Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Pihi!
Örülök, hogy megint itt vagy! Milyen volt az utazás? Mi is tervezzük, hogy elutazunk valahova tavasszal. Tavaly sikerült márciusban is elmenni egy hétre, olyan jó volt. Itthon még kabát kellet, ott meg nyári ruhában sétálgattunk.
És nálatok most mi a következő lépés baba ügyben?

Nyulasz!
Szerintem is szép név a Ramóna. És illik a párod vezetéknevéhez? Nekem a fiúnevek közül az Áron és az Ákos tetszik a legjobban, de a férjem vezetéknevéhez nem nagyon passzol, sajnos. Igazad van, bárcsak már ezen kellene gondolkodnunk.

Erika!
Végre, hogy túl vagy a vérvételen. A hormonokat már nézték? Csak azért kérdezem, mert nálam az összes hormont (FSH, LH, Prolactin, TSH, Progesteron) egy napon nézték, a 19.-en, de most meg azt hallottam, hogy csak a Progesteront kell a 19. napon, a többit meg 2.-4. ciklusnapon. Ez tényleg így van? Nálad hogy volt?

Üdv: Princess
princess
 
 


Sziasztok!

Princess
hát remélem, de csak akkor ha Krizsa dr. azt mondja, hogy végülis elég lesz neki ez a 2 meglévő terheléses cukor vizsgálat, mertha mégis kell neki az insulinszint akkor sajna az még hátra van, de azt akkor ő fogja valahol elintézni nekem, mert ezt itt senki nem tudta, mindenki azt mondta, hogy ez csak pesten van.
A hormonokat már nézték, most a mensi 4. v. 5. napján (a 3.v. 4. en szokták de most azt mondta a dokim hogy jó lesz ez is) az eredményei jók lettek. De 2 éve ha jól emlékszem akkor 3x is mentem a hormonosra, de hogy melyik hányadik napon volt, már nem emlékszem.

Szia

erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Pihi!

Hát én nem is tudom mi lenne velem, ha a munkahelyemen ellenőriznék az Internetezést. :oops: Csak abban bízhatok, hogy a többi kollégám sem maradna el mögöttem. Akkor már a legtisztább különben az, amit a férjeméknél csinálnak, hogy egyszerűen letiltják azokat az oldalakat, ami nem szakmai (hát én egy ilyen helyen megbolondulnék).

Princess, Nyulasz!

Ne aggódjatok, tavaly tavasszal/nyáron még nekem sem fordult meg a fejemben, hogy neveken gondolkodjak. Még Karácsony előtt is hárítottam a kérdést. De meglátjátok hamarosan nektek is ezen kell törnötök a fejeteket :D ! Nagyon drukkolok nektek, hogy mielőbb sikerüljön!

Princess! Nekem hormonokat a 3., 17. és a 21. napon néztek, az eredmények alapján (magas tesztoszteron és alacsony progi) kaptam clostyt és az első gyógyszeres hónapban megint háromszor nézték. (ez még akkor volt, amikor spontán próbálkoztunk).

Erika! Ez tényleg elképesztő, hogy mennyit kell rohangálni a vizsgálatok miatt. :shock: De, hogy még azt sem tudják megmondani, hogy egyáltalán hol tudod megcsináltatni :evil: !!???

Én holnap megyek védőnőhöz, jövő héten pedig a 12. heti UH-ra. Ha ott is minden rendben, akkor végleg átengedem magam a kismamaság örömeinek. :D

Lányok! Korábban írtam, hogy én jártam egy mentálhigiénés tanfolyamra, ami a párkapcsolati, anyasági problémákról szólt. Most megint indul egy ilyen, sajnos ezúttal fizetős, de ha valakit érdekel a dolog, szívesen elküldöm neki a hírdetményt és részleteket is szívesen írok. Nekem nagyon sokat segített, hogy lelkileg helyre tegyem magamban a dolgokat, szóval mindenkinek csak ajánlani tudom.

Üdv: nyusziful
nyusziful76
 
 

 
 

Sziasztok!

megint sz*rakodik a babanet,vagy az internet,áthúztam az ágyneműt,mire betöltődött az oldal. :evil:

Princess!

Nekem a 2.-3. vagy 4.napon kellett a hormonokat nézetni.Azt nem tudom,hogy csak ekkor lehet-e.Amikor cikluson belül háromszor nézik,akkor valszeg csak összehasonlítás miatt.De hogy mindegyik csak önmagában megfelel-e,azt sajna nem tudom.

A Ramóna illik a párom nevéhez,de ez nem számít.A Dorina is nagyon tettszik,mondjuk az neki is.De a Ramóna nevet én már vagy 10 éve kiszemeltem magamnak.És nincs is ilyen ismerősünk,mert ugye az szokott lenni a fő gond,ha van ilyen nevű valaki,akit nem igazán bírsz,és akkor már a névről is mindig csak az jut eszedbe.Még azért van időm puhítani. :wink: Már azt is mondtam neki,hogyha fiunk lesz,akkor neki majd adhat ő nevet.Csak merész dolog így belemennem,mert mi van ha sose lesz lányunk,csak fiunk,és akkor még a nevét sem adhatom én.Ha mondjuk tudnám biztosra,hogy lesz lányunk is,akkor biztos megkockáztatnám a lánynevet én,a fiúnevet te adhatod felállást.

Na mindegy,majd meglátjuk...

Nyuszifül!

Köszi a bíztatást!

És tessék végre megnyugodni már,biztos a 12.heti UH-n is minden rendben lesz.Remélem utána nem aggódsz majd a 16.heti miatt?
Na jó,könnyen beszélek én,majd jövöre juttasátok eszembe,hogy olvassam vissza magamat.

Örülök,hogy neked segített ez a tanfolyam.Én igazából nem érzek problémát,amit helyre kéne rakni,nekem csak egy ilyen figyelmes,izgulós,drukkolós csapatra van szükségem,mint amilyenek ti vagytok.

Erika!

Azért ne aggódd végig az egész hétvégét,Krizsa doki biztos megoldja valahogy.
De az tényleg gáz,hogy senki sem tud segíteni.
Vendég
 


Sziasztok!

Nyulasz!
A párom is mindig köti valakihez a neveket, ezért nem jön be neki a Kinga, ami nekem pedig nagyon tetszik. Én meg a Lillával vagyok így, mint te a Ramónával, hogy már évek óta kinéztem magamnak ezt a nevet, mondjuk ez a férjemnek is tetszik.
Nekem sok barátnőm külföldi és még diákkorunkban megfogadtuk, hogy ha egyszer gyerekeink lesznek, akkor olyan nevet választunk, amit minden országban ismernek.

Akkor eddig neked is csak egyszer volt hormonvizsgálat. Megnyugodtam. Gondolom, ha szükséges, akkor majd nálunk is többször megcsináltatják, mint Erikánál és Nyuszifülnél.

Nyuszifül!
Írd meg, mi volt a védőnőnél, és ha meg tudnád oldani, hogy felrakd az UH-s képet, annak mindenki nagyon örülne.
Jársz jógázni? Vagy majd csak a kismama jógát fogod elkezdeni?

Erika!
Ne idegeskedj, hétfőn biztos kiderül, hogy hol tudod ezt az insulions vérvételt megcsináltatni.
Volt ilyen vérvételed Ákos előtt is? Vagy akkor nem, mert csak a terhesség alatt voltál cukros? Pár napja írtad, hogy diabetikus kenyeret eszel. Ez csak megelőzés vagy most is be kell tartanod a diétát?

Most elköszönök, rohanok sportolni, ma lesz az első thai-chi órám. Kíváncsi vagyok, hogy tetszeni fog e.

Üdv: Princess
princess
 
 


Sziasztok

Nyuszifül
Na milyen volt a védőnéni?

Nyulasz
akkor nem a gépben van a hiba, pedig én is azt hittem hogy a mi gépünk átment csigába, de ha neked is ilyen akkor biztos a babanettel van gond.

Princess
insulinos vérvétel: a terhességi diabéts miatt kell, de egyébként már 2 éve mikor előszőr küldött vérvételekre a doki már akkor is kiderült hogy magas a cukrom, és akkor kb.4-5 hó alatt le is fogytam diétával 12-13kg-ot és akkor rendeződött,
diétás kenyér: fogjuk rá hogy megelőzés (mert egyébként nekem legalábbis nem olyan jó mint a normális kenyér)
Milyen volt a thai-chi óra?

Mindenkinek nagyon szép álmokat kívánok!

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Nyulasz! Hát igen, mindig megfogadom, hogy ha meglesz a következő vizsgálat, akkor már tényleg nem fogok izgulni, de azért mikor közeledik, egy kicsit mindig szeretnék már túlleni rajta. :? De azért sokat fejlődtem. :) A 8. heti UH után azért már sokkal nyugodtabb vagyok. A vetéléstől valahogy nagyon tartottam, mert sajnos több barátnőmnek is volt és nagyon szerettem volna ha ez a baba velünk marad, de lassacskán azért ez is elmúlik, már csak egy-két hét. A többi dologtól, komplikációktól őszintén szólva nem tartok, majdcsak lesz valahogy. Úgy érzem jó kezekben vagyok.

Különben én is azt gondoltam, hogy csak essek teherbe és onnantól én már semmin sem fogok aggódni, csak nagyon boldog leszek, de persze ez sem egészen így működik. Persze nagyon boldogok vagyunk, de azért rögtön ott van mellette az aggódás, féltés is. Erre mondta anyukám, hogy és ez már így lesz életem végéig. :D

Erika! A védőnő nem volt semmi különös. Kedves, aranyos, de sok újdonságot nem tudtam meg tőle. Megkaptam a kiskönyvemet, meg egy tájékoztató füzetet. Viszont mondta, hogy van a körzetében egy másik donoros kislány, és hogy megdöbbentő, hogy mennyire hasonlít az apukájára :D

Princess! Kismama jógára fogok járni, a jövő hét utáni héten kezdhetem. Csak valahogy nagyon korán kezdődnek az órák, nem tudom, hogy fogok tudni odaérni. Úgy látszik a kismamák alapvetően ráérnek, vagy mi... UH képet inkább majd a jövő héten teszek fel, ha meglesz a 12. heti. Na és persze ha sikerül.

Ja, korábban kérdezted, hogy adunk-e második nevet. Nem tervezzük, de ki tudja. Nekem nincs bajom a rövid nevekkel, az enyém is az. És már többször akartam írni, hogy a Lilla szerintem is nagyon jó név, az anyukámnak is ez volt a kedvence :wink: És külföldön is elég jól lehet vele boldogulni.

Nyusziful
nyusziful76
 
 


Sziasztok!

Nyulasz! Hát igen, mindig megfogadom, hogy ha meglesz a következő vizsgálat, akkor már tényleg nem fogok izgulni, de azért mikor közeledik, egy kicsit mindig szeretnék már túlleni rajta. :? De azért sokat fejlődtem. :) A 8. heti UH után azért már sokkal nyugodtabb vagyok. A vetéléstől valahogy nagyon tartottam, mert sajnos több barátnőmnek is volt és nagyon szerettem volna ha ez a baba velünk marad, de lassacskán azért ez is elmúlik, már csak egy-két hét. A többi dologtól, komplikációktól őszintén szólva nem tartok, majdcsak lesz valahogy. Úgy érzem jó kezekben vagyok.

Különben én is azt gondoltam, hogy csak essek teherbe és onnantól én már semmin sem fogok aggódni, csak nagyon boldog leszek, de persze ez sem egészen így működik. Persze nagyon boldogok vagyunk, de azért rögtön ott van mellette az aggódás, féltés is. Erre mondta anyukám, hogy és ez már így lesz életem végéig. :D

Erika! A védőnő nem volt semmi különös. Kedves, aranyos, de sok újdonságot nem tudtam meg tőle. Megkaptam a kiskönyvemet, meg egy tájékoztató füzetet. Viszont mondta, hogy van a körzetében egy másik donoros kislány, és hogy megdöbbentő, hogy mennyire hasonlít az apukájára :D

Princess! Kismama jógára fogok járni, a jövő hét utáni héten kezdhetem. Csak valahogy nagyon korán kezdődnek az órák, nem tudom, hogy fogok tudni odaérni. Úgy látszik a kismamák alapvetően ráérnek, vagy mi... UH képet inkább majd a jövő héten teszek fel, ha meglesz a 12. heti. Na és persze ha sikerül.

Ja, korábban kérdezted, hogy adunk-e második nevet. Nem tervezzük, de ki tudja. Nekem nincs bajom a rövid nevekkel, az enyém is az. És már többször akartam írni, hogy a Lilla szerintem is nagyon jó név, az anyukámnak is ez volt a kedvence :wink: És külföldön is elég jól lehet vele boldogulni. :D

Nyusziful
nyusziful76
 
 


Sziasztok!

Nyuszifül
te megmondtam a védőnőnek, hogy donoros baba?
Én nem mondtam meg, a dokinénik is csak novemberben tudta meg azt is hogy Ákos lombikos, mikor én mondtam neki (mikor Ákos betegvolt és kérdeztem, hogy lehet-e emberek közé vinni) hogy hova megyünk.
Én a dokinak is max akkor fogom megmondani, ha olyan baja lesz a gyereknek és nagyon szükséges lesz.
És szerintem a 9 hónapot végig fogod izgulni, hogy mindig minden rendben legyen és szülés után is ahogy anyukád mondta halálig izgulni fogsz érte - értük.
Képzeld a párom azt mondta hogy ok a kistesó, akkor is ha nem ugyanaz a donor akkor is. De csak azért mert én ennyire szeretném.
Szerinted, jó ez így! Hogy miattam belement. Most ezen szoktam agyalni, hogy más ilyenkor mit tenne hogy igen v. nem. De végülis ő is úgy van vele hogy sok érv szól amellett is hogy legyen kistesó és amellett is hogy ne. És hát ügye csak sajna 1x tudjuk úgyis megpróbálni. Te ilyenkor mit tennél?
Tényleg 1x azt írtad ha jól emlékszem, hogy ti is több babát szeretnétek, még akkor is ha nem 1 a donor?

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Erika!
Elég jó volt a thai-chi óra, heti két alkalommal lesz és a tanagyag: 48 lépéses formagyakorlat. Egy kínai mester tartja, már tanított pár kifejezést is. Az első órán az alapállást vettük, meg egy-két mozdulatot. Főleg az ellazuláson volt a hangsúly, aminek remélem hasznát veszem a stresszes életemben. De egészségmegőrzés céljából is jók ezek a gyakorlatok. Az egyedüli hátrány, hogy kicsit későn van, 20.30-kor kezdődik, másfél óra.
Nem teljesen értem, hogy miért csak egyszer tudjátok megpróbálni a tesó programot.
Erika! Ne idegeskedj, csak koncentrálj a tesó programra. Szerintem jó, hogy a párod miattad belement, ezzel is bizonyítja, hogy mennyire szeret.
Nálunk az első diagnózis után, persze nem könnyen, de azt mondta a párom, hogy ő kizárólag miattam fogadná el a donoros megoldást, mert tudja, hogy én nem mondok le a babáról és emiatt nem szeretne elveszítni. Mert ő, ha nehezen is, de el tudná fogadni és képzelni az életünket kettesben, és neki nem kellene minden áron gyerek. De mivel én meg elképzelni sem tudom az életemet gyerek nélkül, ezért belement volna.
Most persze megkönnyebbült, hogy lehet saját babánk, de hatalmas lelkiismeret furdalása van, hogy nekem miatta kell vizsgálatokon átesnem, meg majd a későbbi beavatkozásokon.
Nálunk az elején csak annyit kért a párom, hogy az örökbefogadást felejtsem el, pedig nekem az ellen sem lett volna kifogásom.

Nyuszifül!
Csatlakozom Erika kérdéséhez, miért mondtad meg a védőnőnek, hogy donoros baba?

Üdv: Princess
princess
 
 


Sziasztok

Princess
tesóprogram: azért csak 1x mert erre is anyukám ad pénzt, mert így most gyerek mellett még annyi pénz sincs mint előtte. és hát sajna a számlákat ki kell fizetni, és állambácsi szerint a párom annyira jól keres hogy na, csak én nem veszem észre hogy olyan jól élünk, és így hát mi gázártámogatást sem kapunk, úgyhogy sajnos ez van.
Az én párom bene lett volna az örökbe fogadásban is, mert ő már az elején megmondta, hogy gyerek nélkül nem élet az élet, régen azt mondta hogy 3 gyereket szeretne, de mióta megvan Ákos azóta változott a véleménye, merthogy rájött, hogy ő nem való nagycsaládos apukának, úgyhogy neki elég 1 gyerek is, de én meg mondtam neki, hogy én soha nem gondolkoztam 1 gyerekbe, min. 2, de ha nem sikerül, akkor sem mondhatom azt hogy nem próbáltam meg, hát akkor beletörődöm hogy csak Ákos van, mint más dologba is (hogy csak így lehetett ő).
Csak ő most attól fél hogy esetleg több baba is lesz, ill. még attól hogy valami rossz dolog fog történni (pl. vetélés stb.), de én mondtam neki hogy elméletileg én már mindenre felkészültem. És a lényeg hogy megpróbáljuk a többi a sors kezében van. De ha pár év múlva Ákos esetleg megkérdezi hogy neki miért nincs tesója akkor nem fogok sírni hogy meg sem próbáltam. De én valahol többnyire úgy érzem hogy sikerülni fog a dolog. és én ebben nagyon bízom is. De azért persze agyilag tudom hogy erre mennyi az esély, és a másikra is fel kell készülni.

Bocsi hogy itt lelkizek, de én erre a dologra naponta akár többszőr is gondolok, csak neki nem mondom, hogy ne idegesítsem vele, nehogy a végén meggondolja magát.

Sziasztok

Erika

Mindenkinek nagyon szép álmokat kívánok!

Kép

Kép
erika13
 
 


Szia Erika!

Nyugodtan lelkizhetsz, azért vagyunk itt egymásnak. Én is mindig rátok zúdítom a problémáimat és nagyon jó, hogy meghallgattok.

Jó éjszakát!

Üdv: Princess
princess
 
 


Sziasztok!

Persze,itt aztán mindenki leírhatja,amit senkivel sem tud megbeszélni.

tényleg jó,hogy a párod ennyire szeret,és miattad belevág a tesóprogramba.És az meg már fél siker,hogy te ennyire hiszel a sikerben.Az viszont elszomorító,hogy tényleg az anyagi dolgokon tud múlni,hogy lesz-e újabb babátok vagy sem.De Krizsa dokinál nagyon jó kezekben vagyunk,és ez a feltétlen bizalom nekem is nagy erőt ad.Mondjuk én amúgy is örök optimista vagyok,nem mondom,hogy nincs bennem egy csöpp félelem sem,hogy mi van,ha nem sikerül,és a Kaális topicban sokszor elcsodálkozom a lányokon,hogy mennyi erőt kaptak mindenhez,amit a sors rájuk mért,harmadjára meg negyedjére is fel tudnak állni,és tovább menni ezen a nagyon nehéz úton.
Eddig az élettől én nagyon sok jó dolgot kaptam,valszeg emiatt vagyok ennyire optimista,de ki tudja,hogy számtalan sikertelen próbálkozás után is így látnám-e a dolgokat.De ezzel nem is szeretnék foglalkozni,mert biztos vagyok benne,hogy elsőre fog sikerülni.
És kívánom nektek is ezt,szívemből!
Vendég
 


Mert a jövőhét már egy izgulós hét lesz!
Vendég
 


Úgy látom nem vagyunk éppen egy időben gépközelben.Reggel óta senki?Sajna én meg délután nem leszek.De mindenkinek szép napot!
Vendég
 


Sziasztok!

Hát megjöttem. Délelőtt sütés - főzés. Jöttek az uncsitesómék (úgyvolt hogy holnap jönnek, de délbe csörögtek hogy 2-kor itt vannak), majd 5-re ideértek a sógoromék is. Úgyhogy ma nagy üzem volt. De most már csak takarítani kéne a konyhában.
Ti mi jó fincsit fogtok holnap főzni? Én ma csináltam karajból hirtelensültet + törtkrumpli + rizs + zöldségköret + apjuknak pizzát + diókrémes piskótatekercset. Úgyhogy holnap nem főzők - apjuk amúgy is dolgozik.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Erika!

Hát akkor nem unatkoztatok. :lol:

Nálunk is karaj van,de én rántom.Meg sültkrumpli.
Mesélj kicsit Ákosbabárol!
Hogy van?
Miket csinál?
Ebben a korban szinte mindig van valami újdonság.Nem?
Vendég
 


Sziasztok!

Nálunk is vendégek voltak tegnap, a barátaink. Délelőtt takarítottam és főztem, mert ebédre jöttek - borsó leves, sült csirke, sült hal, rizs, krumpli, párolt zöldségek, almakompót. Sütit már nem volt erőm csinálni, de sokféle édességünk volt itthon, így azt ettünk.
Vacsorára is itt maradtak, akkor szendvicseket csináltam.
Mivel minden elfogyott, így ma is kell főznöm, rakott krumpli lesz.

Erika! A pizzát te sütötted? Azt a diókrémes piskóta tekercset én is megenném.

Üdv: Princess
princess
 
 


Sziasztok

Ákosbaba: már nagyon sokszor megyeget magátol, igaz még kicsit inog, és a 4kézláb még gyorsabb és esésmentesebb, a 2lábon járás is nagyon tetszik neki. És persze mostmár rámol is, mindenhol. A konyhában megmutattam neki hogy melyik szekrényből pakolászhat (műanyag dolgok vannak csak benne), de ő az edényeket előnyben részísíti. És hát a játékok sem, pedig már egy nagy járóka televan játékokkal, de neki a számítógép billentyűzete, egere stb. sokkal jobban érdekli. Már van 6 fogacskája, és szerintem már jön a következő, mert az elmúlt éjjszaka féltizenkettőig kb. 3x kelt fel, és ekkor adtam is neki fájdalomcsillapító cseppeket, és így aludt reggelig.

Rakott krumpli: mi is nagyon szeretjük, de már nem is emlékszem hogy mikor csináltam utoljára (szerintem egy kicsit babrás a krumpli miatt - és frissen a legjobb)
Igen a pizzát én sütöttem: Stahl Judit receptje alapján (a férjem szereti)
piskótatekercs: enyhén szólva édes lett, és most a piskóta tésztát sem én csináltam hanem vettem.

És ti ma mit csináltok, én ha lesz időm míg alszik Ákos akkor lehet hogy csinálok holnapra zöldborsó levest, és krumplis tésztát (a nagymamám által gyúrt tésztából) és persze pihenünk amennyit engedélyeznek.

Sziasztok

erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Én ma vásárolni voltam, még karácsonyra kaptam utalványokat, és azon vettem kozmetikumokat (parfüm, rúzs, alapozó) meg könyveket.
Már sül a rakott krumpli, még gyorsan csináltam madártejet és sütőtök is lesz.
Délután már pihenünk, még kaptam karácsonyra pár dvd-t, de eddig nem volt időm megnézni, remélem ma sikerül.

Üdv: Princess
princess
 
 


Sziasztok!

Én takarítok.
Vendég
 


Meg csináltam franciasalátát,meg van almáspiténk.
Vendég
 


Sziasztok!

Erika!

Nagyon várom a híreket!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Princess!

Milyenek voltak a filmek?
Vendég
 


Sziasztok4

Nyuszifül!

Melyik nap lesz UH?

Pihi!

Mi újság?
Vendég
 


Sziasztok!

Erika! Ez nagyon szuper hír!!! Mármint, hogy a párod így gondolja. Szerintem nem lesz probléma, mert ha meglesz a baba és ő lesz az apukája és Ákos a testvére, nem fogja már annyira érdekelni. Arra pedig ne is gondolj, hogy nem fog sikerülni. Ha hiszel benne és pozitívan állsz hozzá, akkor sikerülni fog! :!: :!: :!: Szerintem egyébként az is rendben van, hogy a férfiak sokszor először csak az asszony miatt "akarnak" gyereket (babasírás, kompromisszumok), aztán ha már ott van a baba, folyton azzal dicsekednek, hogy épp hol tart a fejlődésben (nem egy ilyet láttam már), na és persze elolvadnak, ha odabújik hozzájuk. :D :D Hát igen, ha véletlenül kettő sikerül, az tényleg okozhat nehézséget, de szerintem ha úgy lesz, akkor a sors úgy akarja, hogy három gyereketek legyen. :lol:

Mi is épp a hét végén beszéltünk a témáról, mert kocsit kell váltanunk, mert a mostaniba nem fér be a gyerekülés+babakocsi. :D Épp arról beszéltünk, hogy milyen távra kell az autó. Kérdeztem a párom, hogy még mindig három gyereket szeretne-e? Erre ő rögtön azt mondta, hogy igen. Erre én megkérdeztem, hogy akkor is, ha mindhárom különböző apától lenne? Na ezen egy kicsit elgondolkodott, de erre is azt mondta, hogy igen. Na erre meg én mondtam, hogy elvi kifogásom ugyan nincsen, de azért most egyelőre szeretném őt megszülni, aztán egy másodikat még biztosan és majd utána térjünk vissza. :lol:

Néha nagyon furcsa ez a helyzet, mert mivel a párom nem úgy kezeli ezt az egészet,mintha valami defekt lenne és nem titkolózik róla (persze nem is híreszteli), ezért én sem érzem, hogy nagy titkot kéne belőle csinálnunk. Persze nem mondjuk fűnek-fának (iskolában, óvodában, szomszédnéninek nyilván nem fogjuk mondani), de ha előkerül a téma (pl védőnő), akkor nem csinálunk belőle problémát. Egyébként a védőnönek nem kellett mondanom, mert a nőgyógyász ráírta a papíromra, hogy donorinszemináció nov. 3-án. No meg a kiskönyv miatt kérdezgette, hogy a férjem családjában milyen örökletes betegségek voltak. Én elmondtam neki, de hozzátettem, hogy ennek ugye a mi esetünkben nincs jelentősége és akkor ő is mondta, hogy hát igen. Valahol én azt érzem, hogy inkább egyszer elmondom és azzal elejét lehet venni a kényes helyezetknek (kire hasonlít a gyerek, stb.).

Eddig még soha semilyen negatív élményünk nem volt ezzel kapcsolatban, sőt inkább támogatást kaptunk. A páromat sem hívják kevesebbszer sörözni a haverok;o)) Aki pedig ez alapján ítélkezik, annak az ismeretségéből köszönjük, nem kérünk, legyen az orvos, barát, rokon, stb (ilyen még nem volt). A mai világban, amikor rengetegen elválnak és sok nőnek/férfinak akár három különböző "családja" van, itt-ott egy-egy gyerek, nem érezzük, hogy ezen bármit titkolni, szégyellni kellene. Na jó, túlbeszéltem, én azt is abszolút megértem, ha valaki nem mondja el. Gondolom ez főleg a férfiakon múlik, hogy ki, hogyan érzi.

folyt köv. más témában.

nyusziful
nyusziful76
 
 


Lányok! A hétfő délelőttöm már másodszor úgy telik, hogy elolvasom a hétvégi levelezést, aztán a sok fincsi kaja miatt egyből megyek a büfébe, mert annyira éhes leszek. :)

Princess! Én is hallottam, hogy jó a Thai Chi, kíváncsi vagyok, hogy nálunk mikor látni majd a parkokban gyakorló embereket. :P Én jövő héten megyek végre kismama jógára. Már nagyon várom.

Nyulasz!

Szerdán megyünk UH-ra. Már nagyon várom, bár persze izgulok is egy kicsit. De a hányingerem szerint minden rendben :D

nyusziful
nyusziful76
 
 


Szia Nyuszifül!

Szerdára drukkolunk,persze tudjuk,hogy minden rendben lesz,csak a te megnyugtatásodra.

Rókakomát üdvözöljük,mondd neki,hogy lassan szedje a sátorfáját,mert szeretnénk mi is közelebbről megismerkedni vele.Gondolom te már úgysem szeretnéd sokáig(egyenlőre)!
Vendég
 


Sziasztok

Végre ide értem!
Bementünk Esztergomba + anyósra bíztuk gyereket, mert apjuknak új telefont kellet venni, mert tegnap a mukahelyén egy külsős munkás ellopta a telefonját (a wc-ben hagyta és mire visszament érte már el is vitték).

Pénteken megyek Krizsa dr-hoz egyedül, a fiúk maradnak itthon.
És nem probléma hogy nem lessz kész a chlamydia és nincs insulinos vérvétel. És nagyon remélem hogy a terheléses vércukor eredményeim is fognak neki tetszeni (a normális érték plafonját veri, az éh: 6,3 - 6,5 volt)

Nyulasz
ti mikor mentek a Kaáliba?

Princess
sikerült otthon moziznotok?

Nyuszifül
szerdára +++++++++++++++++++++++++
miért nem csinálsz vonalzót a babódnak?
nekem a nőgyógyászom a kiskönyvbe csak annyit írt hogy IVF - azt hogy donoros nem írta be, bár ő már az elején megmondta hogy donoros, és kész ennyi ne is beszéljünk erről többet, és hogy senkinek nem is kell róla tudnia, gondolom ezért nem is írta bele.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Erika!

Örülök,hogy sikerült a dokival lebeszélned.Biztos elfogadja az eredményt is.

Azért milyen szemét emberek vannak :evil: ,nem is a telefon értéke miatt,mert ugyebár már párezerért is lehet venni,de gondolom pótolhatatlan számok voltak benne.Én teljesen elvesznék most telefon nélkül,mindent abban tárolok.Még azt is,hogy mikor megyünk a Kaáliba.
Ja,mi csak jövőhét hétfőn megyünk.
Amikor az időpontot kaptuk,akkor még nem tudtam,hogy mikor fog megjönni,és mikortól tudom szedni a fogigátlót,és mondta Krizsa doki,hogy szedjem nyugodtan,mert a 21 darab még tartani fog,mire újra találkozunk.Hát,épphogy.15-én a 20.szemet veszem be.

Princessék pedig,ha jól emlékszem,11-én mennek.
Vendég
 


Szia Nyulasz!

A párom a telefonjában igazán csak azt sajnálja hogy sok olyan sms van elmentve benne amiket én írtam és eltett emlékbe magának. Amúgy a telefonszámok megvannak neki a számítógépben excelben van neki telefonkönyve. Nekem is épp ezért kéne valahova kiírni, mert nekem is csak a telefonban van meg minden.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Ma megjött a párom lelete (HIV, Hepatitis, Syphilis), kicsit izgultam, hogy az ünnepek miatt később fogják megcsinálni, de három hét alatt elkészült. És akkor csütörtökön megyünk a Kaáliba!!!!!!!

Nyulasz + Erika!
Sikerült itthon mozizni vasárnap, két filmet is megnéztem, jól esett a kikapcsolódás. Ma már persze olyan fáradt vagyok, minta nem is lett volna hétvége.

Nyulasz!
Már csak egy hét és mentek a Kaáliba!

Erika!
Szörnyű, hogy mennyire kell félni a lopástól. Én mindig kis táskát hordok, és szinte a szorítom a hónom alatt, nehogy valaki belenyúljon a metrón vagy villamoson. Gondolom, most nem örültetek egy ilyen kisadásnak, hogy új telefont kellett venni. És legalább az elmentett telefonszámok fel voltak írva otthon is, vagy most sok szám elveszett?

Nyuszifül!
Az nekem is nagyon tetszik, hogy külföldön kint gyakorolnak a parkokban az emberek. Itthon még csak egyszer láttam egy férfit, itt gyakorolt az utcánkban, egy kis parkban, de a járókelők jól megbámulták. Sajnos nálunk a piknik sem divat a parkokban, pedig én külföldön azt is nagyon élveztem.
Nagyon szorítok a szerdai UH miatt. Az őssejt megőrzést tervezitek?

Üdv: Princess
princess
 
 


Szia Erika!

Pont egyszerre írtunk! Még a perc is megegyezik!

Princess
princess
 
 


Szia Princess!

Akkor ti pont 1 nappal előttem mentek dokihoz.
a párom a munkahelyén a wc-ben felejtette a telefonját, csak ők és külsős cégesek voltak, sejti is hogy ki (külsőcéges) csak hát sem ő sem a biztonsági őrők sem motozhatják meg ügye az illetőt, úgyhogy sajna ennyi. De ma vettünk neki egyet majdnem 20.000Ft-ért. Hát nem volt betervezve egy ilyen kiadás az bizti. De hát ez van.
Örülök hogy tegnap sikerült pihennetek!

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!!!

Sajnos nem tudok mindenkinek írni, de van egy jó hírem: úgy döntöttünk, hogy lesz otthon net. A héten meg is kötjük a szerződést.Úgyhogy majd tudok jönni!

a kaálisoknak szorítok, hogy minden gyorsan menjen!

puszi Mindenkinek!
pihi
 
 


Sziasztok!

Ez aztán izgalmas 2 hét lesz! Hajrá lányok!

Erika! Sajnálom a telefont. Ez tényleg nagy bosszúság. Én most Karácsonyra kaptam új telefont és már azon is kiakadtam, hogy át kellett vinnem a telefonszámokat. Mint kiderült, botrányos az új telefon menüje :twisted: Akkor én is örültem volna egy excel-táblának. Egyébként nem is értem ezeket a telefonlopásokat. Manapság már tök olcsón lehet új telefont venni, a használtaknak meg szinte nincs is értéke. Persze kivéve, ha valami szuper telefon volt. A számot letiltattátok?

A vonalzón már gondolkodtam, de valahogy babonából nem tudtam még rávenni magam. Talán csütörtökön :) Egyébként hogyan kell feltenni, ha már megcsináltam?

A nőgyógyász biztos nem írta volna be, hogy donoros, ha szólok neki, de nem szóltam.

Pihi! Jó nektek, hogy otthon is lesz net. Nálunk egy darabig még biztosan nem, mert előbb gépet kell vennünk. A párom szerint nem érdemes fél évre előre megvenni, mert fél év alatt is sok változás van árban és teljesítményben is. No meg most épp a kiadás sem hiányzik. Lassan már mindenki este irogat, én leszek itt egyedül napközben. :(

Princess! Ha nálunk is olyan tiszták és rendezettek lennének a parkok (no szemét, kutyakaki, stb), mint Európában máshol, lehet, hogy itt is nagyobb kedve lenne az embereknek kimenni.

Nyulasz!

Rókakomát küldöm és kívánom, hogy veletek is olyan kíméletes legyen, mint velem volt/van.

Már több felől hallottam egyébként, hogy ha jól érzi magát a kismama, akkor nagy valószínűséggel fia lesz. Ezt teszteltem a baráti körünkön és arra jutottam, hogy aki jól volt, annak tényleg fia született, de voltak olyan fiús anyukák, akik rosszul voltak. Olyan lányos anyukával viszont nem találkoztam, aki jól volt. Hát meglátjuk, hogy ebből mi az igaz. :lol:

nyusziful
nyusziful76
 
 


Ja, Princess!

Az őssejten gondolkodtam, de elég húzós az ára. A párommal még nem beszéltünk róla.
nyusziful76
 
 


Sziasztok

Nyuszifül
nekem 1-etlen 1x-sem volt hányingerem és fiú lett,
telefon: nem volt 1 szuper, mert azt is használtan vettük, (Nokia 6610i-s volt)
Most Nokia 5140i-s-t vettünk, mert szerinte ennek jó a menüje,
vonalzó: www.babafalva.hu itt a legegyszerűbb mert ez magyar nyelvű, de ha az enyémre rákattintasz akkor is bejön, csak annyi hogy külön van a pocakos babáknak és a már megszületetteknek.

Pihi
örülök hogy nektek is lesz otthon netetek
már csak tényleg Nyuszifül-éknek kell és akkor mindenkinek lesz otthon

Őssejt: én gondolkodtam rajta, csak 1 dolog hiányzott hozzá, az amiből most is csak kevés van = pénz

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!

A vonalzót már megcsináltam, csak azt nem tudom, hogyan kell ide beilleszeteni.

Most rohanok, szülinapi "buli" lesz.

nyusziful
nyusziful76
 
 


Sziasztok!

Mi biztosan levetetjük az őssejtet,már most is alkalmazható leukémiás betegeknél,és amilyen rohamban fejlődik az orvostudomány,pár év,és szinte bármire használható lesz.Kb. 300.000 huf körül van,és 20 évig tárolják ezért.A Zelion Kft itt Budán tárolja.
www.zelion.hu
Őssejtet tudnak később is nyerni gerincvelőből,de az kockázatos,mint minden műtét,és a sejtek is öregebbek.

Mi például csak 2 tanus esküvőt tartunk majd,így ami pénzt nem oda költünk,azt inkább erre fordítjuk.

Bár soha ne legyen rá szükség!

Tényleg izgis időszak van,végre talán nem csak a receptekről tudunk majd írni,és akkor Nyuszifül sem éhezik meg állandóan.

Pihi!

Örülök,hogy lesz net otthon,én már teljesen függő lettem,nem is tudom mi lenne,ha nem lenne.Most spontán próbálkoztok?

Princess!

Mindjárt holnapután!
Mikorra mentek?

Ez tök jó.
Nyuszifül szerda++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Princess csütörtök++++++++++++++++++++++++++++++++++
Erika péntek++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Mi hétfő++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Pihi? úgy látom te meg mondjuk kedden tesztelhetnél egy zebrásat!++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Vendég
 


Bocs,350.000.- forint.
Vendég
 


Sziasztok!

Nyulasz!
És mikorra tervezitek a két tanús esküvőt? Nálunk sem volt nagy buli, csak polgárink volt, de ott sem kértük az extrákat (pl. pezsgőzés), a zenét is mi vittük. A vacsorán 20-an voltunk, nem volt tánc és hajnalig tartó mulatozás. Mi utazásra fordítottuk a pénzt, de nem bántuk meg. Azért a szép esküvői ruháról nem mondtam le.
Egyébként az őssejtet mi szeretnénk majd levetetni. Remélem hamarosan lesz rá lehetőségünk, meg pénzünk is. Csütörtökön 12 órára megyünk. És Ti hétfőn?

Pihi!
De jó, hogy nektek is lesz otthon internet. Akkor gyakrabban tudsz írni.

Nyuszifül!
Milyen volt a szülinapi buli?
Várjuk a vonalzót, meg a holnapi UH-s beszámolót.

Erika!
Igen, egy nappal előtted megyünk a Kaáliba. Úgy izgulok, hogy mit fog mondani Krizsa dr.
Pénteken autóval jössz Pestre vagy vonattal? Valamilyen vizsgálat is lesz vagy az elkészült leleteket hozod?

Üdv: Princess
princess
 
 


Sziasztok!

Nyuszifül
ha a babafalvásat csináltad, akkor ők küldenek neked e-mailben 2 hosszú kódot, abból kell az egyiket bemásolnod ide a profilodba az aláírásodba ha jól emlékszem.
A buli milyen volt?

Princess
vonattal, nekem nincs jogsim, és ha lenne akkor sem mennék kocsival a pesti forgalom miatt.
a papírokat viszem, és nagyon remélem, hogy a cukoreredményeim jók lesznek a dokibácsinak
vizsgálat: max egy bekuk (UH) lesz mást nincs mit nézni
és ha minen jól megy akkor remélem, hogy napok kérdése és döfködöm magam.

Tényleg ti tudjátok hogy akkor most jan. 15-től emelik a gyógyszerek árát?

Sziasztok

erika

Kép

Kép
erika13
 
 


próba
nyusziful76
 
 


akkor mégegyszer

nyusziful76
 
 


bocs ez lesz az utolsó..

nyusziful76
 
 


Sziasztok!

Akkor ezek szerint sikerült a vonalzómat feltenni.

A buli sokkal jobb volt, mint amire számítottam. Egy barátunk szülinapját ünnepeltük, meglepetésbuli volt egy főzőiskolában. 4 fogásos menüt csináltunk 4 fős csoportokban. Szerencsére elég sokan voltunk így jól eloszlottak a feladatok, a kaja finom lett és mivel mindenki segített, mindenki nagyon büszke volt magára. :lol: Ahhoz képest, hogy délután még semmi kedvem nem volt hozzá mert nagyon álmos voltam, tényleg jó volt. A recepteket biztosan otthon is meg fogom csinálni.

UH-ra csak este megyünk, úgyhogy holnap tudok majd írni róla. Egyelőre nem tudom hogyan, de majd igyekszem felrakni a képet.

őssejtbank: Hát igen, én is azt gondolom, hogy megérné, csak nem tudom, hogy a babakelengye beszerzése mellett (ebben benne van a számítógép és az autó is!) marad-e rá pénzünk. Meg még a párommal sem beszéltünk erről. Egyszer láttam egy cikket, ahol összefoglalták, hogy Magyarországon hol lehet tároltatni. Van a Krioban is és még egy harmadik helyen. Az ár is különbözik asszerint, hogy mennyi időre fizeted ki előre a tárolást. Lehet, hogy akkor nekünk érdemes olyat választani, ami egyelőre csak rövidebb időszakra szól, aztán majd hosszabbítunk. A Krióban az árak: levétel 150e, éves tárolási díj 14e; levétel+10 év tárolás 230e; levétel+20 év tárolás 300e.

Mindenkinek sok sikert az éppen aktuális vizsgálatokhoz!!
nyusziful

nyusziful76
 
 


Sziasztok

Nyuszifül
meddig fogol még dolgozni? Nem vagy sokat álmos?
Nagyon szép kis vonalzód van!

Szia

Erika

Többiek?

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!

Úgy érted, ma meddig fogok dolgozni, vagy a szülés előtt? Gondolom az utóbbi. :D

Egyelőre úgy tervezem, hogy június közepéig. Rengeteg szabim van még és ha nem elég, akkor meg betegszabi. A TGYÁS-t csak a szülés utántól szeretném kivenni a pénz miatt. Te jó ég, most számolom, hogy az már csak 5 hónap! Éljen éljen!!! :lol: Már két éve készülök rá, hogy végre itthagyhassam ezt a munkakört. Remélem mire visszajövök, más területre tesznek. Nem mintha a téma nem érdekelne, csak nem normál embernek való a terhelés. Bár most az év eleje egész nyugisnak indult. Persze ha nem bírom, akkor azért biztosan lesznek szünetek, probléma remélem nem lesz, ami miatt feküdnöm kell, de végülis azt sem bánnám, mármint a fekvést. De ha minden rendben, akkor otthon sem szeretnék maradni.

Álmos éppen vagyok, különösen délután. Ma a doki után ha hazamentünk, alig várom, hogy lefeküdhessek. De azért sokkal jobb a helyzet, mint Karácsony előtt volt. Akkor alig mozdultam ki a lakásból 1-2 órára, már vánszorogtam haza és 3 órákat aludtam délután.

nyusziful76
 
 


Szia

Igen, úgy értettem hogy szülés előtt meddig dolgozól.
És ti hogy szeretnétek a babákat? Egymás után (hogy évekig otthon vagy) vagy 2 baba közt dolgozni is szeretnél?

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szia!

Hát ezt még végképp nem tudom. Néhány hónappal ezelőtt még azon gondolkodtam, hogy egyáltalán egyett sikerül-e összehozni. :D

Ha szívem szerint tudnánk csinálni, akkor kettő jöhetne egymás után, aztán visszamennék dolgozni és ha még mindig szeretnénk, akkor később (kb. 5 év) a harmadik. De hát ez annyi mindentől függ: hogyan szülök; milyen lesz a gyerkőc, hogyan bírjuk anyagilag, összejön-e gyorsan a második, stb. Mivel nálunk már a baba összehozása is pénzbe kerül, azt is el tudnám képzelni, hogy 1-1,5 év műlva visszajöjjek részmunkaidőbe (4-6 óra). Csak sajnos ez nemcsak az én választásom, hanem a cégé is. Ha nem megy a részmunkaidő, akkor 2 évet mindenképpen szeretnék otthon maradni, akkor viszont anyagilag és egyéb szempontból sem biztos, hogy rögtön szeretném a másodikat. Szóval itt még sokminden bizonytalan. Az esetünk kapcsán leszoktam róla, hogy túlságosan előre tervezzek, pedig szokásom volt :oops: . Majd az élet hozza. Egyelőre a manócskánkat szeretném egészségesen a karjaimban látni, a többit majd meglátjuk.

nyusziful

nyusziful76
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?