Új privát üzeneted érkezett!

mano83!
Alexa 60 centi és 5650gr. Mondjuk jó kis hurkái is lettek neki! :lol:

Kép
klmaria
 
 


nircee
Jó egészséget és sok boldogságot kívánunk nektek!

Kép
klmaria
 
 


Cincérke: nem kell fizetni egy vasat sem a kivonatért! Illetékmentes.
Nekem a bolt felé útbaesett pont az önkormányzat, kis kitérővel, ezért kértem. :) Ha kell kell, ha nem nem... ;)
Vendég
 

 
 

Nircee gratula, szép termetű babó lett Marci :D

thenus
 
 


klmaria, én most néztem egy könyvet: Az a címe, hogy Gál Éva- Kemény János: Aludj velem! Ebben vannak mindenféle jótanácsok elalváshoz. Szonja is nehezen alszik el, ezért folyamodtam a könyvvásárláshoz. :wink:

thenus
 
 


Thenus!
Köszönöm!
Ja a fürdéshez visszatérve, én amikor nem tudtam még, hogy babát várok, akkor én naponta jártam szaunázni (utána ki a hóra) és a gyógyfördőbe. A doki amikor megtudta, majd szívinfarktust kapott :roll:

Kép
klmaria
 
 


Nircee gratulálok Marcihoz!
Vendég
 


A nagyanyáink állítólag úgy szakították meg a nem kívánt terhességet, hogy forró vízben ültek. Ezt is a doki mondta, ezért én nem fürödtem a szülésig csak zuhanyoztam. Ez hiányzott a legjobban. :? Strandra pedig nem tudtam sajnos eljutni az idén, pedig nagyon szerettem volna. :D

Kép
klmaria
 
 


Sziasztok!

Nircee, hatalmas gratula Marcihoz!!! Sok boldogságot és egészséget kívánok Nektek!

Giga! Boldog szülinapot! Még van pár órád... :wink: Egy villámgyors szülés??? :lol:

Húúúú, annyit írtatok, közben eszembe jutott csomó minden, amit akartam írni, de 90 %-át el is felejtettem, mire a végére értem! :oops:

Szopi téma: szerintem nem kell rögtön feladni. Lehet, hogy úgy érzitek, nem elég, de amint táp is kerül mellé, biztos, hogy csökkenni fog a mennyiség, és egyre több táp/kevesebb tej lesz... :( Szerintem érdemes küzdeni, még akkor is, ha néha sírás van... Inni se felejtesetek el sokat, meg enni se... (Néha nekem se volt rá időm :oops: )... Volt olyan nálunk is, hogy sírdogált és gyakrabban kérte a cicit, de ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy kevés a tej. Még a szopi utáni fejés, ami sokat tud segíteni szerintem. Én már több mint 1 éve szoptatok és egyszerre csak egyik ciciből, még mindig napi sok alkalommal... Pedig túlvagyok egy vakbélműtéten is (akkor azt hittem, vége, de nem...)! Szerintem nem kell olyan görcsösen felfogni, ha lazább az ember, minden sokkal jobban megy... :wink:

Leírom a kórházi sztorinkat is. Hogy minél kevesebbszer történjen meg!!!! Szóval én nem tudtam, nem mondták, hogy nem árt, ha eleinte párszor megmérjük, hogy mennyit szopizik a baba (cicire rakás előtt is mérleg és utána is). Mivel a szobatársam még nem szült, és a csecsemősök sem világosítottak fel erről... Egyik nap mondták vizitkor, hogy Csanád mintha kicsit sárga lenne, de vesznek le vért és elküldik a laborba. Megjött az eredmény, ami alapján még kékfényezni sem kellett... Viszont továbbra sem tudtam, hogy eszik-e egyáltalán valamit, szorgalmasan tettem cicire, de egyre hamarabb elaludt rajta. Következő napon jött be az egyik csecsemős a hülye bunkó stílusával, hogy anyuka ez így nem lesz jó, nagyon sokat fogyott a kicsi, ébresztgesse a szopiknál... De akkor szegénykém már annyira aluszékony volt, és nagyon sárga, így megint vérvétel, csúnyább eredménnyel, és mivel nem tudott cicizni (azonnal elaludt), így azonnal infúzióra került, át a koraszülött osztályra... Ott hihetetlenül kedvesek voltak a csecsemősök! Csanit berakták egy inkubátorba, rákapcsolták a kékfényt, meg a fejébe nyomták az infúziót, ki ne száradjon. Hát senkinek nem kívánom azt az érzést, borzasztó volt látni, egész nap csak bőgtem... :cry: Eleinte csak üvegből tudták etetni, mert képtelen volt cicizni. Nem volt nálam a mellszívóm, így megtanítottak kézzel fejni (persze aznap be is hozattam - legközelebb biztos, hogy az sem maradhat itthon!!!!) Szóval nagy nehezen kipréseltem 2 óra alatt 30 ml-t, ami elsőre éppen elég is volt. Aztán behozták a mellszívót, és azzal először kínkeservvel, de sikerült 80 millit kiszednem (igazából ez indította meg, utána durrant be), csak sajnos elkéstem vele, mire odavittem, éppen megetették táppal (az volt az első és utolsó)... Utána már cicire tudtam tenni, és megette az 50-60 grammokat, 1 nap alatt visszaszedett magára 140 grammot! :lol: Nagyon rendesek voltak az ottani csecsemősök, mindig jöttek ébreszteni éjszaka, amikor cici kellett... Nap közben meg szinte csak ott voltam. Egy teljes napunk ment el így. Utána visszakaptam magam mellé, de már oda tartoztunk Csanival. Ott öltöztették, mérték, fürdették. Még egyszer kellett kékfényezni, pár órát... Szóval belekerültünk az ördögi körbe: nem evett, mert sárgult (aluszékony lett), sárgult, mert nem evett... 1 nappal így később jöhettünk haza... Röviden ennyi volt... Szóval harcoljátok ki, hogy egy pár szopi le legyen mérve, tudjátok legalább hogy eszik-e egyáltalán (az utolsó mérésnél megvolt a 90 gramm :lol: )... Utána úgy nőtt mint a bolondgomba, 1 hósan több mint 5 kiló, 2 hósan 6,5, 3 hósan 7,5 stb...

Anita! Szia! Köszi, jól vagyunk! Remélem, Ti is! Most gőzerővel baba-mama klubot szervezünk a barátnőmmel, azért nem is vagyok nagyon elérhető...

Na lelövöm magam... :roll:

Szép estét!

Kép
csanómanó
 
 


Nircee!

Nagy gratula Marcihoz!!!
Sok boldogságot és jó egészséget kívánok!


Hajni

Kép
khajni
 
 


sziasztok!

gratula Nircee!!!Várjuk a sztoryt :lol:

Giga boldog szülinapot és remélem éppen szülsz :wink:

semmire sincs időm...olvasni sem, remélem mindenki jól van!!!

üdv újak :lol:

jó éjt
becsi
Iklad
 
 


Ja, tudom, mit akartam még! :lol:

Murphyke! Az én pocakom is lassan nőtt eleinte. A 8. hónapban mentünk vásárolni a babának, és amit kerestünk, nem volt éppen... Erre megszólalt az eladó: hát még ráérnek ezt beszerezni! Mondom igen??? 1 hónap van hátra!!! És leesett az álla... Utána az utolsó hónapban meg úgy megnőtt, hogy mindenki azon ámuldozott, mekkora hasam van... Az eredmény: majdnem 4 kilós gyerek! :lol:

Kép
csanómanó
 
 


Nircee,
GRATULÁLOK MARCIHOZ ÉS JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK NEKTEK!!

Kép
mano83
 
 


Sziasztok!

Gratulálunk a férjemmel Marcikához!

Folyton azt kérdezgeti a kislányától, hogy mikor jön már ki, de azt megtiltotta Neki, hogy Karácsonykor bekavarjon :-).
Mi idén leszünk először kettesben (vagy lehet hármasban, vagy a kórházban) Karácsonykor, eddig mindíg a szülőkkel ünnepeltünk, de ők messze vannak, Miskolcon és nem merünk hazamenni.
Kicsit fura lesz, hogy nem leszünk sokan és nem lesz olyan mint rég.
De lehet sokkal jobb lesz, sőt jövőre meg a legszebb lesz, ha már Lelle is velünk lesz.
Én ma voltam a gyerekorvosnál, aki felírt mindenféle, számomra ismeretlen dolgokat a babánknak, de csak akkor lehet kiváltani, ha már megszületett, hmm én ezt sem tudtam.
Azt sem nagyon értettem, hogy hogyan szóljak neki, ha haza érkeztünk, mert azt mondta, hogy az ünnepek alatt szabadságon lesz de a mobil számát nem adta meg, nade lehet meg sem születik addig a cseppségünk.

Ha elég az eredeti házassági anyakönyvi kivonat akkor ok, mert mi Miskolcon házasodtunk össze és azt nem tudom, hogy itt Gödöllőn is ki lehet-e kérni. Mindegy, remélem jó lesz ez így ahogy van.

Én nagyon szeretnék sokáig szoptatni, remélem úgy is lesz. Szülés után mikor kezd el megindulni a tejcsi? Vagy ez mindenkinél változó? Én azt olvastam valahol, hogy szülés előtt ajánlott inni már a tejserkentő teát, na én vettem egy ilyet ma, Naturlandos, de olyan iszonyatosan büdös, hogy három zacsiban rejtettem el a konyhafiók mélyére. Ti isztok ilyet? Ha igen melyik az iható?
Ja, és a málnalevéltea, ti ittatok olyat, használt nektek?

Boldog szülinapot a szülinaposoknak!

Szép estét kívánok Mindenkinek, ja vagy inkább már jó éjt!
pimpoka
 
 


Oh, lemaradt a vonalzónk, de szerintem azért, mert a html ki van kapcsolva, csak nem tudom, hol lehet visszakapcsolni...

Ezt csak úgy beszúrtam képként, de így minden nap újat kell csinálni, hmm, na majd megoldom vagy jól rájövök, hogy is kell ezt...

Kép
pimpoka
 
 


Nircee
Gratulálunk az ifjúhoz!
Nagyon ügyesek vagytok!!
kispraga77
 
 


Nah már ki is deríettem a vonalzó beillesztést... :-)

A szülésznővel kapcsolatban még azt szerentém kérdezni, hogy a Neki szánt pénzt azt mikor szokás odaadni, szülés előtt vagy után, hogy megy ez? És egyáltalán mennyit illik adni a szülésznőnek?
Én még soha nem voltam kórházban azért nem tudom ezt annyira és mivel a barátnőim mindenki Miskolcon szült, tanácsot sem tudok kérni tőlük, ott meg aztán teljesen más a helyzet, minimun négyen vajúdanak egy szobában zöld függönyökkel elválaszt

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Pimpoka, ha Miskolcon házasodtatok, ott kell kikérni... :? Viszont a másik érdekes dolog, van egy ismerős, aki külön költözött már egy ideje a férjétől, de csak később váltak el, és már az új párjától lett a gyerek, akivel nem akartak összeházasodni. Itt meg akármit csináltak, automatikusan a volt férj nevére került csak a gyerek, mert amikor fogant, még nem voltak hivatalosan elválasztva. :? :roll:
A tejbelövellés változó, 2-4. napon szokott megtörténni. Rá lehet segíteni mellszívóval, ha még ügyetlenebb vagy aluszékony a baba (tapasztalat! :wink: ) Csanádom nagyon ügyes volt, csak mint fentebb már leírtam, legyőzte a sárgaságos álomkór... :(
Ne izgulj a szopi miatt! Szerintem annál rosszabb nincsen! Ennél természetesebb dolog nincs is a világon! Lazán, úgy fogd fel, ha van tejed, úgy is jó, ha nincs, akkoris felnő a babád! Nagyon kevés nő van, aki nem képes rá (ha jól tudom a statisztika szerint 2 %)...

Szoptatóstea: próbáld ki, az én fiamnak és még egy jópár babáról hallottam, fájt a pocija tőle (semmi mástól!!!), a laktoherbet és a fitolacot próbáltam, de végülis nem is volt rá szükségem... De egy próbát megér... Max. ha attól fog fájni a hasa, abbahagyod! Állítólag az alkoholmentes sör is szuper!

Málnalevéltea: ezt is próbáld ki szerintem, én nem próbáltam, de ma már tudom, hogy nekem mindegy is lett volna, mert a fájásaim nem akartak beindulni. Amint beindultak, gyorsan tágultam...

Elaltatási trükköket én is szívesen vennék!!!! Csani már több mint 1 éves, és még mindig cicin hajlandó elaludni, vagy max. séta közben...

Kép
csanómanó
 
 


ajjj, hát ez meg most miért küldte el félig? Hm, inkább megyek alszok, azt hiszem lefáradtam...

csak hogy még befejezzem, szóval ott sokan vannak egy szülőszobában függönyökkel elválasztva és ott zajlik minden.

Én örülök, hogy itt fogunk szülni és nem ott.

Na jó éjt!

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


anyakönyvi kivonat: én most szültem, két és fél éve házasodtam, nem Kistarcsán, és simán elfogadták az eredetit.

Nircee,
gratulálok! :)

Giga,
nagyon drukkolok, meg nem mellesleg boldog szülinapot! :):)

csanómanó,
enyém fiú is besárgult, de már itthon. Pénteken jöhettünk haza, és szombatra totál sárga lett, a védőnő meg csak hétfőre igérte magát. Még jó, hogy emlékeztem rá, hogy keltegetni kell, és minél többet ciciztetni... nem volt egyszerű, tiszta álomkóros volt. vasárnap is elég ramatyul festett még, de hétfőn már csak kicsit volt sárga, és mára sem múlt el, de a doki szerint, aki ma jött ki, már nem lesz gond. Szóval mi megúsztuk, de egyből eszembe jutott, hogy egy kezdő anyuka (és a babája persze) pórul járhatott volna. Ilyenkor látszik, milyen fontos lenne az előzetes felvilágosítás; kár, hogy ezzel nem foglalkozik senki.
sikati
 
 


Csanómanó, szopi témában teljesen egyet értünk. Sokszor én is úgy érzem, hogy kb 3 korty van benne és a gyerek éhen hal, aztán azt boldogan elfogyasztja, és legfeljebb egy óra múlva megint kér... semmi sem történik.

A másik támával kapcsolatban: Látom te meg vagy győződve róla hogy gyermeked besárgulásának a csecsemősök az okai. Pedig az újszölöttkori sárgaság nagyon gyakori. A vér bilirubin szintje a 2.-3. napon elkezd megemelkedni és a 4. napon tetőzik, 7. napon csökken a kiindulási szint alá. Amennyiben a tetőponton is bizonyos érték alatt marad az az élettani sárgaság. Ha meghaladja ezt a fiziológiás értéket akkor terápiát igényel. Oka nagyon sok lehet. Pl: koraszülöttség, nagyfokú súlycsökkenés, fiúknál gyakoribb, szülés közbeni bevérzések,családi hajlam, bizonyos gyógyszerek, és az anyatejes táplálás...Az anyatej tartalmazhat olyan zsírsavat, hormont vagy más olyan anyagot ami gátolja a baba még egyébként is gyengén működő epesav anyagcseréjét bonyolító enzimjét a májban.
Nekem is besárgult a lányom pedig addig szopizott rendesen, bár sosem mértem. Egész eddig akkor mértem csak, hogy mennyit evett mikor már sárga volt és aluszékony, és ébresztgettem. Se előtte se utána soha.Sajnos a sárgaság ellen nem sok mit tehetünk. Lehet hibáztatni érte másokat, attól még megtörténik a fent leírt okok miatt. Tehát attól még, hogy a leendő anyukák akik majd innentől bekerülnek szülni és folyton viszik a csecsemősökhöz méretni a babát még nem lehetnek biztosak benne, hogy nem lesz sárga a babájuk, mert nem ezen múlik.
Egyébként ezeknek még a mi sárgaságunk idején néztem utána.

thenus
 
 


Thenus! Nem-nem, lehet, hogy nem voltam egyértelmű! Nem a besárgulásért hibáztatom őket!!!! Azt tudom, hogy teljesen normális! Max. egy kis kék fény, és kész... Vagy csak szopi... Hanem azért hibáztatom őket, mert nem segítettek! Nem mondtak semmit, úgy kellett a nyakukra járni, ha akartam valamit kérdezni... De amiről fogalmam sincs, azt meg sem tudom kérdezni... :wink: Nem hiszem, hogy nem lehetett volna figyelmeztetni, hogy figyeljek oda, mérjük le, ébresztgessem, ha elalszik! Amikor előző nap már kicsit sárga volt... Az infúzió elkerülhető lett volna, ha ők odafigyeltek volna kicsit jobban!!! Mint ahogy az én esetem után a szomszéd szobában...

Kép
csanómanó
 
 


Pimpoka!
Üdv, köztünk! :D Nehogy elmenj Miskolcra! Vidd az eredeti házassági anyakönyvi kivonatot!
Málnalevél tea: nekem nem használt, bár úgy indultunk szülni egy héttel a kiírt időpont előtt, h elfolyt a magzatvíz. Ha hiszel benne, akkor idd meg, szerintem nagyon eltérő tapasztalatok vannak ebben a témában! Szerintem most még felesleges teáznod a tejcsi miatt! Majd a természet megoldja! 8)

Czakoca!
Ne add fel, tudom mit élsz át, mi 6 hetes korban együtt sírtunk! Tüncsi azért mert éhes, én azért mert nem tudtam többet adni! Szerintem is adj magadnak időt, ne add fel! Rakd gyakrabban cicire! Nálunk is bő egy hét volt az átállás! Utána annyi tejem lett, h bőven jóllakik belőle! 8)

Sárgaság: mi a kórházban sárgultunk be, a kislányom ha mellre raktam azonnal elaludt! :( Behozattam a férjemmel a mellszívót és egy cumisüveget, és szó szerint beletötem a tejet! Mielőtt hazaindultunk gyarapodásnak indult, és evésenként 50 ml-t szopizott! Nagyon büszke voltam rá! Örök hála Terikének! 8)

Ichtus!
Már meggyógyultunk! Sajnos antibiotikumot is beszedtük, bár lehet nem kellett volna, de most már mindegy! :? Sárika nő mint a gomba! :D

Cincérke

Kép
cincérke
 
 


Cincérke, igen, ez az, amire nem voltam felkészülve! Nekem senki nem mondta... :cry: Csani is úgy kezdett magához térni, hogy üvegből kapta a kajcsit, aztán már ment ciciből is. És Terikének én is hálás vagyok!!! Ő volt az újszülött osztályon az egyetlen, aki nekem segített! (A PUR más tészta, ott mindenki :) ) A cicimasszírozás tudományát neki köszönhetem! :D Na, igen ez még egy fontos dolog! Hogy nehogy begyulladjon...

Nálunk egyébként kb. 4 hónaposan volt egy olyan időszak, mikor ordított, ha cicire tettem, igázából a mai napig sem tudom, miért! De közben rájöttem, ha kicsit félálomba ringatom, már nem is tiltakozik, szépen jóllakott... Aztán ez is elmúlt... A vakbálműtétem előtt szépen lemondtam a szopiztatásról, úgy gondoltam, ezt tuti nem éli túl a tejem... Nagyon rossz érzés volt, aztán nyugtatgattam magam, hogy ez is szép volt, jó volt, végülis a 6 hónapon túlvoltunk kb. 1 héttel... A műtét utáni reggelen arra ébredtem, hogy megint kőkemény mindkettő, mint a legelején! Kézzel (!!!) kifejtem 260 ml-t, de csak azért hagytam abba, mert már elfáradtam a friss műtéti sebbel az ülésben! :lol: Behozattam aznap megint a mellszívót (ezt megint itthonfelejtettem)! Naponta 3x kifejtem mindkettőt (sajnos a csapba, mert a gyógyszerek miatt nem szoptathattam), és megmaradt a tejem! Amikor 1 hónappal később Csanival kellett kórházba menni, semmi mást nem volt hajlandó enni, és így is felszedett (betegen, csak cicivel 300 grammot 1 hónap alatt :lol: ) Szóval nehogy azt gondolja valaki, hogy nálunk is fenékig tejfel volt mindig a szopi! De tényleg nem szabad feladni!!!!! És csak lazán....... :wink:

Kép
csanómanó
 
 


Nálam a táp mennyisége lecsökkent 150ml-ről 50ml-re. Én már ennek is tudok örülni, de estére tényleg annyira elmegy a tejem, hogy kénytelen vagyok pótolni. De hogy nyugodt legyek és ő is én inkább rásegítek. :lol:

Kép
klmaria
 
 


Nircee!
Nagyon nagy gratula a fiúcskához! Remélem rengeteg örömöd lesz benne, és jó egészségnek örvendtek!
Várjuk a történetedet, és a fényképeket!!! :lol:

Mi még itthon vagyunk. Jól vagyunk, de még nem kell mennünk. Semmi jele a szülésnek, változatlanul.

Húúú! Ez a szoptatós beszélgetés igen érdekes volt. Jó sokat tanultam belőle én is. Remélem, hogy nem lesznek vele gondok, de azt azért nem várom, hogy annyira simán menjen mint a karikacsapás. Szóval biztosan lesznek apróbb-nagyobb bakik, de majd megoldjuk.

Köszi még egyszer a szülinapi jókívánságokat!!!
Úgy látszik a hölgyemény még várat magára. :D

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni szoptatás ügyben. Pici fiam ma 4 hetes és kb. 2. naptól kapott tápszert (hasonló tapasztalatom, mint az előttem szólóknak a segítség adásról a szoptatással kapcsolatban a kórházban), nekem azóta sincs elég tejem. Most úgy néz ki, hogy minden 2. etetésre jut kb 60-70 gramm (eddig minden etetéskor adtam neki cicit kb 20 grammot szopizott). Szerintetek ez még lehet jobb? Azt hiszem Dani már lusta is. Laktoherb teát nem iszok, mert fáj től nagyon a hasa. Mikor fejjek és mennyi ideig? 3-4 óránként eszik kb 1 órán keresztül, utána még egy fél óra kb. mire leteszem aludni, és utána lenne időm fejni. Ti is így csináljátok?Eddig ha lefejtem, akkor csak cumisüvegből kapta a tejcsit, mert utána nem lett több.

Köszi előre is a segítséget.

Üdv Mali

Ti hogy rakjátok be a vonalzót? Nekem nem sikerült.

Mali
Kép
Kép
mali
 
 


Sziasztok!

Pimpoka,
én nem ittam szülés előtt semmi féle teát,nem hittem a hatásukban.
Mindjárt elküldöm priviben,hogy én mennyit adtam a szülésznőnek.

Giga,
mit mondtak,mikor kell befeküdnöd,ha nem indul meg a szülés?

Nekem most hirtelen megint rengeteg tejem lett,még a maradékot lefejem és le is tudom fagyasztani! :lol:
Szóval most elraktam a tápszert,remélem nem is kell egy jó darabig!

Kis Levi egyre nyűgősebb,eléggé rekedtesen gagyarászik! :cry:
De tegnap a dr,nő azt mondta,hogy amíg nincs láza ne adjak neki semmit! :roll:
Úgy érzem,hogy egyre melegebb,remélem nem fog megint belázasodni!
Pont emiatt nem szeretek vele orvoshoz járni,ha nincs baja!Mert mire végig várjuk a sort,tuti elkap vmit,annyian köhögnek!
Hozzánk mindíg kijár az orvos,de az oltás miatt bee kell menni,meg a védőnő is mondta,hogy néha rész kell venni 1-2 tanácsadáson! :evil:
Most mérges vagyok! :twisted:

Ancsa,
Te jól vagy?
Csak mert már rég nem írsz és utoljára vmi laparoszkópiát említettél!

Vasárnap reggel elmegyünk a párommal elintézzük a karácsonyi bevásárlást!
Addig Levi a mamánál lesz,de már most hiányzik!
Nem szívesen hagyom őt másra!

Kép
mano83
 
 


Mali,
vonalzó: én is sokat szenvedtem vele :oops:
A Bbc kódot kell bemásolni a profilodba az aláíráshoz.
Utána beállítani,hogy html-kikapcs, BBcode-bekapcs
Próbáld meg így!

Én mindíg akkor fejtem,ha Levi már evett!
Amikor pótolni kellett,akkor is fejtem folyamatosan,meg a zuhany alatt a zuhanyrózsával masszíroztam meleg vizzel és nekem ez segített!
Ja,és kipróbáltam az alkoholmentes barna sört,szerintem ez is segített!

Kép
mano83
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök a sok hozzászólásnak szopi ügyben. Most is éppen szopizott egyet, nem sokat, de szopizott és most csöndben is van :) mindjárt el is alszik.

Az az igazság, hogy Bencével sajna nem sikerült a szopi és ő tápon nőtt fel, igaz úgy, hogy előbb cicizett 30-40 g-ot aztán meg tápot, neki már a kórházban is adni kellett és tápszer recepttel jöttünk haza. Mindent megtettem azért, hogy több tejci legyen neki, de sajna nem lett :cry: Úgy voltam vele a kevés is több. Rosszul érintett a dolog, de más is felnőtt tápon. Ennek ellenére a 3 év alatt 2x volt isten igazából beteg.

Hugi születésével megint úgy indultam neki, hogy szopi, szopi, szopi. A kórházban 3-dik nap be is indult rendesen, majd el durrantak egészen mostanáig, még szopi után tudtam kifejni is 20-40 ml-ket. Hogy mi lehet az oka nem tudom, iszom eleget (3-3 és fél l), eszem rendesen, nem csinálok semmi megeröltetőt, nem idegeskedem, úgyhogy rejtély a számomra :?

Azért jó tudni, hogy az ember nincsen egyedül és megtudja osztani másokkal a gondját.

Azért este én is pótolom neki mint Klmaria és el is fogadja azt a 40-50 ml-t és sokkal nyugodtabban alszik el este.

Csajok mégegyszer köszi mindenkinek :D :D :D

Nircee,
gratula Marcihoz és jó egészséget meg sok-sok tejcit neki :D

Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


mano83!
Nekünk szerencsénk van, ha még a régi körzetbe tartoznánk, akkor órákat kellene várnunk a védőnőre+a doktornál is. Viszont hogy elköltöztünk olyan szerencsénk van, hogy a védőnő melletti rendelőben van a doktornéni. Eddig ő is megvizsgálta 2 hetente, most már csak havonta fogja. Ha gyógyszer kell a védőnő átmegy és felíratja nekünk. Amikor nem voltak a védőnők a doktornőnek betelefonáltam és kisétált hozzánk, előrevett, hogy megnézze Alexát.
:lol:

Kép
klmaria
 
 


A csecsemősök közt nem csak Terike az aranycsillag, szerintem. Van ott egy másik hölgy, középkorú, talán Irénnek hívják, rövid, vörös hajjal... épp olyan segítőkész, és toleráns, mint Terike, nagyon örültem neki. most pl hagyta, hogy anyatejet adjak a szobatársam kislányának, hogy ne kelljen teáztatni. Elvileg tilos az ilyesmi, de azért sterilizálta nekünk a fejőt, meg segített megitatni a babát vele... és mindent megtett azért, méghozzá kérés nélkül, hogy a szobatársamnak is megjöjjön a teje.

csináltam új vonalzót, remélem, látszani fog!

Kép

Kép
sikati
 
 


Giga, hol vagy?:)
sikati
 
 


Sziasztok,

sikati: hány napig kell bent lenni a kórházban szülés után? Vagy ez változó? Természetes szülésre gondolok.
És hogy vagytok, van tejed, jó kisbaba Csabi, hogy viseli Tündi a kistetót?

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Sikati, küldök privit

thenus
 
 


pimpoka
Bent töltött 4 éjszakának meg kell lennie a szülés után!
:wink:

Kép
klmaria
 
 


Manó!
Azt, hogy mikor kell befeküdnöm nem beszéltük meg. Csak arról volt szó, hogy 22-én megindítják a szülést, ha addig nem törpénik semmi.
Volt már valaki ilyen cipőben? Tudja valaki, hogy mennyivel előtte szokták befektetni a kismamát? És hogy egyáltalán hogyan történik ez az egész? :roll:

Sikati!
Itt vagyunk, megvagyunk. :D
Szerintem Lili tudja jól, hogy milyen hideg van odakinn, és most azt gondolja magában, hogy a fene se akar kijönni ebbe a cudar hidegbe. :)
Tényleg! Neked hány napig kellett bent lenned? Milyen szobában voltál?

Kép
Kép
giga1
 
 


Giga!
Én pont úgy voltam mint te. A kiírt időpontban híre nyoma sem volt szülésnek. Én 13.-ra voltam kiírva és 19.-én kellett volna befeküdnöm, másnap indítás. Csakhát Szonjuska meggondolta a dolgot megijedt és 19.-én reggel elfolyt a magzatvíz, amikor egyébként is mentünk volna. Szóval egy hét tuti, és kb előtte nap befektetnek. De gondolom innentől minden nap/másnap nst? Nekem legalábbis úgy volt.

thenus
 
 


Henus!
Igen, most már kétnaponta kell nst-re mennem.
Akkor mivel a dokim 22-ét mondott nekem, elvileg 21-én kéne befeküdnöm... :?
Hááát, remélem azért Lili is előbb szeretne jönni.

Kép
Kép
giga1
 
 


Giga, pimpoka,
hétfő délután szültem, és pénteken jöhettünk haza. Tehát a négy éjszaka stimmel. kétágyasban voltam, szerencsére jófej szobatársaim voltak (na nem egyszerre:)). Most is elégedett voltam, a zuhanyzó méretétől eltekintve. Azon röhögtünk a harmadik szobatársammal, aki szintén egy kissé nagyobb darab az átlagnál, hogy közvetlenül szülés után alig fértünk be a kabin ajtaján, mindketten hozzáértünk beállás közben mindkét oldalon. Mivel a pocak még nagy volt, az sem segíett, ha oldalra fordulva próbálkoztunk. :lol:

Csabi imádnivaló, csak eszik, alszik, nézelődik; nem is hittem, hogy ilyen tényleg létezik, de úgy tűnik, tévedtem. Sőt, az én hisztis lánykám is kellemes meglepetést okozott, mert egészen finoman bánik az öccsével, sőt, ma már azt is mondta, hogy szereti. Amúgy látszik, hogy feszültebb az átlagnál, de azt hiszem, ez elég nagy változás az életében ahhoz, hogy ezt természetesnek vegyem. Többet bújik hozzánk, mi meg igyekszünk még többet szeretgetni...

Giga,
én a lányomat 10 nappal hordtam túl, akkor indították. Bár nem volt semmi gond, Surányi annak idején pénteken fektetett be, miután hétfőn lejárt a terminusom. Szóval öt napot időztem szülés előtt a kórházban, tulajdonképpen fölöslegesen. most kérdeztem előre, hogy mi várható túlhordás esetén, mire mondta, hogy talán egy hétig hagy utána. Kérdeztem, hogy mi egy hét: a befektetés, vagy az indítás? Mire mosolygott, és mondta, hogy szerinte is ez a kérdés. :)
sikati
 
 


Giga!
hétvégére frontot jósolnak, drukkolok, hogy Szentestére már itthon legyetek!!

Üdv
tüccs
 
 


Hát én is izgulok, hogy karácsonyra itthon legyünk. Már csak azért is, mert a férjemnek 25-én van a szülinapja. Szép kis család, mi? Mindenki decemberi... :wink:

Kép
Kép
giga1
 
 


Giga,
anno Bencét én is túlhordtam 1 héttel, be is akart fektetni a Várkonyi, de én mindig azt mondtam be tudnak vinni ha esetleg beindulna a dolog :wink: így 2 naponta jártunk a kórházba aztán pénteken azt mondta, hogy maradjak, de én nem akartam hétvégére befeküdni és abba maradtunk, hogy akkor hétfőn bemegyek és kedden megindítja. Hétfőn bementünk és éjjel lettek fájásaim és mire a doki reggel bejött én már a szülőszobán voltam apával és a szülésznőmmel.

Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Mali!
Egy órán keresztül intenzíven eszik a kisfiad? Mi lenne ha fél óra elteltével lecsatlakoztatnád? Lehet, hogy nem 3, hanem 2 óra elteltével kér majd enni, de annál többet lesz intenzíven cicin! Ez csak jót tesz a tejtermelésnek! Nem tudom, h etetés után mennyi tej marad, de próbáld ki, h nem fejed ki az egészet csak a felét, vagy háromnegyedét! Ne légy a mérleg rabja, lazíts és hagyatkozz az anyai ösztönökre! Fel a fejjel! :wink:
Mindenképpen próbáld ki az alkoholmentes sört, ahogy Manó is tanácsolta! Én ugyan nem próbáltam, de már sok kismamától hallottam!

Csanómanó!
Látom tapasztalt vagy "szopi" téren! Ez a vakbélműtét nem lehetett egyszerű! :roll: Utána miért került kórházba Csani?

Cincérke

Kép
cincérke
 
 


Sziasztok!

Mano! Igen, Kati volt a szülésznőnk. Nekem egy ismerősöm rokona... Mindig hozzá mentem nst-re és a szüléskor is végig velem volt, mindenben segített. Nagyon meg voltam vele elégedve.

Nircee! Gratulálok!!! Jó egészséget nektek!

KlMaria! Pedig a hatvani strand közel van hozzátok. Nekünk ha van alkalmunk mindig oda megyünk. Én még 6 hónapos terhesen is ott voltam. :wink:

Csanómanó! Köszi, mi is jól vagyunk, Vikinek végre kibújt a 6. foga. És elmúlt a hasmenése. Holnap megyek beadatni neki az agyhártyagyulladás elleni szurit. Te beadatod? Mi jól megjártuk vele, mert így majdnem 5ezer forint volt, ha meg 1 éves kora előtt felirattuk volna akkor 90%-os kedvezmény jár rá. :( Nemrég halt meg egy ismerős, 18 éves lány ebben a betegségben...

Pimpoka! Én szorgalmasan ittam a málnalevél teát és 4 óra alatt könnyen szültem. De hát nem hinném hogy annak köszönhető. Csodát ne várj a teáktól, de mindenesetre ártani biztosan nem ártanak!!! :wink: Viszont a tejserkentő ráér csak szülés után, mert lehet egyből sok tejed lesz...

Mali! Én úgy csináltam mindig hogy egyszerre csak 1 ciciből szoptattam és utána még rögtön ugyanabból fejtem amennyit csak tudtam. Hidd el, ha nem jön semmi, akkor is érdemes fejni, mert az egy olyan ingert ad, hogy több tejre van szükség, így termelődni is fog. :wink: Aztán amit lefejsz, azt csak pótlásnak add.

Ancsa! Tényleg eltűntetek! Hogy vagytok?

Anita
Kép
Kép
wikyanya
 
 


Sziasztok!

Pimpoka,
most küldtem el a tegnapra ígért privit! :oops:

Giga,
még mindíg semmi?
Az unokatesóm járt úgy,hogy túlhordta a kkislányát,őt a 6.napon befektették,a 7.napon magától megindult a szülés!

Katica,
hogy vagytok?
Sárikának hogy tetszik ez a hidegebb levegő?

Klmaria,
Alexának tényleg szépen gyarapodott a súlya,jó hallani,hogy Ő is szépen nővöget! :lol:

Kép
mano83
 
 


Sziasztok,

Mano, köszönöm a levelet. Hasonló az elképzelésem ezzel kapcsolatban.

Nagyon hideg van kint, most vittem a férjem dolgozni, de csak vacogtam végig.

Elég ramaty állapotban vagyok, elvállatam egy hülye munkát (fordítás) így még a végére és tegnap szembesültem vele, hogy a határidő az tegnap volt, a felét reggel hatig csináltam ami 40 oldal volt és még mára is maradt ugyaennyi. De a kisbabám jól viselkedett ez idő alatt a pocakomban, néha izgett-mozgott, de nem annyit, mint szokott.
Remélem nem lesz semmi baja. Kicsit edzem magam az éjszakázásra...

Sikati,
neked is Surányi az orvosod? Nekem is, nem mesélnél nekem róla egy kicsit, hogy milyen volt szülés közben, mármint, hogy te hívtad-e telefonon amikor Csabid beindult, vagy a kórházból szóltak neki, mennyit volt veled, mit segített, mi volt pozitív és mi negatív, valami ilyeneket, ha lesz egy kis időd. Én egyébként nagyon bírom.

Szép napot nektek!

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


wikyanya
Már kb. 10 éve nem jártam a hatvani strandon. Hajdúszoboszlóra, Ceglédre, Kiskunmajsára és Egerbe jártunk fürödni.
Most már viszont nyáron minden nap kint leszünk Alexával, mert 5 perces sétára van, ahová most költöztünk.
Vagy ha nem tetszik, akkor meg a kertben pancsizunk, mert a medence már rég megvan. :lol: Még 2 éve vettem a Tescoba 199 Ft-ra volt leárazva, de végül nem ajándékoztam el. :wink:
Alexának most szörcsög kicsit az orra, de nem nyűgös, se nem lázas. Vetetek gyorsan orrszívót a párommal, ha nem javulna holnapig akkor irány a doktornéni. Anyum asszisztensnő volt, ezért nem ijedezünk feleslegesen. :wink:

Kép
klmaria
 
 


Sziasztok!

Sikati: Engem is érdekelnének a Surányival kapcsolatos élményeid.

Többször kérdeztem már de més senki nem válaszolt, mennyit szoktak adni a szülésznőnek, ha nem fogadott? (Gondolom hogy változó és rá van bízva a kismamákra ill. anyukákra, de érdekelne hogy ti mennyit adtatok.)
És ha fogadott, de aznap ügyeletes akkor is elkéri a 20.000 vagy akkor annyit adok amennyit akarok?

Giga: Szorítunk nektek!
Bár lehet hogy ma már beindult a picurka?

Kép
tami2900
 
 


Hali!
Még itthon vagyunk egyben. Ma megyek megint a kh-ba nst-re.
Szerintem rám ez a hétvégi állítólagos hidegfront sem fog hatni... Eddig se hatottak az ilyenek, még a telihold sem, pedig akkor rengeteg szülés beindult.
Ezek a babák... Szerintem tudják, hogy másnap ígyis úgyis beindítanák a szülést, és úgy gondolják, hogy inkább akkor már ők tesznek róla. Remélem nálunk eddig nem fog eltolódni a dolog.
De azért változatlanul nincsenek fájások. :cry:

Kép
Kép
giga1
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?