Új privát üzeneted érkezett!

Klmaria,
szerintem szupik ezek a kádak, én már az unokatesóméknál láttam ilyet évekkel ezelőtt, akkor még külföldről hozták be, és láttam, mennyire élvezi benne a fürdést a kismanó! Akkor határoztam el, hogy nekem is ilyen lesz egyszer. A mienkben viszont nincs hőmérő, igaz, van külön kiskacsás, úgyhogy az majdnem ugyanolyan. :D

Mi is Liberót használunk, de ugyanúgy kidörzsöli neki. Nem is a pelussal van szerintem a baj, hanem a drágám annyit kapálózik, hogy akármennyire szorosan pelenkázom be (a vérkeringését azért igyekszem megtartani), egyszerűen a mozgástól kidörzsölődik. Na, mindegy, max. marad a melltartóbetét. Kicsit drága mulatság, de Kisbogárka egészsége bármennyit megér! :D
nircee
 
 


nircee!
Legalább kis fitneszuru lesz belőle! :lol:

mano83!
Én néha ha ugyanazon az oldalon fekszik, akkor megkínálom a felső cicivel, mert én lusta vagyok vele forogni éjszaka :D Nekem mindig elfogadja, az alsót és a felsőt is. Természetesen fekvő testhelyzetben, kicsit kényelmetlen lehet de megéri, pláne ha nem fogadja el a másik cicidet! :wink:

Kép
klmaria
 
 


Sziasztok!

KlMaria!
Igen, a férjem fuvarozó-vállalkozó. Ha messzebbre vannak fuvarjai, akkor nagyon sokszor megyünk vele. Berakjuk a teherautóba középre a kisülést, és szinte egész úton alszik meg nézelődik Viki. Hát négyen már tudom hogy férünk majd el. :roll: Veszünk addigra egy hálófülkés kamiont... :lol:
Nálunk Kistarcsán ingyen jár a babavíz (szénsavas), én még mindig az forralom neki. Állítólag itt nagyon nitrátos a víz, abból nem szabad neki adni.

Ancsa!
Jól eltűntél. Ugye nincs semmi gond, jól vagytok? Mi köszi jól, a pocaklakóval semmi gond. A két ünnep között kell mennem az AFP-re, dokihoz majd januárban. 4D-re majd csak félidő környékén szeretnénk menni.

Fogas szopival kapcsolatban: Én 11 hónapig szoptattam, pont akkor bújtak ki a felső fogai. Amíg csak lent volt, addig nem igazán harapott, csak akkor amikor már jóllakott és elkezdett vele játszani. De ahogy kijötta fenti is akkor aztán csillagokat láttam. Ezért nem is bánom hogy magától abbahagyta a szopit.

Anita
Kép
Kép
wikyanya
 
 

 
 

wikyanya
Nem voltatok véletlenül idén Gyöngyösön egy logisztikai központban rakodni???
Mert ha igen, akkor emlékszem rátok! :lol:
Sokan járnak így, sőt nyáron egy apuka vitte pici fiát egyedül magával! Olyan édesek voltak! :P

Kép
klmaria
 
 


Sziasztok!

Fú de pörög ez a topik :) Alig lehet követni :) Aztán meg folyamatosan szurkolhat az ember :)

Szoptatós párna: több ismerősöm is vett a szopiparna.hu-n a műanyag golyósból - és nagyon panaszkodnak a vegyszerszagra... (mondjuk én eleve írtózom a mű-dolgoktól...)

Kapható ott viszont tönkölypelyvás is (én olyat rendeltem de még nem érkezett meg). Az legalább természetes, jól tartja a meleget, jól szellőzik stb. Állítólag a zörgése a babát is megnyugtatja: ) (én már jó ideje tönköly párnán alszom és egy időben a derékaljam is abból volt -amikor nagyon fájta hátam- és nekem nagyon bejött - és szerintem egyáltalán nem zörgött - vagy ha igen akkor én nagyon nem vettem észre. Utána max. felboncolja az ember a szoptatóspárnát és 2 nagypárnát csinál belőle... )

Mi egyébként egy fürdetődézsát is vettünk a babának.. állítólag imádják... na majd kiderül néhány hónap múlva :) (nem volt drága, 1000 ft volt használtan úgyhogy próba-szerencse alapon megvettük a sima kiskád mellé...)
Vendég
 


Sziasztok!

Fú de pörög ez a topik :) Alig lehet követni :) Aztán meg folyamatosan szurkolhat az ember :)

Szoptatós párna: több ismerősöm is vett a szopiparna.hu-n a műanyag golyósból - és nagyon panaszkodnak a vegyszerszagra... (mondjuk én eleve írtózom a mű-dolgoktól...)

Kapható ott viszont tönkölypelyvás is (én olyat rendeltem de még nem érkezett meg). Az legalább természetes, jól tartja a meleget, jól szellőzik stb. Állítólag a zörgése a babát is megnyugtatja: ) (én már jó ideje tönköly párnán alszom és egy időben a derékaljam is abból volt -amikor nagyon fájta hátam- és nekem nagyon bejött - és szerintem egyáltalán nem zörgött - vagy ha igen akkor én nagyon nem vettem észre. Utána max. felboncolja az ember a szoptatóspárnát és 2 nagypárnát csinál belőle... )

Mi egyébként egy fürdetődézsát is vettünk a babának.. állítólag imádják... na majd kiderül néhány hónap múlva :) (nem volt drága, 1000 ft volt használtan úgyhogy próba-szerencse alapon megvettük a sima kiskád mellé...)
Vendég
 


bocsi... véletlenül kétszer ment el...
Vendég
 


sziasztok,
Picurk, nem volt nehéz megszokni, elég nehéz szülésem volt, utána még két hétig feküdtem és anyósom segített a háztartásban, párom a fürdetésben, én örültem, hogy szoptatni tudtam, de se állni, se ülni, teljesen le voltam gyengülve, ha meg egyszer elaludtam úgy féltem, hogy ráfekszem, szóval a kiságyban tudtam, hogy jó helyen van és én se keltettem fel ha többször mászkáltam. Súlyommal sincs gondom, mert már a kórházból úgy jöttem haza, hogy terhesség előtti súly minusz 3kg. Egyébként mi hárman vagyunk testvérek, és külön szobában kellett aludnunk, nekem ez igy jött természetesnek is.

Szoritunk Gigának :!:

szép napot mindenkinek :)
kispraga77
 
 


Sziasztok!

Mivel sok jót hallottam Surányi dr-ról, hozzá szeretnék elmenni vizsgálatra. Egyelőre még nem akarnék a magánrendelésére menni, mivel szeretnék egy személyes benyomást is szerezni mielőtt pénzt adnék ki. Szóval a kérdésem, hogy mikor szokott a kórházban rendelni, mi a módja a bejelentkezésnek, időpontot kell-e kérni, vagy kivárja az ember a sorát? Sokáig kell-e várni stb... Ha helyileg nem ehhez a kórházhoz tartozom attól még mehetek hozzá?
Egyébként a magánrendelés mennyibe kerül nála? A szülésél van külön tarifája? Kicsit sokat kérdezek bocsánat :?
Megköszönném ha valaszolnátok, akár pü-ben is.

Edi
edi2
 
 


sziasztok, csak nagyon gyorsan: giga hurrá ezerrel! nircee köszönjük, elérzékenyültem rajtatok. henus, fogak??? elcsónál még semmi. ma beoltattam vírusos agyhártya ellen. bocsi, a kisasszony itt tornászik az ölemben. szopis párnánk van, nem használjuk. az autósülést utálja elcsó, pedig ringatós.

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

Én még soha nem írtam ide, de mivel a második babámat én is Kistarcsán szeretném megszülni szoktalak olvasni Titeket!
Szeretnék megnyugtatni azókat a kismamikat, akik tartanak attól, hogy mi lesz a szopival, ha lesz a babának foga. Én a kisfiamat 16 hónapos koráig szoptattam. Elég hamar, 4 hónapos korában elkezdtek kijönni a fogai, és 1 évesen a 4 hátsófogait kivéve már mind kint volt. Egyetlen egyszer fordult elő, hogy erősen beleharapott a cicimbe, ekkor én egy nagyot kiáltottam, amitől szegény nagyon megijedt, és sírni kezdett. De soha többé nem fordult elő. Igaz, hogy sokszor látszódott a cicimen a kis fogacskái nyomai, de nem harapott.
Szóval szerintem nem kell aggódni. Valahol azt olvastam /igaz már csak utólag/, hogy ha harap, akkor el kell venni tőle a ciciit, és akkor megtanulja, hogy nem szabad!
Mindenkinek sok sikert!

Üdv

Little
Vendég
 


Sziasztok!

Little,Pipacs üdv köztünk!
Little, hogy hívják a kisfiadat?
Pipacs, leánykád, vagy kisfiad lesz? Hogy fogják hívni? Első gyerkőc?

Anita, hogy rohan az idő, már AFP-re kell menned! Nem csak Sárán veszem észre, hogy telnek a napok.

Sárika elérkezett ahoz a korszakhoz, amikor mindent meg akar kóstolni, ami a keze ügyébe kerül. Na meg az öklét is előszeretettel csócsálja, és olyanokat cuppog hozzá!Olyan cuki. :lol:

Nircee, nekünk nem dörzsölte a pelus a csonkot, de az jó megoldásnak tűnik, amit te alkalmazol. De hát a csonkot hogy tudja kidörzsölni a pelenka? vagy a környékére gondoltál?

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Sziasztok Lányok!



Én december 10.én adtam életet kisfiamnak a Flór Ferenc kórházban! 4480g-al, 59cm- el született császármetszéssel!

Ezüton szeretnék köszönetet mondani, mind a nőgyógyászat, mind a szülészet, ápoló személyzetének. A csecsemős nővérkék szakszerű segítségéért külön köszönet! További jó munkát és Békés Boldog Karácsonyt kívánok Mindannyiuknak! Kép

bogyo75
 
 


Sziasztok!

Elsö babám lesz, kisfiú! Kistarcsán lakom, és tt is fogok szülni :D
Nagyon szép babák vannak itt a forumon :!: :D :D
És annyi mindent meg lehet tudni, szoval klasz forúm :D
Surányi az orvosom,szülésznöt még nem választotam és lehet hogy nem is fogok, az én édes férjem bent lesz velem és ez sokat jelent. :D
Azt irtátok hogy minden szülésznö aranyos :!: :)
Na jó röviden enyi,

Mibdenkinek szép estét :!: :D :D
pipacs80
 
 


Sziasztok!

Többször olvastam már, hogy sokatok férje fuvarozó.

Olyan kérdésem lenn, hogy nem tudtok-e valakit akinek kellene egy 19 tonnás hűtős Renault Premium teherautó. Nagyon sűrgős lenne eladni.

Ha véletlen valakit érdekel írjatok.

Köszönöm!!!!

Kép
tami2900
 
 


Ischtus! A kisfiamat Bencének hívják, és ő az Uzsokiban született! Mivel most Erdőkertesen lakunk, Kistarcsán szeretnék szülni, de még nincs dokim.
Nagyon aranyos a kislányod! Az idő pedig tényleg nagyon gyorsan telik. Én két éve szültem, de olyan, mintha tegnap lett volna.

Nircee! Ezt a dolgot én se értem, hol dörzsöli ki a pelus? A Bence elég hurkás kisfiú volt, és a csonk is csak 1 hónapos korában esett le, de nem voltak vele ilyen gondok. Bár én nagyon nem szerettem a Liberót, csak Pamperst használtam. Nekem az sokkal puhábbnak tűnik.

Pipacs! Mikor fogsz szülni? Nincs vonalzót amin látni lehetne. Nem akarsz egyet csinálni?
Vendég
 


Sziasztok!

Hát igen a fogak kinek előbb kinek később... klauszka, nem vagytok lemaradva semmiről. Egyébként gyereke válogatja, hogy melyik harap, de mint írtam a leányzó már az ínyével is szorított és most sincs ez másképp :?
Mellesleg ma felfedeztem fölül is két kis fogkezdeményt, látom is és érzem is a kezemmel.

Klamaria, én is sokat olvastam a babaúszásról. Klauszkáék jártak is egy darabig. Csak akkor lehet menni, ha megvan az összes oltás. Mármint 4 hónapig. És nem ért ha folyamatosan szoktatod a megszokottnál hidegebb és nagyobb vízhez. Azt jól tudom, hogy Hatvanban is van babaúszás? HA igen hol? És te hová szeretnéd hordani?

Nircee, kérdezzétek meg a gyerekdokit erről a kidörzsölésről, hátha van valami praktika. Egyébként én a Liberora esküszöm. Nekünk a Pampersből mindig minden kifolyt és többet is kellett használni belőle, bár igaz, hogy olcsóbb.

Hogy álltok a karácsonyi bevásárlásokkal? :lol:

thenus
 
 


Sziasztok!

Hát igen a fogak kinek előbb kinek később... klauszka, nem vagytok lemaradva semmiről. Egyébként gyereke válogatja, hogy melyik harap, de mint írtam a leányzó már az ínyével is szorított és most sincs ez másképp :?
Mellesleg ma felfedeztem fölül is két kis fogkezdeményt, látom is és érzem is a kezemmel.

Klamaria, én is sokat olvastam a babaúszásról. Klauszkáék jártak is egy darabig. Csak akkor lehet menni, ha megvan az összes oltás. Mármint 4 hónapig. És nem ért ha folyamatosan szoktatod a megszokottnál hidegebb és nagyobb vízhez. Azt jól tudom, hogy Hatvanban is van babaúszás? HA igen hol? És te hová szeretnéd hordani?

Nircee, kérdezzétek meg a gyerekdokit erről a kidörzsölésről, hátha van valami praktika. Egyébként én a Liberora esküszöm. Nekünk a Pampersből mindig minden kifolyt és többet is kellett használni belőle, bár igaz, hogy olcsóbb.

Hogy álltok a karácsonyi bevásárlásokkal? :lol:

Giga, nagyon szorítunk neked!!! :wink:

thenus
 
 


bocs, ezt nem tudom, hogy csináltam!? :shock:

thenus
 
 


Meg probálkozom hátha sikerül vonalzot be tennem :D






Kép
pipacs80
 
 


Sziasztok!

Katica,
Levi is azt csinálja,mint Sárika!Biztos Ő is annyira édes,mint Levi!
Ma például a takaróját rágcsálta előszeretettel! :wink:

Kicsit sűrű volt a mai programunk,elmentünk még vásárolni,vettünk egy járókát és egy játszószőnyeget Levinek.
Remélem tetszeni fog majd neki! :lol:

Holnap megyünk az egészséges rendelésre,hogy megkapja a 3.hónapos oltását,de már most ideges vagyok! :twisted:
Kicsit mintha még szörcsögne,de remélem azért a torka már nem piros!

Amúgy meg: Üdv az újaknak! :lol:
Jó,hogy ílyen gyorsan gyarapszunk! :lol:

Bogyó,
Gratulálok Dávid babához!

Babaúszás: úgy döntötttem,hogy Levit most nem fogjuk vinni,nem akarom,hogy újra beteg legyen!
Megvárjuk a tavaszt,akkor már jobb idő van!Elvégre haza is kell onnan jutnunk,ilyen hidegbe meg nem szívesen vinném ki fürdés után még csak 1 percre sem! :roll:

Jó éjszakát Mindenkinek!

Kati&Levi

Kép
mano83
 
 


Sziasztok!

Gigának drukk! Vagy azóta már vabázik?

Lányok, nagy drukkot kérek! Csanád reggelre belázasodott, 39,2 popóban. Amint lesz pisi, húzunk a laborba, mert nekünk láz esetén az az első dolgunk a kúp után... :cry: :cry: :cry: Nagyon drukkoljatok, hogy a pisi ok. legyen!!!!!!!!!!!!! Szegénykém reggel óta csak a cicin lóg (most is)...

Na megnézem, van-e termés a tasakban, aztán ha van indulunk is...

Szebb napot mindenkinek!

Kép
csanómanó
 
 


Sziasztok!

Csanómanó,
Szorítok nektek,hogy ne legyen semmi komoly Csanáddal!
JOBBULÁST KÍVÁNOK NEKI!!!

Levi újabban odáig van a játékokért,főleg egy sárga csirkét nézeget mindíg! :lol:
Van olyan is,hogy veszekszik vele,olyankor jókat nevetünk! :lol:
Na megyek,mert mindjárt indulunk az orvoshoz! :?

Kép
mano83
 
 


Sziasztok!

Csanómanó, remélem, minden rendben lesz a pisivel!!és a láza is hamar lemegy.

Henus, boldog 5. hónapfordulót Szonjának. Látom, a leányzó belehúzott fogak terén :lol:

Pipacs, sikerült a vonalzód :wink:

Karácsonyi bevásárlás: mi mindenkinek naptárat adunk, holnap megyünk érte a nyomdába, és holnap éjszaka, miután Sára elalszik, (nagyszülők vigyáznak rá)megyünk bevásárló körútra (auchan, v tesco) Sárikának, meg a keresztgyerekeknek. így elkerüljük a nagy tolongást. nem szeretem a tömeget. na, meg csomagoló papírt is venni kell. de már olyan szívesen csomagolnám az ajándékokat.

Kati, télen én sem vinném uszodába. Sokkal könnyebben megfázhat. Bár a leánykám nincs annyira elragadtatva a fürdéstől, nem hiszem, h vinni fogom úszni. Bár tavaszig még sok idő van...bár már egyáltalán nem sír fürdés közben, nagy szemekkel szemléli a vizet, közben a lábával ficánkol, rúgdos.

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Sziasztok!

KlMaria! Nem voltunk idén Gyöngyösön, nem hinném hogy minket láttál. Lehet ma elkísérjük Apát Szolnokra. :D

Tami! Én sajnos nem tudok segíteni az eladásban, mi csak Merci-pártiak vagyunk. :lol:

Éva! Remélem semmi hamar meggyógyul Csani, nem hiányozna hogy megint összeszedjen valami fertőzést. :(

Katica! Párod nem válaszolt az utolsó mailra. Sikerült a változtatás, vagy marad az eredeti? Ugye Ti is jöttök erre és láthatom a kis Sárát?

Anita
Kép
Kép
wikyanya
 
 


csakegy! azt mondod nem jó a gyöngyös párna? na király még jó h tegnap rendeltem meg:-(
na mindegy, legföljebb mindkét huzatot ráhúzom egyszerre, ha nagyon erős a szaga :?

üdv az újaknak!
Giga már bent van a kh-ban, nagyon kíváncsi vagyok mi lehet vele! alig várom h jelentkezzen!

bogyó! ezer gratula! nagyon szép baba! hm már én alig várom Lilit :D

Verna hova tűntél?

murphyke

Kép
murphyke
 
 


Bogyó, nagyon szép a kisfiad, gratulálok, sok örömöt, és jó egészséget kívánok!

Anita, már a nyomdában változtatták meg, a logót is, és a képet is, azért nem tudta átküldeni, hogy megnézhesd. Igen, valószínű, mi is megyünk vele, mert akkor más elintéznivaló is lesz.

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Sziasztok Lányok!
Először is: nagyon édesek a kismanók itten :D ! Nem nagyon szoktam fórumozgatni, a kislányom 14 hónapos, kissé lefoglal :lol: de most úgy néz ki, összejött a kistesó, és mivel a XVI.ker-ben lakunk, így a kézenfekvő megoldás a Flór. Igaz, nekem eddig csak a szemészethez volt szerencsém, de az elborzasztott...
A segítségeteket szeretném kérni, ismeri valaki Dr. Fábián Istvánt? Szült valaki nála? Voltam már a magánrendelésén, ott tök szimpi volt a doki, de a kórházról hallottam már hideget-meleget és bizonytalan vagyok.
Üdv: Andi
andibab
 
 


Mégse mentünk Apával, nem volt ideje beugrani értünk. :(

Katica! Az nem baj hogy nem küldte át, csak arra voltam kíváncsi hogy sikerült e még módosítani. Bizti nagyon szupi lesz. :wink: Örülök hogy Ti is jöttök. :D

Anita
Kép
Kép
wikyanya
 
 


Sziasztok!

Na,megkaptuk az oltást,Levi nagyon jól viselte,csak az elején kiabált egy kicsit,amiért lefogták a lábát.
Utána meg mérgesen magyaráztott a doktor néninek,hogy heő,heő,közben meg húzta össze a szemét! :wink:
Aztán meg már nevetgélt,szóval most is ügyes volt! :lol:

Viszont nagyon ki van stáradva a bőre,nem segített a babaolaj mostanában,ezért kaptunk rá valami krémet.

Csakegy,
nem tudod mikor van a héten Toldi doki,mert ma reggel is hívtam és pár csörgés után bekapcsolt a hangpostája! :evil:

Andi,
Először is üdv köztünk és Gratulálok a kis pocaklakóhoz! :lol:
Én csak a kórházról tudok nyilatkozni,pontosabban csak a szülészetéről!
Én nagyon meg voltam elégedve mindennel,a szülőszobák is nagyon szépek,modernek.
Eleinte én is tartotta ettől a kórháztól,mivel sok rosszat hallottam róla,de aztán oda küldtek genetikai uh-ra és akkor megtetszett ez a része.

Katica,
szerintem lehet hogy tavasszal sem fogom babaúszásra vinni,ugyanis én a strandon sem megyek be a vízbe,elég kényes bőröm van.
Egyedül a páromnak engedném,hogy elvigye,de neki akkor lesznek a vizsgái.
A nagyszülőkenk meg nem szívesen adnám oda,hogy vigyék úszni. :wink:
Pedig "fiatalok",de túlságosan féltem még! :wink:

Thenus,
Boldog 5 hónapos szülinapot Szonjának!
Kép

Kép
mano83
 
 


mano: nem tudom de már nekem is nagyon fel kellene hívnom :( (terheléses cukoreredmény miatt...)

Ha esetleg kiderítenéd megköszönném, ha szólnál...

(megpróbálom majd felhívni a kórházat, hátha meg tudják mondani... de majdnem lehetetlen vállalkozás elérni őket... nekem nem igazán szokott sikerülni)
Vendég
 


Csakegy,
oké,majd ha megtudok valamit,akkor írok!

Kép
mano83
 
 


Sziasztok

Nekem pont 2 ünnep közt kell majd bemennem CTG-re a kórházba mert itt monoron nincs rendelés akkor. :?
Holnap majd kérek időpontot .
Régen voltam itt gratulálok nircee Csodaszép kisfiú. :D
Üdv az új fórumozóknak.

KépKép

Kép
zoriann
 
 


Sziasztok!

A köldökcsonk kidörzsölését úgy értettem, hogy eddig olyan feszesen volt fent a köldökön, és egyik alkalommal, mikor kibontottam a pelusból, csupa vér volt minden, és már csak egy kis bőrdarabkán lógott (és lóg a mai napig). Tehát egy kicsit lemocorogta. Most viszont már száraz, úgyhogy szerintem minden ok lesz, a melltartóbetétes megoldás nekünk beválni látszik.

Andibab:
én a Fábián doktornál szültem, nézd vissza a korábbi hozzászólásaimat ha gondolod, én a gyerekem életét köszönhetem Neki (fenyegető koraszüléssel kezelt). Már évek óta Hozzá járok, és mind nőgyógyászként, mind szülészként a lehető legjobbakat tudom Róla mondani, nagyon jó szakember. Emberileg ízlés dolga, én nagyon kedvelem, kicsit szigorú, és elsősorban a Baba érdekeit nézi, csak utána a Tiedet. De szerintem ez így is van jól, lásd az én esetemet. És bár biztos tapasztaltad, nagyon finoman vizsgál, ami nem egy utolsó szempont.
Egyszóval, én tiszta szívből ajánlom!

Képzeljétek, az előbb berisztott a légzésfigyelőnk! Én hirtelen fel sem fogtam, mi történik, mire a férjem már a karjában tartotta Marcikát! Hát milyen anya vagyok én???? Hirtelen teljesen leizzadtam, ráadásul most gyötör a lelkiismeret. Szerencsére nem történt semmi, rendesen lélegzett, mire felvettük, csak pillanatnyi kihagyás lehetett, de áldom az eszünket, mikor megvettük ezt a riasztót. Inkább ezer téves riasztás legyen, mint egy kimaradjon.

Bogyo
Én 7-én szültem, és láttam a Babócádat! Minden alkalommal, mikor bent volt, a férjemmel csodáltuk, hogy milyen nagy! És hogy mennyi haja van!!! Nagyon édes kisfiad van!

Karácsonyi bevásárlást én idén hanyagolom, megbeszéltük mindenkivel, hogy Marcika lesz az ajándék. Betesszük a mózesébe, rákötünk egy masnit, és berakjuk a fa alá egy fotó erejéig! :D Tudom, hülyék vagyunk, de ezt megfogadtam, mikor még a pocakban volt. Annyit teszünk, hogy minden családnak veszünk egy kis fotóalbumot, és kinyomtatjuk Marcikáról a fénylépeket, és beletesszük.
nircee
 
 


A hétfő óta tartó hidegfront nem semmi legalábbis az én picurkám nagyon elkezdett készülődni kifelé .
Óránként 1* biztos meg kell hogy kapaszkodjak valamiben.
A többi finisben lévőt sem nagyon látom itt . :roll:

KépKép

Kép
zoriann
 
 


Zoriann, nagyon drukkolok!!!Tök jó lesz Neked!
nircee
 
 


Sziasztok,

hát még most sincs babaszobánk, nem kaptunk sehol gipszkartonba nagy tiplit(igaz fúrni sem nagyon tudtunk, mert akkora lyukat vájtunk a falba, hogy átláttunk majdnem a konyhába, ma még azt gipszelni kellett :)), úgyhogy az apósék jöttek ma Miskolról és hoztak meg fúrtak, szerencsére talán ma este már lesz, csak a férjem még dolgozik és én egyedül meg nem emelgetem a dolgokat. Meg már ma talán be is pakolok....
Az lenne a kérdésem, hogy ha beértünk a kórházba, felmegyünk a szülészetre, akkor én ott kapok egy ágyat, vagy rögtön menni kell a szülőszobába? És először oda viszem a cuccokat és majd ha megszületett Lelle utána visznek oda, ahol szabad ágy van? Vagy, hogy megy ez?

Semmit nem érzek még, csak annyit mintha néha izomlázam lenne a fenekemben és a belső combomban, gondolom mozgolódnak bent a csontok.

Akinek nagyobb babukája van és Gödöllő környéki, hordta valaki Veresegyházra babaúszásra a cseppségét? Én itt csak ott tudok, van esetleg máshol is? Vagyis mi úszni oda jártunk és vasásrnaponkén ott volt babaúszás.

Nekünk gyöngyös szoptatós párnánk van, nekem tetszik és nem tűnik hangosnak büdös sem volt, először kicsitkemény volt, ki is akartam szedni gyöngyöket belőle, de utána teljsesen jó lett, én azzal tudok már csak hónapok óta aludni. Sokkal lazább lett a párna, gonodlom a gyöngyök kicsit összébb nyomódtak benne.

Nagyon ügyes Levente, hogy így bírja az oltásokat. Remélem az én lányom is így fogja.

Holnap megyünk dokihoz vizsgálatra meg NST-re, kíváncsi leszek mikor kell majd újra menni, mert karácsonykor nem hiszem, vagy lehet akkor a kórházba kell menni majd. Hm.

Ha a mi kisbabánk 3,5 - 4 kg közötti lesz, akkor még jók lesznek rá az 50, 56-os ruhácskák? Mi olyanokat vettük, de tegnap ahogy vasaltam elég cseppek...

Szép estét kívánok Nektek!!!

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Pimpoka,
engem rögtön a szülőszobára kísértek, de nekem elfolyt a magzatvizem, és fájásaim is voltak, úgyhogy nem volt idő késlekedésre. De úgy tudom,hogy hacsak nem direkt fektetnek be, a szülőszobára mész rögtön, illetve ha foglalt az összes, akkor a vajúdószobában lehetsz. A cuccodat nem a szülőszobára viszed, hanem előtte vannak öltözők zárható szekrényekkel, oda kell betenned. Ajánlom, hogy egy kis zacsiba gyűjtsd össze, amit direkt a szülőszobára szeretnél vinni, így azt csak kikapod a táskádból, és beviszed.
Ilyen izomlázszerűt én is éreztem, igen, a csontjaid mozgolódnak, készülnek a szülésre. :o
Nemoskára Te is babázol! Mit gondolsz? A Karácsonyt már megvárjátok?
nircee
 
 


Pimpoka, nekünk jók voltak az 50-es ruhák (3850g) kb. 2-3 hétig, az 56-osak 4-5 hétig. Biztosan jó lesz a babádra. Tényleg olyan picik azok a rucik :D

Nircee, nekünk is beriasztott tévesn vagy háromszor a légzésfigyelő, mindannyiszor a frász jött rám. odarohantam, és a kislányom csodálkozott legjobban, mikor hirtelen a háráta tettem a kezem, hogy mi ez a sietség. Amúgy az teljesen normális, hogy a köldökcsonkot már csak egy kis szál tartja, akkor nemsokára le is esik.


Kati, Levi ügyes volt a szurinál.

szép estét mindenkinek!!
Katica

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Sziasztok!

Zoriann,
itt monoron is csinálnak Nst-t?
És ki csinálja?
Én meg 2 naponta jártam tarcsára! :evil:

Pimpoka,
Köszönjük!
Én is meglepődtem Levi reakcióján az oltásoknál,hiszen arra számítottam,hogy ő is üvölteni fog,mint a többiek! :wink:
A ruhákkal kapcsolatban annyit,hogy Levente 3130 grammal és 54 centivel született és az 56-os ruhák nagyok voltak,így vennem kellett pár 50-est is,ugyanis olyanokat nem vettem,mert azt mondták,hogy nagy baba lesz!
Mondjuk a kórházból 2880 grammal jöttünk haza,annyira fogyott vissza Levi,szóval kb.olyan 3000-3100 grammig volt jó az 50-es ruha!
Szobák:
én egyből a szülőszobára mentem,de akkor már nekem is elfolyt a magzatvízem,bár fájásaim nem voltak.
Szóval ha megindul nálad a szülés biztosan a szülőszobába kell menned,de ha teltházas akkor a vajúdóba,ahogy Nircee mondta!
Csak szülés után visznek át a szobába,ahol leszel.

Kép
mano83
 
 


nircee,

várjuk már a pillanatot, hogy végre a kezünkben tarthassuk, ölelhessük Lellét, de nagyon szeretném, ha még karácsonykor itthon lennénk, mert nem lenne jó a szentestét a kórházban tölteni. A szilveszter nem érdekel, hogy hol töltődik, a karácsony az más. A legjobb viszont az lenne, ha a kislányunk a kiírt időpontban születne, mert akkor van az apukája szülinapja, de erre bizony kevés esély van.

Miket kell, lehet vagy ajánlotok bevinni a szülőszobába?
Szabad inni szülés közben?

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Hát,én szülőszobára vittem be ásványvízet és szőlőcukrot,csokit,de más ennivalót nem is engednek (legalább is nekem azt mondták mást nem ehetek) :shock:
Azon kívűl még wc papír és egy kis törölköző.

Kép
mano83
 
 


Mano, Ichtus

köszönöm az információkat a ruhácskákkal kapcsolatban.

Szülőszobára remélem én is úgy megyek majd, hogy elfolyik a magzatvizem. Nem tudom miért, de nem tudom másként elképzelni, hogy mérjem a fájásokat vagy csak szivárogjon a víz. Eddig egy kicsit sem paráztam az egésztől, de a napokban sokszor eszembe jutott és elképzeltem, hogy hogy is fog történni majd.

Holnap egyedül megyek a Corába, remélem nem ott folyik el majd...

Zoriann,
lehet mi még talákozni is fogunk a kórházban!

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


mano83
Legtöbbször az éppen rendelő orvos aszisztense csinálja nekem a Páczi dr aszisztense szokta megyek holnap is a nőgyógy. rendelőbe raktak be a sarokba a vizsgáló másik oldalára 1 gépet + 1 ágyat .
Érdekes mert a picurkám a multkorin a felénél elaludt nem izgatott senkit nem volt ismétlés.
Nagyon nincs hangulatom 2 ünnep közt bemenni emiatt Tarcsára de nem az a fontos hogy én mit akarok.
Már megint úgyérzem cementet vacsiztam :lol:

KépKép

Kép
zoriann
 
 


pimpoka
Nagyon remélem hogy találkozom innen valakivel. 8)
Nekem a nagylányom 13-éves szóval már született egy babám de én is egyre jobban parázom mostanában de majd ha elkezdődik elmúlik a para és csak a kicsire fogsz gondolni semmi másra. :wink:

KépKép

Kép
zoriann
 
 


Sziasztok!

MAno, Ichtus, kössz a "szülinapi" köszöntést, nekem sajna egész nap eszembe sem jutott, úgy el voltam havazva. :oops:

Nircee, nektek nemsokára le fog esni a köldökcsonk! :D Mi pont ugyanígy jártunk, egy esti fürdésnél levetkőztettük Szonját és tiszta vér volt a köldöke körül. Nagyon megijedtünk, de közben megtudtuk, hogy ott már csak a szentlélek tartja, és valószínű azért vérzik, mert van ott egy nagyobb erecske ami nehezebben szárad, nem kell aggódni. Ez több napig így volt, sőt miután leesett még néhányszor ott volt a varacska körülötte. Továbbra is alkoholoztuk, és hintőztük. Meg jól ki kell tisztítani körülötte.

Pimpoka, inni szabad és én néhány kekszet is ettem, de ráérő időm volt bőven, akinek gyorsak az események nem ér rá effélékre :D
Ja és nem tudom, hogy Katica hogy tudta ráadni Sárára az 50-es ruhákat, mert nekem Szonja 3690g volt és az 56-osok alig mentek rá. Hamar áttértünk a 62-esre. :shock: Dehát ő egy kis "hurka Julka" volt. (Most is az :oops: )

thenus
 
 


Sziasztok!
Csanomano, mi van Csanáddal? és milyen zacskó? nem értem, lemaradtam?
Igen, mi jártunk babaúszni, nem gyere be volt... de csak itt szentendrén nem tetszett a dolog, a baraátnőm jól megvan pesten egy helyen. szóval helye válogatja.
én 56-osokat adtam mindig is Elóra az elején (3740 és 54 centi), tehát dobta magát. viszont mi is hamar mentünk a 62-re (egy hónap alatt Eló 3 centit nő azóta is!!!! - szerintem nagyon sok). Viszont nem hízik a kisasszony, inkább olyan nőies. :lol:
megyek aludni. Elcsó mostanában felkel éjszaka, biztosan a fogacska jön... :?

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

Hát most sikerült kicsit visszaolvasnom, eddig nem nagyon volt időm... Ma meg úgyis éjszakázom, amíg ki nem dőlök, apa megint éjszakás. :cry:

Üdv az újaknak!

Köszönöm a drukkokat, jól szorítottatok, hála az égnek "csak" vírus, a pisi rendben volt... Viszont nem bírtam lenyomni a lázát, 38 fölött van még mindig. Ha nem megy lejjebb éjfélig, kap még egy kúpot. Azt mondta a doktornő, lázcsillapításon kívül egyelőre semmi, holnap hívjam, mi van, ha 2 nap múlva is lázas, akkor újból megnézi. A Torkán látott valami vírusos pöttyöket... Azért fellélegeztem, mert már láttam magam előtt a kórházat, őszintén szólva f...tam, hogy megint be kell mennünk...
Megvan a 6. fogacska!!! Az 5. a jobb felső ketteske volt, a 6. viszont nem a bal felső, hanem a jobb alsó ketteske! :o Úgyhogy akármikor hétfogú lehet a manócskám... :lol: A 8.-at még nem látom, hogy jönne...

Nircee, elolvastam a szüléstörténetedet, nem lehetett egyszerű! :cry: Még egyszer nagy-nagy gratula! Nekünk se volt gond a köldökcsonkkal. Amúgy én a Liberót szeretem, de bevált még a lila tescos, a Huggies... A Pampersből kifolyt minden, kaka-pisi, alul-fölül... :evil: Egyszer nyakig kakis volt 2x, amikor azt használtam (kaptuk), de úgy, hogy muszáj volt lezuhanyoztatnom! :lol: Nekünk nem volt légzésfigyelő...

Kispraga77, Várkonyi a dokim! :wink:

Thenus, gratulálok a fogacskákhoz! Háááát, igen... Az én fiam is direkt harapott rá párszor 1 hétig... Akkor csillagokat láttam, rászóltam, ő meg kiröhögött... Még jó, hogy abbahagyta! Boldog hófordulót Szonjának!

Fürdetés, pelenkázás: hát eleinte ezek is az én kiváltságaim voltak (jó, a fürcsit sokszor együtt csináltuk, de én mostam). Aztán jött a vakbélgyuszim, akkor Apára maradt Csanád, bedobhatta magát a mélyvízbe. Amikor még itthon voltam, de már halálomon, elmagyaráztam, mit hogy, aztán egész ügyesen megoldotta. Utána a mamáéknál töltött hetekben természetesen anyué volt a fürdetés. Szóval a fürcsi azóta Apa dolga, úgy megszerette! :lol: Kivéve, ha éjszakás, vagy nagyon késő jön haza...

Szopipárna, pihenőszék: nekünk nem volt egyik sem... Talán majd a kistesónál kipróbáljuk. Pihenőszéknek a hordozót használtuk, imádta! Egy hátránya van: hamar kinövik... Legalábbis az én óriásbébim! 5 hósan le kellett cserélnünk autósülésre, mert már nem fért bele normálisan (akkora volt, mint egy átlag 10-12 hónapos :lol: )

Picurk, ez még nem jelent semmit, Csanádomnak is hamar elkezdődött a "fogzás", ömlött a nyála, bedugta az öklét, kb. 3 hónaposan már csinálta. Nekünk is mondták, hogy elképzelhető, hogy jön, de ilyenkor inkább csak a csírák alakulnak, mocorognak. Hát nekünk ez jött be, mert elmúlt 7 hónapos, mire ténylegesen kijött az első fogacska... De az is lehet, hogy nálatok ilyen korán kijön! Nem semmi, milyen gyors szülésed volt! :o

Manó, te még CSAK szoptatsz? Mert akkor az a tökéletes szomjoltásra... Bal cici utálat: nálunk is volt kb. 4-5 hónaposan: ha fekve szoptattam, akkor én is a bal oldalára tettem és a felső cicit adtam, ha éppen ülve, akkor meg egész egyszerűen fordítva fogtam (a hónom alatt volt a lába :lol: )... De ez az útálat nem volt mindig, inkább csak nappal. Ha félálomban volt, akkor tökéletesen megfelelt neki a bal is! :wink:

Andi, szerintem a szülészet nagyon jó, nekem nagyon tetszett, szerintem igényesen megcsinálták! Az ott dolgozók is, kivéve 1-2 csecsemőst, de szerintem 2. babánál ez már nem lehet gond! :wink: A gyerekosztály is jó, sajnos ahhoz is volt "szerencsénk", és gyerekorvosok előtt is le a kalappal!! Hú, hanyadik héten jársz? Az én kisfiam most lesz 13 hónapos, de még nem mernék kistesót bevállalni... Talán 1 év múlva...

Pimpóka, az én Csanádom 3930 grammal és 57 cm-rel született (ezt a kórházban elég hülyén mérik, max. 53-54 lehetett), és kb. 1-1,5 hónapig jók voltak az 56-os rucik (1 hósan volt 5080 gramm és 56 cm). De nem érdemes sokat venni, én adtam rá rögtön 62-eseket, eleinte kicsit nagyok voltak, de hamar belenőtt... Én 4 napot töltöttem előtte bent, így nem tudom, mi a szokás, ha szülni mész...

Klauszka, köszi az érdeklődést, fentebb írtam, mi a helyzet. Lassan meg kellene néznem... A zacsi az egy vizeletgyűjtő tasak, amit babáknál a kuki/nuni köré ragasztva egyszerűbb vizeletet venni... Gyógyszertárban kapható. Sajnos, mi már nagyon jól ismerjük... :(

Na megyek, megnézem a kis drágámat, remélem, lejjebb ment már a láza!

Jó éjt!

Éva

Kép
csanómanó
 
 


Sziasztok!

Először is üdv az újaknak! Mostanában nem tudtam jönni, mert a karácsony miatt teljesen kész vagyok!

Thenus! utólag is boldog 5.hónapos szülinapot Szonjának!

Nircee! Elolvastam a szüléstörténetedet, nagyon ügyes voltál! Mégegyszer gratulálok a kisfiadhoz!

Zoriann, Pimpoka már nagyon a finisben vagytok!!! Az én nővérem szülte a kisfiát szenteste, igaz ez már 14 éve volt, de így visszaemlékezve fura egy karácsony volt! Viszont a gyerkőc jól járt, minden évben karácsonykor dupla ajándék!!! Dupla ünnep!!!

Mi is rögtön a szülőszobára mentünk, pedig nekem nem folyt el a magzatvíz, de kb. 5 perces fájásaim voltak. Nekem a magzatvíz akkor folyt el, amikor az ügyeletes orvos megvizsgált! Illetve mikor leszálltam a vizsgálóról.

Nálunk most a karácsonnyal az a legnagyobb probléma, hogy megtaláljuk a legjobb "Petrabiztos" helyet a karácsonyfának!

Mi minden hónapban megyünk egészséges tanácsadásra! Nekünk azt mondták, hogy 1 éves korig minden hónapban kell menni! Nálatok ez nem így vagy? Mert már többen írtátok, hogy nem nagyon jártok, vagy félreértettem valamit? Mi ma megyünk, Petra elég jól viseli a vizsgálatokat, addig amíg be nem akarnak nézni a szájába. Még mindig nincs fogacska, pedig már annyira várom! Igazán megajándékozhatna minket karácsonyra egy fogacskával!

Megyek mert hallom, hogy Petra felébredt. Szerintetek kell még ennyi idősen nappal kétszer aludnia? Vagy elég lenne neki egy hosszabb nappali alvás?

Mindenkinek további szép napot!

Hajni

Kép
khajni
 
 


Sziasztok!

Mi lehet Gigával? Vajon babázik már?
És Vernával? Napok óta nem írt ő se.


Nekem is gyöngyös a szopis párnám, és valóban kicsit hangos és kemény volt az elején, de pár hét vele alvás után mostmár tök jó.
És szerintem egyáltalán nem büdös.

Kép
tami2900
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?