Új privát üzeneted érkezett!

Domi 3 éves koráig nem aludta át az éjszakát, 6 éves koráig pedig átjárt hozzánk éjszaka aludni, úgyhogy rambóka semmi jóval nem tudlak bíztatni! :lol: :lol: A kiscsávók ilyenek!

Kincs itt vagyok, de szinte csak lélekben, hulla vagyok, mennem kell! Bocsi!

Kép

Kép
rejo
 
 


Kincs, itt vagyok!

Kép

Kép
anyoooka
 
 


szió mit írjak be??
Vendég
 

 
 

Pötyögd be az adatokat, majd ha megcsinálta a tickert akkor a második, a BBCode-os keretben lévő dolgokat másold be az aláíráshoz! :wink:

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Na, látom sikerült! Ügyi vagy!!! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
anyoooka
 
 


ááá sikerált :D Köszike azért a segítséget!

Jó éjt!
Vendég
 


Milyen egyszerre írtunk :lol: :lol:
Vendég
 


Köszi a reagálásokat!

Nem bírtam magammal, így bizonytalanságommal zaklattam Petrányi dr. úrat is. Az ő válaszát is érdemes lenne elolvasnotok. A lényeg, hogy ez a zsömlés módszer tényleg elavult, de mivel biztos ezt mondta az end.dokinőm - csak PCOs lennék, nem bolond - így tuti megfogadom a tanácsotokat - a patikai beszerzést (eszembe nem jutott volna) köszi, köszi, köszi :D Igaz, így csak kedden tudok menni, de egy nap már nem számít.

mamint,
inzulin szint mérésem is lesz, igaz mindkettő csak kétpontos (0,120 perces)

aranykavics,
elsőre nem akartam fárasztani titeket, de ennek a sok kérdésnek nem tudok ellenállni! :lol:

Hogy, hogy nem látta a jobb petefészkem, arra nem tudok mit mondani. Kereste, az tuti! Auu! :(
Hasi ultrahanggal - az erős hasfal miatt-szerinte nem lenne látható. Nem vagyok vékony, az igaz, de megpróbálhatta volna.
A másikra azt írta: Bal ov.az uterus mögött ábr. 28mm,benne néhány apró tüsző láth.
Hogy ez most jó, vagy nem?
Mint írtam, most a mensire várok. Utolsó mensim nov.10.
Dec.20-án néztek hormont:
LH:12,9IU/l, FSH:3,9 IU/l, Prolaktin:5,9ng/ml, test.:1,3nmol/l,prog.:0,6nmol/l,oestrad.:34,4pg/ml
Hajhullás, szőrösödés nincs.Patik 12 éves korom óta vannak, de "csak" az arcomon. Nem vészes, vagy már megszoktam!? :(
A nov. 10 előtt átlag 40 napra mindig megjött, de a hőmérőzés eredménye nem volt megnyugtató.
A cortisolt nem tudom mi?Bocsi
A pajzsmirigy hormonok rendben.
Egyenlőre ennyi lenne a "kórtörténetem".
A legfontosabb viszont, hogy van egy 2,5 éves kisfiúnk, spontán teherbeeséssel. Az ő létezése ad türelmet, és kitartást ehhez a betegséghez.

Mégegyszer köszi a jótanácsokat, jó helyre kerültem!
Jó éjt!
Ui. Olvasgatni most felületesen tudtam, bocsi hogy csak magammal foglalkoztam! :oops:
sunny1
 
 


Sziasztok,

szóval az üstökös a ludas..... :twisted: :twisted: :twisted:
Eszter napok óta nem tud elaludni, fél, mellette kell lenni, éjjel felébred, sikítva, átrohan hozzánk.... szorít és úgy ver a kis szíve ezerrel, mint egy távírógép....
Ma este megegyezett apjával, hogy ma éjjel anya (azaz én :lol: ) az övé, holnap apáé.... tehát ebből kifolyólag apa a gyerekszobában, Eszterke apa helyén a franciaágyban alszik.... párommal meg sanda pillantásokat vetünk egymásra, szinte egész héten nem volt itthon.... :roll: Majd holnap akkor az övé leszek.... :wink:

Na, megyek álmot őrizni, jó éjszakát mindenkinek !!
zsizsik
 
 


Rejokám édes!
Szóval üstökös :lol:
Megnyugtató! :lol:
Megjegyzem ezen a héten én sem aludtam fényesen. Sőt.
Tegnap este már félájultan estem az ágyba, ma reggel alig lehett engem kivakarni az ágyból, plussz, hogy ma du. nagyon hisztis voltam. Csodálom ilyenkor a párom, hogy mennyire jól viseli. Lehet ha lekeverne egy pofont :roll: , hatásosabb lenne :lol: :lol:

Zsizsik!
Hát akkor csak holnap apa! :)
Kicsi lányodat nagyon sajnálom! :( A félelem borzasztó lehet.

Anyóóóka!
Szóval a konyhában jobban lehet hisztizni??? :lol: :lol:

Kincsecske!
Szép lett a tickered!
Hogy áll a hőd??? Rég nem pakoltál görbét. Vagy csak nekem kerülte el a figyelmem??? :roll:

Sunny!
Gratula a kisfiadhoz! :) Hogy hívják???
Szóval ha hüvelyi UHval nem látta a jobb petefészked, akkor valószínüleg nincs is! :roll:
Az LH/FSH arányod nem értékelhető, mert nem a harmadik ciklusnapon volt levéve, de azért a magas LH kicsit elgondolkodtató!
A többiben nem látok eltérést, csak ha azt nem, hogy a progid nagyon alacsony, tehát nem volt PÉd.
Mutass nekünk egy görbét. Mondjuk ennek a ciklusnak a görbéjét.

Ha már lesz 2 pontos cukor és inzulin vizsgálat, akkor próbáld meg kikönyörögni az öt pontosat! :lol: Vigyél egy tábla csokit, mosolyogj nagyon, beszéld rá a vért levevő laborost, hogy neked ez nagyon fontos. A jövő nemzedéke függ tőle.

Ahogy itt már "elhanzott", hívd fel a labort és kérdezd meg, hogy van e glukózuk, ha nincs vegyél és vigyél. De akkor már vigyél magaddal egy műanyag poharat, kanalat, vizet talán adnak! :lol: és hogy jobb legyen az íze egy kis citromlével is próbálkozhatsz. (limonádé) De ki lehet bírni anélkül is :) Ha citromot viszel, akkor kést is vele.

A cortisol "túlélő" hormon, segít a szervezetnek az alkalmazkodáshoz! A mellékvese kéregállománya termeli!
Azt már észrevettük, hogy nem veszik le rutinszerűen. Úgy gondolom, ha valaki nem gurul, akkor nem gyanakszanak erre a hormonra! :lol:

Asszem lefekszem, megpróbálom az férjemuram is becipelni! :)

cuppp

Kavics
7cn.
Vendég
 


Szép éjjelt!
Kincsecske!Gondoltam megpróbálom....nem tudok kicsit se angolul....csak úgy kitaláltam....mi kéne oda....elsőre sikerült!El se akartam hinni!De látom,Te is nagyon ügyike voltál!
De látod....meg vagyunk dicsérve... :wink: :!: A Te tikkered,milyen pózolós lett!!!Mindkét állatka kéreti magát :lol:

....ma nem akart beengedni ez a szemét babanet,pedig lett volna időm irogatni is....

....köszönöm a tikker dicséretet.... :oops:

Kép Jó éjt Mindenkinek :!: :!: :!:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kavicska!Nagyon egyszerre álmosodtunk el,bár nekem Nati még ázik...
Rendelsz ma még?itt? :lol:
Na álmodj szépeket!
pusza
Kép
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandika!
Valóban nagyon ügyik vagytok!

Én kezdetben a wuncskinderrel (sosem tudom, hogy kell leírni) kínlódtam, mert egy mukkot nem tudok németül. Kriszta megírta lépésről lépésre, plussz lefordított néhány szót, így elboldogultam. NAGY NEHEZEN!
Aztán áttértem a fertire. Az sem ment könnyen az elején, főleg amig felfedeztem mi hol van és mire van. Aztán az ember megszokja. :)

Kincsecskének! Tényleg pózolós két állata van! :lol: :lol:
Malaszka és Nyuszi! :lol: :lol:
Aranyosak!

Nekem müködött a babanet! :)
Csak lassan az agyam nem! :roll: :lol: :lol:

7cn.
Vendég
 


Kavicska!De a Te két rókád se semmi,kissé....mintha rossz fát tettek volna...vagy megettek egy malaszkát :?: Vagy nyulat :?:
Az Én agyam,már csak "rövid távú"memóriára korlátozódik...még jó,hogy egy gyerekem van....lehet,másikat el is hagynám...
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Jó reggelt!

A segítségeteket szeretném kérni! Elhatároztam (javaslatotok alapján), hogy újra megcsináltatom a terheléses inzulin vizsgálatot. Jövő héten pénteken megyek Bp-re és írtatok arról a bizonyos csepeli laborról, ill. a Jánosban működőről, hogy ezeken a helyeken gyorsan meg lehet csináltatni. Leírnátok az elérhetőségüket, ill. be kell-e jelentkezni, kell-e v.milyen beutaló, leveszik-e a vért v. azt vinnem kell, mennyi idő alatt készül el az eredmény stb... (Tudom, hogy írtatok erről elég sokat mostanában, de nem találom a hozzászólások erdejében :oops: .

Előre is nagyon köszi!!!!!!
lyutka
 
 


Lyutka, mint már kiderült, a ProDia sokkal drágább, mint a csepeli labor!!

Oda csak továbbküldetni érdemes mintát az inzulinhoz és kortizolhoz. Ezt csak azért írom le, mert hátha vkit az alaphormonok is érdekelnek: azt ne a ProDiánál végeztesse!!

Bemásolom a levelet amit a csepeliektől kaptam (www.laborigo.hu)

Az Ön által megjelölt 8 vizsgálat közül az alábbi hatot az itt feltüntetett árakon végezzük, az inzulint és a kortizolt pedig továbbítjuk a Prodia laboratóriumba. A vizsgálati díjat helyben készpénzben, vagy a tőlünk kapott csekken fizetheti be. A 2 prodiás vizsgálat áráról a (06-1) 427-0350-os telefonszámon Dr. Zsadányi Júliánál érdeklődhet. Vérvételre minden munkanpon 7 és 15 óra között jelentkezhet éhgyomorra laboratóriumunkban az V. em. 515-ös szobában. Ha kiválasztott egy a ciklus szempontjából alkalmas időpontot, kérjük, előző nap telefonon (427-0926) jelezze nekem, hogy másnap ne kelljen várnia. A vizsgálati eredmény kb. 1 héten belül várható.

1 200 Ft Follikulus Stimuláló Hormon (FSH)
1 320 Ft Luteinizáló Hormon (LH)
1 200 Ft Ösztradiol (E2)
1 260 Ft Prolactin
1 200 Ft Tesztoszteron
800 Ft Thyreoidea-Stimuláló Hormon, szuperszenzitív (sTSH)


Tisztelettel:

Dr. Fodor Flóra
Laborigo Diagnosztika

Ezekhez nem kell beutaló, a ProDiához sem, és mindkettő leveszi a vért. Viszont mint látható, a Laborigo cukorterheléssel nem foglalkozik.
Petrányi dr.úrnak viszont az a véleménye, hogy metforminszedés közben ennek már semmi értelme, a kezelés eredményességét nem ezzel kell megítélni, hanem az alaphormonok javulásával, ciklusok, pé, külsődleges jegyek stb. Itt írja:

A génekből nem tudjuk kirtani a hiperinzulin-válasz-hajlamot, bár tudnánk. A kezelés nem erről szól.
Teljes félreértése a kezelés ellenőrzésének.

Ez olyan, mintha a cukorbetegeket időnként újraterhelnénk, hogy elmúlt-e a betegségük.
Vendég
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Vasárnap reggeli kukorékolás! :)

Lyutka!
Ezek után csak annyit tudok mondani, hogy hallgass Norkára! :)

Norka!
Vasárnap reggel nincs annyi agyi kapacitásom, hogy az inzulin rezisztencia változásán gondolkodjam.
Én elhiszem, amit Petrányi mond! De mégis nagyon érdekes.
Időnként képes vagyok hosszú ideig ezen rágódni, hogy mi hogyan alakul a szervezetünkben.
Vannak perceim (időszakaim), amikor teljesen logikusan levezetem magamban a folyamatokat és teljesen érthető és vannak pillanatok, amikor belekavarodok! És az istennek sem áll össze a kép! :oops:

Én még mindig emlékszem a HOMA értékeimre.
Homa1: 2,35
Homa2: 16,5
És mindkét értékem ugyan az érték alatt van, de a nőknél megállapított átlag fölött!

De most totál ráizgultam a hormonértékeimre, mert még mindig nem néztem meg! :oops:

Megyek reggelizni!

Kandika!
Az avatarom és tickerem: kenguru :lol: :lol:
Egy kicsit együgyü(hogy kell helyesen írni? :oops: :? ) banda! De édesek! :lol:

Kavics
(8cn.)
Vendég
 


Kavicska!
Tényleg a Kavicska név ,nem kezdődhet R-el :? .....nem vagyok semmi :oops: ,tökre rókát láttam bennük!A kengurú nem szürke és sima szőrű :?:
Na további szép napot :!:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandika! :)

Itt egy nem túl előnyös kép a kengururól! :lol: :lol:

Az az igazság, hogy állatkertben sem láttam gurut. :lol:

Kép

8cn.
Vendég
 


Van a nagy vörös kenguru és van a kicsi szürke, ez utóbbit az őslakosok wallabinak hívják.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok !

Girland !!! Gratulálok !!!
Olyan jó, hogy a metformin ismét bizonyított ! Azért ne tűnj el !!!

Anyoo, a Te görbuszod nem kevésbé szép, volt pé-d, ez fantasztikus, remélhetőleg a barnázás sem mensit jelent :wink:
Az emeléssel kapcsolatban anno nekem is ezt írta Tűű, de szerintem 1 hét után, ha nincs mellékhatás (én még hamarabb...)
akkor lehet emelni. Legfeljebb ha nem bírod, visszaveszed az adagot.

Kavicska, elárulom, hogy bár kertes házban kicsit jobb a helyzet, de pl. ha a szomszéd gyerekei rohangálnak az udvaron, akkor nálunk is zeng a ház + az összes kerti parti igen hangos és volt már olyan, hogy az x.-id szomszédhoz hajnali 3-kor ki kellett menni, hogy jó lenne, ha befejeznék a Jimmy számok éneklését és a medencébe való ugrálást, mert nyitott ablak mellett minden behallatszik.
Jó..., elképzelni sem tudom, hogy mi lenne, ha felettünk ugrálnának :lol:

Lara, pompás a görbéd, bevallom én tőled nagyon várom már a zebrát... !!!

Okr drága, iszonyú nehéz hetek vannak a hátad mögött ! Úgy örültem, hogy próbálsz optimista lenni és örülni tudsz a pé-nek, amit ki is használtatok !! Igenis van értelme a hőmérőzésnek, egy kis torok és fejfájás pedig semmit nem fog befolyásolni ! Kérlek ne add fel, mert ez a hónap bizony nagyon esélyes a babára !!! Puszillak

Szóval lányok az a helyzet, hogy nem én leszek a következő zebrás. Tegnap egész nap zabáltam, ugyanakkor olyan depi van rajtam, hogy szinte egyfolytában bőgök, na jó, ez túlzás, de a könnycseppek simán kigördülnek a szememből...
Ma reggelre lejjebb esett a hőm, fáj a hasam és hát az előbb megjelent a barna rém is :? Mit mondjak ? Végtelenül boldog vagyok, hogy volt egy szép pé-m, végülis a barnázás nem is kezdődik túl korán :evil:
várom a mensit..

Viszont kész tervem van a folytatást illetően. 3. naptól jön a Serophene, 10. nap körül Kaáli UH. Most fogok kérni tüszőrepit és progit is ! Ebből nem engedek ! Na, most, hogy már nem kell izgulnom, megnyugodhatok :roll:

Megyek varrni, mert apa vadiúj Adidas naciját kiszakította :x
(nem is mesélem el, hogy hányszor jártunk így, az új cipőjét, nadrágját, pólóját majdnem rendszerint leselejtezi ..)
Kép
mniki
 
 


http://www.videoplayer.hu/videos/play/18490

Na meg vannak,"kedves" kenguruk is! :lol: :lol: :lol:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


szép vasárnapi reggelt, lassan délutánt!

Sunny, nekem és még sok más PCOSnak is "csak" 2 pontos volt. Az ideális a minél több pontos volna, a pontosság miatt. Viszont úgy tűnik a 2 pontosból is meg lehet állapítani az IR-t. Nekem 5 pontost írt a doki, de ismerve a tű-fóbiámat, lealkudtam 2-re. ;) Így is úgy néztem ki a nap végére, hogy a nővérke figyelmeztetett, ne menjek rövidujjúban idősnénik közelébe, mert még félreértik. :)
Ha viszont birod a szúrást, akkor mehet az 5!

Anyooka, ez a konyhában hisztizni jobb, óriási! És miért jobb ott? Sok a törékeny holmi? ;)

Akkor az üstökösre tudom fogni én is az álmatalan éjszakáim, és a hisztijeim. :oops: Kavics, magnyugtat, hogy nem vagyok egyedül.
Rambóka, kitartást!
Azok kenguruk! Gondolom nem véletlen! A kengurunak pici kenguruja is van! Kavics-kengurunak is nem sokára lesz! :)
mamint
 
 


Sziasztok, 1 sor, mert majd inkább este írok.

Üstökösügyben tényleg van valami. Tegnap délután totálisan kiborultam és majdnem nekimentem a férjemnek, mert mint kiderült, az én tudtom és jóváhagyásom nélkül vetetett a gyereknek az anyjával (anyós ötlete volt, persze) egy kib.szott bébikompot!!!! :evil: :evil: :evil:

Egy Dévényes 10 kilós gyereknek, könyörgöm, akivel 4 hónapja járunk gyógytornára!!! Vannak országok, ahol már be is tiltották...
Vendég
 


mniki
ÓÓÓ,de kár! :( Na de volt már barnázás mellett is baba! :) A hőd sem zuhant még nagyot.Bizakodom,és szurkolok ezerrel!

A hőmet csak megmértem reggel :oops:sajnos nem akar 36.8 fölé menni :( pedig tudom,hogy p.é volt.utoljára augusztusban éreztem,hogy így megrepizik. :lol: Mondjuk egyfolytában olyan "megjött érzésem van" :wink: Érdekes.Korai lenne.

Húú,a nacit sajnálom. :( Biztosan szépen meg tudod varrni.

Kavicska
Remélem jó volt a film!Mesélj!

Szomszédok:mi csak a felettünk lévőket halljuk,ha éppen sexelnek.Nagyon hangosan csinálják :D :D

Kenguruk nagyon arik,bár nekem amerikai mókusnak tűntek... :oops: chip & dale :D :D imádtam!

Andika,Kincs
Ügyik vagytok a tickerrel,nagyon szépek!Olyan jó,hogy rögtön látom,hol tartotok! :)
Andikának p.é nap?tessék akkor apázni !!!!

Norka
A labor,és fizetés + lelet megérkezése szempontjából én örülök,hogy eü-ben dolgozom.Kiírom magamnak,aztán még aznap kész! :oops: :oops: No jó,van hogy a doki írja ki! :D


Felrakom a görbémet:
Kép

Na,és ilyen volt a babás:
Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Norka!

Köszi szépen a hasznos infókat, megfogadom a tanácsodat!

Kavicska, köszi a megerősítést!

Jutka
lyutka
 
 


Akkor még mindig a kengurúnál...

Van egy honlap: www.kepguru.hu
Nagyon szép képek vannak rajta (háttérképek), onnan vettem a beillesztettet is :)
És láttam azt a kicsi szürke félét is, de az nem olyan szimpatikus. A nagy vörös annál inkább!! Kép

Kandika!
Jót röhögtünk a párommal a videon :lol: :lol: :lol:
Erre mondják, hogy két lábbal rúgnak s.ggbe! :lol: :lol: :lol:

Kriszta!
A szomszéd szexuális ösztöneinek hangos megnyílvánulása érdekes lehet. :lol: :lol: :lol:

Norka!
Nem tudom mi az a bébikomp! :roll:
De ha ennyire ideges lettél tőle, akkor biztos nem egy jó dolog! :?

Mamint!
Nagyon remélem, hogy nemsokára az erszényemben hordok majd egy csemetét! :lol:

Mniki!
Ha a szomszéd kertben ordítoznak csukd be az ablakot! Kép
A görbédre nem tudok mit mondani! :(
Az én augusztus óta tartó tapasztalataim azt mutatják, ha elkezd csökkeni a hő, annyit jelent: Megjön! :cry:
Olyankor én is mindig megnyugszom.
Ahogy Kincs is mondta, kb a 7 DPOtól a hő csökkenésig vagyok nagyon ideges. Aztán megszűnik, mert tudom, hogy vége. Eddig mindig bejött :( És készülök a következő ciklusra.
De azért a Te esetedben hadd reménykedjünk! OK? Függetlenül attól, hogy te feladtad! :)

8cn.
Vendég
 


Norka, adjátok el az a szar bébikompot ! Ha gondolod, felteszem a teszveszre :wink: Vagy vigyék vissza és vásároljátok le :lol:
Hát hallod, azért küzdened kell rendesen.. :?

Okr, a hőd még mehet feljebb, mostanában elég sok görbét néztem a fertin és a másikon is, egész meglepő görbékből is babák lesznek, engem ez szokott nyugtatni :D

Együttérzésem minden deddel, anyukával és üstökös miatt nem, vagy rosszul alvó leendő kismamival :lol:

Tudjátok mit csinálok ? Hallgatom Pogika zenéit :lol: és pudingos táskát nyammogok + capuccinot iszok. hát igen... bűnözök, de kit érdekel ?!

Pogika, ugye jobban vagy már ????
mniki
 
 


Én bonanzát hallgatok :oops: :P imádom,és soha nem bocsájtom meg anyámnak ,hogy a koncertjükre anno nem engedett el. :lol:

Megyünk anyósékhoz!Megpróbálok levizsgázni :oops: Ada éjszaka már láztalan volt :D kop-kop-kop

KépKép

KépKép
okr
 
 


Szió!

Jé.mennyi igéretes görbe :)

Én Niki a tiédtől sem ijednék meg. Barnázás??? Az még nem jelenti hogy nem leshet ebből zebra. És az a hő sem esett le annyira.

Kriszta!
A te görbéd is nagyon igéretes. Annyira szurkolok :) És nagyon örülök hogy Ada már jól van és nem lázaska :) Az én görbém sem mindig érte el a 37-et, de mégis zebra lett belőle ( na de senki se kövesse az én példám )

Szomszédok...én azt hiszem e téren szerencsések vagyunk, mert tényleg nyugodt, csendes környéken lakuk. Igaz, erre at mondják, ez is a falu előnye :)

Puszi

Kellemes tavaszias vasárnapot nektek!

Gina
Vendég
 


Andi!!

Wowww...grat a PÉhez!!!
Vendég
 


Ginuska, nahátm ez az avatar... :lol: :lol: :lol:

Okr, Bonanza az én nagy kedvencem is :wink:
No meg a Depeche Mode :lol:
mniki
 
 


Sziasztok!

niki, sajnálom... de amíg nincs piros addig ne add fel! :wink: ez azért annyira nem nagy hőesés! (ne érts félre, nem akarom Beléd beszélni a gyereket!) Én még mindig drukkolok Neked! :wink: :wink:

mamint, ma megkérdeztem Dorkát hogy miért jobb a konyha, de a válasz ennyi volt "mert ott jobb mint itt..." Edény nem szempont, nem dobálózik csak üvölt... :wink:

norka, a komptól szerintem is szabadulj meg... :twisted: miért árulnak egyáltalán ilyesmit?! :evil:

kriszta, drukk Neked is! :) :wink: Örülök hogy Ada jobban van! Ezek szerint nem is kellett az antibiotikum ugye?

gina, olyan édes az avatarod! :lol:

Rólam: mondtam tegnap hogy felesleges tesztelni! Ma hajnalban arra ébredtem hogy iszonyatosan görcsölök. (sosem szoktam) Múlt hónapban hiányoltam ezt is és az erős vérzést is - hát most megkaptam mindkettőt... Kicsi fáziskésés... Viszont így már megnyugszom, mert azért kicsit egész hónapban idegesített hogy zebraság eltűnt és normális mensi sem volt. Most még egy ciklust kihagyunk és utána élesben! Remélem addigra a metformin is kezd hatni...

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Ginuska!
Nagyon jó ez a kép....kicsit lazább :lol: :wink:
Dehogy van pé-m....ezt Krisztike nézte le a tikkerről....oda be kell írni,mennyi a pé utáni napok száma...a leghosszabb 15 volt...na Én azt beütöttem és kiadta a "mesémet"!de azééééééé jó lett volna!
:wink:
Krisztinka!Szurok a vizsgádra!

:idea:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Anyoooka :!:
Sajnálom,azért jó lett volna,ha.... :x
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Norka, őszinte részvétem bébikomp és anyós ügyben. sajnos tökéletesen átérzem a helyzetedet. :cry:

Mniki abba még belefér a baba, annyira nem csökkent le. Én is barnáztam Johannával a 28. napon, az se jelent semmit. Tutira azt hittem meg fog jönni. Én még szurkolok!

Norka!
na, ezt most megértettem, a petrányi válaszát, ez logikus, hogy ez a génekben van, soha nem fog meggyógyulni, a cukorbeteg sem fog meggyógyulni, de a gyógyi szinten tartja a cukrát, nem? Legalábbis azt ellenőrizték rendszeresen mamámnak. Ez a dolga a gyógyszernek. Tehát akkor egyszer érdemes terheléses inzulin és cukort nézetni, mielőtt elkezdi valaki szedni a metformint.utána felesleges. (de: azt még mindig nem értem, cukorbeteg nőknek miért van vígan PÉ-jük, ha egy sima kis IR így be tud kavarni?? :roll: Ezt magyarázza el nekem valaki kielégítően!)

Más:amin még elgondolkodtam, a terhesség alatti metformin szedés. Elvileg ugye azt mondjuk, azért kéne szedni végig, mert PCO-s nők esetén nagy a valószínűsége a terhességi diabétesz kialakulásának. De mit látunk? Közülünk SENKI nem lett terhességi diabéteszes (mármint a kismamáink közül). Norka hipózott, csakegy most jelezte hogy gond van, (dehát ő fornettit eszik! :wink: vagy az is lehet, ő meg túl kevés szénhidrátot visz be, mert Alice mondta, az is baj). Szóval elvileg MINDEN kismamánknak diabossá kellett volna válnia, és SENKI nem lett az a 15 vagy hány kismaminkból. Vagy egy lesz az, Csakegy esetleg, de remélem nem. Ilyen arányban a normál populációból is diabos lesz néhány kismama, ezért felesleges a maradék 14-nek végig metformint szednie, mert abban azért remélem egyetértünk, hogy terhesség alatt azért a lehető legkevesebb gyógyszert kéne bevinni a szervezetünkbe. Szóval nekem nem tűnik olyan hú de nagynak a kockázat, ilyen alapon minden egészséges kismama is szedje, nehogy véletlenül diabos legyen :shock:

Kép

Kép
rejo
 
 


Anyooka! :D
Édes kislányod van! Nem is tudom elképzelni erről az angyal arcról, hogy hisztizni is tud! :shock:

Kandika! :D
Értem már!
Pedig már teljesen azt hittem, hogy volt egy bődületes PÉd. :)
Dekár, hogy mégsem :(

Norka! :D
Megnéztem a neten mi az a bébikomp. Már tudom, hát elég érdekes, az nem jött le, hogy pontosan mire kell használni, de jó drága! :shock:

Gina! :D
Jót nevettem az avatarodon :lol: :lol:
Ilyen pofát én is tudok vágni, olyan helyzetekben, amikor nem értek semmit, de muszáj eljátszani, hogy értem és megtoldom egy intelligens mosollyal. Kép

Mniki! :D
Pudingos táska és capuccino... ebben a sorrendben jöhet! :wink: Csak nincs itthon semmi hasonló. Be kellett érnem egy pohár málna szörppel.

Kriszta! :D
Hajrá!
Add meg magadnak az esélyt, hogy átméssz! :)
Jó időtöltést anyóséknál! :)
Érezzétek jól magatokat! :)
Van a párodnak szabija?

Már három óra? :roll:
Olyankár hogy elmúlik ez a hétvége!
És menni kell dolgozni!

Időnként már azon filózok, hogyha teherbe esem, nem megyek dolgozni. Itthon fogok táppénzzel csücsülni. Legalábbis addig, amig jól esik. Aztán esetleg ha az egészségi állapotom engedi akkor egy hót dolgozom, de többet nem! :)

Annyira kívánom a semmittevést! Bár tudom, hogy egy hét alatt megunnám! :)

Csók

...vagyok...

Kavics
(8cn.)
Vendég
 


Anyooka, én se tudom elképzelni arról a kisangyalról, hogy hisztizik :)

Rejo, Kavics. Én is sokat agyalok mostanában az összefüggésekről, próbálok logikát felfedezni ebben a zavaros genetikai defektben.
Tűű azt mondta, hogy ha fel tudná írni a következőket, nem lenne szükség metforminra:
- stressz mentes élet
- egészséges táplálkozás
- mindennpai mozgás

Tehát érdemes lenne megfontolni, hogy alakítunk egy PCOS államot valamelyik kis elhagyatott szigeten. ;)

Akkor végülis Petrányi válaszát válaszként fogadom el az én kérdésemre, hogy miért nem kért Tűű inzulin kontrollt. De pl. azt lehet, hogy érdemes lenne megnézetni, hogy metformin mellett mennyi az inzulin. Lecsekkolni, hogy elég e ez a gyógyszer.

Norka, a bébikomp horror, dobd ki az első lomtalanításkor, vagy inkább cseréld be valami használhatóra.
Kavics, az a baj vele, hogy belerakod a babát, akár pár hónaposan, de még nem fejlődtek ki megflelően az izületei, izmai ahhoz, hogy ténylegesen járkáljon. Ennek meg, amikor "felfedezék" az volt a rendeltetése, hogy a gyerek elindulását ösztönözze. És ugyan anyukának nagyon kényelmes, hogy belerakja, a gyerek meg a kis gyenge lábaival hajtja magát, és rodeózik a alkásban, nem unatkozik, nem kell vele foglalkozni.

Mindjárt hétfő :(
mamint
 
 


rejo: nálam azért durvult el a helyzet, mert amikro a terheléses cukrot nézték nálam épp durván bűnöztem... és a megszokotthoz képest ki tudja mennyi szénhidrátot vittem be (első körben amikor 7,7 lett: pont! azután a durva vírusos torokgyuszi után voltam amit csak úgy éltem túl, hogy tonnaszámra ettem a propoliszos mézet... különben majdnem megfulladtam a köhögéstől... és már attól féltem, hogy kipottyan belőlem a baba... szóval akkor durván rentgeteg magas GI-s szénhidrátot vittem be)... utána visszafogtam magam (valszeg túl kevés szénhidráttal)... majd jött a karácsonyi - szilveszteri időszak... amikor bizony elengedtem magam... valszeg ez látszott meg a vizeletemben talált cukorban is... a 2. terheléses meg gáz volt mert előtte lényegében szénhidrátmentesen kajáltam napokig... ami nem túl nyerő...

Amit viszont nem értek és ezt megmagyarázhatná nekem valaki: Ha egyszer cukor volt a vizeletemben (ld. védőnő gyorstesztje) akkor hogy lehet, hogy csak 5.0 volt az éhgyomrim? (a 7.7-es terhelésesnél még 5.5 volt)... szóval ezt a részét nem értem...

(na meg azt sem, hogy ha gond van a cukrommal miért van a normál alsó határán a magzatvíz, miért kisebb a baba 1 héttel és én miért nem hipózok és miért nincs semmi olyan tünetem ami cukorra utalna...)

Nekem ez magas...

(egyébként én is pont azon filóztam, hogy ha most kedden megint terheléses cukrot néznek majd nálam annak lesz-e bármi értelme... mert ha egyszer már kialakult a durvább glükóz intolerancia akkor az a terhesség végéig már marhára nem fog javulni... hiába terhelgetnek... a szénhidrátszegény kajálás miatt meg valszeg egyre hevesebben reagál majd a szervezetem a bevitt szénhidrátra... így az eredményeim még akkor is rosszabbak lesznek ha valójában a cukrom egyre jobb lesz a diéta miatt.... szóval tele vagyok kérdésekkel és kétségekkel...)

Norka: nem emlékszem sajna: nálad mi volt pontosan a helyzet a cukroddal? Hogyan kezelték? (arra én is emlékszem, hogy írtad, hogy hipóztál néha)

(Ja... egyébként én már azon is filóztam, hogy én kreáltam magamnak ezt a cukorszintet - ld. pszichoszomatikus ok- mert annyira nem akartak komolyan venni amikor folyamatosan azt kértem, hogy rendszeresen csekkoljuk a cukromat... amit a dokim folyamatosan lerázott magáról... így meg "végre" bebizonyíthattam, hoyg igazam volt... ezt hívják azt hiszem önbeteljesítő jóslatnak... ld. aki PCO-s annak nagyobb a t. diab. kockázata... Szóval nevessetek ki, de szerintem most ez történt pontosan...)
Vendég
 


Nekem is csak a 0-120 perces cukrot és inzulint nézték és mikor kérdeztem a dokimat, akkor azt mondta, hogy az 5 pontos már "elavult". Mondjuk ezt nem nagyon értettem, de nekem így is 115 lett az inzulin vége, tehát lehet hogy tényleg felesleges lett volna a többi, bár én nem irtózom a vérvételtől.

Gina: ez a kép se rossz, de nekem a zebrás azért jobban tetszett :lol:
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Csakegy, én is vártam, hogy gond lesz a cukrommal, féltem, nézték kétszer is, de soha olyan jó nem volt a terheléses, mint terhesen, nekem most szoptatáskor kezdett el rendetlenkedni, de még nem vizsgáltattam ki.
Pszcihésen bőven lehet.

kavicska nem unnád meg!talán két év után! :wink:

Kép

Kép
rejo
 
 


rejo: Neked korábban ingadozott a súlyod?

Csak mert érdekelne az általános vélemény a szonográfus elméletéről, miszerint azoknak lesz terhesség alatt igazán rossz a cukruk akiknek előtte állandó volt a súlyuk fogyókúra, diéta stb. minden más nélkül is - és ezt a fix súlyt borította fel teljesen a terhesség (ld. szerinte aki előtte fogyózgatott vagy ingadozott a súlya az sokkal jobban viseli a terhességet cukor szempontjából)

Bevallom ezt az elméletet most hallottam először :)
Vendég
 


Sunny!

Vigyázz, ha viszel glükózt, akkor mindenképpen szólj a doktornődnek, mert a tesztreggeli csak 40 g szénhidrátot tartalmaz!!!!! Ezért, a 75 g glükóz utáni 2 órás vércukorértéked magasabb lesz, mint a zsemle+tej utáni lenne!!!!!!
Felső határ tesztreggelinél 1 órával később 7 mmol/l, OGTT-nél a 2 órás érték 7,8mmol/l!!!!
Bővebben:
http://72.14.221.104/search?q=cache:Qqt ... =clnk&cd=1
A PCO általában nem látszik rendesen hasi UH-on, úgyhogy igaza van a doktornőnek, h. hüvelyit csinált! (Nekem inkább az a gyanúm, h. sok nőt, akinek azt mondják, h. „magának nem is cisztásak a petefészkei!”, csak hasi UH-gal nézett a dokija!)

Norka!

Majd tologatja!!!! :wink:
Csak soha ne mutassátok meg neki, h. bele is lehetne ülni!!!!! :lol:

Bocs mindenkitől, de ma nagyon fáradt vagyok!!! :cry: Csakegy, holnap megpróbálok válaszolni!
Sziasztok!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


csakegy nálam ez az elmélet teljesen bejön, de azért ne vegyél rá mérget!

Én nem értem, miért volt az első terhességemnél nagyon rossz a cukrom (7 felett a 120 perces), és tökéletes a másodiknál (5,3 körül a 120 perces)

Az első terhességem előtt 14 évesen beállt súlyomat tartottam a teherbeesésig,(ami nagyon alacsony volt amagasságomhoz képest) aztán híztam 22 kilót.

Aztán magánéleti gondok miatt rengeteget fogytam, aztán visszaálltam a rendes súlyomra, aztán Diane miatt 12 kilót híztam, ebből 2 lement mikor abbahagytam a gyógyit, sztem a többi is lement volna mind, csak terhes lettem, ekkor megint híztam 22 kilót a végére. és ennél a terhességnél szuper volt a cukrom.

nem tudom, azért egy ilyen terheléses cukor eredménye annyi minden mástól is függ még.

Kép

Kép
rejo
 
 


rejo: aha... akkor megéri jól meghízni és lefogyni teherbeesés előtt ? :) :) :twisted:

Ja igen... szerintetek bekavarhatott a terheléses cukromba, hogy aznap reggel is megittam a szokásos kecskeruta adagomat? Vagy anélkül még rosszabb lenne a helyzet? (a 7.7-esnél nem ittam se előző este, se aznap reggel kecskerutát)... (a dokim tudott róla, előtte leegyeztettük, hogy mehet a tea...)

Tele vagyok kérdésekkel... remélem holnap a belgyógyászomnak lesz fél órája rám... asszem össze is írom a kérdéslistám :)
Vendég
 


Sziasztok!
Csak pár percem van, mindjárt mennem kell! :( Reagálni sem tudok most, este 11-kor jövök, ha lesz lelkierőm, írok.
Csak annyit, hogy a metformin nálam nem "gyógyítja" az IR-t, de a többi dolgot talán igen. Uh-n azt mondják, már nem tipikusan pco-sak a petefészkeim, az LH-FSH arányom az ellenkezőjére fordult (ezt nem is értem!1:1-nek kéne lenni, nem? :shock: ), talán lassacskán a szőrök is javulgatnak, a görbém láttán meg nem hiszek a szememnek. Ez a 4. hőmérős hónapom, de ilyet még nem alakítottam! Mindjárt fel is teszem!
Ja, és persze MINDENKINEK köszönöm a pé-vel kapcsolatos bíztatásokat és gratukat! Olyan aranyosak vagytok!
Bocs, hogy csak magamról írtam! :oops: Majd pótolok! :wink:

Kép

Kép Kép
backa
 
 


Jó reggelt! Kép

Tegnap du. nem sikerült gép mellé kerülni! :roll:

Backa!
Proficsek ez a görbe! :) Nagyon ígéretesnek tűnik! :)


Csakegy!
Te tényleg tele vagy kérdésekkel. :roll: Most nem tudok válaszolni rá, mert mennem kell dolgozni. És már du. nem is lesz aktuális, mert a belgyógyászod mindent elmagyaráz! :)
Mindenképpen írd össze a kérdéseid! Mert akkor tutti mindegyikre kapsz választ! :)

Mamint!
Köszönöm szépen a bébikomp ismertetését (valami ilyesmit sejtettem :lol: ).
Szóval stresszmentes élet, egészséges táplálkozás és rendszeres testmozgás! :? Az elsőre nincs semmi garanciám! :(

Rejoka!
A qki-n jót nevettem! :lol: :lol:

Mennem kell dolgozni. Tegnap este még a gondolatától is rosszul voltam. Valahogy annyira díjaznék egy hét szabit. De július elejéig esélyem sincs rá! :cry:
Bár Rejoka azt mondta nekem, hogy az inszemes napok miatt majd lesznek táppénzes napjaim. :roll:

Ma megtudom a laborjaimat. Remélem minden elkészült múlt szerda óta! :)

Sok puszika Mindenkinek! :)
Jók legyetek! :)

9cn.
Vendég
 


Kavicska!
Lemaradtam volna??? Inszem lesz? Mikor?
Most fejeztem be a gyantázást :roll: , megyek zuhanyozni, aztán elhúzok!

Kép Kép
backa
 
 


Backa!
LH/FSH aránynál 0,8 az ideális! De már 1-nek is nagyon örülünk! Kép
Az egy fölöttinek már egyáltalán nem örülünk.
Legutóbb nekem 2,9 volt. :? (ma kiderül az új)
De a Kandikáé....!!!! (remélem nem bántom meg Kandikát), az maga a csapás! :roll: (több, mint egy éve) Bár szerintem azóta az jelentősen javult. :D

csók csajok
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?