Új privát üzeneted érkezett!

manoci!


tudod én is benne lennék a taliba de most se babakocsim se kocsim, gyalog meg nem tudok elindulni pestre gaborral mert az állomás is messze van ide,, de tavasszal mindenkép megyek, megyünk!!! nem untatsz!!!

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Sziasztok!

Boninak mi is boldog szülinapot kívánunk!!! Éljenek a Bakok :wink: / nekem tegnap volt :oops: /

Dóri :) De édesek!
Tali tök jó lenne, de annyi a betegség, baci, hogy én most nem erőltetném. Talán, ha jön egy jó kis hideg, és kisöpri a rohadékokat... Szinte minden családban van betegség az ismerőseim között, és nem is egyszerűek :( Balázsodnak meg pláne nem hiányozna.

Manó :) Jó ilyet hallani, sajna ritkaság, hogy kismamiknak előny jár.

Judit

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Sziasztok,


Csilla,

Szégyenlem magam, hogy én tegnap írtam is, és nem figyeltem a vonalzótokat :oops:
De most pótolom, és BONINAK NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT!
Hát ja, akkor kicsit jobban lehúzták az átírt cikkel, mint te eredetileg!
Az az éjszakás jó nagy bunkó lehetett!!!


Jó akkor talit dobtuk a hideg időig!


Judit,

Igen ritkaság az ilyen, de szerencse ebben a kórházban figyelnek erre :) és ez tök jó!

Kriszti,

Mizu veletek?nagyon kis rövidke voltál?! :cry:


Flocimár üzletasszony vagy? :lol: Gondolom épp a teendőket intézed!Azért néha benézhetnél ám :wink:
manóci
 
 

 
 

sziasztok!

Mano!

floci pihenget, ugy tudom elutaztak valahová ott töltenek egy hetet a párjával..remélem nem haragszik meg rám h elmondtam de gondolom nem titok.

Semmi vész, köszi utolag is!

hát igen, ez a rossz benne, ha még meglenne amit irtam szivesen átküldenm neked és akkor meglátnád menniy tés mit irtak át. De a szüléstörténeteimmel is igy jártam.. :(

Jucc!


neked is tegnap volt a szülinapod? nem tudtam ha igen boldog szülinapot neked is!!!!

neked is köszi! igazad van éljenek a bakok, ikrek, bikák stb...

Már akartam mondani nektek, Mano, Jucc h megadnátok a névnapi meg szülinapi adataitokat, és a gyerköcökét???szeretném naptárba beirni, persze csak ha nem baj.


Kriszti!

mesélj sikerült valamit kitalálnotok? ha tudsz jelentkezz, érdekel h mi van veletek.
puszi

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Judit, ISTEN ÉLTESSEN SOKÁ!!!!!
manóci
 
 


Judit!
Boldog szülinapot kívánunk neked!!!!!!

Köszi a hiányolást,megvagyunk,berendezkedtünk,és nagyon jól érzem itt magam.Talán a környék,hogy nem ugyanott lakunk,nincs az ismerős légkör,nincs mi fájjon a szememnek a lelkemnek,de mégis közelben maradtunk,és ez jó így.Már nem bánom a házat,sok rossz dologra fény derült,áldom a napot,hogy nem mentünk oda,mégha ennyi pénzt el is buktunk.Most ugyan nem a saját lakásunkban vagyunk,hanem albérlet,de akkor is jól érzem magam itt nagyon,olyan védőburok ez nekem.
A ház tulajával megy a harc,mert nem akarja visszaadni az 1 milliónkat,amit előlegnek adtunk.Ha már a foglalót buktuk,plusz egy lakást,a minimum,hogy törvényes kötelessége visszaadni az előlegünket.
Na,nekem meg lehet,hogy aranyerem van,nem is csodálkoznék a sok idegesség miatt hónapok óta.Nektek nincs??Annyi helyről hallom,nekem meg nem volt soha.Ma megyek egy magándokihoz,előtte kúp,ott meg tükrözés.Aki volt már ilyenen,légyszi írja már meg,hogy mennyire fájdalmas! 8)

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Kriszti,


Fú az nagyon rossz :? nekem csak szerencse a szülés után volt, de az el is múlt!
Tükrözésről nincs tapasztalaom(kopp,kopp)
Lakásnak azért örülök, a lényeg hogy ti jól érezzétek magatokat benne!

Pusszka
manóci
 
 


sziasztok!

Kriszti!

nekem is volt meg néha elö is jön, de én még gyerekként "ujitottam " be. nekem az aurobin (remélem jol emlékszema nevére) nevü kenöcsöt adták rá, meg van homeos bogyo, azt akkor szedtem mikor szülés után jött elö. meg lehet kapni teákat. sajna többet nemtudok mondani. nekem néha nagyon elö jön akkor még a hasamba is érzek szuro, hasito fájdalmat, de ez én vok, neked nem törvényszerü h ilyen legyen. remélem nem is lesz.

képzeljétek, gáborka már kétszer pisilt bilibe tök büszke voltam rá. de ma olyan nyafka ráadásul én olyan összetörten ébredtem h alig tudok mozogni.

megyek is, megjött boni a sulibol..

puszi mkinek

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Csilla,

Gratulálok Gáborkának a bilihez, nagyon ügyike :)
Hogy megy az idő, már itt tartotok???úristen, emléxem , hogy most született!!!!!!!! :shock:


Kriszti,

2 krémet én is tudok rá, az egyik a Reparon, a másik a Mastu!
Ezek kifejezett aranyérr kenőcsök.De, hogy mennyit használnak???Azt nemtom :(
manóci
 
 


Kriszti,

bocs,h beleszólok!
Manó barátosnéja vok...
Ezek szerint már túl vagy a tükrözésen :roll: Több,mint 10 éves sebészeti melós tapasztalattal a hátam mögött,nem akartalak elrettenteni,de az igazat akartam írni,hogy rohadt szar egy dolog!Csak már elkéstem...Nem mondom ,h nem fáj,és még persze kellemetlen is az egész szitu.De hát ez van,nagyon csúnya következményei lehetnek egy aranyérnek,ha valóban az.Mindenesetre rosszabb ne legyen.Egyébként nálunk is a betegek többségének az Aurobin,de ez asszem vényköteles,és a Mastu vállt be.
De mostmár a dr. biztos kiokosított! :wink:

Dóri
angelheart
 
 


Sziasztok lányok!

Elösször is boldog szülinapot Boninak és Juccnak!

Megjöttünk a síelésből, nagyon jól éreztük magunkat.A pályán egész jó hó volt, azon kívűl minden zöld.Csicseregtek a madarak és darázzsal is találkoztunk. Brigi torokfájósan, lázasan jött haza, de a nagyobb bajok szerencsére elkerültek.
Kép
Andris is elég jól bírta nélkülem, nem is kereste a cicit. :(
Nagymami mindig gyümit adott neki ha nyűglődni kezdett.

Sajna egy halom mosni és rámolnivaló vár rám, de figyelem a topikot és amint tudok reagálok mindenkinek.
Taliban benne vagyok!!

Szép hétvégét mindenkinek

Kép
flocika
 
 


Floci,


Jujjj de jóóó!tök szép helyen voltatok, amennyi a képből látszik :) Nem is emléxem, hogy elutaztok :( vagy amnesiás vagyok, vagy csak terhes :D :D
De nagyon jó lehetett.nekem minden a szívemhez közel áll ami szép havas, fehér téli sport!
És szuper, hogy Andris is így elvolt a mamikkal.
Bolttal mi a helyzet?Mikor nyitsz?
manóci
 
 


Ja, elfelejtettm.Voltunk ma de. Esztivel színházba a Pinocchió mesejátékon! :)
Tetszett neki, de azért aktívan csak 3/4 órát bírt.Utána már kínlódott, minden kellett neki rágó és stb. meg menjünk haza :lol: :lol:
Vígasztalt, hogy voltak sokkal türelmetlenebbek is :wink: De egyszer el kell kezdeni, nem?lehet megyünk a jövő héten is akkor meg lesz a Szaffi :)
manóci
 
 


sziasztok!

floci!

de jo h megjöttetek,!

örülök h Andris jolb irta nélküled, most keresi a cicit? vagy már nem is hiányzik neki? tényleg nem lett belöle gondod? tudod..vagy fejtél? azért ha tudsz jönni gyree és mesélj el mindent részletesen!

Mano!

szerintem nincs abban semmi rossz h még nem köti le sokáig Esztit egy elöadás..Boni is sokára ért meg rá. a barátnöddel kapcs. inkább nem irnék..

Kriszti!

ha tudsz gyere és mond el mi történt, remélem mégsem komoly a dolog. Olyan szörnyü ez, egyik gond a másik után..pont mint nálunk.

puszi

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


sziasztok!

látom csak én járok erre...dobok fel pár képet Boni szülinapi bulijárol.. hátha érdekel valakit..

puszi Kép Kép Kép Kép

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Sziasztok!

Csilla,de jól megnőtt a hajad:)Boninak tetszett a buli,mi?Hogy örülnek ilyen zsúroknak...Én nyári születésű vagyok,nem zsúroztunk,mert mindenki nyaralt....Domi is nyári születésű,de neki előre jól megszervezem:)
Voltam dokinál.Ott helyben megvizsgáltak,tükröztem.Nem volt kellemes,de kibírható.Minimális aranyerem van,nem az fájt,kenőcs sem kell rá.Gyulladásom sincs,daganat sem.Találtak valami olyan húrszerű pár centis kinövést,amivel még nem nagyon találkoztak.Ültünk ott,hogy mi lehet.Faggattak,volt-e balesetem,műtétem,én meg azt hittem,ilyen irányúra gondolnak,és hát nem volt...Aztán mikor az adatlapomra kellett bediktálni,akkor már mondtam,hogy sérvműtétem kétszar is volt,jobb oldalon.Na,egyből felsóhajtottak,hogy akkor attól van,összenövésem van,és ha elmegyek nőgyógyászhoz,célzottan et vizsgáltatni,ő is kitapintja majd.Ez szokott fölfelé szúrni sokszor,amit eddig nem tudtam mitől van.Semmit nem kell vele csinálni,ha engem nem zavar.Fáj,de ezért nem megyek újra műtőbe,az tuti.Károsnak meg nem káros szerencsére.Elküldtek egy kontrasztanyagos-beöntéses röntgenre,alulról,az is ezt fogja alátámasztani,de ne engedjem magam azzal a hosszú slaggal megcsövezni.Mondták,sok helyen azt csinálják egyből,mert a röntgen macerás nekik,de csakis akkor lenne rá szükség,ha ezzel nem sikerül,és negyedannyira fájdalmas.Nem mindegy.Na,legalább túlvagyunk rajta.
Nálunk egyébként minden rendben,a környezetünkben a családok,gyerekek tiszta betegek,mindenki nagyon lázas,nagyon hánynak,vírusosak,antibiotikumot kapnak mind.
Dominak meg iskolát váltunk,már beszéltünk is a lakótelepi sulival,várják nagyon,apa is odajárt,a legtöbb tanár még megvan,alig várják a fiát:)A mostani sulija esküszöm olyan,mint egy konzervatórium,a gyerek annyira kényszernek érzi,hogy az már sok,pedig nagyon okos.Mégis,látom,hol az az eleven gyerekem,aki élvezettel menne???Minden kisbarátja a telepi suliban van,ő meg boldogtalan ebben a suliban,körbevéve hittannal meg balettal,csak mert én azt hittem,jót teszek vele.Már látom,az a fon tos,hogy boldog legyen,szeressen járni.Én is sima suliba jártam,mégis itt vagyok:)

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Kriszti!

nekünk a sulival szerencsénk van, boni imádja. nag ymeglepi volt nekia buli, nem is sejtett semmit. mikor van nektek a szülinapotok? jol emlékszem juliban? Jobbulást nektek!

sajnálom h ennyi torturán kell átmenned, biztos nemvolt kellemes. Madj irok pü-t,

most rohannom kell.

puszi

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Sziasztok,


Csilla,

Nagyon jó lehetett Boni zsúrja :) Ezt ők tökre élvezik, de jó is én is élveztem :D
Tényleg jó hosszú már a hajad, és a színe??,Csak nem vörös most?Úgy látom itt a képen :)
Színházzal kapcsolatban akkor jó, szóval van még időnk mire türelmesebb lesz :wink: Nem baj azért viszem, végülis úgy jó ha szokja meg már most sem árt a kultúra, főleg ha megszereti mihamarabb :)


Kriszti,

Na ez tök jó, hogy túlvagy rajta, és viszonylag nincs is semmi komoly gond :) Mondjuk nem lehetett egy leányálom.Inkább még egy szülés, én úgy vagyok ezekkel a dolgokkal! :D
Betegség :( igen most ebben a "jó meleg" télben nagyon sokan betegek!Szerencse mi a fosósból rendbe jöttünk, és azóta se semmi!
Ezek szerint akkor nem jött be a szuper suli??!!!Pedig emléxem, hogy izgultál, hogy fölvegyék Domit!De az tuti, hogy a gyereken meglátszik ha nem érzi jól magát, és akkor valóban lépni is kell.Jól teszed, hogy elhozod.És mikortól?Csak szeptember, vagy év közben is lehet?
Én úgy tudom, ha nagyon indokolt akkor igen!
Jelentem én is sima suliba jártam :D :D :D Sőt még a gimibe is, és itten vok!! :D :D


Dóri, hogy vagytok?Hogy telnek a napok?
manóci
 
 


Flocika!
Nem is köszöntem még meg,bunkó vagyok:(Megkaptam szilveszterkor az sms-t,nagyon szépen köszönjük!!!!!!!!
Manó,most meglesz a félévi bizi,így azt meg kell várni,2 hét múlva mehet,ha ez nem lenne,már holnap mehetne.Szegény,ma is görcsölt végig....Az új osztályban meg 2 nagy asztal össze van tolva,azt körülülik négyen,és ilyen kis szigetekből áll a terem,nagyon családias:)Tele az osztály a kis ovis barátokkal:)
Moziban mi voltunk Dórival ősszel,félórát még bírta,aztán a lépcsőn ülve-mászkálva,nassolva bírta,de élvezte azért nagyon.Annó Domival is harmadik nekifutásra tudtunk megnézni egy filmet...
Csilla,váeom a privit!!Igen,jól emlékszel,júliusi Domcsi.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Kedves Lanyok!

Tudom, hogy mar millioszor irtatok rola - de nekem sehogysem sikerul a baba- es gyerekhirek dzsungeleben megtalalni az errol szolo informaciot (pl. most a kereses nem mukodik egyaltalan).

Dr. Tidrenczellel kapcsolatban mik a tapasztalataitok?

Nekem a kovetkezok lennenek fontosak:

1. ne kelljen hanyattfekve szulni
2. ne avatkozzon tul sokat bele (pl. oxitocin nyomatas, inditas, stb)
3. de ha nagyon nem megy a dolog, hajlando legyen megcsaszarozni (mar 2-szer megszivtam a kitolast nagyon, eddig szerencsem volt, de nem szeretnek egy fogyatekos babat 4.-nek)
4. megadjon valami elerhetoseget, amin baj eseten altalaban el lehet erni
5. bejojjon a szulesnek viszonylag normalis fazisaban (ne csak a penzt osszeszedni).
6. rendesen elmagyarazza a dolgokat, es tiszteletbe tartsa az ember szulessel kapcsolatos kereseit (persze az orvosi szempontok hatarain belul)

Nagyon halas lennek, ha segitenetek, ha csak azzal is, hogy regebbi babanetes uzenetekre iranyitotok (hogy lehet megtalalni?). A google sem segitett sokat, csak egy nagyon szomoru levelet (valaki miatta vesztette el a babajat, de tovabbi reszlet nuku).

Ha esetleg helyette valaki mas orvost tudna ajanlani a MAV-ban, aki ezeknek megfelel, az is nagyon klassz lenne!

Koszi
zsebibabak
zsebibabak
 
 


Kriszti, :) :)
Mozi, édes lehetett!Akkor még van 2 előadásunk, hogy végígbírja :wink:


Zsebi,


Én Tidrenczelnél szültem, és amik az elvárásaid vele szemben az minden stimmel!Egyáltalán nem tartja a markát, sőt!Láttam rajta, hogy meglepődött, és nagyon jólesett neki, hogy kapott valamit!!
Lelkiismeretes, minden beavatkozást amire úgy érzi, hogy szükség van megkérdez, megbeszél veled!Mondjuk én nem vagyok olyan, hogy foggal körömmel ragaszkodnék pl. ahhoz, hogy milyen helyzetben szüljek, stb.Nekem csakis az volt a fontos, hogy a babám a lehető legjobb helyzetben jöjjön a világra az orvos szempontjából, mivel neki kell elsősorban hozzáférni!És valahol azon múlik minden, hogy jól rálásson a doki a dolgokra, ill. jól tudja megfogni stb.stb.
Mondjuk nekem fekve kellett szülni, mert úgy alakultak a dolgok, hogy folyamatosan gépen kellett lennem, és az oxitocin is muszáj volt!De én mindenben rá hagyatkoztam, mivel úgy gondolom ő ért hozzá, és nyilván a legjobbat akarja nekem és a babámnak!
Tehát lehet bármilyen kérésed, elmondja, hogy jó- e nem, javasolja-e vagy nem, de te döntesz!Rugalmas, és emberséges!
Nekem mindenben nagyon, nagyon bejött, szuperül végezte a dolgát, nagyn hálás is vagyok érte neki!
Csak ajánlani tudom :)
Én ennyit tudtam, ha segítség volt, de nyugodtan kérdezz meg másokat is.
Amúgy van egy topik ami az ő nevén fut, a szülészetek, kórházak alatt!Oda is beleolvashatsz!
manóci
 
 


Kedves Manoci!

Koszonom a segitsegedet (bocs az ekezetek hianya miatt, ilyen a gepem).

Tegnap ejjel vagy 6 orat toltottem az egesz babanet atfesulesevel, es nagyon nehez konkret informaciot megtalalni a babakrol szolo infok kozott eldugva... ;-). Amiket talaltam ROla (kosz, megneztem a rola kulon szolo reszt is), sajnos eleg ellentmondo (tobbszor nem ert be szulesre idoben, nem volt valami figyelmes nehanyotokkal, stb), ugyhogy elkezdtem megijedni, de amit irsz talan segit.

A hanyatt fekve szulesrol csak annyit, hogy en pedig ugy gondolom, az orvosnak SOKKAL egyszerubb esetleg lehajolni vagy par percig kicsit kenyelmetlenebb pozban figyelni, mint nekunk egy rettenetesen fajdalmas pozban szulni. En 3 szules utan tapasztaltam, micsoda kimondhatatlan kulonbseg, ha hanyatt fekvesre kenyszeritik az embert, vagy ha hagyjak olyan pozban, ahogy o tud legjobban nyomni. Hanyatt fekve egyszeruen keptelen voltam kinyomni a babat (persze mas faktorok is kozbejatszottak), de felig ulo helyzetben ketszer is konnyebb volt (bar a harmadik igy is igen huzos volt; nagyok voltak), mert a hatamat es a labamat megtamasztottam, es valahogy igy birok csak rendesen tolni.

Tehat nekem a poziciohoz valo ragaszkodas nem makacssag, hanem a gyerekem letkerdese (nem akarom, hogy megint vakuummal vagy fogoval kelljen kirancigalni, meg ugralni rajtam, hogy elrepedt a bordam; vagy hogy addig legyen beragadva a szulocsatornaba, hogy oxigenhianyos legyen). Kicsit megijeszt az is, hogy oxitocinnal miert kellett hanyatt fekve szulnod (nyugodtan lehet felig ulve is bekotve az oxi vagy barmi gep).

Szoval a lecke feladva...

Vagytok meg itt rajtam kivul, akik 2007 aprilis kornyeken fogtok szulni? Vagy akik meg szinten dilemmaztok az orvosvalasztassal? Talan tudnank egymast segiteni.

Zsebibabak
zsebibabak
 
 


Zsebi,

Ez kizárólag az én véleményem volt a dokiról, ill. a saját tapasztalatom!De ezt írtam is.Tudom, én is olvastam, hogy voltak akiknek rossz tapasztalatuk volt vele. De szerintem ő is ember, és nekem is volt más kórházban orvos aki majdnem eltett láb alól, mert nem vett észre a 20.-ik UH- után sem egy méhenkívüli terhességet 8 hetesen!!Szóval én azt mondom, hogy persze mindenki követjet el hibákat, és nem mindenkinek jön be ua. az orvos, de a puding próbája......tudjuk mi! :)
Az, hogy neked ilyen rossz élményeid vannak a szüléseidről azt nagyon sajnálom, és teljesen egyetértünk, hogy nem engednék én sem ilyen beavatkozásokat!se vákum, se fogó, se faros megfordítás stb.
Lehet rosszul írtam vagy félreértettél, de nem vízszintesen fekve szültem, hanem csak a szülőágyon, és én is úgy állíthattam be magamnak a háttámlát ahogy kényelmes volt!Kb. félülőbe voltam.Nekem azért kellett oxitocin, mert több órás vajúdás után sem repedt meg a magzatburok, és a doki mondta, hogy már kellene.Természetesen ezt is elmagyarázta, és rám volt bízva a döntés, hogy engedem-e!Én pedig engedtem, mert mnegbíztam benne, és nem akartam a babámat kitenni egy esetleges rossz dolognak, mint laikus!Sokan nem engedik a burokrepesztést, amit én nagyon elitélek.Nálam ugyanis be is igazolódott, hogy milyen jól tettem, hogy engedtem, mivel akkor derült ki, hogy sűrű Meconiumos a víz!(kakis)ami azt jelenti, hogy a baba keringése nem jó, és ha a ctg amit közvetlen a repesztéés után csináltak, nem jó szívhangot ad ki azonnali császár!!!
De szerencse az jó volt, így ezért kellett az oxitocin, hogy gyorsítsanak a dolgon, mert a babának már nem volt jó bent!
Nekem is iszonyú nagy fájdalmaim voltak,12 óra vajúdás után, és ezért még EDA-t is kértem!
Viszont mindent együttvéve amilyen problémásnak indult a szülésem olyannyira szuper lett a vége, szerencsére egy tök egészséges kislánnyal!(Appgar:10:10)
Ugyhogy én a második babámmal is ezek a szempontok szerint szeretnék!Csakis ő lesz a fontos, én csak második!De mindenkinek egyéni,hogy mit és hogyan szeretne!Most ha valaki más olvas, biztos kiakad amiket írtam, de én így tartom jónak, és kész!És még egyet, hogy kicsit megborzongassam a kedélyeket :wink: még beötést is kértem, és borotválást is!!!Mert én így tartottam tisztának, és jónak! :lol: :lol: Jaaa, és ggátmetszést, is mert jobban féltem a repedéstől!És láss csodát már másnap törökültem az ágyamon, semmi bajom nem volt a gátsebemmel!
Ennyire profin vágott, és varrt a Tidrenczel!
Remélem adtam még egy kis bíztatást :wink:
De amit leírtam, hogy én miket kkértem abból semmi sem kötelező, minden rád van bízva!Tehát, ha te nem akarsz valamit nem csinálják!Ezt azért tudd!
manóci
 
 


Sziasztok!Mivel ez egy MÁV kórházas topik,gondoltam megirom,hogy az én kifiam Ádám is ott született!!2006.12.11.-én!!A Dokimmal nagyon megvoltam elégedve!!DR.KISFALVI ISTVÁN!! :) Nem is beszélve a szülésznőről:FAZEKAS ZSUZSIRÓL!!Le a kalappal előttük!
Sajnos a csecsemősőkről már nem mondhatom ugyanezt el!! :x
Egyáltalán nem foglalkoztak velem!Sőt!A vizitek is olyanok voltak,hogy bejött pár doki megkérdezték,hogy van-e valami panaszunk,és sarkon fordultak,és kimentek! :shock: Na mindegy.............!!
Volt két fiatal nővérke,ők aranyosak voltak,meg a takaritó nénke!!De ezen kivül semmi!!Az egyik (idősebb)nővér szinte leszidott,hogy én miért nem kezelem le 3 óránként Ádika köldök csonkját!!Könyörgöm,ha senki sem mondja!!Még a fürdetést nem mutatták meg,sem a pelenkázást,sem semmit!! :x Na mindegy!Túl vagyunk rajta!!De attól függetlenül,hogy ilyenek a körülmények attól még ha úgy döntünk,hogy lesz egy második baba TUTI,hogy ugyanitt fogok szülni,UGYANENNÉL a KÉT SZUPER EMBERNÉL!!!!Van itt 1db kép!!Szeretettel küldöm nektek!!Bea Kép

Kép
bea27
 
 


Kedves Manoci,
kosz, hogy tisztaztad a dolgokat, igy meg jobb egy fokkal (pl. a szuloszeken felig fekve maris minden OK, az tok mas mint kenyszer-fekvesben, ahogy pl. a Janosban 8 eve szivattak az embert, a labam is magamnak kellett volna emelni es fogni, meg a fejjel is plusz hasizmozni, mikor arra sincs energiaja az embernek, hogy letezzen). A tobbivel is maximalisan egyetertek, vagy legalabbis teljesen el is tudom fogadni. Nekem is csak a pici egeszsege a fo, sot, pont emiatt aggodalmaskodom. Sajnos nem vagyok meggyozodve, hogy az orvos mindig jol dont ilyen szempontbol (pl. az elso szulesemnel nyilvanvaloan szeretett volna a muszak vegen hazamenni, ezert egyre jobban nyomattak belem az oxitocint, mar majd megdoglottem a fajasoktol de haladas nem sok volt, a kitolast is hamarabb eroltette, mint akarmilyen tolofajas-szeruseget ereztem volna, raadasul a hulye hanyattfekves is - szoval a kitolas sehogy sem ment, ugyhogy jott a vakuum; harmadszorra pedig szinten sehogysem haladt a kitolas, kb. 2 orat vonaglottam a szenvedestol de se elore se hatra, a MAV-os dokim pedig lelepett egy masik csaszarra, es mikor kertem, hogy legalabb hivja be az ugyeletes dokit, azt mondta, hogy "asszonyom, ez az ultolso szava?"....... mindez 3 hettel azutan, hogy kirobbant a botrany, hogy valaki (reszben) amiatt halt meg, hogy az orvosom, akinel szultem volna, nem tudott parhuzamos szuleseknel egyforman a helyzet magaslatan lenni. miutan atmentem a masikhoz, kulon rakerdeztem, mi van, ha parhuzamosan lesz veletlenul fontos szules - amire azt mondta, ilyen nala nincs, es ha veletlenul van, akkor termeszetesen azonnal bekuldi az ugyeletes orvost....).

Persze, hogy ezek utan attol rettegek (megint orias bebi lesz), hogy nem fogom birni kitolni, es most nem usszuk meg ilyen szerencsesen, es mi van, ha oxigenhiany vagy egyeb szulesi karosodas eri a kitolasi szak sikertelensegeben...

Na mindegy, bocs, hogy ratok zuditottam a felelmeimet. Persze, hogy az ember a babaja egeszsege miatt retteg. Olyan hatalmas boldogsag ez a harom gyonyoru, egeszseges gyerkoc.....Az fontos, hogy tudjon az ember bizni az orvosaban, de sajnos nekem mar vagy 5 nogyogyaszom volt, de mindig csalodnom kellett (pl. a fennti okokbol kifolyolag).

Bea,
gyonyoru a babad, nagyon irigyellek. Ugy tunik, a csecsemo- es gyermekagyas reszlegen nem sokat javult a helyzet az evek soran, kar. Nekem sem valami jo tapasztalataim voltak ezzel, de mara eleg ennyi a panaszkodasbol, mert ugyanakkor szerintem is meg mindig a MAV a legjobb nagyon sok szempontbol, nem veletlenul megyek harmadszor ide vissza (bababaratsag, ami a szuloszoban szerintem maximalis, a fenyekkel illetve fenyek hianyaval, a magzatmaz rajtahagyasaval, azzal, hogy vegig veled lehet a pici szinte - es hogy mindezekert nem kell harcolni; a szuper szuloszobakkal es a "kenyelmes" szuloszekekkel; az EDA lehetosegevel (meg mindig sok korhazban nem lehet mindig EDAt kapni), azzal, hogy igaz, a folyoso egy atjarohaz, de magaba a szobaba es a belso folyosora, ahol az ember es a babak vannak, oda senki sem teheti be a labat - ez is nagyon nagyon ritka; a kedves szulesnokkel, azzal, hogy azert a szuleszet altalanos hozzaallasa igen szulono- es bababarat, stb stb).

zsebibabak
zsebibabak
 
 


zsebi,

Hát igen, azért a János kórház szülőszobája, és szülőágyai nem ugyanaz mint amilyen színvonal itt van! :)
Sajnálom, hogy ennyiszer kellett csalódnod dokikban!
Mint írtam, én is nem keveset csalódtam, de itt megtaláltam a jó, és megbízható nem is egy orvvost!Kívánom, hogy bárki mellett is döntesz ne kelljen többet csalódnod, és jó szülésemlékkel távozz a kórházból! :)


Bea,

Gratulálok a babádhoz, nagyon szép :)
A csecsemősöknél én sem mindegyikkel voltam megelégedve, de szerencsére többen voltak beosztva, így ahhoz mentem aki szzimpatikus, ha kérdésem volt!
A szopit, meg a tisztábatételt+köldökkezelést megmutatták, ja és a mellszívást is!A fürdetést nekem sem, de lehet azért mert én nem privi szobában voltam, így ők fürdették, de az utolsó esténken amit bent töltöttünk, volt egy hazamenetel előtti bemutató fürdetés!
Most majd kiváncsi leszek, bár asszem ezekben a dolgokban már lesz gyakorlatom :)
manóci
 
 


Mano!

nem is tudtam h enniyre nehezen született meg Eszti! :( emlékszel még h nekem is 5 dokim volt mire Gáborka megszületett? h van a babo? érzed már a morgást?

Zsebi!

nem is tudo mit mondjak..most ugy belelgondoltam h nekem egyik szülésem alkalmával sem kérdezte meg adoki h mit szeretnék egyszerüen csak aközölte h most jön a szuri, vagy tágitunk, vágunk vagy bármi..a fiamnál anyival jobb volt h ö kádban született e a doki igy is hozzánk fért, és gátvádelmet is lehett alkalmazni..én csak ajánlani tudom h ha tudsz igy szülj.. neked is Mano, ha lesz rá mod..

puszika

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Helló!

Bea!
Szerintem mi találkoztunk, mert én 12-én szültem Balázst! Hogy vagytok? :)

Többiek?
Sajna annyira el vagyok, hogy alig jutok a gép elé.
Kriszti! Örülök, hogy megbarátkoztál az új hellyel és helyzettel. Remélem, hogy szerencsésebb lesz ez az évetek.

Nálunk minden okés, Balázs nő ezerrel, de küszködünk a hasfájással, minden nap este 5-10 között ordítás. Már alig eszem valamit és a szoptatós teát is befejeztem + infacol vagy espumisam, de semmi. Remélem ,hogy hamar elmúlik. Egyébként a tejem néha nem elég neki, alkalmankét kap 30-60 pótlást, ha kéri. Hát ennyi. Remélem, hogy pár hét múlva már több időm lesz.

Addig is gondolok ám rátok sokat!

Ja! És isten éltesse és név- és szülinaposokat!

Üdv Dóri Kép Kép

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Dóri,

de édesek a gyerekek :) aranyos vagy mi is gondolunk ám rátok :wink:

Csilla,

hát igen, nehezen ment, de a végeredmény a fontos :wink: viszont emléxem neked milyen nehéz volt a doki keresés, választás!
(tudod én alternatív szülésnek nem naon vagyok híve, de ari vagy :) )Asszem maradok majd a simánál!
manóci
 
 


SZIASZTOK!

Végre idejutottam :D

Manó, hogy vagy? Köszi h hiányoltál! Már az én időmben is előre hívták a kismamákat! Néztek is rám szúrós szemmel, h miért megy be ez a fiatal lapos hasú előre :lol:

DÓRI! Én Balázsom is nagyon nagyon hasfájós volt, amit ugye tetézett a koraszülés! De nemrég volt 3hónapos és már elmúlt! Mi is sokmindent próbáltunk de sajna semmi se segített! Végül a doki nénink írt fel gyógyszertáras görcsoldót, az jó volt!!! Esteleg kérdezd meg a gyerekorvosotokat!

Mi jó vagyunk, Balázs már egyre értelmesebb, nézelődik, és elkezdett nyúlkálni a tárgyak után. Na és persze össze vissza dumál, magyaráz mindenkinek! Gőőő hőőő ijő minden van :lol: :lol: Halálos, imádom :lol: :lol:

Na megyek, Hív a kis diktátor!

Puszi mindenkinek!

Kép
borso18
 
 


Lanyok!

koszonom mindenkinek a tanacsokat, es a priviben kuldott segitsegeket is! Ugy tunik, megerett bennem a dontes - de meg egy utolso kort szeretnek futni Veletek.

Az Ifj Kelemen doktorrol semmi rossz tapasztalatot nem olvastam Toletek, csak jokat. Igy van ez, vagy csak valami elkerulte a figyelmem? Megtennetek, hogyha van valami zavaro dolog, amirol tudtok vagy olvastatok, elmondjatok, vagy odairanyitotok? Akar priviben is.

Koszonom

Csilla!
az elso szulesem nekem is ilyen volt, aztan amilyen rosszul (bar vegulis jol, mert szerencsere a babanak nem lett mas baja, minthogy tok lila volt es ketszeresere nyult a feje, ami elmult) vegzodott, en elhataroztam, hogy koszonom ebbol nem kerek, ha lehet mashogy is. szerencsere a MAV-ban szerintem lehet, csak azert orvost is kell hozza talalni.

Zsebibabak
zsebibabak
 
 


Borsó,[b]

De jó, hogy jelentkeztél :) édes lehet a kis diktátor :D :D :D ha tudsz egy-két képet dobhatsz majd alkalom adtán!És te hogy vagy?bírod az anyaságot?Szopiztok még?


Dóri,

Most jutott eszembe, hogy a Gripe Water-t nem próbáltad?egy hós kortól lehet azt is adni napi 6x asszem, és nekünk az bejött!utána csökkentek a sírásos görcsök :wink:

Zsebi,

Micsoda véletlen, én a mostani babám nála fogom szülni!Úgy látszik összehoz a sors minket akárkiről érdeklődsz :D :D De Flocinála szült, így tőle tudsz kérdezgetni!Én már leinfóztam, és valóban csak jókat mondott róla!remélem én is nagyon :wink: :lol: [/b]
manóci
 
 


Sziasztok csajok!

Gratula mindenkinek, csodaszépek a manócskák, jók a képek!

Zsebibabák!
Ifj Kelemen egy "aranyember" Csak jót mondhatok róla. A 112. oldalon írtam pár sort a szülésről, ha van kedved olvasd vissza.

folyt köv.

Kép
flocika
 
 


Floci!

elöre is boldog névnapot kivánok neked!!

Kép

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


zsebi!

nekem sem volt könnyü mire jo dokit találtam legalábbis azt hittem..de igy utolag benne is nagyon csalodtam, de még igy is elmondhatom h másodjár a ugy szültem ahogy megálmodtam..

Kriszti!

irtam pü-t.

Mano!

neked is!

Floci!

msn?

Dori!

sajna én nem tuodk segiteni, mert nálunk se vált be semmi.. csak azt tudom mondani tarts ki, nem tart örökké..

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Csilla,

Nem jött semmi :(
manóci
 
 


mano,

akkor nem értem..pedig elküldtem..

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


mano, megnéztem 16án irtam, és el lett küldve.. elküldjem ujra?

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Csilla,

Légyszííí, mert nem jött semmi:(köszi!


FLOCINAK, NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK!!!!!!!!!!
eszti & mónika
manóci
 
 


Sziasztok!

Flocikám,boldog névnapot kívánok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Csilla,megkaptam,küldök is választ minél hamarabb:)
Debrecenben voltunk,azért nem jelentkeztem,Aquaticumban áztattuk a popsinkat,áááákcióóós hétköznapok voltak, a gyerekek alig akartak hazajönni.Majd leírom kellemes és kellemetlen élményeinket is:)

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

Flocika :) Nagyon boldog névnapot kívánok Neked!!!

Kriszti :) Kíváncsi vagyok, milyen élményeitek vannak, mi is voltunk épp egy évvel ezelőtt, de asszem, maradunk a Kolpingnál :) / persze nem volt rossz!/


Ja, és a baba-képek tüneményesek!!!!

Judit

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Hahó :)

Hogy van mindenki??

Manó, Balázs nem szopizott, tudod begyulladt a mellem, írtam erről :(

Ő tápis baba, és most kezdtem neki a tejpép adását...hát bénázunk ezerrel, most tanulja hogyan is kell kanállal enni. Általában több van rajtam meg rajta mint a szájában :lol: De úgy látom ízlik neki!
Azért ezzel kezdtünk, mert BAlázs nagyon nagyon bukós baba, és a doki néni abban reménykedett h a pép majd megfogja...hát egyelőre még nem látom a változást :(

Milyen az anyaság?? Azt modnanám már jó, jobb! Az eleje nagyon keméyn volt, ugye a hasfájás és koraszülés kedvezőtlen összhatásai miatt, de most már talán egyenesbe jövünk! Annyira édes, tök huncutul tud nézni :lol:

Képeket róla továbbra is a gallery.nemesys.hu oldalon láthattok (nem kell elé www)

Puszi mindenkinek!

Kép
borso18
 
 


Mano!

rendben küldöm..

Kriszti!

várom..

Orsi!

msn???

Jucc!

te is mesélj rola..

Floci?

bocsi most csak erre vanidöm.
puszika

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Flocinak mi is boldog névnapot kívánunk!!!

Bea, majd küldök képet, csak időm nincs :D

Köszi a gripe water tippet, már mondták mások is, 2 napja adom neki, egyelőre jó! Majd meglátjuk, később mennyire hat.

Mennem kell.
Puszi nektek

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Csilla,

megkaptam, és válaszoltam is :)


Orsi,

bocsi a szopit elfelejtettem :( ahogy írtad úgy már eszembe jutott, hogy gondok voltak!
Hát a kanállal evés nem egyszerűűű, az biztos!De majd belejöttök :wink:
Balázsról a képek tündériek, elhiszem, hogy elbűvöl!Így van ez :)


Dóri,

na, örülök, hogy jónak tűnik a Gripe, remélem tényleg beválik nálatok is. Mondom, nekünk az volt az egyetlen ami bevált.
gyere, ha tudsz! :)
Blanka, hogy bírja a tesót?Nem féltékeny?

Kriszti,

írj, ha van időd, és a decemberi élménybeszámolót is várjuk :wink:
manóci
 
 


ja, és Balázska ágyneműje gyönyörűűűűű! :) :) /brendonos??/

Orsi, te meg jó vékonyka vagy!De jó neked :)
jövőre nekem is bele kell húznom :oops:
manóci
 
 


Borsó!
Én írtam már korábban a nagyobb bukással kapcsolatban,nézd meg,ha gondolod,Domival végigcsináltuk...

Jucc!
Ti is voltatok Debrecenben?Nekünk nagyon tetszett.Eddig Alsópáhok volt az etalon,annyira gyerekközpontú.Ide most azért jöttünk,mert már baromi rég vágytunk a fiúk miatt,csak sosem volt hely...:(:(Na,most adtunk neki,annyit csúsztak,hogy csak na:)Ebből a szempontból éreztük itt jobban magunkat,hogy maga a vízi élmény nagyobb volt mindkét gyereknek meg persze nekünk is,egy percig sem unatkoztunk.Télen ez nagyon jó,majd nyáron is kipróbáljuk.A csöveken olyan szinten csúszott Domi,hogy rosszul voltam......A kellemetlen élmény az az volt,hogy egy gyorsabb futásnál Domi kicsúszott és annyira síkos az a rohadt kő a medencék között,elcsúszott.Tompította ugyan a mancsaival,de a fejét sikerült beütni.Sírt,én meg szkásos para,ügyelet,röntgen.Ez az egy volt,hogy nem hiszem el,nem tudják megcsinálni kevésbé síkosra...A kicsik fölvehetnek zoknit,Domira is ráadom legközelebb,bár szegény,képzelem zokniban pancsolni,jajjjj......Még a felnőttek is csúsztak,Pistinek sem sok hiányzott sajnos.A gyerekjátszó nagyon gyér,főleg a kolpinghoz képest,de szerencsére elvoltak,jól érezték magukat,2-2 órát voltak csak,míg nekünk thai masszázs volt :lol: Azt hittem összepisilem magam,úgy megszadiztak,Pisti hátán trappolt a csaj :lol: Azt hittük kellemesen ellazulunk,nesze,kicsavartak minket meg szétütöttek :lol: :lol: A kaja nagyon tetszett,nagy választék volt és finom,összességében biztos nagyon sokszor fogunk ide még jönni.A nagyobbik gyerekmedencébe olyan élményelemek,kész játszótér szó szerint,Dorina csak lesett.Domi meg a mászófalat élvezte nagyon,hogy a vízbe pottyan,ha már nem bírja.És ezzel az auótval a pályán másfél óra alatt lent voltunk Debrecenben,ez a másik,ami tetszett.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

Köszi MAnó :oops: Az új ágynemű Brendonos igen, nagyon tetszett nekem is, és tök jól néz ki a képeivel a falon, meg az ágy feletti lógókával (ezek a képen nem látszottak). Persze nem mi vettük, hanem a keresztapa :)
Te meg csak ráérsz a fogyással, én se örülök h ennyire visszafogytam, ez már túl sok! A képen lehet h nem látszik, de én 176cm vagyok, és 53kg ... ez azért kevés kicsikét.

Kriszti! Merre keressem kb?? hányadik oldal felé írtál a bukásról kb?

GRIPE! NA mi azzal jól megszívtuk, de sajna nem csak mi! Balázsnak meg egy ismerős gyerekének is sokkal jobban fájt tőle a hasa :(

Kép
borso18
 
 


Borsó,nem tudom mikor írtam.. :(
ÓÓÓÓ,bár én lennék annyi,zabálok állandóan,és már 75kg vagyok újra,pedig tavaly ilyenkor már csak 67-68 voltam.Az én 167 cm-hez... :(

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok csajok!
Köszönöm szépen a névnapi jókívánságokat, nagyon aranyosak vagytok! Már tudom miért szeretek ide írni :lol:

Velünk minden rendben, kipihentem a sí fáradalmait (múlnak a kék foltok :) ), utolértem magam a háztartásban és ezerrel készülök a bolt átvételére.
Andrist beirattam bölcsibe, sajnos egy viszonylag messzi bölibe volt csak már hely.Így minden reggel buszozunk kb 10-12 megállót és még onnan is sétálnunk kell egy pár sarkot. Kocsival 10 perc lenne, de az ugye nekem nincs. Na, majd csak lesz valahogy.
Addig nagymamák lesznek befogva, remélem számíthatok renszeresen rájuk.

Brigi hétfőn megkapta a félévi bizit, egy 4-es nyelvtanból, a többi 5-ös. Pénteken megy felvételizni egy 8 osztályos gimibe, már nagyon izgul.
Tomi változatlanul rossz, mint egy kisördög.Kiváncsi leszek az ő eredményeire.
Andris egyre jobban kimutatja az akaratát. A homloka kék zöld, mert ha hisztizik négykézláb veri a fejét a padlóba. Gonosz anya lévén, ilyenkor csak egy kispárnát szoktam alátenni és hagyom dilizni. :roll: Azért tündéri is tud lenni. Sőt, tegnap észrevettem, hogy kaka készül, gyorsan felcsücsültünk a vécére és sikerült!!! :) Jó lenne szeptemberre elhagyni a pelust.

Kriszti!
A debreceni usziba a párom szállította a víztakarékos zuhanyzókat. Legközelebb azt is teszteld le .:wink:

:?: Talit rendezünk? Vagy most már megvárjuk a tavaszt ? :roll:

Kép
flocika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?