Új privát üzeneted érkezett!

Espero!
Írtam neked pü-t!
Vöcsök
vöcsök
 
 


Kriszta híre nagyon letaglózott...


Réka! Sajnos nagyon rosszat fogok mondani. Nem tudom, ki kezel téged a Forgáchban, a tanár úr vagy Sipi, de iszonyat kóklerek. Ott az égvilágon semmire nem fogsz jutni.
Vannak, akik dícsérik a helyet, de azok nem PCOS-osok.
Ha most 30 tüsződ nőtt, akkor gyönyörűen hiperstimuláltak, mert azok még meg is nőhetnek, ha terhes leszel most, súlyodbodhat is a helyzet, de a petefészkeidet frankón kicsinálták most.
Kicsit mérges vagyok, mert Forgáchéktól nem először hallom ezt az óvatlan hozzáállást. :evil:

Kérlek olvasd el a www.pcos.hu -t, ha sok és tömény, akkor legalább a címlapján levő 3 cikket és az Igaz történeteket. És akkor rengeteg mindenre választ fogsz kapni. Az egy információdömping. Sajnos itt rá kell jönnöd majd arra, hogy a PCOS-ban kapkodásnak helye nincsen. :( Nem lehet megerőszakolni, ezt normálisan kezelni kell, de nem így.

Az inzulinodat alacsonynak találom. A cukrodat nézték? Terheléses cukorvizsgálat volt rendesen?
Vendég
 


Rambóka ne szadizd magad, vesd be a bimbóvédőt, Gergővel meg fogjátok szokni. Utána meg még vissza is lehet állni róla. A barátnőmnek sikerült.
Vendég
 

 
 

Köszi a tippeket!

Adok még egy esélyt az Aventes cicikenőcsnek (holnap veszek, 2600 Ft körül van! :evil: ), meg rákérdezek a nőgyógyimra h. mit lehet csinálni szopi alatt a Candidával, ugyanis a gyerek szájpenészét és az én nyűgömet is ugyanez okozza (aztán egy jót pinpongozunk vele).
Csak sajnos a Diflucant sem lehet szopi alatt használni.
A gyerekorvosnak már mondtam, h. ez a gond, de ő a bórax-glicerint javasolta, ami semmit nem ér. :cry:
Ma a börzén belefutottam LLL-ékbe, de miután megvetettek velem 60 Ft-ért egy kétlapos fénymásolt füzetet, amiben semmi újdonság nem volt, és szóban kértem tanácsot, kiderült, h. tényleg totál impotensek, csak annyit tudott a csaj javasolni, h. kenjem be anyatejjel! :evil:
Ma viszont végső kétségbeesésemben a pyoctaninnal kentem be, úgyhogy most tényleg Milka tehén....... :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


sziasztok, de kihalt a topic :)
rambóka, remélem jobban vagy.
van vmi hír Okr-ékról????

azt álmodtam,hogy UHn voltam és látták a petezsákot, meg mindent, és mondta adoki, hogy azért nem tudok hason aludni,mert mittom én hol tapadt meg a baba :)
ezek az álmok.... :)

ma elkezdődött vmi reggeli rosszullét féle, de eddig megúsztam, és nem is volt vészes. inkább délutánonként érzem magam szarul.

mindenkinek szép napot, és kitartást a hétfői naphoz :)
dimet
 
 


Kedves Norka!
Elküldtem végre a történetemet pü-ben (mert ha a szülésig elhúzom, akkor aztán sosem lesz meg)... Mivel elég furcsák lettek a karakterek, csatoltam .doc-ban is, majd jelezd, hogy megérkezett-e.
Vöcsök
vöcsök
 
 


Rambóka, köszi a koleszterines választ. Én is keresgettem a neten, és azt találtam, hogy ilyenkor megemelkedhet, de azt sehol sehol nem írták, hogy mennyi az emelkedés egészséges mértéke……..
A mellbimbórepedéshez nem értek, de a bimbóvédő nem hangzik hülyeségnek.
Miért zsibbad a kezed? Erről a részről lemaradtam…….
A kezem miatt én is parázok, mert még mindig fáj a jobb csuklóm és képtelenség pihentetni a felújítás közepette, mindig kell valamit pakolászni, takarítani, még ha a nagy részét anyukám és a párom csinálja, akkor is.

OKriszta, nagyon sajnálom, amit veletek történik!!!! :cry: Drukkolok azért, hogy kiderüljön, mégis vaklárma........

Vöcsök, válaszoltam a prividre……

Dimet, mikor mész UH-ra?
espero
 
 


Norka!
Elküldtem megint, mert utólag találtam benne pár hibát, ha nem gond, az utóbbit használd. Köszi.

Espero!
Elolvastam, köszi - én is válaszoltam.

További szép napot mindenkinek!

Vöcsök
vöcsök
 
 


Sziasztok!

Tényleg nagyon kihalt lett a topik. Na, majd még egy 2csíkos felébreszti! ;)

Egy kérdésem lenne: a PCOSoknak javasolt GI diéta alapja ugye a szénhidrát szegény étkezés. De mivel nekem nicsenek súlyproblémáim (azaz vannak: szeretnék hízni és nem fogyni!), nekem is olyan komolyan be kell tartanom??? Tudom szénhidrát=cukor= magas inzulin, de az sem állpot, hogy csontkollekcióként létezzem.
mamint
 
 


Mamint!

Ne a szénhidrát bevitelt fokozd, hanem inkább a fehérje és zsírbevitelt (lehetőleg telítetlen zsírokkal).
De elég reménytelen a helyzeted. Az emberek 50-70 %-a túlsúlyos, ezért a média tele van fogyasztószerekkel. Azzal a 10 %-kal, aki viszont nem KÉPES hízni, a kutya nem törődik.
A párom is ez a kategória. 3 hónapos izomtömegnövelő tápszer fogyasztás és heti 2-3 edzés mellett sem javult egy grammot sem.
Még amikor otthon laktunk, akkor sem sikerült felhízlalni, pedig anyu nagyon tud főzni és etetni is!
Úgyhogy ennyiben maradtunk. Girnyó, de én így szeretem!

Esetleg a pajzsmirigyed nem műxik túl?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Érdekes, hogy senki sem elégedett az alakjával....
Mamint, szerintem a vékonyságoddal még mindig szerencsésebb vagy, mint a nagyon ducik.
Anyukám olyan sovány volt gyerekként, hogy minden este tejszínhabos kakót ítattak vele (mnyammmmmmmmmm :D ), aztán mégsem hízott.
Szülés után meg igen, és most 44-46 ruhákat hord, sőt vigyáznia is kell, nehogy elhízzon.

Rambóka, jobbulást!
csillagfény
 
 


Rambóka, köszi!

Pajzsmirigynél Tűű tapintásra nem talált semmi problémát, a tünetek sem stimmelnek szerencsére.
Családi vonás, hogy nehezen hízom. A "versenysúlyommal" meg vagyok elégedve, de most sajnos 2 kilóval könnyebb vagyok, nem örülnék, ha még innen fogynék. Stagnálni stagnálok. De jön a Karácsony! ;) Nem is a kaja szempontjából lesz jó, hanem a nyugi miatt.
mamint
 
 


Sziasztok!

Kértem beutalót endokrinológushoz :D . Kaptam is :D .
Nagyon izgulok miatta...december 21-én kell mennem...

Üdv mindenkinek!

Gyöngyi
jokaliza
 
 


Kép

Ha esetleg..nem is tudom érdekel-e valakit.

Valami nagy baj lehet velem, még mindig vérzésem van...gyenge, de nem múlik. Ugyhogy...eléggé ki vagyok emiatt, szerdán megyek a nogyogyaszomhoz :(

Kriszta!
Annyira sajnálom..és..hm..nem is tudom mit mondhatnék. :cry: : :cry: :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Sziasztok!

Rambóka, köszi, akkor holnap reggel ellövök egy tesztet, bár már annyiszor lett negatív.... :( ,azért ebben a hónapban még nem is mertem megpróbálni, nehogy megint csalódjak.
Miért működöm ennyire összevissza????????


A Candidára tudnám neked javasolni a homeopátiát, amit kismamáknál, gyerekeknél is lehet alkalmazni, abszolút mellékhatásmentes és nem ártalmas.Engem is ezzel gyógyított ki egy ilyen doki, mikor állandóan visszatérő Candidám volt.Azóta nem jött vissza. Ennek már két éve.
A Magyar Homeopata Orvosi Egyesületnél tudsz érdeklődni (mármint, ha érdekel), hogy ki van a lakhelyedhez közel ilyen orvos.

Jokaliza!
Majd én is izgulok érted, jó? Mármint, hogy ne találjanak túl nagy problémát.
ezoterike
 
 


A homeopata orvosok belgyógyászok? Vagy itt általában magánrendelésvan.

Rambóka, Te császárral szültél. EDAt kaptál, vagy spinális érzéstelenítést? Mit éreztél?
Nem tudom, fura lehet, hogy az ember ébren van, és felvágják a hasát.
csillagfény
 
 


Csillagfény!

Azt nem tudom, hogy minden homeopata belgyógyász-e, az enyém asszem az volt, bár nem emlékszem pontosan, rég volt.
De magánrendelés volt.
ezoterike
 
 


Lányok, olvastam ( a sok információóó nem jó, de ez van...), hogy a PCO-soknál a vetéléseket gyakran a magas LH szint okozza. mennyi a magas?? igaz, nekem azt mondta a doki,hogy ugye az alacsony porgi szint főleg (és az jó magas nálam). De nekem az LHm még mindig magasabb volt,mint az FSHm (LH0,9~FSH07)...szóval,mennyi az annyi, amikor para. jaj, de mit paráztatom magam folyamatosan :( nem folyamatosan, csak néha.

Ginuska, mitől vérezhetsz?? volt ilyen máskor is???
Ezo, várom a teszteredményt :) Nyugi, én is össze-vissza működtem, és mi lett az eredménye..... :)

Csillagfény, szerintme csak olyan homeopata orvoshoz menj, aki alapból orvos, mert sok "kuruzsló" is van sajnos. Fontos, hogy legyen orvosi diplomája. (Persze hivatalból van, de sosem lehet tudni)
dimet
 
 


Dimet!

Kösz, majd megírom az eredményt, mármint, ha meg merem csinálni.
Egyébként azért ajánlottam én is az egyesületet, mert ott valódi homeopata orvosok vannak, így nem kuruzslóhoz kerül az ember.
ezoterike
 
 


merd. jobb, ha minél hamarabb kiderül mi a helyzet :D
mert akkor nem agyalsz annyit rajta :)
dimet
 
 


Hogy én ne agyaljak??? :lol:
Olyan nincs. Mert ha a teszt negatív, akkor meg azon fogok agyalni, hogy akkor meg miért nem jön meg.De ezt a cicifájást kb. 3 hete már úgy unom!!!!!!!!!!!!
ezoterike
 
 


Okr ha ezt olvasod: Nagyon szurkolok, hogy ezt most átvészeljétek - és, hogy csak vaklárma legyen!!!! Vigyázz magadra!
Vendég
 


Okr: csatlakozom Csakegyhez!!!
dimet
 
 


Nekem meg elkezdett elxaródni a cukrom. Metformin mellett 16 hetesen úgy lett 5.5 az "éhgyomri" cukrom, hogy előtte jól bereggeliztem tejjel + fehér zsömlével (nem tudtam, hogy vércukrot is néznek majd)...

Most 11 órán át koplaltam és az éhgyomrim 5.5 lett... (ujjbegy)... a terhelésest holnap mondják meg (120 perces).. nem voltak hajlandók 60+120 percest levenni... (a cukros szmötyi után hányingerem volt + szédültem + tök gyengének éreztem magam... szerintem kellett volna az a 60 perces is)

Az számít valamit, ha az ember előtte 1,5 hétig lényegében csak édességen élt? (na meg tegnap reggelire dobostortát ettem, ebéd után meg gesztenyepürét :) )

Ja... a tegnap esti + ma reggeli kecskeruta teát persze kihagytam az életemből...

Már kezdem bánni, hogy abbahagytam a metformint....
Vendég
 


fú, csakegy. reggelire dobostorta.... :lol: hogy bírtad megenni?? :) nekem tűű (és petrányi is) "rámparancsolt", hogy reggelire nagyon kevés, tízórai jöhet kicsit több.
mikor hagytad abba a metformint? miért???????

nekem is két hete 6,1 (!!!) lett az éhgyomrim :( de méregettem reggelente múlt héten, és 4,9 volt. szerintme számít, hogy előző napokban mit eszel. gondolom...

csakegy, mikor te babás lettél milyenek voltak a hormonértékeid? vagy nem volt mérve előtte??
dimet
 
 


Csakegy, azt ugye tudod, hogy az ujjbegyes nem mindig pontos!!!
mamint
 
 


dimet: hát... a reggeli nálam 11 órát jelentett :) Egyébként meg gond nélkül lenyomtam azt a tortát :))))) (OK, a dobot kihagytam:)))) ... mondjuk nem értettem, hogy a férjem miért néz rám nagy szemekkel :)))) (itt csorog a nyálam :) :) :) )

A metformint a 16. hét krül hagytam abba... mert már a 12. héten abba kellett volna hagynom csak én sumák módon tovább szedtem :)))))))

Nekem a hormonjaim egyébként babásodás előtt már rendben voltak... csak a ciklusom nem volt OK és a peteérésem sem... (fura... nem?)

mamint: ja... sejtem... de itt csak így nézték meg az éhgyomrit... (azért, hogy egyáltalán mehet-e a terhelés...)
Vendég
 


dobostorta dob nélkül??? :? az a legjobb benne :D
petrányi szerint nem kell abbahagyni. ez az orvostudomány :) mindenki mást mond.

peteérésed csak OKÉS volt, ha babás vagy :D
dimet
 
 


Szió!

Ezoterike ..1000rel mennek a drukkok...Ennek "zebra szaga" van :wink: :wink:

Dimet!
Köszi az érdeklődést, de sajna fogalmam sincs és ilyen még sosem volt. De miért is menne végre egy ciklus "simán" :?

páá
Vendég
 


Sziasztok!

Okr nagyon szorítok Nektek!

Csillag! Én is császárral szültem. Kombinált érzéstelenítőt kaptam (EDA és spinális is) és elég érdekes volt hogy tudtam hogy a lepedő túlsó felén a pocimban matatnak. Fájdalmat egyáltalán nem éreztem, csak nyomást, húzást (lánykámnak nem nagyon akarózott kibújni). És utána még néhány órán keresztül deréktól lefelé mintha nem én lettem volna, láttam hogy megfogják a lábamat, hogy arrébb teszik de mintha valaki másé lett volna - érdekes volt!

Voltam Tütünél múlt héten. Pajzsmirigyemnél tapintással nem talált semmit, hormonokat nézünk + inzulint, cukrot (terhelés) de itt vidéken a laborban nem tudják megcsinálni... :roll:
anyoooka
 
 


Sziasztok!

Na vagyok (ahogy Kavics szokta mondani), csak belealudtunk a 3 órás szopiba a gyerekkel. 5-kor ébredtem. Erre látom, h. végre megint van élet a topikon! :D

Ginuska!

Nem tudom, de szerintem jó lenne, ha egy másik dokit is felkeresnél, több szem többet lát alapon!

Terike!

Célszerű lenne hőmérőznöd, az sokmindenre fényt derítene. Meg LH teszt sem ártana. Tudod hogyan kell kivitelezni? Ha nem, akkor segítünk!
Sajnos a homeopátiában nem tudok hinni.

Csillagfény!

EDA-t kaptam. Nagyon jó volt. Én alapból 5 perces fájásokkal indítottam és 2 ujjnyira voltam kitágulva mire beértünk, úgyhogy már az ügyeletes bekötötte. Kicsit meg voltam rémülve, mert nagyon kis fiatal doki volt, próbáltam ellőni egy poént, h. „Magának is ez lesz az első?” :wink: , de nem vette a lapot, viszont tényleg nagyon profi volt!
Az érzéstelenítő szurin kívül nem fogsz semmit érezni, az meg tényleg csak egy kis szunyogcsípés! Ne lepődj majd meg, h. az EDA nem hat azonnal, főleg mert elsőre csak egy próba adagot adnak be, h. kiderüljön, ha allergiás lennél rá. Utána meg olyan fokozatosan kezd el hatni, h. szinte észre sem veszed, de már nem fájsz! Én már éppen kezdtem bizonygatni, h. „itten valami bibi van kéremszépen, mert nekem nem hat az EDA!”, amikor egyszercsak szóltak, h. „ha esetleg nem tudnám, most éppen fájok!”. :lol: :lol: :lol:
Ha netán császároznának, akkor a műtőbe érve kicsit felturbózzák az EDA-t, h. biztosan ne érezz semmit, ez olyan, mintha a mellbimbód szintjéig hideg vízbe mártanának, odáig fogsz zsibbadni.
Addig, h. vágnak nem érzel semmit. Amikor a babát emelik ki, akkor van nagy cibálás és rángatás, de úgysem arra fogsz figyelni, hanem minden idegszáladdal azt várod, h. felsír-e, onnantól meg h. mikor mutatják meg! Egyébként inkább furcsa, mint kellemetlen érzés!
A számomra legrosszabb rész inkább az volt, amikor varrtak, mert ahogy helyre húzgálják a különböző alkatrészeket a vagusreflex miatt az embernek hányingere támad, de amikor szóltam, h. gond van, adtak a kanülömbe egy gyógyszert, amitől elmúlt. Másrészt olyan végtelennek tűnik a varrás, de mint utóbb kiderült (mértem az időt a szobatársaim szüléseinél a baba felsírásától az intenzívre történő megérkezésig) az egész alig fél óra (de mindenkinek ez tűnt nagyon hosszúnak!). Nem beszélve arról, h. a dokiknak 5 réteget kell egyesíteniük, a legkülsőt meg még szépre is kell csinálniuk!
Utána simán tudtam mozgatni a lábujjaimat, nem volt semmilyen bénulás, meg hasonlók.
Szóval ne izgulj, semmi borzalmas nincs benne! Én a mandulaműtétemtől a mai napig rosszul vagyok, ha rágondolok :shock: , ezzel szemben a császárom kifejezetten szép emlék!
(Mondjuk utána a 1,5 nap intenzív már nem az, de arról a személyzet mentalitása tehet! Ki kéne rúgni az egész bandát! :evil: )

Dimet!

Van egy 2006-os cikk, amelyben azt írják, h. a 10IU/L a választó vonal. Az annál magasabb értékek hajlamosítanak a vetélésre. De ezekben az esettanulmányokban szó sem volt metforminról, csak műtöttek, meg lombikoztak! Te viszont spontán lettél babás, ugye? :wink: Nyugi!

Csakegy!

Szerintem óvatosan azzal a cukorzabálással, bár tudom, h. nem könnyű megállni, főleg így karácsony táján.
Egyébként biztosan számít az, h. előtte hogyan táplálkozol!
Terhesség alatt ezek a normál értékek:
Kép

Ha van normális körzetid (mintha lenne, ha jól emlékszem), akkor nála érdemes havonta egy HgA1c vizsgálatot kérni. Ez visszamenőlegesen tájékoztat arról, h. az elmúlt hónapokban hogyan alakult a vércukrod! Ha ez rossz, akkor gond van!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Szia Rambóka---- sziasztok csajok!!!!!!!


Voltam ma inszemen, na nagyon elegem van és fel vagyok háborodva a Forgács intézetre!!!


Mielőtt elkezdtük volna, kértem az orvost, hogy uh-zzon meg, hogy megrepedt-e egyáltalán a tüsző, mert ha nem akkor repessze meg, de azt mondta, nincs értelme.

Aztán nekem kellett megmondani, hogy mennyi gyogyszert szedjek, meg hogy tul sokat kérdezek, meg hogy akadékoskodok, meg hogy nem jo, hogy netezek, mert nem tesz jot.

Hát tőletek tudom meg a legtöbbet, mert ők nem mondtak semmit.

szoval szerintetek ez normális??

Máshol is ez van?

Váltunk orvost, de máshol lassan mennek a dolgok!!


A beavatkozásra sokat kell várni???

Heteket hónapokat???

Kihez érdemes akkor menni, ahol nem huzzák az időt és a pénzt???

Meg még megkérdeztem, hogy számlát akarok!!!

Hát nem kérdés.

na majd irjatok

üdv. réka
kreka84
 
 


Rambóka, nekem 0,9 mU/ml, vagyis alacsonyabb kicsit,mint az az érték,amit írtál. Okés, nem parázok, hiszen spontán estem teherbe, vagyis a férjemtől :D a férfiakat se hagyjuk ki a sikerből :D oké, nem parázok, csak.....csak....tudom, a metformin ebben is véd. görcsösen fogok hozzá ragaszkodni :D csak ne lenne ilyen jó étvágyam.... :?

Réka, mndenképpen válts orvost, vagy próbálj velük szót érteni, mert érdekes amit csinálnak.....

na, mindenkinek szép estét. nézem tovább itthoni mozin a Gilmore Girls-t (Szívek szállodája) Már a második évad felénél járok :)

Ezo, van már teszt??? :)
dimet
 
 


Sziasztok Lányok!

Rambóka annyira tartod a frontot.... :)
Nagyon büszke vagyok rád! :) Nélküled már nemis müködne eza topik! :)
Komolyan :)

Sajnos nagyon rövidke az időm :(

Látom babás csajok átvették a szót :lol: :lol:

Réka!
Nincs időm a laborjaid kielemzéséhez, de majd a lányok megteszik. :)
Első ránézésre LH/FSH arányod rossz. 0,8 az ideális, de még az 1-et elfogadjuk. :wink:
Tesztoszteronod magas, ez összefüggésben van a magassabb LH szinteddel.
A progeszteronod azért alacsony a ciklus másdoik felében, mert nincs peteérésed!

Én otthagynám ezt az egész nőgyógyászbandát.
Ahogy Norka is mondta, egyszerűenfelháborító.

Azt mondod, hogy máshol lassúbbak??

Ez amit most csináltak veled, ez az időhúzás.
(bár titkon reménykedjünk, hogy hátha mégis sikerült ez az inszem :wink: )

Én azt tudnám neked tanácsolni, hogy kérj időpontot Dr. Tűűhöz.
Dimet, Zsizsik, Mniki saját beszámolót is tud mondani, mert többször voltak nála és nagyon elégedettek a doki munkájával. És jelen pillanatban úgy tűnik, hogy ma Magyarországon ő a legjobb endokrinlógus a PCOS témában!!!

www.pcos.hu honlapon is ott az elérhetősége. De a lányok bármelyike elmondja pontosan a teendőket. :) Hogyan tudsz a dokihoz eljutni.

Első lépésben kellene egy terheléses cukor vizsgálat , lehetőleg öt pontos. Párhuzamosan nézni a vércukrot és az inzulint. Az éhgyomri inzulinod alacsonynak tűnik, de ez még semmit sem jelent. :)

Ennyi voltam.
Pussz Mindenkinek!!! :)

Kavics
(30cn.)
Vendég
 


Szép estét!

Réka!

Elképesztő az eseted, :evil: vagyok!

Sztem ne siessetek,az időd még nem járt le,nem vagy elkésve és inkább biztosan alaposan haladjatok,mint gyorsan sikertelenül esetleg a te károdra!
Egy hónap kb a várakozás a Kaáliban az első konzultációra aztán már mennek a dolgok!! Van Debiben és Miskolcon is(bár talán itt nics még lombik) vagy sima meddőségi rendelésre is mehetsz.
http://www.lombikbaba.hu/index.php?opti ... Itemid=138

A pcos honlapot olvastad/od?????????????
Vendég
 


Hi!

Okr!

Remélem vaklárma az egész!!


Voltam MR -en, negatív lett az eredmény. :)
3:30- ra kaptam időpontot és fél órával ez előtt értünk haza. :shock:

Kép
lara26
 
 


Lara!

Hogy-hogy? :shock:
Rét utcában voltál? Ott pontosak szoktak lenni +/- 1 óra max.! Vagy az eredményért kellett ilyen későn visszamenni, mert az úgy belefér. Én reggel 9-re mentem vizsgálatra és délután, 3 után az eredményért!

Réka!

Remélem sikerült az inszemed! (még van egy-másfél napod a tüszőrepedésre, addig még élnek a kiskatonák! :wink: )
Ha mégsem, akkor szerintem hajts rá egy alapos hormonális kivizsgálásra, hogy végre az okot kezeljék!


Szia Kavics!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Jó estét,

Kreka odaát egy másik topikban (csak véletlenül megakadt a neveden a szemem) olvastam, hogy segítséget kérsz, mert lombikozni akarsz.

22 éves vagy. :shock: Még ha a Forgáchban abszolút idióta hozzáállást is tanúsítanak és a pénzre utaznak, ebben az egyben igazuk volt (bár nem úgy, ahogy ők azt nézték), hogy nagyon fiatal vagy még.
Pláne, hogy a PCOS jól kezelhető az esetek többségében mindenféle hókuszpókusz nélkül. Félő, teljesen feleslegesen bombáztatnád magad azonnal azokkal a néha életveszélyes hormonokkal. :(

Tudom, 3 éve küzdötök és elfogyott a türelmed. De kérlek mérlegelj és olvasd el az Igaz történetek-et. Nem kellene idő előtt taccsra vágni a hormonháztartásodat!


Más. Segített nekem Baratodildi, hogy meggyőződjek arról, hogy az információmorzsa (Netes) igaz, mert ő bejáratos a sógorékhoz. Ausztriában a lombik támogatása meglehetősen szigorú. Ami kiderült belőle, hogy a lombiknak CSAK a kétoldali petevezető elzáródás és/vagy a férfi fertilitás az indikációja!
:shock:

Tudnak ők valamit! :? A PCOS és az endometriózis nem képez alapot a lombikozásra.

Aztán megnéztem a hazai 97-es törvényt, eszerint mikor kell a lombik. A fentiekhez végülis hozzárakja az endometr. következtében sérült petevezetőt és az ismeretlen eredetű meddőséget. Ennyi.

Kíváncsi vagyok, hogy az én 2 lombikomat milyen címszóval kódolták az OEP fele! Nyilván ismeretlen eredetű meddőséggel... Rambóka küldött nekem egy cikket, ami egészen friss, abban az szerepel, hogy amennyiben 6 stimulált ciklus alatt nem esik teherbe a nő (lásd inszem), akkor az ism.eredetű meddőségnek minősül és mehet lombikra. Ez döfi, nem mondom. :shock:

Kíváncsi vagyok, mi az oka annak, hogy a magyar szabályozás ilyen, netán volt-e valakinek ebbe beleszólása... :? csak úgy elmélkedem...
Vendég
 


Szió!

Réka!
Annyira együttérzek veled.... De figyu, lehet épp most sikerül minden. :wink: :wink: :wink: Ha meg mégsem, szépen végigjárod a "bevált" PCOS utakat, és pár hónap mulva te is zebrás leszel. Szóval no para, van megoldás.


Rambóka!
Köszi a tanácsot meg hogy figyelsz rám, de...kezd elegem lenni. Marhára elegem van!!! :evil: :evil: :evil: Nekem kell megmondani mit csináljon a doki?? Én deritsem ki a vérzésem okát a neten??? Nagyon nem tudom már mit tegyek. Mindegy, szerdán megyek hozzá, viszem "erősítésnek" a drágámat :) Remélem kiderül mi ez. Lányok, nem lehet enyhe vérzésem esetleg a Premenstől vagy a gyógyteától????

Mert erről még nem is tetem a dokinál említést. Hagyjam abba a Premenst?? Vagy a gyógyteát???

Rambóka!
Mellbimbó gondodat tényleg sajnálom, bár néha segítenek a régi házi praktikák, ha jól tudom.
Vendég
 


Ginuska!

Nem hiszem, h. a vérzésedhez a Premensnek köze lenne, de mondom, nem vagyok nőgyógyász!
Azért mondtam, h. keress fel egy másik dokit is, mert , ha elovasod a honlapon az igaz történeteket, abból kiderül, h. gyakran nem célszerű megmaradni egy olyan orvos mellett, akinek fogalma sincs arról, h. mi a bajod és mit kéne tenni. Én így neten keresztül nem tudlak diagnosztizálni, ehhez én kevés vagyok! Csak azt tudom mondani, h. mindenképpen orvos kellene, h. lásson, de ha a régi dokid impotens az ügyben, akkor neked kell tovább lépned!
Nem tudsz átjönni Bp.-re Dr. Tűűhöz? Így is - úgy is maszek, de lehet, h. többet érne, mint az eddigi kezeléseid!

Norka!

A cikk a kezelések mellékhatásairól kész, átküldtem Petrányinak véleményezésre, ha rábólint átküldöm neked és mehet fel a honlapra!
LLL ligás végét elküldtem Poginak, mert az angolom kevés volt hozzá, most ő küzd vele, ha kész, akkor mehet fel az is.
(Ha valaki vállalna fordítást, kérjük jelezze!)
Holnap nekifutok a metformin szopi alatti szedéséről szólónak, ha a gyerek is úgy akarja! :lol:

Apropó! A sült gesztenye ugye lassan felszívódó szénhidrát??? :oops:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


No, sikerült becsempészni magam a net mellé! :lol:
180cm-mel. :lol: :lol: (aztán megyek vissza a könyv mellé :roll: )

Észrevétlenül lapulok :roll: :lol: :lol:

Norka!
Nem rossz, ami sógoréknál van!
Átjárhatatlan petevezetők és meddő pasi!
Nálunk még bejön plusszba az ismeretlen eredetű meddőség,. :lol:

A te második lombikodat nagyon egyszerűen meg lehet magyarázni. Figyelj!

Itt van a PCOS.
Nincs mögötte pajzsmirigy, prolaktin, cortizol probléma. Nem vagy kövér (nem mondhatták, hogy foggyon le!!! :evil: ), sem cukorbeteg, tehát imeretlen eredetű a problémád.
Műtötték a cisztás petefészkeidet, nem volt hatékony! :arrow:
:arrow: Ismeretlen eredetű meddőség!

Mert ugye az IRről sajnos nagyon kevés doki tud. És ma Magyarországon nem elfogadott a PCOS nők IR -jének metforminnal való kezelése.

Ennyi! És indulhat is a lombik!

Ráadásul, ha több mint egy éve szedi valaki a metformint, nincs más hormon problémája. :arrow: ismeretlen eredetű meddőség :arrow: lombik!

És milyen jó kis pénz az a lombik, amit az OEP finanszíroz :lol: !!! :)

UI: nagyon hasznos dolog a lombik, csak megfelelő időben, javallattal és megfelelő szakember végezze!!!

(március - utánna vállalok fordítást! most jövök rá, hogy munka mellett tanulni, vizsgaidőszakozni, nyelvizsgázni :roll: nem könnyű. És ma az egyik kolleganőm megvigasztalt, hogy még nincs gyerekem :lol: , csináljam mindezt két gyerek mellett :lol: :lol: )

De mindez jól elterelei a figyelmem a babaprojektről, különben már rég antidepresszánson élnék :? :lol: :lol: Most jót nevetek magamon, de azt hiszem igazat beszélek. Hiába, pillangólelkem van! :?

Csók csajok, nagyon jóklegyetek!!! :)

30cn.
Vendég
 


Kavicska, szerelmem,

azért ne menjél el messzire, nélküled megdöglik a topik!

Hisz látod! 8)



Lányok, bejelentenivalóm van!

No... + tesztem, az nincs.

Peteérésem... na az sincs.

:roll:

Mensim sincs.

Nem fogytam még le (3 kg még maradt)...

Apa nem kérte meg másodjára a kezem... (templomi esküvő még nem volt)

Nem, nem...

de



Bogi félévesen magától üldögél, mint egy kismanó!!! :lol: Egyszersmind elszorult a szívem, hogy ennyire rohan az idő????
Vendég
 


Kép Kép
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Norka!
Majd tegyél fel egy képet róla, ahogy ül... :)
(Egyébként te a szülés után mennyit dolgoztál (pl. naponta hány órát), és mikortól? - Nem a babás/háztartással kapcsolatos munkára gondolok...)

Rambóka!
Használt az Avent kenőcs???

Vöcsök
vöcsök
 
 


Sziasztok lányok!!

Reggel fél 5-kor nem tudtam aludni, gondoltam, ha már kimegyek, megcsinálom a tesztet.

Jelentem, az eredmény: ++++++++++++++++++++++++++++
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Na, azért még nem bízom el magam, holnap is megnézem.
De ha ez igaz, akkor én vagyok az élő példa, hogy nem inzulinrezisztens esetben is használ a metformin.
ezoterike
 
 


Terike!

Nagyon nagy gratula!

Én ezt annyira éreztem! :D
Na ki lesz a következő? :wink:

Ha tudsz felrakni képet, légyszi'! Annyira kellene ide egy kis bíztatás!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Köszi Rambóka!

Képet, ígérem teszünk fel a héten, csak ehhez kedves párom is kell,mert szégyen ide-vagy oda, fogalmam nincs, hogy kell :( :( , én ezekben ollllyan béna vagyok :oops: :oops: :oops:
ezoterike
 
 


Norka!

Azért kétségbe majd akkor essél, ha elkéri az autókulcsot és nem ígéri meg, h. 8-ra hazaér! :lol: :lol: :lol:
Kérünk képet!
Egyébként hány hónaposan szoktak ülni? :oops:

Vöcsök!

Garmastant vettem. Remélem segíteni fog, mert egyenlőre csillagokat látok minden mellretételnél! :cry:
Tegnap Rejoval megbeszéltük teflonon, h. valszeg ott hibáztam, h. nem figyeltem fel rá eléggé, h. a kis csibész már 5 perc alatt betermeli a szükséges tejmennyiséget, utána meg csak a saját szórakoztatására cummog rajtam. :lol: Hát, ha ezt hívják a LLL-ék komfortszopinak, akkor a legnagyobb baromság erre bíztatni az anyukákat, hiszen pont azt teszi borzasztóan fájdalmassá, amiért a Liga küzd, a szoptatást! :evil:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Terike!
Gratulálok!!!! De én nem talállak a táblázatban - vagy nem is vagy benne?
Most már nem panaszkodhatunk, itt az utánpótlás :)

Rambóka!
Remélem, segít... (Azért is külön érdekel, hogy hogy alakul a szoptatásod, mert most majd én is szeretnék megpróbálni bimbóvédő nélkül, ha beválik az Avent 6290 forintos bimbókiemelő csodakütyüje - én ugyanis első alkalommal lapos mellbimbó miatt használtam végig bimbóvédőt. Aminek élveztem az előnyét - azt aztán harapdálhatta - meg a hátrányát is: feleannyi tej termelődött, mindig pont még egyszer annyi tápszert kért utána. Meg 8 hónaposan iszonyúan érdekelni kezdte, hogy "szétszerelhető" a mellem, és attól kezdve csak játszott vele, és meg fejhettem a lustájának a tejet... :)) Ezek az LLL-ek pedig nagyon favorizálják a konfortszopit, én is úgy olvastam... Legjobb saját magadra hallgatni ezek szerint...

Vöcsök
vöcsök
 
 


Vöcsök!

Én nem vagyok benn a táblázatban, mert nem olyan régen vagyok köztetek, így eszembe se jutott :oops:

Amúgy ma reggel, mikor a férjem meglátta a tesztet, az első kérdése az volt:"Biztos Te pisilted le?"

Azt mondta, még csináljunk egy-kettőt, mert egy teszt nem teszt.
ezoterike
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?