Új privát üzeneted érkezett!

[color=green][/color

Sziasztok lányok!( Inkább asszonyok? )

Nehéz hozzátok szólni, hisz ti már elég jól ismeritek egymást és a gyerekeket.Jó tudni, hogy van kihez szólni ha próbléma van vagy ha csak társaságra vágyik az ember. Én a 37. hétben vagyok a szülés kapujában. Bánhidynál fogok szülni. Ismeri valaki? Örülnék ha írnátok bármit ami az orvossal illetve a szülészettel kapcsolatos.Bármi ami még hasznos lehet. További jó levelezést mindenkinek.
jómagam
 
 


Szia Joe!

még annyit,hogy a hűtőfürdő-ahogy Sára írta-mellett 2 óránként adjál lázcsillapítót.Az a lényeg,hogy az azonos hatóanyagú gyógyszer között 4 óra teljen el.Pl.Nurofen majd 2 óra múlva kúp,ami Antipiretikus kúp,ebben amidosophen van,majd megint Nurofen.Ha közben a hűtőfürdő lejebb vitte a lázat,akkor is váltogasd ha megint lázas lesz.A Nurofen helyett Cataflam cseppet is adhatsz,de ezt csak receptre lehet kapni,de nagyon jó!
Kitartás,hidd el túl lesztek ezen.

Pusz

Timi
timiban
 
 


Szia jomagam (hu, ez viccesen hangzik :)), üdv itt!
Mindenképp lanyoknak szolits minket légyszi :lol:!
Banhidyt nem ismerem, de itt többen szültek nala. Ha visszalapozol néhanyat talalsz egy tablazatot, amiben benne van ki kinél szült.
Mire vagy kivancsi pontosan? Szülöszoba latogatason voltal?
Egy dolog jutott eszembe: vigyél be wc papirt, mert az nincs :)!

Szép estét mindenkinek!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 

 
 

Szia Jómagam!

Én csak annyit tudok Neked mondani, hogy nagyon jó kezekben vagy :) szerintem itt ezt Gabek is meg tudja erősíteni mindketten nála szültünk, ő az orvosunk.
Én csak jókat tudok Róla mondani. Mi érdekel konkrétan? Írjál, akár itt akár priviben szívesen válaszolok.

A szülészetről sokat olvashatsz, ha visszaolvasol, mert már rengeteget írtunk róla.

üdv.
Lilla

Zsebi: Gratulálok az ikrekhez!!!
Joe: boldog szülinapot Botinak, meg Neked is (hamarosan ez is aktuális, nem?). Jobbulást a Kisembernek!Sárának pedig nagyon boldog névnapot kívánok! (azért itt is, mert nemtom mikor check az iwiw-edet. :))

lilló
 
 


Szia "Jomagam"!

Bánhidy nagyon jó doki,ebben Lillo és Gabek is megerősíthet.:)
Ha van egy kis időd,ha jól emlékszem decemberben elég sokat beszélgettek itt a lányok a szülészetről és a szülőszobáról.De ha bármi kérdésed van biztosan segít itt mindenki.:)

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sára

A Kaális topikon van info Zsebiről.
Ide bemásolom. Gondolom nem haragszik meg érte.

mtücsök
Középhaladó felhasználó


Csatlakozott: 2004.10.15.
Üzenetek: 381

Elküldve: 2007 Január 19 Péntek - 18:24

--------------------------------------------------------------------------------

Sziasztok!

ZSEBI HÍRADÓ!

Zsebi nővére vagyok és hoztam nektek egy kis információt:
Hajnal 5 körül elfolyt Balázs magzatvize, gyors készülődés után indultak a kórházba, ahol kb. 7 órakkor kezdetét vette a nagy esemény és alig hét óra után megszülettek a kis csöppségek. Eszter 49 cm 2090 g; Balázs 43 cm és 2060 g. A körülményekhez képest jól vannak, csak sajnos Zsebike még nem látta őket, mert inkubátorban pihennek, melegszenek míg az anyukájuk erőt gyűjt és lemegy hozzájuk. Reméljük este találkoznak és meglátja őket a mamájuk és ők is a mamájukat.

Ezúton is szeretnék gratulálni az én drága Hugicámnak!

Mindenkinek nagyon boldog babavárást kívánok, aki pedig most készül babásodni annak pedig nagyon-nagyon sok szerencsét és kitartást mert az alagút végén mindenkit baba vár!!!!

Edina

Kép
educi
 
 


Sziasztok!


Zsebi! Gratulálok az ikrekhez. Sok tejcsit és mihamarabb ölelgesd meg őket.

Botinak jobbulást és boldog születésnapot. Kitartás, és próbáljatok meg pihenni. Reméljük mire olvasod sorainkat már meggyógyultatok.


Sziasztok Andi

Kép
andusz
 
 


Sziasztok!

Zsebi! Gratulálok én is, jó egészséget kívánok az egész családnak!

Joe! Kitartás! Azt hiszem a Timiban ötleténél én sem tudok jobbat, próbáljatok meg felváltva őrködni Boti felett! Ha pedig már meggyógyult, óriási szülinapi bulit csapjatok!

Mi jól vagyunk, szerencsére továbbra is jól alszik Sanyika, már csak egyszer kel fel éjszaka (ez már nálunk nagyon nagy eredmény :) ).

A jövő héten ismét a nagyszülőknél leszünk, ezért nem jó a tali időpontja, remélem a következőre eljutunk.

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sara, most latom, hogy nevnapod van! Isten eltessen!! :D
Puszi:
P

Kép
Kép
panzej
 
 


Szép estét Mindenkinek!

A név- és születésnaposoknat istenke éltesse sokáig! :) - de a fülük azért mégse érjen le bokáig. :D

Zsebinek és az ikreknek nagy gratula! :P Remélem sok örömet fognak okozni egymásnak.

Joe,
Gyógymanók és gyógyóriások ezreit Botinak a mielőbbi gyógyuláshoz, nektek pedig sok-sok erőt, amíg elmúlik! Nincs még valahol egy kóbor nagyi, aki besegíthetne?
Ha túlestetek rajta, mindenképp szerezz felmenősereget, hogy kipihenhesd magad.

Szilvi,
Orrszívóvól műanyagot vegyél! Én elősre üveget vettem, amihez ugyan lehet kapni pótfejet, de én folyton lejtettem és persze eltört. :? :lol: Szóval az kevésbé praktikus.

Ági,
Ha a többségnek jó a csütörtöki talinap, akor miattunk igazán nem érdemes szerdára változtatni. Ha Budaörsön lesz, akkor beugrunk. És köszi a felvetést. :)

Na elteszem magam holnapra. Kezdem megérteni anyukámat, aki mindig hajnalig fent volt, hogy elrendezze az elmaradt dolgokat. :roll: Pedig Blanka kezd átállni a 7-8 órai lefekvésre - legnagyobb örömömre.

Napsütéses, szélcsendes, bacimentes és vidám hétvégét kívánok Mindenkinek! :wink:
Prücs

prucsok
 
 


Sziasztok

Zseboroszlán
Itt is sok sok boldogságot kívánok nektek!

Ágiboszi - Dorka
köszi szépen a felvilágosítást

Joe
Jobbulást Botinak
és
[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1169282883.73.gif[/img] Nagyon Nagyon Boldog 1-ső Szülinapot!!!!!!!!!!!!!

Sára
neked is Nagyon Nagyon Boldog Névnapot Kívánok!

sziasztok

Erika[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék az elöttem szólókhoz!

Joe: sok-sok türelmet (ami ennyi nem alvás és idegeskedés után Rádfér)!
Botinak Boldog Első Szülinapot!
És gyógyuljon meg mihamarabb!

Védőnővel kapcsolatban már érdeklődtem;hogy kötelező járni hozzá???

Bárányhimlő:a párom kollégájának a gyerkőce most béget. Kérdésem, ha Apa volt már bárányhimlős akkor nem hozhatja haza?!

Terhesség alatt miért nem jó, ha narancsot eszünk?

További kellemes hétvégét!

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 


Gabek, Lillo, Ágiboszi, köszi a válaszokat, így sokkal könnyebb dönteni, hogy akik már tapasztaltabbak, megosztják az infokat. Még egyszer kösz!
Emese
mse9
 
 


Sziasztok,

Húú lemaradtam,gyorsan pótolom:

Sára: Boldog névnapot

Joe Botijának: Boldog szülinapot és jobbulást

Zsebi: Gratula az ikrekhez!!

Dorka
Védőnőt nem választhatsz, az kötelezően jár. Nálunk össz-vissz 2 alkalommal volt, de nem bánom, a hülyeségeire nem vagyok kíváncsi :cry: itt és a baba-mama klubban sokkal több hasznos infót kapok, mint tőle :?

Jómagad (magamnak mégsem írok :roll: )
Én is Bánhidynél szültem, szerintem nagyon profi. De jobb lenne ha konkrétan kérdeznél, mert így nem nagyon tudjuk mit tudsz már ill. mire lennél még kíváncsi.

Szerdán mi biztos nem megyünk talira, mert akkor kapjuk az első agyhártya gyulladás elleni oltást, sejtem utána nem lesz jó kedve :-(

Ágiboszi
Esetleg tényleg el kellene csúsztatni a talit, mert hát elég sokan betegesek. Ha később lesz akkor mindenféleképpen küldj részletes!! leírást, hogy odataláljunk.

Köszi,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Mennyi minden történt mióta nem jártam erre....

Mesa
Lucának így utólag is nagyon sok boldog szülinapot kívánok

Kyra, Szylett
Jó, hogy benéztetek ide és kapcsolódtatok hozzánk. Segíteni nektek, még nem teljesen fogok tudni, mivel én is kismama vagyok még kb. 25 napig.

Mse9
Jelenleg 36+3 hetes vagyok, szóval elég közel állunk mindketten. Szülésznőt én nem fogok fogadni. Sokat gondolkoztam rajta, de végül így döntöttem. Most azért még rákérdeztem a dokimtól aki azt mondta "minek?". Remélem jól döntöttem, majd meglátjuk.

Zsebinek és a babáknak gratulálok és nagyon sok boldogságot és egészséget kívánok!

Kép

Sára, utólag is boldog névnapot!

Joe
Sajnos tanácsot nem tudok küldeni, mivel az én picim még bent van, de együtt érzek veletek. Kitartás és nemsokára jobban lesz. Nagyon boldog születésnapot kívánok neki és rengeteg gyógymanót!!!!!!!!!!!!! Jobbulást!!!!!

Szia Jómagam, üdv köztünk. Én is a 37. hétben járok, lehet, hogy egyszerre leszünk bent. Tanácsokat sajnos még nem tudok adni. CTG-re jársz már?

Dorka, most látom, hogy kérdezted, miért nem jó narancsot enni terhesség alatt? Hol hallottad? Ez tényleg igaz? Én rengeteget ettem....

Mindenkinek kellemes hétvégét!

Renáta

Kép
renatac28
 
 


Sziasztok!
Sára:
A Zsebivel kapcsolatos infókkal beelőztek, én csak annyit tudtam, hogy csaszival szült, és jól vannak.:)
Boldog névnapot kívánunk neked, a lánykámma druszák vagytok, igaz neki a második neve Sára. :)

jómagam:
A dokidat csak hallomásból ismerem, eddig mindenki meg volt vele elégedve .Itt Endy és én szültünk legutoljára, ha a kórházzal kapcsolatbanvan bármi kérdésed, szívesen segítünk. Van már szülésznőd?

Anna kezd kiakasztani...:) Folyton kiesik a szájából a cici, aztán meg hisztizik, hogy hol van már, de a fejét a másik oldalra tekergeti.... :?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ő a mi kis Sünink :)
Kép
[/img] Kép
[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1169313242.94.jpg[/img] [/img]

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Magnes, nagyon, nagyon edes!!

Kép
Kép
panzej
 
 


Sziasztok

Mágnes
gyönyörű a kicsi lánykátok!!!!!!!!!!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Mágnes! Tüdéri a pici Anna, már értem hogy miért hívod süninek, nagyon édes kis hosszú haja van.
Ti akartok neki mostanában fülbevalót csináltatni? Mi most pont ezen dilemmázunk, sajnálnám szegényt kínozni, de azt mondják nem fáj nekik annyira. A védőnőnk csinál is fülbelövést, már beszéltünk vele, ő három hónapos kortól ajánlotta.

Zsebinek nagyon-nagyon gratulálok!!!

Köszönöm a hasfájós tanácsokat, a hason alvás nagyon bevállt, pár napja próbáltuk ki, azóta az elalvással nincs gondunk, azóta már csak hason hajlandó aludni. Holnap kezdjük a Gripe Watert, mivel ma vagyunk egy hónaposak. :D Remélem hogy nekünk is segít és véget ér a pocakfájás.

Lányok egy kérdés: Érdemes olyan elektromos hintára beruházni, amelyik zenél meg minden féle ilyesmit csinál?
Gondolkodunk rajta, biztos nagyon élvezné, de úgy láttam ezek csak 10-11 kg-ig jók, és nem is túl olcsók (30E körül).
Esetleg ha van-volt valakinek, érdekelne hogy bejött-e a picúrnak.
endy
 
 


Jaj még egy kérdésem van:
Szerintetek az normális hogy Ritácska alvás közben egyszercsak felsír. Amikor felébresztem akkor rögtön abbahagyja. Többször is előfordult mostanában. Mitő lehet ez?
Talán csak rosszat álmodik? Kicsit aggaszt a dolog.

Joe! Jobbulást Botinak! Neked pedig sok erőt és kitartást kívánok, és belegondolni is rossz hogy mit éltek most át.

Mindenkinek további jó hétvégét!

Endy
endy
 
 


Endy
Nekünk volt Fisher Price hintánk, nagyon bejött. :lol: Néhány hónaposan a babádnak majd lesz olyan korszaka, hogy mindig a kezedben kell tartani, sehogy sem érzi jól magát, csak ha mászkálsz vele. Egy darabig bírod, de aztán a karod, a hátad, a mindened elkezd ettől fájni és persze fárasztó is. Legalábbis nálunk ez volt, és ekkor jött a megváltó hinta :lol:
Beletettem, ő csak ámul-bámul mivel zenél, mozog, nézi a fényeket és iszonyat jól elvolt benne a Gergő. Jó néhány hónapig használtuk, majd mikor elkezdett a forogni, már a nappaliban közlekedve, akkor is sokszor a hintát kerülgette, és akkor pedig az volt a jó, hogy ha a földrön fekve nézhette.
És azért is jó, mert simán elvan benne, amíg Te fürdesz, főzöl stb. sőt el is alszik. Sokszor volt olyan, hogy elaludt, akkor szépen, óvatosan kivettem és bevittem a kiságyba és észre sem vette, olyan mélyen elszenderedett benne.
Nekünk a hordozható változat van, az azért jó, mert bárhova viheted magaddal a lakásban, van mostmár újabb változata is a Fisher-Price-nak, de szerintem az nagyon nagy helyet foglal. Ha visszanézed az oldalakat, akkor egyszer régen raktam is fel képet, talán júliusban valamikor.
Tehát nagyon ajánlom :) :D :lol:

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Szia Endy!

Szerintm normális, bizti csak rosszat álmodik ilyenkor. Nekem Ákos valamelyik éjjszaka lnevetet álmában , de ő is inkább sírni szokott álmában. Van hogy csítítgatom, és abba hagyja és alszik tovább, de van hogy fel áll, ilyenkor kiveszem vissza altatom és rakom is vissza a helyére csicsikálni.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Gratula az ujszölettekhez!!! :D :D

Ágnes gyönyörű a kislányod!!! :D

Lenne egy kérdésem..Engem is érdekel a fülbevaló kérdés...A kórházban tényleg berakják ha akarjuk?Vagy mikortól lehet?Érdemes egyáltalán vagy ráérek egy éves kora körül? :)

Köszönöm

Judit
vmogyi
 
 


Szia Judit!

Minnél előbb rakasd be a fülbevalót,mert kevésbé viseli meg a babát.
Azt nem tudom,hogy a klinikán van e rá mód,de a többiek lehet,hogy tudják.:lo:

Timi
timiban
 
 


Sziasztok

Judit
tavaly januárban még raktak be a lányoknak fülbevalót, mert a gyerekágyon abba a szobába ahol én feküdtem 2 kicsi lánynak is raktak be - ha jól emlékszem 2000 Ft-ért csinálták.


Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Jó reggelt!
Először is minden Ágnes társamnak boldog névnapot kívánok! :D

Judit,
Blankának 5,5 hónapos korában lövettem be a fülbevalót. Igazából nem tudom, hogy fájt-e neki, mert rögtön amiatt ordított, hogy lefogtuk a kis fejét. Kegyetlennek is éreztem magam. :oops: :? Szóval ha még egy lányom lesz, biztos a kórházban csináltatom meg neki, ezért mindenképpen kérdezd meg a nővéreket, ha te is szeretnél a manónak.

Mágnes,
Nagyon tündéri a kislányod! :)

Joe,
Remélem Boti kezd jobban lenni! Drukkolok! :wink:

Prücsök

prucsok
 
 


Sziasztok

én is Minden ÁGNES-nek Nagyon Boldog Névnapot szeretnék kívánni!

sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Minden Ágnesnek Boldog névnapot kívánunk!

fülbevaló: Mi a kórházban tetettük be a hazajövetel napján.
Egyébként nem is rakták be korábban (gondolom az értéktárgy elveszthetősége miatt). Vagy is berakták előbb, de csak akkor, ha az a csecsemős nővér nem volt a hazajöveteled napján, aki csinálta. Sajnos nem jut eszembe a neve, de az a legsegítőkészebb idősebb csecsemős nővér csinálja. Valamelyikőtök még a nyáron említette is. Még szeptemberben is 2000 Ft. volt. Biztos hogy nem fájt Anitának, mert a mindennapos lekezelésnél, fülbevaló forgatásánál észre sem vette, hogy a füléhez nyúlok.

Az én véleményem az, hogy ott a korházban a születése után a legjobb megcsináltatni. Persze ez csak az én véleményem.

További szép napot, az ünnepeltek pihenjenek sokat, mert ez az ő napjuk. :lol:


E
Kép
educi
 
 


Sziasztok!

Prücsök, Agi, Magnes, bolgog névnapot kivanok!

Educi, köszi a Zsebi hiradot :)!

Endy, most, hogy irod, eszembe jutott, h Vince ugyanezt csinalta, egész gyakran, talan 2-3 hos koraig? Talan rosszat almodnak ilyenkor... Ijesztö, azzal egyetértek.

Magnes, nagyon édi a kis sünitek :wink:

Kizartnak tartom, hogy csütörtökre rendbe jövünk (én is jol elkaptam a franya virust, jo kis basszus hangom lett :roll:), szoval mi most kihagyuk a talit :(
Vincit mar csak Dartinak hivjuk (Darth Vader), ugy lélegzik szegény mano... :(

Hova lett a mi kis fözöbajnokunk :) ?? Anid, hianynyoznak a sztoriaid :lol:!

Ez az idö teljesen kész... Mi lesz, ha jön a hideg, ajajaj?!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok lányok!

Először is a névnaposoknak nagyon sok boldog névnapot kívánunk.

ZSebinek gratula a pindúrokhoz.

Joe- nektek is boldog szülcsinapot így utólag. A te fiad szülcsinapját bizti nem fogom elfelejteni. :D Ja és gyors gyógyulást!!!

Mi köszönjük szépen a szülinapi köszöntéseket, hétvégén megtartottuk a bulit is.

Ági majd rakok fel ilyen volt és ilyen lett képet, ha végre rátudom varázsolni a gépemre a képeket.

Fülbevalót mi 6 hónapos korában lövettük be. Szegénykém úgy sírt, úgy sajnáltam. De szerintem már azt stresszelte, hogy ugye le kellett fogni a fejét és nem tudta, hogy most mi van.

A betegeskedőknek gyógyulást és a nem betegeknek pedig azt kívánjuk, hogy messziről kerüljék el őket a bacik!

Mesa, Luca

Kép
mesa
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a jókívánságokat!

Endy:
Hát a fülbevaló nálunk is dilemma. Amikor ugyanis bent voltunk a kórházban, Anna dédszülei meglátogattak, és gyönyörű fülbevalót kaptunk tőlük. Akkor nem is gondoltam, hogy a kórházban megcsinálják, és a párom is annyira ellene volt a korai fülbelövésnek, hogy ráhagytam. Meg aztán belegondoltam, hogy lesz annyi gondunk az első napokban, nem hiányik még a fülápolás is...
Most meg nem tudom mikor, és kivel csináltassuk meg, mert azért óvodás koráig nem szívesen várnék. Lehet, hogy megkérdezem a védőnőt én is.
Egyáltalán mit kell utána a fülével csinálni?

Remélem a következő talira már mi is el tudunk menni!!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Boldog névnapot kívánok én is minden Ágnesnek!

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


SOS segitsetek!

Vince 3 napja nem akar enni rendesen :(. Amugy 2 pofara zabal altalaban, hihetetlen mennyiségeket meg bir enni, de most 4-5 kanal utan nem megy, akarmit probalok. Adtam neki kiskanalat, na az tetszik neki, turja a kajat, szétkeni, de nem eszik. A nagy kedvenceket is lesz.rja magasrol :(
Ez kb azota van miota beteg. De nem nagyon beteg, mar la'za sincs csak köhög. Lehet, a torka is faj.

Lehet ilyen, ha beteg a gyerek? Vagy ez is életkori sajatossag :(?

:cry:

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Agneseknek boldog nevnapot!

Sari, a beteg gyerek nem eszik. Legyen bar egy kis nathaja akár.
Ez total normalis, nyugodj meg. Hagyd, hogy annyit es azt egyen, amit akar, probald a kedvencet fozni, vagy valami konnyut, es ha eszik belole valamennyit, jo, ha nem, hat akkor majd kesobb. Es ne felj, ha ehes lesz, enni fog. A folyadekpotlasra viszont figyelj oda, innivaloval kinald meg sokszor.

Tovabbi szep estet mindenkinek:
P

Kép
Kép
panzej
 
 


Helló Csajok és BABÓK!!!!!!
Megjöttünk!!!!!

HÚÚÚÚÚÚ de sokat írtatok!!!!! :P :P :P :P :P :P :P :P
ÁGNESEKNEK boldog névnapot!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Jól láttam! Zsebinek megszülettek az ikrei?????
HURÁÁÁÁÁÁÁÁ
Sok boldogságot és tejcsit nekik!!!

Az újakat üdvözlöm!!!!

Mikor lesz tali? Vagy már volt???? :cry: :cry: :cry:

Igyekszem majd visszaolvasni, de hagyjuk hogy néz k ia lakás a konyhapenésztelenítéses festés és kéretlen rokonlátogatás után!!! :roll: :roll: :roll: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

A betegeskedőknek sok gyógymanó!!!!!!!!!!!

Kép
anid
 
 


Kedves Ágnesek! Nagyon boldog névnapot kívánunk Nektek!

Lilla és Bí

lilló
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék az előttem szólókhoz:
ÁGIK BOLDOG NÉNNAPOT!!!

Kép


Sára,
általában minden beteg gyermek étvágytalan.Ha meg fáj a torka akkor sokkal kevesebbet esznek.Hanna is alíg eszik,pedig nem beteg.Szerintem egy kicsit érzékeny a füle a műtét óta,meg jönnek a rágó fogai is.Ez is elveheti az étvágyat.Ráadásul aludni sem akar.Esténként bevittem az ágyába és pár perc múlva aludt.Most meg 2 napja üvölt amikor beviszem.Napközben egy órát alszik,és este meg megy a cirkusz.Nem értem én sem mitől van,de jó lenne,ha visszatérne a régi alvás,és az étvágya is.
timiban
 
 


bocsi NÉVNAP akart lenni :oops:
timiban
 
 


Sziasztok!

Az Ágiknak nagyon boldog névnapot kívánok!!!

Mágnes, nagyon édes a pici Panna :D

Mindenkinek kellemes estét!

Renáta

Kép
renatac28
 
 


Helohelo!

Panzej, Timi, köszönöm a valaszokat! Azota evett egy kicsit. De az kell neki, amit mi eszünk, unja mar a megszokott babakajakat, engem etet meg vele :lol:! Nesze anya egyed te ezt a sz.rt :lol:! (Ez is csak par napja van, valtozik az élet :)!) Ha a tanyérjaba raknam biztos nem kellene neki. Azt hiszem együtt fogunk enni napközben is. Ezt eddig nem nagyon csinaltuk :oops:, mert délben mindig alszik és este örülünk Apaval, ha kettesben nyugodtan tudunk vacsizni. :oops:

A folyadék szerencsére rendben.

Timi, remélem nalatok hamarosan rendbe jönnek a dolgok. Fogak, mütét, ez biztos sok Hannanak egyszerre, szegényke :(.
Azt olvastam, hogy fogzaskor nem szeretnek feküdni, mert abban a testhelyzetben nagyobb a nyomas igy jobban fajnak a fogacskak.

Elkezdtél mar dolgozni amugy? Milyen?

Az "allandoan kézben akarok lenni" c. korszak sokaig tart?

Lanyok ugy unom mar ezt a takonykort, jaaaaaaj!!!

Angyalka mi ujsag veletek?

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Renáta,
igen, nekem is azt mondta a dokim, hogy a klinikán minden szülésznő szuper, ezért nem lényeges fogadni. De azt is mondta, hogy első szülésnél - főleg lelkileg - nagyon sokat tud segíteni, ha valaki végig velünk foglalkozik. Én pedig úgy érzem, hogy engem ez tényleg bátorít, szóval azt hiszem, váalsztok szülésznőt.

Egy - nem túl szép - kérdés a többiekhez is: mennyit szokás adni a szülésznőnek? Vagy inkább valami ajándékot? Vagy ezt kérdezzem meg tőle, hogy mennyiért vállal?
Bocs, hogy ilyen buta kérdés, de ezzel a témával mindig olyan nagy bajban vagyok!

Köszi,
Emese
mse9
 
 


Sziasztok Lányok!

Most csak egy gyors bekukk!

Zsebi!
Gratulálok a bébikhez! Kívánok sok-sok tejcsit! :D

Újaknak Üdv! :)

Azt hiszem, túl vagyunk a nehezén. Talán vége a szopi sztrájknak, Ricsi újra eszik, igaz többször és néha csak 5 percig, de én már ennek is örülök. Holnap leviszem súlymérésre.

Köszönöm mindenkinek a bátorítást, drukkokat és a segítséget!

Sára
Nagyon köszi mindent! :D
Mielőbbi gyógyulást kívánok Nektek! Küldök gyógymanókat. :) :) :)
Vincének boldog névnapot!

Cserági
Neked is köszi. Nagyon jó volt beszélni veled. :D

El se hiszem, már 5 hónaposak vagyunk! Hogy megy az idő?! Apa épp ma reggel mondta, hogy nem is olyan rég jelentettem be neki, hogy apa. Édes volt! :D

Majd még jövök. Addig visszaolvasok.

Betegeskedőknek jobbulást!

Puszi: Évi és Ricsi

KépKép
ranpo
 
 


Sziasztok!

Gyors kérdés céklaügyben: hogyan? Magyarul, mit csináljak vele? Nem baj, ha múlt héten vettem (azóta hűtőben volt)?

Helyzetjelentés: Máté már csak egész kicsit szörcsög, én viszont a betegségem óta szédülök. Pedig már abbahagytam a gyógyszert, azt hittem, annak a mellékhatása. Remélem, nem lesz valami komoly bajom. Máté egyébként állítólag tegnap tapsikolt a nagymamának ---- én nem láttam még a mutatványt.

Vincének, Botinak jobbulást! Átérzem a helyzeteteket, borzasztó, ha beteg a gyermek!

Sára, Ágik, boldog névnapot!

Sünike tündéri!!!

Pusszantás mindenkinek.

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok!

Rita: Céklát én meg szoktam párolni, almával és egy kis csirkehusival, majd összeturmixolom kicsit. Néha csirkehusi helyett májjal vagy pulykahusival. De csináltam már sütőtökkel is alma helyett. Amíg még nem ehettünk husit, addig Holle rizzsel sürítettem neki, vagy sima rizst nagyon megfőzve, összeturmixolva. Bí imádja.

Mágnes: Sünike nagyon édes!

Sára: Barátnőm kislánya Mira ugyanezt csinálta néhány hónapja, most 1,5 éves, szóval lehet életkori sajátosság szerintem. Nagyon panaszkodott az anyukája, hogy semmit nem akar enni.

Bí mostanában rászokott a darabos kajára, kifejezetten sértésnek veszi, ha nagyon össze van turmixolva a kajája. Úgy látszik az már nem kihívás neki :)

Most látom, hogy milyen hanyag táblafelelős vagyok, megyek is gyorsan frissítem a táblát. :)

pussz
Lilla

lilló
 
 


Boldog névnapot Vincének!!!!

Kép

Kép
rita81
 
 


Kép

Aki szeretne bekerülni, azok írják meg priviben az adatokat, illetve az is írhat, akinek hiányzó vagy módosítandó adata van!

Vöcsökkel mi van, tud róla valaki valamit? Már jóval túl van az idején, biztos babázik.

Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

38 hetes kismama vagyok, Paragi Péter az orvosom és Éberling Kata a választott szülésznőm. Nem találom a "Ki-kinél szült" táblázatot. A vége felé járok már nagyon így megköszönnék minden infót a dokimról ill. Katáról és a kórházról.

Előre is köszönöm!

Livi
livi27
 
 


Sziasztok!
Már én is jó régen írtam, de nem sok időt hagy nekem az ebadta kölke...

Joe, írj, mi van veletek! Rendbe jött Boti? Sajnos ezt mi az ünnepek alatt játszottuk, de folyamatos hasmenéssel megspékelve. Hűtőfürdő, lázcsillapító. Esetleg valami homeós bogyó, mondjuk belladonna?

Lilló, a Kandis Ács dokis részben nem a Tóth Anna volt a szülésznő?
A céklát héjastúl, gyökerestől főzd, úgy benne marad a vitamin, és ha megpuhult, akkor pucold meg. Kis darabokban be a turmixba, almával, pipivel Balázsnak is a kedvence volt egy ideig.

Zsebinek gratuálunk mi is!

Rólunk röviden annyit, hogy végre megkaptuk a bárányhimlő oltást, most a pneumococcuson gondolkodunk, de mivel februártól Balázs heti 2x bölcsibe megy, asszem beadatjuk ezt is. Hallott róla valaki, hogy állítólag ez idéntől támogatott lett (egyébként 16e az ára...)?

Puszi,
e
emma8
 
 


Sziasztok!

Nagyon lemaradtam csomó fontos dologról, de igyekszem felvenni a fonalat. Nem akartalak igy elhanyagolni benneteket, de Boti mostanában nagyon keveset alszik napközben és ezért semmire nem jut időm. Most is csak azért tudtam jönni, mert rosszul aludt szegény éjjel és nagyobb alvásra lehet számitani.

Zsebi!
Nagyon sok szeretettel gratulálok nektek, jó egészséget és sok örörmet a picikhez!

Mesa, Joe!
Boldog első szülinapot kivánok a kölköknek! Hamar elrepült ez az egy év, igaz? Én is csak lestem anno!

Joe!
Jobbulást Botinak, remélem, jobban van már. Elhiszem, hogy teljesen kész vagy, rettenetes egy beteg csecsemőért aggódni.
Ha a vizsgálatok nem mutattak semmi komoly bajt, akkor valószinűleg tényleg virus lehet, abból meg akad egy pár ebben a langyos időben.
Az én Botim kis túlzással októbertől decemberig folyamatosan náthás volt, hol jobban, hol kevésbé. Most már szerencsére egészséges.

Mostanában több helyen is olvastam, hogy a láztól nem kell annyira megijedni, hiszen a szervezet igy harcol a bacik ellen, vagyis természetes reakció. Persze, kell csillapitani, ha túl magasra menne.


Sára és Vince! :D :D :D
Boldog névnapot kivánok nektek és jobbulást ebből a nyavalyás náthából!
Ahogy Panzej irta, teljesen normális, ha Vincus ilyen náthásan, nem túl fitt állapotban nem kiván enni. Nekem is az jutott eszembe, hogy itasd, amennyit csak kér és könnyű ételeket adj neki. Boti pl. natúr rizst kivánt pici sóval, amikor beteg volt. Ettől jól is lakott és nem émelyitette a gyomrát.

Én még annyit csináltam - nem tudom, ez szimpi megoldás-e neked-, hogy amikor Boti nagyon nem akart enni, főztem neki kamillateát vagy hársfateát /légúti betegségekre szuper, de ezt egy homeos guru úgyis tudja :D :D :D /, és tettem bele elég sok cukrot és egy pici sót is, hogy legyen energiája a gyereknek. Tul. képpen olyasmi lett, mint a fiziológiás sóoldat, amit orvosék adnak, de sokkal jobb ize volt.


Boti is sokat kéredzkedik kézbe mostanában. Én úgy vettem észre, hogy nem akar lemaradni az egy emelettel feljebb lévő történésekről! Nem tudom, ez életkori sajátosság-e, de tény, hogy nála is mostanság kezdődött.

Timi és aki tapasztaltabb nálam! Ez a tea nagy hülyeség? :) :) :)


Timi!
Hannának is jobbulást kivánok! Szegényke, ezt a kálváriát! Tök sokat betegeskedett, aztán mandulakivétel lett a vége! Anno én is igy jártam 6 évesen, remélem, Hanna hamar meggyógyul!
Te elkezdtél dolgozni?

Ágik mindannyian! :D :D :D
Titeket is Isten éltessen, remélem, szép ünneplésben volt részetek!


Huncut!
Nagyon örülök, hogy Sanyika alvásproblémája ilyen szépen javul! Gondolom, fényévekkel jobban érzitek magatokat! Ügyesek vagytok, hogy utánajártatok a dolognak.


Renáta!
Remélem, jól vagy és közös orvosunk továbbra is lelkesen gondoz benneteket! Jót vigyorogtam ezen a válaszán, amit irtál, hogy "minek a szülésznő"+ Ez teljesen rá vall.


Livi27!
Üdv itt köztünk!
Sajnos én nem ismerem az orvosodat, sem a szülésznődet, de Lilló most rakta fel a friss táblázatot, ha jól láttam, talán abban talász olyan topiklakót, aki náluk szült!
Egyébként bármi kérdésed van, gyere nyugodtan, szivesen segitünk!


Na, most megyek, mert fogy a drága időm, puszi mindenkinek!

Kinga
kgk
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?