Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csak jó hírt szeretnék közölni. Már azt hittem én nem fogok tudni új tudományról beszámolni.

Ma vagyunk 4 hónaposak és hasrafordult a kis tündérkénk.
Ráadásul ma voltunk az orthopédián kontrollon és ott is rendben találtak mindent.

A betegeskedőknek jobbulást kívánok!

Kép

Kép

Jó pihenést mindenkinek!

Kép
Kép
educi
 
 


Szia Tündi!

Fel a fejjel!! Nagyon rossz az ilyen éjszaka, most biztos ki vagy, de tul lesztek ezen a rossz szakaszon hamar, hidd el!
A helyedben azt hiszem megprobalnék anyatejet szerezni, akar a védönénin keresztül, ha masképp nem megy. Megér egy probat. Mert az tény, hogy a tapszernek mas a ize és lehet, h nem izlik Iminek + nem érti ezt a hirtelen valtozast. Ha ezt elfogadja igy legalabb ki lehet pipalni, h mi volt a baj. Ha ez sem segit, lehet tovabb nyomozni... :?

folyt köv :)!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Így utólag is nagyon boldog ünnepeket kívánok mindenkinek, előre pedig csodálatos és vidám 2007-t!!!! :)

Jutka + család

KépKép
KépKép
tjutka
 
 

 
 

Mindenkinek nagyon Boldog, Sikeres Új Évet kívánunk!

Szilvi, pocaklakó Ákos:-)

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok!

Tündi,
remélem rendeződtek a dolgok,és nem sír már annyit Imi baba!Sajnos nehéz eltalálni mi lehet ilyenkor a baj,de bizz magadban hisz legjobban te tudod mi kell a kisfiadnak!Mindegyikönkkel előfordult már és még sokszor elő is fog,hogy nem tudjuk az okát a sírásnak,és egy anya számára nagyon rossz érzés amikor tehetetlennek érzi magát,mert azt gondolja nem tud segíteni a babájának!Pedíg ez nincs így!Bizz magadban,Iminek te vagy a legjobb anyukája,aki mindent megtesz érte!Biztos hamar túl lesztek a nehéz időszakon! :wink:

Educi,
gratulálok Ritának az új tudományához!

Ha nem haragszatok meg érte egy két karácsonyi képet megosztanék veletek! :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Mindenkinek kellemes évzáró napot!

Pusz

Timi
timiban
 
 


Gyöngyözik a pezsgő szól a trombita,

hidd el , hogy 2007 lesz éveid legjobbika!

Dolgozz, szeress, és keresd a szépet.

Adjon a jó Isten, nagyon boldog új évet!!!



Kép

Mindenkinek BUÉK!

Timi és családja
timiban
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a vígasztaló szavakat!
Tegnap volt a holtpont, de ma már minden renben. Végül is szerintem a pocakja fájhatott, ugyanis ma reggel trottyolt egy embereset (5 nap után) és már mintha kicserélték volna.
Tegnap már mindennel próbálkoztunk. (torna, masszírozás, hőmérő, kúp) de semmi sem használt. Aztán ma reggel meglepetés szerűen kiadta magából.

A szopi úgy ahogy helyreállt. Tápszert nem kap. A hozzátápival is várunk még egy kicsit.
Esténként az esti szopi előtt megiszok egy alkoholmentes búzasört és az használ. Két ciciből lakik ugyan jól, de jó lakik és alszik reggelig.
Nap közbem mondjuk borult a napirendünk, eddig kibírta 4 órán kereszül is. Mostanában van hogy két óra után éhes. De lehet hogy csak szomjas, mert nem szopizik sokat.

Mégegyszer köszönöm szépen. Tartottátok bennem a lelket. :)

Educi: Gratula a tudományhoz. :)


Nagyon sok boldog új évet kívánok Mindenkinek!!!

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Csak még egy kép! :lol:
Kép

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek jó egészséget és örömökben gazdag új évet kívánunk!
Kép

Kép

Évi, Pali és Ricsi babó

KépKép
ranpo
 
 


Kívánunk mindenkinek egy nagyon-nagyon boldog és sikeres új évet!!!!!

Kép

Renáta és pocaklakó ..... :wink:

Kép
renatac28
 
 


Kedves Mindenki!

Nagyon Boldog, Egészségben, sikerekben gazdag Új Évet kívánunk!

Kép Kép
Kép

Anita, Edina
Kép
educi
 
 


Sziasztok,

[size=18]Én is boldog, örömökben gazdag új évet kívánok, és remélem, hogy jövőre is adunk-kapunk sok jó tanácsot egymásnak/tól.

Jó volt veletek ez az év :-)
[/
size]

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Hellóka!

Sziasztok!!!!!A Rafaez család is megvan még!!!
:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
Endy
Nagy nagy gratula! Rita babának sok sikert az élethez!
Majd jövök és elolvasok mindent!!!!!!
Sziasztok!

B.U.É.K.

Kép
anid
 
 


BUéK mindenkinek!

Köszönöm a sok segitséget, amit Töletek kaptam 2006-ban!!

Sa'ra+Vinci

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Kivánunk mi is sok örömet, vidámságot, nevetést és boldogságot a jövő évre!

Móni és Sanyika

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek Kicsiknek és Nagyoknak is Nagyon Nagyon Boldog Új Évet Kívánok!

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok:)

Mindenkinek nagyon nagyon boldog és gazdag Új Évet kívánunk!!! :):):):)

Köszönök nektek minden együtt töltött időt, jó szót, kedvességet, találkozót, jó tanácsot és úgy ámblokk mindent amit töletek kaptam :)

sok sok puszi

Ági és a fiúk


Kép

Kép

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


A fogadalmakhoz kitartást, az álmokhoz, tervekhez, reményekhez megvalósulást és persze sok-sok vidámságot és babás örömöt kívánok Mindenkinek az új Eeztendőben!
B.U.É.K!!! :D

Prücsök & Blanka & Bálint

prucsok
 
 


Hellóka!

B.U.É.K. :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
Mindenki alszik?????

örülök, hogy mindenki jól van!
Rita baba hogy van? És a kis családja??

Mi túléltük a rokonlátogatást, igaz, a lányunk bírta a legjobban! Ügyes csajos!

Kinek van valamilyen fogadalma???
Akkor fogyúzunk???? Okés volt a gondolat, hogy az ünnepek alatt nem lehet!

Hadd dicsekedjek!!!

Katának van 1 FOGA, a vártnál kevésbé viselte meg (rutinosak vagyunk nyafi terén :lol: )
Remekül fordul hasról hátra és tegnap óta kutyázik!!!!!
Ülni is tud (igaz, csak ha felültetjük) bár nagyon hamar eldől, de egyensúlyozik!
Annyi mindent csinált az elmúlt héten!!!
Ja, és két óránként kajálna, ha hagynánk! Ez normális????

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

Anid
Nagyon Nagyon Ügyi a kicsi lánykátok, hogy már ennyi mindent csinál!
Kajcsizás: szerintem normális, de persze ez függ attól is hogy milyen ütemben hízik a magasságához képest, de ha nem nagyon nagyon duci akkor miért is ne, max éjjszaka ne egyen 2 óránként (akkor csicsikázni kell).

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Nagyon boldog Uj Evet kivanunk mindenkinek!!

Puszi:
Panzej Family
panzej
 
 


Sziasztok!


Boldog Új Évet kívánunk.

Laura, Klaudia, Andi

Kép
andusz
 
 


Sziasztok!

Endy! Szeretettel gratulálok Rita babához, jó egészséget kivánok! :D


.. és persze minden kedves mami pajtásnak és egész családotoknak nagyon boldog, babanetben gazdag új esztendőt! :D :D


Szeretettel

Kinga
/bocsánat, most nem volt időm többet irni, de sietek pótolni/
kgk
 
 


Nagyon boldog új évet kívánunk mindenkinek! Legyen olyan évetek, mint amilyet szeretnétek magatoknak! :wink:


Anid: Gratulálok az első fogacskához és az új tudományokhoz! Boldog feledik évet Nektek!
Ne aggódj, hogy sokat kér enni. Ennyi mozgáshoz szüksége van engergiára.

Tündi: Ezek igazán jó hírek! Csak így tovább!

Timi: Klasszak a családi karácsonyi fotók, dehogy haragszunk, hogy felraktad. Én örülök nekik.

Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Most csak egy kédés!

MERRE VAN JOE???????????????????????????????,

Ezer éve nem írt!Ki ud róla vmit?
Ha olvasol minket írj,mert hiányzol!


Lilla,
köszi,jól esett!:)

Mindenkinek szuper évet kívánok!

Pusz

Timi
timiban
 
 


kérdés,tud csak javítottam :oops:
timiban
 
 


Sziasztok,

BÚÉK minden Sote II-es anyukának és kismamának, az apróságoknak és a pocaklakóknak szintén!

Tavalyi ígéretünkhöz híven, íme egy kis beszámoló rólunk. Mivel Julcsi éppen elfoglalt, ezért engedelmetekkel egy apuka sorai következnek.

Lánykáink 28-án voltak 11 hónaposak, és ha minden jól megy, akkor első szülinapjukat már egy másik, a jelenleginél nagyobb lakásban ünnepelhetjük. Dorka születése óta tartja a nagyjából 800 grammos előnyét súlyban, ő a kilenc kilót ostromolja, Livi pedig a nyolcat éri el hamarosan. Hosszra öt centi a különbség, 74-69 az állás Dorka javára. Elsőszülött lánykánk fogzás terén is viszi a prímet hugi előtt, ott a sportkifejezéseknél maradva, 8-6 az eredmény, de bármelyik pillanatban érkezhet a kilencedik.

Táplálkozás szintjén a napi öt kajálás a default, reggel és este tápszer, délben normál kaja, turmixolva, ám egyre több darabos cuccal színesítve, hogy a rágcsálás is haladjon. Tízóraira (ami 11 inkább) és uzsira gyümis valamit kapnak, de jól fogy a krémtúró is. A kiflivel és a kenyérdarabkákkal is boldogan megbírkóznak, utóbbit már eléjük rakva maguk gyömöszölik a szájukba a kis porciókat. A tej és a tojás egyelőre nem játszik. Amúgy szerencsések vagyunk, mert mindent megesznek eddig, nincs olyan, ami ne csusszanna le.

Mozgékonyságuk szinte határtalan. Már mindketten megállnak hosszabb ideig is a lábukon, kapaszkodva bárhova eljutnak, önálló lépésekből kettő-háromnál tartunk. Maguktól állnak fel, akár kapaszkodás nélkül is felpattannak. Olykor táncikálnak ide-oda dülöngélve. Értelmük is jól fejlődik, kötnek bizonyos szavakat a tárgyakhoz (pl. baba, labda), puszit adnak ha kérünk és van kedvük hozzá. Szókincsük bővül, de hullámzó, olykor visszaállnak babanyelvre, de az apa, a pápá, labda, és újabban a lepke, halló, ha nem is tökéletesen, de kivehetően elhangzik. Dorka egy hónapja azzal is meglepett minket, hogy a húgát kb. bibínek ejtve, de a nevén szólította, most azonban ez szünetel, helyette minden jó és érdekes dolog "bí" lett. Általában minden új dolgot Dorka művel elsőkéánt, ám Livi pillanatok alatt ellesi, aztán még tovább is fejleszti a látottakat, pl. ő áll a lábán stabilabban. A gombok nyomkodását a zenélő játékokon azonban a hugi tanítja a nővérének.

Mint a szavainkból is kitűnik, nálunk hiába ikrek a lányok, mivel kétpetéjűek és szinte semmi hasonlóság nincs közöttük, ezért klasszikus nővér-hugi viszony van, ráadásul imádják egymást, ritka a vita. Pláne hogy szinte mindenből kettő van. A gondok abból fakadnak, amikor az egyiküknek kell minden.

Személyiségre is hatalmas különbség jellemző, Dorka analitikus alkat, ha új helyzetbe kerül esetleg sírva is fakad, mert kell neki tíz perc, amíg mindent megfigyel, aztán a tapasztaltak birtokában feltalálja magát, kiválóan érzi magát. Olykor picit felpörög, és akkor kihasználja testi fölényét is a hugival szemben. Livi egy pajkos, huncut kislány, aki erre rá is pakol. Míg a nővére tudja többnyire mit szabad és mit nem, Livi feszegeti a határokat, sőt előszeretettel panaszkodik is, ezért figyelnünk kell valóban elvette-e Dorka a játékot a kezéből vagy csak kinézte magának, és így követeli ki, hogy ő kapja meg.

A komolyabb betegségek szerencsére (lekopogom) eddig elkerültek minket, garatgyulladás illetve kis takonykór volt, Livi megismerkedett a háromnapos lázzal is, csupa pötty volt szegényke.

A csajoknak a nyaralásból is kijutott bőven, kétszer voltak falun és a Balcsinál is. Az utóbbi helyen, a karunkban tartva ugyan, de meg is mártóztak. Nyugodtan alszanak utazóágyban is, illetve szinte bárhol, ha nem otthon vagyunk, de olyan még nem fordult elő, hogy nélkülünk, idegen helyen maradtak volna éjszakára, még nagyiknál sem. Az a néhány alkalom, amikor eljutottunk színházba, mindig úgy zajlott, hogy valamelyik nagymama itt ellátta őket, és nem a lányok lettek átcipelve, így reggel már újra minket láttak meg.

Mi, szülők elvagyunk, mindig vannak nehezebb majd könnyebb időszakok, alakulunk az állandó nyomás alatt. A legkevesebb természetesen szabadidőből van.

Képeket holnap válogatunk és rakunk fel.

Puszilunk mindenkit,

Julcsi, Dorka, Livi, Árpi
Vendég
 


Sziasztok!

Arpi, ez aztan a beszamolo :)! Köszönjük! Nagyon szépen fejlödnek a lanyok a korukhoz képest. Biztos eltanulnak egy csomo mindent egymastol. Ugy latom nem unatkoztok :)!
Szuper, h sikerült uj lakast szerezni. Ha jol emlékszem Julcsi anno 35 nm körüli lakast emlitett... :? ?
Boldog Uj Evet az egész csaladnak!
Kisteson gondolkodtok mar :lol: ?

Tündi, nagyon örülök, hogy rendben vagytok!
Es gratula a vizsgadhoz :)!
Nekem sokszor eszembe jutott, milyen jo lenne egy mano tolmacsologép :D Föleg mikor ilyen picik és csak talalgatni lehet, h mi a baj :(.

Lilla, köszi az érdeklödést, Vinci megy, mint a rakéta, nagyon édi. Parszor azt hittem, h szivrohamot kapok (radiator lefejelés meg ilyenek), de altalaban nem olyan rossz a helyzet. Végülis 1 honapig tökéletesitette a technikajat, megfontolt kisember :lol:!

Mar atalltunk a napi egy alvasra, altalaban 11.30-tol 14-ig tart kb a szundi. Igy nem tudom hogyan tudunk elmenni a talikra :(...

Eszrevettem egy oriasi nagy dudor az inyjén (?) hatul, örlöfog lesz a következö azt hiszem. Ranézésre nagyon fajdalmasnak tünik, de eddig nem panaszkodott, csak par szor felébredt éjszaka + allandoan ragja a kezét... :(

Par napja ujra probalkoztam a PP féle trükkel (tapszeres üveg a cici helyett) most este sötétben (legutobb reggel volt). Megivott egy kortyot, kirazta a hideg (gondolom a jo iz miatt) aztan annyi. Még 2 szer van szopi (reggel+este), reggel kifejezetten kéri, ha otthon vagyok. Este nem tudom hogyan menne az alvas cici nélkül.
Hat kivancsi vagyok hogyan és mikor tudjuk abbahagyni a szopizast :? Par honapig még benne vagyok, de utana tényleg befejezném.
Hédi, Te hogy csinaltad? Ugy rémlik irtal valamit ezzel kapcs nem rég.

Moni, megkérdeztem a lanyt (e-mailben) és azt mondta, h tényleg jar az emelt csaladi potlék is + a GYES/GYED is a gyerek 8 éves koraig, ha minden évben van papir a tejérzékenységröl. Csak ennyit irt, nem akartam kifaggatni, mert mar sokat segitett. Apa utana fog jarni, ez a legegyszerübb.
Vincének 1* probaltam szojatejet adni, de nem csuszott (lehet akkor is a cumisüveg zavarta). A szojajoghurtot viszont imadja.

Timi, jok a képek, föleg a kis Bon Jovis :)! Hanna is élvezte a karacsonyt, ugy lattam :)!

Lilla, a tejröl annyit, h lehet, nem voltam igazan érthetö, bocs :oops: :) Annyi, h a különbözö könyvekböl azt vettem ki, hogy nem jo sok tejet inni. Hosszutavon. Tehat nem azt mondjak, h sokat iszol és kitör rajtad a baj, csak hosszutavon nem jo. Es lehet enni csak összességében azt mondjak, h egyaltalan nincs szükség a napi mittudomén hany liter tejre v. adag tejtermékre. Kicsit tulzasba vitték a napi ajanlott adagokat. Mint irtam, van, aki nem eszik/iszik és nem hal bele. Na de mostmar nem farasztalak ezzel titeket. :mrgreen:

Kinga, hogy sikerül a kiruccanasotok? Boti hogy viselte?

Anid, gratula az uj tudomanyokhoz és boldog féléves szülinapot!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Újult erővel és internetkapcsolattal köszöntelek Titeket! Persze, esélytelen, hogy visszaolvassak mindent, de mindenkinek boldog új évet kívánok! Pécsen voltunk jó sokat az utóbbi időben, meg a karácsony miatt is el voltunk havazva. Utólag is köszönöm a hsz-eket hozzátápi ügyben.

Máté már nagy sebességgel mászik, és próbálgat felállni is, ami néha sikerül, de csak anyán vagy apán, és nagyon imbolygós a helyzet. :lol:

Sára, a múltkor írtam neked, de azt hiszem, nem tudtam elküldeni (nagyon bepipultam a régimódi netkapcsolatunkon, már majd megőrültem, hogy milyen lassú, de karácsonyra hozott a Jézuska normálisat, úgyhogy) megpróbálom elküldeni majd.

Na, lassan visszaolvasgatok, kivel mizujs. Tali lesz valamikor?

Pusz,
Rita
rita81
 
 


Sziasztok!

Saara! Köszi, hogy megkérdezted az emelt családi pótlékot, gondolom ezt a munkahelyen kell igényelni.
Sajnos Sanyikának nem jött be a Humana-s tápszer és a szójapép sem, a Milupa sem, most a Nutrilon következik. Remélem ez nagyobb sikert arat. Ráadásul megfázott illetve elkapta az unokatesóktól a torokfájást, orrfolyást, szegény elég nyűgös. Eddig sem aludt jól (sokszor felkel éjjel), de most már kifejezetten rosszul alszik. Kész zombi vagyok, reménytelen.
A szopi befejezésével kapcsolatban nekem is hasonló aggodalmaim vannak, szóval én is szívesen veszek minden jótanácsot.

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Szia Moni!

A Sinlac-ot nem probaltad? Szentjanoskenyérmag alapu pép. Nem tapszer, de jobb, mint a semmi. Vince nagyon szereti. Eddig a tejallergiasoknak 90%-os tamogatas jart erre, de januar 1 ota semmilyen gyogyszerre nincs ekkora tamogatas, 50% a max. De igy is jobb, mint a sima aron.
Biztos ujabb tagjai lesznek a mostani kormany fanklubjanak :lol: :mrgreen:

Együttérzek az éjszakazas miatt :(!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Nagyon eltűntek a kismamák, már rég nem láttam Őket errefelé, úgy látszik csak én vagyok... Mágnes rád sokat gondolok, remélem jól vagytok.

Lenne néhány kérdésem a tapasztalt anyukákhoz, mégpedig ti kértetek szüléskor valamiféle fájdalomcsillapítót? Ha igen milyen tapasztalatotok volt? A klinikán van gáz és levegő? Használta valaki? Nagyon félős vagyok, még a fogorvosnál is félek, még akkor is ha be vagyok injekciózva..., de nem akarom a fájdalomcsillapítót használni, ha az valamilyen komplikációt okozna szülés közben.

Köszi a válaszokat, remélem mindannyian jól vagytok. Közeleg az én időm is és kezdek megijedni :oops: :oops: :oops:

Jó éjt mindenkinek!

Renáta

Kép
renatac28
 
 


Sziasztok

Szép Jó Reggelt Mindenkinek!

Tényleg - nem tud valaki valamit Mágnesékről?????????????????

Renáta
én sajna nem tudok neked segíteni, nekem császár volt. Az tuti hogy én EDA-t kaptam, és a műtét után még 3napig kaptam a csövön keresztül a fájdalomcsillapítót.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Szerintem Magnessel mar csak kettoben talalkozunk legkozelebb.. :D

Saara, lehet, hogy valamirol lemaradtam, miert kell a Vincenek 11 honaposan tapszer? Idaig csak szopizott?

Renata, en is paraztam, es pont ezeket a dolgokat kerdezgettem itt szules elott. En mar az elsonel is fajdalomcsillapitassal akartam szulni, aztan egyszer sem sikerult. A masodiknal olyan szulesznom volt, aki nem hessentett el ezzel a kivansaggal, de aztan olyan gyorsan ment az egesz, ido sem lett volna bekotni. Ugy tudom gaz nincs a klinikan, EDA-t kaphatsz, ha kersz. De alapvetoen asszem a korhaz nincs annyira bekeszulve ilyen kivansagokra. Ugy vettem ki, nem adjak szivesen.

Lenne egy kerdesem is. Talan Anid, Te probaltad ki a boldogmama tablettat? Milyen volt? Segitsetek, a regi tejserkentok mar nemigen valnak be nalunk..

Mindenkinek szep napot!!

P
panzej
 
 


Oké, bocsi Saara, elnéztem. :roll:
Huncuttol akartam a tapira rakerdezni. Es latom nem 11, hanem 9.
Ne haragudjatok..
P
panzej
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom Renátához, ne érezze magát egyedül:-)) Bár nekem még egy picit több időm van, de mostanában már engem is jobban foglalkoztat a szülés.

Én annyira nem szeretnék EDÁ-t. Félek a szuritól, főleg, hogy nem is látom, mert a hátamat bökködik:-)) Na mindegy, mindenkinek másak az igényei, én talán jobban félek a bökéstől, mint a fájdalomtól.
Aztán lehet, hogy majd másképp látom a dolgokat, ha már ott leszek:-)

Reni: fogadtál szülésznőt? Ha igen, kit?

Szép napot mindenkinek!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok!

Renata, Szilvi, nekem is megfordult a fejemben az EDA gondolata, de a dokimon azt lattam, h nem annyira tamogatjak a klinikan. Ha kifejezetten kéred akkor persze kapsz. Aztan lehet ezt is dokija vallogatja. A dokim azt mondta, lelassithatja a szülés folyamatat. Na de Timi biztos jobban tud erre valaszolni :)!
Gazrol nem tudok.

Végül ugy döntöttem, nem kérek fajdalomcsillapitast, mert nem tudtam volna elképzelni, h ne érezzek semmit mikor megszületik a gyerekem. De ez teljesen egyedi. Azt vettem észre ahogy közeledik az idöpont egyre több batorsag van bennem és mikor megindult a szülés mar egyaltalan nem féltem a fajdalomtol.

Reni viszont, ha ugy érzed félni fogsz lehet jobban jarsz szurival, mert a félelem is leblokkolhatja a folyamatot.
A lanyok többen kaptak EDA-t, ha jol emlékszem, biztos segitenek.

Panzej, semmi gond :)! Homeos bogyot probaltad?

Moni, ha megtudsz valamit az emelt csaladi potlékrol és a többirol is légyszi irj! Apa sajnos elutazik ugyh nem tudom mikor tud menni nyomozni... :?

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok,

Huncut
Nekünk se jött be a Humana, utána a Mildibét próbáltuk, és azóta is azt eszi a Berregő és úgy tűnik ízlik is neki :-)

Renata
Én császáros voltam, ott jár a fájdalomcsillapító, és te választod ki, hogy milyet akarsz, hogy fent legyél végig a műtét alatt, vagy hogy átaludd az egészet és ha felébredsz egyszercsak lesz egy babád. Én az előzőt választottam, mert annak kisebb a kockázata, hallottam, hogy mit beszélnek az orvosok, sőt az egyik külön engem szórakoztatott, és még poénkodtunk is a szülés közben.

Szilvi
Ne félj a szuritól, az sokat segíthet rajtad :-) azért adják, hogy neked jobb legyen

Anid
Boldog féléves évfordulót!!!!

Rita
Jó hallani felőletek újra :D

Gergő decemberben fogra gyúrt, így felül már van új 4 foga.

:roll: :roll: Hamarosan lecseréljük a hordozónkat gyerekülésre, ha veszek mire figyeljek? Kinek milyen márkájú van? Elégedettek vagytok vele? Melyikben mi a jó és ami benne a rossz? Légyszi segítsetek a véleményetekkel, hogy ne hetekig kajtassak utána, ha nem ha látok valami jót gondolkodás nélkül megvehessem. Pl. Kikában láttam Maxi Cosit 50.000-ért, az jó? Jó ár? :shock: :shock:

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Hellóbeló!!!!

Bizony,bizony, repül az idő! Már fél éve, hogy a klinikán jártam és egy babára találtam!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
köszönjük a gratulációkat!

Bibi, kijött a 2.foga!
Úgy látom, hogy elég jól viseli, most adtam neki Chamomiilát, igaz,csak a 9-es jelűt, de úgy látom ennyi is elég, s csak napi egyszer kapott 5 bogyeszt! Viszont jó hír, hogy a laktóz tartalmára nem lett allergiás, lehet,hogy ezt nem örökölte az apukájától???


Huncut és Sára!

Akkor ti nem is tudtok használni homeos bogyókat? Majd mindegyik tejalapú, de a sima gyógyszereknek az un. vivőanyaga is a laktóz!!!!

Erre jó odafigyelni mindnenkinek és szólni, hogy ah lehet másmilyent adjanak!!!!!

Rebnáta, Szilvi
Szóval legyen egy un.szüléstervetek, amit a szülésznővel (ha van választott akkr ővele, ha nincs akkor a dokiddal) megbeszélsz! Ebben részletesen megbeszélítek a fájdalomcsillapítás módjait, hogy te mire gondolsz, mit lehet, mit bírsz...stb..
Mit akarsz hallgatni, mit ehetsz, mit vigyél be!
Aztán ha nincs semmi gond mehet minden úgy,ahogy te akarod.

Fájdalomcsillapítóra én nem is gondoltam, de mint kiderült nem is fájt(szerencsés alkat vagyok álmomban vajúdtam, szóval nem vagyok mérvadó), s a végén császár lett,a gyerkőc nem jól fordította a fejét. Erre mondják, ember tervez, Isten végez!

Gabek
Figyelem a kapott válaszokat, engem is érdekel! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

Kismamik,
szerintem teljesen egyéni az is, hogy bírod a fájdalmat, meg az is, mit ajánl az orvosod. Én olyan csökönyös voltam, hogy nem kértem se EDA-t, se egyéb fájdalomcsillapítót, és szívesen vajúdtam, a lelkemet a császár viselte meg igazán. Pedig a dokim kifejezetten ajánlgatta az EDA-t. Csak addig kell kibírni (szerintem), amíg tágulsz. Ha már kitágultál, és nyomhatsz, az is fáj, de akkor végre te is résztveszel a folyamatban, és nem érzed annyira a fájdalmat.
Ja, és egyébként én nem választhattam a császárnál, csak az alatatás maradt, mert hirtelen döntöttek a szekció mellett. Nem volt idő megvárni, hogy hasson az EDA. Életem végéig sajnálni fogom, hogy átaludtam, ahogy világra jön a kisfiam. :oops:

Van egy másik fájdalomcsillapítási mód is, az is olyan, mint az EDA, csak nem ugyanaz a módszer, na, most nem jut eszembe a neve, Timi tudni fogja, ezt is lehet kérni a kilinkán, de nem javasoljuk,mert azzal nem lehet felkelni 24 óráig, és nagy fejfájást okoz. De majd Timi elmondja.


Hozzátápi: Ti milyen gyümölcsöket adtok mostanában? Már kezdem unni az alma-banán-körte triumvirátusát, de nem látok a piacon mást, amit lehetne. Jut eszembe, van a faygasztóban barack... de ezen felül, van valami ötletetek?

Mi van Ágival, Jutkával és Joeval?
R.
rita81
 
 


Halihó Mindenkinek!

Gabek,
Gergő igazán belehúzott a fogacskákkal! :wink: Gratulálok!
Nekünk egyelőre csak rossz éjszakákat okoznak a várhatóak, de még nem látom a soron következő jeleit.

Anid,
Nektek is gratula a 2. fogacskához! :wink:
Szilveszterkor még pont 1 hónap volt a korkülönbség a lánykáink között, de mára van +1 nap eltérés. :)

Rita,
Már meggyet is adhatsz Máténak, őszibarackot is, és talán sárgabarackot, szilvát is lehet már lassan. Hogy haladtok? :)
Egy kép nélküli vonalzót nem teszel fel Máténak?

Tapasztalt anyukák,
Nekem is hozzátápis kérdésem van, így az 1 hónapos próbálkozás tükrében. :) Tudom, hogy 1-2 hónap kell, mire eljut az ember 1 kajcsi kiváltásáig, de valahogy nem érzem magunkat előrébb a témában. :oops: Próbáltam mindenféle variációt: szopi után akár gyümiből, akár főzelékből csak kb. 5-10 kanálnyi csúszik le. Szopi előtt (kb. 2 szopi között félidőben) lecsúszik nagyobb mennyiség, olyan 50-60 ml-nyi, ekkor a következő szopi kb. 1 órával tolódik ki. Már általában 3x kínálom másfélével: délelőtt és délután gyümivel, dél körül főzelékkel, de általánosságban a főzelék kevésbé nyerő, mint a gyümi.
Most akkor hogy lesz ebből anyatejes babáknál egy étkezés kiváltása? :? Napközben ugyanis 1 nagy szopi van, kb. 1-2 óra magasságában és utána alvás. Ezen kívül csak az esti lefekvésnél szopizik hosszabban és hajnalban, napközben csak 5-10 perceket van mellen, pedig tejcsi még van.
Nem akarom persze sürgetni Blankát, mert az hülyeség, de az normális, hogy 1 hónap alatt evésenként 30-60 ml-nyi kajcsit eszik és ha ezt kevesellvén megkínálom tejcsivel, azt sem kér. :roll: Igazából a folyadékmennyisége miatt aggódom, bár a gyümiben van, de a főzelékben nem annyira.
Lehet, hogy vissza kéne vennem a tempóból és nem 3x kínálni??? Elbizonytalanodtam és 2 napja a hozzátápis hszeket, könyveket olvasom, de nem érzem magam bölcsebbnek. :( :oops:

Amúgy jól vagyunk. Blanka épp a felállással küzd, ugyanis minden mellett, amiben meg tud kapaszkodni, húzza fel magát térdelésbe, aztán próbál előbb féltérdre állni, majd felállni. Utóbbi persze leginkább csak a mi kezünket fogva megy, de nagyon édes. A legviccesebb, amikor mindezt a fiók fogantyúján csimpaszkodva adja elő és az elkezd becsúszni, ő meg hasra dől. :D

Prücsök

prucsok
 
 


Sara,
Azt szerettem volna kérdezni, mert már a legutóbbi talin láttam én Vince spéci csúszmentes zokniját, hogy olyat hol lehet venni? És talpas nacit hol lehet kapni? (Mert azt is már a nyáron kinéztem.) :)

Kismamiknak mennek a drukkok! :wink: Látom már lélekben is mindenki célegyenesben van.

Szilvi, :)
Szerintem ha nem látod, hogy böknek, akkor kevésbé "fáj". Én legalábbis úgy vagyok vele, hogy csak nézni nem bírom. Pedig szülés után napi 2 szuri is járt a kórházban. :roll:
Renáta, :)
A finishben, ha beindulnak a fájások, biztos nem fogsz félni, hanem hamar átkerülsz egy másik lelkiállapotba és akkor már nem a félelemre koncentrálsz. Bár ezt sajnos nem tapasztalatból mondom. :oops: :)

Szerintem a lényeg, hogy ha normál szülésre is készül az ember lánya, számoljon a császár, EDA stb... lehetőségével is, mert ott helyben váltani agyban egyikről a másikra sokkal nehezebb. Én hónapokig küzdöttem a gondolattal, nagyon nem voltam kibékülve a császárral, de ez mentette meg Blanka életét és őt nem adnám semmi pénzért. Szóval az egyik szemem sírt, a másik nevetett, de a mikor eldőlt, hogy altatásos császár, de nem ért váratlanul és azóta sem szomorkodom miatta, csak bízom benne, hogy 2.-szor majd sikerül a normál. :P

Na befejezem a szómenést, dehát elaludt Blanka... :wink:

prucsok
 
 


Sziasztok!

Látom hiányoznak a szakmai tanácsok... :roll: :wink:
Természetesen segítek amiben tudok,ill.megpróbálok tanácsot adni.

Anid,
gratula a fogacskákhoz! :lol:
A tejfehérje érzékenyek ehetnek laktózt,mert nem a tejcukorra érzékenyek.Az utóbbi a rosszabb,mert ott sokkal szigorubb a diéta és nehezebb is a betartása,mert laktóz majdnem mindenben van.Ha jól emlékszem Sáránál és Huncutnál fehérje allergia van.

Sára,
én nem is tudtam,hogy a fehérje allergiások is jogosultak az emelt csal.pótlékra.Pedig nálam mindegyik az volt,de szerencsére elnőtték.Gondolom utólag nem adnak egy fillért sem. :cry:

Hozzátápiról:
én most nagyon őszinte leszek hozzátok.Az első gyerekkel én is mindent a nagy könyv szerint csináltam,ahogy Prücsök is írta.
A Rebinél már gyorsítottam egy kicsit.Az új ízeket tényleg kiskanalanként vezettem be,de ha ízlett neki akkor már pár nap múlva rendes adagott evett.Így nagyon hamar bevezettem az összes olyan kaját ami az adott életkornak megfelelt.Mondjuk én nem szoptattam így a tápi mellett talán könnyebb volt a hozzátápi.
Szerintem hamár főzeléket eszik az után már nem kell a szopi,de ebben azok többet tudnak segíteni akik nem tápira vezették be a kajákat.Minnél több szilárdat eszik annál jobban igényli a folyadékot is.Hanna is nagyon keveset ivott amikor elkezdtük a hozzátápit,csak a tápszer volt a folyadék.Semmi mást nem fogadott el.Most,hogy már csak 2x iszik tápi,rendesen teázik vagy gyümilevet iszik minden étkezéskor,meg csak úgy is.
Szóval Prücs és a többiek nyugi minden menni fog!A babák tudják a rendet! :lol:

Fájdalomcsillapítás:
Na ezt a témát nagyon szeretem. :lol: Az első,hogy fejben legyen minden rendben.Nem szabad félelemmel menni szülni!Fel kell készülni rá,hogy az élet legszebb dolga.
Én is utálom a fogorvost,sőt félek is.Még az injekcióhoz-fogászaton-is érzéstelenítést kérek és dupla erős érzéstelenítést!Ezt a fogorvosom is tudja! :lol: :lol:
De a szüléseimnél eszembe se jutott volna csillapítást kérni.Szerintem nincs annál jobb, csodálatos és meghatóbb érzés amikor a nagy fájások után megszületik a gyermeked és a fájdalom megszünik,mintha elvágták volna.Én egyedül a Dolargant javaslom a kismamáknak,nálunk szokták alkalmazni,nem tudom,hogy a klinikán igen.Igaz ezt jókor kell adni,természetesen az orvos dönti el,hogy alkalmazza e vagy sem,meg azt is,hogy mikor adja,mert nagyon jó hatással lehet a méhszájra,de lassíthatja is a tágulást.Ez egy kábító fájd.csillapító,nem mindenhol használják.Van még a gáz,amit ritkán használunk de azt bármikor kérheti az anyuka.Az EDA nálunk nem elterjedt lehet kérni,de egyik doki se tanácsolja.Ez tényleg a kismamára van bizva,de általában lebeszélik róla.Igaz vannak olyan betegségek amikor ajánlott és akkor használják is.Van olyan eset amikor a doki rendeli el mert annyira nem lehet kommunikálni a kismamával,hogy inkább beadják.Az EDA általában lerövidíti a tágulási szakot,de a kitolási szak hosszúra nyúlik.És megfoszt a szülés élményétől.
Én is mindegyik vajúdásomnál azt mondtam,hogy már nem bírom és legyen már vége ennek a nagy fájdalomnak,de megérte a szenvedést,hisz négy gyönyörű gyermeket szültem.Nagyon hálás vagyok,hogy komplikáció nélkül sikerült szülnöm,és,hogy nem kellett császározni.Nagyon sajnálom azokat akik nem élhették eddig át ezt a csodálatos érzést.Igaz az anyává válás akkor is egy felemelő csodás dolog,ha az ember császárral szül.Sajnos ők-a többség-nem tehettek róla,hogy műtét lett a vége.
Rita amire te gondolsz az a spinális érzéstelenítés,de ezt csak császárnál alkalmazzuk szülésnél nem mert a lábak is érzéketlenné vállnak,nem tudná megemelni a kismama kitolásnál.Nálunk a császárok90%-át spinálban végzik,mert olcsóbb mint az EDA és könnyebb,beadni és gyorsabban hat!CSak nagyon naygon sűrgős császárnál altatnak,ha van még annyi idő inkább a spinált választják,mert a babának sokkal jobb.Én mondjuk az EDÁt választanám szekciónál,mert akkor lehet mozogni utána és nem fog fájni a fejem és a kanülön keresztül kaphatom a fájd.csillapítót.Gondolom a klinikán is ezért ezt használják.
Szóval szülésnél én semmit sem kérnék a helyetekben. :wink:


Nálunk minden rendben.Hanna éppen nem beteg,de az orrmandulájától meg kell válnunk rövid időn belül.Viszont egyáltalán nem akar menni,sőt még felállni sem tud egyedül,csak ha kapaszkodik.CSak mászik,de azt ezerrel.Zsoltikával is így volt,1.5 éves koráig mászott,nem akart menni.
Nekünk is jön a rágófogunk az alsó kettő.Sára különben ezek előbb jönnek,mint a szemfogak,az majd csak utána. :lol: :roll:

Joe,
írt nekem mailt,meg van.Boti szépen fejlődik,de nem idazán van ideje géphez ülni.Olvasgatni szokott minket,de nagyon leköti a kissrác.Este meg már fáradt,hogy géphez üljön.De majd biztos ír pár sort ő is.Remélem nem haragszik meg rám,hogy írtam az ő nevében. :lol:

Mindenkinek szép estét!

Pusz

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Halihalihó!

Pocakosok
Jól írja Prücsök, legyen egy a és b terv is szülésre, és beszéljetek a műtéti lehetőségről is.
Ha nem teszitek sajnos később lesz gond!

Timi
Ha a csajszinak nincs semmi baja a homeos bogyótól akkor enm allergiás a laktózra?
Hannának miért kell kivenni az orrmanduláját?

Sára
Hova kell fordulnom, ha meg akarom tudni milyen homeos típusú?

Rólunk
Voltunk méretszkedni:6500g és 66cm, szóval olyan csinoska! :lol:
egyébként mindne rendben!

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

Anid, te probaltad a boldogmama tejserkentot? Ha igen, megosztanad velem a tapasztalataidat?
Koszike:
P
panzej
 
 


Sziasztok!

Hát mi is megvagyunk még! Nem folytottam meg més se a gyereket sem pedig magamat.

Az az egy nap volt olyan jó, amit írtam utánna megint jött a sírás, ordítás, visítás.
Végül rájöttem hogy a pocakja fájhat, mert szerintem túl sokszor adtam Neki enni. Most már kap egy kis teát is, így már egy kicsit jobb a helyzet. kop-kop-kop
De azért éjszaka még 2-3x felkelünk.
Az apja már dokihoz akarta vinni hogy nem normálsi h ennyit ordít. De én nem engedtem. Mondván, hogy egy orvos mennyivvel tud többet mint én. Hisz én vele vagyok a nap 24 órájában. Látom a reakcióit. Csak én vagyok az egyetlen megoldás a Picim bajára. A doki is csak tippel hogy lehet hogy ez vagy az a baja. Így végül rájöttem hogy pocak. És a megoldásra is.
Ezt csak azért írtam le, hogy nem kell mindig az ügyeletre berohangálni. Mert tényleg MI vagyunk a legjobb gyógyszer a gyermekeinknek.

Fájdalomcsillapítás:
Nekem igazából eszembe se jutott se a szülés előtt se a szülés alatt hogy kérjek akármit is. Tudni kell azonosulni a szülés folyamatával. És nem félni tőle. Én kifejezettem vártam. És a férjemmel az oldalamon életem legszebb élménye volt. Ha lehet mégjobban beleszerettem a férjembe, miközben kaptam még valakit akit nagyon szeretehtek. Ezek után még valakinek eszébe jut a fájdalom??? :roll:

A laktóz érzékenység fokától függ az, hogy mennyi laktózt tud lebontani a szervezeted. Ugyanis van a szervezetünkben egy laktáz nevezetü dolog ami lebontja a laktózt, és aki laktóz érzékeny annak kevesebb van ebből a laktázból.(érthető, nem?) És kérdés hogy mennyi van belőle, mert ennek függvénye hogy mennyi tejcukros dolgot tud megemészteni. Nekem legalábbis ezt mondta dokim.
Én alapból kevesebbel születtem, aztán egy jó kis gyomorproblema miatt még lejebb csökkent a laktáz szintem. De aztán a terhességem alatt mintha jobb lett volna... De azért vigyázok a tejes dolgokkal.

Jó éjt!

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Helló!

Hát csajok én nagyon rosszul aludtam, emiatt a szőrnyű tragédia miatt! A hülye tévében nem lehetett kikerülni, és erről álmodtam!
Brrrrrr!

Panzej
Bocsi, már láttam, hogy kérdezel, csak elfelejtettem!
:shock:
Nekem bevált, igaz, csak rövid ideig. sajnos már akkor szedtem ,ammikor már nagyon apadt, de ezzel még sikerült húznom 1 hónapig. Szóval szerintem jó,csak kicsit húzós az ára!
Ezt is kúraszerűen kell enni. Megjegyzem, a gyügyszertárban erről sem tudtak mit mondani!

Manó
Nálunk is volt az üvöltés, mi beválalltuk a dokit, igaz azért mert nem aludt a csemete, s valóban kaja gondok voltak!
Mivel azt hittem, hogy az a jó,ha állandóan cicire teszem ha sír, s un.igényszerint kajál. :twisted:
Így viszont állandóan magasan volt a vércukorszintje, nem éhezett meg és fájt a has!

Timi
Mit kell csinálni,hogy a gyerkőc igyon!
Jelenleg csak akkor iszik,ha reggel meg este megissza a tápot! Kaják után adok neki vizet kiskanállal,de max.10 kanálkáig jutunk! Utána semmi! Pohárból sem, üvegből sem, kanállal sem; se tea,se gyümilé,se víz! (A víztől öklendezik :wink: )
Ezért a kakija olyan,mint a kecskeszar! :roll: :wink:

Kép
anid
 
 


Szép jó reggelt Mindenkinek!

Most olvastam a tegnapi hsz-ket a fájdalomcsillapítás témában. Naponta két szuri jár szülés után??? Juj, még a hideg is kiráz... Miért kell ennyi, és hová kapjuk?
Tudom, nem szabad parázni, de a szuri a mumus nálam. Illetve már mióta terhes vagyok nem annyira, már vérvételnél sem vagyok rosszul, szóval fejlődök :lol: :lol:

Lassan felhívom a szülésznőt, és jól átbeszélek vele mindent a szülésről, fájdalomcsillapításról. Az talán megnyugtatja az embert, ha minél többet tud róla.
A szülésre is próbálok úgy készülni lelkileg, hogy ne féljek, hanem egy szép élmény legyen.

Van olyan, akinek nem apás szülése volt? Ha igen, akkor megosztaná velem, hogy jobb volt-e egyedül, vagy utólag megbánta, hogy nem volt ott a párja?

Szép napot Mindenkinek!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok!

Gyors segítségkérés:
mit csináljak a zellergumóval? Meghámoz, felaprít, megpárol - ugyanúgy, ahogy a répát, krumplit, vagy más a megoldás?

Köszi,
Rita
rita81
 
 


Sziasztok,

Rita
Ugyanúgy, mint a répát stb. de a zellert ne add neki magában, szerintem keverd mindenképp valamivel pl. krumplival mert annak nagyon erős íze van.

Szilvi
Az én férjem iszonyatosan rosszul van a vértől, egy kis ujjvágástól is, ezért azt beszéltük meg, hogy nem jön be velem, mert nem akartam, hogy még rá is figyelnem kelljen. Úgy volt, hogy anyukám lesz velem. De mivel éjfél körül elfolyt a magzatvizem, őt nem riasztottuk, csak mikor már megvolt a baba. DE nekem nem volt fájásom és nem is tágultam, ezért este bent aludtam, de reggelre sem történt semmi változás. A férjemet hazaküldték, és reggel hívtam, hogy jöjjön. Kaptam oxytocint is, de akkor sem volt semmi fájásom, de magzatvíz híján a Gergőnek már nem volt bent olyan jó dolga, ezért lett császár. A férjem akkor lépett be a szülőszobába, amikor az érzéstelenítőt próbálták beadni a hátamba, én ott mosolyogtam, örültem neki, ő pedig 2 puszi után inkább kiment a folyosóra "sétálni"mielőtt rosszul lesz. Utólag elmondta, hogy ő ott szétrúgott volna mindent, mert annyira sajnált, hogy a doki szúrkálja a hátam és ő nem tud rajtam segíteni és tehetetlen. Utána amíg hatott az érzéstelenítő akkor már visszajött dumálni, akkor jó volt, hogy ott volt, de ezt is beszéltük meg, hogy a véres részekből ő kimarad.
Szóval szerintem férje válogatja, :wink: te tudod mit bír a párod és mit nem. Nekem az egyik barátnőmhöz a barátnője megy be, mert nem akarja, hogy a férje lássa, hogy szenved, egyébként 28-ra volt kiírva és még most sem szült.

Manó
Én is pont azt akartam mondani, hogy adjál neki inni, próbáljátok ki a sima vizet, vagy hasfájás elleni tea is van.

Anid
Bergő cumisüvegből issza a vizet, én mást nem is adok neki, hogy ne találkozzon a foga a cukros szarokkal. Most már meg tudja fogni az üveget, egyedül is iszik, pont annyit amennyit akar, így ez már tök jó és olyan aranyos, hogy kezd önnálósulni :P

Prücsök
Sajnos cicizős+kajálós kérdésben nem tudok neked tanácsot adni. De én úgy csináltam, hogy amíg egy kajálást nem váltottunk ki véglegesen, addig nem kezdtem el másikat is. Szerintem (bár nem akarok okoskodni) lehet hogy sok a 3 "rendes" kajálás, előbb még maradj egy gyümisnél, egy zöldségesnél és ha azok teljes kajálások akkor jöhet a következő. Nálunk is csak 2 van és most vezetem be 3. nem tápszeresnek a tejpépet amihez szintén adok gyümölcsöt.
Bár tudom az anyatej az jó dolog és lehet, hogy azt nem is kell teljesen kiváltani, szóval nem tudom, de lényeg, hogy mindig egy kicsivel többet adj Blankának.

Jelentem beérett a szilva. Mármint amivel tavaly egy csomót szenvedtem, kimagozni, meghámozni, turmixolni, 2 dl-es adakoban elrakni stb. az most nagyon jól jön, mert most ez nálunk az új gyümölcs és garantáltan bio. És nagyon bejön, tehát most csak benyúlog a fagyóba, kiveszek egy pohárral.

Kép

Kép
gabek
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?