Új privát üzeneted érkezett!

MINDENKINEK ÁLDOTT BÉKÉS KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK!!!

Kép
tami2900
 
 


MINDENKINEK BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNUNK!!!

Hajni

Kép
khajni
 
 


Sziasztok!

"Békességet, boldogságot, csengőszót és gyertyalángot,ajándékot, szeretetet, s mindent, ami fontos Neked.
Békés, Boldog Szép Karácsonyt!"
Kép
ancsa81
 
 

 
 

Sziasztok,

kivánok Mindenkinek Békés és Boldog Karácsonyt.

Ui: Ujra próbálkozunk a babával :wink:

Kép


Katica
bogár78
 
 


Sziasztok!

Hogy teltek, telnek az ünnepek Nálatok? Nálunk most, miután itt maradtunk kettesben, nagyon csendes volt, de annál szebb és meghittebb. Első és utolsó karácsonyunk volt kettesben, jövőre már biztos sokkal mozgalmasabb lesz. :) Egy igazi család leszünk már akkor.

Zoriann, Verna ti, hogy vagytok??? Minden rendben nálatok?
Mi holap 19:15-re megyünk dokihoz, már nagyon várom, hogy mit fog mondani, mert én még mindig semmit nem érzek, se jósló, se igazi fájásokat. De türelemmel várunk. Viszont Lelle már nagyon el van lustulva tegnaptól, és csak néha izeg-mozog. Remélem minden rendben odabenn vele.

További szép napokat és sok-sok pihenést kívánok Mindenkinek!

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Sziasztok!
Mi még egyben, náthából lábalok kifelé, de már nagyon rosszul viselem az utolsó napokat! Derékfájás, állandó vécére járás, gyomorsav - és az én Babcim is nagyon lusta volt az elmúlt két napban.
Mi is holnap megyünk ctg-re.

További kellemes ünnepet mindenkinek!

Végstádiumosoknak kitartás, hamarosan találkozunk! ;)
Vendég
 


Sziasztok

Én legközelebb csak 3.-án megyek orvoshoz hacsak nem visznek nagyon + vagyok fázva 2 napja nem nagyon tudok aludni sok a savam egész éjjel ülök vagy a wc-re sétálok már nagyon álmos vagyok .
A picilány akár hányszor megmoccan biztos hogy a gyomronrúg.
Nagyon várom már hogy megszülessen.
Örülök neki hogy itthon voltam az ünnepen de a szilveszter kérdéses lehet hogy bennt leszek már. Nem bánnám.
További szép napot nektek.

KépKép

Kép
zoriann
 
 


Sziasztok!

Újra itt. :D
Megszülettünk. Lili baba 2006 december 21-én 11 óra 16-kor bújt ki közénk. 3220 grammal 55 centivel. Nem volt semmi a szülés, de azért megérte ezerszer is. :lol:
Kaptam méhszájérlelő zselét egyszer kedden, aztán szerdán is. A második már hatott. 14 óra vajjúdás után született meg a picur természetes úton. Igazából nem volt semmi extra a szüléssel, csak hosszú volt és fájdalmas, de asszem ezt itt nem kell részletezni. A doki a kitolási szakasznál már ököllel segített nekem, mert már annyira nem volt erőm, hogy csak na. Sajnos nem is tudtam annyira összpontosítani, hogy jó helyre nyomjak mindig. Szerintem sok ment mellé... :cry: Frankón be is vérzett a szemem. :cry: :oops:
A vajjúdás alatt használtam a labdát is, meg a kádat is.
A férjecskémet 4 órakor riasztottam, hogy jöjjön be a kh-ba. Az elején azt hittem, hogy nem fog bent maradni, mert nagyon nem bírta nézni a fájdalmaimat (plusz egy kicsit náthás is volt, és még ez is rátett). De a végére már annyira belejött, hogy csak na. Nagyon büszke vagyok rá, és hálás vagyok neki, mert egyedül nem tudtam volna végigcsinálni. Azóta hihetetlen módon belejött a dolgokba: fürdet, pelenkázik és még etette is (no nem saját ciciből...).
Ja! És itthon mindent megcsinál helyettem, csak egy szavamba kerül és máris minden a rendelkezésemre áll. Isteni egy pasi!
A szülőszobán nem tudtam rendesen megszoptatni a csöppséget, mert nem igazán volt segítségem (a szülésznő elment másik szüléshez), de a szobába már sikerült. Azóta csak etetek és fejek. Iszonyatosan sok tejem van. Nem győzőm fejni. Szerintem le fogom adni a fölösleget.
Na asszem egyenlőre ennyi. Nem igazán bírok még sokat ülni ezen a széken.

Boldog karácsonyt kívánok minenkinek így utólag is.
Ja! És boldog új évet!!!
Nekünk már megvan ez az öröm. :lol:

Kép
Kép
giga1
 
 


Giga

Szívből gratulálok ha lehet rakj fel légyszives képet a picurról.

Mariann

KépKép

Kép
zoriann
 
 


Sziasztok!

Giga: Hatalmas gratula. Várjuk minél előbb a képeket!

Szeretném megkérdezni tőled, hogy szerinted sok hátránya volt annak, hogy nem volt fogadott szülésznőd? (ugye nem volt?) én nem tudom hogy fogadjak-e.


Bogár: Szia, rég hallottunk felőled, nagyon nagyon szurkolok, hogy összejöjjön a kisbabátok.

Kép
tami2900
 
 


Sziasztok!

Giga, nagyon gratulálok, ha lesz időd tegyél fel képet! Ha van sok tejed csak szopizzatok, ne üvegezzetek!! Használd ki, a lehetőségeket!

Mi folyamatosan rokonlátogatóban voltunk, és degeszre ettük magunkat, az elkövetkező napok az emésztéssel fognak telni. :oops:
Szonja nem volt elájulva a karácsonytól, de érzékelte, hogy valahogy most más a helyzet... :) Egyébként meg köhög és szörcsög, de csak éjszaka. :( Dokinéni szerint nincs komoly baja.
A játékoknak viszont örült, és sorban mindet megkóstolta :lol:
A karácsonyfát le se sajnálta, de az asztali gyertyát lett volna kedve megfogni :D

Majd írjatok, nálatok mit regáltak a csemeték...

thenus
 
 


Kép


Kép etetőszék is bejött :D

thenus
 
 


Giga, gratula, és várjuk a képeket!

Most épp irigyellek, hogy túl vagy már rajta... én már naponta ötször is elmondom, hogy szülni akarok!!! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Giga! Gratulálok a pici lányhoz!!!!

Verna, Zoriann, Pimpoka! Hát nincs már sok időtök! Szorítok nektek!

Hát Petrát nem igazán nyűgözte le a karácsonyfa, de a játékok annál inkább!

Mindenkinek további szép napot!


Hajni

Kép
khajni
 
 


Sziasztok!

Giga gratula!!!Képeket!!!!

pimpoka?Verna? Zoriann?

bogár de jó!!!! :lol: :lol:

Mi is degeszre ettük magunkat, most 2-3 napig csak valami lájtosat eszünk ....

Jól telt a karácsony, gyerekek örültek, most pár hétig van mivel játszaniuk... :wink: ...de aztán mi lesz nem tudom....szeretnek látványosan unatkozni....mint akinek nincs játéka :o

Szonja segített fát díszíteni
Kép

Az ajándék bontás közben videókami ment, fényképezni el is felejtettem....így csak másnap csináltam képeket "az első karácsonyról" :oops:
Kép
Kép

A fához ő is úgy viszonyult, mint a druszája :wink:
A játékok is csak a kóstolásra jók még...

Viszont azért emlékezetessé tette a karácsonyt, 25-én éjfélig volt fent...hiába mondtuk neki, hogy keveri a szilveszterrel :lol: nem hagyta magát...aztán aludtunk 9-ig....ez tegnap 10 órára tolódott vissza, így arra gondolunk talán már sok a napi 2 alvás, most megpróbáljuk egyszer, délben lerakni...főleg , hogy ma is most ébredt éppen...megyek is....
Sziasztok!
becsi
Iklad
 
 


Giga!

Gratulálok és sok egészséget, boldogságot Lilihez!!

üdv,
tüccs
 
 


sziasztok,

Giga: Gratulálok :)

Verna neked meg kitartást nemsokára már neked is a kezedben lesz a csöppséged :wink: de Újévre biztos :P

Kép


Katica
bogár78
 
 


Sziasztok!

Giga1
Ezer gratula!!! Képeket kérünk! Mikor jöttetek haza? Milyen volt bent karácsonyozni?
A 14 óra vajúdás nem semmi, minden elismerésem!
Ha adhatok egy jó tanácsot gátsebre: ne kíméld! Persze ne kezdj el már most spárgázni, de üljél minél többet, lehetőleg keményen, és akkor hamarabb el fog múlni a fájdalom. Ezt tanúsíthatom. Ha puhán ülsz, vagy úszógumin, akkor az - nem törvényszerű, de - széthúzhatja a sebet.
Férjed tényleg szuper, hogy ennyit segít, el is fog kelleni! Használj ki mindnen lehetőséget, nekem például nagy segítség, hogy a hajnali 6 körüli keléskor a férjem pelenkáz és büfiztet, így nekem csak szoptatnom kell, majd aludhatok is vissza a következő etetésig.
És adj Neki nagy nagy puszikat, hogy ilyen angyal!

Becsi, Henus
nagyon édesek a Picurkák! Hogy tudnak már örülni! Gratulálok hozzájuk! Igazán nagyon szépek!

Pimpoka, Verna, Zoriann
Szegénykék, biztos nagyon nehéz lehet ezekben a napokban, megértem, ha türelmetlenek vagytok! Tudom, mindenki ezt mondja, de már tényleg nincs sok hátra! Nagyon drukkolok, hogy mihamarabb találkozhassatok a Babukákkal!
nircee
 
 


Sziasztok!

Giga! Gratulálok és sok boldogságot kívánok Nektek!


Segítséget szeretnék kérni! Sajnos nem tudok most visszaolvasni, de valaki írta, hogy vizeletgyűjtő tasakot használnak. A kérdésem az lenne, hogy hogyan kell azt feltenni, mert nekünk sehogy sem sikerül (nem ragad, kiesik, kifolyik, stb). Megkérdeztük, de elvileg csak egyféle méret van. Lehet, hogy óriás kukival rendelkezik a fiunk? Viccen kívül légyszi írjátok meg, hogy hogyan kell! Sűrgős lenne!

Előre is köszi!

Üdv Mali

Mali
Kép
Kép
mali
 
 


Sziasztok,

Giga,
gratulálunk Nektek a cseppséghez, kicsit irigykedünk rátok, de hamarosan mi is túl leszünk már rajta.
Nagyon ügyes lehettél, 14 órás vajúdás, nagyon soknak tűnik.
Ha majd kicsit többet tudsz már ülni és időd is lesz, akkor kérlek írd meg részletesebben, hogy milyen volt szülés után, Lilivel való találkozásod, szoptatás és úgy minden.

Nálunk még mindíg semmi, de én még mindíg 29-re tartogatom szülinapi ajándéknak :).
A férjem már minden percben szülni szeretne, annyira várja a kislányát. A hasam úgy lent van, hogy lassan a combomon hurcolom.

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Sziasztok!

Giga gratulálok Lili babához!

Kép
Vendég
 


SZIASZTOK!

GRATULÁLOK GIGÁNAK :!: :!: :D Most már biztos hogy a leg szebb ajándékot kaptad karácsony és új évre:D


Kép

Mindenkinek szép ünnepeket :!:

Kép :D
pipacs80
 
 


Sziasztok!

Giga
GRATULÁLOK LILI BABÁHOZ,JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK NEKTEK!!!
Kép

Nálunk nagy átjáró ház volt az ünnepek alatt,kis Levi kézről kézre járt!
Holnap kell vissza mennünk az ortopédiai klinikára csípő Uh kontrollra.Remélem most már tényleg jó terpeszrugit használtunk,nem kell tovább hordanunk! :evil:

Becsi,Henus,
Nagyon édesek a gyerkőcök! :lol:

Henus,
Ti mióta használjátok az etető széket?

Kaptunk most kengurút,nagyon tetszik kis Levinek,hogy erre-arra viszem benne a lakásba. :lol:
Most mennem kell,majd még benézek!
Kép

Kép
mano83
 
 


Hát, nálunk úgy néz ki, nem lesz egyhamar szülés... baba fent van, méhszáj zárt, egy darab összehúzódást sem jelzett a ctg...
Kicsit elkeseredtem. :(
Vendég
 


Verna,
Ne legyél elkeseredve! :wink:
Gondolj arra,hogy nemsokára Te is babázhatsz,hiszen bent nem maradhat,amikor eljön az ideje,kibújik! :lol:

Kép
mano83
 
 


Ja,elfelejtettem az előző képhez írni,hogy azt a kis fát direkt Levinek vette az apukája és Neki díszítette,hogy legyen még egy fa ,ami ráadásul akkora mint Ő!
Annyira aranyosak! :lol:

Kép
mano83
 
 


Sziasztok,

mi is haza értünk a dokitól, hát nálunk sem lesz még szülés.
Egy ici-pici összehúzódás nálunk volt, mondtam is, hogy oh, dejó most nem csak egy csík, de Surányi csak mosolygott...
Szombaton kell majd újra mennünk, ha csak addig nem történik valami.
Dehát majd tudja, hogy mikor jöjjön, csak már úgy várjuk...

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Sziasztok

Nem kéne igy elkeseredni pl. nircee is hazament az orvostól semmi előjellel lefeküdt a kanapéra tv-t nézni elfojt a magzatvíz és megszületett a baba.
Na jó én is nagyon nehezen viselem a várakozást de a lényeg hogy a pici jó helyen van.

Kép

KépKép

Kép
zoriann
 
 


Sziasztok!

Zoriannak igaza van, nem elkeseredni! Mindenki gondolkozzon pozitívan! A Babák akkor fognak kijönni, mikor számukra a legjobb! És mint az én példám is mutatja, bármi megtörténhet, egyszer csak elindul az a szülés magától! Baba bent nem marad! :D :D :D

Figyeljetek, lenne egy kérdésem:
Marci elkezdte megtalálni a hüvelykujját, ha kis nyugtatásra vágyik, akkor azt szopizza. A kérdésem, hogy most mit tegyek? Úgy hallottam, a játszócumi jobb a fogaknak, mint az ujjszopás. Én elvből nem akarok cumit adni Neki, főleg nem még most 3 hetesen, de a kezét nem tudom mindig elvenni tőle. Nekem kényelmesebb lenne a cumi, főleg az éjszakai sírásokkor, de olyan sok rosszat hallottam, hogy nem akarom használni.
nircee
 
 


Sziasztok!

Nircee nekem mindkét csajom cumis. Sára mondjuk inkább cumisüveges volt, gyakran lógott a szájába a cumisüveg, majd később az etetőpohár. Laura már a kórházban cumizott, neki inkább az elalváshoz kell. A védőnénink azt mondta, hogy jobb a cumi, mint az ujj, mert a cumit majd később ki tudjuk dobni, viszont az ujj mindig kéznél lesz. Nehezebb róla leszoktatni. Vannak még ilyen cumizható rongy illetve cumizható pelus megoldások is, de az meg nem túl higiénikus. Szerintem nyugodtan adj neki cumit, ha nem kell neki úgyis ki fogja köpdösni.
Remélem tudtam segíteni!

Pilla
Vendég
 


Sziasztok,

nem, nem, én nem elkeseredve vagyok, hogy nem jön ki holnapra, hanem csak nagyon-nagyon várjuk. Teljesen be vagyunk zsongva, annyira várjuk már és nagyon kíváncsiak vagyunk, hogy ugye, hogy is lesz minden. A férjem izgul a közlekedés miatt kicsit, mert ő nagyon óvatos vezető, de vannak mások akik meg nem. Az út itt meg nagyon csúszik most.

Lelle épp csuklik most, olyan édes ilyenkor, rángatja az egész hasam.

Én szerintem fogok cumit használni, mert az megnyugtatja és sokkal jobbnak tartom, mint hogy az ujjacskáját szopizza. Az anyósom logopédus és ő kifejezetten kért rá, hogy ha ilyen van, akkor válasszam majd a cumit inkább, mert az kevesebb deformációt okoz a fogaknál és a szájpadlásánál, nem azt mondja, hogy ettől még nem lehet majd beszédhibás, de sok dolgot meg lehet előzni vele.
Ti megnéztétek a kisbabátok nyelvét, hogy nincs-e letapadva? Mert ezt is mondta az anyósom, hogy ő megnézi majd azonnal, mert sok gyereknek csak későn veszik észre és csecsemő korban egy kis nyisszantással felszedhető, viszont amikor már 4-6 év körüli amikor ez kiderül, már csak kisebb műtéttel. Ő nagyon sok gyereknél tapasztalta ezt, a letapadt nyelv nehezítheti a kisbaba szopizását is, és beszédhibához vezet.
Hmm, lehet nem érdekes, de megnézni nem telik semmibe és az is lehet, hogy megnézik a kórházba. Mindegy mi megnézzük majd a kicsi nyelvét.

Szép estét Mindenkinek!

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Sziasztok!

mali, én érdeklődtem a vizeletgyűjtő tasakról, igaziból csanomano a profi benne. Nekem a leánykának igen körülményes volt úgy, hogy ne follyon ki, mellé, stb..., de ő azt mondja fiúknáál egyszerűbb. Csak megtisztítod a bőrt körülötte, és sásimítod a tasakot. Miért kell? Valami baj van?

Mano, nem használunk etetőszéket, Szonja még csak cicizik. :lol: Ezt most kapta karácsonyra. Még nem is tud stabilan ülni, csak néhány percig aztán felgurul :D Mondjuk ebben nagyon bir ücsörögni, ki van támasztva, gondolom azért.

Nircee, már sokszor volt téma a cumizás a fórumon. Az én véleményem a következő. Elvből nem adtam cumit én sem a lányomnak. Óvónőként nagyon rossz tapasztalataim voltak a leszokást illetően, de gondolom, ez nagyban szülőfüggő is. Szonja is gyorsan rátalált a hüvelykujjára, és akkor én is megijedtem, de a cumi szóba sem jöhetett. VAlóban azt mondják a logopédusok és a fogorvosok, hogy inkább a cumi, mint az ujj. Pszichológiai szempontpól meg inkább az ujj. Tul. képp, a cumizás (akár ujjon, akár cumival) egyfajta komfort szopás, anyapótlás. A cuminál te szabod meg, hogy mikor adod oda, az ujját pedig akkor kapja be ha szüksége van rá. Nehéz eldönteni, hogy mi a helyes, mert a gyerekek többségének kell valami pótlás. A tapasztalatom az, hogy a cumisok nagy része a cumit nem csak alváshoz használja, hanem egy idő után folyamatosan a szájában lóg beszéd közben is. A legutóbbi csoportomban minden cumisnak volt beszédhibája. Szóval nem lehet receptet mondani. Nálunk Szonja ujjszopós lett. De a cumit továbbra is ellenzem.
Na így próbálj meg okosan dönteni :D

thenus
 
 


Pimpoka, Szonjának is le volt tapadva a nyelve mikor megszületett. "Fel is vágták neki", de sajna erre csak a harmadik napon jöttünk rá ,mikor már véres, sebesre csócsálta a cicimet. Amíg benn vagytok nézesd meg a csecsemősökkel, meg a gyerekdokikkal, és tényleg semmiség a nyisszantás.

thenus
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan a cumihoz...aztán vasalok :x

Én az elsőnél még 9 éve azt hittem a gyerekhez hozzátartozik a cumi, így volt neki...3 évig , egyik napról a másikra ő dobta el...totál beszédhibás lett...
Másodiknak úgy indultam neki, hogy nem cumizunk...csak hát mikor már nagyobb lett nagyon jól jött a cumi, mert míg az volt a szájába nem jutott eszébe a tesó kindereit, legoit betömni...Dorka is 3 évesen, magától...vele jövő héten kezdjük a logopédiát, de csak az "r" hang nem megy...
Szonjánál már természetes, hogy van, sőt, ha megyünk a nagyok szobájába játszani /természetesen csak ott szeret/ akkor rögtön cumi és így ki védtük, hogy tömje a száját az apró játékokkal...és még így is nagyon kell vigyázni, mert a kiváncsiság nagyúr...
Szóval én cumi párti....mondjuk nekem rossz emlékeim vannak az ujj szopásról, mert engem erőszakkal leszoktattak...öcsém bezzeg 8 évesen is szophatta...egyik sem volt jó....

Megyek vasalni :twisted:
becsi
Iklad
 
 


sziasztok!

Giga, nagyon-nagyon gratulálok! már alig vártam, h hazaérjünk és végre netközelbe kerüljek, h megtudjam mi van veled!
Annyira örülök, h az nem is igaz :)

A mi Lilink elég jól viselte, h pár nap alatt körbeutaztuk az országot (Bp-Záhony-Szeged, így válasszon az ember párt :) ), de végre itthon vagyunk, el sem hiszem!

Kicsit visszaolvasva, úgy látom a helyzetem még rosszabb lesz :( Zoriann én már most alig alszom, sok a savam, állandóan wc-re járok, a derekam meg majd leszakad :( pedig pont egy hónapom van még hátra. szóval készüljek föl, igaz? Főleg, h Lilinek egyelőre úgy érzem esze ágában sincs visszafordulni, kényelmesebb neki ez a faros póz :(

tényleg lányok, holnap megyek a kórházba az első nst-re. a dokinak ilyenkor is kell fizetni?

cumitémában csak annyit: én is kb 8 éves koromig szoptam az ujjam, akármivel próbálkozott a családom nem tudtak leszoktatni :( valószínű, ennek köszönhető h kiskoromban kellett fogszabályzó.

Utólag is kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek (azt hiszem, Gigáéknál volt a legszebb ajándék:-)
Már mi is annyira várjuk Lilit, de még maradjon egy kicsit, főleg mert még csak holnap kezdjük el a szobáját festeni.

Szép estét mindenkinek!

murphyke

Kép
murphyke
 
 


Reménykedjünk a hidegfrontban! :)

Én vettem cumit, majd meglátjuk. Én kb. 5-6 éves koromig szoptam az ujjam, magamtól szoktam le, de jó kócosak a fogaim... beszédhibás is vagyok emiatt. Szóval inkább cumi...

pimpoka: Ez a nyelv-letapadás meg tényleg így van, unokatesóm már 6,5 éves, és most derült ki, hogy ilyen problémája van. Nem is tudott szopni, csak pohárból inni - és ez nem derült ki akkor! Meg amúgy is volt egy csomó problémája evéssel, beszéddel...
De ezt lehet csak úgy látni? Neki valami gégész szakorvos vette észre mostanában, és a Heim Pálba kell menniük műtétre...
Vendég
 


Sziasztok!

Fúúú! Végre én is hozzá tudok szólni a babás témákhoz. :lol: Juppí!
Szóval cumi vagy nem cumi? Hát ez nálunk úgy működik, hogy Lilinek van cumija, de nem sokat használja. Tényleg csak akkor ha egy kicsit meg akarom nyugtatni, amíg odakerülök, hogy megetessem, vagy tisztába tegyem.
Én személy szerint nagyon sokáig ujjszopis voltam. Nem lettem emiatt beszédhibás, és fogszabályzó sem kellett. Lili néha az ujját is megtalálja. Azon szoktam mosolyogni, amikor a középső ujját kapja be. :)

Pimpóka!
Lilinek is le volt tapadva a nyelve. Nálunk már az első nap észrevették, de csak a 3. nap vágták fel neki, amikor már a cicim szépen véresre rágta. :cry: Ma volt az első napja annak, hogy nem láttam csillagokat, amikor bekapta a cickót. :D
Én azt mondom, hogy mindenki nézesse meg rögtön, és ha azt mondják, hogy le van tapadva, ne hagyja napokig a vágást.
Ez tényleg nem fáj nekik, és jobb ha most csinálják meg!

Az jutott az eszembe, hogy milyen sokan szidtátok a csecsemősöket... Nekem egyetlen rosűsz tapasztalatomn volt. Van egy vöröses (igazából sokszínű) rövid hajú nővérke. Na az hatalmas egy bunkó volt. Egyik este mikor vittem a kiscsajt fürdeni a kezemben (nem tettem be a kocsiba...) bementem a babaszobába végignézett rajtam a nő, és megkérdezte, hogy hát én meg minek jöttem? Szó szerint így. Aztán mikor mondtam, hogy fürdeni, elküldött, hogy csak kocsival. Tudta a franc, hogy itt ilyen szabályok vannak! :evil: Aztán akárki bejött nem volt egyetlen normális szava sem. Teljesen ki voltam ettől a nőtől.
A többiek viszont nagyon aranyosak és segítőkészek voltak velünk. Mindent köszönök nekik!!! :D

Jajaj! Tami!
Nem válaszoltam még neked. Én nem éreztem hátrányát annak, hogy nem volt választott szülésznőm. Egyedül a szülés után lett volna jó, mert akkor nem tudott ottmaradni mellettem, hogy a szoptatásnál segítsen. De nálam ez szerencsére nem jelentett akadályt a későbbiekben. :lol:

Képet még nem tudok feltenni, de majd igyekszem. :oops:

Kép
Kép
giga1
 
 


Bence nálunk fogszabályzós, de ő azért mert a szemfoga még csírájában eltünt...neki olyan nem létezik, így csúszik a fogsor össze-vissza... :cry: Remélm a csajoknak nem lesz gond, mert senki nem volt soha egyikünk családjában sem akinek kesze-kusza fogsora lenne...

Giga a kocsi miatt engem is leszúrtak...kicsit kedvesebben :wink: de meg is magyarázták, hogy volt kismama aki összeesett a babával a folyóson, azóta ez a szabály...igaz 2 gyerekem kocsi nélkül töltötte ott az 5 napot ...csak hát esetleg szólni kéne a kismamáknak :wink:
Egyébként jó dolog a kocsikázás :lol:

jó éjt....bár az nálunk mostanában nincs :cry:
becsi
Iklad
 
 


Köszi szépen a hozzászólásokat, igaz, ami igaz, nem lettem okosabb. Bár úgy látom, inkább cumi, ha nagyon muszáj. Én nem is annyira a fogai miatt aggódom, mert max. fogszabályzós lesz (én is az voltam, és cumiztam kiskoromban), hanem amiatt, hogy a szopizásba bezavar. Mostanában kezd igazán jó technikával szopizni, és nem szeretném, ha ezt bármi megzavarná. Úgyhogy amíg bírom idegekkel, nem cumizunk, aztán majd meglátjuk.

Most megyek, elaludt Marcika, és én is próbálok hunyni egy kicsit, mert az éjjel mindig nagyon nyűgösek vagyunk, nem fogok sokat aludni.

Jó éjt mindenkinek!
nircee
 
 


Megpróbálok képet feltenni a kiscsajról... :lol:

Kép

Kép

Szóval hát ő lenne az. :lol:
Az én szemem fénye.[/img]

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!
Giga, gratula a picurkához! A még egyben lévőknek kitartás, az én Bogikám is 2 héttel maradt tovább, már azt hittem, a hasamból megy oviba :lol: de minden babóca kibújik egyszer!
Nircee, nálunk bevált a cumi, de ebből a szempontból nagyon szerencsések vagyunk, mert szinte csak az esti elalváshoz kell, és amint mélyálomba zuhan a lányom, azonnal kipottyan a szájából a cumi! Napközben az orra előtt van, és csak néha kéri el, de gond nélkül akár ki is lehet venni a szájából, sőt, ő maga dobja el, ha enni vagy inni kér, illetve ha "közölni" akar valamit. Nálunk az Avent cumik váltak be, szerintem jó, hogy 3 havonta vált méretet, hiszen a gyerek is nő. Ráadásul hiába drága, a szilikon örök darab, a következő pici is a tesóét kapja, csak sterilizálni kell előtte... Ráadásul az ujjszopás baromira nem dekoratív, Bogi két hét alatt a csupasz ínyével szétette a jobb mutatóujját, azóta is nagyon ronda rajta a bőr, a körméről nem is beszélve! Szerintem bízz meg a gyerekedben, tudni fogja ő, hogy a cumi nem örökre szól, csak ideiglenes, és a megfelelő időben meg fog tőle szabadulni.
Na, megyek, nemsoká felébredünk a délutáni sziesztából, nekem meg még fel kellene mosni a konyhát... :cry:
üdv:
Andi

Kép

Kép
andibab
 
 


Giga! Gyönyörűséges a kishölgy! Próbáltam is győzködni az én picurkámat a képpel, hogy milyen jó dolga van a már kint lévő babáknak. :)

Nálam amúgy az a helyzet, hogy a hízásom, vizesedésem és a vérnyomásom miatt igencsak indokolt lenne, ha már kibújna a picur... szóval nem csak a kényelmetlenség miatt akarom, az nem érdekelne, de sajna egészségileg is indokolt... na mindegy, meglátjuk... Volt egy olyan homályos megérzésem, hogy ma jön, de egyelőre az égvilágon semmi jele... :(
Vendég
 


Sziasztok!

Giga,
nagy gratula a picihez, örülök,hogy mind ketten jól vagytok.

Nircee,
nektek is gratulálok a csöppséghez.

olyan jó olvasni a történeteiteket, mindig könnyeket csalnak a szemembe :) és rögtön eszembe jutnak a saját élményeim, mintha tegnap lettek volna :wink:

cumizás: nálunk mind kettő cumizott és cumizik, a fiam 1 éves volt mikor észrevétlenül elhagyta, pedig anélkül el sem indulhattunk sehova, most a picinél meg csak alváshoz kell, aztán kiköpi.

vizeletgyüjtő tasak: nekünk is kellett, de nem sikerült, mindenhova ment pisi csak a tasakba nem elég trükkös a használata :?

voltunk koponya, has és csípő uh-n, minden rendben, sokat sem kellett várni 10 perc alatt végeztünk is :)

remélem mindenki jól van, nem betegeskedtek :wink:

úgy látom pár nap és megint rengeteg babócát köszönthetünk :D

Timi

Kép

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Jaj de cukik ezek a csajok! :lol:
Verna esetleg együtt szilveszterezhetnél a dokival.... :wink:
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!

Giga, Czakoca
gyönyörűek a kiscsajszik, gratulálok!!! :P :P :P

Kezdem beadni a derekam cumi ügyben, már eddig is sok elvemet adtam fel, eggyel több, vagy kevesebb, már nem számít. A gyereknevelés már csak ilyen. Nekünk is Avent cumink van, még Anyukám vette, mikor pocakos voltam, de eddig a szekrény mélyén volt, direkt nem vettem elő.

Ti hogy töltitek a Szilvesztert? Mentek valahova, vagy otthon lesztek? Ez elsősorban persze a nagyobb babásoknak szól. Mi valószínűleg átugrunk Anyuékhoz, itt laknak a 16. kerületben, 10 percre tőlünk. Már megvolt a főpróba Karácsonykor, Marci úgy elaludt a hordozóban odafele, hogy 4 óra múlva, itthon ébredt csak fel, pedig azalatt levetkőztettük, kivettük, felöltöztettük, betettük, majd ismét levetkőztettük. :D

Képzeljétek, kaptam Anyutól Karácsonyra egy olyan babanaplót, amibe a kéz- és láblenyomatot is lehet készíteni. Na, hát ez csak elsőre tűnik egyszerűnek. Először is, kell egy alvó baba. Aztán tempera, amit kinyomsz egy tálba, majd a baba keze és lába, lehetőleg nem összeszorítva, amit először a tálba, majd a papírra nyomsz. Végül sikerült kivitelezni a dolgot, de annyit nevettünk közben, mert a tempera mindenhova ment, csak Marci praclijára nem, ráadásul persze azonnal ökölbe szorította, úgyhogy az egész kis mancsa kék lett. Mondtuk is, hogy jó, hogy a védőnő és a gyerekorvos ezt nem látja, mert rögtön hívnák a Gyámhivatalt. :oops: Mindeközben Anyu ölében aludt Marcika. Az az aranyos az egészben, hogy csak akkor ébredt fel, amikor végeztünk, pedig húztuk- vontuk a kezét- lábát. A körme ma még kék volt, de levágtuk, így nincs bűnjel. :D Az eredmény viszont nagyon cuki!
nircee
 
 


Czakoca: gyönyörű a nagylány, milyen édes, huncut mosolya van! :)

Becsi: nem jó, kikötötte a doki, hogy bármikor, csak szilveszterkor ne... :) Pedig elvileg van rá esély...
Vendég
 


verna, pont azért mondom elmész velük bulizni, aztán ha jön a baba kéznél leszel... :lol: két legyet egy csapásra

mi itthon bulizunk...azaz alszunk...úgy volt vacsizunk a szomszédban, de mára lebetegedtek... :cry:

nircee ezt mi is eljátszottuk anyák napjára, csak mi indulás előtt ébren lévő Szonjával...hát csak a talplacska jött össze...a kezét nem tudtuk kifeszíteni...de a gyámhivatal nekem is eszembe jutott, mikot ránéztem a csupa festékes gyerekre /piros festék :wink: / :lol:
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!

Giga,Timi,
Nagyon szépek a lányok!!! :lol:

Tegnap voltunk csípő Uh kontrollon.
Most már elég laza Levi csípője,de még 1 hónapig hordanunk kell a betétes rugit,aztán már nem! :wink: :lol:

Képzeljétek,ma délelőtt a jégpályán voltam korcsolyázni az öcsémékkel.
Rábeszéltek,hogy nem árt egy kis mozgás,kis Levi meg el lesz a mamájával.
Én a jégpályán nőttem föl,minden nap kint voltunk öcsémmel,most meg alig bírtam a tempót! :oops:
Már alig várom,hogy Levi rendesen tudjon járni,akkor kivihetem őt is!

Kép
mano83
 
 


Sziasztok!

Giga, gratulálok Lilihez, sok örömöt, és jó egészséget kívánok! Gyönyörű a kislányod!

Nircee, én is felvetettem a cumi témát régebben. Sára nem cumizik, én sem szerettem volna, ha cumizik, elvből. (én több, mint négy éves koromig cumiztam, visszanézve a fényképeken olyan ronda, hogy egy olyan nagy gyereknek lóg a szájába a cumi, nem akartam, hogy Sára is cumizzon. De néhányszor majdnem feladtam, volt is a szájában újszülött korában párszor, nyugtatás képpen, de nem is nagyon kellett neki. A cici jobb :lol: Ő az öklét kezdte el mostanában csócsálni, az egész bent van a szájában, és nagyokat cuppog hozzá.

Kati, már én is nagyon vágyom korizni, sokat koriztunk a tesóimmal régebben. Tavaly télen már nem mentem jégre kis pocaklakókám miatt, az idén meg még nem jutottam el. De majd egyszer...

Nálunk a karácsony elég mozgalmasra sikeredett, 24-én itthon Pécelen a férjem családjával, 25-én otthon Nyíregyházán a szüleimnél. 27-én jöttünk haza, addig nagyik, dédik látogatása. És a két ünnep között sincs vége a rokonok babavizitének. :roll:

Szilveszterkor itthon leszünk, pihenünk. nem tudom, hogy fogja Sára viselni a sok petárdát, meg tűzijátékot.

Képzeljétek, tegnap úgy gondolta a kislányom, hogy nem alszik. Reggel fél nyolc, és este 11 között 2×fél órát aludt. Nm volt nyűgös sem, csak egyszerűen nem aludt. Este már közénk vettük, hátha úgy elalszik, és fél 11-kor még olyan kdélyesen csevgett közöttünk az ágyban, mintha az lenne a világ leg természetsebb dolga. Aztán éjfélkor ébrdtem arra, hogy már nincs a szájában a cici, és ő is alszik, és akkor tettem vissza a kkiságyába. De ma bepótolta az alvást, délelőtt három órát aludt, délután egyet, és most is alszik. Kíváncsi leszek az estére...elvileg hétkor fürödnénk...

Czakoca, nagyon cuki leánykád abban a kisruhában!!

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Sziasztok,

nagyon édesek a lánykák!


Verna, hát nálunk sincs semmi, úgyhogy lehet bukta Surányi a szilvesztert és mindketten ott leszünk :).
Mi holnap megyünk hozzá, kíváncsi leszek, hogy mit mond, de miután nem érzek összehúzódásokat, így még bizti zárt minden. Igaz, nyílhat bármikor :).

Most meg amúgyis becsípődött a derekam, nem lenne most olyan kellemes szülni is. Nem tudjátok mit lehet ilyenkor rá kenni, voltam gyógyszertában kértem valami kenőcsöt, de mire hazahoztam és elolvastam, kiderült, hogy csípésekre való... :).

Szép estét Mindenkinek!

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?