Új privát üzeneted érkezett!

Nika: hát sajnos én sem tudok neked ebben segíteni, nem pesti vagyok. Azért próbálj meg nem aggódni, a babára gondolni. Tudom nehéz, nálunk a múlt héten derült ki, hogy a Nagypapámnak májdaganata van. Most arra gondolok, hogy mennyire várja az első dédunokáját,milyen optimista és minden redben lesz!

mot, Niki:
hát köszi a bátorítást, remélem tényleg a képességeimhez mérten a lehető legjobb anyuka leszek. Tudom, hogy nincs tökéletes anya, de azért megpróbálok mindent. És ha a nap végén apa arra jön haza, hogy jól vagyunk, akkor már jól csináltam. Nem? :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Nika: én hiába vagyok bp-i, ebben a témában nem vagyok informált. Talán Snoopy tudna segíteni, ha gépközelben lenne... Nincs fenn az interneten ilyesmi?

Mágnes: szerintem természetes, ha az ember aggódik. Én pl. azóta aggódom, mióta valódi anyukákkal beszélgetek. Valahogy én mindent olyan egyszerűnek képzeltem, aztán látom, hogy mennyi minden okozhat problémát (szoptatás, altatás, hasfájás stb.). Sose gondoltam még át, hogy miket kell majd csinálnom, azt képzeltem, hogy majd minden jön magától... :roll:

Andy: én is várom, már hogy megszülessen a kiscsaj, de közben meg egyre tolnám is az időpontot, mert annyi elintéznivaló van. Ráadásul a férjem január 22-én megy szigorlatozni. :shock: Hogy tud majd ennyi mindenre koncentrálni? És én???

Kép
Kép
tinu
 
 


Nem nagyon találtam de azért köszike lányok a bíztatást is.Csak az első nap volt nagyon rossz mindenen elsírtam magam de most már elég jól kezelem a dolgot csak sajnos nagyon messze vagyok tőle 100 km és nyolc hónaposan már nem nagyon tudok ugrálni meg nem is nagyon megy:(

nika70
Salgótarján
 
 

 
 

Sziasztok!

Nika!
Nagyon sajnálom, ami anyukáddal történt, nem lehet könnyű most neked!!! Sajna én sem tudok semmilyen helyet. :(

Mágnes!
Fel a fejjel, az anyai ösztön majd irányít! :)

Niki!
Azért a mai napom egész jól alakult, most meg már mindjárt itthon a párom. Végülis jól aludtam, mert Zsombi négyóránként evett, és ez meghatározó volt az egész napomra (főleg a türelem Jázi felé).
Örülök, hogy a te napod is jól telik! :)

Tinu!
Tényleg szép a babaszoba, és nekem is ilyen mellszívóm van :D

Winnie!
Úgy látom izgalmas hetetek lesz! :)

Viki!
Tényleg nem semmi, amin keresztül mész! De kitartást, bár amire ezt olvasod, rég a kezedben lesz a babó! :)

Mot!
Farfekvésű Krisztina? Pedig már nem is sok van hátra. Jól megviccelt titeket!

Éva!
Köszi szépen a gyűjteményt!!!

Ilgya!
Én meg ilyen virágokat kaptam, az egyik a férjemtől, a másik Jázitól:

Kép


Csajok!
Lenne egy kérdésem. Ugye fejek tejet, és úgy, hogy egész nap gyűjtöm egy Aventos pohárban, aztán be a fagyasztóba. De amikor lefejek egy adagot, berakom a hűtőbe poharastul, aztán legközelebb nem fejek egy mésik pohárba, hanem ugyanabba, amelyikben már tárolom a tejet a hűtőben. Szerintetek nem gáz, hogy a meleg tej megy a hideghez? Ettől nem szaporodhatnak el a bacik? Inkább úgy csináljam, hogy a hűtőben csak a gyűjtőpohár legyen, és mindig másikba fejjek, és várjam meg, amíg kihűl? Remélem érthető :) Na, és még mondja valaki, hogy nem vagyok para.
Pl. éjszaka, amikor szoptattam Zsombit, nem vettem észre, hogy a melltartóbetét fordítva volt benn, és ragasztós lett a cicim. És Zsombi gondolom abból is nyalogatott. :( Egyelőre még él.


Na, most megyek.

Pá,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Brigó: én úgy olvastam, hogy a meleg tejcsit ne fejjük rá a hűtöttre, dehát ezt mondom én, akinek egy gyereke sincs a kinti világban, és el sem tudja képzelni, mit kezd majd vele, ha megérkezik:) Úgyhogy várj egy tapasztalt anyuka tanácsára:)

Jajj! Megvan a kocsink, apa ma hozta haza!! Ki is próbáltam, szupi!

És a barátnőmnek ma megszületett a kisfia, szóval csupa jó dolgok történtek!!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Brigó!

Tényleg ne fej rá. Hűtsd le előbb a meleget is. A lehűlt tejeket már össze lehet önteni, és egyben fagyasztani.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti!

Akkor ami eddig a fagyasztóban van, öntsem ki? :shock:

Kép

Kép
brigó
 
 


Húúú, akkor ez gáz, amivel eddig kínlódtam, kárba vész! :( :twisted:

Kép

Kép
brigó
 
 


Sziasztok!

Brigó!
Igen a tanács úgy szól, hogy sose önts rá meleg tejet a hidegre. Ilyenkor meg szoktam kérdezni, hogy ugyan miért. erre általában az a válasz, hogy azért, mert így jobban szaporodnak a bacik. Tudni kell, hogy az anyatej annyira tele van fehérvérsejttel, hogy a pár órás tejben kevesebb a baktérium, mint a frissen fejtben, mert a fehérvérsejtek felzabálják. Ez az egyik. A másik az, hogy az anyatejgyűjtősök ezt például nem kötik ki szabálynak, és fél literes üvewget adnak. Annyit kérnek, hogy egy napi tej legyen egy üvegben. Már akkor is igen szabálytisztelő voltam, amikor Zsombival adtam le tejet. Gond nélkül összeöntöttem a meleget a hideggel. Azokat a tejeket pedig mindig letenyésztik és csak akkor kapsz érte pénzt, ha nem lakik benne baci. Sosem volt pozitív tejem, amíg csak adtam...
Tehát szerintem ne öntsd ki. De ha képes vagy megvalósítani az ilyen extra gyűjtést, akkor innentől hajrá.

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Brigó!

Szerintem se öntsd ki azért a korábbiakat.
Bár a fenti tanács szopis tanácsadótól hallottam én is, azért így adom tovább, de lehet, hogy valamit nem jól értelmeztem.. :lol:
És szerintem nem macera két poharazni, hisz hamar lehül a friss, aztán már mehet a másikra. :)
De látod ketten megint kétfélét írtunk :lol: , így valószínű bármelyiket is választod, nem fogsz rosszat csinálni.
A fagyasztás különben is extra baciölő, nem?

(Én egyébként soha nem fejtem leadásra, se fagyasztómegtöltésre, csak a felesleggel volt dolgom, azt tettem el kis mennyiségben. És ugye az otthoni saját felhasználásnál azért nem olyan erősek a követelmények (persze igyekezve mindent így is jól csinálni), mint ha az ember lead.)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy beledumálok, épp egy picit beleolvastam a topic-otokba :)

Brigó!
Ki ne öntsd!!! Annó én kb 7 hónapon keresztül úgy fagyasztottam, hogy külön pohárba fejés után rögtön beleöntöttem a hűtőben lévőhöz a frissen fejt tejet, és így egyben ment a fagyba. Ez majdnem ugyanaz, ahogy Te csináltad eddig. Ja, és Lizunak soha semmi baja nem volt tőle. Úgyhogy jó az! :)

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


sziasztok,

2an hajnalban megszuletett mihaly alfred 2710 gr, 49 cm. mar itthon es neha mar a gep elott is. (kepet nemtom, h kell felteni.)
mindenkinek hajra es koszi az eddigi segitseget!
+ kerdes: mennyit kene szopnia egy 10 napos csecsmonek? es mikorra kell visszaszednie a szuletesi sulyat?

KépKép
felixanyul
 
 


Sziasztok!

CIC!
Gratulálok a kislányodhoz és sok boldogságot kívánok Nektek! Remélem képek is lesznek, mert én jövök kukkolni! :wink:

Kismamik :)
Tavasszal írtam ebbe a topikba, de sajnos akkor nem maradt velunk a kicsi. Most újra babát várok. :)

Mindenkinek sok sikert és nagyon boldog babázást!

Kép
Vendég
 


Jó reggelt Csajok! :)

Nem semmi ez a tej fagyasztós játék !!! Csak kapkodom a fejem!!! :)

Tegnap este Drágaságom ismét műsort szolgáltatott, na majd holnap reggel NST előtt megnézzük mit művelt, talán visszafordult!!!?????

Kellemes napot!!!

Hideg van!!!

:)
mot
 
 


Felix sok sok gratula a kisfiadhoz.Sok tejcsit kívánok :)

nika70
Salgótarján
 
 


Felixanyul!

Nagy nagy gratula!

Kép

Kép

Gyugyi!
Kép

Nagy gratula nektek is! Vigyázz magatokra!!!!


Brigó!

Nagyon szép virágokat kaptál apától és Jázitól!!!!

Niki!
Nagyon édes Dani baba!Megkuksiztam a képeket!
A fürdést meg fogja szeretni biztos vagyok benne! :wink:

Ügyesen megoldottad az egyedüllétet,gondoltam rád! :D

Zsuzsu!
Kitartás!!!! :wink: Mondom én....

Kataa!
A proféta szóljon belőled! :D
Ez egy évzáró vizsga volt;egy éveig tanultam agnolul a Company Success berkein belül,és ez a vizsga volt a bizonyítvány megszerzésének a feltétele.Teljesen a nyelvizsga mintájára készült. De ha most nem tudtam volna lerakni,akkor elveszett volna egy évem...azért kértem annyira a babbucit,hogy legalább addig várjon,és szót fogadott.Most már jöhetne....

Voltatok sétálni? Jön a rossz idő...... :(
ilgya1
 
 


felix:
gratula a picúrhoz!!! Ha tudsz képet feltenni, mindenképpen küldj, kivácsi vagyok nagyon!!!
Otthonról mentél szülni? Vagy a patológiáról?

gyugyi:
Örülök, hogy újra sikerült a babásodás, másfél éve nekünk is elment egy babánk, ezért az elején nagyon parás voltam. Mostmár csak egy kicsit..:) Vigyázz magatokra!

Olyan furán érzem magam már 2 napja. Lent a szeméremcsontom környékén belenyilall, meg Panna is olyan érdekesen viselkedik, a pocakom fent szokott fájni, olyan, mintha szé akarna feszülni. Megint nem aludtam semmit az éjjel...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


GYugyi!! :)

Szívből gratulálunk!!! :)

Mágnes :)

Ez nagyon izgi, lehet, hogy közeledik a nagy nap???

:)
mot
 
 


Magnes
IGen ez mar szules elotti panik :wink: Pont azert fogod jol csinalni mert most tartasz tole.minden uj helyzet fura elsore,aztan hirtelen termeszetes lesz minden.Majd kialakitod a magad rendjet.
Hat igen a vegen mar lent mindenhol faj...

Nika
Rettentoen sajnalom,es mit mondanak van esely a gyogyulasra?
Sajnos helyet en sem tudok :cry:

Niki
Na latod ,megy ez.Tegnap en is vasaltam :wink:

Flexinyul
Nagyonnagy gratula a kisfiuhoz!!!!!Szep napokat!

Gyugyi
En is emlekszem Rad,szivbol gratulalok a tesobabahoz es minden jot neked!!!

Ilgya
Hogy mikre nem volt idod/kedved David mellett?hu azt hiszem en mar lusta vagyok...
Nem voltunk setalni meg..ha alszik en is inkabb alszom :wink:

K

Kép
Kép
kataa
 
 


Snoopy
Te meg a korhazban?Vagy mar otthon?Tenlyleg neked megengedik hogy veled legyen vagy csak szopira kapod meg ,ahogy ott ez a szabaly?
Varunk kepet a kislanyrol :D

Kép
Kép
kataa
 
 


hali,

koszi a gratulaciokat, de pliz valaszoljatok. mennyit kell egyen egy ~2700 grammos, 10 napos gyerek? a vedono szerint 50-70et, de nekem ennyi meg sosem sikerult, a lefejt tej bekanalaztatasaval sem. a gyerek meg mindig nem szedte vissza a szuletesi sulyat, en pedig az idegosszeomlas szelen. help.
felixanyul
 
 


Flexi
Hat elvileg,de ez sem sentiras 150ml/kg.Tehat a Te babadnak napi 405ml.Ezt kell elosztani az etetesek szamaval.Napi 8 etetesnel ,ami a minimum 50ml.Persze lehet egyszer tobb egyszer kevesebb,es az sem baj ha csak kozelitoleg van meg.

Leon ugyan visszszedte a szuletesi sulyat mar a 7.napon,de a mellgyulladas miatt egy hetig semmi sem hizott.A doktornoszerintaz elso hetekben az is eredmeny ha nem fogy egy baba.Most 3.5 hetesen 2900gramm,epp hogy mi is meghizzuk a havi minimum atlagot,de lenyeg hogy meg nem kapott tapszert :wink:
En nem merem hogy mennyit eszik mert a merleg is tud olyat mutatni :shock: es nem stresszelem magam.
par napont es heti egyser megmerjuk es kesz.
Lenyeg hogy szoptasd ha keri vagy ebresztgesd ha alszik 2-3 orankent es minden ok lesz.
Remelem valamit segitettem.












l

Kép
Kép
kataa
 
 


szia,

Félixanyu,

Először is Gratulálok a kisfiadhoz!!!!

Másodszor, ne aggódj, az én babám szerintem még most sem eszik annyit, mégis hízik. azt mondta az én védőnóm, hogy olyan heti 150 g súlygyarapodás az jó. Nekem a babám tegnap volt 3290, 2960nal engedtek haza és most vagyunk 17 és fél naposak. Nem mondom, hogy sokat hízik, de a súlya gyarapszik, nem csökken.

De most már kell egy mellszívó nekem is mert eddig nem láttam értelmét, de azt hiszem, hagy Dani benne tejet.Az a bajom, hogy én nem érzem, hogy feszülne a mellem, meg hogy leszívná, éppen ezért, nem tudom csak mérleggel, meg a jóllakottságával megítélni mennyit eszik. Ez olyan bonyolult...

Ma egyébként dél óta alszik elsőször. reggel 7-től a karomban volt kisebb nagyobb megszakításokkal. Nem szereti még az ágyát.:)


Gyugyi,

Gratulálok az új teherbeeséshez. Nekünk is a második lett Dani.:)

csernusn
 
 


Kataa,

A madela elektormos géped nagyon erős????

csernusn
 
 


Lányok!

Látom, a szopi a téma. Most biztos hülyeséget fogok kérdezni, de honnan a frászból fogom én azt tudni, ha szopik a baba, hogy hány mg-ot szpott? Az én melleim nem mérőpohárból vannak. :shock:
De most tényleg. Ezt hogy állapítom meg?

Andi


Kép
andykamama
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen a biztató szavakat!!! Kiönteni semmiképp sem akartam, amíg a védőnővel nem beszéltem, de természetesen mától 2 pohárba fejek. És erre én nem is gondoltam komolyan, csak tegnap futott át az agyamon :? Mikre nem kell gondolnunk....
Én egyébként csak azért fejek 2 esetleg 3 hónapos koráig, hogyha ki kell ruccanom valahová, akkor ne legyen akadály, hogy szoptatnom kell. A múltkor is elmentem vásárolni, és annyira jól esett 4 hét után kimozdulni, meg a párom is örült, hogy nem neki kellett menni. És így, hogy van lefejt tej, sokkal nyugodtabban megyek el itthonról.

Itt előbb szakadt a hó! Persze inkább vizes jellegű, nem is maradt meg sehol. És nagyon hideg van, így Zsombit kitoltam 10 percre, de tovább nem hagytam kint, mert szó szerint csíp a levegő.

Mukika!
Külön köszönet, hogy "beledumáltál" a topicba :D Mintha én nem szoktam volna a tiétekbe :P

Felixanyul!
Először is gratulálok kisfiadhoz!!!
Másodszor szerintem ne parázz!!! Nekem azt mondták a kórházban, amikor hazajöttünk, hogy legalább 10-20gr-ot kell szopiznia a babának 5-6 naposan. Erre azt mondta az egyik "okos" csaj, hogy az egy 4 kilós babának kevés, 50-60-at minimum kell ennie.Szerintem meg nem mindegy, hogy egy 4 kilós gyerek 4-5 naposan 4kg, vagy 2 hónaposan. Szóval nem kell izgulni, etesd minél gyakrabban, és ha van mérleg, 2-3 naponta mérd meg, hogy hízik-e. Egyébként Zsombit 3850-nel engedték haza, és 3 hetesen érte el a születési súlyát, 4060-at. Bár azt mondják, hogy akik kisebb súllyal születnek gyorsabban visszanyerik.


Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Andi!

Csakis mérleggel, vagy ha cumisüvegből adod neki

Kép

Kép
brigó
 
 


Brigó!
Hát ez az, a mérleget mindenki elvből útálja, hogy ne idegesítse vele magát, cumisüvegeztetni meg nem akarom, ha egyszer szopik, nem nagyon akarnám rászoktatni. Persze úgyis lesz olyan szitu, hogy üvegezni kell. Szerintem nem parázok rajta. Ha minden oké, akkor úgyis nőni fog, ha nem, akkor meg ráérünk kitalálni valamit akkor.

Andi


Kép
andykamama
 
 


Eszembe jutot valami!
Akkor most kinek küldjek sms-t, amikor megérkezik Pannánk?

És Korenáról nem tudtok semmit?? Nagyon rég láttam már errefelé! Remélem nincs semmi gond!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Brigó

a többiek már elmondták, h a meleg tejet a hideggel ne öntsd össze... Igazából azt sem javasolják, h ha már felmelegítettél tejet, azt újramelegítsd ha babóca nem ette meg. Nálunk volt olyan, h újramelegítettem, mert nem ette me és vas+folsav volt a tejben...

Na erre múlt héten volt dokinéni és közölte, h a vasat és folsavat csak teával adhatom be mert csak így szívódik fel és minumum fél órával étkezés előtt.... Na eddig adtam a vasat, mintha nem is adtam volna, aztán szegénykémnek még székletszorulása is volt.... Most már teában kapja és lavolacot is adok neki...

Felixanyu

Először is gratula :-) Máté amikor 2 kilós volt, azt mondták, hogy igény szerint kell szoptatni... Kb 50 ml evett és szépen hízott. De volt úgy is, hogy csak 30 ml evett meg... Volt úgy, hogy óránként kérte a cicit.... Ne izgulj, ha a gyerek éhes, úgyis jelzi :-)

Andykamama

én szeretem a mérleget... Megnyugtat, tudom, hogy mennyit evett és kb mikor fog enni ennyi után... Már néha azzal szórakozom, hogy ok, most úgy érzem, hogy kb 60 gr evett meg... Néha eltalálom :-)


Cic!

Üdv a mamák közt :-) Gratula :-)

Vannak új képek Mátéról, most töltöm fel őket, majd küldöm a linket :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Mágnes

ha akarod, küldheted nekem, megosztom majd az örömhírt a többiekkel :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Sziasztok!

Először is:

Kedves Cic és Félixanyu, gratulálok a kis csemetékhez, nagyon sok erőt, boldogságot és egészséget az életben!

winnie: hát nagyon szupi, hogy költözhettek, így aztán tényleg teljes a fészekrakás. Biztos nagyon klassz lett a lakás, emlékszem, mi pont két éve költöztünk karácsony előtt, és nagyon boldogok voltunk.

Tinu: klassz a babaszoba, nagyonjól néz ki a kiságy! Jó helye lesz a babának!

Zita: jó ez a mellszívó? Én is ezt néztem ki a DM-ben, bűr még mindig nem tudok dönteni gépi és kézi között!

Kataa: lehet szabályozni az eladó mellszívó erősségét? Remélem jól vannak a fiaid, mind a hárman!!

Mot: hát tényleg jól megviccelt benneteket a kiscsajszi. Mit mondott a doki, van esély, hogy megforduljon? Próbálkoztok faros szüléssel, vagy egyből császár lesz?

Mágnes: ne aggódj, biztos mindent jól fogsz csinálni, majd az anyai ösztönök segítenek. Én is izgulok, hogy jó szülők leszünk-e, de mivel a szeretetünk végtelen már most, ezért jó helyre születik Ákos baba, ez a legfontossabb, a többi remélem majd idővel megoldódik, belejövünk az mama-papa szerepbe! Csak nyugi!

Nika: én is borzasztóan sajnálom, ami történt, remélem sikerül közelebbi helyet találni, ahol jó körülmények között tudják gondozni anyukádat! Kitartás! Biztos azért majd ha meglesz a kis unokája, akkor neki is jobb kedve lesz!

Ilgya: hogy érzed magad? Bírod még? Már csak napok-órák kérdése, kitartás!

Snoopy: otthon vagytok már? Jó kislány Hanga baba? Szopizik ezerrel? Jól értelmeztem, hogy a férjed vezette le a szülést? Nem lehetett smmi, mentőben világra hozni a kisbabát! Lényeg, hogy minden ok!

Korenáért én is kezdek aggódni, főleg hogy Zita sms-re sem válaszolt! Remélem nincs vele semmi gáz!

Andy: hát most már esténként mi is időzünk a babaszobában, és gyönyörködünk benne, végignézzük az eddigi szerzeményeinket. Sajnos a kocsit nem tudjuk tologatni, mert az anyuéknál van, nálukvan hely, de így is tök jó érzés!Nálatok megvan minden?

Kérdés: vettünk vastag meg vékonyabb újjatlan hálózsákot, de mit érdemes aláhúzni? Vegyek kezeslábas pizsiket, vagy elég bodyt aláadni?? Nem tudom,és a boltban a nőci lebeszélt a pizsiről, mert hogy úgy már nagoyn melege lesz a babának. A fűtés jó a lakásban!
Milyen kiskádat érdemes venni? kicsit vagy nagyot?

Na mára ennyi, nálunk minden ok, Pesti út megsvolt, vettünk pár dolgot, a legtöbbet az Elefániban. KenguruGold tényleg elég drága, a Mattira meg már alig maradt időnk, azt csak végigfutottuk.
Vendég
 


Sziasztok!

Cicc!!!!
Nagyon gratulálok!!!!
Részletek?

Felixanyu!
Neked is!
Általában a babák 2 hetes korra szokták visszanyerni a kezdeti testsúlyukat. De ez függ attól, hogy mekkora volt a születési súly, illetve, hogy mennyit vesztett belőle a baba. Ha a kórházban mérték az egyes szopikat, és ott nem volt vele gond, akkor otthon általában nincsen rá szükség. Napi egy mérés elég még a legelején is.
Ha közben a baba nem extrém aluszékony, igény szerint akkor kerül mellre, amikor csak szeretne és eleget pisil és kakil, akkor a bevitel is stimmel.
Nem lehet előírni egy babának, hogy melyik percben hány milit egyen. Szerintem. A védőnő biztosan nem osztja a nézetemet. Nyilván érdemes észrevenni, ha egy ded fogy. Erre jó a napi egy mérés. Ha nem gyarapodik a súlya, akkor érdemes nagyobb erőket bevetni.

Andi!
Szóval ha nem mázsálnád, mert idegesítene, akkor figyeld a pisis-kakis pelusokat!
No meg a babát. Ha elégedett, nem ráncos a bőre, nem aluszékony, akkor rendben van. Ennél közelebb menni a grammokhoz nem érdemes.

Kata!
Hát persze, hogy velem volt! :D
A Rókusban egyébként nappali rooming in van, de ha kéred, akkor éjszaka is Veled lehet. A nappal 9-20-ig tart, de fél hatkor reggel és este 10-kor még kihozzák szopizni, és éjszaka felköltenek, ha kéred.

Nika!
Magamtól nem tudok megfelelő rehab helyet, de utánakérdezek...

Szilvi!
Ennél a babánál a levezetést maga intézte. Zoli csak elkapta, mikor kiérkezett és lehajtogatta róla a burkot. Aztán persze a mellkasomra tette és a kórházban elvágta a köldökzsinórt.
Szerettem volna rendezett körülmények között szülni, de ez most sem adatott meg. Ez van. Amit legjobban szeretek ebben, hogy a rohamos gyorsaság ellenére sincs rajtam foltozni való gátvédelem nélkül sem.

Már itthon vagyunk. Jó kislány. Talán azért, mert a körülmények ellenére viszonylag nyugodalmas születése volt. Nem vittük túlzásba a beavatkozásokat, nem vágtunk el köldökzsinórt, amíg még lüktetett, utána meg elfelejtettük (de egészen sokáig lüktetett), félhomály volt, meleg, oxigéndúsítás, anyai mellkas egész úton (hálisten nincs az esetkocsiban inkubátor). Kb félórás volt, mikor megvizsgálták ahogyan egy szülőszobán szokás.
Szopizik is ezerrel. Nálunk nem gond a mikorra hízunk vissza. Előtejből is tudnak sokat szopni a skacok (csak írok róla és már folyik a cicimből...start a mellszívóért (avent kézi) és máris 100ml-vel kevesebbet kell elviselni éjszaka! :D ) első nap fogyott, majd ezt a súlyt tartotta, utána hízni kezdett. Nem akarták megmérni a szopit még a második nap sem, merthogy nem mérhető. Mondtam, hogy szeintem nyugodtan mérjék meg. Másnap már nem csak előtejem volt. Akkor evett 50-t, másnap 70-et. Azóta sem járt mélreg közelében. Viszont át kellett térnünk az órákig egy mellen verzióra, mert jelentkezett a hasfájás és egyszer zöld is volt a kakija a sok laktóztól.
A sztorit is mindjárt megírom... Mondjuk holnap...

Remélem mindenre válaszoltam amire kellett és mindenre reagáltam, amire szerettem volna....

Winnie!
Gratula a lakáshoz! Az annyira jó, amikor te alakíthatod a lakókörnyezetedet. De nem kis munka! :D Azért csak módjával a terhelést...

Ma este egyedül voltam a hárommal. Sportosnak tűnt. de eddig csend van. Hihetetlen is.

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


snoopy, az a helyzet, h a csecsmo 20-40eket eszik, a legkevesebb a korhazban 2580 volt, 2620al hoztuk haza, egyszer volt mar 2690 most meg visszaesett 2660ra es stagnal, pedig ma volt 10 napos. attol felek, h nincs is mit ennie neki, mert a fejeskor sem tudok tobbet kipreselni, mint 10 ml-t.
az igeny szerinti szoptatasrol lealltunk, mert az gyakorlatilag azt jelentette, h o folyamatosan mellen akart lenni, en pedig nem aludtam egy hetig. majdnem minden pelusa pisis-kakis.
bonyolitja a helyzetet, h misa a szoptatas elejen, kb. 8-10 perc utan bealszik es lehetetlen felkelteni, hiaba razogatom, csipkedem, fujom, stb. ha pedig nem alszik be, akkor meg minduntalan kikopi a cicit es kapkodja a fejet, nem talalja a mellet es ettol meg jobban behisztizik. szoval kesz katasztrofa. tehetetlennek erzem magam.
felixanyul
 
 


Szia!

És most hogyan kerül mellre? Kiskanalazzátok?
Ezt a kiköpöm, nem találom verziót az első fiam csinálta, akkor retrospektíve cumizavarnak tartottuk, mert rutintalan voltam és teát kapott a csecsemőosztályon cumisüvegből. De kitartó munkával sikerült megtanítanunk a gyermeket ismét képben lenni.
Ha a pisis-kakis pelusok száma eléri az 5-öt, akkor pedig becsiszóra eleget eszik. Milyen színű a pisije, milyen színű a kakija?
Bealvás ellen hatékony a bőrkontaktus. Ő pelusban, te félmeztelenül. Takaró rajtatok. Fél napot akár.
Minden szopit mértek? NO PANIC!
Két mellből szopizik?
A fejés tejleadóreflex nélkül kín. Nem is lehet eredményes. Van neked érezhető reflexed? Szokott lenni fejéskor?

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Felixanyul: gratula Misához! :D Tudom, hogy most már túl vagy az örömködésen és jönnek a parák, dehát "csak" most írtad a baba születését, úgyhogy kénytelenek vagyunk most gratulázni! :lol: Remélem, az okosok segítenek neked a szoptatási kérdésekben, én még teljesen hülye vagyok hozzá. :oops:

Hát mi van a sok túlhordós kismamával? Hol van a babaeső? Most már iziben jöjjenek a babók!!! :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok,

Túléltük a második egyedüli napot is, ami fárasztóbb volt mint az első. Egész délelőtt fenn volt, 7-től úgy 12-ig. Amikor áttértem a fekve szopira és úgy bealudtunk minda ketten, hogy a védőnéni ébresztett fel.
Azt mondta, hogy a mai csecsemők, nem alszanak korán sem annyit mint régen. Bár szerencsére nekem még mindig nappal van ébren és éjszaka alszik.:)egyébként jól vagyunk, engem a bezártság zavar inkább, mert már elmennék a boltba, fizetnék be csekkeket, meg vennék már egy mellszívót végre, de nem merek kimenni vele.


Eddig voltunk 3* 5-10 percet ablakban, ma kiviszem az erkélyre. Ha összejön.


Snoopy, tök jó amikert írtál!!! Az hogy órákig egy mellből szoptatod, azt hogyan kell elképzelni? Hogy óránként mindig ugyanarra teszed vissza? Meddig? És mikor váltasz? Ez az én 3 hetes Danimnál is alkalmazható?

Lányok ti adtok cumit a babának nyugtatásképp???


Ja és Bunny,

Neked meg sem köszöntem a külön sms-t, annyira jól esett, hogy izgultál, izgultatok értem, még a szüléskor.:)

csernusn
 
 


Sziasztok!

Felixanyul, gratu a babához!
A szopi témához én se mtudok hozzázokni, de olvasom, "iszom" Snoopy szavait, remélem megnyugszol, és belejöttök!


Snoopy, várjuk a részletes szüléstörténetet!

Köszi mindenkinek a lakásgratulákat. Tegnap szabin voltunk, a lakást szerencsésen átvettük hétfőn, tök jó :))) Tegnap volt takarítás, jött takarítónő, mert valahogy nem vállaltam be ablak és csempemosást végig a lakásban, párom közben fordult és cipekedett, este segítséggel is, így jelenleg a doboz és zsákhalmaz meg apróbb bútorok már átkerültek, délután hozták a bababútort is a Brendonból, az még szép lesz összeszerelni.
apuci még ma is szabizik, ma jött a költöztető a nagy bútorokért + háztartási gépekért. Holnap / pénteken szerelik a konyhát és egyéb beépített bútorokat, pénteken kötik be a háztartási gépeket, úgyhogy terv szerint ha minden továbbra is úgy halad (a 7 pontos menetrendből 4 már kipipálva :)), akkor pénteken alszunk ott először. Nagyon happyk vagyunk, és tök jó a lakás!!! egyelőre a gyerekszobába bakoltunk mindent, aztán majd onnan cuccolunk ki, és majd lehet azt is berendezni :)
Azt azért kicsit élvezem a pakolásban, hogy ugye engem nem nagyon engednek pakolászni, csak kis, könnyű cuccokat, így aztán én ülök a fotelban és dirigálok nagyrészt :lol: :lol: :lol:

Nika, drukkolok Nektek, hogy javuljon a mamád állapota. Rehab intézetet nem tudok sajna. Most az Amerikai úton van a mamád? Nem tudom, az nem rehab jellegű intézet?

Korena, ha Zita smsére nem válaszolt, esetleg majd Viki tud nála érdeklődni, ők voltak osztálytársak, ugye?

Gyugyi, gratula nektek!!!!! Nekünk is másodszorra jött össze. tök jó, hogy nem felejtettél el minket. Én is elvielg terveztem, hogy beelírok a 2006 nyári topicba hogy most sikerült, csak aztán nekem elmarat...

Na, most ennyi, elvileg utsó 3 nap a munkában, mondjuk pakolászni még majd be fogok jönni, meg apát meglátogatni (ha eddig nem derült ki, munkahelyi szerelem a mienk ,)), de azért legalább lehet majd aludni - amíg még lehet ;)

ja, és elvileg megcisnálták nekem a GPRS-t, így fog menni otthonról az ugyan lassú, de mobilos net, amíg nem lesz UPC, na meg költözés után anyuék is két utcányira, így talán nem leszek teljesen "nettelen", azt nem is bírnám :wink:

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Köszike csajok de nagyon úgy tűnik hogy nem lesz rá ideje anyunak hogy felépüljön hacsaknem valami csoda nem történik :(
Tegnap volt bent az öcsém nála és már meg sem ismeri őt.Az orvosok pedig azt mondták hogy csodára lesz szüksége.Nagyon rossz és tudom hogy a babaának nem jó de nem tudom visszatartani a bánatomat :(És ráadásul még tehetettlen is vagyok innen.De ha pesten lennék sem tudnék mit tenni sajnos.Tényleg egy csodára lenne szükség de arra nagyon

nika70
Salgótarján
 
 


Nika: nagyon-nagyon sajnálom... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Én azt mondom, hogy ne tartsd vissza a bánatodat. Egyrészt úgysem tudod, másrészt pedig nem tennél vele senkinek sem jót. :cry:

Kép
Kép
tinu
 
 


Nika, én is borzasztóan sajnálom, ez nagyon szomorú hír...
Szerintem se tartsd vissza a bánatodat, természetes, hogy szomorú vagy, és inkább sírd jól ki Magad, semmint máshogy, egészségre ártalmasabban távozzon a stressz belőled....

Mindenesetre bízunk a csodában, és reméljük a legjobbakat...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Nika,

Valójában mi történt a mamáddal? Mert azt tudom, hogy lebénult, és erre kell rehab intézet. Az öcsédet nem ismeri meg??? Ez nagyon rosszul hangzik...
A többieknek igazuk van, sírd ki magad és ne fojtsd magadba a bánatodat.

csernusn
 
 


Sziasztok!

Még megvagyunk mi is.

Nika, nagyon sajnálom, ami Anyukáddal/Veletek történik. :(

Winnie, tök jó olvasni, hogy milyen örömmel írsz a lakásról! Lesz elfoglaltságod, míg nem bújik ki a babuci. :)

Felixanyul, gratulálok! :)
Teljesen megértelek szopi ügyben, én ugyan így voltam Zitával. :(
Azért drukkolok, hogy sikerüljön!

Nem tudom, mi lehet Korenával. Gondoltam, írok sms-t Vikinek, hogy kérdezze meg, de gondolom kisebb gondja is nagyobb most ennél.

Én továbbra sem vagyok vmi jól, hasam sokat keményedik, de úgy "rendesen", olyan, mint a focilabda néha. :(
Holnap megyek orvoshoz.

Ági, mi is a honlap címe? :oops:
Esetleg nem tennéd be az aláírásodba? Vagy akár el is menthetném magamnak, ugye? :D

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Köszi lányok jól esik.

Anyunak még nyáron volt egy részleges bénulása amit a agyiérszükületre fogtak ami a motorikus ideget nyomta és ezért akkor abból szó szó de felépült nem teljesen de aránylag jól volt.Aztán két hete hétfőn mikor hívtam telefonon már nagyon nehezen beszélt és lement a dokihoz hogy mi történt erre a doki azt mondta duplázza meg a gyógyszerét és hazaküldte.Másnap reggel mielött bevette volna a gyógyszert akkor már lebénult és egyáltalán nem tudott beszélni.Akkor hívta ki apu a mentőket és akkor került be a Margit kórházba.Apuval mikor beszéltem azt mondta már tudja mozgatni a jobb kezét kezdtem már örülni hogy ha lassan is de javul valószinű felépülhet.Azt mondta a doki hogy valami agyérgörcse volt vagy valami hasonló.Ezért kellett a rehab intézet.Tegnap este öcsém volt bent nála és igen őt nem ismerte fel.Mivel én nem psten lakom már két éve lassan igy nem tudok most felmenni hozzá.Pedig nagyon szeretnék.de 8 hónapos tehresen már nem nagyon tudok mocorogni főleg nem hosszú útakra.És persze kocsink sincs:( Szóval most baromira kiborultam és muszály volt ezt leírnom.És nagyon köszönöm hogy ilyen rendesek vagytok csak sajnos mot tényleg valami csodára lenne szükségünk.Én az öcsémmel már lassan két éve egy szót nem beszélek nem vagyunk jóban egymással és most ez is nagyon rossz. :(

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Nika!
Nagyon sajnálom.





Gyugyi!
Gratulálok! Ez olyan jó hír!
Próbálj meg nem nagyon parázni!

Niki!
Természetesen bármilyen életkorú babánál alkalmazható. Akkor jó, ha baba folyvást cicizne, de a sok tejcstől fáj a hasa. Ha ilyenkor félóránként cserélgeted, akkor minden csepp elsőtejet megeszik, hely sem jut a hátsónak. Az elsőben sok a víz, az immunanyag és a laktóz. Az utóbbit bontó laktáz enzim a babapocakban véges mennyiségű, ha kifullad, akkor laktóz lebontatlanul is marad. Ettől lehet a kaki zöld és a babó hasfájós. Ha mindig ugyanarra teszed vissza, akkor a felhalmozódott első tej után kevesebb és zsírdús hátsó tejhez jut a babó.
Ez a módszer csak akkor kivitelezhető, ha egyébként van elég tej. A szaporítás ugye arról szól, hogy a kiürülés után pakolgatod a babót az egyikről a másikra.
Nálunk a 3 óránként váltás úgy tűnik bejön. A másik, éppen hanygolt cicim nem szokta ezt jól viselni, ezért, ha már tele van, akkor abból szoktam lefejni, hogy elviselhető legyen.

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Nika!

Ez naqyon-nagyon szomorú, amit írsz, de nem gondolod, hogy legalább az öcséddel ki kéne békülnötök? Csak egymásra számíthattok ebben a tragédiában, nem? Persze nehogy kioktatásnak vedd, csak én is tapasztaltam magam körül már, hogy néha sajnos tragédiának kell történnie ahhoz, hogy "helyre jöjjenek" dolgok. Mert így még ez is pluszban nyomaszt, gondolom. Amúgy nincs valami ismerősötök, vagy közeli rokonotok, aki kocsival fel tudna vinni az anyukádhoz? Esküszöm, ha tudnám hol laksz és 8 hósan el mernék indulni, olyan szívesen elvinnélek. Én el se tudnám képzelni, hogy ne lássam az anyukámat (ne adj isten... utoljára...). Ez borzasztó lehet, de nagyon-nagyon remélem, hogy tényleg vannak még csodák. A reményt sosem szabad feladni! És szerintem is nyugodtan sírd ki magad, sokkal jobb ha megkönnyebülsz, mint állandóan szorongj, az tényleg nem jó a babának sem. Az viszont természetes, hogy nincs mindig jó kedve az embernek, a babának is csak a hosszútávú depizés ártalmas.

Andi


Kép
andykamama
 
 


sziaztok csajok!

Nika nagyon sajnálom a mamád! :( :(

lehetne egy kérdésem hozzátok?

nektek hány hetesen szállt le a pocitok?
mert nekem tegnap reggelre lement és kicsit beparáztam hogy ez nem tul korai??,

KépKép
KépKép
beus22
 
 


Andi az öcsémmel nem én vesztem össze hanem ő velem és én annyiszor kezdeményeztem mindig elutasitott.Én ennl többet nem tudok tenni és felületes békülésre meg nincs szükségem.SAjnos nem én vagyok aki nem tud megbocsájtani hanem ő és baromi makacs.Én meg amúgy is túl tettem már ezen magamat.ő mindig ilyen volt.Valahogy megpróbálom esetleg hogy felmenjek de azért köszike hogy megtennéd .A legrosszabb eaz egészben hogy kb egy hónapja volt itt anyu nálam egy hosszú hétvégére és akkor is megkaptam a hátam mögött hogy miért anyu jött le hozzám miért nem én fel pestre.Mindegy nem kommentálom.
A remény hal meg utoljára és én imádkozom is érte remélem meghallgatásra találnak az imáim.Ennél többre én sem vagyok képes.Nem vagyok varázsló bár az lennék.

nika70
Salgótarján
 
 


hát szomorú olvasni a történetedet, Nika, én is csak bízni tudok benne, hogy valahogy jóra fordulnak a dolgok, és kívánok nektek sok kitartást és erőt a nehéz napokban!

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok,

Kolena es Krista is jol eltunt :roll:
Nem tudom kinel a tabal most ,de felrakhatna hogy lassuk a befutokat.

Niki
Igen nekem a heti 15dkg van kijelolve.Remele mkb meg is lesz,de ha kozeliti az is eleg :D
A mellszivom mar elkelt,de szerintem eleg eros,erosebb mint a kezi az tuti.
Szerintem az alvas gyerekfuggo.Nekem Alex exrta jo alvo volt,mondta is vedono hogy tegyem ossze ket kezem. :wink: Eddig Leon is hasonlo,delelott alszik ugy 2-ig,persze eszik kozben,aztan delutan van fent,persze mert itthon Alextol mar megy az elet olyankor :lol: Este elalszik ugy 11-kor es ejjel egyszer kel fel enni de magatol viszaalszik reggelig.En ezzel elegedett vagyok.
Maig vallomhogyegy nyugodt,problemamentes,konnyu terhesseg szulobarat babat hoz.Alex delutan is sokat aludt,de ugye neki nem volt hangzavar teso reszerol. :lol: Nekem volt egy par ideges napom a munkaban most...
Nalunk meg nincs cumi,nem is lesz amig nem latom hogys
Andy
En azt mondom azert jo ha van otthon merleg,nem kell minden szopinal csak neha merni,meg par naponkent hogy hizik-e.Ezert en nem megyek a tanacsadasra.

Szilvi
Igen lehet az elektromos erossegget is szabalyozni.
Koszi jol vannak,remele mAlex iden sem elsz beteges telen,ahogy eddig sosem,mert nem lenne jo most a teso miatt sem.
Penteken ovi szunet lesz ,elso kozos napunk 3-ban,na az jo lesz.Delutanonkent jol elvagyunk amig apa hazajon,Szopi kozben olvasok neki,tarsas vagy kartya jatszik be.Ugyhogy meg jo hogy unverzalisnak szuletnek az anyak. :lol:
En bodyt adok a halozsak ala,bar az nem ujjatlan.Ha nagyon nagy meg a babanak akkor serintem egy vekony rugi ala kelleni fog.

Flexi
En meg azt mondanam hogy ebresztesnel jo ha bodyra vetkoztestd,ha jo meleg van otthon es ugy szopik akkor tuti nem alszik bele.Ha megis akkor sem mindig jo a csipkedes,maceralas ,mert egy ido utan azonositja a szopival.nek maz jott be a mit a vedono mondott:Elhuzod a cicidet esahogy rajonhogy kivenned akkor rakap es ujra szopizik.
Nagyon egyutt erzek veled en a nagyobbnal ugyanigy voltam,erre semmi vigasztalas nem jon be csak ha hizni kezd a baba.Megnyugodni is nehez,hiaba tanacsolja mindenki,en is tudom...

Snoopy
Nekem Alexnal reflezem sem volt,olyan fura volt hogy most meg erzem,tenlyeg igazd van talan azert sem volteredmelnyes akkor a szopi.

Winnie
Gratulalok ez mar lathato hatarido.Remelem a hetvegen nagy reszt kesz lesztek es levezed meg par hetig apaval a lakast.

Nika
Jaj ezek nagyon rossz hirek.Csak drukkolni tudok hogy valami elfogadhato hireket kapj.

Tunde
Viki ezek szerint meg nem szult?Szegeny,remelem lesz hamarosan golyahir.
Remelem csak ez az enyhe ido viccel meg teged es jobban leszel,mert meg van par heted.

Beus
Nekem kezdettol lent volt a pocakonm,megsem jott hamarabb Leon,Alex viszont ket hettel,de ott is lent volt vegig.

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?