Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Bella, úszni mundenképp szeretnénk majd vinni (van az oviban is úszás) és a tágabb családban van, aki ezzel foglalkozik :) de általában 4 éves kor fölött kezdik.

Dike
KépKép
KépKép
dike90
 
 


Bella:
Én az ügyeletesnél szültem, mert a dokim péntekentként nem volt Budapesten. Nagyon rendes volt, szerintem ugyanúgy elvégezte a munkáját, mint ha az ő páciense lettem volna. (Még a manit is alig akarta elfogadni :lol: )
Mondjuk ez a Szent István volt.

Ja jut eszembe, Livi is ott szült csak a Kalocsainál, azt hiszem most is ott fog. Nem panaszkodott semmire a kórházzal kapcsolatban.
De miért lennél Te hátrányosan megkülönböztetve??? :?

Klarissza
klarissza
 
 


Klarissza-
Hát, ezermillió dolgot el tudok képzelni, onnan kezdve, hogy utolsóként foglalkoznak veled. Egy szülésközeli kismamának meg van annyi baja, hogy éppen nem képes az érdekeit képviselni nagy hangon. Ilyesmi.
Nem szükségszerű, hogy ez előforduljon, de kis fantáziával el tudom képzelni. Inkább biztosra megyek, ha aztán nem a dokimnál szülök, akármi miatt, akkor nem, de mégis van kire hivatkozni, amikor beállítok szülni.
B.
bella2
 
 

 
 

Sziasztok!

Bella, persze, megnyugtatóbb azért a saját doki... Már ha lehet még egyáltalán választani, nem tudom, mikorra váltják be az ígéretet/fenyegetést, hogy ez a rendszer megszűnik, de reméljük, nem egyik napról a másikra.
Beáta, olvasgattalak a másik topikban, ahová szoktál írni, és teljesen meglepődtem, hogy a Kármelban is éltél. Azért ez nem semmi :) Oda sose tudtam volna belépni, a 8b-be pl simán... (De mégsem tettem :wink: ) Ez az adósságkezelés se lehet egy egyszerű munkakör. Az adósok nem téged szoktak szidni? Hogy bírod idegekkel?
Szomszédság, te jó ég... Ezek után is van még kedved odaköltözni? ... :?
Oltások: rotavírus ellenit most már nem adatom be, mert tavaly szereztünk némi védettséget (teljeset meg úgyse lehet), barihimlő G-nek volt, J meg nem kapta el a bölcsiben sem, legközelebb inkább benyalatom vele, ha ismerősöknél lesz. Vagy megvárom az oviban.
Képzeljétek, teganp Gellért egy rajzversenyen első díjat kapott! Annyira örülök, főleg, mert eddig nem a kézügyességéről volt híres, de most hirtelen nagyon beindult :)
Szép hétvégét mindenkinek,
Klára
klara
 
 


Beáta!

Húúú de dühös lehetsz most az új "szomszédok" miatt! :evil: Legalábbis én az lennék. Kik ezek, jogcím nélküliek, vagy a tulaj "adta ki" nekik?

Klára!

Gratulálok Gellértnek a rajzverseny eredményhez! :)

Egyéb: mi a véleményetek a Mikulás ünnepségkről? Edddig nem voltunk ilyesmin, és nem tudom mi a jobb, ha 1.) mesélünk nekik, és megtalálják a Mikulás "titokban elhelyezett" ajándékát és az egész a képzeletükben zajlik, vagy ha 2.)"igazából" találkoznak a Mikulással, aztán ki tudja milyen élmény lesz nekik... :?: :?: :?:
Vendég
 


Skála-kópé:
Nekünk tavaly nagyon bejött a Mikulás ünnepség :) Illetve Lackó nagyon élvezte. A mi cégünknél volt egy varázsló, aztán volt egy színjátszókör és az egész zsibbongás, kajálás, rohangálás Mikulás az ajándékokkal nagyon tetszett Lackónak.
A férjem is francia cégnél dolgozik, de mivel 100%-ban franciák a tulajok sokkal többet költenek az ilyesmire :? Szóval tiszta luxus volt (belvárosi étterem, Kemény Henrik szerződtetésével stb.) szóval még jobb volt. Lackó annyira élvezte, végig sikongatva nevette az előadásokat, a végén már mindenki rajta nevetett :)
Szóval nagyon bejött mindkét helyen, mi idén is megyünk, mindenképpen.
Mondjuk a Mikulással való találkozásnál elég sok gyerek sírt, de szerintem akkor egyszerűen nem kell erőltetni, hogy mindenképpen odamenjen, vagy átvegye az ajándékot és kész. A szék mögül is lehet lesni ezt a piros ruhás, nagy szakállas furcsa embert :)

klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok !

Mikulás: Szerintem jó az ha a gyerek őrül a "Mikulásnak" még én is örülők, mindig kitisztitjuk a csizmánkat és ...utána jőn a mogyoró nari és naska..hihihi :oops:Jó az ha a gyerekkel együtt van előkészítve a csizma és éjjel belopoztok a szobába és odateszitek a kicsi meglepit(soha ne játékot szerintem)és reggel rákell vezetni a gyereket h találja meg az ablakban a meglepcsit.
Ilyen pl a fogtundér akinewk odaadód a fogat(párna alá teszed)és másnapra egy kicsi meglepit kap érte cserébe a gyerek...
De az sem árt ha utánanéztek és tudjátok ki az a Szent Miklós=Kolos magyarul és esetleg beszéltek róla a gyereknek, mint karácsonykor :Ki is az a Jézuska stb..(ez az én véleménywem...)
Sokszor hallottam én is h a gyerekek 1* megijednek a Mikulástól de ha felvannak készítve akkor talán nem(képek mutógatása stb..)

Szomszédok:a nénik a házból már elmentek az Önkormányzatba tanácsot kérni mit lehet ilyxenkor tenni amikor a tulaj unokaöcse munkásszállót csinál a munkásai számára!Ez a ház nem átmeneti szálló!Sőt már lett szólva a tulaj öcsének is ha nem értenek a szóból majd beszélek én a tulajdonossal és utána megyek feljelentést tenni!!
Fő a nyugalom a házban!Odaköltőzünk és majd rendet teszek !!!

Alakulgat a lakás!!!!

Karmel:Életem legszebb hónapjait éltem ott.Iszonyú kemény de megéri!Multhéten írtam Nekik levelet és megígérte Mirjam perjelanya h kapok egy Nővért aki imádkozik majd a családomért stb..(Tudod Klara h megy ez)
Iszonyú szép a Démaék kislánya .

Rota oltás:anyám az Innovatí gyógyszergyártók Egyesületében minden titkárnő fordító irodavezető és megtanácskozta a nagyokosokkal :felesleges beadatni a gyereknek a kőtelezőkőn kivűli oltásokat .csk akkor ha:pl anyuka óvónéni vagy rengeteg a gyerek körülőtte stb..
B.

Tegnap hallottam egy szupi banános süti receptet a paprika tv.ben,érdekel benneteket,leírjam?
B.

Kép
beataa
 
 


Beáta! :)

Hát, hogyne. Ha megtennéd!?!
bella2
 
 


Megcsináltam a babános sütit!Hát elég jó de én dupla adagban csináltam mert nagy a tepsím és igy dupla idő id lett!

25 dkg vaj/rama pl.
20 dkg cukorral habosra keverem
2 banánt(én 3 tettem mert kicsi volt)összetörök és belekeverem
4 tojást hozzáadok és azzal is elkeverem(egyenként adtam hozzá)
25 dkg lisztet és
1 cs sütőport adok hozzá

Ezt igy egybe zsupsz bele a tepsibe
25 p sül(nekem 1 ó 10 perc lett a dupla adaggal)
Tetejét porcukorral megszortam
Párom szerint ezt UjZélandon citromos masszával bekenik)
Jó étvűgyat,pik puk megvan
B.

Kép
beataa
 
 


Mikulás: Csizmasuvickolás nálunk is lesz. :) Mi tavaly a templomban "találkoztunk vele", és nem volt semmi gond. Az esti mise után volt egy kis műsor, aztán csomagosztás. Róza még sokáig emlegette. Idén is ezt tervezzük, bár az oviba előző nap jön, zártkörű rendezvény lesz :? Azt még nem tudom, ha megkérdezi, hogy akkor most ez hogy is van, arra mit fogunk válaszolni. :?

Dike
KépKép
KépKép
dike90
 
 


Ja, nálunk si ez van, hogy több helyre is jön a Miki... :lol: De sztem ezzel nincs gond, simán megmondjuk, hogy végigjárja a házakat, ovit, templomot, iskolát, és mindehol kapnak tőle a gyerekek ajándékot. :)
Dike, ti melyik templomba jártok?

Oviban nálunk is zárt körű sajna.

Itthon természetesen nem jön maszek Mikulás, csak reggel az ablakban találják meg a nyomait, hogy itt járt :wink:

Beáta, köszi a receptet :)

Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Én már el vagyok havazva, úgyhogy csak olvasok. Majd jövök a hét vége felé.

Beáta, ez olyan, mint egy muffin recept. Próbáljátok meg úgy, hogy apróra vágott Party tortabevonót is szórtok bele! :wink:

Kyra
kyra
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérésem, kérdésem hozzátok.
Esetleg tudna nekem valaki kölcsönadni egy estére hangot adó játékhangszert/hangszereket?

Vagy van esetleg valahol játékkölcsönzési lehetőség?

Köszi:
Klarissza
klarissza
 
 


Klára, igen de azért azt látja, hogy a két miki nem ugyanaz, főleg mivel a templomi nem a szokásos coca-cola mikulás hacukában van, hanem az esperesünk ünnepi ornátusában+saját szakáll :D , de amúgy kár ezen előre agyalnom, lehet hogy simán elrendezi magában. Egyébként mi a Rózsák terére járunk, a kicsi görögkatolikus templomba, mivel hogy azok vagyunk, pontosabban a lányok és én. A férjem rk, de hat lóval se lehetne bevontatni egy római misére, pedig én elmennék néha. Elvarázsolta a liturgiánk, ez van :lol:

Erről jut eszembe, nem tudtok valahol egy jó templomi koncertet így karácsony előtt?

Klarissza, sajnos nekünk csak csörgődob meg zenélő műanyag szaxofon van, gondolom ennél valami komolyabb kellene.
Dike

Dike
KépKép
KépKép
dike90
 
 


Sziasztok!
Dike 90:a görög kat templomot ismerem:amikor szomorú a lelkem beugrok egy :vesperásra és jó nagyokat szippantok a :liturgiából!!!
Nagyon szép és lelki az a templom!Szeretem!Főleg mert a Rózsák terén lévő nagytemplomot már évek óta újítják és állandóan felvan valami rácsozva.nejlonozva stb...
Szent Miklósról kell képeket mutatni=templomi "Mikulás"(amit irtam ezelőtt)

Ja a banánokat jobb felvágni és nem nyomkodni és jópersze lehet egyebekkel is izesíteni a sütit!

B.

Kép
beataa
 
 


Dike:

Nem adnátok kölcsön a csörgődobot egy estére?
2 tábla MILKA csokit tudnék felajánlani érte :)
És akkor már nem is kellene mást szereznem, mert családon belül sikerült megoldanom.

Klarissza
klarissza
 
 


Klarissza!

Ez igazán nem is csögődob :oops: , hanem ilyen :

Kép

kb. akkora mint egy zsömle, elég veszett hangja van, de ha azért kell, nagyon szívesen kölcsönadjuk. A csokival nagyon ari vagy, de az egész nem ér szerintem annyit :) .
Dike

Dike
KépKép
KépKép
dike90
 
 


Sziasztok!

Klarissza, nekünk csörgődobunk és kis gitárunk van, meg olyan nem húros, hanem gombos babagitár, műanyag. Már ha Dikéé netán mégsem :wink:

Dike, nekem is nagyon bejön a görög liturgia, lánykoromban jártam vesperásra, nagyon szerettem, annyira szép. :) (Regnumos templomban is elvben görög az egyik mise, talán a szombat esti, de nem az igazi.)
Mikulás: eddig enyémeknél nem okozott problémát a különféle Mikik azonosítása. :) A gyerekeket ezek a dolgok nem nagyon szokták zavarni. :)

Klára
klara
 
 


Dike:
Nekem ér annyit :)
Nincs időm rohangálni utána boltokban és meg egy ilyen mindenképpen kellene, bár lehet, hogy nem is fogják használni, de lehetőségként ott lesz....
Majd a részleteket priviben :)

Klára:
Köszi a felajánlást, de elég lesz a már gyűjtött hangszermennyiség :)

Klarissza
klarissza
 
 


Elnézést a beledumálásért,

Dike,

küldtem privit.
én még ma nem tornáztam, de hamarosan fogok!! :oops:

KépKép
KépKép
esztermami
 
 


Hahó!

Ennyire sehol senki? :roll:
Készültök a Karácsonyra?
Adjatok életjelet! :)

Üdv, Klára
klara
 
 


Én itt! :)

Túlvagyunk a Mikuláson - részben. Hétvégén elmentünk az Állatkertbe, és ott is volt egy Mikulás. Jó volt, mert nem direkt Mikzlás-ünnepségre mentünk, hanem olyan volt, mintha összefutottunk volna vele! :) Zsoltinak nagyon tetszett. Ma reggel jött az oviba is, megtalálták a (vicek-vacak csokikkal teli) csomagot a benti cipőjükben, majd miután a kisfiam és nyilván a többbi gyerek is, elkezdhetett volna örülni neki, megkérték az apukát, hogy akkor vigye haza a csomagot, mert a csoportba bevinni nem lehet élelmiszert... :shock: Azt sem engedték meg, hogy ott egyet bekapjon... Persze a gyerek bőgött. Értenek a gyerekek nyelvén... Miért nem lehetett ezt mondjuk a délutáni alváskor/elmenetelkor megtalálniuk?!?

Vannak még ilyen kedvenceim, de most nem fárasztalak titeket. Mindegy, azt legalább megtanulja a gyerek az ovibaan, hogy az életben sok ostoba és értelmetlen szabályhoz kell alkalmazkodnia, és nem mindig az ésszerűség jegyében történnek a dolgok. :twisted:
Vendég
 


Szia Kópé!

Micsoda Mikulás lehetett ez... Igazi Miku az oviba nem is jött? Akkor ahány ovi, annyi szokás? Hozzánk jött minden csoportba egy nagyszakállú, és ő vette elő a zsákjából az ajándékcsomagokat - annyira nem is volt vicik-vacak :wink: Bár volt benne egy nyalóka, de azt a jól "idomított" gyermekeim nem is kérték. :lol: (Nálunk tilos a nyalóka és a cukor, a fogak épsége miatt. De azért nem vagyok annyira kegyetlen ám, csoki az mehet :P )
Amúgy most az a legújabb, hogy Wekerlére szeretnénk költözni :) De majd csak tavasszal vagy nyáron... Bízom a Gondviselésben :wink:

További életjeleket kérünk szépen, mi ez a kihaltság??? :roll:

:) Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok. Nálunk is megvolt a Mikulás sorozat, az oviban nem tudom pontosan hogy volt, a csomagokat akkor vehették ki a gyerekek egy nagy dobozból, mikor jöttünk haza. Ezen kívül annyi derült ki, hogy Róza sírt egy picit, mivel át kellett menniük egy másik csoportba (ez nála kritikus pont), és hogy a mikulás táncolt az ovónénivel :) , jó buli lehetett. A csomag nálunk is elég vacak volt, tele műcsokival, Róza lelkesen bontogatta, de alig evett belőle, szerencsére nem egy édesszájú gyerek.
A templomban meg Regi megmakacsolta magát, nem volt hajlandó bembenni, hanem a lépcső rámpáján föl-le mászkált, így ez kettőnknek kimaradt, de amint meglátta Rózánál a csomagot, persze neki is kellett. :roll:
És közben találkoztunk az Ikeás mikulással is, Róza szerint az volt az igazi :lol: .
Kópé, hát tényleg furcsa ez a hozzáállás, ennyire nem tudnak "gyerekfejjel" gondolkodni? A délutáni alvás már megy?

Klára, Wekerle az szép hely, mostanában többször is jártam arra autószerelőhöz, és mindíg úgy jöttem, hogy keresztül rajta gyönyörködni. Engem csak egy zavarna, ezeknek a Kós Károly házaknak elég kicsik az ablakai nem? Iskola milyen ott?

Képzeljétek tegnap délután kimenőm volt, és a barátnőmmel elmentünk a Vörösmarty térre nézelődni, aztán beültünk egy teázóba és tök jót beszélgettünk (pedig majd minden héten itt van nálunk). Olyan jó volt egy kicsit kimozdulni, és olyan jó volt utána hazajönni. :)
Szép napot! Dike

Dike
KépKép
KépKép
dike90
 
 


Sziasztok!

Dike, valóban elég kicsik az ablakok Wekerlén a kis házakban... Amúgy azokat tulképp nem is Kós Károly tervezte, csak a főtéren pár nagyot, meg a koncepció ered tőle. De a telep hangulata mindenképp páratlan. :)
Sulik jók vannak arrafelé, a telepen is, de mi Kispesten néztünk ki egy kis református sulit, az az álmunk. Van kéthetente előkészítő ott, ma is megyünk. :) Nagyon tetszik Gellértnek, a tanítónéni is aranyos. Csak hát előbb oda kéne költözni...
Ikeás Mikulás milyen volt? Gondolom, nem piros ruhás :lol:
Nálunk szombaton volt még egy eresztés Mikuból anyósom iskolájában, el is mondtak neki egy verset ketten nagy bátran. :)

Sziszike, egyben vagy még?
Többiek :?: :?: :idea:

Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Gyorsan néhány mondat :)
Mi élünk, Lackónak utolsó hét a bölcsiben.
Szeptember óta csak két napot "betegeskedett" úgy örülök Neki!!! (Hát még a munkahelyemen, hogy örülnek neki :lol: )

Nekünk elég izgi lesz a Karácsony, ugyanis idén Zentán töltjük, Lackó az apukájával már most szombaton leutazik, én pedig 1 hétre rá utánuk utazok. Aztán 27-én én viszem Lackót Debrecenbe, mert az apukájának vissza kell jönni dolgozni, és csak 1-én érkezünk haza, mármint Budapestre. Szóval semmi fa állítás, sütögetés, görcsölés, csak hagyjuk, hogy kiszolgáljanak bennünket a Nagyik :)
A mi családunkban, amúgy is csak a gyerekek kapnak ajándékot, felnőttek csak apróságokat, úgyhogy már a vásárláson is túlvagyunk :) Hurrááá!!!

Bébiszitter alakul...bár volt olyan óvónő jelentkező, aki Biatorbágyról, akart mindennap Zuglóba utazni...1500Ft/órás bért kért volna :roll: Legalább napi két óra utazás...nem is tudom, kicsit sajnálom szegényt... manapság egy kis kiegészítőért mit nem vállalnak az emberek....

Dike:
Csörgő ügyben írok privit :)

Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok!

Én is olvaslak benneteket néha, de legtöbbször írni már nincs idő...
A Mikulás téma szerencsésen lezajlott nálunk is. A Legnagyobb ragaszkodik legjobban a cipőtöltögetős dologhoz, pedig másodikos!!! :)
Korábban direkt nem engedtem őket ilyenkor oviba, bölcsibe, hogy ne találkozzanak álmikulással, most meg örültem, hogy Waldorfban ilyen butaság biztosan nem lesz. Hát lett!! :))) De megbeszéltük, hogy ezek, meg az áruháziak álmikulások, az igazi éjjel jön.

A Waldorf ovi biztos tényleg drága, de nemcsak a játékok mások, hanem a hozzáállás. Van, akinek megéri a tudat, hogy a gyerekkel nem fognak feladatlapozni, és arra koncentrál az óvónéni, h a személyiségét kibontakoztassa, nem pedig arra,h rendesen viselkedjen a kettesével való udvarra-vonuláskor. Ez kicsit szigorúan hangzik, de én már többször megjártam mindenféle közintézményben.

A szülészorvos-választáshoz annyit, hogy kórházi gyakorlaton vagyok szülészeten és bizony az az egyetlen biztos pont, ha van választott orvosod. Mégha szabadságon van is éppen, másképp kezel a kollégája, ez biztos.

Nagyon szép és boldog karácsonyt mindenkinek!

Ilon
:)
ilon
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon pörög a topic, igaz én se nagyon jöttem mostanában.

Megint betegek vagyunk, pedig már egész sokáig járt egy huzamban! Múlt héten köhogni kezdett, dokinéni egyből kiírta, hogy már ne is menjen karácsonyig. Jó lesz januárban újra beszoktatni...
Ma du. megyünk a fülészetre, mert az egyik fülére alig hall Zs gyerek, gondolom be van dugulva, meg a manduláját is meg kell nézni, mert folyton tátott szájjal bambul.

Orrrmandula tapasztalatok?

Sziszike? Veled mi a helyzet? Lassan jön a bébi, ha jól emlékszem!

Ilon,

Most, hogy már az én gyerekem is ovis, sokmindennel egyetértek, hogy a normál ovikban nem a legmegfelelőbb a gyerkekhez való hozzáállás... Lehet, h az én gyerekemnek is Waldorf oviba kellene járnia?!? :roll: :shock:
Azt értem, hogy vannak dolgok, amiket meg kell tanulniuk: kézmosás, fegyelmezett viselkedés a folyosón, WC használat stb.
De azt nagyon nem értem, hogy miért találnak ki felesleges szabályokat a gyerekek játékához. Pl. van egy kis baba-ház, amiben vannak kisasztalok, mosogató, vasalódeszka stb. Persze minden gyerek azzal szeretne játszani, de az a "szabály", hogy egyszerre csak 4 mehet be, aki ezen kívül be akar menni, annak kopognia kell, és aztán vagy beengedik vagy nem.
Egyszerűen nem tudom, miért nem bízzák a gyerekekre. Miért ne mehetnének be akár 10-en, aztán úgyis maguktól rájönnek, hogy úgy nem lehet játszani, és a fele kijönne. Verekedés, lökdösődés esetén meg nyilván közbe kell lépni az óvónéninek. Miért kreálnak - a gyerek számára, de számomra is- teljesen érthetetlen szabályokat? Persze, így legalább megtanulják milyen az élet... :evil:

A másik kedvencem, hogy az ebéd közben nem lehet inni, mert a leves is vízből van... Amikor ezt elmesélte itthon a gyerek, eszembe jutott ugyanez a jelenet kisiskolás koromból, amikor az egyik osztálytársam azért kapott beírást, mert "leves közben vizet ivott...". :shock:
Lehet, hogy ezt oktatják a pedagógiai főiskolákon? :roll: Vagy csak én vagyok túl liberális? :oops: (egyébként nem vagyok az!!!)
Vendég
 


Sziasztok !

Gyorsan bekukkantok aztán folytatom a karácsonyi sütőgetést amig Kolos alszik.

Tehát akár hiszitek akár nem a lakás még mindig nincsen kész!
Az asztalos 3* lemondta h jőn és most vasárnap azért nem jött mert a nagyija balesetezet!!Mi jöhet még.
A kapcsolokat megrendeltük már több mint egy hete elv csütörtökre jött volna és szombaton még sehil nemvolt.

Tehát karikor még nemleszünk ott de talán szilveszterkor!!

UTÁNA egy ideig csak vasárnap irok majd amikor anyumnál leszek és ott van gép, mert nekünk még bekell vezetni a tv enternet vagy amit éppen akarunk....

Kolos lázas volt és én is(én voltam az első megfázos)+jőn a foga és éjjel 4 kor több mint 1 órát órdított mint akit nyuznak!!Ilyesztő volt (a végén hánytam mert annyira sajnáltam látni a fájdalmát stb..)

Mit süttők karácsonyra:Én nem sokat mert Kolos korlátoz!

Hókifli,bejgli,kokusz/csokigolyók és halászlé amitt beválaltam.A többit anyám és nagyim.

Majd még irok

B-.

Kép
beataa
 
 


Sziasztok!

Na végre egy kis élet :)

Beáta, de kár, hogy nem tudtok még az új lakásban karácsonyozni... :( De reméljük, annál nagyobb lesz az öröm végre majd a költözésnél.
Mit sütünk: úgy érted, sütit? Nem is tudom, beiglit meg valami mézes sütit, meg talán szaggatunk is a gyerekekkel. :) Kaját meg Szenteste franciasaláta és sült hal, másnap meg valami szárnyas tepsiben vagy karaj nemtomhogy :)
Még nem tudok igazán készülni, mert ezen a héten még dolgozom, meg fordítok is. :)
Az oviban holnap lesz a karácsonyozás, délelőtt nyitott nap van, igyekszem minél több időt bent tölteni. :)

Waldorf-oviról csak annyit, hogy nekem nincs elég önbizalmam kockáztatni, hogy a sok szerintem nem helyes dolgot ellensúlyozni tudnám-e itthon, amit a Waldorban a fejükbe töltenek, lásd pl lélekvándorlás tana és hasonlók. :? Amúgy a mi ovinkban nincsenek ilyen baromságok, kettesével vigyázzban kivonulás, vízivási korlátozások meg egyéb agyament tilalmak, teljesen jó a légkör, nem rosszabb, mint egy Waldorban, szerintem. :wink: Most van azért nálunk is gond, az egyik óvónéni nagyon régóta beteg, és egy óvónőnek nem könnyű vinni az egész csoportot. :(
Különben az én fiam pl nagyon szeret feladatlapozni :)

Orrmandula: Gellértnek kiszedték már az összes manduláját elég régen sajnos. :( Azelőtt nagyon sokszor volt beteg, most nagyon ritkán. :) Jankának viszont sose volt gondja vele.

:) Klára
klara
 
 


Klára,

Persze, hogy én sem kockáztatok, és pont azért nem vinném a Waldorfba, amit írtál, csak kicsit kiábrándult vagyok az ovinkban tapasztalt fafejű hülyeségektől.

Fülészet: Teljesen bedugult az orra, meg a füle, de nem csináltak semmit, csak kalciumot írt fel, és kérdezte, hogy nem allergiás-e. :roll:
Hát kiváncsi leszek ettől lesz-e javulás.
Az orrmandulái nem nagyobbak, mint kellene....
Vendég
 


Sziasztok!

Még mindig egyben vagyunk!!!!

Annyira remélem, hogy a karácsonyt még itthon 5ösben tölthetjük, erre vágytam, mióta tudom áldott állapotban vagyok!
Remélem ezt a babó is tudja és hamarosan megszületik, ahoz, hogy haza is jöhessek karizni, legkésőbb szerdán babának kellene lennie.

Már mindenki kérdezi mikor lesz meg a baba, de nem tudom, meg-hogy 3ra biztos könnyebb és gyorsabb-hamarabb jön, majd...nos semmi sem biztos ugye!

A doki azt mondta tegnap, hogy nem érett a méhszáj, így még indítani se lehetne..viszont minden eredményem jó lett és a babó szemlátomást nagyonis jól érzi magát és talán ez a legfontosabb!!

Meglátjuk mit hoz a sors nekünk.

Puszi: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Itt vagyunk, csak mi is készülődünk.

Nálunk múlt héten volt az oviban Luca-napi készülődés, mézessütés, búzaültetés. Azt mondták az óvónénik, hogy minenki otthon karácsonyozzon. Tulajdonképpen igazuk van, meg így kicsit változatosabb is a december. :wink:

Szóval Bencének éppen kötöhártya gyulladás van mindkét szemén, meg köhög. Ákos úgy néz ki, hogy kigyógyult a majd' két hónapja húzódó fülgyulladásból, remélem azért hétvégére mindenki meggyógyul.

Nagypapám nekem sem engedte, hogy evés közben igyak gyerekkoromban. :? Ő azért fröccsöt ivott, csak persze nem a leves közben. Persze akkor még nem volt trendi napi 2-3 liter vizet meginni. :)

Én marcipános aprósütit csinálok, meg talán mogyorósat, meg az idén kivételesen stollét fogok sütni. (Eddig mindig püspökkenyeret sütöttem.) Vacsi borleves éééééés

- Klára (karajból és nemtomszárnyas melléből is megsüthető) -

baconos, almás csirkemell dióval és füstölt sajttal.

Halmindenféle első ünnepen lesz sógornőméknél, de a halászlét férjem csinálja oda is.

Kópé, véletlenül nem a Bethesdában voltatok?

Beáta, nem semmi csaj vagy, karácsony és szilveszter között még bevállalnál egy költözést is?

Sziszike, drukkolok, hogy holnapig kibújjon a bébi!

Most rohanok tésztát főzni.

K
kyra
 
 


Sziasztok!

Lányok! Miért gondoljátok, hogy a Waldorf oviban lélekvándorlási tanokkal tömik a gyerekek fejét??? :shock: Én sem adnám oda, ha így lenne, mi is "gyakorló" katolikusok vagyunk...
Mindig megdöbbent, amikor valaki inkább hisz a hallomásnak, minthogy megkérdezze azt, aki épp itt "beszél", és érintett a témában. Ezt a jelenséget sokadszor tapasztalom, de még sosem sikerült megértenem... Nem baj, van még időm, tanulhatok. :)
Lehet, hogy már egyesek elkönyveltek "Waldorfosnak", azaz valamilyen előítélet szemüvegén át látnak? :cry:

Gratula a sok ünnepi menühöz. Mi csak közös mézeskalácssütést és -díszítést szoktunk rendezni, azt jobban élvezem, mint magát a karácsonyt!
:D

Ilon
:)
ilon
 
 


Az orrmandula-témához:
a 8 évesem mindig is horkolt, ha hallgat, akkor is folyton szuszog. 2-szer mentem vele a Heim Pálba, hihetetlen módon ugyanazt az undok dokit fogtam ki mindkétszer. Ugyanazt is csinálta: jó fájdalmasan szétfeszítette a gyerek orrlukát, belenézett, majd közölte: negatív. Mikor mondtam, hogy "dehát horkol...", azt felelte: felnőttek is horkolnak.
Második alkalommal különben próbáltam szívósabb lenni (nem kell-e mégis műtét), mire adott beutalót az alváslaborba. Átmentem oda, elmagyarázták mit is jelent ez, persze örültem, hogy kimenekülhetek egy "jó, majd telefonon kérek időpontot" felkiáltással. :(

Tény, hogy nem beteges szerencsére, de több orvos is mondta, hogy ha éjjel horkol, nem kap elég oxigént az agya és nem fog elég jól fejlődni, "okosodni". Hát ez van. De azért persze okosodik! :))

Sziasztok mégegyszer!
Ilon
:)
ilon
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek békés, boldog karácsonyt kívánunk!

Eriék
simones
 
 


Sziasztok!


Szuszogás-orrmandula témában nem lettem okosabb ma sem. Visszamentünk kontrollra, ahol megállapította az egyébként rendkívül undok és ellenszenves doktornő, hogy még mindig nem kap levegőt rendesen az orrán. Mondtam, hogy ez egészséges állapotban is probléma, ezért is kérdezném mit tegyünk. Szerinte a gyereknek valami ételallargiája van, ne adjak neki tejet... de ez nem az ő asztala :shock: Kösz!

Mindenesetre januártól ráállok erre a témára, mert az tényleg nem állapot, hogy folyton tátva a szája, de valami normálisabb dokit kéne találnom. Tud valaki ilyet? Akár magánt is (fül-orr-gégész)

Ha nem jönnék:

BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Egy darabig most nem írok, de amint van vmi, értesítelek titeket is.:)

Szeretnénk mindenkienk Áldott, Békés, Boldog Karácsonyt Kívánni.


10napja késik a manónk, várakoztat..:)

Puszi: Sziszike

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Kópé, kíváncsi leszek mire fogtok jutni, ez a probléma nálunk is fennál, éjszaka nagyon sokszor nyitott szájjal alszik, és ha pl. nagyon koncentrál valamire, akkor is nyitva a szája, és hangosan veszi a levegőt. Hol voltatok egyébként? Most azon gondolkodom én is elviszem valahova, de hogy hova? Mi még tavaly télen a Madarászban voltunk egyszer, ott a drnő rendes volt, meg alapos, de tömegnyomor, rohanás. A Jánosban van ismerősöm, bár már nagyon régen nem találkoztam vele, lehet mégis oda megyünk.

Egyébként a tejre én is gyanakodtam, még az asztmás dolgok miatt is, de a vérvétel eredménye alapján nem allergiás rá. És Róza nagy tejivó, kemény harc lenne visszavenni belőle. Pár napja meg elég csúnya ekcémája lett testszerte, és hiába kenem nem nagyon múlik. :(

Sziszike, drukkolunk!

BOLDOG KARÁCSONYT !

Dike
KépKép
KépKép
dike90
 
 


Boldog Karácsonyt mindenkinek! :)

Kép
klara
 
 


Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni: a kislányomat szeptembertől szeretnénk oviba vinni, de nem sokat tudok a környéken az ovikról. A Hungária krt. és az Öv u. közötti ovik jöhetnek szóba. Mi az Egressy és az Öv u. közelében lakunk. Megnéztük a Mályva ovit, nagyon tetszett, de óriási a túljelentkezés. A Lengyel u-i oviról jókat hallottam, de kb. ennyi. Ha van ovis gyermeketek és jó vagy rossz tapasztalataitok, írjátok meg lszi. Köszi
szilfi
 
 


Szia Szilfi!

A Hungária és az Örs között rengeteg ovi van, majdnem az egész kerületet lefedi ez a megjelölés :) Pontosíts picit, melyikek esnek jól útba nektek? :)
Mi a Lengyel utcai oviba járunk, és szeretjük. Ez vegyes csoportos (együtt van az összes életkorú gyerek). Mit szeretnél tudni róla?
Azt tudod, hogy melyik a körzetes ovitok? Mert oda nagy valószínűséggel felvesznek, ha a 3 évet betölti szeptemberig a kislányod. :)

Sziszike már biztos babázik :)

Lányok, nincs valakinek felesleges Spar pontja?
Köszi előre is. :)

További kellemes ünnepeket mindenkinek,
Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Klára, nekem van egy majdnem tele füzetkém (beragasztva), amivel elvileg edényeket lehet vásárolni. Arra gondolsz? Mert azon látom, hogy jan. 7-ig lehet felhasználni, de én most tuti, hogy nem fogok edényeket venni, úgyhogy ha kell, szívesen átadom! :)
Vendég
 


Kópé, igen!!!! Az az, de örülök, köszi előre is! Írjunk privit a mikor-holról :) Ráér január első hetében, akkor az ovi miatt úgyis jársz erre az Egressy felé, ugye? Legalább végre találkoznánk élőben :)
Pusz,
Klára
klara
 
 


Sziasztok !!!


Gyors bekukk...Utülag is Áldott Karácsonyt és BUÉK

Sajna még nemköltöztünk be(már majdnem csak ma is behívták a férjemet dolgozni a Tv.be mert bajok vannak a rendszerrel stb..(ezt reggel 8kor tudta meg)

A konyhabútoros kevesebb részt hozott igy tehát félig van kész a munkájával hihihi...
de már közeleg a végzet és költözünk,kicsit most itt is és ott is vagyunk.
Karácsony anyósnál borzalom volt.Kolos beteg volt 1 hétig még talán mindig az,
A legujabb ma au h nemakar cicizni és az első sárgarépáját ezért megkapta és szó nélkül megette.Miért van ez?

Mindenkinek jó napokat kívánok.
Beáta

Kép
beataa
 
 


Sziasztok!
Klara, köszi, hogy válaszoltál, leginkább a Nagy Lajos és Öv u. sávban lenne jó ovit találni, vagy a Nagy Lajos közelében a másik oldalon. Tudjuk vinni kocsival a lányt, a körzeti ovi a Miskolci út mellett van közvetlenül, ami nagyon forgalmas és az ovónénikről is rosszakat hallottam. A Lengyel u-i ovi úgy tudom betelt tavaly a körzeti gyerekekkel, nehéz ügy:( végül is az ovónéni a legfontosabb, ezért vagyok kíváncsi arra, hogy milyen tapasztalataitok vannak.
Boldog új évet mindenkinek!
szilfi
 
 


Sziasztok,

Szilfi, a Hétszínvirág a körzetes ovitok? Azzal mi is megjártuk. :(
Azért járnak ám a Lengyel utcaiba nem körzetesek is, például mi :wink: Épp idén a mi csoportunkból elköltözött pár gyerek, ezért még év közben is volt hely. Szóval ne add fel! :)
Óvó nénik: a mi csoportunkban már jó ideje egy van csak, mert az egyik hosszabb idő óta betegállományban van. :( És utána meg lehet, hogy nyugdíjba megy, úgyhogy nem tudom, jövőre ki lesz helyette...
Gyertek el majd tavasszal a játszódélelőttre, akkor meg lehet nézni belülről is az ovit. Csoportok közül én jó szívvel ajánlom a zöld, piros és narancs csoportot, a többit is inkább csak azlért nem, mert nem ismerem szinte egyáltalán.
A többi közeli ovi közül a Rózsavölgyi téri nekem nem volt szimpi (nyílt napon), a Tihany téri nagyon jó, de oda tényleg nehéz bekerülni nem körzetesnek. A Kincskeresőről vegyeseket hallok.
De ha jönnek a többiek, biztos mesélnek majd, elég sok ovis van a topikban. :)

Kópé, akkor csütörtök :) DM teli kuponfüzetet tudok cserébe felajánlani :)

Ha addig nem jönnék, mindenkinek kívánok nagyon boldog új esztendőt :)

Sziasztok,
Klára
klara
 
 


BOLDOG ÚJ ÉVET MINDEN CSALÁDNAK ÉS BABÁNAK!

Klarissza és Lackó
klarissza
 
 


Sziasztok!

Nem ismertek megbízható bejárónőt Zuglóban?
Vagy nem ismertek olyat, aki heti 4 órában vállalna szívesen ilyen jellegű feladatot?

Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon boldog új évet kívánunk!

Eriék
simones
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?