Új privát üzeneted érkezett!

Megint jó reggelt!

Ginuska!!!!
Nem bírom a várakozást!!!

Niki!
Hát, ez egyszerűen remekül alakul! :D A görbéd is szupi! Én megmondtam, mit gondolok! :wink:

Kandika!
Ez azt jelenti, nem javulnak a petefészkeid? :(
Azért ebben a clostis hónapban bízzunk! Láttunk már karón varjút! :wink:
Nekem azt mondták, már nem tipikusan pco-sak a petefészkeim. Ez akkor javulás? Ilyen átkozott IR mellett?
Bevallom: a diétával cseszek foglalkozni. Annyi, hogy nem édességezem, de ezt azelőtt se tettem! Lehet, hogy ezzel b..tam el az egészet??? Akkor szégyellhetem a pofám.. :oops: :evil:

Kép Kép
backa
 
 


Sziasztok!

Ginuska! Ugye nagyon jó hírekkel jösz?! Kétpercenként rohangálok a géphez hátha jöttél már!

Niki! A drukk megy tovább - látod, nem szabad elkeseredni!! :wink:

Kandi! :cry:

Légyszi javíts a táblázatban: jan. 9-től szedem a metformint, 3x500 mg meforalt. Köszi! :D

Mindenkinek szép napot kívánok! :lol: :lol:

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Niki, nagyon szép a görbéd!!
Azért várjuk meg a ciklus végét,hogy mi jön ki. Nekem az volt a papíromon,hogy több,mint 40 a progim. De egy refi érték szerint terheseknek 11 és 50 között lehet.....(mértékegységet most nemtok).

Ginaaaaaaaaaaaaaaa......
Én is folyamatosan itt lógok. De most mennem kell egy előadásra, ami 2 órás.

Ja, fennakadtam petrányi levelén: 300 g CH napontaaaaaaaa.....jaj. az azért sok.
sikerült rávennem magam ismét az egészséges életmódra, ez azér is könnyebb,mert már meg bírom enni a zöldségeket (nyersen nem...), gyümölcsöket. meg a rozskenyeret is.
na, pá
várom Gina a híreket.
Zsizsik, neked meg jó utat!!!
dimet
 
 

 
 

Backa, igen, egyértelmű javulás :!: Pici apró lépésekkel a cél felé :wink:

Pogi olyan régen jelentkezett, remélem jól van, csak nagyon lefoglalják a jobbnál-jobb könyvek + a suli :wink:
mniki
 
 


sziasztok.

kandi.szoritok hogy hasson a closty es ne keljen a lapar.nekem is emlitette a doki a lapart,de bizom benne hogy a gyogyik segitenek es nem lesz ra szukseg.

ginuska mar tukon ulok.

Kép
monyoka
 
 


szildi udv itt.egy napon csatlakoztunk ide ,remelem egyszerre babasodunk hamarosan:)

mamint,7kincs.meg gondolkodom hogy beszedem-e a tuszonovelot.

mamint.ne haragudj,de nem igazan jol viselem ha a korommal jonnek.igaz hogy fiatal vagyok de en is babat szertnek ugyanugy mint ti.
21 honapot vartam turelmesen,mostmar szeretnem ha tortenne is valami.

hat,a ti eredmenyeitekbol csak arra tudok kovetkeztetni hogy en forditva mukodok :? nekem az fsh magasabb mint az lh.
mindenkinek az ehgyomri cukorja alacsonyabb mint a terheleses,nekem at is forditva van.
ehgyomri cukor az.5.10
a terheleses.3.66

Kép
monyoka
 
 


szildi udv itt.egy napon csatlakoztunk ide ,remelem egyszerre babasodunk hamarosan:)

mamint,7kincs.meg gondolkodom hogy beszedem-e a tuszonovelot.

mamint.ne haragudj,de nem igazan jol viselem ha a korommal jonnek.igaz hogy fiatal vagyok de en is babat szertnek ugyanugy mint ti.
21 honapot vartam turelmesen,mostmar szeretnem ha tortenne is valami.

hat,a ti eredmenyeitekbol csak arra tudok kovetkeztetni hogy en forditva mukodok :? nekem az fsh magasabb mint az lh.
mindenkinek az ehgyomri cukorja alacsonyabb mint a terheleses,nekem at is forditva van.
ehgyomri cukor az.5.10
a terheleses.3.66

Kép
monyoka
 
 


Kandika, de miért lapar? :( Nekem az az érzésem, hogy rendes endokrin kivizsgálásod még nem is volt az eltelt hosszú idő ellenére, ez egy, másrészt ha tényleg csak PCOS és IR van, akkor szerintem a petefészkednek Clostyra, max 1-2 ampulla szurira moccannia kell. De persze te tudod, akárhogy is, drukkolni fogok.

Niki, hát ez az...
A progeszteronnal kapcsolatban pontosítanék. Az a ref.tartomány, amit Dimet mond (11-50), az a te mértékegységedre vonatkozik terhességben, a Kaális ref.tartománya szerint 20-tól jó. De a hődet tekintve, még bármi lehet, kúszhat feljebb...
Azért mondtam, hogy a progid nem is rossz, mert ng-ben 10 fölöttit várnak el, ekkor már azt mondják, ez egy jó pé volt.
Dimetnek én úgy emlékszem, ugyanebben volt 40... vagy tévedek? Nmolban kicsit kevés lett volna. De ha meg abban volt, akkor íme a példa, hogy alacsonyabb induló progiból (pedig ő akkor már javában babás volt) is lehet baba!

A metformin alatti méricskélést nem egészen értem, őszintén szólva... ismerem Petrányi ez irányú nézeteit, csak nem tudom hova rakni. Nekem úgy a logikus, hogy miután valaki már tartós ideje szedi a metformint, azaz a mérés idején is hatása alatt áll, a provokáció hatására nem szabadna ennyire felmennie az inzulinnak. Nem? Hiszen akkor mi a fenének szedjük? Tudom: ritka, hogy valaki 75 gr CH tartalmú ennivalót zabál be egyszerre, ezt mi nem is tehetjük meg. De mondjuk ha veszünk egy 40-50 CH gr-os ebédet, az már nagyon is reális... és akkor mi lesz? Metformin mellett is hiperinzulinizmussal küszködik az ember? Hát azzal nincsen kint a vízből...
:?
A másik, hogy szerintem éhgyomri inzulint akkor is ellenőrizni kell. Mert itt éppenhogy provokáció sem történt, alapállapotban ilyen az ember. Niki itt neked szerencsére teljesen átlagos az inzulin, de megint itt van Backa, meg tán Zsizsik? Szedik a metformint, de alapból sok az inzulin emellett is? Akkor valami mégsem stimmel a gyógyszerezéssel.
Mindebből az a tanulság Niki számomra, hogy a provokáció okozta túltermeléstől a metformin sem nagyon véd ezek szerint, tehát tilos magadat provokálni, figyelni kell a CH bevitelre eléggé. Ugyanez vonatkozhat akkor mindenkire, és most kezdem csak igazán megérteni Petrányi állandó papolását a diétáról! :?

Ginaaaaa
Vendég
 


Monyoka, nekem az éhgyomri cukrom 4,5, a terheléses meg rendszerint 4 alatt van...

ez egyébként hiperinzulinizmusra utal, tudod? Mert nagyon megnő az inzulinszint, és relatív hypoglikémia alakul ki, azaz leesik a cukor.

Nem is tudom, már melyikőtök mondta, hogy napi 1*500 mg metformint szed a jelentős inzulintöbblete ellenére, de ez az adag nagyon kevés lesz!
Vendég
 


Norka, nagyon logikus amit írsz ! Igen, nekem talán az a szerencsém, hogy az éhgyomri szintek jók, sőt alacsonyabb a gyógyszerkezdés előttinél !
A diéta témában most akarok elmélyedni, mert én is egyre biztosabb vagyok abban, hogy vékonyságom ide, vagy oda, nekem is oda kell figyelnem és ez az, amit abszolút nem tettem eddig :roll:

Na, most már én is kíváncsi vagyok mi lesz a hőmmel :lol:
mniki
 
 


norka.nem tudtam. :( sot,minel tobbet olvasgatok annal jobban belezavarodok ebbe az egszbe :( nekem ez tul bonyolult.
a doki azt mondta hogy az inzulinom oke(ehgyomri.11.2 a terheleses pedig 21.2)mindket ertek a referenciatartomanyon belul van.
metformint 1 et fogok szedni 850mg-ot.
mikor kertem a patikaba kerdezi a patikus hogy ,on cukros?azt se tudtam mit mondjak.

kicsit elszomorodtam most,mert latom kandika tablajaban hogy ki milyen regota szedi ezt a gyogyszert "eredmenytelenul",en csodat vartam, ettol a gyogyszertol,de latom hogy ez sem csodaszer sajnos.

Kép
monyoka
 
 


Gina! Hajnalban már ébren voltam az iszonyú szél miatt. Nagyon sokat gondoltam rád! Remélem jó hírekkel jösz!!!

MNiki! Én annyira bízom, hogy +-t tesztelsz! :)

Monyoka, ne haragudj!


A tegnapi elméletem megdőlt, nem lesz maratoni a ciklus. Azaz nem volt. De valószínűleg mégis csak volt 2 hete pé!!! :)
Az első metforminos pé! Tegnap volt 2. hónapja, hogy elkezdtem.
Most viszont nagyon fááááj a pocim! De mégis örülök ;)

Norka! Szerinted érdemes lenne márciusban lecsekkolnom az inzulinomat (októberben volt '0:~3; '120: 117)? Tűű nem kérte, de én úgy döntöttem, ha már itt ez a János kórházas labor, akkor lehet, hogy megpróbálom. Vagy még se lenne értelme agyon szúratnom magam?
mamint
 
 


Monyoka!

Nézd csak meg jobban azt a táblát! Főleg a pirosbetűs/számos részt és a jobb szélét!!!!!!! :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


mamint,dehogy haragszom,csak nekem ez egy fajo pont.sokan mondtak mar nekem hogy fiatal vagyok ,ne aggodjak.
gratulalok a pe-hez.nalad mar meg is kezdodott a javulas :) csak igy tovabb,te leszel a kovetkezo babas :)

ramboka.igazad van.nem adom fel,hatha en is a szerncsesek koze tartozom.
koszonom.

Kép
monyoka
 
 


Monyoka, hát azért nem teljesen igaz, hogy nem csodaszer... vagy hogy is mondjam... nálunk a tábla fele babás!
Átlagosan 5-6 hónap kellett a teherbeesésig, volt akinek 1 hónap, volt akinek több, mint 1 év.

És az inzulinod nincs rendben, miért mondta ezt a doki? Az éhgyomri inzulinod ugyanis 10 fölött van, és az már nem jó. Nem a normál ref.tartományt kell nézni, az a mindenkori értékre vonatkozik, nem az éhgyomrira, csak ezt az orvosok nem tudják, tisztelet a kivételnek.

Az egy szem metformin kevés lesz... nézd meg a táblát alaposabban, milyen adagok mellett jött a baba. Én is 1500 mg-ot szedek, icipicivel voltak csak rosszabbak az eredményeim, mint neked.
Vendég
 


Lányok ingyen kiságy senkit nem érdekel?

kandi! Csatlakozom Norkához, pl. pajzsmirigyedről tudsz valami??? Tényleg nem volt mostanában egy rendes kivizsgálásod!!! Prolaktinod? Hormonokra nem gondoltok?? Egy pici, hátha...én azért sem értem a lapart, mert a halványka poz. teszted a bizonyíték, hogy igenis VAN Pé-d!!!!! Máshol lesz ott a gubanc! Progi? valami miatt nem tud beágyazódni? Egy alapos kivizsgálás után, ha nem jönnek rá semmire, akkor esteleg lapar...mert nálad télleg régóta toporgás. De utána kéne menni. Sztem is más is van itt, mint PCO.

Más: Norka én úgy érzem, olyan mélységekbe merülünk már itt a metforminnal kapcsolatban, amit nem lehet követni, legalábbis én nem tudok követni, mert nincs meg hozzá a tudásom. Mert nem vagyok orvos, és nem tanultam meg az összefüggéseket és alapokat több éven keresztül. Sőt! ha valaki orvos, látjuk, akkor sem biztos, hogy belelát ezekbe a dolgokba, mert mondjuk nem ez a szakterülete, és ezt csak felületesen tanulta. Még tovább megyek, aki ezt tanulta, sztem sok esetben az is csak találgat. Mert úgy tűnik minden szervezet más. Metformin mellett is diétázni? Hát nem tudom, akkor tényleg mi értelme van a metforminnak? Milyen diétára kell gondolni? Hogy naponta nem falok be egy tábla csokit? Így oké. De hogy egy életen át számolgatni a CH-t és semmi édességet nem enni, hát nem tudom...nem vagyok mazohista.
Én még mindig ott leragadtam, hogy cukorbeteg nőknek is vígan van PÉ-jük, és teherbe esnek, ezt még senki nem magyarázta el nekem, hogy nekik miért lehet, ha már egy sima kis IR is kizáró tényező...?
Aztán: BIZTOS, hogy akinek IR-je van, abból cukorbeteg is lesz? Ez is érdekelne. Úgy gondolom nem, mert azért az orvosok se hülyék, ha ennyire egyértelmű lenne az összefüggés, biztos szűrnék.
És azért egy életen át metformint szedni, rongálni a májunkat..engem ez aggaszt a legjobban.

Csakegy, téged nem értelek. Olyan szélsőséges vagy!(nem bántásból írom, nehogy megsértődj! :wink: )csak nem értelek. Egyrészt olyan kajákat eszel, amiket én soha meg nem ennék :lol: , reformcuccokat, hajdina, meg kásák, magok zabok :lol: szóval még a nevükre sem emlékszem, órákat kínlódsz lekvárfőzéssel, hogy ne legyen benne cukor, és másrészt megint olyan kajákat eszel, amiket soha nem ennék meg, Fornettit eszel az utcán???? Hát könyörgöm, hogy jön ez össze! Miért eszel ilyen szemetet? Ráadásul éhgyomorra. (te mondtad, hogy ilyenkor azért eszed, mert már olyan éhes vagy) Tudod mit szoktam enni ilyenkor, ha pl munka közben nem volt időm enni, és gyorsan muszáj valamit? parenyica sajtot tekerek le...tudom ebben is van egészségtelen, a sok só, meg a füstölés...d elegalább nem tömény CH...

Gina!!!! Még a gyereket sem tettem tisztába miattad!! Vagy bentfogtak a kórházban??

Kép

Kép
rejo
 
 


Gina!
Nagyon drukkolok :) !

Rejoka, privi ment.
nóra1
 
 


norka.tehat az inzulinom nem jo.jegyzetelek es rakerdezek megint a dokinal.
az az igazsag hogy bizom a dokimban,sok valsztasom ugyanis nics.
most ugy erzem kovetem amit mond aztan meglatjuk hogyan tovabb.
nem vagyok magyaroszagi,3 dokinal voltam eddig es mind elkuldott,meg egy vervetelt sem irt ki.most ez a doki alaposnak tunik.
azt mondta lesz babam,nyugodjak meg.latott o mar ettol sulyosabb esetet is akinek lett babaja.vegul is a menzim rendben,egy eve 35 napra megjon.
terhes is voltam novemberben csak elment a baba.tuszot lattunk a monitoron csak azt mondta nem megfelelo,ezert gondolta hogy kellene egy kis stimulacio.

Kép
monyoka
 
 


Na még annyit a gondolatmenetemhez, félre ne értsetek, TUDOM hogy számít az édesség evés vagy nem evés, mert Johanna fogantatás aelőtt két hónapig semmilyen édességet nem ettem, de tényleg, de nem kívántam!! nem azért, mert olyan heroikusan megálltam. De valszeg ez hormonális okoból volt, hogy nem kívántam, mert akkor hagytam abba a fogigátlót, és az tuti, hogy a fogigátló hatással van ezekre a dolgokra. mert ugye pl. mensi előtt is jobban kívánjuk a csokit.

Aztán tudás, meg kimit tanult egyetemen témához. Én öt évig tanultam törit és föcit. Háát nem tudom, egy ókor felsőfokú érettségim biztos nem lenne ötös (csak a főnököm ezt nehogy elolvassa), négyes se :oops: , de föciből bármikor csuklóból bemegyek, és megtartok bármilyen témából egy gimis órát, készülés nélkül, ahogy gazdaságföciből megcsinálom ugyanezt egy főiskolán. Pedig töritanári diplomám is van. és még ahhoz sem értek. Szóval ezt csak arra mondom, adokiknak se könnyű!
na most már én is belezavarodtam, hogy mit is akartam mondani :roll: :lol: :lol: De értitek, ugye? :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


rejo.en minden nap kivanom a csokit :oops: sot minden nap eszek is.
akkor ez is gaz.de mit csinaljak ha elkap a vagy nem tudok leallni.
olyan nekem mint a drog.
hu ezt nehez lesz betartani hogy ne egyek.

Kép
monyoka
 
 


Mamint, hát ha neked az éhgyomri inzulin nem volt magas, akkor nemtom, kell-e ismételni... nem tudok már semmit.

Rejoka! Márpedig úgy tűnik, hogy gazdag CH bevitellel csak ártunk magunknak. Azért a 40-50 CH tartalmú kajálás, amit mondtam, az megfelel 4 zsömlének... :shock: de a fene tudja, vannak akik megteszik, eszembe jut a nagymamám.
Sokan nincsenek is vele tisztában, hogy a zabálás milyen ártalmas. Nem azt mondtam, hogy számolgatni kell a CH-kat, de muszáj mértéket tartani.
Különben akkor miért van az a nézet évtizedek óta, függetlenül a PCOS-tól (hol volt még akkor a PCOS??), hogy ha valaki leadja a súlyfelesleget, rohamosan javul a teherbeesési esélye?
Cukrosok: ismersz olyan I-es típusú cukorbeteget, aki kismamaságra készült? Én igen... hát ő aztán számolgatta a CH-kat, és a koraterhességet, utolsó hónapot a terhespatológián töltötte, ahol állandóan nézték a szénhidrát-anyagcseréjét... :? ez azért tényleg nem vicc, hidd el, nem véletlen, hogy a cukorbetegek terhesgondozása olyannyira külön műfaj, hogy csak egyes kórházak képesek rá.

A statisztika szerint, amit egy helyen olvastam, az IR-esek negyede-harmada lesz cukorbeteg idősebb korára.
Vendég
 


Hát ezt mondtam. Hogy nem lehet betartani, nekem nem ment volna. Sztem hormonális összefüggés van a csokikívánás mögött. mert fogigátló mellett én is minden nap veszettül kívántam, és ettem is. Aztán mikor abbahagytam a fogigátlót, egy nap alatt a csokinak még a gondolatától is rosszul voltam. Ahogy terhesen is.

Kép

Kép
rejo
 
 


Na, csak pofázok, pofázok itt, Gina meg sehol.... :(

Rejoka, én is hülye vagyok a számvitelhez :lol: , hiába szigorlatoztam belőle.
Vendég
 


Monyoka, pedig aki idáig a metformint szedte, annak többsége mondta, hogy a gyógyszerszedés beállása után, meg azután, hogy elkezdtek figyelni a kajára és nem provokálták a hasnyálmirigyüket, elkezdték nem kívánni a csokit.

A csokikívánás olyannyira hormonális, hogy miután az inzulin is hormon, ha sok van belőle, leesik a cukor, és kívánod az édeset. Ha ez a folyamat megszakítódik, akkor máris sokkal könnyebb.

Magamon látom: szoptatás alatt napi fél tábla csoki lement, nem metforminoztam, éhes voltam állandóan. Most meg már este eszek vagy 3 szemet maximum, vacsi után, és eszembe sem jut.

Nem akartok lelőni? :evil:
Vendég
 


Jó jó Norka, de a négy zsömlét magában egyem? Mit tegyek rá? :lol:

persze a zabálásnak én sem vagyok a híve, de a lekváros zsemlének igen! :lol:
Mértékkel egyetértek, de mi a mérték? Azért az önsanyargatás sem tetszik.

Olyan statisztikát is olvastam már, hogy függetlenül a nők kövérségének a mértékétől, ha HÍZTAK pár kilót, akkor is rohamosan javult a teherbeesés mértéke. mert 50 kilósan a szervezet úgy érzékeli, éhezés van, nem szabad gyereket szülni, mert nem lesz mit ennie...ezt nem egy helyen olvastam. Pár kiló hízás után szépen teherbe estek.

Millendorfi Vénusz? Miért az volt az ideál az őskorban? Azt tanultuk az a termékenység jelképe...

félre ne érts, csak gondolkodom, mert nem értem ezt az egészet. Meg vagyok zavarodva.

Kép

Kép
rejo
 
 


norka latom te nagy szakertoje vagy a temanak :D
azt szeretnem meg kerdezni hogy,hogy lehet az hogy csak az egyik petefeszkem cisztas?ez valami korai stadium vagy mi?
a jobb petefeszkem tiszta,a balban kb olyan 10 cisztat lattam plusz egy bazinagy tuszot.

Kép
monyoka
 
 


Vagy Willendorfi??? :shock: :shock:

nem kéne reklámoznom ált. műveltségemet. :oops: és ilyenek okítják az ifjúságot! :lol: :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


az mas lenne persze ha nem kivannam,akkor konnyu lenne nem enni csokit :lol:

lanyok es azt is olvastam regebben a forumon hogy paran fogytak is a metformintol,hat nekem sem artana,juj de jo lenne :)

nekem a kajalassal az a gondom hogy nem eszem semmit ugy delutan kettoig,nem kivanom.aztan jon a parom ebed es utanna vacsi.gondolom ez igy nem jo,de ha egyszer nem megy le a reggeli :?
amugy gondolom a metformint reggel szokasos bevenni kajaval...

Kép
monyoka
 
 


Monyoka, abban nagy szerencséd volt, hogy találtál olyan dokit aki ismeri a metformint. A lényeg ez! Ha hozzászoksz a gyogyihoz, majd meglátod, esetleg emelheted önkényesen napi 2 taplettára. Ki tudja, lehet, hogy nálad (is) csadogyógyszernek fog számítani! Nekem most Dimet jut eszembe, és Ezoterike. Ők is nagyon rövid idő után babásodtak! :)

Rejo, a diétával én is hadilábon állok, főleg, hogy én szívem szerint inkább híznék 1-2 kilót. Fogalmam sincs a CH számokról. Próbálok több zöldséget, gyömölcsöt enni, kevesebb kenyeret és zsíros dolgot. Sajnos a fornetti nálam is befigyel néha. Ha bkvn utazom néha kicsit rosszul leszek. És fornettis sok helyen van, ha sietek akkor is tudok venni ott. 3-4 pogit eszem csak, az bőven elég, hogy helyrejöjjek. Még mindig jobbank tartom, mint a princess-t, vagy mit. Gondoltam már rá, hogy 4-5 szem kekszet mindig a táskámban kéne tartanom, de az is ugyanolyan szénhidrát, nem?
mamint
 
 


diane előtt faltam a csoki, diane alatt faltam a csokit, diane után faltam a csokit ;)

metformin óta nem annyira kívánom. néha néha. karácsony táján voltak nehéz hetek

most speciel rá se bírok gondolni :)
mamint
 
 


Rejoka, szerintem ezt most levelezd le Petrányival. :lol: :lol: :lol:

A fene egye meg, annyit olvastam már össze, ami nem is baj, de nem tudom már, hol és mit. Hízás témában: valóban az is segíthet, de ez olyan nőkre vonatkozott, akiknek 19 alatt volt a BMI-je. :shock:

Merthogy elvileg 20tól azért az már jó, és 25-ig jó.

Willendorfi Vénusz: passz. Nem tudom, ha fogigátlót szedett volna meg Fornettit zabált volna, akkor mi lenne most vele. :?:

Monyoka, nekem volt olyan, hogy egyik petefészkem sem tűnt cisztásnak. Olyan változók, mint a vihar. Ne foglalkozz vele.

Miért nem jön Gina szerintetek? Már 11 óra.
Vendég
 


Ne lődd le magad Norka, ez érdekes!

Te eszel csokit? Én azóta is rosszul vagyok tőle. lekváros kenyér, házisüti ez megy le a torkomon. Mértékkel! :D De a csokit nem bírom lenyelni. Kiváncsi lennék miért. Hát nem pszichés elhihetitek! :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!

Gina jelentkezz!!!! Folyamatosan elbőgöm magam,ha ránézek a neved alatti képre, annyira szomorú, de én bízom nagyon, hogy nincs semmi baj, és mikor olvastam mi történt, szerintem sem vetélés volt, én is átéltem már, és az sokkal de sokkal durvább.

Üdv az újaknak, és mielőbbi javulást és babásodást kívánok nekik!!!

Monyóka!
Én nem szerepelek a táblázatban, de szerintem csodaszer, nekem 3 hónap után hatott 2x850 mg-ot szedtem, szedek :D
És inzulinom is hasonló volt a tiédhez, plusz magas tesztoszteron szint, erre is hat a metformin.De mintha azt olvastam volna, hogy a tesztoszteronra is kaptál külön valamit.Mit?
És a clostyt először én sem javasolnám,nekem még véletlenül sem lett peteérésem tőle(pedig azelőtt néha volt!!!), és iszonyúan fájt a hasam is tőle.
Ja, és az édességevés: metformin előtt csokifüggő voltam(szinte minden nap, csak úgy tudtam megelőzni, ha nem vettem, de akkor meg kitaláltam más alternatívát, pl. csokimázat nyalogattam, cukorból, kakaóból), de mikor már egy hónapja szedtem a teljes adag metformint, ez jelentősen lecsökkent, most terhesen meg már nem is kívánom.

Mniki!
nagyon ígéretes a görbéd, szerintem lakik odabenn valaki :D
ezoterike
 
 


Norka, én örülök, ha normális kaját tudok enni, mert általában semmit sem kívánok, így a diétázás mellett valószínűleg elpatkolnék..
Nálam az édesség max. leredukálódik egy kis hétvégi sütikére.
Gyümölcsöt nassolgatok - mandarin, néha 1-1 alma, körte.
Csak ásványvizet iszok, illetve a reggeli teácskámat ízesítés nélkül.

Na jó, hétvégén sütöttem palacsintát és megettem 3 db pudingosat, de mostanában ez a legnagyobb bűnöm :lol: meg 2 hete az esti cseresznyebefőtt ..

Korábban minden nap túrósbatyut és kakaóscsigát reggeliztem, finom meleg kakaóval, amióta szedem az Adimetet (1 éve), azóta nem is kívánom és amikor még bepróbálkoztam vele, akkor aztán voltam olyan rosszul..

Szóval most mit vonjak még el magamtól ?

Rejonak nagyon igaza van, a szervezet - kicsit helyesbítek - 45 kg alatt megszűnik (na, anyám erre a kivétel) normális hormonális működésre !
Nekem emiatt kell figyelnem, hogy ne kezdjek el fogyni, mert tudom mit jelent 40 egykét kilósan élni :(
Ugyanakkor én ilyen alkat vagyok, ha megfeszülök sem tudok hízni, bár az meg lehet, hogy még durvább IR-t vonna maga után ... ???

Na, az biztos, hogy február 6.-án, amikor megyek Tűű-höz (döbbenet, hogy már 1 hónapos várólista van nála is..), akkor lesz egy-két igen konkrét kérdésem !!!

Ginuska miatt egyre jobban aggódok :(
mniki
 
 


ezoterike.a magas tesztoszteronomra kaptam dexasont napi egyet este.
a tuszoerlelom neve pedig klomid ebbol 2*1 egy kell szednem.

Kép
monyoka
 
 


Lányok szerintem félreértjük egymást.

Én a diétára, amit gondolok, érthetek akár 2500 kcal-os bevitelt is naponta!!
Persze azt ne kérdezzétek, hogyan lehet összehozni, hogy egyszerre csak max 30-40 gr-os CH bevitel egyben ne legyen kalóriamegszorítás. Itt jön be nekem az, hogy sokszor keveset.

Niki, nem megvonás kell, hanem elosztás!

Tudom, hogy ez borzasztó macera, de amikor babás voltam és éreztem hogy hypozok, az említett diabos kismamitól kértem segítséget (10 nap különbség volt terhességeink között), és elmondta mire figyeljek, és meg lehetett szokni. Tényleg meg lehetett. Pl. bevezettem a tízórait meg az uzsit, meg volt koravacsora és fővacsora. De egyszerre csak fél zsömlét ettem, mondjuk margarinnal, 2 szelet felvágottal, sajttal. Értitek? Sose voltam éhes!
Kekszet is ettem, de egyszerre egyet-kettőt. Csokit is, de keveset. Eszegettem joghurtot pl, sajtot mint Rejoka. Ilyesmi. Hát ezzel aztán még hízni is lehet, ha átmentek örökösen rágcsáló kisegérbe.

:shock:
Vendég
 


Norka pont ez volt a kutatás lényege,hogy kövér (bocsi) vagy kövérnek mondott nők is teherbe estek, ha híztak pár kilót.
a francba hogy nem mentettem el. majd rákeresek.

mniki olyan 14 napi PÉ-d volt, hogy ihaj!!!! Már nagyon várom a talit!!

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!

Hát igen. Kész rejtély ez a PCO.

Niki kísértetiesen hasonlók lettek a terheléses eredményeink.
Ha elolvasod a pcos.hu-n a Petrányi doktor bácsinak írt levelemet,
s a választ (Cukorterhelés utáni tanácstalanság I.-II.). Néztek
nálad olyat, hogy HbAc1?
Viszont a görbéd ott van ám!!! :wink:

Norka én azért még reménykedem (valamiben hinni kell :lol: ..) Két (és fél) dolgot kell végrehajtanom. 1.) fogyni, fogyni, fogyni.... 80-ból lehet mit leadni....meg kisebb testnek, kevesebb inzulinra van szüksége2.) a 3*500 mg után csak jobban fog hatni a 3*850 mg. Végignéztem a Kandika féle táblát. Eredmény: a többség 3*850-et szed.
2,5.) Kandika ezt most miattad is írom: nyugodtan ültem a babérjaim, hogy nekem jó minden értékem - TSH, T3, T4, eccetera. Csak a Petrányi féle levél végén, az utolsó mondatban megemlíti a doktor úr, hogy reméli a TSH-m 3 alatt van. Igaz a laborértékeknek megfelel a TSH-m (3,29), de ennek 3 alatt kell lennie. Hm.... Itt is van egy kis bibi. :twisted:

Van / volt (mert hogy körülöttem mindenki babás lesz) egy kolleganőm. Cukorbeteg. Júniusban elhatározta, hogy babát akarnak, júliusba befeküdt az orvosához egy hétre (beállítottak neki valamit), s augusztus végén terhes lett. S neki pontos ciklusai voltak.

Ginuska no mi újság???? Megy a szurok!!!
Méhpempő: bizti jó, de Bee khm, khm...hízott miatta..... :roll:

Ma névnapot tartott az egy nagyon kedves kollegám. Hát mit ne mondjak...... :roll: Hősiesen sikerült ellenállnom a hidegtálnak, a tiramisunak. :lol:

Nekem meg egy nap barnázás után, olyan kellemes sajog hátul a derekam. Cicimet még érzem, de már nem az a könnyfakasztó fájdalom.

Rambóka felderítettem a L. Helga doktornőt. :lol: :lol: Gyermekekkel foglalkozik csak. :lol: Azért vigyorgok, mert azt hitte a "jobb keze", hogy van egy lányom, s azért akarok bejutni hozzá. :lol: Mondtam, hogy majd 20 év múlva akkor.
Viszont köszi az ötletet, mert úgy néz ki, hogy egy diabetológushoz csak sikerült eljutnom "jobb kézen" keresztül. :lol: No majd kiderül, ha biztosat tudok, akkor még terjesztem - csak az Isten malmai lassan.......... :roll:

Norka lehetne a pcos.hu-ra egy pontos labor értékeket (tól-ig) tartalmazó valamit felrakni? :roll:

No eldugultam, kellemes hétvégét nektek!

Bee
beebeey
 
 


Monyóka!

erről a Dexasonról még nem hallottam, de most ahogy rákerestem, úgy olvastam, hogy vmi izomsorvadásra való szteroid.Ez igaz?, mert akkor nem értem, ez hogy hat a tesztoszteronra.Ja, meg szteroid, ami szerintem naggyon durva, én ilyet be nem szednék, mert teljesen tönkreteszi a szervezetet, immunrendszert, szerintem ez tök fölösleges metformin mellett, én nem akarok beleszólni, de inkább a későbbiekben a dokidat a metformin emelésre kéne rávenni, nem pedig ilyeneket szedni, mert ezt egy létrejött terhességnél nem is szabad!!!
Mégegyszer bocsi a beleszólásért :oops:
ezoterike
 
 


Aha. No én is ilyeneket művelek most, amit leírt Norka. :lol:

Reggeli egy elvágva, benne sonka-vaj. 2 óra múlva megettem a másik felét. S azért kellett hősies magatartást tanúsítanom 1/2 9kor a terülj-terülj asztalkámnál mert 8kor reggeliztem.

Rejoka én tegnap egy negyed szelet diabetikus málna lekvárral kent barna kenyeret ettem uzsonna gyanánt. :lol:

Valahol olvastam, hogy nem szabad megvonni a szénhidrátot drasztikusan.

Ezek ellenére álmom-vágyam egy belevaló diabetológus! :idea:
beebeey
 
 


Ginaaaaa......azt hittem mire visszajövök, itt leszel már. jaj.

na, végigolvastam figyelmesen mindent.
1. én a metformin előtt nagyon édességes voltam, és mindennap ettem vmit. (csokit ritkán). de a metformin leszoktatott, meg a tudta,hogy mi történik,ha eszek sok-sok CHtot. és szerintme számolgatni sem kell,mert egyszer-kétszer átnézi az ember, és tudja mit szabad és mit nem

2. a progim, igen 40 feletti volt, akkor kb 2 hetes terhes lehettem vagy 1??? nem emlékszem :)

És szerintem a metfromin mellett okos dolog a diéta. Nem fogyókúra (persze,akinek fogynai kell, kicsit alacsonyabb tartalmú kcal ételek. mert ugye más a kcal meg más a CH!!!) Mit is akartam még írni.... :roll:
Ja, nekem az utsó vérvételnél az éhgyomrim 6,1 volt (juj, magas,de előtte lévő nap sokat ettem...akkor még kívánós voltam :lol: az első 2 hétben), viszont a 2 órás meg 5,4. És a két órás inzulinom volt 28, kicsit magasabb. Vagyis tutira az inzulin alakított. DE!!! Mióta babás vagyok, le kellett csökkentenem a metfromint, mivel iszonyat leesett kaja után a vércukrom. éhes voltam,mint a fene, éjszaka főleg (ez 3*500 mg mellett). de lecsökkentettem a felére szép lassan, és mostmár nem tör rám kínzó éhség. na, ez miért van??? :) szerintem sokat sem szabad agyalnunk rajta. minden egyes szervezet más, és ki kell tapasztalni,kinek mit bír és nem bír a szervezete. fú, még akartam sokat írni, de kimetn az agyamból.....
baszsus.

Ezo, sziaaaa. Hogy vagytok, hogy vagytok? Mikor mentek 12 hetes UHra?
Lányok,én még nem mondtam meg a főnökömnek (senki sem tudj aitt bent...) Hogy mondjam meg??? :lol: Tegnap férjemmel jókat röhögtünk, az az alternatíva tetszett a legjobban, hogy közlöm, terhes vagyok, és elfutok...ebben az a bibi,hogy nemtok futni :lol:
ááá, úgyis normális lesz, csak ki kéne böknöm neki,mert mennem kell mindenféle vizsgálatra, így táppénzen leszek....és legszívesebben 1 hétig táppénzen lennék, annyira vágyom a pihenésre. annyira. de nincs lelkiismeretem kiíratni magam. meg mit mondjak a dokinak? csak a nőgyogyi papírjára ír ki. jó, ez nem igaz, mert tuti kiírna, ha kérném.....ah. na, abbahagyom.....

GINAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
dimet
 
 


Ez van, mikor 5 turnusba írok valamit.... :lol:
Reggelire egy zsemlét ettem elvágva......
beebeey
 
 


Na, Norka, én is ezt mondom. Más a kcal, és más a CH. sokan ezzel keverednek meg.....
dimet
 
 


és a sokszor enni, keveset. az is a jó megoldás. én is ezt csináltam, és megint ezt kezdtem el.
dimet
 
 


Szteorid! Egyszer olvastam az indexen, hogy egy PCO-s lánynak felírták a Medrolt. Az anyukám szedte több éven keresztül ezt, ezért találtam furcsának..... Jah! A lánynak nem vált be!
beebeey
 
 


Dimet! mostanában én is éjszaka veszek meg a kajáért! Vagy lusta vagyok 11kor késővacsit készíteni, vagy a lelkiismeret, de nem eszem. És reggel meg nem bírok enni. Kivéve almát! Ez annyira fura, mert a metformin előtt a gyömölcsöt szinte nem is ettem. Most meg szabályosan kívánom!!! :shock:

Gina!!! hol vagy???
mamint
 
 


Lehet, hogy Ginát bennfogták a kórházban?

:roll:

Lányok egy hete görcsöl a hasam, tök fel vagyok fújodva, és ma barnázom, mi van ilyenkor?

Biztos azt mondjátok de bééénaaa? Csak az ember a saját szervezetével kapcsolatban valahogy máshogy működik...nem? :roll:
szisza30
 
 


GINA!!!!!????????Azért ülök itt,mert várlak!!!!
Lehet,hogy benntartották a kórházban? :shock:

Kenyér-zsömle
Itt a diétás nővér ajánlása Bakony barna kenyér.Szinte a fél kenyeret meg lehet enni,mert abban van annyi CH,mint 4 zsömlében! :D Aztán kizárólag barna rizs,és semmi krumpli!!Ennyit sikerült vele megbeszélnünk a múltkor.Ja,és a tejtermékekkel is óvatosan!

Andika
Bölcsiről kérdésemről nem tudsz vmit???

KépKép

KépKép
okr
 
 


Szerintem 3 variáció van:

1. Nem sikerült Ginának, sír és nem bír írni. :(

2. Nincs még szívhang, de akkor nem szoktak bent tartani, hanem várnak pár napot hogy mi is van, és már jönnie kellett volna.

3. Van embriójelenség, de vérzik, és bent fogták, nem is fog jönni.

Remélem, hogy 3.-ról van csak szó. Szerintem ha délutánig nem ír, akkor ez van.

Na nekem sajnos mennem kell. :( Néha benézek.

Bee, hormontábla is lesz napokon belül a Gyakori kérdések alatt.
Vendég
 


Hú, de belelendültetek.

Nem azért, h. igazságot tegyek, de szerintem a sovány-kövér ellentét feloldható: Vannak emberek, akiknek az éhségközpontja sok kajára van beállítva, vannak akiknek kevésre, az, h. ehhez raktározó típusú anyagcsere társul-e az a kérdés!
Attól még lehet vkinek IR-je, h. sovány. Ő egyszerűen könnyebben elégeti a vérében maradó cukrot, míg a kövérek könnyebben raktározzák el zsír formájában.

A metformin segít a csokiról való leszokásban! Meg a fogyásban is! :D

Monyoka!

A Rejo féle füstölt sajtra való áttérés vmi miatt tényleg bejön!!!
Nekem a Karaván a kedvencem! :wink:

Kandika!

Tényleg nem ártana egy átfogó endokrin vizsgálat! Olyan régóta szeded már a metformint, tuti van még vmi mellette, ami gondot okoz, de nem hiszem, h. a lapar lenne a megoldás!!!!
Párodat nézték már??? Immunösszeférhetetlenség vizsgálat volt?
Pajzsmirigyed, hipofízised, mellékveséd rendben? Mikor volt utoljára hormonvizsgálatod????
Abban egyetértek, h. lépni kell, de nem hiszem, h. abba az irányba amerre a dokid gondolja! Miért nem mégy el Tűű-höz???? :shock:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?