Új privát üzeneted érkezett!

Köszi, Rambóka. kiderült van egy ismerősünk ott, így anyukám megkérdezi. nem kell bejelentkezni. csak UH eredmény és orvosi beutaló kell. délután fel is hívom a dokimat. Viszont akkor csak jövő hét pénteken tudok menni, és akkor már a múltkori UH szerint betöltöm a 13. hetet. Az nem gáz??? Sajnos az Uht nem tudtam átteni 29ére...
dimet
 
 


Lányok,

Nem megy valaki jövő kedden (01.30) Tűű-höz? Szeretnék időpontot cserélni vkivel (én is aznap megyek, csak korábbi időpontra cserélnék, jó lenne 4 és 5 között)
Ha vki igen, és tudna csereberélni, írj privit lsz

Köszi
kikka
 
 


Hoppá-hoppá!

Dimet!

Visszakerestem Kandi táblázatát és eszerint te már a 12.héten vagy! Akkor gyorsan dönts és mond, h. már 12 hetes vagy, ne sz@rozzanak!Mert ált. mindenhol 2 hetes előrejegyzés van. De remélhetőleg Gyulán sztk. alapon még kevésbé népszerű a dolog, talán az lesz a legegyszerűbb! ( itt Pécsen sem kellett várni! Én ezt nem értem, ha valami fizetős, akkor arra várólista van, ha ugyanaz ingyenes, akkor meg senki nem tud róla???? :wink: )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 

 
 

Csakegy, Ella és mindenkit, akit érdekel a tea :

Herbáriás "Cukordiétát kiegészítő" nevű teát kaptam pont ma reggel a főnöknőmtől :)
Összetevői : Babhüvely, Gyermekláncfű-gyökér, Kukorica-bibe, Tarackbúza gyökértörzs
Betegtájékoztatóban ez áll :
Nem ajánlott az alkalmazása :
-epeút, bélelzáródás, epegyulladás, epekövesség, szív, vese eredetű ödémák esetén.
Nem javasolt a tea fogyasztása akkor sem, ha Ön szénhidrát-anyagcserét javító gyógyszert szed, mert hypoglikémiás tünetek jelentkzehetnek.
- Ha Ön várandó, vagy szoptat, a készítmény nem alkalmazható..

Remélem tudtam segíteni !
Niki (9 cn)

mniki
 
 


Niki: köszi!!!! Akkor kihagyom....
Vendég
 


Rambóka!

Igen, 12 hetes vagyok, és nem kell várni, bármikor bemehetek 8 és 3 között :) igen, a fizetősökre mindig várni kell...sznobizmus. sajna nemtok hamarabb menni,nincs még UH-m.... :? és 30án lesz, 31én meló van itt bent, 1én tudok menni,pont akkor töltöm be a 13. hetet. de remélem az UH megállapítja 1-2 nappal korábban :) ...mármint,hogy még nem vagyok annyi, amennyi......
de felhívom a dokimat, mit mond. úgyis kell beutaló.
dimet
 
 


Sziasztok!
Lenne egy kérdés:ma kezdtem a meforalt és szednék folsavat is. kizárják egymást vagy elkezdhetem a folsavat is 3mg tablettákat vettem. Nem gond ha szedem őket?olvastam, hogy folsav jó már teherbeesés előtt.
köszi
Vendég
 


igen, fontos,hogy szedd!!!!!

na, dolog elintézve. mehetek 29én UHra, doki beszól. így 30án integrált tesztre...juhéj. ah. de bonyolult az élet:)
dimet
 
 


lafead: metformin mellett napi 6!!!!! mg-ot szedjél a folsavból mert a metformin bekavar a felszívódásába... (egyébként a folsavat 3 hónappala tervezett terhesség előtt érdemes elkezdeni szedni, akkor védi a babát legjobban... úgyhogy pont időben vagy:)

dimet: jipiiii :) Most megspóroltál vagy 25e Ft-ot amit pl. a babára költhetsz :)))))) tök jóóó :)))))
Vendég
 


csakegy, dimet :D köszi!!!!!
Vendég
 


50et!!!!!! két vérvétel van, 25-25 ezer Ft!!!
no comment....

Zsizsik megvan. még nem tud jönni. fekszik, fáj a lába, kicsit már mérséklődött. tök ügyes, mert betartja a kemény diétát!!!!
dimet
 
 


dimet: miért kettő? Azt egynek számolják mert a kettő együtt adja ki az eredményt :) (bocsi ha lelomboztalak :) csak a pontosság kedvéért :) )
Vendég
 


nem lomboztál:) az ingyen még mindig jobb a 25nél is:)
na, mentem konferenciára. csákó mindnenkinek, mir ejövök legalább egy új kismama lehetne :)
dimet
 
 


Csakegy!

A kecskerutából többet is ihatsz, én napi 1,5 litert készítek kb 2 púpos evőkanál keverékből, és a nap folyamán iszogatom. A keverékem: 1 egység fekete áfonya, 2 egység kecskeruta. (korábban csalánt is tettem bele 1 egységet, de azt mostanában kihagyom...)


Az én ötletem is az lett volna, mint amit Ella írt, hogy esetleg próbálj a neten még keresgélni más gyógynövényekről...

Üdv, Almodo

u.i. Egyébként tudjátok, hogy kisfiú, vagy kiscsaj?
almodo
 
 


Kép
Kép
Megvan a vérvételi papirkám,már csak meg kéne jönnie.....na arra,még várok! :?
Sógornőmnek tegnap ajánlották ezt a drága vizsgálatot....meg fogja csináltatni......de......itt Bp-en nincs olcsobb,csak 25.000.-ért???
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Hali

SOTE s Lányok SEgitség!!
Kérlek szépen SOS_be adjátok már meg az orvosotok nevét ill. tel.számát és h kb. mennyi időt kell nagyjából rájuk várni..szóval ha én holnap felhivom mikor tud fogadni??
Nem tom h van... Sote I-II--- melyik hol van..engem a Baross utcai érdekelne!!!!!!!

Köszi
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Andika légyszi javítsd majd ki az életkoromat, 32 lettem 22-én :( :D (én egyszerre két évet öregszem), és 2. cn. :( :( .


Köszi!
lyutka
 
 


ella: milyen orvos kell? Amit én tudok: belgyógyász + diabetológus a Sote 1-en...
Vendég
 


Ja nőgyógyász!
Vendég
 


és hanyadik ker.-be van??
Vendég
 


A Baross utca az a Sote 1... hááát... iszonyú tömeg szokott ott lenni, az UH-ra nem lehet kispapát bevinni... hááát... az orvosokról semmit sem tudok de anno a meddőségiben nem voltak nekem szimpik :(

Okr is ott volt ha jól emlékszem és csak negatív tapasztalatai vannak :(

(nekem a Sote 2 orvosai viszont bejönnek ... éveken át oda jártam rákszűrésre és minden más bajommal az ambulanciára és egyetlen gáz dokival se találkoztam...)
Vendég
 


nyócker talán?
Vendég
 


figyú már nekem a Sote 2 kéne... :) az most nem a baross utcán van...nekem azt mondták...ezek szerint nem??
Vendég
 


az az Üllői úton van... a Klinikáknál kell leszállni és egyenesen továbbmenni...
Vendég
 


Ella
Baros utca SOTE I.minek kell oda menned?Én oda a lábam sem teszem be többé!

Megvan a laborom!Életemben nem volt még ilyen,legalábbis mióta nézegetjük,bár a tesztoszteront elfelejtettem beikszelni. :oops:
Vércukor:4.5
Folsav >20! norm tartomány:2-9.1
TSH 1.45 mIU/l
FT4 16.86 qmol/l
FT34.96 qmol/l
FSH 6.7 U/l
LH 3.40 U/l
progeszteron 2.95 nmol/l
oesztradiol 182.60 qmol/l
prolaktin 121.5 mIU/l
DHEA-szulfát 7.080

Ciklus közepétől UH-s tüszőnézés.Szóval a doki szt sem kell szünet.Pedig nem is erősködtem,magától mondta.A clostyt viszont elfelejtettem megkérdezni,mert üvöltő Adával együtt voltunk bent! :wink:
Ja,és van UH-ja a magánrendelésén.(Meg 100 000 ember)

KépKép

KépKép
okr
 
 


Dimet!

Gyulán nem csinálnak UH-ot? Mert akkor inkább kérj oda időpontot! Nálunk ez úgy műxik, h. a kismama előbb sorbanül az UH előtt, ha ott végez, akkor kocog át a vérszívókhoz. Addig le sem veszik a vért, amíg nincs papírod a pontos terhességi korról!

Lafead!

Célszerű Ferro-Folgammát szedni, ebben 5 mg folsav van és a vasraktáraidat is feltölti!
A 3 mg azért nem elég, mert a metformin rontja a felszívódását!

Almodo!

Szia! Sosem írsz, csak olvasol? Képet sem raksz fel? :cry:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


nekem a ferro-folgamma durva székrekedést csinált :( (mázlista akinek nem)... ennek a marha drága alternatívája a ferrocomp...

Ja... fura kérdés, hátha érti valaki...

Szerintetek ez mitől lehet? Cukor.

Ebéd előtt: 5,0
Ebéd után 60 perccel: 4,9

(ebéd: 28-as GI-jű vörösbabból készült chilis bab... volt még benne répa -ami így megfőzve magas 60 körüli GI de nem volt belőle sok na meg konzerv paradicsom...)

Nos, ha ez igaz akkor ez a kaja utáni egy rekord mérés...

Ennyit jelentene, hogy jön a hideg végre? (nem hiszem, hogy elszúrtam volna a mérést... bár tény, hogy 2 órával később 5.2 volt a cukrom... de ilyen alacsonyat még tényleg nem mértem kaja után... és pont ugyanúgy mértem mint máskor...)

Ja... anyni a különbség, hogy most kaja után megittam kb. 1/4 kifacsart citromlét egy kis ásványvízzel...
Vendég
 


jajjj... tényleg: Almodo: köszi :))))))))) Ma akkor emelem a kecskerutát és holnap bevetem magam egy bioboltba... (+ ma kapok Stivia cseppeket... állítólag az is jó:)... visszaszámlálás van... hétfő reggelre tökéletes cukrot kell produkálnom...
Vendég
 


Csakegy!

Anyu üzeni: délután hallotta a rádióban, h. egy diabetológus doktornő nyilatkozott, h. a cukrosok a legjobb időjárás előrejelzők. Ezek szerint tényleg! :lol:
Drukkolok, h. ilyen maradjon az idő hétfőig!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


rambóka :)))) és tényleg :))))

Most megnéztem, mivel lehet még lassítani a cukor felszívódását: olajjal (belekeverek egy kanál olivaolajat a reggeli zabkorpámba... abban ráadásul még omega 3 zsírsav is van)... utána meg leküldöm a citromlét :) Holnap reggel főpróba :)))))
Vendég
 


fú... most elgondolkoztam... én ugyebár reggelire forró vízzel felöntött zabkorpát szoktam enni biztos ami biztos alapon... aminek magas a CH tartalma viszont elvileg alacsony a G Indexe... viszont... ez amiatt van, mert a rostok nem engedik felszívódni a cukrot olyan hamar.. namármost én pont azért eszem a zabkorpát forró vízzel felöntve, hogy emészthetővé tegyem a rostokat (a sok emészthetetlen rost hazavágja az emésztésem)... de ha én emészthetővé teszem lehet, hogy pont az ellenkezőjét érem el és az alapvetően alacsony GI-ű zabkorpából egy magas GI-ű gyorsan felszívódó szénhidrátbombát gyártok?

Ezen most kezdtem el filózni... (nekem sincs jobb dolgom :)))))

Szerintetek?
Vendég
 


Sziasztok!

Ma visszamentem az endokrinológusomhoz és emelte a Merckforminomat 2*1/2 -re. Ez így napi 780 mg metformint tartalmaz. Sajna azt mondta, hogy kifogyóban lesznek a készletei az eü-s szigorítások miatt. Azt olvastam a pcos.hu-n, hogy ha elmegyek a háziorvoshoz egy pco-s lelettel, akkor ő felírhatja a gyógyszert, de akkor nincs rá támogatás? Ez igaz??? Mennyi támogatás nélkül. Ti honnan szeditek?

Előre is köszi az infókat.....

(És utólag is hogy javasoltátok az emeltetést...remélem beválik)
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


vicky: támogatás nélkül sem drága! Most talán 25% lehet rajta? (eddig azt hiszem 50 volt)...
Vendég
 


1500 Ft alatt van, most kerestem rá...De felírja nekem, ha kérem?
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


vicky79:
ne aggódj, nem drága,nem tudom, pontosan mennyi, de olyan ezresbe gondolkozz akkor is.én is úgy tudom, hogy körzetivel drágább, de hát nem olyan fajsúlyos.

köszi a tippeket folsav-témában.azért ma 2*3mgot hamiztam be.más kell még, amit szedni kell a gyógyim mellett?ja, és tök szarul voltam ma. olyan, mintha erúgtam volna, tiszta gáz, aztán hol sírtam, hol boldog voltam, de éhes nem, és alig ettem. pedig mégcsak most kezdtem el és csak 1 db-ot veszek belőle.hát remélem, nem leszek ilyen depis mindig.

voltam ma arwen tornán, tök jó volt, nem kellett ugri-bugrizni, mégis elfáradtam. meg olyan jó érzés, hogy nem néznek ki, hogy kövér vagyok.

ella:
sztem sote nem nagy szám, nem hallottam jókat róla. nem túl kedvesek, sajna.
Vendég
 


vicky79:
igen felírja:)nyugi.csak vidd a leletet, amit endokrinológus bácsi ít neked pcos-ről
Vendég
 


Köszi, legközelebb bepróbálkozom nála. Remélem erre az adagra már drasztikusabban fog reagálni a szervezetem...egy mensit se bánnék már (utolsó 2006. nov. 25!)...Tiszta hülye vagyok...Más örülne hogy nincs :)
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


én sem örülök, hogy nincs. én is örülnék,ha lenne és nekem is nov volt az uccsó:(
a kolleganőm mindig szenved, hog így fáj neki a hasa, meg amúgy és tökre irigyel, hogy nekem nincs, hát erre én meg annyit mondtam neki, hogy én irigylem inkább őt és addig örüljön, hogy van neki és érzi.
jó éjt mindenkienk
Vendég
 


Rambóka!

Néha olvasok... :-)

És tessék:

Kép

És te nem raksz fel?

üdv, Almodo :-)
almodo
 
 


Sziasztok!

na má megin hajnali 3-kor volt a szopi a jelek szerint, és persze má megint nem tudok visszaaludni.
baromira fáj a torkom, már alig bírom, egy hete, semmit nem szedek rá, mert semmit nem szedhetek, lehet ráfanyalodok a hagymateára, amit anno valaki szedett, asszem csillagfény.
Johanna baromira beteg még mindig, most már lehet nem ússzuk meg az antibiót sajna vele sem.

kavicska ma lesz a nagy nap?? :shock:

Almodó nagyon szép a manód!! Főleg a szemei.

majd én is rakok képet lányok, de alig van erőm, írni se nagyon. Februártól ha megengedik iratkozom a doktori sulira, nem tudom hogy fogom bírni, Okr egyszerűen NEM ÉRTEM te hogy bírod a sulit gyerek meg munka mellett. Grat a vizsgákhoz!nagyon jók lettek az eredményeid, remélem nem kelle sokat várnotok a következő pocaklakóra!

Kikka még nem voltam laborban, először ki kéne találni, melyik diabetológiára menjek, de így betegen nincs erőm.

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok drága barátnéim,

végre valahára eljutottam ide, a dolgozó szobába ! Nagy eredmény ám ez tőlem !!
Vasárnap du kellett befeküdnöm a sportkórházba, és hétfő dél körül műtött a doki. Viszonylag gyorsan, kb fél óra alatt készen volt a műtéttel, helyi érzéstelenítésben....brrr. Nem a legjobb élményeim közül való, végül is nem fájt, cska borzasztó kellemetlen érzés volt végig. Na mindegy, túléltem. Na de utána, mikor kiment a fájdalom csillapító a lábamból...... :shock: Egészen tegnap estig szinte nem is keltem ki az ágyból, ha már nem bírtam, és elmentem wc-re, bőgve mentem vissza az ágyig, és még kb fél órán keresztül sírtam, annyira fájt....persze nme léphetek rá a műtött lábamra, még három hétig fekvő gipsz lesz rajta, de ma reggel már legalább nem kellett üvöltenem, mikor kimentem a mellékhelyiségbe.... a mai kitűzött cél a dolgozószoba elérése volt, jelentem, teljesítve !! :wink: :lol:
Szóval, ez egy jókora szí...ás, a gyógytornász szerint fél év, mire teljesen rendbe jön a lábam....
Addigra meg már remélhetőleg ketten leszek.... :wink:
Totál rendben vagyok szerintem hormonilag, illetve biztos, hogy valami nagyon klassz javulásban vagyok, mert a múlt héten 2 kg-ot fogytam, fekve(!!) csak azért mert két gyümölcsnapot tartottam. Most nagyon odafigyelek a kajára, ez a fekvő életmód nem igazán energia zabáló....

Most visszaolvasok !!

Már nagyon hiányoztatok ám !!! :lol: :lol: :lol:
zsizsik
 
 


Sziasztok !

Lafead, de jó, én is mentem (volna) tegnap Arwen tornára, de annyira pocsékul voltam, hogy ismét elhalasztottam. Hétfőn lesz a következő, igaz ? Jó lenne már eljárni tornázni..

Rejo, sajnálom, hogy még mindig betegek vagytok ! A hagymatea ütősen hangzik :lol: Puszi !

Zsizsik remélem hamarosan bejelentkezik és már jobban van !!

Almodo, milyen szép baba Márk (remélem jól emlékszem a nevére :oops:) és már milyen nagy !!

Kavicska, láttam reggel, h be vagy írva Mágushoz.. :lol:
szegényke elég megviselt, fáradt volt ma reggel is, nagyon kíváncsi vagyok mit beszéltek meg :wink:

Okr, örülök, hogy zöld utat adott a dokid is ! tudod... drukkolok !!
Látszik, hogy szeded rendesen a folsavat :wink:

Magamról annyit, hogy van egy 15 mm-es (jobb o.) és egy 11 mm-es (bal.o) tüszőm. Hőmérőzök, LH tesztelek, biztos, ami biztos alapon..
Lecsökkentettem a reggeli Adimetet is 750 mg-ra, most jutottam el oda, hogy besokalltam és vissza akarom kapni a régi életemet, elegem van az állandó émelygésből, rosszullétből, nekem sok a megemelt mennyiség és kész. Volt 1/2 évem hozzászokni, de ha nem megy, majd segítek ezen :evil:

mniki
 
 


Így teljesüljön minden kívánságom... :lol:
Zsizsik, gratulálok a szép teljesítményhez, most már talán túl vagy a nehezén és a lábad szépen meg fog gyógyulni !! Puszillak !

mniki
 
 


Szia Niki, köszönöm !!! :lol: :lol: :lol:
Talán azért a gyógyszerrel kapcsolatban nem kellene Tűűvel konzultálnod ? Lehet, hogy csak más féle gyógyszer kellene.... :roll: De azért ez a két tüsző bíztatónak tűnik.... :wink:

Én csak február 27-én megyek hozzá az Istenhegyire, sajnos nem tudok neked segíteni csere ügyben.
zsizsik
 
 


sziasztok.

lenne egy fontos kerdesem.
a metformin miatt elnyulhat a ciklus?az utobbi idoben eleg pontos volt,most 2 napja kesik.a cicim nagyon faj ami soha nem volt igazan jellemzo.
egesz szemeket szedek(1*850mg)

Kép
monyoka
 
 


Zsizsik, Tűű doki mindig is azt mondja, hogy csak a tolerálható adagig szedjük a metformint. Mivel a 3x500 mg-mal semmi problémám nem volt, meg vagyok győződve arról, hogy egyszerűen sok amit szedek..
Február 6.-án megyen hozzá, már írtam egy listát mi mindent meg akarok kérdezni :wink:

mniki
 
 


Monyoka, előfordulhat, hogy a ciklus hossza ingadozik !
Tesztet csináltál már ???

mniki
 
 


mniki nem csinaltam.nem igazan lattam ertelmet.mivel "vedekeztunk".
most csak az zavar nagyon hogy most kesik mikor kezdodhetne a babaprojekt.
az utobbi idoben pontos volt.

Kép
monyoka
 
 


Jó reggelt!

Kavicska
Mennek mára a drukkok!!!

Monyoka
Több embernél az első hónap/okba kicsit kitolta a ciklust...nyugi attól még hat a gyógyszer!

Zsizsik
Örülök h jobban vagy!!!Kitartás!

Almondo
Nagyon helyes a kisfiad! :wink:

Niki
Biztatóak ezek a tüszők!

Rejo
Jobbulást mindkettőtöknek!

Köszi a segitséget,most már képben vagyok a sote-kal kapcsolatban!
Leváltom az orvosom ,sőt mi több a kórházat is...egyszerűen nem hajlandó azt a kezekést használni amit ilyenkor KELL(stroptoccocus)...próbáltam a háta mögött szervezkedni...felkerestema gyerekgyógyász főorvost,beszéltem szülésznővel,h ez most egész kméten leszarják v. csak a doki nem foglalkozik velem, arra hivatkozva h etttől nem lehet semmi baja a babának..természetesen mindketten egyből mondták h mit kell ilyenkor alkalmazni,de ők nem tehetnek semmit ha a kezelő orvos nem ad antibiót!
Lényeg beszéltem az én háziorvosommal,Ő segit most feljutnom..már beszélt egy orvossal..azért kéne ide mennem ,mert itt nagyon tudkó a gyerekintnziv,koraszülött meg mindenféle osztály,ahol a babámat megfigyelik ill.szükség esetén eltudják látni!
Baromi mérges vagyok,mert itt helybe is megtudnám kapni,de egy f.rok miatt mehetünk több 100km-re,meg plussz költség....de már ez se érdekel, csak már végre megszülesen a fiam egészségessen!
Bocsi,kicsit hosszú voltam!
Vendég
 


Sziasztok!

Ezek szerint másoknak is depis napja volt tegnap, nem csak nekem. Mondjuk ilyen hülye időjárás mellett nem is csodálom! Most fagy el minden! :cry:

Rejo!

Paracetamol tartalmút szedhetsz (pl. Coldrex, Panadol) csak ibuprofen, acetilszalicilsav tartalmúakat nem! :!: Gyógyulgassál, igyál sok sok teát!
Ma mi kétszer keltünk hajnalban! :cry:

Almodo!

Gyönyörű kis pocok! :D
Ti is hason fektetitek? Csak abból gondolom, h. Gergőnek is kétoldalt kopik a haja (meg persze hátul egy sávban a napközbeni randalírozások során :lol: ).
Te mivel tartod kordában a PCO-dat szopi alatt???
Mennyire jöttek elő a tünetek újra?

Zsizsik!

De örülök, h. újra köztünk vagy! Akkor ez felért egy antarktiszi expedícióval! Hős vagy!
Egyébként megint dühöngtem egy sort, h. még mindig nem képesek fájdalomcsillapítót adni, pedig a betegnek joga van hozzá, h. ne szenvedjen feleslegesen! Addig oké, h. a kórháznak nincs pénze fájdalomcsillapítóra, de akkor írják fel, amit kell, kiváltjátok és szeded! :evil:
Gratula a fogyáshoz, szerintem nekünk PCO-soknak többet segít a metformin, mint a mozgás! (ezzel nem azt akarom mondani, h. nem kell mozogni, hanem azt, h. míg korábban, ha meggebedtem sem ment le rólam egy gramm sem, most normális napi tevékenység mellett is olvadnak le rólam a kilók! Bár azt akár zsírégető tornának is kinevezhetjük, h. mindennap felcuccolok a 4.-re egyik kezemben a 6,5 kilós gyerekkel, másikban a 2-3 kilós bevásárlással!)

Monyoka!

Pár napos ciklushossz eltérés előfordul, azért ne felejtsd el, h. sokféle hormon kavarog a háttérben!


Akkor mellékelek pár képet a Csirkefogóról:
Kép Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?