Új privát üzeneted érkezett!

Kavicska!
B..a meg! :( Pedig úgy felvillanyoztál...
Tényleg csipkedd magad, mert a végén Rambóka megint beelőz! :lol:
Itt jegyezném meg : biztos megoldásnak tűnik az első verziód! Még jó, hogy nem nekem ajánlottad! :lol: Bár ahogy elnézem, mi tényleg csak az élvezet kedvéért...Haszna nem sok van! Azért igyekszünk! 8) :lol:

Kép Kép
backa
 
 


Szia Zsizsik! :)
Látod, most meg velem van tele a topik! :oops:
És most lekopasztom a fát, mert ez már kezd ciki lenni...reggel 7 óta... :roll:

Kép Kép
backa
 
 


Erről a lombikos támogatásról kellene aláírást gyűjteni!! Ahogy Csakegy is pedzegezti! Szerintem ezeket az ötleteket egészséges ember szüli beteges gondolatokkal! :twisted:

Backa!

1 hónapi adag mennyibe kerül?

Rambóka!

Remélem nem fogy el a tejed! Ebben a felszívódó varratban én sem mernék bízni "most nem szülünk". A természet kiszámíthatatlan!!!
Öröm az ürömben, h éledezik a kb. egy évig "szunyókáló" szervezeted (peteérés szemponjából írtam ezt).

Kép
lara26
 
 

 
 

szaisztok, én be is fejeztem a takarítást....
fát este leszedtük, de szerintme tű levéllel leszünk tele márciusig....brrrrr......
macskák meg vannak illetődve, nincs fa....
milánóit akarok csinálni ebédre, de undorom van tőle......brühü. hogy kezdjek neki:(((
na, lépek.
képzeljétek, kábé 3 heti vasalnivalóm van. 1 m magas a ruha halom.ciki. basszus. neki kell ma fognom. brühü.
dimet
 
 


Dimet!

No para!! Én is csak tegnap vasaltam december eleje óta!! :lol:


Kavics!

Csak tényleg a progi pótlás kérdése miatt!! :wink:

Kép
lara26
 
 


http://www.PetitionOnline.com/IVF2006/petition.html

Aki szeretné aláírni a petíciót, itt megteheti! Köszi!

Lara!
Eddig 250 ezer volt, mindkét alkalommal. Most 25%-kal több lesz. Nehéz...
Nehezen tudnak stimuzni, másnak kevesebb is elég. Nálam a hiperstimu fel sem merül, úgyhogy mehetnek a lónak való dózisok.
(1-5.nap : napi 3 Gonal F, utána a 17. napig napi négy menopur, aztán tüszőrepi, Choragon 3 naponta, utrogestan-napi 6, folsav, elevit,stb)

Kép Kép
backa
 
 


Megtaláltam a tampicsekeket!!!!! :lol:
Visszafeküdtem a gyerekkel, mert rájöttem, h. kiváló pocimelegítő (amíg el nem kezd rugdosni! :wink: ), ő sem tiltakozott! Közben rádiókabarét hallgattam, a szilveszteri ismétlését. Úgyhogy most jobb egy kicsit. :D

Kavics!

Te tuti előbb leszel babás, mert én az említett okokból jövő szeptemberig parkolópályán vagyok, utána meg dolgozni is kéne v. 180 napot!
A javaslatok jók, majd ha az elsőt felvetem itthon, megmondom, h. te javasoltad!!!!! :twisted:
Egyébként majd holnap lesz csak pozitív a teszted! :!:

Rejo!

Rakhatnál fel Johannáról képeket! Meg írhatnál róla, és magadról is! Cukrod hogy áll?????

Backa!

Én is kb. ennyi leszek a 2.-nál, ha hamar összejön!!!! :wink:
Ahogy a görbéidet elnézem, próbálkozgat a szervezeted, de tuti, h. sárgatest elégtelenséged van. Viszont olyan gyanúsak azok az 5. napi hőesések, tisztára beágyazódásosak! Arra még nem gondoltál, h. PÉ után 8-10 nappal próbaképpen nézess egy hcg szintet és ha pozitív akkor progi????? Vagy eleve progi????
Elképzeltelek a szemöldökcsipesszel! :lol: :lol: :lol:
Én nem merek nekiállni a fabontásnak, mert a párom nincs itthon, így viszont nem érzek elég erőt magamban az ellenállásra. A mensi mellé viszont nem hiányzik a tegnapi hasmars! :oops:
No-no a lóadagokkal!!! Azóta már szeded a metformint! Nehogy rutinból hiperstimuláljanak!!!!!! :!:

Dimet!

Sürgősen szerezz be egy gázálarcot, később is jól jön hagymapucolásnál. :wink:
Erről jut eszembe öcsém, aki a fent említett műveletet búvárszemüvegben szokta végezni! :lol:
Vasalni????? :shock: Olyan ruhákat kell venni, amik nem gyűrődnek v. olyan szűkek, h. kifeszülnek rajtad! (Ez utóbbi hamar be fog következni! :lol: )

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Szió!

Kavicska!
Mikor etsztelsz??? Persze nem akarlak sürgetni...de nagyon gyanus vagy te nekem. És hát, menzi. Én pont igy voltam, még a tickerem is át akartam irni 1.cn-re (24-én), de erre délután és este meg már semmi. Jujj....annyira bízom benned :)

Backa!
Ne zavarjon a korod. Néha én is ugy érzem, igy 27 évesen el vagyok késve. De ezzek kortól függetlenül van így mindenki, akinek nem jön össze ripsz-ropsz :)
És csak biztatásképp: én 1 éve riasztóbb görbéket produkáltam, és lám :) terhes vagyok. Szóval ne add fel, idő és türelem kérdése :)

Dimet...vasalás..brrr. Én most egy ideig hanyagolom (még van mit felvennünk) De ma főztem ( ami összesen fél órás művelet volt ....de akkor is) Már unom az ágyat, de egyébként simán alszom napi 10 -15 órát is, Meg lehet ezt szokni!! :lol: :lol:
Vendég
 


Kavicska
Én 2 nap múlva tesztelnék,mert a tegnapi hőesés+ kis vérzés igencsak begyazódás gyanús!
Nézzd csak meg a fertyt,mennyi ilyen görbe van ott! :D Babás görbe természetesen!

Rambóka
Én éjjel-nappal szoptattam ezt érds szó szerint! :oops: Mégis 8 hét múlva mensiztem.
Ja,nekem is azt mondta egy nődoki,hogy szopi alatt nem lehet teherbe esni. :wink: Csak pislogtam nagyokat!
Tényleg tesót nem akartok most mindjárt?Ki kellene használnia spontán p.é-t! :oops:

Nos memeóriám ennyire futotta!Már biológián jár az eszem...kedden szóbeli vizsga.
Ja,tényleg a szociológiám 4-s lett,a népeget még nem tudom.Vagy írtam már?? :oops:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Backa!

Én már megtettem. :)

Kép
lara26
 
 


Kééész! Meg én is! :roll:
A fa kopasz, de ami még jobban aggaszt, hogy az ágai is azok lesznek, mire kiérek vele a lakásból. Ehhez még gyűjtöm az erőt! :shock:
Képzeljétek, találtam 4 darab szaloncukrot! A férjem nem olyan szemfüles, mint amilyen mohó! Így kénytelen leszek visszavonni azt a vádamat, hogy "Felzabáltál egy egész kiló szaloncukrot egy hét alatt?? :shock: " :lol: Mivel ezek szerint nem is volt egy egész kiló, csak 95 deka! :lol: És mindemellé van pofája 80 kilónak lenni, 185 centihez! Vérlázító! :lol:

Rambóka!
Örülök, hogy jobb! Látod, milyen jó a gyerek a háznál! A kis multifunkciós! :lol:
Kor-ügyben meg vagyok nyugodva. :)
Szóval úgy látod, hogy próbálkozgat? Pedig ezek a tavalyi év legesleghosszabb ciklusai. A korábbiak mind 28-29 naposak voltak. Nem is értem!
A progihiányt észleltem, gondoltam rá, hogy dugdosok utrot, de nem mertem. Szabad? Mennyit?
Arra én is gondoltam, hogy a lóadaggal vigyázni kéne! Legutóbb azt mondta a doki, hogy az előzőek alapján nagy adaggal indítunk. Hát, szedem ám a metformint majdnem két éve. Tavaly augusztus óta 3x850-et (előtte 2x850-et).
A 2x850 mellett mértek aug-ban 45-ös éhgyomri inzulint, akkor emelték. Így lett szeptemberben 25. Ami még mindig durva szerintem, de azt mondták ez a max adag, így megvolt a lombik. Azóta is azon jár az eszem, nem emiatt nem sikerült-e?
Mostanában meg (pár hete) állandóan édességet kívánok, ami azelőtt soha nem volt. Nem is szeretem. Ilyenkor almát eszem, akkor jobb. Félek, hogy az a k..a inzulin... Eredmény meg csak a jövő héten lesz. :evil:

Én meg a férjedet képzeltem el, mikor bejelented neki a vadiúj fogamzásgátlódat! :lol: Asszem ilyen lesz : :shock: és letilt a fórumozásról! :lol:
Tényleg, mit fogsz csinálni? Nyitni kell egy új topkiot a "pco-sok fogamzásgátlási nehézségei " címmel??? :lol:

Kép Kép
backa
 
 


Ginuska!
Köszi!
Pihenj csak jó sokat! Ugye, hogy meg lehet szokni?!

Okr!
Korábban már reklamáltam a jegyek miatt, úgyhogy nem írtad még le! :)

Lara!
Az összes érintett nevében : köszi!

Kép Kép
backa
 
 


Lányok!

Nemrég kincs kért meg, hogy írjam le a történetemet, hogy mi is történt velem a + teszt előtt. Hát...lehet talán van aki okul majd ebből ( én bizti :) )

Szóval ...
Hogy mikor kezdődött??? Tizenéves korom óta járom a dokikat, rendszertelen illetve teljesen kimaradt menzi miatt. 2 nőgyógyászt " elhasználtam". Min mentem keresztül?? Antibébi tabletták sora, amik semmit nem segítettek ( sőt), endokrinológus ( aki gyógyíthatatlannak titulált..de a baj okát nem tudja). Aztán végre megleltem egy rendi dokit, aki alaposan kivizsgált ( laparoszkópia, méhátfujatás, stb...clostis hónapok) és ezután kerültem a meddőségi centrumba. ( 2005. április) Itt vérvétel + UH alapján kimondták a PCO-t, és jöhetett is a metformin. De sajnos alig 1 hónap metformin után belekezdtek a stimukba, hatalmas adagokkal. Végigcsináltam 2 stimut, 1 inszemet, és 1 lombikot. Sikertelenül. Ezzel zártam a 2005-ös évet. 2006-ban már semmit sem siettettem, és lám ( hála metformin + türelem + a topicos lányos biztatása) helyrejött a ciklusom, lett PÉ. :) De a baba sehol, erre fény derült pár fertőzésre. :!: Ezt követte pár hónap antibiotikum. Október végén fejeztem be az antibiotikumokat. És most...itt vagyok, így vagyok. Nah..ez az én "rövid" "vidám" történetem :) . Tanulni van mit belőle, higyjétek el.
Vendég
 


Backa!
Ez állait topik címszó lenne!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
"pco-sok fogamzásgátlási nehézségei " :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Még jó, hogy a fórumozás nem adja tovább a hangokat! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: szét röhögöm az agyam...

Kép
lara26
 
 


De egyébként viccet félretéve ilyenkor lehet, h hamarabb összejönne a baba. Nem?

Kép
lara26
 
 


Sziasztok!

Dimet!

Ma én is milánóit akartam főzni, de sajna 11-kor sikerült felébrednem. A férjem nézett be kávéval, hogy mi van velem, hogy nem kelek. :lol:
Aztán el akartunk menni vásárolni, de olyan dögfáradtak vagyunk. Így házhoz rendeltünk kínait. Nagyon finom volt, zöldbabos csirkét ettem zöldséges rizzsel.
A vasalás itt is mindig halmokban áll. Rendszerint egy teljes napot vasalok, miután hetek óta gyűlik.
A karácsonyfánk még áll, egy tüskét se hullatott eddig. A nordmann fenyő nekünk úgy tűnik bevált.

Backa!

Csak lesek, mennyit írsz ma. :lol: Tök jó! A lombikárakon még most is elvagyok képedve. :shock:
Ja nálunk egy szaloncukor sem fogyott a fáról. Fogyózok a +10 kiló hízás miatt, a férjem meg nincs oda a szaloncukorért.

Ginuska!

Pihenj sokat, vigyázz magadra! Az első három hónap a "legfárasztóbb". Én mindig el akartam aludni..

Okriszti!

Gratulálok a vizsgádhoz!

Kavicska!

Izgulok, mi van veled. Igen jó lenne egy baba a pocidba.

Rambóka!

Akkor most hasfájás ezerrel? :)
Én is szeretnék szülés után 1 évvel mégegy babát. Ezek szerint vissza kéne menni (érdemes) dolgozni 3 hónapot? Hogy is van ez? TB-ügyileg nagyon kuka vagyok..

Rólam: voltunk 20.heti UH-n. Röpke 2,5 órás várakozás után behívtak minket. Addig kb. 10* mentem el pisilni. A férjem már majdnem megőrült..
Minden rendben az UH szerint. A méhlepény is jó helyen van már, nem lóg rá a méhszájra.
A nőgyógyász írt egy halom gyógyszert, vitamint. A béta-blokkoló miatt keringésjavítóként szednem kell Aspirin protectet, meg a jobb felszívódás stb. érdekében 1000 mg c-vitamint, e-vitamint. Ezek mellett szedek még vasat, folsavat, calciumot, magnéziumot és pajzsmirigy-gyógyszert. Ez a napi koktél. :lol:
Sajna ha nem szedem a béta-blokkolót, akkor elég magas a pulzusom. A béta-blokkoló meg csökkenti a magzat növekedését, aminek nem örülök. Nemtom a napi fél szem gyógyszer mennyire befolyásolja a növekedést. Eddig minden mérete jó a babának.

Kép
babancs
 
 


backa én is hangosan röhögök a gép előtt! Mindenen. gyere már sűrűbben, önző vagyok, és jól akarok mulatni! :lol: :lol:

Hát nekem domi után csak akkor jött meg,m ikor szopit abbahagytuk. Meg barátnőmnek is (aki teljesen egészséges). Úgy látszik szervezete válogatja.

Johanna egész nap dolgozik, azon hogy kiüsse a cumit a szájából, és a kezét tuszkolja be helyette. Már tudja ahüvelykujját szopni (eddig csak az öklét tudta), de még nem tökéletes a technikája, mert a nagyobb hadonászásokra kirántja a szájából az ujját. De folyamatosan edz és tökéletesíti a technikát.

rambóka cukrom nem tudom hogy áll, de már van beutalóm! Csak el kéne menni, de hol hagyom addig Johannát?

ja, ne áruljátok el senkinek, de mi az első verziót használjuk fogigátlásra.. :oops: nem tudom apa hogy bírja. Félek nehogy baj legyen belőle köztünk...de én egyrészt nem kívánom (doki azt mondta a magas prolaktin miatt, a természet így gondoskodik róla, hogy a babával foglalkozzak, ne a férjemmel. Szoptassak én ne... :oops: :lol: ) másrészt ha az egyik alszik, fent van a másik, ha mindkettő alszik, akkor én is alszom. hát ez van. Apa meg is jegyezte, mikor lekzdtem szédülni a cukrom miatt, ha terhes vagy nagy baj van. Aztán javította:nagy bajban vagy.

Istenem kavics úgy szurkolok!!!

Kép

Kép
rejo
 
 


backa én is hangosan röhögök a gép előtt! Mindenen. gyere már sűrűbben, önző vagyok, és jól akarok mulatni! :lol: :lol:

Hát nekem domi után csak akkor jött meg,m ikor szopit abbahagytuk. Meg barátnőmnek is (aki teljesen egészséges). Úgy látszik szervezete válogatja.

Johanna egész nap dolgozik, azon hogy kiüsse a cumit a szájából, és a kezét tuszkolja be helyette. Már tudja ahüvelykujját szopni (eddig csak az öklét tudta), de még nem tökéletes a technikája, mert a nagyobb hadonászásokra kirántja a szájából az ujját. De folyamatosan edz és tökéletesíti a technikát.

rambóka cukrom nem tudom hogy áll, de már van beutalóm! Csak el kéne menni, de hol hagyom addig Johannát?

ja, ne áruljátok el senkinek, de mi az első verziót használjuk fogigátlásra.. :oops: nem tudom apa hogy bírja. Félek nehogy baj legyen belőle köztünk...de én egyrészt nem kívánom (doki azt mondta a magas prolaktin miatt, a természet így gondoskodik róla, hogy a babával foglalkozzak, ne a férjemmel. Szoptassak én ne... :oops: :lol: ) másrészt ha az egyik alszik, fent van a másik, ha mindkettő alszik, akkor én is alszom. hát ez van. Apa meg is jegyezte, mikor lekzdtem szédülni a cukrom miatt, ha terhes vagy nagy baj van. Aztán javította:nagy bajban vagy.

Istenem kavics úgy szurkolok!!!

Kép

Kép
rejo
 
 


ja backa annyit akartam még mondani, ha ilyen magas az inzulinod, lehet neked sem elég a metformin mint zsizsiknek. Akkor neked is avandametet kellene szedni, ami sejten belül hat!

Kérdezz utána, lehet csak ennyi hiányzik!

írtam pü-t!

Kép

Kép
rejo
 
 


Kavicska: max. akkor majd 3-as ikreket szülsz és mindenkit lekörözöl egyetlen szüléssel :P :P :P :P :P :P
Vendég
 


megint én... :oops:

Babancs!
Hát, belelendültem!
Úrég! Már a 21. hét! Mintha tegnap szívattál volna minket a teszteddel! :lol:
Klassz, hogy minden rendben a babával!
Óvatosan fogyózz azért!
A patikus nagyon kedvelhet Téged, hallod! Egyedül eltartod! :lol:

Rejo!
Válasz ment!
És én is röhögök (mint rendesen : hangosan a gép előtt-egyedül a lakásban :roll: :lol: ) A szoptatás-dolog nagyon vagány! De apa is humoránál van! :lol:
Avandamet??? Nem is hallottam róla! Lehet mellette gyereket csinálni?

Kép Kép
backa
 
 


Lányok!

Hangos röhögés! :lol:
Igen, nekem is nagyom megy! :lol: :lol:
A férjemuram meg is kérdezi minden egyes alkalommal, hogy: "mi van?" Nem érti! :? :lol:

Rejókám édes!
Ugye nem vagy nagy bajban???? :lol: :lol: Ezen most is nevetek! Hangosan!
El tudom képzelni a párodat, alkarján Johannával, amint komoly, elgondolkodó arccal ezt közli veled! :lol: :lol:

Babancs!
Mindent értek, csak az Aspirint nem! :roll:
Most látom, hogy már 21 hét!
Jesszus. :lol:
Kínait én is szeretem. Tegnap azt vacsiztunk.
Ma én is döglődtem a könyv mellett, mímeltem a tanulást. :roll: (azért haladtam is :D ) Addig a párom kiporszívozott, feltörölt, port törölt, elpakolta a cuccokat, kimosott, ki is teregetett, megfőzte az ebédet, utánna a konyhát is rendbetette, most elment vásárolni, hogy én nyugodtan tudjak ötre fodrászhoz menni. :?
És nagy hévvel azt variálta, hogy hogy fogjuk berendezni a szobát, ha jön a baba és hogyan ha egyszerre kettő jön. :lol: Mindezt sugárzó arccal, csillogó szemekkel. :)
Én meg azt éreztem, hogy nagyon szeretem. :D

Dimet!
Kérdezted a topik talit, vagy talit jövő héten, sajnos nem érek rá. Legközelebb csak februárban annak is második felében. Sajnálom! :(

Gina! Lara!
Asszem elkerülte a figyelmeteket, teszteltem és negativ lett! Kép

Megyek egy kis fodrászos kényeztetésre! :)
Vendég
 


Senki sehol? :roll:

Nem enged be a babanet? Vagy mi a gond? :?

Hazaértem szép lett a fejem. De a hangulatom... :roll:
A fodrász dobta a pasiját, a barátnőjét meg a pasija dobta. Ezt hallgattam. :roll:
Olyan távolinak tűnt ez az egész számomra :? És nagyon sajnáltam őket. :(

Olyan kincs férjeink vannak, hogy azt el sem tudjuk képzelni! :D

Megyek csomagolni! :)

Krisztácska!
Gratulálok a jegyekhez, ügyes vagy! :D
Népegészségtan ... brrrr

csók
...vagyok...
(56 cn.)
Vendég
 


Kavicska! Azért a kedvünkért tesztelj egyet a következő héten!;)
mamint
 
 


Backa, kérdezd Zsizsiket!

neki is ilyen brutál magas volt az inzulinja, és a max. adag metformin se tudta levinni a normál szintre. nem lehet mellette gyereket csinálni állítólag, de pár havi szedés után lemegy rendesen az inzulin, és akkor lehet sokkal nagyobb eséllyel.

kavics még korai a teszt nem? Két nap múlva?

Kép

Kép
rejo
 
 


Backa!
Igen, valszeg nyitok egy topikot „Szoptatós PCO-s kismamák fogamzásgátlási problémái” címmel. Előbb utóbb lesz tagság, ahogy a táblicskut elnézem!!!! :wink:
Ugyanis a metformin mellé nem kifejezetten ajánlott a progestagének szedése, tehát a szopi alatt szedhető Cerazette sem! Úgyhogy maradnak Kavics tippjei v. a Pharmatex család. Bár a mai tampicsekes küzdelmeim alapján a gél formának lesznek előnyei! (Norka tudja, h. miről beszélek! :cry: )

Merckforminból van 1000 mg-os is. 3 g a max dózis!

Okriszta!
A császár miatt nem lehet egyből nekifutni, vmi hegszétválással ijesztgettek! :shock:
Gratula a vizsgákhoz! Nagyon csodállak, h. képes vagy tanulni!

Babancs!
A normann fenyő csak úgy csinál, mintha nem potyogna. Álldogál ártatlanul, fütyörészik, nézelődik, de amikor elkezded lebontani, akkor aztán lehull az állarc, meg pár millió tűlevél! :twisted:
A tavalyinak csak a váza jutott el a kukáig, a tűlevelei a zsákban kísérték, amibe betuszkoltuk, miután az eredeti madzaggal összekötöztük (tiszta emberrablás fíling! :lol: ).

Nem 3-at, 6-ot! Ha jól tudom 180 nap kell ahhoz, h. a köv. babánál is kapj gyest v. gyedet v. mi a szösz (de én sem tudom pontosan!).

A gyógyszeradagodon jót röhögtem, nekem is bőven sok volt fejbentartani, h. mit, mikor mivel v. mivel nem lehet/szabad bevenni! (vasat folsavval, C vitaminnal lehet, de calciummal, magnéziummal nem!)
Szedd csak a bétablokkolót, az fontosabb, max. nem fogsz 4 kilós babát világrahozni! A szülés során nem hátrány, ha nem bálna a bébi! :lol:

Rejo!
Mi is azt használjuk. :oops:

A múltkor még nálunk is csak a kicupp-becupp ment, de mostmár a csörgőt is meg tudja fogni, igaz a szájához még nem tudja vinni.
Mondjuk nekünk annyi fórunk van az egy hét korkülönbségen kívül, h. a Csöppöm hamar az ujja mellett döntött a cumi helyett. Ennek viszont van egy hátránya: mindig a bal hüvelykujjára cuppanva alszik el, majd összecsukja a pici öklét, emiatt kipállott a hüvelykujja és a többi ujja közti bőr. :( Most popsikenőcsözzük minden fürdetés után, már kezd rendbejönni.

Kavits!
Hova csomagolsz??? Lemaradtam vmiről? :shock:

Férjekkel kapcsolatban egyetértek. Képzeld ledőltem szunyálni a híradó alatt, mire felébredtem, lebontotta a fát!!!!! :lol:

Az én fodrászom is évek óta próbál normális pasit találni. Meg egy csomó ismerősöm is ugyanebben a cipőben jár. 30-as csinos csajok, értelmesek, talpraesettek és magányosak.
Nem szórakozásból szinglik! :(

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka!

Miket nem mondasz..én az összes vitamint egyszerre veszem be. Sőt a magnézium közé még bedobtam a c vitamin pezsgőtablettát is, mellé meg lehúztam az aspirint.

Ami a 6 hónap munkahelyre visszamenetelt illeti..hát nemtom, szerintem aki gyeden/gyesen van, az biztosítottnak minősül nem? A 6 hónap pedig a "biztosítottság" szempontjából számít, hogy a köv. gyereknél is kapd a gyedet. Több kolléganőm csak a 2 gyerek szülése után jött vissza dolgozni, közben nem dolgoztak egy napot sem. Akkor ők nem kaptak volna gyedet/gyest?
Mondjuk az más kérdés, hogy nem mindegy hogy mi alapján számolják ki az összegét.
Én most azon vacilálok, hogy érdemes-e az eddigi táppénzemet tanulmányi szabival megszakítani..

Kép
babancs
 
 


Kavicska!
Tényleg! Hova csomagolsz??? Asszem én is lemaradtam! Pedig ma igazán hősiesen küzdöttem, hogy képben legyek! (már min. fél centit koptak az ujjaim! :lol: )
A pasiszerzés manapság egy rémálom lehet! Ha belegondolsz, marha nagy mázli, hogy egymásra találtunk! Szoktam azon gondolkodni, hogy mi lenne, ha nem jött volna. Hát, asszem semmi. 15 éve vagyunk együtt, de ezalatt nem találkoztam potenciális férj-jelölttel. Egyszóval tényleg szerencsések vagyunk! 8)

Rambóka!
Talán nem meglepő, de fogigátlás ügyében nem vagyok ott a szeren. Én még sosem akartam gátolni! :lol:
Picikéd édi lehet az ujjszopizással!

Adimetből is lehet 3g-ot enni??? Mert ha igen, holnaptól szedek 3és felet! Ezen ne múljon!

Kép Kép
backa
 
 


Ja, tényleg az összeg szempontjából számít! :cry:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Teszek fel pár képet, ha még nem utáltok érte:
Kép A karácsonyfánk
Kép A kis rágcsáló

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Tudok fogni!!!! Elengedni még nem feltétlenül! :lol:
Kép Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


hali, lányok. de beindultatok:)

babancs, örülök,hogy minden rendben a kislegénnyel a pocakodban!

Backa, tnyleg írj zsizsiknek, neki jobb az avandamet. de úgy tudom,hogy mellette nem lehet babásodni. ámbár én olvastam már ellenkező véleményt is, vagyis ha becsusszan a baba, nem gond, de azt tényleg abba kell hagyni.

elfelejtettem mit akartam még írni.... :?
gina, emil ment.
bevacsiztam túrógombócból....(NO CUKOR).
nem vasaltam. de ledőlt a lassna másfél méteres vasalatlan hegyem. 1 inget kivasaltam férjemnek......
az én cuccaimat már nem is vasalom, csak a páromét. de azt sem rendszeresn:D de már minden rucija elfogyott :lol:
szaloncukor: én ma cukros nénikénk osztogattam, nem esszük. kb. össz-vissz 10 db-ot ettem meg 2 hónap alatt. (jó vagyok...még.....)
na, megyke nézem a szívek szállodáját. 4. évad. már megvan az ötödik is.
ja, van egy jó új sorozat: HEROES. olyasmi, mint az X-men..nagyjából. de jó. sajna még csak 11 részt adtak le amcsiba, de azt végignéztük:D jó volt....
na, abbafejezme. tök sok mindent akartam még kérezni, de az agyam kész van.
üdv:
avasalásősiellensége
dimet
 
 


Rambóka, nagyon aranyos:) az első kép a legjobb....
mármint a gyerkőcről. :)
nekünk is pont ugynailyen fánk volt. ilyen formájú :)
na, jó éjt
dimet
 
 


Lányaim!
Készülök Pöstre! :)

Pasifogás nem egyszerű mulatság :? De a "gyerekcsinálás" sem! Kép


Kandikám!
Azért hébe hóba írj egy pár sort! Kép

Vöcsök! Mir!
Mi van veletek??? Szültetek már???

Pogi?
Olyan rég nem jelentkeztél már!

Olyan sok név van, akiket ritkán "látunk" :(

cuppp csajok!

Na megyünk csicsikálni!

56cn.
Vendég
 


Aranykavics!
Én még nem szültem. Próbálok készülni az egyik vizsgámra - ez kedden lesz -, jó lenne, ha a még meglévő 3-ból még egyet letudhatnék, és csak 2-t kellene megint felvennem (persze ha azt nézem, hogy 8-ból 5 már megvan, akkor nem is olyan rossz az arány, ezzel szoktam magam biztatni)...
Vöcsök
vöcsök
 
 


Már megint felületesen olvasok,bocsika! :oops:
Épp a biológiát próbálom beletömni csöppnyi agyamba!Kedden szóbeli lesz belőle :x

Rambóka
Egyre szebb ez a gyermek!
Ami a munkábaállást illeti,a 180 nap csak a betegszabihoz kell,de ha nincs meg,az sem gond,csak akkor a GYED előtti fizud lesz az alapja a táppénznek.(Mint most pl nekem)Ha már van egyetlen napod is ledolgozva akkor a következő GYED-nak az az alapja,ha nincs akkor szintén a régi fizud!
Ha GYES mellett melozol,akkor az más..olyankor át kell adni apának a GYES-t.De ez ráér még sztem.

Heggszétválás:Akkor értem,hogy még vártok!

Kavicska
Vizsgádhiz drukk+++++++++++++++++++++++++++++
Frizurádat megnézném!!!

Babancs
Én a táppénz kontra munka kérdéseimet a TÁKISZ-os ügyfélszolgálatra szoktam zúdítani! :lol:
Képzeld el,már messziről megismernek.
Csütörtökön pl. megkérdezte a hölgy(pedig a férjem ügyintézett)hogy már betegszabin vagyok a babával? :( :) Még erre is emlékezett!
Szóval hozzájuk fordulhatsz bizalommal!
Egyébként a betegszabi nem számít bele a GYED számításába,csak az első 15 nap,amit a munkáltató fizet.Mivel pedig májusban szülsz a tavalyi év lesz az alapja a GYEd-nek,és a TGYÁ-nak is,így tök mindegy sztem szabin vagy,vagy betegszabin!De azért kérdezd meg hivatalos helyen is!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Jó reggelt lányaim! :)

Megjött!

1 cn.
Annyira egyértelmű, hogy nagyon.
Görbe kíséretében!


Kép

Kedden délután hazajövök és levetetem a vért!

Krisztácska!
Most nem tudok küldeni a memóriámból nekem is igen nagy szükségem van rá! :lol:

Vöcsök!
Ezt nevezem!
Én mostmár egészen biztos vagyok abban, hogy a PCOS nők viszik előre a világot!!! :):):)
Tényleg!

Nagyon szorítok, hogy pocaklakó még maradjon egy csöppinkét a helyén, hogy tudd le ezt az utolsó vizsgát! :)
De legyen ahogy a természet akarja! :wink:

Cuppp csajok, jók legyetek! :)


(ez a ciklus closti és mindenféle erőlködés mentes lesz. Csak hőt mérek - na és szedem a Metformint! )

kavics
1cn.
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek!

Kavicska! Sajnos teljesen tisztában vagyok az édességzabálás hátrányaival, éppen ez okozza a gondot. Tudom és mégsem tudok lemondani róla. Szar ügy. Utálom érte magam!!!! Szóval keresem az utamat, ezt a kérdést hogyan tudnám kezelni. Első lépésben beszüntetem az édességes szekrényt, vagy legalább is lakatot szerelek rá, és lenyelem a kulcsot. A vasam legalább egy ideig rendben lesz :D

Ezoterike! Megpróbálom a brómot, milyen mennyiség a megfelelő?

Dimet! Valamilyen speckó gyógyteát javasolsz, vagy általában a gyógyteákat írtad?

Rambóka! Éppen most emeltem az adagot, csak az a "baj", hogy csak :wink: 1 hétig van hányingerem, utánna mindent bevesz a gyomrom...

Szisza! Köszi a táplálkozási ötleteket !
lyutka
 
 


Kavicska
Nagyon sajnálom! :( :( Olyan ígéretesnek tűnt! :cry:

Rambóka
Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!

szép jó reggelt!

Rambóka!

Én is boldog névnapot kívánok!Eddig nem tudtam, hogy hívnak, de most gyorsan meglestem a naptárban.
Csöppöd annyira aranyos, mindig mutogatom a férjemnek.
A Pharmatex fogigátlót én próbáltam, a tablettásat, jó, csak férjemnek nem volt annyira kellemes :oops:

Kavics!
Még mindig előtted az egész év. :D
Ja, és az életkorodon még ne gondolkodj, hozzám képest még mindig szemtelenül fiatal vagy, én a mostani életkoromban mondtam azt, hogy szedem a metformint, a jó úton járok, már baj nem lehet belőle.Úgy gondoltam, ha esetleg mégsem jönne össze, akkor maradok férjecskémmel kettecskén, mert őt annyira szeretem, és hát sokszor ő is olyan, mint egy kis bébi :D
Vagy elgondolkodtam volna az öribabán, mert a végén, ha hallotam egy szerencsétlen sorsú babáról, anyunak mindig mondtam, hogy adják ide, majd én felnevelem.

Szóval csak azt akartam ezzel mondani, hogy annak ellenére, hogy én mindig nagyon dühös voltam azokra, akik azt mondták, hogy ne akarjam annyira, és majd összejön, lehet ,hogy nekik is igazuk van egy picit?

Lyutka!

Ugye a brómot csak véletlenül írtad? Nehogy azt szedj, hanem KRÓMOT!
Én anno a Bio-Krómot próbáltam, de már nem emlékszem milyen adagban,de rajt van a dobozán, mennyit kell szedni.

Dimet!

Vasalás: hát igen, az én párom a munkája miatt minden nap ingben jár, így én is vasalhatok eleget,de már nem utálom, mióta vettem még lánykoromban(felkészülve párom ingjeire) egy fantasztikus tv-ben reklámozott vasalót, amivel tök gyorsan és könnyen kivasalok.Így minden héten egyszer nekiállok, nem gyűjtöm össze, szerintem azzal lehet megutálni, ha az embernek csak gyűlik.

Rólam: Holnap jön a védőnő hozzám délelőtt és lesz kiskönyvem.
Már úúúúúúúgy várom :D
ezoterike
 
 


Ezoterike! Igazad van :oops: krómot akartam írni!
lyutka
 
 


ezo, d ejó! már védőnő!!! én azt sem tudom,hogy mit kell csinálnom. mármint a dokim mondta,hogy majd megyek hozzá és a 12. héten kell mennem UHra, meg akkor kapok kiskönyvet. Vagy el kellene mennem a védőnőhöz, vagy mi vaaaann??? segítsetek :)

dimet
 
 


Szia Dimet!

Nekem anno, mikor először mentem a dokimhoz (5. hét vége), már akkor írt egy papírt arról a védőnőnek, hogy 5-6 hetes terhes vagyok, és azt mondta, hogy ezzel a papírral keressem meg a területileg illetékes védőnőt, akit akkor azt se tudtam kicsoda.
A háziorvosomtól kérdeztem meg.Ezután megkerestem telefonkönyvben a helyi gyermekrendelő telefonszámát(mert itt találhatók a védőnők), ott kapcsolták a hölgyet, beszéltünk telefonon, és mondta akkor, hogy mivel még csak 5-6 hetes vagyok, ráérünk januárban találkozni, adjam meg a telefonszámomat, címemet, és ő hív, hogy mikor jöhetne hozzám.
Január 3-án hívott is, ekkor megbeszéltük, hogy holnap jön.
Mert a dokim,mikor ezelőt a táppénz hosszabítás miatt voltam nála múlt héten, mondta, hogy két hét múlva már kiskönyvvel menjek, ezért kell találkoznom a védőnőmmel.

Miért, nálatok nem a védőnő adja a kiskönyvet?
ezoterike
 
 


12. hétig meg kell jelenni a védőnőnél, vagy ő, vagy a dokid ki fog írni vérvételeket, megkapod a kiskönyvedet, onnantól abba írnak mindent. Havonta illik nála megjelenni, akkor lemér, h. mennyit híztál, megméri a vérnyomásodal és tesztcsík segítségével ellenőrzi, h. nincs-e cukor v. fehérje a vizeletedben. Ez nagyon fontos a kül. komplikációk időben történő kiszűrése miatt. Nem célszerű "megúszni"!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka! Boldog névnapot!!!!

Köszi a védőnős infokat.
dimet
 
 


Sziasztok!

Dimet!
Köszi, meg fogom kérdezni Zsizsiket! Remélem a jövő héten okosabb leszek, ha megjkön végre az inzulin-eredményem! :roll:
Védőnő: a tesóm az első kislányánál már 6 hetesen rohant a védőnőhöz, most meg épp, hogy odaért, mielőtt betöltötte a 12-t. :lol: Tényleg fontos hozzá járni, de Rambóka már úgyis részletesen leírta!
Hány hetes vagy már???

Ezoterike!
Igazad van, nekem is az agyamra másznak ezzel a szöveggel! :roll: (márhogy ne görcsöljek!) Hát, pedig görcsöl a rosseb! Nem vagyok az az aggódós fajta! Sőt! :lol:
Hát, én úgy vagyok vele, hogy rettentő jó lenne egy (két-három) baba, de ha nem lesz, akkor sem dől össze a világ! Hiszen annyira elvagyunk aptyával, úgy érzem, így is teljes az életem. Sőt, néha már arra gondolok, hogy lehet, hogy az a baj, hogy talán nem akarom eléggé görcsösen! Vagy ez már hülyeség, mi? :oops:
Bocs, de nálad sem vagyok igazán képben, hogy hányadik hétnél jársz! :oops: :roll:

Kavicska!
:(
Szóvak Pestre mész?! És onnan hazanyargalsz kedden vérvételre, majd vissza? Hát, meglesz a kilométered! :lol:
Miért? Ez a hónap clostis volt?

Vöcsök!
Tök ügyi vagy! :) Keddre meg drukk!

Lyutka!
Ugyanígy vagyok a gyógyszerrel! Egy hét döglődés, aztán meg meg se kottyan! Ez így volt akkor is, mikor elkezdtem szedni, pedig elfelejtettek szólni a fokozatosságról, így egyből 2x850-nel indítottam! :shock: De én még azt is hamar kihevertem! :roll:
Mondjuk én édességet nemigen kívánok, mert nem szeretem, sósságot viszont...

Rambóka!
Annyira édes! És igenis, már ilyen pici korban látható, hogy értelmes!

Na meg persze BOLDOG NÉVNAPOT!!!
Kép

Kép Kép
backa
 
 


Rambóka
Boldog névnapot kívánok sok szeretettel !
Gergőt már nem is merem dícsérni :wink: Imádnivaló !!

Kavicska, sajnálom az 1 cn-t, viszont abban kell bíznod, hogy gyönyörű, tankönyvi görbéket produkálsz (az mellékes, hogy mikor van pé, a lényeg, hogy van !) és én nagyon bízok abban, hogy spontán babucitok lesz !
Egyébként már régóta meg szerettem volna kérdezni, hogy a párodnál nem volt ellenőrző vizsgálat ?
Tudod nekem mindig az jut az eszembe, amikor az enyém uram elment a Sote andrológiájára és olyan körülmények között kellett produkálnia, hogy szinte nem volt semmi élő, mozgó kiskatona. Utána meg sorozatosan kiemelkedő volt az eredménye. szóval kívánom, hogy érjen meglepetés vagy jöjjenek az ikrek !!!! :lol:

Lara, nem tud a dokid valamivel hízlalni a nyh-án ? Nagyon szép tüszőid vannak, de valahogy nem akar kövéredni a nyhád, úgy emlékszem ez korábban is így volt. Én úgy tudom, hogy az E vitamin jótékony hatással van a nyh-ra ! Drukkkkkkkkk !!

Okr, gratulálok a vizsgáidhoz, keddre pedig szorítok ! Le a kalappal előtted .. :!:

Vöcsök, keddre neked is egy nagy kalappal :wink:

No, én lépek, mert még ki kell sütnöm a palacsintákat.
Utálom a holnapot, mert dolgozni kell menni és most annnnnyira nincs kedvem :roll:
Páááá
Mniki (18. cn)
mniki
 
 


Rambóka! Boldog névnapot kívánok én is!
mamint
 
 


Backa, te nem apróztad el a gyógyszer bevezetését, én most jutottam el a 2x850 1x 425-höz, persze most is rosszul vagyok...

Ha terhes leszek, biztos, hogy csak a 12. hét előtt utolsó pillanatban kérem a kiskönyvet, persze orvoshoz mindenképp elmegyek, mert az nagyon fontos. Egyszer már voltam terhes (2 évvel ezelőtt), de a 10. hét végén elhalt a terhesség, már volt kiskönyvem is..., ősszel tudtam kidobni, azóta őrizgettem.

Szerintetek az normális, hogy az október 20-án levett 5 pontos terheléses cukor és inzulin vizsgálatnak még mindig nincs meg a teljes eredménye (csak a cukor van kész), már teljesen kész vagyok tőlük! hogyan lehetne "megsürgetni", van valami jó ötletetek?

Rambóka! Boldog névnapot és gratula Gergőhöz!
lyutka
 
 


Rami, isten éltessen ma! (Vagy ezt csak szülinapkor mondják??)
Irigykedem azért, hogy van ciklusod!

A pharmatex nekünk nem jött be, összesen egyetlen egyszer használtuk, annyira kimarta a hüvelyfalat, hogy még rózsaszín vérezgetés is volt a szex után. :shock: Az erősebb, mint a Chemotox légyirtó, esküszöm. :?
Úgyhogy lehet töprengeni, micsinálj. Amúgy létezik, hogy a császár előtti vajúdás neked is csinált valamit a hüvelynél?? Csak mert mástól is hallottam már ilyet! :shock:

Tegnap arra lettem figyelmes, hogy tojásfehérje van a bugyimban, meg mosdásnál is, és megkívántam este aptyukot. :oops: De sajnos nem tudom elhinni, hogy pé volt, ugyanis egyszer, már december elején (1 hónapja) is történt egy hasonló. Én nem tudom, de valószínű túlteng bennem az ösztrogén. Az csinálhat ilyen pé-s nyákot?? A Norcolutos receptet tologatom, tologatom... :evil: valahogy jól megvagyok mensi nélkül... :roll:

Lara ügyéhez szeretnék szólni valamit, ha nem haragszotok meg. szóval Lara, ugye neked Rambókával közös a dokitok és hormonszurikat kapsz? De miért? :shock: Másképp nincs pé?? Csak mert Rambóka, pont te írtad, a feltenni tervezett írásodban (pcos.hu Yamillja nemsoká újra lesz), hogy a hormonozásnak a legnagyobb egyik baja, hogy aszinkronban van a peteérés és a méhnyálkahártya felépülése!! Hát Laránál pontosan ezt látjuk, nem?? Mindig túl hamar van a pé a sok hormonnak köszönhetően, és nem épül fel rendesen az endometrium. Nem értem én ezt az egészet. :roll:
Az a véleményem, hogy jó minőségű pé-nél az érő tüszőben jó minőségű petesejtnek kell lennie. Krizsa dr. elmagyarázta, hogy amennyiben a petesejt jó minőségű (vagy egyáltalán van!!), akkor megfelelő ösztradiolt kell kibocsátania és ez hizlalja a nyálkahártyát. Most engem ez az egész arra emlékeztet, amikor a 2.lombikomnál volt vagy 30 tüszőm már a 13.napra, de az endometrium az istennek se akart nőni, és a leszívás napján is csak 7 mm (!!) volt. Megvolt a magyarázat: mindössze 2-3 tüszőben volt érett petesejtem!! A többi üres volt, vagy éretlen, használhatatlan!!

Ezt csak elgondolkoztatásképpen írtam...
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?