Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én is bejelentkezem, sehol semmi....
talán annyi nálam is, hogy többször kell pisilni, az eddigi éjszakai 2-3 helyett már 4-5. talán tényleg lejjebb kúszott babóca.
Gyomorégés nekem csak akkor van, ha olyat eszem. Tegnap este sikerült kicsit hagymázni, hát azt nem kellett volna.... de inom volt ;)

Őzi, gratula a b abához! tök jó, hogy benéztél hozzánk! :) édes a kismanó!

Kata, Leon baba is tündéri...

Víz: hát nekem amúgy is bazi vastag vádlim van, így ott nem látom a különbséget, de a lábfejem dagad szépen. Meg az ujjaim reggelre, akkorra meg is fájdulnak az izületek, és szintén be kell járatni :) a jegygyűrűmtől még szerencsére nem kellett megválnom, azt nem szeretném... :wink:

Tinu, én sem tudom elképzelni.
álmaimbab néha babázok, de néha, mint pl most, ilyen gimiskori álmaim vannak, ez tök furának tűnik felépbredve, amikor realizálom a hatalmas pocakom :)

két kérdés, elkezdtem előrefele is gondolkodni.
szóval szopitémában arra emlékszem, hogy írtátok, hogy napi fél liter tej fogyasztható. de ez a tiszta tejre vonatkozik, vagy minden tejtermékre? tehát joghurt, sajt, túró rudival együtt? ;)
a másik meg, hogy Bunny tett fel asszem egy tök hosszú netről leszedett listát, hogy mit szabad, meg nem lehet enni, aztán ezt azért tompítottátok, hogy azért sok mindent lehet enni, csak mértékkel. A kérdésem ezek után az, hogy mi az amit semmiképpen nem éehet enni majd, mert tuti allergizál?
Köszi előre is, okosabb legyek már, mire odajutok. :)

TÜndével és Zsanettel mi lehet? nagy a hallgatás, talán náluk már valami? ha jól emlékszem Zsanettet 18-án császározzák, ha addig semmi....

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Ja, igen, Kata, én is akartam írni (bár csak önmagamat ismételgetem ebben), hogy milyen gyönyörű is Leon! Nagyon bájos kisbaba!

Kép
Kép
tinu
 
 


kedves "2in1 sorstársak": nektek nem szokta babóca méhszájatokat püfölni? ilyenkor azt érzem, hogy azért mégiscsak kívánkozik már kifelé, de azért ennél még ehhez többet kell dolgoznia ;)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 

 
 

Winnie: de, szokta. Már ha az az éles nyilallás az odalent. Az a legfájdalmasabb, ennél még a bordánrúgást is jobban viselem. :lol: Nem tudom, hogy kifelé kívánkozik-e ilyenkor, vagy mit akar. :shock:

Kép
Kép
tinu
 
 


lehet, hogy segít puhítani ott a dolgokat, legalábbis én így fogom fel :)
nekem a bordáimat szerencsére békén hagyja. nekem egészen oldalt rakja ki mindig a lábát,már szinte hátrafele, nem fölfele szerencsére.... :)
na, megyek málnalevél teázni. Egy zacsi elfogy ma, még jó hogy vettem biztonságból még egyet..... :shock:

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Winnie, Tinu!
Nekem már régóta babrál a méhszájamnál a babó. Mondjuk nekem mindig is lent volt őkelme, a bordáimnak közelébe se ment, de ez az alsó matatás tényleg marha kellemetlen. Néha fel tudnék ordítani, olyat kapok az alfelembe. :D Egyébként nálam sincs a világon semmi jele a szülésnek. Én még pisilni is 2x járok egy éjjel, viszont már valamivel több jön, mint eddig. De amúgy se hasmenés, se fájdogálás, nyákdugó ürülés, vagy ilyesmi. Derekam se fáj, a víz mondjuk jelen van. A lábfejem a legvészesebb, aztán boka, vádli. A gyűrűmet már vagy 3 hete a láncomon hordom, mert nagyon vékonyka ujjaim voltak és a gyűrű pont jó volt, de most "átlagos" ujjaim lettek, így hogy bedagad a kezem is, szóval a gyűrű már nem megy fel. :cry:
Viszont az izületeim nekem is tökre tudnak fájni. Leginkább, ha ökölbe akarom szorítani a kezemet. Ja, és nektek nem zsibbad a kezetek? Nekem néha úgy el tud zsibbadni a jobb kezemfeje, de főleg a középső és a gyűrűs ujjam vége. :shock: Ez vajon mitől van? Babóca biztos szó szerint valamelyik idegemre ment, azt nyomja és ezért zsibbadhatok, gondolom én... :)

Andi


Kép
andykamama
 
 


Ja, Tünde is egyben van ám még, csak szerintem sűrű a programja, de bizti jelentkezik itt is. 2 nap különbséggel vagyunk kiírva és egyenlőre nála sincs változás, de majd ő beszámol. :)

Andi


Kép
andykamama
 
 


Winnie: nálam is már csak egy adag málnalevéltea van, de nem veszek már újabb zacsival. Most már nem lehet olyan messze a szülés... Őszintén szólva már a gátmasszázsra sem igen lehet rávenni.

Nem tudom, ti hogy csináljátok, nekem néha beakaszt a bordáimnál is, de lent is ütlegel. De lehet, hogy fent csak akkor nem kapok levegőt, ha bekeményedik a hasam és az nem is ő? :shock: Nem valami differenciáltak az érzéseim odabentről. Tündi leginkább már csak nyomakszik, és azt nehéz megkülönböztetni a keményedéstől.

Na megyek, főzök egy kicsit. Talán még takarítani is nekiállok, hátha beindít valamit. :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!
Hát még mindig nincs újabb topc baba??? azaz hogy de mégis!!
Özi: gratulálunk neketd, nem siette el a kislegénya dolgokat! :D

bunny: ha el tudnád küldeni a szüléstörténeted, akkor felraknánk. Jó lenne, ha mindenkié meglenne!

Voltunk ma kint levegőzni, olyan jókat laszik kint a leányzó. A szomszád megdícsért, hogy:"jó szarul nézel ki! Sovány vagy! " Na kösssz.....
Szopizás megyeget,most az a gondunk, hogy Sünike 30-40 ml-eket tud szopni. Egyrészt annyi van a ciciben, de közben meg annyira elfárad, hogy bealszik. Nem tudok pótolni sem neki, mert annyira alszik, hogy nem tudom felébreszteni! Aztán egy óra múlva felébred, hogy ő aztán nagyon éhes... Így duplán etetek.. Tiszta macera...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Benéztem a télibabák honlapra. Brühühűűűűűűű, az én gyerekemnek már sose lesz neve? :cry: :cry: :cry:
Már csomószor írtam priviben is, hogy szegénykét Lilinek hívjuk és a vonalzómon is ott díszeleg, de a táblába mindig csak "lány"-nak hívjuk. :cry: :cry: Tessék minket kárpótolnííííííííí..... :cry: :cry:

Andi


Kép
andykamama
 
 


Ági!
Szerintem tarts ki, remélhetőleg beindul a tejcsi és akkor majd talán könnyebben is tud Anna szopizni, így nem fog bealudni, mert nem fárad el annyira. Addig meg, hát ez is valami. Ahhoz képest, hogy már a tápi fenyegetett, szerintem jól haladtok. Hajrá! :wink: Nem próbálsz meg fejéssel rápróbálkozni? Jó, említetted, hogy ami van, azt Anna becsókolja, de ugye mindig azt mondják, hogy minél nagyobb az igény, annál jobban termel a cickó. Lehet, hogy eleinte semmi se jönne, de hátha ezzel sikerülne még jobban stimulálni a tejtermelést. Persze nem vagyok szakértő, csak találgatok, kísérletezek fejben és persze reménykedek, hogy nekünk is összejön a szopi.

Andi


Kép
andykamama
 
 


Ági!
Szerintem tarts ki, remélhetőleg beindul a tejcsi és akkor majd talán könnyebben is tud Anna szopizni, így nem fog bealudni, mert nem fárad el annyira. Addig meg, hát ez is valami. Ahhoz képest, hogy már a tápi fenyegetett, szerintem jól haladtok. Hajrá! :wink: Nem próbálsz meg fejéssel rápróbálkozni? Jó, említetted, hogy ami van, azt Anna becsókolja, de ugye mindig azt mondják, hogy minél nagyobb az igény, annál jobban termel a cickó. Lehet, hogy eleinte semmi se jönne, de hátha ezzel sikerülne még jobban stimulálni a tejtermelést. Persze nem vagyok szakértő, csak találgatok, kísérletezek fejben és persze reménykedek, hogy nekünk is összejön a szopi.

Andi


Kép
andykamama
 
 


Ági!
Szerintem tarts ki, remélhetőleg beindul a tejcsi és akkor majd talán könnyebben is tud Anna szopizni, így nem fog bealudni, mert nem fárad el annyira. Addig meg, hát ez is valami. Ahhoz képest, hogy már a tápi fenyegetett, szerintem jól haladtok. Hajrá! :wink: Nem próbálsz meg fejéssel rápróbálkozni? Jó, említetted, hogy ami van, azt Anna becsókolja, de ugye mindig azt mondják, hogy minél nagyobb az igény, annál jobban termel a cickó. Lehet, hogy eleinte semmi se jönne, de hátha ezzel sikerülne még jobban stimulálni a tejtermelést. Persze nem vagyok szakértő, csak találgatok, kísérletezek fejben és persze reménykedek, hogy nekünk is összejön a szopi.

Andi


Kép
andykamama
 
 


Andi:
Ígérem , a táblázatot javítjuk!! Bocsi:)

Szopi után mindig fejek, de semmi sem jön... Lehet, hogykicsit tovább kéne nyüstölnöm, de már annyira fáj a mellbimbóm! A kislányom igazi pióca! :) Azért nem adom fel, csak beindul az a tejcsi!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Jesszus, 3x jelentem meg.... bocsi, nem szándékos.
:oops: :oops:

Andi


Kép
andykamama
 
 


Köszi az ab hozzászólásokat, én is úgy fogom fel, hogy inkább most kezeljenek, minhogy utána őt, és ne tudjon enni valami fertőzés miatt. De annyira gáz, mert én mindig is úúúúgy figyeltem meg vigyáztam mindenilyen kényes dologgal, soha sehova nem ülök rá, higénia mindenek felett, erre tessék, mége itt a finisben bekaptunk valamit! Remélem nem lesz baj!

Őzi: gratulálok Leventéhez, örülök, hogy jelentkeztél és tettél fel képet! Na a szülésstorydra én is kíváncsi vagyok, milyen volt a tengeren túl szűlni! Remélem webkamerával meg hasonló dolgokkalfel vagytok szerelve, hogy a boldog nagyszülők is láthassák az unokát! Nagyon sok boldogságot kívánok, és ha tudsz, gyere, jelentkezz néha!

Én a vizesedéssel még elvagyok, annnyi, hogy a kareszgyüresz napok óta nehézkesen jön le, de csizmát már úgy vettem, hogy a giga boka is beleférjen!
Éjjeli 4 pipi nálam is bejátszik, én viszont minden éjjel csípő és derékfájással kűzködök, főleg, hogy szólt a szülésznő, próbáljak meg csak oldalt aludni, a hátamon meg ne, így pláne nehéz!
Alul szurkálásokat én is szoktam érezni, az baromi szar érzés, olyan mintah egy késsel piszkálnának, de csak pillanatokig tart!
Én viszont úgy izzadok még éjjel is mint egy paci, pedig éjjelre még a fűtést is lekapcsolom. Szegény férjem nyakig betakarózva, rólam meg folyik a víz!

Hányadik oldalon volt Bunny leírása a szopiról? azt kinyomtatom, mert jó dolgok voltak rajta!

Na a köccser biztonsági őrökről nekem is van sztorim (tisztelet a kivételnek!!!!!!!!!!). Karácsony előtt, MédiaM: tömeg, no levegő, férjem monitort nézett és beszélgetett az eladóval, én meg ráültem az ÜRES raklapra, ami FÉLRE volt fektetve. Egyből felállított a biztonsági ember, én meg mondtam, hogy azért na engedje már meg, hogy 8 hónaposan ide rá merjem helyezni a pici popomat, és ne kelljen ácsorogni! Fintorogva továbbment!
Kismama: na itt is a kórház előtt van kb 20 autónak hely, és fizetős a parkoló, és pont most hétfőn láttuk, hogy ott hiénáztak a parkolóőrök, és írták a csekkeket! Azt hittem az arcom leszakad. Eleve, hogy fizetős, és hát honnét a fenéből tudja az ember, hogy meddig kell bent lenni! Durva nagyon!!!!

Mágnes: nagyon aranyos Zsombi, tényleg nagy legény már!
Kata: Leon is tündéri, édes arca van nagyon!!!
Vendég
 


Ági!
Köszi a javítást, semmi gond!
Laktoherb tea? Vagy valami homeós bogyi? Nem próbálkozol ilyenekkel? Hátha....

Andi


Kép
andykamama
 
 


Hello!

Vagyok ám én, csak kicsit kimozdultunk ebben a pár napban, aztán estére sosincs időm.

Nálunk jól alakulnak a dolgok. Léna eszik alszik, elkezdett hatalmasakat mosolyogni, meg álmában röhög :shock: :lol: :lol: bár nem tudom min. Gergő meg ápolgatja, segít masszírozni, törölgeti a száját, és mindig ő ér oda elsőnek ha felébred.
Néha nálunk is van hasfájás :? de csak pár alkalommal. Látni kellene, ilyenkor Gergő szörnyűlködik a maga kétéves bohócságával, meg látványéosan undorodik. :lol: :lol: Nagyon mókás. Ja, meg az apja megtanította, hogy úgy kell pukizni, hogy felemeli az egyik lábát. :wink: :wink: Most mondjátok meg, normális? :oops: :oops: :lol: :lol: :lol:

A hordozókendő nagyon bejön, ha kimegyünk végig alszik benne, bent meg rögtön megnyugszik.

Koponya és hasi uh: én még Gergőnél kérdeztem a dokinénit meg a védőnénit, és azt mondták, hogy náluk az a gyakorlat, hogy csak akkor küldik a gyerekeket, ha valamire gyanakodnak, ők abból indulnak ki, hogy egészséges. Hát nemtom :shock: :shock:

Majd rakok képeket, ha voltak már bocs..

És gratulálok minden új babának és anyukájuknak.
Finishelőknek kitartást.

cic
cicmerák
 
 


Szilvi, ez a háton alvás engem is frusztrál, főleg, hogy tök sokszor arra ébredek éjszaka, hogy valahogy "fél"háton fekszem. Meg tök aranyos, férjecském is sokszor szól, hogy tessék oldalra feküdni. de úgy már sehogy sem jó sokszor.....

Izzadás. hát én is banyalázas vagyok rendesen :) . pedig éjszakára 20 fokra van állítva a termosztát, ami nenm túl sok. mégis csurom víz vagyok legtöbbször...

ja, és mi az a kareszgyüresz? karácsonyra kapott gyűrűre tippelek, nem tom :wink:

Cic, jókra tanítja apja a fiát, hihi :lol:

Mágnes, jók az ilyen szomszédok.... :? :x
szopival meg tök jól haladtok, ne tessék türelmetlenkedni, lesz ez még több is ! :wink:

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


kareszgyüresz= (szerintem) karikagyűrű :D

Andi


Kép
andykamama
 
 


Andinál van a pont! Ja igen, én így hívom a karikagyűrűt!

Cic: ez a puki téma nagyon mókás, csak ha az oviban is eljátsza majd, és még hozzá is teszi, hogy "apucitól tanultam" akkor lesz mit magyaráznotok! :lol: :oops: Viszont tök klassz, hogy Gergő így gondoskodik a kishugáról. Jó érzés lehet! :D

Nekem már min1, mikor jön Ákos, csak ne most hétvégén, vagy ha igen,akkor éjjel!!!!! De még semmi jele, bár kiírás szerint vna még időnk, de érettség szerint meg készen állunk!

Hoztatok házassági anyakönyvi kivonatot, vag ymajd utólag bementek érte????
Vendég
 


Á, a kareszgyüresz :lol: nálunk már hetek óta a polcon pihen. A nőgyógyász mondta is, hogy ne vegyem már fel. Hát sokba kerülne, ha le kéne vágni az ujjamról, nem kevés pénzbe került... :shock:

Kép
Kép
tinu
 
 


megint hali!!

még mindig semmi jele annak hogy babóca kiakarna jönni :cry: :cry: :cry: !!!nemrég értem haza NST-ről minden ok 10-est kapott a drága.a magzatvízzel is minden ok.a mészájam meg megmakacsolta magát és nemváltozzott a vasárnapihoz képest.doki aszt mondta jelen állás szerint a héten még ithon leszek egyben asztán meglátjuk.csütörtökön megint megyek.

amúgy a magzatviz vizsgálat nekem azért fájt vasárnap mert meglepődtem és összerántottam magam.ma már tudtam mikor mit csinál és teljesen laza voltam asztán észre se vettem és már nyújtotta is a kezét a doki hogy felsegítsen :)!!eszt a mészájgyurást már énis éreztem olyan mintha egy kötőtűt vágna belém valaki lentre :shock: hát tényleg nem kellemes.de nekem a bordáim is kapnak főleg este :( hát az sem jobb.

mindenesetre kitartás mindenkinek és csak elindul végre valamelyik babó,a többi meg csak követi!!! :wink:
kismama18
 
 


Szilvi: nekünk megküldték postán az anyakönyvi kivonatot és már be is raktam a bőröndbe, úgyhogy nálunk lesz a kórházba. Az kell, nem?

Kép
Kép
tinu
 
 


most nézem nekem kéne indítanom a sort a 40.hét 2. napommal?????????????????????????????ugye nem???????de ha igen akkor igyekszem :lol: :lol: :lol:
kismama18
 
 


Kismama: az én centim 18-ára van beállítva, de a kiskönyvemben 15-e szerepel, úgyhogy elvileg én következem utánad, de csak 1 :!: nappal...

Kép
Kép
tinu
 
 


szopi témában valamelyikőtök ajánlotta a www. lll.hu oldalt.
Megnéztem, és tényleg nagyon jó, ajánlani tudom én is mindenkinek!:)

Tejcsi gyarapítás ügyben homeós bogyóval próbálkozom, mindjárt ki is nézem magamnak, van katalógusom. Onnan szereztem aranyérre is bogyót, hát az valami Isteni! Pár nap alatt rendbetett! Remélem tejcsi ügyben is hasonló sikereket fogok elérni...

Egyébként érdekes ez, mert én a terhesség alatt nem dagadtam, hanem zsibbadtam. Alig vártam, hogy szüljek, és elmúljon, de szülés után sem múlt el rögtön, még jó egy hétig tartott...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes

elküldtem a történetet, a www.lll.hu én javasoltam. De írtam neked a www.iboly.hu weboldalt is, valamint a nőklapján is ír az egyik lll tanácsadó, Schreiderné Diószegi Eszter és ott szavalkra is rá lehet keresni, nagyon jó

Amíg kerestem a szüléstörténetet az előzményekben tök jó volt visszaolvasni dolgokat, ki hogy készült... Látni a képeket, hogy most már ki miben tologatja babáját, vagy altatja... Cicéknél a rózsaszínű ágyneműgarnitura, vagy mágneséknál a kék babakocsi, stb... Ha van időtök nézzétek meg :-)

Na megyek mert Máté zabagép lett és most megint sűrűn táplálkozik, meg itt a fürdetés ideje is :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Winnie , Tinu, Andyka, Kismama,:

Nekem semmi ilyen nincs én még mindig csak 1x vagy 2x kelek fel éjszaka pisilni, lenti nyilalás nincs pedig fejjelé lefelé van már félidő óta. Szerintem én fogok a legkésőbb szülni ötünk közül :):):):):)

Mindenesetre nekem csütörtökön be kell feküdnöm szóval onnantól kezdve egy darabig nem leszek :lol:

nika70
Salgótarján
 
 


Nika: ez milyen hülyeség, hogy befektetnek, mikor betöltöd a 40. hetet... :?

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok,

Őzi,

Gratulálok Leventéhez igazán nagy és szép baba!!!


Kataa,

Leon még mindig nagyon szép baba, mint a mi Danink:)

Mágnes,

Ne aggódj, nekem Dani szinte sosem eszi meg talán még a minimumot sem, amennyit kellene, állandóan elalszik a cicimen, csak ha elviszem az ágya felé, vagy a pelenkéázóra, akkor ébred meg és eszik tovább, mégis hízik. egy hét alatt 240 grammot hízott, szerintem az jó nem??? MÁrmint nem sok, de elég....
Egyébként mintha egyforma problémáink lennének a szopizással.:)



Nálunk a rengeteg mosolyon és a síráson a nemalváson kívül nincs sok új.:) Kezdünk belerázódni a mindennapjainkba, ha minden jó akkor Dani délután elalszik olyan 3-és 4 közt és csak fürcsi előtt ébred 7 körül.:) Persze ez mondjuk minden másnap van.

Voltunk ortophédián és mindent rendben találtak, és Dani annyira szépen viselkedett, nem sírt meg ilyenek. Nekem sajnos ez a legnagyobb parám, hogy sír és nem tudom megnyugtatni.:(

Ákos tanul ezerrel a szakvizsgára, vagyis szegénykém tanulna, ha nem lennénk itthon, mert így nagyon nehéz. Úgy volt hogy holnap megyünk haza (hagyjuk őt tanulni) a 6 hetes kontrol után, erre ma este esett le, hogyha hétfőn 15-e volt, akkor holnap nem lehet 18.,
Szerintetek a kórházban van mindennap ilyen kontroll viszgálat? Mert akkor megpróbálnék bemenni holnap. Szegény Ákos azért vett ki szabit hogy tanuljon, de "sírós" Dani, meg "daloló" feleség mellett ez nem megy:(((

Ma pl voltam fodrásznál, és addig Ákos vigyázott Danira, és állítólag a másfél órából 15 percet aludt és a többit végigsírta.:( Viszont jó lett a hajam, vállig érő, tetszik magamnak. Bár lelkiismeretfurim van...

Tettem fel Daniról újabb képeket a linkre, de nem tudom átkonvertálta-e mára képtár.hu.

MA hajnalban sírtam mert Dani 3-tól ciciztt, persze azt nem tudom menniyt, mert bealudtam én is, csak azt tudom, hogy utána olyan reggel 7ig egybefolyt minden, és csak azt tudom, hogy hol sírt, hol nem, váltogattam a cicimet, és reggelre teljesen kiürültem,és már arra gondoltam, hogy nincs is elég tejem és lehet hogy Dani éhezik, és azon gondolkodtam nem érdemes tápinak itthon lenni???





csernusn
 
 


Sziasztok!

Mágnes!
Gratulálok!!!!! :D :D :D
Nagyon ügyesek vagytok!
A tejszaporításra legjobb az egy etetéskor sok ciciváltás és a 1.5-2 óránkénti mellretétel. De ezt szopikezdet és szopikezdet között kell mérni.
Az első fele azt jelenti, hogy amikor az egyik ciciből elfogy a tej, akkor át kell tenni a másikra. Ha az elsőn elaludt, akkor amikor még szopizik közben, akkor levenni a mellről és felkínálni neki a másikat. Vannak babák, akik az oldalváltásra felneszelnek, és lelkesen látnak neki a másik oldalnak is. Ha a másik kiürült, vagy azon is elaludt a babó, akkor vissza az egyikre. Egészen addig, amíg a baba és az anyuka türelme tart. Ugyanis tej akkor is termelődik, ha a baba éppen szopizik. Tehát, ha visszakerül az előbb kiürítettre, akkor ismét lel benne valamennyit.
Ha Anna egy órát bír cicizés után aludni, akkor az nem volt neki olyan kevés tej. Ilyenkor cicire kerül?
Ha jó reagálóképességű a cicid, akkor pár nap 1.5 óránkénti mellretétel és máris elég tejet fog termelni....és Anna ismét ritkásabban kér majd enni. Persze lehet, hogy szopizni attól még gyakrabban szeretne majd, de csak azért, mert imádja a cicit és a szopizást! :D

Micsoda vihar előtti csend! :)
Mindenki a startvonalon már feltérden! :D
Mint a mi korszakunkban, igaz, lányok?!

Tinu!
Barátnőmnek van köldökékszere, van 3 gyermeke. Mindháromnál várandósság alatt ki, utána visszatette. Úgyhogy lehet Neked még piercinged...

Szopis diéta: tej mindennel együtt fél liter. Nem tudom, hogy hogyan kell számolni a joghurtot, meg a sajtokat, mert a savanyított kevésbé allergizál. A többi szerintem nem megy át a tejbe. Alapesetben szerintem minden ehető (volt a kórházban egy anyuka a múltkor (3 éve), aki kérdezte az ottani dietetikustól, hogy a cseresznyét meghámozva megkóstolhatja-e szoptatás idején. Csendben fogtam a fejem és érdeklődve vártam a dietetikus véleményét, akinek láthatóan fogalma sem volt, hogy erre mit mondjon, és ráhagyta az anyukára) Szóval alapszinten az allergizáló cuccok nem mennek át az anyatejbe, hasfájást okozhat egyik-másik táplálék a babánál. De hogy kinél melyik, azt a Jóisten tudja. Megfigyelés, kisérlet az egyes tápanyagok elhagyására megoldáshoz vezethet. Az édeskömény (laktoherb) okozhat hasfájást is, nem csak elmulaszt. A hüvelyesek is soxor gyanúba lettek keverve. Nem biztos a kapcsolat. Sógornőm fia a tejen át érkező mogyorót nem bírta..... :?

Karikagyűrű? Szülés előtt 3 hónaptól nyakláncon.

Streptococcus: Rókusban is nézik.
A gyerekgyógyászban felmerült, hogy az intézeten kívüli szülésnél jár a babáknak antibiotikum. Mire jó a burokban születés és a késői köldökellátás? Sehol egy bemeneti kapu! :lol:
Így az antibiotikumot megúsztuk!

Őzi!
Gratulálok!:D :D :D

Keresek új képeket, OK?

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Kép rosszallás

Kedvesem azt állította, hogy minden friss képet letöltött. Erről csak annyit, hogy ez egy karácsonyi kép..... :?

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Jaj, Snoopy, ez tündéri!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Kép
Kép
tinu
 
 


Kép Máté fürdik Kép Imád sétálni

Na csatoltam két képet... Hát pár év múlva lehet, hogy letól a fiam az egyik miatt :-) De nézzétek meg, milyen szép dundi lett :-) Eszik is a Drága. Ma hajnalban bevágott 240 grammot, és reggel már csak 180 gramm csúszott le....

Lett volna kérdésem, de híg agyam elfelejti... Uramatyám, mi lesz 2 év múlva?? Leépülök :-(

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Jaj, itt van még kép, ha meg akarjátok nézni...

http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=ecp ... &y=-granma

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Bunny, snoopy :Édesek a babák remélem hamarosan én is babázok már bár még semmi jele neki:)

nika70
Salgótarján
 
 


Bunny : látom kisfiad imád a szopispárnán aludni. Nagyon édesek a képek zabálni való gyerkőc és jó stramm :)

nika70
Salgótarján
 
 


Ne izgulj Nika, ha bement kis is fog jönni :-) Az a legfontosabb, hogy egészséges legyen. Már csak pár nap :-) Várjál jósolok neked: szombatra meglesz Prücsök :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Várj bunny az még nem jó
Vízöntőt szeretnék az meg vasárnaptól van :D:D:D:D :lol:

nika70
Salgótarján
 
 


hűha, akkor most mit csináljak, tudod, én szegedi boszorka vagyok :lol: :wink:

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Minden szülni vágyónak: hajrá!
Bár én azt mondom, hogy pihenjetek, használjatok ki minden percet szülés előtt, mert lehet, hogy utána nem lesz. Se alvásra, se házimunkára, se evésre...
Persze vannak "szerencsésebbek", de pl. én ma mondhatom el először magamról, hogy eddig úgy telt a napom, ahogy terveztem. Mert készen a házimunka egy része (még vasalnom kell, de az nálam állandó műsor), kaptak enni a nagyobbak rendesen (nem csak a "vegyél ki egy joghurtot a hűtőből" mondatra futotta), és én is ettem, ráadásul most még alszik Simon, így írhatok is...

Snoopy!

Egyre nagyobb a meggyőződésem, hogy születéskor minden baba egyforma :D:D:D. Simon pont így tud nézni!
Nagyon cuki! :):):)

Kataa!

Ha én csinálnám (persze nem ez a követendő, meg nem is biztos, hogy így kellene): én 1 éves korig mindenképpen tápszert adnék, ha a tejcsi elfogyna, mindegy, hogy mikor fogy el. 6 hónapig nem kapna hozzátápit (akkor sem, ha előbb fogy el a tejcsi és tápszer kell, szerintem a tápszeres babák gyomra is 6 hónapos kor körülre érik meg más táplálékhoz), és utána ha tápszer kapna, akkor úgy adnám, mintha elválasztanám szopitól.
Így a kérdésedre: ha elfogyna a tejcsi 6 hónapos kor körül (ami nem fog nálad sem remélhetőleg), akkor biztos kapna helyette tápszert, és fokozatosan elhagynám.

Na, megyek, kihasználom a csöndet, és írok máshová is! :D:D

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Nika

Máté imád a szopipárnán aludni... És a Pavlovi reflex egyből beindul, amikor ráteszem... Ha nem éhes, akkor is cicit kér. Ugyanez van fürdetéskor...

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


lBunny! Tényleg kikerekedett Máté! Nem mondanám meg róla, hogy korábban jött. :lol:

Snoopy! Micsoda arcot vágott a lányod!

Leon is tök nagy már :)

Én is pár kép:

Kép :?:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
cicmerák
 
 


Ja de helyes Léna :-) Cic, de zokni nélkül altatod???

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


neeem 8) ott van a képen mellette a mamuszka, benne a zokni, csak a gaz anyja húzta le a fotó kedvéért :oops:
cicmerák
 
 


Sziasztok!

Cic!
Ez haláli! :D . A perspektíva is nagyon teccik!

Tényleg, ezt felejtettem el tegnap írni.
Kataa!
Olyan jó, hogy most ilyen jól sikerül a szopi! Ami elsősorban a Te érdemed! A tejcsi nem elfogyós. Ha egyszer volt elég, akkor az igényt is követi, meg amíg szopiznak, addig nem fogy el. Ez a természete. Az egész szerintem be vala épülve a köztudatba. Amikor szóba került, hogy a 2 éves Prücs még naponta 2x szopik, akkor ezren kérdezték meg, hogy van még tejed? Mindig annyit tudtam felelni, hogy amíg Prücs szopik, addig lesz. Ennek egyedül a kívülről bevitt kemikáliák mondanak ellent. Ilyen pl a háromfázisú fogamzásgátló.Na azután pl nem nagyon lesz. (nem mintha Prücsöt ez zavarta vola... :lol: )

Jó tudni, hogy az utolsó szopi, vagy fejés után csak 40 nappal nem lehet már friss tejet kimutatni egy ciciben. Addig mindig akár vissza is hozható....
Volt egy anyuka, akinek az jött be, hogy a nap elején csak azt kívánta, hogy csak még ma tudja szoptatni a gyermekét. És így eltelt egy év. ... :)

Kitartás, minden jel arra mutat, hogy menni fog. Kicsit sem kell parázni rajta. Tényleg működni fog, amíg csak akarjátok.
:D

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Cic nagyon édesek a fotók.

Bunny rám is mondták már hogy boszi vagyok és ráadásul megbeszéáltem kisfiammal hogy vasárnap előtt ne jöjjön ki mert akkor már vízöntő lesz. Ne aggódj ha esetleg szopmbaton jön az sem nagy gáz :):) Megmarad a mítoszod :D :lol: :lol:

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Jó régen nem voltam, naygjából átfutottam az írásokat.

Akik vízöntőre gyúrnak: a Nap csak szombaton délben megy át a vízöntőbe, szóval még a délelőtt bak.

A képek naygon jók, édesek a kisbabák!
Milyen fura, hogy vannak már két hós babák, Bunny-nak 4 hós, mi meg még pocakosakm vagyunk. :)

A hasam lejjebb van, kis terpeszben mászkálok, de semmi tünet egyelőre. Hétvége óta szedem a Caulophyllumot, teát továbbra is iszom, Apa is besegít néha, :oops: de Ákos még nem kaar kibújni.
Tegnap volt uh, a gép 3071gr-ra becsülte, a feje 94mm. Zitának 2milivel kisebb volt a feje, hát mit ne mondjak, nem bánnám, ha nem lenne Ákos akkora, mint Zita volt anno. (3740gr)

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Tünde!
Az vajon orvos függő, hogy csinálnak-e uh-t ilyenkor? Nekem nem csináltak, pedig úgy bekukkantottam volna, nameg a méretek is érdekeltek volna. Méghogy a méret nem lényeg... Dehogynem. :wink:

Andi


Kép
andykamama
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?