Új privát üzeneted érkezett!

Kata! De jó, akkor mostmár túl leszel rajta. :P Élvezhetitek a szopi boldog pillanatait. :P Pihizzél és igyál sokat hogy legyen sok tejcsi. Tényleg, a te nagyfiad ovis, vagy otthon van veletek?

Halacska! Nagyon aranyos a lánykád, és bátor hogy így beleült a mikulás ölébe. Az enyém még az áruházi mikuláshoz sem megy oda. :P :roll:

Andi
andrea27
 
 


Sziasztok
Panda
ilyenröl nem is halotam hogy idö elött megmondanák a gyerekeknek hogy nincs mikulás :shock: ,adig jo még hisznek az ilyenekben :) ,Karácsony nálunk is olyan hogy tudják hogy anya-apa vesszi az ajándékokat de hogy mit ,mikor azt nem és hogy mikor hogyan kapják meg azt se tudják :) .

Hétvége
IGEN pihentetö volt végre kialudhatam magam :D GYULÁN voltam sokat sétáltunk ,fürödtünk a gyógyvizben ,cukiban is jártam a 100éves cukrázdában aminek csak a neve az mert a cukrázda maga 160 éves azuta müködik és ISTENI FINOM SÜTIT LEHET ott enni és aki oda bemegy és leül sütit enni az korabeli hangulat fogja el nyoma sincs a 21 századnak ott az kivül marad az utcán :lol: ,a várt is megnéztem kivül,belül ,szuper volt ,csak rövid ,viszont jó hír hogy végre van valaki aki szivesen vigyáz a fiukra és a fiuk is jol érzik magukat ott ,csak messze van Békéscsabán lakik a párom unoka növére öt nagyon kedvelik a fiuk és viszont :) .

na megyek aludni

Pusz Csics
csics
 
 


Mi is jól éreztük magunkat a Mikibulin :) És tök jó, mert asszem végre mindenkivel képbe kerültem, hogy ki kicsoda :D :lol: Gyurcinak is tetszett minden, és itthon már úgy beszélt az egészről, mintha legalábbis Ő lett volna olyan vagány mint Pancsi :lol: :lol: :lol: Mivel mi baromi messziről érkeztünk :oops: 8) , igy a nagy kapkodásban, hogy odaérjünk, a fényképezőgépünk itthon maradt :( Tehát tessék képeket felpakolni!!!!

Magdi
Én is örülök, hogy tudtunk dumcsizni egy kicsit :D A képek nagyon jók, bár jobban örülnék, ha a bugyim nem látszana ki a gatyából :oops: :roll:

Kata
Szuper, hogy végre jól vagy, úgy örülök neki :P Ha lesz egy kis időd, dobsz fel képeket? Pihenj sokat, és ne idegeskedj semmin! Remélem nem vetted "észosztásnak" a tegnapit, nem annak szántam :oops:

Bea
Király ez a 2 kép :D Annyira tündér ez a lány :D Nekem a legjobban az tetszett, ahogy a Miki ölében ülve úgy integetett mint egy filmsztár :lol: Mondjuk a simogatás és éneklés sem volt semmi :lol:

Csics
Jól hangzik a hétvégétek :)

Gumicukor
Szuper volt a Mikulás!!! Gyurcinak nagyon szimpi volt Dani, ahogy elnéztem nagyon egy húron pendültek :D

KépKép
KépKép
banyóci
 
 

 
 

Besztiékkel mi lehet??? Vajon már babáznak?

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Forti,
Köszi a szülinapi köszöntést, Neked is boldog szülinapot kívánok :) !
Sajnálom, hogy nem tudtatok jönni a mikibulira.

Gumicukor,
Még1x köszi, hogy vettetek szakállat meg mindent, a mikinek pedig külön köszönet, ügyi volt!:)

Panda,
Szerintem is felháborító ez az ovis mikidolog, hogy a túróba jut ilyen az eszébe valakinek? :roll:

Kataa,
Örülök, hogy jobban vagy már! Minden jót kívánok a továbbiakhoz :D .

Zita,
Kék és sárga van, melyik legyen? :)

Tegnap nagyon jó kis napunk volt :) , reggel 7-re mentünk az oviba, onnan busz vitte az egész csopit a szülőkkel Nagykarácsonyba. Nagyon tetszett a gyerekeknek minden, a Mikulás háza előtt volt egy nagy szán, amire fel lehetett ülni, az én Lilim egészen biztos volt benne, hogy azzal jön-megy a miki :) . Meg is akarta ezt kérdezni a mikitől, de a kellő pillanatban inába szállt a bátorsága és végül én kérdeztem meg, de megkapta a választ és nagyon örült neki :lol: . A mikulás irodája tetszett a legjobban, tele volt a gyerekek leveleivel tucatszám, rengeteg fényképezkedés volt, Lilim viszont sajna azt kihagyta, hogy a miki ölébe üljön, pedig nagyon kedves volt a mikibácsi. Volt az elején egy kis játék előadás is a gyerekek közreműködésével, aztán kapott mindenki mikicsomagot, még a szülők is :lol: , aztán átmentünk a közeli nagy játszóházba. Ott voltak kézműves foglalkozások is, fűzött is Lili egy olyan nyakláncot ami száraztésztából és szívőszáldarabkákból van, de a lényeg, hogy a száraztészta karácsonyfa, csillag, macika meg ilyesmi alakú. Vettem is ott 1 kg-ot, hogy itthon is tudjunk majd vele játszani, ha meg nem is esszük :lol: . A játszóház mellett voltak sátrak, ahol meg lehetett nézni, hogy készül a kürtöskalács, vettünk is, csuda fini volt, meg tönkölylepényt is sütöttek. Végül elment mindenki lovaskocsikázni egy körre, csak ezzel már úgy elment az idő, hogy az élő betlehemre a templomnál és a postára már nem volt idő, így indultunk haza. Az út kicsit hosszú volt, közel 5 órát buszoztunk egész nap. Aztán amikor hazaértünk, apáékkal elmentünk a Trófea étterembe. Ennek külön nagy erénye, hogy van játszósarok is, így a gyerekek is jól elvoltak még kicsit vacsi után. Egyébként az étterem szuper, nekem egyébként is nagyon bejön a svédasztalos megoldás :lol: (itthon is hétvégenként azt szoktam csinálni, mindent kipakolok az asztalra és kényelmesen mindenki amit kíván megreggelizik, ha vendégek vannak akkor meg kiegészítem még sok extra finomsággal, olyan jó ilyenkor, mert beszélgetünk sokat közben és mindenki jól érzi magát :lol: ), de ez, ahogy itt van csuda jó. Minden asztalhoz szinte külön pincér, aki minden óhajunkat lesi, isteni kaják, óriási választék szóval azt hiszem fognak minket még arrafelé látni sokszor :wink: :lol: . Aztán itthon még az apróságok is felköszöntöttek, a kedvenc nasimat kaptam tőlük, Anthon Berg, nyami... :D
Na eldugulok, megpróbálok majd a mikibuliról is feltenni képeket, de saja a legtöbb nagyon sötét lett.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Hurrá, végre sikerült a vonalzó :lol: .

Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Mi is jól éreztük magunkat a bulin, és már én is határozottan felismertem mindenkit, igaz még mindig nem tudtam mindenkivel beszélni, de már most is sokkal többetekkel, mint az előző bulikon. Köszönhető annak, hogy kisfiam már kevesebb gardedámot igényel.
A Mikulás is azt üzeni, hogy nagyon jól érezte magát! Ott volt a lánya is egyébként (Mikulás lánya :)), és neki is nagy élmény volt látni az apukáját mikulásszerepben. egyedül otthon nem beszélhetett róla, hol is voltak tulajdonképpen, mert a mikulás kisebbik gyermeke, még nem tudja a turpisságot.

Én is teszek fel majd képeket, de nálunk sem lett sok jó, ebben a nagy térben elveszik a vaku fénye, azért lesz szemcsés, a párom bosszankodott is rajta, pedig elvitte az atomvillanás vakuját.

Tegnap voltunk korizni és ott is megjelent egy mikulás, szaloncukrot osztogatott egy krampuszlánnyal. na Danit az izgatta, hogy ő kicsoda, miért van a mikivel. persze lenyúlt tőle - hogy ő jó gyerek volt dumával - egy szaloncukrot.
holnap lesz az oviban a miki, és még délután megyünk egyik ovistársához is kollektív az egész csoport mikibulizni. lesz kézművesség, és gondolom tombolda :) tisztára be van sózva.

kataa - örülök, hogy alakulsz, és át tudom érezni, mit érzel most. emlékszem én is hogy örültem, amikor helyrejöttek a dolgok a szopimizéria körül. drukk a továbbiakhoz, a jó szériához!

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Töltögetem a képeket, Télapóbuli 2006 12 03-Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok

Mi is jol ereztuk magunkat a bulin! Csinaltam nehany kepet, bar meg nem neztem, ha jok, felrakom oket.
Hazafele Emi kozolte, hogy Lilit es Norit hivjuk meg majd a szulinapi bulijaba...:):):)( ami nyaron lesz)

Zita

Nekem is van vagy 2 ful az Aventes itatohoz. Ha adsz mobilszamot hivlak ha a varosban jarok es odaadom. Vagy odaadom apanak es o beviszi a munkahelyere magaval, ami a M. szigeten van.

Panda

koszi hogy szoltal, majd atirom a meretet az esokabi szatyorjan. Jo lett a sapi sal is?

Tegnap voltunk a cegem Mikibulijan a Kozlekedesi muzeumban. Volt arcfestes, gyongyfuzes, meg mindenfele jatek, kis mikimusor. Bejott egy krampusz es huncutkodott, csak sajna tul jol sikerult es az en Dani fiam 2 perc utan ugy uvoltott a felelemtol, hogy el kellett vinni az eloadas kozelebol...:( Eminel is rezgett a lec, de mivel ott voltam vele elvolt. Meg a vegen oda kellett menni a Mikihez a csomagokert, na arra csak velem vallalkozott. AMi nem tetszett, hogy megint szo szerint 1kg edesseg volt a csomagban fejenkent....

na megyek furdetni, ferjecske keson jon Pozsonybol, egyedul fektetek

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Ezt a peches napot! :!: :roll: Reggel Lili felkelt folyik az orra, fáj a torka. Jó mondom, ha nem javul elmegyünk dokinénihez. Később összevesztek a széken, rendet tettem közöttük. Alig hogy kimegyek, nagy sivítás Lili: "nem én voltam, nem én voltam!". Megyek be Bálint állából folyik a vér. Hát nem leesett a székről, és rá a kiságy háttámlájára. Felhasadt az álla. Le a sebészetre. Két öltéssel össze kellett varrni, mert túl mély. (Remélem nem marad túl nagy heg :( ) Épp hogy kijöttünk a rendelőből, belementünk egy kátyúba, és leszakadt a kipufogó. :x

Jó éjjt!

Andi
andrea27
 
 


Sziasztok
Ilke
Nagyon boldog szülinapot :lol:

Gumicukor
petiéknél is holnap jön az oviba a mikulás ,és petike tegnap ota már tűkön ül petike :D mert imikéknél a bölcsibe már tegnap járt a mikulás, söt kicsi pityergés is volt este :( de megnyugtatam hogy szerdán meg az oviba jön a mikulás .

Pusz Csics
csics
 
 


Banyóci- jót nevettem a bugyidon :lol: Nekem meg a melltartó csekély tartalma kandikál ki, ahogy elnézem Manó képeit... Éppen a civil mikivel beszélgetek. :oops:

Dani megpucolta a csizmáját, készítettünk ki a mikinek tejet és sütit (én fogom megenni, hehe :D , legalábbis remélem, hogy nem ő sutyiban :)) teljesen be van sózva.

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Még valami:
A múltkor nosztalgiáztunk, íme: http://gergoke.hu/reklamok
pusza

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Ilke
Köszönöm a köszöntést :)
Nagykarácsonyba lakik a télapó? Ez az ovinak volt megszervezve, vagy akárki mehet oda?

Nagyon jók a képek a mikibuliról, remélem jövőre mi is tudunk menni. Ez volt az első amit kihagytunk :cry:

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok
Gumicukor
Klasz a linked :lol: nagyon most is azt halgatom :D

Pusz csics
csics
 
 


Heló!

Beszti írt egy másik topikba, még egyben vannak. Minden ok vele. Remélem, ide is benéz azért.

b.

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Lili még most is taknyol, de valamennyit javult. Nem fájlalja már a torkát. Hálistennek Bálint is elkapta. :? Nem elég az állsérülése. Bár szerintem ezt is jobban viselte mint én. Az éjszaka velünk aludt, de ma már úgy játszik mintha misem történt volna. :)

Petra!

Találtam sütireceptet ami megfelel a kritériumoknak.
Karácsonyi keksz
Hozzávalók egy tepsire való adaghoz: 12,5 dkg Grahamliszt (teljes őrlésű búzaliszt), egy evőkanál porcukor, egy evőkanál vaníliás cukor, egy csipetnyi só. 7,5 dkg margarin, 2,5 dkg tejföl, némi liszt a munkafelületre, sütőpapír (vagy helyette liszt és zsiradék a tepsi bekenéséhez), egy tojássárgája a kekszek tetejére (el is maradhat, helyette cukros víz is megteszi), a díszítéshez díszítőcukorkák.
A tészta valamennyi hozzávalóját alaposan összegyúrjuk, vagy konyhai robotgéppel összedolgozzuk. A tésztát műanyag fóliába csomagoljuk, majd egy órára a hűtőszekrénybe tesszük. A sütőt 180°C-ra állítjuk be. A tepsit előkészítjük a sütéshez.
A tésztát kb. fél cm vastagságúra nyújtjuk, majd különféle formákkal kis kekszeket szaggatunk belőle. Fontos, hogy a tészta hideg legyen! Egy tojássárgáját összekeverünk egy kanál vízzel, majd bekenjük a kekszek tetejét. Erre kerülnek a díszítések: színes díszítőcukorkák. Kb. 13 percig sütjük, akkor jó, ha a színe már aranybarna.
Tipp: ha a kekszeket jól záródó fémdobozban tároljuk, sokáig frissek maradnak, s nedvességgel sem szívják tele magukat.

Andi
andrea27
 
 


Sziasztok

Még azóta nem is jelentkeztem, jól éreztük mi is magunkat a Mikin, köszönet a szervezésért.

Panda
Mint kiderült Noémid vigasztalta Gergőmet, mikor fent a mászós játékon beszorult a lába :lol: apa próbálta lulról felnyomni, de nem sikerült, így én másztam fel kiszabadítani.
Gellikének meg egy kosárlabda esett a fejére :lol: :lol:
ezek a pasik....

Oviba is jött a mikulás, meg anyukám is hozott nekik, meg itthon is, meg még egy céges hátravan.....úgyhogy itthon már csak matricás könyvet meg egy csokit kaptak.

Gergő tegnap itthon maradt, mert köhécselt, de nem lett beteg szerencsére. viszont nekiesett a konyhaszekrénynek és vérzett a szemöldöke...
Gellike viszont lázas és nagyon takis :roll: :roll: du viszem dokkerhoz.

Kataa
akkor szupi, hogy már jól vagy :)

Andrea
jobbulást, peches nap :roll: ismerős...

pusz

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok!

Banyóci! Bocsi :oops: Levegyem a fotót? Megmondom őszíntén, hogy észrevettem a bugyidat :wink: , de mivel kis családodról ez az egyetlen fénykép, gondoltam talán nem gáz, hogy felrakom. :lol:

Nyuszika! Szülinapi buli :lol: Édes Emike, hogy már így szervezkedik. Azért, ha arra kerül a sor ránk számíthattok :wink:

Judy! Andi! Jobbulást a srácoknak!

Ilke! Ez a Nagykarácsonyi buli tök jól hangzik. Nagyon hangulatos lehetett.

Idén nagyon-nagyon elégedett voltam az ovis Mikulással, egy dominót és egy puzzle-t hozott a gyerekeknek.
Otthon is jött a Mikulás, hozott virgácsot is. Nóri először elszomorodott, igencsak a lelkére vette, hogy Ő virgácsot kapott. Aztán megmagyráztam neki, hogy azért kapta a virgácsot, mert a Mikulás szeretné, ha jobban vigyázna a játékaira és nem verekednének a testvérével. Aranyos volt Nóri, egészen megnyugodott, hogy mégis szereti őt a Mikulás, hiszen kapott ajándékot is. Kíváncsi vagyok, hogy mennyire lesz foganatja a virgáccsal való nevelésnek. :wink:

Bea! Nálatok volt virgács? Akartam írni, hogy tök jó fej Pancsi, nagyon ügyi volt a Mikulásbulin.

Beszti! Mi újság? Kár, hogy nem jöttetek a bulira, jó volt nagyon.

Képzeljétek kiderült, hogy ismerem a Játszóházat üzemeltető lányt, régen Zuglóban egy lépcsőházban laktunk :lol: :lol:

Manó! Jók a képek! Játszóház címet felrakod?

Gumicukor! Nyuszika! Azért dobjatok fel pár képet!!!! :lol:

Szép napot Mindenkinek:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Sziasztok!

Andi
Köszönöm a dicséretet. Nem rám ütött Pancsi, az már tuti. De bevallom, bírom, hogy ennyire "laza". Persze ennek a típusnak is megvannak az árnyoldalai is.
Nagyon zajlik az élet nálatok. :? De talán, mivel megvolt a 3 rossz dolog, most kicsit fellélegezhettek. :wink:

Brigi
Bugyi :lol: amint megláttam nagyon mosolyogtam :wink: Annás képen is látszol kicsit, sztem az tök jó lett. És GC is!

Csics
Hétvégéért irigy. :) Unokanővért meg vessétek be gyakrabban. Hívjátok meg egy hétvégére hozzátok! :wink:

Ilke
8 napban még benne vagyok. :oops: Boldog születésnapot kívánok neked!!
Ismersz egy Fancsi nevű kislányt az oviból? Piuk a vezetékneve. Ők is aznap voltak Nagykarácsonyban.

Nyuszika
Édesség brrr. Nem volt túl ötletes a személyzetis. :D de legalább adtak vmit. Nálunk...

Judy
Jobbulást ismét a fiúknak!!! Vagány mami vagy, annyi szent! de láttam Ágit is fent a játszóvárban vagy min. Mondjuk simán elment kamasznak a méretei alapján. :lol:

Magdi
Nóri kontra virgács. Örülök, hogy jó vége lett! Ha leírom, hogy nálunk hogy történt nem biztos, hogy elhiszed, annyira bizarr. Még mindig futkos a hideg a hátamon.
"Beszéltem" sok emberrel, hogy megtegyem-e vagy sem. Végül az igen mellett döntöttem mert azt gondolom, hogy elég jól ismerem Annát. Most bejött, remélem nem hagyott a történet nyomokat benne, amit majd egy kineziológusnak kell oldania kb. 20 év múlva. :oops:
Sztori: pénteken eldöntöttem, hogy mire hazajön az oviból benne lesz a virgács a csizmiben egy levél kiséretében. Azért olyan korán mert vasárnap volt a topik miki és akkor a levél tartalma nem lett volna hihető. Levél lényege, hogy most csak virgács mert szófogadatlan, nem öltözik, blabla de ha lát a Miki javulást akkor még visszajön, hoz ajit, vagy a barátjával a Jézuskával küld. Ami az érdekes, hogy pénteken, amikor értementem az oviba azzal fogadott, hogy ő már tud öltözni egyedül!! Itt már kicsit elmerengtem, hogy vajon már olvasta napközben a levelet? Ahogy kiléptünk az oviból megfogta a kezemet, mint még soha és kérdezte, hogy ugye ő szófogadó kislány? :roll: Még a boltba se ment be rágóért! Ekkor fordult meg a fejembe, hogy kint hagyom őt a lépcsőházban és kiveszem a virgácsot és a levelet a csizmából, lefújom az egészet. Aztán mégsem így tettem. Hogy miért? passz. Gyerek levetkőzött, bement a szobába csekkolni a kipucevált csizmát, mint már egy hete tette. meglátta a cuccot és nagyon nevetett. Már járt nála a mikulást! Levelet elolvastatta, nevetett, majd még egyszer elolvastatta, nevetett és közölte, hogy biztos visszajön a Mikulás, hiszen ő megjavult. :) Ezek után ugye volt a topikmiki, majd az ovis miki. Persze nem bírtam kivárni, hogy Mikulás barátja :lol: a Jézuska hozzon majd ajándékot ezért 5-én mire hazaért, kitettem mindent az ablakba. Amikor hazaért :lol: ismét a szokásos csekkolás történt. És ismét nevetett! Nagyon de nagyon boldog volt! Örült mindennek. úgy érzem, hogy nem tettem tönkre a kis lelkét. De ezt vele meg mertem tenni, de pl. más topikkislánnyal (név nélkül) már nem tettem volna meg. Az más kérdés, hogy mennyi foganatja lesz, de sztem nem árt a kudarccal is megismertetni, hogy a jövőben tudja majd kezelni. Persze az is kérdés, hogy erre egy Miki ünnep jó eszköz-e. Valószínű nem. De a tapasztaltak alapján valszeg uezt tenném.

Tegnap voltunk feelingezni a Vörösmarty téren mivel idén nem jutunk ki Bécsbe a karácsonyi vásárra. Nekem nagyon népi a vásár, bár igaz, így is hirdetik. Tűzzománc, kézzel készített izék, agyagbögrék. Megkóstoltam a töki pompost, ami finom volt de a sült kolbászért csak a nyálam folyattam. Az egyik helyen néztem csak az árát, ott 1000ft volt egy szál, ami nekem húzós...

b.

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Sziasztok!

Köszi az érdeklődést, meg Halacskának az utánamjárást! :D:D Tényleg megvagyok, még egyben. A múltkor írtam, hogy nincs netünk, tegnapra lett újra.
Bocs, hogy a télapóra nem mentünk, biztos szupi volt, de a páromnak közbejött aznapra valami, én meg egyedül nem akartam a gyerekekkel elindulni. Így is kell még egyedül vezetnem, de már őszintén szólva nem nagyon szívesen teszem.

Még egyben, ki tudja meddig.
Most éppen mérges is vagyok, meg el is vagyok keseredve. Írtam a múltkor, hogy kaptunk 10 nap haladékot 18-áig, de pont ma az orvosom megállapította, hogy nem szeretne annyit, csak 13-áig, és az már 5 nap túlhordás.
Ez engem több okból is elkeserít:
1. Szerintem ő elszámolta az időpontot, és utálom, hogy kitalálnak valami állítólagos időpontot, amikor szerintük ki kellene jönnie a babának, aztán mindent hozzá kötnek. Én nem vagyok hülye, ismeretek nélküli ember. A baba előtt 3 hónapig hőmérőztem, tuti nem a 14. napon van peteérésem, soha nem volt azon, mert nekem soha nem volt 28 napos ciklusom. Hanem a 19-20. napon. Ráadásul a 30. nap csináltam egy totál negatív tesztet (érzékeny teszttel), aminek ugye akkorra pozitívnak kellett volna lennie, ha tényleg a 14-16. nap körül fogan. Én voltam ott, meg a párom a fogantatásnál, miért nem hisz mégsem az embernek az orvos??? Szerintem csak 12-e lenne a terminus.
Ráadásul az 1. UH is engem igazolt, mert jóval kisebb volt, mint a menzesz szerinti terhesség lett volna. Sőt a 20. héten is még napra pontosan akkorra jelzett a gép szülési időpontot, mint ahogy én számolok.
2. Nem akarok indított szülést. Nekem soha nem volt pikk-pakk szülésem (és fájdalommentes se :(), már elindult szülésnél is min. 4 óra kellett a szülőszobán. Nem tudom, mennyi lenne egy még el nem indultnál. Csak az orvosom miatt váltottam kórházat, és be kell valljam, semmi nem vonz a Rókusban, hogy ott töltsek egy csomó időt. Sőt most már félek, tartok a szüléstől (eddig nem tettem).
A szülőszoba átalakítása miatt 2 db 2 ágyas (függönnyel elválasztott ágyakkal) szülőszobájuk van. Én nem akarok állandó CTG-zést, ágyhoz kötést, oxitocint. Itt a környezetből adódóan nem nagyon van mód járkálásra, márpedig járkálva még kibírom a fájdalmakat, de ülve, fekve, stb. iszonyú lenne. A Mávban az is már-már elviselhetetlen volt, amikor egy 5 perces CTG erejéig kellett nyugton maradnom. És nem akarok fájdalomcsillapítást csak azért, mert nem tudok normálisan vajúdni a környezet miatt. Félek tőle, hogy másoknak leszek kiszolgáltatva. :(
És mi van, ha emiatt a félelmem miatt egy indított szülésnél nem akar a testem majd együttműködni, és esetleg nem tágulok és császár lesz???
3. A baba semmilyen olyan jelet nem mutat, hogy ki akarna jönni vagy akár lassan túl lenne hordva. A mai CTG, flowUH teljesen tökéletes. Ugyan volt egy császárom (erre is hivatkozik a doki), de már kettővel ezelőtt, nem tudom, ez miért most számít ennyire, amiatt nem hordhatom túl, hisz Hannánál ez még senkit sem izgatott, hegvastagságot sem mért a doki, csak most jött valamiért rá. A baba nem túl nagy (ma a változatosság kedvéért csak 3100 g-nak becsülte a gép (ez egy másik volt) a múltkori 3500 g-mal szemben), de különben is, Hanna 3800 g-mal is simán kijött.
Már az is megfordult a fejemben, hogy ha az orvosom jövő kedden is köti az ebet a karóhoz, hogy szerdán indítana, akkor nem megyek be, hanem majd valahol ügyeletben szülök (pl. a Mávban, hisz ott már legalább a környezetet ismerem, és esetleg még szülésznőm is lehet (volt fogadott szülésznőm az előző terhességnél is)).
Szóval el vagyok keseredve, úgyhogy mondjatok nekem bíztatót, il.. szorítsatok, hogy minderre ne kerüljön sor, hanem babácskánk hajlandó legen kijönni addig (bár nekem egyik gyerek sem érkezett előbb) vagy a doki meggondolja magát.

Bocs, hogy nem reagálok senkinek semmire, de most ez nagyon foglalkoztat...

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti!

Ezért ravaszkodtam annó Lizával, hogy más utcsó menzesz időpontot mondtam. Rászámoltam még pár napot! Nekem is kb. a 18. napon szokott pém lenni mert 30-32 naposak a ciklusaim.
Nagyon szorítok! Mondjuk a vezetésnek nem igazán örülök. Ejnye-benye, kutyafüle. (By Szécsényi Anna)

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Sziasztok

Nincs sok időm, most csak egy rövidre ugrottam be.

Gumicukor, Halacska, nem ér kinevetni az embert :lol: :lol: 8) :lol: !!!

A reklámos link nagyon király :D !!!!!!!

Andi, remélem a pechsorozat véget ér(t)!!!

Magdi, hát nem is tudom. Tulajdonképpen én is csak röhögtem, amikor megláttam, igy jár aki figyelmetlen 8) De ha esetleg levennéd, nem hiszem, hogy nagy veszteség érné a topiclakókat :wink:

Ilke, bár megkésve, de fogadd jókivánságaimat szülinapod alkalmából :D !

Judy, kispasiknak jobbulást!

Bea, sztem tök jól oldottad meg a virgácsos dolgot, és ha nem is lesz maradandó az eredmény, de legalább átmeneti hatással volt rá.

Ha lesz egy kis időm még, akkor jövök vissza elmesélni én is a Mikit.

Beszti, te szegény :( Nem vagy irigylésreméltó helyzetben :( Nagyon sajnállak, hogy ilyen szituba keveredtél. Mostanában sajnos egyre több ilyen történetet hallok, hogy a kiirt időpont előtt, illetve legkésőbb akkor be akarják fektetni az embert, sőt inditani. Nem értem az egészet, hogy miért :?: Tán kényelmi szempontból :?: Én Gergőt pont 1 héttel hordtam túl, és még 1 hetet hagytak volna (természetesen ha minden rendben) OTTHON, csak mindennapi ellenőrzéssel. Egyszer vetődött fel egy kérdés erejéig a befekvés, de mivel látta a doki, hogy nem vagyok elragadtatva, igy nem erőltette, hisz minden eredmény szuper volt. NNem igazán vágom, hogy már miért kéne inditani... Ez CSAK az ÉN véleményem, de ha a helyedben lennék, asszem maradnék a MÁV-os megoldásnál.
És természetesen nagyon-nagyon drukkolok, hogy a kisbabád úgy döntsön, hogy kibújik addig!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Andi
Alex ovis mar,ugyhogy nincs otthon velunk.Annyit szoptatok hogy nem is birna,O nagyon szeret velunk jatszani,keveset van el egyedul.Erdekes mert regen nem ilyen volt,de az ovi ota nagyon igenyli az egyutt jatszast.

Brigi
AAA,dehogy ,,plane toled nem, aki tudja hogy mirol beszelek.....
Sebem meg megvan,de korant sem olyan fajdalmas mint a mult heten.
Pihenek ezerrel,iszok,homos bogy,ugyhogy tobbet nem tudok tenni,meglatjuk a honap vegen mire lesz eleg.

Gumicukor
Koszi,ti ugye adtatok az elejen tapit Daninak??Mert estere nincs sok teljem,es az elmult ket ejszaka eleg kaotikus volt.Egyerteluen jelezte hogyehes,de hiaba szivta...Cumisuvegezni nem akarok,max kiskanallal..egy barinom adna tejet,lehet hogy kihasznalom.
Szoval a kierdes hogy hogy szabadultal meg a potlastol?mert azert nem akarom elkezdeni,nehogy csak novelni kelljen.Persze tudom szopi utan adnam (ha adnam :roll: :roll: ),de megis???

Judy
Pasikkal mindig tortenik valami,csak birja a fius anyuka...

Bea
Ugyi volta,Pancsit lathaton nem hatotta meg melyen a dolog
:lol: Laza csaj az tuti,de ez igy van rendjen :)

Beszti
Sajnalom es drukk hogy megis jojjon a baba hamarosan!!!!
Ha nem bizol a korhazban ,szerintem ne menj oda,Te mar tudod milyen a szules es ha MAV-ban jobb akkor menj oda.

Na mennem kell hiv a kisfonok :wink:
K

Kép
Kép
kataa
 
 


Ketgyerekes,okos anyukak,
Kerdesem lenne....
A szuletesi sulytol vagy a lefogyott sulytol kell nezni a havi gyarapodast???

Kép
Kép
kataa
 
 


Kata
Örülök, hogy javulgatsz :) , meg annak is, hogy nem vetted rossz néven amiket mondtam :oops: Utólag gondoltam csak bele, hogy én mennyire utálnám, ha valaki igy hintené rám az igét :oops: De mentségem legyen, hogy kizárólag jót akarok Neked :D
Bevallom, én azzal a pótlással várnék még kicsit. Nekem is volt, hogy kevésnek éreztem, vagy egész egyszerűen semminek :shock: , olyankor hagytam, hogy megszámolhatatlanul sokszor szopizzon éjjel és nappal. Mondjuk nem rossz, ha tudsz fekve szoptatni, mert akkor még aludni is lehet közben neki is és neked is:D Persze, ha ezek után még napok múlva is kevésnek érzed, akkor próbálj pótolgatni. Abban viszont nem vagyok jártas, szerencsére eddig mindig megúsztam.
Gyarapodás: szerintem a lefogyott súlytól kell nézni, én legalábbis mindig onnan néztem, és a doki is. Mennyit hizott eddig? És mit "szabott" meg a dokitok minimumnak?

Puszi
B.

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Beszti
Kitastás, próbálj ne pánikolni! Eygébként meg Te döntesz, senki nem kötelezhet rá, hogy belédnyomjanak mindenfélét, ha te nem akarod. Próbálj meg a dokival beszélni, hátha lehet rá hatni! Drukkolok, hogy kibújjon a picike rásegítés nélkül. A MÁV meggondolandó...
nekem is mindig 32-35 napos ciklusaim szoktak lenni. a hormontükörnél is mos legközelebb mást mondok be, ami olyan, mintha 28 napos lenne. nem is értem, miért ragaszkodnak mindig a 28hoz, mikor mindenki tudja, hogy a legtöbb nőnek nem annyi.

kataa
igen, amíg nem volt elég tej, addig kapott Dani tápszert, de mindig az első a szopi volt, este is, vagy a lefejt és ha még éhes volt utána volt csak tápszer. aztán ahogy nőtt a tej mennyisége, úgy csökkentettem a tápszert. így végülis 2 hétig kellett csak pótlás. azt cumisüvegből kapta, kb. ennyit is használtuk. a szopikat megszaporítottam, fejtem és felszaporodott, persze nem 1-2 nap alatt. 6. héten már 2 babának is adtam tejet. a tápszer utána már a hűtő tetejéről nézelődött, inkább csak megnyugtató volt, hogy ott van, ha gáz lenne. a kiskanalazás éjjel nem tudom mennyire jó. ennyi cumisüvegezés nem zavarja meg a babát, Dani sem szokott hozzá, de tény, hogy jobban ömlik, és nem kell érte dolgozni, mint a cicis tejért. meg én nem szerettem rohangálni a konyha és az üvöltő gyerek között. de amíg nincs elég tej, addig tényleg kell pótlás.
mi a lefogyott súlytól számoltuk a gyarapodást. a féléves duplázást viszont a születési súlytól néztük.

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


jaj, írni, látom, azt nem tudok... :oops:

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


hát én a "hatalmas" melleimmel nem nagyon tudtam fekve szoptatni, mert nem ért oda a cickó a gyerekhez... így maradt az ülve bölcső vagy hónaljtartásban. én sem tartottam az időre szoptatást, volt, hogy egy nap 16 szopit számoltam, ami a végén fokozatosan leredukálódott 8-10-re, ahogy nőtt a tej mennyisége.

tegnap mi is voltunk mikibuliban. délelőtt az oviban voltak, kaptak kis csokit, meg egy nagyítót, a miki mellett színház is volt, ami házhoz jött. ovi után pedig az egész csoport + szülők egyik csopitársnál bulizott. nagy viháncolás volt, a tetőtéri galérián körbe körbe szaladáltak, volt kézműves szoba, ahol almába tűzdeltek pici díszeket, meg méhviszalapból gyertyát sodortunk. igazi mikulás is jött egyszercsak az erkélyajtón át. végre a szülők is jót beszélhettek, nemcsak kutyafuttában a reggeli rohanásban.kicsit azért kikészültünk idegileg, mert teljesen elment az esze Daninak. ilyenkor irigylem, akik csak szólnak a gyereknek és már öltözik is és mehetnek haza. hát nálunk vagy 100x kellett kérni, míg végre megmozdult. addig, mint aki süket...

halacska- jó ötlet volt ez a levél, nem hiszem, hogy később gondjai lennének emiatt. kiváncsi vagyok meddig tart Annánál a jógyerek széria :lol:

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok!

Kataa
Örülök, hogy jobban vagy.

Magdi
Nagyon jól éreztük magunkat a miki bulin a gyerekek azóta mondogatják, hogy majd megint menjünk oda.

Andi
Nagyon szépen köszönöm a receptet ezt ki is próbálom az Olivérnek.
Jobbulást a kisfiadnak! Ne aggódj mert nálunk a szomszéd kisfiú úgy esett el, hogy a homlokát úgy beütötte, hogy 4-5 öltéssel kellett összevarrni és nagyon szépen helyrejött neki.

Nekünk nagyon zsúfis napjaink voltak. Vasárnap ugye a játszóházas miki. Hétfőn az apukám feleségénél voltunk mikulás ünnepségen a bíróságon. Kedden de. az oviba volt és du meg itt Veresen. Itt volt a Dévényi, bűvész... és lehetett menni a télaó vonatjával is. Tegnap volt apa a Petrával a Disney on ice-on. Nagyon tetszett nekik. Apa mondta, hogy nagyon látványos volt. 1/2 23 kor jöttek haza és a Petra annyira lelkendezett, hogy csak 1/2 24-kor sikerült neki elaludni így ma nem ment oviba mert nem tudtam felkelteni. Szívesen megnéztem volna én is majd jövőre elmegyünk 4-en.
Kata, Alex mikor megy?

Beszti
És amit leírtál nekünk azt nem tudod a dokival megbeszélni, hogy ne indítsa meg. Ha a MÁV-ba szeretnél menni akkor megtudom adni akinél én szültem.

Ilke
Utólag is boldog születésnapot! Jó lehetett ez a z ovis program. Hogy tudtatok elkészülni reggel 7 órára?

Ági
petra2
 
 


Beszti

Csatlakozom az elottem szolokhoz, ne panikolj, nyugi, (tudom, konnyu mondani) es probald meg megegyszer a doki lelket kicsit meggyozni. Aztan lehet hogy a baboca megerzi mit szeretne a mami es segiteni fog neked, hogy minden magatol menjen...

Bea

Hat nalunk is volt virgacs, (pedig lefogadom rank is gondoltal azok kozt akiknek nem javasolnad...:) de nem csak az. Virgacs es ajandek. Es elmondtam, hogy azert, mert van javulni valojuk.... kivancsi leszek hat-e. En nem ijesztgettem korabban a Mikulassal, csak probaltam hatni vele, mikor nem ugy viselkedtek, azt mondtam a Mikulas a rossz gyereket is szereti, csak legfeljebb nem hoz neki ajandekot.... Azert igy mondoim hogy nem ijesztgettem, mert valahogy megis igy sult el, Emi borzasztoan fel a Mikulastol, aznap nem akart oviba menni, csak ugy volt hajlando, hogy megigertem neki hogy ulhet az ovoneni oleben.... pedig nem a csopiszobaba ment be a Miki, hanem a tornaterembe, osszevontan es az ovonenik babeloadast is csinaltak nekik elotte. Szoval szerintem Eminel mindegy, az o fantaziajaban nem a virgacs dolgozott, hanem altalaban a Miki szemelye. Dehat ismered, o ilyen. Csak sajna mostanaban soxor viselkedik ugy ami nagyon nem tetszik, bar ez kivulrol nem latszik, nagyon jo kislany benyomasat kelti, de itthon eleg mas.

Ilke

Majd irok neked melt, de most be kell rohannom a varosba.:)

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


beszti
nálam is pont ez a helyzet, 32-34 napos ciklusaim vannak, a doki mégis úgy számolt, mint nálad. Sőt, mivel szerinte a második általában nem várja ki a végét, még hamarabbra is számított, máj. 9-re voltam kiírva. Végül 14én szültem, de nekem azt mondta, hogy a méhszáj még csak 1 ujjnyi, nst-szerint nincsenek összehúzódások, ezért nyugodtan menjek még amerre akarok, kiránduljunk, sétáljunk, bármi, nincs értelme indítani, csak max 2 naponta jöjjek be nst-re. szerintem próbálj beszélni vele v. esetleg finomann kérdezz rá, hogy csak nem elutazik karácsonyra v. ilyesmi, hátha észbekap.

kataa
most tudod nálunk is sikerült a szopi, 4 hós koráig nem is kapott semmi mást.Azóta már elkezdtem a hozzátápit + estére én is kiürülök, így elalvás előtt cici + tápi. cumisüvegből. ennek ellenére nincs az, hogy most rászokna a könnyű kajára, sőt, általában hiszti van, nehezen fogadja el, de muszály, mert ha nem kap tápit, akkor is megnyugszik annyira a cicin, hogy elaludjon, de utána hamar kel, mert még éhes.

Jelentem nálunk is megvolt a mikidömping, még a nagyiékhoz jön hétvégén. Vasárnap volt a barlangos, nagyon jó volt, Dodi kis barátai is jöttek így a törpék vezették a túrát (gyertyákkal volt megjelölve a föld alatti útvonal) :). Rege baba apán lógott a kenguruban, de nagyon élezte, sokat nevetett, sikongatott. Az viszont uncsi volt neki, mikor megálltunk (voltak játékok -horgászat, sárcsoszda, kugli, mézeskalács evés, csúszás-mászás, stb. - végül elaludt. krampusznál még ébren volt, nézte, ahogy a tesóékat próbálja meggyőzni, hogy ő a télapó, de mire az igazi télapóhoz értünk, elaludt. Dodi lelkesen énekelt helyette is és szólt, hogy adják csak oda neki a tesó csomiját is :)
Az oviban 2x volt télapózás, mert egyszer volt egy rendelt műsor, előző nap meg az önkormányzati képviselő jött Télapóval, rénszarvasal ajándékokat osztogatni.
Volt még egy másik barlngos is, az a Szemlőben, kiépített részen, ott kötélen ereszkedett le a Télapó. Volt vagy 6 krampusz, Rege az egyiknek elkapta a szarvát, ahogy az próbált vele bolondozni, és jól megrágta :)
ja, és persze még jött hozzánk is ez direkt jól jött ki, mert a macskák elkezdtek tombolni a nappaliban és felborítottak egy ürs pille palackot. volt nagy zaj - Dodesz meg van győződve róla, hogy a sötétben megbotlott a Télapó.
Tegnap meg a volt szomszédunknál jártunk, kiderült, hogy ott is hagyott nekik csomagot, volt nagy lelkesedés - csak a kis telhetetlen ezek után itthon megint kereste, gondolta, hátha jött még1x :)

rit
anemona7
 
 


Kataa,
Örülök, hogy javulgatsz! Hajrá!

Beszti,
Szerintem is inkább a MÁV-ba menj, ha azt ismered. A Rókus nem valami nagy szám... És ne hagyd magad macerálni! :)

Tegnap lett volna a mikibuli az oviban, Solymi természetesen előző délután köhögve és lázasan jött haza, úgyhogy erről ennyit. Tegnap Disney kori-gálára vitték volna a sógorék, az is ugrott. Mindegy, ne legyünk telhetetlenek, legalább a múlt hétvégi mikibulik megvoltak :)

Zit

Kép

Kép
parazita
 
 


Brigi
Persze tudom,es a hasznos tanacsok sosem artanak.Inkabb az keszitett ki ,hogy azt hittek paran ez csak sima kis sebecske ami elmulik az anyatejtol+ szelloztetestol...Hat az egyik tenyleg ilyen is volt,pont 2 hetig tartott.Azota abbol a cicibol tenyllg orom a szopi. :lol:
Hat igen fekve szopi csak nagy nehezen megy,nekem sem log le semmi :roll:
Tegnap ejfelig ment a non-stop szopi delutantol...Nem lenne ezzel baj de erzem hogy par korty utan mar nem jon semmi 10 ora utan...
Leon 2560-al szuletett,lefogyott 2380-ra es szerdan volt 2760.
Hat nem tudom ez mire eleg,meg van egy hetunk bizonyitani.Csak attol felek O ugye picinek szueltett,jobb lenne neki nagyobb utemben hizni,de a tejem erre nem ad neki lehetoseget :roll:
Szerintetek??

Gumicukor
Cumisuvegbol azert nem akarnam,mert igy is nehezen kapja be a rossz oldalt,mert nagyobb,mas formaju,meg egy harmadik dologgal serintem megzavarnam :roll: De ki tudja lehet hogy kiprobaljuk azt is.
En fejni nem fejhetek geppel, a gyulladas ota,tehat nincs lefejet tartalek,kezzel megazert nem tudok mert mindent kisziv :)
Leon kb (bar nem szamolom )10* van cicin,reggeltol delutanig 2 orankent,mert akkor alszik ezerrel es ebresztgetem ,delutantol meg mar nem szamolom mert tobbet van ott mint nem :wink:
Ejjel 3-4 orankent ebred,akkor nem keltegetm,nekem is kell pihenni,mert napkozben egy szopi majd egy orat eltart es 1 oram van a kovetkezoig,tehat alvasrol nem igen van szo.Egyebkent en az a tipus vagyoka kinek kell par ora es utana nagyon megtelik a cicim,es erre csak ejjel van nemi lehetosege :?

Agi
Vasarnap megy a 3-as eloadasra.Meddig tartott az egesz?
Mert utana szulinapi zsurra megyegy ovis tarsahoz,hat hiaba zsufolt programja van :lol:

Zit
Sogidnal leadtunk az elso rendelest :wink:
Solyminak jobbulast.Felhivtad a takicsajt?vagy van mar mas kozben?

Pusz
K

Kép
Kép
kataa
 
 


Hali

Gellike eléggé beteg, mandulagyula. meg sok sok fikusz, tegnap este ki is taccsolt tőle szegénykém :( úgyhogy megint ab :(
úgy látszik ő sem lesz különb a nagynál.

Beszti
hát ez tényleg gáz. próbálj meg még beszélni a dokkerral.
drukkolok. babacsalogató taktikák? málnalevéltea, homeós bogyók?
persze csak ha már tényleg túlhordás van...a kórházakhoz nem tudok hozzászólni, nem ismerem egyiket sem.

Kataa
Én akkor adtam pótlást, amikor már egy hete stagnált Gergő súlya. őa kkor 3 hetes volt és nem hízott semmit, hiába szoptattam kétóránként, alig jött valami, ilyen 20-40 garmmok.
Szerintem jól álltok, nekem a dokim havi minimum fél kilós hízást mondott. akkor most tartotok 380-nál, nem? meg a kedélyét, kakis-pisis pelusokat kell figyelni, nem is a grammokat.
én szoptanítból adtam a pótlást, és ezzel sikerült felhozni a tejmennyiséget, csak elég macerás, egy gyerkőccel is az volt. szerencsére Gellikénél már nem kellett.

Halacska
Én is akartam mondani, hogy annira jófej Pancsi, nagyon talpraesett kis nőci :) virgács nálunk nem volt, de lehet hogy kellett volna :!: :!:

képzeljétek a szomszédunk kutyáját is megmérgezték, ez már a 3. este, a mi kutyánk, a szpmszédé és egy másik szomszéd macsek. félek, nehogy Zorka is beegyen valamit. olyan bunkó emberek vannak :twisted: :evil:

jó7végét

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok!

Banyóci! Kép törölve!!! :lol: :lol:

Judy! szegény Gellike. Jobbulást.
Kutyusmérgező emberek: :evil: hihetetlen milyen világban élünk :cry:

Erről jut eszembe: Mit szóltok a törökbálinti élelmiszer átcímkéző raktárhoz? :evil: :evil: :evil: Az összes ott dolgozót, a fönökeiket, a megrendelőket lecsukatnám, iszonyatosan megbírságolnám éééés megetetném velük és családjukkal a lejárt kajákat. :twisted: Mennyi felelőtlen hülye ember van. Mi meg drága pénzeken megvesszük a sz.rt. :cry: :cry:

Beszti! A gyermeked születése nehogymá egy orvoson múljon. Bízzál az anyai megérzéseidben és a legjobb döntést fogod hozni! Drukkolok, hogy minden úgy alakuljon, ahogy szeretnéd. :D

Kata! Nagyon büszke vagyok Rád :lol: !

Gyönyörű idő van, tegnap-ma egész nap játszótereztünk. Azért mostmár kíváncsi lennék, hogy mikor lesz TÉL??? Na, nem mintha annyira várnám, de mégis.... teljesen meg van hülyülve az időjárás.

Szép napot Mindenkinek:

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Sziasztok
Halacska
Mondta is Hogy gyakraban is kölcsön adhatjuk neki a fiukat :D viszont békéscsaba messze van és a munkahelyünkön se szeretik nagyon ha hétközben szabadságot veszünk ki max pénteken .Amugy január-februárba talán ujra eltudok menni . :)

Beszti
Drukk mgy ++ csináld azt amit jonak érzel :) amugy imikénél inditot szülés volt mert dec 23 ugygondolta kiakar jöni rendes fájásaim voltak de aztán korházba megondolta magát viszont otttartotak és közölték hogy másnap inditják a szülést mikor megszületet egy csupa ránc és hámlo bör kismanot kaptam meg :D ami csak napokal késöbb mult el tehát neki és nekem se ártot meg az inditot szülés. Igy is 4 napal késsöbb születet meg :D .

Pusz Csics
csics
 
 


Bea! Virgács sztori :wink: Nálunk Nóri nem javult meg, így túl nagy eredményt nem értem el vele. Igazándiból a minap azon gondolkodtam, hogy a szülőin elhangzott, hogy az esetek 90%-ban az a gyerek, aki otthon jó, az az oviban "rossz", amelyik otthon "rossz", az az oviban jó.
Nórim az oviban kifogástalanul viselkedik, még soha nem állt a gondolkodósarokban (azt hiszem ő az egyetlen :lol: ) Neki otthon kell kiadnia a feszültséget, és ez valahol egy jó dolog, otthon "biztonságban" érzi magát. :lol: :wink:
A virgáccsal tegnap már hajlandó volt játszani, túl nagy lelki törést nem okozott neki, az tuti. SŐŐŐT, vagánykodott a nagymamának, hogy ő rossz volt és virgácsot is kapott :lol: Úgyhogy a végén még azt értem el, hogy büszke arra, hogy ő is "rossz" gyerek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

pussz

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Sziasztok,
Képeket csak hétvégén tudok feltenni, mert mint utóbb kiderült apa még nem rakta vissza a Photoshopot a gépre, mióta (nemrég) újra lett rakva :roll: .
Hétvégén mézeskalácssütést rendezek, mert megígértem, hogy viszek az oviba majd jövő héten szerdán, amit majd a gyerekek fognak kiszaggatni és megsütni az oviban és tutira akarok menni, nehogy rosszul sikerüljön nekik :oops: :wink: .

Nyuszi,
Jó fej Emi, hogy már most kezdi szervezni a szülinapi bulit. :lol:

Zit,
Avent fülek kellenek? Ha igen, hogy juttassam el hozzád?
De kár, hogy ennyi mindenről lemaradtatok, jobbulást Solyminak!

Andi,
Szegény Bálintod, jó kis nap :( .
Nekem a tegnapi volt hasonló: reggel élből elaludtam, kapkodás, gyerekek összekapása, egyszercsak hallom, hogy taccs, Lili telibehányta a háló közepét (szőnyeget). Mire kicsit összetakarítottam, már 9 múlt, mondom akkor most már maradj itthon(kutya baja, csak félrenyelt :? ), erre szólnak a szomszéd munkások, hogy most öntik a ház tetején a betonkoszorút, álljak ki az autóval nehogy ráfröccsenjen. Autó nem indul, embereket lerángattam a tetőről, hogy tolják be. Örültek nekem, de sajna nem ez az első eset, már volt ilyen, gondoltam rá, hogy átviszek nekik valamit már, mert kicsit ciki, hogy hetente betolják az autót :lol: :oops: . Szervízt is megjárta a tragacs, baja szerelő szerint nincs, valszeg ebből egy autóvillamossági látogató lesz, mert az aksi is garanciális még.

Csics, Bea, Banyóci, Ági,
Köszi a köszöntést! :D

Ági,
Feltenném az adventi naptárról a képet, mert már rég lefényképeztem, de nem bírom lekicsinyíteni a progi nélkül, bocsi, remélem hétvégén már használható lesz. Egyébként nagy sikere van, főleg Balánál :D .
Reggel 7-re úgy tudtuk összeszedni magunkat, hogy csak öltözött mindenki, reggelit apáék is elvitték magukkal meg mi is és később kajcsiztunk. Mi pl. a buszon :lol: .

Forti,
Nagykarácsonyba bárki mehet szerintem bármikor, de azért nem árt odacsörögni, hogy hogy vannak nyitva, de ha jól emlékszem, volt 1-2 idegen gyerek, akik a mi csopinkkal tartottak :D .

Halacska,
De, a Piuk Fancsi Lili csopitársa :) .
Virgács nálunk sem, volt de kezdem bánni, egy próbát megért volna, tekintve, hogy Lili milyen mostanában, szó szerint eszetlen, alig lehet vele bírni :roll: .

Beszti,
Hűha, micsoda helyzet, kívánom, hogy minden a legjobban alakuljon! Valszeg én is Máv-ba mennék a helyedben.

Kataa,
Nyugi, minden rendben lesz, az a lényeg, hogy elkezdett gyarapodni Leon! A következő hónap már bizti eredményesebb lesz, mert már veled minden rendben, de szerintem a jelenlegire sem panaszkodhattok, ennyi zűr után ez is szép teljesítmény! :wink: A tápival várjál még, nekem is minden este kiürült a mellem, pedig Lilivel aztán nem kevés tejet adtam le, mégis amikor este evett, pár óra múlva tudtam csak én is fejni. Balánál meg semmit, ő mindent megevett, hamarosan nálatok is beáll a kereslet-kínálat egyensúly. Nem tudom már ki írta korábban, de én sem vagyok híve az ébresztgetésnek, mert kell a mellnek is idő, hogy megtelljen megint, no meg gyógyulnia is kell. Főleg du én mindig hagytam hogy nagyot aludjanak, hogy estére jó sok tejcsi legyen, és jól be tudjanak lakmározni. Lehet a mellednek is jobb lenne, ha nem 2 óránként szopizna Leon keveset, hanem mondjuk 3-4 óránként jó nagy adagot. Nem tudom, ez csak az én véleményem, bocsi a belekotnyeleskedésért :oops: :D .

Na megyek vacsit gyártani,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


magdi, direkt Neked:
http://gportal.hu/portal/bellis-kreativ/
bal oldali menüsorból: karácsonyi lakásdíszítés

rit
anemona7
 
 


Rit! :lol: Ez nagyon jó! Köszönöm!

pussz

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Sziasztok!

Elég rohanós hetünk volt, nem nagyon tudtam írni, de olvastam.

Nálunk nem volt virgács, Noéminek nem kell, Ádám meg szerintem nem vette volna az adást :lol: . Nem kaptak túl sok mindent, a topikos bulin kapott kártyák nagyon bejöttek, minden nap játszunk velük (ők most is azzal játszanak :wink: ), egyébként meg csak egy kis édességet kaptak, Noémi egy szép hajgumit, Ádi meg egy kisautót. Ja, és Anyu mikulása hozott egy -egy párnát, Ádám Verdásat, Noémi meg Hamupipőkéset kapott.


Beszti!
Micsoda hírek :cry: . Ádámmal én is így voltam, már "túlhordtam", és csüt-ön lett volna a programozott császár, amit nagyon nem akartam, mert mindenképpen azt szerettem volna, hogy ő döntse el, mikor akar megszületni, és csak a végén vegyék ki. Végülis szerdán döntött, és jött :) .
Remélem, úgy lesz, ahogy szeretnéd. Ha semmi gond nem várható, akkor megpróbálhatod a MÁV-os megoldást. Az én dokim anno többször is mondta, hogy higgyem el, más orvos is van olyan jó mint ő, és ha baj van, ne várjak rá, hanem tűzzek az ügyeletre. Ő attól még nem fog máshogy kezelni engem, ha más doki is megvizsgál, ne adj' Isten, valamit csinál velem. A terhesség és a szülés alatt a baba és az anya a legfontosabb, nem az orvos.
Csak azt nem értem, hogy miért forszírozzák ennyire ezt a szülésindítást, mikor szinte minden doki hangsúlyozza, hogy a terminus előtt és után 2 héttel szülni teljesen normális dolog?!
A szülőszoba szerintem nem olyan nagy dolog, mikor Noémi született, akkor még a régi (egyetlen) 3 ágyas, függönyös megoldású szülőszoba volt a SOTE II-n, és nem volt zavaró. Igaz, rajtam kívül nem volt ott senki, csak utánam.
A szüléstől ne félj!!!! 13-áig még sok idő van, és (főleg a 4. babánál) pillanatok alatt történhetnek dolgok.


Judy
Noémi is mesélte, hogy volt egy kisfiú, akit próbált vigasztalni, és kihúzni a lábát, ami beszorult, de nem sikerült neki.
Szomszég kutya :x . Én nem vagyok egy hű de nagy kutyabarát (eddig csak 3-mal laktunk :lol: ), de ezt sosem tudtam megérteni... Miért kell bántani szerencsétleneket? És főleg miért kínozzák az állatok gazdáit azzal, hogy elpusztítják az állatot?

Ági
Van egy recept, amibe méz helyett juharszirup kell, és állítólag ugyanolyan, mint a mézeskalács. Íme:
13 dkg vaj
8 dkg cukor
1 tojássárgája
30 dkg liszt
1 tk szódabikarbóna
3 tk őrölt gyömbér
3 ek juharszirup (vagy 2 ek méz)

Először jól összegyúrom a lágy vajat, a cukrot, és habosra keverem a tojássárgájával. Apránként beleszitálom a lisztet, a szódabikarbónát, a gyömbérport, végül belecsorgatom a juharszirupot és addig keverem, amíg lágy tésztát kapok. Kicsit hideg helyre teszem, hogy könnyebb legyen vele dolgozni. Ha a tészta lehűlt, vékonyra nyújtom és kiszaggatom. Előmelegített sütőben 180 °C-on 10 perc alatt megsütöm.
(magánvélemény: őrölt gyömbér heleyett szerintem tehetsz bele sima mézeskalács fűszert)

Megmondom őszintén, még sosem sütöttem ilyet, de állítólag ez olyan, mint a mézeskalács, csak nincs benne méz.


Kataa!
Amíg hízik Leon, addig szerintem nincs baj. Sőt, ha esetleg stagnálna a súlya (persze, nem hosszú ideig), az sem lenne tragédia, csak ne fogyjon. Ha eleget pisil, nem sír, alszik rendesen, nem nyugtalan, akkor valószínűleg nincs gond. Ha éhes lenne, azt úgyis észrevennéd, mert valószínűleg ordítana egész nap :wink: .

Bea!
Ez a virgács-sztori hihetetlen jó :lol: . Csuda egy lányod van :wink: !


Képzeljétek, a barátnőm kisfia, akinek az apukája vállalta a miki-szerepet az oviban, feismerte az apukáját a hangjáról :cry:.



Végre sikerült beütemeznünk a karácsonyi vásárlást, holnap megyünk. Előre láthatólag nagy tömeg lesz (brrrr....), de nem kell olyan sok dolgot vennünk, talán megússzuk az idegösszeomlást.


Jó hétvégét,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok

Kataa

Nagyon, nagyon ugyesek vagytok!!!
Szerintem Leon elso havi hizasa nem hasonlithato masehoz, mert azert nalatok nagy zurok voltak. Ugy ertem azert a mellgyula+sebesedes miatt biztos sokat visszaapadt a tejed , vagyis kevesebbet kapott, mintha nem lett volna semmi gaz. Megneztem Emi kiskonyveben, o kb 200grot fogyott a korhazban (2650g-al szuletett, tehat kb. mint Leon) es kicsivel tobb ,mint 1 honap, 5 het mulva 3600 volt a sulya. En sem ebresztgettem, volt hogy 5 orat is aludt egyhuzamban, na az jot is tett a cicigyogyulasomnak. :) Nekem azt mondtak a Kutvolgyiben, hogy a kis sullyal szuletett babaknak tobb alvas kell az elejen, hogy behozzak a lemaradast.:) Szerintem 0.5-1.5kg kozti hizas teljesen normalis. Ha nem sir kajaert amit ugyis erzekelsz ugye, akkor ez igy eleg neki valszeg.

Bea

Elfelejtettem irni a multkor, hogy Anna a Mikis kepen tenyleg olyan, mint egy kis filmsztar...:):):)

Ilke

Jo kis reggel lehetett....

Panda

Ilyenkor orulok neki, hogy igaz mar dolgozo mami vagyok, de szabaduszo, illetve nem teljes allasban, mert hetvegen semmikepp nem mennek ajandekot vasarolni....a tomeg a hiperekben valami elkepeszto....sok sikert nektek holnapra!:)
De sajna meg en sem allok tul jol es az a baj, hogy nagyon otletem sincs.:(

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Sziasztok
Ilke
esetenként kerge gyerek sorába petikét is benevezem :lol:

Panda
én ma voltam a Tescoban néhány dolgot venni fél5kor és tömeg volt igy csak azt vetük meg amit szeretünk volna nézelödni nem :? ,idegöszeomlástol csak kora reggeli vásárlás ment meg :wink:

Lányok
Petike rugdos mindent ,és szándékosan ,anak elenére hogy rá szolok 2x de ha nem használ akor kénytelen vagyok rácsapni a lábára,ma minden elözmény nélkül megrugot :( persze azonal rácsaptam ere elkezdett sirni és apjához szaladt .Ilyet itthon nem lát max az oviba de ottsem hiszem. :(

Pusz Csics
csics
 
 


Judy
Jobbulast a kicsinek :wink: Ha Gergo most nem kapja el akkor tuti segitett a mutet,drukkolok.
Hat kakil+pisil rendesen,nem mindig tele a pelenak de gondolom eleg.Merem neha es 60-t eszik,ezt kb 2 orankent,delutanig.
Tegnapi nap katsztrofa volt,Delutan 3-tol ejjel fel 2-ig nem tudott elaludni,orankent volt a cicin,es ha nem akkor dajklani kellett ,mert sirt :? Mar mindent probaltam,de semmi nem jott csak tatogott es tuti ehes volt,vegso elkeseredesben elovettem a cumisuveget es lenyomott 40 tapit. Hat kellett meg neki fel ora cici,de utana legalabb aludt.
Viszont reggel meg alig tudta bekapni a cicit..ugyhogy azt hiszem cumisuvegnek befellegzett,mert O az a baba aki egytol is cumizavaros lenne. (hiaba,miert is ne tortenne meg ez velem.. ) Aztan 4 ora mulva keltettem enni,jol belakott es aludt ujabb 4 orat.Ugyhogy tuti az eheseg jatszik be nala este.
Ma este megprobalom poharbol itatni,mar mas otletem nincs.
A szoptanit miert is maceras???
Meg jo hogy Alex ma meg holnap anyueknal van delig,mert igy tudtunk reggel aludni kicsit.
Kutyamergezes nagyon durva,ugy latszi kvalakit zavar az utaban az ugatas...es igy oldja meg..de szerintem erre lehet feljelentest tenni,nem?

Magdi
IGazad van,en is igy gondolom...tovabbra sem valtozott a velemnyem a hiperekrol :?

Ilke
A vedono es doki szerint kell neki a 2 oras szopi,mert meg nagyon pici,es be kell hozni a sulyat.Meg ugye a cicimnek is kell az inger.O delelott nagy alvos,elaludni 4-5 orat is tuti...
Ejjel emg reggel ugyelvezem hogy csak ugy nyel mert tele van a raktar.
Hagynam en aludni delutan,ha aludna,de lassan egy hete delutan 3-tol ejjelig nem alszik.

Panda
Hat stagnalt neki a betegseg alatt a sulya egy egesz hetig,na akkormondta adokino hogy ez ok csak ne fogyjon.nagyon jo hogy mind O mind a vedono biztatnak es tudjak ez nemsemmi amin tul vagyokes meg szoptatni akarok,csak varom mar hogy legyen tobb vegre.
Este lemerjukhogy mennyit hizott a mult het ota...

Nyuszi
Koszi,nagyon jol esik hogy biztattok.Hat en orulnek egy fel kg-s hizasnak is,marminta szuletesi sulytol szamolva.
Amugy nem parazok,mert max kap uveget,es kevesebbet fogom szoptatni,csak nelennek ennyire makacs....Ha mar tenyleg megszenvedtem erte,akkor jo lenne ha sikerulne....

K

Kép
Kép
kataa
 
 


CSics
Próbálj meg nem odacsapni. Sokkal eredményesebb, ha elmondod neki, miért nem szabad, miért rossz, amit csinál. Mivel még kicsi nem érti miért csaptál oda. Meglátod be fog jönni, és neked sem lesz lelkifurkád. Ééés sok türelem!!! Ha nem megy, lehet bemenni a szobába és egy párnába ordíts bele.

Kataa
Nekem sem jött az elején a fejésnél pár millinél több 2 szopi között, de minál többet cicergettem magam, utána már a mennyiség is felszaporodott. este nekem is üresebbek voltak a cicik. időnként éjjel is fejtem, mert annyira feszült, hogy majdnem megbolondultam, dani meg nem ébredt. volt olyan, amikor lefejtem, hogy utána pár perccel ébredt, és gondban voltam, hogy most fejtem ki, mit fog szopni. azért rátettem mellre, és frankón kiszipkázta az adagját. igaz a teljleadó reflex később jött, mint teli cicinél, de bejött. De már ez is szép teljesítmény, hogy ennyit hízott Leon, és az a lényeg, hogy jó úton haladtok, ezután már jobb lesz meglátod!!
Nem lehet, hogy reggel azért nem tudja bekapni a cicit, mert nagyon tele van tejjel és kemény a mellbimbó udvara? Nekem is ez volt, olyankor kicsit kézzel fejtem ki belőle, hogy puha legyen, és jól bedugtam a szájába. Bele fogtok jönni, nekünk is 6 hét kellett hozzá, mire összeszoktunk.Drukkolok nagyon!!!

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Kataa
Gergő is kis súllyal született, ő 2750 volt. ilyen kicsi súlynál nyugodtan szopizzon csak 2 óránként, vagy akár gyakrabban is. én sajna hallgattam a sok jótanácsra, hogy szigorúan 3 óránként és csak egy mellből....ezért nem tudott szaporodni a tej, meg a gyerek se hízott, utána meg már késő volt... a szoptanít olyan, hogy a nyakba kell akasztani egy kis műanyag palack, két kis csőből jön a táp, amit a cicivel együtt kell bekapnia, és így is több inger éri a mellett. az elkészítés, felszerelés, fertőtlenítgetés...miatt macerás.
szerintem Neked nincs rá szükség, de majd írd meg mit mértetek este.
nekünk is így volt, hogy reggel tele volt és nem tudta olyan könnyen bekapni.

Magdi
undorító az egész történet. miért kell minden szart beengedni az országba???? a magyar termelők meg szépen tönkrementek...multik meg jókat kaszálnak a szegényeken, akik megveszik, mert olcsóbb mint máshol... én igyekszem mindig magyar terméket vásárolni, ezek mind külföldi vadakok voltak... német tojás. röhej.

mi ma is mikulásoztunk apa cégénél, volt filmvetítés is, na azt nem bírták végig, a Nagyon vadon volt.
hát, gonosz vagyok, de már elég a mikulásból :lol: :lol:

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


kataa
esetlegh nem lehet, hogy reggel azért nem akarja, mert nem is igazán éhes?? - nálunk pl. képzeld most 3 olyan éjszakám volt, amikor elkezdett 2 óránként kelni, csak ciicivel tudtam visszaaltatni, aztán reggel meg jött az üvöltés és elfordulás...ma kiderült, hogy azért, mert nem éhes, hiszen azért éjjel nem kéne egyfolytában kajálnia, viszont még hulla fáradt a sok kelés miatt. -csak hát ez ugye nem olyan egyszerű, mert nekem vinnem kell Dodeszt az oviba, így ő is jön, nincs mese. Ma viszont pihi nap van, szépen visszaaludt - és aludt f9ig.

ja, amúgy most volt itt a szomszédunk, hogy napkitörés volt, és az ö anyukája is alig aludt az elmúlt pár napban - na ha ez, akkor ma már alszunk, mert vége :)
anemona7
 
 


Sziasztok!
Szép tavaszi napokat! :wink:

Ha vkit érdekel akkor nézze meg ezen a linken a programok menüpont alatt az adventi részt. Ma voltunk és Annával nagyon jól elszórakoztunk. (Sajnos, apa dolgozik).A Kip Kop előadást néztük meg, illetve csak félig mert a sok bXrom felnőtt elénk állt egy idő után és nem láttuk az előadást. :cry: Tisztelet a kivételnek de miért csak magukra gondolnak az emberek??
http://www.kiralyikastely.hu/index1.htm

Hó hiányában nem szánkóztunk de sétakocsikáztunk. A tulaj el is árulta, hogy örül, hogy nincs hó mert nincs is szánkója. :roll: Bennem meg felelevenedett a múlt. Mivel a nagyim a Kastély egyik szárnyában, egy lakásban lakott, én is sok időt töltöttem nála. Még az orosz katonákra is emlékszem, akik savanyú, fekete kenyeret adtak nekem....Tényleg furcsa volt. A lakást viszont rossz volt látni kivülről. Még mindig uaolyan állapotban van, felújítatlanul, mint tizen valahány éve, amikor a nagyimat kiköltöztették. Nincs pénz a renoválásra. Az egyik volt osztálytársam mesélte, akinek az édesapa per pill a kastély igazgatója, hogy most Eus vonalon próbálnak pályázgatni, és pénzt szerezni. Na, elnézést ha elkalandoztam...

Brigi
Majd gyere és meséld el te is a mikit! Kíváncsi vagyok!

Gc
Én is kivi vagyok, hogy meddig tart a "jókislány" szerep. de tudod, a miki mindent lát, és bármikor beugorhat a szanaszét hagyott játékokért. :wink:

Nyuszika
Kicsit megnyugodtam, hogy az olyan szófogadó kislányok is mint Emike, is el tudnak néha romlani. :) Igazából, ez nem is jó megfogalmazás (elromlanak). Mondta egy ovinéni ismerősöm, hogy a gyerekeknek is ki kell adniuk magukból a feszkót. Emi pedig otthon adja ki. Anna mondjuk nem válogat. Az oviban is tud alakítani. És ami nagyon érdekes, hogy csak az egyik ovinéninél. Szal már ismeri a határokat. Mondjuk az idősebb ovinéni fejére nőttek más gyerekek is sajnos. Terelegetem Annát, nagyon igyekszem, de az oviban látott viselkedéseket nehéz itthon korrigálni. Tényleg nagyon sokmindent hoznak haza.
Filmsztár :lol: Annyira kiváncsi vagyok, hogymilyen lesz majd kamaszkorában és mi lesz belőle ha felnő. Igazából csak boldog legyen, ehhez az egyhez ragaszkodom. :!:

Judy
Tetszik nagyon a Zorka név. Hogy jutott eszetekbe? Mentek Sopronba mostanság? Esetleg Ausztria? Egy kis feelinget úgy olvasnék...

Magdi
Nóri is otthon vezeti le a feszkót ezek szerint. :) Tényleg le kell vhol, hiszen mi, ill. legalábbis én is ilyen vagyok. Csak én már tudok csendben is. Bár az olaszos ordiba jellemzőbb. :oops:
Annáéknál is van gondolkodósarok. Ő már volt bent. :) Na jó, nem gyakori vendég ott.

Ilke
PF-t a babaszobáról ismerem. Ill. az anyukáját. De kicsit a világ!!

Kata
Lehet, hogy Leon összetéveszti a nappalt az éjszakával? Hallani hallottam már ilyenről, de hogy mit kell ilyenkor tenni?! Jaj, annyira szeretném ha már arról tudnál írni, hogy minden ok és szoptatni is jó és szeretsz! De tényleg! Tudom, hogy te is ezt szeretnéd! A védőnénid és a dokid is melletted állt eddig is, megbíztál bennük, mondtad. Mivel a védőnőnek nagyon sok a tapasztalata, ezt is mondtad sztem hallgass rájuk! Mivel Anna is kis súllyal született, sztem eddig ő született a topikban a legkissebbel (2450g) ezért én 1 éves koráig éjjel-nappal 2-3 óránként szoptattam. Ne vessetek meg! Nekünk így volt a jó. Engem ez nyugtatott meg. Persze én szívtam a legtöbbet. Nem azt mondtom, hogy ez a tuti megoldás, sőt. Lehet, hogy a következőnél nem is tudom majd csinálni. Babától is függ.
Nagyon drukkolok még mindig, remélem tudod :?: :!: +++++++++++++

Panda
Ettől féltem én is! Ezért volt jó, hogy Gc be tudott szervezni egy külsős mikit. És a kissrác, hogy reagálta le?? Mekkora csalódás lehetett neki. :cry:
b.

Anna 2002. június 30.
Keve 2007. június 29.
halacska
 
 


Sziasztok
Gumicukor
Azt hiszem megfogadom a tanácsod és föl hagyok a verekedésel :D

Kataa
+++++ Drukk :D

Pusz Csics
csics
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?