Új privát üzeneted érkezett!

Dimet!

Köszi a választ!
Az oké, elviszem a leleteket meg a "ciklusinfókat", csak azt nem tudom, hogy ott mi lesz? Elküld vérvételre? Lehet, hogy ez így furán hangzik, de azt nem tudom, hogy itt is kell "nyomulni", hogy történjen előrelépés, mint a nődokinál? Kell ügyelnem valamire? :oops:

Sajnálom a fogfájásod, az az egyik legrosszabb! Nézd a jó oldalát: azért nem enyhítheted a fájdalmat, mert babát vársz :lol: egyből el fog múlni, ha arra gondolsz :lol:

Gyöngyi
jokaliza
 
 


Dimet!

Hol van a fogfájás akupresszúrás pontja??? Érdekelne nagyon!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Jokaliza, feltettünk egy gyakori kérdés-választ, és itt van a te helyzedre infó (nem győzöm hangsúlyozni, hogy a pcos.hu-n lassan minden fent van :D ): http://www.pcos.hu/show_faq.php?question=61

Érdemes egyébként is böngészni ezt a menüpontot, most lettem vele kész nemrég, Petrányi még persze bővíteni-javítani fogja.

Többiek, bocsi hogy enm jövök mostanáan, kicsikét szét vagyok megint esve. Bogi fogzik, sőt mostmár leesni akar a kanapéról mert elkezdett megfordulgatni is (először ül, aztán eldől hasra, majd megfordul hátra). Az én alvásom egy merő szar, sajna Boginak viszket az ínye és ömlik a nyála (na mondják, el se hiszem hogy ennyi nyálat tudnak termelni a babák egy nap alatt! Rambóka, esetleg nem postáznál nyálelszívót a praxisból??


:shock: )

Na, nem építem tovább a hangulatot :lol:
Vendég
 

 
 

Norka!

Most olvastam vhol a neten, h. ilyenkor kukoricaliszttel kel beszórni a babák nyakicáját (vmi biobuzi gyereknevelési honlap volt, tudod amelyik napraforgóolajat javasol babaolaj helyett - nincs is jobb az avas szagú szennyestartónál! :twisted: ), elképzeltem, ahogy szépen csirizesedik a liszt a nyállal! :twisted: Nem próbálod ki????? :lol: :lol: :lol:

Én is mostanában láttam ismerős kislányát nyálzani. Elképesztő!!! :shock:
Azóta gondolkozom a megoldáson. Esetleg olyan piros mintás kendő, amit a cowboyok és az ölebek hordanak? Még csinosan is nézne ki és óránkénti váltásban napi 10 db elég is lenne!
Vagy mint Marlon Brando a Keresztapában: két vattacsomó a pofazacskóban! :lol: :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


rambóka:
http://www.informed.hu/eletmod/wellness ... e_id=87879

de elmúlt. vagy ez hatott, vagy pszichésen.... :) lényeg az eredmény

szia norka!! pusszancs boginak!
dimet
 
 


Ha vkit szintén zavar az óra eltérése, most néztem utána, úgy lehet helyreállítani, h. a segédletek alatt, a profilban, a beállításoknál, az időzónánál a nyílra kattintva eggyel feljebb a GTM+1 órára kell klikkelni!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Rambóka! A mézeskalács receptjét mindjárt írom! :)

Dimet, ez az álom... Jujj... De ne félj, nem lesz semmi baj!!! A fejfájás a terhesség elején gyakori, ez is el fog múlni!
Hol van a fejfájás akupresszúrás pontja?!

Beebeey! A slusszkulcsos sztori nagyon jó! :D Csavarók is onnan fognak előkerülni ahol egyáltalán nem számítasz rá! :wink: A fogyáshoz gratula!

Rejo, vigyázz mert szavadon foglak! :wink:
Progimról egyelőre fogalmam sincs, kb. 2 hete kínlódok vele hogy valahol csinálják meg a vérvételt végre (akkor voltam először Tűűnél) de az inzulinra mindenki húzza a száját, sehol nem hajlandóak megcsinálni. De már kezd elfogyni a türelmem hogy ide-oda küldenek... :evil:
Akkor barnáztam 2 napig, amikor meg kellett volna jönnie és aztán el is múlt.
Na jó, nem bánom, legyen január! :D

Rambóka! Nagyon jók az ötleteid a nyálazásra! De a kukoricalisztes megoldás... Brrr... :shock:
anyoooka
 
 


Norka!

Köszi! Összeszedem amim van :lol:

Gyöngyi
jokaliza
 
 


Norka, szerezz be cuki kis plüss vagy frottír előkéket, minden napra legalább egyet, akaszd a gyerek nyakába, és legalább a ruhája nem lesz nyálas, meg mindig kéznél van a nyáltörlő.

ha flancolni akarsz :lol: , H&M-ben lehet kapni direkt nyálfogót, általában három van összecsomagolva, olyan mint az előke, csak sokkal színesebb, mintásabb , szebb, és kisebb, nem lóg le olyan mélyre, hanme csak a nyakát veszi körbe a gyereknek, de nagyon praktikus.

Kép

Kép
rejo
 
 


És akkor egy kicsit Off!
Közkívánatra a mézeskali receptje!

90 dkg liszt
25 dkg cukor
2 dl méz
10 dkg margarin
3 dl tej
1 ek szódabikarbóna
1 csg mézessüti fűszer

A hozzávalókat összegyúrom, egy órán át pihentetem majd 2-3 mm vastagra nyújtom, szaggatom, sütőpapírral bélelt tepsiben sütöm. Nagyon gyorsan megsül így én előre ki szoktam szaggatni 3-4 tepsivel mert közben nem nagyon van idő rá. Csak addig kell sütni míg kicsit megpirul, akkor azonnal ehető, nagyon finom puha, de jól záródó fémdobozban sokáig eláll

A díszítéshez egy tojásfehérjét 30 dkg porcukorral kemény habbá verek, egy zacsi sarkát tűvel kiszúrom és azzal szépen meg lehet rajzolgatni.

Kép És itt a végeredmény!

Jó sütögetést mindenkinek! :lol:
anyoooka
 
 


Anyóka ez szuper jól néz ki!!

Tehetnél nagyobb képet, had gyönyörködjünk, és hadd lessek ötleteket a díszítéshez! :wink:

Kép

Kép
rejo
 
 


Köszönöm! :)
Lánykámmal díszítettük ill. Ő mondta hogy mit rajzoljak rá... :D
De volt olyan év hogy ajándékkísérő helyett is ezt használtam, ráírtam a neveket és rákötöttem a csomagra!

Kép
anyoooka
 
 


Anyo, ez a mézeskalácsház egyszerűen csodás. Úgy beleharapnék..
mniki
 
 


Sziasztok!

Dimet!
Remélem nem fog visszajönni a fogfájásod, akupresszúra nagyon jó dolog.
Álmokkal ne törődj,azokban csak az ember hülye gondolatai meg aggodalmai jelennek meg, de ha ezek mind valóra válnának, én pl. már nem is élnék. :lol:
A szúrkálások petefészek körül nekem is vannak, áll. ilyenkor termelik a szükséges hormonokat asszem.
fejfájás is ettől van, a hormonok most sokmindent megváltoztatnak,de lehet a KV elhagyástól is pluszban, én is ha régen KV-éztam, abbahagyás után mindig ez volt.

Bee!
Semmit ne keress, akkor nem kerül elő, csak ha majd nem hiányzik.

Anyooka!
Ez a mézeskalácsház szuper!!!
Mi tavaly és előtte sütöttünk anyuval a közeli rokonoknak ajándékba mindenkinek vmi ráillő marhaságot.Pl. aki munkahelyet keresett, mert elege volt az akkori főnökéből, készítettünk neki egy táblát, ráírtuk, hogy" új melóhely, itt Te vagy a főnök" stb.

Ma bennt voltam a melóhelyen, kolléganőmnek köszönhetően már a fél melóhely tudja, mi a helyzet, bár elég nehéz is lett volna eltitkolnom, mert a doki kiírt táppénzre a görcsök és barnázás miatt.
Mindenki gratulált, csak egy kicsit jobban szerettem volna, ha a kritikus időszak után tudják meg.A rokonok még nem tudják, legalább vkik előtt még lehet titkolni.
ezoterike
 
 


Helló :)

Dimet...remélem a fogfájásod végleg elmúlt.

Ezo! Nem is kell titkolni, büszke kismami legyél :)

Anyoka! Ez nagyon tetszik, nyami.

Rambóka: de a 20.napon volt 1. + az LH teszt, de akkor teszteltem legelőször :o Mindegy. Ez a hónap veszett ügy. Lélekben lassan készül a jövő évi lombikra :(

Puszika nektek :)
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Ginuska! Csak semmi pesszimizmus! Volt pé.-d, és vagy lesz baba, vagy majd lesz a következő hónapban! ;) Én nagyon drukkolok!

Anyooka, a gesztenyekrémleves az milyen? Még sosem hallottam, hogy ilyen is létezik! Komolyan érdekel! Jól hangzik!

Babancs! Vigyázz magadra! Azért ez már elég magas, nem???

Kavics, miért ne lennél jó háziasszony?

Alice, kaptál egy kis ízelítőt az anyuka-életből! ;)
Nekem először furának tűnt ez a barátokkal együtt karácsonyozás, de biztos nem rossz dolog. Főleg, ha mindig ti mentek vendégségbe. ;)

Dimet, én baba nélkül álmodom furákat! Sokszor a meg nem született gyermeke(i)mről. :shock:
migrén: front nem jöhet számításba? Nekem szerintem attól volt migrén szerű fejfájásom.
Hmmm:) Gyöngytyúk! Különlegesebbnél különlegesebb ünnepi menüket olvasok. Már megint éhes lettem! :)
Fogfájásod hogy van?

Bee, gratula a minuszokért, és a slusszkulcsod felfedezéséért!
Sok sikert péntekre!

Rejo, én dobozokat festek, repesztek, szalvétázom, gyertyát dekopázsolok, üveget festek, üdvözlőkártyákat gyártok préselt növény felhsználásával, gyöngyöt fűzök...Ami éppen a kezem ügyébe kerül.
Aranyos lehetett Domi! Birom a kissrácokat, amikor kreatívkodnak! Néha komolyabban veszik, mint a kislányok. Jaj, és az a mosolyszámlálás! Nyomj egy puszit az arcocskájára helyettem! Ha jól veszem ki, ő nem az a féltékenykedős tesó típus. :)
A meghívást elfogadom ;)

Jokaliza, kihez mész? El is felejtettem, pedig mintha írtad volna már!
Én Tűű dokinál voltam, vittem az összes hormon eredményt, UH-t, cukor és inzulin terhelés eredményét, és a mensinaptárt.
A hormon eredményekre és a cukor-inzilinra volt kíváncsi. Ebből már egyértelmű volt az IR és a PCO. Az UH már csak ráadás volt.
De ne aggódj, ha ezek neked nincsenek, akkor kapsz majd beutalót tőle!
Nálam annyi vizsgálat volt öszesen, hogy megnézte a pajzsmirigyeimet. A fél óra az adatfelvétellel telt el.

Norka, Bogi babának nagy-nagy gratula az ügyes mozgáshoz. a honlap írtó jó, én is gyakran nézem, van e frissítés.

Ezoterike, nevettem a mézeskalácsház felirataitokon. :) Én is gyártottam anno, de ilyen ötlet nem jutott eszembe.


Mostnában kicsit leeresztettem, nasizom ezerrel, nuku mozgás... Nem lesz így javulás. :(
De igyekszem! pénteken már elérem a doki által előrt max adagot!!! Szupi karácsonyi ajándékként örülnék, ha nem lennék rosszul tőle, + januárban ugrásszerű javulásnak indulna a pcom.
És fehér Karácsonyt is nagyon szeretnék!!! Miért nincs hó? :cry:
mamint
 
 


Imádom, amikor egy 2004-es Karácsonyi édességek újságban (kb. Tina magazin v. Kiskegyed Konyhája) a hozzávalóknál hamuzsírt és ammóniumkarbonátot emlegetnek!!! :evil:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Hi!

Ginuska!

Na-na csak lassan! Reméljük a legjobbakat és lombik törölve!!
xxxxxxxxxx Szerintem nem veszett ügy!!

Anyooka!

Nagyon tetszik a mézeskalács! Olyan mint a mesében. :)

Kincs!

Még nem érzek különös dolgokat.

A férjem már rágja a fülem, h mikor tesztelek. :shock: (4 nap múlva) Főleg az anyós (mindenttudniakarok) :twisted:
Rém sokat öregszik mostanában. :lol:

Kép
lara26
 
 


Mamint! Írtam pü-t!
anyoooka
 
 


Bocsi, OFF:

Anyooka, köszi!

Nem értem ezt a babnetet, most neked se tudok válaszolni priviben. Dimetnek szánt üzenettel együtt a válaszom a kimenők között csücsül, és vagy már 4X elküldtem, de mindig csak azt írja ki, hogy az új téma indításához valami kell...

Szóval: KÖSZI! Nagyon fincsinek tűnik. Valamelyik nap kipróbálom. De valószínűleg csak Karácsony után lesz időm rá.

Rambóka, mi az a hamuzsír??? A nátriumbigyóról már hallottam, és talán kis pici tasakocskában árulják is, de ez a hamuzsír... :lol:
mamint
 
 


mamint, nem kaptam privit :(

olyan jóóóóó nektek, hogy van időtök kreatívkodni. ezelőtt nekem is volt mindig, idén még az ajándékokat sem vettem meg :(
én is imádok dekopázsolni, meg repeszteni :) meg ékszereket csinálni, meg üvegfesteni....csak időm nincs :cry:

köszönöm kérdéseket: fogam jobban van.
megmértem az éhgyomri cukromat: 5,2.
akarok egy kétórásat is nézni, de az a baj,hogy tűű és petrány tanácsára is reggeli kevés (kicsi korpás keksz), tízórai bőségesebb. akkor mikor nézzem a cukrot????? na, mindegy. valszeg be kellene vállalnom egy normális reggelit, és úgy nézni.
rambóka, hol találtad ezeket???? :D szerezzek innen laborból neked hamuzsírt??? :)
Jokaliza, voltál dokinál??? mi volt???
lara, teszteszteszteszteszteszt...........
dimet
 
 


Pompás Gyümölcskenyér

Hozzávalók :
20 dkg mazsola
20 dkg hámozott mandula vagy dió
20 dkg datolya
20 dkg aszalt füge
40 dkg margarin
40 dkg porcukor
2 csomag vaníliás cukor
8 toját
1 kiskanál sütőpor
3 evőkanál rum
2 ek kristálycukor

A mazsolát 1 órára beáztatjuk, majd alaposan lecsepegtetjük. A mandula/diószemeket megszórjuk a kristálycukorral és durvára vágjuk.
A datolyát kimagozzuk, a fügével együtt apróra vagdaljuk. Hozzáadjuk a mazsolát és megszórjuk a teljes mennyiségből elvett 3-4 ek. liszttel és az egészet összekeverjük. A maradék lisztet elvegyítjük a sütőporral.

A sütőt előmelegítjük 180 °C-ra (gázsütő 2.fokozat).
Egy jó nagy tálban habosra keverjük a margarint a porcukorral, vaníliás cukorral, majd egyenként a tojásokkal.
Apránként belekeverjük a lisztet, vágott gyümölcsöket , végül a rumot.

3 négyszögletes kenyérsütő formát (őzgerincet használok..) kibélelünk sütőpapírral, belesimítjuk a masszát és közepes tűznél 50-60 percig sütjük.
A teteje kicsit megreped, nem baj, de ha nagyon pirulna, betakarjuk alufóliával.
A formában hagyjuk kihűlni, tálaláskor tetejét megszórjuk vaníliás cukorral (én ezt el szoktam hagyni..).
Néhány nap múlva az igazi, hűvös helyen 2-3 hétig is eláll.
----------------------------------------------

Én általában füge helyett más aszalt gyümit teszek bele, pl. sárgabarackot, szilvát.
Ha nem akartok időt tölteni, akkor lehet kandírozott gyümölcsöt kapni, abból 40-60 dkg + a dió (szerintem ezzel a legfinomabb) és már készülhet is a tészta..

Nagyon finom !!!!!!
mniki
 
 


Jó-jó, de mennyi is az a liszt???? :lol:

8 tojás??? :shock: Nem lesz tőle kemény???

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Lányok ugye jól emlékszem, hogy Okrisztinek ma nagyon sok
pozitív energiára van szüksége??
Okriszti veled vagyunk!

Köszönöm a grat-okat a mínuszokhoz, viszont még a neheze hátra van. Egy - két kilót nem nehéz leadni. A nehéz az lesz, hogy ellenálljak a finom kalácsaimnak, a mézes sütiemnek, a szilveszteri malac farkának...... :lol:

Lányok! Most hallottam, hogy az ujjból levett, s a vénából levett vér cukor értéke eltér. Van hogy 1,0-val! Nem tudom igaz e......

Mniki én ezt a receptet megfogom sütni!! :lol: Köszi szépen!

Hatalmas kiszúrás történik velem! Két paca volt tegnap a mikim. Azóta lightos barnázás van. Vlszeg hallgatok rád Rambóka, s még ma veszek egy tesztet.
Kandika többek közt még ezért nem írtam neked privit az adataim változásáról.

Én sajnos az ünnepekig már nem jövök, ezért kívánok nektek Békés, Boldog Karácsonyi Ünnepeket!
Szerény számításaim szerint legközelebb jövő hét elején jövök. Remélem addigra kiderül, hogy ki a 3.! 8)

Bee
beebeey
 
 


Újabb tipp:

Nem érdemes drága forgó-zenélő ágy fülé akasztható csodákat venni!
Egyrészt, egy idő után a könyöködön fog kijönni a dallam, ráadásul ugrálhatsz 3 percenként felhúzni, h. zenéljen és forogjon (mert, ha egyszer hozzászoktattad, a ded igenis ki fogja követelni, h. zenéljen és forogjon!! :lol: )!
Másrészt a gyerek éppen azt nem tudja vele megtenni, amit szeretne, bemérni a távolságot a szemével és a kezével, majd vhogy megérinteni azt a macikát/pillangót v. bármit, amit annyira szeretne elérni!
Nekünk is van (már hogy ne lenne! :lol: ), de kiderült, h. egy egyszerűbb módszer jobb!
Nem bírtam ellenállni és vettem pár plüss kulcstartós állatkát a játszósszőnyeghez, de mivel a tartóléc lassabban készül, mint a Luca széke, így addig is fogtam egy zsinórt, kikötöttem a kiságy két felső léce közé, és biztosítótűvel felaggattam rá a jószágokat.
Hát frenetikus sikere lett!
Csöppöm 3/4 óra kalimpálás után rájött, h. meg tudja lökni a plüssállatot és akkor az megmozdul. Persze ebben eleinte nagyrészt a véletlennek van szerepe, de már ennyi idő alatt is látható volt a célirányosság kifejlődése, a "bemérem", "nyúlok", "hoppá megmozdult!" folyamata.
(Nem beszélve arról, h. a nagy koncentrálásban piszkosul el lehet fáradni, így kevésbé hajlamos a ded tiltakozni a szülő alvásra irányuló törekvései ellen! :wink: )

Hát ilyen a rendszer:
Kép

És ilen a Csöppöm, amikor erősen koncentrál:
Kép

Na melyik a kedvence??? :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


mamint! Csak annyi a baj szvsz hogy a témához nem írtál be semmit! Először én is kínlódtam vele egy kicsit mire rájöttem!

dimet, ez jó kérdés! Szerintem egyszer ha reggelizel rendesen a mérés miatt az teljesen rendben van!

mniki, a liszt kimaradt! :wink: De én is ki fogom próbálni!

okriszti, lélekben Veled vagyunk! ++++++++++++++

beebeey! Jujj de izgi! Ebből még bármi lehet! Vegyél gyorsan egy tesztet és ha pozitív menj el orvoshoz a barnázás miatt!

Én sem tudom hogy most mi a helyzet! A pozitív teszt után szombaton megjött de nem volt annyira erős mint számítottam rá, tegnap estére már el is múlt, egy icipici barnázás van csak. :shock: Én is hívom ma a doki bácsimat...
anyoooka
 
 


a cicaaaaaaaaa :D
a fiad annyira tud koncentrálni, hogy csuda :)

Bee, neked is kellemes ünnepeket!! és ha esetleg van eredméyne a tesztnek, jelentkezz mindenképpen!!

van eltérés az ujjbegyes között?? én ujjbegyből mértem.
na, éhgyomri:5,2
1 órával korpás keksz ropogtatása után: 5,7

most meg tízóraizok, kicsit többet, lássuk abból mi lesz :)

Rambóka, bírom az ilyen kifejtéseidet. jó kis tapasztalatokat szerzel nekünk :)

Okr, sok-sok erőt, és kitartást.
dimet
 
 


Bee!

Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


mi az az IFG?? :oops:
inzulin függő...???
dimet
 
 


IFG( impaired fasting glucose): károsodott éhomi cukor
Az inzulinrezisztens diabétesz első jele, ilyenkor már nem elég az inzulin mennyisége a cukor sejtekbe juttatásához, ezért alapban is magas az éhomi cukor, nem csak terhelésre!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Még egy napot dolgozom csajok. Valszínű lesz majd otthon is netünk, már megrendeltük, csak még idő kérdése amíg műkszik.
Rambóka, iszonyú aranyos Gergő!

Én a neten vettem egy ilyen forgó zenélő tükrös világító csodát. Vadiúj, 4500 ft volt. nekem egyenlőre nagyon tetszik, de a kis függőjátékod is. Fogok olyat is csinálni. :)

Pogi, nem tudsz nekem küldeni 1-2 francia ünnepi receptet tonhalból? Valami viszonylag gyorsan elkészíthetőt, és nem elronthatót. Ill. nekünk, szerintem a többiek is vevők lennének. Csajok, ti mit főztök?
csillagfény
 
 


Rambóka, Gergő egyszerűen zabálnivaló! Egyértelműen a cica a kedvence :)
Neked meg olyan ötleteid vannak! Vállalkozást nyithatnál!
Egyébként mi az az egérfej ott az ágysarkában? :roll: Vagy van teste is, csak én nem látom?

Dimet, pont az a baj, hogy béna vagyok, és nem tudtam elküldeni. De semmi lényeges nem volt benne, csak arról regéltem, hogy sikerült megszerezni a krémet.
Kreatívkodni nekem sincs mindig időm, általában hullámszerűen tör rám, ill. Karácsony előtt az ihlet. Akkor a hétvégéim erről szólnak.
Az ujjbegyes eltérésről én is hallottam, nekem is azzal mérték. De mintha motyogott volna valamit a nővérke, hogy átszámítja, de lehet, hogy én emlékszem rosszul. Mindenesetre az éhomira kb ugyanannyi jött ki, mint általában kémcsős méréssel.

Okr, gondolok rád!
mamint
 
 


igen!!!! és tudok privit küldeni!
Köszönöm Anyooka és Rambóka a segítséget!
mamint
 
 


40 dkg finomliszt

Nem lesz a 8 tojglitól kemény, egyébként meg kell, hogy a tésztája masszív legyen, hiszen rengeteg gyümi van benne.
Mi általában 2-3 nap múlva szoktuk felvágni, addig dobozban van.
Ezt a receptet azért merem ajánlani, mert kb. 10 éve sütöm és akinek megadtam, mindenki elégedett volt :lol:
mniki
 
 


Mamint!

Az egér az egy csörgő!
Innen van:
http://www.dione.hu/index.php?cPath=22_ ... 5e8fc02b84
A Csöppöm úgy kapta a barátnőmtől, még a kórházban.
Ha van egy kis kézügyességed simán tudsz ilyet csinálni: Veszel egy Kindertojást, (figyelj nagyon, mert most jön a legnehezebb rész! :lol: ) NEM TE ESZED MEG :lol: :lol: :lol: , a belsejében lévő kapszulába - annak kiürítése után - beleraksz pár szem rizst/lencsét/babot/gyöngyöt, utána kivágsz bármilyen fehér anyagból egy 5 cm sugarú kört, annak egy akkora szeletét veszed, h. a kerülete kb. 15 cm legyen :arrow: ez így végül kiadja varrásráhagyásokkal az egér kúp alakú fejét.
Az egér testéhez vágsz 4 darab pajzs alakú részt (mint a győri mézes háztartási keksznél a domború élű háromszög alakú keksz!), az a lényeg, h. a háromszögek talpa néz a fej felé, a csúcsúk összeérve adja az egér farki részét, ide kell varrni a farkat (ez lehet bármilyen vastagabb zsinór), a 4 darab anyag összevarrva kis kupolát formáz, ez adja meg az egérke fenekét.
Ezek után már csak 4 kis csepp alakú anyag kell a füléhez.
Összevarrod a feji kúpot az élénél, a 4 pajzs alakú részt kupolává, a fülek két-két lapját a széleknél, kifordítod a színére és következhet az egér összeállítása.
A kúp és a kupola (fej és test ) közé beilleszted a füleket és összevarrod a két részt úgy, h. alul az egér hasánál maradjon annyi hely, ahol a kindertojás kapszuláját és némi vattát be tudsz gyömöszölni. Ezután kitömöd vattával keményre az egér fejét, teszel egy keveset a popsijába is, majd beteszed a kapszulát és végül a hasán maradt rést is bevarrod. Hímzőfonallal varrsz neki szemet, szájat, orrot (a gyöngyöt most felejtsd el, ha nem akarsz álmatlan éjszakákat az ügyeleten ücsörögve tölteni!!!!!), és már készen is van.
Bonyolultabb leírni, mint megcsinálni!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


na,1 db margarinos zsemle után 1 órával a vércukrom 5,3...az nem magas :)
niki, receptet kinyomtattam :)
dimet
 
 


Rambóka, Gergő zabálnivaló és ahogy koncentrál... :lol:
nagyon jó ötlet volt a plüssöket felaggatni, egyszerű és nagyon praktikus !
Egyébként nekem nagyon bejön Gergő rugija :wink:

Bee, ne már, ha pozitívat tesztelsz mindenképpen jelentkezz !!
mniki
 
 


Kedvenc bloggerem (persze csak Pogi után!!!!!) tipikus gyereknevelési sztorija:

Bolt.
- (hát mögül) Appaappaaaaezmieeezezmiez?
- (reflexből, hátra sem fordulva) Nem tudom, de ne nyúlj hozzá!
- Áááááááááííííííííííí!
- (na! most már muszáj megfordulni) Hősugárzó.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


sziasztok!

Ginuska!

Semmiképp ne add fel!Lehet ebből még valami!De, ha mégsem, akkor is jó úton haladsz és ez a lényeg, innen már csak javulhatnak a dolgok!!!!!

Anyooka!
Mennek a +++++++++++++++++drukkok!Lehet, hogy ez mégsem mensi volt?És meglesz a 3.?


Lara!
Nagyon várom az eredményt, és lehet, hogy Te leszel a 4.!!!!!

Bee!
Neked is drukkolok, milyen jó lenne, ha minél többen lennénk!!

Ha esetleg valakit kifelejtettem a + tesztre várók sorából, bocsi,és neki is drukkolok és mindenkinek. :) :)

Rambóka!
Te nagyon kreatív vagy, csak ámulok, hogy mindig milyen jó ötleteid vannak, remélem én is jövőre megvalósíthatom őket.
ezoterike
 
 


szia, ezo. hogy vagy??

lányok, nem tudjátok véletlenül, hogy nálunk lehet-e ilyet kapni valahol.....
ez tengeribetegség (légi is) elleni karkötő. anyukámnak kellene, és egyébként terheseknek is jó:)
anyukáma nagyon rosszul van a repülőgépen, és egyszer vhonna szerzett egy ilyet és nagyon jó volt neki, de azóta sem találunk sehol....(kidobta :? )

http://www.goinginstyle.com/gis/body_individual.asp?dept%5Fid=37&pf%5Fid=706
dimet
 
 


Szia Dimet!

Köszi, jól vagyok.felfedeztem, ha sokat iszok (ásványvizet :) ),
akkor nem érzek görcsöket, legalábbis ritkán.Bár nem tudom ez lehet e az összefüggés, vagy már amúgy sem görcsölnék, nemtom.

Erről a karkötőröl még nem hallottam, de terheseknek miért jó?
ezoterike
 
 


émelygés ellen. emlékszem ami volt, annaka dobozára rá volt írva, hogy tengeribetegség, légibetegség, és terheseknek is.
egy akupresszúrás pontot nyom (már megint az akupresszúráááám :lol: , pedig nem vagyok nagy térítő, de lehet benne vmi...) és...ácsi, akkor elkezdem itt nyomogatni, és hátha elmúlik az émelygésem :lol:

lányok, köszönöm, végre fellelkesültem, és sütök egy mézeskalácsházikót. már mindneki süt körülöttem, nekem nem kellene kimaradnom. csak hónapok óta nem főztem, sütöttem, teljesen elszoktam tőle :lol:
dimet
 
 


Akkor lehet, hogy én leszek az egyetlen, aki itt nem fog sütni?
Mert mi úgy döntöttünk anyuval, inkább megrendeljük, így nem kell
szégyenkeznünk a vendégek előtt, ha nem úgy sikerül, ahogy azt elképzeltük.
Mert az nálunk gyakran előfordul. :oops:
A főzés témában is le fogok maradni mögöttetek, mert azt is mindig anyu csinálja( együttélés előnyei), én meg fát díszítek, takarítok, max. kuktáskodok.

Dimet!

Remélem elég jártas vagy az akupresszúrában és tudod, hogy minden ilyennél (talpmaszinál is) vannak olyan pontok, amiket ilyenkor nem szabad nyomogatni.
Azért légy óvatos.
Itt a babaneten a várandósokon belül asszem van egy topic, homeopátiás javaslatok vannak többek közt hányinger ellen is, és ezek biztonsággal alkalmazhatók.Azért nézd meg ezt is.(Én meg mindig a homeopátiámmal jövök :oops: )
ezoterike
 
 


Dimet! Hajrá és ha kész a házikó kérünk képet róla! :wink:

Beszéltem doki bácsimmal, ha addig nem jön meg rendesen akkor jövő szerdán vár... De szerinte sem élő terhesség már! :cry:
anyoooka
 
 


Anyoooka!

Azért ne keseredj el, a mi családunkban volt olyan, akinek még 4
hónapig megjött, mégis terhes volt.
Ha meg nem élő már, gondolj arra, hogy valószínűleg nem volt életképes.De tudod nagyon sokan attól is félnek, hogy nem tudnak spontán teherbeesni,Te legalább ezen a téren megnyugodhatsz, és a következő biztosan sikerülni fog.
Tudom, nehéz elfogadni, sajna nekem is volt már spontán vetélésem, és most is izgulok, de akkor még nem szedtem a metformint, és most bízom abban, mint ahogy a neten most olvastam,hogy terhesség alatt is végig érdemes szedni, nehogy a megszerzett terhesség elmenjen.Te szeded,ha igen, mióta?
ezoterike
 
 


anyooo, sajnálom :(


azért nem nyomogatom magam összevissza :) mert nem vagyok járatos ebben, csak ezt a karkötőt anyukámnak akarom megrendelni.

lépek végre, utsó munkanap volt. jaj. nem voltam ma hasznára a vállalatnak :lol:
dimet
 
 


köszönöm!
Ezo, még nem szedem a metformint, januárban megyek majd vissza és akkor beszéljük meg hogy mi legyen!
És ezért is tudom hogy így a jobb mert akkor sokkal nyugodtabban vághatunk neki a következő terhességnek!
Te ne izgulj, nem lesz semmi gond, augusztusban egészséges babókád születik meglátod!!! :D
anyoooka
 
 


Anyooka!
Akkor valszeg az volt a gond, hogy a pco-dra még nem szedted a metformint, és így a hormonok sem voltak rendben.
Látod, nálam is ez volt a gond anno.
Úgyhogy januárban remélem kapsz metformint, és hidd el, hamarosan együtt örülünk a +tesztednek!!!! :)
ezoterike
 
 


Sziasztok! :)

Nem sok kedvem van írni. Most du. kicsapták nálam a biztosítékot!
:(
Komoly csatát vívtam. Végül kiderült, hogy PCOval nem lehet vért adni! Ugyan nincs a kizáró tényezők között, de nem lehet!

Lányok! Fájt az a sötétség, amivel szembe találtam magam! :(
"a PCOS és IR nek semmi köze egymáshoz" és nem sorolom a többit mert saját indulataimat korbácsolom fel vele. Eddig három orvosnál voltam: nőgyógyász, diabos és endokrinológus. Mindegyik tisztában volt a PCOSsel. A diabos és az endokrinlogus volt a legprofibb, de én még ilyen sötétséggel....
Aztán ... nem nem írok többet...
Visszagondolok rá és beborul az agyam.
Döbbenetes egy beszélgetés volt. Végül mosolyogva váltunk el, mert az "intelligensebb" emberek kategóriájába soroljuk magunkat, de a szakmai nézetek nagyon összecsaptak. :roll:

"majd ha meggyógyult jöjjön vissza és adhat vért!"
"szüljön 2-3 gyereket és az azt jelenti, hogy meggyógyult és adhat vért".
És talán ami a legfelháborítóbb volt, hogy azt mondta" mondjam meg, hogy mi az IR, a saját szavaimmal ,mert ő úgy látja, hogy én nekem erről nincs fogalmam" .
"mondták e magának, hogy az IR nek autoimmun oka is lehet" (erre azt mondtam, hogy kb 100 oka van, többek közt ez is)

Tudnám az idézeteket sorolni. Amik elhangzottak.
Jajj lányok.... :cry:

Már kidühöngtem magam. Először a páromnak, aztán édesapámnak telefonban. De még nem jöttem helyre!

Végigolvastalak, de senkire sem tudok reagálni!!!

Annyi fincsi kajarecept volt itt. :)
Fincsi mézeskalács és gyümölcskenyér. NYamm.

Sírhatnékom van, nem is tudom mi bánt. :( Az ahogy beszéltek velem, vagy amit mondtak, vagy a szakember tudatlansága, vagy csak az, hogy van egy fogyatékos PCOS szervezetem, aminél egy enyhe IRen kívül más nincs és mégis hormonzavarosnak vagyok mondható :roll:
Nem tom.

Azt mondta a párom, hogy vigyem el a hormon eredményeimet, hogy lássa: mindenem rendben van!


Kriszta!
Ma nagyon sokat gondoltam rád!!!


Bocs, hogy ezeket így rátok zúdítottam.
De nagyon besokaltam.
Norka, Rambóka! Gondoltam rátok, miután kijöttem. Hogy ti erre, hogy és mit mondtatok volna. :roll:

Megyek összeszedem magam!
Tornázom egyet, aztán dolgozatot kell írjak.

38cn.
Vendég
 


De pontosan ki volt ez az észlény, ami miatt ilyen megalázó beszélgetésbe kellett keveredned? :shock: :evil:

Elhiszem, hogy sírhatnékod van. Én elég sokat dühöngtem olyan sztorikon, amik nem is velem történtek meg. Lásd Dévai atyánk májusi ijesztgetése, hogy a metformin halálos.

De azt hiszem... kezdek elfásulni egy kicsit... :(

Nem lehet ezzel mit tenni. Lassan kiöregszik ez a fennhéjázó orvosnépség és az újak rájönnek, hogy a Net jóvoltából a betegek egy-egy szűkebb területet tekintve jobban informáltabbak náluk, jó lesz, ha felkötik a gatyát.
Lássátok a Time magazin borítóját...
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?