Új privát üzeneted érkezett!

Kata,

sajnálom ami veled történt.
A cicimen én is parázok, tegnap az egyik mellemet, amit szegénykém, csak bimbókiemelővel tud szopizni, egyébként lejön róla, és nem eszik belőle, úgy kiszívta, (gondolom erős vákumot tud képezni a szájával), hogy vér jött belőle. Remélem senkit nem zavar, hogy leírtam, ez egyedi eset. Mára már be is gyógyult, legalábbis nem volt bajom

Leon nagyon szép baba, és nem tudom miért hasonlóságot fedezek fel a gyarakaink közt valószínű pici mindkettő, és zabálnivalóak.:)

Szopizás:
Ma sikerült mind a két mellemből rendesen ennie, viszont fejni még nem fejek.azt hiszem vagy nem indult még be rendesen a tejem, vagy kiszív mindent. Nekem nem spriccel a tej belőle. viszont görcsök sincsenek benne, és nem dagadnak a melleim. ez a szopi bonyolult dolog ám.Mármint hogy Te tudd, hogy jól csinálod-e.

Suttogó, én nekem is a filozófiája tetszik, konkrét részletekre, hogy cumiztatás én nem emlékszem, de összességében jól látja a helyzetet.


Nekem picit sárga a babám, és ezért félek is nehogy tovább sárguljon, ezért kell rendszeresen szopiztatni, nem is mondom el mennyivel aludt túl tegnap este. De ma bepótólta a hiányt.:)

Olyan jó lenne már látni, hogy valakinél elindult valami....:)

Ma lesz meg a Daninak az anyakönyvije, a nagyi hozza el.

csernusn
 
 


Niki, nem fura nagyinak hívni a saját szüleiteket? :) vagy Neked nagyi hozza el?
csak mert már én is gondolkoztam ezen, hogy akkor hogy is hívjuk majd őket. De furán hangzana a teleofnban, ha én felhívnám anyut, és szia anyu helyett szia nagyit mondanék :lol: :lol: :lol: na mindegy, ennél nagyobb problémám sosem legyen.

trallala, most tök happy vagyok indulunk lakásnézőbe, remélem nem lesz sok hiba, és jövő héten költözünk!!!!

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


deszilvi

nálam sem volt beöntés... és hát persze este 7kor még javából ettem a rántott tököt és sült krumplit... hát igen egy kicsit kellemetlen, de a szülésznő nem először találkozik ezzel a látvánnyal... én mondjuk a végén bocsánatot kértem....

az orvos meg érzéstelenítő nélkül varrt be...

szoptatás: hát Niki sztem sem leányálom, de legjobb a babának.. nekem sokat csomós, de szerencsére nem jártam őgy, mint kata. most már van tapasztalat fejés terén :-)

bocsi a gagyi gépelésért, de egy kézzel teszem, máté rajtam fekszik és alszik....

azt hiszem deszilvi te kérdezted: nem volt fertőzés, augusztus 20 utáni front... megrövidült méhszáj, ja és a doki aznap vizsgált meg.... mondta is, h nem tetszik a látvány... hát ki is pottyant törpike... Jaj el kell mesélnem nektek. barátosném kisfia 600 gr született szintén 22-én,már 2200 gr. :-)

és képek mátéról, hogy milyen volt:
<http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=ecp6tab.8p1tgprv&x=0&y=-eg1rs6 >

és milyen lett:

http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=ecp ... f7&x=0&y=-
ze1tgm

Niki:

szoptatás olvasd a www.lll.hu weboldalt. sok hasznos tanács... ja és én nem tartom a 3 órát, mert van olyan nap amikor másfél óránként kéri a cicit, vmikor meg 4 óránként, de azt mondják, h amikor sűrűn akar szopni az annyi, mint üzenet az agynak több tejre van szükség... és sok folyadék

KépKép
KépKép
bunny75
 
 

 
 


na az első linket be kell, hogy máspljáto, mert így azt írja ki, h no album.... azért mert átlóg pár betű a következő sorba...

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


deszilvi

sztem niki is csak azokat a cucokat vitte be, amiben danit hazahozta...

azért nem engedik, mert higénia, vmint ha a gyerek lekakilja a ruciját, nem tudják garantálni, h visszakapod... nálunk legalábbis ez volt...

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


tinu

sav ellen nagyon jó a nyers sárgarépa vagy mandula :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Sav ellen : Optacid Por + víz! Király!

:)
mot
 
 


niki

látom nálatok is hosszú a tipegő... én hajgumit szoktam máté lábára rakni, és így nem csuszik át a másikba...

nagyon helyes ez a dani gyerek :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


mot

megnyugodtál már a rókussal kapcsolatban?

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Bunny :)

Pénteken megyünk ctg-re és utánna megyünk a főnövérhez tárlatvezetésre!!! :)

A Rókus miatt nem izgulunk, inkább a vonalzó rövidülése miatt!!!

:)
Kép
mot
 
 


Évike fog körbevezetni? nagyon kedves :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


ugyan már, minden baba, aki pocakba bement, így vagy úgy kijött :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Bunny csodálatos változáson ment át Máté a születéstől kezdve megnéztema képeket.Annyira incuri pincurika volt.Nem féltetek elöszőr megfogni? Olan kis törékeny volt.De látom szépen behozta a lemaradását nagyon szép kibaba:)

nika70
Salgótarján
 
 


Winnie
Drukk hogy ne legyen sok hiba es gyorsan koltozzetek be,aztan csak lassan a ama pakolassal :wink:
A Suttogot en nem olvastam,de a napirenddel egyetertek.Persze csak ha a baba is partner benne,nekem talan konnyebb voltmert Alex uveges reven pontosan evett,igy O alakitota ki a dologt.De tenyelg fontos egy bizonyos babakor es suly utan hogy erezze milyen napszak van,es mit miert teszunk.Fontos hogy kiegyensulyozott legyen a baby es ez is kell hozza.

Tinu
Ahogy mondod,egy pici kis tunder,uugy imadom.Pedig oszinten szolva vltak ketsegeim hogy lehet-e ket gyereket egyforman szeretin,de lehet!!

Alexa
Szuper hogy eddig kihuztatok es minden jot.MArtin nalam is favorit nev volt :wink:

Niki
A sebes mell ket ok miatt lehet:rosszul kapja be a baba,vagy edzi a cicidet.Ha Dani bekapja bimboudvar ketharmadat akkor Ok csak ki kell varni hogy megedzodjon a bimibo.Vertol nem kell megijedni,ettol meg ehet a baba.
Nekem nagyon befele allo bimbom van,de akkor sem ajanlom a bimbovedot,plane ha csak az egyiken hasznalod.
Huzd ki inkabb mellszivoval az elejen es konnyebben rakap a baba.
Nekem nagyon fajo mellsebeim voltak,pedig jol volt rajta a baba csak meg kellett edzodniuk,es a 2.het veger tenyelg minden szuper,mar nem faj semmi.
Dani nekem nagyobb nak tunik,talan mert a fejecskeje is nagyobb :D
Fejest ugye ajanljak de ha soxor van rajta a baba akkor nem bizti hogy kell.
Sarga babat ne hagyj aludni sokat meg ejjel sem,minel tobb anyatejet kap annal hamarabb gyogyul ki belole.
Nekem be sem sargult LEon annyit evett a korhazban.Bezzeg Alex 3 hetig az volt.
Bizti jol csinalod a szopit,lenyeg a sok ivas es pihenes es no meres :wink:

Bunny
Neke mazert lett mellgyulladas mert a mellszivo kikeszitett a bimboudvart es nem tudta a baba bekapni,mar bimbovedovel is probalkoztam,de azzal emg nem tud annyit kiszivni a baba.Szvsz neked is ezert csomosak a melleid,mert nincsenek rendesen kiuritve.De ha a fejes rasegit akkor ez is egy megoldas.
Mate nagyon szepen novoget,olyan meghatoak a kezdeti a kepek,de latom Rolad akkor is sugarzott a pozitivitas,ugyi vagy!!!

K

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Még én is egyben, bár nehezen bírom.
Elkezdett zsibbadni a kézfejem. :shock:

Nálunk a bőrönd lett a befutó + 1 szatyor, ami a szülőszobára kell.
A babaholmit majd csak a hazahozatal napján hozzák utánam.

Vikinek drukk!

Niki!
Nagyon szép a kisfiad!

Snoopy!
Jól megtréfál a kis hölgy! :wink:

Ha velem valami történés van, akkor Winnie-nek küldök sms-t.

Mindenkinek aki a cél előtt van kitartást és türelmet kívánok!

Zsuzsi

Kép
zsuzsu74
 
 


Kataa

minden nap úgy mentem be hozzá, hogy Be positive... és a társaknak is ezt mondtam, akik pl 600 gr babát szültek :-) Ez nagyon fontos, mert a baba megérzi. De volt olyan reggel, amikor mentem be a kórházba, higy sírtam, pontosabban zokogtam... de mire beértem, addigra már elmúlt :-) Megláttam mátét és csupa öröm ült ki az arcomra :-)

én még most is bimbóvédővel szoptatok....

nika

hát először 3 naposan foghattam meg mátét.. azt a képet láttad :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


:) Regisztráltam......

Weboldal frissítés kicsit megakadt.....
Energia hiány. stb.....
valamelyik nap folytatom....
sleepy
 
 


Sziasztok!

Voltam ma nőgyógyásznál. Minden rendben van. Zárt vagyok stb. Továbbra is vissza kell fognom a súlyom és legközelebb két hét múlva a kenetlevétel következik.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sizasztok!

Zsuzsi, várom az sms-t :)

Hú, bunny, én is néztem a képeket, fantasztikusak, és tök jó, hogy megosztottad velünk! A szeme miért volt letakarva? azért mert még nem fejlődött ki teljesen a látása? És mikor vették le a takarást a szeméről?

Kata, tök jó volt, vittük a bátyámat is a lakásba, aki építész és mellesleg maximalista, és ő se mtudott nagyon belekötni, csak apróságokba :) Úgyhogy a jelek szerint jövő hétfőn kulcsátadás, majd a héten költözünk, csüti-pénteken szerelik a bútorokat, és péntek este alszunk majd benn először!!!!!!!!!! :) :) :) :) annyira várom!!!!

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


no, de nincs ma forgalom :)
vagy mindenki szül, vagy babázik :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


vagy lustálkodik.... :D

jaj, már majdnem megkérdeztem, hogy ki Sleepy, aztán leesett, hogy Mágnes "tartozéka" :D :oops:

Andi


Kép
andykamama
 
 


Sziasztok Csajok!!! :)

Bunny :) Tündéri a picúrka, milyen kis törékeny!!!!! :)

Millió puszi!!

:)
mot
 
 


Sziasztok!

Sajnos én még nem szülök, most jöttem nst-ről - minden oké, fájás semmi. Abszolút semmi jele, hogy mostanság esemény lesz.
Így hát, mivel doki szerint 8-a a kiírt időpont (át is állítom a vonalzóm), ezért akkor kell jelentkeznem a szülészeten; ahol megnézik, hogy a magzatvíz rendben van-e; s ha igen akkor 2naponta be kell mennem erre a vizsgálatra 1 héten át; s 1hét elteltével be kell feküdnöm.
Nem hangzik valami jól; remélem péntekig elindulnak a dolgok...

Még nem olvastam vissza, máris megteszem...

Kép
Kép
szana80
 
 


Sziasztok!

Teganap vezettem előszőr egyedül..:)
PErsze csak követnem kellett a páromat, de azért nagy élmény volt!
Anyu meg otthon izgult, hogy egyben haza érjünk..hívtam is.:)

Szóval a kocsink készen és nagyon jó!
A kiadás persze nem hiányzott, de mind1...mi jól vagyunk.

Este jön a miku!:)
Zsolti már nagyon várja...

Ma voltam ctg-n, de semmi még...ki tudja, talán párom jósolta jól-ő péntekre várja.


Zsebi vonalzója:
Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Hello!

Még mi is egyben :x
Voltunk dokkernál, minden ok, vagyis jól érzi magát a kiscsaj odabent.
Csütörtökön kell mennünk be a kórházba flowmetriára és uh-ra.
Ja és minden elvemet félretéve felhívtam anyut, hogy jöjjön vigyázni Gergőre. Annyira rossz volt tegnap is a rendelőben, hogy kikészítette az apját, pedig neki birkatürelme van :wink: :lol:

És csütörtökön megbeszéljük, hogy akkor hogyan tovább, mikor indítja a szülést, ha indokolt. Remélem az lesz, mert már nehezen bírom. Mondjuk jó lenne, ha jövő hét kedden, mert akkor lesz apa szülinapja. Jó ki meglepi lenne, mi? :wink: És még be sem kell csomagolnom :lol: :lol:

Egyébként hozzáfogtam az ajándékok csomagolásához. Nem vagyok normális, ugye? :oops: Végülis nem hiszem, hogy Karácsony előtt nagyon lenne időm ajándékok után futkosni, meg újgyerek, szopi, meg nemalvás. Apának még mindig nincs meg, valami jó kis kreatív kellene, de fingom nincs. :shock: Ti mit adtok neki?
Tavaly egy olyan bögrét csináltattam neki, amin egy olyan kép van, amin ketten vannak Gergővel. Tök fekete a bögre, de ha önt bele valami forrót, akkor kifehéredik és megjelenik a kép. Hát nagy becsben tartja, nagyon örült neki :D

Winnie! Raksz majd fel képet az új kéróról? Biztos szép! Mekkora és milyen elosztású?

Sziszike! Grat a vezetéshez :)

Tényleg nem tud senki semmit Korenáról? Nem mondta, hogy nem jön egy darabig, vagy valami? Hm? Mert akkor küldök neki egy sms-t, remélem tényleg nincs semmi gond. :roll:

Bunny! Nagyon édes Máté!
Még tőled akartam kérdezni, hogy a férjed amikor bement az okmányirodába majd a Teve utcába, akkor előtte odatelefonált, hogy készen vannak-e az iratok vagy csak egyszerűen bement? És mennyi idő után?

Zsuzsi! :) Te is a végén jársz már :) Gondolom te is várod ám a végét.

Egyébként nekem is bőrönd lett, egy kisebb fajta. Gergőnél is az volt.

Gyomorégés és sav: Nekem a Rennie abszolut bejött.

Alexa, jó hogy itt vagy :) Jól kivagy nyílva te is :) Neked jön egy fájás, aztán kint is a gyerek :) :) Egyébként nekem is ez volt, hogy semmi munka, emelgetés, mert amúgy kórház. Bár én nem tartottam be. Mondjuk nem nyíltam tovább, még mindig 2110 vagyok. ez már örökre így marad :wink: :cry:

Még valamit akartam, de elfelejtettem :( Na majd jövök még.

Pussz, mindenkinek. Bocs akit kihagytam.

Cic
cicmerák
 
 


Finiselőknek drukkok mennek ezerrel :D

Voltam uh-n a baba 1613 gr, kicsit kisebb a koránál, de egyébként minden rendben van vele... már megbeszéltem a dokival is, hogy elvállal. Kicsit megnyugodtam.
Sajna a méhlepényem nem felfelé, hanem lefelé vándorol... :evil:
Doki mondta is, hogy készüljek fel a császár lehetőségére, de azért ne essek nagyon kétségbe. Mondtam, hogy már az elejétől fel vagyok készülve, nem gond. Vigyorgott egyet....
Velünk ennyi, csütörtökön megyünk a dokinénihez.
Ja valószínű a vérezgetésem azért volt, mert megfordult a drágám. Ő úgy látszik normál úton szándékozna kijönni, azért még beszélgetek vele, hátha van rá esély....

jkzsanett
 
 


Sziasztok!

Sziszike,gratu a vezetéshez, kicsit iriykedek is, mikor fogok tudni én is.... :? :lol:
Mikire én is vásároltam, apa kapott egy virgit is a csokik mellé :) jó helyzetben vagyok, majd az éjszakai pisilésnél becsempészem a cipőcskéjébe :)

Nagyon sokan vagytok ám finisben!!!

Cic, szerintem írjál Korenának, mi újság vele, reméljük, minden ok....
Jó, majd teszek fel lakásképet. 72nm, két hálós, elég nagy nappalival, meg 9 nm erkély, az tök jó, csak a kilátás onnan elég ocsmány egy lepukkant házra, de hát nem lehet minden tökéletes :)
és tök jó, hogy Te már csomagolsz!
Apának nekem sincs még nagyon ötletem idénre, ill hát megajándékozzuk magunkat egy kamerával, eddig halasztgattuk, de babóhoz már kell, emellé még valami apróásgon töröm a fejem. Nekem tavaly volt egy vicces ötletem, a Praktikából loptam (ne röhögjetek ki :oops: :) ), csináltam "szívlekvárt". :) egy befőttesüvegbe kivágtam piros kartonból sok-sok szívecskét, és lefedtem olyen lekvászerűen :) azóta is ott van a polcon.
Vagy szalvétatevhnikával is lehet szerintem ügyeskedni mindenfélét (ha van még időd......) meg ami szintén típuskérdés, ha pl szeret borozni, akkor profi dugóhúzó, egyéb kellékek...
hirtelen ennyi :)

Ma megyünk anyuval koncertre este, jó kis Beethoven, remélem tetszik majd a kisasszonynak :)
Holnap meg 4D, remélem, látjuk majd az arcocskáját :)

Sleepy név nekem sem esett le :oops: :oops: , de mostmár abszoult képben :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Cic

az anyakönyvit én intéztem, az nagyon gyorsan meg volt... (igaz protekciós voltam) de a többiek is azt mondták, hogy pillanatoka alatt elintézték...

a TB a férjem intézte, ott sem kellett sokat várni és nem, nem telefonáltunk oda előtte...

a lőportárba ha mentek, na ott órákat kell várni: családi pótlék, egyszeri anyasági...

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Sziasztok!

Még mindig egyben. Csütörtökig még minden nap CTG, akkor ügyel a dokim, és ha addig nem történik semmi, akkor javaslatot tesz valamire. Például az indításra. Csak oxitocin infúzió ne járna hozzá...

Suttogó. Bevallom őszintén nem olvastam. Csak hallottam róla sok rosszat a laktációs csapattól. Amennyit írtatok róla az is elrettentő volt egy kicsit. Szerintem botorság egy minimanótól elvárni, hogy bármilyen napirendhez alkalmazkodjon. Nekem hihetőnek tűnik, hogy egy gyermek féléves koráig alapvetően hippiként működik és két dolog amire ennyi idő alatt megtaníthatod. Az egyik az éjszaka és a nappal közötti különbség. Miszerint éjszaka sötét van, jobbára alszunk és nincs pelenkázáshoz szopihoz díszkivilágítás és zenés-táncos énekes hejehuja, nappal töltjük az ébrenlét óráit, perceit, heje-huja-vigalom. A másik, amit a saját megnyugtatásunkra kijelölhetünk az egy pontot a napban, amihez mi igazíthatjuk saját világképünket. Minthogy pl este fürdünk, vagy hogy a fél 12-től 3-ig terjedő időben jelentkező szopiigény kielégítését nevezzük el ebédnek. Bármi többet csak a gyerkőc kényszerítésével, kínlódásával, lemondó sírásával valósíthatunk meg. Féléves kor után akár elkezdhetünk figyelni, hátha egy rendszer 2 napnál tovább megmarad és ahhoz igazíthatjuk a saját életünket. Ez lehet, hogy 3 hétig is él és ezután vált egy másikra, de előbb utóbb állandóvá válik és eljön az az idő, amikor észrevétlenül átvehetjük a rendszer irányítását.
Aki pedig rászoktatja a babát kéthetesen a cumisüvegre (valamilyen előttem nem tisztázott okból) az lehet, hogy gyors ütemben szoktatja le a tuti anyatejforrásról, ami a baba hosszútávú egészségbiztosítása lenne és a saját magunk számára is jelentkező áldásos hatástól is megfosztjuk saját magunkat. Ha anyatejes táplálást tervezünk üveggel, akkor pedig ennél jobb anyaszivatást ki sem találhatnánk. Mellszívással fenntartani a tejtermelést sokkal macerásabb, mint a baba szájába adni saját mellünket, arról nem beszélve, hogy mennyi plusz munkát jelent a tej sterilen fejése, tárolása, melegítése, stb.

Bocs, hogy semmi biztatót nem tudok szegény könyvről mondani...

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van...
Ma reggel hajnali 1/2 7kor hívott nővérem, hogy egyben vagyok-e még? Persze ő ébresztett, így szélsebesen elküldtem a csudába... :evil: Úgy látszik kezdődik...

Kata,

Sajnálom, hogy ilyen rosszul voltál; s nagyon ügyes és kitartó vagy!

Brigó, te hogy bírod? És Niki?

Kép
Kép
szana80
 
 


Sziasztok!

Nem mostanság van telehold? az is be tud segíteni szüléseknél, hátha.... aztán lehet, hogy itt sokatok közül valaki elkezdi, aztán jönnek a babók zsinórban.....

Snoopy, miért annyira gáz az oxitocin injekció?

Suttogó: ez a cumisüveg dolog nekem is furi, nem is emlékszem rá, a napirend dolog nekem tetszett, aztán legfeljebb kiderül, hogy naiv vagyok, és nem sikerül. De majd beszémolok a tapasztalatokról :) És a napirend alatt én sem valami tök merev 3 óránkénti kajálást, stb értek, csak nagyjából egy sorrendet, hogy hogy jöjjenek egymás után az események, aztán ez lehet 2, 3 vagy éppen 4 óránként. De persze most könnyen beszélek, aztán meglátjuk, mit hoz a "való világ" :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Nekem tegnap nem volt netem, úgyhogy ezért hiányoztam. De úgy látom, mindenki drukkol befelé ezerrel, hogy a baba induljon már el, mert alig írtatok. :D
Jelentem, a Rennie bevált. Mivel tegnap éjjel is hajnal 3 és 4 között szteppeltem a gyomorégéstől, végül már feladván elveimet a fogmosás utáni tejivásról, mégis felhajtottam egy pohár tejet és jobb lett. Viszont vettem Rennie-t. És ma este semmi gond nem volt! Szupi!!!
Én az idén nem tervezek karácsonyi ajándékot vásárolni lehetőleg senkinek. A szüleim nem tiltakoztak, ők is utálnak ezzel foglalkozni, inkább egy csomó pénzt adtak babaholmi vásárlására. Azt már el is költöttük. :oops: Én meg majd sütök mindenféle fincsit, és ez lesz az én hozzájárulásom a karácsonyi hepajhoz. A férjemnek is már mondtam, hogy tekintse a kisbabát karácsonyi és születésnapi ajándéknak (ugyebár ő is januári). :lol: Nekem korábban nem volt időm, most sincs, de már energiám sem ajándékok után kajtatni.
Viszont fogok mézeskalácsot sütni. :)
Snoopy: a cumisüvegből való etetést azért ajánlja a könyv (legalább egy etetés erejéig naponta), hogy az anya ne legyen a babához kötve, pl. ha vissza akar menni dolgozni, vagy valahova el kell menjen, akkor más is meg tudja etetni a babát. Ugyebár ez Amerikában nem ritkaság, mert sokan visszamennek a szülési szabadság után dolgozni. Mondjuk én is szeretnék tanulni menni, de én szeretném úgy szervezni a dolgokat, hogy magammal vihessem a babát. Vagy csak akkor tanuljon meg cumisüvegezni, mikor muszáj és ne kéthetesen! :shock:

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Írtam Korenának, még nem írt vissza. Remélem tényleg nincs gond.

Én a könyvekkel úgy vagyok, hogy mindig kritikusan olvasom. Szóval azt nem hiszem el, hogy minden gyrekre alkalmazható lenne egyazon sablon vagy nevelési elv.
Nekem is voltak ismerőseim, akiknek ez a mű szinte a bibliájuk lett. Hát az én fiamra nem lehetett ráhúzni.
Én két dologhoz ragaszkodtam, amit Snoopy is írt. Hogy éjszaka éjszaka van, nem kapcsoltunk villanyt, max éjjeli fényt, nem volt peluscsere, kivéve ha bekakált, nem volt beszéd. A másik pedig a fix fürdetés volt. Semmi más kötöttség nem volt. És két hónapig velünk aludt, ennek ellenére nem lett debil vagy túlzottan anyás. Sőt, merem állítani, hogy ezért amiért mindig megkapott mindent (odabújás, szopi stb) lett ilyen kiegyensúlyozott boldog gyerek. Elvan bárkivel, megérti hogy elmegyünk, de jövünk vissza.

A cumisüveg: Én használtam mikor hasfájós volt, ebből kapott kamillateát, meg ha elmentem valahová, az apja ebből adta az anyatejet. Nem lett cumizavaros. Fél éves koráig, talán még tovább is csak anyatejet kapott, majd egyéves koráig a rendes kaja mellett továbbra is kapta. Az, hogy abbahagytuk, a mi döntésünk volt, mert szerettünk volna kistestvért. Ha rajta múlna szerintem még most is szopna :wink:

Mi megyünk Télapóünnepségre :) Hát egyáltalán nem várom. Már előre tudom, hogy mindenki kérdezni fogja, hogy még mindig egyben??? mintha nem lenne látható :twisted:

Bunny! Köszi szépen :)

Üdv. cic
cicmerák
 
 


Sziasztok,

Szana,

kérdezted hogy bírjuk, hát tegnap megvolt az első borzasztó napunk.
Még mindig dilemma, hogy mennyit egyen, két szopi között tegyem-e még mellre, stb. Ugyanis Dani baba állandoan szívja a nyakam, a karom és mindent amit ér rajtunk, még apát is.

Persze Ákos, hogy éhes a gyerek, szoptassam meg.

Eddig ment a kb 3 órás etetés, ami inkább túlhúzódott mint rövidült, hét etetés jön ki egy nap. Hozzáteszem éjszaka nem ébresztem föl 3 óránként Danit, hanem ébred magától. Ja és úgy néz ki elég neki a tejem.

De tegnap itt volt a védőnő, és beszélgettünk a láncszoptatsáról, hogy állítólag van olyan kisbaba, aki inkább egy óra alatt többször eszik kicsit, majd egy huzamosabb ideig alszik. Én meg hátha az én babám is ilyen, és mellretettem mindig amikor úgy éreztem enne. Mi lett a következménye????? egész délután ordított, és zöld lett a kakija és nem 2*, hanem egész délután kakált, tisztábatettem kakált, tisztábatettem kakált. Szörnyű volt!!!! Taán egy etetést ki is hagytam, hogy a gyomra rendbejöjjön, és szerencsére a későesti etetére, már rendbejött.
Szóval a babám marad a hagyományos étkezési szokásoknál, mert mégegyszer nem akarok ilyet.

Egyébként szerintem a gyereknek szüksége van rendszerességre, és a fürdetési idő kb betartása, és az éjszaka nappal közti különbségen kívül, szerintem az én babám már "tudja", hogy estetés előtt van tisztábatétel, etetés után büfizünk és utána próbálunk aludni. Szerintem a könyv is rendszerességet sugall, nem időpontokhoz kötött órarendet.
Én olvasás után azt mondom, hogy az a könyv a józan paraszti ésszel gondolkodó emberek gondoloatmenetét követi.

Ja és mivel a könyv amerikai, itt nem csak az anyatejes táplálásról van szó, hanem azoknak is próbál segíteni, akik nem tudnak szoptatni, vagy rákényszerülnek a mellétáplálásra, sőt külön foglalkozik az ikrekkel és a koraszülöttekkel. És nem foglal állást, csak ötleteket ad, hogyan lehet megkönnyíteni egy anya életét, úgy hogy senkinek ne sérüljön érdeke.

Bunny,

Én még csak elkezdtem nézegetni a képeket, de tényleg nem semmi ahogyan végigcsináltátok.:) Le a kalappal!!!!

csernusn
 
 


most néztem, tegnap volt telihold, ezek szerint nem hatott senkire :( nekem gyanús volt, mert fájt a hasam, de akkor ezt most megúsztuk :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Rám hatott tegnap a telihold és a melegfront, elég cefetül voltam, fájdogált a hasam, derekam, és álmomban megszültem.
Lányok, aaannyira jó volt, alig fájt, és épp senki nem ért rá a szülőszobán, így Apa kezébe csusszant ki Ákos, és nagyon boldogok voltunk mind a ketten! És mind a ketten egyből mondtuk, hogy még egy babát szeretnénk, hogy ezt a csodát átélhessük. :)
Sajnálom, hogy csak álom volt...

suttogó: én nem olvastam el minden betűjét, csak ami éppen érintett, és sokat segített, vagy megerősített.
Az én tapasztalatom az, hogy a babának igenis szüksége van vmilyen napirendre, persze nem óramű pontossággal, de saccperkábé igen. Én először a reggeli kelést és a fürdetést lőttem be, ehhez ragaszkodtunk, és szépen lassan alakult hozzá a nap többi része. Ennek ellenére a lányom nyugodt, kiegyensúlyozott baba.

Snoopy, Zita topicjában van egy lány, nagyon nagy szopiaktivista. Ők pl adták cumisüvegből is az anyatejet, mert nem volt mindig otthon kajaidőben, de semmi baja nem lett a lányának, nem volt gondja a szopival, azért hagyták abba, mert babát vár.

Niki, hát igen, hasonló gondjaink voltak nekünk is, ha nem vártuk ki a 2,5-3 órát a szopival, iszonyat hasfájás, egyébként a zöld kaki is ettől volt.

Szerintem akinek nem hasfájós a babája, és ráér egész nap szoptatni, és élvezi, az szoptasson "láncban". Akinek meg nincs segítsége, hasfájós a gyereke, és még csak földöntúli örömet sem érez közben (mint pl én), az meg úgysem fogja egész nap szoptatni a gyerekét.
Én ebből nem azt vonom le, hogy én pl nem akarnám a legjobbat a lányomnak/fiamnak.
Arról meg már volt szó, hogy az anyatej nem csodaszer, nem véd meg minden babát a betegségtől, de kétségtelen, hogy ez a legjobb a babának. :)

Még Viki sem írt, szegény, biztos rossz lehet neki a kórházban. :(

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!

Végre van megint netem.
Mi még egyben, talán végre lehet is valami, bár tegnap még mindig csak "minimálisan kinyílt, megtartott cervix és koponya magasan" lett beírva a könyvembe (persze orvosilag :)). De legalább nem teljesen zárt, hisz pénteken hivatalosan szülnünk kéne! :D
És most már jöhet is, mert végre sikerült overállt is venni (eddig nem volt), meg még bár bodyt és rugit (csak a múlt héten derült ki, hogy mégsincs elég, egy részét elajándékoztam korábban a ruciknak, de ez a nyári pakolásnál nem tűnt fel).
Meg végre bepakoltam a táskámat (nekem 1 kisebb utazótáska lett a szülőszobába meg 1 nagyobb a gyerekágyra, de tudom, hogy többel jövünk haza, mert lesz, ami csak ott jut majd eszembe és hozatom be...)

Suttogó: én nem olvastam, de szerintem nem is fogom. A napirend fontos a babának, de csak bizonyos szintig. Mi nem is tudnánk megoldani mindennap ugyanúgy, mivel vannak nagyobb testvérek, így hozzájuk is kell majd a kicsinek alkalmazkodni. Ez már Hannánál is így volt, és nem érzem, hogy bármifajta károsodást szenvedett volna :D:D. Mindannyian rugalmasak vagyunk.
Bizonyosan nem fog teljes csendben aludni 12-kor, sőt még az is lehet, hogy nem az ágyacskájában fog (ha pl. épp oviba kell a másikért mennem), hanem a babaülésben, stb.
Cumisüveg: én ahova csak lehet viszem a gyerekeket, ahova meg nem lehet, azt úgy oldjuk meg, hogy ne okozzon gondot a szopiban. Az amerikai könyveket pont ezért nem lehet egy az egyben itthonra átfordítani, hisz náluk hihetetlenül rövid a gyermekkel tölthető idő, míg nálunk azért a legtöbb anyuka 2 évig otthon tud lenni a gyerekkel. Ennek szerintem mi csak örülhetünk, és annak is, hogy pont ezért sokkal nagyobb lehetőségünk van 6 hónapig kizárólagos szoptatásra ill. utána a minél tovább tartóra.
Sok baba tényleg nem lesz cumizavaros egy ilyen étkezéstől, de vannak akik igen, és nem tudhatjuk, hogy épp nem a mi babánk az, aki érzékenyebb. Szerintem ha csak valami nagyon-nagyon indokolt ok nincs, akkor nem érdemes a cumisüveggel próbálkozni. Sokkal több problémát okozhat esetleg, mint amennyit hasznot hoz.

Kataa!

Hogy vagy? Begyógyult a seb?


Niki!

Nem is tudom, hogy kezdjem, mert nem akarlak megbántani, így majdnem 4 gyerekesként: biztos vagyok benne, hogy idővel ki fogod tapasztalni, hogy mikor éhes ténylegesen a babád (vagy mikor csak cumizna), és mikor nem. Egyáltalán nem biztos, hogy a te babádnak igénye a sokszori kicsi szopizás, bőven lehet, hogy nála a többbet eszek kevesebbszer elv jön be! :D
Az, hogy a csupasz bőrötökre hogyan reagál, egyáltalán nem biztos, hogy az éhség jele, pusztán egy önfenntartást segítő reflex. Ugyanezt kell tennie akkor is, amikor ténylegesen az anyamell közelébe ér, ott is kereső mozdulatokat kell tennie, meg kell próbálnia szopizini.. Mivel ő nem tudja feltétlenül, hogy a te mellednél van, vagy esetleg a nyakadnál, csak azt érzi, hogy üres bőrfelülettel érintkezik, ezért váltódik ki benne ez a reflex.
A másik: ha úgy érzed, hogy tényleg szopni szeretne, és még nem telt el "kellő idő" az előző szopi óta (kb. 2-2,5 órán belül vagytok és előzőleg csak esetleg picit evett, belealudt, stb.), akkor arra érdemes figyelni, hogy ne újabb mellből kapjon szopizni. Nem akarok látatlanban "diagnózist" felállítani, de lehetséges, hogy a babád túl sok első tejet szopizott, ami tejcukorban gazdagabb, hígabb tej (a szopi elején ez jön a mellből ("vizesebb, szomjoltóbb), kell idő, szopási mennyiség, hogy a baba a hátsó, zsírdúsabb tejhez is hozzájusson (pont ezért nem szabad a szopási hosszot korlátozni)), és ez okozhat zöldes székletet és hasfájást is.

Többi "mindenórás": remélem végre valaki beindítja végre a babazuhatagot! :D:D Én sem szeretném még 1 hónapig hordani a csöppségünket! :D:D És hasonlóan Snoopyhoz, nem nagyon szeretnék indítást. Remélem babácskánk most már záros határidőn belül ki akar jönni!!

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok

En a korhazba egy nagy taskaval+egy nagy papir taskaval mentem,eleg volt boven.Ja kifele meg tobb taskaval termeszetesen :wink:

Zsuzsu,Szana
Ti is nagyon a vegen vagytok mar,drukk!!!

Bunny
Jaj ahogy mondod,mindig a lenyeg hogy aba ne erezze hogy mi esetleg nem vagyunk a helyzt magaslatan.En mindig csak mosolyaogtam Alexra kezettol fogva,kaptunk is egy nagyon mosolygos gyereket cserebe.Most is probalom,de mar nehezebb...

Winnie
Hat igen az epitesz az jo ilyenkor.Tenyelg mar csak par nap es ott is vagytok.
Istvanos dolgokrol kerdezz nyugodtan,vagy ha gondolod csereljunk szamot,mert megirni mindent nem igen van idom.
Viszont azt gyorsan mondom hogy szul.kivonat csak 10 nap mulva lesz kesz es be kell menni erte a Bakats utcaba.

Sziszike
Nalunk Alex alig akart tegnap elaludni ugy varta hgy ejjel jojjon a Miki, :lol:

CIc
Remelem apa nem olvas,de iden rendeltem nekiegy markas (draga :oops: )szupi inget a neten.Amugy sosem koltene ennyit ruhara,de hat egyszer elunk.
A lakcimkartyat rogton csinaljak nem kell varni,csak a szul kivonat kell hozza.A Teve utcaba a TAJ is gyorsan megy+TGYAS igenyels is ha ki vannak toltve a papirok.Mi a Bartok Bela uti MAK-ba mentunka csaladi potlek miatt es ott is lehet az egyser ianyasagait intezni,es nincs semmi sor.Apa az osszes dolgot kevesebb mintegy nap alatt intezte el :D


Zsanett
Te sem vagyegy nagy darab,ezert a kisebb baba,ugyhogy ne aggodj.

Snoopy
Na te most nagyon kihuzod,hiaba a multkori utan :D
En most napirenden nem gondolkozom,csak az ejszkak+a furdi tuti.Egyenlore lenyeg hogy sokategyen a baba,aztan ha nagyobb lesz remelem amr nem fog minden 2 oraban enni,ami elteart egy oraig.Ugyhogy most en abszolute nem csinalok itthon semmit,ja de bekapcsolom a mosogepet,de a takizas+fozes most varhat.Viszont idom sem lenne ra.A tapival kibirt 3 orat ,akkor volt idom mindenre,de nem banom :D

Winnie
Hatat elihold nalunk megmutattkozott :shock: Leon nem akart aludni 3-ig,mindent bevetettunk mar,vegul felve szoptattam magam mellet,pedig alapbol nem tudom am..es ugyaludt el,vagyis en hamarabb szerintem...

Niki
Na latom sorstarsak vagyunk,Leon 11-03 kozott majdnem vegig cicin volt... maskulonben ugy sirt hogy.....

Tunde
Erdekes en is vartam a nagy csodata szopitol,de valahogy most a lenyeg hogy egyen.A szupi szopis fotelemert aldom az agyam mert a nap nagyreszet abban toltom,es bar imadom ahogy bukik hozzam kozben,de uvegezes kozben is tudna ugyanigy....

Beszti
Pedig mivel nem voltatok a bulin a csajok azt hittek odaat mar szulsz.Bevallom en is :)
Hat a seb meg megvan,de mar korantsem olyan nagy es fajdalmas.A Hidrogen-Perodixot hasznalom,de annyit van cicin a a baba hogy eselye sincs begyogyulni,szerintem majd idovel...de ez legyen a legkevesebb gond,csak az elejen faj, utana mar nem.

Na mennem kell ,mert siras van...
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Barátnőm hozott nekem légzésfigyelőt-(de szülőktől már kapunk)új 1év gari van rá.
Angelcare-2érzékelőlapos, hordozható szülői egységgel(bébiőr)..
Magyar-angol leírása van. Hálózatról és elemmel is működik.

Tartalmaz: 2légzésfigyelő táblát, egy gyermekőrző egységet és egy szülői egységet. Öko díj nyertes. A kisgyermek alvása a lakás minden pontjáról figyelhető a bébiőrrel. Matrac alatti szenzorpad-elhelyezés Teljes matracfelületen történő érzékelés, bármilyen szabvány kisággyal és matraccal használható Elemről és hálózatról is működtethető 15mp után jelez, 20mp.után akusztikus és vizuális riasztás, további jelzés1percen keresztül (a szülői egységen is) 5fokozatú érzékenység-szabályozás 3választható csatorna a tökéletes vételért A legtökéletesebb és le elismertebb légzésfigyelő a piacon!

Akit érdekel írjon!! 20 000-ért viheti!(ha jól tudom a boltiára 35körül).

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Beszti (és mindenki más :)), mennyi a nem elég / ill elég body, rugi?
Gondolom 56-osból és 62-esből érdemes gyűjtögetni, no de mennyit, mert ha napi tényleg 6-8 is el bír fogyni akár, akkor 10-15 body minimum egy méretben nem? és rugik?

Köszi előre is!

KÖszi, Kata, szerintem fogok kérdezni. Most pl csak egy kérdésem van, hogy hány vajúdó / szülőszoba van? és ebből mennyi ilyen alternatív / full extrás? :)
További sok sikert szopi ügyben?

És tényleg drukkolok, hogy valaki beindítsa a babadömpinget, aztán potyogjanak a babók :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Kataa! Mi tavaly még ott kaptuk kézhez a születésit :shock: akkor úgy látszik változott.
Bocs, de tudatlan vagyok: Bakáts tér = IX. kerületi okmányiroda??? Ha jól értem, akkor apa megy tíz nap után, ott kapja az anyakönyvit, aztán csináltathatja ott helyben a lakcímkártyát, majd ezekkel elosonkodik a Teve utcába Taj-kártyáért? Azt is helyben megcsinálják? Vagy van átfutási ideje?
Tgyást meg a családit nekem a munkáltató intézi, azzal nincs gond.
Köszke.

Mi holnap megyünk kórházba dokkerhoz, majd referálok :)

cic

Korena még nem írt. Nem jelezte, hogy nem lesz ideje vagy netje vagy elutaznak vagy valami? Mostmár tényleg aggódok.
cicmerák
 
 


Sziasztok: ma voltunk dokibácsinál, teljesen zárt vagyok, minden ok, a szülés dátumát nem hozta előre, csak azt mondta, hogy valószínű nagyobb lesz a baba,de ne aggódjak, minden ok. Védőnőnél pedig meghallgattuk a szívhangját. Nagyon klassz volt. Megdícsérte a pocakom bőrét, hogy nagyon szép maradt, no csík!

Tegnap megjött a megrendelt tapéta a gyerekszobába, ma jött a festő, és vagy pénteken jön, vagy csak januárban. Hát naná hogy jöhet pénteken. Szóval hétvégére lesz gyerekszoba! Olyan kíváncsi vagyok már!!!!

Niki: kitartás, majd belejöttök a dolgokba, az a lényeg, hogy szopizik Dani, ez a legfontosabb! Jött neki a Miki bácsi?

Férjemnek csináltattam egy mézeskalács télapót, és lehetett rá kérni feliratot, megirattam Ákos nevében. Hát annyira örült neki, az volt az első mondata, hogy "ezt megtartom örökre"! Ki is van téve a szekrényre!

Na, hát itt a front hatására nemindult be senkinek a baba? Pedig mielőtt bekapcsoltam, fogadásom lett volna, hogy minimum két gólyahír lesz a topicban!
Vendég
 


Ja, kedves fővárosiak: hétvégén megyünk pestre, de csak este lesz program, viszont már de. felmegyünk kicsit vásárolgatni: hova érdemes babacucc ügyben vásárolni? Mondjatok valami nagy boltot, címmel, ahol viszonylag elfogadható áron sok mindent lehet kapni! Brendon kilőve, az van itt is!!!!
Köszi!
Vendég
 


Írtam Vikinek sms-t, bemásolom a válaszát:
Egész jól bírom. Tegnap kaptam oxitocint, de nem történt semmi. Pénteken kapom a következőt. Amúgy meg minden 2 nap nst, uh, súly, vérnyomásmérés. A feje 95 mm. Kiselefánt para elmúlt. Ha van vmi, jelentkezem, üdv mindenkinek. Ja. És sótlant kapok a víz miatt, atz szar, de azért hoztam be kaját.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!

Na, akkor én babahírrel érkezem, remélem ez kedvet ad mindenki másnak is :)


"És igen!! A csillaghegyi esetkocsiban 2:18-kor világra jött Varsányi Hanga 2920 g-mal 50 cm-rel. Snoopy"

Úgy látszik, csak megijedt a kicsilány a mai indítástól, inkább kijött magától :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


MIért nem sikerült piroson, nagyon, úgy akartam:


akkor még egyszer:

[size=12]"És igen!! A csillaghegyi esetkocsiban 2:18-kor világra jött Varsányi Hanga 2920 g-mal 50 cm-rel. Snoopy" [/size]

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


most már jó :)


velünk annyi, hogy tegnap voltunk 4D-n, minden rendben.
Valamikor valamit nagyon elmértek, mert 2 hete kórházban 1500 g-mot mértek, most meg 2300 g-ot, de valahol a kettő között lehet a megoldás. Majd rakok fel képet, ha bescanneltük :)
BPD 84,4 mm, HC, meg AC nem tudom fejből, de 31 meg 30 mm felett, combikája ha jól emlékszem 63,8 mm körül, nem hoztam el a papírt :( a méhlepény továbbra is II. fokú.
Rosszalkodott a kisasszony, mert uh előtt és után végig ficánkolt, de azt a 20 percet természetesen végigaludta :) azért az arcocskáját mutatta szerencsére :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Jó reggelt Csajok! :)

Snoppyy!!! Gratulálunk!!!! Hurrrááá!!! :)

Közérdekű infó : Hasleszorítót, ha akar valaki használni, fel kell íratni a szülés-nőgyógyásszal!!! 1380 FT (8 e helyett)

Millió puszi!!!

:)
mot
 
 


Snoopy: gratulálok kislányodhoz!!

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?