt mindíg előnyt élveztek a benntfekvő, kontrollra visszarendelt kis betegek!
Juci
TE MA ÜNNEPLED A NÉVNAPOD?????????????????
Duda
OK!!!!!!(bár, Juci mindíg bíztat, erőt ad, de mégis kajálok finomakat, és lusta vagyok mint egy lajhár! :oops: )

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Totka!

Bár nem engem kérdeztél, de szerintem Juci = Angéla.
Szerintem Angelika névnap van ma. (Vagy Angéla is?? :oops: :oops: )

Kép
kuha
 
 


Totka!
Szerintem nem. Juci Angéla. :roll:
Motiváljon az, hogy tavasszal ugye jössz velünk talizni! :D
Na mit szólsz, milyen ötlet? :D
Én tornázni nem is a fogyás miatt szeretnék elsősorban, hanem mert úgy érzem, teljesen berozsdásodtam. Fáj a hátam, a nyakam. komolyan mondom, mint egy öreglánynak. Tiszta szégyen! :?

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Sziasztok! :) :)

Mi is kint voltunk ma a fiúkkal a hóban, mármint a maradék hóban, majdnem másfél órát. Élvezték. :) Nagyon jó, tiszta volt a levegő.
Egyetlen gond az, hogy Dani nem viseli el a kezén a kesztyűt. Viszont egy párszor elesett a hóban és nagyon hideg volt a kezének és azt nagyon utálta. Ráadásul nehéz ennyi göncben sétálni is. :?
A délelőtti előadás is nagyon aranyos volt, egy házaspár adja elő, Gézengúzok a neve. Nagyon jól bevonták a gyerekeket, majdnem végig énekeltették őket, a végén táncoltak, nagyon aranyos volt. :) Tetszett Beninek, még itthon is azt énekelgette. :)

Manka,
Nagyon kedves vagy! :)
Jól értelmezem, hogy elutaznátok Apával és a szüleidnél maradna Jack? Már nem szopizik? Vagy az nem lesz gond? Ha szeret ott lenni, akkor vágjatok bele szerintem is! Nem lesz baj! :)

Duda,
Natinak jobbulást! Nem próbáltatok inhalálni? Az nagyon jól megindítja a taknyit kifelé.

Barbi,
Hol vagy?

Megann,
Léna hogy van?

Totka,
Köszi a bókot! :) Majd átadom az öcsémnek is! :)
Tényleg jó sok mindent kaptatok ajándékba! :) A múltkor írtad, hogy Panna mennyire szereti a Kinder tojást. Véletlen hozták vagy tudták esetleg? :)

Kuha,
Nagyon gusztusos a süti! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


A naptárunkban Angelika, Angéla.
A hullahoppot nekem is sűrgősen be kell szereznem!!!!!
Duda
én férjem is a dínókat nézi!!! :?

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Ezen a tegnapi filmen nem volt karika. Dvd volt, Roman Polanski A kilencedik kapu. A JP-t ma direkt nem néze, egyszerűen nem bírom. Az első részénél azért röhögött rajtam a férjem, mert a moziban ugrált a lábam, ahogy menekültek a szerencsétlenek.
Brrrrrr

Mi is élveztük a havat, de szánkózásra még nem igazán alkalmas. AZért húzgáltuk a gyerkőcöket egy kicsit, meg hógolyóztunk :).

Egyébként házitündér voltam.
Kipakoltam egy dobozt, ami fennt volt a padláson és a porcelánok voltak benne. Öt éve pakoltuk be, az újságpapírokon is látszik :). Akkor még nem tudtuk, hogy mikor, hol fogjuk kicsomagolni, csak a nagy bizpnytalanság. Hát most, hogy van konyhám, most jött el az ideje. Nosztalgiáztam is egyet, hogy mi minden történt velübk az elmúlt 5 évben :):).

Azonkívül kimostam Lili régi autósülését. Andris még mózeskosárban utazik (jó nagy), de azért már kell egy másik ülés. Lilijének a huzata teljesen szétfoszlott (pedig középkategóriás volt, olasz). És nem lehet venni helyette másikat :evil: :evil: :evil: .
Hát nem fogunk kidobni egy v.lag pénzt arra, hogy mondjuk úgy másfél évig használjuk, amikor csak a huzattal van a baj. Úgyhogy ha megszárad, patchworkozni fogok..... :evil: :evil:

ayse
 
 


Juci
ÁÁÁÁ, megnéztelek az iwiwen-névnapod máj.31!!!!!!
Hogy milyen jó dolog az iwiw!!!!!!Pussz.

Mentem, szép álmokat, hóembereket!

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Totka!

Szerinted külön hívjam a fülészetet és a röntgent, vagy hívjam a csecsemőosztályt és akkor majd talán a tini doki nénink intézkedik??? Ez tűnik kevésbé valószínűnek...

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Angelika, Angyalka! az én naptáram szerint... :roll:

Benianyu!
Még nem próbáltam, de lassan hajlok rá.
Csak persze nem tudom az arányokat! :?
Nagy fazék víz és mi még és mennyi is? :roll: Köszi! :)
Barbiék wellneseznek Komáromba sztem.
De jó, hogy ilyen jól telt a délelőttötök! :)

dínóknak vége, mindjárt jön a box....

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Totka, Duda
Jucinak nem ma van a névnapja! :wink: Majd nyáron! :)
Nagyon drukkolok a fogyókúrátokhoz! Melyik típusúval próbálkoztok? Norbis esetleg?

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Benianyu!
Ezt még nem beszéltük meg! :D
Te a norbissal mennyi idő alatt fogytál le? 5kg körül ment le, ugye?
És mennyire csináltad szigorúan? Úgy értem, azért délelőtt ettél pl. kenyeret, ritkán édességet?

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Ayse:

Gondolom Zsuzsát raknánk középre, ő strapabíróbb! ;) Szilvit meg mellém a kiságyba a másik oldalra, ott biztos senki nem gurul rá. De David nagyon reklamál ha egy ágyban alszunk Zsuzsával, hogy mennyit mocorog és hogy rugdossa őt.... Engem már nem szokott vagy én már megszoktam, nem tudom, de én vagy átölelem hátulról és úgy alszunk, vagy ő maga odabújik hozzám, odadugja a kis arcát a mellemhez, és a kezét kinyújtja amíg hozzám nem ér. Épp azon filóztam, mennyivel könnyebb most összebújni vele mint csecsemőkorában.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Duda,
Lobogó forró vízbe két kanál tengeri só és egy kanál szódabikarbóna és sátorként egy lepedőt az ágyra tenni, ami alatt van a lábos. Én a kisasztalra szoktam tenni az ágy mellé és egy franciaágyra való gumis lepedővel fedem le a kiságyat és a kisasztalt egyszerre!
Tényleg, Barbiék elutaztak. Kiment a fejemből. :oops: :oops:
Apa is a dinókat nézte. :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Benianyu!
Köszi szépen! Igy már beugrott! :)
És ha kihűlt, újra lehet melegíteni? Vagy újat kell készíteni?
És ezután könnyebben kijön a taknyi?
Dani nem éri el az ágyból a kisasztalt/fazekat?

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Duda!

Kedves vagy, hogy még tesómat is köszöntöd :)

Totka!

Azta...micsoda ajándékarzenál....
Én is nagyon kellemetlenül tudom érezni magam ilyen helyzetekben :? és a legrosszabb, hogy ha lesz majd valamikor viszontlátogatás...akkor úgy érzi az ember, hogy ennyit kell majd produkálnia visszafelé is... :?
Ezért én a szerény ajándékozás hive vagyok :)

Manka!

Lénámra csak akkor adtam rá bentre a szandit, amikor menni tanult...azaz amikor már felállt a bútorok mellett és ment mellettük...
Amióta stabilan megy, azóta bentre csak zokni volt...egészen télig...
Most meg kicsi mamuszkában van....mert hát a fűtés elég rabszodikus....és ez még csak egy dolog..a másik hogy ugye mivel nálunk nagyrészben kő van...a zoknik a harisnyák baromira csúsznak és szegény tök sokat esett ez miatt..ezért lett mamuszka... :roll: :roll:

Kuha!
Állati jól néz ki a gyümölcskenyered... :) illetve Bodzáé :) :)
Jól befaltunk belőle Juciéknál, emlékszel :oops: :oops: :oops:
Nekem szerintem nincs meg a recept..átdobod, vagy feldobod ide???
Szerintem Lénának is izlene...

Egyébként Léna jól van..vacsorára evett egy jó adag sztrapacskát :) :) , ivott hársfa-kamillateát..adtam neki Cebiont, leszivtuk a nózit(nagy fulldoklós sirás közepette :cry: :cry: :cry: ), fürcsi és viszonylag 10 perc nyikorgás után elaludt...
Úgyhogy taknyizunk de már nem olyan nagyon folyósan, úgyhogy adtam már higitó orrcseppet..remélem túl leszünk hamar....lekopogom, úgy néz ki tényleg csak egy kis saját nátha és nem virus vagy ilyesmi...

Viszont nagyon nem tetszik hogy férj mindig ideáig kitolja a lefekvést...vacsi után fölmennek..még játszanak egy fél-háromnegyed órát(de úgy hogy zeng a ház :roll: :roll: :roll: néha hallom Léna kacaját...azt hiszem akkor amikor férj ráboritja Lénára a 100 db műanyaglabdát... :roll: :roll: kádastól együtt :roll: :roll: )..és akkor még a fürdőben is pancsolás meg mese, meg stb......és még csak most tettem le 20 perce.....
De ez szerintem csak addig fog menni amig nincs bölcsis napirend...
Ha bölcsibe fogunk járni időre(én igy szeretném szoktatni hogy 8 ra beérjünk reggelire)...akkor úgyis időben le kell feküdni hogy fel tudjunk majd kelni...

Én meg olyan sehogy sem vagyok..kicsit kapar, kicsit folyik...most iszom a Neocitrant...hátha....

Rókica!
Nagyon nehéz lehet most jó döntést hozni.....
Mindenesetre én is úgy csinálnám hogy Zsuzsát kiságyba külön szobába, és most még bemennék mellé aludni kanapéra, matracra...(hmmm jó "kényelmes lehet" ekkora pocakkal :( :( ),
és mielőtt még szülnél valahogy szépen kiszoktatni magadat Zsuzsa szobájából...
Húúúúúúú de nehéz... :( :( :( :(

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Duda,
4-5 hónap, kb 6 kiló. Az elején elég szigorúan, később kicsit lazábban. Sajnáltam "bűnözni", mert kár az egész napért, főleg, ha este ettem és addig egész nap betartottam. Decemberben hagytam abba, azóta "rendesen" eszem, eddig 1 kg jött vissza, de azért furdal a lelkiismeret. De most nem megy. :cry: :oops: :cry: Azért a vacsorára igyekszem figyelni, általában Hamletet eszem kenyér helyett. :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Lányok, olvastátok, hogy norbit épp most büntetik, mert valótlant állitott azzal, hogy azételei fogyókúrásak?

Kérdés: akinek kicsiként bukott a babája, hogyan oldotta meg a kiságyban alvást, hogy ne legyen mindig tejes a lepedő meg a matrac? Julcsi sosem bukott, Anna viszont sokat. Ha pelust teszek a feje alá, hamar összevissza gyűri, belefúrja az arcát (hason), vagy valahol egész máshol köt ki a pelus. éjjel velem alszik, akkor teszek alá több rétegben plusz lepedőt, de éjjel ritkán bukik.

Róki, irtam privit.

KépKép

KépKép
majola
 
 


Kuha/Duda/Hajni!
Az szerintem is baromi nehéz, hogy úgy fogyózz, hogy közben állandóan az éteek mellett vagy, sőt, ez az egyik legfőbb feladatot. Én a munkábajárástól várom a megoldást, amikor annyi izgi történik, hogy nincs ennyire központban az evés. Igaz, hogy az elején majd ronda leszek még, de a szellememet fogom csillogtatni :lol: :lol: :lol:

Különben egy akkora meló a kajáltatás. Mind a két gyerek rákapott az evésre, a férjem is itthon eszik. Hááááát egy komoly logosztikai feladat kitalálni hazahozni, megfőzni, mosogatni....újra előről az egész. Épp azon gondolkodtam, hogy a jénai tálamat ki kell cseréljem, mert már nem lesz elég a szokásos adag!

Andris a következőket ette:
reggelire májkrémes kenyér (természetesen a jóó nagy szopi után), yippi gyülölcslé
uzsi: banán
ebéd: tetemes mennyiségű rakottkrumpli
uzsi: szopi, 3 mandarin, egy körte
vacsi: kenyér (nem tom mivel, mert az üléshuzatot mostam, de állítólag sokat evett)
és az esti szopi

Rokica!
Ez kőkemény dió, hogy hogyan is legyen. Szerintem figyelembe kellene venni david igényét, az éjszakai pihenés nagyon fontos a felnőtteknek is.

ayse
 
 


Duda,
Nem szoktam újra melegíteni, inkább újat készítek. Úgy csináld, hogy mindent készíts oda a kiságyhoz és a lobogó vízet vidd utoljára. Először a sót tedd bele, utána a szódabikarbónát, az jól felpezsdíti és gyorsan a lepedőt, hogy párát csináljon a lepedő alá.
Úgy teszem a lábost, hogy a tengeri só doboza a lábos előtt van, így Dani nem érné el a lábost. De általában nem ébred fel rá.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Andi, fontos, hogy ne jódozott só legyen, és hogy a lepedő és a kiságy között ne maradjon rés. Szódabikarbóna csak akkor kell, ha friss a nátha.

KépKép

KépKép
majola
 
 


Ja, és lehet sokszor újramelegiteni.
(Ezeket a kérdéseket a napokban tette fel apa apósdokiéknál, mert vittük Julcsit orrszivásra)

KépKép

KépKép
majola
 
 


Duda!

Akkor a Te párod olyan lehet mint az enyém....
Komlyan néha el sem tudom képzelni mit művelnek fent...annyira zeng a ház....
Most is felmegyek...a feje tetején minden....
A 100 labdás gumimedence üres...a labdák a polctól elkezdve a kétajtós szekrény fiókján kereszül a kiságyig mindenhol megtalálható...
A fiókból kirángatva a tiszta takarók, lepedők :evil: (ezért speciel én haragudtam is..mert nem ezért mosok, hogy aztán őnaccsága kirángassa őket a földre)..
A fonott szemeteskuka a kanapén...(célbadobó bilinek használva...)..
Na szóval nem is mondom tovább :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Szóval szerintem a férfiak sokkal "vadabbul" vagányabbul" meg fiúsabban játszanak velük, és ez szerintem nagyon bejön nekik...

Nálunk is egyértelmű apaszerelem van... :wink:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


David, bocsánat :oops:

Megann!
Na csak van, amiben egyetértünk! :wink:
Én is a kisebb méretű ajándékozás híve vagyok.

Duda!
Szegény Nati! Stodalt lehet adni ekkora gyereknek? Csodákat zengenek róla, hogy milyen jó!

Andris nagyon sokat beszél, már három tagú szavakat is elismétel, persze aztán nem tudja, csak abban a pillanatban. Például: kiscipő (ő abban van, a kő miatt).
Tegnap óta amikor idejön, azt mondja: ia! (=szia!)

ayse
 
 


Benianyu!
Köszi, holnap kipróbáljuk! Most már nem akarok szerencsétlenkedni körülötte, mert tuti felébred. :?
Az a baj a norbis diétával, hogy nekem túl lassú eredményt hoz.
Én nem tudok ilyen sokáig megvonni magamtól minden finomat.
Persze tudom, hogy ez valójában elvileg életforma és nem fogyi, de hát ki tud ennyire szigorú lenni magához :oops: :?
Ezért én inkább a 90napos fogyival próbálkozom majd. Az tuti szenvedés, de legalább hamar van eredménye.

Zsuzsa!
Én nem hallottam ezt a büntetés dolgot. Hol hallottad?
Bukás ügyben nem tudok segíteni, mert Nati sem volt bukós.

Ayse!
Andris nem semmi mennyiséget eszik! :D
3 mandarin?? Mekkorák?

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Na akkor záporozom az ott hallot infókat: Stodalt nem lehet adni ilyen kicsinek. Viszont van valami más, talán Prospan szirup a neve, ha jól értettem, borostyánból meg nemtudommiből készül.

KépKép

KépKép
majola
 
 


Megann,
Akkor én is! :) Boldog szülinapot a tesódnak! :) :)
Lénát tényleg jó későn teszitek le. Hihetetlen, hogy eddig bírja. Nálunk 8-kor van takarodó! :)

Zsuzsa,
Én úgy tettem a pelust (mind a két fiú bukós volt), hogy kifeszítettem a lepedőre egyet és arra mehet egy gyűrnivaló is. :)
Nálunk sosem keltették fel egymást a fiúk. Az első nap óta egy szobában alszanak, nem is lett volna nagyon másképp hely, max. kiköltözni a nappaliba.
Nem Norbi védelmében, csak a tény kedvéért. Nevét adta egy fogyasztószerhez, amiről kiderült, hogy nem fogyaszt. A gyártó céget 12 millióra, őt meg 3 millióra bűntették.

Rokica,
Egyetértek Megann-nal. Zsuzsa inkább maradjon a kiságyban és te költözz ideiglenesen a szobájába. Meg kéne próbálni, hátha megtanul egyedül, ébredés nélkül aludni. Négyen egy ágyban az tényleg nem pihentető, főleg a felnőtteknek.
Még esetleg a ti hálótokban mind a négyen, Zsuzsa ágya odatolva a tiétek mellé, Szilvibaba meg a bölcsőben. Aztán együtt átköltöztetni őket a gyerekszobába pár hónap elteltével. Ha Zsuzsát megviseli az egyedüllét. De nagyon nehéz kérdés, az biztos.

Ayse,
Andrisnak micsoda jó étvágya van! :)
Dani is még a hordozóban van. 13-kg-ig jó. Majd nyáron lecseréljük. Ha overállban belefér, akkor egy szál nadrágban és polóban is. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Majola!

Én már komolyan sajnálom ezt a Norbigyereket...
Iszonyú meló van abban amit csinál...és hol ezért fikázzák, hol azért.....büntetik, lincselik, kiforgatják a szavait..
Szerintema kajái igenis fogyókúrásak..., hogy mennyire nem tudom..hogy egészségesek-e azt sem tudom(de azt sem hogy a normál kaja egészségesebb-e vagy sem....lsd élelmiszerbotrányok)
Akkor hogy a francba fogyott le ennyi ember...

Én azt mondom...lehet utána csinálni azt amit ő véghezvitt...

Nem vagyok Norbi Fun, de ez már igazságtalan....

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Majola:

Én a rádióban azt hallottam, hogy valami fogyasztótablettához adta a nevét, ami nem is fogyaszt, de hogy ő ellenőríztette szakemberekkel mielőtt aláírta a szerződést, ezért nyugodt szívvel adta hozzá a nevét. Jó, hogy neki nyugodt a szíve, de szerintem ebből látszik, micsoda üzlet ez... már nem(csak) arról szól a dolog, hogy az ő étrendjével fogyni lehet, hanem tele van marketing fogással, gondolok Norbi vízre meg ilyesmire... aminek semmi köze nincs az eredeti étrendváltoztatáshoz, mert ahhoz nem kellett spéci Norbi kajákat fogyasztani. Ez a nép butítása, hogy amin az ő neve van, az fogyókúrás... még ha az eredeti fogyókúrája, és testmozgás programja jó is volt, ezek a marketing fogások szerintem teljesen elveszik a hitelességét.

Bukás: Zsuzsa se volt bukós csecsemőnek, kb 3-4-szer bukott az első életéve alatt, de akkor mindig úgy, hogy az apja kezében, és MINDENT ami a gyomrában volt, úgyhogy mindenkinek teljes kosztümcsere és természetesen szívinfarktus, hogy mi baja a gyereknek. Szóval ágyban ő sem bukott...

A lepedőket ugyan nem menti meg, de próbáld meg felemelni a kiságy egyik végét, hogy magasabban legyen a feje mint a feneke. Nem tudom, érthető-e, a legegyszerűbb ha két vaskos könyvet teszel a kiságy két lába alá. Amúgy meg szerintem rakj alá egy vastag törülközőt, arra a pelenkát, és akkor talán a lepedő meg a matrac megmenekül...


Ayse:

Irigykedve olvasom, mennyi mindent evett ma Andris. Zsuzsa ma csak csipegetett...


Megann:

A matrac miatt nem kell sajnálni, ez egy nagyon jó minőségű ágymatrac, csak a földön van, mert ezen aludt Zsuzsa azelőtt. Szóval kényelmesnek kényelmes. Csak kiváncsi vagyok, meddig tűri David hogy ott aludjak a másik szobában és nem vele. :?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Duda!
Olyan átlagos. Nem az az óriás.
És ha kifogy a tányérkájából, Mutat bele és mondja, hogy AMM-AMM!!!! :lol:
Lili is növésben van, amit szeret, abból tud annyit enni, mint mi.

ayse
 
 


Megann!
Igen, Apa nálunk is "vadul" Natival. Én néha oda sem merek nézni, mit művelnek, csak a vigyorgást hallom. :lol:
Bár azért ez a kupi meredek, amit kis családod előadott! :shock: :lol:

Zsuzsa!
Köszi, akkor nem kérdeztem nagy butaságokat, ha ezek benned is felmerültek!
Én is gondolkozom, hogy megkérem Nyúlnét, járjon közben az érdekünkben Apóséknál.
A múltkori náthánál olyan jól kitudtam szívni Nati nóziját, de most nem megy.

Ayse!
Stodalt nem tudom. Úgy emlékszem, Zsuzsa is morfondírozott ezen pár hónapja, mikor Julcsika köhögött.

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Benianyu!

És nem is mondtam hogy Léna ma is csak 1 és negyed órát aludt....
Nem tetszik ez nekem :? :?

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Zsuzsa, Duda,
Én ezt nem tudtam. :( Bocsánat :oops: Miért nem jó a jódozott só?

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Benianyu, emlékeztem, hogy nálatok jól ment az együttalvás. Nem tudom, min múlik ez. Dani nem sirt fel sokszor az elején sem? persze ő olyan jókedvű gyerek, biztos nyugis kisbaba volt.

Norbi: én úgy hallottam, hogy a gyártó cég is az övé, csak más a neve.
Én rühellem ezt az egészet, amit ők művelnek, meg a stilust, meg hirnévhajhászást...de itt inkább abba is hagyom.

KépKép

KépKép
majola
 
 


Én sem vagyok Norbi fun, de azért szerintem alapvetően jó dolgot talált ki, ami bizonyítottan működik. Az sajnos természetes, hogy marketinglehetőséget találtak a nevében, és ki is állna ellen annak, ha pár milliót a zsebébe akarnak gyömöszölni????
Én biztos nem tenném... :oops: :oops:

Úgy hallottam, Amerikában akarja eladni az update-módszerét. Szkeptikus vagyok a sikert illetően, de azért szurkolok.

És még azt is el kell mondjam a védelmében, hogy a férjem mindig hüledezve nézi a képernyőt (tesi tanár is), és azt mondja, hogy eszméletlen harmonikus mozgása van!!!!

ayse
 
 


Benianyu, nem tudom, miért nem jó, Nyúlné-féle helyen mondták.
Hogyan feszitesz ki egy pelust az ágyban? A mieink épp akkorák, mint az ágy szélessége. lehet kapni nagyobbat is?

KépKép

KépKép
majola
 
 


minemellett Majolával is egyetértek, tuti nem lennének a barátaim!!!! :lol:

ayse
 
 


Megann,
Dani is épp annyit aludt és jó korán, 1/4 12- 1/2 1-ig. Én is keveseltem. Főleg, hogy 12-kor értünk haza Benivel és egy perc nyugalmam nem volt egész nap.
Ha fáradt, akkor meg állandóan elesik, mert rohanna, de a lába már nem viszi rendesen. Megint lila a homloka. :wink:

Ayse,
Dani is dumál. Hammahamma, szia=cijjjja, bu=busz, bííí= víz, cica, tánci, és úgy táncol, mint egy ír sztepptáncos. Meg kell zabálni. :)
El is határoztam, hogy most már azt is kéne mondania, hogy "kérem", mert nem bírom, ha hümmög, bár nagyon édes.
Beni is tud enni szép mennyiséget, ha kedvére való a kaja. :) Ma mind a két fiú megevet két-két csirkecombot (csak alsó persze).

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Rókica!

Most kegyetlen leszek: David kénytelen lesz elfogadni..
Nincs más választása...utolsó hónapos terhesen valahogy helyre kell állitani az 1 éves gyereketek lelkivilágát..
Azt hiszem ennél többet nem is kell irnom....elég nehéz a helyzet...itt most neki kell engednie...ez nyilvánvaló..

Duda!

Férj becsületére legyen mondva, hogy össze is rakja a rumlit...
Csak hogy fogom majd erre rávenni Lénát is... :shock: :?

Benianyu!
Neked is köszi a tesóm köszöntését..
"Fogyókúrás" gesztenyetortát viszünk neki.. :lol: :wink:

Na jó éjt lányok én húzok alukálni..

M.

Kép

Kép
megann
 
 


jóestét! végre ideértem, ezt az oldalt olvastam el, látom sokan voltatok havazni :)
én úgy szerettem volna hóembert építeni, de arra nem volt jó :(


Nyúlné!
reggel voltunk orrszíváson. egy angyal a Zsuzsa néni :wink: hihetetlen mennyiségű takonyt szívott le az Eszti orrából és arcüregéből, az orrában már jó sárgás-zöldes volt. kaptunk jó orrcseppet is, szegénynek már tönkretettem a nasivinnel a nyálkahártyáját, pedig kenegettem alsollal, amit egy fülész mondott nekem. és többször elmutogatta, hogy mit hogyan kell és folyamatosan magyarázott. hát én így képzelem el a gyerekorvos+asszisztensnőt. mindezt szombat reggel :shock: nagyon hálás vagyok nektek! köszönjük! még kedden vissza kell mennünk.
azért jó nagy lelkiismeretfurdalásom volt, mert ez a mennyiség nem most péntek óta gyűlik benne, hanem hetek, sőt hónapok óta állítólag.
én nem értem miért nem tanítják ezt a rendes orrszívást az anyukáknak, ha ti nem vagytok már nem tudom hol lennénk...
abban a körzetben biztos kevesebb a középfülgyulladás....

aztán gyorsan áthúztunk újpestre vagy újpalotára, ezt mindig keverem... szóval a tanpályára, és vezettünk síkos úton, meg dobálták a kocso hátulját és úgy kellett ellenkormányozni. (az okításról lemaradtunk, de a lényegre pont odaértünk) nagyon szuper volt, bár először majd besz.rtam, aztán állítólag jól ment. mondjuk nem egyszer pördültem meg... apa meg nagyon sokszor :shock:
nem fogta rendesen a kormányt, tenyérrel próbálta, úgy meg nagyon lassan lehet csak. apukám és a tesóm is volt, Eszti is, de ő a toronyban lesett minket :wink: állítólag én voltam a legjobb, úgyhogy nagyon büszke voltam magamra :D persze tudom, hogy ettől még nem tudok jól vezetni, de tudnék, ha akarnék :lol:

Zsuzsa!
ha tetrapelenkát raksz a buksija alá Annának, azt nem tudja összegyűrni, mert az nagyobb. az nem jó?

KépKép
KépKép
and
 
 


Sziasztok!

Totka
De aranyos vagy! Nem ma ünneplem, de ezt már láttad az iwiw-en :wink:
Szerintem is túlzásba vitték a szomszédaitok, de hát ők tudják. Ismered a mondást, amit adnak fogadd el...

Ayse
Sajnálom, így nem lesz annyira hamar otthon Apa. De nézzétek a dologk jó oldalát. Legalább marad a mhelye :?
Izgi lehetett az 5 éve becsomagolt cuccokat kicsomagolni!

Benianyu
De jó lehetett az előadás! Apa hogy bírt Danival? :P
Hétfőn séta?

Duda, Megann
Jobbulást a lányoknak! És Neked is Megann!

Megann
Vacsi tök jó lehetett. Sajnálom, hogy haza kellett rohannod.
Érdekes Lénánál ez a változás alvásügyileg. Van egy elképzelésem, persze lehet hogy csak bedumálom a dolgot.
Ja és szerintem nagyon jófejség, hogy kígyót simiztetek. Még én sem simiztem soha!

Kuha
Hát fájt ez a cicagyilkolós történeted! :cry:
A félelmetes filmektől én is nagyon félek. Sőt, amiben erőszak van azt sem bírom. Árpi mindig mondja is,hogy miattam nem lehet semmit megnézni, mert mindig találok valami borzasztót mindegyikben. :oops:
Átázik még Gergő pelusa?
Lehet, hogy márkát kéne váltanotok. Változik a babócák alkata, és ami jó volt odáig, az azután már nem.

Nyúlné
Nagyon édes Kisnyulad. Pü-t megint próbálom!

And
Lemaradtam. Most akkor Esztinek milyen elektromos izé van???
Nagyon alapos munkát végzett a somlóival :lol:

Rokica
Nem könnyű a helyzet.
TEkintettel az idő rövidségére, kevesebb megoldás jöhet szóba szerintem.
Ami az én fejemben szöget ütött. Mi lesz Zsuzsával amikor szülni mész? Most lehet, hogy bolondságot kérdezek, de nem aludhatna Ő is bent?
Én maximálisan azon a véleményen vagyok,hogy minden lehető eszközzel meg kell erősíteni a megingott bizalmát benned és meg kell gyógyítani a kis lelkét.
Amúgy ami talán a legközelebb áll hozzám megoldásilag az a Zsuzsa a kiságyban Veletek egy szobában és az ágyhoz tolt ágyikóban Szilvi, hogy csak oda kelljen fordulnod szoptatni.
És amikor mindenki megerősödik jöhet az átszoktatás.
Szerintem.
Amúgy nagyon örülök, hogy jobban van.
Az, hogy kevesebb szilárd ételt eszik, szerintem is a sok tápszertől van. Fokozatosan úgyis átáll majd megint.
Ha megmérted majd, akkor tájékoztassál!

Prüntyi
Nem tudom, hogy írtam e már, de nagyon ügyi vagy, hogy tornázol!
Ugye milyen jól esik. Ha kihagyok kettő napot, akkor már fájdogál a derekem és hátam.
És hajrá minden fogyózósnak! Drukkolok!

Majola
Hát nekem is csak a pelus "alátét" ötletem van.
Illetve a lepedő alá még a gumilepedő vagy mi.
És nyilván cserélgeti az ember. :roll:

Nálunk ma nagy vendégség volt. Illetve Anyuéknál.
Tesóm elsején lesz 30 éves és kb 25-en voltunk ebből a szép alkalomból. Jó volt, csak Marci nem díjazta a tömeget. Nem csodálkoztam, tudtam hogy ez lesz. Ahhoz képest még jól vette szerintem. Csak kicsit kellemetlen, mert úgy érzem hogy furcsálják, hogy ennyire anyás. A többi gyerek többet van sok ember között és több gyerek között és nem ilyenek. Meg Marci különben sem egy könnyű eset szerintem. Na mind1. Én megértem Marcit. Én is ilyen voltam/vagyok, sőt Árpi méginkább.

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Én sem vagyok Norbifun, de a fogyókúrája bejött. Logikusnak találtam és meggyőzőnek.
Viszont a körítést nem csípem. Norbi víz, -mustár, -tészta stb. Pénzhajhászat. :? A másik, hogy régebben tornáztam a kazettájára és borzalmas a dumája, idegesítő, buta. :oops:

Zsuzsa,
A pelust épp, hogy be tudtam tűrni a két szélén. Lehet, hogy Dani ágya 1-2 centivel keskenyebb.
Dani nem sírt fel hangosan általában, inkább nyöszörgött, amire felébredtem és rohantam a cicimmel. :) Egymásba nyílik a gyerek és a hálószoba és nincs behúzva soha az ajtó.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


And!
Ügyi vagy! :D
Ha akarnék se.... :lol:

Benianyu!
Az is szép mennyiség! :D
Ír táncos dettó! :D
A kesztyű nekem is fogas kérdés!

Van erre valakinek jó ötlete? :roll:

ayse
 
 


Ayse

5 ujjas kesztyű?

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Ayse:

Hát sok szerencsét neki Amerikában, de szerintem ott már telített a piac fogyókúrákból! :) Persze mindig buknak valami újra, lehet hogy pont Norbi lesz az? Jót nevetnék rajta...


Vadulás:

David négykézláb szokta kergetni Zsuzsát végig a lakáson, ő meg kacagva menekül. :) Meg megfogja és a feje tetejére állítja, amitől nekem égnek áll a hajam mióta bukós lett (bár mostanában nem fordult elő, meg tkp akkor sem a fejreállítás miatt). De alapvetően azért nem annyira vadul játszanak.


Zsuzsa még nem nagyon mond többszótagú szavakat, bár pont ma egész nap a "banana" szót gyakorolta... ott kezdődött, hogy "bann" aztán "banna" aztán "bananama" szóval még nem tökéletes. :) De nagyon buzgón gyakorolta. :) És egyszer-kétszer sikerült is! De leginkább ő még az egyszótagúaknál tart. Főleg a B betűseknél.

bí = bee (méhecske), beer (sör - erre nagyon büszke az apja)
bu = boot (csizma), book (könyv)
ba = ball (labda), csirke (mert azt mondja angoluk hogy "pawk" de azt nem tudja kimondani), banana (banán), bug (bogár, ez lehet katica vagy pillangó vagy bármi más), bottle (üveg, cumisüveg)
bo = bowl (tányér, mélytányér)
be = bread (kenyér)

pí = pea (zöldborsó), pee (pisi)

pú, púpú = poop (kaki)

et = hat (sapka)

át = hot (forró)

an = one (egy)

art = heart (szív)

ko = coat (kabát), cold (hideg), corn (kukorica)
ka = car (autó)
kí = key (kulcs)

o = orange (narancs vagy mandarin)

mú = tehén

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?